gnome-terminal - en to hu translation catalogue (483 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
hu: "%s" érvénytelen nagyítás

en: "%s" option given twice
hu: A(z) "%s" opció kétszer lett megadva

en: "%s" option given twice for the same window
hu: A(z) "%s" opció kétszer lett megadva ugyanarra az ablakra

en: "%s" option requires an argument
hu: A(z) "%s" opció argumentumot vár

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
hu: A(z) "%s" opció többször szerepel ugyanarra az ablakra vagy lapra

en: <b>Background</b>
hu: <b>Háttér</b>

en: <b>Command</b>
hu: <b>Parancs</b>

en: <b>Compatibility</b>
hu: <b>Kompatibilitás</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
hu: <b>Háttér- és szövegszín</b>

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: <b>Palette</b>
hu: <b>Paletta</b>

en: <b>Scrolling</b>
hu: <b>Görgetés</b>

en: <b>Title</b>
hu: <b>Cím</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
hu: <big>S/Key hívás és válasz</big>

en: <small><i>None</i></small>
hu: <small><i>Nincs</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
hu: A Karakterkódolás almenüben a lehetséges kódolások egy részhalmaza jelenik meg. Ez az ott megjelenő kódolások listája. Az "Aktuális" nevű kódolás a jelenlegi locale kódolását jelenti.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
hu: Egy 0.0 és 1.0 közötti érték jelzi a háttérkép sötétítésének fokát. Az értékek jelentése: 0.0 - nincs sötétítés, 1.0 - teljes sötétítés. A jelenlegi megvalósítás a sötétítésnek csak két szintjét teszi lehetővé, így ez a beállítás logikaiként viselkedik, ahol 0.0 kikapcsolja a sötétítést.

en: A_vailable encodings:
hu: _Elérhető kódolások:

en: Accelerator Mode
hu: Gyorsbillentyű mód

en: Accelerator key
hu: Gyorsbillentyű

en: Accelerator modifiers
hu: Gyorsbillentyű-módosítók

en: Add or Remove Terminal Encodings
hu: Terminál kódolások hozzáadása vagy eltávolítása

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
hu: Egy Pango betűkészletnév. Például "Sans 12" vagy "Monospace Bold 14".

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
hu: Egy X betűkészletnév. Lásd az X man oldalát (írja be: "man X") az X betűkészletneveinek további részleteiért.

en: Arabic
hu: Arab

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
hu: A(z) "%s" paramétere érvénytelen parancs: %s

en: Armenian
hu: Örmény

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background image _scrolls
hu: A _háttérkép gördül

en: Background type
hu: Háttér típusa

en: Baltic
hu: Balti

en: Black on light yellow
hu: Fekete a világossárgán

en: Black on white
hu: Fekete a fehéren

en: Built-_in schemes:
hu: _Beépített sémák:

en: Built-in _schemes:
hu: Beépített _sémák:

en: Built-in foreground and background color schemes:
hu: Beépített előtér- és háttérszín-sémák

en: Built-in palette schemes:
hu: Beépített palettasémák:

en: C_lose Tab
hu: Lap _bezárása

en: C_urrent Profile...
hu: _Aktuális profil...

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Change P_rofile
hu: P_rofil megváltoztatása

en: Change _Profile
hu: _Profil megváltoztatása

en: Characters that are considered "part of a word"
hu: Karakterek, amelyek részei lehetnek egy szónak

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Choose a terminal font
hu: Terminál betűkészlete

en: Choose base profile
hu: Alap profil kiválasztása

en: Choose terminal background color
hu: Válasszon terminál-háttérszínt

en: Choose terminal text color
hu: Válasszon szövegszínt

en: Click button to choose profile
hu: Kattintson ide a profil kiválasztásához

en: Click to choose font size
hu: Kattintson a betűméret kiválasztásához

en: Click to choose font type
hu: Kattintson a betűkészlet kiválasztásához

en: Click to delete selected profile
hu: Kattintson ide a kiválasztott profil törléséhez

en: Click to open edit profile dialog
hu: Kattintson ide a profilszerkesztő megnyitásához

en: Click to open new profile dialog
hu: Kattintson ide új profil hozzáadásához

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Color Selector
hu: Szín választó

en: Color _palette:
hu: Szín_paletta:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A terminálra dobott színnek hibás a formátuma (%d) vagy a hossza (%d)

en: Colors
hu: Színek

en: Command line
hu: Parancssor

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Contents
hu: Tartalom

en: Copy
hu: Másolás

en: Could not execute command %s: %s
hu: Nem sikerült a parancsot elindítani (%s): %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
hu: Nem találom a(z) "%s" nevű háttérképet a(z) "%s" profilhoz

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
hu: "%s" nevű ikon nem található a következő profilhoz: "%s"

en: Could not load font "%s"
hu: A betűkészlet betöltése sikertelen: %s

en: Could not load icon "%s": %s
hu: Nem lehet betölteni a(z) "%s" ikont: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
hu: Nem lehet a(z) "%s" címet megnyitni: %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
hu: Nem sikerült a(z) "%s" szöveget színként értelmezni

en: Could not set working directory to "%s": %s
hu: Nem lehet beállítani a(z) "%s"-t munkakönyvtárnak: %s

en: Croatian
hu: Horvát

en: Current Locale
hu: Aktuális locale

en: Cursor blin_ks
hu: _Villogó kurzor

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom co_mmand:
hu: Egyéni _parancs:

en: Custom command to use instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a héj helyett

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Default color of terminal background
hu: A terminálháttér alapértelmezett színe

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hu: A terminál hátterének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy szín névvel Pl. "red" a piroshoz).

en: Default color of text in the terminal
hu: A terminál szövegének alapértelmezett neve

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hu: A terminál szövegének alapértelmezett színe, színmegadásként (Lehet HTML-stílusú hexa számjegyekkel vagy szín névvel Pl. "red" a piroshoz).

en: Delete Profile
hu: Profil törlése

en: Delete profile "%s"?
hu: Törli a(z) "%s" profilt?

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
hu[0]: Törli ezt a profilt?
hu[1]: Törli ezt a %d profilt?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
hu: Az összes me_nü-hívóbillentyű tiltása (pl. Alt+F a Fájl menü megnyitásához)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
hu: M_enüelérés billentyűjének tiltása (alapértelmezetten F10)

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hu: Ne regisztráljon az aktivációs névkiszolgálón, ne használjon újra egy aktív terminált

en: E_ncodings shown in menu:
hu: _Kódolások a menüben:

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Editing Profile "%s"
hu: A(z) "%s" profil szerkesztése

en: Effect of the Backspace key
hu: A Backspace billentyű hatása

en: Effect of the Delete key
hu: A Delete billentyű hatása

en: Effects
hu: Hatások

en: Enter profile name
hu: Írja be a profil nevét

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
hu: Hiba a(z) "%s" URI fájlnévvé konvertálásakor: %s

en: Error getting default value of %s: %s
hu: Hiba %s alapértékének meghatározásánál: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
hu: Hiba történt a gyorsbillentyű-változás a konfigurációs adatbázisba bevitelekor: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
hu: Hiba a terminál aktivációs szolgáltatásba regisztrálásánál: factory mód letiltva.

en: Error setting %s config key: %s
hu: Hiba történt a(z) %s kulcs beállításakor: %s

en: Error setting key %s back to default: %s
hu: Hiba történt a(z) %s billentyű alapértelmezettre állításakor: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
hu: Hiba történt az új gyorsbillentyű beállításánál a konfigurációs adatbázisban: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
hu: Hiba történt az use_menu_accelerator kulcs beállításakor: %s

en: Escape sequence
hu: Escape szekvencia

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
hu: Az opció paraméterének futtatása a terminálon belül.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
hu: Parancssor maradékának futtatása a terminálban.

en: Exit the terminal
hu: Kilépés a terminálból

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
hu: Hiba történt a(z) "%s" háttérkép betöltésekor a(z) "%s" profilhoz: %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
hu: Hiba történt a(z) "%s" ikon betöltésekor a(z) "%s" profilhoz: %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
hu: Hiba a terminálkiszolgáló aktivációs kiszolgálóból való lekérésekor

en: File
hu: Fájl

en: Filename of a background image.
hu: Egy háttérkép fájlneve.

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Full Screen
hu: Teljes képernyő

en: GNOME Terminal
hu: GNOME Terminál

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
hu: GNOME Terminál: a konfigurációs adatbázisban beállított "%s" betűkészlet érvénytelen

en: General
hu: Általános

en: Georgian
hu: Grúz

en: Go
hu: Ugrás

en: Goes after initial title
hu: Az eredeti cím után

en: Goes before initial title
hu: Az eredeti cím elé

en: Gray on black
hu: Szürke a feketén

en: Greek
hu: Görög

en: Green on black
hu: Zöld a feketén

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Help
hu: Súgó

en: Hide and Show menubar
hu: Menü elrejtése vagy megjelenítése

en: How much to darken the background image
hu: Mennyire sötétítse a háttérképet.

en: Human-readable name of the profile
hu: A profil emberek által olvasható neve

en: Human-readable name of the profile.
hu: A profil emberek által olvasható neve.

en: ID for startup notification protocol.
hu: Az indítási figyelmeztetés protokolljának azonosítója.

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Icon for terminal window
hu: Ikon a terminálablak számára

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
hu: Ikon az ezt a profilt tartalmazó fülek/ablakok számára

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
hu: Ha a terminálban futó alkalmazás beállítja a címsort (ezt általában a parancssor elvégzi) a dinamikusan előálló cím törölheti, megelőzheti, követheti vagy helyettesítheti a beállított címet. A lehetséges értékek: "replace", "before", "after", és "ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
hu: Ha be van állítva, az alkalmazások a terminálban használhatnak félkövér szöveget.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
hu: Ha be van állítva, nem szólal meg a terminálcsengő, ha az alkalmazások megszólaltatnák.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hu: Ha be van állítva, gombnyomásra a görgetősáv aljára ugrik.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
hu: Ha be van állítva, a háttérképet az előtér szöveggel együtt görgeti, ha nincs, a kép rögzített helyen marad és a szöveg gördül fölötte.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
hu: Ha be van állítva, a terminálban lévő parancs bejelentkezési héjként indul. (argv[0] kötőjellel fog kezdődni.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hu: Ha be van állítva, a terminál a munkaasztal globális szabvány betűkészletét fogja használni, ha az monospace (és a hozzá leginkább hasonlót egyébként).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hu: Ha be van állítva, a téma szövegbeviteli dobozokra használt színsémáját használja a terminálra a felhasználó által megadottak helyett.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hu: Ha be van állítva, a custom_command beállítást fogja használni a parancsértelmező futtatása helyén.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
hu: Ha be van állítva, az utmp/wtmp frissítve lesz ha a teminálban elindítja a parancsot.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
hu: Ha be van állítva, a terminál új kimenet kiírásakor az aljára gördül.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A terminálra dobott képnek hibás a formátuma (%d) vagy a hossza (%d)

en: Initial _title:
hu: Kezdő_cím:

en: Invalid argument: "%s"
hu: Érvénytelen argumentum: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
hu: Érvénytelen geometria-karakterlánc: "%s"

en: Isn't displayed
hu: Nem jelenik meg

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
hu: Úgy tűnik, hogy a gnome-terminal.server nem érvényes helyre van telepítve. Factory mód tiltva.

en: Japanese
hu: Japán

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a profil létrehozás párbeszédablak megnyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű lap bezárásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű ablak bezárásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű szöveg vágólapra másolásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű súgó indításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet növeléséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet csökkentéséhez. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű betűkészlet normál méretre hozásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű új lap nyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű új ablak nyitásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a vágólap tartalmának beillesztéséhez a terminálba. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az 1. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 10. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 11. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 12. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 2. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 3. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 4. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az 5. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 6. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 7. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 8. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a 9. lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a teljes képernyős mód váltásához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához és törléséhez.Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához.Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a terminál címsoránek beállításához. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a következő lapra váltáshoz. Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű az előző lapra váltáshoz.Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hu: Gyorsbillentyű a menüsor láthatóságának átállításához.Karakterláncként kifejezve, a GTK+ forrásfájlokban használttal azonos formában. Ha ezt az opciót "disabled"-re állítja, ehhez az akcióhoz nem lesz gyorsbillentyű.

en: Keyboard shortcut to close a tab
hu: Billentyűparancs egy lap bezárásához

en: Keyboard shortcut to close a window
hu: Billentyűparancs egy ablak bezárásához

en: Keyboard shortcut to copy text
hu: Billentyűparancs szöveg másolásához

en: Keyboard shortcut to create a new profile
hu: Billentyűparancs új profil létrehozásához

en: Keyboard shortcut to launch help
hu: Billentyűparancs a súgó elindításához

en: Keyboard shortcut to make font larger
hu: Billentyűparancs a betűméret növeléséhez

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hu: Billentyűparancs a normál betűmérethez

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hu: Billentyűparancs a betűméret csökkentéséhez

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hu: Billentyűparancs új lap megnyitásához

en: Keyboard shortcut to open a new window
hu: Billentyűparancs új ablak megnyitásához

en: Keyboard shortcut to paste text
hu: Billentyűparancs szöveg beillesztéséhez

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához és törléséhez.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hu: Gyorsbillentyű a terminál visszaállításához

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
hu: Gyorsbillentyű a terminál címsorának beállításához

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
hu: Gyorsbillentyű az 1. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
hu: Gyorsbillentyű a 10. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
hu: Gyorsbillentyű a 11. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
hu: Gyorsbillentyű a 12. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
hu: Gyorsbillentyű a 2. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
hu: Gyorsbillentyű a 3. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
hu: Gyorsbillentyű a 4. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
hu: Gyorsbillentyű az 5. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
hu: Gyorsbillentyű a 6. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
hu: Gyorsbillentyű a 7. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
hu: Gyorsbillentyű a 8. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
hu: Gyorsbillentyű a 9. lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hu: Gyorsbillentyű a következő lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hu: Gyorsbillentyű az előző lapra váltáshoz

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hu: Gyorsbillentyű a teljesképernyős mód váltásához

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hu: Gyorsbillentyű a menüsor láthatóságának átállításához

en: Korean
hu: Koreai

en: Linux console
hu: Linux konzol

en: List of available encodings
hu: Elérhető kódolások listája

en: List of profiles
hu: Profilok listája

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
hu: A gnome-terminal számára ismert profilok listája. A lista alkönyvtárakat megnevező karakterláncokat tartalmaz az /apps/gnome-terminal/profiles könyvtárra vonatkozóan.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
hu: A MAX_FONTS túllépve. Néhány betűkészlet nem lesz megjelenítve.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A terminálra dobott Mozilla URL-nek hibás a formátuma (%d) vagy a hossza (%d)

en: New Profile
hu: Új profil

en: New Tab
hu: Új lap

en: New Window
hu: Új ablak

en: New _Profile...
hu: Új p_rofil...

en: No argument given to "%s" option
hu: Nem lett argumentum megadva a(z) "%s" opciónak

en: No such profile '%s', using default profile
hu: Nincs "%s" nevű profil, az alapértelmezettet használom helyette

en: Nordic
hu: Északi

en: Normal Size
hu: Normál méret

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hu: A menüsort alapértelmezésben az F10-zel érheti el. Ez megváltoztatható a gtkrc-vel (gtk-menu-bar-accel = "Akármi"). Ezt a gyorsbillentyűt itt kikapcsolhatja.

en: Number of lines to keep in scrollback
hu: A visszagörgetendő sorok száma

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
hu: A visszagörgetéshez megtartandó sorok száma. Ennyi sort görgethet vissza a terminálban; azon sorok, amik nem férnek bele ebbe, el lesznek dobva. Legyen óvatos ezzel a beállítással, ez az elsődleges szempont a terminál által használt memória mennyiségének megállapításában.

en: On the left side
hu: Baloldalt

en: On the right side
hu: Jobboldalt

en: Open Ta_b
hu: _Lap megnyitása

en: Open _Terminal
hu: _Terminál megnyitása

en: Open a dialog to specify the color
hu: Párbeszédablak nyitása a szín megadásához

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
hu: Új lap megnyitása az utolsó megnyitott ablakban az alapértelmezett profillal. Egynél több opció megadása lehetséges.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
hu: Új lap nyitása az utolsó nyitott ablakban, a megadott profilazonosítóval. Belső használatra, a munkamenet elmentésére.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
hu: Új lap megnyitása az utolsó megnyitott ablakban a megadott profillal. Egynél több opció megadása lehetséges.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
hu: Új ablak megnyitása az alapértelmezett profillal rendelkező lappal. Egynél több opció megadása lehetséges.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
hu: Új ablak megnyitása a megadott profilazonosítóval rendelkező lappal. Belső használatra, a munkamenet elmentésére.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
hu: Új ablak megnyitása a megadott profillal rendelkező lappal. Egynél több opció megadása lehetséges.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a könyvtárt megadó paraméter

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a geometriát megadó paraméter

en: Option "%s" requires an argument giving the role
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a szerepet megadó paraméter

en: Option "%s" requires an argument giving the title
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a címsort megadó paraméter

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a nagyítás mértékét megadó paraméter

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
hu: A(z) "%s" opcióból hiányzik a profilt megadó paraméter

en: Option "%s" requires specifying the command to run
hu: A(z) "%s" opciónak szüksége van egy futtatandó parancsra

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
hu: A(z) "%s" opciónak szüksége van a parancsra, amelyet el kell indítania

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
hu: A(z) --%s opció többé már nem támogatott a gnome-terminál ezen verziójában. Hozzon létre egy profilt a kívánt beállításokkal, és használja az új --window-with-profile opciót

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
hu: A --default-working-directory opcióból hiányzik a könyvtárt megadó paraméter

en: P_rofiles...
hu: P_rofilok...

en: Palette entry 1
hu: 1. palettabejegyzés

en: Palette entry 10
hu: 10. palettabejegyzés

en: Palette entry 11
hu: 11. palettabejegyzés

en: Palette entry 12
hu: 12. palettabejegyzés

en: Palette entry 13
hu: 13. palettabejegyzés

en: Palette entry 14
hu: 14. palettabejegyzés

en: Palette entry 15
hu: 15. palettabejegyzés

en: Palette entry 16
hu: 16. palettabejegyzés

en: Palette entry 2
hu: 2. palettabejegyzés

en: Palette entry 3
hu: 3. palettabejegyzés

en: Palette entry 4
hu: 4. palettabejegyzés

en: Palette entry 5
hu: 5. palettabejegyzés

en: Palette entry 6
hu: 6. palettabejegyzés

en: Palette entry 7
hu: 7. palettabejegyzés

en: Palette entry 8
hu: 8. palettabejegyzés

en: Palette entry 9
hu: 9. palettabejegyzés

en: Palette for terminal applications
hu: Paletta a terminálalkalmazásokhoz

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
hu[0]: A palettának %d bejegyzése van %d helyett
hu[1]: A palettának %d bejegyzése van %d helyett

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Persian
hu: Perzsa

en: Position of the scrollbar
hu: A gördítősáv pozíciója

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
hu: Lehetséges értékek  "close" a terminál bezárásához és "restart" a parancs újraindításához.

en: Profile Editor
hu: Profilszerkesztő

en: Profile _icon:
hu: Profil_ikon:

en: Profile _name:
hu: Profil _neve:

en: Profile _used when launching a new terminal:
hu: Az új terminál _indításakor használt profil:

en: Profile list
hu: Profil lista

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
hu: Új ablak vagy lap megnyitásakor használandó profil. A profile_list eleme kell legyen.

en: Profile to use for new terminals
hu: Új terminálokhoz használt profil

en: Profiles
hu: Profilok

en: Register with the activation nameserver [default]
hu: Regisztrálás az aktivációs névkiszolgálón [alapértelmezett]

en: Replaces initial title
hu: Az eredeti cím cseréje

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset and C_lear
hu: Visszaállítás és _törlés

en: Reset and Clear
hu: Visszaállítás és törlés

en: Restart the command
hu: Parancs újraindítása

en: Romanian
hu: Román

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hu: _Egyéni parancs futtatása a saját héj helyett

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hu: Ezen parancs futtatása a héj helyén, ha a use_custom_command engedélyezett.

en: Sc_roll on output
hu: _Kiíráskor gördül

en: Scr_ollback:
hu: Mentett s_orok száma:

en: Scroll on _keystroke
hu: _Billentyűleütésre gördül

en: Scrolling
hu: Gördülés

en: Secure _Keyboard
hu: _Biztonságos billentyűzet

en: Select-by-_word characters:
hu: Kijelölésnél szavakat jelentő karakterek:

en: Set Title
hu: Cím beállítása

en: Set _Character Encoding
hu: _Karakterkódolás beállítása

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
hu: Az alapértelmezett terminál munkakönyvtárának beállítása. Belső használatra

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hu: Az utolsóként használt lap beállítása aktívként a saját ablakában

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hu: A szerep megadása az utolsó megadott ablakra; csak egy ablakra érvényes; egyszer adható meg minden egyes ablakra, amelyet parancssorból nyit.

en: Set the terminal's title
hu: A terminál címsorának beállítása

en: Set the terminal's working directory
hu: A terminál munkakönyvtárának beállítása

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
hu: A terminál méretének beállítása (1.0 = normál méret)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
hu: Beállítja, milyen karaktert generál a backspace billentyű. Lehetséges értékek: "ascii-del" az ASCII DEL karakterhez, "control-h" a Control-H (másnéven ASCII BS karakter), "escape-sequence" azon escape szekvenciához ami általában a backspace vagy delete billentyűhöz van kötve. Az "ascii-del"alapértelmezés szerint megfelelőként elfogadott beállítás a Backspace billentyűhöz.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
hu: Beállítja, milyen karaktert generál a delete billentyű. Lehetséges értékek: "ascii-del" az ASCII DEL karakterhez, "control-h" a Control-H (másnéven ASCII BS karakter), "escape-sequence" azon escape szekvenciához ami általában a backspace vagy delete billentyűhöz van kötve. Az "escape-sequence" alapértelmezés szerint megfelelőként elfogadott beállítás a Delete billentyűhöz.

en: Shortcut _Key
hu: _Gyorsbillentyű

en: Show Menu_bar
hu: _Menüsor megjelenítése

en: Show _Menubar
hu: _Menü megjelenítése

en: Show _menubar by default in new terminals
hu: _Menük mutatása alapból az új terminálokon

en: Si_ze:
hu: _Méret:

en: South European
hu: Dél-európai

en: Switch to Next Tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Switch to Previous Tab
hu: Váltás az előző lapra

en: Switch to Tab 1
hu: Váltás az 1. lapra

en: Switch to Tab 10
hu: Váltás a 10. lapra

en: Switch to Tab 11
hu: Váltás a 11. lapra

en: Switch to Tab 12
hu: Váltás a 12. lapra

en: Switch to Tab 2
hu: Váltás a 2. lapra

en: Switch to Tab 3
hu: Váltás a 3. lapra

en: Switch to Tab 4
hu: Váltás a 4. lapra

en: Switch to Tab 5
hu: Váltás az 5. lapra

en: Switch to Tab 6
hu: Váltás a 6. lapra

en: Switch to Tab 7
hu: Váltás a 7. lapra

en: Switch to Tab 8
hu: Váltás a 8. lapra

en: Switch to Tab 9
hu: Váltás a 9. lapra

en: Ta_bs
hu: _Lapok

en: Terminal
hu: Terminál

en: Terminal _bell
hu: Terminál_csengő

en: Terminal applications have these colors available to them.
hu: A terminálban futtatott programok ezeket a színeket használhatják.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hu: A terminálnak van egy 16 színű palettája, amit az alkalmazások a terminálon belül használhatnak. Ez az a paletta, színnevek vesszővel elválasztott listája formájában.  A színnevek hexa alakban kell legyenek, pl. "#FF00FF"

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
hu: A terminálban futó program dinamikusan beállíthatja a címsort.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
hu: A(z) "%s" fájl hiányzik. Az alkalmazás valószínűleg helytelenül lett telepítve.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
hu: Az a profil, amelyet az új profilja alapjául választott, már nem létezik

en: The type of accelerator.
hu: A gyorsbillentyű típusa

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
hu: A konfigurációs billentyű (%s) nem érvényes, az érték "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
hu: Valami probléma történt a terminál parancsával: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
hu: Hiba történt a terminál gyermekfolyamatának létrehozásakor

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
hu: Hiba történt a terminál gyermekfolyamatának létrehozásakor: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
hu: Hiba történt a(z) "%s" profil létrehozása közben

en: There was an error deleting the profiles
hu: Hiba történt a profilok törlése közben

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
hu: Hiba a terminálprofilok listájának lekérésekor. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
hu: Hiba történt a billentyűparancsok betöltése közben. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
hu: Hiba történt a konfiguráció betöltése közben (%s): %s

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
hu: Hiba történt a képek használata menükben értékének betöltésekor. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
hu: Hiba történt a menü-gyorsbillentyűk használatának konfigurációs értékének betöltésekor. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
hu: Hiba történt a menü-gyorsbillentyűk használatának konfigurációs értékének betöltésekor. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
hu: Hiba történt a következő konfigurációérték töltése közben: hívóbillentyűk használata. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
hu: Hiba történt az use_menu_accelerators értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
hu: Hiba történt az alapértelmezett terminál profilváltozásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
hu: Hiba történt a menüikon láthatóság változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
hu: Hiba történt a monospace betűkészlet változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
hu: Hiba történt a terminálkódolások lista változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
hu: Hiba történt a terminál forróbillentyű-változásainak figyelésére feljelentkezés közben (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
hu: Hiba történt a terminálprofil változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
hu: Hiba történt a terminálprofil-lista változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
hu: Hiba történt a terminálablak beállítás-változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
hu: Hiba történt a menüsor gyorsbillentyűk használata változásainak értesítéséhez történő feliratkozáskor. (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
hu: Hiba történt a(z) %s konfiguráció könyvtár törlése közben. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
hu: %s-nek nem volt alapértelmezett értéke

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
hu: Ezek az opciók néhány program helytelen működését eredményezhetik.
    Csak azért vannak itt, hogy biztosítsák a terminál bizonyos programokkal
    és operációs rendszerekkel való együttműködését, amelyek más igényeket
    támasztanak a terminállal szemben.

en: Title and Command
hu: Cím és parancs

en: Title for terminal
hu: A terminál címsora

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
hu: A terminálablak vagy fül címe. Ez a cím helyettesíthető vagy kombinálható a terminálban futó alkalmazás által beállítottal, függően a title_mode beállítástól.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
hu: A kurzor villogásának engedélyezése az ezen profilt használó ablakokban/füleken, amikor a terminál fókuszba kerül

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
hu: A menüsor megjelenítésének engedélyezése az ezen profilt használó új ablakokban,

en: Turkish
hu: Török

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hu: A menüsor kikapcsolása az utolsó megadott ablakra; csak egy ablakra érvényes; egyszer adható meg minden egyes ablakra, amelyet parancssorból nyit.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
hu: A menüsor bekapcsolása az utolsó megadott ablakra; csak egy ablakra érvényes; egyszer adható meg minden egyes ablakra, amelyet parancssorból nyit.

en: Two "%s" options given for one tab
hu: Két "%s" opció lett megadva egy lapnak

en: Two "%s" options given for one window
hu: Két "%s" opció lett megadva egy ablaknak

en: Two --default-working-directories given
hu: Két --default-working-directories lett megadva

en: Two geometries given for one window
hu: Két geometria lett megadva egy ablaknak

en: Two roles given for one window
hu: Két szerep lett megadva egy ablaknak

en: Type a new accelerator
hu: Új gyorsbillentyű megadása

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hu: Nyomja le az új gyorsbillentyűt, vagy nyomja meg a Backspace billentyűt a törléshez.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
hu: A terminál hátterének típusa. Lehet "solid" homogén színhez, "image" egy képhez, vagy "transparent" az ál-átlátszósághoz

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A terminálra dobott URI-listának hibás a formátuma (%d) vagy a hossza (%d)

en: Use colors from s_ystem theme
hu: _Rendszertéma színeinek használata

en: User Defined
hu: Felhasználó által megadott

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: View
hu: Nézet

en: Western
hu: Nyugati

en: What to do with dynamic title
hu: Mi a teendő a dinamikus címsorral

en: What to do with the terminal when the child command exits
hu: Mi a teendő a terminállal, ha a gyermek parancs kilép

en: When command _exits:
hu: A parancs _végén:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
hu: Amikor szavanként jelöli ki a szöveget, akkor a következő karakterek számítanak egy szónak. Tartományok megadhatók "A-Z" alakban. Ha a kötőjelet literálként, és nem a tartomány jelölésére szeretné megadni, akkor az legyen az első megadott karakter.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
hu: Hol legyen a terminál görgetősávja. Lehetőségek: "left", "right", és"disabled" (balra, jobbra, vagy kikapcsolás)

en: Whether the menubar has access keys
hu: A menüsornak legyenek-e gyorsbillentyűi

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
hu: A menüsor eléréséhez a szabvány GTK gyorsbillentyű engedélyezése

en: Whether to allow bold text
hu: Félkövér betűk engedélyezése

en: Whether to blink the cursor
hu: Kurzor villogásának engedélyezése

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
hu: Legyenek-e alt+betű gyorsbillentyűk a menüsorhoz. Ezek néhány, a terminálban futó alkalmazással összeütközhetnek, ezért kikapcsolhatóak.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hu: A parancsot a terminálban bejelentkezési héjként indítsa-e

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hu: Egyéni parancs futtatása a héj helyett

en: Whether to scroll background image
hu: Gördüljön-e a háttérkép

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hu: Billentyűleütésre görgessen-e a terminál aljára

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
hu: Görgessen-e a terminál aljára ha új kimenet jelenik meg

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
hu: Mutasson-e menüsort az új ablakokban/lapokon

en: Whether to silence terminal bell
hu: Elnémítsa-e a terminálcsengőt

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
hu: utmp/wtmp frissítése terminálparancs indításakor

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hu: Használja-e a terminál widget témájának színeit

en: Whether to use the system font
hu: Használja-e a rendszer betűkészletet

en: White on black
hu: Fehér a feketén

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
hu: Az X-geometria (lásd "X" man oldalát) csak egyszer adható meg minden új ablakra.

en: You already have a profile called "%s"
hu: Már van "%s" nevű profilja

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
hu: Legalább egy profiljának kell lennie, hogy legyen mit letörölni.

en: You must select one or more profiles to delete.
hu: Ki kell jelölnie egy profilt, hogy törölni tudjon.

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
hu: A "%g" méret túl nagy, %g lesz használva

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
hu: A "%g" méret túl kicsi, %g lesz használva

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Action
hu: _Művelet

en: _Add or Remove...
hu: _Hozzáadás vagy eltávolítás...

en: _Allow bold text
hu: Félkövér betűk _engedélyezése

en: _Background color:
hu: _Háttérszín:

en: _Background image
hu: _Háttérkép

en: _Backspace key generates:
hu: A _Backspace billentyű ezt generálja:

en: _Base on:
hu: _Alapuljon ezen:

en: _Close Window
hu: _Ablak bezárása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy Link Address
hu: _Cím másolása

en: _Create
hu: _Létrehozás

en: _Delete key generates:
hu: A _Delete billentyű ezt generálja:

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Dynamically-set title:
hu: Címsor _dinamikus beállítása:

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Edit Current Profile...
hu: Az aktuális profil sz_erkesztése...

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: _File
hu: _Fájl

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Image file:
hu: _Képfájl:

en: _Input Methods
hu: _Beviteli mód

en: _Keyboard Shortcuts...
hu: _Gyorsbillentyűk...

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: _None (use solid color)
hu: _Semmi (homogén szín használata)

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: _Open Link
hu: _Megnyitás böngészőben

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: _Profile name:
hu: Profil _neve:

en: _Profiles:
hu: _Profilok:

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Reset compatibility options to defaults
hu: _Kompatibilitási beállítások alapértelmezettre állítása

en: _Run command as a login shell
hu: _Parancs futtatása bejelentkezési héjként

en: _Scrollbar is:
hu: A gö_rdítősáv:

en: _Set Title...
hu: _Cím beállítása...

en: _Shade transparent or image background:
hu: Átlátszó _háttér vagy képháttér:

en: _Shortcut Keys:
hu: _Gyorsbillentyűk:

en: _Terminal
hu: _Terminál

en: _Text color:
hu: _Szövegszín:

en: _Title:
hu: _Cím:

en: _Transparent background
hu: Á_ttetsző háttér

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
hu: _UTMP/WTMP-bejegyzés frissítése parancs indításakor

en: _Use bold version of font
hu: A betűkészlet _félkövér verziójának használata

en: _Use the system terminal font
hu: A rendszer terminál betűkészletének _használata

en: _View
hu: _Nézet

en: _kilobytes
hu: _kilobájt

en: _lines
hu: _sor

en: char cell
hu: karaktercellás

en: italic
hu: dőlt

en: kilobytes
hu: kilobájt

en: monospaced
hu: fix szélességű

en: oblique
hu: rézsút

en: other
hu: más

en: proportional
hu: proporcionális

en: reverse italic
hu: visszafelé dőlt

en: reverse oblique
hu: visszafelé rézsút

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A terminálra dobott text/plain-nek hibás a formátuma (%d) vagy a hossza (%d)
