gnome-utils - en to hu translation catalogue (346 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
hu: 
    ... Túl sok hiba van, nem lehet ennyit megjeleníteni ...

en: %d File Found | %d Files Found
hu[0]: %d fájlt találtam
hu[1]: %d fájlt találtam

en: %d file found | %d files found
hu[0]: %d fájlt találtam
hu[1]: %d fájlt találtam

en: %ld byte | %ld bytes
hu[0]: %ld bájt
hu[1]: %ld bájt

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
hu: %y/%m/%-d, %-H:%M

en: %s could not be opened.
hu: %s-t nem lehet megnyitni.

en: %s is not a regular file.
hu: A(z) %s nem közönséges fájl.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
hu: %s nem olvasható a felhasználók által. Futtassa a programot root-ként, vagy kérjen a rendszergazdától jogokat a fájlhoz.

en: %s not a log file.
hu: %s nem naplófájl.

en: (stopped)
hu: (leállítva)

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
hu: /dev/floppy/0 vagy /dev/fd0

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
hu: 0 a gyors formázás, 1 a szabványos formázás (alacsony szintű formázás is) és 2 a teljes formázás (hibás blokkok keresése is)

en: <No log loaded>
hu: <Nincs napló betöltve>

en: <empty>
hu: <üres>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> Az mbadblocks segédprogram nincs telepítve a rendszerre. Telepíteni kell a teljes DOS (fat) formázáshoz.</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
hu: <span weight="bold">Fájlrendszer beállításai</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
hu: <span weight="bold">Formázás módja</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
hu: <span weight="bold">Fizikai beállítások</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
hu: Ügyfélprogram az MIT-szótárkiszolgálóhoz

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
hu: Súlyos hiba történt. Ellenőrizze, hogy a megfelelő kiszolgálót és portot használja-e. Az alapértelmezett kiszolgáló a dict.org és a port 2628.

en: A system log viewer for GNOME.
hu: Rendszernaplónéző a GNOME környezethez.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
hu: CSAK HALADÓ FELHASZNÁLÓKNAK - A FAT formázás alapértelmezett háttere

en: A_vailable options:
hu: _Lehetséges beállítások:

en: Abnormal child process termination.
hu: A gyermekfolyamat abnormálisan ért véget.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
hu: Az mbadblocks gyermekfolyamat abnormálisan ért véget.

en: Ac_tions...
hu: _Műveletek...

en: Accessories
hu: Kellékek

en: Action Database
hu: Művelet-adatbázis

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add an action
hu: Művelet hozzáadása

en: Add logs to monitor
hu: Figyelendő napló hozzáadása

en: April
hu: április

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
hu[0]: Biztosan meg akar nyitni %d dokumentumot?
hu[1]: Biztosan meg akar nyitni %d dokumentumot?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
hu[0]: Biztosan meg akar nyitni %d mappát?
hu[1]: Biztosan meg akar nyitni %d mappát?

en: August
hu: augusztus

en: Automatically start a search
hu: Keresés automatikus indítása

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
hu: Hibás adat a %d. cilinderen. Folytatás...

en: Browse
hu: Tallózás

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can't write to actions database!
hu: Nem sikerült írni a tevékenység-adatbázisba!

en: Cannot connect to server
hu: Nem sikerült a kapcsolódni a kiszolgálóhoz

en: Cannot initialize bonobo.
hu: A bonobo inicializálása sikertelen.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
hu: Nem sikerült megnyitni a tevékenység-adatbázist: %s!

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
hu: Nem sikerült megnyitni a leíróadatbázist: %s!

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
hu: Nem sikerült megnyitni a reguláris kifejezések adatbázisát: %s!

en: Check Spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Check _Spelling
hu: _Helyesírás-ellenőrzés

en: Check word spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Checking for bad blocks...
hu: Hibás blokkok keresése...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
hu: Hibás blokkok keresése... (ez eltarthat egy darabig)

en: Checking for bad blocks... Done
hu: Hibás blokkok keresése... Kész

en: Click to Remove the '%s' Rule
hu: Kattintson ide a(z) '%s' szabály eltávolításához

en: Click to Start the search
hu: Kattintson ide a keresés elkezdéséhez

en: Click to Stop the search
hu: Kattintson ide a keresés leállításához

en: Click to do the spell check
hu: Kattintson a helyesírás-ellenőrzéshez

en: Clos_e All
hu: M_indet bezárja

en: Close all Log files
hu: Az összes naplófájl bezárása

en: Collapse all the rows
hu: Minden sor becsukása

en: Contains the _text
hu: _Tartalmazza ezt a szöveget

en: Could not delete "%s".
hu: Nem lehet "%s"-t törölni.

en: Could not determine current floppy geometry.
hu: Nem sikerült megállapítani a floppy jelenlegi geometriáját.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
hu: Nem sikerült megjeleníteni a floppy-formázó súgóját.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
hu: Nem lehet "%s"-t áthelyezni a Kukába.

en: Could not move "%s" to trash.
hu: Nem lehet "%s"-t áthelyezni a Kukába.

en: Could not open document "%s".
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%s" dokumentumot.

en: Could not open folder "%s".
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%s" mappát.

en: Could not open help document.
hu: Nem lehet megnyitni a súgódokumentumot.

en: Could not save "%s" document to "%s".
hu: Nem lehet a(z) "%s" dokumentumot a(z) "%s" helyre menteni.

en: Could not save document.
hu: Nem lehet menteni a dokumentumot.

en: Currently _monitored logs:
hu: _Jelenleg figyelt naplók:

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: D_efault strategy:
hu: _Alapértelmezett stratégia:

en: Database
hu: Adatbázis

en: Database Name
hu: Adatbázis neve

en: Date
hu: Dátum

en: Date Modified
hu: Módosítás dátuma

en: Date modified more than (da_ys)
hu: _Módosítva több mint ennyi napja

en: Date:
hu: Dátum:

en: De_fault Server
hu: A_lapértelmezett kiszolgáló

en: December
hu: december

en: Def_ault Port
hu: Al_apértelmezett port

en: Default Strategy
hu: Alapértelmezett stratégia

en: Default filesystem type
hu: Alapértelmezett fájlrendszertípus

en: Default formatting mode
hu: Alapértelmezett formázási mód

en: Deleting "%s" failed: %s.
hu: "%s" törlése sikertelen: %s.

en: Description of this entry.
hu: A bejegyzés leírása.

en: Description:
hu: Leírás:

en: Dictionary
hu: Szótár

en: Dictionary Lookup
hu: Keresés a szótárban

en: Dictionary Preferences
hu: Szótár tulajdonságai

en: Dictionary server
hu: Szótárkiszolgáló

en: Do you want to delete "%s" permanently?
hu: Véglegesen törölni akarja "%s"-t?

en: Double Density 3.5" (720KB)
hu: Double Density 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
hu: Double Density 5.25" (360 KB)

en: Edit Action
hu: Művelet szerkesztése

en: Edit an action
hu: Művelet szerkesztése

en: Enter a Word or select one from the list below
hu: Adjon meg egy szót, vagy válasszon az alábbi listából

en: Enter a value for search rule
hu: Adja meg a keresési szabály értékét

en: Enter a word to know the spelling
hu: Adja meg a szót, amelynek a helyesírására kíváncsi

en: Enter the Port Number
hu: Adja meg a port számát

en: Enter the Server Name
hu: Adja meg a kiszolgáló nevét

en: Enter the file name you want to search
hu: Adja meg a keresendő fájl nevét

en: Enter the folder name where you want to start the search
hu: Adja meg a keresés kiindulópontjaként szolgáló mappa nevét

en: Entry Detail
hu: Bejegyzés részletei

en: Entry changed called for a non entry option!
hu: A beviteli mező változás hívódott meg egy nem beviteli mezőhöz!

en: Error closing device %s
hu: Hiba az eszköz lezárásakor: %s

en: Error during completion of formatting
hu: Hiba a formázás befejezésekor

en: Error formatting track #%d
hu: Hiba a %d. sáv formázásakor

en: Error invoking query: %s
hu: Hiba a lekérdezésnél: %s

en: Error parsing actions data base
hu: Hiba a tevékenység-adatbázis értelmezése közben

en: Error parsing the search command.
hu: Hiba történt a keresési parancs értelmezése közben.

en: Error running the search command.
hu: Hiba történt a keresési parancs futtatása közben.

en: Error while checking the bad blocks.
hu: Hiba a hibás blokkok keresése közben.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
hu: Hiba történt a hibás blokkokat felsoroló fájl egyedi nevének létrehozása közben.

en: Error while executing specified action
hu: Hiba történt a megadott művelet végrehajtása közben

en: Error while filling the bad blocks list file.
hu: Hiba történt a hibás blokkokat felsoroló fájl feltöltése közben.

en: Error while searching for files.
hu: Hiba a fájlok keresése közben.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
hu: Hiba történt a(z) (%s) parancs elindítása közben: %s.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
hu: Hiba történt az mbadblocks parancs elindítása közben: %s.

en: Error: [%s]
hu: Hiba: [%s]

en: Failed to open device %s for badblock checking
hu: Hiba a %s eszköz hibás blokkok kereséséhez történő megnyitásakor

en: February
hu: február

en: File already opened
hu: A fájl már meg van nyitva

en: File is empty
hu: A fájl üres

en: File system _type:
hu: _Fájlrendszer típusa:

en: Find
hu: Keresés

en: Floppy Formatter
hu: Floppy-formázó

en: Floppy _density:
hu: Floppy _típusa:

en: Floppy de_vice:
hu: _Hajlékonylemezes egység:

en: Floppy formatted successfully.
hu: A floppy sikeresen formázva.

en: Floppy formatting cancelled.
hu: A floppy formázása megszakítva.

en: Folder
hu: Mappa

en: Follow symbolic links
hu: Szimbolikus linkek követése

en: Format Floppy Disks
hu: Floppy lemezek formázása

en: Format Progress
hu: Formázás állása

en: Formatting the disk...
hu: A lemez formázása...

en: Formatting the disk... Done
hu: A lemez formázása... Kész

en: GConf error:
      %s
hu: GConf hiba:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
hu: Általános hiba a %s floppy eszköz elérésekor.
    
    Hibakód %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
hu: Általános hiba a %s floppy eszköz elérésekor.
    
    Hibakód %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
hu: High Density 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
hu: High Density 5.25" (1.2 MB)

en: Host Name
hu: Gépnév

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
hu: Nem tudom mi ez, de frankón nem stimmel.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hu: He lecserél egy létező fájlt, akkor annak tartalma felülíródik.

en: Include other filesystems
hu: Más fájlrendszerek bevonása a keresésbe

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
hu: Nincs elég jogosultsága a %s floppy eszköz megnyitásához.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
hu: Belső hiba: nem lehet elérni a megfelelő helyet.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
hu: Belső hiba: fura érték (%ld) a do_test-ben

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
hu: Érvénytelen beállítás lett átadva a sortby parancssori argumentumnak.

en: January
hu: január

en: July
hu: július

en: June
hu: június

en: Last Date:
hu: Utolsó időpont:

en: Last Modified:
hu: Utoljára módosítva:

en: Linux Native (ext2)
hu: Linux fájlrendszer (ext2)

en: Log Information
hu: Naplóinformáció

en: Log Line Details
hu: Naplósor részletei

en: Log file to open up on startup
hu: Az indításkor megnyitandó naplófájl

en: Look Up for a Word
hu: Szó kikeresése

en: Look in Folder Entry
hu: A "Keresés ebben a mappában" mező

en: Looking up word...
hu: Keresés szóra...

en: Lookup done
hu: A keresés befejeződött

en: Lookup word in dictionary
hu: Szó keresése a szótárban

en: Lookup words in an online dictionary
hu: Szó keresése egy online szótárban

en: Making filesystem on disk...
hu: Fájlrendszer létrehozása...

en: Making filesystem on disk... Done
hu: Fájlrendszer létrehozása... Kész

en: March
hu: március

en: May
hu: május

en: Message
hu: Üzenet

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Mo_ve to Trash
hu: Át_helyezés a Kukába

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Monitor Logs
hu: Napló figyelése

en: Monitor Options
hu: Megfigyelés beállításai

en: Monitoring Logs...
hu: Naplók megfigyelése...

en: Moving "%s" failed: %s.
hu: "%s" áthelyezése sikertelen: %s.

en: Na_me does not contain
hu: Né_v nem tartalmazza

en: Name
hu: Név

en: Name Contains Entry
hu: A "Név tartalmazza" mező

en: Name matches regular e_xpression
hu: A fájl illeszkedik erre a _reguláris kifejezésre

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
hu: Sem az mke2fs, sem az mkdosfs/mformat alkalmazások nincsenek telepítve. Ezek nélkül nem lehet lemezt formázni.

en: No Files Found
hu: Nincs találat

en: No files found
hu: Nincs találat

en: No log files to open
hu: Nincs megnyitandó naplófájl

en: No matches found
hu: Nincs egyezés

en: Not enough memory!
hu: Nincs elég memória!

en: November
hu: november

en: Number of Lines:
hu: Sorok száma:

en: O_pen Folder
hu: Mappa m_egnyitása

en: October
hu: október

en: Open new logfile
hu: Napló megnyitása

en: Owned by _group
hu: A kö_vetkező csoport tulajdona

en: Owned by _user
hu: A _következő felhasználó tulajdona

en: Owner is unrecognized
hu: A tulajdonos felismerhetetlen

en: Port Entry
hu: Port bevitele

en: Port used to connect to server
hu: A kiszolgáló portja, amelyen keresztül kapcsolódik hozzá

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
hu: Hiba a(z) %d. cilinder olvasásakor, várt adat %d, olvasott adat %d

en: Process
hu: Folyamat

en: Process:
hu: Folyamat:

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
hu: Olvasási hiba:
    Hiba a(z) %d. cilinder olvasásakor, várt adat %d, olvasott adat %d

en: ReadLogStats: out of memory
hu: ReadLogStats: elfogyott a memória

en: Remove an action
hu: Művelet eltávolítása

en: Remove logs from monitor
hu: Napló eltávolítása a megfigyeltek közül

en: Reset port to default
hu: Alapállapot visszaállítása

en: Reset server to default
hu: Alapállapot visszaállítása

en: S_earch results:
hu: _Keresés eredménye:

en: S_ize at least (kilobytes)
hu: _Mérete legalább ekkora (kilobájt)

en: S_witch Log
hu: _Napló átváltása

en: Save Search Results As...
hu: Keresés eredményének mentése...

en: Search Rule Value Entry
hu: Keresési szabály értékének bevitele

en: Search Rules Menu
hu: Keresi szabályok menü

en: Search Strategy
hu: Keresési stratégia

en: Search _results:
hu: _Keresés eredménye:

en: Search all databases
hu: Keresés az összes adatbázisban

en: Search for Files
hu: Fájlok keresése

en: Search s_trategy:
hu: Keresési _stratégia:

en: Search your disk for files
hu: Fájlok keresése a lemezen

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Select a search rule from the menu
hu: Válasszon egy keresési szabályt a menüből

en: Select the '%s' constraint
hu: A(z) '%s' feltétel kiválasztása

en: September
hu: szeptember

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Server Entry
hu: Kiszolgáló bevitele

en: Set sort order to descending, the default is ascending
hu: A rendezési sorrend csökkenőre állítása, az alapértelmezett a növekvő

en: Set the text of 'Look in folder'
hu: A 'Keresés ebben a mappában' mező beállítása

en: Set the text of 'Name contains'
hu: A 'Név tartalmazza' mező beállítása

en: Show Calendar Log
hu: Naptár naplójának megjelenítése

en: Show Entry Detail
hu: Bejegyzés részleteinek megjelenítése

en: Show Log Properties
hu: Napló adatainak megjelenítése

en: Show hidden and backup files
hu: Rejtett fájlok és biztonsági mentések megjelenítése

en: Show more _options
hu: Több _beállítási lehetőség megjelenítése

en: Show more options
hu: Több beállítási lehetőség megjelenítése

en: Si_ze at most (kilobytes)
hu: Mé_rete legfeljebb ekkora (kilobájt)

en: Size
hu: Méret

en: Size:
hu: Méret:

en: Smart _lookup
hu: Okos _kikeresés

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
hu: Fájlok rendezése a következők egyike szerint: név, mappa, méret, típus vagy dátum

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
hu: Megadja az indításkor megnyitandó naplófájl nevét. Az alapértelmezett érték a /var/adm/messages vagy a /var/log/messages, a disztribúciótól függően.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
hu: Adja meg, hogy használja-e az okos kikeresést. Ennek a beállításnak a használata attól is függ, hogy a szótárkiszolgáló támogatja-e. Alapértelmezésben be van kapcsolva.

en: Spell check done
hu: A helyesírás-ellenőrzés befejeződött

en: Spell-checking...
hu: Helyesírás-ellenőrzés...

en: Start Date:
hu: Kezdési időpont:

en: String not found
hu: Nincs ilyen karakterlánc

en: Switch between already opened logs
hu: Váltás a már megnyitott naplók között

en: System Log
hu: Rendszernapló

en: System Log Viewer
hu: Rendszernaplónéző

en: TOUCHED!!
hu: HOZZÁÉRVE!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
hu: A TRUE (igaz) beállítás az mkdosfs-t jelöli ki az alapértelmezett FAT-formázó programként. A FALSE (hamis) az mtools-t jelöli ki alapértelmezett FAT-formázó programként.

en: Tag that identifies the log file.
hu: A naplófájlt azonosító címke.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
hu: A hibás blokkokat ellenőrző segédprogram (mbadblocks) a következő hibákat jelentette:
    %s.

en: The database to use in the dictionary server.
hu: A szótárkiszolgálón használandó adatbázis.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
hu: A %s eszköz nincs csatlakoztatva.
    Csatlakoztassa az eszközt a folytatáshoz.

en: The device to format
hu: A formázandó eszköz

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
hu: A szótárkiszolgáló, amelyhez kapcsolódik. Az alapértelmezett kiszolgáló a dict.org. További kiszolgálók adataiért látogassa meg a http://www.dict.org kiszolgálót.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
hu: A(z) "%s" dokumentum már létezik. Lecseréli?

en: The document does not exist.
hu: A dokumentum nem létezik.

en: The document name you selected is a folder.
hu: A kiválasztott dokumentumnév egy mappa.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
hu: A fájlrendszer-létrehozó segédprogram (%s) a következő hibákat jelentette:
    
    %s (%d)

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked. | The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
hu[0]: A lemez formázása kész. <b>%d hibás blokk</b> (a %d blokkból) van a lemezen, amelyek meg lettek jelölve.
hu[1]: A lemez formázása kész. <b>%d hibás blokk</b> (a %d blokkból) van a lemezen, amelyek meg lettek jelölve.

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
hu: A szótárkiszolgálón használandó egyedi adatbázis neve. A ! azt jelenti, hogy a Gnome Szótár az adott kiszolgálón fellelhető összes adatbázisban keres.

en: The nautilus file manager is not running.
hu: Nem fut a Nautilus fájlkezelő.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
hu: A port száma, amelyhez csatlakozik. Az alapértelmezett portszám a 2628.

en: The search strategy to use
hu: A használandó keresési stratégia

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
hu: A használandó keresési stratégia. Ez függ a szótárkiszolgáló által támogatott keresési stratégiától. Az alapértelmezett stratégia a 'lev' - azaz azok a szavak illeszkednek, amelyek Levenshtein-távolsága egynél kisebb

en: The volume name can't contain any blank space.
hu: A kötetnév nem tartalmazhat szóközöket.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
hu: Nincs olyan nézőprogram telepítve, amely képes lenne megjeleníteni a dokumentumot.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: 
    %s

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
hu[0]: %d különálló ablak fog megnyílni.
hu[1]: %d különálló ablak fog megnyílni.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
hu: A_lapos (a hibás blokkokat is ellenőrzi)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
hu: Túl sok naplót figyel egyszerre. Zárjon be egyet, és próbálja újra

en: Too many open logs. Close one and try again
hu: Túl sok napló van megnyitva. Zárjon be egyet, és próbálja újra

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
hu: Nem lehet elérni a Kukát. Nem lehet "%s"-t áthelyezni a Kukába.

en: Type
hu: Típus

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
hu: Hiba a lemez elérésekor.
    
    Ellenőrizze, hogy a lemez a meghajtóban
    van, és hogy az ajtaja be van zárva.

en: Unable to create filesystem correctly.
hu: Hiba a fájlrendszer létrehozásakor.

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
hu: Nem sikerült megnyitni egyetlen eszközt sem, a formázás nem lehetséges.

en: Unable to open logfile!
hu: Nem lehet megnyitni a naplófájlt!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
hu: Nem sikerült megnyitni a %s eszközt, a formázás nem lehetséges.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
hu: Nem sikerült teljesíteni a kérését, 
    mivel a kiszolgáló, amelyet használ, nem elérhető, 
    vagy ön nincs felkapcsolódva az internetre.

en: Unable to write to device %s
hu: Nem lehet az eszközre írni: %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
hu: Nem lehet a lemezre írni.
    
    Ellenőrizze, hogy nem írásvédett-e.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
hu: Ismeretlen mke2fs kezdőszignatúra, művelet megszakítva.

en: Use smart lookup
hu: Okos kikeresés használata

en: Verifying the format...
hu: Formázás ellenőrzése...

en: Verifying the format... Done
hu: A formázás ellenőrzése... Kész

en: View the system log file
hu: A rendszernapló-fájl megtekintése

en: Volume _name:
hu: Kötet_név:

en: While searching the following errors were reported.
hu: Keresés közben a következő hibák merültek fel.

en: Word
hu: Szó

en: Word Entry
hu: Szó bevitele

en: You did not select a document name.
hu: Nem választott ki dokumentumnevet.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a %s írásához, a formázás nem lehetséges.
    Kérjen a rendszergazdától írási jogot.

en: You may not have write permissions to the document.
hu: Lehet, hogy nincs írási jogosultsága a dokumentumhoz.

en: _About...
hu: _Névjegy...

en: _Action:
hu: _Művelet:

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Calendar
hu: _Naptár

en: _Collapse All
hu: _Becsukás

en: _Database:
hu: _Adatbázis:

en: _Date modified less than (days)
hu: _Módosítva kevesebb mint ennyi napja

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: _Dictionary
hu: _Szótár

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Entry Detail
hu: _Bejegyzés részletei

en: _Execute actions
hu: _Műveletek futtatása

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Format
hu: _Formázás

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hide application
hu: _Alkalmazás elrejtése

en: _Log name:
hu: _Naplónév:

en: _Look Up Selected Text
hu: _Kijelölt szöveg kikeresése

en: _Look Up Word
hu: _Szó kikeresése

en: _Look in folder:
hu: _Keresés ebben a mappában:

en: _Lookup
hu: _Kikeresés

en: _Message:
hu: _Üzenet:

en: _Monitor...
hu: _Megfigyelés...

en: _Name contains:
hu: _Név tartalmazza:

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Preferences...
hu: _Beállítások...

en: _Process:
hu: _Folyamat:

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Quick (only creates the filesystem)
hu: _Gyors (csak létrehozza a fájlrendszert)

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Save Results As...
hu: _Eredmény mentése...

en: _Search for:
hu: _Keresés:

en: _Select logs to monitor:
hu: _Figyelendő naplók kiválasztása:

en: _Server:
hu: _Kiszolgáló:

en: _Show Dictionary
hu: _Szótár megjelenítése

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
hu: _Szokásos (alacsony szintű formázás)

en: _Tag:
hu: _Címke:

en: _Word:
hu: _Szó:

en: action to execute when regexps are TRUE
hu: a regexp teljesülése esetén futtatandó parancs

en: description
hu: leírás

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
hu: ext2 a Linux saját fájlrendszeréhez vagy fat a DOS fájlrendszeréhez.

en: link (broken)
hu: kapocs (törött)

en: link to %s
hu: kapocs erre: %s

en: log name regexp
hu: naplónév regexp

en: message regexp
hu: üzenet regexp

en: process regexp
hu: folyamat regexp

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
hu: címke: [%s]
    napló_név: [%s]
    folyamat: [%s]
    üzenet: [%s]
    leírás: [%s]
    tevékenység: [%s]

en: tmp_list is NULL
hu: a tmp_list NULL

en: today at %-I:%M %p
hu: ma, %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
hu: tegnap, %-H:%M
