gnucash 1.7.X - en to hu translation catalogue (1304 entries)

en:  Stylesheet
hu:  Stíluslap

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
hu: A 0.00 értékű számlákat nem nyomtatjuk

en: %s to %s
hu: Ettől: %s eddig: %s

en: 'Enter' moves to blank transaction
hu: 'Enter' üres tranzakciós sorra ugrik

en: (%d) New Accounts
hu: (%d) új számla

en: (Report not found)
hu: (Nincs report)

en: (You selected no list items.)
hu: (Nem választottál lista-tételt.)

en: (no description)
hu: (nincs leírás)

en: (no memo)
hu: (nincs memó)

en: (none)
hu: (nincs)

en: (null)
hu: (nincs)

en: (split)
hu: (megosztás)

en: - (Dash)
hu: - (Kötőjel)

en: -- Split Transaction --
hu: -- Tranzakció megosztása --

en: -- Stock Split --
hu: -- Részvény (#Stock#) megosztása --

en: . (Period)
hu: . (Pont)

en: / (Slash)
hu: / (per-jel, slash)

en: 1st Est Tax Quarter
hu: Első becsült (#est#) adónegyed

en: 2Week
hu: Két hét (#2Week#)

en: 2nd Est Tax Quarter
hu: Második becsült adónegyed

en: 3rd Est Tax Quarter
hu: Harmadik becsült adónegyed

en: 4th Est Tax Quarter
hu: Negyedik becsült adónegyed

en: : (Colon)
hu: : (Kettőspont)

en: << Remove
hu: << Eltávolít

en: <No information>
hu: <Nincs információ>

en: <No name>
hu: <Nevenincs>

en: <no file>
hu: <nincs fájl>

en: A list option
hu: Egy lista-opció

en: A sample report with examples.
hu: Mintareport példákkal.

en: ATM
hu: (#ATM#)

en: Account
hu: Számla

en: Account Code
hu: Számlakód

en: Account Code:
hu: Számlakód:

en: Account Display Depth
hu: Számla-ábrázolás mélysége

en: Account Information
hu: Számlainformáció

en: Account Name
hu: Számlanév

en: Account Name:
hu: Számla neve:

en: Account Separator
hu: Számla-elválasztó

en: Account Summary
hu: Számla-összefoglaló

en: Account Tree
hu: Számla-fa

en: Account Type
hu: Számlatípus:

en: Account Types
hu: Számlatípusok

en: Account fields to display
hu: Megjelenítendő számlamezők

en: Account name
hu: Számla neve

en: Account name:
hu: A számla neve:

en: Account types to display
hu: Megjelnítendő számlatípusok

en: Accounts
hu: Számlák

en: Accounts Selected:
hu: A kiválasztott számlák:

en: Accounts and stock holdings
hu: Számlák és részvény (#holdings#)

en: Action
hu: Művelet

en: Actual Transactions
hu: Aktuális tranzakciók

en: Add
hu: Hozzáad

en: Add  >>
hu: Hozzáad  >>

en: Add a new price.
hu: Új ár hozzáadása

en: Add a new transaction to the account
hu: Új tranzakció hozzáadása a számlához

en: Add price quotes to given FILE.
hu: Az adott fájlhoz árkovóták rendelése (#price quotes#)

en: Add remaining good quotes?
hu: Hozzáadjuk a maradék jó kvótákat?

en: Add results to current search
hu: Add hozzá a jelenlegi keresés eredményét

en: Adding remaining good quotes.
hu: Hozzáadjuk a maradék jó kvótákat.

en: Adjust current account split total
hu: A jelenlegi számlamegosztási végösszeg (#total#) kiigazítása (#adjust#)

en: Adjust other account split total
hu: Más számlamegosztási végösszeg (#total#) kiigazítása (#adjust#)

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment
hu: Egy hitelkártyás (#statement#) művelet egyeztetése után kérjük a felhasználótól a hitelkártya-fizetés megadását

en: Ago
hu: Óta

en: All
hu: Összes

en: All Prices at the same date
hu: Minden ár dátuma azonos

en: All Prices equal
hu: Minden ár egyforma

en: All accounts
hu: Összes számla

en: All prices before the date below will be deleted.
hu: A dátum előtti összes árat töröljük.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár ugyanakkora. Ez egy olyan rajzot eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos a kirajzoló eszköz ezt nem tudja lekezelni.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár dátuma ugyanaz. Ez egy olyan rajzot eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos a kirajzoló eszköz ezt nem tudja lekezelni.

en: Alternate Period
hu: Másik (váltakozó) (#alternate#) periódus

en: Alternate Table Cell Color
hu: Alternatív cellaszín a táblázatban

en: Alternate the primary and secondary colors with each transaction, not each row
hu: Az elsődleges és másodlagos színek váltakozása minden tranzakciónál, nem minden sornál

en: Always show sub-accounts
hu: Mutassuk mindig az alszámlákat

en: Amount
hu: Összeg

en: Amount (numbers):
hu: Összeg (számokkal):

en: Amount (words):
hu: Összeg (szóban):

en: Amount:
hu: Összeg:

en: An account list option
hu: Egy számlalista-opció

en: An error occurred while importing QIF transactions into GnuCash. Your accounts are unchanged.
hu: A QIF-tranzakciók GnuCash-be való importálása során hiba történt.A számláid nem változtak.

en: An error occurred while loading the QIF file.
hu: A QIF fájl betöltésekor hiba történt.

en: An error occurred while parsing the QIF file.
hu: A QIF fájl feldolgozásánál (#parsing#) hiba történt.

en: An error occurred while processing
        %s
hu: A feldolgozás során hiba lépett fel:
        %s

en: An unknown I/O error occurred.
hu: Ismeretlen I/O hiba történt.

en: Application MDI mode
hu: (#Application MDI mode#)

en: Apr 1 - May 31
hu: ápr. 1. - Máj. 31.

en: Apr 1 - May 31, Last year
hu: Tavaly, ápr. 1. - Máj. 31.

en: Are you sure you want to delete
       %s
    from the transaction
       %s ?
hu: Biztos, hogy ezt:
       %s
    törölni akarod a
       %s 
    tranzakcióból?

en: Are you sure you want to delete the %s account?
hu: Biztos, hogy törölni akarod a %s számlát?

en: Are you sure you want to delete the current transaction?
hu: Biztos, hogy a jelenlegi tranzakciót törölni akarod?

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash
    calculator to add, subtract, multiply and divide .  Simply type
    the first value, then select '+', '-','*', or '/'.  Type the
    second value and press Enter to record the calculated amount.
hu: A regiszterekben az összegek bevitele során a GnuCash-kalkulátort
    használhatod összeadásra, kivonásra, szorzásra és osztásra. Csak
    gépeld be az első számot, majd válaszd ki '+', '-', '*', '/' egyikét.
    Gépeld be a második értéket, és Enter-re előáll az eredmény.

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Asset
hu: Tulajdon (#asset#)

en: Asset Account
hu: Vagyonszámla (#asset#)

en: Asset Barchart
hu: (#Asset#) oszlopdiagram

en: Asset Chart
hu: (#asset#) ábra

en: Asset Piechart
hu: (#Asset#) tortadiagram

en: Assets
hu: Követelések (#asset#)

en: Assets Over Time
hu: (#Asset#) az idő során

en: Auto Decimal Places
hu: Automatikus tizedes helyiértékek

en: Auto-Raise Lists
hu: Listák automatikusan az előtérbe

en: AutoDep
hu: (#AutoDep#)

en: Automatic Decimal Point
hu: Automatikus tizedespont

en: Automatic credit card payments
hu: Automatikus hitelkártya-fizetések

en: Automatically check off cleared transactions when reconciling
hu: A tisztázott tranzakciók automatikus kipipálása egyeztetés során

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
hu: Automatikusan beillesztünk egy tizedespontot azokba az értékekbe, melyeket pont nélkül adtak meg.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
hu: Input során automatikusan jöjjön fel a számlák listája.

en: Available reports
hu: A lehetséges reportok

en: Average
hu: átlag

en: Average Balance
hu: átlag-egyenleg (average balance#)

en: Back
hu: Vissza

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background Pixmap
hu: Háttér-pixmap

en: Background Tile
hu: Háttér-minta

en: Background color for reports.
hu: A reportok háttérszíne.

en: Background tile for reports.
hu: A háttér mintázata a reportokban.

en: Bad option
hu: Rossz opció

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Balance Information
hu: Egyenleg információ

en: Balance Sheet
hu: Egyenleg-lap

en: Balance at %s
hu: Egyenleg itt: %s

en: Balance it manually
hu: Kiegyenlítés kézi úton

en: Balance:
hu: Egyenleg:

en: Balances %s to %s
hu: Egyenleg %s -től %s -ig

en: Banner for top of report.
hu: A report tetején lévő sáv (#banner#)

en: Beginning of Period Payments
hu: (#Period Payments#) kezdete

en: Beginning of the previous calendar year
hu: A tavalyi naptári év vége

en: Bevel depth on tables
hu: "Letörés" mérete a táblázatoknál

en: Bill
hu: (#Bill#)

en: Blank
hu: Üresre

en: Blue items are exportable to a .TXF file.
hu: A kék tételek exportálhatók egy .TXF-fájlba.

en: Boolean Option
hu: Boole-opció

en: Business
hu: Üzlet (#business#)

en: Buy
hu: Vásárol

en: By default, show every transaction in an account.
hu: Alapértelmezés szerint mutasd a számla összes tranzakcióját

en: By default, show horizontal borders on the cells.
hu: Alapértelmezés szerint ábrázold a vízszintes cellaelválasztásokat.

en: By default, show vertical borders on the cells.
hu: Alapértelmezés szerint ábrázold a függőleges cellaelválasztásokat.

en: CUSIP or other code:
hu: CUSIP vagy más kód:

en: Calculate
hu: Kiszámítás (#calculate#)

en: Calculate the price of this commodity.
hu: Számítsuk ki ennek az árucikknek az árát.

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can't connect to
       %s
    Connection was lost, unable to send data.
hu: Nem lehet a
       %s
    helyhez csatlakozni. A kapcsolat megszakadt, nem lehet adatot küldeni.

en: Can't connect to
       %s
    The host, username or password were incorrect.
hu: Nem sikerült a csatlakozás a
       %s
    helyhez. A címzett, a felhasználói név, vagy a jelszó hibás.

en: Can't parse the URL
       %s
hu: A 
       %s
    URL nem értelmezhető.

en: Can't save style sheet
hu: A stíluslapot nem lehet elmenteni

en: Can't save window state
hu: Az ablakállapotot nem lehet elmenteni

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel outstanding HTML requests
hu: Teljesítetlen HTML-kérések elfelejtése

en: Cancel the current transaction
hu: Mégsem kell a jelenlegi tranzakció

en: Cancel the reconciliation of this account
hu: A jelenlegi számla egyeztetésének elhagyása

en: Canceling
hu: Mégsem

en: Cap Return
hu: (#Cap Return#)

en: Cap. gain (long)
hu: (#Cap. gain (long)#)

en: Cap. gain (mid)
hu: (#Cap. gain (mid)#)

en: Cap. gain (short)
hu: (#Cap. gain (short)#)

en: Capital Gains
hu: Tőkehozadék (#gains#)

en: Cash
hu: Készpénz

en: Cash Amount:
hu: Készpénz-összeg:

en: Cash In Lieu
hu: Készpénz (#in lieu#)

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
hu: Az összeegyeztetési információ javítása beleértve a (#statement#) -dátumot és a záróegyenleget is.

en: Changed
hu: Változott

en: Changes have been made since the last Save. Save the data to file?
hu: A legutóbbi mentés óta változások történtek. El akarod menteni?

en: Charge
hu: Terhelés

en: Check
hu: Csekk

en: Check & Repair A_ccount
hu: A számla ellenőrzése és javítása (A)

en: Check & Repair A_ll
hu: Ellenőrzes es kijavítás mindenütt (A)

en: Check & Repair Su_baccounts
hu: Alszámlák ellenőrzése es kijavítása (u)

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva megosztások ellenőrzése és kijavítása minden számlában

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva megosztások ellenőrzése és kijavítása ebben a számlában.

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva megosztások ellenőrzése és kijavítása ebben a számlában és ennek alszámláiban.

en: Check format:
hu: A csekk formátuma:

en: Check off cleared transactions
hu: A tisztázott tranzakciók kipipálása

en: Check position:
hu: A csekk pozíciója:

en: Checking
hu: Ellenőrzés (#checking#)

en: Choose Currency
hu: Valuta kiválasztása

en: Choose accounts to create
hu: Válaszd ki a létrehozandó számlákat

en: Choose export format
hu: Válassz exportformátumot

en: Choose how new windows are created for reports and account trees.
hu: Válaszd meg, hogyan jöjjenek létre az új ablakok a reportok és a számla-fák számára.

en: Choose the export format for this report:
hu: Válassz ehhez a reporthoz egy exportformátumot:

en: Choose the marker for each data point.
hu: Válassz markert minden adatpont számára.

en: Choose whether to display icons, text, or both for toolbar buttons
hu: Válassz: ikont, szöveget, vagy mindkettőt tartalmazzon az eszközsor?

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear All
hu: Teljes törlés

en: Clear the entry
hu: A tétel törlése

en: Cleared
hu: (#Cleared#)

en: Cleared:
hu: (#Cleared:#)

en: Click "Finish" to import data from the staging area and update
    your GnuCash accounts. The account and category matching
    information you have entered will be saved and used for
    defaults the next time you use the QIF import  facility. 
    
    Click "Back" to review your account and category matchings,
    to change currency and security settings for new accounts, 
    or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
hu: Klikkelj a "Vége"-re, és megtörténik az adatok importálása a munkaterületről,
    valamint a GnuCash számlák felfrissítése. A számlákat és kategóriákat
    megfeleltető információt, amit megadtál, a program elmenti, a legközelebbi
     QIF-importálásnál alapértelmezésnek tekinti.
    
    Clikkelj a "Vissza"-ra, és akkor kijavíthatod a számlák és kategóriák
    megfeleltetését, továbbá megváltoztathatod az új számlák valutáját és
    biztonsági (#security#) beállításait, illetve a munkaterülethez további fájlokat
    adhatsz.
    
    Ha a "Mégsem"-re klikkelsz, akkor a QIF importálás elmarad.

en: Click "Finish" to update your accounts to use the new 
    information you have entered.
    
    Click "Cancel" to cancel the file-loading process.  
    
    Click "Back" to review your currency selections.
hu: Klikkelj a "Befejez"-re, ekkor az általad megadott informácóval 
    a számláid felfrissülnek.
    
    Klikkelj a "Mégsem"-re, ekkor a fájl betöltése abbamarad. 
    
    Klikkelj a "Vissza"-ra, ekkor újra megnézheted a valutáid kiválasztását.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the QIF import process.
hu: Klikkelj a "Másik fájl betöltése"-re, ha van még importálandó adatod.
    Ezt akkor kell csinálni, ha a számláid külön QIF-fájlokban vannak.
    
    Klikkelj a "Tovább"-ra, ekkor a fájlok betöltése befejeződik, és az
    importálási eljárás következő lépése kerül sorra.

en: Click "Next" to accept the information and move 
    to the next currency or stock.
hu: Klikkelj a "Következő"-re, ezzel elfogadod az információt, és
    a következő valutára vagy részvényre kerülsz.

en: Click "Next" to accept the information and move on.
hu: Klikkelj a "Következő"-re, ezzel elfogadod az információt és tovább mész.

en: Click "Next" to check matchings for QIF categories.
hu: Kilkkelj a "Következő"-re a QIF kategóriák összevetéséhez (#matching#)

en: Click "Next" to enter information about stocks and
    mutual funds in the imported data.
hu: Klikkel a "Tovább"-ra, majd adj meg adatokat az importált fájlban
    lévő részvényekről és (#mutual fund#) -okról.

en: Click "Next" to enter information about the currency used in your QIF files.
hu: Klikkelj a "Tovább"-ra (#Next#), és add meg a QIF fájlban használt valutát.

en: Click the right mouse button in the main window to bring up the
    account menu options. Within each register, clicking the right
    mouse button brings up the transaction menu options.
hu: A főablakban a jobb egér-gombra klikkelve feljon a számlaopciók
    ablaka. A regisztreablakokban a jobb egér-gomb a tranzakciók opciós
    menüjét hozza elő.

en: Client
hu: Ügyfél

en: Close
hu: Bezár

en: Close the current notebook page
hu: A jelenlegi (#current#) noteszlap bezárása

en: Close this Help window
hu: A jelen segédlet-ablak bezárása

en: Code
hu: Kód

en: Color for grand totals
hu: A (#Grand Total#)-ok színe

en: Color for subsubtotals
hu: A (#subtotal#) -ok színe

en: Color of the marker
hu: A marker színe

en: Colors
hu: Színek

en: Cols
hu: Oszlopok

en: Column span:
hu: Oszlopméret

en: Combo Date Option
hu: (#Combo#) dátum-opció

en: Commissions
hu: Bizomány (#commission#)

en: Commodities
hu: Áruk

en: Commodity
hu: Áru

en: Commodity _Editor
hu: Árucikk (#Commodity _Editor#) (E)

en: Commodity:
hu: Áru:

en: Company logo image.
hu: A cég logó-képe.

en: Complete
hu: Kész

en: Compounding:
hu: (#Compounding:#)

en: Confirm before changing reconciled
hu: Megerősítés egyeztetés előtt

en: Contents
hu: Tartalom

en: Continental Europe: dd.mm.yyyy
hu: Kontinentális stílus: nn.hh.éééé

en: Continue using only the good quotes?
hu: Folytassuk csak a jó kvótákkal?

en: Continuing with good quotes.
hu: Folytatjuk a jó kvótákkal.

en: Continuous Compounding
hu: (#Continuous Compounding#)

en: Copy Transaction
hu: Tranzakció másolása

en: Copy the selected transaction
hu: A jelenlegi tranzakció másolása

en: Could not create opening balance.
hu: Nem lehet nyitóegyenleget létrehozni.

en: Could not open the file
         %s
    %s
hu: A fájlt nem lehet megnyitni
         %s
    %s

en: Crash the report
hu: A report lerobbantása (#crash#)

en: Create a new account
hu: Új számla létrehozása

en: Create a new file
hu: Új fájl létrehozása

en: Create a new set of accounts
hu: Új számlakészlet létrehozása

en: Create a new top-level window for each report or account tree
hu: Új legfelső szintű ablak létrehozása minden report és számla-fa számára

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window
    tool bar.  This will bring up a dialog box where you can enter
    account details.  For more information on choosing an account type
    or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online
    manual.
hu: Új számlákat úgy lehet létrehozni, hogy a főablak eszköz-sorában
    az "Új" gombra klikkelsz. Megjelenik egy dialógus-ablak, ahol megadhatod
    a számla adatait. Számlatípus kiválasztása, számlacsoport (#chart#) 
    létrehozása részletesen szerepel az online 
    kézikönyvben.

en: Credit
hu: Tartozás

en: Credit Accounts
hu: Hitelszámlák

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Credit Lines
hu: Hitelek (#Credit Lines#)

en: Credits
hu: Hitelek

en: Currencies
hu: Valuták

en: Currency
hu: Pénznem

en: Currency Transfer
hu: Valuta átvitele (#currency transfer#)

en: Currency/security:
hu: Valuta/biztonság(#security#):

en: Currency:
hu: Pénznem:

en: Current Account
hu: A jelenlegi számla (#current#)

en: Current Financial Year Start
hu: Az idei pénzügyi év kezdete

en: Current Value:
hu: Jelenlegi érték:

en: Current Year End
hu: Az idei év vége

en: Current Year Start
hu: Az idei évkezdet

en: Custom check format
hu: Saját (#custom#) csekkformátum

en: Custom format
hu: Saját (#custom#) formátum

en: Cut Transaction
hu: Tranzakció kivágása

en: Cut the selected transaction
hu: A jelenlegi tranzakció kiemelése

en: Date
hu: Dátum

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Date Format Display
hu: Dátumformátum ábra (#display#)

en: Date format:
hu: A dátum formátuma:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Day
hu: Nap

en: Days
hu: Napok

en: Debit
hu: Követelés

en: Debits
hu: Követelések (#debits#)

en: Decrease
hu: Csökkenés

en: Default
hu: Alapérték

en: Default MDI mode can be set in the GNOME Control Center
hu: Az MDI mód alapértéke a "GNOME Control Center"-ben állítható

en: Default Register Style
hu: A regiszterstílus alapértelmezése

en: Default alternate background for table cells.
hu: A táblázatcellák alternatív háttérszín-alapértéke.

en: Default background for table cells.
hu: Tálázat celláiban a háttérszín alapértéke.

en: Default color for subtotal rows.
hu: A (#subtotal#) sorok színének alapértéke.

en: Default currency for new accounts
hu: Valutanem alapértéke új számlák számára

en: Default number of register rows to display.
hu: A megjelenítendő regisztersorok száma alapértelmezésben.

en: Default style for register windows
hu: A regiszterablakok stílusának alapértékei

en: Default system locale format
hu: A rendszer helyi alapformátuma

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Transaction
hu: Tranzakció törlése

en: Delete all the other splits
hu: Az összes többi megosztás (#split#) törlése

en: Delete results from current search
hu: Az eredmények törlése a jelenlegi keresésből

en: Delete selected account
hu: A kiválasztott számla törlése

en: Delete the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció törlése

en: Delete the whole transaction
hu: A teljes tranzakció törlése

en: Deposit
hu: Betét (#deposit#)

en: Depreciation
hu: Amortizáció

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Description:
hu: Leírás:

en: Detailed Description
hu: Részletes leírás

en: Difference:
hu: Különbség:

en: Direct Debit
hu: Közvetlen követelés (#Direct Debit#)

en: Discrete Compounding
hu: (#Discrete Compounding#)

en: Display "Tip of the Day"
hu: Mutassuk meg "A nap ötleté"-t

en: Display 1 line
hu: Mutassunk 1 sort

en: Display N lines
hu: Mutassunk N sort

en: Display a graph of the selected data.
hu: Lássuk a grafikont a kiválasztott adatokról.

en: Display a running balance
hu: Lássuk a futó egyenleget

en: Display a table of the selected data.
hu: Lássuk a kiválasztott adatok táblázatát.

en: Display hints for using GnuCash at startup
hu: Kezdéskor mutassuk meg a javaslatokat (#hints#) a GnuCash használatához

en: Display negative amounts in red
hu: Ábrázoljuk a negatív mennyiségeket pirosan

en: Display the %s report
hu: A %s report megmutatása

en: Display the account's foreign currency amount?
hu: Megjelenítsük a számla idegen-valutás összegeit?

en: Display the account?
hu: Mutassuk a számlát?

en: Display the amount?
hu: Mutassuk az összeget?

en: Display the check number?
hu: Mutassuk a csekkszámot?

en: Display the date?
hu: Mutassuk a dátumot?

en: Display the description?
hu: Mutassuk a leírást?

en: Display the full account name
hu: Mutassuk a teljes számlanevet

en: Display the memo?
hu: Mutassuk a memót?

en: Display the number of shares?
hu: Mutassuk a részvények számát? (#shares#)

en: Display the shares price?
hu: Mutassuk az osztalékok árát?

en: Display the totals?
hu: Mutassuk a (#totals#) -t

en: Display this dialog next time
hu: Mutasd meg ezt a dialógust legközelebb is

en: Dist
hu: (#Dist#)

en: Div
hu: (#Div#)

en: Dividends
hu: Osztandók

en: Do a date subtotal
hu: Csináljunk dátum (#subtotal#) -t.

en: Do not do any filtering
hu: Nem csinálunk szűrést

en: Do not load the last file opened
hu: Az utolsó megnyitott fájlt ne töltsd be

en: Do not sort
hu: Ne rendezzünk

en: Do transaction report on this account
hu: Tranzakciós report készítése erről a számláról

en: Do you really want to mark this transaction not reconciled?
    Doing so might make future reconciliation difficult!
hu: Biztos, hogy ezt a tranzakciót nem-egyeztetettnek akarod minősíteni?
    Ha ezt teszed, a későbbi összeegyeztetés nehéz lehet!

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
hu: El akarod halasztani ezt az egyeztetést, és majd később megcsinálod?

en: Don't change any displayed amounts
hu: Ne változzanak a mutatott összegek

en: Don't load any file, including autoloading the last file.
hu: Ne tölts be egy fájlt sem, a legutóbbi automatikusan betöltendőt sem.

en: Don't popup the new account list dialog when you choose "New File" from the "File" menu
hu: Ne jöjjön fel az új számlák lista-dialógusa, ha kiválasztjuk az "Új fájl"-t a "Fájl" menüből.

en: Don't reverse any accounts
hu: Ne fordítsunk (#reverzáljunk#) egy számlát sem

en: Double
hu: Dupla

en: Double Line Mode
hu: Duplasoros üzemmód

en: Double click expands parent accounts
hu: Kettősklikk kifejti a szülő-számlát

en: Double clicking on an account with children expands the account instead of opening a register.
hu: Kettősklikk gyerekekkel rendelkező számlára a számlát fejti ki, és nem nyit meg egy regisztert.

en: Double mode colors alternate with transactions
hu: A tranzakciók váltakozó színekkel látszanak

en: Double-Weeks
hu: Kettős-hetek (#double-weeks#)

en: Duplicate
hu: Duplikátum

en: Duplicate Transaction
hu: Duplikált tranzakció

en: Edit
hu: Javít

en: Edit Account
hu: Számla javítása

en: Edit Options
hu: Javítási opciók

en: Edit report options
hu: A report-opciók javítása

en: Edit report style sheets.
hu: A report-stíluslapok javítása.

en: Edit the account view options
hu: A számlanézeti (#account view#) opciók javítása

en: Edit the current price.
hu: A jelenlegi ár javítása.

en: Edit the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció javítása

en: Edit the main account for this register
hu: Ezen regiszter (#register#) főszámlájának javítása

en: Edit the selected account
hu: A kiválasztott számla javítása

en: Effective Date:
hu: Tényleges (#effective#) dátum:

en: Enable EURO support
hu: EURO támogatás (#support#) engedélyezése

en: Enable Links
hu: Link-ek engedélyezése

en: Enable debugging code.
hu: Debug-olás engedélyezése.

en: Enable debugging mode
hu: Nyomkövető mód engedélyezése

en: Enable hyperlinks in reports
hu: Hiperlink-ek engedélyezése a reportokban

en: Enable hyperlinks in reports.
hu: Engedélyezzük a hiperlinkeket a reportokban.

en: Enables support for the European Union EURO currency
hu: Engedélyezi az Európai Közösség valutájának (EUR) a használatát

en: End Current Financial Year
hu: Az idei pénzügyi év vége

en: End Previous Financial Year
hu: A tavalyi pénzügyi év vége

en: End date:
hu: Végdátum:

en: End of Period Payments
hu: (#Period Payments#) vége

en: End of current quarter
hu: A jelenlegi negyedév vége

en: End of previous month
hu: Az előző hónap vége

en: End of previous quarter
hu: Az előző negyegév vége

en: End of previous quarterly accounting period
hu: Az előző negyedéves számlázási periódus vége

en: End of reporting period
hu: A reportperiódus vége

en: End of the Previous Year
hu: A tavalyi naptári év vége

en: End of the current Financial year/Accounting Period
hu: Az idei pénzügyi év / számlaperiódus vége

en: End of the current calendar year
hu: Az idei naptári év vége

en: End of the current month
hu: A jelen hónap vége

en: End of the previous Financial year/Accounting Period
hu: A tavalyi pénzügyi év / számlaperiódus vége

en: End of this month
hu: Ennek a hónapnak a vége

en: Ending Balance:
hu: Záro (#ending#) egyenleg:

en: Enter
hu: Bevitel

en: Enter GnuCash Network passphrase:
hu: Add meg a GnuCash hálózati jelmondatot:

en: Enter URI to load:
hu: Add meg a betöltendő URI-t:

en: Enter a description of the split
hu: Add meg a (#split#) leírását

en: Enter a description of the transaction
hu: Add meg a tranzakció leírását

en: Enter a descriptive name for the currency or stock, such as 
    "US Dollar" or "Red Hat Stock"
hu: Adj valamilyen beszédes nevet a pénznemnek vagy a részvénynek,
    például "USA dollár" vagy "Red Hat részvény"

en: Enter a descriptive name for this report
hu: Adj meg egy "beszédes" nevet ehhez a reporthoz

en: Enter a name for the account
hu: Adj meg egy számlanevet

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
hu: Adj meg egy egyedi kódot az áru azonosítására. De ez a mező biztonsággal üresen is hagyható.

en: Enter information about "%s"
hu: Adj meg információt "%s"-ról.

en: Enter notes for the transaction
hu: Add meg a tranzakcióhoz a megjegyzéseket

en: Enter opening balances
hu: Add meg a nyitó egyenlegeket

en: Enter passphrase:
hu: Add meg a jelmondatot:

en: Enter report row/column span
hu: Add meg a report sor/oszlop kiterjedését

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
hu: Add meg a forrás-számlát, vagy válassz egyet a listából

en: Enter the currency used for new accounts
hu: Add meg az új számla pénznemét

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger.
    For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution.
    You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
hu: Add meg (#stock split or merger#) dátumát, és a nyert vagy vesztett (#share#)-ek számát.
    Részvény (#merger#)-ek (negatív (#split#)-ek) esetében negatív értéket adj a (#share distribution#) -nak
    A tranzakcióhoz megadható egy leírás is, vagy marad az alap-bejegyzés.

en: Enter the full name of the commodity, such as "Red Hat Stock"
hu: Add meg az áru teljes nevét, például "Red Hat Részvény"

en: Enter the full name of the commodity. Example: US Dollars
hu: Add meg az áru (#commodity#) teljes nevét. Pl: USA dollár

en: Enter the number of shares bought or sold
hu: Add meg az eladott/vásárolt részvények számát

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
hu: Add meg az áru legkisebb forgalmazható töredékét. Csak egész számban forgalmazható részvények esetében adj meg 1-et.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT") or other unique abbreviation for the name.
hu: Add meg a név szimbólumát (#ticker symbol#) (pl. "RHAT") vagy egyértelmű rövidítését.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT"), national currency symbol 
    (such as "USD"), or other unique abbreviation for the name.
hu: A névhez adj meg egy szimbólumot (#ticker#) (például "RHAT"), vagy
    nemzeti valuta szimbólumot (például "USD"), vagy valamilyen más egyértelmű rövidítést.

en: Enter the ticker symbol or currency code for the commodity. Example: USD
hu: Add meg az áru (#commodity#) szimbolumát (#ticker#) vagy valutakódját. Pl: USD

en: Enter the transaction number, such as the check number
hu: Add meg a tranzakció számát, például a csekkszámot

en: Enter the type of commodity. For stocks, this is often an exchange on which the stock is traded. You can choose an existing type from the list or enter a new type with the keyboard.
hu: Add meg az áru (#commodity#) típusát. Részvények esetében ez gyakran a tőzsdén használt megnevezés. Válassz egy létező típust a listából, vagy adj meg egy új típust a billentyűzettel.

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
hu: Add meg a tranzakció típusát, vagy válassz egyet a listából

en: Enter your username and password
hu: Add meg a felhasználói nevedet és a jelszót

en: Equities
hu: (#Equities#)

en: Equity
hu: Kiegyenlítés (#equity#)

en: Error
hu: Hiba

en: Error adding price.
hu: Hiba az ár hozzáadásánál.

en: Evaluate the guile command
hu: A "guile"-parancs kiértékelése

en: Exact Time
hu: Pontos idő

en: Exchange Rate:
hu: Árfolyam:

en: Exchange rate
hu: Árfolyam (#exchange rate#)

en: Exchange rates
hu: Árfolyamok

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
hu: Tranzakciók kizárása a szűrőszámlák irányában

en: Exclude transactions to/from all filter accounts
hu: A szűrőszámlákba vagy azokból történő tranzakciókat ne tekintsük.

en: Exit
hu: Vége

en: Exit GnuCash
hu: A GnuCash leállítása

en: Expense
hu: Kiadás

en: Expense Accounts
hu: Kiadási számlák

en: Expense Barchart
hu: Kiadási oszlopdiagram

en: Expense Chart
hu: Kiadási ábra

en: Expense Over Time
hu: Kiadás az idő során

en: Expense Piechart
hu: Kiadási tortadiagram

en: Expenses
hu: Kiadások

en: Export HTML-formatted report to file
hu: HTML-formátumú report exportálása fájlba

en: Export the account hierarchy to a new file
hu: A számlahierarchia exportálása egy új fájlba

en: Fancy
hu: Furcsa (#fancy#)

en: Fee
hu: Díj

en: Field
hu: Mező

en: File not found or read permission denied.
    Please select another file.
hu: A fájl nem található, vagy olvasásra védett.
    Válassz ki egy másik fájlt.

en: Filter Accounts
hu: Számlák szűrése

en: Filter Type
hu: Szűrőtípus

en: Filter account
hu: Szűrőszámla

en: Filter on these accounts
hu: Ezeknek a számláknak a szűrése

en: Financial Calculator
hu: Pénzügyi kalkulátor

en: Financial _Calculator
hu: Pénzügyi kalkulátor (C)

en: Find
hu: Keresés

en: Find Transactions
hu: Tranzakció keresése

en: Find transactions with a search
hu: Tranzakció megkeresése

en: Finish
hu: Vége

en: Finish Account Setup
hu: Számla-létrehozás befejezése

en: Finish the reconciliation of this account
hu: A jelenlegi számla egyeztetésének befejezése

en: First Option
hu: Első opció

en: For details on subscribing to that list, see %s.
hu: A listára való feliratkozáshoz lásd: %s.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
hu: Új reportok írásához segítséget kaphatsz, vadonatúj remek reportodat közkincssé teheted a következő levelező-listán: %s.

en: Form
hu: Forma

en: Forward
hu: Előre

en: Fourth Options
hu: Negyedik opció

en: Fourth-level
hu: Negyedik szint

en: Fraction
hu: Törtrész

en: Fraction traded:
hu: (#Fraction traded#):

en: Frame URL
hu: (#Frame URL#)

en: From
hu: Ettől

en: From %s To %s
hu: Ettől: %s eddig: %s

en: From Now
hu: Mostantól

en: Full name:
hu: Teljes név:

en: Funds In
hu: Bejövő (#funds in#)

en: Funds Out
hu: Kimenő (#funds out#)

en: Future Value
hu: Jövőbeni érték

en: Future:
hu: Majd: (#A jövőben#)

en: Gain
hu: Nyereség

en: Gain And Loss
hu: Nyereség és veszteség

en: Gain/Loss
hu: Nyereség/veszteség

en: General
hu: Általános

en: General Information
hu: Általános információ

en: General Ledger
hu: Általános főkönyv (#ledger#)

en: General Ledger Report
hu: Általános főkönyv-report (#ledger#)

en: General background color for report.
hu: A reportok általános háttérszíne

en: Generate an argument summary.
hu: Összefoglaló (#argument#) generálása.

en: Get Online Quotes
hu: Kvóták on-line bevitele

en: Get Quotes
hu: Kvóták beolvasása (#get quotes#)

en: Get new online quotes for stock accounts.
hu: A részvényszámlák új online kvótáinak beolvasása.

en: GnuCash Configuration Options
hu: GnuCash konfigurációs opciók

en: GnuCash Help
hu: GnuCash Segédlet

en: GnuCash Network authorization failed.
hu: A GnuCash hálózat engedélyezése (#authorization#) nem sikerült.

en: GnuCash Network is disabled and the link you have clicked requires it.
    You can enable it in the Network section
    of the Preferences dialog.
hu: A GnuCash hálózat le van tiltva, és a (#link#), amire klikkeltél igénybe venné.
    Engedélyezheted a "Beállítások" dialógusban a "Hálózat" szekciónál.

en: GnuCash Preferences
hu: GnuCash beállítások

en: GnuCash account name
hu: A GnuCash számla neve

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel"
    to abort the process.
hu: GnuCash képes pénzügyi adatokat fogadni QIF (Quicken Interchange Format) típusú 
    fájlokból, valamint Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance 
    és sok más program által írtakból. 
    
    Az átvétel több lépésből áll. A GnuCash-számláid addig nem változnak,
    amig a végén a "Kész"-re nem klikkelsz. 
    
    Klikkelj a "Tovább"-ra  a QIF adatok betöltéséhez, 
    vagy a "Mégsem"-re a betöltés megszakításához.

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    Do you want to proceed with opening the database?
hu: A GnuCash nem tudja lefoglalni a
       %s
    adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja,
    és ebben az esetben Te nem nyithatod azt meg.
    
    Folytatni akarod az adatbázis megnyitását?

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories
    to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be 
    converted to a GnuCash account. 
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches
    between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches 
    that you do not like by clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely
    within GnuCash.
hu: A GnuCash külön bevételi és kiadási számlákat használ, ahelyett, hogy
    kategóriákba sorolná a tranzakciókat. A QIF fájl mindegyik kategóriája
    egy GnuCash számlába kerül.
    
    A következő oldalon látható a QIF kategóriák es a GnuCash számlák megfeleltetése.
    Egy megfeleltetést meg lehet változtatni, ehhez a kategória nevét tartalmazó
    sorra kell klikkelni.
    
    Ha később meggondolod magad, akkor a GnuCash-en belül a számlastruktúra
    biztonságosan átszervezhető.

en: Good option
hu: Jó opció

en: Grand Total
hu: (#Grand Total#)

en: Grand Total Cell Color
hu: A (#Grand Total#) cella színe

en: Group the accounts
hu: Csoportosítsuk a számlákat

en: Group the accounts in main categories?
hu: Csoportosítsuk a számlákat a fő-kategóriák szerint?

en: HTML Style Sheets
hu: HTML stíluslapok

en: Half Year
hu: Félév

en: Have a nice day!
hu: Legyen szép a napod!

en: Header color
hu: Fejléc színe

en: Heading
hu: Fejléc

en: Heading Banner
hu: Fejléc-sor (#banner#)

en: Height of plot in pixels.
hu: A rajz magassága pixelben.

en: Hello Again
hu: Újra halló

en: Hello, World
hu: Halló, Világ!

en: Hello, World!
hu: Halló, Világ!

en: Help
hu: Segítség

en: Help Topics
hu: A segédlet témakörei

en: Help for first option
hu: Segítség az első opcióhoz

en: Help for second option
hu: Segítség a második opcióhoz

en: Help for third option
hu: Segítség a harmadik opcióhoz

en: How many automatic decimal places will be filled in.
hu: Az automatikusan kitöltött tizedes helyek száma.

en: ISO Standard: yyyy-mm-dd
hu: ISO szabvány: éééé-hh-nn

en: Icons and Text
hu: Ikon és szöveg

en: Icons only
hu: Csak ikon

en: Identical commodities
hu: Azonos áruk

en: If selected, move to the blank transaction after the user presses 'Enter'. Otherwise, move down one row.
hu: Ha kiválasztjuk, 'Enter'-re ugrás az üres tranzakciós sorra, egyébként ugrás egy sorral lejjebb.

en: If selected, use a dialog to confirm a change to a reconciled transaction.
hu: Ha kiválasztjuk, a dialógus egyeztetett tranzakció megváltoztatása előtt megerősítést kér.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken,
    note that GnuCash uses accounts instead of categories to track
    income and expenses.  For more information on income and expense
    accounts, please see the GnuCash online manual.
hu: Ha ismersz más pénzügyi programokat. pl. a Quicken-t, vedd figyelembe,
    hogy a GnuCash a bevételek és kiadások követésére számlákat használ
    és nem kategóriákat. A bevételi és kiadási számlák leírása a
    GnuCash online kézikönyvben található.

en: If you are finished creating the stock split or merger, press `Finish'.
    You may also press `Back' to review your choices, or `Cancel' to
    quit without making any changes.
hu: Ha befejezted a részvény (#stock#) megosztást vagy összevonást (#split ot merger#), akkor klikkelj a "Vége"-re.
    Az eddigiek módosításához klikkelj a "Vissza"-ra. Ha a "Mégsem"-re klikkelsz,
    a változtatás elmarad.

en: If you are importing a QIF file downloaded from a bank or other financial
    institution, some of the information in the QIF file may duplicate information
    already in your GnuCash accounts.  GnuCash will try to detect duplicates 
    of existing transactions.  
    
    On the next page, you will be asked to confirm that an existing transaction
    matches an imported transaction.  Imported transactions are shown on the
    left side of the page, and possible  matches for the selected left-hand
    transaction are shown  to the right.  There may be several old transactions 
    that could match an imported transaction; you will be able to select the 
    correct one by clicking in the "Dup?" column of the correct transaction.
    
    You can control the rules used by GnuCash to find duplicate transactions 
    in the "QIF Import" section of the GnuCash Preferences dialog.
    
    Click "Next" to find duplicate transactions.
hu: Egy bank vagy más pénzintézet QIF fájljának betöltésekor a QIF fájlban
    duplikált információ fordulhat elő, ami már a GnuCash-fájlban szerepel.
    A GnuCash megkísérli a létező tranzakciók duplikált információit felderíteni.
    
    A következő oldalon határozhatod meg, hogy egy létező tranzakció melyik
    importált tranzakciónak felel meg. Az importált tranzakciók a lap bal oldalán vannak,
    a kiválasztott bal oldali tranzakció lehetséges megfelelői a jobb oldalon láthatók.
    Több meglévő tranzakció felehet meg egy importált tranzakciónak; a megfelelőt
    a "Dup" oszlopba való klikkeléssel választhatod ki.
    
    A Gnucash szabályait, amelyekkel a duplikált tranzakciókat megtalálja, megadhatod
    a "GnuCash Beállítások" dialógus "QIF Import" szekciójában.
    
    Klikkelj a "Tovább"-ra, és indul a duplikált tranzakciók keresése.

en: If you keep multiple account views open, it may be helpful to give each one a descriptive name
hu: Ha több számlanézet van megnyitva, érdemes mindegyiknek "beszédes" nevet adni.

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split,
    enter the details of that payment here. Otherwise, just click `Next'.
hu: Ha a részvénymegosztás (#stock#) pénzkifizetést eredményez,
    add meg itt a kifizetés részleteit. Egyébként klikkelj a "Tovább"-ra.

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below.
    You may safely leave it blank.
hu: Ha a megosztáshoz (#split#) részvényárat akarsz megadni, írd be.
    Ez a rovat üresen is hagyható.

en: Images
hu: Képek

en: Imbalance
hu: Kiegyenlítetlenség (#imbalance#)

en: Import QIF files
hu: QIF fájl importálása

en: Import a Quicken QIF file
hu: Quicken QIF fájl importálása

en: Import currency and stock information
hu: Valuta- és részvényinformáció importálása

en: Import currency and stock information
hu: Valuta- és részvényinformáció importálása

en: Import my QIF files
hu: A QIF-fájlok importálása

en: Imported transactions with duplicates
hu: Az importált duplikált tranzakciók

en: In the next pages, you will be asked to provide information about stocks, 
    mutual funds, and other tradable commodities that appear in the QIF file(s)
    you are importing. GnuCash requires more information about tradable 
    commodities than the QIF format can represent. 
    
    Each stock, mutual fund, or other commodity must have a type, which is the 
    exchange or listing that it is found on (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds, 
    etc), a full name, and an abbreviation.
    
    Check to see if there is an existing Type that is appropriate; if not, you can
    enter a new Type name by hand in the box. Make sure that the abbreviation
    you enter matches the ticker symbol used for the commodity on the exchange
    or listing for its type.
hu: A következő oldalakon az importálandó QIF fájl(ok)ban előforduló
    részvényekkel, (#mutual fund#) -okkal és egyeb (#tradable commodity#) -kkel
    kapcsolatos kérdések következnek. A GnuCash-nek több információra van szüksége
    a (#tradable commodity#) -kről, mint amennyi a QIF-formátumban megjeleníthető.
    
    Minden részvénynek, (#mutual fund#) -nak és egyéb árunak kell legyen
    típusa, neve és rövidítése. A típus az az (#exchange#) vagy lista, ahol a részvény
    található (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds stb.)
    
    Vizsgáld meg, hogy van-e megfelelő létező típus. Ha nincs, egy újat is megadhatsz
    az input mezőben. Nézd meg, hogy a megadott rövidítés megegyezik-e az áru
    típusánál az (#exchange#)-en vagy listán használt szimbólummal (#ticker#).

en: Include Sub-Accounts
hu: Alszámlák beleértve

en: Include Subaccounts
hu: Alszámlák hozzávétele

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
hu: Tranzakciók figyelembe vétele a szűrőszámlák irányában

en: Include sub-account balances in printed balance?
hu: Szerepeljen a kinyomtatott egyenlegben az alszámlák egyenlege is?

en: Include sub-accounts of all selected accounts
hu: Hozzávesszük az összes kiválasztott számla alszámláit

en: Include transactions to/from filter accounts only
hu: Csak a szűrőszámlákba vagy azokból történő tranzakciókat tekintsük.

en: Income
hu: Bevétel

en: Income & Expense
hu: Bevétel & Kiadás

en: Income Account
hu: Bevételi (#income#) összeg:

en: Income Accounts
hu: Bevételi számlák

en: Income Barchart
hu: Bevételi oszlopdiagram

en: Income Chart
hu: Bevételi ábra

en: Income Over Time
hu: Bevétel az idő során

en: Income Piechart
hu: Bevételi tortadiagram

en: Income and Expense
hu: Bevétel és kiadás

en: Income and Expense categories
hu: Bevételi és kiadási kategóriák

en: Income-Salary-Taxable
hu: Bevétel-Fizetés-Adóköteles (#taxable#)

en: Income.Salary.Taxable
hu: Bevétel.Fizetés.Adóköteles (#taxable#)

en: Income/Expense Chart
hu: Bevétel/kiadás ábra

en: Income/Salary/Taxable
hu: Bevétel/Fizetés/Adóköteles (#taxable#)

en: Income:Salary:Taxable
hu: Bevétel:Fizetés:Adóköteles (#taxable#)

en: Income\Salary\Taxable
hu: Bevétel\Fizetés\Adóköteles (#taxable#)

en: Increase
hu: Növekedés

en: Initial Payment:
hu: Kezdeti kifizetés:

en: Int
hu: (#Int#)

en: Interest
hu: Kamat

en: Interest Rate
hu: Kamat (#Interest Rate#)

en: International
hu: Nemzetközi

en: Investment Portfolio
hu: Beruházási portfolió

en: Invoice
hu: Számla

en: Items you selected:
hu: A kiválasztott tételek:

en: Jan 1 - Mar 31
hu: Jan. 1. - Márc. 31.

en: Jan 1 - Mar 31, Last year
hu: Tavaly Jan. 1. - Márc. 31.

en: Jump
hu: Ugrás

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
hu: Ugrás a másik számla megfelelő tranzakciójához

en: Jun 1 - Aug 31
hu: Jún. 1. - Aug. 31.

en: Jun 1 - Aug 31, Last year
hu: Tavaly Jún. 1. - Aug. 31.

en: Just a Date Option
hu: Csak egy dátum-opció

en: Keep normal account order
hu: Normális (#normal#) számlarend megtartása

en: LTCG
hu: LTCG (#Long Term Capital Gains#)

en: Last Year
hu: Legutóbbi év

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr
hu: Tavalyi első becsült (#est#) adónegyed

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr
hu: Tavalyi második becsült adónegyed

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr
hu: Tavalyi harmadik becsült adónegyed

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr
hu: Tavalyi negyedik becsült adónegyed

en: Last day of previous month
hu: Az előző hónap utolsó napja

en: Let GnuCash add an adjusting split
hu: Adjon a GnuCash egy kiegyenlítő megosztást (#adjusting split#)

en: Liabilities
hu: Kintlévőségek (#liabilities#)

en: Liabilities & Equity
hu: (#Liabilities & Equity#)

en: Liabilities Over Time
hu: (#Liability#) az idő során

en: Liability
hu: Kintlévőség (#liability#)

en: Liability Barchart
hu: (#Liability#) oszlopdiagram

en: Liability Chart
hu: (#Liability#) ábra

en: Liability Piechart
hu: (#Liability#) tortadiagram

en: Link Color
hu: Link (mutató) színe

en: Link text color.
hu: A link szövegszíne

en: List items selected
hu: A kiválasztott lista-tételek

en: Listing
hu: Lista

en: Load another file
hu: Másik fájl betöltése

en: Load the given .scm file
hu: Az adott .scm fájl betöltése

en: Load the system configuration
hu: Rendszerkonfiguráció betöltése

en: Load the user configuration
hu: Felhasználói konfiguráció betöltése

en: Loan
hu: Kölcsön

en: Locale
hu: (#Locale#)

en: Logging level from 0 (least logging) to 5 (most logging).
hu: Naplózási (#logging#) szint 0-tól (kevés) 5-ig (sok).

en: Logo
hu: Logó

en: Loss
hu: Veszteség

en: Lost Accounts
hu: Elveszett számlák

en: Make a copy of the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció lemásolása

en: Margin Interest
hu: (#Margin Interest#)

en: Marker Color
hu: Markerszín

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
hu: A QIF és GnuCash számlák összevetése

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
hu: A QIF kategóriák és a GnuCash számlák összevetése

en: Match duplicate transactions
hu: Duplikált tranzakciók összevetése (#match#)

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
hu: A (#payees/memos#) mezők összevetése a GnuCash számlákkal

en: Maximum Bars
hu: Az oszlopok maximuma

en: Maximum Slices
hu: Maximális szeletek (#slices#)

en: Maximum number of bars in the chart
hu: Az oszlopok maximális száma a diagramban

en: Maximum number of slices in pie
hu: A tortadiagram szeleteinek maximális száma

en: Memo
hu: Memó

en: Memo:
hu: Megjegyzés:

en: Money Market
hu: Pénzpiac

en: Month
hu: Hónap

en: Monthly
hu: Havi

en: Months
hu: Hónapok

en: Most recent
hu: Legutóbbi

en: Move back one step in the history
hu: Egy lépés vissza a parancs-történelemben

en: Move down
hu: Vidd le

en: Move forward one step in the history
hu: Egy lépés előre a parancs-történelemben

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
hu: Ugrás a regiszter alján lévő üres tranzakcióra

en: Move up
hu: Vidd fel

en: Multi Choice Option
hu: Többesélyes opció

en: Multi-Line
hu: Többsoros

en: Multicolumn View
hu: Többoszlopos nézet

en: Mutual Fund
hu: (#Mutual Fund#)

en: Mutual Funds
hu: (#Mutual Funds#)

en: Name
hu: Név

en: Name of account view
hu: A számlanézet neve

en: Name of organization or company
hu: Szervezet vagy cég neve

en: Name of organization or company prepared for
hu: A szervezet vagy cég neve, akinek a report készült

en: Name of person preparing the report
hu: Annak a neve, aki a reportot csinálta

en: Name:
hu: Név:

en: Nearest in time
hu: Időben a legközelebbi

en: Net Assets
hu: Nettó vagyon (#assets#)

en: Net Profit
hu: Nettó profit

en: Net Worth
hu: (#Net Worth#)

en: Net Worth Barchart
hu: (#Net Worth#) oszlopdiagram

en: Network HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
hu: A HTTP hozzáférés le van tiltva.
    Engedélyezheted a "Beállítások" dialógusban a "Hálózat" szekciónál.

en: New
hu: Új

en: New Account
hu: Új számla

en: New Account (child of selected) ...
hu: Új számla (a megjelöltnek a gyereke) (#child#) ...

en: New Account Hierarchy Setup
hu: Új számlahierarchia létrehozása

en: New Price:
hu: Új ár:

en: New Style Sheet
hu: Új stíluslap

en: New Value
hu: Új érték

en: New search
hu: Új keresés

en: New style sheet info
hu: Új stíluslap info-ja

en: New top level account
hu: Új legfelső szintű számla

en: New windows are created as notebook tabs in the current top-level window
hu: Az új ablakok mint noteszlapok (#tabs#) jelennek meg a kurrens legfelső szintű ablakban

en: New...
hu: Új...

en: New?
hu: Új?

en: No account list setup on new file
hu: Az új fájlnak nincs számlalistája

en: No accounts selected
hu: Nincs számla kiválasztva

en: No amount display
hu: (#No amount display#)

en: No data
hu: Nincs adat

en: No matching transactions found
hu: Nincs megfelelő tranzakció

en: No options!
hu: Nincs opció!

en: No transactions were found that match the given time interval and account selection.
hu: Nem találtunk olyan tranzakciót, amely az adott időintervallumnak és számlakiválasztásnak megfelel.

en: None
hu: Semmi

en: Normal body text color.
hu: Normális szövegszín.

en: Not a variable
hu: Nem változó

en: Notebook
hu: Notesz

en: Notes
hu: Megjegyzés

en: Num
hu: Szám

en: Num:
hu: Szám:

en: Number
hu: Szám

en: Number Option
hu: Szám-opció

en: Number of Rows
hu: Sorok száma

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns before wrapping to a new row
hu: Az oszlopok száma mielőtt új sort kezdünk

en: Numeric error
hu: Numerikus hiba

en: Old Value
hu: Régi érték

en: One Month Ago
hu: Egy honappal ezelőtt

en: One Week Ago
hu: Egy héttel ezelőtt

en: One Year Ago
hu: Egy évvel ezelőtt

en: One window is used for all displays (select contents through Window menu)
hu: Egy ablakban jelenítünk meg mindent (tartalomválasztás ablak-menüből)

en: Only one price
hu: Csak egyetlen ár van

en: Only use 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms
hu: Használjuk a 'követelés' és 'hitel' kifejezést az informális szinonímáik helyett

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open S_ubaccounts
hu: Alszámla megnyitása (u)

en: Open a general ledger window
hu: Egy általános főkönyv-ablak megnyitása

en: Open a new account tree view
hu: Új számla-fa nézet nyitása

en: Open a new document
hu: Új dokumentum megnyitása

en: Open a new top-level GnuCash window for the current view
hu: Új, felsőszintű GnuCash-ablak megnyitása a jelenlegi nézet számára

en: Open the GnuCash help window
hu: A GnuCash-segédlet megnyitása

en: Open the account
hu: A számla megnyitása

en: Open the new user tutorial
hu: Az új felhasználói tankönyv megnyitása

en: Open the selected account
hu: A kiválasztott számla megnyitása

en: Open the selected account and all its subaccounts
hu: A kiválasztott számlának és minden alszámlájának a megnyitása

en: Opening Balance
hu: Nyitó egyenleg

en: Opening Balances
hu: Nyitó egyenlegek

en: Options
hu: Opciók

en: Order of Secondary sorting
hu: A másodlagos rendezés rendje

en: Order of primary sorting
hu: Az elsődleges rendezés rendje

en: Orphan
hu: Árva (#orphan#)

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Account
hu: Egyéb számla

en: Other Account Code
hu: Egyéb számlakód

en: Other Account Name
hu: Egyéb számlanév

en: Out of memory
hu: Memóriahiány

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
hu: Tekintsünk el a számlakiválasztástól, és mutassuk meg az összes kiválasztott számla alszámláit?

en: Override or modify From: & To:
hu: A "-tól -ig" értékek felülbírálata vagy módosítása

en: Overview
hu: Áttekintés

en: POS
hu: (#POS#)

en: Parent Account
hu: Szülő (#parent#) számla

en: Passphrases did not match.
hu: A jelmondatok nem egyeznek.

en: Password:
hu: Jelszó

en: Paste Transaction
hu: Tranzakció beillesztése

en: Payee:
hu: Fizető: (#payee#)

en: Payees and memos
hu: (#Payees and memos#)

en: Payer Name Source
hu: (#Payer Name Source#)

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment Periods
hu: Kifizetési periódusok (#payment periods#)

en: Payment Total:
hu: Összes kifizetés (#payment total#):

en: Payments:
hu: Kifizetések:

en: Period end
hu: A periódus vége

en: Period from %s to %s
hu: Periódus %s -től %s -ig

en: Period start
hu: A periódus kezdete

en: Periodic Payment
hu: Periódikus kifizetés (#periodic payment#)

en: Phone
hu: Telefon

en: Pick the commodity's exchange or listing (NASDAQ, NYSE, etc).
hu: Válaszd ki az áru árfolyamát (#exchange#) vagy besorolását (#listing#) (NASDAQ, NYSE stb.).

en: Pick the type of the currency or security. For national currencies, 
    use "CURRENCY". Enter a new type in the box if the ones in the
    pick list are inappropriate.
hu: Válaszd ki a valuta vagy a biztonság (#security#) típusát. Nemzeti valuták
    esetében használd a "VALUTA"-t. Adj meg egy új típust a mezőben (#box#),
    ha a listában nem találsz megfelelőt.

en: Plain
hu: Egyszerű (#plain#)

en: Please choose the currency to use for new accounts.
hu: Válaszd ki az új számlák valutáját.

en: Please select a file to load.
hu: Válassz ki egy betöltendő fájlt.

en: Plot Height
hu: Rajzmagasság

en: Plot Type
hu: Rajztípus

en: Plot Width
hu: Rajzszélesség

en: Portfolio
hu: Portfolió

en: Portfolio Report
hu: Portfolió-report

en: Possible duplicates for selected new transaction
hu: A kiválasztott új tranzakció lehetséges duplumai (#duplicate#)

en: Postpone the reconciliation of this account
hu: A jelenlegi számla egyeztetésének elhalasztása

en: Prepared by:
hu: Készítette:

en: Prepared for
hu: Készült

en: Prepared for:
hu: Ügyfél:

en: Preparer
hu: Készítő

en: Present Value
hu: Jelenlegi érték

en: Present:
hu: Most:

en: Press `Finish' to create your new accounts.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
hu: "Vége" - létrehozod az uj számlát
    
    "Vissza" - felülvizsgálod a kiválasztásokat
    
    "Mégsem" - a dialógus lezárása új számla létrehozása nélkül.

en: Previous Financial Year Start
hu: A tavalyi pénzügyi év kezdete

en: Previous Year End
hu: A tavalyi év vége

en: Previous Year Start
hu: A tavalyi év kezdete

en: Price
hu: Ár

en: Price Database
hu: Ár-adatbázis

en: Price Editor
hu: Ár-editor

en: Price Information
hu: Ár-információ

en: Price Quote Source
hu: Árkvóta (price quote#) forrása

en: Price Scatterplot
hu: ár (#Scatterplot#)

en: Price Source
hu: Az árak eredete

en: Price of Commodity
hu: Az árucikk ára

en: Price:
hu: Ár:

en: Prices
hu: Árak

en: Primary Key
hu: Elsődleges kulcs

en: Primary Sort Order
hu: Elsődleges sorrend

en: Primary Subtotal
hu: Elsődleges (#Primary Subtotal#)

en: Primary Subtotal for Date Key
hu: (#Primary Subtotal#) a dátum-kulcshoz

en: Primary Subtotals/headings
hu: Elsődleges (#subtotal#)/fejlécek

en: Primary active color
hu: Elsődleges aktív szín

en: Primary color
hu: Elsődleges szín

en: Print
hu: Nyomtat

en: Print Check
hu: Csekk nyomtatása

en: Print Full account names
hu: Nyomtassuk a teljes számlanevet

en: Print GnuCash Document
hu: GnuCash-dokumentum kinyomtatása

en: Print Help window
hu: A segédlet-ablak nyomtatása

en: Print Preview
hu: Áttekintés kinyomtatása

en: Print a check using a standard format
hu: Standard formátumú csekk nyomtatása

en: Print all Parent account names
hu: Nyomtassuk az összes szülő-számla nevét

en: Print report window
hu: A report-ablak nyomtatása

en: Profit & Loss
hu: Nyereség és veszteség

en: Profit (Gain minus Loss)
hu: Profit

en: Profit And Loss
hu: Profit és veszteség

en: Profits
hu: Haszon (#profit#)

en: QIF Filename:
hu: QIF-fájl:

en: QIF Files
hu: QIF-fájlok

en: QIF Import
hu: QIF importálás

en: QIF account name
hu: A QIF számla neve

en: QIF category name
hu: A QIF kategória neve

en: QIF file load failed:
    %s
hu: A QIF fájl betöltése nem sikerült:
    %s

en: QIF file load warning:
    %s
hu: Figyelmeztetés a QIF fájl betöltésekor:
    %s

en: QIF file parse failed:
    %s
hu: A QIF fájl átolvasása nem sikerült:
    %s

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have
    information about Accounts and Categories which would allow them to be
    correctly assigned to GnuCash accounts.  
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and 
    Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default
    these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash.
    If you select a different account, it will be remembered for future QIF 
    files.
hu: Bankoktól és más pénzügyi intézetektől letöltött QIF fájlok nem mindig
    tartalmaznak számláról és kategóriáról információt, amelyek alapján
    GnuCash számlákhoz lehetne rendelni azokat.
    
    A következő oldalon látható a QIF számla- vagy kategória-információ nélküli
    tranzakciók (#Payee#) és memó (#Memo#) mezeiben lévő szöveg. Alapesetben ezek
    a tranzakciók a GnuCash-ben a 'Határozatlan' (#Unspecified#) számlához kerülnek.
    Ha egy másik számlát választasz ki, választásod a további QIF-fájlok esetében
    is érvényes lesz.

en: QIF files you have loaded
hu: A betöltött QIF-fájlok:

en: QIF import: Name conflict with another account.
hu: QIF import: Névütközés másik számlával.

en: QIF payee/memo
hu: (#QIF payee/memo#)

en: Quarter
hu: Negyedév

en: Quarterly
hu: Negyedéves

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions.  When you
    type the first letter(s) of a common transaction description,
    GnuCash will automatically complete the remainder of the
    transaction as it was last entered.
hu: A gyors-kitöltő megkönnyíti a közös (#common#) tranzakciók bevitelét.
    Ha beírod az első néhány karaktert, a GnuCash kiegészíti a
    tranzakció maradék részét úgy, ahogyan azt legutóbb beírtad.

en: Rebalance Transaction
hu: Tranzakció kiegyenlítése újból

en: Rebate
hu: Engedmény

en: Recalculate Transaction
hu: A tranzakció újraszámolása

en: Receive
hu: Bevétel (#receive#)

en: Reconcile
hu: Összeegyeztetés

en: Reconcile Information
hu: Összeegyeztetési információ

en: Reconcile the main account for this register
hu: A főszámla egyeztetése ehhez a regiszterhez

en: Reconcile the selected account
hu: A kiválasztott számla egyeztetése

en: Reconciled Balance:
hu: Egyeztetett egyenleg:

en: Reconciled:
hu: Összeegyeztetett:

en: Reconciled:R
hu: Összeegyeztetett:R

en: Reconciliation
hu: Egyeztetés

en: Record a stock split or a stock merger
hu: Egy részvény megosztás vagy összevonás feljegyzése

en: Record the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció feljegyzése

en: Refine current search
hu: A jelenlegi keresés finomítása

en: Register
hu: Regiszter

en: Register Colors
hu: Regiszterszínek

en: Register Order
hu: Regiszter sorrend

en: Register Report
hu: Regiszter-report

en: Register date ranges
hu: Regiszter-időszakok

en: Register font
hu: Regiszter betűtípusa

en: Register hint font
hu: Regiszter "jótanács" betűtípusa

en: Relative Date Option
hu: Relatív dátum-opció

en: Reload
hu: Újra betöltés

en: Reload the current document
hu: A jelenlegi dokumentum újratöltése

en: Reload the current report
hu: A jelenlegi report újratöltése

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Remove Old...
hu: Régi Eltávolítása...

en: Remove old prices
hu: A régi árak törlése

en: Remove prices older than a user-entered date
hu: Az összes olyan ár eltávolítása, amelyek régebbiek, mint egy megadott dátum.

en: Remove the current price
hu: A jelenlegi ár eltávolítása

en: Report Accounts
hu: Report számlák

en: Report Currency
hu: A report valutája

en: Report a bug
hu: Report

en: Report name
hu: A report neve

en: Report on these accounts
hu: Report ezekről a számlákról

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
hu: Report készítése ezekről a számlákról, a választott számlaszint engedi.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
hu: Report készítése ezekről a számlákról, ha az ábrázolási szint ezt megengedi.

en: Report style
hu: Reportstílus

en: Report's currency
hu: A report valutája

en: Retained Earnings
hu: Megtakarítások (#retained earnings#)

en: Reverse Income and Expense Accounts
hu: Fordított (#reverse#) bevételi és kiadási számlák

en: Reverse amount display for Income and Expense Accounts
hu: Fordítsuk meg (#reverse#) az összeg kijelzését a bevételi és kiadási számláknál

en: Reverse amount display for certain account types
hu: Néhány számlatípusnál megfordítjuk az összegábrázolást.

en: Reversed-balance account types
hu: Fordított egyenlegű (#reversed-balance#) számlatípusok

en: Row span:
hu: Sorméret:

en: Rows
hu: Sorok

en: Run dialog for new user again?
hu: Fusson a dialógus egy újabb felhasználó számára?

en: Running Balance
hu: Futó (#running#) egyenleg

en: STCG
hu: STCG (#Short Term Capital Gains#)

en: Save
hu: Mentés

en: Save Window Geometry
hu: Ablakgeometria elmentése

en: Save the file to disk
hu: A fájl elmentése a diszkre

en: Save window sizes and positions.
hu: Az ablak méretének és helyzetének elmentése.

en: Savings
hu: Megtakarítások

en: Schedule
hu: Terv (#schedule#)

en: Search
hu: Keress

en: Search GnuCash Help
hu: Keresés a GnuCash segédletben

en: Search Results
hu: Keresés eredménye (#search results#)

en: Search Results Report
hu: (#Search Results Report#)

en: Search Term:
hu: Kereső kifejezés:

en: Search results
hu: A keresés eredménye

en: Second Option
hu: Második opció

en: Second-level
hu: Második szint

en: Secondary Key
hu: Másodlagos kulcs

en: Secondary Sort Order
hu: Másodlagos sorrend

en: Secondary Subtotal
hu: Másodlagos (#Secondary Subtotal#)

en: Secondary Subtotal for Date Key
hu: (#Secondary Subtotal#) a dátum-kulcshoz

en: Secondary Subtotals/headings
hu: Másodlagos (#subtotal#)/fejlécek

en: Secondary active color
hu: Másodlagos aktív szín

en: Secondary color
hu: Másodlagos szín

en: Secure HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
hu: A biztonsági HTTP hozzáférés le van tiltva.
    Engedélyezheted a "Beállítások" dialógusban a "Hálózat" szekciónál.

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
hu: Klikkelj a "Vége"-re a GnuCash befejezéséhez.

en: Select Account
hu: Válassz számlát

en: Select Accounts (none = all)
hu: Válaszd ki a számlákat (különben az összes számít)

en: Select All
hu: Mindent kiválaszt

en: Select Default
hu: Alapérték kiválasztása

en: Select QIF File
hu: Válaszd ki a QIF-fájlt

en: Select Subaccounts
hu: Alszámlák kiválasztása:

en: Select Transfer Account
hu: Transzfer számla kiválasztása

en: Select a QIF file to load
hu: Válaszd ki a betöltendő QIF-fájlt

en: Select a date to report on
hu: Válaszd ki a report dátumát

en: Select a stylesheet for the report.
hu: Válassz ki egy stíluslapot a report számára

en: Select accounts
hu: Számlakiválasztás

en: Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash.  
    Each category you select will cause several accounts to be created.  
    Select the categories that are relevant to you.  You can always create 
    additional accounts by hand later.
hu: Válaszd ki azokat a kategóriákat, amelyek megfelelnek annak a módszernek,
    ahogyan a GnuCash-t használni fogod. Minden kiválasztott kategóriához 
    egy csomó számla keletkezik. Válaszd ki a Számodra fontos kategóriákat. 
    Később is létrehozhatsz további számlákat kézi úton.

en: Select currency/security
hu: Válszd ki a valutát/biztonságot (#security#)

en: Select or add a GnuCash account
hu: Válassz vagy adj hozzá egy GnuCash-számlát

en: Select pixmap
hu: Pixmap kiválasztása.

en: Select possible duplicates
hu: A lehetséges duplikátumok (#duplicates#) kiválasztása

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
hu: Válaszd ki a számlát, amelyhez részvény-megosztást vagy összevonást akarsz jegyezni.

en: Select the currency to display the values of this report in.
hu: Válaszd ki, hogy milyen valutában szerepeljenek a report értékei.

en: Select...
hu: Kiválaszt...

en: Sell
hu: Elad

en: Sep 1 - Dec 31
hu: Szept. 1. - Dec. 31.

en: Sep 1 - Dec 31, Last year
hu: Tavaly Szept. 1. - Dec. 31.

en: Set Date Range
hu: Időintervallum figyelembe vétele

en: Set _Range...
hu: Intervallum megadása...(R)

en: Set a date format for this QIF file
hu: Válassz egy dátumformátumot ehhez a QIF fájlhoz

en: Set the default QIF account name
hu: Add meg a QIF számla nevének alapértékét

en: Set the logging level from 0 (least) to 6 (most)
hu: Add meg log-ozás szintjét 0 (kevés) és 6 (sok) között

en: Set the search path for documentation files
hu: Add meg a dokumentációs fájlok keresési utját (search path)

en: Setting up Accounts
hu: Számlák létrehozása

en: Setup tax information for all income and expense accounts
hu: Az összes bevételi és kiadási számla adó-információinak bevitele

en: Share Distribution:
hu: (#Share Distribution:#)

en: Shares
hu: Részvények

en: Shares:
hu: (#Shares:#)

en: Show Accounts until level
hu: Lássuk a számlákat a következő szintig:

en: Show All Transactions
hu: Mutasd az összes tranzakciót

en: Show Asset & Liability bars
hu: Lássuk a (#Asset & Liability#) oszlopokat

en: Show Earliest
hu: Lássuk a legkorábbitól

en: Show Exchange Rates
hu: Lássuk az átváltási (#Exchange Rates#)

en: Show Foreign Currencies
hu: Lássuk az idegen valutákat

en: Show Foreign Currencies/Shares of Stock
hu: (#Show Foreign Currencies/Shares of Stock#)

en: Show GnuCash usage information
hu: A GnuCash felhasználói információja

en: Show GnuCash version
hu: Ennek a GnuCash-nek a verziója

en: Show Horizontal Borders
hu: Vízszintes elválasztások megjelenítése

en: Show Income and Expenses?
hu: Mutassuk a bevételeket és kiadásokat?

en: Show Income/Expense
hu: Lássuk a Bevételt/Kiadást

en: Show Latest
hu: Lássuk a legutolsóig

en: Show National Currencies
hu: Nemzeti valuták megmutatása

en: Show Net Profit
hu: Lássuk a nettó profitot

en: Show Net Worth bars
hu: Lássuk a (#Net Worth#) oszlopokat

en: Show Totals
hu: Lássuk az (#totals#)

en: Show Vertical Borders
hu: Függőleges elválasztások (#border#) megjelenítése

en: Show _All
hu: Lássunk mindent (A)

en: Show a Net Worth bar?
hu: Mutassuk a (#Net Worth#) oszlopot?

en: Show accounts to this depth and not further
hu: Csak ilyen mélységig lássuk a számlákat és nem tovább

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
hu: Mutasd a számlákat ezen a szinten, a többi opció felülbírálásával.

en: Show all splits in the current transaction
hu: Az összes megosztás (#split#) megjelenítése ebben a tranzakcióban

en: Show balances for parent accounts
hu: Lássuk a szülő-számlák egyenlegét

en: Show barchart as stacked barchart? (Guppi>=0.35.4 required)
hu: Mutassuk az oszlopdiagramot "feltornyozottan"? (Guppi>=0.35.4 kell)

en: Show both icons and text
hu: Mind ikon, mind szöveg feltüntetése

en: Show expanded transactions with all splits
hu: A kibővített tranzakciók megmutatása az összes megosztással

en: Show icons only
hu: Csak az ikon feltüntetése

en: Show long account names
hu: Lássuk a hosszú számlaneveket

en: Show plot
hu: Lássuk a rajzot

en: Show preparer info
hu: Lássuk a készítői információt

en: Show some documentation-only pages in QIF Import druid
hu: Lássuk a "QIF Import druid" néhány dokumentációs lapját.

en: Show subtotals
hu: Lassuk a (#subtotals#)

en: Show subtotals for parent accounts
hu: Lássuk a szülő-számlák (#subtotals#)

en: Show table
hu: Lássuk a táblázatot (#table#)

en: Show text only
hu: Csak a szöveg feltüntetése

en: Show the Asset and the Liability bars?
hu: Mutassuk a (#Asset and the Liability#) oszlopokat?

en: Show the exchange rates used
hu: Lássuk az alkalmazott árfolyamokat (#Exchange Rates#)

en: Show the full account name in legend?
hu: Mutassuk a teljes számlanevet a magyarázatban? (#legend#)

en: Show the income and expense accounts
hu: Mutasd a bevételi és kiadási számlákat

en: Show the net profit?
hu: Mutassuk a nettó profitot?

en: Show the total balance in legend?
hu: Mutassuk a totál-egyenleget a magyarázatban?

en: Show this help message
hu: Mutasd ezt a segédletet

en: Show transactions on one or two lines
hu: Tranzakciók megmutatása egy vagy két sorban

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
hu: Tranzakciók megmutatása egy vagy két sorban, és a jelenlegi tranzakció kibővítése

en: Show two lines of information for each transaction
hu: Minden tranzakció információjábol két sor megmutatása

en: Show version.
hu: Lássuk a program verzióját.

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
hu: Lássuk az oszlopdiagramot: az intervallumonkénti (#assets#) alakulása az időben

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
hu: Lássuk az oszlopdiagramot: az intervallumonkénti kiadások alakulása az időben

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
hu: Lássuk az oszlopdiagramot: az intervallumonkénti bevétel alakulása az időben

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
hu: Lássuk az oszlopdiagramot: az intervallumonkénti (#liabilities#) alakulása az időben

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
hu: (#Asset balance#) tortadiagram egy adott időpontban

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
hu: Kiadási tortadiagram a megadott időintervallum szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
hu: Bevételi tortadiagram a megadott időintervallum szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
hu: (#Liabilities balance#) tortadiagram egy adott időpontban

en: Sign Reverses?
hu: Az előjel megfordít? (#reverses#)

en: Single
hu: Egy

en: Single Column Display
hu: Egyoszlopos ábrázolás

en: Single Report
hu: Egyetlen report

en: Single window
hu: Egyszerű ablak

en: Six Months Ago
hu: Hat hónappal ezelőtt

en: Sixth-level
hu: Hatodik szint

en: Size...
hu: Méret...

en: Sort & subtotal by account code
hu: Rendezés és (#subtotal#) számlakód szerint

en: Sort & subtotal by account name
hu: Rendezés és (#subtotal#) számlanév szerint

en: Sort _Order
hu: Rendezési mód (O)

en: Sort as with the register
hu: Rendezés a regiszterrel együtt

en: Sort by Amount
hu: Összeg szerint

en: Sort by Date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by Description
hu: Leírás szerint

en: Sort by Memo
hu: Memó szerint

en: Sort by account transferred from/to's code
hu: Rendezés az átvitel forrás/cél-számlájának kódja szerint

en: Sort by account transferred from/to's name
hu: Rendezés az átvitel forrás/cél-számlájának neve szerint

en: Sort by amount
hu: Rendezés összeg szerint

en: Sort by check/transaction number
hu: Rendezés a csekk/átvitel száma szerint

en: Sort by date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by description
hu: Rendezés leírás szerint

en: Sort by exact time
hu: Rendezés pontos idő szerint

en: Sort by memo
hu: Rendezés a memó szerint

en: Sort by the date of entry
hu: Rendezés a tétel dátuma szerint

en: Sort by the statement date (unreconciled items last)
hu: Rendezés a kimutatás dátuma szerint (nem egyeztetett elemek a végén)

en: Sort by this criterion first
hu: Rendezzük először ezen kritérium szerint

en: Sort by this criterion second
hu: Rendezzük másodszor ezen kritérium szerint

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Source
hu: Forrás

en: Source:
hu: Forrás:

en: Space between table cells
hu: Két cella közti hely

en: Spend
hu: Kiadás (#spend#)

en: Split
hu: Megosztás (#split#)

en: Split Even
hu: Páros megosztás

en: Split Odd
hu: Páratlan megosztás

en: Split active color
hu: Megosztás aktív színe

en: Split color
hu: Megosztás (#split#) színe

en: Stack overflow
hu: Veremtúlcsordulás - stack overflow

en: Stack underflow
hu: Veremalulcsordulás - stack underflow

en: Start date:
hu: Kezdő dátum:

en: Start of current quarter
hu: A jelenlegi negyedév kezdete

en: Start of previous month
hu: Az előző hónap kezdete

en: Start of previous quarter
hu: Az előző negyedév kezdete

en: Start of reporting period
hu: A reportperiódus kezdete

en: Start of the current calendar year
hu: Az idei naptári év kezdete

en: Start of the current financial year/accounting period
hu: Az idei pénzügyi év / számlaperiódus kezdete

en: Start of the current month
hu: A jelen hónap kezdete

en: Start of this month
hu: Ennek a hónapnak a kezdete

en: Starting Balance:
hu: Induló egyenleg:

en: Statement Date:
hu: A kimutatás dátuma:

en: Step Size
hu: Lépésméret

en: Stock
hu: Részvény

en: Stock Account
hu: Részvényszámla

en: Stock Accounts to report on
hu: (#stock#)-számlák, amiről report kell

en: Stock S_plit...
hu: Részvény megosztása...(S) (#stock split#)

en: Stock Split
hu: Részvény megosztása (#split#)

en: Stock Split Details
hu: (#Stock Split Details#)

en: Stocks
hu: Részvények (#stocks#)

en: Stop
hu: Állj

en: String Option
hu: String opció

en: Style
hu: Stílus

en: Style sheet options
hu: Stíluslap-opciók

en: Style sheet template:
hu: Stíluslap-minta:(#template#)

en: Style sheets
hu: Stíluslapok

en: Stylesheet
hu: Stíluslap

en: Sub-
hu: Al-

en: Sub-subheading/total Cell Color
hu: A cellák al-al-fejléc/(#total#) színe

en: Subheading/Subtotal Cell Color
hu: A cellák al-fejléc/(#subtotal#) színe

en: Subtotal according to the primary key?
hu: (#Subtotal#) az elsődleges kulcs szerint?

en: Subtotal according to the secondary key?
hu: (#Subtotal#) a másodlagos kulcs szerint?

en: Suppress $0.00 values
hu: A 0.00 összegértékek elnyomása

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Symbol/abbreviation:
hu: Szimbólum/rövidítés:

en: TXF Categories
hu: TXF kategóriák

en: Table Cell Color
hu: Táblázat cellájának a színe

en: Table border width
hu: Táblakeret szélessége

en: Table cell padding
hu: Cellakitöltés (#padding#)

en: Table cell spacing
hu: A táblázat cellabeosztása (#spacing#)

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Tax Info
hu: Adóinformáció

en: Tax Information
hu: Adóinformáció

en: Tax Related
hu: Adóvonatkozású (#tax related#)

en: Tax Report / TXF Export
hu: Adójelentés / TXF export

en: Taxable Income / Deductible Expenses
hu: Adóköteles jövedelem / (#Deductible Expenses#)

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .TXF file
hu: Adóköteles jövedelem / (#Deductible Expenses#) / Export .TXF fájlba

en: Teller
hu: Pénzkiadó (#Teller#)

en: Testing
hu: Teszt

en: Text Color
hu: Szövegszín

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: That QIF file is already loaded.
    Please select another file.
hu: Ez a QIF fájl már be van töltve.
    Válassz ki egy másik fájlt.

en: That commodity already exists.
hu: Ez az árucikk már létezik.

en: That commodity is currently used by
    at least one of your accounts. You may
    not delete it.
hu: Ez az árucikk jelenleg használatban van 
    legalább egy számládnál. Nem szabad törölnöd.

en: The Bad
hu: A rossz

en: The GnuCash developers are easy to contact.  As well
    as several mailing lists, you can chat to them live on IRC!
    Join them on #gnucash at irc.gnome.org
hu: Könnyű a GnuCash fejlesztőivel kapcsolatot teremteni. Számos
    levelezőlista létezik, és élőszóban is beszélgethetsz velük IRC-n.
    Nézd meg a "#gnucash"-t az "irc.gnome.org"-on.

en: The Good
hu: A jó

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff.
    If there are currently no other users, consult the 
    documentation to learn how to clear out dangling login
    sessions.
hu: Az SQL adatbázist mások használják, és a felfrissítést nem lehet megcsinálni, amig ők ki nem jelentkeznek.
    Ha jelenleg nincs más felhasználó a rendszerben, nézd meg
    a dokumentációban, hogyan kell félbeszakadt bejelentkezésektől
    megszabadulni.

en: The URL 
        %s
    is not supported by this version of GnuCash.
hu: Ez a GnuCash-változat a 
    %s 
    URL-t nem támogatja.

en: The Ugly
hu: A csúf

en: The account %s does not exist.
    Would you like to create it?
hu: A %s számla nem létezik.
    Létre akarod hozni?

en: The account is not balanced.
    Are you sure you want to finish?
hu: A számla nincs kiegyenlítve.
    Biztos, hogy befejezed a munkát?

en: The account must be given a name.
hu: A számlának nevet kell adni.

en: The amount of time between data points
hu: A két adatpont közti idő

en: The background color for the current register row
hu: A kurrens regisztersor háttérszíne

en: The background color for the current split row in the register
hu: A regiszterben a kurrens megosztási sor háttérszíne

en: The beginning of the previous month
hu: Az előző hónap kezdete

en: The boolean option is %s.
hu: A boole-opció %s.

en: The cash distribution must be positive.
hu: A készpénz-elosztás (#distribution#) pozitív kell legyen.

en: The character used to separate fully-qualified account names
hu: Teljes (#fully qualified#) számlanevek elválasztó karaktere

en: The combination date option is %s.
hu: A kombinaciós dátum-opció %s.

en: The current date
hu: A mai dátum

en: The current time is %s.
hu: A jelenlegi idő %s.

en: The current transaction has been changed.
    Would you like to record it?
hu: A jelenlegi tranzakció megváltozott.
    El akarod menteni?

en: The current transaction is not balanced.
hu: A jelenlegi tranzakció nincs kiegyenlítve.

en: The database
       %s
    doesn't seem to exist. Do you want to create it?
hu: Úgy tűnik, a
       %s
    adatbázis nem létezik. Létrehozzuk?

en: The date and time option is %s.
hu: A dátum- és idő-opció %s.

en: The date option is %s.
hu: A dátum-opció %s.

en: The default background color for register rows
hu: A regisztersorok alapértelmezett háttérszíne

en: The default background color for split rows in the register
hu: A regiszterben a megosztási sorok alapértelmezett háttérszíne

en: The default secondary background color for register rows
hu: A regisztersorok alapértelmezett másodlagos háttérszíne

en: The end of the latest quarterly accounting period
hu: A legutóbbi negyedéves számlázási periódus vége

en: The file 
        %s
     already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
hu: A 
        %s
    fájl már létezik.
    Biztos, hogy felül akarod írni?

en: The file 
        %s
     could not be found.
hu: A 
        %s
    fájl nem található.

en: The file 
        %s
     is empty.
hu: A 
        %s
    fájl üres.

en: The file you are loading is from an older version of GnuCash. 
    Information about currencies, stocks, and mutual funds needs to
    be updated for the new version. 
    
    This dialog will prompt you for some additional information about 
    each currency, stock, and mutual fund that appear in your
    accounts.  After you have entered this information, you can
    update your accounts for the new version of GnuCash.
    
    Hit "Cancel" now to stop loading the file.
hu: A fájl, amit betöltesz, egy korábbi GnuCash-változattól származik. 
    A valutákkal, részvényekkel és (#mutual funds#) -kal kapcsolatos információt
    fel kell frissíteni az új verzió számára. 
    
    Ez a dialógus megkérdez Tőled néhány további adatot minden 
    valutáról, részvényről és (#mutual fund#) -ról, ami a számláidon 
    szerepel. Miután ezeket az információkat megadtad, felfrissítheted 
    a számláidat a GnuCash új verziója számára. 
    
    Ha a "Mégsem"-re klikkelsz, akkor a betöltés abbamarad.

en: The file/URL 
        %s
    does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
hu: A 
        %s
    fájl/URL nem tartalmaz GnuCash-adatokat, vagy megsérült az adatállomány.

en: The following changes must be made. Continue?
hu: A következő változtatásokat kell megcsinálni. Folytatod?

en: The font to use in the register
hu: A betűtípus, amit a regiszternél használunk

en: The font used to show hints in the register
hu: Az a betűtípus, amit az útmutatások megjelenítésénél használunk a regiszterablakokban

en: The fourth option rules!
hu: A negyedik opció a nyerő!

en: The header background color
hu: A fejléc háttérszíne

en: The instantaneous price of actual currency transactions in the past
hu: A tényleges múltbeli valuta-tranzakciók pillanatnyi ára

en: The interest rate cannot be zero.
hu: A kamat nem lehet nulla.

en: The most recent recorded price
hu: A legutóbbi feljegyzett ár

en: The multi-choice option is %s.
hu: A többesélyes opció %s.

en: The number of payments cannot be negative.
hu: A kifizetések száma nem lehet negatív.

en: The number of payments cannot be zero.
hu: A kifizetések száma nem lehet nulla.

en: The number option formatted as currency is %s.
hu: Valutaként formattált szám-opció %s.

en: The number option is %s.
hu: A szám-opció %s.

en: The price must be positive.
hu: Az ár pozitív kell legyen.

en: The price recorded nearest in time to the report date
hu: A report dátumához időben legközelebb eső feljegyzett ár

en: The recorded prices
hu: A feljegyzett árak

en: The relative date option is %s.
hu: A relatív dátum-opció %s.

en: The secondary background color for the current register row
hu: A kurrens regisztersor másodlagos háttérszíne

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
hu: A kiválasztott számlák nem tartalmaznak adatokat/tranzakciókat (vagy azok értéke csupa zérus) a kiválasztott időszakban.

en: The server at URL 
        %s
    experienced an error or encountered bad or corrupt data.
hu: A szerver a
        %s
    URL-en hibát észlelt, esetleg hibás vagy sérült az adat.

en: The source for price quotes:
hu: Az árkvóták forrása:

en: The source of price information
hu: Az árinformáció forrása

en: The start of the latest quarterly accounting period
hu: A legutóbbi negyedéves számlázási periódus kezdete

en: The start of the previous financial year/accounting period
hu: A tavalyi pénzügyi év / számlaperiódus kezdete

en: The start of the previous quarterly accounting period
hu: Az előző negyedéves számlázási periódus kezdete

en: The string option is %s.
hu: A string-opció %s.

en: The title of the report
hu: A report címe

en: The type of graph to generate
hu: A készítendő rajz típusa

en: The types of accounts for which balances are sign-reversed
hu: Azok a számlatípusok, melyeknél az egyenleg előjele fordított

en: The values entered for this transaction are inconsistent.
    Which value would you like to have recalculated?
hu: Az ebben az ügyletben szereplő értékek nem egyeznek.
    Melyik értéket szeretnéd újraszámolni?

en: The weighted average of all currency transactions of the past
hu: Az összes múltbeli valutatranzakció súlyozott átlaga

en: There is a theory that if ever anyone discovers what
    the Universe is for and why it is here, it will instantly
    disappear and be replaced with something even more bizarre and
    inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
hu: Van egy elmélet, miszerint ha bárki is megfejtené a Világegyetem
    létezésének célját és mikéntjét, az azonnal eltűnne, és egy még
    bizarrabb és megfejthetetlenebb mindenség támadna a helyébe.
    Egy másik elmélet szerint ez már be is következett.
    Douglas Adams: "Vendéglő a világ végén."

en: There is already an account with that name.
hu: Ilyen nevű számla már van.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időtartamban nem található ár.

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
hu: Hiba történt a fájl olvasásakor.
    Folytassuk?

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időtartamban csak egyetlen ár található. Ez nem eredményez használható rajzot.

en: Third Option
hu: Harmadik opció

en: Third-level
hu: Harmadik szint

en: This druid will help you create a set of GnuCash 
    accounts for your assets (such as investments, 
    checking or savings accounts), liabilities (such 
    as loans) and different kinds of income and 
    expenses you might have. 
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any 
    new accounts now.
hu: A táltos segít Neked, hogy létrehozz egy GnuCash-számlakészletet
    a javaid (azaz beruházások, megtakarítások), a kintlévőségeid (például
    kölcsönök) és egyéb bevételeid és kiadásaid számára.
    
    Klikkelj a "Mégsem"-re, ha nem akarsz most új számlákat létrehozni.

en: This druid will help you record a stock split or stock merger.
hu: A varázsló segít, hogy létrehozz egy részvénymegosztást vagy összesítést.

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
hu: Ez a fájl egy régebbi GnuCash-verzióhoz
    tartozik. Akarod folytatni?

en: This file/URL appears to be from a newer version
    of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash
    to work with this data.
hu: Úgy tűnik, ez a fájl/URL egy újabb GnuCash-verzióból való.
    Fel kell frissítened a verziódat, hogy ezzel
    az állománnyal dolgozhass.

en: This is a boolean option.
hu: Ez egy boole-opció.

en: This is a color option
hu: Ez egy szín-opció

en: This is a combination date option
hu: Ez egy kombinációs dátum-opció

en: This is a date option
hu: Ez egy dátum-opció

en: This is a date option with time
hu: Ez egy dátum-opció idővel

en: This is a list option
hu: Ez egy lista-opció

en: This is a multi choice option.
hu: Ez egy többesélyes opció.

en: This is a number option.
hu: Ez egy szám-opció

en: This is a relative date option
hu: Ez egy relatív dátum-opció

en: This is a string option
hu: Ez egy string opció

en: This is an account list option
hu: Ez egy számlalista-opció

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
hu: Ez csak tesztelésre való. A Te reportodnak feltehetően nem kell ilyen opciója legyen.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: Ez az oldal az adóköteles jövedelemedet és (#Deductible Expenses#) -t mutatja.

en: This report requires accounts to be selected.
hu: Ehhez a reporthoz ki kell választani számlákat.

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: Ez a report az adóköteles jövedelemedet és (#Deductible Expenses#) -t mutatja.

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
hu: Ennek a tranzakciónak több megosztása (#split#) van, klikkelj a (#Split#) gombra hogy mindent lásd.

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
hu: Ez a tranzakció egy részvénymegosztás (#stock split#), a részletekhez klikkelj a (#Split#) gombra.

en: Three Months Ago
hu: Három hónappal ezelőtt

en: Time and Date Option
hu: Idő- és dátum-opció

en: Timezone for these quotes:
hu: Ezen kvóták időzónája:

en: Tip of the Day
hu: A nap ötlete

en: Tip of the Day:
hu: A nap ötlete:

en: Title
hu: Cím

en: To
hu: Eddig

en: To Amount:
hu: Cél összeg: (#to amount#)

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
hu: Egy számla törléséhez először
    ki kell válassz egy törlendő számlát.

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
hu: Egy számla javításához először
    ki kell válassz egy javítandó számlát.

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
hu: Egy számla megnyitásához először
    ki kell válassz egy megnyitandó számlát.

en: To reconcile an account, you must first
    choose an account to reconcile.
hu: Egy számla összeegyeztetéséhez először
    ki kell válassz egy számlát.

en: Today
hu: Ma

en: Toolbar Buttons
hu: Az eszközsor nyomógombjai

en: Top-level
hu: Legfelső szint

en: Topics
hu: Témakörök

en: Tot %s
hu: Összesen %s

en: Tot Credit
hu: Össz. hitel

en: Tot Debit
hu: Össz. követelés

en: Tot Shares
hu: Össz. részvény

en: Total
hu: Összesen

en: Total Equity
hu: (#Total Equity#)

en: Total For
hu: (#Total For#)

en: Total:
hu: Összesen:

en: Totals
hu: (#Totals#)

en: Tradable commodities
hu: Forgalmazható javak (#Tradable commodities#)

en: Transaction Information
hu: Tranzakció-információ

en: Transaction Report
hu: Tranzakció-report

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Transfer Account
hu: Transzfer számla

en: Transfer From
hu: Innen ==>

en: Transfer Funds
hu: Tőke átvitele (#fund#)

en: Transfer Information
hu: Információ átvitele

en: Transfer To
hu: ==> Ide

en: Transfer Type
hu: Átvitel (#transfer#) tipusa

en: Transfer from/to
hu: átvitel innen/ide

en: Transfer funds from one account to another
hu: (#fund#) -ok átvitele egyik számláról a másikra

en: Two Column Display
hu: Kétoszlopos ábrázolás

en: Type
hu: Típus

en: Type a single term into the box and hit 'search'. At the moment, this search engine does not support complex searches, just single words.
hu: Csak egyetlen szót adjál meg a mezőben, és klikkelj a "Keress"-re. Jelenleg ez a kereső nem tud bonyolult kereséseket végrehajtani.

en: Type of search
hu: A keresés típusa

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the
    Transfer register column, and GnuCash will complete the name from
    your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s)
    of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of
    the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
hu: A "transfer regiszter" oszlopba írd be egy már meglévő számlának a nevét,
    és a GnuCash kiegészíti azt a számlák listája alapján a teljes névre.
    Alszámlák esetén add meg a szülő-számla néhány betűjét, majd egy ':'
    után az alszámla betűit. Pl. (#A:C for Assets:Cash.#)

en: Type:
hu: Típus:

en: UK-style dd/mm/yyyy
hu: Brit stílus: nn/hh/éééé

en: URL to display in report
hu: URL (#to display in report#)

en: URL to frame
hu: URL a "frame"-hez

en: US-style: mm/dd/yyyy
hu: USA-stílus: hh/nn/éééé

en: Ugly option
hu: Csúf opció

en: Unable to create prices for these items:
hu: Nem lehet a következő tételek számára az árat megállapítani:

en: Unable to get quotes or diagnose the problem.
hu: Nem sikerült a kvóták (#quotes#) beolvasása, vagy a probléma nem diagnosztizálható.

en: Unable to retrieve quotes for these items:
hu: A következő tételek kvótáit nem lehet beolvasni:

en: Unbalanced parenthesis
hu: Kiegyenlítetlen zárójelek

en: Uncheck if you do not want this dialog to run if you start GnuCash up again.
hu: Távolítsd el a jelölést, ha nem kell ez a dialógus a GnuCash következő indításakor.

en: Undefined character
hu: Nem definált karakter

en: Units
hu: Egységek

en: Units:
hu: Egység:

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown file type
hu: Ismeretlen fájltípus.

en: Unload selected file
hu: A kiválasztott fájl (#unload#)-olása

en: Unrealized Gains(Losses)
hu: Nem realizált nyereségek (veszteségek)

en: Unspecified
hu: Meghatározatlan

en: Update your GnuCash accounts
hu: A GnuCash számlák felfrissítése

en: Update your accounts with the new information
hu: A számláid felfrissítése az új információval

en: Use 24-hour time format
hu: 24 órás időformátum használata

en: Use From - To
hu: Használjuk a "-tól -ig" értékeket

en: Use From - To period
hu: Használjuk a "-tól -ig" periódus-értékeket

en: Use Full Account Name?
hu: Használjuk a számlák teljes nevét?

en: Use GNOME default
hu: A GNOME alapértékeit használjuk

en: Use Opening Balances Equity account
hu: Nyitóegyenleg ... (#Use Opening Balances Equity account#)

en: Use Stacked Bars
hu: Használjunk "feltornyozott" oszlopokat

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
hu: Használjunk 24 órás (és nem 12 órás) időformátumot

en: Use accounting labels
hu: Számlacímkék használata

en: Use local time
hu: Helyi idő használata

en: Use the financial calculator
hu: Pénzügyi kalkulátor használata

en: User Info
hu: Felhasználói információ

en: Username and Password
hu: Felhasználói név és jelszó

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: Value
hu: Érték

en: Verify Changes
hu: Változtatások ellenőrzése

en: Verify passphrase:
hu: Ellenőrizd a jelmondatot:

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
hu: Részvény- és (#mutual fund#) árucikkek megjelenítése és javítása

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
hu: Részvények és (#mutual fund#) -ok árainak megjelenítése és javítása

en: View the Tips of the Day
hu: Nézzük a nap ötleteit

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
hu: FIGYELMEZTETéS: néhány számlához duplikált TXF-kód van rendelve. Csak kifizetőtől (#payer#) származó TXF-kód ismételhető.

en: Week
hu: Hét

en: Weekly
hu: Heti

en: Weeks
hu: Hetek

en: Weighted Average
hu: Súlyozott átlag

en: Width of plot in pixels.
hu: A rajz szélessége pixelben.

en: Wire
hu: (#Wire#)

en: Withdraw
hu: Visszavonás

en: Withdrawal
hu: Kivét

en: Working...
hu: Dolgozunk...

en: Year
hu: Év

en: Yearly
hu: Évenkénti

en: Years
hu: Évek

en: You are about to change a reconciled split.
    Are you sure you want to do that?
hu: Egy összeegyeztetett megosztást (#split#) akarsz megváltoztatni.
    Biztos, hogy meg akarod tenni?

en: You are about to overwrite an existing split.
    Are you sure you want to do that?
hu: Egy létező megosztást akarsz felülírni.
    Biztos, hogy meg akarod tenni?

en: You are about to overwrite an existing transaction.
    Are you sure you want to do that?
hu: Egy létező tranzakciót akarsz felülírni.
    Biztos, hogy meg akarod tenni?

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'update-finance-quote' as root to install them.
hu: Néhány Perl könyvtár hiányzik.
    Futtatsd root-ként 'update-finance-quote'-t, ezzel installálod azokat.

en: You can learn more about writing scheme using this %s.
hu: Többet tudhatsz meg "scheme" írásáról ezzel: %s.

en: You can't transfer from and to the same account!
hu: Egy számla nem lehet forrás és egyben cél is!

en: You cannot save to that file.
hu: A fájlt nem lehet elmenteni.

en: You do not have permission to access
        %s
hu: Nincs hozzáférési jogod:
        %s

en: You don't have any stock accounts with balances!
hu: Nincs részvényszámlád egyenleggel! (#balances#)

en: You have made changes to this reconcile window.
    Are you sure you want to cancel?
hu: Megváltoztattad ennek az egyeztetési ablaknak a tartalmát.
    Biztos, hogy mégsem kell?

en: You have selected no accounts.
hu: Nem választottál számlát.

en: You may not create a new national currency.
hu: Nem hozhatsz létre új nemzeti valutát.

en: You must choose a valid parent account.
hu: Ki kell választanod egy érvényes szülő számlát.

en: You must either enter a valid cash amount
    or leave it blank.
hu: Adj meg egy érvényes készpénzösszeget,
    vagy hagyd üresen.

en: You must either enter a valid price
    or leave it blank.
hu: Adj meg egy érvényes árat,
    vagy hagyd üresen.

en: You must enter a Type for the commodity.
hu: Meg kell adnod az áru típusát.

en: You must enter a distribution amount.
hu: Adj meg egy elosztói (#distribution#) mennyiséget.

en: You must enter a name for the commodity.
hu: Meg kell adnod az áru nevét.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation",
    and "Type" for the commodity.
hu: Ki kell töltened az áruhoz tartozó "Teljes név", "Szimbólum/rövidítés",
     és "Típus" mezőket.

en: You must enter a valid `to' amount.
hu: Adj meg egy érvényes cél-összeget.

en: You must enter a valid amount.
hu: Adj meg egy érvényes összeget.

en: You must enter a valid distribution amount.
hu: Érvényes elosztói mennyiséget kell megadnod.

en: You must enter a valid expression.
hu: Adj meg egy érvényes kifejezést.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
hu: Vagy egy megfelelő nyitóegyenleget kell megadnod, vagy üresen hagyod.

en: You must enter a valid price.
hu: Adj meg egy érvényes árat.

en: You must enter an abbreviation for the commodity.
hu: Meg kell adnod az áru rövidítését.

en: You must enter an account name.
hu: Meg kell adnod egy számlanevet.

en: You must enter an amount to transfer.
hu: Meg kell adnod egy átutalandó összeget.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
hu: Adj meg egy létező nemzeti valutát vagy egy másik típust.

en: You must enter values for the other quantities.
hu: Meg kell adnod az értékét a többi mennyiségnek is.

en: You must put values for the type, name,
    and abbreviation of the currency/stock.
hu: Értéket kell adnod a típusnak, a névnek,
    és a valuta/részvény rövidítésének.

en: You must select a commodity.
hu: Ki kell választanod egy árut.

en: You must select a commodity.
    To create a new one, click "New"
hu: Ki kell választanod egy árut.
    Új létrehozásához klikkelj az "Új"-ra.

en: You must select a currency.
hu: Ki kell választnod egy pénznemet.

en: You must select a transfer account or choose
    the opening balances equity account.
hu: Vagy kiválasztasz egy átviteli (#transfer#) számlát, vagy
    kiválasztod a nyitóegyenlegek (#equity#) számláját.

en: You must select an account to check and repair.
hu: Válaszd ki az ellenőrizni vagy javítani kívánt számlát.

en: You must select an account type.
hu: Ki kell választanod egy számlatípust.

en: You must select an asset account
    for the cash distribution.
hu: Ki kell választani egy aktíva (#asset#) számlát
    a készpénz-disztibúcióhoz (#distribution#).

en: You must select an income account
    for the cash distribution.
hu: Ki kell választani egy bevételi számlát
    a készpénz-disztibúcióhoz (#distribution#).

en: You must specify an account to transfer from,
    or to, or both, for this transaction.
    Otherwise, it will not be recorded.
hu: Az átutalás elintézéséhez meg kell nevezned
    egy forrás-számlát vagy egy cél-számlát vagy mindkettőt.
    Különben a tranzakció nem lesz rögzítve.

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
hu: A kiválasztott áru és a report valutája azonos. Nincs értelme azonos cikkárak feltüntetésének.

en: \ (Backslash)
hu: \ (hanyatt-slash)

en: _Account
hu: Számla (A)

en: _Assets & Liabilities
hu: Követelések és kintlévőségek (A) (#Assets & Liabilities#)

en: _Blank
hu: Üres (B)

en: _Cancel
hu: Mégsem (C)

en: _Check & Repair
hu: Ellenőrzés és javítás (C)

en: _Delete
hu: Törlés (D)

en: _Delete Account
hu: Számla törlése (D)

en: _Double Line
hu: Kétsoros (D)

en: _Edit
hu: Javítás (E)

en: _Edit Account
hu: Számla javítása (E)

en: _Enter
hu: Bevitel (E)

en: _Find Transactions
hu: Tranzakció keresése (F)

en: _Finish
hu: Vége (F)

en: _General Ledger
hu: Általános főkönyv (#ledger#) (G)

en: _Help
hu: Segédlet (H)

en: _Income & Expense
hu: Bevétel és kiadás (I)

en: _Jump
hu: Ugrás (J)

en: _New
hu: Új (N)

en: _New Account...
hu: Új számla... (N)

en: _Open Account
hu: Számla megnyitása (O)

en: _Postpone
hu: Halaszt (P)

en: _Price Editor
hu: Árak javítása (P)

en: _Reconcile
hu: Összeegyeztetés (R)

en: _Reconcile Information...
hu: Összeegyeztetési információ...(R)

en: _Reconcile...
hu: Összeegyeztet...(R)

en: _Reports
hu: Reportok (R)

en: _Taxes
hu: Adók (T)

en: _Tips Of The Day
hu: A nap ötlete (T)

en: _Tools
hu: Eszközök (T)

en: _Transaction
hu: Tranzakció (T)

en: _Transfer...
hu: Átvitel... (T)

en: _Windows
hu: Ablakok (W)

en: cleared:c
hu: ki van egyenlítve:c

en: false
hu: hamis

en: frozen:f
hu: befagyasztva:f

en: largest to smallest, latest to earliest
hu: nagyobbtól a kisebb, legutóbbitól a korábbi felé

en: not cleared:n
hu: nincs kiegyenlítve (#cleared#):n

en: online book
hu: online könyv

en: reconciled:y
hu: összeegyeztetett:y

en: register-default-font:-adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
hu: "register-default-font" értéke:-adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*

en: register-hint-font:-adobe-helvetica-medium-o-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
hu: "register-hint-font" értéke:-adobe-helvetica-medium-o-normal--*-120-*-*-*-*-*-*

en: sample:999,999.000
hu: minta:999,999.000

en: sample:99999
hu: minta:99999

en: sample:Description of a transaction
hu: minta:Egy tranzakció leírása

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
hu: minta:Kiadások:Autó:Üzemanyag

en: sample:Memo field sample text string
hu: minta:Memó mező mintaszövege

en: sample:Notes field sample text string
hu: minta:Notesz mező mintaszövege

en: smallest to largest, earliest to latest
hu: kisebbtől a nagyobb, korábbitól a későbbi felé

en: total
hu: összesen

en: true
hu: igaz

en: window1
hu: ablak1

en: y
hu: i (#y#)
