gnupg 1.2.3 - en to hu translation catalogue (1001 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
hu: 
    Adja meg a felhasználói azonosítót! Üres sorral fejezze be:

en: 
    I have checked this key casually.
hu: 
    A szokásos módon ellenőriztem ezt a kulcsot.

en: 
    I have checked this key very carefully.
hu: 
    Nagyon gondosan ellenőriztem ezt a kulcsot.

en: 
    I have not checked this key at all.
hu: 
    Egyáltalán nem ellenőriztem ezt a kulcsot.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
hu: 
    Nem áll rendelkezésre elég véletlen bájt. Kérem, csináljon most valami
    mást, hogy az operációs rendszer entrópiát gyűjthessen!
    (Még %d bájt szükséges.)

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
hu: 
    Válasszon egy képet a fotóazonosítójához! A kép JPEG formátumú legyen!
    Emlékeztetjük, hogy a kép a nyilvános kulcsában tárolódik. Ha nagyon nagy
    képet használ, a kulcsa is nagyon nagy lesz!
    A 240x288 körüli képméret jól használható.

en: 
    Supported algorithms:
hu: 
    Támogatott algoritmusok:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
hu: 
    Az aláírást "nem exportálhatónak" jelöljük.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
hu: 
    Az aláírást "nem visszavonhatónak" jelöljük.

en: 
    This will be a self-signature.
hu: 
    Ez egy önaláírás lesz.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
hu: 
    FIGYELEM: Az aláírás nem lesz "nem exportálhatóként" megjelölve.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
hu: 
    FIGYELEM: Az aláírás nem lesz "nem visszavonhatóként" megjelölve.

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
hu: 
    Szüksége lesz egy felhasználói azonosítóra a kulcsa azonosításához;
    a szoftver ezt a teljes névből, megjegyzésből és e-mail címből állítja
    elő a következő formában:
        "Heinrich Heine (a költő) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
hu: 
    Jelszóra van szüksége a következő felhasználó titkos kulcsának használatához:
    "

en:                 aka "
hu:                azaz "

en:               imported: %lu
hu:                 importálva: %lu

en:              unchanged: %lu
hu:                változatlan: %lu

en:            new subkeys: %lu
hu:               új alkulcsok: %lu

en:           new user IDs: %lu
hu:        új felh. azonosítók: %lu

en:           not imported: %lu
hu:              nem importált: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
hu:     felh. azonosító nélkül: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
hu:          Nem biztos, hogy az aláírás a tulajdonoshoz tartozik.

en:          The signature is probably a FORGERY.
hu:          Az aláírás valószínűleg HAMIS.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
hu:           Semmi jele, hogy ez a kulcs a megadott tulajdonoshoz tartozik.

en:          This could mean that the signature is forgery.
hu:          Ez jelentheti azt, hogy az aláírás hamis.

en:         new signatures: %lu
hu:               új aláírások: %lu

en:       Subkey fingerprint:
hu:         Alkulcs-ujjlenyomat:

en:       secret keys read: %lu
hu:    olvasott titkos kulcsok: %lu

en:       skipped new keys: %lu
hu:        új kulcsok kihagyva: %lu

en:      Key fingerprint =
hu:  Kulcs ujjlenyomata =

en:      Subkey fingerprint:
hu:         Alkulcs-ujjlenyomat:

en:    (%d) DSA (sign only)
hu:    (%d) DSA (csak aláírás)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
hu:    (%d) DSA és ElGamal (alapértelmezés)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
hu:    (%d) ElGamal (csak titkosítás)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
hu:    (%d) RSA (csak titkosítás)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
hu:    (%d) RSA (aláírás és titkosítás)

en:    (%d) RSA (sign only)
hu:    (%d) RSA (csak aláírás)

en:    (0) I will not answer.%s
hu:    (0) Nem válaszolok.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
hu:    (1) Egyáltalán nem ellenőriztem.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
hu:    (2) A szokásos ellenőrzéseket végeztem.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
hu:    (3) Nagyon alaposan ellenőriztem.%s

en:    new key revocations: %lu
hu:      új kulcsvisszavonások: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
hu:    visszavonva %08lX által %s időpontban.

en:    signed by %08lX at %s%s
hu:    aláírva %08lX által %s%s időpontban.

en:    signed by %08lX at %s%s%s
hu:    aláírva %08lX által %s%s%s időpontban.

en:   Unable to sign.
hu:   Nem tudom aláírni.

en:   secret keys imported: %lu
hu:   importált titkos kulcsok: %lu

en:  %d = Don't know
hu:  %d = Nem tudom

en:  %d = I do NOT trust
hu:  %d = NEM bízom benne

en:  %d = I trust fully
hu:  %d = teljesen megbízom benne

en:  %d = I trust marginally
hu:  %d = részlegesen megbízom benne

en:  %d = I trust ultimately
hu:  %d = alapvetően megbízom benne

en:  (default)
hu:  (alapértelmezés)

en:  (main key ID %08lX)
hu:  
      (fő kulcsazonosító: %08lX)

en:  (non-exportable)
hu:  (nem exportálható)

en:  (sensitive)
hu:  (érzékeny)

en:  Primary key fingerprint:
hu: Elsődlegeskulcs-ujjlenyomat:

en:  [expires: %s]
hu:  [lejár: %s]

en:  i = please show me more information
hu:  i = további információkat kérek

en:  m = back to the main menu
hu:  f = visszatérés a főmenübe

en:  q = quit
hu:  k = kilépés

en:  s = skip this key
hu:  h = kulcs kihagyása

en:  secret keys unchanged: %lu
hu: változatlan titkos kulcsok: %lu

en:  trust: %c/%c
hu:  bizalom: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
hu: "
    Helyileg aláírva az Ön %08lX kulcsával %s időpontban.

en: "
    signed with your key %08lX at %s
hu: "
    Aláírva az Ön %08lX kulcsával %s időpontban.

en: "%s" is not a JPEG file
hu: "%s" nem JPEG állomány.

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
hu: "%s" már alá lett írva helyileg a %08lX kulccsal!

en: "%s" was already signed by key %08lX
hu: "%s" már alá lett írva a %08lX kulccsal!

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
hu: # Meghatározott bizalmi értékek listája, %s.
    # (Használja a "gpg --import-ownertrust" parancsot a visszaállításhoz!)

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
hu: %08lX: Nem biztos, hogy ez a kulcs valóban a jelzett tulajdonoshoz
    tartozik, ennek ellenére elfogadtuk.

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
hu: %08lX: Semmi jele, hogy ez a kulcs a megadott tulajdonoshoz tartozik.

en: %08lX: We do NOT trust this key
hu: %08lX: Ebben a kulcsban NEM bízunk.

en: %08lX: key has expired
hu: %08lX kulcs lejárt!

en: %d bad signatures
hu: %d rossz aláírás.

en: %d keys processed (%d validity counts cleared)
hu: %d kulcsot feldolgoztam (%d érvényességszámlálót töröltem)

en: %d signatures not checked due to errors
hu: %d aláírást nem ellenőriztem hiba miatt.

en: %d signatures not checked due to missing keys
hu: %d aláírást nem ellenőriztem hiányzó kulcs miatt.

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
hu: %d felhasználóazonosítót találtam érvényes önaláírás nélkül.

en: %lu keys checked (%lu signatures)
hu: %lu kulcsot ellenőriztem (%lu aláírással).

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
hu: %lu kulcsot ellenőriztem eddig (%lu aláírással).

en: %lu keys so far processed
hu: Eddig %lu kulcsot dolgoztam fel.

en: %s ...
hu: %s...

en: %s does not expire at all
hu: %s soha nem jár le.

en: %s does not yet work with %s
hu: %s és %s egyelőre nem használható együtt!

en: %s encrypted data
hu: %s titkosított adat.

en: %s encrypted session key
hu: %s titkosított munkafolyamatkulcs

en: %s encryption will be used
hu: %s titkosítást fogok használni.

en: %s expires at %s
hu: %s lejár: %s

en: %s is not a valid character set
hu: %s nem érvényes karakterkiosztás!

en: %s is the new one
hu: %s az új példány.

en: %s is the unchanged one
hu: %s az eredeti példány.

en: %s makes no sense with %s!
hu: %s értelmetlen %s mellett!

en: %s not allowed with %s!
hu: %s és %s nem használható együtt!

en: %s signature from: "%s"
hu: %s aláírás a következőtől: "%s"

en: %s signature, digest algorithm %s
hu: %s aláírás, %s kivonatoló algoritmus.

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
hu: %s%c %4u%c/%08lX  létrehozva: %s lejár: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
hu: %s/%s titkosítva "%s" számára

en: %s: WARNING: empty file
hu: FIGYELEM: "%s" üres állomány.

en: %s: can't access: %s
hu: %s: Nem tudom elérni: %s.

en: %s: can't create directory: %s
hu: %s: Nem tudom a könyvtárat létrehozni: %s.

en: %s: can't create lock
hu: %s: Nem tudok lock-ot létrehozni.

en: %s: can't create: %s
hu: %s: Nem tudom létrehozni: %s.

en: %s: can't make lock
hu: %s: Nem tudok lock-ot csinálni.

en: %s: can't open: %s
hu: %s-t nem tudom megnyitni: %s.

en: %s: directory created
hu: %s: Könyvtárat létrehoztam.

en: %s: directory does not exist!
hu: %s: Könyvtár nem létezik!

en: %s: error reading free record: %s
hu: %s: Hiba szabad rekord olvasásakor: %s.

en: %s: error reading version record: %s
hu: %s: Hiba a verziórekord olvasásakor: %s.

en: %s: error updating version record: %s
hu: %s: Hiba a verziórekord frissítésekor: %s.

en: %s: error writing dir record: %s
hu: %s: Hiba könyvtárrekord írásakor: %s.

en: %s: error writing version record: %s
hu: %s: Hiba a verziórekord írásakor: %s.

en: %s: failed to append a record: %s
hu: %s: Nem sikerült egy rekord hozzáadása: %s.

en: %s: failed to create hashtable: %s
hu: %s: Hashtábla létrehozása sikertelen: %s.

en: %s: failed to create version record: %s
hu: %s: Nem sikerült verziórekordot létrehoznom: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
hu: %s: Nem sikerült egy rekord nullázása: %s.

en: %s: invalid file version %d
hu: %s: Érvénytelen állományverzió (%d).

en: %s: invalid trustdb
hu: %s: Érvénytelen bizalmi adatbázis.

en: %s: invalid trustdb created
hu: %s: Érvénytelen bizalmi adatbázis jött létre.

en: %s: keyring created
hu: %s: Kulcskarikát létrehoztam.

en: %s: not a trustdb file
hu: %s: Nem bizalmi adatbázis.

en: %s: skipped: %s
hu: %s: kihagyva: %s

en: %s: skipped: public key already present
hu: %s: kihagyva: nyilvános kulcs már szerepel

en: %s: skipped: public key is disabled
hu: %s: Kihagyva: Nyilvános kulcs nincs engedélyezve.

en: %s: trustdb created
hu: %s: Bizalmi adatbázis létrejött.

en: %s: unknown suffix
hu: %s: ismeretlen végződés.

en: %s: version record with recnum %lu
hu: %s: Verziórekord, rekordszám: %lu.

en: %s:%d: deprecated option "%s"
hu: %s:%d: Elavult opció: "%s"

en: %s:%d: invalid export options
hu: %s:%d: Érvénytelen export opciók!

en: %s:%d: invalid import options
hu: %s:%d: Érvénytelen import opciók!

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
hu: %u bites %s kulcs, azonosító: %08lX, létrehozva: %s.

en: (No description given)
hu: (Nincs leírás.)

en: (Probably you want to select %d here)
hu: (Valószínűleg a(z) %d. lehetőséget akarja választani.)

en: (This is a sensitive revocation key)
hu: (Ez egy érzékeny visszavonó kulcs.)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
hu: (Kivéve, ha megad egy kulcsot az ujjlenyomatával.)

en: (you may have used the wrong program for this task)
hu: (Lehet, hogy nem a megfelelő programot használja a feladatra.)

en: --clearsign [filename]
hu: --clearsign [fájlnév]

en: --decrypt [filename]
hu: --decrypt [fájlnév]

en: --edit-key user-id [commands]
hu: --edit-key felh-azonosító [parancsok]

en: --encrypt [filename]
hu: --encrypt [fájlnév]

en: --lsign-key user-id
hu: --lsign-key felh-azonosító

en: --nrlsign-key user-id
hu: --nrlsign-key felh-azonosító

en: --nrsign-key user-id
hu: --nrsign-key felh-azonosító

en: --output doesn't work for this command
hu: Az --output opció nem működik ehhez a parancshoz.

en: --sign --encrypt [filename]
hu: --sign --encrypt [fájlnév]

en: --sign --symmetric [filename]
hu: --sign --symmetric [fájlnév]

en: --sign [filename]
hu: --sign [fájlnév]

en: --sign-key user-id
hu: --sign-key felh-azonosító

en: --store [filename]
hu: --store [fájlnév]

en: --symmetric [filename]
hu: --symmetric [fájlnév]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
hu: -k[v][v][v][c] [felh-azonosító] [kulcskarika]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
hu: Ez egy programhiba... (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
hu: 1 rossz aláírás.

en: 1 signature not checked due to a missing key
hu: 1 aláírást nem ellenőriztem hiányzó kulcs miatt.

en: 1 signature not checked due to an error
hu: 1 aláírást nem ellenőriztem hiba miatt.

en: 1 user ID without valid self-signature detected
hu: 1 felhasználóazonosítót találtam érvényes önaláírás nélkül.

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
hu: @
    (A parancsok és opciók teljes listáját a man oldalon tekintheti meg.)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
hu: @
    Példák:
    
     -se -r Bob [fájl]          titkosítás és aláírás Bob részére
     --clearsign [fájl]         olvasható szöveg aláírása
     --detach-sign [fájl]       különálló aláírás készítése
     --list-keys [nevek]        kulcsok kiíratása
     --fingerprint [nevek]      ujjlenyomatok kiíratása

en: @
    Options:
hu: @
    Opciók:

en: @Commands:
hu: @Parancsok:

en: ASCII armored output forced.
hu: ASCII-páncélozott kimenet kiválasztva.

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
hu: Most egy új %s kulcspárt hozunk létre.
               minimális kulcsméret:  768 bit
         alapértelmezett kulcsméret: 1024 bit
     legnagyobb ajánlott kulcsméret: 2048 bit

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
hu: Habár ezek a kulcsok definiáltak az RFC2440-ben, mégsem ajánljuk őket,
    mert nem támogatottak minden programban, és az ezekkel készült aláírások
    nagyon hosszúak, és nagyon lassú az ellenőrzésük.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
hu: Válaszoljon "igen"-nel (vagy csak "i"-vel), ha kezdhetjük az alkulcs
    létrehozását!

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
hu: Válaszoljon "igen"-nel, ha az alkulcs törölhető.

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
hu: Válaszoljon "igen"-nel, ha felülírható az állomány!

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
hu: Válaszoljon "igen"-nel, ha valóban törölni akarja ezt a felhasználóazonosítót!
    Minden igazolás törlődik vele együtt!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
hu: Válaszoljon "igen"-nel, ha az ÖSSZES felhasználóazonosítót alá akarja írni!

en: Answer "yes" or "no"
hu: Kérem, adjon "igen" vagy "nem" választ!

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
hu: Teljesen biztos abban, hogy alá akarja írni ezt a kulcsot
    az Ön kulcsával: "

en: Are you sure that you want this keysize?
hu: Biztos benne, hogy akarja ezt a kulcsméretet?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
hu: Továbbra is hozzá akarja adni? (i/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
hu: Biztos benne, hogy mégis visszavonja? (i/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
hu: Biztos abban, hogy továbbra is alá akarja írni? (i/N)

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N):
hu: Biztosan ez a kulcs legyen a kijelölt visszavonó? (i/N):

en: Are you sure you want to use it (y/N)?
hu: Biztos abban, hogy használni akarja (i/N)?

en: BAD signature from "
hu: ROSSZ aláírás a következőtől: "

en: CRC error; %06lx - %06lx
hu: CRC hiba; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
hu: Nem tudom ellenőrizni az aláírást: %s.

en: Can't edit this key: %s
hu: Nem tudom szerkeszteni ezt a kulcsot: %s

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
hu: Alapvetően megbízható kulcshoz vezető igazolások:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
hu: (N)év, (M)egjegyzés, (E)-mail megváltoztatása vagy (R)endben/(K)ilépés?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
hu: (N)év, (M)egjegyzés, (E)-mail megváltoztatása vagy (K)ilépés?

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
hu: Lecseréli az összes felhasználóazonosítóhoz (vagy csak a kijelöltekhez)
    tartozó preferenciákat az aktuális preferenciákra. Minden érintett
    önaláírás időpontját egy másodperccel növeli.

en: Changing expiration time for a secondary key.
hu: Másodlagos kulcs lejárati idejének változtatása.

en: Changing expiration time for the primary key.
hu: Elsődleges kulcs lejárati idejének változtatása.

en: Cipher:
hu: Rejtjelező (cipher):

en: Command>
hu: Parancs>

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Compression:
hu: Tömörítő (compression):

en: Create a revocation certificate for this key?
hu: Csináljunk egy visszavonó igazolást ehhez a kulcshoz?

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
hu: Csináljunk egy visszavonó igazolást ehhez az aláíráshoz? (i/N)

en: Critical signature notation:
hu: Kritikus aláírás-jelölés:

en: Critical signature policy:
hu: Kritikus aláírási eljárásmód:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
hu: A DSA kulcspár 1024 bites lesz.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
hu: A DSA csak 512 és 1024 közötti kulcsméretet támogat.

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
hu: A DSA 160 bites hash (kivonatoló) algoritmust igényel.

en: De-Armor a file or stdin
hu: páncél eltávolítása állományról vagy bemenetről

en: Delete this good signature? (y/N/q)
hu: Törli ezt a jó aláírást? (i/N/k)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
hu: Törli ezt az érvénytelen aláírást? (i/N/k)

en: Delete this key from the keyring?
hu: Töröljem ezt a kulcsot a kulcskarikáról?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
hu: Törli ezt az ismeretlen aláírást? (i/N/k)

en: Deleted %d signature.
hu: Töröltem %d aláírást.

en: Deleted %d signatures.
hu: Töröltem %d aláírást.

en: Detached signature.
hu: Különálló aláírás.

en: Digest:
hu: Kivonat:

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
hu: %s fotóazonosító (méret: %ld, kulcs: 0x%08lX, felh: %d) mutatása.

en: Do you really want to delete the selected keys?
hu: Valóban törli a kiválasztott kulcsokat?

en: Do you really want to delete this key?
hu: Valóban törli ezt a kulcsot?

en: Do you really want to do this?
hu: Valóban ezt akarja?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
hu: Valóban visszavonja a kijelölt kulcsokat?

en: Do you really want to revoke this key?
hu: Valóban visszavonja ezt a kulcsot?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
hu: Tényleg be akarja állítani ezt a kulcsot alapvetően megbízhatóra?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
hu: Szeretne kiadni egy új aláírást, amellyel lecseréli a lejártat? (i/N)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
hu: Szeretné átalakítani teljes, exportálható aláírássá? (i/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
hu: Szeretné átalakítani OpenPGP önaláírássá? (i/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
hu: Még egyszer alá akarja írni? (i/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
hu: Szeretné, ha az aláírása ugyanekkor járna le? (I/n)

en: Don't show Photo IDs
hu: ne mutassa a fotóazonosítókat

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: En-Armor a file or stdin
hu: állomány vagy bemenet páncélozása

en: Enter JPEG filename for photo ID:
hu: Adja meg egy JPEG fájl nevét a fotóazonosítóhoz:

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
hu: Adjon meg egy nem kötelező leírást! Üres sorral fejezze be:

en: Enter new filename
hu: Írja be az új állománynevet

en: Enter passphrase
hu: Írja be a jelszót!

en: Enter passphrase:
hu: Írja be a jelszót:

en: Enter the name of the key holder
hu: Adja meg a kulcs tulajdonosának a nevét!

en: Enter the new passphrase for this secret key.
hu: Írja be az új jelszót ehhez a titkos kulcshoz!

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
hu: Adja meg a szükséges értéket, ahogy a prompt mutatja!
    Lehetséges ISO dátumot is beírni (ÉÉÉÉ-HH-NN), de nem fog rendes
    hibaüzenetet kapni, hanem a rendszer megpróbálja az értéket
    intervallumként értelmezni.

en: Enter the size of the key
hu: Adja meg a kulcs méretét!

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
hu: Adja meg a címzett felhasználói azonosítóját!

en: Enter the user ID of the designated revoker:
hu: Írja be a kijelölt visszavonó felhasználóazonosítóját:

en: Experimental algorithms should not be used!
hu: Nem szabadna kísérleti algoritmusokat használni!

en: Expired signature from "
hu: Lejárt aláírás a következőtől: "

en: Features:
hu: Jellemzők:

en: File `%s' exists.
hu: "%s" állomány létezik.

en: Give the name of the file to which the signature applies
hu: Adja meg az állomány nevét, melyhez az aláírás tartozik!

en: Go ahead and type your message ...
hu: Kezdheti gépelni az üzenetet...

en: Good signature from "
hu: Jó aláírás a következőtől: "

en: Hash:
hu: Kivonatoló (hash):

en: Hint: Select the user IDs to sign
hu: Javaslat: Válassza ki az aláírni kívánt felhasználóazonosítókat!

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
hu: Mennyire gondosan ellenőrizte, hogy a kulcs, melyet aláírni készül, valóban
    a fent nevezett személyhez tartozik? Ha nem tudja a választ, írjon "0"-t!

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
hu: IDEA rejtjelező nem áll rendelkezésre, optimista módon megpróbálok
    %s-t használni helyette.

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
hu: Ha akarja, megadhat egy szöveget, melyben megindokolja, hogy miért
    adta ki ezt a visszavonó igazolást. Kérem, fogalmazzon tömören!
    Egy üres sor jelzi a szöveg végét.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
hu: Ha mégis használni akarja ezt a visszavont kulcsot,
    válaszoljon "igen"-nel!

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
hu: Ha mégis használni akarja ezt a kulcsot, melyben nem bízunk,
    válaszoljon "igen"-nel!

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
hu: Általában nem jó ötlet ugyanazt a kulcsot használni aláíráshoz és
    titkosításhoz. Ezt az algoritmust csak bizonyos területeken ajánlatos
    használni. Kérem, először konzultáljon a biztonsági szakértőjével!

en: Invalid character in comment
hu: Érvénytelen karakter a megjegyzésben!

en: Invalid character in name
hu: Érvénytelen karakter a névben!

en: Invalid command  (try "help")
hu: Érvénytelen parancs! (Próbálja a súgót: "help".)

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
hu: %08lX érvénytelen kulcsot érvényesítettük az
    --allow-non-selfsigned-uid opcióval.

en: Invalid passphrase; please try again
hu: Érvénytelen jelszó. Próbálja újra

en: Invalid selection.
hu: Érvénytelen választás.

en: Is this correct (y/n)?
hu: Ez így helyes (i/n)?

en: Is this okay?
hu: Ez így rendben van?

en: Is this photo correct (y/N/q)?
hu: Ez a fotó megfelelő (i/N/k)?

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
hu: NEM biztos, hogy a kulcs a felhasználói azonosítóban szereplő
    személyhez tartozik. Ha Ön *valóban* tudja, hogy mit csinál,
    a következő kérdésre válaszolhat igennel.

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
hu: Az Ön döntésén múlik, hogy milyen értéket ad meg itt. Ezt az értéket soha
    nem exportáljuk mások részére. Ez a bizalmak hálózatához (web-of-trust)
    szükséges, semmi köze az igazolások hálózatához (web-of-certificates).

en: Key available at:
hu: Kulcs található:

en: Key generation canceled.
hu: Kulcs létrehozása megszakítva.

en: Key generation failed: %s
hu: Kulcsgenerálás sikertelen: %s

en: Key has been compromised
hu: A kulcs kompromittálódott.

en: Key is no longer used
hu: A kulcs már nem használatos.

en: Key is protected.
hu: A kulcs védett.

en: Key is revoked.
hu: A kulcsot visszavonták.

en: Key is superseded
hu: A kulcsot lecserélték.

en: Key is valid for? (0)
hu: Meddig érvényes a kulcs? (0)

en: Key not changed so no update needed.
hu: A kulcs nem változott, nincs szükség frissítésre.

en: Keyring
hu: Kulcskarika

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
hu: 2048-nál nagyobb kulcsméret nem ajánlott, mert a számítások
    NAGYON sokáig fognak tartani!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
hu: N  név változtatása
    M  megjegyzés változtatása
    E  e-mail változtatása
    R  kulcsgenerálás folytatása
    Q  kilépés a kulcsgenerálásból

en: NOTE: %s is not for normal use!
hu: MEGJEGYZÉS: %s nem normál használatra van!

en: NOTE: Elgamal primary key detected - this may take some time to import
hu: MEGJEGYZÉS: Elgamal elsődleges kulcsot érzékeltem.
    Eltarthat egy ideig az importálása.

en: NOTE: This key is not protected!
hu: MEGJEGYZÉS: Ez a kulcs nem védett.

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
hu: MEGJEGYZÉS: %d rejtjelező algoritmus nincs a preferenciák között.

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
hu: MEGJEGYZÉS: Alkulcsok létrehozása v3 kulcsokhoz nem OpenPGP-megfelelő.

en: NOTE: key has been revoked
hu: MEGJEGYZÉS: A kulcsot visszavonták.

en: NOTE: no default option file `%s'
hu: MEGJEGYZÉS: Nincs alapértelmezett opciós fájl (%s).

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
hu: MEGJEGYZÉS: Figyelmen kívül hagytam a régi opciókat (%s).

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
hu: MEGJEGYZÉS: %08lX titkos kulcs %s-kor lejárt.

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
hu: MEGJEGYZÉS: A feladó kérése: "csak az Ön szemeinek".

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
hu: MEGJEGYZÉS: Aláíró kulcs (%08lX) lejárt: %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
hu: MEGJEGYZÉS: Egyszerű S2K mód (0) erősen ellenjavallt!

en: NOTE: trustdb not writable
hu: MEGJEGYZÉS: Bizalmi adatbázis nem írható.

en: Name may not start with a digit
hu: A név lehet, hogy nem kezdődhet számmal!

en: Name must be at least 5 characters long
hu: A név legalább 5 karakter kell legyen!

en: Need the secret key to do this.
hu: Ehhez szükség van a titkos kulcsra.

en: NnCcEeOoQq
hu: NnMmEeRrKk

en: No corresponding signature in secret ring
hu: Nincs megfelelő aláírás a titkoskulcs-karikán.

en: No help available
hu: Nem áll rendelkezésre segítség.

en: No help available for `%s'
hu: Nem áll rendelkezésre segítség "%s" témához.

en: No reason specified
hu: Nincs megadva ok.

en: No secondary key with index %d
hu: Nincs %d indexű másodlagos kulcs!

en: No such user ID.
hu: Nincs ilyen felhasználói azonosító.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
hu: Nincs megbízhatósági érték rendelve:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
hu: Nincs %d indexű felhasználóazonosító!

en: Not a valid email address
hu: Ez nem érvényes e-mail cím.

en: Notation:
hu: Jelölés:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
hu: Ez a kulcs nem használható titkosításra. Ha egy másodlagos kulcsot
    kíván ilyen célra létrehozni, azt az "--edit-key" parancs segítségével
    teheti meg.

en: Note: This key has been disabled.
hu: Megjegyzés: Ez a kulcs le lett tiltva.

en: Note: This key has expired!
hu: Megjegyzés: Ez a kulcs lejárt!

en: Nothing deleted.
hu: Nem töröltem semmit.

en: Nothing to sign with key %08lX
hu: Nincs mit aláírni a %08lX kulccsal!

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
hu: Rendben, de vegye figyelembe, hogy a támadók a monitorának vagy
    a billentyűzetének a sugárzását is felhasználhatják!

en: Overwrite (y/N)?
hu: Felülírjam (i/N)?

en: Please correct the error first
hu: Kérem, előbb javítsa ki a hibát!

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
hu: Kérem, döntse el, hogy mennyire bízik meg ebben a felhasználóban,
    hogy megfelelően ellenőrzi mások kulcsait (útlevelek ellenőrzésével,
    különböző forrásból származó digitális ujjlenyomatokkal...)!

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
hu: Kérem, ne rakja az e-mail címet a teljes névbe vagy a megjegyzésbe!

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
hu: Kérem, adjon meg egy új fájlnevet! Ha RETURN-t/ENTER-t nyom, akkor
    a szögletes zárójelben levő alapértelmezett nevet használom.

en: Please enter an optional comment
hu: Kérem, adjon meg egy opcionális megjegyzést!

en: Please enter name of data file:
hu: Kérem, adja meg az adatállomány nevét:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
hu: Kérem, adja meg a jelszót! Ezt egy titkos mondat.

en: Please fix this possible security flaw
hu: Kérem, oldja meg ezt a lehetséges biztonsági problémát!

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
hu: Kérem, vegye figyelembe, hogy az itt látható kulcs érvényessége nem
    feltétlenül helyes, amíg újra nem indítja a programot!

en: Please remove selections from the secret keys.
hu: Kérem, távolítsa el a kijelöléseket a titkos kulcsokról!

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
hu: Kérem, ismételje meg az előző jelszót ellenőrzésképpen!

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
hu: A hibákat (angolul) a <gnupg-bugs@gnu.org> címre írja meg!

en: Please select at most one secondary key.
hu: Maximum egy másodlagos kulcsot jelöljön ki, kérem!

en: Please select exactly one user ID.
hu: Kérem, válasszon ki pontosan egy felhasználóazonosítót!

en: Please select the reason for the revocation:
hu: Kérem, válassza ki a visszavonás okát:

en: Please select what kind of key you want:
hu: Kérem, adja meg, milyen kulcsot kíván:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
hu: Kérem, adja meg, meddig legyen érvényes a kulcs!
             0 = a kulcs soha nem jár le
          <n>  = a kulcs n napig érvényes
          <n>w = a kulcs n hétig érvényes
          <n>m = a kulcs n hónapig érvényes
          <n>y = a kulcs n évig érvényes

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
hu: Kérem, adja meg, meddig legyen érvényes az aláírás!
             0 = az aláírás soha nem jár le
          <n>  = az aláírás n napig érvényes
          <n>w = az aláírás n hétig érvényes
          <n>m = az aláírás n hónapig érvényes
          <n>y = az aláírás n évig érvényes

en: Please use the command "toggle" first.
hu: Kérem, használja előbb a "toggle" parancsot!

en: Please wait, entropy is being gathered. Do some work if it would
    keep you from getting bored, because it will improve the quality
    of the entropy.
hu: Kérem, várjon, entrópiát gyűjtök! Vagy inkább csináljon közben valamit
    a gépen, az az entrópiám minőségét is javítani fogja!

en: Policy:
hu: Eljárásmód:

en: Primary key fingerprint:
hu: Elsődlegeskulcs-ujjlenyomat:

en: Pubkey:
hu: Nyilvános kulcsú (pubkey):

en: Public key is disabled.
hu: Nyilvános kulcs nincs engedélyezve.

en: Quit without saving?
hu: Kilépjek mentés nélkül?

en: Real name:
hu: Teljes név:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
hu: Valóban létrehozzam a visszavonó igazolást? (i/N)

en: Really create?
hu: Valóban létrehozzam?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
hu: Valóban törli ezt az önaláírást? (i/N)

en: Really remove all selected user IDs?
hu: Valóban eltávolítja az összes kijelölt felhasználóazonosítót?

en: Really remove this user ID?
hu: Valóban eltávolítja ezt a felhasználóazonosítót?

en: Really revoke all selected user IDs?
hu: Valóban visszavonja az összes kijelölt felhasználóazonosítót?

en: Really revoke this user ID?
hu: Valóban visszavonja ezt a felhasználóazonosítót?

en: Really sign all user IDs?
hu: Valóban aláírja az összes felhasználóazonosítót?

en: Really sign?
hu: Valóban aláírja?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
hu: Valóban frissíti a kijelölt felhasználóazonosítók preferenciáit?

en: Really update the preferences?
hu: Valóban frissítsem a preferenciákat?

en: Reason for revocation: %s
hu: Visszavonás oka: %s

en: Repeat passphrase
hu: Ismételje meg a jelszót!

en: Repeat passphrase:
hu: Ismételje meg a jelszót:

en: Requested keysize is %u bits
hu: A kívánt kulcsméret %u bit.

en: Revocation certificate created.
hu: Visszavonó igazolás létrehozva.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
hu: A visszavonó igazolást létrehoztam.
    
    Kérem, tegye olyan helyre, ahol más nem fér hozzá! Ha valaki megszerzi
    ezt az igazolást, használhatatlanná teheti vele az Ön kulcsát. Okos dolog
    kinyomtatni és megőrizni ezt az igazolást, arra az esetre, ha az
    adathordozó olvashatatlanná válik. De vigyázat: az Ön gépének nyomtatási
    rendszere is tárolhatja az adatot, és mások esetleg hozzáférhetnek ehhez!

en: Save changes?
hu: Mentsem a változtatásokat?

en: Secret key is available.
hu: Titkos kulcs rendelkezésre áll.

en: Secret parts of primary key are not available.
hu: Az elsődleges kulcs titkos részei nem elérhetők.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
hu: Válassza ki a használni kívánt algoritmust!
    
    A DSA (más néven DSS) egy digitális aláírási algoritmus, mely kizárólag
    aláírásokhoz használható. Ez az ajánlott algoritmus, mivel a DSA aláírások
    ellenőrzése jóval gyorsabb az ElGamal aláírásokénál.
    
    Az ElGamal egy algoritmus, mely aláírásokhoz és titkosításhoz is
    használható. Az OpenPGP az algoritmus két fajtáját különbözteti meg:
    egy csak titkosítót, és egy aláírót és titkosítót. Tulajdonképpen ez
    a kettő ugyanaz, de néhány paramétert speciálisan kell megválasztani
    ahhoz, hogy a kulcs biztonságos legyen aláírás-készítéshez. Ez a program
    megteszi ezt, de más OpenPGP megvalósításoknak nem kötelező érteni a
    az aláíró+titkosító fajtát.
    
    Az elsődleges kulcsnak mindig olyannak kell lenni, amely képes aláírni.
    Ez az oka annak, hogy a csak titkosító ElGamal kulcs nem szerepel ebben
    a menüben.

en: Set command line to view Photo IDs
hu: parancssor állítása fotóazonosítók megnézéséhez

en: Show Photo IDs
hu: fotóazonosítók mutatása

en: Signature expired %s
hu: Az aláírás lejárt: %s.

en: Signature expires %s
hu: Az aláírás lejár: %s.

en: Signature is valid for? (0)
hu: Meddig érvényes az aláírás? (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
hu: Aláírva: %.*s; kulcs: %s, %08lX.

en: Signature notation:
hu: Aláírás-jelölés:

en: Signature policy:
hu: Aláírási eljárásmód:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
hu: Szintaxis: gpg [opciók] [fájlok]
    Ellenőrzi az aláírásokat az ismert, megbízható kulcsok segítségével.

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
hu: Szintaxis: gpg [opciók] [fájlok]
    Aláírás, ellenőrzés, titkosítás vagy visszafejtés.
    Az alapértelmezett művelet a bemeneti adattól függ.

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
hu: A véletlenszám-generátor csak egy szükségmegoldás, hogy a program elinduljon, semmiképpen nem egy erős véletlenszám-generátor!
    NE HASZNÁLJON SEMMILYEN ADATOT, AMIT EZ A PROGRAM ELŐÁLLÍT!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
hu: "%s" önaláírása
    PGP 2.x stílusú.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
hu: Ez az aláírás nem érvényes. Értelmetlen eltávolítani a kulcskarikáról.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
hu: Nincsenek preferenciák egy PGP 2.x felhasználóazonosítón!

en: This command is not allowed while in %s mode.
hu: Ez a parancs %s módban nem engedélyezett.

en: This is a secret key! - really delete?
hu: Ez egy titkos kulcs! Valóban töröljem?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
hu: Ez egy olyan aláírás, amely összeköti a felhasználóazonosítót
    a kulccsal. Általában nem jó ötlet egy ilyen aláírást eltávolítani.
    Az is lehetséges, hogy a GnuPG többé nem tudja használni ezt
    a kulcsot. Csak akkor tegye ezt, ha valami okból ez az önaláírás nem
    érvényes, és rendelkezésre áll egy másik!

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
hu: Ez egy érvényes aláírás a kulcson. Normál esetben nincs értelme
    törölni, mert fontos lehet ahhoz, hogy érvényesítse ezt a kulcsot,
    vagy egy másikat, melyet ezzel a kulccsal igazolnak.

en: This key belongs to us
hu: Ez a kulcs hozzánk tartozik.

en: This key has been disabled
hu: Ez a kulcs tiltott.

en: This key has expired!
hu: Ez a kulcs lejárt!

en: This key is due to expire on %s.
hu: Ez a kulcs lejár: %s.

en: This key is not protected.
hu: Ez a kulcs nem védett.

en: This key may be revoked by %s key
hu: Ezt a kulcsot a következő %s kulcs visszavonhatja:

en: This key probably belongs to the owner
hu: Ez a kulcs valószínűleg a jelzett tulajdonoshoz tartozik.

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
hu: Ezt az aláírást nem tudom ellenőrizni, mert nincs meg a hozzá tartozó
    kulcs. Ajánlatos lenne elhalasztani a törlést addig, amíg meg nem tudja,
    hogy melyik kulcsot használták, mert ez az aláíró kulcs bizalmi
    kapcsolatot hozhat létre egy már hitelesített kulcson keresztül.

en: This signature expired on %s.
hu: Ez az aláírás lejárt %s időpontban.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
hu: Ez használhatatlanná tenné a kulcsot PGP 2.x-ben.

en: To be revoked by:
hu: Visszavonja:

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
hu: Hogy a bizalmak hálózatát felépítsük, a GnuPG-nek tudnia kell, hogy
    mely kulcsok alapvetően megbízhatóak - általában ezek azok a kulcsok,
    melyek titkos kulcsához hozzáfér. Válaszoljon "igen"-nel, ha kulcsot
    alapvetően megbízhatónak jelöli!

en: Total number processed: %lu
hu:      Összesen feldolgoztam: %lu

en: Unable to open photo "%s": %s
hu: Nem tudom megnyitni a "%s" fotót: %s.

en: Uncompressed
hu: Tömörítetlen

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
hu: Használat: gpg [opciók] [fájlok] (-h a súgóhoz)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
hu: Használat: gpgv [opciók] [fájlok] (-h a súgóhoz)

en: Use this key anyway?
hu: Mégis használjuk ezt a kulcsot?

en: User ID "%s" is expired.
hu: "%s" felhasználói azonosító lejárt.

en: User ID "%s" is not self-signed.
hu: "%s" felhasználóazonosítón nincs önaláírás.

en: User ID "%s" is revoked.
hu: "%s" felhasználói azonosítót visszavonták.

en: User ID is no longer valid
hu: A felhasználói azonosító már nem érvényes.

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
hu: FIGYELEM: "%s" elavult opció!

en: WARNING: %s overrides %s
hu: FIGYELEM: %s hatástalanítja %s-t!

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
hu: FIGYELEM: 2 bizalmas információkat tartalmazó állomány van!

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
hu: FIGYELEM: Ez egy PGP 2.x stílusú kulcs. Kijelölt visszavonó hozzáadása
              azt okozhatja, hogy egyes PGP verziók visszautasítják ezt a kulcsot!

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
hu: FIGYELEM: Ez egy PGP2 stílusú kulcs. Fotóazonosító hozzáadása azt okozhatja,
              hogy a PGP egyes verziói visszautasítják ezt a kulcsot.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
hu: FIGYELEM: Ezt a kulcsot a tulajdonosa visszavonta!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
hu: FIGYELEM: Ez a kulcs nincs hitelesítve megbízható aláírással!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
hu: FIGYELEM: Ez a kulcs nincs igazolva kellőképpen megbízható aláírással!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
hu: FIGYELEM: Ezt az alkulcsot a tulajdonosa visszavonta!

en: WARNING: Using untrusted key!
hu: FIGYELEM: Nem bízunk a kulcsban, amit használunk!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
hu: FIGYELEM: NEM bízunk ebben a kulcsban!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
hu: FIGYELEM: Gyenge kulcsot találtam. Kérem, változtassa meg ismét a jelszót!

en: WARNING: `%s' is an empty file
hu: FIGYELEM: A(z) "%s" állomány üres.

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
hu: FIGYELEM: A felhasználóazonosítót %d másodperccel a jövőben írták alá.

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
hu: FIGYELEM: A kijelölt visszavonó kulcs megadása nem csinálható vissza!

en: WARNING: digest `%s' is not part of OpenPGP.  Use at your own risk!
hu: FIGYELEM: "%s" kivonatoló algoritmus nem része az OpenPGP-nek. Csak saját felelősségére használja!

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
hu: FIGYELEM: A titkosított üzenetet manipulálták!

en: WARNING: invalid notation data found
hu: FIGYELEM: Érvénytelen jelölő adatot találtam.

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
hu: FIGYELEM: Érvénytelen méretű random_seed állomány. Nem használom.

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
hu: FIGYELEM: %08lX kulcsot visszavonhatták:
    lehívom a %08lX visszavonó kulcsot.

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
hu: FIGYELEM: %08lX kulcsot visszavonhatták:
    visszavonó kulcs (%08lX) nincs jelen.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
hu: FIGYELEM: Az üzenet szimmetrikus titkosítását gyenge kulccsal végezték.

en: WARNING: message was not integrity protected
hu: FIGYELEM: Az üzenetet nem látták el integritásvédelemmel.

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
hu: FIGYELEM: Többszörös aláírást érzékeltem. Csak az elsőt ellenőrzöm.

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
hu: FIGYELEM: Nincs kijelölt elsődleges felhasználóazonosító. Ez a parancs
     azt okozhatja, hogy egy másik azonosító lesz elsődlegesként használva.

en: WARNING: nothing exported
hu: FIGYELEM: Semmit sem exportáltam.

en: WARNING: options in `%s' are not yet active during this run
hu: FIGYELEM: "%s" opciói csak a következő futáskor lesznek érvényesek!

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
hu: FIGYELEM: A rejtjelezett munkafolyamat-kulcs lehet, hogy nem biztonságos!

en: WARNING: program may create a core file!
hu: FIGYELEM: A program core állományt hozhat létre!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
hu: FIGYELEM: Címzett megadva (-r), de nincs nyilvános kulcsú titkosítás!

en: WARNING: secret key %08lX does not have a simple SK checksum
hu: FIGYELEM: %08lX titkos kulcsnak nincs egyszerű SK ellenőrzőösszege.

en: WARNING: signature digest conflict in message
hu: FIGYELEM: Aláíráskivonat-konfliktus az üzenetben.

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
hu: FIGYELEM: Nem tudom kifejteni a %% jeleket a jelölésben (túl hosszú).
    Kifejtés nélkül használom.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
hu: FIGYELEM: Nem tudom kifejteni a %% jeleket az eljárásmód URL-ben (túl hosszú).
    Kifejtés nélkül használom.

en: WARNING: unable to remove temp directory `%s': %s
hu: FIGYELEM: nem tudom törölni a "%s" átmeneti könyvtárat: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) `%s': %s
hu: FIGYELEM: Nem tudom törölni az ("%s") átmeneti állományt: "%s": %s.

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
hu: FIGYELEM: nem biztonságos könyvtártulajdonos: %s "%s"

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
hu: FIGYELEM: nem biztonságos könyvtárengedélyek: %s "%s"

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
hu: FIGYELEM: Nem biztonságos tulajdonos: %s "%s"

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
hu: FIGYELEM: nem biztonságos engedélyek: %s "%s"

en: WARNING: using insecure memory!
hu: FIGYELEM: Nem biztonságos memóriát használunk!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
hu: FIGYELEM: Nem biztonságos véletlenszám-generátort használok!!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
hu: Nagyon sok véletlen bájtra van szükségünk. Jó ötlet, ha csinál valami
    egyéb műveletet (gépel a billentyűzeten, mozgatja az egeret, használja
    a lemezeket) a prímszám generálása alatt. Ez segíti a véletlenszám-
    generátort, hogy entrópiát tudjon gyűjteni.

en: What keysize do you want? (1024)
hu: Milyen kulcsméretet szeretne? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
hu: Mielőtt aláír egy felhasználói azonosítót egy kulcson, ellenőriznie kell,
    hogy a kulcs a felhasználói azonosítóban megnevezett személyhez tartozik.
    Mások számára hasznos lehet, ha tudják, hogy milyen gondosan ellenőrizte
    Ön ezt.
    
    "0" azt jelenti, hogy nem tesz az ellenőrzés gondosságára vonatkozó
        kijelentést.
    
    "1" azt jelenti, hogy Ön hiszi, hogy a kulcs annak a személynek a
        tulajdona, aki azt állítja, hogy az övé, de Ön nem tudta ezt
        ellenőrizni, vagy egyszerűen nem ellenőrizte ezt. Ez hasznos egy
        "persona" típusú ellenőrzéshez, mikor Ön egy pszeudonim felhasználó
        kulcsát írja alá.
    
    "2" azt jelenti, hogy Ön a kulcsot hétköznapi alapossággal ellenőrizte.
        Például ez azt jelentheti, hogy ellenőrizte a kulcs ujjlenyomatát, és
        összevetette a kulcson szereplő felhasználóazonosítót egy fényképes
        igazolvánnyal.
    
    "3" azt jelenti, hogy alaposan ellenőrizte a kulcsot. Például ez azt
        jelentheti, hogy a kulcs ujjlenyomatát a tulajdonossal személyesen
        találkozva ellenőrizte, egy nehezen hamisítható, fényképes igazolvánnyal
        (mint az útlevél) meggyőződött arról, hogy a személy neve egyezik a
        kulcson levővel, és végül (e-mail váltással) ellenőrizte, hogy a kulcson
        szereplő e-mail cím a kulcs tulajdonosához tartozik.
    
    A 2-es és 3-as szintekhez adott példák *csak* példák. Végső soron Ön dönti
    el, hogy mit jelentenek Önnek a "hétköznapi" és "alapos" kifejezések,
    amikor mások kulcsát aláírja.
    
    Ha nem tudja, hogy mit válaszoljon, írjon "0"-t!

en: You are about to revoke these signatures:
hu: A következő aláírásokat fogja visszavonni:

en: You are using the `%s' character set.
hu: Ön a(z) %s karakterkódolást használja.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
hu: Nem változtathatja meg egy v3 kulcs lejárati dátumát!

en: You can't delete the last user ID!
hu: Nem törölheti az utolsó felhasználóazonosítót!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
hu: Nem adott meg felhasználói azonosítót! (Használhatja a "-r" opciót.)

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
hu: Ön nem akar jelszót. Ez valószínűleg *rossz* ötlet!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
hu: Ön nem akar jelszót. Ez valószínűleg egy *rossz* ötlet!
    De azért megcsinálom. Bármikor megváltoztathatja a jelszavát
    az "--edit-key" opcióval.

en: You have signed these user IDs:
hu: Ön aláírta a következő felhasználóazonosítókat:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
hu: Lehet, hogy nem adhat kijelölt visszavonót egy PGP 2.x-stílusú kulcshoz.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
hu: Lehet, hogy nem adhat fotóazonosítót egy PGP2 stílusú kulcshoz!

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
hu: Lehet, hogy nem rakhat OpenPGP aláírást egy PGP 2.x kulcsra --pgp2 módban.

en: You must select at least one key.
hu: Legalább egy kulcsot ki kell választania!

en: You must select at least one user ID.
hu: Legalább egy felhasználóazonosítót ki kell választania!

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
hu: Most szükség van egy jelszóra (vagy mondatra), amely a titkos kulcsát védi.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
hu: Most meg kell adnia a jelszót, mellyel a következő felhasználó
    titkos kulcsa használatba vehető:
    "%.*s"
    %u bites %s key, azonosító: %08lX, létrehozva: %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
hu: Ön a következő felhasználói azonosítót választotta:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
hu: Ajánlatos megadni a visszavonás okát. A helyzettől függően válasszon
    a következő listából:
      "A kulcs kompromittálódott."
          Használja ezt akkor, ha oka van azt hinni, hogy titkos kulcsa
          illetéktelen kezekbe került!
      "A kulcsot lecserélték."
          Használja ezt akkor, ha a kulcsot lecserélte egy újabbra!
      "A kulcs már nem használatos."
          Használja ezt akkor, ha már nem használja a kulcsot!
      "A felhasználóazonosító már nem érvényes."
          Használja ezt akkor, ha azt állítja, hogy a felhasználóazonosító
          már nem használatos! Általában érvénytelen e-mail címet jelent.

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
hu: Az Ön jelenlegi aláírása a(z) "%s"
    kulcson lejárt.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
hu: Az Ön jelenlegi aláírása a(z) "%s"
    kulcson helyi aláírás.

en: Your decision?
hu: Mit választ?

en: Your selection?
hu: Mit választ?

en: Your selection? (enter '?' for more information):
hu: Mi a válasza? (Adjon meg "?"-et magyarázathoz!):

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
hu: Az Ön rendszere nem tud megjeleníteni 2038 utáni dátumokat.
    Azonban kezelni helyesen tudja őket egészen 2106-ig.

en: [User id not found]
hu: [ismeretlen kulcs]

en: [expired]
hu: [lejárt]

en: [filename]
hu: [fájlnév]

en: [revocation]
hu: [visszavonás]

en: [revoked]
hu: [visszavont]

en: [self-signature]
hu: [önaláírás]

en: [uncertain]
hu: [bizonytalan]

en: `%s' already compressed
hu: "%s" már tömörített.

en: `%s' is not a regular file - ignored
hu: "%s" nem szabályos állomány. Figyelmen kívül hagyom.

en: `%s' is not a valid long keyID
hu: "%s" nem egy érvényes hosszú kulcsazonosító.

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
hu: Egy jelölés neve csak nyomtatható karaktereket és szóközt tartalmazhat, és = jellel kell befejeződjön.

en: a notation value must not use any control characters
hu: Egy jelölés értékében nem szerepelhet vezérlőkarakter!

en: a user notation name must contain the '@' character
hu: Egy felhasználójelölésnek tartalmaznia kell a "@" karaktert!

en: add a photo ID
hu: fotóazonosító hozzáadása

en: add a revocation key
hu: visszavonó kulcs hozzáadása

en: add a secondary key
hu: másodlagos kulcs (alkulcs) hozzáadása

en: add a user ID
hu: felhasználói azonosító hozzáadása

en: add this keyring to the list of keyrings
hu: kulcskarika hozzáadása a kulcskarikalistához

en: add this secret keyring to the list
hu: titkoskulcs-karika hozzáadása a listához

en: always use a MDC for encryption
hu: mindig használjon MDC-t titkosításkor

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
hu: Anonim címzett. A %08lX titkos kulcsot próbálom...

en: armor header:
hu: Páncélfejléc:

en: armor: %s
hu: Páncél: %s

en: assume no on most questions
hu: nem válasz feltételezése a legtöbb kérdésre

en: assume yes on most questions
hu: igen válasz feltételezése a legtöbb kérdésre

en: assuming %s encrypted data
hu: %s titkosított adatot feltételezek.

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
hu: Rossz aláírást feltételezek a %08lX kulcstól egy ismeretlen
    kritikus bit miatt.

en: assuming signed data in `%s'
hu: Azt feltételezem, hogy az aláírt adat a %s állományban van.

en: bad MPI
hu: hibás MPI

en: bad URI
hu: rossz URI

en: bad certificate
hu: rossz igazolás

en: bad key
hu: rossz kulcs

en: bad passphrase
hu: rossz jelszó

en: bad passphrase or unknown cipher algorithm (%d)
hu: Rossz jelszó vagy ismeretlen rejtjelező algoritmus (%d).

en: bad public key
hu: rossz nyilvános kulcs

en: bad secret key
hu: rossz titkos kulcs

en: bad signature
hu: rossz aláírás

en: batch mode: never ask
hu: kötegelt mód: soha nem kérdez

en: be somewhat more quiet
hu: még szűkszavúbb mód

en: binary
hu: bináris

en: build_packet failed: %s
hu: build_packet sikertelen: %s.

en: can't close `%s': %s
hu: Nem tudom bezárni a(z) "%s" állományt: %s.

en: can't connect to `%s': %s
hu: Nem tudok kapcsolódni "%s" objektumhoz: %s

en: can't create %s: %s
hu: %s nem hozható létre: %s

en: can't create `%s': %s
hu: Nem tudom létrehozni a(z) "%s" állományt: %s.

en: can't create directory `%s': %s
hu: Nem tudom a "%s" könyvtárat létrehozni: %s.

en: can't disable core dumps: %s
hu: Nem tudom letiltani a core fájlokat: %s.

en: can't do that in batchmode
hu: Nem tudom ezt megcsinálni kötegelt módban!

en: can't do that in batchmode without "--yes"
hu: Nem tudom ezt megcsinálni kötegelt módban "--yes" nélkül.

en: can't generate a prime with less than %d bits
hu: Nem tudok létrehozni %d bitesnél kisebb prímszámot.

en: can't get key from keyserver: %s
hu: Nem tudom lehívni a kulcsot a %s kulcsszerverről.

en: can't get server read FD for the agent
hu: Nem tudom lekérni a szerver olvasási állományleíróját az ügynöknek.

en: can't get server write FD for the agent
hu: Nem tudom lekérni a szerver írási állományleíróját az ügynöknek.

en: can't handle public key algorithm %d
hu: Nem tudom kezelni a(z) %d. számú nyilvános kulcsú algoritmust!

en: can't handle text lines longer than %d characters
hu: Nem tudok %d karakternél hosszabb szövegsorokat kezelni!

en: can't handle these multiple signatures
hu: Nem tudom kezelni ezeket a többszörös aláírásokat!

en: can't open %s: %s
hu: Nem tudom megnyitni %s-t: %s

en: can't open `%s'
hu: Nem tudom megnyitni %s-t!

en: can't open `%s': %s
hu: Nem tudom megnyitni a(z) "%s" állományt: %s.

en: can't open file: %s
hu: Nem tudom megnyitni az állományt: %s.

en: can't open signed data `%s'
hu: Nem tudom megnyitni a(z) "%s" aláírt adatot!

en: can't open the keyring
hu: nem lehet megnyitni a kulcskarikát

en: can't put a policy URL into v3 (PGP 2.x style) signatures
hu: Nem tehet eljárásmód-URL-t a v3-as (PGP 2.x stílusú) aláírásokba!

en: can't put a policy URL into v3 key (PGP 2.x style) signatures
hu: Nem tehet eljárásmód-URL-t a v3-as (PGP 2.x stílusú) kulcsaláírásokba!

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) key signatures
hu: Nem tehet jelölőadatot a v3-as (PGP 2.x stílusú) kulcsaláírásokba!

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) signatures
hu: Nem tehet jelölőadatot a v3-as (PGP 2.x stílusú) aláírásokba!

en: can't query password in batchmode
hu: Nem tudok jelszót bekérni kötegelt módban!

en: can't read `%s': %s
hu: Nem tudom olvasni a(z) "%s" állományt: %s.

en: can't search keyserver: %s
hu: Nem tudok keresni a %s kulcsszerveren.

en: can't set client pid for the agent
hu: Nem tudom beállítani a kliens pid-et az ügynöknek.

en: can't stat `%s': %s
hu: Nem tudom a stat műveletet elvégezni a(z) "%s" állományon: %s.

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
hu: Nem tudok szimmetrikus ESK csomagot használni a S2K mód miatt!

en: can't write `%s': %s
hu: Nem tudom írni a(z) "%s" állományt: %s.

en: cancelled by user
hu: A felhasználó megszakította a műveletet.

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
hu: Nem adhat meg PGP 2.x stílusú kulcsot kijelölt visszavonónak!

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
hu: Nem tudom elkerülni a gyenge kulcsot a szimmetrikus titkosítóhoz.
    %d alkalommal próbáltam!

en: change the expire date
hu: lejárat megváltoztatása

en: change the ownertrust
hu: kulcstulajdonos megbízhatóságának beállítása

en: change the passphrase
hu: jelszóváltoztatás

en: check key signatures
hu: kulcsaláírások ellenőrzése

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
hu: Vizsgálok a(z) %d. szinten, aláírt=%d tb(-/k/n/r/t/a)=%d/%d/%d/%d/%d/%d.

en: checking created signature failed: %s
hu: A létrehozott aláírás ellenőrzése sikertelen: %s.

en: checking keyring `%s'
hu: Ellenőrzöm a(z) "%s" kulcskarikát.

en: checking the trustdb
hu: Ellenőrzöm a bizalmi adatbázist.

en: checksum error
hu: hibás ellenőrzőösszeg

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
hu: A %d%s rejtjelező algoritmus ismeretlen vagy tiltott.

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
hu: A "%s" rejtjelező bővítést rossz engedélyek miatt töltöm be.

en: communication problem with gpg-agent
hu: Kommunikációs probléma a gpg ügynökkel!

en: completes-needed must be greater than 0
hu: completes-needed nagyobb kell legyen 0-nál!

en: compress algorithm `%s' is read-only in this release
hu: "%s" tömörítőalgoritmus csak olvasható ebben a kiadásban.

en: compress algorithm must be in range %d..%d
hu: A tömörítőalgoritmus száma %d és %d közé kell essen!

en: conflicting commands
hu: Egymásnak ellentmondó parancsok!

en: could not parse keyserver URI
hu: Értelmezhetetlen a kulcsszerver URI-ja!

en: create ascii armored output
hu: ascii páncélozott kimenet létrehozása

en: data not saved; use option "--output" to save it
hu: Az adatot nem mentettem el. Használja az "--output" opciót a mentéshez!

en: dearmoring failed: %s
hu: Páncél eltávolítása nem sikerült: %s

en: decrypt data (default)
hu: adat visszafejtése (alapértelmezés)

en: decryption failed: %s
hu: Visszafejtés sikertelen: %s.

en: decryption okay
hu: Visszafejtés rendben.

en: delete a secondary key
hu: másodlagos kulcs törlése

en: delete signatures
hu: aláírások törlése

en: delete user ID
hu: felhasználói azonosító törlése

en: deleting keyblock failed: %s
hu: A kulcsblokk törlése sikertelen: %s.

en: digest algorithm `%s' is read-only in this release
hu: "%s" kivonatoló algoritmus csak olvasható ebben a kiadásban

en: disable a key
hu: kulcs tiltása

en: do not force v3 signatures
hu: ne erőltesse a 3-as verziójú aláírásokat

en: do not force v4 key signatures
hu: ne erőltesse a 4-es verziójú aláírásokat

en: do not make any changes
hu: ne csináljon semmi változtatást

en: don't use the terminal at all
hu: ne használja a terminált egyáltalán

en: emulate the mode described in RFC1991
hu: RFC1991-ben leírt mód emulációja

en: enable a key
hu: kulcs engedélyezése

en: enarmoring failed: %s
hu: Páncélozás nem sikerült: %s

en: encrypt data
hu: adat titkosítása

en: encrypted with %lu passphrases
hu: %lu jelszóval rejtjelezve

en: encrypted with %s key, ID %08lX
hu: Titkosítva %s kulccsal, azonosító: %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
hu: Titkosítva %u bites %s kulccsal, azonosító: %08lX, létrehozva: %s

en: encrypted with 1 passphrase
hu: 1 jelszóval rejtjelezve

en: encrypted with unknown algorithm %d
hu: Ismeretlen algoritmussal (%d) titkosítva.

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
hu: Üzenet titkosítása --pgp2 módban IDEA rejtjelezőt igényel!

en: encryption only with symmetric cipher
hu: titkosítás csak szimmetrikus rejtjelezővel

en: error creating `%s': %s
hu: Hiba "%s" létrehozásakor: %s

en: error creating keyring `%s': %s
hu: Hiba a(z) "%s" kulcskarika létrehozásakor: %s

en: error creating passphrase: %s
hu: Hiba a jelszó létrehozásakor: %s.

en: error finding trust record: %s
hu: Hiba bizalmi rekord keresésekor: %s.

en: error in trailer line
hu: Hiba a záró sorban!

en: error reading `%s': %s
hu: Hiba "%s" olvasásakor: %s

en: error reading keyblock: %s
hu: Hiba a kulcsblokk olvasásakor: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
hu: Hiba "%s" titkoskulcs-blokk olvasásakor: %s.

en: error sending to `%s': %s
hu: Hiba %s-ra/-re küldéskor: %s

en: error writing keyring `%s': %s
hu: Hiba a "%s" kulcskarika írásakor: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
hu: Hiba a(z) "%s" nyilvánoskulcs-karika írásakor: %s.

en: error writing secret keyring `%s': %s
hu: Hiba a(z) "%s" titkoskulcs-karika írásakor: %s.

en: error: invalid fingerprint
hu: Hiba: Érvénytelen ujjlenyomat.

en: error: missing colon
hu: Hiba: Hiányzó kettőspont.

en: error: no ownertrust value
hu: Hiba: Nincs tulajdonosmegbízhatósági érték.

en: export keys
hu: kulcsok exportálása

en: export keys to a key server
hu: kulcsok exportálása kulcsszerverre

en: export the ownertrust values
hu: bizalmi értékek exportja

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
hu: A külső programok hívása tiltott, mert az "options" állomány engedélyei
    nem biztonságosak.

en: failed sending to `%s': status=%u
hu: Nem tudtam felküldeni %s kulcsszerverre. Státusz: %u.

en: failed to initialize the TrustDB: %s
hu: Bizalmi adatbázis (%s) inicializálása sikertelen!

en: failed to rebuild keyring cache: %s
hu: Nem tudtam újraépíteni a kulcskarika cache-ét: %s

en: file close error
hu: állományzárási hiba

en: file create error
hu: állománylétrehozási hiba

en: file delete error
hu: állománytörlési hiba

en: file exists
hu: állomány létezik

en: file open error
hu: állománymegnyitási hiba

en: file read error
hu: állományolvasási hiba

en: file rename error
hu: állományátnevezési hiba

en: file write error
hu: állományírási hiba

en: fix a corrupted trust database
hu: sérült bizalmi adatbázis kijavítása

en: flag user ID as primary
hu: felhasználóazonosító megjelölése elsődlegesként

en: force v3 signatures
hu: 3-as verziójú aláírások erőltetése

en: force v4 key signatures
hu: 4-es verziójú aláírások erőltetése

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
hu: A %s (%d) tömörítés használata sérti a címzett preferenciáit!

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
hu: %s (%d) kivonatoló algoritmus használatának erőltetése ellentétes
    a címzett preferenciáival.

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
hu: A %s (%d) rejtjelező használata sérti a címzett preferenciáit!

en: general error
hu: általános hiba

en: generate a new key pair
hu: új kulcspár létrehozása

en: generate a revocation certificate
hu: visszavonási igazolás készítése

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
hu: Elavult, 16 bites ellenőrzőösszeget hozok létre titkos kulcs védelméhez.

en: gpg-agent is not available in this session
hu: GPG ügynök nem elérhető ebben a munkafolyamatban.

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
hu: %d gpg-agent protokollverzió nem támogatott!

en: iImMqQsS
hu: iIfFkKhH

en: import keys from a key server
hu: kulcsok importálása kulcsszerverről

en: import ownertrust values
hu: bizalmi értékek importja

en: import/merge keys
hu: kulcsok importálása/összefűzése

en: input line %u too long or missing LF
hu: A bemeneti sor (%u) túl hosszú, vagy hiányzik a soremelés.

en: input line longer than %d characters
hu: A bemeneti sor hosszabb, mint %d karakter.

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
hu: Érvénytelen S2K mód; 0, 1 vagy 3 lehet.

en: invalid argument
hu: érvénytelen argumentum

en: invalid armor
hu: érvénytelen páncél

en: invalid armor header:
hu: Érvénytelen páncélfejléc:

en: invalid armor: line longer than %d characters
hu: Érvénytelen páncél: %d karakternél hosszabb sor.

en: invalid character in preference string
hu: Érvénytelen karakter a preferenciák között!

en: invalid clearsig header
hu: Érvénytelen aláírásfejléc!

en: invalid dash escaped line:
hu: Érvénytelen kötőjeles sor:

en: invalid default preferences
hu: Érvénytelen alapértelmezett preferenciák!

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
hu: Érvénytelen default-check-level; 0, 1, 2 vagy 3 lehet.

en: invalid export options
hu: Érvénytelen export opciók!

en: invalid hash algorithm `%s'
hu: Érvénytelen kivonatoló algoritmus: %s

en: invalid import options
hu: Érvénytelen import opciók!

en: invalid keyring
hu: érvénytelen kulcskarika

en: invalid packet
hu: érvénytelen csomag

en: invalid passphrase
hu: érvénytelen jelszó

en: invalid personal cipher preferences
hu: Érvénytelen személyes rejtjelező-preferenciák!

en: invalid personal compress preferences
hu: Érvénytelen személyes tömörítőpreferenciák!

en: invalid personal digest preferences
hu: Érvénytelen személyes kivonatolópreferenciák!

en: invalid radix64 character %02x skipped
hu: Kihagytam a %02x kódú érvénytelen radix64 karaktert.

en: invalid response from agent
hu: Érvénytelen válasz az ügynöktől!

en: invalid root packet detected in proc_tree()
hu: Érvénytelen gyökércsomagot találtam a proc_tree() függvényben!

en: invalid value
hu: Érvénytelen érték!

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
hu: %08lX kulcs %lu másodperccel a jövőben készült. (Időugrás vagy óraprobléma.)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
hu: %08lX kulcs %lu másodperccel a jövőben készült. (Időugrás vagy óraprobléma.)

en: key %08lX incomplete
hu: A(z) %08lX kulcs hiányos.

en: key %08lX marked as ultimately trusted
hu: A(z) %08lX kulcs alapvetően megbízhatónak lett jelölve.

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
hu: A(z) %08lX kulcs egynél többször szerepel a bizalmi adatbázisban.

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
hu: %08lX kulcs: "%s" %d új aláírás.

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
hu: %08lX kulcs: "%s" %d új alkulcs.

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
hu: %08lX kulcs: "%s" %d új felhasználói azonosító.

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
hu: %08lX kulcs: "%s" 1 új aláírás.

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
hu: %08lX kulcs: "%s" 1 új alkulcs.

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
hu: %08lX kulcs: "%s" 1 új felhasználói azonosító.

en: key %08lX: "%s" not changed
hu: %08lX kulcs: "%s" nem változott.

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
hu: %08lX kulcs: "%s" visszavonó igazolást hozzáadtam.

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
hu: %08lX kulcs: "%s" visszavonó igazolást importáltam.

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
hu: %08lX kulcs: HKP alkulcssérülés kijavítva.

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
hu: %08lX kulcs: PGP 2.x stílusú kulcs - kihagytam.

en: key %08lX: accepted as trusted key
hu: %08lX kulcs: Elfogadva megbízható kulcsként.

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
hu: %08lX kulcs: Nem önaláírt felh. azonosító ("%s") elfogadva.

en: key %08lX: already in secret keyring
hu: %08lX kulcs: Már szerepel a titkoskulcs-karikán.

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
hu: %08lX kulcs: Nem találom az eredeti kulcsblokkot: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
hu: %08lX kulcs: Nem tudom beolvasni az eredeti kulcsblokkot: %s

en: key %08lX: direct key signature added
hu: %08lX kulcs: Kulcsaláírást hozzáadtam.

en: key %08lX: doesn't match our copy
hu: %08lX kulcs: Nem egyezik a mi másolatunkkal!

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
hu: %08lX kulcs: Duplázott felh. azonosítót találtam - összefűztem.

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
hu: %08lX kulcs: Érvénytelen visszavonó igazolás: %s - visszautasítva.

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
hu: %08lX kulcs: Érvénytelen visszavonó igazolás: %s - kihagytam.

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
hu: %08lX kulcs: Érvénytelen önaláírás a "%s" felh. azonosítón!

en: key %08lX: invalid subkey binding
hu: %08lX kulcs: Érvénytelen alkulcskötés!

en: key %08lX: invalid subkey revocation
hu: %08lX kulcs: Érvénytelen alkulcsvisszavonás.

en: key %08lX: key has been revoked!
hu: %08lX kulcs vissza lett vonva!

en: key %08lX: new key - skipped
hu: %08lX kulcs: új kulcs - kihagytam.

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
hu: %08lX kulcs: Nincs nyilvános kulcs - nem tudok visszavonni.

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
hu: %08lX kulcs: Nincs nyilvános kulcs a megbízható kulcshoz - kihagytam.

en: key %08lX: no subkey for key binding
hu: %08lX kulcs: Nincs alkulcs a kulcskötéshez!

en: key %08lX: no subkey for key revocation
hu: %08lX kulcs: Nincs alkulcs a kulcsvisszavonáshoz.

en: key %08lX: no subkey for subkey binding signature
hu: %08lX kulcs: Nincs alkulcs az alkulcskötő aláíráshoz!

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
hu: %08lX kulcs: Nincs alkulcs az alkulcsvisszavonó csomaghoz.

en: key %08lX: no user ID
hu: %08lX kulcs: Nincs felhasználói azonosító.

en: key %08lX: no user ID for signature
hu: %08lX kulcs: Nincs felhasználói azonosító ehhez az aláíráshoz!

en: key %08lX: no valid user IDs
hu: %08lX kulcs: Nincs érvényes felhasználói azonosító.

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
hu: %08lX kulcs: Nem exportálható aláírás (%02x. osztály) - kihagytam.

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
hu: %08lX kulcs: nem rfc2440 kulcs - kihagytam.

en: key %08lX: not protected - skipped
hu: %08lX kulcs: nem védett - kihagytam.

en: key %08lX: public key "%s" imported
hu: %08lX kulcs: "%s" nyilvános kulcs importálva.

en: key %08lX: public key not found: %s
hu: %08lX kulcs: Nyilvános kulcs nem található: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
hu: %08lX kulcs: Eltávolítottam a többszörös alkulcskötést.

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
hu: %08lX kulcs: Eltávolítottam a többszörös alkulcsvisszavonást.

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
hu: %08lX kulcs: Visszavonó igazolás rossz helyen - kihagytam.

en: key %08lX: secret key imported
hu: %08lX kulcs: Titkos kulcs importálva.

en: key %08lX: secret key not found: %s
hu: %08lX kulcs: Titkos kulcs nem található: %s

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
hu: %08lX kulcs: Titkos kulcs érvénytelen (%d) rejtjelezővel - kihagytam.

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
hu: %08lX kulcs: titkos kulcs nyilvános kulcs nélkül - kihagytam.

en: key %08lX: skipped subkey
hu: %08lX kulcs: Alkulcsot kihagytam.

en: key %08lX: skipped user ID '
hu: %08lX kulcs: Kihagytam a felh. azonosítót: '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
hu: %08lX alkulcs vissza lett vonva!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
hu: %08lX kulcs: Alkulcsaláírás rossz helyen - kihagytam.

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
hu: %08lX kulcs: Ez egy PGP által létrehozott ElGamal kulcs, mely
    NEM biztonságos aláírásokhoz!

en: key %08lX: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
hu: %08lX kulcs: Váratlan aláírásosztály (0x%02X) - kihagytam.

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
hu: %08lX kulcs: Nem támogatott nyilvános kulcsú algoritmus!

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
hu: %08lX kulcs: Nem támogatott nyilvános kulcsú alg. a "%s" felh. azonosítón!

en: key `%s' not found: %s
hu: "%s" kulcs nem található: %s

en: key export failed: %s
hu: Kulcsexportálás sikertelen: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
hu: A kulcs %lu másodperccel a jövőben készült. (Időugrás vagy óraprobléma.)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
hu: A kulcs %lu másodperccel a jövőben készült. (Időugrás vagy óraprobléma.)

en: key incomplete
hu: hiányos kulcs

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
hu: A kulcs nincs "nem biztonságosnak" jelölve,
    nem tudom a pótló véletlenszám-generátorral használni!

en: key marked as ultimately trusted.
hu: A kulcsot alapvetően megbízhatónak jelöltem.

en: keyring `%s' created
hu: "%s" kulcskarikát létrehoztam.

en: keyserver error
hu: kulcsszerverhiba

en: keyserver receive failed: %s
hu: Vétel a kulcsszerverről sikertelen: %s

en: keyserver refresh failed: %s
hu: Frissítés a kulcsszerverről sikertelen: %s

en: keyserver search failed: %s
hu: Keresés a kulcsszerveren sikertelen: %s

en: keyserver send failed: %s
hu: Küldés a kulcsszerverre sikertelen: %s

en: keysize invalid; using %u bits
hu: Kulcsméret érvénytelen; %u bitet használok.

en: keysize rounded up to %u bits
hu: Kulcsméretet felkerekítettem %u bitre.

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
hu: Kulcsméret túl nagy; %d a legnagyobb megengedett érték.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
hu: Kulcsméret túl kicsi; 1024 a legkisebb megengedett érték RSA-hoz.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
hu: Kulcsméret túl kicsi; 768 a legkisebb megengedett érték.

en: line too long
hu: A sor túl hosszú!

en: list key and user IDs
hu: kilistázza a kulcs- és felhasználóazonosítókat

en: list keys
hu: kulcsok listázása

en: list keys and fingerprints
hu: kulcsok és ujjlenyomatok listázása

en: list keys and signatures
hu: kulcsok és aláírások listázása

en: list only the sequence of packets
hu: csak a csomagok listázása

en: list preferences (expert)
hu: preferenciák listázása (szakértő)

en: list preferences (verbose)
hu: preferenciák listázása (részletes)

en: list secret keys
hu: titkos kulcsok listázása

en: list signatures
hu: aláírások kilistázása

en: make a detached signature
hu: különálló aláírás készítése

en: make timestamp conflicts only a warning
hu: időbélyeg-konfliktus esetén csak figyelmeztessen

en: make_keysig_packet failed: %s
hu: make_keysig_packet sikertelen: %s

en: malformed CRC
hu: Hibás formájú CRC.

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
hu: Nem megfelelő formájú GPG_AGENT_INFO környezeti változó!

en: malformed user id
hu: rossz formájú felhasználói azonosító

en: marginals-needed must be greater than 1
hu: marginals-needed nagyobb kell legyen 1-nél!

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
hu: max-cert-depth 1 és 255 közé kell essen!

en: moving a key signature to the correct place
hu: Átrakom a kulcsaláírást a megfelelő helyre.

en: nested clear text signatures
hu: Egymásba ágyazott olvashatószöveg-aláírások!

en: network error
hu: hálózati hiba

en: never
hu: soha

en: never use a MDC for encryption
hu: soha ne használjon MDC-t titkosításkor

en: new configuration file `%s' created
hu: "%s" új konfigurációs állományt létrehoztam.

en: next trustdb check due at %s
hu: A bizalmi adatbázis következő ellenőrzése: %s.

en: no
hu: nem

en: no = sign found in group definition "%s"
hu: Nem találtam = jelet a "%s" csoportdefinícióban!

en: no corresponding public key: %s
hu: Nincs hozzá tartozó nyilvános kulcs: %s

en: no default secret keyring: %s
hu: Nincs alapértelmezett titkoskulcs-karika: %s

en: no entropy gathering module detected
hu: Nem észleltem entrópiagyűjtő modult.

en: no need for a trustdb check
hu: Nincs szükség a bizalmi adatbázis ellenőrzésére.

en: no remote program execution supported
hu: Külső program meghívása nem támogatott.

en: no revocation keys found for `%s'
hu: Nem találtam visszavonó kulcsot a következőhöz: "%s".

en: no secret key
hu: Nincs titkos kulcs.

en: no secret subkey for public subkey %08lX - ignoring
hu: Nincs titkos alkulcs a %08lX nyilvános alkulcshoz - figyelmen kívül hagyom.

en: no signed data
hu: Nincs aláírt adat.

en: no such user id
hu: nincs ilyen felhasználói azonosító

en: no ultimately trusted keys found
hu: Nem találtam alapvetően megbízható kulcsot.

en: no valid OpenPGP data found.
hu: Nem találtam érvényes OpenPGP adatot.

en: no valid addressees
hu: Nincsenek érvényes címzettek!

en: no writable keyring found: %s
hu: Nem írható kulcskarikát találtam: %s

en: no writable public keyring found: %s
hu: Nem írható nyilvánoskulcs-karikát találtam: %s

en: no writable secret keyring found: %s
hu: Nem írható titkoskulcs-karikát találtam: %s

en: not a detached signature
hu: Nem különálló aláírás.

en: not encrypted
hu: nem titkosított

en: not human readable
hu: nem olvasható forma

en: not processed
hu: nem feldolgozott

en: not supported
hu: nem támogatott

en: note: random_seed file is empty
hu: Megjegyzés: random_seed állomány (véletlenszám-generátor állapota) üres.

en: note: random_seed file not updated
hu: Megjegyzés: random_seed állományt nem frissítettem.

en: okay, we are the anonymous recipient.
hu: Rendben, mi vagyunk az anonim címzett.

en: old encoding of the DEK is not supported
hu: A DEK régi kódolása nem támogatott.

en: old style (PGP 2.x) signature
hu: Régi stílusú (PGP 2.x) aláírás.

en: operation is not possible without initialized secure memory
hu: A művelet nem lehetséges biztonságos memória nélkül.

en: option file `%s': %s
hu: "%s" opciós fájl: %s

en: original file name='%.*s'
hu: Eredeti fájlnév: '%.*s'.

en: ownertrust information cleared
hu: Kulcstulajdonos megbízhatósági adatait töröltem.

en: passphrase not correctly repeated; try again
hu: Nem ismételte meg helyesen a jelszót! Próbálja újra!

en: passphrase too long
hu: A jelszó túl hosszú!

en: please do a --check-trustdb
hu: Kérem, hajtson végre egy --check-trustdb parancsot!

en: please enter an optional but highly suggested email address
hu: Kérem, adjon meg egy opcionális, de nagyon ajánlott e-mail címet!

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
hu: További információ a http://www.gnupg.org/faq.html címen található.

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
hu: További információt a http://www.gnupg.org/why-not-idea.html oldalon talál.

en: please use "%s%s" instead
hu: Kérem, ezt használja helyette: "%s%s"

en: preference %c%lu duplicated
hu: %c%lu preferencia kétszer szerepel!

en: preference %c%lu is not valid
hu: %c%lu preferencia érvénytelen!

en: premature eof (in CRC)
hu: Korai állományvég (a CRC-ben).

en: premature eof (in Trailer)
hu: Korai állományvég (a lezárásban).

en: premature eof (no CRC)
hu: Korai állományvég (nincs CRC).

en: problem handling encrypted packet
hu: Probléma a titkosított csomag kezelésekor!

en: problem with the agent - disabling agent use
hu: Probléma van az ügynökkel. Letiltom a használatát.

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
hu: Probléma az ügynökkel: ügynök válasza: 0x%lx

en: prompt before overwriting
hu: felülírás előtt rákérdezés

en: protection algorithm %d%s is not supported
hu: %d%s védő algoritmus nem támogatott.

en: public and secret key created and signed.
hu: A nyilvános és titkos kulcsokat létrehoztam és aláírtam.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
hu: A(z) %08lX nyilvános kulcs %lu másodperccel újabb az aláírásnál!

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
hu: A(z) %08lX nyilvános kulcs %lu másodperccel újabb az aláírásnál!

en: public key %08lX not found: %s
hu: A(z) %08lX nyilvános kulcsot nem találom: %s.

en: public key decryption failed: %s
hu: Nyilvános kulcsú visszafejtés sikertelen: %s

en: public key does not match secret key!
hu: A nyilvános kulcs nem passzol a titkos kulcshoz!

en: public key encrypted data: good DEK
hu: Nyilvános kulccsal titkosított adat: jó DEK.

en: public key is %08lX
hu: Nyilvános kulcs: %08lX

en: public key not found
hu: nyilvános kulcs nem található

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
hu: Nem találom az alapvetően megbízható %08lX kulcs nyilvános kulcsát!

en: qQ
hu: kK

en: quit
hu: kilépés

en: quit this menu
hu: kilépés ebből a menüből

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
hu: quoted printable karakter a páncélban - valószínűleg egy bugos MTA bűne.

en: read error: %s
hu: Olvasási hiba: %s.

en: read options from file
hu: opciók beolvasása állományból

en: reading from `%s'
hu: Olvasok a "%s" állományból.

en: reading options from `%s'
hu: Az opciókat a "%s" állományból olvasom.

en: reading stdin ...
hu: Olvasom a szabványos bemenetet...

en: reason for revocation:
hu: Visszavonás oka:

en: remove keys from the public keyring
hu: kulcsok eltávolítása a nyilvánoskulcs-karikáról

en: remove keys from the secret keyring
hu: kulcsok eltávolítása a titkoskulcs-karikáról

en: requesting key %08lX from %s
hu: Lekérem a %08lX kulcsot a %s kulcsszerverről.

en: resource limit
hu: erőforráshatár

en: rev! subkey has been revoked: %s
hu: rev! Alkulcsot visszavonták: %s.

en: rev- faked revocation found
hu: rev- Hamis visszavonást találtam!

en: rev? problem checking revocation: %s
hu: rev? Nem tudom ellenőrizni a visszavonást: %s.

en: revocation comment:
hu: Megjegyzés a visszavonáshoz:

en: revoke a secondary key
hu: másodlagos kulcs visszavonása

en: revoke a user ID
hu: felhasználói azonosító visszavonása

en: revoke signatures
hu: aláírások visszavonása

en: rounded up to %u bits
hu: Felkerekítve %u bitre.

en: save and quit
hu: mentés és kilépés

en: search for keys on a key server
hu: kulcsok keresése kulcsszerveren

en: searching for "%s" from HKP server %s
hu: Keresem "%s"-t a %s HKP szerveren.

en: secret key `%s' not found: %s
hu: "%s" titkos kulcs nem található: %s

en: secret key not available
hu: titkos kulcs nem áll rendelkezésre

en: secret key parts are not available
hu: Titkos kulcsrészek nem állnak rendelkezésre.

en: select secondary key N
hu: N. másodlagos kulcs kiválasztása

en: select user ID N
hu: N. felhasználói azonosító kiválasztása

en: selected certification digest algorithm is invalid
hu: Az igazoláshoz kiválasztott kivonatoló algoritmus érvénytelen!

en: selected cipher algorithm is invalid
hu: A kiválasztott rejtjelező algoritmus érvénytelen!

en: selected digest algorithm is invalid
hu: A kiválasztott kivonatoló algoritmus érvénytelen!

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
hu: opciók OpenPGP módra állítása

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
hu: opciók PGP 2.x módra állítása

en: set preference list
hu: preferencialista beállítása

en: show fingerprint
hu: megmutatja az ujjlenyomatot

en: show photo ID
hu: fotóazonosító megmutatása

en: show this help
hu: megmutatja ezt a súgót

en: show which keyring a listed key is on
hu: mutatja a kilistázott kulcs kulcskarikáját is

en: sign a key
hu: kulcs aláírása

en: sign a key locally
hu: kulcs aláírása helyileg

en: sign a key locally and non-revocably
hu: kulcs aláírása helyileg és visszavonhatatlanul

en: sign a key non-revocably
hu: kulcs aláírása visszavonhatatlanul

en: sign or edit a key
hu: kulcs aláírása vagy szerkesztése

en: sign the key
hu: kulcs aláírása

en: sign the key locally
hu: kulcs helyi aláírása

en: sign the key locally and non-revocably
hu: kulcs nem visszavonható helyi aláírása

en: sign the key non-revocably
hu: kulcs nem visszavonható aláírása

en: signature from %08lX to Elgamal signing key %08lX skipped
hu: %08lX kulccsal %08lX Elgamal aláírókulcshoz készült aláírást kihagytam.

en: signature from Elgamal signing key %08lX to %08lX skipped
hu: %08lX Elgamal aláírókulccsal %08lX kulcshoz készült aláírást kihagytam.

en: signature verification suppressed
hu: Aláírás-ellenőrzés elnyomva.

en: signing failed: %s
hu: Aláírás sikertelen: %s

en: signing:
hu: Aláírom:

en: skipped `%s': %s
hu: Kihagytam "%s"-t: %s.

en: skipped `%s': duplicated
hu: "%s"-t kihagytam: másodpéldány.

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
hu: Kihagytam "%s"-t: ez egy PGP által létrehozott ElGamal kulcs, amely nem
    biztonságos aláírásokhoz!

en: skipped: public key already set
hu: Kihagyva: Nyilvános kulcs már be lett állítva.

en: skipped: public key already set as default recipient
hu: Kihagyva: Nyilvános kulcs már be lett állítva alapértelmezett címzettnek.

en: skipped: secret key already present
hu: Kihagytam: titkos kulcs már jelen van.

en: skipping block of type %d
hu: %d típusú blokkot kihagyom.

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
hu: Kihagyom a v3 önaláírást a "%s" felhasználóazonosítón.

en: sorry, can't do this in batch mode
hu: Sajnálom, ezt nem tudom megcsinálni kötegelt módban!

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
hu: Különálló visszavonás. Használja a "gpg --import"-ot az alkalmazásához!

en: standalone signature of class 0x%02x
hu: 0x%02x osztályú különálló aláírás.

en: store only
hu: csak tárolás

en: subpacket of type %d has critical bit set
hu: A %d típusú alcsomag kritikus bitje beállított.

en: success sending to `%s' (status=%u)
hu: Sikeresen felküldtem %s kulcsszerverre. (Státusz: %u.)

en: system error while calling external program: %s
hu: Rendszerhiba külső program hívásakor: %s.

en: take the keys from this keyring
hu: a megadott kulcskarikáról vegye a kulcsokat

en: textmode
hu: szöveges

en: the IDEA cipher plugin is not present
hu: Az IDEA rejtjelező bővítés nincs jelen!

en: the given certification policy URL is invalid
hu: A megadott igazolási eljárásmód URL-je érvénytelen!

en: the given signature policy URL is invalid
hu: A megadott aláírási eljárásmód URL-je érvénytelen!

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
hu: Nem tudom ellenőrizni az aláírást.
    Ne felejtse el, hogy az aláírást tartalmazó állományt (.sig vagy .asc)
    kell az első helyre írni a parancssorban!

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
hu: Bizalmi adatbázis sérült. Kérem, futtassa: "gpg --fix-trustdb".

en: there is a secret key for public key "%s"!
hu: Van egy titkos kulcs a "%s" nyilvános kulcshoz!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
hu: Ez a rejtjelező algoritmus nem ajánlott. Kérem, használjon szabványosabbat!

en: this keyserver does not support --search-keys
hu: Ez a kulcsszerver nem támogatja a --search-keys kapcsolót.

en: this may be caused by a missing self-signature
hu: Ezt okozhatja egy hiányzó önaláírás.

en: this message may not be usable by %s
hu: Lehet, hogy ez az üzenet használhatatlan a %s számára!

en: this platform requires temp files when calling external programs
hu: Ez a platform átmeneti állományokat igényel külső programok hívásához.

en: throw keyid field of encrypted packets
hu: titkosított csomagok keyid mezőjének eldobása

en: timestamp conflict
hu: időbélyeg-konfliktus

en: toggle between secret and public key listing
hu: váltás a titkos és a nyilvános kulcs listázása között

en: too many `%c' preferences
hu: Túl sok "%c" preferencia.

en: too many entries in pk cache - disabled
hu: Túl sok bejegyzés van a nyilvánoskulcs-gyorsítótárban - letiltom.

en: trust database error
hu: hibás bizalmi adatbázis

en: trust record %lu is not of requested type %d
hu: %lu bizalmi rekord nem a kért típusú (%d).

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
hu: %lu bizalmi rekord, %d kéréstípus: olvasás sikertelen: %s.

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
hu: %lu bizalmi rekord, %d típus: írás sikertelen: %s.

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
hu: Bizalmi adatbázis %lu. rekord: lseek sikertelen: %s.

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
hu: Bizalmi adatbázis %lu. rekord: írás sikertelen (n=%d): %s.

en: trustdb transaction too large
hu: Bizalmi adatbázis tranzakciója túl nagy.

en: trustdb: lseek failed: %s
hu: Bizalmi adatbázis: lseek sikertelen: %s.

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
hu: Bizalmi adatbázis: olvasás sikertelen (n=%d): %s.

en: trustdb: sync failed: %s
hu: Bizalmi adatbázis: szinkronizáció sikertelen: %s.

en: unable to display photo ID!
hu: Nem tudom megjeleníteni a fotóazonosítót!

en: unable to execute %s "%s": %s
hu: Nem tudom végrehajtani a következő "%s"-t: "%s": %s.

en: unable to execute external program
hu: Nem tudom a végrehajtani a külső programot.

en: unable to read external program response: %s
hu: Nem tudom beolvasni a külső program válaszát: %s

en: unable to set exec-path to %s
hu: Nem tudom a végrehajtási elérési utat %s értékre állítani!

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
hu: Nem tudom az IDEA rejtjelezőt használni az összes címzett kulcshoz.

en: unattended trust database update
hu: bizalmi adatbázis frissítése felügyelet nélkül

en: unexpected armor:
hu: Váratlan páncél:

en: unexpected data
hu: nem várt adat

en: unimplemented cipher algorithm
hu: nem megvalósított rejtjelező algoritmus

en: unimplemented pubkey algorithm
hu: nem megvalósított nyilvános kulcsú algoritmus

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unknown cipher algorithm
hu: ismeretlen rejtjelező algoritmus

en: unknown compress algorithm
hu: ismeretlen tömörítő algoritmus

en: unknown default recipient `%s'
hu: Ismeretlen alapértelmezett címzett: "%s"

en: unknown digest algorithm
hu: ismeretlen kivonatoló algoritmus

en: unknown packet type
hu: ismeretlen csomagtípus

en: unknown protection algorithm
hu: Ismeretlen védelmi algoritmus!

en: unknown pubkey algorithm
hu: ismeretlen nyilvános kulcsú algoritmus

en: unknown signature class
hu: ismeretlen aláírásosztály

en: unknown version
hu: ismeretlen verzió

en: unnatural exit of external program
hu: A külső program nem természetes módon ért véget.

en: unsupported URI
hu: nem támogatott URI

en: unusable pubkey algorithm
hu: használhatatlan nyilvános kulcsú algoritmus

en: unusable public key
hu: használhatatlan nyilvános kulcs

en: unusable secret key
hu: használhatatlan titkos kulcs

en: update all keys from a keyserver
hu: minden kulcs frissítése kulcsszerverről

en: update failed: %s
hu: Frissítés sikertelen: %s.

en: update secret failed: %s
hu: Titkoskulcs-blokk frissítése sikertelen: %s

en: update the trust database
hu: bizalmi adatbázis frissítése

en: updated preferences
hu: preferenciák frissítése

en: usage: gpg [options]
hu: Használat: gpg [opciók]

en: use as output file
hu: kimeneti állomány megadása

en: use canonical text mode
hu: kanonikus szöveges mód használata

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
hu: Először azt törölje a "--delete-secret-keys" opcióval!

en: use the default key as default recipient
hu: alapért. kulcs haszn. alapért. címzettként

en: use the gpg-agent
hu: gpg ügynök használata

en: use this user-id to sign or decrypt
hu: felh. azonosító aláíráshoz és visszafejtéshez

en: user ID "%s" is already revoked
hu: "%s" felhasználói azonosítót már visszavonták.

en: user ID: "
hu: Felhasználóazonosító: "

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
hu: A %08lX másodlagos kulcsot használjuk a %08lX elsődleges helyett.

en: verbose
hu: bőbeszédű mód

en: verify a signature
hu: aláírás ellenőrzése

en: weak key
hu: gyenge kulcs

en: weak key created - retrying
hu: Gyenge kulcs jött létre. Újrapróbálom.

en: weird size for an encrypted session key (%d)
hu: Furcsa méretű (%d) titkosított munkafolyamatkulcs.

en: writing direct signature
hu: Sima aláírást írok.

en: writing key binding signature
hu: Összefűző aláírást írok.

en: writing public key to `%s'
hu: Írom a kulcsot a %s állományba.

en: writing secret key to `%s'
hu: Írom a titkos kulcsot a %s állományba.

en: writing self signature
hu: Önaláírást írok.

en: writing to `%s'
hu: Írok a "%s" állományba.

en: writing to stdout
hu: Írok a szabványos kimenetre.

en: wrong secret key used
hu: rossz titkos kulcs használata

en: yY
hu: iI

en: yes
hu: igen

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
hu: Olvasható szöveget PGP 2.x stílusú kulccsal csak --pgp2 módban írhat alá!

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
hu: Különálló aláírást PGP 2.x stílusú kulcsokkal csak --pgp2 módban készíthet!

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
hu: Csak 2048 bites, vagy rövidebb RSA kulcsokkal titkosíthat --pgp2 módban!

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
hu: Csak különálló és olvashatószöveg-aláírást készíthet --pgp2 módban!

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
hu: Nem írhat alá és titkosíthat egyszerre --pgp2 módban!

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
hu: Nem adhat meg egy kulcsot saját kijelölt visszavonójának!

en: you found a bug ... (%s:%d)
hu: Talált egy programhibát... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
hu: Lehet, hogy nem használhatja %s-t %s módban!

en: you may not use cipher algorithm "%s" while in %s mode
hu: Lehet, hogy nem használhatja "%s" rejtjelező algoritmust %s módban!

en: you may not use compression algorithm "%s" while in %s mode
hu: Lehet, hogy nem használhatja "%s" tömörítő algoritmust %s módban!

en: you may not use digest algorithm "%s" while in %s mode
hu: Lehet, hogy nem használhatja "%s" kivonatoló algoritmust %s módban!

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
hu: Csak állományokat (pipe-ot nem) használhat --pgp2 módban!

en: |FD|write status info to this FD
hu: |ÁL|állapotinformációk írása ÁL állományleíróra

en: |FILE|load extension module FILE
hu: |fájl|bővítő modul betöltése

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
hu: |GÉPNÉV|kulcsszerver beállítása kulcsok kereséséhez

en: |KEYID|ultimately trust this key
hu: |KULCS|alapvetően megbízunk ebben a kulcsban

en: |NAME|encrypt for NAME
hu: |NÉV|titkosítás NÉV részére

en: |NAME|set terminal charset to NAME
hu: |NÉV|terminál karakterkódolásának megadása

en: |NAME|use NAME as default recipient
hu: |NÉV|NÉV használata alapértelmezett címzettként

en: |NAME|use NAME as default secret key
hu: |NÉV|NÉV használata alapértelmezett titkos kulcsként

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
hu: |NÉV|NÉV rejtjelező algoritmus használata

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
hu: |NÉV|NÉV rejtjelező algoritmus haszn. jelszavakhoz

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
hu: |NÉV|NÉV kivonatoló algoritmus használata

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
hu: |NÉV|NÉV kivonatoló algoritmus haszn. jelszavakhoz

en: |N|set compress level N (0 disables)
hu: |N|tömörítési szint beállítása N-re (0: tiltás)

en: |N|use compress algorithm N
hu: |N|N. sorszámú tömörítő algoritmus használata

en: |N|use passphrase mode N
hu: |N|N. sorszámú jelszómód használata

en: |[file]|make a clear text signature
hu: |[fájl]|olvasható szöveg aláírása

en: |[file]|make a signature
hu: |[fájl]|aláírás készítése

en: |[file]|write status info to file
hu: |[fájl]|állapotinformációk állományba írása

en: |[files]|decrypt files
hu: |[fájlok]|állományok visszafejtése

en: |[files]|encrypt files
hu: |[fájlok]|állományok titkosítása

en: |algo [files]|print message digests
hu: |algo [fájlok]|üzenet kivonatának kiírása
