gqview - en to hu translation catalogue (510 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
hu:   +t, --with-tools           eszközök mutatása

en:   --debug                    turn on debug output
hu:   --debug                    hibakereső kimenet bekapcsolása

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
hu:   -f, --fullscreen           indítás teljes képernyős módban

en:   -h, --help                 show this message
hu:   -h, --help                 ennek az üzenetnek a kiírása

en:   -l, --list                 open collection window for command line
hu:   -l, --list                 gyűjtemény ablak megnyitása a parancssor számára

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
hu:   -s, --slideshow            indítás diavetítés módban

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
hu:   -t, --without-tools        eszközök rejtése

en:   -v, --version              print version info
hu:   -v, --version              verziószám kiírása

en:  Paused
hu:  Szünet

en:  Slideshow
hu:  Diavetítés

en: %d bytes
hu: %d byte

en: %d files
hu: %d fájl

en: %d files (set 2)
hu: %d fájl (2. halmaz)

en: %d files%s
hu: %d fájl%s

en: %d images
hu: %d kép

en: %d images (%d)
hu: %d kép (%d)

en: %d matches found in %d files
hu: %d egyezés %d fájlban

en: %s - GQview Collection
hu: %s - GQview gyűjtemény

en: %s, %d files (%s, %d)%s
hu: %s, %d fájl (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
hu: %s, %d fájl%s

en: ( %d x %d ) %s bytes
hu: ( %d x %d ) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
hu: ( ? x ? ) %s byte

en: (drag to change order)
hu: (az átrendezés fogd és vidd módszerrel működik)

en: (no read permission) %s bytes
hu: (nincs olvasási jog) %s byte

en: /Edit/Adjust/Rotate 1_80
hu: /Szerkesztés/Igazítás/Forgatás 1_80 fokkal

en: /Edit/Adjust/Rotate _counterclockwise
hu: /Szerkesztés/Igazítás/Forgatás _balra

en: /Edit/Adjust/_Flip
hu: /Szerkesztés/Igazítás/Tükrözés _függőlegesen

en: /Edit/Adjust/_Mirror
hu: /Szerkesztés/Igazítás/Tükrözés _vízszintesen

en: /Edit/Adjust/_Rotate clockwise
hu: /Szerkesztés/Igazítás/Forgatás _jobbra

en: /Edit/Adjust/tear1
hu: /Szerkesztés/Igazítás/tear1

en: /Edit/Select _all
hu: /Szerkesztés/Mindent _kijelöl

en: /Edit/Select _none
hu: /Szerkesztés/Ninc_s kijelölés

en: /Edit/Set as _wallpaper
hu: /Szerkesztés/Legyen ez a _háttérkép

en: /Edit/_Adjust
hu: /Szerkesztés/_Igazítás

en: /Edit/_Options...
hu: /Szerkesztés/_Beállítások...

en: /Edit/_Properties
hu: /Szerkesztés/_Tulajdonságok...

en: /Edit/_Remove old thumbnails
hu: /Szerkesztés/_Régi indexképek törlése

en: /Edit/editor0
hu: /Szerkesztés/editor0

en: /Edit/editor1
hu: /Szerkesztés/editor1

en: /Edit/editor2
hu: /Szerkesztés/editor2

en: /Edit/editor3
hu: /Szerkesztés/editor3

en: /Edit/editor4
hu: /Szerkesztés/editor4

en: /Edit/editor5
hu: /Szerkesztés/editor5

en: /Edit/editor6
hu: /Szerkesztés/editor6

en: /Edit/editor7
hu: /Szerkesztés/editor7

en: /Edit/editor8
hu: /Szerkesztés/editor8

en: /Edit/editor9
hu: /Szerkesztés/editor9

en: /Edit/sep1
hu: /Szerkesztés/sep1

en: /Edit/sep2
hu: /Szerkesztés/sep2

en: /Edit/sep3
hu: /Szerkesztés/sep3

en: /Edit/sep4
hu: /Szerkesztés/sep4

en: /Edit/tear1
hu: /Szerkesztés/tear1

en: /File/C_lose window
hu: /Fájl/Ablak be_zárása

en: /File/E_xit
hu: /Fájl/K_ilépés

en: /File/N_ew folder...
hu: /Fájl/Új _könyvtár...

en: /File/New _window
hu: /Fájl/Új _ablak

en: /File/Open _recent
hu: /Fájl/_Legutóbbi megnyitása

en: /File/_Copy...
hu: /Fájl/_Másolás...

en: /File/_Delete...
hu: /Fájl/_Törlés...

en: /File/_Find duplicates...
hu: /Fájl/_Duplikációk keresése...

en: /File/_Move...
hu: /Fájl/M_ozgatás...

en: /File/_New collection
hu: /Fájl/Új _gyűjtemény

en: /File/_Open collection...
hu: /Fájl/Gyűjtemén_y megnyitása...

en: /File/_Rename...
hu: /Fájl/Át_nevezés...

en: /File/sep1
hu: /Fájl/sep1

en: /File/sep2
hu: /Fájl/sep2

en: /File/sep3
hu: /Fájl/sep3

en: /File/sep4
hu: /Fájl/sep4

en: /File/tear1
hu: /Fájl/tear1

en: /Help/_About
hu: /Súgó/_Névjegy

en: /Help/_Keyboard shortcuts
hu: /Súgó/_Gyorsbillentyűk

en: /Help/_Release notes
hu: /Súgó/_Megjelenési jegyzetek

en: /Help/sep1
hu: /Súgó/sep1

en: /Help/tear1
hu: /Súgó/tear1

en: /View/E_xif data
hu: /Nézet/E_xif adatok

en: /View/F_ull screen
hu: /Nézet/Teljes ké_pernyő

en: /View/Hide tool_bar
hu: /Nézet/Eszköztár elr_ejtése

en: /View/I_cons
hu: /Nézet/I_konok

en: /View/Sort _manager
hu: /Nézet/_Rendezés kezelő

en: /View/Toggle _slideshow
hu: /Nézet/_Diavetítés ki-be

en: /View/Tr_ee
hu: /Nézet/_Fa nézet

en: /View/Zoom _1:1
hu: /Nézet/_1:1 arányú nézet

en: /View/Zoom _in
hu: /Nézet/Na_gyítás

en: /View/Zoom _out
hu: /Nézet/Ki_csinyítés

en: /View/_Float file list
hu: /Nézet/Le_begő fájllista

en: /View/_Hide file list
hu: /Nézet/Fájllista elre_jtése

en: /View/_List
hu: /Nézet/_Lista

en: /View/_Refresh Lists
hu: /Nézet/Lista fri_ssítése

en: /View/_Thumbnails
hu: /Nézet/_Indexképek

en: /View/_Zoom to fit
hu: /Nézet/Ablakmérethez iga_zítás

en: /View/sep1
hu: /Nézet/sep1

en: /View/sep2
hu: /Nézet/sep2

en: /View/sep3
hu: /Nézet/sep3

en: /View/sep4
hu: /Nézet/sep4

en: /View/sep5
hu: /Nézet/sep5

en: /View/tear1
hu: /Nézet/tear1

en: /_Edit
hu: /_Szerkesztés

en: /_File
hu: /_Fájl

en: /_Help
hu: /Sú_gó

en: /_View
hu: /_Nézet

en: A file with name %s already exists.
hu: A(z) %s fájl már létezik.

en: About - GQview
hu: Névjegy - GQview

en: About to delete multiple files...
hu: Több fájl törlésének jóváhagyása...

en: About to delete the file:
     %s
hu: Fájl törlésének jóváhagyása:
     %s

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Add _Bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: Add contents
hu: Hozzáadás

en: Add contents _recursive
hu: _Rekurzív hozzáadás

en: Add contents recursive
hu: Hozzáadás rekurzívan

en: Add to new collection
hu: Hozzáadás egy új gyűjteményhez

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced view
hu: Haladó nézet

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Allow enlargement of image for zoom to fit.
hu: A kép nagyításának engedélyezése ablakmérethez igazításkor.

en: Aperture
hu: Rekesz

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Append collection
hu: Gyűjtemény hozzáfűzése

en: Append collection from:
hu: Gyűjtemény hozzáfűzése innen:

en: Append from collection...
hu: Csatolás gyűjteményből...

en: Append from file list
hu: Csatolás fájllistából

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Auto rename
hu: Automatikus átnevezés

en: Auto rotate image using Exif information
hu: Képek automatikus forgatása az Exif infók alapján

en: Begin text
hu: Kezdő szöveg

en: Best
hu: A legjobb minőségű

en: Bilinear
hu: Bilineáris

en: Black background
hu: Fekete háttér

en: C_lear
hu: _Tisztítás

en: C_lose window
hu: Ablak _bezárása

en: Cache thumbnails
hu: Indexképek tárolása

en: Cache thumbnails into .thumbnails
hu: Indexképek tárolása a ".thumbnails" könyvtár alatt

en: Camera
hu: Kamera

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
hu: Az automatikus átnevezés nem hajtható végre a
    megadott adatokkal, mert egy vagy több fájl már létezik
    a szükséges nevekkel.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Case sensitive sort
hu: Kis/nagybetű különbözik

en: Change to home directory
hu: Ugrás a saját könyvtárba

en: Checksum
hu: Ellenőrző összeg

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Clear trash
hu: Kuka ürítése

en: Clearing thumbnails...
hu: Indexképek törlése...

en: Close
hu: Bezárás

en: Close _window
hu: Ablak _bezárása

en: Close collection
hu: Gyűjtemény bezárása

en: Collection Files
hu: Gyűjteményfájlok

en: Collection empty
hu: Üres a gyűjtemény

en: Collection has been modified.
    Save first?
hu: A gyűjtemény megváltozott.
    Elmentsem előbb?

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Collections have been modified.
    Exit anyway?
hu: Megváltozott a gyűjtemény.
    Kilép ennek ellenére?

en: Command Line
hu: A végrehajtandó parancssor

en: Command line
hu: Parancssor

en: Compare by:
hu: Összehasonlítás ez alapján:

en: Compare to:
hu: Összehasonlítás ezzel:

en: Compare two file sets
hu: Két fájlhalmaz összehasonlítása

en: Comparing...
hu: Összehasonlítás...

en: Compress ratio:
hu: Tömörítési arány:

en: Configure options
hu: A GQview beállítása

en: Confirm file delete
hu: Fájl törlés megerősítése

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue slides_how
hu: Diavetítés _folytatása

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy file:
    %s
    to:
hu: Fájl másolása:
    %s
    ide:

en: Copy multiple files to:
hu: Több fájl másolása ide:

en: Could not create dir:%s
hu: Nem lehet a könyvtárat létrehozni:%s

en: Could not create directory
hu: Nem lehet könyvtárat létrehozni

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create directory in:
    %s
    named:
hu: Könyvtár létrehozása
    %s könyvtárban
    ilyen néven:

en: Creating GQview dir:%s
hu: GQview könyvtár létrehozása: %s

en: Credits...
hu: Köszönet...

en: Custom similarity threshold:
hu: Egyéni hasonlósági küszöb:

en: Date
hu: Dátum

en: Date digitized
hu: Digitalizálás időpontja

en: Date original
hu: Készítés időpontja

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Delay before image change (seconds):
hu: Képváltási időköz (másodpercben):

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete failed
hu: Hiba a törlésnél

en: Delete file
hu: Fájl törlése

en: Delete files
hu: Fájlok törlése

en: Descend folders in tree view
hu: Csökkenő mappák Fa nézetben

en: Description
hu: Leírás

en: Desktop
hu: Munkaasztal

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Dimensions:
hu: Méret:

en: Directory exists
hu: A könyvtár létezik

en: Disable File Filtering
hu: Fájl szűrés letiltása

en: Dithering method:
hu: Dithering módszer:

en: Drop files to compare them.
hu: Húzd ide az összehasonlítandó fájlokat.

en: Dropped list includes directories.
hu: A ráhúzott lista könyvtárakat is tartalmaz.

en: Edit Bookmark
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: Edit command results
hu: Parancs eredmények szerkesztése

en: Editors
hu: Szerkesztők

en: Elements
hu: Elemek

en: Empty
hu: Üres

en: Enable Delete key
hu: A "Delete" gomb engedélyezése

en: End text
hu: Záró szöveg

en: Error copying file
hu: Hiba másolás közben

en: Error creating directory
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor

en: Error moving file
hu: Hiba áthelyezés közben

en: Error renaming file
hu: Nem lehet a fájlt átnevezni

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit _full screen
hu: _Kilépés a teljes képernyős nézetből

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
hu: Hiba %s átnevezése közben
    
    A %d. sorszámnál

en: Failed to rename %s to %s.
hu: Hiba %s átnevezésekor %s névre.

en: Failed to run command:
    %s
hu: Sikertelen futtatás:
    %s

en: Failed to save the collection:
    %s
hu: A gyűjtemény mentése sikertelen volt:
    %s

en: File %d of %d
hu: %d. fájl %d közül

en: File date:
hu: Fájl dátuma:

en: File deletion failed
hu: Sikertelen fájltörlés

en: File size:
hu: Fájlméret:

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Files
hu: Fájlok

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Filtering
hu: Szűrés

en: Find _duplicates...
hu: _Duplikációk keresése...

en: Find duplicates - GQview
hu: Duplikációk keresése - GQview

en: Find duplicates recursive...
hu: Duplikációk keresése rekurzívan...

en: Fit image to _window
hu: Ablakmérethez _igazítás

en: Fit image to window
hu: Ablakmérethez igazítás

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
hu: A kép ablak méretűre nyújtása, ha az eszköztár külön/rejtett

en: Flash
hu: Villanófény

en: Float Controls
hu: Külön eszköztár

en: Focal length
hu: Gyújtótávolság

en: Folder:
hu: Könyvtár:

en: Folders
hu: Könyvtárak

en: Format
hu: Formátum

en: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
hu: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    honlap: %s
    e-mail: %s
    
    Megjelent a GNU Általános Terjesztési Feltételeinek (General Public License) megfelelően

en: GQview - copy
hu: GQview - másolás

en: GQview - exit
hu: GQview - kilépés

en: GQview - move
hu: GQview - mozgatás

en: GQview - new directory
hu: GQview - új könyvtár

en: GQview - rename
hu: GQview - átnevezés

en: GQview Tools
hu: GQview Eszközök

en: GQview configuration
hu: A GQview beállításai

en: GQview full screen
hu: GQview teljes képernyő

en: General
hu: Általános

en: Group:
hu: Csoport:

en: Height
hu: Magasság

en: Help
hu: Súgó

en: Help - GQview
hu: Segítség - GQview

en: Hide file _list
hu: Fájllista _rejtése

en: Home
hu: Saját könyvtár

en: Hyper (best, but slowest)
hu: Szuper (jó minőség, de lassú)

en: ISO sensitivity
hu: ISO érzékenység

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Image
hu: A kép megjelenítése

en: Image %d of %d
hu: %d. kép összesen %d közül

en: Image description
hu: Kép leírása

en: Image properties - GQview
hu: Kép tulajdonságai - GQview

en: Image size:
hu: Kép mérete:

en: In place renaming
hu: Átnevezés helyben

en: Include files of type:
hu: Kezelt fájltípusok:

en: Initial directory
hu: Induló könyvtár

en: Invalid destination
hu: Érvénytelen célkönyvtár

en: Invalid directory
hu: Érvénytelen könyvtár

en: Invalid file name:
    %s
hu: Érvénytelen fájlnév:
    %s

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Layout
hu: Kinézet (Megjelenés)

en: Leave Zoom at previous setting
hu: Nagyítás az előző beállítás alapján

en: Light source
hu: Fényforrás

en: Limit size when auto-sizing window (%):
hu: Méret korlátozása auto-méretezés esetén (%):

en: Loading thumbs...
hu: Indexképek betöltése...

en: Maximum size (MB)
hu: Maximális méret (MB)

en: Menu name
hu: Megjelenített név a menüben

en: Metering mode
hu: Mérési módszer

en: Misc.
hu: Egyéb

en: Mouse wheel scrolls image
hu: Az egér görgője görgeti a képet

en: Move
hu: Mozgatás

en: Move _down
hu: Mozgatás _le

en: Move _up
hu: Mozgatás _fel

en: Move file:
    %s
    to:
hu: Áthelyezi a fájlt:
    %s
    ide:

en: Move multiple files to:
hu: Több fájl áthelyezése ide:

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Nearest (worst, but fastest)
hu: Hasonló (rossz minőség, de gyors)

en: New Bookmark
hu: Új könyvjelző

en: New Directory
hu: Új könyvtár

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál minőségű

en: Offscreen cache size (Mb per image):
hu: Képernyőn kívüli cache mérete (MB képenként):

en: Ok
hu: OK

en: On startup, change to this directory:
hu: Indításkor ugrás ebbe a könyvtárba:

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open collection
hu: Gyűjtemény megnyitása

en: Open collection from:
hu: Gyűjtemény megnyitása innen:

en: Orientation
hu: Helyzet

en: Original Name
hu: Eredeti név

en: Output of %s
hu: %s kimenete

en: Overwrite
hu: Felülír

en: Overwrite File
hu: Fájl felülírása

en: Overwrite collection file:
    %s
hu: Gyűjtemény fájl felülírása:
    %s

en: Overwrite file
hu: Fájl felülírása

en: Overwrite file:
     %s
     with:
     %s
hu: Fájl felülírása:
     %s
     ezzel:
     %s

en: Overwrite file:
    %s
     with:
    %s
hu: Fájl felülírása:
    %s
     ezzel:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
    by renaming:
    %s
hu: Fájl felülírása:
    %s
    átnevezéssel:
    %s

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Padding:
hu: Számláló szélessége:

en: Path
hu: Elérési út

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Pause slides_how
hu: Diavetítés s_zünet

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Place dialogs under mouse
hu: Dialógusablakok egér alá helyezése

en: Please select an existing directory
hu: Kérlek válassz egy létező könyvtárat

en: Preload next image
hu: Következő kép előtöltése

en: Preview
hu: Előnézet

en: Progressive keyboard scrolling
hu: Progresszív billentyű görgetés

en: Purge thumbnails
hu: Indexképek törlése

en: Purging old thumbnails...
hu: Régi indexképek törlése...

en: Quality
hu: Minőség

en: Quality:
hu: Minőség:

en: Random
hu: Véletlen

en: Re_fresh
hu: _Frissítés

en: Reading checksums...
hu: Ellenőrző összegek olvasása...

en: Reading dimensions...
hu: Méretek beolvasása...

en: Reading similarity data...
hu: Hasonlósági adat olvasása...

en: Rectangular selection
hu: Derékszögű kijelölés

en: Refresh file list
hu: Fájllista frissítése

en: Refresh on file change
hu: Frissítés a fájl tartalmának változásakor

en: Rem_ove
hu: _Eltávolítás

en: Remember tool state (float/hidden)
hu: Az eszköztár állapotának (külön/rejtett) megjegyzése

en: Remember window positions
hu: Az ablak pozíciójának megjegyzése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename file:
hu: Fájl átnevezése:

en: Rename multiple files:
hu: Több fájl átnevezése:

en: Rename:
hu: Átnevezés:

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Reset editors
hu: Szerkesztők törlése

en: Reset filters
hu: Szűrők visszaállítása

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Review %d files
hu: %d fájl újranézése

en: Rotate _180
hu: Forgatás 1_80 fokkal

en: Rotate _counterclockwise
hu: Forgatás _balra

en: Rotate jpeg clockwise
hu: Jpeg kép forgatása jobbra

en: Rotate jpeg counterclockwise
hu: Jpeg kép forgatása balra

en: Safe delete
hu: Biztonságos törlés (mozgatás az alábbi könyvtárba)

en: Safe delete: %s
hu: Biztonságos törlés: %s

en: Save
hu: Mentés

en: Save Failed
hu: Sikertelen mentés

en: Save collection
hu: Gyűjtemény mentése

en: Save collection _as...
hu: Gyűjtemény mentése min_t...

en: Save collection as:
hu: Gyűjtemény mentése mint:

en: Select all
hu: Mindet kijelölni

en: Select none
hu: Nincs kijelölés

en: Set as _wallpaper
hu: _Háttérként alkalmaz

en: Set zoom 1:1
hu: 1:1 méretarány

en: Show _thumbnails
hu: Inde_xképek megjelenítése

en: Show entries that begin with a dot
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Show filename _text
hu: Fájlnév mu_tatása

en: Show hidden
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Show thumbnails
hu: Indexképek megjelenítése

en: Shutter speed
hu: Zársebesség

en: Similarity
hu: Hasonlóság

en: Similarity (custom)
hu: Hasonlóság (egyéni)

en: Similarity (high)
hu: Hasonlóság (magas)

en: Similarity (low)
hu: Hasonlóság (alacsony)

en: Size
hu: Méret

en: Size:
hu: Méret:

en: Skip
hu: Kihagy

en: Skip all
hu: Mindet kihagy

en: Skip directories
hu: Könyvtárak kihagyása

en: Slide show
hu: Diavetítés

en: Slideshow recursive
hu: Diavetítés rekurzívan

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort Manager
hu: Rendezés kezelő

en: Sort by date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by number
hu: Rendezés szám szerint

en: Sort by path
hu: Rendezés útvonal szerint

en: Sort by size
hu: Rendezés méret szerint

en: Sorting...
hu: Rendezés...

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
hu: Forrás és cél ugyanaz, művelet megszakítva.

en: Source matches destination
hu: A forrás egyezik a céllal

en: Source to copy matches destination
hu: A másolandó forrás egyezik a céllal

en: Source to move matches destination
hu: Az áthelyezendő forrás egyezik a céllal

en: Specified path:
    %s
    is a directory, collections are files
hu: A megjelölt elérési út:
    %s
    egy könyvtár, a gyűjtemények fájlok

en: Start #
hu: Kezdet #

en: Subject distance
hu: Tárgytávolság

en: Tag
hu: Címke

en: The Gimp
hu: Gimp

en: The current collection is empty, save aborted.
hu: A jelenlegi gyűjtemény üres, a mentés megszakítva.

en: The directory:
    %s
    already exists.
hu: A könyvtár:
    %s
    már létezik.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
hu: Az útvonal:
    %s
    már létezik mint fájl.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
hu: Ez a funkció minden indexképet törölni fog,
    ami a lemezen van. Folytatod?

en: This will remove the trash contents.
hu: Ez eltávolítja a kukában lévő elemeket.

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
hu: Ez visszaállítja a szerkesztő parancsokat az alapértelmezett értékekre.
    Folytatod?

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
hu: Ez visszaállítja a szűrőket az alapértelmezett értékekre.
    Folytatod?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
hu: A gyorstárban lévő indexkép betöltése sikertelen volt, megpróbálom újra létrehozni.

en: Thumbnails
hu: Indexképek

en: Tiles
hu: Csempézve

en: Tools
hu: Eszközök

en: Transparent:
hu: Átlátszó:

en: Turn off safe delete
hu: Biztonságos törlés kikapcsolása

en: Two pass zooming
hu: Kétlépéses átméretezés

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
hu: Nem lehet a kukát elérni vagy létrehozni:
    "%s"

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
hu: Nem lehet a(z)
    %s
    fájlt önmagába másolni.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
hu: Nem lehet a fájlt másolni:
    %s
    ide:
    %s

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
hu: Nem lehet ezt a fájlt:
    %s
    átmásolni ide:
    %s
    miközben több fájlt másol.

en: Unable to create directory:
    %s
hu: Nem lehet a könyvtárat létrehozni:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
hu: Nem lehet a fájlt törölni:
     %s
     Folytatja a többi fájl törlését?

en: Unable to delete file:
    %s
hu: Nem lehet a fájlt törölni:
    %s

en: Unable to load:
    %s
hu: Nem lehet megnyitni:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
hu: Nem lehet a(z)
    %s
    fájlt önmagára áthelyezni.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
hu: Nem lehet a fájlt áthelyezni:
    %s
    ide:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
hu: Nem lehet ezt a fájlt:
    %s
    áthelyezni ide:
    %s
    miközben több fájlt mozgat.

en: Unable to remove old file from trash folder
hu: Nem lehet a régi fájlt törölni a kukából

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
hu: Nem lehet a fájlt átnevezni:
    %s
     erre:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
hu: Nem lehet a(z)
    %s
    fájlt átnevezni erre:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
hu: Nem lehet előzmények listát létrehozni: %s

en: Undo last image
hu: Legutóbbi kép visszavonása

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Untitled (%d)
hu: Névtelen (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
hu: Használat: gqview [opciók] [útvonal]

en: Use current
hu: Jelenlegi könyvtár használata

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
hu: Használja az "xvpics" indexképeit (csak olvasás)

en: Value
hu: Érték

en: View
hu: Nézet

en: View as _icons
hu: _Ikonnézet

en: View as _tree
hu: Fa nézet

en: View in _new window
hu: Nézet új _ablakban

en: When new image is selected:
hu: Új kép kiválasztásánál:

en: When operating with multiple files, please select
    a directory, not a file.
hu: Ha több fájllal dolgozol, kérlek válassz
    egy könyvtárat, ne fájlt.

en: Width
hu: Szélesség

en: Windows
hu: Ablakok

en: Yes
hu: Igen

en: Yes to all
hu: Igen, mindet

en: Zoom (scaling):
hu: Átméretezés (arányosan):

en: Zoom _1:1
hu: _1:1 nézet

en: Zoom _in
hu: Nagyítás

en: Zoom _out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom increment:
hu: Nagyítási lépésköz:

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom to original size
hu: Eredeti méret

en: [set 1]
hu: [1. halmaz]

en: _Add contents
hu: Hozzá_adás

en: _Adjust
hu: I_gazítás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Copy...
hu: _Másolás...

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete...
hu: _Törlés...

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Find duplicates...
hu: _Duplikációk keresése...

en: _Flip
hu: Tükrözés _függőlegesen

en: _Full screen
hu: Teljes ké_pernyő

en: _Mirror
hu: Tükrözés _vízszintesen

en: _Move
hu: M_ozgatás

en: _Move...
hu: M_ozgatás...

en: _New folder...
hu: Új mappa...

en: _Properties
hu: Tu_lajdonságok

en: _Properties...
hu: _Tulajdonságok...

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Rename
hu: Átne_vezés

en: _Rename...
hu: Át_nevezés...

en: _Rotate clockwise
hu: Forgatás _jobbra

en: _Save collection
hu: Gyűjtemény menté_se

en: _Skip directories
hu: Könyvtárak kihagyá_sa

en: _Slideshow
hu: _Diavetítés

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Start slideshow
hu: _Diavetítés indítása

en: _Stop slideshow
hu: Diavetítés _leállítása

en: _Up to parent
hu: Feljebb egy szinttel

en: _View
hu: _Nézet

en: action
hu: akció

en: aperture
hu: rekesz

en: auto
hu: automatikus

en: average
hu: átlag

en: bottom left
hu: bal alsó

en: bottom right
hu: jobb alsó

en: center weighted
hu: súlypont

en: centimeter
hu: centiméter

en: daylight
hu: napfény

en: done
hu: kész

en: dot
hu: pont

en: error saving config file: %s
hu: Hiba a konfigurációs fájl mentése közben: %s

en: flash
hu: villanófény

en: in %s...
hu: %s...

en: in (unknown)...
hu: (ismeretlen)...

en: infinity
hu: végtelen

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
hu: érvénytelen opció: %s
    Használj "--help"-et az opciókért

en: landscape
hu: fekvő

en: left bottom
hu: bal alsó

en: left top
hu: bal felső

en: manual
hu: kézi

en: mode:
hu: mód:

en: new_folder
hu: új könyvtár

en: no
hu: nem

en: normal
hu: normál

en: not defined
hu: nem meghatározott

en: off
hu: kikapcsolva

en: on
hu: bekapcsolva

en: other
hu: egyéb

en: partial
hu: részleges

en: portrait
hu: álló

en: red-eye reduction
hu: a vörösszem effektus csökkentése

en: right bottom
hu: jobb alsó

en: right top
hu: jobb felső

en: running...
hu: fut...

en: shutter
hu: zár

en: stopped by user
hu: leállítva

en: stopping...
hu: leállítás...

en: to:
hu: fájlnévről a következőre:

en: top left
hu: bal felső

en: top right
hu: jobb felső

en: unknown
hu: ismeretlen

en: valid options are:
hu: érvényes opciók:

en: yes
hu: igen
