initscripts - en to hu translation catalogue (501 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
hu: t	Üssön 'I'-t az interaktív indításhoz.

en: 		Welcome to
hu: 		 Üdvözöljük

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
hu:      nincsenek raw eszközök a /dev/raw könyvtárban

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
hu:    frissítenie kellene az util-linux csomagot

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
hu:   ha a raw parancs még mindig a /dev/raw-ra utal, mint fájlra.

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
hu:   Kérem javítsa ki a /etc/sysconfig/rawdevices fájlt:

en:  done.
hu:  kész.

en:  failed.
hu:  sikertelen.

en:  failed; no link present.  Check cable?
hu:  sikertelen, nincs kapcsolat. Ellenőrizte a kábelt?

en:  umount
hu:  leválasztás

en: $0: Link is down
hu: $0, a kapcsolat nem él

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
hu: $0: Használat: daemon [+/-nicelevel] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
hu: $0, hasznája a 'halt'-to vagy a 'reboot'-ot!

en: $0: configuration for ${1} not found.
hu: $0, az ${1} konfigurációja nem található.

en: $0: kernel does not have microcode device support
hu: $0: a kernelben nincs microcode támogatás

en: $0: reading microcode status is not yet supported
hu: $0: a microcode státusz olvasása még nem támogatott

en: $BASENAME already running.
hu: $BASENAME: már fut.

en: $BASENAME startup
hu: $BASENAME indítása

en: $NAME is attached to $DEVICE
hu: A(z) $NAME hozzárendelve a(z) $DEVICE eszközhöz

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
hu: A(z) $alias eszköz ${DEVICE} nem érhető el, az inicializálás el lesz halasztva.

en: $base shutdown
hu: $base leállítása

en: $base startup
hu: $base indítása

en: $file is not owned by "$user"
hu: $file tulajdonosa nem "$user"

en: $prog has run
hu: $prog lefutott

en: $prog is stopped
hu: $prog le van állítva

en: $prog not running
hu: A(z) $prog nem fut

en: $prog reload
hu: A(z) $prog újratöltése

en: $prog shutdown
hu: a(z) $prog leállítása

en: $prog startup
hu: $prog indítása

en: $prog: Opening firewall for input from $server port 123
hu: $prog: a tűzfal megnyitása bejövő adat számára a(z) $server 123 portján

en: $prog: Removing firewall opening for $server port 123
hu: $prog: Tűzfalnyitás a(z) $server-re a 123-as porton törölve

en: $prog: Synchronizing with time server:
hu: $prog: szinkronizálás az időszerverrel:

en: $prog: already running
hu: $prog: már fut

en: ${base} (pid $pid) is running...
hu: A(z) $base ($pid -es pid) fut...

en: ${base} dead but pid file exists
hu: A(z) ${base} nem megy, de a pid fájl létezik.

en: ${base} dead but subsys locked
hu: ${base} nem fut, de a subsys zárolva van

en: ${base} has run
hu: ${base} fut

en: ${base} is stopped
hu: A(z) ${base} le van állítva

en: 'No route to host' adding route '$networkipv6' via gateway '$gatewayipv6' through device '$device'
hu: 'No route to host' útvonal hozzáadása ehhez: '$networkipv6', a(z) '$gatewayipv6' átjárón és a(z) '$device' eszközön keresztül

en: (RAID Repair)
hu: (RAID-javítás)

en: (Repair filesystem)
hu: (Fájlrendszer javítása)

en: (no mouse is configured)
hu: (nincs egér beállítva)

en: *** An error occurred during the RAID startup
hu: *** Hiba lépett fel a RAID indításakor

en: *** An error occurred during the file system check.
hu: *** Hiba lépett fel a fájlrendszerellenőrzés során.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
hu: ***Egy parancsértelmezőre kerül, a rendszer újraindul

en: *** when you leave the shell.
hu: *** ha elhagyja a parancsértelmezőt.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} nem létezik

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist for ${DEVICE}
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} nem létezik ennél: ${DEVICE}

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE eszköz nem létezik

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist for $DEVICE
hu: Az /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE eszköz nem létezik ennél: $DEVICE

en: /proc filesystem unavailable
hu: A /proc fájlrendszer nem érhető el

en: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
hu: Az /sbin/$IP6TABLES nem létezik.

en: /sbin/$IPTABLES does not exist.
hu: Az /sbin/$IPTABLES nem létezik:

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
hu: Az /usr/sbin/dip program nem létezik vagy nem futtatható

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable for $DEVICE
hu: Az /usr/sbin/dip program nem létezik vagy nem futtatható ennél: $DEVICE

en: 6to4 configuration is not valid
hu: A 6to4 konfiguráció érvénytelen

en: Activating swap partitions:
hu: Swap partíciók aktiválása:

en: Active Mount Points:
hu: Aktív csatlakoztatási pontok:

en: Active NCP mountpoints:
hu: Aktív NCP csatlakozási pontok:

en: Active NFS mountpoints:
hu: Aktív NFS csatlakoztatási pontok:

en: Active SMB mountpoints:
hu: Aktív SMB csatlakoztatási pontok:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
hu: Az adatbázisformátum egy régebbi verzióját találtam.
    Frissítenie kell az adatformátumot a PostgreSQL-t használata előtt.
    Nézze meg $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist fájlt további információkért.

en: Applying $IP6TABLES firewall rules:
hu: A(z) $IPTABLES tűzfalkezelési szabályok alkalmazása:

en: Applying $IPTABLES firewall rules:
hu: A(z) $IPTABLES tűzfalszabályok elfogadása:

en: Assigning devices:
hu: Eszközök hozzárendelése:

en: Automatic reboot in progress.
hu: Automatikus újraindítás folyamatban.

en: Binding to the NIS domain:
hu: Csatolás a NIS domainhez:

en: Bridge support not available in this kernel
hu: Nincs bridge-támogatás ebben a rendszermagban

en: Bridge support not available: brctl not found
hu: Nincs bridge-támogatás: a brctl nem található

en: Bringing up interface $i:
hu: A(z) $i eszköz aktiválása:

en: Bringing up loopback interface:
hu: Visszacsatoló eszköz indítása:

en: CRITICAL
hu: KRITIKUS

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
hu: A(z) $PRIVOXY_BIN nem található, kilépés.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
hu: $PRIVOXY_CONF nem található, kilépés.

en: Checking filesystems
hu: A fájlrendszerek ellenőrzése

en: Checking for new hardware
hu: Új hardver ellenőrzése

en: Checking local filesystem quotas:
hu: Helyi fájlrendszerkvóták ellenőrzése:

en: Checking root filesystem
hu: Root fájlrendszer ellenőrzése

en: Checking root filesystem quotas:
hu: root fájlrendszerkvóták ellenőrzése:

en: Configuration file or keys are invalid
hu: A konfigurációs fájl vagy a kulcs érvénytelen

en: Configured Mount Points:
hu: Beállított csatlakozási pontok:

en: Configured NCP mountpoints:
hu: NCP csatlakoztatási pontok beállítva:

en: Configured NFS mountpoints:
hu: NFS csatlakoási pontok beállítva:

en: Configured SMB mountpoints:
hu: SMB csatlakoztatási pontok beállítva:

en: Configured devices:
hu: Beállított eszközök:

en: Configuring kernel parameters:
hu: Kernel paraméterek beállítása:

en: Converting old group quota files:
hu: Régi csoportkvóta fájlok konvertálása:

en: Converting old user quota files:
hu: A régi felhasználókvóta fájlok konvertálása:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
hu: Az /etc/iscsi.conf nem található!

en: Could not load module iscsi.o
hu: Nem sikerült betölteni az iscsi.o modult

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
hu: Nem sikerült beállítani a 802.1Q VLAN paramétereit.

en: Creating initial udev device nodes:
hu: A kezdeti udev-eszközcsomópontok létrehozása:

en: Currently active devices:
hu: Jelenleg aktív eszközök:

en: DEBUG
hu: HIBAKERESÉS

en: DSA key generation
hu: DSA-kulcs létrehozása

en: Detaching loopback device $dev:
hu: A(z) $dev visszacsatoló eszköz leválasztása:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
hu: Az IP információk meghatározása a(z) ${DEVICE} eszköz számára...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköznek a várttól eltérő a MAC-címe, ezért az figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
hu: A(z) $DEVICE eszköz már aktív, kérem, kapcsolja le először

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
hu: A(z) '$DEVICE eszköz itt nem támogatott, használja az IPV6_AUTOTUNNEL beállítást és indítsa újra a hálózatkezelést (IPv6).

en: Device '$device' doesn't exist
hu: Nem létezik '$device' nevű eszköz

en: Device '$device' enabling didn't work
hu: Nem sikerült aktiválni a(z) '$device' eszközt

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
hu: A tun6to4 eszköz ($DEVICE szközön) már aktív, kapcsolja le előbb

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
hu: Az IPv4 automatikus töredezettségmentesítés letiltása:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
hu: Az IPv4 csomagtovábbítás letiltása:

en: Disabling PLX devices...
hu: A PLX eszközök letiltása...

en: Disabling nightly yum update:
hu: Az éjszakai automatikus Yum-os frissítés letiltása:

en: ERROR
hu: HIBA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
hu: HIBA: [ipv6_log] Nem lehet bejelentkezni a(z) '$channel' csatornára

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
hu: HIBA: [ipv6_log] A(z) '$level' naplózási szint érvénytelen (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
hu: HIBA: [ipv6_log] Hiányzó 'üzenet'  (1 arg)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
hu: HIBA: [ipv6_log] A syslog ki van választva, de a 'logger' bináris nem létezik, vagy nem futtatható

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
hu: HIBA: nem sikerült a(z) ${VID} vlan-t hozzáadni, mint ${DEVICE}-t a(z) ${PHYSDEV} eszközhöz

en: Enabling local filesystem quotas:
hu: Helyi fájlrendszerkvóták engedélyezése:

en: Enabling nightly yum update:
hu: Az éjszakai Yum-os frissítés engedélyezése:

en: Enabling swap space:
hu: Swap helyek engedélyezése:

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
hu: A(z) ${DEVICE} átalakítása mesterré ide: ${MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
hu: Hiba a(z) ${IPADDR} cím hozzáadásakor a ${DEVICE}.

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
hu: Hiba lépett fel az IPv6to4 előtag kiszámolásakor

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
hu: Hiba történt, egy másik gép már használja a(z) ${IPADDR} címet.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
hu: A kadm5 szolgáltatáskulcsok kibontása:

en: FAILED
hu: SIKERTELEN

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
hu: A(z) ${DEVICE} eszköz aktiválása sikertelen.

en: Failed to load firmware.
hu: Firmware betöltése sikertelen.

en: Failed to load module: isicom
hu: Az isicom modul betöltése nem sikerült

en: Firewall is not configured.
hu: Nincs beállítva tűzfal.

en: Firewall is stopped.
hu: A tűzfal le van állítva.

en: Flushing firewall rules:
hu: A tűzfalszabályok kiürítése:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
hu: A fájlrendszer-ellenőrzés kikényszerítése az alapbeállításnak megfelelően

en: Forwarding control parameter isn't valid '$fw_control' (arg 1)
hu: A továbbítási vezérlőparaméter nem érvényes ('$fw_control') (arg 1)

en: Generating SSH1 RSA host key:
hu: SSH1 RSA kulcs létrehozása:

en: Generating SSH2 DSA host key:
hu: SSH2 DSA-kulcs létrehozása:

en: Generating SSH2 RSA host key:
hu: SSH2 RSA kiszolgálókulcs létrehozása:

en: Generating ident key:
hu: Identd kulcs létrehozása:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
hu: A megadott IPv4 cím '$ipv4addr' nem használható globálisan

en: Given IPv4 address '$testipv4addr_valid' has no proper format
hu: A megadott IPv4-cím '$testipv4addr_valid' nem megfelelő formátumú

en: Given IPv6 MTU '$ipv6_mtu' is out of range
hu: A megadott IPv6-MTU ('$ipv6_mtu') nem esik a várt tartományba

en: Given IPv6 address '$testipv6addr_valid' is not valid
hu: A megadott IPv6-cím ('$testipv6addr_valid') nem érvényes

en: Given IPv6 default device '$device' doesn't exist or isn't up
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett eszköz ('$device') nem létezik vagy nem aktív

en: Given IPv6 default device '$device' requires an explicit nexthop
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett eszköz ('$device') explicit nexthop értéket igényel

en: Given IPv6 default gateway '$address' has scope '$device_scope' defined, given default gateway device '$device' will be not used
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáróhoz ('$address') tartozik egy '$device_scope' scope, a megadott alapértelmezett átjáró-eszköz ('$device') nem lesz felhasználva

en: Given IPv6 default gateway '$address' is link-local, but no scope or gateway device is specified
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáró ('$address') link-local típusú, de nincs megadva scope vagy átjáró

en: Given IPv6 default gateway '$address' is not in proper format
hu: A megadott IPv6-os alapértelmezett átjáró ('$address') nem megfelelő formátumú

en: Given address '$addr' is not a global IPv4 one (arg 1)
hu: A megadott cím ('$addr') nem globális IPv4-cím (arg 1)

en: Given address '$addr' is not a valid IPv4 one (arg 1)
hu: A megadott '$addr' cím nem egy érvényes IPv4-cím (arg 1)

en: Given device '$device' is not supported (arg 1)
hu: A megadott eszköz ('$device') nem támogatott (arg 1)

en: Given pidfile '$pidfile' doesn't exist, cannot send trigger to radvd
hu: A megadott pidfájl ('$pidfile') nem létezik, nem küldhető értesítés a radvd-nek

en: Given remote address '$addressipv4tunnel' on tunnel device '$device' is already configured on device '$devnew'
hu: A megadott távoli cím ('$addressipv4tunnel') a(z) '$device' alagút-eszköznél már be van állítva ide: '$devnew'

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
hu: Az általános IPv6 továbbítás le van tiltva a beállításokban, de nincs letiltva a kernelben

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
hu: Az általános IPv6 továbbítás engedélyezve a konfigurációban, de a kernel jelenleg nem támogatja

en: Halting system...
hu: A rendszer leállítása...

en: Hardware configuration timed out.
hu: Hardverkonficuráció időtúllépés.

en: INFO
hu: INFORMÁCIÓ

en: IPv6 forwarding per device cannot be controlled via sysctl - use netfilter6 instead
hu: IPv6-os eszközönkénti továbbítás nem vezérelhető a sysctl-ból - helyette a netfilter6 használható

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
hu: Az IPv6to4 konfigurációjának szüksége egy IPv4 címre egy ajánlott eszközön, vagy egy módon meghatározva.

en: Initializing MySQL database:
hu: A MySQL adatbázis inicializálása:

en: Initializing USB HID interface:
hu: Az USB HID eszköz inicializálása:

en: Initializing USB controller ($alias):
hu: Az USB vezérlő inicializálása ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
hu: Az USB billentyűzet inicializálása:

en: Initializing USB mouse:
hu: Az USB egér inicializálása:

en: Initializing database:
hu: Adatbázis inicializálása:

en: Initializing firewire controller ($alias):
hu: A firewire vezérlő inicializálása ($alias):

en: Initializing random number generator:
hu: Véletlenszám generátor indítása:

en: InitiatorName file /etc/initiatorname.iscsi is missing!
hu: Az /etc/initiatorname.iscsi InitiatorName fájl hiányzik!

en: Kernel is not compiled with IPv6 support
hu: A lefordított rendszermag nem tartalmaz IPv6-támogatást

en: Listening for an NIS domain server.
hu: NIS domain szerver keresése.

en: Loading $module module
hu: A(z) $module modul betöltése

en: Loading Firmware
hu: Firmware betöltése

en: Loading ISDN modules
hu: Az ISDN modulok betöltése

en: Loading PLX (isicom) modules...
hu: A PLX (isicom) modulok betöltése...

en: Loading additional $IP6TABLES modules:
hu: További $IP6TABLES modulok betöltése

en: Loading additional $IPTABLES modules:
hu: További $IPTABLES modulok betöltése

en: Loading default keymap
hu: Az általános billentyűzetkiosztás betöltése

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
hu: Az alapértelmezett karakterkészlet betöltése ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
hu: Alapértelmezett billentyűzetkiosztás betöltése:

en: Loading isicom firmware...
hu: Az Isicom firmware betöltése...

en: Loading sound module ($alias):
hu: Hangmodulok betöltése ($alias):

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
hu: Hiányzó konfigurációs fájl: $PARENTCONFIG.

en: Missing parameter 'IPv4 address' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv4 address' (arg 1)

en: Missing parameter 'IPv4-tunnel address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv4-tunnel address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 MTU' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6 MTU' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address prefix length' (arg 3)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-címelőtaghossz' (arg 3)

en: Missing parameter 'IPv6 address to test' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6 address to test' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6 address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-address' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-gateway' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'IPv6-gateway' (arg 2)

en: Missing parameter 'IPv6-network' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter ('IPv6-network') (arg 1)

en: Missing parameter 'address' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'address' (arg 1)

en: Missing parameter 'device' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter ('device') (arg 1)

en: Missing parameter 'forwarding control' (arg 1)
hu: Hiányzó paraméter: 'forwarding control' (arg 1)

en: Missing parameter 'local IPv4 address' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'local IPv4 address' (arg 2)

en: Missing parameter 'selection' (arg 2)
hu: Hiányzó paraméter: 'selection' (arg 2)

en: Missing prefix length for given address '$testipv6addr_valid'
hu: Hiányzik az előtag hossza a megadott '$testipv6addr_valid' címnél

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
hu: Hiányzik az alagút távoli IPv4-címe, a beállítás érvénytelen

en: Mounting NCP filesystems:
hu: Az NCP fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting NFS filesystems:
hu: Az NFS fájlrendszerek csatolása:

en: Mounting SMB filesystems:
hu: SMB-fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting USB filesystem:
hu: USB fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting local filesystems:
hu: A helyi fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: Mounting other filesystems:
hu: Egyéb fájlrendszerek csatlakoztatása:

en: NOTICE
hu: MEGJEGYZÉS

en: Networking not configured - exiting
hu: Hálózatkezelés nem lett beállítva, kilépés

en: Nightly yum update is disabled.
hu: Az éjszakai Yum-os frissítés le van tiltva.

en: Nightly yum update is enabled.
hu: Az éjszakai Yum-os frissítés engedélyezve.

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
hu: Nincs 802.1Q VLAN támogatás a kernelben a(z) ${DEVICE} eszközhöz

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
hu: Nincs 802.1Q VLAN támogatás a kernelben.

en: No Mountpoints Defined
hu: Nincs megadva csatlakoztatási pont

en: No parameters given to setup a default route
hu: Nincs paraméter megadva alapértelmezett útválasztás beállításához

en: No reason given for sending trigger to radvd
hu: Nincs megadva az ok az radvd-s értesítéshez

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
hu: Nincs fájlrendszerintegritás-ellenőrzés, alkalmazkodás az alapbeállításokhoz.

en: On given address '$testipv6addr_valid' the prefix length is out of range (valid: 0-128)
hu: A megadott '$testipv6addr_valid' címnél az előtag hossza nem esik a 0-128 tartományba

en: On the next boot fsck will be forced.
hu: A következő indításkor az fsck kényszerítve lesz.

en: On the next boot fsck will be skipped.
hu: A következő indításnál az fsck át lesz ugorva.

en: PASSED
hu: ELFOGADVA

en: PCIC module not defined in startup options!
hu: A PCIC modul nincs meghatározva az indítási beállításoknál!

en: Parameter '$modequiet' for 'quiet' mode is not valid (arg 2)
hu: A(z) '$modequiet' paraméter a 'quiet' módnál nem érvényes (arg 2)

en: Part $c of given IPv4 address '$testipv4addr_valid' is out of range
hu: A megadott IPv4-cím ('$testipv4addr_valid') $c része nem esik a várt tartományba

en: Pidfile '$pidfile' is empty, cannot send trigger to radvd
hu: A(z) '$pidfile' pidfájl üres, nem lehet értesíteni a radvd-t

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
hu: Kérem, indítsa újra a hálózatkezelést az '/sbin/service network restart'-tal

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
hu: Indítsa el a makehistory-t és/vagy a makedbz-t az innd indítása előtt.

en: Please stand by while rebooting the system...
hu: Álljon készenlétben, míg a rendszer újraindul...

en: Postmaster already running.
hu: A Postmaster már fut.

en: Press N within %d seconds to not force file system integrity check...
hu: Üssön N-t %d másodpercen belül, ha nem szeretné elindítani a fájlrendszer integritásellenőrzését...

en: Press Y within %d seconds to force file system integrity check...
hu: Üssön I-t %d másodpercen belül a fájlrendszer integritásellenőrzéséhez...

en: Process accounting is disabled.
hu: Processz hozzáférések kezelése letiltva.

en: Process accounting is enabled.
hu: Processzhozzáférések kezelése engedélyezve.

en: RSA key generation
hu: RSA kulcs létrehozása

en: RSA1 key generation
hu: RSA1 kulcs létrehozása

en: Reloading $prog:
hu: A(z) $prog újratöltése:

en: Reloading $prog:
hu: A(z) $prog újratöltése:

en: Reloading INN Service:
hu: Az INN szolgáltatás újratöltése:

en: Reloading RADIUS server:
hu: A RADIUS-kiszolgáló újratöltése:

en: Reloading configuration:
hu: Konfiguráció olvasása:

en: Reloading cron daemon configuration:
hu: A Cron szolgáltatás beállításainak újratöltése:

en: Reloading cyrus.conf file:
hu: A cyrus.conf fájl újratöltése:

en: Reloading smb.conf file:
hu: Az smb.conf fájl újbóli betöltése:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
hu: A root fájlrendszer újracsatlakoztatása írható-olvasható módban:

en: Removing udev device nodes:
hu: Az udev-eszközcsomópontok eltávolítása:

en: Reopening $prog log file:
hu: A(z) $prog naplófájl újbóli megnyitása:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
hu: A(z) {$HOSTNAME} számítógépnév ismételt beállítása:

en: Restarting $prog:
hu: A(z) $prog újraindítása:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
hu: Indítsa el az /usr/sbin/kudzu-t a parancsértelmezőn az újbóli kereséshez.

en: Running system reconfiguration tool
hu: A rendszerújrabeálító eszköz indítása

en: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
hu: Tűzfalszabályok mentése a $IP6TABLES_DATA-ba:

en: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
hu: A tűzfalszabályok mentése az(z) $IPTABLES_DATA-ba:

en: Saving mixer settings
hu: A hangkeverő beállításainak mentése

en: Saving random seed:
hu: A véletlenmag mentése:

en: Sending all processes the KILL signal...
hu: KILL szignál küldése az összes processznek...

en: Sending all processes the TERM signal...
hu: TERM szignál küldése az összes processznek...

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
hu: A 802.1Q VLAN paraméterek beállítása.

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
hu: A NIS domain név beállítása $NISDOMAIN-ra:

en: Setting chains to policy $policy:
hu: Láncok beállítása a(z) $policy házirendre:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
hu: Az óra beállítása $CLOCKDEF: `date`

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
hu: Hardverparaméterek beállítása a következő eszközön: ${disk[$device]}

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
hu: A(z) ${HOSTNAME} számítógépnév beállítása:

en: Setting network parameters:
hu: Hálózati paraméterek beállítása:

en: Setting up ISA PNP devices:
hu: Az ISA PNP eszközök beállítása:

en: Setting up Logical Volume Management:
hu: A Logical Volume Managmenet beállítása:

en: Setting up a new ${PEERCONF} config file
hu: Új ${PEERCONF} konfigurációs fájl beállítása

en: Shutting down $BASENAME:
hu: $BASENAME leállítása:

en: Shutting down $KIND services:
hu: A(z) $KIND szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down $MODEL:
hu: $MODEL leállítása:

en: Shutting down $prog
hu: A(z) $prog leállítása

en: Shutting down $prog:
hu: A(z) $prog leállítása:

en: Shutting down APM daemon:
hu: Az APM szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down AppleTalk services:
hu: Az AppleTalk szolgáltatások leállíása:

en: Shutting down NFS daemon:
hu: Az NFS szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down NFS mountd:
hu: Az NFS mountd leállítása:

en: Shutting down NFS quotas:
hu: Az NFS kvóták leállítása:

en: Shutting down NFS services:
hu: Az NFS szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down NFS4 gssd:
hu: Az NFS4 gssd szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down NFS4 idmapd:
hu: Az NFS4 idmapd leállítása:

en: Shutting down NFS4 svcgssd:
hu: Az NFS4 svcgssd leállítása:

en: Shutting down NIS services:
hu: A NIS szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down PCMCIA services:
hu: A PCMCIA-szolgáltatások leállítása:

en: Shutting down console mouse services:
hu: Konzolos egérszolgáltatások leállítása:

en: Shutting down exim:
hu: Az exim leállítása:

en: Shutting down interface $i:
hu: A(z) $i eszköz lezárása:

en: Shutting down kernel logger:
hu: A kernelnaplózó leállítása:

en: Shutting down loopback interface:
hu: A visszacsatoló eszköz leállítása:

en: Shutting down network plug daemon:
hu: A hálózati csatlakozó-szolgáltatás leállítása:

en: Shutting down pand:
hu: A pand leállítása:

en: Shutting down process accounting:
hu: A processzhozzáférések kezelésének leállítása:

en: Shutting down sm-client:
hu: Az sm-client leállítása:

en: Shutting down system logger:
hu: A rendszernaplózó leállítása:

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
hu: Az ISA PNP beállítás kihagyása felhasználói utasításra:

en: Start $x
hu: $x indítása

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
hu: El szeretné indítani a(z) $1 szolgáltatást? (I)gen/(N)em/(F)olytatás? [I]

en: Starting $BASENAME:
hu: $BASENAME indítása:

en: Starting $KIND services:
hu: A(z) $KIND szolgáltatások elindítása:

en: Starting $MODEL:
hu: A(z) $MODELL indítása:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
hu: A(z) $PRIVOXY_PRG indítása:

en: Starting $prog
hu: $prog indítása

en: Starting $prog for $site:
hu: A(z) $prog indítása $site-ra.

en: Starting $prog:
hu: $prog indítása:

en: Starting $prog:
hu: A(z) $prog indítása:

en: Starting ${NAME} service:
hu: A(z) ${NAME} szolgáltatás elindítása:

en: Starting AppleTalk services:
hu: Az AppleTalk szolgáltatások elindítása:

en: Starting IIIMF input server:
hu: Az IIIMF bemenetkezelő szolgáltatás indítása:

en: Starting INND system:
hu: Az INND rendszer indítása:

en: Starting NFS daemon:
hu: Az NFS szolgáltatás indítása:

en: Starting NFS locking:
hu: NFS zárolás indítása:

en: Starting NFS mountd:
hu: Az NFS mountd indítása:

en: Starting NFS quotas:
hu: Az NFS kvóták elindítása:

en: Starting NFS services:
hu: Az NFS szolgáltatások elindítása:

en: Starting NFS statd:
hu: Az NFS statd indítása:

en: Starting NFS4 gssd:
hu: Az NFS4 gssd indítása:

en: Starting NFS4 idmapd:
hu: Az NFS4 idmapd indítása:

en: Starting NFS4 svcgssd:
hu: Az NFS4 svcgssd elindítása:

en: Starting NetWare emulator-server:
hu: A NetWare emulátor-szolgáltatás indítása:

en: Starting PCMCIA services:
hu: A PCMCIA-szolgáltatások indítása:

en: Starting RADIUS server:
hu: RADIUS kiszolgáló indítása:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
hu: A Red Hat Network szolgáltatás indítása:

en: Starting UPS monitor (master):
hu: Az UPS monitor indítása (mester):

en: Starting UPS monitor (slave):
hu: Az UPS-monitor elindítása (slave):

en: Starting YP map server:
hu: Az YP map szerver indítása:

en: Starting YP passwd service:
hu: Az YP passwd szolgáltatás indítása:

en: Starting YP server services:
hu: Az YP szerver szolgáltatás bekapcsolása:

en: Starting acpi daemon:
hu: Az acpi szolgáltatás indítása:

en: Starting background readahead:
hu: A readahead indítása a háttérben:

en: Starting console mouse services:
hu: A konzolos egérszolgáltatás elindítása:

en: Starting exim:
hu: Az exim indítása:

en: Starting iSCSI: iscsi
hu: Az iSCSI indítása: iscsi

en: Starting kernel logger:
hu: A kernelnaplózó indítása:

en: Starting network plug daemon:
hu: A hálózati csatlakozó-szolgáltatás indítása:

en: Starting pand:
hu: A pand indítása:

en: Starting process accounting:
hu: A processzhozzáférések kezelésének elindítása:

en: Starting routed (RIP) services:
hu: A Routed (RIP) szolgáltatások elindítása:

en: Starting rstat services:
hu: Az rstat szolgáltatások indítása:

en: Starting rusers services:
hu: Az rusers szolgáltatások elindítása:

en: Starting rwho services:
hu: Az rwho szolgáltatások elindítása:

en: Starting sm-client:
hu: Az sm-client indítása:

en: Starting system logger:
hu: A rendszernaplózó indítása:

en: Starting system message bus:
hu: Rendszerüzenetbusz indítása:

en: Starting up APM daemon:
hu: Az APM szolgáltatás elindítása:

en: Starting up RAID devices:
hu: RAID eszközök indítása:

en: Stop $command
hu: A(z) $command leállítása

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
hu: A(z) $PRIVOXY_PRG leállítása:

en: Stopping $prog:
hu: $prog leállítása:

en: Stopping $prog:
hu: $prog leállítása:

en: Stopping ${NAME} service:
hu: A(z) ${NAME} szolgáltatás leállítása:

en: Stopping IIIMF input server:
hu: Az IIIMF bemenetkezelő szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INN actived service:
hu: Az INN aktivált szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INND service:
hu: Az INND szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INNFeed service:
hu: Az INNFeed szolgáltatás leállítása:

en: Stopping INNWatch service:
hu: Az INNWatch szolgáltatás leállítása:

en: Stopping NFS locking:
hu: NFS zárolás megszűntetése:

en: Stopping NFS statd:
hu: Az NFS statd leállítása:

en: Stopping NetWare emulator-server:
hu: A NetWare emulator-server leállítása:

en: Stopping RADIUS server:
hu: A RADIUS kiszolgáló leállítása:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
hu: A Red Hat Network szolgáltatás leállítása:

en: Stopping UPS monitor:
hu: Az UPS monitor leállítása:

en: Stopping YP map server:
hu: Az YP Map szolgáltatás leállítása:

en: Stopping YP passwd service:
hu: Az YP passwd szolgáltatás leállítása:

en: Stopping YP server services:
hu: Az YP szolgáltatások leállítása

en: Stopping acpi daemon:
hu: Az acpi szolgáltatás leállítása:

en: Stopping iSCSI:
hu: Az iSCSI leállítása:

en: Stopping routed (RIP) services:
hu: A routed (RIP) szolgáltatások leállítása:

en: Stopping rstat services:
hu: Az rstat szolgáltatások leállítása:

en: Stopping rusers services:
hu: Az rusers szolgáltatások leállítása:

en: Stopping rwho services:
hu: Az rwho szolgáltatások leállítása:

en: Stopping system message bus:
hu: A rendszerüzenetbusz leállítása:

en: Syncing hardware clock to system time
hu: Hardveróra szinkronizálása a rendszerórához

en: Table: $table
hu: Táblázat: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
hu: Továbbítás az INIT-nek: térjen át egyfelhasználós üzemmódba.

en: The random data source exists
hu: A véletlenadatok forrása már létezik

en: The random data source is missing
hu: A véletlen adatok forrása hiányzik

en: Tunnel device '$device' bringing up didn't work
hu: A(z) '$device' alagút-eszköz aktiválása nem sikerült

en: Tunnel device '$device' creation didn't work
hu: A(z) '$device' alagút-eszközt nem sikerült létrehozni

en: Tunnel device 'sit0' enabling didn't work
hu: Nem sikerült aktiválni a 'sit0' alagút-eszközt

en: Tunnel device 'sit0' is still up
hu: A 'sit0' alagút-eszköz még aktív

en: Turning off quotas:
hu: Kvóták kikapcsolása:

en: Turning off swap:
hu: A swap kikapcsolása:

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unloading $IP6TABLES modules:
hu: A(z) $IP6TABLES modulok eltávolítása:

en: Unloading $IPTABLES modules:
hu: A(z) $IPTABLES modulok kikapcsolása:

en: Unloading ISDN modules
hu: Az ISDN modulok eltávolítása

en: Unmounting NCP filesystems:
hu: Az NCP fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
hu: Az NFS fájlrendszerek leválasztása (újrapróbálkozás):

en: Unmounting NFS filesystems:
hu: Az NFS fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting SMB filesystems:
hu: Az SMB-s fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting file systems
hu: Fájlrendszerek leválasztása

en: Unmounting file systems (retry):
hu: Fájlrendszerek leválasztása (újrapróbálkozás):

en: Unmounting file systems:
hu: Fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
hu: A loopback fájlrendszerek leválasztása (új próbálkozás):

en: Unmounting loopback filesystems:
hu: Visszacsatoló fájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
hu: Hálózati blokkfájlrendszerek leválasztása (újrapróbálkozások):

en: Unmounting network block filesystems:
hu: Hálózati blokkfájlrendszerek leválasztása:

en: Unmounting pipe file systems (retry):
hu: A cső-alapú fájlrendszerek leválasztása (újabb próba):

en: Unmounting pipe file systems:
hu: A cső-alapú fájlrendszerek leválasztása:

en: Unsupported mechanism '$mechanism' for sending trigger to radvd
hu: Nem támogatott mechanizmus ('$mechanism') egy radvd-s értesítésnél

en: Unsupported reason '$reason' for sending trigger to radvd
hu: Nem támogatott ok ('$reason') az radvd-s értesítésnél

en: Unsupported selection '$selection' specified (arg 2)
hu: Nem támogatott kiválasztás ('$selection') van megadva (arg 2)

en: Updating /etc/fstab
hu: Az /etc/fstab frissítése

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
hu: Használat: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
hu: Használat: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|configtest|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|condstart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload|force-reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
hu: Használat: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
hu: Használat: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
hu: Használat $0 {start}

en: Usage: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: $BASENAME {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
hu: Használat: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|condrestart|status|help}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
hu: Használat: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ifup <device name>
hu: Használat: ifup <device name>

en: Usage: killproc {program} [signal]
hu: Használat killproc {program} [szignál]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: pidfileofproc {program}
hu: Használat: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc {program}
hu: Használat: pidofproc {program}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hu: Használat: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
hu: Használat: status {program}

en: Users cannot control this device.
hu: Felhasználók nem vezérelhetik ezt az eszközt.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
hu: 6to4 és RADVD használatával az IPv6-nak engedélyezve kellene lennie, de nincs.

en: Utility 'ip' (package: iproute) doesn't exist or isn't executable - stop
hu: Az 'ip' program (iproute csomag) nem létezik vagy nem futtatható - a művelet leáll

en: Utility 'sysctl' (package: procps) doesn't exist or isn't executable - stop
hu: A 'sysctl' program (procps csomag) nem létezik vagy nem futtatható - a művelet leáll

en: VNC server
hu: VNC szolgáltatás

en: WARN
hu: FIGYELMEZTETÉS

en: WARNING
hu: FIGYELEM

en: WARNING: vconfig not able to disable REORDER_HDR on ${DEVICE}
hu: Figyelem: a vconfig nem tudja letiltani a REORDER_HDR-t ezen az eszközön: ${DEVICE}

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
hu: Figyelmeztetés: a beállított MTU $IPV6TO4_MTU 6to4 számára túllépi a maximális $tunnelmtu határát, figyelmen kívül hagyva.

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
hu: Figyelmeztetés: a tun6to4 eszköz nem támogatja az 'IPV6_DEFAULTGW'-t, figyelmen kívül hagyva

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
hu: Figyelmeztetés: Az ipppd (2.4-es kernel, és utána) nem támogatja az IPv6-t 'syncppp' enkapszuláció esetén

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
hu: Figyelmeztetés: a kapcsolat nem támogatja az IPv6-ot 'rawip' enkapszuláció esetén

en: X is not configured.  Running system-config-display
hu: Az X nincs beállítva. A system-config-display beállítóprogram elindítása.

en: X is now configured.  Starting Setup Agent
hu: Az X configurálva van.  A Setup Agent indítása

en: You need to be root to use this command !
hu: Root-nak kell lennie, hogy végrehajthassa ezt a parancsot!

en: Your system appears to have shut down uncleanly
hu: Úgy tűnik, hogy a rendszer helytelenül lett leállítva

en: adsl-start does not exist or is not executable for ${DEVICE}
hu: Az adsl-start nem létezik vagy nem futtatható ennél: ${DEVICE}

en: cC
hu: mM

en: cardmgr (pid $pid) is running...
hu: A cardmgr ($pid-es pid) fut...

en: cardmgr is already running.
hu: a cardmgr már fut.

en: cardmgr is stopped
hu: A cardmgr le lett állítva

en: could not make temp file
hu: nem lehet létrehozni átmeneti fájlt

en: dip started for $DEVICE on $MODEMPORT at $LINESPEED
hu: dip elindítva ($DEVICE - $MODEMPORT, $LINESPEED)

en: disabling netdump
hu: A netdump letiltása

en: done
hu: kész

en: done.
hu:  kész.

en: done.
hu: kész.

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
hu: hiba itt: $FILE: az IPADDR_START és az IPADDR_END nem egyezik meg

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
hu: hiba a(z) $FILE-ban, a(z) $IPADDR_START nagyobb mint a(z) $IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
hu: hiba a(z) $File fájlban: már létezik a $parent_device: $DEVNUM a $devseen-ben

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
hu: Hiba a(z) $FILE-ban; Már van $IPADDR cím az $ipseen-ben

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
hu: Hiba a(z) $FILE-ban: A fájl nem határoz meg eszközt vagy IP címet

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
hu: hiba az ifcfg-ban {parent_device}: fájlok

en: error!
hu: hiba!

en: iSCSI daemon already running
hu: Az iSCSI szolgáltatás már fut

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
hu: ifup-ppp ${DEVICE}-re, kilépés

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
hu: Az ifup-ppp kilépett a ${DEVNAME}-nél

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
hu: Az ifup-sl kilépett a ${DEVICE} eszköznél

en: initializing netdump
hu: A netdump inicializálása

en: ipchains and $IP6TABLES can not be used together.
hu: Az ipchains és az $IP6TABLES nem használható együtt.

en: ipchains and $IPTABLES can not be used together.
hu: Az ipchains és a(z) $IPTABLES nem használható egyszerre.

en: module directory $PC not found.
hu: a(z) $PC modulkönyvtár nem található.

en: pppd does not exist or is not executable
hu: A pppd nem létezik vagy nem futtatható

en: pppd does not exist or is not executable for ${DEVICE}
hu: A pppd program nem létezik vagy nem futtatható ennél: ${DEVICE}

en: pppd started for ${DEVNAME} on ${MODEMPORT} at ${LINESPEED}
hu: A pppd elindult (${DEVNAME} - ${MODEMPORT}, ${LINESPEED})

en: preparing databases...
hu: az adatbázisok előkészítése...

en: punching nameserver $nameserver through the firewall
hu: a(z) $nameserver névkiszolgáló átvezetése a tűzfalon

en: radvd control enabled, but config is not complete
hu: radvd: vezérlés engedélyezve, de a beállítás nem teljes

en: radvd not (properly) installed, triggering failed
hu: A radvd nincs megfelelően telepítve, az értesítés nem sikerült

en: reload
hu: újratöltés

en: reloading $prog:
hu: $prog újratöltése:

en: reloading sm-client:
hu: Az sm-client újraindítása:

en: restart
hu: újraindítás

en: start
hu: indítás

en: usage: $0 <net-device>
hu: használat: $0 <net-device>

en: usage: ifdown <device name>
hu: használat: ifdown <eszköznév>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
hu: Használat: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
hu: Használat: ifup-routes <net-devices> [<nickname>]

en: using yenta_socket instead of $PCIC
hu: yenta-socket használata $PCIC helyett

en: vncserver shutdown
hu: A vncserver leállítása

en: vncserver start
hu: A Vncserver elindítása

en: vncserver startup
hu: vncserver indítása

en: yY
hu: iI
