libc-2.2.5 - en to hu translation catalogue (1165 entries)

en: 							      %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
hu: 							       %s: a '%s' mező értéke %d és %d között kell, hogy legyen

en: 		Access Rights :
hu: 		Elérési jogok :

en: 		Attributes    :
hu: 		Attribútumok   :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
hu: 	%s [-abkCLNTM][-Dnév[=érték]] [-i méret] [-I [-K másodperc]] [-Y útvonal] bemenet

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
hu: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o kimenet] [bemenet]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
hu: 	%s [-n halóaz.]* [-o bemenet] [kimenet]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
hu: 	%s [-s halótípus]* [-o kimenet [bemenet]

en: 	Access rights:
hu: 	Elérési jogok :

en: 	Entry data of type %s
hu: 	Adattípus %s

en: 	Name       : %s
hu: 	Név       : %s

en: 	Public Key :
hu: 	Nyilvános Kulcs :

en: 	Type         : %s
hu: 	Típus           : %s

en: 	Universal addresses (%u)
hu: 	Egyetemes címek (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
hu: 	[%d]	Név           : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
hu: 	[%u] - [%u bájt]

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
hu: 
    %s gyorstár
    
    %15s gyorstár engedélyezve
    %15Zd ajánlott méret
    %15ld másodpercig él a pozitív bejegyzés
    %15ld másodpercig él a negatív bejegyzés
    %15ld gyorstár találat pozitív bejegyzés esetén
    %15ld gyorstár találat negatív bejegyzés esetén
    %15ld gyorstár hiány pozitív bejegyzés esetén
    %15ld gyorstár hiány negatív bejegyzés esetén
    %15ld%% gyorstár találati arány
    %15s   az /etc/%s változásainak az ellenőrzése

en: 
    Group Members :
hu: 
    Tagok :

en: 
    Time to Live  :
hu: 
    Élettartam  :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
hu:        rpcinfo -b progszám verziószám

en:        rpcinfo -d prognum versnum
hu:        rpcinfo -d progszám verziószám

en:        rpcinfo -p [ host ]
hu:        rpcinfo -p [ kiszolgáló ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
hu:        rpcinfo [ -n portszám ] -t kiszolgáló progszám [ verziószám ]

en:       no
hu:       nem

en:      yes
hu:      igen

en:     Data Length = %u
hu:     Adat Hossz = %u

en:     Explicit members:
hu:     Külső tagok:

en:     Explicit nonmembers:
hu:     Külső nem tagok:

en:     Implicit members:
hu:     Belső tagok:

en:     Implicit nonmembers:
hu:     Belső nem tagok:

en:     No explicit members
hu:     Nem belső tagok:

en:     No explicit nonmembers
hu:     Nem belső nem tagok:

en:     No implicit members
hu:     Nem külső tagok:

en:     No implicit nonmembers
hu:     Nem külső nem tagok:

en:     No recursive members
hu:     Nem rekurzív tagok

en:     No recursive nonmembers
hu:     Nem rekurzív nem tagok

en:     Recursive members:
hu:     Nem rekurzív tagok

en:   or:
hu:    vagy:

en:  (SKIPPED)
hu:  (ÁTUGORVA)

en:  (changed)
hu:  (megváltozott)

en:  (rule from "%s", line %d)
hu:  (%s szabályból, %d sor)

en:  [OPTION...]
hu:  [OPCIÓ...]

en: "%s", line %d: %s
hu: "%s", sor %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
hu: "Zóna %s" sor és a -l opció kölcsönesen kizárják egymást

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
hu: "Zóna %s" sor és a -p opció kölcsönesen kizárják egymást

en: "infile" is required for template generation flags.
hu: "inline" kell a template generáló sablonhoz.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hu: %.*s: ARGP_HELP_FMT paraméternek egy értéknek kell lennie

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hu: %.*s: Ismertelen ARGP_HELP_FMT paraméter

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
hu: %1$s: definíció nem végződik `END %1$s'-re

en: %d libs found in cache `%s'
hu: %d libs van a gyorsítótárban `%s'

en: %s in ruleless zone
hu: %s a szabályzott zónában

en: %s is a 32 bit ELF file.
hu: %s egy 32 bites ELF fájl.

en: %s is a 64 bit ELF file.
hu: %s egy 64 bites ELF fájl.

en: %s is for unknown machine %d.
hu: %s ismeretlen %d gép .

en: %s is not a known library type
hu: %s nem ismert (programozói) könyvtár típus

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
hu: %s nem a megosztott objektum fájl (Típus: %d).

en: %s is not a symbolic link
hu: %s nem szimbolikus hivatkozás

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
hu: %s nem egy ELF fájl - a mágikus bájt az elején hibás.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
hu: %s%s%s:%u: %s%sElőfeltételezés `%s' sikertelen.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
hu: %s%s%s:%u: %s%sFeldolgazhatatlan hiba: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
hu: %s%sÉrvénytelen jel %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
hu: %s: %d nem tud aláírni helyesen

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
hu: %s: a <mb_cur_max> nagyobbnak kell, hogy legyen a <mb_cur_min>-nál

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
hu: %s: C előfeldolgozó kilépet a következő kóddal: %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
hu: %s: C előfeldolgozó kilépet a következő jellel: %d

en: %s: Can't create %s: %s
hu: %s: Nem lehet létrehozni %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
hu: %s: Nem lehet létrehozni a könyvtárat %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
hu: %s: Nem lehet hivatkozni a %s-ből a %s-be: %s

en: %s: Can't open %s: %s
hu: %s: Nem lehet megnyitni %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
hu: %s: Nem eltávolítani %s: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
hu: %s: Nem megszüntetni a hivatkozást %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
hu: %s: Hiba a lezáráskor %s: %s

en: %s: Error reading %s
hu: %s: Hiba az olvasáskor %s

en: %s: Error writing %s
hu: %s Hiba az íráskor %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
hu: %s: A sor ahol az ugrást kéne beállítani a '%s' fájlban hibás

en: %s: Memory exhausted: %s
hu: %s Memória kimerült: %s

en: %s: More than one -L option specified
hu: %s Több mint egy -L opciót írt be

en: %s: More than one -d option specified
hu: %s Több mint egy -d opciót írt be

en: %s: More than one -l option specified
hu: %s Több mint egy -l opciót írt be

en: %s: More than one -p option specified
hu: %s Több mint egy -p opciót írt be

en: %s: More than one -y option specified
hu: %s Több mint egy -y opciót írt be

en: %s: Too many arguments
hu: %s Túl sok paraméter

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
hu: %s: a '%s'-t több mint egyszer használta a súly meghatározásban '%d

en: %s: `%s' must be a character
hu: %s: `%s' karakter kell hogy legyen

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
hu: %s: `%s' érték nem aznonos a `%s' értékkel

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
hu: %s '-1' kell lennie az utolsó bejegyzésnek a '%s' mezőben

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
hu: %s: `forward' és a `backward' kölcsönösen kizárják egymást

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
hu: %s: `position' minden szekcióban meg kell határozni a szintet vagy sehol sem

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
hu: %s: `translit_start' szekció nem `translit_end'-re végződik

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
hu: %s:egy bájt sorozat első eleme nem kisebb mint az utolsó

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
hu: %s bájt sorozat első és utolsó eleme ugyanolyan hosszúnak kell hogy legyen

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
hu: %s: a `%s' nem ez ellipszis tartomány vége

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
hu: %s: nem lehet újrarendezni a következő után %.*s: ismeretlen szimbólum

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
hu: %s: karakter `%s' a karakter térképpen nem egy bájt jellenti

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
hu: %s: karakter `%s' szükséges, hogy az alapértéket ne egy bájt jellentse

en: %s: character `%s' not defined in charmap while needed as default value
hu: %s: karakter `%s' nincs definiálva a karaktertérképen ami kell ahhoz, hogy alapérték legyen

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
hu: %s: karakter `%s' nincs definiálva mint egy alapértelemezett érték

en: %s: command was '%s', result was %d
hu: %s:  parancs '%s' eredménye %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
hu: %s: vezérlő jel a %Zd szövegben az `era' mezőben nem '+' sem '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
hu: %s: vezérlő jel a %Zd szövegben az `era' mezőben nem lehet egy karakter

en: %s: duplicate `default_missing' definition
hu: %s: ismétlődő `default_missing' definíció

en: %s: duplicate category version definition
hu: %s: ismétlődő verzió kategória definíció

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
hu: %s: ismétlődő meghatározás a '%s' szekcióban

en: %s: duplicate definition of `%s'
hu: %s: ismétlődő meghatározás a '%s'-ben

en: %s: empty category description not allowed
hu: %s üres kategória leírás nem engedélyezett

en: %s: empty weight string not allowed
hu: %s: üres súly szöveg nem engedélyezett

en: %s: error in state machine
hu: %s hiba a gép állapotában

en: %s: field `%s' declared more than once
hu: %s: a %s mezőt több mint egyszer határozta meg

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
hu: %s: a %s mező nem tíz bejegyzést tartalmaz

en: %s: field `%s' must not be empty
hu: %s: a %s mező nem lehet üres

en: %s: field `%s' not defined
hu: %s:a %s mező nincs definiálva

en: %s: field `%s' undefined
hu: %s:a %s mező definiálás le van törölve

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
hu: %s szemét a %Zd sztring végén az 'era' mezőben

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
hu: %s szemét a %Zd sztring az induló dátum végén az 'era' mezőben

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
hu: %s szemét a %Zd sztring az leállás dátum végén az 'era' mezőben

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: helytelen opció -- %c

en: %s: incomplete `END' line
hu: %s: nem teljes az 'END' sor

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
hu: %s érvénytelen escape '%%%c' sorozat a %s mezőben

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
hu: %s érvénytelen escape sorozat a %s mezőben

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
hu: %s érvénytelen szám a %Zd szövegben a 'era' mezőben

en: %s: invalid number of sorting rules
hu: %s érvénytelen rendezési szabályok

en: %s: invalid option -- %c
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
hu: %s érvénytelen indulási dátum az 'era' mező %Zd szövegjében

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
hu: %s érvénytelen befejezési dátum az 'era' mező %Zd szövegjében

en: %s: invalid value for field `%s'
hu: %s érvénytelen érték a %s mezőben

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
hu: %s A %s nyelv rövidítést nem ismerem

en: %s: line %d: bad command `%s'
hu: %s: %d sor:  rossz parancs '%s'

en: %s: line %d: cannot specify more than %d services
hu: %s: sor %d: nem lehet több mint %d szolgáltatást meghatározni

en: %s: line %d: cannot specify more than %d trim domains
hu: %s: sor %d: nem lehet több mint %d rendes tartományt meghatározni

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
hu: %s: sor %d: `on' vagy `off' keresés, megvan `%s'

en: %s: line %d: expected service, found `%s'
hu: %s: sor %d a várt %s szolgáltatás megvan

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
hu: %s: sor %d: sorvégi szemét: '%s'

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
hu: %s: sor %d lista elválasztó követette a tartományt

en: %s: line %d: list delimiter not followed by keyword
hu: %s: sor %d lista elválasztó követette a kulcsszót

en: %s: missing `order_end' keyword
hu: %s: hiányzó `order_end' kulcsszó

en: %s: missing `reorder-end' keyword
hu: %s: hiányzó `reorder_end' kulcsszó

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
hu: %s: hiányzó `reorder-sections-end' kulcsszó

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
hu: %s: hibás era formátum az 'era' mezőben %Zd sztringben

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
hu: %s: hibás era név az 'era' mezőben %Zd sztringben

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
hu: %s többszörös sorrend meghatározás a '%s' szekcióban

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
hu: %s többszörös sorrend meghatározás egy névtelen szekcióban

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
hu: %s nem pontos reguláris kifejezés a '%s':'%s' mezőben

en: %s: no identification for category `%s'
hu: %s nem azonosított a %s kategória

en: %s: no representable `default_missing' definition found
hu: %s: nem értelmezhető `default_missing' meghatározást találtam

en: %s: not enough sorting rules
hu: %s nem elég a rendező szabály

en: %s: numeric country code `%d' not valid
hu: %s: a %d ország kód nem érvényes

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `%c%s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `%s' is ambiguous
hu: %s: a `%s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option `%s' requires an argument
hu: %s: a `%s' kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `--%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `-W %s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option requires an argument -- %c
hu: %s: a kapcsolónak szüksége van egy argumentumra -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
hu: %s: '%.*s' sorrend már definiálva van a %s:%Zu -nál

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
hu: %s: nem összehasonlítható elem a '%.*s'. Még nincs meghatározva

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
hu: %s: nem összehasonlítható szimbólum a '%.*s'. Még nincs meghatározva

en: %s: output would overwrite %s
hu: %s: kimenetet fölül kéne írni %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
hu: %s: pánik: Érvénytelen l_value %d

en: %s: premature end of file
hu: %s: idő előtti fájl vég

en: %s: section `%.*s' not known
hu: %s:  `%.*s' szekciót nem ismerem

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
hu: %s érvénytelen indulási dátum az 'era' mező %Zd szövegjében

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
hu: %s érvénytelen befejezési dátum az 'era' mező %Zd szövegjében

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
hu: %s: a szimbolikus ellipszis tarományt nem követheti közvetlenül egy 'order_end'

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
hu: %s: a szimbolikus ellipszis tarományt nem követheti közvetlenül egy 'order_start'

en: %s: syntax error
hu: %s: szintaktikai hiba

en: %s: syntax error in definition of new character class
hu: %s: szintaktikai hiba az új karakterosztály meghatározása során

en: %s: syntax error in definition of new character map
hu: %s: szintaktikai hiba az új karaktertérkép meghatározása során

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
hu: %s: osztálytáblázat "%s": %lu bájt

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
hu: %s: térkép tábla "%s": %lu bájt

en: %s: table for width: %lu bytes
hu: %s: tábla széllesség: %lu bájt

en: %s: terminology language code `%s' not defined
hu: %s a %s szaknyelv kód nincs definiálva

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
hu: %s: a tartomány kezdő és befejező szimbólumának karakterekből kell állnija

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
hu: %s: a harmadik művelet a %s mező értékének nagyobbnak kell hogy legyen mint %d

en: %s: too few values for field `%s'
hu: %s: túl sok érték a %s mezőben

en: %s: too many rules; first entry only had %d
hu: %s: túl sok szabály; az első bejegyzés csak %d

en: %s: too many values
hu: %s túl sok érték

en: %s: too many values for field `%s'
hu: %s: túl sok érték a '%s' mezőben

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
hu: %s: átírási adatok '%s'-ről nem elérhetőek

en: %s: unable to open %s: %m
hu: %s: nem lehet megnyitni %s: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
hu: %s: ismeretlen karakter az összehasonlító szimbólum nevében

en: %s: unknown character in equivalent definition name
hu: %s: ismeretlen karakter az egyenértékű meghatározás nevében

en: %s: unknown character in equivalent definition value
hu: %s: ismeretlen karakter az egyenértékű meghatározás értékében

en: %s: unknown character in field `%s'
hu: %s ismeretlen karakter a '%s' mezőben

en: %s: unknown section name `%s'
hu: %s: ismeretlen a '%s' szekció név

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
hu: %s ismeretlen szimbólum a '%s' egyenértékű definícióban

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hu: %s: a `%c%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: unrecognized option `--%s'
hu: %s: a `--%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
hu: %s: a %s használata [ -s ] [ -v ] [ -l helyi idő ] [ -p posix szabályok] \
    	[ -d könyvtár ] [ -L eltolási idő(mp) ] [ -y év típusa ] [ fájlnév ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
hu: %s: a %s használata [ -v ] [ -c cutoff ] zónanév ...

en: %s: value for field `%s' must be a single character
hu: %s: a '%s' mező értéke egy karakter kell hogy legyen

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
hu: %s: a '%s' mező értéke a %d...%d tarományba kell hogy essen

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
hu: %s: a '%s' mező értéke nem lehet üres

en: %s: value for field `%s' must not be the empty string
hu: %s: a '%s' mező értéke nem lehet az üres sztring

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
hu: %s: a `int_curr_symbol'  mező értékéke felel meg az ISO 4217-nek

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
hu: %s: a mező `int_curr_symbol' értékének rossz a hossza

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
hu: %s: a '%s' mező értékének kisebbnek kell hogy legyen mint 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
hu: %s: a '%s' mező értékének nem lehet nagyobb mint %d

en: %s: values of field `%s' must not be larger than %d
hu: %s: a '%s' mező értékének nem lehet nagyobb mint %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
hu: %s: a súlynak ugyanazt az ellipszist szimbólumot kell használni mint a névnek

en: %s: while writing output %s: %m
hu: %s: amíg a kimenetre írok %s: %m

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hu: (PROGRAM HIBA) Nem ismert verzió?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hu: (PROGRAM HIBA) Opciót nem lehet értelmezni?

en: (Unknown object)
hu: (Ismeretlen elem)

en: (unknown authentication error - %d)
hu: (ismeretlen hitelesítés hiba - %d)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
hu: **** A '%s' fájl le van csupszítva: nem lehet részletes elemzést csinálni

en: *standard input*
hu: *szabványos bemenet*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
hu: -o KIMENETI_FÁJL[ BEMENETI_FÁJL]...
    [KIMENETI_FÁJL [BEMENET FÁJL]...]

en: .lib section in a.out corrupted
hu: Az a.out ".lib" része megsérült

en: ; low version = %lu, high version = %lu
hu: ; alsó verzió = %lu, felső verzió = %lu

en: ; why =
hu: ; miért =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
hu: a <%s> és a <%s> érvénytelen nevek ebben a tartományban

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
hu: a <%s> és a <%s> érvénytelen nevek ebben a tartományban

en: <SP> character must not be in class `%s'
hu: <SP> karakter nem lehet '%s' osztályú

en: <SP> character not in class `%s'
hu: <SP> karakter nem  '%s' osztályú

en: Aborted
hu: Félbeszakítva

en: Access Rights :
hu: Elérési jogok :

en: Accessing a corrupted shared library
hu: Sérült osztott programkönyvtár elérése

en: Address already in use
hu: A cím már használatban van

en: Address family for hostname not supported
hu: A gépnév nem támogatja ezt a címcsaládot

en: Address family not supported by protocol
hu: A protokoll nem támogatja ezt a címcsaládot

en: Address family not supported by protocol family
hu: A protokollcsalád nem támogatja ezt a címcsaládot

en: Advertise error
hu: Kihirdetési hiba

en: Alarm clock
hu: Emlékeztetés

en: All requests done
hu: Minden igénylés teljesítve

en: Also draw graph for total memory consumption
hu: A teljes memóriát felemészti a grafikon rajzolása

en: Anode table overflow
hu: Anode tábla túlcsordult

en: Another string for testing.
hu: Másik szöveg a vizsgálathoz.

en: Arg list too long
hu: Az argumentumlista túl hosszú

en: Argument list too long
hu: Az argumentumlista túl hosszú

en: Argument out of domain
hu: Az argumentum a tartományom kívül

en: Attempt to remove a non-empty table
hu: Kísérlet a nem üres tábla eltávolítására

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
hu: Több megosztott könyvtárra probált hivatkozni mint amennyi a rendszer határ

en: Attempting to link in too many shared libraries
hu: Túl sok megosztott könyvtárra probált hivatkozni

en: Authentication OK
hu: Hitelesítés OK

en: Authentication error
hu: Hitelesítés hibás

en: BOGUS OBJECT
hu: HAMIS OBJEKTUM

en: Bad address
hu: Rossz cím

en: Bad exchange descriptor
hu: Hibás csere leíró

en: Bad file descriptor
hu: Hibás fájl leíró

en: Bad file number
hu: Rossz fájlszám

en: Bad font file format
hu: Rossz betűkészletfájl-formátum

en: Bad message
hu: Hibás üzenet

en: Bad request code
hu: Hibás kérelem kód

en: Bad request descriptor
hu: Hibás kérelem leírás

en: Bad system call
hu: Rossz rendszer hívás

en: Bad value for ai_flags
hu: Rossz érték az 'ai_flags'-ben

en: Be strictly POSIX conform
hu: Szigorúan POSIX hozzáillesztés

en: Binary data
hu: Bináris adatok

en: Block device required
hu: Ehhez blokk eszköz szükséges

en: Broadcast poll problem
hu: Üzenetszórási probléma

en: Broken pipe
hu: Törött cső(pipe)

en: Bus error
hu: Busz hiba

en: CPU time limit exceeded
hu: processzor idő határt elérte

en: Cache expired
hu: Gyorstár lejárt

en: Can not access a needed shared library
hu: Egy szükséges osztott programkönyvtár nem elérhető

en: Can not exec a shared library directly
hu: Nem lehet egy megosztott könyvtárat közvetlenül futtatni

en: Can't bind to server which serves this domain
hu: Nem lehet hozzárendelni(bind) ahhoz a szerverhez amelyik ezt a tartomány szolgálja ki

en: Can't chdir to /
hu: Nem lehet a '/' könyvtárba váltani

en: Can't communicate with portmapper
hu: Nem lehet kapcsolatot teremteni a 'portmapper'-el

en: Can't communicate with ypbind
hu: Nem lehet kapcsolatot teremteni a 'ypbind'-el

en: Can't communicate with ypserv
hu: Nem lehet kapcsolatot teremteni a 'ypserv'-el

en: Can't create temporary cache file %s
hu: Nem lehet létrehozni az ideiglenes gyorstárat '%s' fájlnak

en: Can't find %s
hu: Nem találom a '%s'-t

en: Can't link %s to %s
hu: Nem lehet hivatkozást létrehozni a '%s'-től a '%s'-hez

en: Can't lstat %s
hu: Nem lehet lekérdezni a '%s'-t

en: Can't open cache file %s
hu: Nem lehet megnyitni a gyorstár '%s' fájlját

en: Can't open cache file directory %s
hu: Nem lehet megnyitni a gyorstár '%s' könyvtárát

en: Can't open configuration file %s
hu: Nem lehet megnyitni a '%s' konfigurációs állományt

en: Can't open directory %s
hu: Nem lehet megnyitni a '%s' könyvtárat

en: Can't remove old temporary cache file %s
hu: Nem lehet  eltávolítani a régi '%s' ideiglenes gyorstár fájlt

en: Can't stat %s
hu: Nem lehet lekérdezni a '%s'-t

en: Can't stat %s
hu: Nem lehet lekérdezni a '%s'-t

en: Can't unlink %s
hu: Nem lehet a hivatkozást megszüntetni a '%s'-ről

en: Cannot allocate memory
hu: Nem lehet lefoglalni a memóriás

en: Cannot assign requested address
hu: Az igényelt cím nem osztható ki

en: Cannot create socket for broadcast rpc
hu: Nem lehet létrehozni a csatornát az 'rpc' üzeneteinek a szórásához

en: Cannot exec a shared library directly
hu: Az osztott programkönyvtárakat nem lehet közvetlenül futtatni

en: Cannot fstat file %s.
hu: Nem lehet lekérdezni a '%s' fájlt

en: Cannot have more than one file generation flag!
hu: Nincs több mint egy generációs jelző!

en: Cannot lstat %s
hu: Nem lehet lekéredezni a '%s'-t

en: Cannot mmap file %s.
hu: Nem lehet feltérképezni a '%s' fájlt.

en: Cannot receive reply to broadcast
hu: Nem érkezett válasz az üzenetszórásra

en: Cannot register service
hu: Nem lehet a szolgáltatást bejegyezni

en: Cannot send after socket shutdown
hu: Nem lehet semmit küldeni a csatorna leállása után

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
hu: Az átviteli végpont leállása után nem lehet küldeni

en: Cannot send broadcast packet
hu: Nem lehet szétszorni az üzenetet

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
hu: Nem lehet a csatorna 'SO_BROADCAST' opcióját beállítani

en: Cannot specify more than one input file!
hu: Nem lehet egynél több bemeneti fájlt meghatározni!

en: Cannot stat %s
hu: Nem lehet lekéredezni a '%s'-t

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
hu: Nem használató a 'netid' jelző az 'inetd' jelzővel!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
hu: Nem használató a 'netid' jelző az 'TIRPC' jelző nélkül!

en: Cannot use table flags with newstyle!
hu: Nem lehet használni a tábla jelzőket ebben az új stílusban!

en: Change to and use ROOT as root directory
hu: Átlépek és 'ROOT'-ként használom a gyökér könyvtárat

en: Changing access rights of %s to %#o failed
hu: A hozzáférési jogok '%s'-ről '%#o' történyő átállítása nem sikerült

en: Channel number out of range
hu: A csatornaszám intervallumon kívüli

en: Character Separator : %c
hu: Karakter Elválasztó: %c

en: Child exited
hu: Gyermek folyamat befejeződött

en: Client credential too weak
hu: Kliens igazolásai túl gyengék

en: Columns             :
hu: Oszlopok          :

en: Communication error on send
hu: Átviteli hiba küldéskor

en: Compile locale specification
hu: Fordítás hely meghatározások

en: Computer bought the farm
hu: Számítógép megvette a farmot

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
hu: Beállítás Dinamikus Linker Futtatás  Idő  Kötések.

en: Connection refused
hu: A csatlakozás megtagadva

en: Connection reset by peer
hu: A partner lezárta a kapcsolatot

en: Connection timed out
hu: A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt

en: Continued
hu: Folytatva

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
hu: Az átadott fájlokat átalakítja egy másik kódra.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hu: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Ez a szoftver egy szabad program; a részletekért nézze meg a másolási feltételeket.  A
    program működésére NINCS semmilyen garancia.

en: Could not create log file "%s"
hu: Nem lehet létrehozni a '%s' napló fájlt

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
hu: C fejléc fájl létrehozása, a NÉV tartalmazza szimbólum meghatározásokat

en: Create fastloading iconv module configuration file.
hu: Gyorsan töltődő 'iconv' modul konfigurációs fájl létrehozása.

en: Create old-style tables
hu: Régi stílusú tábla létrehozása

en: Create output even if warning messages were issued
hu: Kimenetet hoz létre ha figyelmeztető üzeneteket bocsátottak ki

en: Creation Time : %s
hu: Létrehozás Ideje : %s

en: Cross-device link
hu: Eszközök közötti hivatkozás

en: DATAFILE [OUTFILE]
hu: ADATFÁJL [KIMENETI_FÁJL]

en: DES entry for netname %s not unique
hu: A '%s' DES bejegyzés nem egyedülálló ezen a hálozaton

en: DIRECTORY
hu: KÖNYVTÁR

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
hu: A DST nem engedi meg a SUID/SGID programok használatát

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
hu: DINAMIKUS LINKER HIBA!

en: Database for table does not exist
hu: Adatbázis tábla nem létezik

en: Database is busy
hu: Adatbázis foglalt

en: Deadlock situation detected/avoided
hu: Patthelyzet alakult ki

en: Default Access rights :
hu: Alapértelmezett Elérési jogok :

en: Destination address required
hu: Meg kell adni a célállomás címét

en: Device busy
hu: Eszköz foglalt

en: Device not a stream
hu: Az eszköz nem folyamat

en: Device or resource busy
hu: Az eszköz vagy erőforrás foglalt

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
hu: Diffie-Hellmann (%d bites)

en: Directory     : %s
hu: Könyvtár     : %s

en: Directory not empty
hu: A könyvtár nem üres

en: Disc quota exceeded
hu: Lemez fejadag elfogyott

en: Disk quota exceeded
hu: A lemezfeladag túllépése

en: Do not fork and display messages on the current tty
hu: Nem lehet elágaztatni és megjeleníteni az üzeneteket ezen a konzolon

en: Do not use existing catalog, force new output file
hu: Nem használhatja a létező katalogust, hozzon létre egy ujjat

en: Domain not bound
hu: Tartomány nem határ

en: Don't build cache
hu: Nem lehet felépíteni a gyorstárat

en: Don't generate links
hu: Nem lehet létrehozni a hivatkozást

en: Dump information generated by PC profiling.
hu: Ömlesztett információ generálódott a PC profilról

en: ELF file ABI version invalid
hu: Az ELF fájl ABI verziója érvénytelen

en: ELF file OS ABI invalid
hu: Az ELF fájl OS ABI érvénytelen

en: ELF file version does not match current one
hu: Az ELF fájl verziója nem megfelelő

en: ELF file version ident does not match current one
hu: Az ELF fájl verzió azonosítója nem megfelelő

en: ELF file's phentsize not the expected size
hu: Az ELF fájl ellenőrző mérete érvénytelen

en: ELF load command address/offset not properly aligned
hu: Az ELF betöltő parancs címe és eltolása nincs összhangban

en: ELF load command alignment not page-aligned
hu: Az ELF betöltő parancs illesztés nem helyes

en: EMT trap
hu: EMT jel

en: ENTRY
hu: ÜRES

en: Encrypted data
hu: Titkosított adatok

en: Entry/table type mismatch
hu: Bejegyzés/tábla típus hibás

en: Enumeration not supported on %s
hu: Nevesítés nem támogatott a '%s'-en

en: Error 0
hu: 0-ás Hiba

en: Error 100
hu: 100-ás Hiba

en: Error 101
hu: 101-es Hiba

en: Error 102
hu: 102-es Hiba

en: Error 103
hu: 103-as Hiba

en: Error 104
hu: 104-es Hiba

en: Error 105
hu: 105-ös Hiba

en: Error 106
hu: 106-os Hiba

en: Error 107
hu: 107-es Hiba

en: Error 108
hu: 108-as Hiba

en: Error 109
hu: 109-es Hiba

en: Error 110
hu: 110-es Hiba

en: Error 111
hu: 111-es Hiba

en: Error 112
hu: 112-es Hiba

en: Error 113
hu: 113-as Hiba

en: Error 114
hu: 114-es Hiba

en: Error 115
hu: 155-ös Hiba

en: Error 116
hu: 116-os Hiba

en: Error 117
hu: 117-es Hiba

en: Error 118
hu: 118-as Hiba

en: Error 119
hu: 119-es Hiba

en: Error 136
hu: 136-os Hiba

en: Error 142
hu: 142-es Hiba

en: Error 58
hu: 58-as Hiba

en: Error 59
hu: 59-es Hiba

en: Error 72
hu: 72-es Hiba

en: Error 73
hu: 73-as Hiba

en: Error 75
hu: 75-ös Hiba

en: Error 76
hu: 76-os Hiba

en: Error 91
hu: 91-es Hiba

en: Error 92
hu: 92-es Hiba

en: Error in RPC subsystem
hu: Hiba az 'RPC' alrendszerben

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
hu: Hiba a NIS+ hideg indítás fájl elindítása során. A NIS+ fel van telepítve?

en: Error in unknown error system:
hu: A hiba ismeretlen hibarendszerben érkezett:

en: Error while talking to callback proc
hu: Hiba amíg kommunikáltam a visszahívó folyamattal

en: Error writing standard output
hu: Hiba az alapértelmezett kimenetre írás során

en: Error: .netrc file is readable by others.
hu: Hiba: a '.netrc' fájl mások is olvashatják.

en: Exchange full
hu: Csere teljes

en: Exec format error
hu: Exec formátum hiba

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
hu: VÉGZETES HIBA: a rendszeren nincs definiálva a `_POSIX2_LOCALEDEF' változó

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
hu: A FÁJL tartamát átalakítom szimbolikus nevekről UCS4 értékre

en: Failed (unspecified error)
hu: Sikertelen (ismeretlen hiba)

en: Failed to look up user '%s' to run server as
hu: Nem sikerült  a '%s' felhasználót meg találni a kiszolgálón

en: File %s is too small, not checked.
hu: A '%s' fájl túl kicsi, nem vizsgálom

en: File descriptor in bad state
hu: A fájlleíró rossz formátumban van

en: File exists
hu: A fájl létezik

en: File is not a cache file.
hu: Fájl nincs a gyorstárban.

en: File locking deadlock
hu: Fájl zárolás befagyott

en: File locking deadlock error
hu: A fájl zárolásakor "deadlock" hiba

en: File name too long
hu: A fájlnév túl hosszú

en: File size limit exceeded
hu: Elérte a fájl méret határt

en: File table overflow
hu: Fájltábla túlcsordulás

en: File too large
hu: Túl nagy fájl

en: First string for testing.
hu: Első karakterlánc a vizsgálathoz.

en: First/next chain broken
hu: Első/következő láncszem sérült

en: Floating point exception
hu: Lebegő pontos kifejezés

en: Format to use: new, old or compat (default)
hu: Használható formátumok: new, old vagy compat (alapból)

en: Full resync required for directory
hu: A könyvtár teljes újra olvasása szükséges

en: Function not implemented
hu: A függvény még nincs megvalósítva

en: GROUP
hu: CSOPORT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hu: Szemét a 'ARGP_HELP_FMT'-ben: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
hu: Grafika létrehozása memória adataiból

en: Generate message catalog.\vIf INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
hu: Üzenet jegyzék létrehozása.\ Ha a BEMENETI_FÁJL '-' akkor a szabványos bemenetről olvas. Ha 
    Ha KIMENETI_FÁJL '-' akkor a szabványos kimenetre ír.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
hu: Létrehoz egy idő arányos kimentetett (alapértelmezetten meghívott funkciók száma szerint rendez)

en: Generate verbose messages
hu: Létrehoz egy részletes kimenetet

en: Generic system error
hu: Általános rendszer hiba

en: Get locale-specific information.
hu: Hely információk lekérdezése

en: Give a short usage message
hu: Ez rövid használati utasítást ad

en: Give this help list
hu: Ezt segítséget írja ki

en: Gratuitous error
hu: Indokolatlan hiba

en: Group         : %s
hu: Csoport        : %s

en: Group Flags :
hu: Csoport Jelzők:

en: Group entry for "%s.%s" group:
hu: A "%s.%s" csoport bejegyzései  :

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
hu: Megáll SECS másodpercre (az alapértelmezés 3600)

en: Hangup
hu: Megállítás

en: Haven't found "%d" in group cache!
hu: Nem találom a '%d'- t csoport gyorstárban

en: Haven't found "%d" in password cache!
hu: Nem találom a '%d'- t jelszó gyorstárban

en: Haven't found "%s" in group cache!
hu: Nem találom a '%s'- t csoport gyorstárban!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
hu: Nem találom a '%s'- t kiszolgáló gyorstárban!

en: Haven't found "%s" in password cache!
hu: Nem találom a '%s'-t jelszó gyorstárban

en: Host is down
hu: A gép ki van kapcsolva

en: Host name lookup failure
hu: Gép név feloldása nem sikerült

en: I/O error
hu: I/O hiba

en: I/O possible
hu: I/O lehetőség

en: IOT trap
hu: IOT csapda

en: Identifier removed
hu: Azonosító eltávolítva

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
hu: Figyelmen kívül hagyva a '%s' fájl amióta nem normál fájl.

en: Illegal byte sequence
hu: Érvénytelen bájtsorozat

en: Illegal instruction
hu: Érvénytelen utasítás

en: Illegal object type for operation
hu: Érvénytelen objektum típus a műveletben

en: Illegal seek
hu: Érvénytelen seek művelet

en: Inappropriate file type or format
hu: Oda nem illő fájl típus vagy formátum

en: Inappropriate ioctl for device
hu: Oda nem illő ioctl az eszközön

en: Inappropriate operation for background process
hu: Oda nem illő művelet a háttér folyamaton

en: Information request
hu: Információ kérés

en: Information:
hu: Információ:

en: Input Files:
hu: Bemeneti Fájlok:

en: Input file %s not found.
hu: A '%s' bemeneti fájl nincs meg

en: Input/Output format specification:
hu: Bemeneti/Kimenet formátum meghatározás:

en: Input/output error
hu: Be/kimeneti hiba

en: Internal NIS error
hu: Belső NIS hiba

en: Internal ypbind error
hu: Belső ypbind hiba

en: Interrupt
hu: Megszakítás

en: Interrupted by a signal
hu: Egy jel megszakította a folyamatott

en: Interrupted system call
hu: Rendszerhívás megszakadt

en: Interrupted system call should be restarted
hu: A megszakított rendszerhívást ajánlott újraindítani

en: Invalid argument
hu: Érvénytelen paraméter

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen vissza hivatkozás

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakter osztály név

en: Invalid client credential
hu: Helytelen ügyfél igazolás

en: Invalid client verifier
hu: Helytelen ügyfél ellenőrző

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen egyesítő karakter

en: Invalid content of \{\}
hu: Érvénytelen beágyazás: \{\}

en: Invalid cross-device link
hu: Helytelen kereszt eszköz hivatkozás

en: Invalid exchange
hu: Érvénytelen csere

en: Invalid object for operation
hu: Helytelen  objektum a műveletben

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
hu: Helytelen vagy nem teljes bájtsorozat vagy széles karakter

en: Invalid preceding regular expression
hu: Helytelen volt az előző reguláris kifejezés

en: Invalid range end
hu: Helytelen tartomány vég

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid request code
hu: Érvénytelen kéréskód

en: Invalid request descriptor
hu: Érvénytelen kérésleíró

en: Invalid server verifier
hu: Helytelen szerver ellenőrző

en: Invalid slot
hu: Érvénytelen slot

en: Invalidate the specified cache
hu: Érvénytelen a meghatározott gyorstár

en: Is a directory
hu: Könyvtár

en: Is a name file
hu: Fájlnév

en: Is a named type file
hu: "Named" típusú fájl

en: Killed
hu: Leállítva

en: LINK
hu: HIVATKOZÁS

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
hu: A helyi felhasználó azonosító (UID) a '%d' könyvtárba '%s' nem egyedülálló

en: Level 2 halted
hu: 2. szint leállt

en: Level 2 not synchronized
hu: 2. szint nincs szinkronizálva

en: Level 3 halted
hu: 3. szint leállt

en: Level 3 reset
hu: 3. szint újraindítva

en: Link has been severed
hu: A hivatkozás megszakadt

en: Link number out of range
hu: A linkszám tarományon kívüli

en: Link points to illegal name
hu: Hivatkozás pont érénytelen névre mutat

en: Linked Object Type :
hu: Összekapcsolt Objektum Típus :

en: Linked to : %s
hu: Összekapcsolva : %s-el

en: Local domain name not set
hu: Helyi tartomány név nincs beállítva

en: Local resource allocation failure
hu: Helyi erőforrás kiosztás sikertelen

en: Machine is not on the network
hu: A gép nincs a hálózaton

en: Malformed name, or illegal name
hu: Hibás vagy érvénytelen név

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hu: Ha egy hosszú kapcsolóhoz kötelező argumentumot megadni, akkor ez a megfelelő rövid kapcsolónál is kötelező.

en: Manually link individual libraries.
hu: Kézel kell hivatkozni az egyénileg használni kívánt programkönyvtárakra.

en: Master Server :
hu: Mester Kiszolgáló :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
hu: Mester foglalt, a teljes kimenet felrerakva.

en: Memory allocation failure
hu: Memória lefoglalás nem sikerült

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Message tables full
hu: Üzenet tábla megtelt

en: Message too long
hu: Az üzenet túl hosszú

en: Missing or malformed attribute
hu: Hiányzó vagy hibás attribútum

en: Mod. Time     : %s
hu: Módosító Idő   :%s

en: Modification failed
hu: Módosítás nem sikerült

en: Modify operation failed
hu: Művelet módosítás sikertelen

en: Modify output format:
hu: Kimeneti formátum módosítás:

en: Multihop attempted
hu: Kísérlet a multihopra

en: Must specify user name for server-user option
hu: Meg kell határozni felhasználó nevet server-user opcióval

en: NAME
hu: NÉV

en: NAME
    [-a|-m]
hu: NÉV
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
hu: NIS ügyfél és a kiszolgáló verziója nem azonos - nem tudom a szolgáltatást végre hajtani

en: NIS map database is bad
hu: NIS adatbázis hibás

en: NIS+ operation failed
hu: NIS+ művelet sikertelen

en: NIS+ servers unreachable
hu: NIS+ kiszolgálók nem elélhetőek

en: NIS+ service is unavailable or not installed
hu: NIS+ szolgáltatás nem elérhető vagy nincs feltelepítve

en: NO OBJECT
hu: NINCS OBJEKTUM

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: Name : `%s'
hu: Név  :'%s'

en: Name Service Cache Daemon.
hu: Név Gyorstár Szolgáltatás.

en: Name not served by this server
hu: A kiszolgáló nem adta meg a nevet

en: Name not unique on network
hu: A név nem egyedi a hálózaton

en: Name or service not known
hu: A nevet vagy a szolgáltatást nem ismerem

en: Name output file
hu: A kimeneti fájl neve

en: Name/entry isn't unique
hu: Név/bejegyzés nem létezik

en: Named object is not searchable
hu: A "named" objektum nem kereshető

en: Need authenticator
hu: Hitelesítő szükséges

en: Network dropped connection because of reset
hu: A hálózati kapcsolat megszakadt újraindítás miatt

en: Network dropped connection on reset
hu: Hálózat csatlakozás megszakadt

en: Network is down
hu: A hálózat le van állítva

en: Network is unreachable
hu: A hálózat nem elérhető

en: No CSI structure available
hu: Nincs elérhető CSI struktúra

en: No XENIX semaphores available
hu: Nincs elérhető XENIX szemafor

en: No address associated with hostname
hu: Nincs cím hozzárendelve a kiszolgáló névhez

en: No address associated with name
hu: Nincs cím hozzárendelve a névhez

en: No anode
hu: Nincs anode

en: No buffer space available
hu: Nincs több elérhető pufferterület

en: No character set name specified in charmap
hu: A karakterkészletben nincs ilyen karakter

en: No child processes
hu: Nincsenek gyermekfolyamatok

en: No data available
hu: Nincs feldolgozható adat.

en: No definition for %s category found
hu: A '%s' kategória nincs meghatározva

en: No file space on server
hu: Nincs hely a kiszolgálón a fájloknak

en: No link created since soname could not be found for %s
hu: Nem jött létre hivatkozás a megosztott objektumra mert a '%s'-t nincs meg

en: No locks available
hu: A zárolás nem elérhető

en: No match
hu: Nincs találat

en: No medium found
hu: Adathordozó nem található

en: No message of desired type
hu: Nincs kívánt típusú üzenet

en: No more records in map database
hu: Nem több rekord az adatbázisban

en: No previous regular expression
hu: Nincs előző reguláris kifejezés

en: No record locks available
hu: Nincs elérhető rekordzár

en: No remote programs registered.
hu: A távoli program nincs bejegyezve.

en: No route to host
hu: Nincs út a géphez

en: No space left on device
hu: Nincs hely az eszközön

en: No such device
hu: Nincs ilyen eszköz

en: No such device or address
hu: Nincs ilyen eszköz vagy cím

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: No such key in map
hu: Nincs ilyen kulcs

en: No such map in server's domain
hu: Nincs ilyen leképzés a kiszolgáló tartományban

en: No such process
hu: Nincs ilyen folyamat

en: Non NIS+ namespace encountered
hu: Nincs NIS+ névtér találkozás

en: Non-recoverable failure in name resolution
hu: Nem helyrehozható hiba a név felodás közben

en: None.
hu: Nincs.

en: Not a XENIX named type file
hu: Nem XENIX "named" típusú fájl

en: Not a data message
hu: Nem adatüzenet

en: Not a directory
hu: Nem könyvtár

en: Not a name file
hu: Nem fájlnév

en: Not a stream device
hu: Nem adatfolyam eszköz

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not enough space
hu: Nincs elég hely

en: Not found
hu: Nem található

en: Not found, no such name
hu: Nem található ,nincs ilyen név

en: Not master server for this domain
hu: Nincs mester kiszolgálója ennek a tartománynak

en: Not owner
hu: Nem tulajdonos

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Number of Columns   : %d
hu: Oszlopok száma    :%d

en: Number of objects : %u
hu: Objektumok száma  :%u

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
hu: A szimbolikus hivatkozásos száma elérte a MAXSYMLINKS értékét

en: Numerical argument out of domain
hu: Számszerű paraméter van a tartományhatáron

en: Numerical result out of range
hu: A számszerű eredmény túl nagy

en: Object #%d:
hu: Objektum #%d:

en: Object Name   : %s
hu: Objektum Név  :%s

en: Object Type   :
hu: Objektum Típus   :

en: Object is remote
hu: Az objektum távoli

en: Object with same name exists
hu: Objektum megegyezik egy létező névvel

en: Odd number of quotation marks
hu: Páratlan szám az idézőjelben

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
hu: Csak a folyamat könyvtárát határozhatja meg a parancssorban. Nem jött létre gyorstár.

en: Only root is allowed to use this option!
hu: Csal rendszergazda számára engedélyezett ez az opció!

en: Operation already in progress
hu: A művelet már folyamatban van

en: Operation canceled
hu: Művelet megszakítva

en: Operation not applicable
hu: Művelet nem alkalmazható

en: Operation not permitted
hu: A művelet nem engedett

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Operation not supported on transport endpoint
hu: A műveletet nem támogatja az átviteli végpont

en: Operation now in progress
hu: A művelet folyamatban

en: Operation would block
hu: A művelet blokkolna

en: Option not supported by protocol
hu: Az opciót nem támogatja a protokoll

en: Optional output file prefix
hu: Válaszható kimeneti fájl előtét

en: Out of stream resources
hu: Elfogytak az adatfolyam erőforrásai

en: Out of streams resources
hu: Elfogytak az adatfolyamok erőforrásai

en: Output control:
hu: Kimenet :

en: Output selection:
hu: Kimenet kiválasztás:

en: Owner         : %s
hu: Tulajdonos      :%s

en: PRIVATE
hu: MAGÁN

en: Package not installed
hu: A csomag nincs telepítve

en: Parse error: %s
hu: Értelmezési hiba: %s

en: Partial success
hu: Részlegesen siker

en: Passed object is not the same object on server
hu: Az átküldött objektum nem azonos a kiszolgálón levővel

en: Path `%s' given more than once
hu: A '%s' elérési utat többször adta meg

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Power failure
hu: Tápellátás sérült

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl hamar ért véget

en: Print cache
hu: Nyomtatási gyorstár

en: Print current configuration statistic
hu: A aktuális beállítási statisztika nyomtatása

en: Print more information
hu: Több adat kiírása

en: Print more messages
hu: Több üzenet kiírása

en: Print program version
hu: A program verziójának kiírása

en: Probable success
hu: Talán sikerült

en: Probably not found
hu: Talán nincs meg

en: Processing request in progress
hu: A kérés teljesítése folyamatban

en: Profiling timer expired
hu: Profilozási idő lejárt

en: Protocol driver not attached
hu: A protokoll illesztőprogramja nincs csatolva

en: Protocol error
hu: Protokollhiba

en: Protocol family not supported
hu: A protokollcsalád nem támogatott

en: Protocol not available
hu: A protokoll nem elérhető

en: Protocol not supported
hu: A protokoll nem támogatott

en: Protocol wrong type for socket
hu: Protokollnak nem megfelelő típus az illesztőponthoz

en: Query illegal for named table
hu: Érvénytelen lekérdezés a név táblában

en: Quit
hu: Kilépés

en: RFS specific error
hu: RFS specifikus hiba

en: RPC bad procedure for program
hu: rossz RPC eljárás a programban

en: RPC failure on NIS operation
hu: Az RPC sikertelen a NIS művet alatt

en: RPC program not available
hu: Az RPC program nem elérhető

en: RPC program version wrong
hu: Az RPC programnak rossza a verziója

en: RPC struct is bad
hu: Az RPC struktúra hibás

en: RPC version wrong
hu: Hibás RPC verzió

en: RPC: (unknown error code)
hu: RPC: (ismeretlen hiba kód)

en: RPC: Authentication error
hu: RPC: Azonosítási hiba

en: RPC: Can't decode result
hu: RPC: Nem lehet visszakódólni az eredményt

en: RPC: Can't encode arguments
hu: RPC: Nem lehet vissza kódólni a paramétereket

en: RPC: Failed (unspecified error)
hu: RPC: Nem sikerült (nem meghatározható hiba)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
hu: RPC: Összeférhetetlen RPC verzió

en: RPC: Port mapper failure
hu: RPC: A port letapogatás sikertelen

en: RPC: Procedure unavailable
hu: RPC: A művelte nem elérhető

en: RPC: Program not registered
hu: RPC: A program nincs bejegyezve

en: RPC: Program unavailable
hu: RPC: A program nem elérhető

en: RPC: Program/version mismatch
hu: RPC: Program/Verzió különbözik

en: RPC: Remote system error
hu: RPC: Távoli rendszer hiba

en: RPC: Server can't decode arguments
hu: RPC: A kiszolgáló nem tudja vissza kódólni a paramétereket

en: RPC: Success
hu: RPC: Sikeres

en: RPC: Timed out
hu: RPC: Idő túl lépés

en: RPC: Unable to receive
hu: RPC: Nem sikerül az adatokat fogadni

en: RPC: Unable to send
hu: RPC: Nem sikerül az adatokat küldeni

en: RPC: Unknown host
hu: RPC: Ismeretlen gép

en: RPC: Unknown protocol
hu: RPC: Ismeretlen protokoll

en: RSA (%d bits)
hu: RSA (%d bit)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
hu: A felhasznált RTLD_NEXT kód nem tölthető be dinamikusan

en: Read and display shared object profiling data
hu: Kiolvassa és megjeleníti a megosztott objektum profiljának az adatait

en: Read configuration data from NAME
hu: A konfigurációs adatok olvasása a NÉVBŐL

en: Read-only file system
hu: Csak olvasható fájlrendszer

en: Real-time signal %d
hu: Valós idejű jel %d

en: Regular expression too big
hu: Túl nagy reguláris kifejezés

en: Remote I/O error
hu: Távoli I/O hiba

en: Remote address changed
hu: A távoli cím megváltozott

en: Remove password or make file unreadable by others.
hu: A jelszó eltávolítása vagy a fájl olvashatatlanná tétele a többieknek

en: Renaming of %s to %s failed
hu: Az átnevezés '%s'-ről '%s'-re sikertelen

en: Reopening shared object `%s' failed
hu: A '%s' megosztott objektum újra megnyitása nem sikerült

en: Replicate :
hu: Másolás  :

en: Report bugs to %s.
hu: Hibákat  '%s' címre kérjük jelenteni. A fordítási hibákat pedig a stive@mezobereny.hu címre.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
hu: A hiba jelentéseket a 'glibcbug' programmal készítse el és a <bugs@gnu.org> címre küldje.

en: Request arguments bad
hu: A szükséges paraméter hibás

en: Request canceled
hu: Kérés megszakítva

en: Request not canceled
hu: Kérés nincs megszakítva

en: Reserved for future use
hu: Fenntartva a későbbi használatra

en: Resolver Error 0 (no error)
hu: 0-ás feloldása hiba (nem hiba)

en: Resolver internal error
hu: A felodló belső hibája

en: Resource deadlock avoided
hu: Erőforrás "deadlock" elmaradt

en: Resource lost
hu: Erőforrás elveszett

en: Resource temporarily unavailable
hu: Erőforrás ideiglenesen elérhetetlen

en: Result too large
hu: Eredmény túl nagy

en: Results sent to callback proc
hu: Eredményeket elküldtem a "callback"-nek

en: Search Path         : %s
hu: Keresési út         :%s

en: Segmentation fault
hu: Szegmens hiba

en: Server busy, try again
hu: Kiszolgáló foglalt, probálja meg később újra

en: Server out of memory
hu: Kiszolgálón elfogyott a memória

en: Server rejected credential
hu: Kiszolgáló nem fogadta el az igazolásokat

en: Server rejected verifier
hu: Kiszolgáló nem fogadta el az ellenőrzőt

en: Servname not supported for ai_socktype
hu: A Servname nem támogatja a ai_socktype-ot

en: Set the program name
hu: A program név beállítása

en: Shut the server down
hu: A kiszolgáló leáll

en: Signal 0
hu: 0-ás jel

en: Socket operation on non-socket
hu: Illesztőpont művelet egy nem illesztőponton

en: Socket type not supported
hu: Az illesztőpont típus nem támogatott

en: Software caused connection abort
hu: A szoftver megszakította a kapcsolatot

en: Sorry. You are not root
hu: Sajnálom. Ön nem rendszergazda

en: Source definitions are found in FILE
hu: A forrás meghatározását nem találom a FÁJLBAN

en: Srmount error
hu: Srmount hiba

en: Stack fault
hu: Hibás verem

en: Stale NFS file handle
hu: Elévült NFS fájl

en: Start NUMBER threads
hu: SZÁM folyamat indítása

en: Status            : %s
hu: Állapot          :%s

en: Stopped
hu: Megállítva

en: Stopped (signal)
hu: Megállítva (jel)

en: Stopped (tty input)
hu: Megállítva (tty bemenet)

en: Stopped (tty output)
hu: Megállítva (tty kimenet)

en: Streams pipe error
hu: Streams csővezeték (pipe) hiba

en: Structure needs cleaning
hu: A struktúrát meg kell tisztítani

en: Success
hu: Sikerült

en: Supported databases:
hu: Támogatott adatbázisok:

en: Suppress warnings and information messages
hu: Eltitkolt figyelmeztetések és információk

en: Symbolic character names defined in FILE
hu: Szimbolikus karakter nevek meghatározása a FÁJLBAN

en: System error
hu: Rendszer hiba

en: System information:
hu: Rendszer információ:

en: System resource allocation failure
hu: Rendszer erőforrás kiosztás sikertelen

en: System's directory for character maps : %s
                           repertoire maps: %s
                           locale path    : %s
    %s
hu: A karakterek rendszer könyvtára : %s
                          repertoár :%s
                   helyi elérési út :%s
    %s

en: TABLE
hu: TÁBLA

en: TABLE
hu: TÁBLA

en: TABLE,yes
hu: TÁBLA,igen

en: Table Type          : %s
hu: Táblázat Típus         : %s

en: Temporary failure in name resolution
hu: Ideiglenesen nem lehetséges a név feloldása

en: Terminated
hu: Félbeszakítva

en: Text file busy
hu: A szövegfájl foglalt

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
hu: A következő lista tartalmazza minden ismert karaktert. Ez nem szükségszerűen jelenti
    azt, hogy ezekkel a neveket felhasználhatja a 'FROM' és 'TO' parancssori
    paraméterekhez. Egy kódólt karakternek előfordulhat a listában több különböző
    néven (aliasszal):
    
    ..

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
hu: Ez az kivitelezés nem támogatja ezt az új stílust vagy az MT-biztonsági kódot!

en: Time to live :
hu: Élettartam :

en: Timer expired
hu: Az idő lejárt

en: Title string used in output graphic
hu: A cím szövegét használom fel a rajzoláshoz

en: Too many attributes
hu: Túl sok attribútum

en: Too many levels of symbolic links
hu: Túl sok egymásba ágyazott szimbolikus hivatkozás

en: Too many links
hu: Túl sok hivatkozás

en: Too many open files
hu: Túl sok a nyitott fájl

en: Too many open files in system
hu: Túl sok a nyitott fájl a rendszeren

en: Too many processes
hu: Túl sok folyamat

en: Too many references: cannot splice
hu: Túl sok hivatkozás: nem lehet tördelni

en: Too many users
hu: Túl sok felhasználó

en: Trace/breakpoint trap
hu: töréspont

en: Trailing backslash
hu: Záró backslash

en: Translator died
hu: A fordító elhasalt

en: Transport endpoint is already connected
hu: Az átviteli végpont már csatlakozott

en: Transport endpoint is not connected
hu: Az átviteli végpont nincs csatlakoztatva

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
hu: Probálja a '%s --help'-et vagy a '%s --usage'-t ha több adatra vágyik.

en: Trying %s...
hu: Próbálkozás %s...

en: Type : %s
hu: Típus : %s

en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

en: Unable to authenticate NIS+ client
hu: Nem lehet hitelesíteni a NIS+ ügyfelet

en: Unable to authenticate NIS+ server
hu: Nem lehet hitelesíteni a NIS+ kiszolgálot

en: Unable to create callback
hu: Nem lehet létrehozni a 'callback'-et

en: Unable to create process on server
hu: Nem lehet létrehozni a folyamatot a kiszolgálon

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
hu: Ismeretlen(típus= %d, bit= %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
hu: Ismeretlen .netrc kulcsszó a '%s'

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
hu: Ismeretlen ELFCLASS a '%s' fájlban.

en: Unknown NIS error code
hu: Ismeretlen NIS hiba kód

en: Unknown OS
hu: Ismeretlen OS

en: Unknown database: %s
hu: Ismeretlen adatbázis: %s

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown host
hu: Ismeretlen gépnév

en: Unknown object
hu: Ismeretlen objektum

en: Unknown option: %s %s %s
hu: Ismeretlen opció: %s %s %s

en: Unknown resolver error
hu: Ismeretlen feloldási hiba

en: Unknown server error
hu: Ismeretlen kiszolgáló hiba

en: Unknown signal %d
hu: Ismeretlen jel %d

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Unknown ypbind error
hu: Ismeretlen ypbind hiba

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: Unmatched [ or [^
hu: Pár nélküli [ vagy [^

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Unrecognized variable `%s'
hu: El nem ismert változó '%s'

en: Urgent I/O condition
hu: Fontos I/O feltétel

en: Usage:
hu: Használat:

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
hu: Használat:: %s [-v meghatározás] változó_név [útvonal_név]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
hu: Használat: rpcinfo [ -n portszám ] -u kiszolgáló programszám [ verziószám ]

en: Use CACHE as cache file
hu: A CACHE használata mint gyorstár fájl

en: Use CONF as configuration file
hu: A CONF használata mint konfigurációs fájl

en: Use separate cache for each user
hu: Minden felhasználó különálló gyorstárat haszál

en: User defined signal 1
hu: Felhasználó által meghatározott jel 1

en: User defined signal 2
hu: Felhasználó által meghatározott jel 2

en: Value too large for defined data type
hu: Az érték túl nagy egy definiált adattípushoz

en: Virtual timer expired
hu: Virtuális időmérő lejárt

en: Wild result from command execution
hu: Vad eredmény a parancs futtatása után

en: Window changed
hu: Az ablak megváltozott

en: Write names of available charmaps
hu: Az elérhető karakterkészletek neveinek a kiírása

en: Write names of available locales
hu: Az elérhető helyeknek a kiírása

en: Write names of selected categories
hu: Az kiválasztott kategóriák kiírása

en: Write names of selected keywords
hu: A kiválaszott kulcsszavak kiírása

en: Write output to file NAME
hu: A kimenetet a NÉV fájlba irányítja

en: Writing of cache data failed
hu: Adatok írása a gyorstárba nem sikerült

en: Writing of cache data failed.
hu: Adatok írása a gyorstárba nem sikerült.

en: Written by %s.
hu: Írta %s.

en: Wrong medium type
hu: Helytelen eszköz típus

en: Yes, 42 is the meaning of life
hu: Igen, a 42 jelenti az életet

en: You really blew it this time
hu: Ön biztos hogy ezt akarja csinálni

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
hu: A zóna folyamat sor befejezési ideje nincs az előző sor befejezési ideje előtt

en: [DIR...]
hu: [KÖNYVÁR..]

en: [FILE...]
hu: [FÁJL..]

en: [FILE]
hu: [FÁJL]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
hu: __get_myaddress: ioctl (az interfész beállításai)

en: `%.*s' already defined as collating element
hu: `%.*s' már létezik mint összehasonlító elem

en: `%.*s' already defined as collating symbol
hu: `%.*s' már létezik mint összehasonlító szimbólum

en: `%.*s' already defined in charmap
hu: `%.*s' már létezik mint karakterkészlet

en: `%.*s' already defined in repertoire
hu: `%.*s' már létezik mint repertár

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
hu: a `%1$s' meghatározás nem végződhet `END %1$s' -re

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
hu: a `%s' és a `%.*s' nem érvényesek a szimbolikus tartományban

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
hu: `%s' nem érvényes profill adat fájlja a `%s' -nek

en: `digit' category has not entries in groups of ten
hu: a `digit' kategória bejegyzéseinek oszthatónak kell lennie tízzel

en: ai_family not supported
hu: ai_family nem támogatott

en: ai_socktype not supported
hu: ai_socktype nem támogatott

en: already running
hu: már fut

en: argument to <%s> must be a single character
hu: A <%s> paramétere csak egy betű lehet

en: argument to `%s' must be a single character
hu: A '%s' paramétere csak egy betű lehet

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
hu: auth_none.c - Végzetes rendezési probléma

en: authunix_create: out of memory
hu: authunix_create: elfogyott a memória

en: bad argument
hu: rossz paraméter

en: bad owner
hu: rossz tulaj

en: blank FROM field on Link line
hu: üres a FROM mező hivatkozás sorban

en: blank TO field on Link line
hu: üres a TO mező hivatkozás sorban

en: block freed twice
hu: a blokk kétszer lett felszabadítva

en: bogus mcheck_status, library is buggy
hu: hamis mcheck_status, a könyvtár hibás

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
hu: üzenet: ioctl (interfész beállítás)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
hu: üzenet: ioctl (interfész jelzők)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
hu: cache_set: nem lehet lefoglalni ez új 'rpc_buffer'-t

en: cache_set: victim alloc failed
hu: cache_set: áldozat keresése sikertelen

en: cache_set: victim not found
hu: cache_set: az áldozat nincs meg

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
hu: nem lehet meghatározni az időzóna rövidítést csak ha megadja hogy honnan számoljam

en: can't reassign procedure number %ld
hu: nem lehet újra hozzárendelni a termék számot '%ld'

en: can't restore segment prot after reloc
hu: nem lehet a szegmenst vissza állítani a reloc után

en: cannot add already read locale `%s' a second time
hu: nem lehet hozzáadni a '%s'-t a beolvasott helyekhez még egyszer

en: cannot allocate dependency list
hu: nem lehet lefoglalni a függőség listát

en: cannot allocate memory for program header
hu: nem lehet lefoglalni a memóriás a program fejléchez

en: cannot allocate name record
hu: nem lehet lefoglalni rekord nevét

en: cannot allocate symbol data
hu: nem lehet lefoglalni szimbolikus adatokat

en: cannot allocate symbol search list
hu: nem lehet lefoglalni a szimbolikus keresési listát

en: cannot allocate version reference table
hu: nem lehet lefoglalni a verzió hivatkozási táblát

en: cannot change memory protections
hu: nem lehet módosítani memória védelmen

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
hu: nem lehet létrehozni a  RUNPATH/RPATH másolatott

en: cannot create cache for search path
hu: nem lehet létrehozni a keresési útvonalat

en: cannot create internal descriptor
hu: nem lehet létrehozni a belső leírót

en: cannot create internal descriptors
hu: nem lehet létrehozni a belső leírókat

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
hu: nem lehet létrehozni a '%s' kimeneti fájl '%s' kategóriaval

en: cannot create search path array
hu: nem lehet létre hozni a keresés út tömböt

en: cannot create searchlist
hu: nem lehet létrehozni a keresési listát

en: cannot create shared object descriptor
hu: nem lehet létrehozni a megosztott objektum leírókat

en: cannot determine escape character
hu: nem lehet meg meghatározni az eszkép karaktert

en: cannot dynamically load executable
hu: nem dinamikusan betölteni

en: cannot enable socket to accept connections: %s
hu: nem lehet beállítani az illesztőpontot, hogy engedélyezze a kapcsolódást: %s

en: cannot extend global scope
hu: nem lehet kibővíteni globális hatókörre

en: cannot find C preprocessor: %s
hu: nem találom a C előfeldolgozot :%s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
hu: nem találok egy C előfeldolgozot (cpp) sem

en: cannot generate output file
hu: nem lehet generálni kimeneti fájlt

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
hu: nem lehet kezelni a régi '%d' verziójú, mikor a jelenlegi verzió %d

en: cannot load profiling data
hu: nem lehet betölteni a profil adatokat

en: cannot make segment writable for relocation
hu: nem lehet létrehozni a szegmenst írhatóra

en: cannot map zero-fill pages
hu: nem lehet feltérképezni a üres lapokat

en: cannot open
hu: nem lehet megnyitni

en: cannot open `%s'
hu: nem lehet megnyitni a '%s'-t

en: cannot open input file
hu: nem lehet megnyitni a bemeneti fájlt

en: cannot open input file `%s'
hu: nem lehet megnyitni a '%s' bemeneti fájlt

en: cannot open locale definition file `%s'
hu: nem lehet megnyitni a '%s' helymeghatározás fájl

en: cannot open output file
hu: nem lehet megnyitni a kimeneti fájlt

en: cannot open output file `%s'
hu: nem lehet megnyitni a '%s' kimeneti fájlt

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
hu: nem lehet megnyitni a '%s' kimeneti fájlt a '%s' kategóriában

en: cannot open shared object file
hu: nem lehet megnyitni megosztott objektum fájlt

en: cannot open socket: %s
hu: nem lehet megnyitni '%s' illesztőpontot

en: cannot open zero fill device
hu: nem lehet megnyitni egy üres eszközt

en: cannot read character map directory `%s'
hu: nem lehet olvasni a '%s' karakter készletet könyvtárat

en: cannot read configuration file; this is fatal
hu: nem lehet olvasni a konfigurációs fájlt, ez végzetes hiba

en: cannot read file data
hu: nem lehet olvasni a fájl adatait

en: cannot read header
hu: nem lehet olvasni a fejlécet

en: cannot read header from `%s'
hu: nem lehet olvasni a fejlécet a '%s'-ből

en: cannot read statistics data
hu: nem lehet olvasni a statisztikai adatokat

en: cannot safe new repertoire map
hu: nem biztonságos új repertoár

en: cannot stat shared object
hu: nem lehet lekérdezni a megosztott objektumot

en: cannot stat() file `%s': %s
hu: nem lehet lekérdezni a '%s': %s fájlt

en: cannot write output files to `%s'
hu: nem lehet a '%s' kimeneti fájl írni

en: cannot write result: %s
hu: nem lehet eredmény kiírni: %s

en: cannot write statistics: %s
hu: nem lehet a  statisztikát kiírni: %s

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
hu: a '%s' karakter a '%s' osztályban '%s' osztályúnak kell lennie

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
hu: a '%s' karakter a '%s' osztályban nem lehet '%s' osztályú

en: character <SP> not defined in character map
hu: az <SP> karakter nincs meghatározva a karakterkészletben

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
hu: a L'\u%0*x' karakter a  `%s' osztályban `%s' osztályúnak kell lennie

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
hu: a L'\u%0*x' karakter a  `%s' osztályban nem lehet `%s' osztályú

en: character `%s' not defined while needed as default value
hu: a '%s' karakter meghatározva amíg szükséges addig az alapértelmezett értéket használom

en: character class `%s' already defined
hu: a '%s' karakter osztály már létezik

en: character map `%s' already defined
hu: a '%s' karakter készlet már létezik

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
hu: a '%s' karakter készlet nem fér össze az 'ASCII'-vel, nem tartalmaz ISO C engedélyt

en: character map file `%s' not found
hu: a '%s' karakterkészlet fájl nincs meg

en: character sets with locking states are not supported
hu: a karakterkészlet az állapot zárolást nem támogatja

en: cheese
hu: csíííz

en: circular dependencies between locale definitions
hu: körkörös függőségeket találtam a hely meghatározásások között

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
hu: clnt_raw.c - Végzetes fejléc olvasási hiba

en: clnttcp_create: out of memory
hu: clnttcp_create: elfogyott a memória

en: clntudp_create: out of memory
hu: clntudp_create: elfogyott a memória

en: clntunix_create: out of memory
hu: clntunix_create: elfogyott a memória

en: connect to address %s:
hu: kapcsolás a '%s' címre

en: constant or identifier expected
hu: állandó vagy azonosító lejárt

en: conversion from `%s' to `%s' not supported
hu: a '%s'-ről '%s'-re való átalakítás nem támogatott

en: conversion modules not available
hu: az átalakítási modulok nem elérhetőek

en: conversion rate value cannot be zero
hu: az átalakítási arány nem lehet nulla

en: conversion stopped due to problem in writing the output
hu: az átalakítás megszakítva mert probléma volt a kimenetre írással

en: couldn't create an rpc server
hu: nem lehet létrehozni az rpc kiszolgálót

en: couldn't register prog %ld vers %ld
hu: nem lehet bejegyezni a '%ld' program '%ld' verzióját

en: database [key ...]
hu: adatbázis [kulcs]

en: default character map file `%s' not found
hu: az alapértelmezett  a '%s' karakter készlet fájl nincs meg

en: duplicate definition of <%s>
hu: a <%s> meghatározás ismétlődik

en: duplicate definition of script `%s'
hu: a '%s' parancsállomány kétszer lett létrehozva

en: duplicate set definition
hu: kétszeres meghatározás

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
hu: kétszeres zóna név a '%s' (a "%s fájl, %d sorában)

en: duplicated definition for mapping `%s'
hu: kétszeres a '%s' meghatározása

en: duplicated message identifier
hu: kétszeres üzenet azonosító

en: duplicated message number
hu: kétszeres üzenet szám

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
hu: a körkörös tartományt meg kell jelölni két aznonos típusú műveleti jellel

en: empty char string
hu: üres karakter szöveg

en: empty dynamic string token substitution
hu: üres a dinamikus szöveg behelyetesítés

en: empty dynamics string token substitution
hu: üres a dinamikus szöveg behelyetesítés

en: enablecache: cache already enabled
hu: enablecache: a gyorstár már engedélyezve van

en: enablecache: could not allocate cache
hu: enablecache: nem lehet lefoglalni a gyorstárat

en: enablecache: could not allocate cache data
hu: enablecache: nem lehet lefoglalni a gyorstár adatait

en: enablecache: could not allocate cache fifo
hu: enablecache: nem lehet lefoglalni a gyorstár 'fifo'-ját

en: encoding for output
hu: a kimenet kódolása

en: encoding of original text
hu: az eredeti szöveg kódolása

en: error getting callers id: %s
hu: hiba a hívó azonosítás során: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
hu: hiba az egyenértékű összehasonlító szimbólumok hozzáadása alatt

en: error while closing input `%s'
hu: hiba a '%s' bemenet lezárása alatt

en: error while closing output file
hu: hiba a kimenet lezárása alatt

en: error while closing the profiling data file
hu: hiba a profil adat fájl lezárása alatt

en: error while reading the input
hu: hiba a bemenet olvasása közben

en: expect string argument for `copy'
hu: paramétert várok a 'copy'-hoz

en: expected continuation line not found
hu: a szükséges folytatás sor el marad

en: extra trailing semicolon
hu: több sok záró kettőspont

en: failed to load shared object `%s'
hu: sikertelen a '%s' megosztott objektum betöltése közben

en: failed to load symbol data
hu: sikertelen a szimbólum adatainak a betöltése

en: failed to map segment from shared object
hu: nem sikerült megszerezni a szegmens képet a megosztott objektumból

en: failed to mmap the profiling data file
hu: sikertelen az 'mmap' a profil adat fájlban

en: failed to start conversion processing
hu: nem sikerült elindítani az átalakítási folyamatot

en: failure while writing data for category `%s'
hu: nem sikerült a '%s' kategória adatait kiírni

en: file %s is truncated
hu: a '%s' fájl csonkított

en: file `%s' already exists and may be overwritten
hu: a '%s' fájl mát létezik és felül kell írni

en: file too short
hu: fájl túl rövid

en: fstat failed
hu: az fstat sikertelen

en: garbage at end of character code specification
hu: szemét a karakter kód meghatározás végén

en: garbage at end of number
hu: szemét a számok végén

en: generate call graph
hu: hívási grafikon létrehozása

en: generate flat profile with counts and ticks
hu: profil generálása számlálóval és ismétlődésekkel

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
hu: get_myaddress: ioctl (interfész beállítások lékérdezése)

en: getent - get entries from administrative database.
hu: getent - bejegyzések lekérése az adminisztrációs adatbázisból

en: handle_request: request received (Version = %d)
hu: handle_request: kérés elfogadva (Verzió = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
hu: közvetlen hivatkozás nem sikerült, helyette szimbolikus hivatkozást használok

en: hard linked somewhere
hu: közvetlen hivatkozás valahonnan

en: hexadecimal range format should use only capital characters
hu: a 16-os számrendszerbeli értéleket kérem nagy betűkkel megadni

en: illegal CORRECTION field on Leap line
hu: érvénytelen MÓDOSÍTÁS az eltolás sor mezejében

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
hu: érvénytelen csúszó/álló mező az eltolás sorban

en: illegal character in file:
hu: érvénytelen karakter a fájlban:

en: illegal escape sequence at end of string
hu: érvénytelen eszkép sorozat a szöveg végén

en: illegal input sequence at position %Zd
hu: érévnytelen bemeneti sorozat a %Zd pozíción

en: illegal input sequence at position %ld
hu: érévnytelen bemeneti sorozat a %ld pozíción

en: illegal nettype :`%s'
hu: érvénytelen hálótípus: '%s'

en: illegal set number
hu: érvénytelen érték

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
hu: végrehajtási határ: nem lehet  %Zd karakternél többet engedélyezni ebben az osztályban

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
hu: végrehajtási határ: nem lehet  %d karakter készletnél többet engedélyezni ebben az osztályban

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
hu: nem teljes karakter vagy túl ér puffer végén

en: input line of unknown type
hu: a bemeneti sor típusa ismeretlen

en: internal error
hu: belső hiba

en: internal error (illegal descriptor)
hu: belső hiba (érvénytelen leíró)

en: internal error - addtype called with bad isdst
hu: belső hiba - az 'addtype' hibás 'isdst'-vel lett meghívva

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
hu: belső hiba - az 'addtype' hibás 'ttisgmt'-vel lett meghívva

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
hu: belső hiba - az 'addtype' hibás 'ttistd'-vel lett meghívva

en: internal error in %s, line %u
hu: belső hiba a '%s' '%u' sorában

en: invalid ELF header
hu: érvénytelen ELF fejléc

en: invalid UTC offset
hu: érvénytelen UTC eltolás

en: invalid abbreviation format
hu: érvénytelen rövidítési forma

en: invalid character: message ignored
hu: érvénytelen karakter: üzenet érvénytelen

en: invalid day of month
hu: érvénytelen napja a hónapnak

en: invalid definition
hu: érvénytelen megahatározás

en: invalid encoding given
hu: érvénytelen kódolást adott meg

en: invalid ending year
hu: érvénytelen év végződés

en: invalid escape sequence
hu: érvénytelen eszkép sorozat

en: invalid leaping year
hu: érvénytelen év eltolás

en: invalid line
hu: érvénytelen sor

en: invalid mode for dlopen()
hu: érvénytelen a dlopen() módja

en: invalid month name
hu: érvénytelen hónap név

en: invalid names for character range
hu: a karakter tartomány neve érvénytelen

en: invalid pointer size
hu: érvénytelen mutató méret

en: invalid quote character
hu: érvénytelen egyszeres idézőjel

en: invalid saved time
hu: érvénytelen mentési időpont

en: invalid starting year
hu: érvénytelen induló év

en: invalid time of day
hu: érvénytelen idő

en: invalid weekday name
hu: érvénytelen hétköznap név

en: key length in request too long: %d
hu: kulcs hosszúság kérésben túl hosszú: %d

en: libc4 library %s in wrong directory
hu: a '%s' libc4 (programozói) könyvtár rossz

en: libc5 library %s in wrong directory
hu: a '%s' libc5 (programozói) könyvtár rossz

en: libc6 library %s in wrong directory
hu: a '%s' libc6 (programozói) könyvtár rossz

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
hu: a '%s' és a '%s' programkönyvtárak a '%s' könyvtárban azonosak, de a megosztott könyvtár nevei különböző típusúak.

en: line too long
hu: a sor túl hosszú

en: list all known coded character sets
hu: lista az összes ismert karakter készletről

en: locale name should consist only of portable characters
hu: a hely neve csak hordozható karakterekből állhat

en: lstat failed
hu: lstat sikertelen

en: make output graphic VALUE pixel high
hu: ÉRTÉK képpont magasságú kimeneti grafika létrehozása

en: make output graphic VALUE pixel wide
hu: ÉRTÉK képpont szélességű kimeneti grafika létrehozása

en: makecontext: does not know how to handle more than 8 arguments
hu: makecontext: nem tudom, hogyan kell kezelni 8-nál több paramétert

en: malformed line ignored
hu: hibás sor érvénytelenítve

en: mapping of section header string table failed
hu: a részleg fejléc szöveg tábla leképzése nem sikerült

en: mapping of section headers failed
hu: a részleg fejléc leképzése nem sikerült

en: memory clobbered before allocated block
hu: memória ütközés a lefoglalt blokk előtt

en: memory clobbered past end of allocated block
hu: memória ütközés a lefoglalt blokk vége előtt

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: memory is consistent, library is buggy
hu: a memória jó, lehet hogy a (programozói) könyvtár hibás

en: mmap of cache file failed.
hu: gyorstár fájl 'mmap'-elése sikertelen.

en: more than one dynamic segment
hu: több mint egy dinamikus szegmens

en: nameless rule
hu: névtelen szabály

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
hu: netname2user: a DES bejegyzés a '%s' könyvtárban nem egyezik a '%s' -el

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
hu: netname2user: a LOCAL bejegyzés a '%s' könyvtárban nem egyezik a '%s' -el

en: netname2user: missing group id list in `%s'.
hu: netname2user: hiányzó csoport lista azonsító a '%s'-ben.

en: netname2user: principal name `%s' too long
hu: netname2user: a '%s' legelső név túl hosszú

en: netname2user: should not have uid 0
hu: netname2user: javaslom a felhasználói azonsítóját változtassa meg 0-ról

en: never registered prog %d
hu: sehol nem bejegyzett program %d

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
hu: nem <Uxxxx> vagy  <Uxxxxxxxx> értéket adott meg

en: no day in month matches rule
hu: nincs olyan nap a hónapban ami illeszkedik erre a szabályra

en: no definition of `UNDEFINED'
hu: nincs meghatározása az `UNDEFINED'-nek

en: no filename for profiling data given and shared object `%s' has no soname
hu: nincs fájlnév megadva a profil adatokhoz és a '%s' megosztott objektumnak nincs név adva

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
hu: nincs bemeneti szám meghatározva és nincs szabványos név a karakterkészletben

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
hu: nem ajánlott másik kulcsszó használata amikor a 'copy'-t használja

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
hu: nincs kimeneti szám meghatározva és nincs szabványos név a karakterkészletben

en: no output file produced because warning were issued
hu: nem jött létre kimeneti fájl, mert figyelmeztetést kaptam

en: no symbolic name given
hu: nem adott meg szimbolikus nevet

en: no symbolic name given for end of range
hu: nem adott meg szimbolikus nevet a tartomány végének

en: non-symbolic character value should not be used
hu: nem szimbolikus karaktereket nem kéne használni

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
hu: nem érhetők el az 'outdigit' -ben használt karakterek a karakter készletben

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
hu: nem érhetők el az 'outdigit' -ben használt karakterek a repertoárban

en: not regular file
hu: nem reguláris fájl

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
hu: nscd beállítás:
    
    %15d  kiszolgáló hibakeresési szintje

en: nscd not running!
hu: az nscd nem fut

en: object file has no dynamic section
hu: az objektum fájl nincs dinamikus szekcióban

en: omit invalid characters from output
hu: az érvénytelen karaktereket figyelmen kívül hagyom

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
hu: csak a 'ET_DYN'-t és a 'ET_EXEC' lehet betölteni

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
hu: csak a szélleség meghatározás engedélyezett a következő 'CHARMAP'-nál

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
hu: a `%.*s' meg meg van határozva a '%s:%Zu'-nél

en: out of memory
hu: elfogyott a memória

en: output file
hu: kimeneti fájl

en: parameter null or not set
hu: a paraméter üres vagy nincs megadva

en: pmap_getmaps rpc problem
hu: pmap_getmaps rpc probléma

en: poll: protocol failure in circuit setup
hu: poll: a protokoll hibás a körkörös beállításoknál

en: premature end of `translit_ignore' definition
hu: idő előtt vége a `translit_ignore' meghatározásnak

en: preprocessor error
hu: előfeldolgozó hibája

en: previous definition was here
hu: az előző meghatározás itt volt

en: print list of count paths and their number of use
hu: kiírja az útvonalak listáját és a hozzájuk tartozó számokat

en: print progress information
hu: kiírja az elhaladás mértékének az adatait

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
hu: a '%s' profil adatfájl nem azonos a '%s' megosztott objektummal

en: program %lu is not available
hu: a %lu program nem áll rendelkezésre

en: program %lu version %lu is not available
hu: a %lu verziója %lu programnak nem áll rendelkezésre

en: program %lu version %lu ready and waiting
hu: a %lu verziója %lu program kész és várakozik

en: rcmd: %s: short read
hu: rcmd: %s: rövid olvasás

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
hu: rcmd: választás (stderr beállítása): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
hu: rcmd: illesztőpont:Az összes port foglalt

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
hu: rcmd: írás (stderr beállítása): %m

en: registerrpc: out of memory
hu: registerrpc: elfogyott a memória

en: repeated leap second moment
hu: ismételt eltolás

en: repertoire map file `%s' not found
hu: a '%s' repertoár kép fájlt nem találom

en: resulting bytes for range not representable.
hu: az eredmény bájtjai nem értékelhetők.

en: rpcgen: arglist coding error
hu: rpcgen: paraméter lista kódolási hiba

en: rpcgen: too many defines
hu: rpcgen: túl sok meghatározás

en: rpcinfo: %s is unknown host
hu: rpcinfo: a %s ismeretlen munkaállomás

en: rpcinfo: %s is unknown service
hu: rpcinfo: a %s ismeretlen szolgáltatás

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
hu: rpcinfo: Nem lehet törölni a %s program %s verziójának a bejegyzését

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
hu: rpcinfo: csoportos adatküldés sikertelen: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
hu: rpcinfo: nem lehet csatlakozni a portmapperhez

en: same rule name in multiple files
hu: ugyanaz szabály név több fájlban is

en: shared object cannot be dlopen()ed
hu: megosztott objektumot nem lehet megnyitni (dlopen)

en: shared object not open
hu: megosztott objektumot nem lehet megnyitni

en: short read while reading request key: %s
hu: rövid olvasás a szükséges kulcs olvasása során: %s

en: short read while reading request: %s
hu: rövid olvasás a szükséges adatok olvasása során: %s

en: short write in %s: %s
hu: rövid írás a %s-ben: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
hu: illesztőpont:a protokoll hibás a körkörös beállításoknál

en: standard input
hu: szabványos bemenet

en: start and end character sequence of range must have the same length
hu: kezdet és vég karakter sorozat tartományának ugyanolyan hosszúnak kell lennie

en: starting year greater than ending year
hu: kezdeti év nagyobb mint a befejezési év

en: starting year too high to be represented
hu: kezdet év túl magas

en: starting year too low to be represented
hu: kezdet év túl kicsi

en: suppress warnings
hu: elfojtott figyelmeztetések

en: svc_run: - poll failed
hu: svc_run: - választás sikertelen

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
hu: svc_tcp.c - hibás a 'getsockname' vagy a 'listen'

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
hu: svc_tcp.c - tcp gond van illesztőpont létrehozásával

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
hu: svc_tcp: makefd_xprt: elfogyott a memória

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
hu: svc_unix.c - AF_UNIX gond van illesztőpont létrehozásával

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
hu: svc_unix.c - hibás a 'getsockname' vagy a 'listen'

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
hu: svc_unix: makefd_xprt: elfogyott a memória

en: svctcp_create: out of memory
hu: svctcp_create: elfogyott a memória

en: svcudp_create - cannot getsockname
hu: svcudp_create - hibás a 'getsockname'

en: svcudp_create: out of memory
hu: svcudp_create: elfogyott a memória

en: svcudp_create: socket creation problem
hu: svcudp_create: gond van illesztőpont létrehozásával

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
hu: svcudp_create: az 'xp_pad' túl kicsi a 'IP_PKTINFO'-nak

en: svcunix_create: out of memory
hu: svcunix_create: elfogyott a memória

en: symbol `%.*s' not in charmap
hu: a `%.*s' jel nincs a karakterkészletben

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
hu: a `%.*s' jel nincs a repertoárban

en: symbol `%s'
hu: jel '%s'

en: symbol `%s' has the same encoding as
hu: a jel '%s' ugyanaz a kódolása mint

en: symbol `%s' not defined
hu: jel '%s' nincs meghatározva

en: syntax error
hu: szintaktikai hiba

en: syntax error in %s definition: %s
hu: szintaktikai hiba a %s meghatározásban: %s

en: syntax error in prolog: %s
hu: szintaktikai hiba a prologban: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
hu: szintaktikai hiba repertoár meghatározásban: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
hu: szintaktikai hiba:nincs a hely meghatározás szekcióban

en: this is the first definition
hu: ez az első meghatározás

en: time before zero
hu: idő 0 előtt

en: time overflow
hu: idő túlfutás

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
hu: a to-value <U%0*X> tartománya kisebb mint a from-value <U%0*X> tartománya

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
hu: to-value karakter sorozat kisebb mint a  from-value sorozaté

en: too few bytes in character encoding
hu: túl kevés bájt a karakter kódólásban

en: too many bytes in character encoding
hu: túl sor bájt a karakter kódólásban

en: too many leap seconds
hu: túl sok eltolás

en: too many local time types
hu: túl sok helyi idő típus

en: too many transitions?!
hu: túl sok átalakítás?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
hu: túl sok vagy túl hosszú idő zóna rövidítés

en: trailing garbage at end of line
hu: szemét a sor végén

en: trouble replying to prog %d
hu: problémás a '%d' program lecserélése

en: typed single year
hu: egyszeres év típus

en: unable to allocate buffer for input
hu: nem lehet lefoglalni puffert a bementnek

en: unable to free arguments
hu: nem lehet felszabadítani az üres paramétereket

en: undefined
hu: nem meghatározott

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unknown character `%s'
hu: ismeretlen karakter '%s'

en: unknown directive `%s': line ignored
hu: ismeretlen irányelv '%s': a sor kihagyva

en: unknown iconv() error %d
hu: ismeretlen iconv() hiba %d

en: unknown set `%s'
hu: ismeretlen készlet '%s'

en: unknown specification "%s"
hu: ismeretlen meghatározás "%s"

en: unruly zone
hu: engedetlen zóna

en: unterminated message
hu: be nem fejezett üzenet

en: unterminated string
hu: be nem fejezett szöveg

en: unterminated string constant
hu: be nem szöveg

en: unterminated symbolic name
hu: be nem fejezett szimbolikus név

en: upper limit in range is not higher then lower limit
hu: felső határ tartomány nem lehet magasabb mint az alsó határ

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
hu: felső határ tartomány nem lehet alacsonyabb mint az alsó határ

en: usage: %s infile
hu: használat: %s infile

en: use of 2/29 in non leap-year
hu: 2/29 használata a nem eltolt évben

en: value for %s must be an integer
hu: a %s értékének egy egésznek kell lennie

en: value for <%s> must be 1 or greater
hu: a <%s> értékének 1 vagy annak nagyobbnak kell lennie

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
hu: a <%s> értékének nagyobbnak kell lennie mint a <%s> értéke

en: warning:
hu: figyelmeztetés:

en: while accepting connection: %s
hu: a csatlakozás alatt: %s

en: while allocating cache entry
hu: a gyorstár lefoglalása alatt

en: while allocating hash table entry
hu: az indextábla lefoglalása alatt

en: while allocating key copy
hu: a kulcs másolatok lefoglalása alatt

en: while inserting in search tree
hu: a keresési fa beszúrás alatt

en: while opening old catalog file
hu: a régi katalógus fájl megnyitása alatt

en: while preparing output
hu: a kimenet előkészítése alatt

en: while stat'ing profiling data file
hu: a profil adatfájl lekérdezése alatt

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
hu: az UCS tartomány értéke egy hexadecimális szimbolikus ellipszis kell hogy legyen '..'

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
hu: az karakter kód tartomány értéke egy hexadecimális abszolút ellipszis kell hogy legyen '..'

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
hu: a szimbolikus név tartománynál értékei abszolút ellipszist '...' nem lehet haszálni

en: write incomplete
hu: írás nincs kész

en: writeable by other than owner
hu: más is írhatja mint a tulajdonos

en: wrong number of arguments
hu: rossz az argumentumok száma

en: wrong number of fields on Leap line
hu: rossz szám az eltolás mező sorában

en: wrong number of fields on Link line
hu: rossz szám az hivatkozás mező sorában

en: wrong number of fields on Rule line
hu: rossz szám a  szabály mező sorában

en: wrong number of fields on Zone continuation line
hu: rossz szám a zóna folyatás mező sorában

en: wrong number of fields on Zone line
hu: rossz szám a zóna mező sorban

en: xdr_array: out of memory
hu: xdr_array:  elfogyott a memória

en: xdr_bytes: out of memory
hu: xdr_bytes:  elfogyott a memória

en: xdr_reference: out of memory
hu: xdr_reference:  elfogyott a memória

en: xdr_string: out of memory
hu: xdr_string:  elfogyott a memória

en: xdrrec_create: out of memory
hu: xdrrec_create:  elfogyott a memória

en: yp_update: cannot convert host to netname
hu: yp_update: nem lehet a munkaállomást hálózatnévre átalakítani

en: yp_update: cannot get server address
hu: yp_update: nem lehet megszerezni a kiszolgáló címét
