libgphoto2 - en to hu translation catalogue (632 entries)

en: 
    Camera identification:
      Model: %s
      Owner: %s
    
    Power status: %s
    
    Flash disk information:
    %s
    
    Time: %s
hu: 
    A kamera adatai:
      Típus: %s
      Tulajdonos: %s
    
    Energia: %s
    
    A flash-lemez adatai:
    %s
    
    Idő: %s

en: 
    Chris Pinkham <cpinkham@infi.net>
    Support for KBGear JamCam v2.0 & v3.0 digital cameras
    based on reverse engineering serial protocol.
hu: 
    Chris Pinkham <cpinkham@infi.net>
    Támogatás a KBGear JamCam v2.0 & v3.0 digitális kamerákhoz
    a kamerák protokolljának visszafejtésével.

en: 
    Chris Pinkham <cpinkham@infi.net>
    Support for Panasonic Coolshot digital cameras
    based on reverse engineering serial protocol.
hu: 
    Chris Pinkham <cpinkham@infi.net>
    Támogatás a Panasonic Coolshot digitális kamerákhoz
    a soros protokoll visszafejtése alapján.

en:   Drive %s
      %11s bytes total
      %11s bytes available
hu:   Meghajtó: %s
      %11s bájt összesen
      %11s bájt szabad

en:  (battery is %d%% full)
hu:  (az akkumulátor feltöltöttsége: %d%%)

en: %i (unknown)
hu: %i (ismeretlen)

en: %i pictures could not be deleted because they are protected
hu: %i képet nem sikerült letörölni, mert védettek

en: %lld (unknown)
hu: %lld (ismeretlen)

en: %s (host time %s%i seconds)
hu: %s (a számítógép ideje %s%i másodperc)

en: %sBattery Life: %i
hu: %sA telep élettartama: %i

en: %sCamera ID: %s
hu: %sKameraazonosító: %s

en: %sCamera Model: %s
hu: %sA kamera típusa: %s

en: %sDate: %s
hu: %sDátum: %s

en: %sFrames Left: %i
hu: %sMegmaradt képkocka: %i

en: %sFrames Taken: %i
hu: %sFelvett képkocka: %i

en: %sManufacturer: %s
hu: %sGyártó: %s

en: %sMemory Left: %i bytes
hu: %sMegmaradt memória: %i bájt

en: %sSerial Number: %s
hu: %sSorozatszám: %s

en: %sSoftware Rev.: %s
hu: %sA szoftver revíziója: %s

en: -0.5
hu: -0,5

en: -1.0
hu: -1,0

en: -1.5
hu: -1,5

en: -2.0
hu: -2,0

en: 0.0
hu: 0,0

en: 0.5
hu: 0,5

en: 1.0
hu: 1,0

en: 1.5
hu: 1,5

en: 1.6x
hu: 1,6x

en: 2.0
hu: 2,0

en: 2.5x
hu: 2,5x

en: AC adapter
hu: AC adapterről

en: ASIC Revision: %d.%d
hu: ASIC-revízió: %d.%d

en: Album name
hu: Kötetnév

en: An error occured while reading '/proc/meminfo' ('%m').
hu: Hiba történt '/proc/meminfo' olvasása közben ('%m').

en: An error occurred in the io-library ('%s'): %s
hu: Hiba történt a kimeneti/bemeneti programkönyvtárban ('%s'): %s

en: Aperature Settings
hu: Az apertúra beállításai

en: Aperture
hu: Apertúra

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto Off (field) (in seconds)
hu: Automatikus kikapcsolás (kapcsolat nélkül) (s)

en: Auto Off (host) (in seconds)
hu: Automatikus kikapcsolás (kapcsolat esetén) (s)

en: Auto Off Time
hu: Automatikus lekapcsolási idő

en: Auto Power Off (minutes)
hu: Automatikus kikapcsolás (perc)

en: Auto exposure lock
hu: Autoexponálási zárolás

en: Auto, red-eye reduction
hu: Automatikus, vörösszemeffektus-csökkentés

en: Autofocus error.
hu: Autofókuszálási hiba.

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Available memory:
hu: A rendelkezésre álló memória:

en: Bad EOT
hu: Hibás EOT

en: Bad checksum - got 0x%02x, expected 0x%02x.
hu: Hibás ellenőrzőösszeg - 0x%02x érkezett 0x%02x helyett.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x or 0x%02x.
hu: Hibás adatok - 0x%02x érkezett 0x%02x vagy 0x%02x helyett.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x.
hu: Hibás adatok - 0x%02x érkezett 0x%02x helyett.

en: Bad exposure (not enough light probably)
hu: Hibás exponálás (valószínűleg nincs elég fény)

en: Bad value for lens status %d
hu: Hibás értékű lencse-állapotkód: %d

en: Bade value for card status %d
hu: Hibás kártya-állapotkód: %d

en: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    Reverse engineering of image data by:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    Implemented using documents found on
    the web. Permission given by Vision.
hu: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    A képformátum visszafejtése:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    A weben talált dokumentáció alapján
    készült. A Vision engedélyével.

en: Batteries are low.
hu: Az akkumulátor szintje alacsony.

en: Batteries are ok.
hu: Az akkumulátor szintje megfelelő.

en: Battery Level:		%s
    Number of Images:	%d
    Minimum Capacity Left:	%d
    Busy:			%s
    Flash Charging:		%s
    Lens Status:
hu: Feltöltöttségi szint:		%s
    A képek száma:	%d
    Minimális megmaradt kapacitás:	%d
    Elfoglaltság:			%s
    vaku-feltöltés:		%s
    A lencse állapota:

en: Battery exhausted, camera off.
hu: Az akkumulátor lemerült, a kamera kikapcsolt.

en: Battery status: %s, AC Adapter: %s
hu: Az akkumulátor állapota: %s, AC adapter: %s

en: Beep
hu: Hangjelzés

en: Best
hu: Legjobb

en: Bit rate %i is not supported.
hu: A(z) %i bitráta nem támogatott.

en: Black & White
hu: Fekete-fehér

en: Black Board
hu: Fekete alap

en: Black/White
hu: Fekete/fehér

en: Blue
hu: Kék

en: Bright+
hu: Fényerő+

en: Bright-
hu: Fényerő-

en: Brightness/Contrast
hu: Fényerő/kontraszt

en: Bulb Exposure Time
hu: Az izzó exponálási ideje

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Camera
hu: Kamera

en: Camera Configuration
hu: A kamera beállításai

en: Camera Library for the Kodak DC215 Zoom camera.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>
hu: Kamerakezelési programkönyvtár a Kodak DC215 Zoom kamerához.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>

en: Camera Model (readonly)
hu: A kamera típusa (csak olvasható)

en: Camera OK.
hu: A kamera OK.

en: Camera Settings
hu: A kamera beállításai

en: Camera and Driver Configuration
hu: A kamera és a meghajtóprogram beállításai

en: Camera has memory.
hu: A kamera nem tartalmaz memóriát.

en: Camera is configured for lights flickering with %dHz.
hu: A kamera %dHz-es fényfelvillantásra van beállítva.

en: Camera not ready, multiple 'Identify camera' requests failed: %s
hu: A kamera nem áll készen, több kameraazonosítási kísérlet nem sikerült: %s

en: Camera pictures are monochrome.
hu: A kamera képei fekete-fehérek.

en: Camera power save (seconds)
hu: A kamera energiatakarékossági ideje (s)

en: Camera refused 3 times to keep a connection open.
hu: A kamera háromszor is megtagadta a kapcsolat nyitvatartását.

en: Camera rejected the command.
hu: A kamera nem fogadta el a parancsot.

en: Camera reset itself.
hu: A kamera alapállapotba állt vissza.

en: Camera sent unexpected byte 0x%02x.
hu: Nem várt bájt (0x%02x) érkezett a kamerától.

en: Camera supports Thumbnails.
hu: A kamera támogatja gyorsnézeti képek (thumbnailek) használatát.

en: Camera supports Video.
hu: A kamera támogatja videofelvételek készítését.

en: Camera supports videoformats:
hu: A kamera által támogatott videoformátumok:

en: Camera unavailable
hu: Nem áll rendelkezésre kamera

en: Cannot retrieve the available memory left
hu: Nem kérdezhető le a rendelkezésre álló szabad memória

en: Cannot retrieve the battery capacity
hu: A telep kapacitását nem lehet lekérdezni

en: Cannot retrieve the name of the folder containing the pictures
hu: Nem sikerült lekérdezni a képeket tartalmazó könyvtár nevét

en: Canon PowerShot series driver by
    Wolfgang G. Reissnegger,
    Werner Almesberger,
    Edouard Lafargue,
    Philippe Marzouk,
    A5 additions by Ole W. Saastad
    Holger Klemm
hu: Meghajtóprogram a Canon PowerShot sorozathoz
    Wolfgang G. Reissnegger,
    Werner Almesberger,
    Edouard Lafargue,
    Philippe Marzouk,
    A5-kiegészítések: Ole W. Saastad
    Holger Klemm

en: Capture
hu: Rögzítés

en: Capture type is not supported
hu: A felvétel típusa nem támogatott

en: Card Status:
hu: A kártya állapota:

en: Card can not be written.
hu: A kártya nem írható.

en: Card is not formatted
hu: A kértya nincs megformázva

en: Card is not open
hu: A kártya nincs megnyitva

en: Card is open
hu: A kártya meg van nyitva

en: Card is write protected.
hu: A kártya írásvédett.

en: Card not supported.
hu: A kártya nem támogatott.

en: Card removed during access.
hu: A kártyát eltávolították a hozzáférés közben.

en: Changing speed... wait...
hu: Sebességváltás...egy kis türelmet kérek...

en: Character
hu: Karakter

en: Character & Sound
hu: Karakter és hang

en: Charging
hu: Töltés

en: Checksum error
hu: Hibás ellenőrzőösszeg

en: Cloudy
hu: Felhős

en: Color Mode
hu: Színmód

en: Color Settings
hu: Színbeállítások

en: Command can not be cancelled.
hu: A parancs nem szakítható félbe.

en: Command order error.
hu: Hibás parancssorrend.

en: Communication error 1
hu: Kommunikációs hiba (1)

en: Communication error 2
hu: Kommunikációs hiba (2)

en: Communication error 3
hu: Kommunikációs hiba (3)

en: Compact Flash Card detected
hu: Compact Flash kártya detektálva

en: CompactFlash Card
hu: Compact Flash kártya

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Configuration for your FUJI camera
hu: A Fuji kamera beállításai

en: Connected to camera
hu: Létrejött a kapcsolat a kamerával

en: Contrast+
hu: Kontraszt+

en: Contrast-
hu: Kontraszt-

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Copyright (max. 20 characters)
hu: Szerzői jog (max. 20 karakter)

en: Corrupted data
hu: Hibás adatok

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the picture.
hu: Nem sikerült %i bájtot lefoglalni a kép letöltéséhez.

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the thumbnail.
hu: Nem sikerült %i bájtot lefoglalni az előnézeti képek részére.

en: Could not append '%s' to folder '%s' because this file already exists.
hu: Nem sikerült hozzáfűzni ezt: '%s' a(z) '%s' mappához, mert a fájl már létezik.

en: Could not append folder '%s' as this folder already exists.
hu: A(z) '%s' nevű könyvtár hozzáfűzése nem sikerült, mert már létezik ilyen nevű könyvtár.

en: Could not apply USB settings
hu: Nem sikerült alkalmazni az USB-beállításokat

en: Could not change time of file '%s' in '%s' (%m).
hu: Nem sikerült módosítani a(z) '%s' fájl idejét itt: '%s' (%m).

en: Could not contact camera.
hu: Nem sikerült felvenni a kapcsolatot a kamerával.

en: Could not create \DCIM directory.
hu: Nem sikerült létrehozni a \DCIM könyvtárat.

en: Could not create destination directory.
hu: Nem sikerült létrehozni a célkönyvtárat.

en: Could not delete file '%s' in folder '%s' (error code %i: %m).
hu: Nem sikerült törölni a(z) '%s' fájlt a(z) '%s' könyvtárban (hibakód - %i: %m).

en: Could not detect any camera
hu: Nem található kamera

en: Could not find any driver for '%s'
hu: Nem található meghajtó ehhez: '%s'

en: Could not find file '%s'.
hu: A(z) '%s' fájl nem található.

en: Could not find folder '%s'.
hu: '%s' nevű könyvtár nem ttalálható.

en: Could not find localization data at '%s'
hu: Nemzetköziesítési adat nem található itt: '%s'

en: Could not follow the link '%s' (%m).
hu: A(z) '%s' link követése nem sikerült (%m).

en: Could not follow the link '%s' in '%s' (%m).
hu: Nem sikerült követni a(z) '%s' linket itt: '%s' (%m).

en: Could not get disk info: %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a lemez jellemzőit: %s

en: Could not get disk name: %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a lemez nevét: %s

en: Could not get flash drive letter
hu: Nem sikerült lekérdezni a Flash meghajtó betűjelét

en: Could not get information about '%s' (%m).
hu: Nem sikerült információt lekérdezni erről: '%s' (%m).

en: Could not get information about '%s' in '%s' (%m).
hu: Nem sikerült információt lekérdezni erről: '%s' itt: '%s' (%m).

en: Could not initialize upload (camera responded with 0x%02x).
hu: Nem sikerült inicializálni a feltöltést (a kamera válasza: 0x%02x).

en: Could not load required camera driver '%s' (%s).
hu: Nem sikerült betölteni a(z) '%s' nevű meghajtóprogramot (%s).

en: Could not load required camera driver '%s'.
hu: A szükséges meghajtóprogram ('%s') betöltése nem sikerült.

en: Could not open '%s'
hu: Nem sikerült megnyitni: '%s'...

en: Could not open '%s'.
hu: '%s' megnyitása nem sikerült.

en: Could not open '/proc/meminfo' for reading ('%m'). Make sure the proc filesystem is mounted.
hu: Nem sikerült megnyitni olvasásra a '/proc/meminfo' fájlt ('%m'). Ellenőrizze, hogy a proc fájlrendszer csatlakoztatva van-e.

en: Could not reset camera.
hu: A kamerát nem sikerült alapállapotba hozni.

en: Could not set speed to %i (camera responded with %i).
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %i sebességet (a kamera válasza: %i).

en: Could not transmit packet even after several retries.
hu: Több próbálkozás után sem sikerült egy csomag átvitele.

en: Creative PC-CAM600
     Author: Peter Kajberg
     email: <pbk@odense.kollegienet.dk>
hu: Creative PC-CAM600
     Szerző: Peter Kajberg
     E-mail: <pbk@odense.kollegienet.dk>

en: Current Mode: Camera Mode
hu: A jelenlegi mód: kameramód

en: Current Mode: Playback Mode
hu: Jelenlegi üzemmód: lejátszás

en: Custom
hu: egyéni

en: Date & Time
hu: Dátum és idő

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Date and Time
hu: Dátum és idő

en: Date and Time (readonly)
hu: Dátum és idő (csak olvasható)

en: Date and time (GMT)
hu: Dátum és idő (GMT)

en: Date: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    Pictures taken: %i
    Free pictures: %i
    Software version: %s
    Baudrate: %s
    Memory: %i megabytes
    Camera mode: %s
    Image quality: %s
    Flash setting: %s
    Information: %s
    Timer: %s
    LCD: %s
    Auto power off: %i minutes
    Power source: %s
hu: Dátum: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    A képek száma: %i
    Szabad képhelyek: %i
    Szoftververzió: %s
    Baud-ráta: %s
    Memória: %i MB
    Kameramód: %s
    Képminőség: %s
    A vaku beállítása: %s
    Információ: %s
    Időzítő: %s
    LCD: %s
    Automatikus kikapcsolás: %i perc után
    Áramellátás: %s

en: Day/Month/Year
hu: Nap/hónap/év

en: Debug
hu: Nyomkövetés

en: Deleting image %s.
hu: A(z) %s kép törlése.

en: Detected a '%s'.
hu: Detektálva: '%s'.

en: Digital Zoom
hu: Digitális nagyítás

en: Digital zoom
hu: Digitális nagyítás

en: Dimera 3500 ver. %s %d/%d %d:%d
    %d pictures used of approximately %d (high res) or %d (low res)
    Camera features: %s, %s, %s, %s
    Flash is %s, is %s and is %s
    Resolution is set to %s
    Camera is %s powered%s
hu: Dimera 3500 ver. %s %d/%d %d:%d
    %d kép található, kb. %d nagyfelbontású vagy %d alacsony felbontású
    A kamera jellemzői: %s, %s, %s, %s
    A vaku: %s, %s és %s
    A pillanatnyi felbontás: %s
    A kamera ellátása: %s - %s

en: Directory Browse
hu: Könyvtártallózás

en: Directory Browse Mode - written by Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.
hu: Könyvtárböngészési mód - készítette: Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.

en: Directory exists
hu: A könyvtár már létezik

en: Directory not found
hu: A könyvtár nem található

en: Disconnecting camera.
hu: A kapcsolat megszűnt a kamerával.

en: Do not display TV menu
hu: A TV-menü ne jelenjen meg

en: Downloading %s.
hu: %s letöltése.

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
hu: '%s' letöltése a(z) '%s' mappából...

en: Downloading '%s'...
hu: '%s' letöltése...

en: Downloading data...
hu: Adatok letöltése...

en: Downloading file...
hu: Fájl letöltése...

en: Downloading image %s.
hu: A(z) %s kép letöltése.

en: Downloading image...
hu: Kép letöltése...

en: Downloading thumbnail...
hu: Előnézeti képek letöltése...

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Driver
hu: Meghajtó

en: Dual Iris
hu: Duál írisz

en: EEPROM checksum error.
hu: Hibás EEPROM-ellenőrzőösszeg.

en: ERROR: message format error.
hu: HIBA: hibás üzenetformátum

en: ERROR: message overrun
hu: HIBA: üzenettúlfutás

en: ERROR: out of sequence.
hu: HIBA: nem megfelelő sorrend

en: ERROR: unexpected message
hu: HIBA: nem várt üzenet

en: ERROR: unexpected message2.
hu: HIBA: nem várt üzenet2

en: ERROR: unexpected packet type.
hu: HIBA: nem várt csomagtípus

en: Empty
hu: Üres

en: English
hu: angol

en: Error
hu: Hiba

en: Error capturing image
hu: Hiba képrögzítéskor

en: Error changing speed
hu: A sebesség megváltoztatása nem sikerült

en: Error changing speed.
hu: A sebesség megváltoztatása nem sikerült.

en: Error deleting associated thumbnail file
hu: Nem sikerült törölni a társított előnézeti képet

en: Error deleting file
hu: Hiba történt a fájl törlésekor

en: Error waiting ACK during initialization
hu: Nem jött ACK válasz az inicializálás közben

en: Execute predefined command
    with parameter values.
hu: Előre megadott parancs végrehajtása
    paraméterekkel.

en: Exposure
hu: Exponálás

en: Exposure Compensation
hu: Exponálási kompenzáció

en: Exposure Metering
hu: Exponálásmérés

en: Exposure compensation
hu: Exponálási kompenzáció

en: File
hu: Fájl

en: File '%s' could not be found in folder '%s'.
hu: '%s' nevű fájl nem létezik a(z) '%s' könyvtárban.

en: File compression
hu: Fájltömörítés

en: File exists
hu: A fájl már létezik

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: File protected.
hu: Védett fájl.

en: File resolution
hu: Fájlfelbontás

en: File size is %i bytes. The size of the largest file possible to upload is: %i bytes.
hu: A fájlméret %i bájt. A feltölthető fájlok maximális mérete: %i bájt.

en: File type
hu: Fájltípus

en: File was too big. You may have to turn your camera off and back on before uploading more files.
hu: A fájl túl nagy. A következő feltöltési kísérlet előtt érdemes ki- és bekapcsolni a kamerát.

en: Fine
hu: Finom

en: Firmware Revision: %d.%d
hu: Firmware-revízió: %d.%d

en: Firmware revision (readonly)
hu: A firmware revíziószáma (csak olvasható)

en: Firmware version: %d.%02d
hu: A firmware verziószáma: %d.%02d

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Flash
hu: Vaku

en: Flash Mode
hu: Vakus mód

en: Flash Setting
hu: A vaku beállításai

en: Flash Settings
hu: A vaku beállításai

en: FlashLight : Auto
hu: Vaku: automatikus

en: FlashLight : Auto (RedEye Reduction)
hu: Vaku: automatikus (vörösszem-csökkentés)

en: FlashLight : Off
hu: Vaku: ki

en: FlashLight : On
hu: Vaku: be

en: FlashLight : On (RedEye Reduction)
hu: Vaku: be (vörösszem-csökkentés)

en: FlashLight : undefined
hu: Vaku: nem definiált

en: Fluorescent
hu: Fluoreszkáló

en: Focus
hu: Fókusz

en: Focus Mode
hu: Fókuszálási mód

en: Focus position
hu: A fókusz helyzete

en: Focusing error.
hu: Fókuszálási hiba.

en: Folder '%s' does not contain a folder '%s'.
hu: A(z) '%s' nevű könyvtár nem tartalmaz '%s' nevű fájlt.

en: Folder '%s' does only contain %i files, but you requested a file with number %i.
hu: A(z) '%s' könyvtár csak %i fájlt tartalmaz, de a kért fájl száma %i volt.

en: Force
hu: Kényszerítés

en: Force Flash
hu: Vaku mindig

en: Format card and set album name.
hu: A kártya leformázása és kötetnév beállítása.

en: Format compact flash
hu: A Compact Flash kártya formázása

en: French
hu: francia

en: Full
hu: Tele

en: General
hu: Általános

en: German
hu: német

en: Getting configuration...
hu: Információk lekérdezése...

en: Getting data...
hu: Adatok lekérdezése...

en: Getting file list...
hu: A fájllista lekérdezése...

en: Getting file...
hu: Fájl letöltése...

en: Getting information on %i files...
hu: Információ lekérdezése %i fájlról...

en: Getting thumbnail...
hu: Előnézeti képek letöltése...

en: Green
hu: Zöld

en: High
hu: Magas

en: High (1152 x 872)
hu: Magas (1152 x 872)

en: High (good quality)
hu: Magas (jó minőség)

en: Host Mode:		%s
    Exposure Correction:	%s
    Exposure Data:		%d
    Date Valid:		%s
    Date:			%d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Self Timer Set:		%s
    Quality Setting:	%s
    Play/Record Mode:	%s
    Card ID Valid:		%s
    Card ID:		%d
    Flash Mode:
hu: Host-mód:		%s
    Exponálási korrekció:	%s
    Exponálási adatok:		%d
    Érvényességi dátum:		%s
    Dátum:			%d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Az időzítő beállítása:		%s
    Minőségi beállítás:	%s
    Lejátszási/felvételi mód:	%s
    Kártyaazonosító-érvényesség:		%s
    Kártyaazonosító:		%d
    Vakuzási mód:

en: Host power save (seconds)
hu: A számítógép energiatakarékossági ideje (s)

en: How long will it take until the camera powers off when connected to the computer?
hu: Mennyi idő után kapcsoljon le a kamera, ha össze van kötve egy számítógéppel?

en: How long will it take until the camera powers off when not connected to the computer?
hu: Mennyi idő után kapcsoljon le a kamera, ha nincs összekötve számítógéppel?

en: How long will it take until the camera powers off?
hu: Mennyi idő után kapcsoljon ki a kamera?

en: ID
hu: Azonosító

en: ISO Speed
hu: ISO-sebesség

en: Idle
hu: Üresjárat

en: Illegal parameter.
hu: Nem megengedett paraméter.

en: Image
hu: Kép

en: Image & Sound
hu: Kép és hang

en: Image Adjustment
hu: Képkiigazítás

en: Image Quality
hu: Képminőség

en: Image Size
hu: Képméret

en: Image height: %d
hu: A kép magassága: %d

en: Image number not valid.
hu: Egy képszám érvénytelen.

en: Image protected.
hu: Védett kép.

en: Image size: %d
hu: A kép mérete: %d

en: Image type is not supported
hu: A képtípus nem támogatott

en: Image width: %d
hu: A kép szélessége: %d

en: In use
hu: Használt

en: Incandescent
hu: Fehéren izzó

en: Infinity/Fish-eye
hu: Végtelen/halszem

en: Information
hu: Információ

en: Information for STV0680 based camera:
hu: Információ (STV0680-alapú kamera):

en: Internal error (1).
hu: Belső hiba (1).

en: Internal error (2).
hu: Belső hiba (2).

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Invalid Value ( %d )
hu: Érvénytelen érték ( %d )

en: Iris error.
hu: Íriszhiba.

en: Italian
hu: olasz

en: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for the Jenoptik JD11 camera.
    Protocol reverse engineered using WINE and IDA.
hu: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Meghajtóprogram a Jenoptik JD11 kamerához.
    A protokoll visszafejtése a WINE és az IDA segítségével történt.

en: Japanese
hu: japán

en: Keep filename on upload
hu: A fájlnév megőrzése feltöltéskor

en: Known problems:
    
    1. If the Kodak DC3200 does not receive a command at least every 10 seconds, it will time out, and will have to be re-initialized. If you notice the camera does not respond, simply re-select the camera. This will cause it to reinitialize.
hu: Ismert problémák:
    
    1. A Kodak DC3200 típusokat újra kell inicializálni, ha 10 másodpercig nem kapnak semmiylen parancsot. Ha azt veszi észre, hogy a kamera nem válaszol, válassza ki újból a kamerát, melynek hatására megtörténik az újrainicializálás.

en: Known problems:
    
    If communications problems occur, reset the camera and restart the application.  The driver is not robust enough yet to recover from these situations, especially if a problem occurs and the camera is not properly shutdown at speeds faster than 9600.
hu: Ismert problémák:
    
    Ha adatátviteli problémák adódnak, hozza alaphelyzetbe a kamerát és indítsa újra az alkalmazást. A meghajtó nem elég robosztus ahhoz, hogy az ilyen helyzeteket automatikusan megoldja, különösen akkor, ha a sebesség nagyobb 9600-nál és a kamera lezárása nem a szokott módon történt.

en: Kodak DC120 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    Camera Library for the Kodak DC120 camera.
    (by popular demand).
hu: Kodak DC120 programkönyvtár
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    Programkönyvtár a Kodak DC120 kamera kezeléséhez
    (sokak kérésére).

en: Kodak DC240 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> and Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Camera Library for the Kodak DC240, DC280, DC3400 and DC5000 cameras.
    Rewritten and updated for gPhoto2.
hu: Kodak DC240 programkönyvtár
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> és Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Programkönyvtár a Kodak DC240, DC280, DC3400 és DC5000 kamerák kezeléséhez.
    Újraírva és felfrissítve a gPhoto2-höz.

en: Kodak DC3200 Driver
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Questions and comments appreciated.
hu: Kodak DC3200 meghajtó
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Várom a kérdéseket, észrevételeket.

en: Konica Configuration
hu: Konica-beállítások

en: Konica library
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>
    Support for all Konica and several HP cameras.
hu: Konica programkönyvtár
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>
    Az összes Konica és néhány HP kamera támogatása.

en: Korean
hu: koreai

en: LCD Auto Off (in seconds)
hu: LCD automatikus kikapcsolás (s)

en: LCD Auto Shut Off (seconds)
hu: Az LCD automatikus kikapcsolása (s)

en: LCD Brightness
hu: Az LCD fényereje

en: LCD Mode
hu: LCD-mód

en: LED Mode
hu: LED-mód

en: Language
hu: Nyelv

en: Largan driver
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    
    Handles Largan Lmini camera.
hu: Largan meghajtó
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    
    Largan Lmini kamerák kezeléséhez.

en: Lens Mode
hu: Lencsemód

en: Lens direction does not match flash light
hu: A lencse iránya nem felel meg a vakuénak

en: Lens is not connected
hu: A lencse nincs bekötve

en: Light too dark.
hu: Túl sötét a megvilágítás.

en: List all files
hu: Az összes fájl kilistázása

en: Listing files in '%s'...
hu: A fájlok kilistázása itt: '%s'...

en: Listing folders in '%s'...
hu: A könyvtárak listázása itt: '%s'...

en: Loading camera drivers from '%s'...
hu: Kamerameghajtók letöltése innen: '%s'...

en: Local
hu: helyi

en: Localization
hu: Nemzetköziesítés

en: Localization data corrupt.
hu: A nemzetköziesítési adat hibás.

en: Localization data too long.
hu: A nemzetköziesítési adat túl hosszú.

en: Localization file too long!
hu: A nemzetköziesítési fájl túl hosszú.

en: Looking for camera ...
hu: Kamera keresése...

en: Looks like a modem, not a camera
hu: Az eszköz modemnek tűnik, nem kamerának

en: Low
hu: Alacsony

en: Low (576 x 436)
hu: Alacsony (576 x 436)

en: Low (best quality)
hu: Alacsony (a legjobb minőség)

en: Macro
hu: Makró

en: Manual Not Implemented Yet
hu: A kézikönyv még nem készült el

en: Matthew G. Martin
    Based on fujiplay by Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr>
hu: Matthew G. Martin
    Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr> fujiplay programja alapján

en: Maximal
hu: Maximális

en: Maximum number of Images: %d
hu: A képek maximális száma: %d

en: Medium
hu: Közepes

en: Medium (1152 x 872)
hu: Közepes (1152 x 872)

en: Medium (better quality)
hu: Közepes (jobb minőség)

en: Memory card status (%d): %s
hu: A memóriakártya állapota (%d): %s

en: Memory in camera: %d Mbit.
hu: A kamera memóriája: %d Mbit.

en: Minimal
hu: Minimális

en: Minolta Dimage V Camera Library
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Special thanks to Minolta for the spec.
hu: Minolta Dimage V programkönyvtár
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Köszönet a Minoltának a specifikáció megadásáért!

en: Misc exposure/lense settings
hu: Egyéb exponálási- és lencsebeállítások

en: Model:			Minolta Dimage V (%s)
    Hardware Revision:	%s
    Firmware Revision:	%s
hu: Típus:			Minolta Dimage V (%s)
    Hardver-verzió:	%s
    Firmware-verzió:	%s

en: Model:
hu: Típus:

en: Model: %s
    Memory: %d byte(s) of %d available
hu: Típus: %s
    Memória: %d bájt áll rendelkezésre %d bájtból

en: Model: %s
    Serial Number: %s,
    Hardware Version: %i.%i
    Software Version: %i.%i
    Testing Software Version: %i.%i
    Name: %s,
    Manufacturer: %s
hu: Típus: %s
    Sorozatszám: %s,
    Hardververzió: %i.%i
    Szoftververzió: %i.%i
    Tesztelési szoftververzió: %i.%i
    Név: %s,
    Gyártó: %s

en: Model: Kodak %s
hu: Típus: Kodak %s

en: Month/Day/Year
hu: Hónap/nap/év

en: Mustek MDC-800 gPhoto2 Library
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    Ported to gphoto2 by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Supports Serial and USB Protocol.
hu: Mustek MDC-800 gPhoto2 programkönyvtár
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    A gphoto2-átirat Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> munkája
    Soros és USB-csatlakozós gépeket is támogat.

en: NO Dual Iris
hu: NINCS duál írisz

en: NO Flash
hu: NINCS vaku

en: NO Power Light
hu: NINCS energiajelző fény

en: NO Resolution Switch
hu: NINCS felbontáskapcsoló

en: NOT in fill mode
hu: NEM feltöltöttségi mód

en: NOT ready
hu: NEM áll készen

en: Name to set on card when formatting.
hu: Formázáskor beállítható név.

en: Nikon Coolpix 880:
        Camera configuration (or preferences):
    
            The optical zoom does not properly
            function.
    
            Not all configuration settings
            can be properly read or written, for
            example, the fine tuned setting of
            white balance, and the language settings.
    
            Put the camera in 'M' mode in order to
            to set the shutter speed.
hu: Nikon Coolpix 880:
        A kamera beállítási opciói:
    
            Az optikai nagyítás egyelőre nem működik
            megfelelően.
    
            Nem minden beállítás olvasható és írható
            megfelelő módon, ilyen például
            a fehéregyensúly finombeállítása
            és a nyelvválasztás.
    
            Kapcsolja a kamerát 'M' módba a
            zársebesség beállításához.

en: No
hu: Nem

en: No Compact Flash Card detected
hu: Nem található Compact Flash kártya

en: No additional information available.
hu: Nem áll rendelkezésre további információ.

en: No card
hu: Nincs kártya

en: No card present.
hu: Nincs behelyezve kártya.

en: No manual
hu: Nincs kézikönyv

en: No memory card present
hu: Nincs behelyezve memóriakártya

en: No reason available
hu: A hiba oka nem ismert

en: No response from camera
hu: A kamera nem válaszolt

en: No space left on card.
hu: Nem maradt szabd hely a kártyán.

en: None
hu: Nincs

en: None selected
hu: Nincs kiválasztva

en: Normal
hu: Normál

en: Normal
hu: Normál

en: Not Full
hu: Nincs tele

en: Not enough memory available on the memory card
hu: Nincs elég szabad memória a memóriakártyán

en: Not used
hu: Nem használt

en: Note: no memory card present, some values may be invalid
hu: Megjegyzés: nincs memóriakártya, néhány érték érvénytelen lehet

en: Number of Images: %d
hu: A képek száma: %d

en: Number of pictures: %d
hu: A képek száma: %d

en: Number of pictures: %d
hu: A képek száma: %d

en: Number of pictures: %i
    Firmware Version: %s
hu: A képek száma: %i
    A firmware verziószáma: %s

en: OFF
hu: KI

en: ON
hu: BE

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Be

en: On, red-eye reduction
hu: Be, vörösszemeffektus-csökkentés

en: Only root folder is supported - you requested a file listing for folder '%s'.
hu: Csak a gyökérkönyvtár használható - listázási kísérlet történt a(z) '%s' könyvtárra.

en: Operation Mode
hu: Működési mód

en: Operation cancelled
hu: A művelet félbeszakadt

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Other command executing.
hu: Más parancs fut.

en: Out of memory
hu: Elfogyott a memória

en: Outdoor
hu: Szabadban

en: Owner name
hu: A tulajdonos neve

en: Owner name changed
hu: A tulajdonos neve megváltozott

en: PTP Access Denied
hu: PTP - a hozzáférés megtagadva

en: PTP Capture Already Terminated
hu: A PTP-felvétel már befejeződött

en: PTP Device Bus
hu: PTP eszközbusz

en: PTP Device Prop Not Supported
hu: Nem támogatott PTP eszköztulajdonság

en: PTP EK Filename Conflicts
hu: PTP EK fájlnévütközés

en: PTP EK Filename Invalid
hu: Érvénytelen PTP EK fájlnév

en: PTP EK Filename Required
hu: PTP EK fájlnév szükséges

en: PTP Error: bad parameter
hu: PTP hiba: nem megfelelő paraméter

en: PTP General Error
hu: PTP - általános hiba

en: PTP I/O error
hu: PTP I/O-hiba

en: PTP Incomplete Transfer
hu: PTP - nem teljes transzfer

en: PTP Invalid Code Format
hu: PTP érvénytelen kódformátum

en: PTP Invalid Device Prop Format
hu: PTP érvénytelen eszköztulajdonság-formátum

en: PTP Invalid Device Prop Value
hu: PTP érvénytelen eszköztulajdonság-érték

en: PTP Invalid Object Format Code
hu: PTP érvénytelen objektumformátum-kód

en: PTP Invalid Object Handle
hu: Érvénytelen PTP objektumazonosító

en: PTP Invalid Parameter
hu: PTP - érvénytelen paraméter

en: PTP Invalid Parent Object
hu: PTP - érvénytelen szülőobjektum

en: PTP Invalid Storage ID
hu: PTP érvénytelen tárolóazonosító

en: PTP Invalid Transaction ID
hu: PTP - érvénytelen tranzakciós azonosító

en: PTP No Thumbnail Present
hu: PTP - nem érhető el előnézeti kép

en: PTP No Valid Object Info
hu: PTP érvénytelen objektuminformáció

en: PTP OK!
hu: PTP OK.

en: PTP Object Write Protected
hu: PTP - az objektum írásvédett

en: PTP Operation Not Supported
hu: PTP - nem támogatott művelet

en: PTP Parameter Not Supported
hu: PTP - nem támogatott paraméter

en: PTP Partial Deletion
hu: PTP - részleges törlés

en: PTP Protocol error, data expected
hu: PTP protokollhiba, nem érkezett adat

en: PTP Protocol error, response expected
hu: PTP protokollhiba, nem jött válasz

en: PTP Self Test Failed
hu: PTP - az önteszt nem sikerült

en: PTP Session Already Opened
hu: PTP - a munkafolyamat már meg van nyitva

en: PTP Session Not Open
hu: PTP - a munkafolyamat nincs megnyitva

en: PTP Specification By Format Unsupported
hu: Nem támogatott formátumú PTP-specifikáció

en: PTP Specification Of Destination Unsupported
hu: Nem támogatott PTP specifikáció vagy cél

en: PTP Store Full
hu: PTP - a tároló betelt

en: PTP Store Not Available
hu: A PTP-tároló nem érhető el

en: PTP Store Read Only
hu: PTP - a tároló csak olvasható

en: PTP Transaction Canceled
hu: PTP - a tranzakció félbeszakadt

en: PTP Undefined Error
hu: PTP - nem definiált hiba

en: PTP Unknown Vendor Code
hu: Ismeretlen PTP gyártókód

en: PTP is implemented for USB cameras only.
hu: A PTP csak USB-csatolós kameráknál használható.

en: Panasonic DC1000 gPhoto library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
hu: Panasonic DC1000 gPhoto programkönyvtár
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> és
    Galen Brooks <galen@nine.com>
    dc1000 nevű programja alapján.

en: Panasonic DC1580 gPhoto library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
hu: Panasonic DC1580 gPhoto programkönyvtár
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> és
    Galen Brooks <galen@nine.com>
    dc1000 nevű programja alapján.

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    Panasonic introduced image capturing technology called PHOTOSHOT for the first time to this series of Palmcorders.  Images are stored in JPEG format on an internal flashcard and can be transfered to a computer through the built-in serial port.  Images are saved in one of two resolutions; NORMAL is 320x240 and FINE is 640x480.  The CCD device which captures the images from the lens is only 300K and thus produces only low quality pictures.
hu: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    A Panasonic a PHOTOSHOT nevű felvételi technológiáját ennél a Palmcorder-sorozatnál alkalmazta először. A képek JPEG formátumban tárolódnak egy Flash-kártyán, soros porton keresztül lehet átvinni őket számítógépre. A képek kétféle felbontásban készülhetnek: normálban (320x240) és finomban (640x480). A CCD eszköz - mely a képeket a lencsékről digitális formában leveszi - 300K-s, ezért a gép csak alacsony minőségű képek készítésére alkalmas.

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder Driver
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>
hu: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder-meghajtó
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>

en: Parameter 1
hu: 1. paraméter

en: Parameter 2
hu: 2. paraméter

en: Parameter 3
hu: 3. paraméter

en: Path not absolute
hu: Az elérési út nem abzolút

en: Persistent Settings
hu: Megmaradó beállítások

en: Picture Settings
hu: Képbeállítások

en: Pictures
hu: Képek

en: Play
hu: Lejátszás

en: Port speed
hu: A csatlakozó sebessége

en: Portugese
hu: portugál

en: Power (readonly)
hu: Energia (csak olvasható)

en: Problem downloading image
hu: Nem sikerült letölteni a képet

en: Problem getting image information
hu: Nem sikerült lekérdezni a kép adatait

en: Problem getting number of images
hu: Nem sikerült lekérdezni a képek számát

en: Problem opening port
hu: Hiba történt a port megnyitásakor

en: Problem reading image from flash
hu: Nem sikerült beolvasni egy képet a Flash kártyáról

en: Problem resetting camera
hu: Nem sikerült alapállapotba hozni a kamerát

en: Problem setting camera communication speed
hu: Nem sikerült beállítani a kamera átviteli sebességét

en: Problem taking live image
hu: Nem sikerült közvetlenül felvételt készíteni

en: Product ID: %02x%02x
hu: Termékazonosító: %02x%02x

en: Prohibit Flash
hu: A vaku letiltása

en: Read-only file attributes like width and height can not be changed.
hu: A csak olvasható fájljellemzők (pl. szélesség, magasság) nem változtathatók meg.

en: Ready
hu: Kész

en: Received unexpected data (0x%02x, 0x%02x).
hu: Nem várt adatok érkeztek (0x%02x, 0x%02x).

en: Received unexpected header (%i)
hu: Nem várt fejléc érkezett (%i)

en: Received unexpected response
hu: Nem várt válasz érkezett

en: Receiving data...
hu: Adatok fogadása...

en: Record
hu: Felvétel

en: Record Mode
hu: Felvételi mód

en: Red
hu: Vörös

en: Red eye flash
hu: Vörösszem-vaku

en: Red-eye Reduction
hu: Vörösszemhatás-csökkentés

en: Remote
hu: távoli

en: Requested information about picture %i (= 0x%x), but got information about picture %i back
hu: A(z) %i (= 0x%x) azonosítójú kép adatainak lekérdezése történt, de a gép a(z) %i azonosítójú kép adatait adta vissza

en: Resetting protocol...
hu: A protokoll alapállapotba hozása...

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Resolution Switch
hu: Felbontáskapcsoló

en: Resolution plus Size
hu: Felbontás és méret

en: Ricoh / Philips driver by
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    based on Bob Paauwe's driver
hu: Ricoh/Philips meghajtó
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    Bob Paauwe meghajtóprogramja segítségével

en: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Driver for cameras using the STV0680 processor ASIC.
    Protocol reverse engineered using CommLite Beta 5
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Extended for Aiptek PenCam and other STM USB Dual-mode cameras.
hu: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Meghajtóprogram az STV0680 ASIC processzorral ellátott kamerákhoz.
    A protokoll visszafejtése a CommLite Beta 5 segítségével történt.
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Továbbfejlesztette a meghajtóprogramot az Aiptek PenCam és más STM USB duál módú kamerák kezeléséhez.

en: Self Timer
hu: Saját időzítő

en: Self Timer (next picture only)
hu: Saját időzítő (csak a következő képnél)

en: Self Timer (only next picture)
hu: Saját időzítő (csak a következő képnél)

en: Self Timer Time
hu: A saját időzítő ideje

en: Sending data...
hu: Adatok küldése...

en: Sensor ID: %d.%d
hu: Érzékelőazonosító: %d.%d

en: Sepia
hu: Szépia

en: Session-persistent Settings
hu: Munkafolyamathoz kötött beállítások

en: Set camera date to PC date
hu: A kamera dátumának beállítása a számítógép dátumára

en: Set clock in camera
hu: A kamera órájának beállítása

en: Shall the camera beep when taking a picture?
hu: Adjon hangjelzést a kamera kép felvételekor?

en: Shot Settings
hu: Képkészítési beállítások

en: Shutter Speed (in seconds)
hu: Zársebesség (s)

en: Shutter Speed (microseconds, 0 auto)
hu: Zársebesség (ezredmásodperc, 0 = automatikus)

en: Shutter Speed microseconds (0 auto)
hu: Zársebesség [ezredmásodpercben] (0=automatikus)

en: SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for accessing the SiPix Web2 camera.
hu: SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Meghajtó a SiPix Web2 kamera kezeléséhez.

en: Sipix StyleCam Blink Driver
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
hu: Sipix StyleCam Blink meghajtó
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Skylight
hu: Égbolt

en: Slide Show Interval
hu: Diavetítési időköz

en: Slow Sync
hu: Lassú szinkronizálás

en: Some notes about Olympus cameras (and others?):
    (1) Camera Configuration:
        A value of 0 will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. In order
        to use this mode, the camera must be switched
        into 'USB PC control mode'. To get to the menu
        for switching modes, turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnectig. Otherwise you cannot use
        the camera's buttons. If you end up with this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC and switch LCD to 'Off'.
hu: Néhány megjegyzés az Olympus kamerákkal kapcsolatban:
    (1) A kamera beállításai:
        0 érték esetén mindig az alapértelmezés lesz érvényes.
    (2) A Olympus C-3040Z (sőt talán a C-2040Z
        és más típusok is) rendelkeznek USB-s vezérlési móddal.
        Ez csak akkor használható, ha a kamera át van állítva
        'USB PC control mode'-ba. A módváltási menü eléréséhez
        kapcsolja be a kamerát, nyissa fel a memóriakártya
        tartójának fedelét és tartsa lenyomva a menü és az LCD
        gombot egészen addig, amíg a beállítómenü
        meg nem jelenik. ON állásba kell kapcsolni.
    (3) Ha az 'LCD mode'-ot 'Monitor' vagy
        'Normal' állásba kapcsolja, de felejtse el visszaállítani 'Off'-ra
        a kapcsolat bontása előtt, máskülönben a kamera gombjait nem
        lehet használni. Ha mégis 'sikerült' előidézni ezt az állapotot,
        kösse össze újból a számítógépet és a kamerát,
        és kapcsolja 'Off' állapotba az LCD-t.

en: Some notes about Olympus cameras:
    (1) Camera Configuration:
        A value of 0 will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. In order
        to use this mode, the camera must be switched
        into 'USB PC control mode'. To get to the menu
        for switching modes, turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnectig. Otherwise you cannot use
        the camera's buttons. If you end up with this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC and switch LCD to 'Off'.
hu: Néhány megjegyzés az Olympus kamerákkal kapcsolatban:
    (1) A kamera beállításai:
        0 érték esetén mindig az alapértelmezés lesz érvényes.
    (2) A Olympus C-3040Z (sőt talán a C-2040Z
        és más típusok is) rendelkeznek USB-s vezérlési móddal.
        Ez csak akkor használható, ha a kamera át van állítva
        'USB PC control mode'-ba. A módváltási menü eléréséhez
        kapcsolja be a kamerát, nyissa fel a memóriakártya
        tartójának fedelét és tartsa lenyomva a menü és az LCD
        gombot egészen addig, amíg a beállítómenü
        meg nem jelenik. ON állásba kell kapcsolni.
    (3) Ha az 'LCD mode'-ot 'Monitor' vagy
        'Normal' állásba kapcsolja, de felejtse el visszaállítani 'Off'-ra
        a kapcsolat bontása előtt, máskülönben a kamera gombjait nem
        lehet használni. Ha mégis 'sikerült' előidézni ezt az állapotot,
        kösse össze újból a számítógépet és a kamerát,
        és kapcsolja 'Off' állapotba az LCD-t.

en: Sony DSC-F1 Digital Camera Support
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    Based on the chotplay CLI interface from
    Ken-ichi Hayashi
    Gphoto2 port by Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>
hu: Támogatás a Sony DSC-F1 digitális kamerákhoz
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    A chotplay CLI felületen alapul, amely
    Ken-ichi Hayashi munkája
    A Gphoto2-átirat szerzője: Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>

en: Sony DSC-F55/505 gPhoto library
    Supports Sony MSAC-SR1 and Memory Stick used by DCR-PC100
    Originally written by Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com>
    gPhoto2 port by Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>
hu: Sony DSC-F55/505 gPhoto programkönyvtár
    Támogatás a Sony MSAC-SR1 és a Memory Stick használatához a DCR-PC100-ben
    Az eredeti program Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com> munkája
    Átirat a gPhoto2-höz: Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>

en: Sound
hu: Hang

en: Soundvision Driver
    Vince Weaver <vince@deater.net>
hu: Soundvision-meghajtó
    Vince Weaver <vince@deater.net>

en: Space remaining: High: %d, Medium: %d, Low: %d
hu: Megmaradt hely: magas (%d), közepes (%d), alacsony (%d)

en: Spanish
hu: spanyol

en: Speed %i is not supported!
hu: A megadott sebesség (%i) nem támogatott.

en: Speeds greater than 57600 are not supported for uploading to this camera
hu: 57600-nál magasabb sebességet nem lehet használni ennél a kameránál feltöltéshez

en: Spot Metering Mode
hu: Pontmérő mód (spot metering)

en: Strobe error.
hu: Strobe-hiba.

en: Summary for Mustek MDC800:
hu: A Mustek MDC800 áttekintése:

en: Switching Camera Off
hu: A kamera kikapcsolása

en: System error.
hu: Rendszerhiba.

en: TV Output Format
hu: TV-kimeneti formátum

en: Testing different speeds...
hu: A különféle sebességek tesztelése...

en: The Directory Browse "camera" lets you index photos on your hard drive.
hu: A "camera" böngészése lehetővé teszi a képek indexelését a merevlemezen.

en: The JD11 camera works rather well with this driver.
    An RS232 interface @ 115 kbit is required for image transfer.
    The driver allows you to get
    
       - thumbnails (64x48 PGM format)
       - full images (640x480 PPM format)
hu: A JD11 kamera elég jól működik ezzel a meghajtóval.
    RS232 felület és 115 kbites kapcsolat szükséges képek áttöltéséhez.
    A meghajtó segítségével létrehozhatók:
    
       - előnézeti képek (64x48 PGM formátumban)
       - teljes képek (640x480 PPM formátumban)

en: The Kodak DC120 camera uses the KDC file format for storing images. If you want to view the images you download from your camera, you will need to download the "kdc2tiff" program. It is available from http://kdc2tiff.sourceforge.net
hu: A Kodak DC120 kamera a KDC nevű fájlformátumot használja képek tárolásához. A kameráról letöltött képek megtekintéséhez szükség van a "kdc2tiff" programra, mely letölthető innen: http://kdc2tiff.sourceforge.net

en: The Samsung digimax 800k driver has been written by James McKenzie <james@fishsoup.dhs.org> for gphoto. Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net> ported it to gphoto2. Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> fixed and enhanced the port.
hu: A Samsung digimax 800k meghajtót James McKenzie <james@fishsoup.dhs.org> készítette a gphoto-hoz. Később Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net> átírta a gphoto2-höz. Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> tovább tökéletesítette az átiratot, kijavítva néhány hibát.

en: The battery level of the camera is too low (%d%%). The operation is aborted.
hu: A kamera energiaszintje nagyon alacsony (%d%%). A művelet félbeszakadt.

en: The camera could not be contacted. Please make sure it is conntected to the computer and turned on.
hu: Nem sikerült felvenni a kapcsolatot a kamerával. Ellenőrizze, hogy össze van-e kötve a számítógéppel és be van-e kapcsolva.

en: The camera did not accept the command.
hu: A kamera nem fogadta el a parancsot.

en: The camera does not accept '%s' as filename.
hu: A kamera nem fogadja el a(z) '%s' fájlnevet.

en: The camera does not support speed %i.
hu: A kamera nem támogatja a(z) %i sebességet.

en: The camera sent more bytes than expected (%i)
hu: A kamera a vártnál több bájtot küldött (%i)

en: The camera sent only %i byte(s), but we need at least %i.
hu: A kamera csak %i bájtot küldött, de legalább %i bájtot kellett volna.

en: The file to be uploaded has a null length
hu: A feltöltendő fájl 0 hosszúságú

en: The filename's length must not exceed 12 characters ('%s' has %i characters).
hu: A fájlnév nem lehet 12 karakternél hosszabb ('%s': %i karakter).

en: The filesystem does not support upload of files.
hu: A fájlrendszer nem támogatja fájlok feltöltését.

en: The filesystem doesn't support getting file information
hu: A fájlrendszer nem támogatja a fájljellemzők lekérdezését.

en: The filesystem doesn't support getting files
hu: A fájlrendszer nem támogatja fájlok letöltését

en: The filesystem doesn't support setting file information
hu: A fájlrendszer nem támogatja fájlinformációk beállítását

en: The first byte received (0x%x) is not valid.
hu: Az első fogadott bájt (0x%x) érvénytelen.

en: The path '%s' is not absolute.
hu: Az elérési út ('%s') nem abszolút.

en: The requested port type (%i) is not supported by this driver.
hu: A kért porttípust (%i) nem támogatja ez a meghajtó.

en: There are still files in folder '%s' that you are trying to remove.
hu: Az eltávolítani kívánt '%s' könyvtár még nem üres, fájlokat tartalmaz.

en: There are still subfolders in folder '%s' that you are trying to remove.
hu: Az eltávolítani kívánt '%s' könyvtár nem üres, még tartalmaz alkönyvtárakat.

en: There is currently an operation in progress. This camera only supports one operation at a time. Please wait until the current operation has finished.
hu: Jelenleg még tart egy művelet, és a kamera egyszerre csak egy művelet végzését teszi lehetővé. Kérem várja meg a művelet befejeződését.

en: There is nothing to summarize for this camera.
hu: Nincs összefoglalás ennél a kameránál.

en: This camera can not capture previews.
hu: Ez a kamera nem támogat gyorsnézeteket.

en: This camera can not capture.
hu: Ez a kamera nem támogat rögzítést.

en: This camera does not offer a manual.
hu: Ez a kamera nem tartalmaz kézikönyvet.

en: This camera does not offer any configuration options.
hu: A kamerán nem érhető el egyetlen beállítási opció sem.

en: This camera does not provide information about the driver.
hu: A meghajtóprogram adatai nem érhetők el ennél a kameránál.

en: This camera does not support setting configuration options.
hu: A kamera nem teszi lehetővé a beállítások módosítását.

en: This camera does not support summaries.
hu: Ez a kamera nem támogat összesítéseket.

en: This library has been tested with a Kodak DC 215 Zoom camera. It might work also with DC 200 and DC 210 cameras. If you happen to have such a camera, please send a message to koltan@gmx.de to let me know, if you have any troubles with this driver library or if everything is okay.
hu: A programkönyvtár tesztelése egy Kodak DC 215 Zoom kamerával történt. Lehet, hogy nem működik a DC 200 és DC 210 kamerákkal. Ha Ön ilyennel rendelkezik, kérem írjon e-mailt a koltan@gmx.de címre, és írja meg, milyen hibákat tapasztalt, vagy hibátlan-e a működés.

en: Thumbnail height: %d
hu: Az előnézeti kép magassága: %d

en: Thumbnail size: %d
hu: Az előnézeti kép mérete: %d

en: Thumbnail width: %d
hu: Az előnézeti kép szélessége: %d

en: Time format
hu: Időformátum

en: Too many retries failed.
hu: Túl sok próbálkozás nem sikerült.

en: Total pictures captured: %d, Flashes fired: %d
hu: A felvett képek száma: %d, a vakuvillanások száma: %d

en: Transmission timed out even after 2 retries. Giving up...
hu: Az adatátvitel 2 próbálkozás után sem sikerült (időtúllépés történt). A művelet nem sikerült...

en: Trying to contact camera...
hu: Kapcsolatfelvétel a kamerával...

en: Unavailable
hu: Nem áll rendelkezésre

en: Unknown camera library error
hu: Ismeretlen hiba a kamerakezelő programkönyvtárban

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Unknown file type %i.
hu: Ismeretlen fájltípus: %i.

en: Unknown model
hu: Ismeretlen típus

en: Unrecognized response
hu: Nem felismerhető válasz

en: Unsuitable card
hu: Nem megfelelő kártya

en: Unsupported command.
hu: Nem támogatott parancs.

en: Unsupported image type
hu: Nem támogatott képtípus

en: Unsupported port type %i = 0x%x given. Initialization impossible.
hu: Nem támogatott porttípus (%i = 0x%x) van megadva. Nem lehet inicializálni a kamerát.

en: Unsupported port type: %d. This driver only works with USB cameras.
hu: Nem támogatott porttípus: %d. Ez a meghajtó csak USB-alapú kamerákkal működik.

en: Upload is supported into the '%s' folder only
hu: Csak a(z) '%s' mappába lehet fájlokat feltölteni

en: Uploading file...
hu: Fájl feltöltése...

en: Uploading image: %s.
hu: Kép feltöltése: %s.

en: Uploading...
hu: Feltöltés...

en: User canceled download
hu: A felhasználó megszakította a letöltést

en: Vendor ID: %02x%02x
hu: Gyártóazonosító: %02x%02x

en: Version:
hu: Verzió:

en: View hidden directories
hu: A rejtett könyvtárak megjelenítése

en: Volatile Settings
hu: Nem megmaradó beállítások

en: Waiting for completion...
hu: Várakozás a művelet befejeződésére...

en: Waiting...
hu: Várakozás...

en: Weak
hu: Gyenge

en: White Balance
hu: Fehéregyensúly

en: White Board
hu: Fehér alap

en: White level
hu: Fehérszint

en: Write-protected
hu: Írásvédett

en: Wrong escape sequence: expected 0x%02x, got 0x%02x.
hu: Hibás escape-szekvencia: 0x%02x helyett 0x%02x érkezett.

en: Year/Month/Day
hu: Év/hónap/nap

en: Yes
hu: Igen

en: You have been trying to delete '%s' from folder '%s', but the filesystem does not support deletion of files.
hu: A program megpróbálta törölni a(z) '%s' fájlt a(z) '%s' mappából, de a fájlrendszer nem támogatja fájlok törlését.

en: You have to set the port prior initialization of the camera.
hu: A kamera inicializálása előtt be kell állítani a port értékét.

en: Your camera does not support changing filenames.
hu: A kamera nem támogatja fájlnevek cserélését.

en: Your camera does only support deleting the last file on the camera. In this case, this is file '%s'.
hu: A kamera csak az utolsó felvétel törlését teszi lehetővé. Jelen pillanatban ennek neve: '%s'.

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom (in millimeters)
hu: Nagyítás (mm)

en: a/c adaptor
hu: a/c adapter

en: auto
hu: automatikus

en: battery
hu: akkumulátor

en: black & white
hu: fekete-fehér

en: camera inactive for > 9 seconds, re-initing.
hu: a kamera inaktív volt több mint 9 másodpercig, újrainicializálás.

en: color
hu: színes

en: coolshot library v
hu: Coolshot programkönyvtár v

en: could not change owner name
hu: a tulajdonos nevét nem sikerült megváltoztatni

en: could not set time
hu: az idő beállítása nem sikerült

en: externally
hu: külső

en: fine
hu: finom

en: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    This software was created with the
    help of proprietary information belonging
    to StarDot Technologies.
    
    Author:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Contributors:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         Converting raw camera images to RGB
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Information on protocol, raw image format,
         gphoto2 port
hu: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    Ez a szoftver a StarDot Technologies
    kereskedelmi szoftverfejlesztő
    csomagjával készült.
    
    Szerző:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Hozzájárultak még:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         A kamera képeinek RGB-re konvertálása
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Információ a protokollról, a nyers képformátumról,
         a gphoto2-átiratról

en: high (640x480)
hu: magas (640x480)

en: in fill mode
hu: feltöltöttségi mód

en: internally
hu: belső

en: jamcam library v
hu: jamcam programkönyvtár v

en: low (320x240)
hu: alacsony (320x240)

en: menu
hu: menü

en: no status reported.
hu: nincs állapotinformáció.

en: normal
hu: normál

en: not available: %s
hu: nem érhető el: %s

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: on battery
hu: akkumulátorról

en: play
hu: lejátszás

en: power OK
hu: energiaszint: megfelelő

en: power bad
hu: energiaszint: nem megfelelő

en: ready
hu: kész

en: record
hu: felvétel

en: sierra SPARClite library
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Support for sierra-based digital cameras
    including Olympus, Nikon, Epson, and others.
    
    Thanks to Data Engines (www.dataengines.com)
    for the use of their Olympus C-3030Z for USB
    support implementation.
hu: sierra SPARClite programkönyvtár
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Támogatás a Sierra-alapú digitális kamerákhoz,
    az Olympus, a Nikon, az Epson és más gyártók termékeihez.
    
    Köszönet a Data Engines-nek (www.dataengines.com)
    akik engedélyezték az Olympus C-3030Z for USB termékük
    felhasználását a program elkészítéséhez.

en: superfine
hu: nagyon finom

en: sx330z is USB only
hu: az sx330z csak USB-s

en: sysctl call failed ('%m').
hu: A sysctl hívás nem sikerült ('%m').

en: time set
hu: az idő beállítva

en: unknown (0x%02x)
hu: ismeretlen (0x%02x)
