libgtop 1.1.6 - en to hu translation catalogue (208 entries)

en: Abort
hu: Abortál

en: Address
hu: Cím

en: Address of beginning of code segment
hu: A kódszegmens kezdetének címe

en: Address of end of code segment
hu: A kódszegmens címének vége

en: Address of the bottom of stack segment
hu: A veremszegmens aljának címe

en: Adjust on exit max value
hu: Beállítás kilépéskor maximális értéke

en: Alarm clock
hu: Ébresztőóra

en: Available blocks
hu: Elérhető blokkok

en: Background read from tty
hu: Háttérbeli olvasás a tty-ről

en: Background write to tty
hu: Háttérbeli írás a tty-re

en: Bad argument to system call
hu: Rendszerhívás rossz argumentummal

en: Blocked
hu: Blokkolt

en: Broken pipe
hu: Megszakadt csővezeték

en: Buffers
hu: Pufferek

en: Bus error
hu: Buszhiba

en: Bytes In
hu: Byte-ok be

en: Bytes Out
hu: Byte-ok ki

en: Bytes Total
hu: Byte-ok összesen

en: CPU Time in System Mode
hu: CPU-idő rendszer módban

en: CPU Time in User Mode
hu: CPU-idő felhasználói módban

en: CPU Time in User Mode (nice)
hu: CPU-idő felhasználói módban (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
hu: CPU-idő üresjáratban

en: CPU Usage
hu: CPU használat

en: CPU limit exceeded
hu: CPU-korlát túllépve

en: Cached
hu: Gyorsítótárban

en: Child status has changed
hu: A gyermek állapota megváltozott

en: Collisions
hu: Ütközések

en: Command line arguments of the process
hu: A folyamatok parancssori paraméterei

en: Continue
hu: Folytatás

en: Default max size of queue
hu: A sor alapértelmezett maximális mérete

en: Dirty Size
hu: Piszkos méret

en: Don't fork into background
hu: Ne forkoljon a háttérbe

en: EMT error
hu: EMT hiba

en: Effective Group ID
hu: Effektív csoportazonosító

en: Effective User ID
hu: Effektív felhasználóazonosító

en: Enable debugging
hu: Hibakeresés engedélyezése

en: Enable verbose output
hu: Részletes üzenetek bekapcsolása

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: Hiba a(z) %s kapcsolónál: %s.
    Futtasd a '%s --help' parancsot a parancssori kapcsolók listájáért.

en: Errors In
hu: Hibák be

en: Errors Out
hu: Hibák ki

en: Errors Total
hu: Hibák összesen

en: File System Usage
hu: Fájlrendszer használat

en: File size limit exceeded
hu: Fájlméret korlátja túllépve

en: Floating-point exception
hu: Lebegőpontos kivétel

en: Free Memory
hu: Szabad memória

en: Free Swap Space
hu: Szabad swap terület

en: Free blocks
hu: Szabad blokkok

en: Free blocks available to non-superusers
hu: Szabad blokkok normál felhasználóknak

en: Free blocks available to the superuser
hu: Szabad blokkok a rendszergazda számára

en: Free file nodes
hu: Szabad fájl node-ok

en: Free memory size in kB
hu: Szabad memóriaméret kB-ban

en: Frequency
hu: Frekvencia

en: Full device number of controlling terminal
hu: A vezérlő terminál teljes eszközszáma

en: GID of process
hu: A folyamat GID-je

en: Group ID
hu: Csoportazonosító

en: Hangup
hu: Felfüggeszt

en: I/O now possible
hu: Az I/O most lehetséges

en: Idle
hu: Üresjárat

en: Idle (%)
hu: Üresjárat (%)

en: Idletime
hu: Üresjárat

en: Illegal instruction
hu: Illegális utasítás

en: Information request
hu: Információkérés

en: Input bytes
hu: Beolvasott byte-ok

en: Interface Flags
hu: Interfészjelzők

en: Interrupt
hu: Megszakítás

en: Invoked from inetd
hu: inetd-ből indítva

en: Kernel scheduling priority
hu: Rendszermag-ütemezési prioritás

en: Keyboard stop
hu: Billentyűzet stop

en: Kill
hu: Kilövés

en: Last PID
hu: Utolsó PID

en: Length in bytes of the returned string.
hu: A visszaadott karakterlánc hossza byte-okban

en: List of currently mounted filesystems
hu: A jelenleg becsatol fájlrendszerek listája

en: List of running Processes
hu: Futó folyamatok listája

en: Load Average
hu: Átlagos terhelés

en: Load Averange
hu: Átlagos terhelés

en: Locked
hu: Zárolva

en: Mask of blocked signals
hu: Blokkolt szignálok maszkja

en: Mask of caught signals
hu: Elkapott szignálok maszkja

en: Mask of ignored signals
hu: Ignorált szignálok maszkja

en: Max number of arrays
hu: Tömbök maximális száma

en: Max number of segments
hu: Szegmensek maximális száma

en: Max ops per semop call
hu: Ops-ok maximális száma semop-hívásonként

en: Max queues system wide
hu: A sor maximális mérete

en: Max segment size
hu: Szegmensek maximális mérete

en: Max semaphores per array
hu: Maximális szemaforok tömbönként

en: Max semaphores system wide
hu: A rendszer maximális szemaforjai

en: Max shared segments per process
hu: Folyamatonkénti osztott szegmensek maximális száma

en: Max size of message
hu: Üzenet maximális mérete

en: Max total shared memory
hu: A teljes osztott memória maximális mérete

en: Maximum Transfer Unit
hu: Maximális átviteli egység (MTU)

en: Memory Usage
hu: Memóriahasználat

en: Memory in locked pages in kB
hu: Memória a zárolt lapokban kB-ban

en: Memory used from user processes in kB
hu: A felhasználói folyamatok által használt memória kB-ban

en: Message segment size
hu: Üzenetszegmens mérete

en: Min segment size
hu: Szegmensek minimális mérete

en: Mount List
hu: Becsatolások listája

en: Network Load
hu: Hálózati terhelés

en: Number of Tasks
hu: Feladatok száma

en: Number of clock ticks since system boot
hu: Óraütések száma rendszerindítás óta

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
hu: Rendszer módban töltött óraütések száma

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
hu: Üresjáratban töltött óraütések száma

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
hu: Felhasználói módban töltött óraütések száma

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
hu: Felhasználói módban töltött óraütések száma (nice)

en: Number of entries in message map
hu: Üzenettábla bejegyzéseinek száma

en: Number of entries in semaphore map
hu: Bejegyzések száma a szemafor táblában

en: Number of input bytes
hu: Beolvasott byte-ok száma

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
hu: Az egyszerre futó feladatok átlagos száma 1, 5 és 15 percre átlagolva

en: Number of list elements
hu: Listaelemek száma

en: Number of output bytes
hu: Kiírt byte-ok száma

en: Number of pages of virtual memory
hu: A virtuális memória lapjainak száma

en: Number of system message headers
hu: Rendszerüzenet fejlécek száma

en: Number of tasks currently running
hu: A jelenleg futó feladatok száma

en: Number of undo structures system wide
hu: A rendszer visszavonási struktúráinak száma

en: Output bytes
hu: Kiírt byte-ok

en: PID of parent process
hu: Szülő folyamat PID-je

en: PPP State
hu: PPP állapota

en: PPP Statistics
hu: PPP statisztika

en: Packets In
hu: Csomagok be

en: Packets Out
hu: Csomagok ki

en: Packets Total
hu: Csomagok összesen

en: Page In
hu: Lapok be

en: Page Out
hu: Lapok ki

en: Percent:
hu: Százalék:

en: Priority
hu: Prioritás

en: Process Arguments
hu: Folyamat argumentumok

en: Process ID
hu: Folyamatazonosító

en: Process Kernel Data information
hu: Folyamat kernel adat információ

en: Process Memory Map
hu: Folyamat memóriatérkép

en: Process Memory information
hu: Folyamat memória információ

en: Process Segment information
hu: Folyamat szegmens információ

en: Process Signal information
hu: Folyamat szignál információ

en: Process Status information
hu: Folyamat státusz információ

en: Process Time information
hu: Folyamat idő információ

en: Process UID and TTY information
hu: Folyamat UID és TTY információ

en: Process group ID
hu: Folyamatcsoport-azonosító

en: Profiling alarm clock
hu: Ébresztőóra profilírozása

en: Quit
hu: Kilépés

en: Resident
hu: Rezidens

en: Resident Set Size
hu: Rezidens halmazméret

en: Resident Set Size Limit
hu: Rezidens halmazméret korlátja

en: Running Tasks
hu: Futó feladatok

en: SMP CPU Time in System Mode
hu: SMP CPU-idő rendszer módban

en: SMP CPU Time in User Mode
hu: SMP CPU-idő felhasználói módban

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
hu: SMP CPU-idő felhasználói módban (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
hu: SMP CPU-idő üresjáratban

en: SMP Total CPU Time
hu: SMP teljes CPU-idő

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
hu: a folyamat által összegyűjtött SMP kernel CPU-idő

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
hu: a folyamat által összegyűjtött SMP felhasználói CPU-idő

en: Segmentation violation
hu: Szegmentáció megsértése

en: Semaphore max value
hu: Szemafor maximális értéke

en: Server Features
hu: Szerver lehetőségek

en: Session ID
hu: Munkamenet-azonosító

en: Share
hu: Osztott

en: Shared Memory
hu: Osztott memória

en: Shared memory size in kB
hu: Osztott memóriaméret kB-ban

en: Signal
hu: Szignál

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
hu: Egybetűs folyamatállapot-kód (S=sleeping)

en: Size
hu: Méret

en: Size in kilobytes of message pool
hu: Üzenettár mérete kilobyte-ban

en: Size of a single list element
hu: Egyetlen listaelem mérete

en: Size of buffers kB
hu: Pufferek mérete kB-ban

en: Size of cached memory in kB
hu: A gyorsítótárazott memória kB-ban

en: Standard unix nice level of process
hu: A folyamat szabványos unix nice-szintje

en: State
hu: Állapot

en: Stop
hu: Leállítás

en: Subnet
hu: Alhálózat

en: Swap Usage
hu: Swaphasználat

en: System Uptime
hu: Rendszer működési ideje

en: Terminal process group ID
hu: A terminálfolyamat csoportazonosítója

en: Termination
hu: Befejezés

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
hu: Aktuális EIP (32 bites utasításmutató).

en: Tick Frequency
hu: Óraütések gyakorisága

en: Tick frequency
hu: Órajel frekvencia

en: Tick frequency (default is 100)
hu: Óraütések gyakorisága (alapértelmezés 100)

en: Ticks (%ld per second):
hu: Órajel (%ld másodpercenként):

en: Time in seconds since system boot
hu: Rendszerindítás óta eltel idő másodpercben

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
hu: A rendszerindítás óda üresjáratban töltött idő másodpercben

en: Total
hu: Összesen

en: Total # of pages of memory
hu: Memórialapok teljes száma

en: Total (%)
hu: Összes (%)

en: Total CPU Time
hu: Teljes CPU-idő

en: Total Memory
hu: Összes memória

en: Total Swap Space
hu: Teljes swap terület

en: Total blocks
hu: Összes blokkok

en: Total file nodes
hu: Összes fájl node-ok

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
hu: A rendszerindítás óta beolvasott swap lapok teljes száma

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
hu: A rendszerindítás óta kiírt swap lapok teljes száma

en: Total number of tasks
hu: Feladatok teljes száma

en: Total physical memory in kB
hu: Teljes fizikai memória kB-ban

en: Total size of list
hu: Lista teljes mérete

en: Trace trap
hu: Nyomkövetési csapda

en: UID of process
hu: A folyamat UID-je

en: Uptime
hu: Működési idő

en: Urgent condition on socket
hu: Sürgős állapot a foglalaton

en: Used Memory
hu: Használt memória

en: Used Swap Space
hu: Használt swap terület

en: Used memory size in kB
hu: Használt memóriaméret kB-ban

en: User
hu: Felhasználó

en: User (%)
hu: Felhasználó (%)

en: User ID
hu: Felhasználóazonosító

en: User defined signal 1
hu: Felhasználói szignál 1

en: User defined signal 2
hu: Felhasználói szignál 2

en: Virtual
hu: Virtuális

en: Virtual alarm clock
hu: Virtuális ébresztőóra

en: Window size change
hu: Ablakméret változása

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
hu: a folyamat által összegyűjtött rendszer CPU-idő

en: read data size
hu: olvasási adatméret

en: user-mode CPU time accumulated by process
hu: a folyamat által összegyűjtött felhasználói CPU-idő
