PostgreSQL 7.2 - en to hu translation catalogue (476 entries)

en: 
    Please read the documentation for the complete list of run-time
    configuration settings and how to set them on the command line or in
    the configuration file.
    
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
hu: 
    Kérjük olvassa el a dokumentációt, amelyben a konfigurációs lehetőségek
    teljes skálája megtalálható, s ezen felül az is, hogy akár parancssori
    módban, akár a konfigurációs file segítségével hogyan finomhangolhatja
    a rendszert.
    
    A hibajelzéséket kérjük a <pgsql-bugs@postgresql.org> címre küldje.

en: "%s" is a system index. call REINDEX under standalone postgres with -O -P options
hu: A(z) "%s" rendszerindex. A REINDEX utasítást kell meghívni parancssorból indított, -O -P opciókkal futtatott postgresből

en: "%s" is a system index. call REINDEX under standalone postgres with -P -O options
hu: A(z) "%s" rendszerindex. A REINDEX utasítást kell meghívni parancssorból indított, -O -P opciókkal futtatott postgresből

en: "%s" is a system table. call REINDEX under standalone postgres with -O -P options
hu: A(z) "%s" rendszertábla. A REINDEX utasítást kell meghívni parancssorból indított, -O -P opciókkal futtatott postgresből

en: "%s" is a system table. call REINDEX under standalone postgres with -P -O options
hu: A(z) "%s" rendszertábla. A REINDEX utasítást kell meghívni parancssorból indított, -P -O opciókkal futtatott postgresből

en: "%s" is an index
hu: a(z) "%s" egy index

en: "%s" is not %s %s
hu: "%s" nem %s %s

en: "%s" is not %s %s. Use DROP %s to remove %s %s
hu: "%s" nem %s %s. Használd a DROP %s utasítást %s %s eltávolításához

en: "%s" is not a valid operator name
hu: a(z) "%s" nem érvényes operátornév

en: %s "%s" does not exist
hu: %s "%s" nem létezik

en: %s "%s" is a system %s
hu: %s "%s" egy rendszer %s

en: %s already contains data
hu: a(z) %s már tartalmaz adatot

en: %s is a special relation
hu: %s egy speciális reláció

en: %s is an index relation
hu: %s egy index reláció

en: %s is not an index relation
hu: a(z) %s nem index reláció

en: %s referential integrity violation - key in %s still referenced from %s
hu: Hivatkozási épség sérülés (%s) - a(z) %s kulcsra a(z) %s még hivatkozik

en: %s referential integrity violation - key referenced from %s not found in %s
hu: Hivatkozási épség sérülés (%s) - a(z) %s hivatkozás szerinti kulcs nincs %s-ben

en: %s referential integrity violation - no rows found in %s
hu: %s hivatkozási épség sérülés - %s nem tartalmaz egyetlen sort sem

en: %s: Fail to add null value in not null attribute %s
hu: %s: A(z) %s attributumot kötelező kitölteni, nem lehet üres

en: ALTER TABLE / DROP COLUMN is not implemented
hu: ALTER TABLE / DROP COLUMN nincs végrehajtva

en: ALTER TABLE / DROP CONSTRAINT does not support the CASCADE keyword
hu: ALTER TABLE / DROP CONSTRAINT nem támogatja a CASCADE kulcsszót

en: ALTER TABLE / DROP CONSTRAINT: %s does not exist
hu: ALTER TABLE / DROP CONSTRAINT: a(z) %s nem létezik

en: ALTER TABLE: cannot change system attribute "%s"
hu: ALTER TABLE: "%s" rendszerattribtumot nem lehet változtatni

en: ALTER TABLE: column name "%s" already exists in table "%s"
hu: ALTER TABLE: a(z) "%s" oszlop neve már létezik a(z) "%s" táblában

en: ALTER TABLE: column name "%s" doesn't exist in table "%s"
hu: ALTER TABLE: a(z) "%s" nevű oszlop nem létezik a "%s" táblában

en: ALTER TABLE: column name "%s" was already dropped
hu: ALTER TABLE: a(z) "%s" nevű oszlop már droppolva volt

en: ALTER TABLE: permission denied
hu: ALTER TABLE: nem jogosult

en: ALTER TABLE: relation "%s" has no column "%s"
hu: ALTER TABLE: "%s" relációnak nincs "%s" oszlopa

en: ALTER TABLE: relation "%s" is a system catalog
hu: ALTER TABLE: A(z) "%s" reláció egy rendszerkatalógus

en: ALTER TABLE: relation "%s" is not a table
hu: ALTER TABLE: a(z) "%s" reláció nem tábla

en: ALTER TABLE: relation "%s" not found
hu: ALTER TABLE: "%s" reláció nem található

en: ALTER TABLE: relations limited to %d columns
hu: ALTER TABLE: a reláció %d oszlopra szorítkozik

en: ALTER TABLE: type "%s" does not exist
hu: ALTER TABLE: "%s" tipus nem létezik

en: Adding columns with defaults is not implemented.
    	Add the column, then use ALTER TABLE SET DEFAULT.
hu: Oszlop hozzáadása default értékkel nincs implementálva.	Az oszlop hozzáadása után az ALTER TABLE SET DEFAULT-ot javasolt használni.

en: AggregateCreate: heap_formtuple failed
hu: AggregateCreate: heap_formtuple fehlgeschlagen

en: AggregateCreate: heap_insert failed
hu: AggregateCreate: heap_insert fehlgeschlagen

en: Aggregates not allowed in GROUP BY clause
hu: Aggregáló függvényeket nem lehet használni a GROUP BY záradékban

en: Aggregates not allowed in JOIN conditions
hu: Aggregáló függvényeket nem lehet használni a JOIN feltételben

en: Aggregates not allowed in WHERE clause
hu: Aggregáló függvényekek nem lehet használni a WHERE záradékban

en: AllocSetCheck: %s: found inconsistent memory block %p
hu: AllocSetCheck: %s: a(z) %p memóriablokk inkonzisztens

en: AllocateAttribute: malloc failed
hu: AllocateAttribute: sikertelen malloc

en: Attempt to insert rule "%s" failed: already exists
hu: Már létezik "%s" nevű szabály, a definiálás sikertelen

en: Attribute %s.%s must be GROUPed or used in an aggregate function
hu: A(z) %s.%s attributumot be kell rakni a GROUP záradékba vagy használd Aggregáló fügvénytben

en: Attribute '%s' has an unknown type
    	Proceeding with relation creation anyway
hu: A(z) '%s' attributum ismeretlen típusú
    	Automatikus reláció-létrehozás

en: Attribute '%s' not found
hu: A(z) '%s' attributum nem található

en: BEGIN: already a transaction in progress
hu: BEGIN: egy tranzakció már folyamatban van

en: Bad boolean external representation '%s'
hu: A(z) '%s' alakú logikai kifejezés hibás

en: Bad date external representation '%s'
hu: A dátum '%s' alakú megadása helytelen

en: Bad date external representation (too long)
hu: Az idő megadása helytelen (túl hosszú)

en: Bad float4 input format '%s'
hu: A(z) '%s' alakú float4 típusú bemenet hibás

en: Bad float4 input format -- overflow
hu: Hibás float4 típusú bemenet -- túlcsordulás

en: Bad float4 input format -- underflow
hu: Hibás float8 típusú bemenet -- alulcsordulás

en: Bad float8 input format '%s'
hu: A(z) '%s' alakú float8 típusú bemenet hibás

en: Bad float8 input format -- overflow
hu: Hibás float8 típusú bemenet -- túlcsordulás

en: Bad float8 input format -- underflow
hu: Hibás float8 típusú bemenet -- alulcsordulás

en: Bad int8 external representation "%s"
hu: Az int8 típusú "%s" reprezentáció rossz

en: Bad money external representation %s
hu: A(z) %s alak nem pénzforma

en: Bad numeric input format '%s'
hu: A(z) '%s' numerikus bemenetformátum rossz

en: Bad time external representation '%s'
hu: Az idő '%s' alakú megadása helytelen

en: Bad time external representation (too long)
hu: Az idő megadása helytelen (túl hosszú)

en: CLUSTER: "%s" is not an index for table "%s"
hu: CLUSTER: "%s" nem indexe a "%s" táblának

en: CLUSTER: relation "%s" is a system catalog
hu: CLUSTER: a(z) "%s" reláció egy rendszerkatalógus

en: COMMIT: no transaction in progress
hu: COMMIT: nincs tranzakció folyamatban

en: COPY delimiter must be a single character
hu: A COPY elválasztó egy karakter kell legyen

en: CREATE INDEX: relation "%s" is a system catalog
hu: CREATE INDEX: A(z) "%s" reláció egy rendszerkatalógus

en: CREATE TABLE: attribute "%s" duplicated
hu: CREATE TABLE: az "%s" attributum többszőr szerepel

en: Cache is full (%d)
hu: A cache megtelt (%d)

en: Cache lookup for type %u failed
hu: A(z) %u típus nincs a cache-ben

en: Cannot create unique index. Table contains non-unique values
hu: Nem hozható létre ismétlődés nélküli index. A tábla ismétlődő értékeket is tartalmaz

en: Cannot delete from a view without an appropriate rule
hu: Nézettáblából csak egy arra vonatkozó szabállyal lehet törölni

en: Cannot initialize non-empty btree %s
hu: Nem lehet inicializálni a(z) %s nemüres b-fát

en: Cannot initialize non-empty hash table %s
hu: Nem lehet inicializálni a(z) %s nemüres hash táblát

en: Cannot insert a duplicate key into unique index %s
hu: A(z) %s egyedi indexbe nem lehet többször ugyanazt a kulcsot felvenni

en: Cannot insert into a view without an appropriate rule
hu: Nézettáblába csak egy arra vonatkozó szabállyal lehet beszúrni

en: Cannot rename "%s" to "%s": a temp table by that name already exists
hu: A(z) "%s" név nem nevezhető át "%s" névre: már létezik ilyen nevű átmeneti tábla

en: Cannot rename temp table "%s": temp table "%s" already exists
hu: A(z) "%s" átmeneti tábla nem nevezhető át: a(z) "%s" átmeneti tábla már létezik

en: Cannot update a view without an appropriate rule
hu: Nézettáblát csak egy arra vonatkozó szabállyal lehet módosítani

en: CatalogIndexInsert: index %u not found
hu: CatalogIndexInsert: a(z)%u index nem található

en: Column "%s" is of type %s but default expression is of type %s
    	You will need to rewrite or cast the expression
hu: a(z) "%s" oszlopnak %s a típusa, de az alapértelmezett kifejezés %s típusú
    	A kifejezést át kell írni vagy konvertálni

en: CreatePortal: portal "%s" already exists
hu: CreatePortal: a(z) "%s" portál már létezik

en: CreateTrigger: relation "%s" is not a table
hu: CreateTrigger: a(z) "%s" reláció nem tábla

en: Database "%s" does not exist in the system catalog.
hu: A(z) "%s" adatbázis nem szerepel a rendszerkatalógusban.

en: Database "%s" does not exist.
    	The database subdirectory '%s' is missing.
hu: A(z) "%s" adatbázis nem létezik.
    	Hiányzik a(z) '%s' alkönyvtár.

en: DefineRelation: no such type %s
hu: DefineRelation: nincs ilyen típus: %s

en: DeleteTypeTuple: column of type %s exists in relation %u
hu: DeleteTypeTuple: a(z) %s típusú oszlop már létezik a(z) %u relációban

en: DeleteTypeTuple: type "%s" does not exist
hu: DeleteTypeTuple: a "%s" típus nem létezik

en: DropTrigger: relation "%s" is not a table
hu: DropTrigger: a(z) "%s" reláció nem tábla

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: Error: unknown type '%s'.
hu: Hiba: a(z) '%s' egy ismeretlen típus.

en: FATAL 1:
hu: FATÁLIS 1:

en: FATAL 2:
hu: FATÁLIS 2:

en: FillScanKeyEntry: no procedure for operator %u
hu: FillScanKeyEntry: a(z) %u eljáráshoz nincs operátor

en: FillScanKeyEntry: unknown operator %u
hu: FillScanKeyEntry: ismeretlen operátor: %u

en: Floating point conversion to int8 is out of range
hu: Az int8-ra történő lebegőpontos szám konverziója túlcsordult

en: Function %u does not exist
hu: A(z) %u függvény nem létezik

en: GiST scan list corrupted -- cannot find 0x%p
hu: A GiST scan-lista korrupt -- nem található a 0x%p

en: Hash indices valid for only one index key.
hu: A hash indexek csak egy indexkulcsra érvényesek.

en: Index %s is not a btree
hu: A(z) %s index nem b-fa

en: IndexBuildHeapScan: concurrent delete in progress
hu: IndexBuildHeapScan: párhuzamos tőrlés van a folyamatban

en: IndexBuildHeapScan: concurrent insert in progress
hu: IndexBuildHeapScan: párhuzamos beillesztések van a folyamatban

en: IndexGetRelation: can't find index id %u
hu: IndexGetRelation: nem található a(z) %u azonosítójú index

en: IndexScanEnd: invalid scan
hu: IndexScanEnd: érvénytelen scan

en: IndexScanRestart: invalid scan
hu: IndexScanRestart: érvénytelen scan

en: IndexSupportInitialize: bogus pg_index tuple
hu: IndexSupportInitialize: hamis pg_index sor

en: IndexesAreActive couldn't lock %u
hu: IndexesAreActive nincs lezárva a(z) %u

en: Input '%s' is out of range for float4
hu: A(z) '%s' float4 típusú bemenet a megengedett értéktartományon kívül esik

en: Invalid SortFunctionKind %d
hu: A(z) %d SortFunctionKind érvénytelen

en: JOIN/ON clause must return type boolean, not type %s
hu: A JOIN/ON záradékban boolean típusnak kell visszatérnie, nem %s típusnak

en: JOIN/USING clause must return type boolean, not type %s
hu: A JOIN/USING záradékban boolean típusnak kell visszatérnie, nem %s típusnak

en: Language %s already exists
hu: A(z) %s nyelv már létezik

en: Language %s doesn't exist
hu: A(z) %s nyelv nem létezik

en: LockClassinfoForUpdate couldn't lock relid %u
hu: LockClassinfoForUpdate nem lehet lezárni a(z) %u reláció azonosítót

en: LogicalTapeBackspace: unexpected end of tape
hu: LogicalTapeBackspace: váratlan szalagvég

en: LogicalTapeSeek: unexpected end of tape
hu: LogicalTapeSeek: váratlan szalagvég

en: LogicalTapeWrite: impossible state
hu: LogicalTapeWrite: lehetetlen állapot

en: MemoryContextAlloc: invalid request size %lu
hu: MemoryContextAlloc: a(z) %lu kért méret érvénytelen

en: Message from PostgreSQL backend:
    	The Postmaster has informed me that some other backend
    	died abnormally and possibly corrupted shared memory.
    	I have rolled back the current transaction and am
    	going to terminate your database system connection and exit.
    	Please reconnect to the database system and repeat your query.
hu: Üzenet a PostgreSQL szervertől:
    	A Postmaster program információja szerint egy másik szál
    	nem normális módon állt le (meghalt), s az osztott memóriát
    	valószínűleg korrupt állapotban hagyta.
    	Az aktuális tranzakciót nem hajtottam végre, s pillanatokon belül
    	véget vetek az Ön adatbázis-kapcsolatának is, majd kilépek.
    	Kérem próbáljon ismételten kapcsolatba lépni
    	az adatbáziskezelő rendszerrel, és ismételje meg a lekérdezést.

en: NOTICE:
hu: JELZÉS:

en: No pg_hba.conf entry for host %s, user %s, database %s
hu: A pg_hba.conf fájlban nincs bejegyzés a(z) %s kiszolgáló %s felhasználójáról a(z) %s adatbázissal kapcsolatosan

en: Number of columns is out of range (1 to %d)
hu: Túl lett lépve a megengedett oszlopszám (1-től %d-ig lehetséges)

en: Numerical result out of range
hu: A numerikus eredmény a megengedett tartományon kívül esik

en: Opclass %u does not exist
hu: A(z) %u operandusosztály nem létezik

en: Option '%s' is not recognized
hu: A(z) '%s' opció ismeretlen

en: PRIMARY KEY for referenced table "%s" not found
hu: A "%s" táblára vonatkozó elsődleges kulcs nem található

en: Problem with _hash_initbitmap.
hu: Probléma van a _hash_initbitmap-pel.

en: Query was canceled.
hu: A lekérdezés visszavonva.

en: REINDEX cannot run inside a transaction block
hu: REINDEX-et nem lehet futtatni egy tranzakción belül

en: RI_FKey_check() not fired by trigger manager
hu: Az RI_FKey_check()-et a trigger menedzser nem indította el

en: ROLLBACK: no transaction in progress
hu: ROLLBACK: nincs tranzakció folyamatban

en: Referenced relation "%s" is not a table
hu: A referált "%s" reláció nem tábla

en: Relation "%s" does not exist
hu: A(z) "%s" reláció nem létezik

en: Relation "%s" inherits from "%s"
hu: A(z) "%s" reláció a(z) "%s"-nek a leszármazottja

en: Relation "%s" is not empty. Cannot convert it to view
hu: A "%s" reláció nem üres. Nem konvertálható nézettáblává

en: Relation "%s" with OID %u no longer exists
hu: A(z) "%s" reláció a(z) %u OID-dal már nem létezik

en: Relation %u does not exist
hu: a(z) %u reláció nem létezik

en: Relation %u inherits from "%s"
hu: A(z) %u a "%s"-nek a leszármazottja

en: Relation %u not found
hu: A(z) %u reláció nem található

en: Relation '%s' already exists
hu: A(z) '%s' reláció már létezik

en: Relation '%s' does not have attribute '%s'
hu: A(z) '%s' relációnak nincs '%s' attributuma

en: RelationGetIndexScan: relation invalid
hu: RelationGetIndexScan: a reláció érvénytelen

en: RelationGetStrategy: corrupted evaluation
hu: RelationGetStrategy: a kiértékelés korrupt

en: RelationGetStrategy: impossible case %d
hu: RelationGetStrategy: a(z) %d. eset nem lehetséges

en: RelationInvokeStrategy: cannot evaluate strategy %d
hu: RelationInvokeStrategy: Nem lehet kiértékelni a(z) %d. stratégiát

en: RelationPutHeapTuple: failed to add tuple
hu: RelationPutHeapTuple: a sor beszúrása nem dikerült

en: RenameRewriteRule: rule "%s" does not exist
hu: RenameRewriteRule: a "%s" típus nem létezik

en: Rule "%s" not found
hu: A(z) "%s" szabály nem található

en: Rule or view "%s" not found
hu: A "%s" szabály vagy nézettábla nem található

en: SelectSortFunction: cache lookup failed for operator %u
hu: SelectSortFunction: a(z) %u operátor nem található a cache-ben

en: Sorry, too many clients already
hu: Sajnálom, már túl sok kliens fut

en: StartTransactionCommand: unexpected TBLOCK_BEGIN
hu: StartTransactionCommand: váratlan TBLOCK_BEGIN

en: StartTransactionCommand: unexpected TBLOCK_END
hu: StartTransactionCommand: váratlan TBLOCK_END

en: StartTransactionCommand: unexpected TBLOCK_ENDABORT
hu: StartTransactionCommand: váratlan TBLOCK_ENDABORT

en: StrategyTermEvaluate: impossible case %d
hu: StrategyTermEvaluate: a(z) %d. eset nem lehetséges

en: System relation "%s" may not be dropped
hu: A "%s" rendszerrelációt nem lehet törölni

en: SystemAttributeDefinition: invalid attribute number %d
hu: SystemAttributeDefinition: érvénytelen attributumszám %d

en: TIMESTAMP bad external representation (too long)
hu: TIMESTAMP helytelen formátum (túl hosszú)

en: TIMETZ units '%s' not recognized
hu: A(z) '%s' TIMETZ egység ismeretlen

en: TRUNCATE TABLE cannot run inside a transaction block
hu: TRUNCATE TABLE nem tud futtatni tranzakción belöli blokkot

en: TRUNCATE cannot be used on sequences. '%s' is a sequence
hu: Szekvenciákon nem használható a TRUNCATE. A(z) '%s' egy szekvencia

en: TRUNCATE cannot be used on system tables. '%s' is a system table
hu: Rendszertáblákon nem használható a TRUNCATE. A(z) '%s' egy rendszertábla

en: TRUNCATE cannot be used on views. '%s' is a view
hu: Nézettáblákon nem használható a TRUNCATE. A(z) '%s' egy nézettábla

en: The database system is in recovery mode
hu: Az adatbáziskezelő helyreállító üzemmódban van

en: The database system is shutting down
hu: Az adatbáziskezelő rendszer leállítása folyamatban

en: The database system is starting up
hu: Az adatbáziskezelő rendszer indulása folyamatban

en: The tuple is already deleted
hu: A sor már ki lett törölve

en: The tuple isn't committed
hu: A sor nincs véglegesítve

en: This connection has been terminated by the administrator.
hu: Az adminisztrátor megszüntette ezt a kapcsolatot.

en: Time zone '%s' not recognized
hu: A(z) '%s' időzóna ismeretlen

en: Time zone is '%s'
hu: Az időzóna '%s'

en: Tuple is too big: size %lu
hu: A sor túl nagy: a méret %lu

en: Tuple is too big: size %lu, max size %ld
hu: A sor túl nagy: a méret %lu, a max. méret %ld

en: Type %u does not exist
hu: A(z) %u típus nem létezik

en: Unable to convert abstime 'invalid' to timestamp
hu: Az 'invalid' típusú adatot nem sikerült timestamp típusúvá konvertálni

en: Unable to convert abstime 'invalid' to timestamptz
hu: Az 'invalid' típusú adatot nem sikerült timestamptz típusúvá konvertálni

en: Unable to convert reltime 'invalid' to interval
hu: Az 'invalid' típusú adatot nem sikerült interval típusúvá konvertálni

en: Unable to convert timestamp to abstime
hu: A timestamp típusú adatot nem sikerült abstime típusúvá konvertálni

en: Unable to convert timestamp to date
hu: A timestamp típusú adatot nem sikerült date típusúvá konvertálni

en: Unable to format int8
hu: Az int8 típusú számnak nem adható formátum

en: Unable to locate type name '%s' in catalog
hu: Nincs '%s' nevű típus a katalógusban

en: Unexpected HeapTupleSatisfiesVacuum result
hu: Nem várt HeapTupleSatisfiesVacuum eredmény

en: Unknown status %u from heap_delete
hu: Ismeretlen %u állapot a heap_delete-ben

en: Unknown status %u from heap_update
hu: Ismeretlen %u állapot a heap_update-ban

en: Unrecognized date external representation '%s'
hu: Felismerhetetlen formátumú dátummegadás ('%s')

en: UpdateStats: cannot find relation %u in pg_class
hu: UpdateStats: a(z) %u reláció nem található a pg_class-ban

en: User-defined indexes on system catalogs are not supported
hu: a felhasznaló által definiált indexek a rendszer katalógusában nem támogatottak

en: Version mismatch on %s: version %d file, version %d code
hu: Verzió összeférhetetlenség a(z) %s-n: %d fájl, %d kód

en: XLogInsert: invalid record length %u
hu: XLogInsert: érvénytelen rekordhossz: %u

en: XactPushRollback: already installed
hu: XactPushRollback: már installált

en: You may only have 2^32-1 commands per transaction
hu: Csak 2^32-1 parancs lehet tranzakciónként

en: _bt_first: btree doesn't support is(not)null, yet
hu: _bt_first: a b-fa nem támogatja az is(not)null-t, egyelőre

en: _bt_first: equal items disappeared?
hu: _bt_first: az egyező elemek eltűntek?

en: _bt_getstackbuf: my bits moved right off the end of the world!
    	Recreate index %s.
hu: _bt_getstackbuf: a bitjeim kiszaladtak a világból!
    	A(z) %s indexet újra kell generálni.

en: _bt_orderkeys: unable to identify operator %u
hu: _bt_orderkeys: nem lehet a(z) %u operátort azonosítani

en: _bt_restore_page: can't add item to page
hu: _bt_restore_page: nem lehet elemet hozzáadni a laphoz

en: _bt_restscan: my bits moved right off the end of the world!
    	Recreate index %s.
hu: _bt_restscan: a bitjeim kiszaladtak a világból!
    	A(z) %s indexet újra kell generálni.

en: _hash_addovflpage: problem with _hash_getovfladdr.
hu: _hash_addovflpage: probléma van a _hash_getovfladdr-ral.

en: _hash_getbuf: internal error: hash AM does not use P_NEW
hu: _hash_getbuf: belső hiba: az AM hash nem használja a P_NEW-t

en: _hash_pgaddtup: failed to add index item to %s
hu: _hash_pgaddtup: az index elem hozzáadása a(z) %s-hoz sikertelen

en: _hash_splitpage: failed to add index item to %s
hu: _hash_splitpage: az index elem hozzáadása a(z) %s-hoz sikertelen

en: _hash_squeezebucket: failed to add index item to %s
hu: _hash_squeezebucket: az index elem hozzáadása a(z) %s-hoz sikertelen

en: _heap_unlock_tuple: can't open relation
hu: _heap_unlock_tuple: a relációt nem lehet megnyitni

en: _heap_unlock_tuple: can't read buffer
hu: _heap_unlock_tuple: a puffert nem lehet olvasni

en: _heap_unlock_tuple: invalid itemid
hu: _heap_unlock_tuple: érvénytelen elemazonosító

en: _heap_unlock_tuple: uninitialized page
hu: _heap_unlock_tuple: nem inicializált lap

en: aborting any active transactions
hu: minden aktív tranzakció megszakítása

en: aclparse: a name must follow the [group|user] keyword
hu: aclpares: névnek kell követnia a [group|user] kulcsszót

en: aclparse: bad keyword, must be [group|user]
hu: aclparse: rossz kulcsszó, [group|user] lehet csak

en: all server processes terminated; reinitializing shared memory and semaphores
hu: minden szerver processz leállt; az osztott memóriarészek és szemaforok újrainicializálódnak

en: appendTeeQuery: teeNodeName '%s' not found in teeInfo
hu: appendTeeQuery: a(z) '%s' teeNodeName nem található a teeInfo-ban

en: array_out: Cache lookup failed for type %u
hu: array_out: Nem sikerült a cache-ben megtalálni a(z) %u típust

en: attnumAttName: invalid attribute number %d
hu: attnumAttName: érvénytelen attributumszám %d

en: attnumTypeId: invalid attribute number %d
hu: attnumTypeId: érvénytelen attributumszám %d

en: bootstrap relation created
hu: bootstrap reláció létrehozva

en: bt_fixbranch[%s]: invalid item order (need to recreate index)
hu: bt_fixbranch[%s]: érvénytelen elemsorrend (az indexet újra létre kell hozni)

en: bt_fixbranch[%s]: left pointer unfound (need to recreate index)
hu: bt_fixbranch[%s]: a bal pointer nem található (az indexet újra létre kell hozni)

en: bt_fixbranch[%s]: right pointer unfound(1) (need to recreate index)
hu: bt_fixbranch[%s]: a jobb pointer nem található (1) (az indexet újra létre kell hozni)

en: bt_fixbranch[%s]: right pointer unfound(2) (need to recreate index)
hu: bt_fixbranch[%s]: a jobb pointer nem található (2) (az indexet újra létre kell hozni)

en: bt_fixlevel[%s]: pointer disappeared (need to recreate index)
hu: bt_fixlevel[%s]: a pointer elveszett (az indexet újra létre kell hozni)

en: bt_fixroot: not valid old root page
hu: bt_fixroot: nem érvényes régi gyökérlap

en: bt_fixtlevel[%s]: invalid start child (need to recreate index)
hu: bt_fixtlevel[%s]: érvénytelen induló gyerek (az indexet ujra létre kell hozni)

en: bt_fixtree[%s]: invalid start page (need to recreate index)
hu: bt_fixtree[%s]: érvénytelen induló lap (az indexet ujra létre kell hozni)

en: bt_fixup[%s]: fixing root page
hu: bt_fixup[%s]: a gyökérlap fixálása

en: btree: failed to add hikey to the left sibling
hu: btree: a főkulcs hozzáadása a bal gyerekhez nem sikerült

en: btree: failed to add hikey to the right sibling
hu: btree: a főkulcs hozzáadása a jobb gyerekhez nem sikerült

en: btree: failed to add item to the %s for %s
hu: btree: nem sikerült a(z) %s elem hozzáadása a(z) %s-hez

en: btree: failed to add item to the page in _bt_sort
hu: btree: az elem hozzáadása nem sikerült a _bt_sort laphoz

en: btree: failed to add leftkey to new root page
hu: btree: a a bal kulcs hozzáadása az új gyökérlaphoz nem sikerült

en: btree: failed to add rightkey to new root page
hu: btree: a a jobb kulcs hozzáadása az új gyökérlaphoz nem sikerült

en: btree: index item size %lu exceeds maximum %ld
hu: btree: az indexelem mérete %lu, ami meghaladja a max. %ld-t

en: btree: index item size %lu exceeds maximum %lu
hu: btree: az index mérete %lu, ami meghaladja a(z) %lu max. értéket

en: btree_delete_redo: block unfound
hu: btree_delete_redo: a blokk nem található

en: btree_delete_redo: uninitialized page
hu: btree_delete_redo: a lap nem lett inicializálva

en: btree_insert_%sdo: block unfound
hu: btree_insert_%sdo: a blokk nem található

en: btree_insert_%sdo: uninitialized page
hu: btree_insert_%sdo: a lap nem lett inicializálva

en: btree_insert_redo: failed to add item
hu: btree_insert_redo: az elem hozzáadása sikertelen

en: btree_insert_undo: bad page LSN
hu: btree_insert_undo: hibás lap LSN

en: btree_insert_undo: unimplemented
hu: btree_insert_undo: nem megvalósított

en: btree_redo: unknown op code %u
hu: btree_redo: ismeretlen operátorkód: %u

en: btree_split_%s: lost left sibling
hu: btree_split_%s: elveszett a bal oldali testvér

en: btree_split_%s: lost right sibling
hu: btree_split_%s: a jobb oldali testvér elveszett

en: btree_split_undo: bad left sibling LSN
hu: btree_split_undo: a bal oldali testvér LSN hibás

en: btree_split_undo: bad right sibling LSN
hu: btree_split_undo: a jobb oldali testvér LSN hibás

en: btree_split_undo: unimplemented
hu: btree_split_undo: mem megvalósított

en: btree_split_undo: uninitialized left sibling
hu: btree_split_undo: a bal oldali testvér nincs inicializálva

en: btree_split_undo: uninitialized right sibling
hu: btree_split_undo: a jobb oldali testvér nincs inicializálva

en: btree_undo: unknown op code %u
hu: btree_undo: ismeretlen operátorkód: %u

en: cache lookup failed for opclass %u
hu: a(z) %u operátorosztály cache-visszakeresése sikertelen

en: cache lookup failed for relation %u attribute %d
hu: a(z) %u reláció %d attributumának cache-visszakeresése sikertelen

en: cache lookup failed for type %u
hu: a(z) %u típus cache-visszakeresése sikertelen

en: cache lookup of attribute %d in relation %u failed
hu: cache-keresési hiba: a(z) %d attributum a(z) %u relációban nem található

en: cache lookup of relation %u failed
hu: a(z) %u reláció nincs a cache-ben

en: calling parser with %s
hu: a parser hívása a(z) %s-el

en: cannot create file %s: %s
hu: a(z) %s file nem hozható létre: %s

en: cannot create index on non-existent relation "%s"
hu: nem lehet indexet létrehozni a "%s" nem létező relációban

en: cannot create index: column %d does not exist
hu: nem lehet létrehozni indexet: a(z) %d oszlop em létezik

en: cannot find attribute %d of relation %s
hu: nincs %d attributum a(z) %s relációban

en: cannot use aggregate functions in DEFAULT clause
hu: a DEFAULT záradédban nem használhatók aggregált függvények

en: cannot use column references in DEFAULT clause
hu: a DEFAULT záradékban nem használható oszlophivatkozás

en: cannot use subselects in DEFAULT clause
hu: a DEFAULT záradékban nem használható alselect

en: cash_div:  divide by 0 error
hu: cash_div:  0-val osztás

en: cash_div:  divide by 0.0 error
hu: cash_div:  0.0-val osztás

en: cash_div_int4: divide by 0 error
hu: cash_div_int4: 0-val osztás

en: check count became negative
hu: az ellenőrző összeg negatívvá vált

en: check of private key failed: %s
hu: hiba a titkos kulcs ellenőrzésekor: %s

en: checkpoint record is at %X/%X
hu: ellenőrzőpont-bejegyzés a(z) (%X, %X) pozíciónál

en: column name "%s" is duplicated
hu: a(z) "%s" oszlopnév kétszer szerepel

en: commit transaction
hu: tranzakció jóváhagyása

en: connection: host=%s user=%s database=%s
hu: kapcsolat: kiszolgáló=%s felhasználó=%s adatbázis=%s

en: copytup_datum() should not be called
hu: a copytup_datum()-ot nem volna szabad meghívni

en: could not read configuration file `
hu: nem olvasható be a konfigurációs file `

en: creating bootstrap relation %s...
hu: a(z) %s bootstrap reláció létrehozása...

en: creating relation %s...
hu: a(z) %s reláció létrehozása...

en: creation of file %s failed: %m
hu: a(z) %s fájl létrehozása nem sikerült: %m

en: current transaction is aborted, queries ignored until end of transaction block
hu: a jelenlegi tranzakció megszakadt, a tranzakció végéig minden lekérdezés figyelmen kívül lesz hagyva

en: data directory %s was not found
hu: a(z) "%s" adatkönyvtár nem található

en: data type %s does not exist
hu: A(z) %s adattípus nem létezik

en: data type %s does not exit
hu: A(z) %s adattípus nem létezik

en: database %u does not exist
hu: a(z) %u adatbázis nem létezik

en: database system is ready
hu: az adatbáziskezelő munkára kész

en: database system is shut down
hu: az adatbáziskezelő rendszer leállítva

en: database system shutdown was interrupted at %s
hu: az adatbáziskezelő rendszer leállítása a(z) %s időpontban megszakítva

en: database system was interrupted at %s
hu: az adatbáziskezelő rendszer a(z) %s időpontban megszakítva

en: database system was shut down at %s
hu: az adatbáziskezelő rendszer a(z) %s időpontban leállítva

en: failed to create SSL context: %s
hu: az SSL kontextus létrehozása sikertelen: %s

en: failed to initialize SSL connection: %s (%m)
hu: az SSL kapcsolat létrehozása sikertelen: %s (%m)

en: failed to load private key file (%s): %s
hu: a(z) %s titkos kulcs fájl beolvasása sikertelen: %s

en: failed to load server certificate (%s): %s
hu: a(z) %s szerver-igazolás nem tölthető be: %s

en: fast shutdown request
hu: gyors leállási kérelem

en: float48div: divide by zero
hu: float48div: 0-val osztás

en: float84div: divide by zero
hu: float84div: 0-val osztás

en: fmgr: function %u returned NULL
hu: fmgr: a(z) %u függvény NULL-lal tért vissza

en: fmgr: function %u: too many arguments (%d > %d)
hu: fmgr: a(z) %u függvényben túl sok az argumentum (%d > %d)

en: fork failed: %s
hu: fork fehlgeschlagen: %s

en: getParamTypes: arg type '%s' is not defined
hu: getParamTypes: a(z) %s argumentum típus nem lett definiálva

en: getTypeOutputInfo: Cache lookup of type %u failed
hu: getTypeOutputInfo: A(z) %u típus nincs a cache-ben

en: getid: identifier must be <%d characters
hu: getid: az azonosítónak kevesebbnek kell lennie %d karakternél

en: gist: failed to add index item to %s
hu: gist: az index elem hozzáadása a(z) %s-hoz sikertelen

en: gist_redo: unimplemented
hu: gist_redo: még nincs megvalósítva

en: gist_undo: unimplemented
hu: gist_undo: még nincs megvalósítva

en: hash indices cannot include null keys
hu: a hash indexek nem tartalmazhatnak null kulcsokat

en: hash item too large
hu: a hash elem túl nagy

en: hash scan list trashed; can't find 0x%p
hu: a vizsgált hash lista érvénytelen; a 0x%p nem található

en: hash_redo: unimplemented
hu: hash_redo: még nincs megvalósítva

en: hash_undo: unimplemented
hu: hash_undo: még nincs megvalósítva

en: heap_attisnull: undefined negative attnum
hu: heap_attisnull: nem definiált negativ attributumszám

en: heap_attisnull: zero attnum disallowed
hu: heap_attisnull: az attributumok száma nem lehet 0

en: heap_clean_redo: no block
hu: heap_clean_redo: nem blokk

en: heap_clean_redo: uninitialized page
hu: heap_clean_redo: nem inicializált lap

en: heap_delete: (am)invalid tid
hu: heap_delete: (am)érvénytelen sorazonosító

en: heap_delete: failed ReadBuffer
hu: heap_delete: sikertelen ReadBuffer

en: heap_delete_%sdo: invalid lp
hu: heap_delete_%sdo: érvénytelen lp

en: heap_delete_%sdo: no block
hu: heap_delete_%sdo: nem blokk

en: heap_delete_%sdo: uninitialized page
hu: heap_delete_%sdo: nem inicializált lap

en: heap_delete_undo: bad page LSN
hu: heap_delete_undo: hibás lap LSN

en: heap_delete_undo: unimplemented
hu: heap_delete_undo: még nincs megvalósítva

en: heap_drop_with_catalog: FlushRelationBuffers returned %d
hu: heap_drop_with_catalog: FlushRelationBuffers %d-vel tér vissza

en: heap_fetch: %s relation: ReadBuffer(%lx) failed
hu: heap_fetch: %s reláció: sikertelen ReadBuffer(%lx)

en: heap_formtuple: numberOfAttributes of %d > %d
hu: heap_formtuple: a(z) %d attributumszám > %d

en: heap_get_latest_tid: %s relation: ReadBuffer(%lx) failed
hu: heap_get_latest_tid: %s reláció: sikertelen ReadBuffer(%lx)

en: heap_getnext returning EOS
hu: heap_getnext visszatérési értéke EOS

en: heap_getnext returning tuple
hu: heap_getnext visszatérési értéke sor

en: heap_getnext([%s,nkeys=%d],backw=%d) called
hu: heap_getnext([%s,nkeys=%d],backw=%d) lett meghívva

en: heap_getsysattr: invalid attnum %d
hu: heap_getsysattr: a(z) %d attributumszám érvénytelen

en: heap_insert_%sdo: uninitialized page
hu: heap_insert_%sdo: nem inicializált lap

en: heap_insert_redo: failed to add tuple
hu: heap_insert_redo: a sor beszúrása nem sikerült

en: heap_insert_redo: invalid max offset number
hu: heap_insert_redo: érvénytelen maximum offset szám

en: heap_insert_undo: bad page LSN
hu: heap_insert_undo: hibás LSN oldal

en: heap_insert_undo: unimplemented
hu: heap_insert_undo: nem implementált

en: heap_mark4update: (am)invalid tid
hu: heap_mark4update: (am) érvénytelen sorazonosító

en: heap_mark4update: failed ReadBuffer
hu: heap_mark4update: sikertelen ReadBuffer

en: heap_redo: unknown op code %u
hu: heap_redo: a(z) %u egy ismeretlen műveleti kód

en: heap_undo: unknown op code %u
hu: heap_undo: a(z) %u egy ismeretlen műveleti kód

en: heap_update: (am)invalid tid
hu: heap_update: (am)érvénytelen sorazonosító

en: heap_update: failed ReadBuffer
hu: heap_update: sikertelen ReadBuffer

en: heap_update_%sdo: invalid lp
hu: heap_update_%sdo: érvénytelen lp

en: heap_update_%sdo: no block
hu: heap_update_%sdo: nem blokk

en: heap_update_%sdo: uninitialized old page
hu: heap_update_%sdo: régi lap nem inicializált

en: heap_update_%sdo: uninitialized page
hu: heap_update_%sdo: nem implementált lap

en: heap_update_redo: failed to add tuple
hu: heap_update_redo: sor beszúrása nem sikerült

en: heap_update_redo: invalid max offset number
hu: heap_update_redo: érvénytelen maximum offset szám

en: heap_update_undo: bad new tuple page LSN
hu: heap_update_undo: hibás új sor az LSN lapon

en: heap_update_undo: unimplemented
hu: heap_update_undo: nem implementált

en: heapgettup: failed ReadBuffer
hu: heapgettup: sikertelen ReadBuffer

en: heapgettup: relation(%c)=`%s', %p
hu: heapgettup: reláció(%c) =`%s', %p

en: i4toi2: '%d' causes int2 overflow
hu: i4toi2: a(z) '%d' szám int2 túlcsordulást okoz

en: i4toi2: '%d' causes int2 underflow
hu: i4toi2: a(z) '%d' szám int2 alulcsordulást okoz

en: immediate shutdown request
hu: azonnali leálláskérés

en: in_group: group %u not found
hu: in_group: a(z) %u csoport nem található

en: incomplete startup packet
hu: az induló csomag nem teljes

en: incorrect number of columns in row (expected %d, got %d)
hu: a sor oszlopainak száma nem megfelelő (%d kéne, s %d van)

en: index "%s" does not exist
hu: A(z) "%s" index nem létezik

en: index named "%s" already exists
hu: a(z) "%s" nevű index már létezik

en: index_drop: FlushRelationBuffers returned %d
hu: index_drop: FlushRelationBuffers %d-vel tér vissza

en: index_drop: cache lookup failed for index %u
hu: index_drop: Cachesuche nach Index %u fehlgeschlagen

en: index_formtuple: data takes %lu bytes, max is %d
hu: index_formtuple: az adat %lu byte-ot foglal, max. %d lehet

en: index_formtuple: numberOfAttributes %d > %d
hu: index_formtuple: a(z) %d attributumszám > %d

en: initGISTstate: numberOfAttributes %d > %d
hu: initGISTstate: a(z) %d attributumszám > %d

en: inserting row with oid %u...
hu: sor beillesztése a(z) %u oid-al...

en: inserting row...
hu: sor beillesztése...

en: int8 conversion to int2 is out of range
hu: Az int2-re történő int8-konverzió túlcsordult

en: int8 conversion to int4 is out of range
hu: Az int4-re történő int8-konverzió túlcsordult

en: int8 value out of range: "%s"
hu: A(z) "%s" int8 érték értéktartományon kívül esik

en: interval_div: divide by 0.0 error
hu: internal_div: 0.0-val osztás

en: invalid LC_COLLATE setting
hu: az LC_COLLATE beállítás érvénytelen

en: invalid LC_CTYPE setting
hu: az LC_CTYPE beállítás érvénytelen

en: invalid length of startup packet
hu: az induló csomag hossza érvénytelen

en: invalid relation name "%s"; the 'pg_' name prefix is reserved for system catalogs
hu: a(z) "%s" relációnév érvénytelen; a 'pg_' prefix a rendszerkatalógusnakvan lefoglalva

en: lookup for AM %u failed
hu: a(z) %u AM nem található

en: ltsReadBlock: failed to read block %ld of temporary file
hu: ltsReadBlock: az ideiglenes file %ld blokkjának olvasása sikertelen

en: ltsWriteBlock: failed to write block %ld of temporary file
    		Perhaps out of disk space?
hu: ltsWriteBlock: az ideiglenes file %ld blokkjának olvasása sikertelen
    		Lehet, hogy betelt a lemez?

en: must be called under standalone postgres with -O -P options
hu: parancssorból indított, -O -P opciókkal futtatott postgresből hívható csak

en: must be called under standalone postgres with -P -O options
hu: parancssorból indított, -O -P opciókkal futtatott postgresből hívható csak

en: must index at least one column
hu: legalább egy oszlopot indexelni kell

en: name of column "%s" conflicts with an existing system column
hu: a "%s" oszlop neve  konfliktusban van egy létező rendszer oszloppal

en: next transaction id: %u; next oid: %u
hu: következő tranzakció-azonosító: %u; következő oid: %u

en: no PostgreSQL user name specified in startup packet
hu: nincs megadva PostgreSQL felhasználói név az induló csomagban

en: non-existent group "%s"
hu: a(z) "%s" csoport nem létezik

en: open of %s failed: %m
hu: a(z) %s fájl megnyitása nem sikerült: %m

en: operating system error %d
hu: %d számú operációs rendszer hiba

en: out of memory
hu: betelt a memória

en: out of memory in PortalHashTable
hu: elfogyott a memória a PortalHashTable-ben

en: overflow_page: problem with _hash_initbitmap.
hu: overflow_page: probléma van a _hash_initbitmap-pel.

en: parse tree:
hu: értelmező fa:

en: parse tree: %s
hu: értelmező fa: %s

en: permission denied
hu: nem jogosult

en: pg_aclcheck: "%s" is superuser
hu: pg_aclcheck: "%s" adminisztrátor

en: pg_aclcheck: class "%s" not found
hu: pg_aclcheck: a(z) "%s" tábla nem található

en: pg_aclcheck: invalid user id %u
hu: pg_aclcheck: a(z) %u érvénytelen felhasználó azonosító

en: pg_aggr_ownercheck: invalid user id %u
hu: pg_aggr_ownercheck: a(z) %u érvénytelen felhasználó azonosító

en: pg_aggr_ownercheck: user "%s" is superuser
hu: pg_aggr_ownercheck: a(z) "%s" felhasználó adminisztrátor

en: pg_atoi: error in "%s": can't parse "%s"
hu: pg_atoi: hiba a(z) "%s"-ben: szintaktikai hiba a(z) "%s"-ben

en: pg_atoi: invalid result size: %d
hu: pg_atoi: az eredmény mérete érvénytelen: %d

en: pg_func_ownercheck: invalid user id %u
hu: pg_func_ownercheck: a(z) %u érvénytelen felhasználó azonosító

en: pg_oper_ownercheck: invalid user id %u
hu: pg_oper_ownercheck: a(z) %u érvénytelen felhasználó azonosító

en: pg_ownercheck: class "%s" not found
hu: pg_ownercheck: a(z) "%s" tábla nem található

en: pg_ownercheck: invalid cache id: %d
hu: pg_ownercheck: érvénytelen cache azonosító: %d

en: pg_ownercheck: invalid user id %u
hu: pg_ownercheck: a(z) %u érvénytelen felhasználó azonosító

en: pg_ownercheck: operator %u not found
hu: pg_ownercheck: a(z) %u operátór nem található

en: pg_ownercheck: type "%s" not found
hu: pg_ownercheck: a(z) "%s" típus nem található

en: pg_ownercheck: user "%s" is superuser
hu: pg_ownercheck: a(z) "%s" felhasználó adminisztrátor

en: plan:
hu: terv:

en: plan: %s
hu: terv: %s

en: query: %s
hu: lekérdezés: %s

en: redo record is at %X/%X; undo record is at %X/%X; shutdown %s
hu: redo-bejegyzés a(z) (%X, %X) pozíciónál; undo-bejegyzés a(z) (%X, %X) pozíciónál; leállítás %s

en: referenced table "%s" not a relation
hu: a "%s" referencia tábla nem reláció

en: reindex_index: can't open heap relation
hu: reindex_index: a heaprelációt nem lehet megnyitni

en: reindex_index: can't open index relation
hu: reindex_index: indexrelációt nem lehet megnyitni

en: reindex_index: index %u not found in pg_index
hu: reindex_index: a(z) %u index nem található a pg_index-ben

en: relation "%s" not found
hu: a(z) "%s" reláció nem található

en: relation %u isn't an indexable relation
hu: a(z) %u reláció nem indextáblareláció

en: relation created with oid %u
hu: a(z) %u oid-dal lett létrehozva a reláció

en: relation not open
hu: a reláció nincs nyitva

en: relationHasPrimaryKey: index %u not found
hu: relationHasPrimaryKey: a(z) %u index nem található

en: removing transaction log file %s
hu: entferne Transaktionslogdatei %s

en: repalloc: invalid request size %lu
hu: repalloc: a(z) %lu kért méret érvénytelen

en: rewritten parse tree:
hu: újraírt értelmező fa:

en: rtdoinsert: failed to add index item to %s
hu: rtdoinsert: az indexelem hozzáadása a(z) %s-hez nem sikerült

en: rtdosplit: failed to add index item to %s
hu: rtdosplit: az indexelem hozzáadása a(z) %s-hez nem sikerült

en: rtintinsert: failed to add index item to %s
hu: rtintinsert: az indexelem hozzáadása a(z) %s-hez nem sikerült

en: rtnewroot: failed to add index item to %s
hu: rtnewroot: az indexelem hozzáadása a(z) %s-hez nem sikerült

en: rtree: index item size %lu exceeds maximum %lu
hu: rtree: az indexelem mérete %lu, ami meghaladja a max. %lu-t

en: rtree_redo: unimplemented
hu: rtree_redo: nem megvalósított

en: rtree_undo: unimplemented
hu: rtree_undo: nem megvalósított

en: setRelhasindex: cannot find relation %u in pg_class
hu: setRelhasindex: a(z) %u reláció nem található a pg_class-ban

en: shutdown process
hu: leállási folyamat

en: shutdown process %d already running
hu: a(z) %d leállási processz már fut

en: shutting down
hu: leállítás

en: simple_heap_delete: tuple already updated by self
hu: simple_heap_delete: a sor már maga módosult

en: simple_heap_update: tuple already updated by self
hu: simple_heap_update: a sor már maga módosult

en: smart shutdown request
hu: elegáns leállási kérelem

en: start transaction
hu: tranzakció indítása

en: startup process
hu: indulási folyamat

en: sub-select in FROM must have an alias
hu: a FROM-ban lévő beágyazott select-nek alias nevet kell adni

en: syntax error at line %d: unexpected character %s
hu: szintaktikai hiba a(z) %d. sorban: a(z) %s egy nem várt karakter

en: syntax error at line %d: unexpected token %s
hu: szintaktikai hiba a(z) %d. sorban: a(z) %s egy nem várt szimbólum

en: table "%s" does not exist
hu: A(z) "%s" tábla nem létezik

en: the column is referenced
hu: hivatkozott oszlop

en: the target relation %u is nailed
hu: a(z) %u célreláció rögzített

en: the target relation %u is shared
hu: a(z) %u célreláció megosztott

en: to_timestamp(): bad value for %s
hu: to_timestamp(): a(z) %s számára rossz érték lett megadva

en: too many columns
hu: túl sok az oszlop

en: transformFkeyCheckAttrs: index %u not found
hu: transformFkeyCheckAttrs: a(z) %u index nem található

en: transformFkeyGetPrimaryKey: index %u not found
hu: transformFkeyGetPrimaryKey: a(z) %u index nem található

en: trying to delete portal name that does not exist.
hu: nem létező nevű portált nem lehet törölni.

en: trying to insert a portal name that exists.
hu: már létező nevű portál nem szúrható be.

en: tuplesort: unexpected end of data
hu: tuplesort: váratlan adatvég

en: tuplesort: unexpected end of tape
hu: tuplesort: váratlan adatvég

en: tuplesort_gettuple: bogus tuple len in backward scan
hu: tuplesort_gettuple: hamis sorhossz a hátraféle scan-ben

en: tuplesort_gettuple: invalid state
hu: tuplesort_gettuple: érvénytelen állapot

en: tuplesort_markpos: invalid state
hu: tuplesort_markpos: érvénytelen állapot

en: tuplesort_performsort: invalid state
hu: tuplesort_performsort: érvénytelen állapot

en: tuplesort_puttuple: invalid state
hu: tuplesort_puttuple: érvénytelen állapot

en: tuplesort_rescan: invalid state
hu: tuplesort_rescan: érvénytelen állapot

en: tuplesort_restorepos failed
hu: sikertelen tuplesort_restorepos

en: tuplesort_restorepos: invalid state
hu: tuplesort_restorepos: érvénytelen állapot

en: tuplestore: unexpected end of data
hu: tuplestore: váratlan adatvég

en: tuplestore: unexpected end of tape
hu: tuplestore: váratlan szalagvég

en: tuplestore: write failed
hu: tuplestore: sikertelen írás

en: tuplestore_donestoring: invalid state
hu: tuplestore_donestoring: érvénytelen állapot

en: tuplestore_donestoring: seek(0) failed
hu: tuplestore_donestoring: sikertelen seek(0)

en: tuplestore_gettuple: bogus tuple len in backward scan
hu: tuplestore_gettuple: hamis sorhossz a hátrafelé scan-ben

en: tuplestore_gettuple: invalid state
hu: tuplestore_gettuple: érvénytelen állapot

en: tuplestore_markpos: invalid state
hu: tuplestore_markpos: érvénytelen állapot

en: tuplestore_puttuple: invalid state
hu: tuplestore_puttuple: érvénytelen állapot

en: tuplestore_rescan: invalid state
hu: tuplestore_rescan: érvénytelen állapot

en: tuplestore_rescan: seek(0) failed
hu: tuplestore_rescan: sikertelen seek(0)

en: tuplestore_restorepos failed
hu: sikertelen tuplestore_restorepos

en: tuplestore_restorepos: invalid state
hu: tuplestore_restorepos: érvénytelen állapot

en: type %s already exists
hu: a(z) %s típus már létezik

en: type %s does not exist
hu: a(z) %s típus nem létezik

en: unknown nodeType: %d
hu: ismeretlen node tipus: %d

en: unsupported frontend protocol
hu: nem támogatott előtét protokoll

en: user "%s" does not exist
hu: a(z) "%s" felhasználó nem létezik

en: using previous checkpoint record at %X/%X
hu: ellenőrzőpont-bejegyzés a(z) (%X, %X) pozíciónál

en: xact_redo: unknown op code %u
hu: xact_redo: ismeretlen operátor kód: %u

en: you do not own %s "%s"
hu: nem te vagy %s "%s" tulajdonosa
