redhat-config-kickstart - en to hu translation catalogue (283 entries)

en: (for example: hda or sdc)
hu: (például: hda vagy sdc)

en: (for example: hda1 or sdc3)
hu: (például: hda1 vagy sdc3)

en: A network device with the name %s already exists.  Please choose another device name
hu: Már létezik %s nevű hálózati eszköz, válasszon egy másik nevet.

en: About Kickstart Configurator
hu: A Kickstart Configurator névjegye

en: Additional Size Options
hu: További méretopciók

en: Administration Tools
hu: Adminisztrációs eszközök

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Authentication
hu: Felhasználóazonosítás

en: Authentication Configuration
hu: Felhasználóazonosítási beállítások

en: Authentication options are not applicable on upgrades.
hu: A felhasználóazonosítás beállításai nem alkalmazhatók frissítéskor.

en: Authentication:
hu: Felhasználóazonosítás:

en: Authoring and Publishing
hu: Kiadványszerkesztés

en: Auto
hu: Automatikus

en: Basic Configuration
hu: Alapvető beállítások

en: Basic Configuration (required)
hu: Alapbeállítások (kötelező)

en: Boot Loader Options
hu: A rendszerbetöltő program beállításai

en: Boot Loader Options (required)
hu: A rendszerindító paraméterei (kötelező)

en: Bootloader options are not applicable to the %s platform
hu: A rendszerindító beállításai nem alkalmazhatók a(z) %s platformra

en: Choose one of the following options:
hu: Válasszon egyet a következő lehetőségek közül:

en: Choose the Installation Method:
hu: Telepítési módszer választása:

en: Clear Master Boot Record
hu: Az MBR (Master Boot Record) tartalmának törlése

en: Color Depth
hu: Színmélység

en: Configure the X Window System
hu: Az X Window grafikus rendszer beállítása

en: Confirm Password:
hu: Még egyszer:

en: Could not open display because no X server is running.
hu: Nem sikerült megnyitni a képernyőt, nem fut az X-kiszolgáló.

en: Could not read monitor database
hu: A monitor-adatbázis olvasása nem sikerült

en: Could not read video card database
hu: Nem sikerült olvasni a videokártya-adatbázisból

en: Create a RAID device [default = /dev/md0]
hu: RAID-eszköz létrehozása [alapértelmezés = /dev/md0]

en: Create a kickstart file
hu: Kickstart-fájl készítése

en: Create a software RAID partition
hu: Szoftveres RAID-partíció létrehozása

en: DNS Name Server
hu: DNS-szolgáltatás

en: Default Desktop:
hu: Alapértelmezett grafikus felület:

en: Default Language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

en: Desktops
hu: Munkaasztalok

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Development Tools
hu: Fejlesztőeszközök

en: Device
hu: Eszköz

en: Device/
    Partition Number
hu: Eszköz/
    Partíciószám

en: Disable firewall
hu: A tűzfal kikapcsolása

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Display Configuration
hu: Képernyőbeállítások

en: Display configuration is not applicable on upgrades.
hu: A képernyőbeállítások nem alkalmazhatók frissítéskor.

en: Do not clear Master Boot Record
hu: A Master Boot Recordot nem kell kitörölni

en: Do not initialize the disk label
hu: A lemezcímkét nem kell inicializálni

en: Do not install a boot loader
hu: Nem kell telepíteni rendszerindítót

en: Drive :
hu: Meghajtó:

en: Editors
hu: Szerkesztők

en: Emulate 3 Buttons
hu: 3 gomb emulálása

en: Enable Hesiod Support
hu: A Hesiod-támogatás bekapcsolása

en: Enable Kerberos 5 Authentication
hu: Kerberos 5 felhasználóazonosítás használata

en: Enable LDAP
hu: Az LDAP engedélyezése

en: Enable NIS
hu: A NIS használata

en: Enable SMB Authentication
hu: Az SMB-s felhasználóazonosítás bekapcsolása

en: Enable firewall
hu: A tűzfal bekapcsolása

en: Enable nscd
hu: Az nscd bekapcsolása

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Enabled in reconfiguration mode
hu: Bekapcsolva átkonfigurálási módban

en: Encrypt GRUB password
hu: A GRUB jelszavának titkosítása

en: Encrypt root password
hu: A rendszergazdai jelszó titkosítása

en: Engineering and Scientific
hu: Tudományos/mérnöki alkalmazások

en: Error
hu: Hiba

en: FTP Directory:
hu: FTP-könyvtár:

en: FTP Password
hu: FTP-jelszó

en: FTP Server
hu: FTP-kiszolgáló

en: FTP Server:
hu: FTP-kiszolgáló:

en: FTP Username
hu: FTP-s felhasználónév

en: File System Type:
hu: Fájlrendszer:

en: Fill all unused space on disk
hu: A nem használt lemezterület feltöltése

en: Firewall Configuration
hu: Tűzfalbeállítások

en: Firewall configuration is not applicable on upgrades.
hu: A tűzfalbeállítások nem alkalmazhatók frissítéskor.

en: Fixed size
hu: Rögzített méret

en: Force to be a primary partition (asprimary)
hu: Mindenképpen elsődleges partíció legyen (asprimary)

en: Format
hu: Formátum

en: Format RAID device
hu: RAID-eszköz formázása

en: Format partition
hu: A partíció leformázása

en: GNOME Desktop Environment
hu: GNOME grafikus környezet

en: GNOME Software Development
hu: GNOME-alapú szoftverfejlesztés

en: GRUB Options:
hu: GRUB-beállítások:

en: Games and Entertainment
hu: Játékok, szórakozás

en: Gateway:
hu: Átjáró:

en: General
hu: Általános

en: Graphical Internet
hu: Internet (grafikus felületű)

en: Graphics
hu: Grafika

en: Grow to maximum of (MB):
hu: Növekedés max. eddig (MB):

en: Grub passwords do not match.  Please try again.
hu: A GRUB-jelszavak nem egyeznek meg. Kérem írja be még egyszer.

en: HTTP Directory:
hu: HTTP-könyvtár:

en: HTTP Server:
hu: HTTP-kiszolgáló:

en: Hard Drive
hu: Merevlemez

en: Hard Drive Directory:
hu: Könyvtár a merevlemezen:

en: Hard Drive Partition:
hu: Merevlemez-partíció:

en: Hard Drives
hu: Merevlemezek

en: Help is not available.
hu: Nem áll rendelkezésre tájékoztató szöveg.

en: Hesiod Authentication
hu: Hesiod felhasználóazonosítás

en: Horizontal Sync:
hu: Vízszintes szinkr.:

en: IP Address:
hu: IP-cím:

en: Initialize the disk label
hu: A lemezcímke inicializálása

en: Install boot loader on Master Boot Record (MBR)
hu: Rendszerbetöltő program telepítése a Master Boot Recordba

en: Install boot loader on first sector of the boot partition
hu: Rendszerindító telepítése a rendszerindítási partíció első szektorába

en: Install new boot loader
hu: Új rendszerbetöltő program telepítése

en: Installation Method
hu: Telepítési módszer

en: Installation Method (required)
hu: Telepítési módszer (kötelező)

en: KDE Desktop Environment
hu: KDE grafikus környezet

en: KDE Software Development
hu: KDE-alapú szoftverfejlesztés

en: Kerberos 5 Authentication
hu: Kerberos 5-ös felhasználóazonosítás

en: Kerberos Domain Controller (KDC):
hu: Kerberos tartományvezérlő (KDC):

en: Kerberos Master Server:
hu: Kerberos Master kiszolgáló:

en: Kernel Development
hu: Rendszermag-fejlesztés

en: Kernel parameters:
hu: Kernelparaméterek:

en: Keyboard:
hu: Billentyűzet:

en: Kickstart Configurator
hu: Kickstart-beállító

en: Kickstart Configurator @VERSION@
     Copyright (c) 2000-2002 Red Hat, Inc.
     Copyright (c) 2000-2002 Brent Fox <bfox@redhat.com>
     Copyright (c) 2000-2002 Tammy Fox <tfox@redhat.com>
     A graphical interface for creating a kickstart file
hu: Kickstart-beállítóprogram @VERSION@
     Copyright (c) 2000-2002 Red Hat, Inc.
     Copyright (c) 2000-2002 Brent Fox <bfox@redhat.com>
     Copyright (c) 2000-2002 Tammy Fox <tfox@redhat.com>
     Grafikus kezelőprogram Kickstart-fájlok létrehozásához

en: LDAP Authentication
hu: LDAP felhasználóazonosítás

en: LDAP Base Name:
hu: LDAP alapnév:

en: LDAP Server:
hu: LDAP-kiszolgáló:

en: Language Support:
hu: Nyelvi támogatás:

en: Mail Server
hu: Levelezési kiszolgáló

en: Make RAID Device
hu: RAID-eszköz készítése

en: Make partition on specific drive (ondisk)
hu: Partíció létrehozása a megadott meghajtón (ondisk)

en: Mount Point/
    RAID
hu: Csatlakoztatási pont/
    RAID

en: Mount Point:
hu: Csatlakoztatási pont:

en: Mouse:
hu: Egér:

en: NFS Directory:
hu: NFS-könyvtár:

en: NFS Server:
hu: NFS-kiszolgáló:

en: NIS Authentication
hu: NIS felhasználóazonosítás

en: NIS Domain:
hu: NIS-tartomány:

en: NIS Server:
hu: NIS-kiszolgáló:

en: Name Server:
hu: Névkiszolgáló:

en: Name Switch Cache
hu: Névváltási gyorstár

en: Name Switch Cache Daemon (nscd) Authentication
hu: NSCD-alapú (Name Switch Cache Daemon) felhasználóazonosítás

en: Netmask:
hu: Hálózati maszk:

en: Network Configuration
hu: Hálózati beállítások

en: Network Device Information
hu: A hálózati eszköz jellemzői

en: Network Device:
hu: Hálózati eszköz:

en: Network Servers
hu: Hálózati kiszolgálók

en: Network Servers (AS and ES only)
hu: Hálózati kiszolgálók (csak ES/AS)

en: Network Type
hu: Hálózattípus

en: Network Type:
hu: Hálózattípus:

en: News Server
hu: Hírkiszolgáló

en: No
hu: Nem

en: Number of spares:
hu: A tartalékok (spare) száma:

en: Office/Productivity
hu: Irodai eszközök

en: On first boot, Setup Agent is:
hu: Első rendszerindításkor a Setup Agent legyen:

en: Other ports: (1029:tcp)
hu: Egyéb portok: (1029:tcp)

en: PPC PReP Boot
hu: PPC PReP rendszerindító

en: Package Selection
hu: Csomagválasztás

en: Package selection is not applicable on upgrades.
hu: A csomagkiválasztás beállításai nem alkalmazhatók frissítéskor.

en: Partition :
hu: Partíció:

en: Partition Information
hu: Partíciójellemzők

en: Partition Information (required)
hu: Partíciójellemzők (kötelező)

en: Partition Options
hu: Partícióbeállítások

en: Partition options are not applicable on upgrades.
hu: A partícióbeállítások nem alkalmazhatók frissítéskor.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Perform installation in interactive mode
hu: Telepítés interaktív módban

en: Perform installation in text mode (graphical is default)
hu: Telepítés szöveges módban (grafikus mód az alapértelmezés)

en: Perform new installation
hu: Új telepítés végrehajtása

en: Please enter a hard drive directory.
hu: Adjon meg egy könyvtárnevet.

en: Please enter a hard drive partition.
hu: Adjon meg egy merevlemezpartíciót.

en: Please enter an FTP directory.
hu: Adjon meg egy FTP-könyvtárat.

en: Please enter an FTP password.
hu: Adjon meg egy FTP-s jelszót.

en: Please enter an FTP server.
hu: Adjon meg egy FTP-kiszolgálót.

en: Please enter an FTP user name.
hu: Adjon meg egy FTP-s felhasználónevet.

en: Please enter an HTTP server directory.
hu: Adjon meg egy könyvtárat a HTTP-kiszolgálón.

en: Please enter an HTTP server.
hu: Adjon meg egy HTTP-s kiszolgálónevet.

en: Please enter an NFS directory.
hu: Adjon meg egy NFS-könyvtárat.

en: Please enter an NFS server.
hu: Adjon meg egy NFS-kiszolgálót.

en: Please fill in the network information
hu: Töltse ki a hálózat jellemzőit

en: Please select a partition from the list.
hu: Válasszon egy partíciót a listából.

en: Please select a root password.
hu: Válasszon egy rendszergazdai jelszót.

en: Post-Installation Script
hu: A telepítés után futtatandó szkript

en: Pre-Installation Script
hu: A telepítés előtt futtatandó szkript

en: Preserve existing partitions
hu: A már létező partíciók megtartása

en: Preview Options
hu: Előnézeti beállítások

en: Printing Support
hu: Nyomtatási támogatás

en: Probe for monitor
hu: A monitor jellemzőinek lekérdezése

en: Probe for video card
hu: Videokártya-detektálás

en: RAID Device:
hu: RAID-eszköz:

en: RAID Level:
hu: RAID-szint:

en: RAID Options
hu: RAID-beállítások

en: Raid Devices
hu: RAID-eszközök

en: Raid Members
hu: RAID-tagok

en: Reboot system after installation
hu: A rendszer újraindítása telepítés után

en: Remove all existing partitions
hu: Az összes létező partíció eltávolítása

en: Remove existing Linux partitions
hu: A már létező linuxos partíciók eltávolítása

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Root Password:
hu: Rendszergazdai jelszó:

en: Root passwords do not match.
hu: A rendszergazdai jelszavak nem egyeznek meg.

en: Run outside of the chroot environment
hu: Futtatás a chroot környezeten kívül

en: SMB Authentication
hu: SMB-s felhasználóazonosítás

en: SMB Servers:
hu: SMB-kiszolgálók:

en: SMB Workgroup:
hu: SMB-munkacsoport:

en: SQL Database Server
hu: SQL adatbázis-kiszolgáló

en: Save File
hu: A fájl mentése

en: Security level:
hu: Biztonsági szint:

en: Select packages to install.
hu: Válassza ki a telepítendő csomagokat.

en: Server Configuration Tools
hu: Rendszeradminisztráció

en: Server Configuration Tools (AS and ES only)
hu: Kiszolgálóbeállító eszközök (csak ES/AS)

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Size (MB)
hu: Méret (MB)

en: Size (MB):
hu: Méret (MB):

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the kickstart documentation.
hu: Szoftveres RAID használatával több lemez egy nagyobb RAID-lemezbe szervezhető. A beállításoktól függően a RAID-eszköz gyorsabb és hibatűrőbb lehet, mint egy önálló lemez. További információ a RAID-eszközökről a Kickstart dokumentációjában található.

en: Sound and Video
hu: Hang és videó

en: Specify a device on which to create the partition.
hu: Adja meg az eszközt, amelyen a partíciót létre kell hozni.

en: Specify a mount point for the partition.
hu: Adja meg a partíció csatlakoztatási (mount) pontját.

en: Specify an FTP username and password
hu: Adja meg az FTP-felhasználónevet és -jelszót

en: Start the X Window System on boot
hu: A X Window automatikusan induljon el

en: Static IP
hu: Állandó IP-cím

en: Subsection
hu: Alszekció

en: System
hu: Rendszer

en: System Tools
hu: Rendszereszközök

en: Target Architecture:
hu: Célarchitektúra:

en: Text-based Internet
hu: Internet (karakteres felületű)

en: The device you specified is not a valid device name. Please use a valid device name such as "hda1" or "sda3".
hu: A megadott eszköznév érvénytelen. Érvényes eszköznevet kell megadni, például: "hda1" vagy "sda3".

en: The file "%s" cannot be accessed.
hu: A(z) "%s" fájl nem érhető el.

en: The mount point "%s" is already in use.  Please select another mount point.
hu: A(z) "%s" csatlakoztatási pont már foglalt, válasszon egy másikat.

en: The partition you specified does not begin with "hd" or "sd".  Partitions must have a valid device name and partition number such as "hda1" or "sda3".
hu: A megadott partíciónév nem "hd"-vel vagy "sd"-vel végződik. A név mindig egy eszköznévből és egy számból áll, pl. "hda1" vagy "sda3".

en: The partition you specified does not end in a number.  Partitions must have a partition number such as "hda1" or "sda3".
hu: A megadott partíció nem számmal végződik. A partíciók neve mindig számmal végződik, pl. "hda1" vagy "sda3".

en: Time Zone:
hu: Időzóna:

en: To create a new RAID partition, you must specify either a hard drive device name or an existing partition.
hu: Új RAID-partíció létrehozásához meg kell adni egy merevlemezeszköz vagy egy létező partíció nevét.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
hu: RAID használatához először legalább két 'szoftveres RAID' típusú partíciót kell létrehozni. Ez után létrehozható egy RAID-eszköz, mely leformázható majd csatlakoztatható.

en: Trusted devices:
hu: Megbízható eszközök:

en: Trusted services:
hu: Megbízható szolgáltatások:

en: Try running 'system-config-kickstart --help' for a list of options.
hu: Az opciók kilistázásához a 'system-config-kickstart --help' parancs használható.

en: Type
hu: Típus

en: Type your %post script below:
hu: Írja be a saját %post szkriptjét:

en: Type your %pre script below:
hu: Írja be alább a saját %pre szkriptjét:

en: Upgrade an existing installation
hu: Korábbi telepítés frissítése

en: Upgrade existing boot loader
hu: A rendszerbetöltő program frissítése

en: Usage: system-config-kickstart [--help] [--generate <filename>] [<kickstart_filename>]
            
    --help                  Print out this message
    --generate <filename>   Generate a kickstart file from the current machine and write
                            it to <filename>.  This option runs on the console, so it is
                            useful for servers that do not have X currently running.
    <kickstart_filename>    This option will cause the GUI to launch with the values from
                            the kickstart file already filled in.
hu: Használat: system-config-kickstart [--help] [--generate <fájlnév>] [<kickstart-fájlnév>]
            
    --help                  E tájékoztató kiírása
    --generate <fájlnév>    Kickstart-fájl generálása a mostani rendszer alapján, és a fájl
                            elmentése <fájlnév> néven. Ez az opció parancsértelmezőben fut, ezért
                            olyan gépeknél is használható, ahol nem fut az X.
    <kickstart-fájlnév>     Ennek hatására megnyílik a grafikus felület a Kickstart-fájlban
                            található értékekkel.

en: Use GRUB password
hu: GRUB-jelszó használata

en: Use MD5
hu: MD5 használata

en: Use Shadow Passwords
hu: Árnyékjelszavak használata

en: Use UTC clock
hu: UTC-s óra használata

en: Use an interpreter:
hu: Programértelmező használata:

en: Use broadcast to find NIS server
hu: NIS-kiszolgálók keresése broadcasttal

en: Use custom monitor sync rates
hu: Egyéni monitorfrekvenciák használata

en: Use existing partition (onpart)
hu: Korábban létrehozott partíció használata (onpart)

en: Use recommended swap size
hu: Az ajánlott lapozási (swap) méret használata

en: Vertical Sync:
hu: Függőleges frekvencia:

en: Video Card
hu: Videokártya

en: Video Card RAM:
hu: Videokártya-RAM:

en: Warning: An error in this script might cause your kickstart installation to fail. Do not include the %post command at the beginning.
hu: Figyelem: Ha hiba fordul elő ebben a szkriptben, akkor annak hatására a Kickstart-alapú telepítés meghiúsulhat. Ne használjon %post parancsot a szkript elején.

en: Warning: An error in this script might cause your kickstart installation to fail. Do not include the %pre command at the beginning.
hu: Figyelem: Ha hiba kerül a szkriptbe, akkor az egész Kickstart-telepítés meghiúsulhat. Ne használjon %pre parancsot a szkript elején.

en: Web Server
hu: Webkiszolgáló

en: Windows File Server
hu: Windows-os fájlkiszolgáló

en: X Software Development
hu: X-alapú szoftverfejlesztés

en: X Window System
hu: X Window grafikus rendszer

en: Yes
hu: Igen

en: You currently have %d software RAID partition(s) free to use.
hu: Jelenleg %d szoftveres RAID-partíció áll rendelkezésre.

en: You have choosen the following configuration. Click Save File to save the kickstart file.
hu: Az alábbi beállításokat választotta, elmentésükhöz kattintson "A fájl mentése" gombra.

en: You must select at least 2 partitions in order to use RAID %s
hu: RAID %s használatához legalább 2 partíciót kell kiválasztani

en: You must select at least 3 partitions in order to use RAID %s
hu: RAID %s használatához legalább 3 partíciót ki kell választani

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Add Network Device
hu: Hálózati eszköz _hozzáadása

en: _Automatically Resolve Dependencies
hu: A függőségek a_utomatikus feloldása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Network Device
hu: Hálózati eszköz _törlése

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Edit Network Device
hu: Hálózati eszköz mó_dosítása

en: _File
hu: _Fájl

en: _Help
hu: _Segítség

en: _Ignore Dependencies
hu: A függőségek figyelmen kívül _hagyása

en: _Open File
hu: Fájl meg_nyitása

en: _Preview
hu: _Előnézet

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Save File
hu: A fájl men_tése

en: _Save to File
hu: M_entés fájlba

en: label128
hu: címke128

en: label216
hu: címke216

en: label28
hu: címke28

en: label30
hu: címke30

en: label31
hu: címke31

en: label32
hu: címke32

en: label33
hu: címke33

en: label34
hu: címke34

en: label35
hu: címke35

en: label88
hu: címke88

en: label89
hu: címke89

en: label93
hu: címke93

en: software RAID
hu: szoftveres RAID

en: swap
hu: lapozási terület

en: x86, AMD64, or Intel EM64T
hu: x86, AMD64 vagy Intel EM64T
