xmms - en to ka translation catalogue (741 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
ka: 
    ჯოისტიკის კონტროლი: შეცდომათა ამოცნობა

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
ka: 
    სეგმენტაციის შეცდომა
    
    როგორც ჩანს, თქვენ XMMS-ში დეფექტი აღმოაჩინეთ. გთხოვთ
    მოინახულოთ http://bugs.xmms.org და შეავსოთ bug report ფორმა.

en:  (%d data tracks)
ka:  (%d მონაცემთა შენატანი/tracks)

en:  (disabled)
ka:  (გამორთულია)

en:  (enabled)
ka:  (ჩართულია)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
ka: %d კადრიკი (ფრეიმი)
    ფაილის ზომა: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
ka: %d (სულ %d ფაილიდან) წარმატებით წავშალე.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
ka: %s
    შეცდომის გამოსწორება: %s
    საავტორო უფლებები: %s
    ორიგინალი: %s
    Emphasis: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
ka: %s
    ვერ ვხსნი ფაილს: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
ka: %s
    ვერ ვკვეცავ ფაილს: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
ka: %s
    ვერ შევიტანე ფაილში: %s

en: %s: illegal option -- %c
ka: %s: არასწორი პარამეტრი -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ka: %s: ცუდი პარამეტრი -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი `%c%s' დამატებით არგუმენტრებს არ ღებულობს

en: %s: option `%s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი `%s' ამბიგირებულია

en: %s: option `%s' requires an argument
ka: %s: პარამეტრი `%s' დამატებით არგუმენტს საჭიროებს

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი `--%s' დამატებით არგუმენტებს არ იღებს

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ka: %s: პარამეტრი `-W %s' დამატებით არგუმენტს არ საჭიროებს

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ka: %s: პარამეტრი `-W %s' ამბიგირებულია

en: %s: option requires an argument -- %c
ka: %s: პარამეტრი დამატებიტ არგუმენტს საჭიროებს -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ka: %s: უცნობი პარამეტრი `--%s'

en: (none)
ka: (არცერთი)

en: (unknown)
ka: (უცნობი)

en: /About XMMS
ka: /XMMS-ის შესახებ

en: /Add
ka: /დამატება

en: /Add/Directory
ka: /დამატება/უჯრის

en: /Add/File
ka: /დამატება/ფაილის

en: /Add/Url
ka: /დამატება/Url-სი

en: /Always On Top
ka: /ყოველთვის აქტივირებული

en: /Analyzer Falloff/Fast
ka: /Analyzer Falloff/სწრაფი

en: /Analyzer Falloff/Fastest
ka: /Analyzer Falloff/უსწრაფესი

en: /Analyzer Falloff/Medium
ka: /Analyzer Falloff/საშუალო

en: /Analyzer Falloff/Slow
ka: /Analyzer Falloff/ნელი

en: /Analyzer Falloff/Slowest
ka: /Analyzer Falloff/ყველაზე ნელი

en: /Analyzer Mode
ka: /Analyzer რეჟიმი

en: /Analyzer Mode/-
ka: /Analyzer რეჟიმი/-

en: /Analyzer Mode/Bars
ka: /Analyzer რეჟიმი/სვეტები

en: /Analyzer Mode/Fire
ka: /Analyzer რეჟიმი/ცეცხლი

en: /Analyzer Mode/Lines
ka: /Analyzer რეჟიმი/ხაზები

en: /Analyzer Mode/Normal
ka: /Analyzer რეჟიმი/ჩვეულებრივი

en: /Analyzer Mode/Peaks
ka: /Analyzer რეჟიმი/ყვავები

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
ka: /Analyzer რეჟიმი/ვერტიკალური ხაზები

en: /By extension
ka: /გაფართოების მიხედვით

en: /Configure Equalizer
ka: /ექვალაიზერის კონფიგურაცია

en: /Delete
ka: /წაშლა

en: /Delete/Auto-load preset
ka: /წაშლა/Auto-load preset

en: /Delete/Preset
ka: /წაშლა/Preset

en: /DoubleSize
ka: /ორმაგი ზომის

en: /Easy Move
ka: /ადვილად სამოძრაო

en: /Equalizer WindowShade Mode
ka: /ექვალაიზერის WindowShade რეჟიმი

en: /Exit
ka: /გამოსვლა

en: /File Info
ka: /ფაილის მონაცემები

en: /Graphical EQ
ka: /გრაფიკული EQ

en: /Import
ka: /იმპორტირება

en: /Import/WinAMP Presets
ka: /იმპორტირება/WinAMP Presets

en: /Jump To File
ka: /გადახტი ფაილზე

en: /Jump To Time
ka: /გადახტი დროზე

en: /Load
ka: /გამოძახება

en: /Load/-
ka: /გამოძახება/-

en: /Load/Auto-load preset
ka: /გამოძახება/Auto-load preset

en: /Load/Default
ka: /გამოძახება/სტანდარტი

en: /Load/From WinAMP EQF file
ka: /გამოძახება/WinAMP EQF ფაილიდან

en: /Load/From file
ka: /გამოძახება/ფაილიდან

en: /Load/Preset
ka: /გამოძახება/Preset

en: /Load/Zero
ka: /გამოძახება/Zero

en: /Main Window
ka: /მთავარი სარკმელი

en: /Options
ka: /პარამეტრები

en: /Peaks Falloff/Fast
ka: /Peaks Falloff/სწრაფი

en: /Peaks Falloff/Fastest
ka: /Peaks Falloff/უსწრაფესი

en: /Peaks Falloff/Medium
ka: /Peaks Falloff/საშუალო

en: /Peaks Falloff/Slow
ka: /Peaks Falloff/ნელი

en: /Peaks Falloff/Slowest
ka: /Peaks Falloff/ყველაზე ნელი

en: /Physically Delete Files
ka: /წაშალე თვითონ ფაილები

en: /Play Directory
ka: /უჯრის დაკვრა

en: /Play File
ka: /ფაილის დაკვრა

en: /Play Location
ka: /მდებარეობის დაკვრა

en: /Playback
ka: /დაკვრა

en: /Playback/-
ka: /დაკვრა/-

en: /Playback/10 Tracks Back
ka: /დაკვრა/10 სიმღერით უკან

en: /Playback/10 Tracks Fwd
ka: /დაკვრა/10 სიმღერით წინ

en: /Playback/Back 5 Seconds
ka: /დაკვრა/5 წამი უკან

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
ka: /დაკვრა/5 წამი წინ

en: /Playback/Jump to File
ka: /დაკვრა/გადახტი ფაილზე

en: /Playback/Jump to Time
ka: /დაკვრა/გადახტი დროზე

en: /Playback/Next
ka: /დაკვრა/შემდეგი

en: /Playback/Pause
ka: /დაკვრა/პაუზა

en: /Playback/Play
ka: /დაკვრა/დაკვრა

en: /Playback/Previous
ka: /დაკვრა/წინა

en: /Playback/Start of List
ka: /დაკვრა/სიის საწყისი

en: /Playback/Stop
ka: /დაკვრა/სტოპ

en: /Playlist
ka: /დასაკრავი სია

en: /Playlist Editor
ka: /დაკვრის სიის რედაქტორი

en: /Playlist WindowShade Mode
ka: /დაკვრის სიის WindowShade რეჟიმი

en: /Playlist/Load List
ka: /დასაკრავი სია/სიის გამოძახება

en: /Playlist/New List
ka: /დასაკრავი სია/ახალი სიია

en: /Playlist/Save List
ka: /დასაკრავი სია/სიის დამახსოვრება

en: /Preferences
ka: /პარამეტრები

en: /Randomize List
ka: /სიის ალალბედზე დალაგება

en: /Refresh Rate
ka: /განახლების სიხშირე

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
ka: /განახლების სიხშირე/მერვედი (~6 კადრწმ)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
ka: /განახლების სიხშირე/სრული (~50 კადრწმ)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
ka: /განახლების სიხშირე/ნახევარი (~25 კადრწმ)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
ka: /განახლების სიხშირე/მეოთხედი (~13 კადრწმ)

en: /Reload skin
ka: /დეკორაცია თავიდან

en: /Remove
ka: /მოშორება

en: /Remove Dead Files
ka: /ამოშალე სიიდან არარსებული ფაილები

en: /Remove/All
ka: /მოშორება/ყველასი

en: /Remove/Crop
ka: /მოშორება/მოჭრა

en: /Remove/Misc
ka: /მოშორება/სხვადასხვა

en: /Remove/Selected
ka: /მოშორება/ამორჩეულის

en: /Repeat
ka: /გამეორება

en: /Reverse List
ka: /სიის შებრუნება

en: /Save
ka: /შენახვა

en: /Save/-
ka: /შენახვა/-

en: /Save/Auto-load preset
ka: /შენახვა/Auto-load preset

en: /Save/Default
ka: /შენახვა/სტანდარტი

en: /Save/Preset
ka: /შენახვა/Preset

en: /Save/To WinAMP EQF file
ka: /შენახვა/WinAMP EQF ფაილში

en: /Save/To file
ka: /შენახვა/ფაილში

en: /Scope Mode
ka: /Scope რეჟიმი

en: /Scope Mode/Dot Scope
ka: /Scope რეჟიმი/Dot Scope

en: /Scope Mode/Line Scope
ka: /Scope რეჟიმი/Line Scope

en: /Scope Mode/Solid Scope
ka: /Scope რეჟიმი/Solid Scope

en: /Selection
ka: /ამორჩევა

en: /Selection/-
ka: /ამორჩევა/-

en: /Selection/Invert Selection
ka: /ამორჩევა/შეაბრუნე ამორჩევა

en: /Selection/Read Extended Info
ka: /ამორჩევა/წაიკითხე გაფართოებული ინფორმაცია

en: /Selection/Select All
ka: /ამორჩევა/ამოირჩიე ყველა

en: /Selection/Select None
ka: /ამორჩევა/არცერთი არ ამოირჩიო

en: /Shuffle
ka: /ალალბედზე

en: /Skin Browser
ka: /დეკორაციის მნახველი

en: /Sort
ka: /დალაგება

en: /Sort List
ka: /სიის დალაგება

en: /Sort List/By Date
ka: /სიის დალაგება/თარიღის მიხედვით

en: /Sort List/By Filename
ka: /სიის დალაგება/ფაილის სახელის მიხედვით

en: /Sort List/By Path + Filename
ka: /სიის დალაგება/მდებარეობის + ფაილის სახელის მიხედვით

en: /Sort List/By Title
ka: /სიის დალაგება/სათაურის მიხედვით

en: /Sort Selection
ka: /ამორჩეულის დალაგება

en: /Sort Selection/By Date
ka: /ამორჩეულის დალაგება/თარიღის მიხედვით

en: /Sort Selection/By Filename
ka: /ამორჩეულის დალაგება/ფაილის სათაურის მიხედვით

en: /Sort Selection/By Path + Filename
ka: /ამორცეულის დალაგება/მდებარეობა + ფაილის სახელის მიხედვით

en: /Sort Selection/By Title
ka: /ამორჩეულის დალაგება/სათაურის მიხედვით

en: /Time Elapsed
ka: /გასული დრო

en: /Time Remaining
ka: /დარჩენილი დრო

en: /View File Info
ka: /ფაილის ინფორმაციის ნახვა

en: /Visualization Mode
ka: /Visualization რეჟიმი

en: /Visualization Mode/Analyzer
ka: /Visualization რეჟიმი/Analyzer

en: /Visualization Mode/Off
ka: /Visualization რეჟიმი/გამორთული

en: /Visualization Mode/Scope
ka: /Visualization რეჟიმი/Scope

en: /Visualization plugins
ka: /Visualization მოდულები

en: /WindowShade Mode
ka: /WindowShade რეჟიმი

en: /WindowShade VU Mode
ka: /WindowShade VU რეჟიმი

en: /WindowShade VU Mode/Normal
ka: /WindowShade VU რეჟიმი/ჩვეულებრივი

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
ka: /WindowShade VU რეჟიმი/რბილი

en: 16 bit
ka: 16 ბიტი

en: 3DFX Fullscreen mode
ka: 3DFX მთელ-ეკრანიანი რეჟიმი

en: 3DNow! optimized decoder
ka: 3DNow!-ზე ოპტიმიზებული დეკოდერი

en: 8 bit
ka: 8 ბიტი

en: A Cappella
ka: ა კაპელა

en: About
ka: შესახებ...

en: About ESounD Plugin
ka: ESounD ფლაგ-ინის შესახებ

en: About Echo Plugin
ka: ექო ფლაგ-ინის შესახებ

en: About Extra Stereo Plugin
ka: ექსტრა სტერეო ფლაგ-ინი

en: About Joystick Driver
ka: ჯოისტიკის დრივერის შესახებ

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
ka: MPEG Layer 1/2/3 მოდულის შესახებ

en: About OSS Driver
ka: OSS დრაივერის შესახებ

en: About Ogg Vorbis Plugin
ka: Ogg Vorbis-ის ფლაგ-ინის შესახებ

en: About Solaris Audio Driver
ka: Solaris აუდიო დრაივერის შესახებ

en: About Tone Generator
ka: Tone Generator-ის შესახებ

en: About Voice Removal Plugin
ka: ხმის ჩამხშობი ფლაგ-ინის შესახებ

en: About XMMS
ka: XMMS-ის შესახებ

en: About mikmod plugin
ka: mikmod მოდულის შესახებ

en: Acid
ka: ეისიდ

en: Acid Jazz
ka: ეისიდ ჯაზი

en: Acid Punk
ka: ეისიდ პანკური

en: Acoustic
ka: აკუსტიკური

en: Add
ka: დამატება

en: Add all files in directory
ka: დაამატე უჯრაში მყოფი ყველა ფაილი

en: Add drive
ka: მოწყობილობის დამატება

en: Add selected files
ka: ამორცეული ფაილების დამატება

en: Additional Programming:
ka: დამატებითი პროგრამირება:

en: Afrikaans:
ka: აფრიკული (Afrikaans):

en: Album
ka: ალბომი

en: Album gain:
ka: ალბომის gain:

en: Album peak:
ka: ალბომის peak:

en: Album:
ka: ალბომი:

en: Allow multiple instances
ka: ნებადართულია პროგრამის რამდენჯერმე პარალელურად გამოძახება

en: AlternRock
ka: ალტერნ. როკი

en: Alternate
ka: ალტერნატიული

en: Alternative
ka: ალტერნატიული

en: Always show clutterbar
ka: ყოველთვის აჩვენე clutterbar

en: Always use AUDIODEV environment variable
ka: ყოველთვის გამოიყენე AUDIODEV გარემოს ცვლადი

en: Anders Carlsson (effect plugins)
ka: ანდერს კარლსონ (Anders Carlsson), effect ფლაგ-ინებისთვის

en: Andreas Bergstrom
ka: Andreas Bergstroem

en: Apply
ka: გააქტიურება

en: Artist:
ka: შემსრულებელი:

en: Audio I/O Plugins
ka: აუდიო I/O ფლაგ-ინები

en: Audio device:
ka: აუდიო მოწყობილობა:

en: Automatic detection
ka: აუტომატური ამოცნობა

en: Avantgarde
ka: ავანგარდი

en: Azerbaijani:
ka: აზერბაიჯანული:

en: BALANCE: %d%% LEFT
ka: ბალანსი: %d%% მარცხნივ

en: BALANCE: %d%% RIGHT
ka: ბალანსი: %d%% მარჯვნივ

en: BALANCE: CENTER
ka: ბალანსი: ცენტრი

en: Back 5 tracks
ka: 5 სიმღერით უკან

en: Ballad
ka: ბალადა

en: Basque:
ka: ბასკური:

en: Bass
ka: ბასი

en: Ben Gertzfield
ka: ბენ გერცფილდ (Ben Gertzfield)

en: Big Band
ka: ბიგ ბენდი

en: Bitrate: %d kb/s
ka: ბიტსიხშირე: %d კბიტ/წმ

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
ka: ბიტსიხშირე: ცვალებადი,
    საშუალო ბიტსიხშირე: %d კბიტ/წმ

en: Black Metal
ka: ლურჯი მეტალი

en: Blues
ka: ბლუზი

en: Brazilian Portuguese:
ka: ბრაზილიური პორტუგალიური:

en: Browse
ka: მოძიება

en: Buffer size (kb):
ka: ბუფერის ზომა (kb):

en: Buffer size (ms):
ka: ბუფერის ზომა (ms):

en: Buffering
ka: ბუფერირება

en: Buffering:
ka: ბუფერირება:

en: Bulgarian:
ka: ბულგარული:

en: Button %d:
ka: ღილაკი %d:

en: Buttons:
ka: ღილაკები:

en: CD Audio Player %s
ka: CD Audio ფლეიერი %s

en: CD Audio Player Configuration
ka: CD Audio ფლეიერის კონფიგურაცია

en: CD Audio Track %02u
ka: CD Audio სიმღერა %02u

en: CD Index server:
ka: CD ინდექსირების სერვერი:

en: CD Index:
ka: CD ინდექსირება:

en: CD Info
ka: CD ინფორმაცია

en: CDDB server:
ka: CDDB სერვერი:

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
ka: დ ა ვ უ კ ა ვ შ ი რ დ ი:  ველი პასუხს

en: CONNECTING TO %s:%d
ka: ვ უ კ ა ვ შ ი რ დ ე ბ ი %s:%d

en: Cabaret
ka: კაბარე

en: Cancel
ka: სტოპ!

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
ka: Carl van Schaik (pro logic ფლაგ-ინი)

en: Catalan:
ka: კატალანური:

en: Celtic
ka: კელტური

en: Channels:
ka: არხები:

en: Channels: %d
ka: არხი (კანალი): %d

en: Chanson
ka: შანსონი

en: Charles Sielski (irman plugin)
ka: Charles Sielski (irman ფლაგ-ინი)

en: Check drive...
ka: შეამოწმეთ მოწყობილობა...

en: Chinese:
ka: ჩინური:

en: Chorus
ka: ქორო/ფონი (Chorus)

en: Christian Gangsta Rap
ka: ქრისტიანული განგსთა რეპი

en: Christian Rap
ka: ქრისტიანული რეპი

en: Christian Rock
ka: ქრისტიანული როკი

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
ka: ჩუნ-ჩუნგ ჩენ (Chun-Chung Chen), xfont მორჯულებისათვის

en: Classic Rock
ka: კლასიკური როკი

en: Classical
ka: კლასიკური

en: Close
ka: დაკეტვა

en: Club
ka: საკლუბო

en: Color Entry
ka: ფერის შენატანი

en: Comedy
ka: კომედია

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Comment
ka: შენიშვნა

en: Comment:
ka: შენიშვნა:

en: Configure
ka: კონფიგურაცია

en: Configure Echo
ka: ექოს პარამეტრები

en: Configure Equalizer
ka: ექვალაიზერის კონფიგურაცია

en: Configure Extra Stereo
ka: ექსტრა სტერეოს პარამეტრები

en: Configure Solaris driver
ka: Solaris დრაივერის კონფიგურირება

en: Contemporary Christian
ka: თანამედროვე ქრისტიანული

en: Content
ka: შინაარსი

en: Controls:
ka: მაკონტროლებლები:

en: Convert %20 to space
ka: გადააკეთე %20 გამოტოვებად

en: Convert underscore to space
ka: ქვემო შტრიხი (underscore) გამოტოვებად გადააკეთე

en: Copyright:
ka: საავტორო უფლება:

en: Couldn't connect to host %s
ka: ვერ დავუკავშირდი host %s-ს

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
ka: ვერ დავუკავშირდი host %s-ს
    სერვერის შეტყობინება: %s

en: Couldn't load mod
ka: ვერ ვიძახებ mod-ს

en: Couldn't look up host %s
ka: ვერ ვიპოვე host %s

en: Couldn't open audio
ka: ვერ ვხსნი აუდიო წყაროს

en: Couldn't remove tag!
ka: ვერ მოვაძრე შენატანი!

en: Couldn't write tag!
ka: ვერ ჩავწერე შენატანი!

en: Country
ka: ქანთრი/ფოლკლორი

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
ka: ავტორი: ჩარლზ სიელსკი (Charles Sielski) <stray@teklabs.net>
    მართეთ XMMS თქვენი ტელევიზორის, ვიდეოს და მუსიკალური ცენტრის დისტანციური პულტით 
    IRman-ის ოფიციალური გვერდი - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
ka: მადლობები

en: Croatian:
ka: ხორვატიული:

en: Cult
ka: კულტი

en: Czech:
ka: ჩეხური:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
ka: გამორთე მუდამ აქტიურად ყოფნა

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ka: გამორთე მუდამ აქტიურად ყოფნა (N/A)

en: DISABLE DOUBLESIZE
ka: გამორთე ორმაგი ზომა

en: Dance
ka: საცეკვაო

en: Danish:
ka: დანიური:

en: Date
ka: თარიღი

en: Date:
ka: თარირი:

en: Death Metal
ka: მკვდარი მეტალი

en: Decoder
ka: დეკოდერი

en: Decoder:
ka: დეკოდერი:

en: Default
ka: სტანდარტი

en: Default (%s)
ka: სტანდარტი (%s)

en: Default - %s
ka: სტანდარტი - %s

en: Default panning separation
ka: სტანდარტული პანირების დანაწევრება

en: Default skin:
ka: სტანდარტული დეკორაცია:

en: Delay: (ms)
ka: დაყოვნება: (მს)

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete auto-preset
ka: auto-preset-ის წაშლა

en: Delete preset
ka: preset-ის წაშლა

en: Derrik Pates
ka: დერიქ ფეითს (Derrik Pates)

en: Description:
ka: აღწერილობა:

en: Determine file type:
ka: ფაილის ტიპის განსაზღვრა:

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
ka: მოწყობილობა %s OK.
    დისკხე %d სიმღერაა ჩაწერილი

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Devices
ka: მოწყობილობა

en: Devices:
ka: მოწყობილობები:

en: Dim titlebar when inactive
ka: ჩააქრე სატაურის ზოლი როდესაც არ არის აქტიური

en: Directionals (alternate):
ka: მიმართულებები (ალტერნატიული):

en: Directionals:
ka: მიმართულებები:

en: Directory %s OK.
ka: უჯრა %s OK.

en: Directory preset file:
ka: Directory preset ფაილი:

en: Directory:
ka: უჯრა:

en: Disable ID3V2 tags
ka: გამორთე ID3V2 შენატანები

en: Disco
ka: დისკო

en: Disk Writer Configuration
ka: Disk Writer-ის კონფიგურაცია

en: Disk Writer Plugin %s
ka: Disk Writer ფლაგ-ინი %s

en: Display this text and exit.
ka: აჩვენე ეს ტექსტი და გადი.

en: Don't clear the playlist
ka: არ გაწმინდო დასაკრავი სია

en: Down sample:
ka: Down-ს ნიმუში:

en: Drive %d
ka: დისკი %d

en: Dual channel
ka: ორარხიანი (Dual channel)

en: Duet
ka: დუეტი

en: Dutch:
ka: ჰოლანდიური:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
ka: ჩართე მუდამ აქტიურად ყოფნა

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ka: ჩართე მუდამ აქტიურობის რეჟიმი (N/A)

en: ENABLE DOUBLESIZE
ka: ჩართე ორმაგი ზომა

en: ERROR: Couldn't find %s
ka: შ ე ც დ ო მ ა :  ვერ ვიპოვე %s

en: ESD Plugin configuration
ka: ESD ფლაგ-ინის კონფიგურაცია

en: Easy Listening
ka: ადვილად მოსასმენი

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
ka: ექოს ფლაგ-ინი
    ავტორი იოჰან ლევინი (Johan Levin), 1999.
    
    სრაუნდის ექო ქარლ ვან შაიქის მიერ (Carl van Schaik), 1999

en: Echo Plugin %s
ka: ექოს ფლაგ-ინი %s

en: Effect intensity:
ka: ეფექტის ინტენსივობა:

en: Effects Plugins
ka: ეფექტების ფლაგ-ინები

en: Effects plugins
ka: ეფექტების ფლაგ-ინები

en: Electronic
ka: ელექტრონული

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
ka: ჩართე 6dB Boost + Hard Limiting

en: Enable Clipping Prevention
ka: ჩართე Clipping-ს თავიდან აცილება

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
ka: ჩართე Icecast Metadata UDP არხი

en: Enable ReplayGain
ka: ცართე ReplayGain

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
ka: ჩართე SHOUT/Icecast სათაურის სთრიმინგი

en: Enable plugin
ka: ფლაგ-ინის ჩართვა

en: Enqueue
ka: რიგში ჩააყენე

en: Enter URL to add:
ka: შეიყვანეთ დასამატებელი URL:

en: Enter code or use remote
ka: შეიყვანეთ კოდი ან გამოიყენეთ პულტი

en: Enter location to play:
ka: შეიყვანეთ დასაკვრელი მდებარეობა:

en: Equalizer doublesize linked
ka: ექვალაიზერის ორმაგ ზომად ბმულირება

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
ka: Eric L. Hernes (FreeBSD-ს მორჯულება)

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error writing playlist "%s": %s
ka: შეცდომა დასაკრავი სიის დამახსოვრებისას "%s": %s

en: Error!
ka: შეცდომა!

en: Esperanto:
ka: ესპერანტო:

en: Ethnic
ka: ეთნო

en: Euro-Techno
ka: ევრო-ტექნო

en: Eurodance
ka: ევროდენსი

en: Extension
ka: გაფართოება

en: Extension and content
ka: გაფართოება და შინაარსი

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
ka: ექსტრა სტერეო ფლაგ-ინი
    
    იოჰან ლევინის მიერ, 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
ka: ექსტრა სერეო ფლაგ-ინი %s

en: FILE INFO BOX
ka: ფაილის ინფორმაციის სარკმელი

en: FPU decoder
ka: FPU დეკოდერი

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
ka: ვერ შევამოწმე უჯრა %s
    შეცდომა: %s

en: Failed to delete "%s": %s.
ka: ვერ წავშალე "%s": %s.

en: Failed to modify tag
ka: შენატანი ვერ დავამუშავე

en: Failed to open device %s
    Error: %s
ka: ვერ ვიძახებ მოწყობილობას %s
    შეცდომა: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
ka: ვერ ვკითხულობ "Table of Contents"
    იქნებ დისკი არ არის ჩადებული?

en: Feedback: (%)
ka: გამოხმაურება: (%)

en: File Info
ka: ფაილის მონაცემები

en: File Info - %s
ka: ფაილის მონაცემები - %s

en: File exists!
ka: ფაილი არსებობს!

en: File extension
ka: ფაილის გაფართოება

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: File path
ka: ფაილის მდებარეობა

en: File preset extension:
ka: File preset გაფართოება:

en: File size: %d B
ka: ფაილის ზომა: %d B

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Files
ka: ფაილები

en: Folk
ka: ფოკლორი

en: Folk/Rock
ka: ფოლკ/როკი

en: Folklore
ka: ფოლკლორი

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: Force volume fade at the end of the module
ka: მოდულის ბოლოს ხმის წაფენა

en: Forward 5s
ka: 5წმ წინ

en: French:
ka: ფრანგული:

en: Funk
ka: ფანქი (Funk)

en: Fwd 5 tracks
ka: გადაახტი 5 სიმრერას

en: Gangsta Rap
ka: განგსთა რეპი

en: General
ka: ძირითადი

en: General Plugins
ka: ძირითადი ფლაგ-ინები

en: General plugins
ka: ძირითადი ფლაგ-ინები

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Genre:
ka: ჟანრი:

en: German:
ka: გერმანული:

en: Get server list
ka: მიიღე სია სერვერიდან

en: Gospel
ka: გოსპელი/საგალობელი

en: Gothic
ka: გოთური

en: Gothic Rock
ka: გოთური როკი

en: Greek:
ka: ბერძნული:

en: Grunge
ka: გრანჯი

en: Haavard Kvaalen
ka: ჰაავრდ ქვალენ (Havard Kvalen)

en: Hard Rock
ka: მძიმე როკი

en: Headphones
ka: ყურსასმენები (Headphones)

en: Heavy Metal
ka: მძიმე მეტალი

en: Hip-Hop
ka: ჰიპ-ჰოპი

en: Homepage and Graphics:
ka: ინტერნეტ გვერდი და გრაფიკა:

en: Humour
ka: იუმორისტული

en: Hungarian:
ka: უნგრული:

en: ID3 Tag:
ka: ID3 შენატანი:

en: ID3 Tags:
ka: ID3 შენატანები:

en: ID3 format:
ka: ID3 ფორმატი

en: IR code length:
ka: IR კოდის სიგრძე:

en: IRman Control %s
ka: IRman-ის მაკონტროლებელი %s

en: ISRC number:
ka: ISRC ნომერი:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
ka: თუ "Auto" პარამეტრი ჩართულია ექვალაიზერში, xmms ეცდება ექვალაიზერის presets-ის გამოძახებას შემდეგნაირად:
    1: მოძებნის preset ფაილს იმ უჯრაში, სადაც დასაკვრელი ფაილია.
    2: მოძებნის preset ფაილს იგივე უჯრაში.
    3: მოძებნის preset-ს რომელიც შენახულ იქნა "auto-load" ფუნქციით
    4: და ბოლოს, ეცდება "default" preset-ის გამოძახებას

en: Import equalizer presets
ka: equalizer presets-ის იმპორტირება

en: Indonesian:
ka: ინდონესიური:

en: Industrial
ka: ინდუსტრიული

en: Input Plugins
ka: შემოსასვლელი ფლაგ-ინები

en: Input plugin: %s
ka: შემოსვლის ფლაგ-ინი: %s

en: Input plugins
ka: შემოსასვლელი ფლაგ-ინები

en: Instrumental
ka: ინსტრუმენტული

en: Instrumental Pop
ka: ინსტრუმენტული პოპი

en: Instrumental Rock
ka: ინსტრუმენტული როკი

en: Internal speaker
ka: შიდა დინამიკი

en: Irish:
ka: ირანული:

en: Italian:
ka: იტალიური:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
ka: J. Nick Koston (MikMod ფლაგ-ინი)

en: James M. Cape
ka: ჯეიმს მ. ქეიფ (James M. Cape)

en: Japanese:
ka: იაპონური:

en: Jazz
ka: ჯაზი

en: Jazz+Funk
ka: ჯაზ-ფანქი

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
ka: Johan Levin (echo + stereo ფლაგ-ინი)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
ka: John Riddoch (Solaris ფლაგ-ინი)

en: Joint stereo
ka: ზიარი სტერეო (Joint stereo)

en: Jorn Baayen
ka: იორნ ბეიენ (Jorn Baayen)

en: Joystick 1:
ka: ჯოისტიკი 1:

en: Joystick 2:
ka: ჯოისტიკი 2:

en: Joystick Control
ka: ჯოისტიკის კონტროლი

en: Joystick Control %s
ka: ჯოისტიკის კონტროლი %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
ka: ჯოისტიკის მაკონტროლებელი ფლაგ-ინი
    
    ავტორი თიმ ფერგიუსონ (Tim Ferguson) <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ ღილაკის უზრუნველყოფა ჯასთინ ვეიქის (Justin Wake) მიერ <justin@globalsoft.com.au>
    
    XMMS-ის ერთი ან ორი ჯოისტიკით კონტროლი.

en: Juan Manuel Garcia Molina
ka: Juan Manuel García Molina

en: Jump
ka: გადახტი

en: Jump to file
ka: გადახტი ფაილში

en: Jump to time
ka: გადახტი დროზე

en: Jump to:
ka: გადახტი:

en: Jungle
ka: ჯუნგლი

en: Korean:
ka: კორეული:

en: LOOKING UP %s
ka: ვ ე ძ ე ბ  %s

en: Latin
ka: ლათინო

en: Latvian:
ka: ლატვიური:

en: Length: %d:%.2d
ka: სიგრძე: %d:%.2d

en: Line out
ka: ხმის გამოსასვლელი (Line out)

en: Lithuanian:
ka: ლიტვური:

en: Load auto-preset
ka: auto-preset-ის გამოძახება

en: Load equalizer preset
ka: equalizer preset-ის გამოძახება

en: Load files
ka: ფაილების გამოძახება

en: Load playlist
ka: დასაკრავი სიის გამოძახება

en: Load preset
ka: preset-ის გამოძახება

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Look for hidden patterns in modules
ka: მოდულებში დამალული ჭდეები მოძებნე

en: MMX optimized decoder
ka: MMX-ზე ოპტიმიზებული დეკოდერი

en: MPEG Info:
ka: MPEG მონაცემები:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
ka: MPEG Layer 1/2/3 ფლეიერი %s

en: MPG123 Configuration
ka: MPG123-ის კონფიგურაცია

en: Main Programming:
ka: ძირითადუ პროგრამირება:

en: Main Window
ka: მთავარი სარკმელი

en: Meditative
ka: მედიტაციური

en: Metal
ka: მეტალი

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
ka: Michael Hipp და სვანი (MPG123 ძრავა)

en: MikMod Configuration
ka: MikMod-ის კონფიგურირება

en: MikMod Player %s
ka: MikMod ფლეიერი %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
ka: Mikmod ფლაგ-ინ მოდული
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    xmms-ზე პორტირებულ იქნა ჯ. ნიქ ქოსთონის მიერ (J. Nick Koston)

en: Mixer
ka: მიქშერი

en: Mixer Settings:
ka: მიქშერის დასაყენებლები:

en: Mixer device:
ka: მიქშერის მოწყობილობა:

en: Mono
ka: მონო

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
ka: მაუსის ბორბალი ხმას ასწორებს (%) პროცენტით

en: Musical
ka: მიუზიკლი

en: Name format:
ka: სახელის ფორმატი:

en: National Folk
ka: ეროვნული ფოლკლორი

en: Native American
ka: ინდიელების

en: New Age
ka: ნიუ-ეიჯი

en: New Wave
ka: ნიუ-ვეივი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next Track
ka: შემდეგი სიმღერა

en: No
ka: არა

en: No input plugin recognized this file
ka: ეს ფაილი ვერცერთმა შემოსვლის ფლაგ-ინმა ვერ იცნო

en: No mixer
ka: მიქშერი არ არის

en: No output plugin
ka: გამოსასველის ფლაგ-ინი არ არსებობს

en: No output plugin has been selected
ka: გამოსასვლელის ფლაგ-ინი არ აგირჩევიათ

en: No tag to remove!
ka: ვერ ვპოულობ წასაშლელ შენატანს!

en: Noise
ka: ხმაური

en: Nominal bitrate: %d kbps
ka: მინიმალური ბიტსიხშირე: %d kbps (კბიტ/წმ)

en: None
ka: არაფერი

en: Norwegian:
ka: ნორვეგიული:

en: Nothing
ka: არაფერი

en: OPTIONS MENU
ka: პარამეტრების მენიუ

en: OSS Driver %s
ka: OSS დრაივერი %s

en: OSS Driver configuration
ka: OSS დრაივერის კონფიგურაცია

en: OSS mixer
ka: OSS მიქშერი

en: Ogg Vorbis Configuration
ka: Ogg Vorbis-ის კონფიგურაცია

en: Ogg Vorbis Info:
ka: Ogg Vorbis მონაცემები:

en: Ogg Vorbis Player %s
ka: Ogg Vorbis ფლეიერი %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
ka: Ogg Vorbis ფლაგ-ინი Xiph.org ფონდის მიერ
    
    საწყისი კოდის ავტორი
    თონი არსიერი (Tony Arcieri) <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    ჰავარდ ქვალენ (Havard Kvalen) <havardk@xmms.org>
    ჯან-კარლო პასკუტო (Gian-Carlo Pascutto) <gcp@sjeng.org>
    
    მოინახულეთ Xiph.org ფონდი მისამართზე http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
ka: Ogg Vorbis-ის შენატანი:

en: Ogg Vorbis Tags:
ka: Ogg Vorbis-ის შენატანები:

en: Ok
ka: ო-ქეი

en: Oldies
ka: ოლდიზ (Oldies)

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
ka: Olle Hallnas (კომპილაციის შესწორებები)

en: OpenGL Spectrum configuration
ka: OpenGL Spectrum-ის კონფიგურაცია

en: Opera
ka: ოპერა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Organization:
ka: ორგანიზაცია:

en: Other
ka: სხვა

en: Output Plugin
ka: გამოსვლის ფლაგ-ინი

en: Output ports:
ka: გამოსასვლელი პორტები:

en: Override generic titles
ka: გადაახტი სტანდარტულ სათაურებს

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
ka: პრე-ბუფერირება: %dKB/%dKB

en: Pablo Saratxaga
ka: პაბლო სარატაგა (Pablo Saratxaga)

en: Pablo Saratxaga (i18n)
ka: რაც მთავარია: პაბლო სარატაგა (Pablo Saratxaga), ინტერნაციონალიზაცია (i18n)

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Path:
ka: მდებარეობა:

en: Pause
ka: პაუზა

en: Pause between songs for
ka: პაუზა სიმღერებს შორის:

en: Pause current song
ka: ახლანდელი სიმრერის პაუზა

en: Pause if playing, play otherwise
ka: პაუზა თუ უკრავ, დაუკარი თუ გაჩერებულია

en: Performer/Artist
ka: შემსრულებელი/მომღერალი

en: Peter Alm
ka: ფითერ ალმ (Peter Alm)

en: Play
ka: დაკვრა

en: Play files
ka: ფაილების დაკვრა

en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

en: Playlist
ka: დაკვრის სია

en: Playlist end
ka: დაკვრის სიის ბოლო

en: Playlists:
ka: დაკვრის სიები:

en: Polish:
ka: პოლონური:

en: Polka
ka: პოლკა

en: Pop
ka: პოპი

en: Pop-Folk
ka: პოპ-ფოლკროლი

en: Pop/Funk
ka: პოპ/ფანქი

en: Porn Groove
ka: პორნ გრუვი

en: Port:
ka: პორტი:

en: Portuguese:
ka: პორტუგალიური:

en: Pre-buffer (percent):
ka: პრე-ბუფერირება (პროცენტი):

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Prev
ka: წინა

en: Prev Track
ka: წინა სიმღერა

en: Print version number and exit.
ka: დაწერ ვერსიის ნომერი და გამოდი.

en: Progressive Rock
ka: პროგრსიული როკი

en: Proxy:
ka: პროქსი:

en: Punk
ka: ფანქი

en: Punk Rock
ka: პანკური როკი

en: Quality
ka: ხარისხი

en: R&B
ka: რითმ&ბლუზი

en: Rap
ka: რეპი

en: Rave
ka: რევი (Rave)

en: Read info on
ka: წაიკითხე ინფორმაცია:

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
ka: წაიკითხე სიმღერის სათაური და სიგრძე როგორც კი სიმღერა დასაკრავ სიაში აღმოჩნდება

en: Read song title and length only when starting to play
ka: წაიკითხე სიმღერის სათაური და სიგრძე მხოლოდ როცა დაკვრას დაიწყებ

en: Really delete %d files?
ka: ნუთუ დავიჯერო, რომ მართლა გნებავთ %d ფაილის წაშლა?

en: Really delete: "%s"?
ka: მართლა წავშალო: "%s"?

en: Reggae
ka: რეგი

en: Remove ID3
ka: ID3-ს წაშლა

en: Remove Tag
ka: შენატანის წაშლა

en: Remove drive
ka: მოწყობილობის მოშორება

en: Repeat
ka: გამეორება

en: ReplayGain Settings:
ka: ReplayGain პარამეტრები:

en: ReplayGain Type:
ka: ReplayGain-ის ტიპი:

en: Resolution:
ka: რჩევადობა:

en: Retro
ka: რეტრო

en: Rewind 5s
ka: 5წმ უკან

en: Rhythmic Soul
ka: რითმული სოული

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
ka: Robin Sylvestre (ექვალაიზერი და დაკვრის სია)

en: Rock
ka: როკი

en: Rock & Roll
ka: როკ-ენ-როლი

en: Romanian:
ka: რუმინული:

en: Russian:
ka: რუსული:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
ka: Ryan Weaver (RPMs და სხვ.)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
ka: გადახტი: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samba
ka: სამბა

en: Samplerate: %d Hz
ka: მოდელირება: %d Hz

en: Satire
ka: სატირა

en: Save
ka: დამახსოვრება

en: Save auto-preset
ka: auto-preset-ის დამახსოვრება

en: Save equalizer preset
ka: equalizer preset-ის დამახსოვრება

en: Save options
ka: დამახსოვრების პარამეტრები

en: Save playlist
ka: დასაკრავი სიის დამახსოვრება

en: Save preset
ka: preset-ის დამახსოვრება

en: Save stream to disk
ka: წყაროს დისკზე დამახსოვრება

en: Save stream to disk:
ka: წყაროს დისკზე დამახსოვრება:

en: Save window positions
ka: სარკმლების პოზიციების დამახსოვრება

en: Sean Atkinson
ka: შონ ეთქინსონ (Sean Atkinson)

en: Search:
ka: მოძებნე:

en: Seek +5s
ka: გადახტი +5წმ

en: Seek -5s
ka: გადახტი -5წმ

en: Select XMMS session (Default: 0)
ka: ამოირჩიე XMMS სესია (სტანდარტი: 0)

en: Select directory to add:
ka: დასამატებელი უჯრის ამორჩევა:

en: Select main window font:
ka: მთავარი ფანჯრის შრიფტის ამორჩევა:

en: Select playlist font:
ka: დასაკრავი სიის შრიფტის ამორჩევა:

en: Select random skin on play
ka: დაკვრისას ალალბედზე ამოირჩიე დეკორაცია

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
ka: ამოირჩიეთ დირექტორია, სადაც MPEG წყაროების შენახვა გნებავთ:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
ka: ამოირჩიეთ დირექტორია, სადაც Ogg Vorbis სთრიმების შენახვა გნებავთ:

en: Select the directory where you want to store the output files:
ka: ამოირჩიეთ დირექტორია, სადაც საბოლოო ფაილების შენახვა გნებავთ:

en: Sensitivity (10-32767):
ka: მგრძობიარობა (10-32767):

en: Serbian:
ka: სერბული:

en: Server
ka: სერვერი

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
ka: Shell-ში გამოსაძახებელი ბრძანება, როცა xmms შემდეგ სიმღერაზე გადავა.  შესაძლოა გამოიყენოთ ტერმინი %%s რაც ახალი სიმღერის სათაურს ნიშნავს.

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
ka: Shell-ის ბრძანება, როცა xmms დაკვრის სიის ბოლოს მიაღწევს.

en: Show network window
ka: აჩვენე კავშირის სარკმელი

en: Show numbers in playlist
ka: დასაკრავ სიაში ნომრები აჩვენე

en: Show the main window.
ka: აჩვენე მთავარი ფანჯარა.

en: Shuffle
ka: ალალბედზე

en: Single channel
ka: ერთარხიანი (Single channel)

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
ka: სინუს ტონ-გენერატორი ჰავარდ ქვალენის (Havard Kvalen) მიერ <havardk@xmms.org>
    დამუშავებულია დენიელ ჯ. ფენგის (Daniel J. Peng) მიერ <danielpeng@bigfoot.com>
    
    გამოსაყენებლად, დაამატეთ URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005, რათა დაუკრათ 2000Hz ტონური სიგნალი და 2005Hz ტონური სიგნალი

en: Skin selector
ka: დეკორაციის ამომრჩეველი

en: Skins
ka: დეკორაციები

en: Skip backwards in playlist
ka: გადახტი უკან დასაკრავ სიაში

en: Skip forward in playlist
ka: დასაკრავ სიაში წინ გადახტი

en: Slovak:
ka: სლოვაკური:

en: Slow Rock
ka: ნელი როკი

en: Smooth title scroll
ka: სათაურის რბილად სეირნობა

en: Snap windows at
ka: მიიზიდე სარკმელები

en: Solaris audio plugin %s
ka: Solaris აუდიო ფლაგ-ინი %s

en: Sonata
ka: სონატა

en: Song Change %s
ka: სიმღერის შეცვლა %s

en: Song Change Configuration
ka: სიმღერის შეცვლის კონფიგურაცია

en: Song change
ka: სიმღერის შეცვლა

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
ka: უკაცრავად, თქვენი GTK+ ვერსია (%d.%d.%d) XMMS-ს არ მიესადაგება.
    გთხოვთ გამოიყენოთ GTK+ %s ან უფრო ახალი.

en: Soul
ka: სოული

en: Soundcard #%d - %s
ka: ხმის პლატა #%d - %s

en: Soundtrack
ka: ფილმის მუსიკა

en: Southern Rock
ka: სამხრეთული როკი

en: Spanish:
ka: ესპანური:

en: Speech
ka: ლაპარაკი

en: Start playing current playlist
ka: დაიწყე ახლანდელი დასაკრავი სიის დაკვრა

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Stereo (if available)
ka: სტერეო (თუ შესაძლებელია)

en: Stop
ka: სტოპ

en: Stop current song
ka: ახლანდელი სიმღერის გაჩერება

en: Streaming
ka: სთრიმინგი

en: Support and Docs:
ka: დახმარება და დოკუმენტაცია:

en: Surround echo
ka: სარაუნდ-ექო

en: Swedish:
ka: შვედური:

en: Swing
ka: სვინგი

en: Symphonic Rock
ka: სიმფონიური როკი

en: Symphony
ka: სიმფონია

en: Synthpop
ka: სინთ-პოპი

en: Tajik:
ka: ტაჯიკური:

en: Tango
ka: ტანგო

en: Techno
ka: ტექნო

en: Techno-Industrial
ka: ტექნო-ინდუსტრიული

en: Thai:
ka: ტაილანდური:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
ka: "clutterbar" არის მთავარი სარკმელის მარცხნივ განლაგებული ღილაკტა რიგი

en: Thrash Metal
ka: თრეშ მეტალი

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
ka: Tim Ferguson (joystick ფლაგ-ინი)

en: Title
ka: სათაური

en: Title format:
ka: სათაურის ფორმატი:

en: Title:
ka: სათაური:

en: Tone Generator %s
ka: ტონ-გენერატორი %s

en: Tone Generator:
ka: ტონ-გენერატორი:

en: Track gain:
ka: სიმღერის gain:

en: Track length:
ka: სიმღერის სიგრძე:

en: Track name
ka: სიმღერის სახელი

en: Track names:
ka: სიმღერების სახელები:

en: Track number
ka: სიმრერის ნომერი

en: Track number:
ka: სიმღერის ნომერი:

en: Track peak:
ka: სიმღერის peak:

en: Trailer
ka: სარეკლამო

en: Trance
ka: ტრანსი

en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Trip-Hop
ka: ტრიპ-ჰოპი

en: Turkish:
ka: თურქული:

en: Ukrainian:
ka: უკრაინული:

en: Unable to save playlist
ka: ვერ ვიმახსოვრებ დასაკრავ სიას

en: Unable to write playlist!
ka: ვერ დავიმახსოვრე დასაკრავი სია!

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრები]
    
    პარამეტრები:
    --------
    
    -h, --help		აჩვენე ეს ტექსტი და დაიკეტე.
    -g, --geometry		გეომეტრია (მაგ. +20+20)
    -s, --session		xmms-ის სესიის გამოყენება (სტანდარტი: 0)
    -c, --command		xmms-ის გამოძახების ბრძანება (სტანდარტი: xmms)
    -i, --icon		სიმბოლოს ამორჩევა, როდესაც xmms არ არის გამოძახებული
    -n, --single		xmms-ის ცასართავად მხოლოდ ერთი წკაპუნია საჭირო
    -t, --title		აჩვენე სიმღერის სათაური, როდესაც მაუსი მიშვერილია
    -v, --version		აჩვენე ვერსიის ინფორმაცია და დაიკეტე

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
ka: გამოყენება: xmms [პარამეტრები] [ფაილები] ...
    
    პარამეტრები:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
ka: გამოიყენე '\' უჯრათა გამყოფად

en: Use CD Index
ka: გამოიყენე CD ინდექსირება

en: Use CDDB
ka: გამოიყენე CDDB

en: Use X font
ka: გამოიყენე X შრიფტი

en: Use alternate device:
ka: გამოიყენე ალტერნატიული მოწყობილობა:

en: Use authentication
ka: გამოიყენე ავტორიზაცია

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
ka: გამოიყენე fontsets (მულტი-ბაიტური კოდირებისათვის, უნიკოდისთვის)

en: Use interpolation
ka: გამოიყენე ინტერპოლაცია

en: Use proxy
ka: გამოიყენე პროქსი სერვერი

en: Use realtime priority when available
ka: გამოიყენე realtime პრიორიტეტი როდესაც შესაძლებელია

en: Use remote host
ka: გამოიყენე დისტანციური კომპიუტერი

en: Use surround mixing
ka: გამოიყენე სარაუნდ მიქშირება

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: VISUALIZATION MENU
ka: VISUALIZATION მენიუ

en: VOLUME: %d%%
ka: ხმა: %d%%

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Vietnamese:
ka: ვიეტნამური:

en: Visualization Plugins
ka: Visualization ფლაგ-ინები

en: Visualization plugins
ka: Visualization ფლაგ-ინები

en: Vocal
ka: ვოკალი

en: Voice removal plugin %s
ka: ხმის ჩამხშობი ფლაგ-ინი %s

en: Vol +
ka: ხმა +

en: Vol -
ka: ხმა -

en: Volume Down
ka: ხმის დაწევა

en: Volume Up
ka: ხმის აწევა

en: Volume control:
ka: ხმის კონტროლი:

en: Volume controls OSS mixer
ka: OSS მიქშერის ხმის კონტროლი

en: Volume: (%)
ka: ხმა: (%)

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Wave Player %s
ka: Wave ფლეიერი %s

en: With Additional Help:
ka: დამატებითი დახმარება:

en: X Multimedia System
ka: X მულტიმედია სისტემა

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
ka: XMMS %s - მულტიმედია ფლეიერი მრავალი სისტემისათვის

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ka: XMMS ESounD ფლაგ-ინ მოდული
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Equalizer
ka: XMMS-ის ექვალაიზერი

en: XMMS IRman Configuration
ka: XMMS IRman-ის კონფიგურაცია

en: XMMS IRman Plugin:
ka: XMMS-ის IRman მოდული:

en: XMMS Joystick Configuration
ka: XMMS ჯოისტიკის კონფიგურაცია

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ka: XMMS OSS დრაივერი
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Playlist
ka: XMMS დასაკრავი სია

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
ka: XMMS Solaris აუდიო დრაივერი
    
    ავტორი ჯონ რიდოქ (John Riddoch) <jr@scms.rgu.ac.uk>
    რავალი ადამიანის ხელშეწყობით.

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
ka: XMMX-ის ხმის ჩამხშობი ფალგ-ინი
    
    მარტივი ხმის ჩამხშობი მოდული ანდერს კარლსონის (Anders Carlsson) მიერ <andersca@gnu.org>

en: XMMS: Delete files?
ka: XMMS: წავშალო ფაილები?

en: XMMS: Files deleted
ka: XMMS: ფაილები წავშალე

en: Year
ka: წელი

en: Year:
ka: წელი:

en: Yes
ka: კი

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
ka: თქვენ ვერ გამოიყენებთ Disk Writer მოდულს
    როდესაც realtime რეჟიმში ხართ.

en: `%s' Button Setup
ka: `%s' ღილაკის პარამეტრები

en: demand
ka: მოთხოვნა

en: eSound Output Plugin %s
ka: eSound Output ფლაგ-ინი %s

en: load
ka: გამოძახება

en: minutes:seconds
ka: წუთები:წამები

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
ka: mpg123 დეკოდერის ძრავა მაიქლ ჰიფის (Michael Hipp) მიერ <mh@mpg123.de>
    ფალგ-ინ მოდული XMMS გუნდის მიერ

en: pixels
ka: პიქსელიდან

en: play
ka: დაკვრა

en: seconds
ka: წამი

en: unable to open port `%s' (%s)
ka: ვერ ვიძახებ პორტს `%s' (%s)

en: use Album Gain/Peak
ka: გამოიყენე ალბომის Gain/Peak

en: use Track Gain/Peak
ka: გამოიყენე სიმღერის Gain/Peak
