gnome-panel 1.4.0.5 - en to nl translation catalogue (217 entries)

en: %A %B %d
nl: %A %d %B

en: %A, %B %d %Y
nl: %A, %d %B %Y

en: %I:%M %p
nl: %I:%M

en: %I:%M:%S %p
nl: %I:%M:%S

en: %l:%M %p
nl: %l:%M

en: %l:%M:%S %p
nl: %l:%M:%S

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
nl: %s doug gans neet. 't Kos uch loeter sjiefruumde en processortied, en, wen gelaajd, ouch kossjpelige ruumde in 't peniel en 't ónthaud. Es emes in de nak gekroepe weurt mit 't gebroeke hievan, moot er sebiet einpsychiatris óngerzeuk óngergaon.

en: %s the Fish
nl: %s de vèsj

en: (with minor help from George)
nl: (mit einige hulp van George)

en: <b>Options</b>
nl: <b>Opsies</b>

en: <b>Preview</b>
nl: <b>Veurbild</b>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nl: Eine vèsj zónger naam is äörtelik saai. Geuf 't bieske ei naam veur 't get mie laeve te gaeve.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
nl: Ei simpele applet veur 't GNOME-2.0 peniel te teste

en: About _GNOME
nl: _GNOME-info

en: Accessories
nl: Middele

en: Actions
nl: Aksies

en: Add new item to this menu
nl: Nuuj item bie dit menu doon

en: Add this as drawer to panel
nl: Es opberglaaj bie peniel doon

en: Add this as menu to panel
nl: Es menu bie peniel doon

en: Add this launcher to panel
nl: Deze sjtarter toeveugen aan 't peniel

en: Amusements
nl: Ammusement

en: An unknown error occurred while trying to open %s
nl: Ein ónbekende faeler is opgetraoje bie 't äöpene van %s

en: Animation _speed:
nl: Animasie_sjnelheid:

en: Applications
nl: Toepassinge

en: Area where notification icons appear
nl: Plek woe mitdeilingspiktogramme versjiene

en: Arro_ws on hide buttons
nl: P_ielkes op maskeringsknóppe tuine

en: Background
nl: Achtergróndj

en: Bottom
nl: Ónger

en: Browse
nl: Blajere

en: CDE Menu
nl: CDE-menu

en: Can't find an empty spot
nl: Kèn gei laeg plekke vènje

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nl: Klik hie veur alle vinsters te maskere en 't beroblaad te tuine.

en: Click here to restore hidden windows.
nl: Klik hie veur de gemaskeerde vinsters te hersjtèlle.

en: Clock
nl: Klok

en: Clock Preferences
nl: Klok-prifferensies

en: Close _drawer when launcher is clicked
nl: Opberglaaj sjloete wen eine sjtarter dao-in aangeklik weurt

en: Computer Clock
nl: Computerklok

en: Could not get directory name from path: %s
nl: Kós map naam van pad %s neet vènje.

en: Could not get file name from path: %s
nl: Besjtandj neet gevónje in pad: %s

en: Couldn't find a suitable application
nl: Kós gein gesjikte toepassing vènje

en: Create Launcher
nl: Sjtarter aanmake

en: Create new file in the given directory
nl: Maak ein nuuj besjtandj in de gegaeve map

en: D_on't Delete
nl: N_eet ewegdoon

en: Debian Menu
nl: Debian-menu

en: Delete Panel
nl: Peniel ewegdoon

en: Desktop
nl: Beroblaad

en: Display a swimming fish or another animated creature
nl: Eine zjwömmende vèsj of ein anger boezjerend bies tuine

en: Drawer
nl: Opberglaaj

en: Entire menu
nl: Ganse menu

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
nl: Faeler bie 't laje van de 'display_all_workspaces'-waerde veur de wirkblaadwisselaer: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
nl: Faeler bie 't laje van de 'display_workspace_names'-waerd veur de wirkblaadwisselaer: %s

en: Error loading glade file %s
nl: 't geuf eine faeler bie 't laje van glade-besjtandj %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
nl: Faeler bie 't laje van de 'num_rows'-waerd veur de wirkblaadwisselaer: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
nl: Oetzunjering van popup_menu '%s'

en: FIXME - need to define limits
nl: FIXME - moot nog limiete aangaeve

en: Failed to get pixmap %s
nl: 't ophaole van aafbiljing %s is mislök

en: Failed to load %s: %s
nl: 't laje van %s is mislónge: %s

en: Fast
nl: Sjnel

en: File %s already exists. Overwrite?
nl: Besjtandj %s besjteit al. Euversjrieve?

en: File not found
nl: Besjtandj neet gevónje

en: Find files, folders, and documents on your computer
nl: Besjtenj, mappe en dókkementer vènje op eur computer

en: Fish
nl: vèsj

en: From Whence That Stupid Fish Came
nl: Woe Die Sjtomme Vèsj Vanaaf Kaom

en: GNOME Panel Shell
nl: GNOME-Penielshell

en: Get the current time and date
nl: Hujigen tied en datem ophaole

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
nl: 't mankeert aan 't Glade besjtandj veur 't sjirmaafdrökpregram.
    Zuug eur installasie van gnome-panel nao

en: Grab a window instead of the entire screen
nl: Ein inkel vinster vaslègke in plaats van 't ganse sjirm

en: Group windows when _space is limited
nl: Vinsters gróppere wen de _ruumde beperk is

en: Hour format
nl: Oer-formaat

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
nl: Dao is ein allèngs opgesjtart peniel opgemirk,
    't oetveure weurt sjtopgezèt.

en: Incomplete '%s' background type received
nl: Neet-compleet achtergrond type '%s' ontvangen

en: Incomplete '%s' background type received: %s
nl: Niet-kómpleet achtergróndj tiep '%s' óntvange:%s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
nl: Neet genóg besjikbaar ónthaud veur eine sjirmaafdrök op te sjlaan.
    Prebeer get mie ónthaud besjikbaar te make door pregramme te sjloete.

en: Key %s is not set, can't load launcher
nl: Sjleutel %s is neet ingesjtèld, kèn sjtarter neet laje

en: Large
nl: Groet

en: Launcher Properties
nl: Sjtarter-eigesjappe

en: Left
nl: Links

en: Lock
nl: Sjlaot

en: Lock Screen
nl: Bildsjirm vas doon

en: Lock screen
nl: Bildsjirm vaszètte

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
nl: 't sjirm vaszètte zoedet geer eure computer tiedelik kènt verlaote

en: Log Out
nl: Aafmelje

en: Log out of GNOME
nl: Aafmelje van GNOME

en: M_inimum size:
nl: M_inimale gruutde:

en: Ma_ximum size:
nl: Ma_ximale gruutde:

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nl: Gei URI aangegaeve veur beroblaad-besjtandj van peniel-sjtarter

en: Not enough room to write file %s
nl: Neet genóg laege ruumde veur besjtandj %s

en: Notification Area
nl: Mitdeilingegebeed

en: Notification Area Factory
nl: Febrik veur mitdeilingegebede

en: Number of _workspaces:
nl: Deil _wirkblajer:

en: Open URL: %s
nl: Äöpen URL: %s

en: Orientation:
nl: Orjentasie:

en: Panel
nl: Peniel

en: Panel Notification Area
nl: Peniel-mitdeilingegebeed

en: Panel Preferences
nl: Peniel-prifferensies

en: Panel Properties
nl: penieleigesjappe

en: Pause per frame
nl: Poes per bildje

en: Prefs Dir:
nl: Veurkeuremap:

en: Properties
nl: Eigesjappe

en: Protect your computer from unauthorized use
nl: Eur computer taege óngeoutoriseerd gebroek besjirme

en: Put into run dialog
nl: In oetveure-dialoog zètte

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
nl: Bereike die aangaeve welke aafmaetinge veur 't applet akseptabel zeen

en: Remove this item
nl: Dit item ewegdoon

en: Restart _Screensaver Daemon
nl: Sjirmbeveiliging-daemon obbenuuts _sjtarte

en: Restore to current _workspace
nl: Nao 't hujige _wirkblaad hersjtèlle

en: Restore to na_tive workspace
nl: Nao 't _oersjprunkelike wirkblaad hersjtèlle

en: Right
nl: Rechs

en: Rotate image when panel is _vertical
nl: Aafbiljing kwinkele bie _vertikale peniele

en: Rotate on vertical panels
nl: Kwinkele in vertikale peniele

en: Run
nl: Oetveure

en: Run a command
nl: Opdrach oetveuren

en: Run in _terminal
nl: Oetveure in ei _terminal

en: Save Screenshot
nl: Sjirmaafdrök opsjlaon

en: Save screenshot to _desktop
nl: Sjirmaafdrök op beroblaa_d opsjlaon

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
nl: Sjirmaafdrök opsjlaon es _webblaad (sjlao op in ~/public__html)

en: Screenshot
nl: Sjirmaafdrök

en: Search
nl: Zeuke

en: Search for Files
nl: Zeuke nao besjtenj

en: Search for Files...
nl: Zeuke nao besjtenj...

en: Select preferences for all your panels
nl: Prifferensies veur al eur peniele selektere

en: Show Desktop Button
nl: Knóp 'Vinsters maskere'

en: Show _date
nl: _Datem tuine

en: Show _seconds
nl: _Sekónde tuine

en: Show date in tooltip
nl: Datem tuine in eine sjwevende tip

en: Show hide _buttons
nl: Maskerings_knóppe tuine

en: Show time with seconds
nl: Tied tuine inkluzief sekónde

en: Show windows from a_ll workspaces
nl: Vinsters van a_lle wirkblajer tuine

en: Show windows from all workspaces
nl: Tuin vinsters van alle wirkblajer

en: Size
nl: Aafmaetinge

en: Size:
nl: Aafmaetinge:

en: Slow
nl: Lanksem

en: Small
nl: Klein

en: Specify a profile name to load
nl: Spesifiseer ei próffilnaam veur te laje

en: St_retch
nl: Oet_lempe

en: SuSE Menu
nl: SuSE-menu

en: Switch between open windows
nl: Wissel tösje aope vinsters

en: Switch between workspaces
nl: Wissel tösje wirkblajer

en: Take a screenshot of your desktop
nl: Sjirmaafdrök van eur beroblaad make

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
nl: Sjirmaafdrök nao aangegaeve retaar [in sekónde] make

en: Test Bonobo Applet Factory
nl: Test Bonobo Applet Febrik

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
nl: Achtergróndjkleur of -aafbiljing van 't applet-bevattende peniel

en: The Applet's containing Panel's orientation
nl: peniel-orjentasie van 't applet

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
nl: penielgruutde in pixels van 't applet

en: The Applet's flags
nl: Appletvlagge

en: The Clock displays the current time and date
nl: De Klok tuint de hujigen tied en datem

en: The GNOME Panel
nl: 't GNOME-peniel

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
nl: De Wirkblaadwisselaer tuint ein verkleinde verzie van eur wirkblajer zoedet geer de vinsters hie-in kèn wirtsjafte.

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
nl: De sjtanderdtoepassing veur dit besjtandjstiep kèn gein besjtenj op aafsjtandj aan

en: The fish's animation pixmap
nl: 't animasiepiktogram van de vèsj

en: The fish's name
nl: De naam van de vèsj

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
nl: De sesteemregeerder verbud wieziginge
    aan de kóngfiggerasie van 't peniel

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
nl: De gebroekersmap woe sjirmaafdrökke mote waere opgesjlage zoedet ze op 't web versjiene.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
nl: 't water moot verfrisj waere!
    (zuug de datem)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
nl: Dao haet zich ein prebleem veurgevalle tiedes 't registrere van dit peniel bie de bonobo-activasie server.
    De faeler kood is: %d
    't peniel weurt noe aafgesjlaote.

en: There was an error displaying help: 
    %s
nl: 't geuf eine faeler bie 't tuine van de hulp: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
nl: 't geuf eine faeler bie 't tuine van de hulp: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
nl: Dees knóp sjtèlt uch in sjtaot alle vinsters te maskere en 't beroblaad te zeen

en: Top
nl: Baove

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nl: Kèn png info neet aanmake
    Geer haet dènkelik ein verkierde of kepotte verzie van libpng op eur sesteem

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
nl: Kèn besjtandj neet aanmake:
    "%s"
    Zuug eur rechte van de auwermap nao

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nl: Neet in sjtaot '%s' oet te veure
    
    Detajs: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
nl: Neet in sjtaot óm de naam op te hale van de oet te veure opdrach

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nl: Kèn png struktuur neet sjtarte.
    Geer haet dènkelik ein verkierde of kepotte verzie van libpng op eur sesteem

en: Unable to load panel stock icon '%s'
nl: Neet in sjtaot peniel-sjtanderdpiktogram '%s' te laoje

en: Unable to locate the command to execute
nl: Neet in sjtaot de oet te veure opdrach te vènje

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
nl: 't is mislök ein 'AppletShell'-interface te verkriege van 'control'

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nl: Neet in sjtaot óm beroblaad-besjtandj %s veur penielsjtarter %s%s te äöpene

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nl: Kèn png info neet insjtèlle.
    Geer haet dènkelik ein verkierde of kepotte verzie van libpng op eur sesteem

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
nl: Kèn geine sjirmaafdrök make van 't huijige beroblaad.

en: Unknown background type received
nl: Ónbekènd achtergróndjtiep óntvange

en: Use UNIX time
nl: UNIX-tied gebroeke

en: Use UTC
nl: UTC gebroeke

en: Use _UTC
nl: _UTC gebroeke

en: Utility
nl: Hulppregram

en: Wanda Factory
nl: Wanda-febrik

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nl: Waarsjoewing: Dees opdrach lik ech get tegooj te doon.
    Wiel dit ein nötteloeze toepassing is, wilt geer uch mesjiens waal bedènke.
    Veer raoje uch aaf óm  %s te gebroeke veur get det de toepassing
    tegooj of "praktisch" zou make.

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
nl: Wen ein peniel eweggedoon weurt, gaon alle
    insjtèllinge hievan te ramp. Peniel dennoch ewegdoon?

en: When to group windows
nl: Wen vinsters gegróppeerd waere

en: Will run command: '%s'
nl: Opdrach '%s' zal waere oetgeveurd

en: Window List
nl: Vinsterlies

en: Window List Preferences
nl: Vinsterlies-prifferensies

en: Workspace Names
nl: Wirkblaadname

en: Workspace Switcher
nl: Wirkblaadwisselaer

en: Workspace Switcher Preferences
nl: Wirkblaadwisselaer-prifferensies

en: X Large
nl: Gans groet

en: X Small
nl: Gans klein

en: XX Large
nl: Gigantis

en: XX Small
nl: Miniem

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
nl: Geer kènt op dees plaats geine nuje sjtarter aanmake wiel dees plaats neet besjriefbaar is.

en: You cannot remove your last panel.
nl: 't lèste peniel kan niet verwijderd worden.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
nl: Geer haet "fortune" neet geinsteleerd of gere haet de insjtèllinge neet good sjtaon. 
    
    Veer verzieze uch nao 't eigesjappevinster van de vèsj

en: You have to specify a valid URL or command.
nl: Geer moot ein geljige URL of opdrach opgaeve.

en: _About Panels
nl: _peniel-info

en: _About...
nl: _Euver...

en: _Activate Screensaver
nl: _Sjirmbeveiliging insjakele

en: _Add to Panel
nl: _Bie peniel doon

en: _Always group windows
nl: Vinsters _ummer gróppere

en: _Autohide
nl: _Automatis maskere

en: _Delete This Panel
nl: Dit peniel _ewegdoon

en: _Delete This Panel...
nl: Dit peniel _ewegdoon...

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Kill Screensaver Daemon
nl: Sjirmbeveiliging-_daemon sjtóppe

en: _Lock Screen
nl: _Bildsjirm vaszètte

en: _Move
nl: Ver_zètte

en: _Never group windows
nl: Vinsters _noets gróppere

en: _New Panel
nl: _Nuuj peniel

en: _Preferences...
nl: _Prifferensies...

en: _Properties
nl: _Eigesjappe

en: _Remove From Panel
nl: Ew_egdoon van peniel

en: _Rotate on vertical panels
nl: _Kwinkele in vertikale peniele

en: _Run
nl: Oetveu_re

en: _Scale
nl: _Sjale

en: _Size:
nl: _Gruutde:

en: file not found
nl: besjtandj neet gevónje

en: none
nl: gein

en: query returned exception %s
nl: query resulteerde in oetzunjering %s

en: seconds
nl: sekónde naozeen
