libgnomeui 2.0 cvs - en to li translation catalogue (285 entries)

en:   - OK? (yes or no)
li:   - OK? (jao of nei)

en:  (press return)
li:  (drök op Enter)

en:  (yes or no)
li:  (jao of nei)

en: A logo for the about box
li: Ein logo veur 't info vinster

en: A preview of the image currently specified
li: Ei sjtaal van de hujige afbiljing

en: A single author entry
li: Ein inkele outäör

en: A single documenter entry
li: Ein inkele dokkemèntator

en: About
li: Euver

en: About %s
li: Euver %s

en: About this application
li: Euver dit program

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
li: 't goof is eine faeler bie 't sjtarte van de sjtanderd webbrowser. 
    Gank nao of de insjtèllinge in de 'veurkeurstoepassinge' sjtömme.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
li: 't goof ein faeler bie 't laje of opsjlaon van kóngfiggerasie-infermasie veur %s. Sómmige kóngfiggerasie-insjtèllinge wirke mäögelik neet good.

en: App ID
li: Toepassings-ID

en: Authentication Required
li: Aanmeljing vereis

en: Author entry
li: outäör-veldj

en: Authors
li: Outäörs

en: Background Color
li: Achtergróndjkleur

en: Background color
li: Achtergróndjkleur

en: Background color as a GdkColor
li: Achtergróndjkleur es GdkColor

en: Background color is set
li: Achtergróndjkleur is ingesjtèld

en: Background color set
li: Achtergróndjkleur ingesjtèld

en: Browse
li: Blajere

en: Browse Dialog Title
li: Tittel van Blajeren-dialoogvinster

en: Bulleted List
li: Puntjelies

en: C_lear
li: _Laege

en: C_redits
li: Mit _dank aan

en: Calendar
li: Kelender

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
li: Kós gein hbox vènje, gebroek ein normale besjtandjsseleksie

en: Cancel Logout
li: Aafmèljen annelere

en: Child Item 1
li: Dochter-item 1

en: Child Item 2
li: Dochter-item 2

en: Clear the selection
li: Seleksie laege

en: Close the current file
li: 't hujige besjtandj sjloete

en: Close the current window
li: 't hujige vinster sjloete

en: Color used to draw the link
li: Kleur veur 't tuine van de link

en: Comments about the program
li: Kórte toelichting op 't program

en: Comments string
li: Toelichting-teikeriej

en: Configure the application
li: Veranger de insjtèllinge van 't program

en: Copy the selection
li: Seleksie kopjere

en: Copyright information for the program
li: Copyrightinfermasie veur 't program

en: Copyright string
li: Copyright-teikeriej

en: Create New _Window
li: Nuuj _vinster make

en: Create a new window
li: Ein nuuj vinster make

en: Create a progress widget.
li: Ein avvanswidget make.

en: Create a status widget.
li: Ein sjtatuswidget make

en: Credits
li: Mit dank aan

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
li: Vermèljing van de euverzètters. Dees teikeriej moot es euverzètbaar aangegaeve waere.

en: Cu_t
li: K_nippe

en: Cut the selection
li: Seleksie knippe

en: Date
li: Datem

en: DateEdit Flags
li: DateEdit-vlagge

en: Default Path
li: Sjtanderdpaad

en: Default path for the Browse file window.
li: Sjtanderdpaad veur de Besjtandjskezer

en: Directory Entry
li: Map-inveurveldj

en: Directory that will be searched for icons.
li: Map veur piktogramme in te zeuke

en: Disable connection to session manager
li: Verbènjing mit de sessiemeister oetsjakele

en: Do Preview
li: Maak Sjtaal

en: Documented by
li: Gedokkemènteerd door

en: Documenter entry
li: Dokkemèntator-veldj

en: Documenters
li: dokkemèntators

en: ERROR:
li: FAELER:

en: End World Hunger
li: De hónger in de welt beèndige

en: End the current game
li: 't hujige sjpel beèndige

en: Error
li: Faeler

en: Fi_les
li: _Besjtenj

en: Fi_les/
li: _Besjtenj/

en: Filename
li: Besjtandjsnaam

en: Filename that should be displayed in the file entry.
li: Besjtandjsnaam die weergegaeve moot waere in 't besjtandjs-inveurveldj

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
li: Besjtandjsnaam die in 't piktogram-inveurveldj moot sjtaon.

en: Find Ne_xt
li: _Naekste zeuke

en: Flags for how DateEdit looks
li: Vlagge die bepale wie DateEdit oetzuut

en: Font
li: Booksjtaaftiep

en: Font name
li: Booksjtaaftiepnaam

en: Font size for label
li: Booksjtaaftiepgruutde veur label

en: Font size for label in font info mode
li: Gruutde van 't booksjtaaftiep veur 't label in booksjtaaftiep-infomodus

en: Foreground color of the title
li: Veurgróndjkleur van de tittel

en: Foreground color of the title as a GdkColor
li: Veurgróndjkleur van de tittel es GdkColor

en: Foreground color of the title is set
li: Veurgróndjkleur van de tittel is ingesjtèld

en: GNOME GConf UI Support
li: GNOME GConf-UI-sjtiep

en: GNOME GUI Library
li: GNOME GUI-bibeleteek

en: GTK entry
li: GTK-inveurveldj

en: Get a hint for your next move
li: Hint veur de naekste zèt vraoge

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
li: GnomeEntry dat 't besjtandjsinveurveldj gebroek veur besjtandjsname in te veure. Geer kènt deze eigesjap gebroeke veur zoenudig de GnomeEntry op te vraoge veur 't aanpasse of opvraoge van zien paramaeters.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
li: GnomeIconSelection: '%s' besjteit neet of is gein map

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
li: GnomeIconSelection: kós map '%s' neet äöpene

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
li: GtkEntry dat 't besjtandj gebroek veur besjtandjsname in te veure. Geer kènt deze eigesjap gebroeke veur zoenudig de GtkEntry op te vraoge veur 't aanpasse of opvraoge van zien paramaeters.

en: Has Progress
li: Book avvans

en: Has Status
li: Haet sjtatus

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
li: Hie moot geer de naam van de map gaeve woe piktogramaafbiljinge zich bevènje.

en: Hint for item 1
li: Hint veur item 1

en: Hint for item 2
li: Hint veur item 2

en: History ID
li: Historie-ID

en: History id
li: Historie-ID

en: Icon Selector
li: Piktogramkezer

en: Icon path
li: Piktogram-paad

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
li: Piktogramkeusvinster. Geer kènt deze eigesjap gebroeke veur zoenudig de GtkDialog op te vraoge veur 't opvraoge of aanpasse van zien eigesjappe.

en: Icon selection dialog
li: Piktogram-seleksievinster

en: Icon selector
li: Piktogramkezer

en: Icons Only
li: Allein piktogramme

en: Image Preview
li: Aafbiljingssjtaal

en: Indent
li: Insjpringe

en: Information
li: Infermasie

en: Initial Time
li: Sjtarttied

en: Interactivity
li: Interaktiviteit

en: Level of user activity required.
li: Benudig nivo van gebroekersaktiviteit.

en: Link color
li: Link-kleur

en: List of authors of the programs
li: Lies van outäörs van de programme

en: List of people documenting the program
li: Lies van luuj die 't program dokkemèntere

en: Loading Icons...
li: Piktogramme aan 't laje...

en: Logo Background Color
li: Logo-achtergróndjkleur

en: Logo Background color
li: Logo-achtergróndjkleur

en: Logo Background color as a GdkColor
li: Logo-achtergróndjkleur es GdkColor

en: Logo Background color is set
li: Logo-achtergróndjkleur is ingesjtèld

en: Logo Background color set
li: Logo-achtergróndjkleur ingesjtèld

en: Logo image
li: Logo-aafbiljing

en: Lower Hour
li: oor verliege

en: Lower hour in the time popup selector
li: Oor verliege in 't tiedkeus-opduukvinster

en: Message
li: Berich

en: Modal
li: Modaal

en: Mode
li: Modus

en: Modify the file's properties
li: Eigesjappe van 't besjtandj verangere

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
li: 't goof mierdere segmentasiefaelers; kèn 't faeler-dialoogvinster neet tuine

en: Name of the selected font
li: Naam van 't gekaoze booksjtaaftiep

en: No Icon
li: Gei piktogram

en: No Image
li: Gein aafbiljing

en: Numbered List
li: Genómmerde lies

en: Open a dialog to specify the color
li: Ein vinster äöpene veur de kleur te sjpesifisere

en: Open a file
li: Besjtandj äöpene

en: PREFIX
li: VEURVOEGSEL

en: Paste the clipboard
li: Vanaaf 't klembord plekke

en: Path
li: Paad

en: Path to file
li: Paad nao besjtandj

en: Pause the game
li: 't sjpel poezere

en: Pick a Font
li: Keus ein booksjtaaftiep

en: Pick a color
li: Keus ein kleur

en: Picker dialog
li: Keusvinster

en: Pixmap Directory
li: Aafbiljingemap

en: Please pick the icon you want.
li: Keus 't gewunsjde piktogram.

en: Pop up a file selector to choose a file
li: Besjtandjskezer tuine veur ein besjtandj te keze

en: Prefere_nces
li: Priffere_nsies

en: Preview
li: Sjtaal

en: Preview text
li: Sjtaalteks

en: Preview text shown in the dialog
li: Sjtaalteks getuind in 't dialoogvinster

en: Print S_etup...
li: Pagina-insjtèlling_e...

en: Print the current file
li: 't hujige besjtandj aafdrökke

en: Priority Text Beside Icons
li: Prioriteitsteks naeve piktogramme

en: Program name
li: programnaam

en: Program version
li: programverzie

en: Progress
li: Avvans

en: Question
li: Vraog

en: Quit the application
li: 't program aafsjloete

en: R_eplace...
li: V_ervange...

en: Received invalid color data
li: Óngeljige kleurgegaeves óntvange

en: Redo the undone action
li: Herhaol de óngedaon gemaakde bewirking

en: Redo the undone move
li: De óngedaon gemaakde zèt obbenuuts oetveure

en: Replace a string
li: Teikeriej vervange

en: Restart the game
li: Sjpel obbenuuts sjtarte

en: Revert to a saved version of the file
li: Trökvalle nao ein opgesjlaoge verzie van 't besjtandj

en: Save _As...
li: Opsjl_aon es...

en: Save the current file
li: Hujig besjtandj opsjlaon

en: Save the current file with a different name
li: 't hujige besjtandj opjslaon ónger ein angere naam

en: Score
li: Skore

en: Search again for the same string
li: Obbenuuts zeuke nao dezelfde teikeriej

en: Search for a string
li: Nao ein teikeriej zeuke

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
li: Segmentasiefaeler!
    Kèn 't crash-dialoogvinster neet tuine

en: Select Date
li: Datem keze

en: Select Time
li: Tied keze

en: Select _All
li: _Alle keze

en: Select everything
li: Alles keze

en: Select file
li: Keus besjtandj

en: Select the date from a calendar
li: Eine datem keze oet de kelender

en: Select the time from a list
li: D'n tied keze oet ein lies

en: Session management
li: Sessie-meister

en: Setup the page settings for your current printer
li: Pagina-insjtèllinge veur de hujige printer

en: Show Finish
li: 'Aafmake' tuine

en: Show Help
li: 'Hulp' tuine

en: Show size
li: Aafmaetinge tuine

en: Show size in font info mode
li: Aafmaetinge tuine in booksjtaaftiep-infomodus

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
li: De 'Aafmake'-knóp tuine in plaats van de 'Naekste'-knóp

en: Show the 'Help' button
li: De 'Hulp'-knóp tuine

en: Specify prefix of saved configuration
li: Geuf veurvoegsel van de opgesjlage kóngfiggerasie

en: Specify session management ID
li: Sessiemeister-ID sjpesifisere

en: Start a new game
li: Nuuj sjpel aanvange

en: Table Borders
li: Tabelrenj

en: Table Fill
li: Tabelvölling

en: Text
li: Teks

en: Text Below Icons
li: Teks ónger piktogramme

en: Text Only
li: Allein teks

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
li: GNOME-sessiemeister (proces %d) is aafgesjlaote
    door ein fatale faeler (%s).
    Zoegauw went geer dit dialoogvinster sjloet, sjloete alle toepassinge en zal eur sessie aafsjloete.
    Verweurt uch al eur besjtenj ierdet geer dit dialoogvinster sjloet.

en: The GTK entry
li: 't GTK-inveurveldj

en: The URL that GnomeHRef activates
li: De door GnomeHref geaktiveerde URL

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
li: De toepassing "%s" probeerde ein óngerdeil van eur kóngfiggerasie te verangere det eure systeemmeister of besjturingssysteemleverant uch neet toelaat te verangere. Sómmige van de insjtèllinge die geer höbt gekaoze waere mäögelik genegeerd of zólle vergaete zeen, de naekste kier det geer de toepassing gebroek.

en: The application ID string
li: De ID-teikeriej van de toepassing

en: The initial time
li: D'n aanvankstied

en: The mode of operation of the font picker
li: De modus operandi van de booksjtaaftiepkezer

en: The name of the program
li: De naam van 't program

en: The selected GtkFont
li: 't gekaoze GtkFont

en: The text on the button
li: De teks op de knóp

en: The time currently selected
li: De op 't memènt geselekteerde tied

en: The title of the selection dialog box
li: De tittel van 't keusvinster

en: The version of the program
li: De verzie van 't program

en: This button will open a window to let you select an icon.
li: Deze knóp zal ein seleksievinster äöpene veur 't keze van ein piktogram.

en: This button will take you to the URI that it displays.
li: Deze knóp brink uch bie de URI die 't aangeuf.

en: This dialog box lets you select an icon.
li: Dit dialoogvinster bud de mäögelikheid ein piktogram te keze.

en: Time
li: Tied

en: Title
li: Tittel

en: Title Foreground
li: Tittel-veurgróndj

en: Title Foreground Color
li: Tittel-veurgróndjkleur

en: Title Foreground color set
li: Tittel-veurgróndjkleur ingesjtèld

en: Title for the Browse file dialog.
li: De tittel van de Blajeren-besjtandjskezer

en: Title for the Browse icon dialog.
li: De tittel van 't piktogramme-blajervinster

en: Title of the druid
li: Tittel van d'n assestent

en: Top Ten
li: Top Teen

en: Top Watermark
li: Baove-watermirk

en: Translated by
li: Euverzèt door

en: Un-Indent
li: Oetsjpringe

en: Undo the last action
li: Lèste bewirking óngedaon make

en: Undo the last move
li: De lèste zèt óngedaon make

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
li: Unieke naam veur 't besjtandjsinveurveldj. Dit is veur de historielies op te sjlaon.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
li: Unieke naam veur 't piktograminveurveldj. Dit is veur de historielies te verware.

en: Upper Hour
li: Oor ophuge

en: Upper hour in the time popup selector
li: Oor ophuge in 't tiedkeus-opduukvinster

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
li: gebroek: gnome_segv2 appnaam signum

en: Use desktop default (%s)
li: Beroblaadsjtanderd (%s) gebroeke

en: Use font in label
li: Booksjtaaftiep in label gebroeke

en: Use font in the label in font info mode
li: Booksjtaaftiep in 't label gebroeke in de Booksjtaaftiep-infomodus

en: User
li: Gebroeker

en: View help for this application
li: De hulp bie dees toepassing bezeen

en: View the scores
li: Skores bezeen

en: Warning
li: Waarsjoewing

en: Warning:
li: Waarsjoewing:

en: Watermark image for the top
li: Watermirkaafbiljing veur de baovekantj

en: Whether the Browse file window should be modal.
li: Of de Blajeren-besjtandjskezer modaal moot zeen.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
li: Of 't besjtandjsinveurveldj gebroek weurt veur mapname of ganse besjtandjsname in te veure.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
li: Of 't aafbiljings-inveurveldj ein sjtaal moot tuine.

en: Written by
li: Gesjreven door

en: X display to use
li: de te gebroeke X-display

en: You must log in to access "%s".
    %s
li: Geer moot inlogge veur toegank te kriege tót "%s".
    %s

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
li: Eure HTTP Proxy vereis det geet inlogt

en: Your password will be transmitted encrypted.
li: Eur wachwaord weurt versjleuteld doorgesjik

en: Your password will be transmitted unencrypted.
li: Eur wachwaord weurt neet versjleuteld doorgesjik

en: _About
li: _Euver

en: _Browse...
li: _Blajeren...

en: _Close
li: Sjl_oete

en: _Close This Window
li: Dit vinster _sjloete

en: _Contents
li: _Inhaud

en: _Copy
li: _Kopiëre

en: _Details
li: _Detajs

en: _Edit
li: B_ewirke

en: _Edit/
li: B_ewirke/

en: _End game
li: Sjpel b_eèndige

en: _File
li: _Besjtandj

en: _File/
li: _Besjtandj/

en: _Find...
li: _Zeuke...

en: _Game
li: _Sjpel

en: _Help
li: _Hulp

en: _New
li: _Nuuj

en: _New game
li: _Nuuj sjpel

en: _New/
li: _Nuuj/

en: _Open...
li: _Äöpene...

en: _Password:
li: _Wachwaord

en: _Paste
li: _Plakke

en: _Pause game
li: Sjpel _poezere

en: _Print...
li: Aaf_drökke...

en: _Properties
li: _Eigesjappe

en: _Quit
li: _Beèndige

en: _Redo
li: He_rhaole

en: _Redo move
li: Zèt he_rhaole

en: _Restart game
li: Sjpel obbenuuts sjta_rte

en: _Revert
li: T_rökvalle

en: _Save
li: Op_sjlaon

en: _Scores...
li: _Skores...

en: _Settings
li: _Insjtèllinge

en: _Settings/
li: _Insjtèllinge/

en: _Undo
li: Óngeda_on make

en: _Undo move
li: Zèt óngeda_on make

en: _Username:
li: _Gebroekersnaam

en: _View
li: Bi_ld

en: _View/
li: Bi_ld/

en: _Windows
li: _Vinsters

en: _Windows/
li: _Vinsters/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
li: gnome_date_edit_get_date is verauwerd, gebroek gnome_date_edit_get_time

en: no
li: nei

en: y
li: j

en: yes
li: jao
