system-config-date - en to mk translation catalogue (447 entries)

en: A connection with %s could not be established.  Either %s is not available or the firewall settings on your computer are blocking NTP connections.
mk: Не можам да воспоставам врска со %s.  Серверот %s е недостапен или подесувањата на вашата мрежа не дозволуваат NTP врски.

en: Africa/Abidjan
mk: Африка/Abidjan

en: Africa/Accra
mk: Африка/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
mk: Африка/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
mk: Африка/Algiers

en: Africa/Asmera
mk: Африка/Asmera

en: Africa/Bamako
mk: Африка/Bamako

en: Africa/Bangui
mk: Африка/Bangui

en: Africa/Banjul
mk: Африка/Banjul

en: Africa/Bissau
mk: Африка/Bissau

en: Africa/Blantyre
mk: Африка/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
mk: Африка/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
mk: Африка/Bujumbura

en: Africa/Cairo
mk: Африка/Cairo

en: Africa/Casablanca
mk: Африка/Casablanca

en: Africa/Ceuta
mk: Африка/Ceuta

en: Africa/Conakry
mk: Африка/Conakry

en: Africa/Dakar
mk: Африка/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
mk: Африка/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
mk: Африка/Djibouti

en: Africa/Douala
mk: Африка/Douala

en: Africa/El_Aaiun
mk: Африка/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
mk: Африка/Freetown

en: Africa/Gaborone
mk: Африка/Gaborone

en: Africa/Harare
mk: Африка/Harare

en: Africa/Johannesburg
mk: Африка/Johannesburg

en: Africa/Kampala
mk: Африка/Kampala

en: Africa/Khartoum
mk: Африка/Khartoum

en: Africa/Kigali
mk: Африка/Kigali

en: Africa/Kinshasa
mk: Африка/Kinshasa

en: Africa/Lagos
mk: Африка/Lagos

en: Africa/Libreville
mk: Африка/Libreville

en: Africa/Lome
mk: Африка/Lome

en: Africa/Luanda
mk: Африка/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
mk: Африка/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
mk: Африка/Lusaka

en: Africa/Malabo
mk: Африка/Malabo

en: Africa/Maputo
mk: Африка/Maputo

en: Africa/Maseru
mk: Африка/Maseru

en: Africa/Mbabane
mk: Африка/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
mk: Африка/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
mk: Африка/Monrovia

en: Africa/Nairobi
mk: Африка/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
mk: Африка/Ndjamena

en: Africa/Niamey
mk: Африка/Niamey

en: Africa/Nouakchott
mk: Африка/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
mk: Африка/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
mk: Африка/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
mk: Африка/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
mk: Африка/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
mk: Африка/Tripoli

en: Africa/Tunis
mk: Африка/Tunis

en: Africa/Windhoek
mk: Африка/Windhoek

en: America/Adak
mk: Америка/Adak

en: America/Anchorage
mk: Америка/Anchorage

en: America/Anguilla
mk: Америка/Anguilla

en: America/Antigua
mk: Америка/Antigua

en: America/Araguaina
mk: Америка/Araguaina

en: America/Aruba
mk: Америка/Aruba

en: America/Asuncion
mk: Америка/Asuncion

en: America/Atka
mk: Америка/Atka

en: America/Barbados
mk: Америка/Barbados

en: America/Belem
mk: Америка/Belem

en: America/Belize
mk: Америка/Belize

en: America/Boa_Vista
mk: Америка/Boa_Vista

en: America/Bogota
mk: Америка/Bogota

en: America/Boise
mk: Америка/Boise

en: America/Buenos_Aires
mk: Америка/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
mk: Америка/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
mk: Америка/Cancun

en: America/Caracas
mk: Америка/Caracas

en: America/Catamarca
mk: Америка/Catamarca

en: America/Cayenne
mk: Америка/Cayenne

en: America/Cayman
mk: Америка/Cayman

en: America/Chicago
mk: Америка/Chicago

en: America/Chihuahua
mk: Америка/Chihuahua

en: America/Cordoba
mk: Америка/Cordoba

en: America/Costa_Rica
mk: Америка/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
mk: Америка/Cuiaba

en: America/Curacao
mk: Америка/Curacao

en: America/Danmarkshavn
mk: Америка/Danmarkshavn

en: America/Dawson
mk: Америка/Dawson

en: America/Dawson_Creek
mk: Америка/Dawson_Creek

en: America/Denver
mk: Америка/Denver

en: America/Detroit
mk: Америка/Detroit

en: America/Dominica
mk: Америка/Dominica

en: America/Edmonton
mk: Америка/Edmonton

en: America/Eirunepe
mk: Америка/Eirunepe

en: America/El_Salvador
mk: Америка/El_Salvador

en: America/Ensenada
mk: Америка/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
mk: Америка/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
mk: Америка/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
mk: Америка/Glace_Bay

en: America/Godthab
mk: Америка/Godthab

en: America/Goose_Bay
mk: Америка/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
mk: Америка/Grand_Turk

en: America/Grenada
mk: Америка/Grenada

en: America/Guadeloupe
mk: Америка/Guadeloupe

en: America/Guatemala
mk: Америка/Guatemala

en: America/Guayaquil
mk: Америка/Guayaquil

en: America/Guyana
mk: Америка/Guyana

en: America/Halifax
mk: Америка/Halifax

en: America/Havana
mk: Америка/Havana

en: America/Hermosillo
mk: Америка/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
mk: Америка/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
mk: Америка/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
mk: Америка/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
mk: Америка/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
mk: Америка/Indianapolis

en: America/Inuvik
mk: Америка/Inuvik

en: America/Iqaluit
mk: Америка/Iqaluit

en: America/Jamaica
mk: Америка/Jamaica

en: America/Jujuy
mk: Америка/Jujuy

en: America/Juneau
mk: Америка/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
mk: Америка/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
mk: Америка/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
mk: Америка/Knox_IN

en: America/La_Paz
mk: Америка/La_Paz

en: America/Lima
mk: Америка/Lima

en: America/Los_Angeles
mk: Америка/Los_Angeles

en: America/Louisville
mk: Америка/Louisville

en: America/Maceio
mk: Америка/Maceio

en: America/Managua
mk: Америка/Managua

en: America/Manaus
mk: Америка/Manaus

en: America/Martinique
mk: Америка/Martinique

en: America/Mazatlan
mk: Америка/Mazatlan

en: America/Mendoza
mk: Америка/Mendoza

en: America/Menominee
mk: Америка/Menominee

en: America/Merida
mk: Америка/Merida

en: America/Mexico_City
mk: Америка/Mexico_City

en: America/Miquelon
mk: Америка/Miquelon

en: America/Monterrey
mk: Америка/Monterrey

en: America/Montevideo
mk: Америка/Montevideo

en: America/Montreal
mk: Америка/Montreal

en: America/Montserrat
mk: Америка/Montserrat

en: America/Nassau
mk: Америка/Nassau

en: America/New_York
mk: Америка/New_York

en: America/Nipigon
mk: Америка/Nipigon

en: America/Nome
mk: Америка/Nome

en: America/Noronha
mk: Америка/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
mk: Америка/North_Dakota/Center

en: America/Panama
mk: Америка/Panama

en: America/Pangnirtung
mk: Америка/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
mk: Америка/Paramaribo

en: America/Phoenix
mk: Америка/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
mk: Америка/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
mk: Америка/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
mk: Америка/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
mk: Америка/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
mk: Америка/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
mk: Америка/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
mk: Америка/Rankin_Inlet

en: America/Recife
mk: Америка/Recife

en: America/Regina
mk: Америка/Regina

en: America/Rio_Branco
mk: Америка/Rio_Branco

en: America/Rosario
mk: Америка/Rosario

en: America/Santiago
mk: Америка/Santiago

en: America/Santo_Domingo
mk: Америка/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
mk: Америка/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
mk: Америка/Scoresbysund

en: America/Shiprock
mk: Америка/Shiprock

en: America/St_Johns
mk: Америка/St_Johns

en: America/St_Kitts
mk: Америка/St_Kitts

en: America/St_Lucia
mk: Америка/St_Lucia

en: America/St_Thomas
mk: Америка/St_Thomas

en: America/St_Vincent
mk: Америка/St_Vincent

en: America/Swift_Current
mk: Америка/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
mk: Америка/Tegucigalpa

en: America/Thule
mk: Америка/Thule

en: America/Thunder_Bay
mk: Америка/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
mk: Америка/Tijuana

en: America/Tortola
mk: Америка/Tortola

en: America/Vancouver
mk: Америка/Vancouver

en: America/Virgin
mk: Америка/Virgin

en: America/Whitehorse
mk: Америка/Whitehorse

en: America/Winnipeg
mk: Америка/Winnipeg

en: America/Yakutat
mk: Америка/Yakutat

en: America/Yellowknife
mk: Америка/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
mk: Антарктик/Casey

en: Antarctica/Davis
mk: Антарктик/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
mk: Антарктик/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
mk: Антарктик/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
mk: Антарктик/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
mk: Антарктик/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
mk: Антарктик/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
mk: Антарктик/Syowa

en: Antarctica/Vostok
mk: Антарктик/Vostok

en: Asia/Aden
mk: Азија/Aden

en: Asia/Almaty
mk: Азија/Almaty

en: Asia/Amman
mk: Азија/Amman

en: Asia/Anadyr
mk: Азија/Anadyr

en: Asia/Aqtau
mk: Азија/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
mk: Азија/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
mk: Азија/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
mk: Азија/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
mk: Азија/Baghdad

en: Asia/Bahrain
mk: Азија/Bahrain

en: Asia/Baku
mk: Азија/Baku

en: Asia/Bangkok
mk: Азија/Bangkok

en: Asia/Beirut
mk: Азија/Beirut

en: Asia/Bishkek
mk: Азија/Bishkek

en: Asia/Brunei
mk: Азија/Brunei

en: Asia/Calcutta
mk: Азија/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
mk: Азија/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
mk: Азија/Chongqing

en: Asia/Chungking
mk: Азија/Chungking

en: Asia/Colombo
mk: Азија/Colombo

en: Asia/Dacca
mk: Азија/Dacca

en: Asia/Damascus
mk: Азија/Damascus

en: Asia/Dhaka
mk: Азија/Dhaka

en: Asia/Dili
mk: Азија/Dili

en: Asia/Dubai
mk: Азија/Dubai

en: Asia/Dushanbe
mk: Азија/Dushanbe

en: Asia/Gaza
mk: Азија/Gaza

en: Asia/Harbin
mk: Азија/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
mk: Азија/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
mk: Азија/Hovd

en: Asia/Irkutsk
mk: Азија/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
mk: Азија/Istanbul

en: Asia/Jakarta
mk: Азија/Jakarta

en: Asia/Jayapura
mk: Азија/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
mk: Азија/Jerusalem

en: Asia/Kabul
mk: Азија/Kabul

en: Asia/Kamchatka
mk: Азија/Kamchatka

en: Asia/Karachi
mk: Азија/Karachi

en: Asia/Kashgar
mk: Азија/Kashgar

en: Asia/Katmandu
mk: Азија/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
mk: Азија/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
mk: Азија/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
mk: Азија/Kuching

en: Asia/Kuwait
mk: Азија/Kuwait

en: Asia/Macao
mk: Азија/Macao

en: Asia/Macau
mk: Азија/Macau

en: Asia/Magadan
mk: Азија/Magadan

en: Asia/Makassar
mk: Азија/Makassar

en: Asia/Manila
mk: Азија/Manila

en: Asia/Muscat
mk: Азија/Muscat

en: Asia/Nicosia
mk: Азија/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
mk: Азија/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
mk: Азија/Omsk

en: Asia/Oral
mk: Азија/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
mk: Азија/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
mk: Азија/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
mk: Азија/Pyongyang

en: Asia/Qatar
mk: Азија/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
mk: Азија/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
mk: Азија/Rangoon

en: Asia/Riyadh
mk: Азија/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
mk: Азија/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
mk: Азија/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
mk: Азија/Riyadh89

en: Asia/Saigon
mk: Азија/Saigon

en: Asia/Sakhalin
mk: Азија/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
mk: Азија/Samarkand

en: Asia/Seoul
mk: Азија/Seoul

en: Asia/Shanghai
mk: Азија/Shanghai

en: Asia/Singapore
mk: Азија/Singapore

en: Asia/Taipei
mk: Азија/Taipei

en: Asia/Tashkent
mk: Азија/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
mk: Азија/Tbilisi

en: Asia/Tehran
mk: Азија/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
mk: Азија/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
mk: Азија/Thimbu

en: Asia/Thimphu
mk: Азија/Thimphu

en: Asia/Tokyo
mk: Азија/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
mk: Азија/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
mk: Азија/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
mk: Азија/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
mk: Азија/Urumqi

en: Asia/Vientiane
mk: Азија/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
mk: Азија/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
mk: Азија/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
mk: Азија/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
mk: Азија/Yerevan

en: Australia/ACT
mk: Австралија/ACT

en: Australia/Adelaide
mk: Австралија/Adelaide

en: Australia/Brisbane
mk: Австралија/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
mk: Австралија/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
mk: Австралија/Canberra

en: Australia/Darwin
mk: Австралија/Darwin

en: Australia/Hobart
mk: Австралија/Hobart

en: Australia/LHI
mk: Австралија/LHI

en: Australia/Lindeman
mk: Австралија/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
mk: Австралија/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
mk: Австралија/Melbourne

en: Australia/NSW
mk: Австралија/NSW

en: Australia/North
mk: Австралија/North

en: Australia/Perth
mk: Австралија/Perth

en: Australia/Queensland
mk: Австралија/Queensland

en: Australia/South
mk: Австралија/South

en: Australia/Sydney
mk: Австралија/Sydney

en: Australia/Tasmania
mk: Австралија/Tasmania

en: Australia/Victoria
mk: Австралија/Victoria

en: Australia/West
mk: Австралија/West

en: Australia/Yancowinna
mk: Австралија/Yancowinna

en: Canada/Atlantic
mk: Канада/Atlantic

en: Canada/Central
mk: Канада/Central

en: Canada/East-Saskatchewan
mk: Канада/East-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
mk: Канада/Eastern

en: Canada/Mountain
mk: Канада/Mountain

en: Canada/Newfoundland
mk: Канада/Newfoundland

en: Canada/Pacific
mk: Канада/Pacific

en: Canada/Saskatchewan
mk: Канада/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
mk: Канада/Yukon

en: Cancel
mk: Откажи

en: Change system date and time
mk: Промени ги системските датум и време

en: Changing permission of timezone: %s
mk: Промена на пермисиите на временската зона: %s

en: Chile/Continental
mk: Чиле/Continental

en: Chile/EasterIsland
mk: Чиле/EasterIsland

en: Contacting NTP server.  Please wait...
mk: Контактирам со NTP серверот.  Ве молам причекајте...

en: Current Time :
mk: Моментално време :

en: Date
mk: Датум

en: Date & Time
mk: Датум и време

en: Date/Time Properties
mk: Параметри за датум/време

en: Error
mk: Грешка

en: Error copying timezone (from %s): %s
mk: Грешка при копирање на зоната (од %s): %s

en: Error removing /var/spool/postfix/etc/localtime
mk: Грешка при отстранување на /var/spool/postfix/etc/localtime

en: Europe/Amsterdam
mk: Европа/Amsterdam

en: Europe/Andorra
mk: Европа/Andorra

en: Europe/Athens
mk: Европа/Athens

en: Europe/Belfast
mk: Европа/Belfast

en: Europe/Belgrade
mk: Европа/Belgrade

en: Europe/Berlin
mk: Европа/Berlin

en: Europe/Bratislava
mk: Европа/Bratislava

en: Europe/Brussels
mk: Европа/Brussels

en: Europe/Bucharest
mk: Европа/Bucharest

en: Europe/Budapest
mk: Европа/Budapest

en: Europe/Chisinau
mk: Европа/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
mk: Европа/Copenhagen

en: Europe/Dublin
mk: Европа/Dublin

en: Europe/Gibraltar
mk: Европа/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
mk: Европа/Helsinki

en: Europe/Istanbul
mk: Европа/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
mk: Европа/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
mk: Европа/Kiev

en: Europe/Lisbon
mk: Европа/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
mk: Европа/Ljubljana

en: Europe/London
mk: Европа/London

en: Europe/Luxembourg
mk: Европа/Luxembourg

en: Europe/Madrid
mk: Европа/Madrid

en: Europe/Malta
mk: Европа/Malta

en: Europe/Minsk
mk: Европа/Minsk

en: Europe/Monaco
mk: Европа/Monaco

en: Europe/Moscow
mk: Европа/Moscow

en: Europe/Nicosia
mk: Европа/Nicosia

en: Europe/Oslo
mk: Европа/Oslo

en: Europe/Paris
mk: Европа/Paris

en: Europe/Prague
mk: Европа/Prague

en: Europe/Riga
mk: Европа/Riga

en: Europe/Rome
mk: Европа/Rome

en: Europe/Samara
mk: Европа/Samara

en: Europe/San_Marino
mk: Европа/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
mk: Европа/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
mk: Европа/Simferopol

en: Europe/Skopje
mk: Европа/Skopje

en: Europe/Sofia
mk: Европа/Sofia

en: Europe/Stockholm
mk: Европа/Stockholm

en: Europe/Tallinn
mk: Европа/Tallinn

en: Europe/Tirane
mk: Европа/Tirane

en: Europe/Tiraspol
mk: Европа/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
mk: Европа/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
mk: Европа/Vaduz

en: Europe/Vatican
mk: Европа/Vatican

en: Europe/Vienna
mk: Европа/Vienna

en: Europe/Vilnius
mk: Европа/Vilnius

en: Europe/Warsaw
mk: Европа/Warsaw

en: Europe/Zagreb
mk: Европа/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
mk: Европа/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
mk: Европа/Zurich

en: Help is not available.
mk: Помош е недостапно.

en: Hour :
mk: Час :

en: Internet Time Servers
mk: Сервери за време на Интернет

en: Japan
mk: Јапонија

en: Mexico/BajaNorte
mk: Мексико/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
mk: Мексико/BajaSur

en: Mexico/General
mk: Мексико/General

en: Minute :
mk: Минута :

en: Network Time Protocol
mk: Мрежен протокол за време (NTP)

en: OK
mk: Во ред

en: Pacific/Apia
mk: Пацифик/Apia

en: Pacific/Auckland
mk: Пацифик/Auckland

en: Pacific/Chatham
mk: Пацифик/Chatham

en: Pacific/Easter
mk: Пацифик/Easter

en: Pacific/Efate
mk: Пацифик/Efate

en: Pacific/Enderbury
mk: Пацифик/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
mk: Пацифик/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
mk: Пацифик/Fiji

en: Pacific/Funafuti
mk: Пацифик/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
mk: Пацифик/Galapagos

en: Pacific/Gambier
mk: Пацифик/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
mk: Пацифик/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
mk: Пацифик/Guam

en: Pacific/Honolulu
mk: Пацифик/Honolulu

en: Pacific/Johnston
mk: Пацифик/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
mk: Пацифик/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
mk: Пацифик/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
mk: Пацифик/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
mk: Пацифик/Majuro

en: Pacific/Marquesas
mk: Пацифик/Marquesas

en: Pacific/Midway
mk: Пацифик/Midway

en: Pacific/Nauru
mk: Пацифик/Nauru

en: Pacific/Niue
mk: Пацифик/Niue

en: Pacific/Norfolk
mk: Пацифик/Norfolk

en: Pacific/Noumea
mk: Пацифик/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
mk: Пацифик/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
mk: Пацифик/Palau

en: Pacific/Pitcairn
mk: Пацифик/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
mk: Пацифик/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
mk: Пацифик/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
mk: Пацифик/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
mk: Пацифик/Saipan

en: Pacific/Samoa
mk: Пацифик/Samoa

en: Pacific/Tahiti
mk: Пацифик/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
mk: Пацифик/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
mk: Пацифик/Tongatapu

en: Pacific/Truk
mk: Пацифик/Truk

en: Pacific/Wake
mk: Пацифик/Wake

en: Pacific/Wallis
mk: Пацифик/Wallis

en: Pacific/Yap
mk: Пацифик/Yap

en: Please select the nearest city in your timezone:
mk: Одберете го најблискиот град во вашата временска зона:

en: Please specify an NTP server to use.
mk: Ве молам наведете NTP сервер.

en: Second :
mk: Секунда :

en: Select the timezone for the system.
mk: Одбери временска зона за Вашиот систем

en: System clock uses UTC
mk: Системскиот часовник користи UTC

en: Time
mk: Време

en: Timezone Selection
mk: Избор на временска зона

en: Turkey
mk: Турција

en: US/Alaska
mk: САД/Alaska

en: US/Aleutian
mk: САД/Aleutian

en: US/Arizona
mk: САД/Arizona

en: US/Central
mk: САД/Central

en: US/East-Indiana
mk: САД/East-Indiana

en: US/Eastern
mk: САД/Eastern

en: US/Hawaii
mk: САД/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
mk: САД/Indiana-Starke

en: US/Michigan
mk: САД/Michigan

en: US/Mountain
mk: САД/Mountain

en: US/Pacific
mk: САД/Pacific

en: US/Samoa
mk: САД/Samoa

en: You must be root to run timeconfig.
mk: Мора да бидете root за да ја извршите timeconfig

en: Your computer can synchronize its clock with a remote time server using the Network Time Protocol.
mk: Вашиот компјутер може да го синхронзира времето со интернет сервер за време користејќи го мрежниот протокол за време (NTP, Network Time Protocol).

en: Zulu
mk: Зулу

en: _Date & Time
mk: _Датум и време

en: _Enable Network Time Protocol
mk: _Овозможи го мрежниот протокол за време (NTP)

en: _Server:
mk: _Сервер:

en: _System clock uses UTC
mk: _Системскиот часовник користи UTC

en: _Time Zone
mk: _Временска зона
