gdm2.HEAD - en to mn translation catalogue (690 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
mn: 
    ... Файлыг үзүүлэхэд хэт урт байна ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
mn: 
    Гэрчилгээ бүтсэнгүй. Үсгүүд зөв (том,жижиг) хэлбэрт өгөгдөх ёстой.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
mn: 
    Таны нууц үгийг өөрчилж чадахгүй байна. Та нэвтэрч чадахгүй.
    Ахин оролдоод системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
mn: 
    Таны хэрэглэгчийн групп тогтоогдохгүй байна. Та нэвтэрч чадахгүй.
    Системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
mn: 
    Хүчингүй хэрэглэгчийн нэр эсвэл нууц үг. Үсэгүүдийн том жижиг хэлбэр солигдсон байж болох юм. Та Caps Lock товчилуур идэвхижсэн эсэхийг нягтлана уу

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
mn: 
    Гэрчилгээ өөрчилөлөлт бүтсэнгүй. Та дараа дахин оролдоно уу эсвэл системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
mn: 
    Системийн зохион байгуулагч системийн түр зуурын хандалтын хаасан.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
mn: 
    Системийн зохион байгуулагч таны системын түр лавлах руу хандахыг хаасан байна.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
mn: 
    Системийн зохион байгуулагч таны нэвтрэлтийг хаасан.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
mn: 
    Системийн зохион байгуулагчийг энэ дэлгэцээс нэвтрэхийг зөвшөөрөхгүй

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
mn:   (Та Ctrl-Alt дээр нэмээд ямар нэгэн функц товчилуур дарж консолыг солино. Ж.нь Ctrl-Alt-F7 консол 7 -г ачаална. X-Сервер ер нь 7 эсвэл түүнээс дээшхи консолууд дээр ажилладаг.)

en: %a %b %d, %H:%M
mn: %a, %d. %b, %H.%M

en: %s could not be opened
mn: %s нээгдсэнгүй

en: %s language selected
mn: %s хэлийг сонголоо

en: %s not a regular file!
mn: %s энгийн файл биш б/на!

en: %s session selected
mn: Суулт %s -ыг сонголоо

en: %s: %s does not exist but must exist.
mn: %s: %s алга, нэхдээ байх ёстой.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
mn: %s: %s нь системийн зохион байгуулагчийн тогтоосон максимум файлын хэмжээнээс том байна.

en: %s: %s is not a regular file.
mn: %s: %s энгийн файл биш.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
mn: %s: %s UID %d-д хамаарагдахгүй.

en: %s: %s is writable by group.
mn: %s: %s группээр бичигдэх боломжтой.

en: %s: %s is writable by group/other.
mn: %s: %s групп/бусадаар бичигдэх боломжтой.

en: %s: %s is writable by other.
mn: %s: %s бусдаар бичигдэх боломжтой.

en: %s: Aborting display %s
mn: %s: %s дэлгэцийг тасалж байна

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
mn: %s: гэрчилгээ лавлах %s алга. Тасралт.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
mn: %s: Гэрчилгээ лавлах %s буруу хандалтын эрхүүдтэй (%o) байна.  %o байх ёстой. Тасралт.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
mn: %s: Гэрчилгээ %s лавлах биш. Тасралт.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
mn: %s: Гэрчилгээ лавлах %s нь %s хэрэглэгч ба %s группээр эзэмшигдээгүй байна. Тасралт.

en: %s: Bad address
mn: %s: Эвдэрхий хаяг

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
mn: %s: BaseXsession хоосон, %s/gdm/Xsession хэрэглэгдэж байна

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
mn: %s: GDM-групп (%s) олдсонгүй. Таслалт!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
mn: %s: GDM-хэрэглэгч (%s) олдсонгүй.Таслалт!

en: %s: Can't fork Xserver process!
mn: %s: Хсервер-процесс хуваагдахгүй байна

en: %s: Can't fork gdmchooser process
mn: %s: gdmchooser процесс хуваагдахгүй байна

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
mn: %s: gdmgreeter-процесс хуваагдахгүй байна

en: %s: Can't fork script process!
mn: %s: Скрипт-процесс хуваагдахгүй байна

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
mn: %s: gdmchooser шугамыг инициацилж чадахгүй байна.

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
mn: %s: gdmgreeter шугамыг инициацилж чадахгүй байна.

en: %s: Can't open fifo!
mn: %s: FIFO нээгдэхгүй байна!

en: %s: Cannot create pipe
mn: %s: Шугам үүсгэгдсэнгүй

en: %s: Cannot find a free display number
mn: %s: Сул дэлгэцийн дугаар олдсонгүй

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
mn: %s: Үндсэн Xsession ажлын скрипт олдсонгүй. ГНОМыг хамгаалалттай горимоор эхлүүлэхийг бод.

en: %s: Cannot fork to display error/info box
mn: %s: Алдааны мэдээлэл дэлгэцэнд харуулах нурлаа

en: %s: Cannot get local addresses!
mn: %s: Дотоод хаяг авагдсангүй!

en: %s: Cannot safely open %s
mn: %s: %s найдвартай нээгдсэнгүй

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
mn: %s: Стандартаар оролдоод мэндчилэгчийг эхлүүлж чадсангүй: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
mn: %s: Мэндчилэгчийг gtk модултай эхлүүлж болохгүй байна: %s. Түүнгүйгээр оролдъе

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
mn: %s: Сонгогч олдсонгүй эсвэл тэр GDM-хэрэглэгчээр гүйцэтгэгдэхгүй

en: %s: Could not become %s. Aborting.
mn: %s: %s -г сэлгэж чадсангүй. Тасралт.

en: %s: Could not bind socket
mn: %s: соккет холбогдохгүй байна.

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
mn: %s: соккет холбогдохгүй байна!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
mn: %s: XDMCP-буфер үүсгэгдсэнгүй!

en: %s: Could not create socket!
mn: %s:соккет үүсгэгдэхгүй байна!

en: %s: Could not exec %s %s %s
mn: %s: Гүйцэтгэгдсэнгүй %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
mn: %s: authlist пакетаас задарсангүй

en: %s: Could not get server hostname: %s!
mn: %s: Серверийн хостын нэр тогтоогдсонгүй: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
mn: %s: Cookie-файл %s түгжигдэхгүй байна.

en: %s: Could not make FIFO
mn: %s: FIFO үүсгэгдэхгүй байна

en: %s: Could not make new cookie file in %s
mn: %s: Cookie-файл %s үүссэнгүй.

en: %s: Could not make socket
mn: %s:соккет үүсгэгдэхгүй байна

en: %s: Could not open FIFO
mn: %s: FIFO нээгдэхгүй байна

en: %s: Could not open cookie file %s
mn: %s: Cookie-файл %s нээгдэхгүй байна.

en: %s: Could not open logfile for display %s!
mn: %s: %s дэлгэцийн протоколл файл нээгдсэнгүй!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
mn: %s: »~/.xsession-errors« нээгдэхгүй байна

en: %s: Could not read Authentication Data
mn: %s: Гэрчилгээний өгөгдөл уншигдсангүй

en: %s: Could not read Authentication Names
mn: %s: Гэрчилгээний нэр уншигдсангүй

en: %s: Could not read Authorization List
mn: %s: Гэрчилгээний жагсаалт уншигдсангүй

en: %s: Could not read Client Address
mn: %s: Клиент хаяг уншигдсангүй

en: %s: Could not read Connection Type
mn: %s: Холболтын төрөл уншигдсангүй

en: %s: Could not read Display Class
mn: %s: Дэлгэцийн анги уншигдсангүй

en: %s: Could not read Display Number
mn: %s: Дэлгэцийн дугаар уншигдсангүй

en: %s: Could not read Manufacturer ID
mn: %s: Үйлдвэрлэгчийн хаяг уншигдсангүй

en: %s: Could not read Session ID
mn: %s: Суултын ТТ уншигдсангүй

en: %s: Could not read XDMCP header!
mn: %s: XDMCP-толгой уншигдсангүй!

en: %s: Could not read address
mn: %s: Хаяг уншигдсангүй

en: %s: Could not read display address
mn: %s: Дэлгэцийн хаяг уншигдсангүй

en: %s: Could not read display port number
mn: %s: Сул дэлгэцийн дугаар олдсонгүй

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
mn: %s: %s -н орчин тохируулах боломжгүй. Тасралт.

en: %s: Could not write cookie
mn: %s: Cookie бичигдсэнгүй

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
mn: %s: Шинэ гэрчилгээ бичигдсэнгүй.  Дискын хязгаараас халих боломжтой

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
mn: %s: Шинэ гэрчилгээ %s үүсгэгдсэнгүй.

en: %s: Couldn't set groupid to %d
mn: %s: Грцппын дугаар %d -д олгогдохгүй байна

en: %s: Couldn't set groupid to 0
mn: %s: Группын дугаар 0 болохгүй

en: %s: Couldn't set userid to %d
mn: %s: Хэрэглэгчийн дугаар %d -д олгогдохгүй байна

en: %s: Directory %s does not exist.
mn: %s: Лавлах %s алга.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
mn: %s: Дэлгэц %s хэрэглэгдэж байна. Та өөр дэлгэцийн дугаараар оролдоно уу.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
mn: %s: Дэлгэцийн дугаар %d хэрэглэгдэж байна! %d -г хэрэглэхийг хүсэж байна.

en: %s: Empty server command for display %s
mn: %s: %s-н хоосон серверийн дэлгэц

en: %s: Empty server command, using standard one.
mn: %s:Хоосон сервер тушаал, нэг стандарыг хэрэглэх.

en: %s: Error forking user session
mn: %s: Хэрэглэгчийн суултыг салгахад алдаа

en: %s: Error in checksum
mn: %s: Шалгалын нийлбэрт алдаа

en: %s: Error opening a pipe: %s
mn: %s: Шугамыг нээхэд алдаа: %s

en: %s: Error setting %s to %s
mn: %s: %s %s-д оноогдохгүй байна

en: %s: Error setting signal %d to %s
mn: %s: %d-сигнал боловсруулагчийг %s-д тохируулж байхад алдаа

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
mn: %s: %s-сигнал боловсруулагчийн тохируулагын алдаа: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
mn: %s: CHLD-сигнал боловсруулагчийн тохируулагын алдаа

en: %s: Error starting chooser on display %s
mn: %s: Сонгогчийг %s дэлгэц дээр эхлүүлэхэд алдаа

en: %s: Error starting greeter on display %s
mn: %s: Мэндчилгээг %s дэлгэц дээр эхлүүлэхэд алдаа

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
mn: %s: PostLogin-скриптын ажиллагаа > 0 утга буцаалаа. Тасралт.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
mn: %s: PreSession-скриптын ажиллагаа > 0 утга буцаалаа. Тасралт.

en: %s: Failed checksum from %s
mn: %s: Буруу %s шалгах нийлбэр

en: %s: Failed creating pipe
mn: %s: Шугам үүсгэгдсэнгүй

en: %s: Failed executing: %s
mn: %s: Гүйцэтгэл бүтсэнгүй: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
mn: %s: %s-н gdm-Slave-процессын тусгаарлалт нурлаа.

en: %s: Failed starting: %s
mn: %s: Эхлэлийн алдаа гарав: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
mn: %s: Ноцтой алдаа X-Алдаа - %s -г шинээр эхлүүлэх

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
mn: %s: Түгжигдсэн %s хостоос KEEPALIVE -г авлаа

en: %s: Got Manage from banned host %s
mn: %s: Түгжигдсэн %s хостоос хяналтыг авлаа

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
mn: %s: Түгжигдсэн %s хостоос ХҮСЭЛТ хүлээн авлаа

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
mn: %s: Мэндчилэгч олдсонгүй эсвэл GDM-хэрэглэгчээр гүйцэтгэгдэхгүй

en: %s: Halt failed: %s
mn: %s: Зосоолт бүтэлгүйтэв: %s!

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
mn: %s: Эхлэл лавлах »%s« %s -д алга!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
mn: %s: Сэжигтэй харагдаж буй %s Cookie-файлыг үл хэрэгсэх

en: %s: Incorrect XDMCP version!
mn: %s: Буруу XDMCP-хувилбар!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
mn: %s: Тохируулга файлд хүчингүй сервер мөр. Үл хэрэгсэх!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
mn: %s: Протокол лавлах %s байхгүй байна эсвэл лавлах биш байна. %s серверийн батламж лавлахаар хэрэглэгдэж байна.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
mn: %s: %s session файлд ажиллуулах мөр олдсонгүй: ГНОМыг хамгаалалттай горимоор эхлүүллээ.

en: %s: No XDMCP support
mn: %s: XDMCP-дэмжилэг алга

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
mn: %s: Ямар ч тохируулгын файл алга. »%s«. стандартаар хэрэглэгдэж байна.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
mn: %s: Хэвтүүл алга/Гэрчилгээний лавлах өгөгдөөгүй.

en: %s: No greeter specified.
mn: %s: Мэндчилгээ өгөгдөөгүй

en: %s: No remote greeter specified.
mn: %s: Алсын мэндчилгээ өгөгдөөгүй

en: %s: No sessions directory specified.
mn: %s: Суултын лавлах өгөгдөөгүй.

en: %s: Reboot failed: %s
mn: %s: Шинээх эхлүүлэх бүтэлгүйтэв: %s!

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
mn: %s: Алсын мэндчилэгч олдсонгүй эсвэл GDM-хэрэглэгчээр гүйцэтгэгдэхгүй

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
mn: %s: »root« автоматаар нэвтрэхгүй байна. Автоматаар нэвтрэлтийг хаах.

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
mn: %s: »root« автоматаар нэвтрэхгүй байна. Хугацааны удирдлагатай нэвтрэлтийг хаах.

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
mn: %s: Скрипт XKeepsCrashing эхэлж байна

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
mn: %s: Сервер хэрэглэгчийн дугаар %d -р орхигдох ёстой, гэтэл энэ хэрэглэгч алга

en: %s: Session directory %s not found!
mn: %s: Суултын лавлах %s олдсонгүй.

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
mn: %s: Стандарт X-сервер олдсонгүй, Хоёрдогчоор оролдоно уу

en: %s: String too long!
mn: %s: тэмдэгт мөр хэт урт!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
mn: %s: GDM-групп »root« байх ёсгүй. Тасралт!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
mn: %s: gdm-хэрэглэгч »root« байх ёсгүй.Таслалт!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
mn: %s: Хугацааны удирдлагатай нэвтрэлтийн хүлээлт (TimedLoginDelay) 5 аас бага байгаа тул зүгээр л 5 -г хэрэглэнэ үү.

en: %s: Trying failsafe X server %s
mn: %s: Хамгаалалттай X-Сервер %s -г оролдож үзэх

en: %s: Unknown opcode from host %s
mn: %s: %s хостын хүчингүй Opcode

en: %s: User not allowed to log in
mn: %s: Хэрэглэгч нэвтрэх зөвшөөрөлгүй

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
mn: %s: Хэрэглэгч auth гэж нэрлэсэн, харин getpwnam(%s) бүтсэнгүй!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
mn: %s: XDMCP хаагдсан ба дотоод серверүүд тодорхойлогдоогүй. Таслах!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
mn: %s: XDMCP хаагдсан ба дотоод серверүүд тодорхойлогдоогүй. Тохируулгыг зөвшөөрөхийн тулд %s-г %d дээр нэмэх хэрэгтэй!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
mn: %s: XDMCP идэвхижлээ, XDMCP дэмжигдээгүй байна. Хаана уу.

en: %s: Xserver not found: %s
mn: %s: X-сервер олдсонгүй: %s

en: %s: cannot fork
mn: %s: хуваагдсангүй

en: %s: cannot open display %s
mn: %s: %s дэлгэц нээгдсэнгүй

en: %s: fork() failed!
mn: %s: fork() бүтэлгүйтэв!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
mn: %s: gnome-session хамгаалалттай ГНОМЕ-суулт олсонгүй, xterm -р оролдоно уу.

en: %s: initgroups() failed for %s
mn: %s: initgroups() %s нурлаа

en: %s: setsid() failed: %s!
mn: %s: setsid() бүтэлгүйтэв: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
mn: %s: %s-н setusercontext() нурлаа.Тасралт.

en: %sWelcome to %s%s
mn: %sТавтай морилно уу %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
mn: (c) 2002 Бонд, Жеймс Бонд

en: (c) 2002 GNOME
mn: (c) 2002 ГНОМЕ

en: (current) UNIX password:
mn: (одоогийн) ЮНИКС нууц үг:

en: (memory buffer
mn: (санах ойн буфер

en: (memory buffer)
mn: (санах ойн буфер)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
mn: ГНОМЕ-ийн дэлгэцийн менежер(GDM)-ийн тохируулга хийх зориулалт бүхий график дүрслэлийн программ

en: A-M|Albanian
mn: A-M|Албани

en: A-M|Amharic
mn: A-M|Амхарик

en: A-M|Arabic (Egypt)
mn: A-M|Араб (Египет)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
mn: A-M|Араб (Ливан)

en: A-M|Azerbaijani
mn: A-M|Азербайжан

en: A-M|Basque
mn: A-M|Баски

en: A-M|Belarusian
mn: N-Z|Белорусс

en: A-M|Bengali
mn: A-M|Бенгаль

en: A-M|Bengali (India)
mn: A-M|Бенгаль (Энэтхэг)

en: A-M|Bosnian
mn: A-M|Босни

en: A-M|Bulgarian
mn: N-Z|Болгар

en: A-M|Catalan
mn: A-M|Каталан

en: A-M|Chinese (simplified)
mn: A-M|Хятад (энгийн)

en: A-M|Chinese (traditional)
mn: A-M|Хятад (уламжлалт)

en: A-M|Croatian
mn: A-M|Хорват

en: A-M|Czech
mn: N-Z|Чех

en: A-M|Danish
mn: A-M|Дани

en: A-M|Dutch
mn: N-Z|Голланд

en: A-M|English
mn: A-M|Англи

en: A-M|English (American)
mn: A-M|Англи (Америк)

en: A-M|English (Australian)
mn: A-M|Англи (Австрали)

en: A-M|English (British)
mn: A-M|Англи (Их Британ)

en: A-M|English (Canadian)
mn: A-M|Англи (Канад)

en: A-M|English (Ireland)
mn: A-M|Англи (Ирланд)

en: A-M|Estonian
mn: A-M|Эстон

en: A-M|Finnish
mn: A-M|Финн

en: A-M|French
mn: A-M|Франц

en: A-M|Galician
mn: A-M|Галицын

en: A-M|German
mn: A-M|Герман

en: A-M|Greek
mn: A-M|Грек

en: A-M|Gujarati
mn: A-M|Хорват

en: A-M|Hebrew
mn: A-M|Хэбрэй/Жүүд

en: A-M|Hindi
mn: A-M|Хинди

en: A-M|Hungarian
mn: N-Z|Унгар

en: A-M|Icelandic
mn: A-M|Исланд

en: A-M|Indonesian
mn: A-M|Индонез

en: A-M|Interlingua
mn: A-M|Олон улсын хэл

en: A-M|Irish
mn: A-M|Ирланд

en: A-M|Italian
mn: A-M|Итали

en: A-M|Japanese
mn: A-M|Япон

en: A-M|Kannada
mn: A-M|Канад

en: A-M|Korean
mn: A-M|Солонгос

en: A-M|Latvian
mn: A-M|Латви

en: A-M|Lithuanian
mn: A-M|Литв

en: A-M|Macedonian
mn: A-M|Македони

en: A-M|Malay
mn: A-M|Малай

en: A-M|Malayalam
mn: A-M|Малай

en: A-M|Marathi
mn: A-M|Марати

en: A-M|Mongolian
mn: A-M|Монгол

en: ADDRESS
mn: ХАЯГ

en: A_dd host:
mn: Хост _нэмэх:

en: Abort login
mn: Нэвтрэлт таслах

en: Accessibility
mn: Хялбаршуулалт

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
mn: _XDMCP сонгогчийг анх бүртгүүлэх дэлгэцнээс ажиллуулахыг зөвшөөрөх

en: Allow _root to login with GDM
mn: _root-д GDM-ээр хандахыг зөвшөөрөх

en: Allow c_onfiguration from the login screen
mn: _Тохируулгыг анх бүртгүүлэх дэлгэцнээс хийхийг зөвшөөрөх

en: Allow remote _timed logins
mn: _Цагийн хуваарьтай алсын хандалтыг хүлээж авах

en: Allow root to login r_emotely with GDM
mn: »root«-д, _алсаас GDM-ээр хандахыг зөвшөөрөх

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
mn: _X сервер рүү TCP -р холбогдохыг хэзээч үл зөвшөөрөх (Бүх алсын холболтыг хаах)

en: Always use 24 hour cloc_k format
mn: Байнга 24 _цагийн хэлбэрийг ашиглах

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
mn: Хэрэглэгчийн гадаргуун %s%s элементүүдийг ачаалахад %s файлд алдаа гарлаа. C-жагсаалт төрлийн объект %d багана байх ёстой.Магадгүй Glade Интерфейс тайлбар нь эвдрэлтэй байх. %s цааш үргэлжлүүлж чадалгүй хаагдахад хүрч байна. Та өөрийнхөө %s-ийн суулгаснаа шалгаh эсвэл %s-ийг шинээр суулгах хэрэгтэй болов уу.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
mn: Хэрэглэгчийн гадаргуун %s%s элементүүдийг ачаалахад %s файлд алдаа гарлаа. Магадгүй Glade Интерфейс тайлбар нь эвдрэлтэй байх.%s цааш үргэлжлүүлж чадалгүй хаагдахад хүрч байна. Та өөрийнхөө %s-ийн суулгаснаа шалгах эсвэл %s-ийг шинээр суулгах хэрэгтэй болов уу.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
mn: Хэрэглэгчийн Интерфейсийг ачаалахад файл %s-ээс алдаа гарлааМагадгүй glade-интерфейсийн тайлбар олдоогүй бололтой.%s цааш үргэлжлүүлж чадалгүй хаагдахад хүрч байна. Та өөрийнхөө %s-ийн суулгаснаа шалгах эсвэл %s-ийг шинээр суулгах хэрэгтэй болов уу.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
mn: Хандалт/бүргүүлэх дэлгэцтэй холбоо тогтооход алдаа гарлаа. Магадгүй, оруулсан өөрчлөлтүүд ажилд ороогүй байж болох.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
mn: Дотоод алдааны улмаас та нэвтэрч чадахгүй.
    Ахин оролдоод системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
mn: Энд асуултанд хариулаад оруулах (энтэр) товч дар. Цэсний хувьд F10 дар.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
mn: Архив дотор GdmGreeter-ийн төрлийн файл алга .инфо файл

en: Archive is not of a single subdirectory
mn: Архив дотор ганц ч дэд лавлах алга.

en: Archive is not of a subdirectory
mn: Архив дотор ганц ч дэд лавлах алга.

en: Are you sure you want to reboot the machine?
mn: Та копьютерээ шинээр асаахыг хүсч байна уу?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
mn: Та копьютерээ унтраахыг хүсч байна уу?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
mn: Та копьютерээ унтаа төлөвт оруулахыг хүсч байна уу?

en: Authenticate before running --command
mn: «--command» ажиллуулахын өмнө баталгаажуул

en: Authentication failed
mn: Гэрчилгээ нурлаа

en: Authentication failure!
mn: Эрх олголт амжилтгүй боллоо!

en: Authentication token change failed for user %s
mn: Хэрэглэгч %s -н гэрчилгээг сольж байхад алдаа гарлаа

en: Author:
mn: Зохиогч:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
mn: Супер хэрэглэгч  (root=эзэн) хэрэглэгч автоматаар эсвэл хугацаатайгаар нэврэх зөвшөөрөгдөөгүй.

en: Automatic Login
mn: Автомат нэвтрэлт

en: Automatic login
mn: Автомат нэвтрэлт

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Bond, James Bond
mn: Бонд, Жеймс Бонд

en: Browse
mn: Хөтлөх (зорчих)

en: COMMAND
mn: ТУШААЛ

en: C_onnect
mn: _Холбох

en: Can not get username
mn: Хэрэглэгчийн нэрийг авч чадахгүй б.а

en: Can not start fallback console
mn: Асуудалтай үеийн консолыг эхлүүлж чадсангүй

en: Can't disable xscreensaver display hacks
mn: XScreenSaver-дэлгэц-hacks хаагдахгүй байна

en: Can't find PAM configuration for gdm.
mn: gdm -н PAM-тохируулга олдсонгүй

en: Can't lock screen
mn: Дэлгэц түгжигдэхгүй байна

en: Can't open %s for writing
mn: %s бичихээр нээгдсэнгүй

en: Can't open DefaultImage: %s!
mn: Стандарт зураг нээгдсэнгүй: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
mn: Урьдчилан хийсэн зургийн тохиргоо нээгдсэнгүй: %s. Нүүрийн харагчийг унтраалаа.

en: Can't open default host icon: %s
mn: Стандарт хост-эмблем нээгдсэнгүй: %s

en: Can't set EGID to user GID
mn: EGID -г GID хэрэглэгч рүү оноож чаддагүй

en: Can't set EUID to user UID
mn: EGID -г UID хэрэглэгч рүү оноож чаддагүй

en: Can't set PAM_RHOST=%s
mn: PAM_RHOST=%s олгогдсонгүй

en: Can't set PAM_TTY=%s
mn: PAM_TTY=%s олгогдсонгүй

en: Can't write to %s: %s
mn: %s рүү бичиж чадахгүй байна: %s

en: Cannot change display
mn: Дэлгэцийг өөрчилж чадсангүй

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
mn: GDM  (The GNOME Display Manager) холбогдоогүй байна.

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
mn: GDM холбогдоогүй байна, магад таны хувилбар хуучирсан байх.

en: Cannot connect to remote server
mn: Алсын сервер лүү холбогдсонгүй

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
mn: Хамгаалалттай суултын эхлүүлэх »xterm« олдсонгүй

en: Cannot find host
mn: Хост олдсонгүй

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
mn: Үндсэн Xsession ажлын скрипт олдсонгүй. ГНОМыг хамгаалалттай горимоор эхлүүллээ.

en: Cannot get passwd structure for %s
mn: %s -н passwd-бүтэц авагдахгүй байна

en: Cannot load user interface
mn: Хэрэглэгчийн гадаргууг ачаалж чадсангүй

en: Cannot open file
mn: Файл нээгдэхгүй байна

en: Cannot run chooser
mn: Сонгогчийг ажиллуулж чадсангүй

en: Cannot set user group for %s
mn: %s -н хэрэглэгчийн групп тогтоогдохгүй байна

en: Cannot setup pam handle with null display
mn: PAM-боловсруулагч хоосон тохируулах боломжгүй.

en: Cannot start new display
mn: Шинэ дэлгэц эхлүүлж чадсангүй

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
mn: Сонгогч программ эхлэхгүй байна. Та нэвтэрч чадахгүй. Та системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: Cannot start the greeter
mn: Мэндчилэгч эхлүүлж чадсангүй

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
mn: Мэндчилгээний программ эхлэх боломжгүй байна. Та нэвтэрч чадахгүй. Дэлгэц хаагдана. Та өөр аргаар нэвтэрч тохируулгынфайлыг засварлана уу.

en: Cannot start the session due to some internal error.
mn: Зарим дотоод алдааны улмаас суултыг эхлүүлж чадсангүй.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
mn: PID файл %s рүү бичиж чадахгүй байна. Дискийн хязгаарлалтаас халих боломжтой.  Алдаа: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
mn: PID файл %s рүү бичиж чадахгүй байна. Дискийн хязгаарлалтаас халих боломжтой. Алдаа: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
mn: GDM (хандалтын менежер)-ээс нүүрийн хөтчийн харуулах зургийг өөрчлөх

en: Change to _Existing Display
mn: _Байгаа дэлгэц рүү солих

en: Choose a Session
mn: Суулт сонгоно уу

en: Choose a ho_st to connect to:
mn: Та доорхи жигсаалтаас холбогдохийг хүссэн _хостоо сонгоно уу.

en: Choose an Action
mn: Үйлдэл сонгоно уу

en: Choose server
mn: Сервер сонгох

en: Choose the X server to start
mn: Эхлэх X-сервер сонгох

en: Circles
mn: Цагирагууд

en: Client address to return in response to xdm
mn: xdm руу хариулт илгээх клиент хаяг

en: Co_lor
mn: _Өнгө

en: Configuration is not correct
mn: Тохируулга буруу

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
mn: GDM (энэ хандалтын менежерйг)-ийн тохиргоо хийх. Ингэхийн тулд «root»-нууц үг шаардлагатай болно.

en: Connection type to return in response to xdm
mn: xdm руу хариулт илгээх холболтын төрөл

en: Copyright:
mn: Зохиогчийн эрх:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
mn: Тохируулгын программ ажилласангүй. Та түүний зам тохируулгын файлд зөв байгаа эсэхийг нягтлана уу.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
mn: Тохируулгын программ ажилласангүй. Та түүний зам тохируулгын файлд зөв байгаа эсэхийг нягтлана уу. Стандарт байрлалд эхлүүлэхийг оролдох болно.

en: Could not find a free display number
mn: Сул дэлгэцийн дугаар олдсонгүй

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
mn: ГНОМЕ-суулгалт олдсонгүй. "Хамгаалалттай XTerm" суултаар оролдоно уу.

en: Could not fork a new process!
mn: Шинэ процессыг салаалуулж чадсангүй!

en: Could not set signal mask!
mn: Сигналын маск хийгдсэнгүй!

en: Could not setgid %d. Aborting.
mn: setgid %d -д алдаа. Тасралт.

en: Couldn't authenticate user
mn: Хэрэглэгч гэрчилэгдээгүй.

en: Couldn't authenticate user "%s"
mn: "%s" хэрэглэгч гэрчилэгдээгүй.

en: Couldn't open session for %s
mn: %s суулт нээгдсэнгүй

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
mn: Нэвтрэлтийн менежер %s тогтоогдохгүй байна

en: Couldn't set credentials for %s
mn: %s -н хандалтын эрхийн баталгаа тогтоогдсонгүй

en: D_isconnect
mn: _Салгах

en: Debugging output
mn: Оношилгооны үр дүн

en: Default System Session
mn: Системийн стандарт суулт

en: Denied XDMCP query from host %s
mn: %s хостын XDMCP-өгөгдөл татгалзагдлаа

en: Description:
mn: Тайлбар:

en: Details: %s
mn: Тодруулга: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
mn: "%s" хостоос %d секундэд хариу ирсэнгүй.  Магад хост унтраалттай эсвэл яг одоо нэвтрэх суулт нийлүүлэхэд бэлэн бус байна. Дараа оролдоно уу.

en: Did not receive response from server
mn: Серверээс хариу хүлээн авсангүй

en: Display
mn: Дэлгэц

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
mn: %s дэлгэц завгүй. Түүн дээр өөр X-сервер ажиллаж байна

en: Display %s on virtual terminal %d
mn: %s дэлгэц %d виртуал терминалд байна

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
mn: »%s« дэлгэц Xnest -р нээгдэх боломжгүй

en: Displays per _host:
mn: _Хост бүрийг харуулах:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
mn: Шууд бусын оронд шууд хүсэлт (Сонгогч)

en: Do not fork into the background
mn: Дэвсгэр лүү хатгахгүй

en: Do not lock current screen
mn: Идэвхитэй дэлгэцийг түгжих

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
mn: Та хэлбэр '%s' -г системээс устгахыг үнэхээр хүсэж байна уу?

en: Don't check for running gdm
mn: GDM -н ажиллагааг шалгахгүй байх

en: Doubleclick on the user
    to log in
mn: Хэрэглэгч нэвтрэхэд 
    давхар шалгалт хийх

en: Doubleclick on the user to log in
mn: Хэрэглэгч нэврэхэд давхар шалгах

en: Enable _XDMCP
mn: _XDMCP-ийг идэвхжүүлэх

en: Enable _accessibility modules
mn: _Хялбаршуулалтын модулуудыг идэвхижүүлэх

en: Enter new UNIX password:
mn: Шинэ ЮНИКС нууц үгээ өг:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
mn: Та тохируулахдаа root 
    нууц үгээ өгнө үү.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mn: Алдаа %s сонголт дээр: %s.
    Та бүрэн жигсаалтыг харахдаа '%s --help' гэж ажиллууна уу 
    Тушаалын мөрийн параметр хүлээн авах.

en: Error while changing NIS password.
mn: NIS нууц үг өөрчилж байхад алдаа.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
mn: (%s)-г ажиллуулахад алдаа 
    (тэр (%s) рүү холбогдсон)

en: Error! Unable to set executable context.
mn: Алдаа! Гүйцэтгэх хам текстийг тодорхойлох боломжгүй

en: Exit the application
mn: Программаас гарах

en: Extra options for Xnest
mn: Xnest -н нэмэлт сонголтууд

en: Failed to restart self
mn: Шинэ эхлэл бүтсэнгүй

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
mn: X-сервер богино хугацаан дотор эхэлж чадахгүй; Дэлгэц %s хаагдаж байна

en: Failsafe Gnome
mn: Аюулгүй ГНОМЕ

en: Failsafe _Gnome
mn: Хамгаалалттай _Gnome

en: Failsafe _Terminal
mn: Хамгаалалттай _Tерминал

en: Failsafe xterm
mn: Аюулгүй xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
mn: Файл %s уншигдах зорилгоор нээгдэхгүй байна
    Алдаа: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
mn: Файл %s бичигдэх зорилгоор нээгдэхгүй байна
    Алдаа: %s

en: File does not exist
mn: Файл үл оршино.

en: File not a tar.gz or tar archive
mn: Энэ файл бол tar.gz- эсвэл tar-архив биш.

en: Finger
mn: Хуруу

en: Flexible server request denied: Not authenticated
mn: Уян серверийн хүсэлт зөвшөөрөгдсөнгүй: Гэрчилэгдээгүй

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
mn: GDM (The ГНОМЕ Display Manager) ажиллаагүй байна.

en: GDM Host Chooser
mn: GDM-хост сонгогч

en: GDM Login
mn: GDM-Нэвтрэлт

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
mn: GDM шинэ гэрчилгээг дискэн дээр бичиж чадсангүй. Дискын хязгаараас халих боломжтой.%s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
mn: GDM таны гэрчилгээний файлыг бичиж чадахгүй байна. Энэ дискэн дээр чинь
    сул зай байхгүй эсвэл таны эхлэл лавлах бичихээр нээгдээгүй байж болно.
    Ямар ч гэсэн та нэвтэрч чадахгүй.Системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
mn: GDM унтраах эсвэл шинээр эхлүүлэх процесс илрүүллээ.

en: GDM is not running
mn: GDM ажиллахгүй байна.

en: GDM restarting ...
mn: GDM шинээр эхэлж байна...

en: GNOME
mn: ГНОМЕ

en: GNOME Art variation of Circles
mn: ГНОМЕ Цагирагуудын уран сайхны хэлбэрүүд

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
mn: Нүүр хөтөчтэй ГНОМЕ цагирагуудын уран сайхны хэлбэрүүд

en: GNOME Artists
mn: ГНОМЫН урлагийнхан

en: GNOME Desktop Manager
mn: ГНОМЕ-Дэлгэцийн Менежер

en: General
mn: Ерөнхий

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
mn: Glade-файл нэг л сэжигтэй! Та ер нь зөв файл суулгасан эсэхээ
    шалгана уу!
    файл: %s объект: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
mn: Glade-файл нэг л сэжигтэй! Та ер нь зөв файл суулгасан эсэхээ
    шалгана уу!
    Файл: %s объект: %s тооцоологдсон clist-багана: %d

en: Graphical greeter
mn: Зургийн мэндчилгээ

en: Greeter
mn: Мэндлэгч

en: Happy GNOME
mn: Жаргалтай-ГНОМЕ

en: Happy GNOME with Browser
mn: Хөтөчтэй жаргалтай-ГНОМЕ

en: Honour _indirect requests
mn: _Шууд бус хандалтыг хүлээж авах

en: How to use this application
mn: Энэ программын хэрэглээ

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
mn: "%s" хостыг олсонгүй. магадгүй та буруу бичсэн байх.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
mn: Der X-сервер (таны график гадаргуу) эхэлж чадахгүй байх юм. Магад зөв тохируулагдаагүй. Wollen Sie die Ausgabe des Та X-сервер гаралтыг асуудал хайхын тулд харахыг хүсэж байна уу?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
mn: X-сервер (Таны график гадаргуу) эхлэхгүй байна. Магад тэр зөв бус суусан. Та консол руу нэвтрээд өөрийн Х-тохируулгын файлыг дахин ажиллуулна уу. Тэгээд дараа нь GDM -шинээр эхлүүлнэ үү.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
mn: Der X-сервер (Ihre grafische Oberfläche) konnte nicht gestartet werden. Wahrscheinlich ist er nicht korrekt eingerichtet. Sie werden sich auf einer Konsole anmelden und das X-Konfigurationsprogramm erneut ausführen müssen. Starten Sie GDM dann neu.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
mn: Der X-сервер (таны график гадаргуу) эхэлж чадахгүй байх юм. Таны заагч төрөөрөмж (хулгана) зөв тохируулагдаагүй шиг байна. Та X-сервер гаралтыг асуудал хайхын тулд харахыг хүсэж байна уу?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
mn: X-сервер (Таны график орчин)
    дотоод алдааны улмаас эхлүүлэх боломжгүй 
    байна.
    Та системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу
    эсвэл та алдаа оношлогооны syslog -оо шалгана уу.
    Тиймээс энэ дэлгэц хаагдлаа. Та алдааг зассан
    бол GDM -н шинээр эхлүүлнэ үү.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
mn: Энгийн X-сервер (таны график орчин) эхлэхгүй байна. мөн энэ сервер хамгаалалттай X-сервер. Та нэвтрээд X-серверээ зөв тохируулах хэрэгтэй.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
mn: Стандарт мэндчилгээ ажилласангүй. Энэ дэлгэц одоо унтарч та өөр статусаар дотогш нэвтэрч GDM-ийг засварлахад хүрч магад.

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
mn: Би таны суултыг эхлүүлж чадаагүй учир хамгаалалттай xterm суултаар эхлүүллээ.  Цонхнууд одоо таныг түүчээгээ тэдэн дээр аваачихад л идэвхижинэ.  Хэрэв энэ горимоос гарахыг хүсвэл зүүн дээд булангийн цонхонд 'exit' гэж бичнэ үү.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
mn: Энэ X-сервэр хаагдав. Та GDM зөв тохируулсан бол түүнийг шинээр эхлүүлээнэ үү.

en: I will now try to restart the X server again.
mn: X-Серверийг шинээр эхлэхүүлэх.

en: Icon
mn: Тэмдэг

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
mn: Хэрвээ та энийг ашиглахыг хүссээр байвал GDM -г өөрөө эхлүүлэх эсвэл системийн зохион байгуулагчаасаа эхлүүлж өгөхийг хүснэ үү.

en: Indirect XDMCP is not enabled
mn: Шууд бус XDMCP нээгдээгүй байна

en: Internal error on passwdexpired
mn: passwdexpired -н дотоод алдаа

en: Invalid server command '%s'
mn: Хүчингүй серверийн тушаал '%s'

en: Just For _This Session
mn: Яг энэ _суултын хувьд

en: Just _Log In
mn: Одоо _нэвтрэх

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
mn: Зөвхөн Xnest ажиллана, хүсэлт алга (сонгогч алга)

en: L_ocal:
mn: _Дотоодын:

en: Language %s does not exist, using %s
mn:  %s хэл байхгүй байна, %s хэрэглэнэ.

en: Last
mn: Сүүлчийн

en: Last login:
    %s
mn: Сүүлийн нэвтрэлт:
    %s

en: Listen on _UDP port:
mn: _UDP портыг сонсох:

en: Log in anyway
mn: Яаж ийгээд нэвтэр

en: Log in as another user inside a nested window
mn: Хайрцагласан цонхонд өөр хэрэглэгчээр нэвтрэх

en: Log in as another user without logging out
mn: Өөрөө гаралгүйгээр өөр нэрээр нэвтрэх

en: Log in using the default system language
mn: Системээс өгөгдсөн стандарт хэлийг хэрэглэх.

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
mn: Өмнө нь орохдоо хэрэглэж байсан хэлээ хэрэглэх

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
mn: Өмнөх удаад нэвтрэхдээ хэрэглэсэн суултын тохируулгыг ашиглан нэвтрэх.

en: Login Photo
mn: Бүртгүүлэх фото зураг

en: Login Screen Setup
mn: Нэвтрэх цонхны тохиргоо

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
mn: Хэрэглэгчийг тодорхой зааж өгсөн секундын дараа хандуулах

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
mn: Локал бус дэлгэцээр нэвтрэх чимээ өгөх шаардлагатай эсвэл тоглуулах програм эсвэл дууны файл алга

en: Logo
mn: Лого

en: Make _Default
mn: _Стандартаар хийх

en: Make a _sound when login window is ready
mn: Хэрэв нэвтрэх цонх бэлэн болбол _чимээ өгөх

en: Master halting...
mn: Мастер зогсоож байна...

en: Master rebooting...
mn: Мастер шинээр эхэлж байна...

en: Master suspending...
mn: Мастер унтуулж байна...

en: Max p_ending indirect requests:
mn: Хүлээгдэж буй _шууд бус хандалтын максимум хэмжээ:

en: Maximum _pending requests:
mn: Хүлээгдэж _буй хандалтын максимум хэмжээ:

en: Maximum _remote sessions:
mn: _Алсын хандалтын максимум тоо:

en: Maximum _wait time:
mn: _Хүлээх максимум хугацаа:

en: Maximum indirect w_ait time:
mn: Хү_лээх дам максимум хугацаа:

en: Miscellaneous
mn: Элдэв

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
mn: N-Z|Норвег (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
mn: N-Z|Норвег (nyorsk)

en: N-Z|Oriya
mn: N-Z|Ория

en: N-Z|Panjabi
mn: N-Z|Панжаби

en: N-Z|Persian
mn: N-Z|Перс

en: N-Z|Polish
mn: N-Z|Польш

en: N-Z|Portuguese
mn: N-Z|Португал

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
mn: N-Z|Португал (Бразил)

en: N-Z|Romanian
mn: N-Z|Румын

en: N-Z|Russian
mn: N-Z|Орос

en: N-Z|Serbian
mn: N-Z|Серви

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
mn: N-Z|Серби(Жекавиан)

en: N-Z|Serbian (Latin)
mn: N-Z|Серби(Латин)

en: N-Z|Slovak
mn: N-Z|Словак

en: N-Z|Slovenian
mn: N-Z|Словени

en: N-Z|Spanish
mn: N-Z|Испани

en: N-Z|Spanish (Mexico)
mn: N-Z|Испани (Мексик)

en: N-Z|Swedish
mn: N-Z|Швед

en: N-Z|Swedish (Finland)
mn: N-Z|Швед (Финлянд)

en: N-Z|Tamil
mn: N-Z|Тамил

en: N-Z|Telugu
mn: N-Z|Тэлэгү

en: N-Z|Thai
mn: N-Z|Тай

en: N-Z|Turkish
mn: N-Z|Турк

en: N-Z|Ukrainian
mn: N-Z|Украин

en: N-Z|Vietnamese
mn: N-Z|Вьетнам

en: N-Z|Walloon
mn: N-Z|Валлон

en: N-Z|Welsh
mn: N-Z|Вэлш

en: N-Z|Yiddish
mn: N-Z|Юүд

en: Nested display %s on virtual terminal %d
mn: Нягташсан %s дэлгэц %d виртуал терминалд байна

en: New Login
mn: Шинэ нэвтрэлт

en: New Login in a Nested Window
mn: Хайрцагласан цонхонд шинээр нэвтрэх

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
mn: Программд XDMCP-тэй зохицохгүй байна. XDMCP-ийг зохицолдуулахын тулдта GDM-ийг XDMCP-ийн сантай компиляц хийх хэрэгтэй.

en: No configuration was found
mn: Тохируулга олдсонгүй

en: No console (local) servers to be run
mn: Ажлуулах (дотоод) консол бус серверүүд

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
mn: Тохируулгын файл доторх daemon/ServAuthDir өгөгдөөгүй

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
mn: Суултын стандарт тохируулга олдсонгүй. ГНОМЕ-ын аюулгүйн хэлбэрийг ашиглалаа.

en: No file selected
mn: Ямар ч файл сонгогдоогүй байна

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
mn: Ямар ч холболт ачаалагдсангүй, маш муу! (Файл: %s)

en: No password supplied
mn: Нууц үг өгөгдөөгүй

en: No picture selected.
mn: Зураг сонгогдоогүй.

en: No screenshot available
mn: Агшин-дэлгэц үзүүлэх боломжгүй

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
mn: Тохируулгын файлд сервер тодорхойлогдоогүй ба XDMCP хаагджээ. Энэ нь зөвхөн тохируулгын алдаа болно. Тиймээс та нэгэн дансервер эхлүүлж болохсон. Та нэвтрээд тохируулгаа засах хэрэгтэй.Зөвлөмж: Автомат ба хугацаа хүлээлттэй нэвтрэлтүүд одоо хаагдсан.

en: No serving hosts were found.
mn: Санал болгочих хост олдсонгүй.

en: Nobody
mn: Хэнчбиш

en: Not a theme archive
mn: Дэлгэцийн зургийн архив биш байна

en: OPTIONS
mn: СОНГОЛТУУД

en: Only root wants to run gdm
mn: Зөвхөн root gdm -г эхлүүлэх болно

en: Open Displays
mn: Дэлгэц нээх

en: Open a session to the selected host
mn: Сонгосон хост дээр суулт нээх

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Other|POSIX/C English
mn: Бусад|POSIX/C Englisch

en: Password has been already used. Choose another.
mn: Энэ нууц үг хэдийнэ хэрэглэгдчихэж.Өөрийг сонго.

en: Password of %s has expired
mn: %s -н нууц үгийн хугацаа дуусчээ

en: Password unchanged
mn: Нууц үг өөрчилөгдсөнгүй

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
mn: Магад таны GDM-н хувилбар хуучирсан байх.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
mn: Магад таны »Xauthority«-файл буруу тохируулагдсан.

en: Pick a color
mn: Нэг өнгө сонго

en: Picture is too large
mn: Зураг хэт том байна

en: Pin_g interval (seconds):
mn: Pin_g-завсар (Секунд):

en: Ping interval (seconds):
mn: Ping-завсар (Секунд):

en: Ping to %s failed, whacking display!
mn: Ping %s хийхэд алдаа.

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
mn: Шууд бус XDMCP идэвхижээгүй байна. Та системийн зохион байгуулагчаасаа GDM-тохируулгын программ дотроос үүнийг идэвхижүүлэхийг хүснэ үү

en: Please ask your system administrator to install it.
mn: Та системийн зохион байгуулагчаасаа, үүнийг суулгаж өгөхийг хүснэ үү.

en: Please ask your system administrator to start it.
mn: Та системийн зохион байгуулагчаасаа эхлүүлж өгөхийг хүснэ үү.

en: Please enter your username
mn: Та нэвтрэх нэрээ өгнө үү

en: Please insert 25 cents to log in.
mn: Өөрийгөө бүртгүүлж нэвтрэхийн тулд 25 Мөнгө хийнэ үү.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
mn: Caps Lock товчилуур унтраалттай эсэхийг нягтлана уу.

en: Please type in the root (privileged user) password.
mn: Та »root« -н нууц үгийг өгнө үү (төгс хэрэглэгч).

en: Please wait: scanning local network...
mn: Та хүлээнэ үү. дотоод сүлжээг шалгаж байна ...

en: Preserve LD_* variables
mn: LD_*-хувьсагчууд агуулаж байх

en: Preview:
mn: Урьдчилан харах:

en: Print GDM version
mn: GDM хувилбарыг хэвлэх

en: Probe the network
mn: Сүлжээ хайх

en: Query and add this host to the above list
mn: Энэ хостыг шалгаад дээд жагсаалтад нэм

en: Query logout action request denied: Not authenticated
mn: Үйлдлээс гарах хүсэлт зөвшөөрөгдсөнгүй: Гэрчилэгдээгүй

en: Query vt request denied: Not authenticated
mn: vt хүсэлт зөвшөөрөгдсөнгүй: Гэрчилэгдээгүй

en: Re_mote welcome string:
mn: _мэндчилгээний өгүүлбэр устгах:

en: Reboot
mn: Шинээр эхлүүлэх

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
mn: %s дэлгэцийн системийн цэс байхгүй байх үеийн шинээр эхлүүлэх эсвэл унтраах хүсэлт

en: Reboot your computer
mn: таны компьютерийг шинээр эхлүүлэх

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
mn: Хүсэгдсэн сервер %s уян серверээр хэрэглэгдэх боломжгүй. Стандарт сервер хэрэглэх.

en: Restart
mn: Шинээр эхлүүлэх

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
mn: Алсын дэлгэц %s -н шинээр эхлүүлэх-, дахин эхлүүлэх эсвэл зогсоох хүсэлт

en: Retry _delay (seconds) :
mn: Дахин оролдлого болтол _хүлээх хугацаа (секунд):

en: Return to previous login
mn: Өмнөх нэвтрэлт рүү буцах

en: Retype new UNIX password:
mn: Шинэ ЮНИКС нууц үгээ дахин өг:

en: Root login disallowed on display '%s'
mn: Root-нэвтрэлтийг «%s» дэлгэцэнд зөвшөөрөхгүй

en: Run _XDMCP chooser
mn: _XDMCP сонгогч ажиллуулах

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
mn: Ямар нэг сул алсын машинаар нэвтрэх боломж олгох XDMCP сонгогч ажиллуулах.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
mn: Шууд бусын оронд цацалт ажиллуурах (Сонгогч)

en: Run in background
mn: Ард ажиллуулах

en: SOCKET
mn: СОККЕТ

en: STRING
mn: СТРИНГ

en: Security
mn: Хамгаалалт

en: Select _Language...
mn: _Хэлээ сонгох...

en: Select _Session...
mn: _Суултаа сонгох...

en: Select a language
mn: Нэг хэл сонгох

en: Select a language for your session to use:
mn: Та ашиглах хэлээ сонгоно уу:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
mn: Нүүрийн хөтчид гарах фото зургаа сонгоно уу:

en: Select new theme archive to install
mn: Суулгах дэлгэцийн хэлбэрийн шинэ санг сонго.

en: Send the specified protocol command to gdm
mn: Өгөгдсөн протоколлын тушаалыг GDM -д илгээх

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
mn: Сервер гэрчилгээ лавлах (daemon/ServAuthDir) %s дээр тавигдсан ба буруу хандалдын эрхтэй байна. ( %o дээр тавигдах ёстойсон). Та хандалын эрхээ эсвэл GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM -ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
mn: Сервер -гэрчилгээ лавлах (daemon/ServAuthDir) %s дээр тавигдсан ба %s хэрэглэгч ба %s группээр эзэмшигдээгүй байна. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: Сервер гэрчилгээ лавлах  (daemon/ServAuthDir) %s дээр тавигдсан боловч алга. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: Сервер -гэрчилгээ лавлах (daemon/ServAuthDir) %s дээр тавигдсан ба энэ лавлах биш. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: Server name '%s' not found, using standard server
mn: Серверийн нэр '%s' олдсонгүй. Стандарт сервер хэрэглэх

en: Session directory is missing
mn: Суултын лавлах өгөгдөөгүй.

en: Set logout action request denied: Not authenticated
mn: Үйлдлээс гарах хүсэлт зөвшөөрөгдсөнгүй: Гэрчилэгдээгүй

en: Show _actions menu
mn: Ү_йлдлүүд цэсийг харуулах

en: Show choosable user images (_face browser)
mn: Зургийн боломжит хэлбэрүүдийг харуулах (_нүүр хөтөч)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
mn: "Үйлдлүүд" цэсийг харуулах (Ер нь "Систем" цэс гэдэг).  Хэрвээ өөрчилөгдөхгүй бол системтйн ямар ч тушаал алга гэсэн үг (Энэ нь шинээр эхлүүлэх, унтраах, тохируулах, сонгогч зэргийг агуулдаг)

en: Shut _Down
mn: _Унтраах

en: Shut _down the computer
mn: Компьютерийг _унтраах

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
mn: Та компьютерээ аюулгүй унтраахын тулд системээ зогсоох хэрэгтэй.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
mn: Компьютерээ салгахын унтраахын тулд унтраах

en: Shut_down
mn: _Унтраах

en: Socket for xdm communication
mn: xdm-холбооны соккет

en: Some error occured when installing the theme
mn: Дэлгэцийн зургийг суулгахад дор хаяж нэг алдаа гарлаа.

en: Sorry, passwords do not match
mn: Уучилаарай нууц үг тохирсонгүй

en: Sound _file:
mn: Дууны _файл:

en: Standard greeter
mn: Стандарт мэндчилэгч

en: Standard server
mn: Стандарт сервер

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
mn: Эхний Х сервер эхлүүлэх fifo руу GO авах хүртэл барь

en: Starting a new login only works correctly on the console.
mn: Шинэ нэвтрэлт эхлүүлэх зөвхөн консолд зөв ажиллана.

en: Status
mn: Төлөв

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
mn: Мэндчилэгчийн тавтай морил гэхийн оронд харуулах өгүүлбэр.  Та энд %n -г оруулж болох ба энэ нь таны компьютерийн нэрээр солигдоно.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
mn: Мэндчилэгчийн XDMCP ашиглан алсаас нэвтрэх хүмүүст харуулах өгүүлбэр. Та энд %n -г оруулж болох ба энэ нь таны компьютерийн нэрээр солигдоно.

en: Sus_pend
mn: _Унтуулах

en: Sus_pend the computer
mn: Компьютерийг унтуулах

en: Suspend your computer
mn: Компьютерийг унтаа төлөвт аваачих

en: System Default
mn: Системийн стандарт

en: System default
mn: Системийн стандарт

en: System is rebooting, please wait ...
mn: Системийг шинээр эхлүүлж байна, хүлээнэ үү ...

en: System is shutting down, please wait ...
mn: Системийг унтрааж байна, түр хүлээнэ үү ...

en: TYPE
mn: ТӨРӨЛ

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
mn: X-сервер нурлаа. Тэр магад зөв тохируулагдаагүй.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
mn: X-сервер байхгүй байна, магад GDM алдаатай тохируулагдсан.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
mn: Уян X-серверийн зөвшөөрсөн хязгаарт хүрлээ.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
mn: Сонгогчийн хувилбар (%s) хэвтүүлийн хувилбартай (%s) тохирохгүй байна.Та магад сая gdm -г шинэчилсэн.Та gdm-хэвтүүлээ эсвэл компьютераа шинээр эхлүүлнэ үү.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
mn: Тохируулгын файл дотор хандалтын диалогийн худлаа командын мөр байна. Тиймээс оронд нь стандарт команд гүйцэтгэгдлээ. Тохируулгаа засварлана уу

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
mn: Шаардлагатай тохируулга олдсонгүй. GDM энэ удаагийн хандалтыг цааш нь явуулахын тулд стандарт тохируулгаа ашиглалаа. Та өөрийгөө бүртгүүлж GDM-тохируулгын программын тусламжтайгаар тохируулгын файл үүсгэнэ үү.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
mn: Дэлгэцийн сервер сүүлийн 90 секундэд бараг 6 удаа унтарлаа. Энэ нь ингээд үргэлжлүүлэх ямар нэг зүйл муу зүйл буйг зааж байна. %s дэлгэцийг ахин эхлүүлэхийн өмнө би 2 минут хүлээх болно.

en: The face browser is not configured
mn: Нүүр хөтөч тохируулагдаагүй.

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
mn: Нүүр хөтөч програм тохируулга хийгдээгүй байна, та үүнийг системийн администратор-саа  GDM-тохируулгын программд идэвхжүүлж өгөхийг хүснэ үү.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: »gdm«-групп алга. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: GDM-групп »root« -р тогтоогджээ, Энэ нь аюулгүй байдлын үүднээс зөвшөөрөгдөөгүй л дээ. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: GDM-хэрэглэгч алга. Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
mn: GDM-хэрэглэгя »root« -р тогтоогджээ, Энэ нь аюулгүй байдлын үүднээс зөвшөөрөгдөөгүй л дээ.  Та GDM-тохируулга %s -ээ засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
mn: Мэндчилэгч програм гацсан юм шиг байна. 
    Би өөр нэгээр үзэхийг оролдое.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
mn: Мэндчилгээний хувилбар (%s) нь Демоны хувилбар (%s)-тай авцалдахгүй байна.
    Та саяхан gdm-ийн сайжруулалт хийсэн бололтой.
    Та gdm-Демон-ыг шинээр эхлүүлэх эсвэл компьютерээ унтрааж асаах хэрэгтэй.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
mn: Мэндчилгээний хувилбар (%s) нь хэвтүүлийн хувилбар (%s)-тай авцалдахгүй байна.
    Та саяхан gdm-ийн сайжруулалт хийсэн бололтой. Та gdm-хэвтүүлийг шинээр эхлүүлэх эсвэл компьютерээ унтрааж асаах хэрэгтэй.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
mn: Мэндчилгээний хувилбар (%s) нь Демоны хувилбартай авцалдахгүй байна.
    Та саяхан gdm-ийн сайжруулалт хийсэн бололтой.
    Та gdm-Демон-ыг шинээр эхлүүлэх эсвэл компьютерээ унтрааж асаах хэрэгтэй.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
mn: Мэндчилэгчийн хувилбар (%s) нь хэвтүүлийн хувилбартай авцалдахгүй байна.
    Та саяхан gdm-ийн сайжруулалт хийсэн бололтой.
    Та gdm-хэвтүүлийг шинээр эхлүүлэх эсвэл компьютерээ унтрааж асаах хэрэгтэй.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
mn: "%s" хост яг одоо нэвтрэх суулт нийлүүлэхэд бэлэн бус байна. Дараа оролдоно уу.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
mn: Энэ программын үндсэн муж дотоод сүлжээнд »XDMCP« идэвхитэй байгаа хостыг харуулна. Энэ нь хэрвээ хэрэглэгч шууд консолоор холбогдсон бол өөр алсын машинууд руу нэвтрэхийг зөвшөөрнө.
    
    Та »Шинэчлэх« ийг товшиж сүлжээнд байгаа шинэ хостуудыг шалгаж болно. Хэрвээ та хостоо сонгосон бол энэ машин дээрхи суултаа эхлэхдээ »Холбох« -г дарна уу.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
mn: Үүрэн X-сервер (Xnest) идэвхитэй X-сервертэй холболт хийж чадахгүй байна. Магад X-гэрчилгээ файл алга болсон.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
mn: Үүрэн X-сервер (Xnest) байхгүй эсвэл GDM алдаатай тохируулагдсан.
     Та үүрэн нэвтрэлт хэрэглэхийн тулд Xnest-пакет суулгана уу .

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
mn: Таны сонгосон суулт хүчингүй байна.  Би ГНОМыг хамгаалалттай горимоор эхлүүллээ.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
mn: Өгөгдсөн дэлгэцийн дугаар завгүй байна, тиймээс энэ сервер %s дэлгэцэнд эхэлнэ.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
mn: Системийн администратор нүүрийн хөтчийн харах зургийн хэмжээг %d Байтаас илүү байхааргүй болгож тохируулсан байна

en: The system administrator has disabled your account.
mn: Системийн зохион байгуулагч таны нэвтрэлтийг хаасан.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
mn: Системийн зохион байгуулагч энэ цонхноос нэвтрэхийг зөвшөөрөхгүй

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
mn: Загварт ямар ч username/password-ын элементийн бичлэг алга.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
mn: График мэндчилэгчийн загвар эвдэрчээ

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
mn: Дэлгэцийн зургийн лавлах »%s« хэдийнэ суусан байна. Дахин дарж суулгах уу?

en: Theme with blue circles
mn: Цэнхэр цагираг бүхий хэлбэр

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
mn: %s дэлгэц дээр хждийнэ X-сервер ажиллаж байна. Өөр дэлгэцийн дугаараар оролдоод үзэх үү? Хэрвээ та хариулахгүй бол серверийг ахин %s дээр шинээр эхлүүлэхийг оролдох болно.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
mn: Хэдэн нээлттэй дэлгэц байсаар байна. Та доорхи жагсаалтаас нэгийг сонгох эсвэл шинээр нээж чадна.

en: There was an error loading the theme %s
mn: Дэлгэцийн хэлбэр %s-ийг аччлахад алдаа гарлаа.

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
mn: Нүүрний зургийг ачаалахад алдаа гарсан ба стандарт зураг мөн л нээгдсэнгүй. Одоо стандарт мэндчилгээгээ нээх гээд үзье.

en: There were errors trying to start the X server.
mn: X-серверийг эхлүүлэхэд алдаа гарлаа.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
mn: Энэ тохируулгын цонх нь ГНОМЫН хандалтын дэлгэц болох GDM-хэвтүүлийнтохиргоог хийдэг. Энд оруулсан өөрчлөлтүүд тэр дороо хүчинтэй.
    
    Боломжит бүх хувилбарууд энд байхгүй гэдгийг анхаарна уу. Таны эрж байгаа оруулга байхгүй бол та %s-ийг өөрөө боловсруулах болно. 
    Бүрэн хэмжээний баримтжуулалтыг ГНОМЕ тусламж хөтөчөөр ГНОМЕ/System гэсэн ангилал доор үз.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
mn: Энэ бол таныг терминалдаа нэвтрэхэд ашиглах суултын аюулгүй хэлбэр. Энд ямар ч эхлэлийн скрипт уншигдахгүй бөгөөд зөвхөн таныг өөрөөр нэвтрэх боломжгүй үед л хэрэглэгдэнэ. ГНОМЕ стандарт суултыг ашиглахаар боллоо.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
mn: Энэ бол таныг терминалдаа нэвтрэхэд ашиглах суултын аюулгүй хэлбэр. Энд ямар ч эхлэлийн скрипт уншигдахгүй бөгөөд зөвхөн таныг өөрөөр нэвтрэх боломжгүй үед л хэрэглэгдэнэ. Терминалаас гарахын тулд «exit» команд өгөөрэй.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
mn: Энэ нь хамгаалалттай ГНОМЕ-суулт. Та ГНОМЕ -н стандарт суултад эхлэл скрипт ажиллуулгүйгээр нэвтэрсэн. Энэ нь зөвхөн суулгалтын асуудлыг засна.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
mn: Энэ хамгаалалттай XTerm-суулт. Та терминал консолд нэвтэрсэнбайна. Тиймээс хэрвээ та өөр аргаар нэвтэрч чадахгүй байгаабол та системээ засаж чадна. Энэ терминалыг орхихийн тулдта «exit» бичээд enter дараарай.

en: This is the default system session
mn: Энэ бол системийн стандарт суулт

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
mn: Энэ бол хамгаалалттай xterm суулт.  Цонхнууд таныг түүчээгээ тэдэн дээр аваачихад л идэвхижинэ.  Хэрэв энэ горимоос гарахыг хүсвэл зүүн дээд булангийн цонхонд 'exit' гэж бичнэ үү.

en: This session logs you into CDE
mn: Энэ суултаар та  CDE руу нэвтрэнэ

en: This session logs you into GNOME
mn: Энэ суултаар та ГНОМЕ руу нэвтрэнэ.

en: Timed Login
mn: Хугацаат нэвтрэлт

en: Timed login us_ername:
mn: Цагийн хуваарьтай хандалтын хэрэглэгчийн нэр:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
mn: Хугацаат нэвтрэлтийн хүлээлт 5.-аас бага байсан тул 5 ашиглалаа.

en: Too many X sessions running.
mn: Хэтэрхий олон идэвхитэй X-суултууд.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
mn: Локалын хувьд хэт олон хуурмаг төвшин байгаа нь цикл үүсгэж болох

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
mn: Хэтэрхий олон зурвас gdm рүү илгээгдсэн ба тэр тэнцвэржилт хийж байна.

en: Too many users to list here...
mn: Энэ жагсаалтад хэт олон хэрэглэгч байна...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
mn: Хүчингүй виртуал терминалын дугаарыг солихыг оролдох.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
mn: Тодорхойгүй гарах үйлдэл тогтоохыг оролдох эсвэл байхгүй гарах үйлдэл хийхээр оролдож байна.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
mn: Дэмжигдээгүй тохируулгын түлхүүр идэвхижүүлэхийг оролдов.

en: Unable to establish service %s: %s
mn: %s сервис үүсгэх боломжгүй: %s

en: Unknown error occured.
mn: Тодорхойгүй алдаа гарлаа.

en: Unknown server type requested, using standard server.
mn: Тодорхойгүй серверийн төрөл шаардагдсан, Стандарт сервер хэрэглэх.

en: User %s no longer permitted to access the system
mn: %s хэрэглэгч систем рүү хандаж чадахгүй

en: User %s not allowed to log in
mn: %s хэрэглэгч нэвтрэх зөвшөөрөлгүй

en: User %s not permitted to gain access at this time
mn: %s хэрэглэгч одооноос хойш хандалт байхгүй

en: User %s will login in %d seconds
mn: Хэрэглэгч %s дараагийн %d секундэд нэвтэрч орж ирнэ

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Username:
mn: Хэрэглэгчийн нэр:

en: View details (~/.xsession-errors file)
mn: Дэлгэрэнгүй харах (~/.xsession-errors file)

en: Virtual terminals not supported.
mn: Виртуал терминалууд дэмжигдээгүй.

en: Welcome
mn: Тавтай морил

en: Welcome to %n
mn: %n-д тавтай морил!

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
mn: X-тохируулгын программыг эхлүүлэхийг оролдох уу? Зөвлөмж: Үүний тулд таньд »root«-нууц үг шаардлагтай.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
mn: Хулгана тохируулгын программыг эхлүүлэх үү? Зөвлөмж: Таньд »root«-нууц үг хэрэгтэй.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
mn: Та Х серверийн гаралтыг нарийвчилан харахыг хүсэж байна уу?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
mn: XDMCP хаагдсан ба GDM ямар нэг эхлүүлэх дотоод сервер олсонгүй. Таслаж байна! Та %s тохируулгаа засаад GDM ээ шинээр эхлүүлнэ үү.

en: XDMCP is not enabled
mn: XDMCP нээгдээгүй байна

en: Xnest command line
mn: Xnest-тушаалын мөр

en: Xnest doesn't exist.
mn: Xnest үл оршино.

en: Xnest mode
mn: Xnest-горим

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
mn: Өө, суултын лавлахад юу ч алга.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
mn: Та хэдийнээ нэвтэрсэн байна.  Та яаж ийгээд нэвтэрч болно эсвэл энэ нэвтрэлтийг устга.

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
mn: Та хэдийнээ нэвтэрсэн байна.  Хэрвээ яаж ийгээд нэвтрэхийг хүсэж байвал та өмнөх суулт руугаа буц эсвэл түүнийг дуусга.

en: You are required to change your password immediately (password aged)
mn: Таныг нууц үгээ дариу өөрчилөхийг хүсч байна (нууц үг хуучирсан)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
mn: Таныг нууц үгээ дариу өөрчилөхийг хүсэж байна (Эзэн шаардсан)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
mn: Таныг нууц үгээ дариу өөрчилөхийг хүсэж байна.
     Шинэ нууц үг сонгоно уу.

en: You do not seem to be logged in on the console
mn: Та консолоор нэвтрээгүй юм шиг байна.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
mn: Таньд энэ үйлдэлд шаардлагатай эрх алга. Магад таны »Xauthority«-файл буруу тохируулагдсан.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
mn: Таньд энэ үйлдэлд шаардлагатай эрх алга.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
mn: Энэ суултад та %s -ийг сонгожээ. Харин таны стандарт тохируулга бол %s юм байна.
    та %s -ийг таны цаашдын суултад стандартаарашиглахыг хүсч байна уу?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
mn: Энэ суултад та %s -ийг сонгожээ.
    хэрэв та %s -ийг таны цаашдын суултад стандартаар 
    ашиглахыг хүсч байгаа бол 'switchdesk'-ийг ажиллуулаарай
    (самбарын цэсний Системийн->Дэлгэцийн-Сэлгүүр).

en: You likely won't be able to log in either.
mn: Та нэвтэрч чадахгүй юм шиг.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
mn: Та KDM (KDE дэлгэц хянагч) эсвэл xdm гэх мэт өөр дэлгэц хянагч хэрэглэж болно.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
mn: Та GDM-ийг тохируулгыг өөрчлөхийн тулд супер хэрэглэгч(root) байх ёстой .

en: You must choose a longer password
mn: Та илүү урт нууц үг сонгох ёстой

en: You must wait longer to change your password
mn: Та нууц үгээ өөрчилөхдөө удаан хүлээх ёстой

en: You've got capslock on!
mn: Та байнгын сэлгүүрээ(caps lock) дарчихжээ!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
mn: Таны дансны хугацаа дуусчээ. Системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
mn: Таны гэр лавлах »%s« -р жигсаагдав
    Гэхдээ байхгүй байж ч болох юм шиг байна.
    Та »root«-лавлахаа эхлэл лавлахаар авч
    нэвтрэхийг хүсэж байна уу?
    
    Та хамгаалалттай суултаар нэвтрэхгүй бол юу ч ажиллахгүй байж болно.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
mn: Таны нууц үг өөрчилөгдсөн. Гэхдээ та ахиад өөрчилөх ёстой. Та дараа дахин оролдоно уу эсвэл системийн зохион байгуулагчдаа хандана уу.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
mn: Таны нууц үгийн хүчинтэй хугацаа дуусчээ. 
    Одоо зөвхөн системийн зохион байгуулагч л өөрчилж чадна.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
mn: Таны төрөл %s энэ машин дээр суугаагүй байна.
    Та %s-ийг таны цаашдын суултуудад стандартаарашиглахыг хүсч байна уу?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
mn: Таны суултын лавлах байхгүй эсхүл хоосон байна! Одоогоор та хэрэглэж болохоор суултын хоёр лавлах байна. Харин та бүртгүүлж gdm-тохируулгаа өөрчлөх хэрэгтэй.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
mn: Таны суулт 10 хүрэхгүй секунд болно. Хэрвээ та өөрөө гараагүй бол 
    энэ дараахийг заана. Таны дисзнд зай байхгүй эсвэл суулгалтын алдаа гарсан. 
    Та асуудлыг засахдаа хамгаалалттай горимоор нэвтрэхийг оролдоно уу.

en: _Actions
mn: _Үйлдлүүд

en: _Add
mn: _Нэмэх

en: _Automatic login username:
mn: _Автоматаар хандах хэрэглэгчийн нэр

en: _Background color:
mn: _Дэвсгэр өнгө:

en: _Configure
mn: _Тохиргоо хийх

en: _Configure Login Manager...
mn: Нэвтрэлт хянагчийн _тохиргоо...

en: _Configure the login manager
mn: Нэвтрэлт хянагчийг _тохируулах

en: _Delete theme
mn: Хэлбэр _устгах

en: _Image
mn: _Зураг

en: _Install
mn: _Суулгах

en: _Install new theme
mn: Шинэ дэлгэцийн хэлбэрийг суулгах

en: _Language
mn: _Хэл

en: _Last
mn: _Сүүлчийн

en: _Login a user automatically on first bootup
mn: Эхний асаалтаар автоматаар нэгэн хэрэглэгчийг _хандуулах

en: _No background
mn: Дэвсгэр _байхгүй

en: _Only color on remote displays
mn: _Алсадмал дэлгэцэнд өнгө

en: _Open New Display
mn: _Шинэ дэлгэц нээх

en: _Other
mn: _Бусад

en: _Password:
mn: _Нууц үг:

en: _Quit
mn: _Гарах

en: _Reboot
mn: _Шинээр эхлүүлэх

en: _Reboot the computer
mn: Компьютерийг _шинээр асаах

en: _Remote:
mn: _Алсын:

en: _Scale background image to fit
mn: Дэвсгэрийн зургийг _масштаблаж тааруулах

en: _Seconds before login:
mn: _хандалтын өмнөх секунд:

en: _Session
mn: _Суулт

en: _Suspend
mn: _Унтуулах

en: _System Default
mn: _Системийн стандарт

en: _Test sound
mn: _Дуу шалгах

en: _Theme
mn: _Дүрс

en: _Username:
mn: Хэрэглэгчийн _нэр:

en: _Welcome string:
mn: _Мэндчилгээний өгүүлбэр:

en: _XDMCP Chooser
mn: _XDMCP сонгогч

en: _XDMCP Chooser...
mn: _XDMCP сонгогч ...

en: author
mn: Зохиогч

en: copyright
mn: Copyright

en: description
    widget
mn: Тайлбар
    Объект

en: gdm already running. Aborting!
mn: gdm хэдийнэ ажиллаж байна. Тасралт!

en: gdmaskpass only runs as root
mn: gdmaskpass нь зөвхөн »root« дээр л ажиллана

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
mn: %s -н initgroups() нурлаа. Тасралт.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
mn: Үндсэн хэвтүүл:  Got SIGABRT, ямар нэг маш буруу явна. Уналаа!

en: y = Yes or n = No? >
mn: y = Тийм эсвэл n = Үгүй? >
