anaconda - en to ms translation catalogue (1368 entries)

en: 	Desktop shell (GNOME)
    	Office suite (OpenOffice.org)
    	Web browser (Mozilla) 
    	Email (Evolution)
    	Instant messaging
    	Sound and video applications
    	Games
ms: 	Shell Desktop (GNOME)
    	Suit Pejabat (OpenOffice.org)
    	Pelungsur Web(Mozilla) 
    	Emel (Evolution)
    	Pesanan segera
    	Aplikasi bunyi dan video
    	Permainan

en: 	Desktop shell (GNOME)
    	Office suite (OpenOffice.org)
    	Web browser (Mozilla) 
    	Email (Evolution)
    	Instant messaging
    	Sound and video applications
    	Games
    	Software Development Tools
    	Administration Tools
ms: 	Shell Desktop (GNOME)
    	Suit Pejabat(OpenOffice.org)
    	Pelungsur Web (Mozilla) 
    	Emel (Evolution)
    	Pesanan segera
    	Aplikasi bunyi dan video
    	Permainan
    	Alatan Pembangunan Perisian
    	Alatan Pentadbiran

en: 
    
    After installation, additional software can be added or removed using the 'system-config-packages' tool.
    
    If you are familiar with %s, you may have specific packages you would like to install or avoid installing. Check the box below to customize your installation.
ms: 
    
    Selepas pemasangan, perisian tambahan boleh ditambah atau dibuang menggunakan alat 'system-config-packages'.
    
    Jika anda biasa dengan %s, anda boleh mempunyai pakej tertentu yang anda ingin pasang atau tidak pasang. Semak kotak di bawah untuk mempersonalisasi pemasangan anda.

en: 
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: 
    
    Tekan 'OK' untuk ulangbut sistem anda.

en: 
    
    The following packages were automatically
    selected to be installed:
    %s
ms: 
    
    Pakej berikut automatik dipilih
     untuk dipasangkan:
    %s

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT installed:
ms: 
    
    Pakej berikut terdapat pada versi ini tetapi TIDAK dipasang:

en: 
    
    The following packages were available in this version but NOT upgraded:
ms: 
    
    Pakej berikut terdapat pada versi ini tetapi TIDAK dinaiktaraf:

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
ms: 
    
    Pemasangan telah mengesan %s MB  RAM.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
ms: 
    
    AMARAN! SEMUA DATA PADA PEMACU SASARAN AKAN DIMUSNAHKAN.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
ms: 
    
    AMARAN!!! Pelayan VNC dilaksanakan dengan TANPA KATALALUAN!
    Anda boleh menggunakan pilihan boot vncpassword=<password>
    jika anda hendak meningkatkan keselamatan pelayan.

en: 
    
    You can choose a different automatic partitioning option, or click 'Back' to select manual partitioning.
    
    Press 'OK' to continue.
ms: 
    
    Anda boleh pilih pilihan pempartisyenan automatik, atau klik 'Undur' untuk memilih pempartisyenan manual.
    
    Tekan 'OK' untuk teruskan.

en:         Time
ms:         Masa

en:       Bytes
ms:       Bait

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
ms:     F1-Bantuan              F3-Edit   F4-Padam    F5-Ulangtetap    F12-OK

en:     Packages
ms:     Pakej

en:    <Space>,<+>,<-> selection   |   <F1> help   |   <F2> package description
ms:    <Space>,<+>,<-> pilihan   |   <F1> bantuan   |   <F2> huraian pakej

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
ms:   <Tab>/<Alt-Tab> Antara unsur   |  <Space> pilih   |  <F12> Skrin seterusnya

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
ms:   <Tab>/<Alt-Tab> Antara unsur   |  <Space> pilih   |  <F12> Skrin seterusnya

en:  <F1> for help | <Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
ms:  <F1> untuk bantuan | <Tab> antara unsur | <Space> pilih | <F12> skrin berikutnya

en:  <Space> selects button | <F2> select default boot entry | <F12> next screen>
ms:  <Ruang> pilih butang | <F2> pilih kemasukan but default | <F12> skrin berikutnya>

en:  Name   :
ms:  Nama   :

en:  Size   :
ms:  Saiz   :

en:  Summary:
ms:  Ringkasan:

en: %.1f KBytes
ms: %.1f KByte

en: %s %s installation
ms: %s %s pemasangan

en: %s %s installation on host %s
ms: %s %s pemasangan pada hos %s

en: %s Byte
ms: %s Bait

en: %s Bytes
ms: %s Bait

en: %s Installer
ms: Pemasang %s

en: %s Installer on %s
ms: Pemasangan %s pada %s

en: %s directory:
ms: Direktori %s:

en: %s is not a valid hostname.
ms: %s adalah nama hos yang tidak sah

en: %s not found
ms: %s tidak dijumpai

en: (Max size is %s MB)
ms: (Saiz maks %s MB)

en: (ex. "host.domain.com")
ms: (cth. "host.domain.com")

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
ms: /dev/%s mempunyai jenis partisyen 0x82 (Swap Linux) tapi nampaknya tidak diformat sebagai partisyen swap Linux.
    
    Adakah anda ingin format partisyen ini sebagai partisyen swap?

en: /dev/ttyS0 (COM1 under DOS)
ms: /dev/ttyS0 (COM1 dalam DOS)

en: /dev/ttyS1 (COM2 under DOS)
ms: /dev/ttyS1 (COM2 dalam DOS)

en: /dev/ttyS2 (COM3 under DOS)
ms: /dev/ttyS2 (COM3 dalam DOS)

en: /dev/ttyS3 (COM4 under DOS)
ms: /dev/ttyS3 (COM4 dalam DOS)

en: 256 Colors (8 Bit)
ms: 256 Warna (8 Bit)

en: <Enter> to exit
ms: <Enter> untuk keluar

en: <Enter> to reboot
ms: <Enter> untuk ulangbut

en: <Not Applicable>
ms: <Tiada Kaitan>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Group Details   |   <F12> next screen
ms: <Ruang>,<+>,<-> pemilihan   |   <F2> Perincian Kumpulan   |   <F12> skrin berikutnya

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
ms: Peranti RAID jenis  %s memerlukan sekurang-kurangnya %s ahli.

en: A boot loader password prevents users from changing options passed to the kernel.  For greater system security, it is recommended that you set a password.
ms: Katalaluan boot loader menghalang pengguna daripada mengubah pilihan yang dihantar kepada kernel.  Untuk lebih keselamatan sistem, adalah disyorkan anda menetapkan katalaluan.

en: A boot loader password prevents users from passing arbitrary options to the kernel.  For highest security, we recommend setting a password, but this is not necessary for more casual users.
ms: Katalaluan pemuat but mencegah penguna daripada menghantar pilihan arbitrary ke kernel. Untuk keselamatan lebih ketat kami mencadangkan penetapan katalaluan, tapi ini tidak semestinya bagi pengguna biasa

en: A complete log of the installation can be found in the file '%s' after rebooting your system.
    
    A kickstart file containing the installation options selected can be found in the file '%s' after rebooting the system.
ms: Log lengkap bagi pemasangan boleh didapati pada fail '%s' selepas ulangbut sistem anda.
    
    Fail kickstart mengandungi pilihan pemasangan yang dipilih boleh di dapati pada fail '%s' selepas ulangbut sistem anda.

en: A complete log of the upgrade can be found in the file '%s' after rebooting your system.
ms: Log lengkap bagi penaiktarafan boleh didapati pada fail '%s' selepas ulangbut sistem anda..

en: A complete log of your installation will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
ms: Log lengkap bagi pemasangan anda akan berda di %s selepas mengulangbut sistem anda. Anda boleh simpan fail ini untuk rujukan akan datang.

en: A complete log of your upgrade will be in %s after rebooting your system. You may want to keep this file for later reference.
ms: Log lengkap bagi penaiktarafan anda akan berda di %s selepas mengulangbut sistem anda. Anda boleh simpan fail ini untuk rujukan akan datang.

en: A few systems will need to pass special options to the kernel at boot time for the system to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
ms: Berapa sistem perlu menghantar pilihan istimewa kepada kernel ketika masa but supaya sistem berfungsi dengan betul. Jika anda perlu menghantar pilihan but ke kernel, masukkannya sekarang. Jika anda tidak perlu hantar atau tidak pasti, biarkan ia kosong.

en: A firewall can help prevent unauthorized access to your computer from the outside world.  Would you like to enable a firewall?
ms: Firewall boleh membantu mencegah capaian tanpa izin ke komputer anda dari dunia luar.  Adakah anda ingin menghidupkan firewall?

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always selected as long as the package group is selected.
    
    Select the optional packages to be installed:
ms: Kumpulan pakej boleh mempunyai kedua-dua  ahli Pakej Asasdan Opsyenal.  Pakej Asas sentiasa dipilih selagi kupulan pakej dipilih.
    
    Pilih pakej opsyenal untuk dipasang:

en: A screenshot named '%s' has been saved.
ms: Cekupanskrin bernama '%s' telah disimpan.

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
ms: Peranti RAID perisian tidak dapat dicipta kerana semua nombor peranti minor RAID telah digunakan.

en: A value is required for the field "%s".
ms: Satu nilai diperlukan bagi medan "%s".

en: About to Install
ms: Akan memasang

en: About to Upgrade
ms: Perihal Naiktaraf

en: Absolute Symlinks
ms: Symlink Mutlak

en: Account name:
ms: Nama akaun:

en: Acre
ms: Ekar

en: Activate on boot
ms: Aktifkan semasa boot

en: Active
ms: Aktif

en: Active on Boot
ms: Aktifkan semasa But

en: Add
ms: Tambah

en: Add Device
ms: Tambah Peranti

en: Add Partition
ms: Tambah Partisyen

en: Add Swap
ms: Tambah Swap

en: Add User
ms: Tambah Pengguna

en: Add anyway
ms: Tambah juga

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
ms: Menambah partisyen ini tidak akan meninggalkan ruang cakera yang cukup untuk ruang logikal yang telah diperuntukkan dalam %s.

en: Additional Language Support
ms: Sokongan Bahasa Tambahan

en: Additional Size Options
ms: Opsyen Saiz Tambahan

en: Admin Server:
ms: Pelayan Admin:

en: Advanced Boot Loader Configuration
ms: Konfigurasi Pemuat But Lanjutan

en: Alaska Time
ms: Waktu Alaska

en: Alaska Time - Alaska panhandle
ms: Waktu Alaska - Alaska panhandle

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
ms: Waktu Alaska - Alaska panhandle neck

en: Alaska Time - west Alaska
ms: Waktu Alaska - Alaska barat

en: Aleutian Islands
ms: Kepulauan Aleutian

en: All Packages
ms: Semua Pakej

en: Allow incoming:
ms: Izinkan Masukan:

en: Allowable Drives:
ms: Pemacu Benarkan:

en: Allowable _Drives:
ms: _Pemacu Diizinkan:

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
ms: Stesyen Amundsen-Scott, Kutub Selatan

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
ms: Ralat berlaku - tiada peranti dijumpai yang sah dimana untuk mencipta sistem fail. Sila periksa perkakasan anda untuk mengenalpasti punca masalah ini.

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem or use dasdfmt.
    
    Back to the fdasd screen?
ms: Satu ralat berlaku - tiada peranti yang sah dijumpai untuk mencipta sistemfail baru. Sila periksa perkakasan anda untuk mengesan punca masalah ini atau gunadasdfmt.
    
    Kembali ke skrin skrin fdasd?

en: An error has occurred selecting the video card %s. Please report this error to bugzilla.redhat.com.
ms: Ralat berlaku memililh kad video %s. Sila lapor ralat ini ke  bugzilla.redhat.com

en: An error occured reading the install from the ISO images. Please check your ISO images and try again.
ms: Ralat berlaku bila membaca pemasang dari imej ISO. Sila periksa imej ISO dan cuba lagi.

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
ms: Ralat berlaku bila cuba menukar nilai yang dimasukkan bagi "%s":
    %s

en: An error occurred copying the screenshots over.
ms: Ralat berlaku bila cuba menyalin cekupan skrin.

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
ms: Ralat berlaku bila memigrasikan %s ke ext3. Anda boleh meneruskan tanpa migrasi sistemfail ini jika mahu.
    
    Adakah anda ingin meneruskan tanpa migrasi %s?

en: An error occurred searching for bad blocks on %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku bila mencari blok teruk pada %s. Masalah ini serius, dan pemasangan tidak dapat diteruskan.
    
    Tekan <enter> untuk ulangbut sistem anda

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
ms: Ralat berlaku memindahkan imej pemasangan ke pemacu keras anda. Anda mungkin kehabisan ruang vakera.

en: An error occurred trying to format %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku bila cuba memformat %s. Masalah ini serius, dan pemasangan tidak dapat diteruskan.
    
    Tekan <enter> untuk ulangbut sistem anda

en: An error occurred trying to initialize swap on device %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku bila cuba menginitialisasi swap pada peranti %s. Masalah ini serious, dan pemasangan tidak dapat diteruskan.
    
    Tekan <Enter> untuk ulangbut sistem anda.

en: An error occurred trying to migrate %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku ketika cuba memindahkan %s.  Masalah ini adalah serius, dan pemasangan tidak boleh diteruskan.
    
    Tekan <Enter> untuk mengulang boot sistem anda.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ms: Ralat berlaku ketika mencuba untuk melekapkan sebahagian atau semua sistem anda. Sebahagiannya mungkin dilekapkan dibawah %s.
    
    Tekan <enter> untuk mendapatkan shell. Sistem akan mengulang boot secara automatik apabila anda keluar dari shell.

en: An error occurred unmounting the CD.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
ms: Ralat berlaku ketika menyahpasang CD.  Pastikan anda tidak mengakses %s dari shell pada tty2 dan klik OK untuk cuba semula.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
ms: Ralat berlaku bila cuba memuatkan komponen antaramuka pemasang.
    
    className = %s

en: An error occurred when finding the packages to upgrade.
ms: Ralat berlaku bila mencari pakej untuk dinaiktaraf.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku ketika cubaan menghasilkan %s.  Sebahagian elemen path ini adalah bukan direktori. Ini adalah ralat maut dan pemasangan tidak boleh diteruskan.
    
    Tekan <Enter> untuk mengulang boot sistem anda.

en: An error occurred when trying to create %s: %s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to reboot your system.
ms: Ralat berlaku ketika cubaan menghasilkan %s: %s.  Ini adalah ralat maut dan pemasangan tidak boleh diteruskan.
    
    Tekan <Enter> untuk mengulang boot sistem anda.

en: An error occurred while attempting to verify the boot disk.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
ms: Ralat berlaku ketika cubaan mengesahkan cakera boot.  Sila pastikan terdapat cakera liut yang baik pada pemacu liut pertama.

en: An error occurred while making the boot disk. Please make sure that there is a floppy in the first floppy drive.
ms: Ralat berlaku bila membuat cakera but. Sila pastikan terdapat liut pada pemacu liut pertama.

en: An error occurred while running %s on drive %s.
ms: Ralat berlaku bila melaksanakan %s pada pemacu %s.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
ms: Ralat berlaku ketika menyimpan cekupanskrin.  Jika ini berlaku ketika pemasangan pakej, anda mungkin perlu mencuba beberapa kali untuk ia berjaya.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception and file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
ms: Pengecualian tanpa pengendalian telah berlaku.  Ini berkemungkinan besar adalah pepijat.  Sila salin teks penuh pengecualian ini dan laporkan pepijat secara terperinci terhadap anaconda di http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please copy the full text of this exception or save the crash dump to a floppy then file a detailed bug report against anaconda at http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/
ms: Pengecualian tanpa pengendalian telah berlaku.  Ini berkemungkinan besar adalah pepijat.  Sila salin teks penuh pengecualian ini atau simpan lambakan crash ke dalam cakera liut kemudian laporkan pepijat secara terperinci terhadap anaconda di http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/

en: Apple Bootstrap
ms: Bootstrap Apple

en: Are you sure you want to Delete the logical volume "%s"?
ms: Adakah anda pasti untuk memadam volum logikal "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
ms: Adakah anda pasti untuk ulangtetap jadual partisyen ke keadaan asal?

en: Arrange the drives to be in the same order as used by the BIOS. Changing the drive order may be useful if you have multiple SCSI adapters or both SCSI and IDE adapters and want to boot from the SCSI device.
    
    Changing the drive order will change where the installation program locates the Master Boot Record (MBR).
ms: Susun pemacu supaya dalam turutan sama yang digunakan oleh BIOS. Penukaran turutan pemacu mungkin berguna jika anda mempunyai aneka adapter SCSI atau kedua-dua adapter SCSI dan IDE dan anda ingin but dari peranti SCSI.
    
    Penukaran turutan pemacu akan mengubah dimana program pemasangan akan mencari Rekod But Induk (MBR).

en: As you don't have much memory in this machine, we need to turn on swap space immediately. To do this we'll have to write your new partition table to the disk immediately. Is that OK?
ms: Anda tidak mempunyai cukup memori pada mesin ini, kami perlu menghidupkan ruang swap serta merta. Untuk melakukannya, kami akan menulis ke jadual partisyen anda serta merta. Ianya OK?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
ms: Sekurang-kurangnya satu partisyen volum fizikal yang tidak digunakan diperlukan untuk mencipta Kumpulan Volum LVM.
    
    Cipta satu partisyen atau array RAID berjenis "volum fizikal (LVM)" dan kemudian pilih pilihan "LVM" lagi.

en: At least two software RAID partitions are needed.
ms: Sekurang-kurangnya dua partisyen RAID perisian diperlukan.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
ms: sekurang-kurangnya dua partisyen RAID perisian yang belum digunakan diperlukan untuk mencipta peranti RAID.
    
    Pertama cipta sekurang-kurangnya dua partisyen jenis "Raid Perisian", dan kemudian pilih pilihan "RAID" semula.

en: Atlantic Time - E Labrador
ms: Waktu Atlantik - E Labrador

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), NB, W Labrador, E Quebec & PEI
ms: Waktu Atlantik - Nova Scotia (kebanyakan tempat), NB, W Labrador, E Quebec & PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
ms: Waktu Atlantik - Nova Scotia - tempat tidak diperhati DST 1966-1971

en: Atlantic islands
ms: Kepulauan Atlantik

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
ms: Mencuba untuk menyambung ke klien vnc pada hos %s...

en: Attempting to start %s
ms: Cuba memulakan %s

en: Authentication Configuration
ms: Konfigurasi Autentifikasi

en: Automatic Partitioning
ms: Pempartisyenan Automatik

en: Automatic Partitioning Errors
ms: Ralat Pempartisyenan Automatik

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
ms: Partisyenan Automatik menetapkan partisyen berdasarkan kepada jenis pemasangan yang dipilih. Anda juga boleh mengubahsuai partisyen selepas ia dicipta.
    
    Peralatan mempartisyen manual, Jurucipta Cakera, membenarkan anda untuk mencipta partisyen dalam persekitaran interaktif. Anda boleh menetapkan jenis fail sistem, titik pemasangan, saiz partisyen, dan banyak lagi.

en: Autopartition
ms: Auto Partisyen

en: Back
ms: Undur

en: Bad User Name
ms: Nama Pengguna Teruk

en: Bad argument to HD kickstart method command %s: %s
ms: Hujah teruk untuk kickstart HD arahan kaedah %s: %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command %s: %s
ms: Hujah teruk untuk kickstart NFS arahan kaedah %s: %s

en: Bad argument to Url kickstart method command %s: %s
ms: Hujah teruk untuk kickstart Url arahan kaedah %s: %s

en: Bad argument to device kickstart method command %s: %s
ms: Hujah teruk bagi arahan kaedah kickstart peranti %s:%s

en: Bad argument to kickstart network command %s: %s
ms: Hujah teruk untuk kickstart arahan rangkaian %s:%s

en: Bad blocks have been detected on device /dev/%s. We do not recommend you use this device.
    
    Press <Enter> to reboot your system
ms: Blok teruk dijumpai pada peranti /dev/%s. Kami tidak mencadangkan anda untuk menggunakan peranti ini.
    
    Tekan <enter> untuk ulangbut sistem anda

en: Bad bootproto %s specified in network command
ms: Bootproto teruk %s dinyatakan pada arahan rangkaian

en: Base Packages
ms: Pakej Asas

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on your hard drives.
ms: Sebelum pempartisyenan automatik boleh ditetapkan oleh program pemasangan, anda mesti memilih bagaima hendak menggunakan ruang pada cakera keras anda.

en: Boot Diskette
ms: Cakera But

en: Boot Diskette Creation
ms: Penciptaan Cakera But

en: Boot Loader Configuration
ms: Konfigurasi Pemuat But

en: Boot Loader Password:
ms: Katalaluan Pemuat But:

en: Boot label
ms: Label but

en: Boot label contains illegal characters
ms: Label but mengandungi aksara tidak sah.

en: Boot label contains illegal characters.
ms: Label but mengandungi aksara tidak sah.

en: Boot label may not be empty.
ms: Label but tidak boleh kosong.

en: Boot loader password is too short
ms: Katalaluan pemuat but terlalu pendek

en: Boot partition %s doesn't belong to a BSD disk label. SRM won't be able to boot from this paritition. Use a partition belonging to a BSD disk label or change this device disk label to BSD.
ms: Partisyen boot %s tidak tergolong kepada label cakera BSD. SRM mungkin tidak boleh memboot dari partisyen ini. Guna partisyen yang tergolong kepada label cakera BSD atau tukar label cakera peranti ini kepada BSD.

en: Boot partition %s doesn't belong to a disk with enough free space at its beginning for the bootloader to live on. Make sure that there's at least 5MB of free space at the beginning of the disk that contains /boot
ms: Partisyen boot %s tidak tergolong kepada cakera yang mempunyai ruang kosong yang mencukupi pada permulaannya untuk diletakkan bootloader. Pastikan terdapat sekurang-kurangnya 5MB ruang kosong pada permulaan cakera tersebut yang mengandungi /boot

en: Boot partition %s isn't a VFAT partition.  EFI won't be able to boot from this partition.
ms: Partisyen boot %s bukan partisyen VFAT.  EFI tidak akan boleh memboot dari partisyen ini.

en: Boot partition %s may not meet booting constraints for your architecture.  Creation of a boot disk is highly encouraged.
ms: Partisyen boot %s mungkin tidak memenuhi syarat memboot untuk rekabentuk anda.  Penghasilan cakera boot amatlah digalakkan.

en: Boot partition isn't located early enough on the disk.  OpenFirmware won't be able to boot this installation.
ms: Partisyen boot tidak berada pada bahagian awal cakera.  OpenFirmware tidak boleh memboot pemasangan ini.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
ms: Partisyen boleh but hanya boleh dari peranti RAID1

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
ms: Partisyen but tidak boleh pada volum logikal.

en: Bootloader
ms: PemuatBoot

en: CD Found
ms: CD Dijumpai

en: CD Not Found
ms: CD Tidak Dijumpai

en: C_ontinue
ms: _Teruskan

en: C_ontinue with no boot loader
ms: _Teruskan dengan tiada pemuat but

en: Can't have a question in command line mode!
ms: Tidak boleh mempunyai soalan dalam mod baris arahan!

en: Canary Islands
ms: Kepulauan Canary

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancelled
ms: Dibatal

en: Cannot Delete
ms: Tidak boleh Padam

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
ms: Tidak menjumpai fail kickstart pada CDROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
ms: Tidak dapat menjumpai fail kickstart pada pemacu keras.

en: Cannot find ks.cfg on boot floppy.
ms: Tidak menjumpai ks.cfg pada liut but.

en: Casey Station, Bailey Peninsula
ms: Stesyen casey, Semenanjung Bailey

en: Catamarca (CT)
ms: Catamara (CT)

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
ms: Waktu Piawai Tengah - Saskatchewan - midwest

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
ms: Waktu Piawai Tengah - Saskatchewan - hampir semua lokasi

en: Central Time
ms: Waktu Tengah

en: Central Time - Campeche, Yucatan
ms: Waktu Tengah  - Campeche, Yucatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
ms: Waktu Tengah - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
ms: Waktu Tengah - Manitoba & west Ontario

en: Central Time - Michigan - Wisconsin border
ms: Waktu Tengah - Michigan - sempadan Wisconsin

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
ms: Waktu Tengah - North Dakota - Oliver County

en: Central Time - Quintana Roo
ms: Waktu Tengah - Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
ms: Waktu Tengah - Rainy River & Fort Frances, Ontario

en: Central Time - most locations
ms: Waktu Tengah - kebanyakan lokasi

en: Central Time - west Nunavut
ms: Waktu Tengah - west Nunavut

en: Chandev Parameters
ms: Parameter Chandev

en: Chandev line
ms: Talian chandev

en: Change
ms: Ubah

en: Change Boot Loader
ms: Tukar Pemuat But

en: Change CDROM
ms: Tukar CDROM

en: Change _password
ms: Tukar _katalaluan

en: Change the information for this user.
ms: Tukar maklumat bagi pengguna ini.

en: Chatham Islands
ms: Kepulauan Chatham

en: Check for _bad blocks?
ms: Periksa blok _teruk?

en: Check for bad blocks
ms: Periksa blok teruk

en: Checking "%s"...
ms: Memeriksa "%s" ...

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
ms: Memeriksa kebergantungan pada pakej dipulih untuk dipasang...

en: Checking for Bad Blocks
ms: Memeriksa Blok Teruk

en: Checking for bad blocks on /dev/%s...
ms: Memeriksa blok teruk pada /dev/%s...

en: Checking media now...
ms: Memeriksa media sekarang...

en: Checksum Test
ms: Ujian Checksum

en: Chinese(Simplified)
ms: Cina(Mudah)

en: Chinese(Traditional)
ms: Cina(Tradisi)

en: Choose "%s" to test the CD currently in the drive, or "%s" to eject the CD and insert another for testing.
ms: Pilih "%s" untuk menguki CD yang berada di pemacu, atau "%s" untuk melentingkan CD dan memasukkan yang lain untuk diuji.

en: Choose a Language
ms: Pilih Bahasa

en: Choose a disk to run fdasd or dasdfmt on
ms: Pilih cakera untuk melaksanakan fdasd atau dasdfmt

en: Choose a disk to run fdisk on
ms: Pilih cakera dimana fdisk dilaksanakan

en: Choose additional languages that you would like to use on this system:
ms: Pilih bahasa tambahan yang anda ingin guna pada sistem ini:

en: Choose monitor type
ms: Pilih jenis monitor

en: Choose the default language for this system:
ms: Pilih bahasa default bagi sistem ini:

en: Choose this group to get the minimal possible set of packages.  Useful for creating small router/firewall boxes, for example.
ms: Pilih kumpulan ini untuk mendapatkan set pakej yang seminimum mungkin.  Berguna untuk menghasilkan router kecil/kekotak firewall, sebagai contoh.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your drives.
ms: Pilih pilihan ini jika anda ingin naiktaraf sistem %s sedia ada anda.  Pilihan ini akan mengekalkan data pada pemacu anda.

en: Choose this option to freshly install your system. Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
ms: Pilih pilihan ini untuk pemasangan baru sistem anda. Perisian dan data sedia ada akan ditindih bergantung pada pilihan konfigurasi.

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Click next to begin installation of %s.
ms: Klik Maju untuk memulakan pemasangan bagi %s.

en: Click next to begin upgrade of %s.
ms: Klik maju untuk mula naiktaraf bagi %s.

en: Clone Drive Tool
    
    This tool allows you to significantly reduce the amount of effort required to setup RAID arrays.  The idea is to take a source drive which has been prepared with the desired partitioning layout, and clone this layout onto other similar sized drives.  Then a RAID device can be created.
    
    NOTE: The source drive must have partitions which are restricted to be on that drive only, and can only contain unused software RAID partitions.  Other partition types are not allowed.
    
    EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed by this process.
ms: Alat Pengklonan Pemacu
    
    Alat ini membolehkan anda mengurangkan kesusahan mengkonfigurasi array.  Caranya ialah mengambil pemacu sumber yang telah disediakan dengan susunatur pempartisyenan disukai, dan klonkan susunatur ini ke pemacu yang hampir sama saiz yang lain.  Kemudian peranti RAID boleh dicipta.
    
    NOTA: Pemacu sumber mesti mempunyai partisyen yang dihadkan untuk berada dipemacu itu sahaja, dan hanya mengandungi partisyen RAID perisian yang tidak digunakan.  Jenis partisyen lain tidak diizinkan.
    
    SEMUA BENDA pada pemacu sasaran akan dimusnahkan oleh proses ini.

en: Clone Drives
ms: Klonkan Pemacu

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
ms: Klonkan _pemacu untuk mencipta peranti RAID [default=/dev/md%s].

en: Color Depth
ms: Kedalaman Warna

en: Color Depth:
ms: Kedalaman Warna:

en: Complete
ms: Selesai

en: Completed
ms: Selesai

en: Completed:
ms: Selesai:

en: Con_firm:
ms: Kepas_tian:

en: Configure %s
ms: Konfigurasikan %s

en: Configure TCP/IP
ms: Konfigurasikan TCP/IP

en: Configure advanced boot loader _options
ms: Konfigurasi _pilihan lanjutan pemuat but

en: Configure using DHCP
ms: Konfigurasi menggunakan DHCP

en: Configure using _DHCP
ms: Konfigurasi mengguna _DHCP

en: Confirm Delete
ms: Kepastian Pemadaman

en: Confirm Physical Extent Change
ms: Kepastian Perubahan Lanjutan Fizikal

en: Confirm Reset
ms: Kepastian Ulangtetap

en: Confirm:
ms: Kepastian:

en: Congratulations
ms: Tahniah

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    %s%s
ms: Tahniah, tpemasangan selesai.
    
    %s%s

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%s
ms: Tahniah, pemasangan %s anda selesai.
    
    %s%s

en: Connected!
ms: Tersambung!

en: Connecting...
ms: Menyambung...

en: Continue
ms: Teruskan

en: Copying File
ms: Menyalin Fail

en: Could not allocate cylinder-based partitions
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen berasaskan-silinder

en: Could not allocate cylinder-based partitions as primary partitions
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen berasaskan-silinder sebagai partisyen utama

en: Could not allocate partitions
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen

en: Could not allocate partitions as primary partitions
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen sebagai partisyen utama

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen diminta: 
    
    %s.%s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
ms: Tidak dapat memperuntukkan partisyen diminta: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
ms: Tidak dapat Cipta Editor Pengklonan Pemacu

en: Create PROM alias
ms: Cipta alias PROM

en: Create PROM alias `linux'
ms: Cipta alias PROM `linux'

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
ms: Cipta _peranti RAID  [default=/dev/md%s].

en: Create a software RAID _partition.
ms: Cipta _partisyen RAID perisian.

en: Create boot disk
ms: Cipta cakera but

en: Create new boot loader configuration
ms: Cipta konfigurasi pemuat but baru

en: Creating
ms: Mencipta

en: Creating boot disk...
ms: Mencipta cakera but...

en: Croatian
ms: Croatia

en: Customize
ms: Personalisasi

en: Customize Graphical Configuration
ms: Personalisasi Konfigurasi Grafik

en: Customize Packages to Upgrade
ms: Personalisasikan Pakej untuk dinaiktaraf

en: Customize software selection
ms: Personalisasi pemilihan perisian

en: DDC Probed Monitor
ms: Monitor Disiasat DDC

en: Debug
ms: Nyahpepijat

en: Default Boot _Target
ms: _Sasaran But Default

en: Default Desktop:
ms: Desktop Default

en: Default Language
ms: Bahasa Default

en: Default Login:
ms: Logmasuk default:

en: Default boot image
ms: Imej but default

en: Default gateway (IP):
ms: Gateway default (IP):

en: Delete
ms: Padam

en: Dependency Check
ms: Memeriksa Kebergantungan

en: Description
ms: Huraian

en: Description: %s
ms: Huraian: %s

en: Details
ms: Perincian

en: Details for '%s'
ms: Perincian bagi '%s'

en: Detected mouse type: %s
ms: Jenis tetikus dikesan: %s

en: Determining host name and domain...
ms: Menentukan nama hos dan domain...

en: Device
ms: Peranti

en: Device %s does not appear to contain %s CDROM images.
ms: Peranti %s nampaknya tidak mengandungi imej CDROM %s.

en: Devices
ms: Peranti

en: Directory holding images:
ms: Direktori mengendungi imej:

en: Dirty File Systems
ms: Sistem Fail Kotor

en: Disable SELinux
ms: SELinux Dimatikan

en: Disabled
ms: Dimatikan

en: Disk Druid
ms: Jurucipta Cakera

en: Disk Partitioning Setup
ms: Tetapan Pempartisyenan Cakera

en: Disk Setup
ms: Tetapan Cakera

en: Disk Space
ms: Ruang Cakera

en: Do _Not Format
ms: _Jangan Format

en: Do not install SILO
ms: Tidak dipasang SILO

en: Do not install packages that have dependencies
ms: Jangan pasang pakej yang mempunyai kebergantungan

en: Do you have a driver disk?
ms: Anda ada Cekera jurupacu?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
ms: Adakah anda ingin memulakan antaramuka rangkaian pada sistem ini

en: Do you wish to load any more driver disks?
ms: Adakah anda ingin memuatkan cekera jurupacu lagi?

en: Done
ms: Selesai

en: Done [%d/%d]
ms: Selesai [%d/%d]

en: Downloading %s
ms: Memuatturun  %s

en: Downloading - %s
ms: Memuatturun - %s

en: Drive
ms: Pemacu

en: Drive:
ms: Pemacu:

en: Driver Disk Source
ms: Sumber Cekera Jurupacu

en: Driver disk
ms: Cekera jurupacu

en: Drives
ms: Pemacu

en: Dump Written
ms: Longgokan Ditulis

en: Duplicate Device
ms: Klonkan Peranti

en: Duplicate Label
ms: Label Bertindan

en: Duplicate Labels
ms: Label Berulang

en: Dutch
ms: Belanda

en: Dynamic IP
ms: IP Dinamik

en: Easter Island & Sala y Gomez
ms: Kepulauan Easter & Sala y Gomez

en: Eastern Standard Time - Indiana - Crawford County
ms: Waktu Piawaian Timur - Indiana - Crawford Country

en: Eastern Standard Time - Indiana - Starke County
ms: Masa Standard Timur - Indiana - Starke County

en: Eastern Standard Time - Indiana - Switzerland County
ms: Masa Standard Timur - Indiana - Switzerland County

en: Eastern Standard Time - Indiana - most locations
ms: Waktu Piawaian Timur - Indiana - kebanyakkan lokasi

en: Eastern Standard Time - Pangnirtung, Nunavut
ms: Masa Standard Timur - Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Standard Time - central Nunavut
ms: Waktu Piawai Timur - Nunavut tengah

en: Eastern Standard Time - east Nunavut
ms: Waktu Piawaian Timur - selatan Nunavut

en: Eastern Time
ms: Waktu Timur

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
ms: Waktu Timur - Kentucky - kawasan Louisville

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
ms: Waktu Timur - Kentucky - Wayne County

en: Eastern Time - Michigan - most locations
ms: Waktu Timur - Michigan - kebanyakan lokasi

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
ms: Waktu Timur - Ontario & Quebec - tempat tidak diperhati DST 1967-1973

en: Eastern Time - Ontario - most locations
ms: Waktu Timur - Ontario - most locations

en: Eastern Time - Quebec - most locations
ms: Waktu Timur - Quebec - kebanyakan lokasi

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
ms: Waktu Timur - Thunder Bay, Ontario

en: Edit Boot Label
ms: Edit Label But

en: Edit Drive Order
ms: Edit Turutan Pemacu

en: Edit Interface %s
ms: Edit Antaramuka %s

en: Edit LVM Volume Group
ms: Edit Kumpulan Volum LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
ms: Edit Kumpulan Volum LVM: %s

en: Edit Logical Volume
ms: Edit Volum Logikal

en: Edit Logical Volume: %s
ms: Edit Volum Logikal: %s

en: Edit Partition
ms: Edit partisyen

en: Edit Partition: /dev/%s
ms: Edit partisyen: /dev/%s

en: Edit Partitions
ms: Edit Partisyen

en: Edit RAID Device
ms: Edit Peranti RAID

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
ms: Edit Peranti RAID: /dev/md%s

en: Edit User
ms: Edit Pengguna

en: Emulate 3 Buttons?
ms: Emulasi 3 Butang?

en: Enable Kerberos
ms: Hidupkan Kerberos

en: Enable LDAP
ms: Hidupkan LDAP

en: Enable MD5 Passwords
ms: Hidupkan Katalaluan MD5

en: Enable NIS
ms: Hidupkan NIS

en: Enable N_IS
ms: Hidupkan N_IS

en: Enable SMB _Authentication
ms: Hidupkan _Autentikasi SMB

en: Enable _Kerberos
ms: Hidupkan _Kerberos

en: Enable _LDAP
ms: Hidupkan _LDAP

en: Enable _MD5 passwords
ms: Hidupkan katalaluan _MD5

en: Enable firewall
ms: Hidupkan firewall

en: Enable shado_w passwords
ms: Hidupkan katalaluan shado_w

en: End
ms: Akhir

en: End Cylinder:
ms: Silinder Akhir:

en: Enter Boot Loader Password
ms: Masukkkan Katalaluan Pemuat But

en: Enter Module Parameters
ms: Masukkan Parameter Modul

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
ms: Masukkan katalaluan boot loader dan kemudian pastikannya.  (Ambil perhatian keymap BIOS anda mungkin berlainan dari keymap sebenar yang anda gunakan.)

en: Enter a label to be displayed in the boot loader menu. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
ms: Masukkan label untuk dipaparkan pada menu pemuat but. Peranti (atau cakera keras dan nombor partisyen) adalah peranti dari mana ia akan but.

en: Enter the information for the user.
ms: Masukkan maklumat untuk pengguna

en: Enter the root (administrator) password for the system.
ms: Masukkan katalaluan root (pentadbir) bagi sistem.

en: Error
ms: Ralat

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
ms: Ralat = nama volum logikal %s adalah tidak sah.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
ms: Ralat - nama  volum logikal mengandungi aksara tidak sah atau ruang.  Aksara boleh diterima adalah huruf, digit, '.' atau '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
ms: Ralat - nama kumpulan volum %s adalah tidak sah.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
ms: Ralat - nama kumpulan volum mengandungi aksara tidak sah atau ruang.  Aksara boleh diterima adalah huruf, digit, '.' atau '_'.

en: Error Installing Package
ms: Ralat Memasang Pakej

en: Error Partitioning
ms: Ralat Pempartisyenan

en: Error Saving Screenshot
ms: Ralat Menyimpan Cekupanskrin

en: Error With Data
ms: Ralat Dengan Data

en: Error With Request
ms: Ralat Dengan Permintaan

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    This most likely means this swap partition has not been initialized.
    
    Press OK to reboot your system.
ms: Ralat menghiupkan peranti swap %s: %s
    
    Agaknya ia bermaksud partisyen swap tidak dapat diinitialisasikan.
    
    Tekan OK untuk ulangbut sistem anda.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
ms: Ralat pada %s pada baris %d bagi fail kickstart%s

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    This most likely means this partition has not been formatted.
    
    Press OK to reboot your system.
ms: Ralat memasang peranti %s sebagai %s: %s
    
    Ini berkemungkinan besar bermakna partisyen ini belum diformat.
    
    Tekan OK untuk mengulang boot sistem anda.

en: Error mounting file system on %s: %s
ms: Ralat melekapkan sistem fail pada %s: %s

en: Error opening kickstart file %s: %s
ms: Ralat membuka fail kickstart %s: %s

en: Error pulling second part of kickstart config: %s!
ms: Ralat mengambil bahagian kedua konfigurasi kickstart: %s!

en: Error reading contents of kickstart file %s: %s
ms: Ralat membaca kandungan fail kickstart %s: %s

en: Error with Partitioning
ms: Ralat Mempartisyen

en: Error with Password
ms: Ralat dengan Katalaluan

en: Error!
ms: Ralat!

en: Estonian
ms: Estonia

en: Everything
ms: Semuanya

en: Exception Occurred
ms: Pengecualian Berlaku

en: Exit
ms: Keluar

en: Extended
ms: Lanjutan

en: FAIL.
    
    The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
ms: GAGAL.
    
    Imej yang baru diuji mengandungi ralat. Ini mungkin kerana pemuaturunan rosak atau cakera teruk.. Jika boleh, cuba bersihkan cakera dan cuba lagi.  Jika ujian ini terus gagal anda patut tidak meneruskan pemasangan ini.

en: FTP Setup
ms: Tetapan FTP

en: FTP site name:
ms: Nama tapak FTP:

en: Failed to log into %s: %s
ms: Gagal logmasuk ke %s: %s

en: Failed to mount driver disk.
ms: Gagal untuk melekapkan cakera jurupacu

en: Failed to mount updates disk
ms: Gagal untuk melekapkan cakera kemaskini

en: Failed to read directory %s: %s
ms: Gagal membaca direktori %s: %s

en: Failed to retrieve %s: %s
ms: Gagal menerima %s: %s

en: File System Label:
ms: Label Sistem Fail:

en: File System Option:
ms: Opsyen Sistem Fail:

en: File System Options
ms: Opsyen Sistem Fail

en: File System Type:
ms: Jenis Sistem Fail:

en: File System _Type:
ms: _Jenis Sistem Fail:

en: File System type:
ms: Jenis Sistem Fail:

en: Fill all available space:
ms: Penuhkan semua ruang yang ada

en: Fill all space _up to (MB):
ms: Isi semua ruang _sehingga (MB):

en: Fill maximum size of (MB):
ms: Saiz maksima penuh (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
ms: Muat hingga saiz maksimum yang di_izinkan

en: Final Warning
ms: Amaran Akhir

en: Finding
ms: Mencari

en: Finding packages to upgrade...
ms: Cari pakej untuk dinaiktaraf...

en: Finnish
ms: Finn

en: Firewall Configuration - Customize
ms: Konfigurasi Firewall - Personalisasi

en: First sector of boot partition
ms: Sektor pertama bagi partisyen but

en: Fix
ms: Tetap

en: Fixed Size:
ms: Saiz Tetap:

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
ms: Amaran berikut berlaku ketika mempartisyen automatik:
    
    %s

en: For information on Errata (updates and bug fixes), visit:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    For information on automatic updates through Red Hat Network, visit:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    For information on using and configuring the system, visit:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    To register the product for support, visit:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/
ms: Untuk maklumat berkenaanErrata (Pengemaskinian dan pembaikan pepijat), lawat:
    	http://www.redhat.com/errata/
    
    Untuk maklumat berkenaan pengemaskinian automatik melalui Rangkaian Red Hat Network, lawat:
    	http://rhn.redhat.com/
    
    Untuk maklumat berkenaan penggunaan dan pengkonfigurasian sistem, lawat:
    	http://www.redhat.com/docs/
    	http://www.redhat.com/apps/support/
    
    Untuk mendaftar produk bagi sokongan, lawat:
    	http://www.redhat.com/apps/activate/

en: For information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata/.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs/.
ms: Untuk maklumat mengenai errata (pengemaskinian dan pembaikan pepijat),
    lawati http://www.redhat.com/errata/. 
    Maklumat tentang penggunaan sistem terdapat pada manual %s di http://www.redhat.com/docs/.

en: Force LBA32
ms: Paksa LBA

en: Force to be a _primary partition
ms: Paksa supaya menjadi partisyen _utama

en: Force to be a primary partition
ms: Paksa supaya menjadi partisyen utama

en: Force use of LBA32 (not normally required)
ms: Paksa penggunaan LBA32 (biasanya tidak diperlukan)

en: Forcing the use of LBA32 for your bootloader when not supported by the BIOS can cause your machine to be unable to boot.  We highly recommend you create a boot disk when asked later in the install process.
    
    Would you like to continue and force LBA32 mode?
ms: Memaksa penggunaan LBA32 untuk bootloader anda apabila tidak disokong oleh BIOS boleh menyebabkan mesin anda tidak boleh di boot.  Kami amatlah mensyorkan anda membuat cakera boot apabila ditanya nanti dalam proses pemasangan.
    
    Adakah anda hendak meneruskan dan memaksa mod LBA32?

en: Foreign
ms: Asing

en: Format Warning
ms: Amaran Pengformatan

en: Format Warnings
ms: Amaran Pengformatan

en: Format as %s
ms: Format sebagai %s

en: Format as Swap?
ms: Format sebagai Swap?

en: Format as:
ms: Format sebagai:

en: Format partition?
ms: Format partisyen?

en: Formatting
ms: Memformat

en: Formatting %s file system...
ms: Memformat sistem fail %s ...

en: Formatting the selected DASD device will destroy all contents of the device. Do you really want to format the selected DASD device?
ms: Mengformat peranti DASD yang dipilih akan memusnahkan semua kandungan peranti itu. Adakah anda ingin mengformat peranti DASD yang dipilih itu?

en: Free
ms: Bebas

en: Free Space
ms: Ruang Bebas

en: Free Space (MB)
ms: Ruang Swap (MB)

en: Free Space:
ms: Ruang Bebas:

en: Free space
ms: Ruang bebas

en: French
ms: Perancis

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: Galapagos Islands
ms: Kepulauan Galapagos

en: Gambier Islands
ms: Kepulauan Gambier

en: German
ms: Jerman

en: Gilbert Islands
ms: Kepulauan Gilbert

en: Giving up attempting to connect after 50 tries!
ms: Memberhentikan usaha untuk menyambung selepas 50 kali percubaan!

en: Graphical
ms: Grafikal

en: Graphical Interface (X) Configuration
ms: Konfigurasi (X) Antaramuka Grafikal

en: Graphical installation not available...  Starting text mode.
ms: Pemasangan grafik tidak ada...  Memulakan mod teks.

en: Great Britain
ms: Britain

en: HSync Rate:
ms: Kadar HSync:

en: HSync Rate:
ms: Kadar HSync:

en: HTTP Setup
ms: Tetapan HTTP

en: Hard Drives
ms: Pemacu Keras

en: Hard drive
ms: Pemacu keras

en: Help not available
ms: Bantuan tidak ada

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
ms: Sorok peranti RAID/ahli _Kumpulan Volum LVM

en: Hide _Help
ms: Sembunyi _Bantuan

en: High Color (16 Bit)
ms: Warna Tinggi (16 Bit)

en: Hori_zontal Sync:
ms: Sync meng_ufuk:

en: Hostname
ms: Namahos

en: Hostname Configuration
ms: Konfigurasi Namahos

en: Hostname must be 64 or less characters in length.
ms: Namahos mesti 64 atau kurang panjang aksara.

en: Hostname must start with a valid character in the range 'a-z' or 'A-Z'
ms: Namahos mesti bermula dengan aksara yang sah dalam julat 'a-z' atau 'A-Z'

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '-', or '.'
ms: Namahos hanya boleh mengandungi 'a-z', 'A-Z', '-', atau '.'

en: How would you like to prepare the file system on this partition?
ms: Bagaimana anda ingin menyediakan sistem fail pada partisyen ini?

en: Hungarian
ms: Hungary

en: I _don't want to create a swap file
ms: Saya _tidak mahu mencipta fail swap

en: I _want to create a swap file
ms: Saya _ingin mencipta fail swap

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
ms: Saya tidak boleh pergi ke langkah terdahulu dari sini. Anda perlu cuba lagi.

en: I want to have automatic partitioning:
ms: Saya mahu pempartisyenan automatik:

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: IP Address is missing
ms: Kehilangan Alamat IP

en: IP Addresses must contain numbers between 0 and 255
ms: Alamat IP mesti mengandungi nombor di antara 0 dan 255

en: IP Addresses must contain numbers between 1 and 255
ms: Alamat IP mesti mengandungi nombor di antara 1 dan 255

en: IP address:
ms: Alamat IP:

en: I_gnore package dependencies
ms: _Abaikan Kebergantungan pakej

en: If this system is attached directly to the Internet or is on a large public network, it is recommended that a firewall be configured to help prevent unauthorized access.  However, you have selected not to configure a firewall.  Choose "Proceed" to continue without a firewall.
ms: Jika sistem ini disambung terus ke Internet atau ia berada pada rangkaian awam yang besar, adalah dicadangkan firewall dikonfigurasilan untuk membantu mencegah akses tanpa izin.  Bagaimanapun, anda telah memilih untuk tidak mengkonfigurasikan firewall.  Pilih "Teruskan" untuk teruskan tanpa firewall.

en: If you are using a HTTP proxy server enter the name of the HTTP proxy server to use.
ms: Jika anda menggunakan pelayan proksi HTTP, masukkan nama pelayan proksi HTTP untuk digunakan.

en: If you are using non anonymous ftp, enter the account name and password you wish to use below.
ms: Jika anda menggunakan ftp bukan anonymous, masukkan nama akaun dan katalaluan anda di bawah.

en: If you wish to add default options to the boot command, enter them into the 'General kernel parameters' field.
ms: Jika anda ingin menambah pilihan default pada arahan but, masukkan ia ke medan 'Parameter kernel umum'.

en: If you would like to allow all traffic from a device, select it below.
ms: Jika anda ingin izinkan semua trafik daripada satu peranti, pilih ia dibawah.

en: If you would like to change the default package set to be installed you can choose to customize this below.
ms: Jika anda ingin mengubah pakej default yang ditetapkan untuk dipasang, anda boleh pilih untuk mempersonalisasi di bawah.

en: If you would like to test additional media, insert the next CD and press "%s". You do not have to test all CDs, although it is recommended you do so at least once.
    
    To begin the installation process insert CD #1 into the drive and press "%s".
ms: Jika anda ingin menguji media tambahan, masukkan CD berikutnya dan tekan "%s". Anda tidak perlu menguji semua CD, walaupun ianya dicadangkan supaya anda melakukannya sekurang-kurangnya sekali.
    
    Untuk memulakan proses pemasangan masukkan CD #1 ke pemacu dan tekan "%s".

en: If your system is part of a larger network where hostnames are assigned by DHCP, select automatically via DHCP. Otherwise, select manually and enter in a hostname for your system. If you do not, your system will be known as 'localhost.'
ms: Jika sistem anda adalah sebahagian daripada rangkain yang lebih besar dimana namahos diberikan oleh DHCP, pilih automatik melalui DHCP. Jika tidak, pilih secara manual dan masukkan namahos untuk sistem anda. Jika anda tidak masukkan, sistem anda akan dikenali sebagai 'localhost.'

en: Ignore
ms: Abaikan

en: Ignore package dependencies
ms: Abaikan  kebergantungan pakej

en: Illegal Logical Volume Name
ms: Nama Volum Logikal Tidak Sah

en: Illegal logical volume name
ms: Nama volum logikal tidak sah

en: Illegal size
ms: Saiz tidak sah

en: Image
ms: Imej

en: In most cases, the monitor can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the monitor, select the right settings.
ms: Pada kebanyakkan kes, monitor akan dikesan automatik. Jika tetapan dikesan adalah tidak betul bagi monitor, pilih tetapan yang betul.

en: In most cases, the video hardware can be automatically detected. If the detected settings are not correct for the hardware, select the right settings.
ms: Dalam kebanyakan kes, perkakasan video boleh dikesan secara automatik. JIka tetapan yang dikesan tidak betul bagi perkakasan,  sila pilih tetapan yang betul.

en: In progress...
ms: Sedang dilaksanakan...

en: Individual Package Selection
ms: Pemilihan Pakej Satu Persatu

en: Initializing
ms: Menginitialisasi

en: Insert Driver Disk
ms: Masukkan Cekera Jurupacu

en: Insert a floppy disk
ms: Masukkan cakera liut

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
ms: Masukkan cekera pemandu anda kedalam /dev/%s dan tekan "OK" untuk meneruskan.

en: Insert your updates disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
ms: Masukkan cekara kemaskini ke /dev/%s  dan tekan "OK" untuk meneruskan.

en: Install Boot Loader record on:
ms: Pasang rekod pemuat but pada:

en: Install SILO boot record on:
ms: Pasang rekod but SILO pada:

en: Install Starting
ms: Pemasangan Bermula

en: Install Window
ms: Tetingkap Pemasangan

en: Install class forcing text mode installation
ms: Kelas pemasangan memaksa pemasangan mod teks

en: Install on System
ms: Pasang pada Sistem

en: Install packages to satisfy dependencies
ms: Pasng pakej untuk memuaskan kebergantungan

en: Installation Method
ms: Kaedah Pemasangan

en: Installation Type
ms: Jenis Pemasangan

en: Installation cannot continue.
ms: Pemasangan tidak dapat diteruskan.

en: Installation to begin
ms: Pemasangan untuk dimulakan

en: Installing %s packages
ms: Memasang pakej %s

en: Installing %s-%s-%s.%s
ms: Memasang %s-%s-%s.%s

en: Installing %s-%s-%s.%s (%s)
ms: Memasang %s-%s-%s.%s (%s)

en: Installing %s-%s-%s.%s.
ms: Memasang %s-%s-%s.%s.

en: Installing %s-%s-%s...
ms: Memasang %s-%s-%s...

en: Installing Packages
ms: Memasang Pakej

en: Installing bootloader...
ms: Memasang PemuatBoot...

en: Installing...
ms: Memasang...

en: Invalid Boot Label
ms: Label But Tidak Sah

en: Invalid Choice
ms: Pilihan tidak sah

en: Invalid Directories
ms: Direktori tidak sah

en: Invalid Entry for End Cylinder
ms: Kemasukan tidak sah bagi Akhir Silinder

en: Invalid Entry for Maximum Size
ms: Kemasukan Tidak Sah bagi Saiz Maksima

en: Invalid Entry for Partition Size
ms: Kemasukan Tidak Sah bagi Saiz Partisyen

en: Invalid Entry for RAID Spares
ms: Kemasukan tidak sah bagi gantian RAID

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
ms: Kemasukan Tidak Sah bagi Permulaan Silinder

en: Invalid Hostname
ms: Namahos Tidak Sah

en: Invalid IP Information
ms: Maklumat IP tidak sah

en: Invalid IP string
ms: Rentetan IP tidak sah

en: Invalid Sync Rates
ms: Kadar Segerak Tidak Sah

en: Invalid Volume Group Name
ms: Nama Kumpulan Volum Tidak Sah

en: Invalid information
ms: Maklumat tidak sah

en: Invalid mount point
ms: Titik lekapan tidak sah

en: Invalid port given: %s.  The proper format is 'port:protocol', where port is between 1 and 65535, and protocol is either 'tcp' or 'udp'.
    
    For example, '1234:udp'
ms: Liang diberi tidak sah: %s.  Format yang betul adalah 'liang:protokol', dimana liang adalah diantara 1 dan 65535, dan protokol samada 'tcp' atau 'udp'.
    
    Sebagai contoh, '1234:udp'

en: Irian Jaya & the Moluccas
ms: Irian Jaya & Maluku

en: It is recommended that your swap file be at least %d MB.  Please enter a size for the swap file:
ms: Adalah dicadangkan fail sawp sekurang-kurangnya %d MB.  Sila masukkan saiz bagi fail swap:

en: It is stongly recommended that you create a swap file.  Failure to do so could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure that you wish to continue?
ms: Adalah dicadangkan supaya anda pencipta fail swap. Kegagalan melakukan ia akan mengakibatkan pemasang keluar secara tidak normal. Anda pasti ingin teruskan?

en: Italian
ms: Itali

en: Japanese
ms: Jepun

en: Java & Sumatra
ms: Jawa & Sumatera

en: Keep all partitions and use existing free space
ms: Kekalkan semua partisyen dan gunakan ruang bebas yang ada

en: Kernel Parameters
ms: Parameter Kernel

en: Kernel parameters
ms: Parameter kernel

en: Keyboard Selection
ms: Pilihan Papan Kekunci

en: Keyboard Type
ms: Jenis papan kekunci

en: Kickstart Error
ms: Ralat Kickstart

en: Korean
ms: Korea

en: LDAP Base DN:
ms: DN Asas LDAP:

en: LDAP Server:
ms: Pelayan LDAP:

en: LDAP _Base DN:
ms: DN _Asas LDAP:

en: LDAP _Server:
ms: Pelayan _LDAP:

en: LVM Volume Groups
ms: Kumpulan Volum LVM

en: LVM Volume Groups can only be edited in the graphical installer.
ms: Kumpulan Volum LVM nya boleh diedit pada pemasang grafikal.

en: LVM is NOT supported on this platform.
ms: LVM tidak disokong pada platform ini.

en: Language Selection
ms: Pilihan Bahasa

en: Language Support
ms: Sokongan Bahasa

en: Leave _unchanged (preserve data)
ms: Biar _tidak berubah (kekalkan data)

en: Leave unchanged
ms: Biarkan tanpa diubah

en: Leave unchanged (preserve data)
ms: Biar tanda diubah (kekalkan data)

en: Line Islands
ms: Kepulauan Line

en: Load another disk
ms: Muatkan cakera lain

en: Load driver disk
ms: Muatkan cekera jurupacu

en: Loading
ms: Memuatkan

en: Loading %s driver...
ms: Memuatkan jurupacu %s...

en: Loading SCSI driver
ms: Memuatkan jurupacu SCSI

en: Local CDROM
ms: CDROM lokal

en: Local installation media detected...
ms: Media pemasangan lokal dikesan...

en: Logical Volume Name
ms: Nama Volum Logikal

en: Logical Volume Name:
ms: Nama Volum Logikal:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
ms: Nama Volum Logikal mesti kurang daripada 128 aksara

en: Logical Volumes
ms: Volum Logikal:

en: Lord Howe Island
ms: Kepulauan Lord Howe

en: Low Memory
ms: Memori Rendah

en: Madeira Islands
ms: Kepulauan Madeira

en: Mail (SMTP)
ms: Mel (SMTP)

en: Make LVM Volume Group
ms: Buat Kumpulan Volum LVM

en: Make Logical Volume
ms: Buat Volum Logikal

en: Make RAID Device
ms: Jadikan Peranti RAID.

en: Make sure your password is at least 6 characters in length.
ms: Pastikan katalaluan anda sekurang-kurangnya 6 aksara panjang.

en: Malay
ms: Melayu

en: Manually choose
ms: Pilih secara manual

en: Manually partition with _Disk Druid
ms: Mempartition secara manual dengan Jurucipta _Cakera

en: Marquesas Islands
ms: Kepulauan Marquesas

en: Master Boot Record (MBR)
ms: Rekod But Induk (MBR)

en: Media Check
ms: Pemeriksaan Media

en: Media Check Result
ms: Hasil Pemeriksaan Media

en: Media Detected
ms: Media Dikesan

en: Mi_grate partition to:
ms: Mi_grasikan partisyen ke:

en: Midway Islands
ms: Kepulauan Midway

en: Migrate File Systems
ms: Migrasi Sistem Fail

en: Migrate to %s
ms: Migrasi ke %s

en: Migrate to:
ms: MIgrasi ke:

en: Minimal
ms: Minima

en: Miscellaneous
ms: Lain-lain

en: Miscellaneous Network Settings
ms: Tetapan Rangkaian Lain-lain

en: Miscellaneous Settings
ms: Tetapan Lain-lain

en: Missing Group
ms: Kumpulan Hilang

en: Missing Information
ms: Maklumat Hilang

en: Missing Package
ms: Pakej Hilang

en: Missing User Name
ms: Kehilangan Nama Pengguna

en: Modify Partition
ms: Ubahsuai Partisyen

en: Monitor Configuration
ms: Konfigurasi Monitor

en: Monitor Sync Rates
ms: Kadar Sync Meng_ufuk:

en: Monitor Unspecified
ms: Monitor Tidak dinyatakan

en: More Driver Disks?
ms: Lebih Cekera Jurupacu?

en: Moscow+00 - west Russia
ms: Moscow+00 - Rusia barat

en: Moscow+01 - Caspian Sea
ms: Moscow+01 - Laut Kaspia

en: Moscow+03 - west Siberia
ms: Moscow+03 - Siberia barat

en: Moscow+04 - Yenisei River
ms: Moscow+04 - Sungai Yenisei

en: Moscow+06 - Lena River
ms: Moscow+06 - Sungai Lena

en: Moscow+07 - Amur River
ms: Moscow+07 - Sungai Amur

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
ms: Moscow+07 - Pulau Sakhalin

en: Moscow+10 - Bering Sea
ms: Moscow+10 - Laut Bering

en: Mount Point
ms: Titik Lekapan

en: Mount Point/
    RAID/Volume
ms: Titik Lekapan/
    RAID/Volum

en: Mount Point:
ms: Titik Lekapan:

en: Mount failed
ms: Pelekapan gagal

en: Mount point in use
ms: Titik lekapan sedang digunakan

en: Mountain Standard Time - Arizona
ms: Waktu Piawai Gunung - Arizona

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
ms: Waktu Piawan Gunung - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia

en: Mountain Standard Time - Sonora
ms: Waktu Piawai Gunung - Sonara

en: Mountain Time
ms: Waktu Pergunungan

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
ms: Waktu Gunung - Alberta, British Columbia timur & Saskatchewan barat

en: Mountain Time - Chihuahua
ms: Waktu Gunung - Chihuahua

en: Mountain Time - Navajo
ms: Waktu Gunung - Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
ms: Waktu Gunung - S Baja, Nayarit, Sinoloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
ms: Waktu Gunung - jajalan Northwest tengah

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
ms: Waktu Gunung -  Idaho selatan & Oregon timur

en: Mountain Time - west Northwest Territories
ms: Waktu Gunung -  Jajahan Northwest barat

en: Mouse Configuration
ms: Konfigurasi Tetikus

en: Mouse Selection
ms: Pemilihan Tetikus

en: Multiple devices on your system are labelled %s.  Labels across devices must be unique for your system to function properly.
    
    Please fix this problem and restart the installation process.
ms: Lebih dari satu peranti pada sistem anda telah dilabelkan %s.  Label antara peranti mesti unik untuk sistem anda berfungsi dengan sempurna.
    
    Sila betulkan masalah ini dan mulakan semula proses pemasangan.

en: Must have a / partition to install on.
ms: Anda mesti mempunyai partisyen / untuk dipasang.

en: Must specify a value
ms: Mesti nyatakan nilai

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
ms: Mesti membekalkan hujah --url untuk kaedah kickstart Url.

en: NA.
    
    No checksum information available, unable to verify media.
ms: NA.
    
    Tiada maklumat checksum yang ada, tidak dapat menentusahkan media.

en: NFS Setup
ms: Tetapan NFS

en: NFS image
ms: Imej NFS

en: NFS server name:
ms: Nama pelayan NFS:

en: NIS Domain:
ms: Domain NIS:

en: NIS Server:
ms: Pelayan NIS:

en: NIS _Domain:
ms: _Domain NIS:

en: NIS _Server:
ms: _Pelayan NIS:

en: N_o firewall
ms: _Tiada firewall

en: Name in use
ms: Nama sudah digunakan

en: Nameserver
ms: Pelayan Nama

en: Nameserver IP
ms: IP Pelayan nama

en: Ne_w
ms: Ba_ru

en: Network Configuration
ms: Konfigurasi Rangkaian

en: Network Configuration for %s
ms: Konfigurasi Rangkaian bagi %s

en: Network Device: %s
ms: Peranti rangkaian: %s

en: Network Devices
ms: Peranti Rangkaian

en: Networking Device
ms: Peranti Rangkaian

en: New
ms: Baru

en: New South Wales - most locations
ms: New South Wales - kebanyakan lokasi

en: Newfoundland Island
ms: Kepulauan Newfoundland

en: Next
ms: Maju

en: No
ms: Tidak

en: No %s CD was found which matches your boot media.  Please insert the %s CD and press %s to retry.
ms: Tiada %s CD dijumpai yang sepadan dengan media but anda.  Sila masukkan CD %s  dan tekan %s untuk cuba semula.

en: No Boot Loader
ms: Tiada Pemuat But

en: No Drives Found
ms: Tiada Pemacu Dijumpai

en: No RAID minor device numbers available
ms: Tiada nombor peranti RAID minor

en: No RAID partitions
ms: Tiada partisyen RAID

en: No Root Partition
ms: Tiada Partisyen Punca

en: No boot loader will be installed.
ms: Tiada pemuat but dipasang.

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
ms: Tiada jurupacu peranti dimuatkan bagi sistem anda. Adakah anda ingin memuatkan apa-apa sekarang?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
ms: Tiada peranti jenis sesuai dijumpai pada cakera jurupacu anda. Adakah anda ingin memilih jurupacu secara manual, teruskan juga, atau muatkan cakera jurupacu lain?

en: No driver found
ms: Tiada jurupacu dijumpai

en: No drivers found
ms: Tiada jurupacu dijumpai

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
ms: TIada jurupacu dijumpai untuk dimasukkan secara manual. Adakah anda ingin menggunakan cakera jurupacu?

en: No firewall
ms: Tiada firewall

en: No free slots
ms: Tiada slot kosong

en: No free space
ms: Tiada ruang bebas

en: No hard drives have been found.  You probably need to manually choose device drivers for the installation to succeed.  Would you like to select drivers now?
ms: Tiada pemaci keras dijumpai. Anda mungkin perlu memilih jurupacu peranti secara manual bagi pemasangan supaya berjaya. Adakah anda ingin memilih jurupacu sekarang?

en: No help is available for this step of the install.
ms: Tiada bantuan yang ada bagi langkah pemasangan ini.

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
ms: TIada pakej kernel dipasang pada sistem anda. Konfigurasi pemuat but anda tidak akan berubah.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
ms: Tiada ahli pada permintaan RAID , atau bukan aras RAID dinyatakan.

en: No mouse was detected.  A mouse is required for graphical installation.  Starting text mode.
ms: Tiada tetikus dijumpai.  Tetikus diperlukan untuk pemasangan grafik.  Memulakan mod teks.

en: No video hardware found, assuming headless
ms: Tiada perkakasan video dijumpai, menganggap tanpa paparan

en: No, I _do not want to create a boot diskette
ms: Tidak, Saya _tidak mahu cipta disket but

en: Nodes Needed
ms: Nod Diperlukan

en: None
ms: Tiada

en: Northern Ireland
ms: Ireland Utara

en: Northern Territory
ms: Wilayah Utara

en: Not Supported
ms: Tidak Disokong

en: Not enough physical volumes
ms: Tidak cukup volum fizikal

en: Not enough space
ms: Ruang tidak mencukupi

en: Not supported
ms: Tidak disokong

en: Notice
ms: Notis

en: Number of _spares:
ms: Bilangan _gantian:

en: Number of spares?
ms: Bilangan gantian?

en: One or more existing Linux installations have been found on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
ms: Satu atau lebih pemasangan Linux sedia ada dijumpai pada sistem anda.
    
    Sila pilih satu untuk naiktaraf, atau pilih 'Ulangpasang Sistem' untuk memasang sistem baru anda.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
ms: Satu atau lebih sistem fail yang tersenarai di /etc/fstab pada sistem Linux anda adalah tidak konsisten dan tidak dapat dilekapkan. Sila perbetulkan masalah ini dan cuba untuk naiktaraf semula.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
ms: Satu atau lebih sistem fail tersenarai di /etc/fstab pada sistem Linux anda tidak dapat dilekapkan. Sila perbetulkan masalah ini dan cuba untuk naiktaraf semula.

en: Optional Packages
ms: Pakej Opsyenal

en: Original File System Label:
ms: Label Sistem Fail Asal:

en: Original File System Type:
ms: Jenis Sistem Fail Asal:

en: Other _ports:
ms: _Lain-lain liang:

en: Other ports
ms: Liang Lain

en: PASS.
    
    It is OK to install from this media.
ms: LULUS.
    
    Ianya OK untuk memasang dari media ini.

en: PPC PReP Boot
ms: Boot PPC PReP

en: Pacific Time
ms: Waktu Pasifik

en: Pacific Time - north Yukon
ms: Waktu Pasifik - Yukon utara

en: Pacific Time - south Yukon
ms: Waktu Pasifik - Yukon selatan

en: Pacific Time - west British Columbia
ms: Waktu Pasifik - British Columbia barat

en: Package
ms: Pakej

en: Package :
ms: Pakej :

en: Package Defaults
ms: Default Pakej

en: Package Dependencies
ms: Kebergantungan Pakej

en: Package Group Details
ms: Perincian Kumpulan Pakej

en: Package Group Selection
ms: Pemilihan Kumpulan Pakej

en: Package Installation
ms: Pemasangan Pakej

en: Package Progress:
ms: Progres Pakej

en: Package: %s
    Version: %s
ms: Pakej: %s
    Versi: %s

en: Packages
ms: Pakej

en: Palmer Station, Anvers Island
ms: Palmer Station, Pulau Anvers

en: Parted exceptions can't be handled in command line mode!
ms: Pengecualian Parted tidak boleh dikendalikan dalam mod baris arahan!

en: Partition
ms: Partisyen

en: Partition type
ms: Jenis Partisyen

en: Partitioning
ms: Pempartisyenan

en: Partitioning Errors
ms: Ralat Pempartisyenan

en: Partitioning Warning
ms: Amaran Pempartisyenan

en: Partitioning Warnings
ms: Amaran pempartisyenan

en: Partitioning with fdisk
ms: Mempartisyen dengan fdisk

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
ms: Partisyen tidak boleh berakhi pada silinder negatif.r

en: Partitions can't start below the first cylinder.
ms: Partisyen tidak boleh bermula di bawah silinder pertama.

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  This is done by selecting the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
ms: Jenis partisyen '%s' mesti mesti mensyaratkan ke pemacu tunggal.  Ini boleh dilakukan dengan memilih pemacu di senaraisemak  'Pemacu Diizinkan' .

en: Password
ms: Katalaluan

en: Password (confirm)
ms: Katalaluan (kepastian)

en: Password (confirm):
ms: Katalaluan (kepastian):

en: Password Length
ms: Panjang Katalaluan

en: Password Mismatch
ms: Katalaluan Tidak Sepadan

en: Password Too Short
ms: Katalaluan Terlalu Pendek

en: Password:
ms: Katalaluan:

en: Passwords Do Not Match
ms: Katalaluan Tidak Sepadan

en: Passwords do not match
ms: Katalaluan itu tidak sepadan

en: Passwords don't match
ms: Katalaluan tidak sepadan

en: Perfect for personal computers or laptops, select this installation type to install a graphical desktop environment and create a system ideal for home or desktop use.
ms: Sesuai untuk komputer peribadi atau komputer riba, Pilih jenis pemasangan ini untuk memasang persekitaran desktop grafikal can mencipta sistem yang ideal untuk penggunaan rumah atau desktop.

en: Performing post install configuration...
ms: Melakukan konfigurasi pasca pemasangan

en: Persian
ms: Parsi

en: Phoenix Islands
ms: Kepulauan Phoenix

en: Physical Extent:
ms: Lanjutan Fizikal:

en: Physical Volumes to _Use:
ms: Volum Fizikal untuk dig_unakan:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know what it is and didn't make a mistake in typing. Remember that the root password is a critical part of system security!
ms: Pilih katalaluan root. Anda mesti menaipnya dua kali untuk memastikan anda tahu apa ianya dan tidak melakukan kesalahan menaip. Diingatkan bahasa katalaluan root adalah kritikal bagi keselamatan sistem!

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
ms: Sila pilih bagaimana anda ingin menyediakan sistem fail pada partisyen ini.

en: Please choose your default desktop environment:
ms: Sila pilih persekitaran desktop default anda:

en: Please choose your login type:
ms: Sila pilih jenis logmasuk anda:

en: Please connect to %s to begin the install...
ms: Sila sambung ke %s untuk memulakan pemasangan...

en: Please connect to begin the install...
ms: Sila sambung untuk memulakan pemasangan...

en: Please enter a logical volume name.
ms: Sila masukkan nama volum logikal.

en: Please enter a volume group name.
ms: Sila masukkan nama kumpulan volum.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.  A list of available options can be obtained by pressing the F1 key.
ms: Sila masukkan sebarang parameter yang anda hendak berikan kepada modul %s diselang dengan ruang.  Jika anda tidak tahu parameter apa untuk diberikan, langkau skrin ini dengan menekan butang "OK".  Senarai pilihan yang ada boleh diperolehi dengan menekan kekunci F1.

en: Please enter the IP configuration for this machine. Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal notation (for example, 1.2.3.4).
ms: Sila masukkan konfigurasi IP bagi mesin ini. Setiap item patut dimasukkan sebagai alamat IP pada notasi desimal-berdot (sebagai contoh, 1.2.3.4).

en: Please enter the following information:
    
        o the name or IP number of your %s server
        o the directory on that server containing
          %s for your architecture
ms: Sila masukkkan maklumat berikut:
    
       o nama atau nombor IP bagi pelayan %s
       o direktori pada pelayan yang mengandungi
         %s bagi arkitektur anda

en: Please enter the sync rates for your monitor. 
    
    NOTE - it is not usually necessary to edit sync rates manually, and care should be taken to make sure the values entered are accurate.
ms: Sila masukkan kadar kesegaran bagi monitor anda. 
    
    NOTA - Biasanya tidak perlu mengedit kadar kesegaran secara manual, dan perhatian diperlukan untuk memastikan nilai yang dimasukkan adalah tepat.

en: Please insert a floppy now. All contents of the disk will be erased, so please choose your diskette carefully.
ms: Sila masukkan liut sekarang. Semua kandungan cakera akan dipadam, oleh itu sila pilih disket anda dengan cermat.

en: Please insert disc %d to continue.
ms: Sila masukkan cakera %d untuk meneruskan.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
ms: Sila sambung secara manual klien vnc anda ke %s untuk memulakan pemasangan.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
ms: Sila sambungkan klien vnc anda secara manual untuk memulakan pemasangan.

en: Please remove any diskettes from the floppy drive, and insert the floppy diskette that is to contain the boot disk.
    
    All data will be ERASED during creation of the boot disk.
ms: Sila keluarkan sebarang disket dari pemacu liut, dan masukkan disket liut yang akan dijadikan cekara but.
    
    Semua data akan DIPADAM semasa menciptaan cakera but.

en: Please select a source drive.
ms: Sila pilih pemacu sumber.

en: Please select the amount of video RAM present on your video card. Choose '%s' to reset the selection to the amount the installer detected on your card.
ms: Pilih jumlah RAM video yang ada pada kad video anda. Pilih '%s' untuk ulangtetap pemilihan pada jumlah yang dikesani pemasang pada kad anda.

en: Please select the boot loader that the computer will use.  GRUB is the default boot loader. However, if you do not wish to overwrite your current boot loader, select "Do not install a boot loader."
ms: Pilih pemuat but yang komputer akan guna.  GRUB adalah pemuat but default. Walaubagaimanapun, jika anda tidak mahu menindih pemuat but semasa anda, pilih "Jangan pasang pemuat but."

en: Please select the color depth you would like to use:
ms: Pilih kedalaman warna  yang anda ingin gunakan:

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
ms: Sila pilih jurupacu dibawah yang anda ingin muatkan. Jika ia tidak kelihatan dan anda mempunyai cakera jurupacu, tekan F2.

en: Please select the monitor attached to your system.
ms: Pilih monitor yang disambung pada sistem anda.

en: Please select the nearest city in your timezone:
ms: Sila pilih bandar terdekat dalam zonmasa anda:

en: Please select the resolution you would like to use:
ms: Sila pilih resolusi yang anda ingin gunakan:

en: Please select the target drives for the clone operation.
ms: Pilih pemacu sasaran bagi operasi pengklonan.

en: Please select the video card present in your system.  Choose '%s' to reset the selection to the card the installer detected in your system.
ms: Sila pilih kad video yang ada pada sistem anda. Pilih '%s' untuk ulangtetap pemilihan kad yang dikesani pemasang pada sistem anda.

en: Please specify a mount point for this partition.
ms: Sila nyatakan titik lekapan bagi partisyen ini.

en: Please wait while formatting drive %s...
ms: Sila tunggu sementara memformat pemacu %s...

en: Point to Point (IP)
ms: Titik ke Titip (IP)

en: Portuguese
ms: Portugis

en: Portuguese(Brazilian)
ms: Portugis(Brazil)

en: Post Install
ms: Pasca Pasang

en: Preparing RPM transaction...
ms: Menyediakan transaksi RPM...

en: Preparing to install...
ms: Bersedia untuk memasang...

en: Press <Enter> to end the installation process.
ms: Tekan <Enter> untuk mengulangbut sistem anda.

en: Primary DNS
ms: DNS Utama

en: Primary DNS:
ms: DNS Utama:

en: Primary nameserver:
ms: Pelayan nama utama:

en: Proceed
ms: Teruskan

en: Proceed with upgrade?
ms: Teruskan Naiktaraf?

en: Processing
ms: Memproses

en: Queensland - Holiday Islands
ms: Queensland - Pulau Holiday

en: Queensland - most locations
ms: Queensland - kebanyakkan lokasi

en: RAID
ms: RAD

en: RAID Device
ms: Peranti RAID

en: RAID Device %s
ms: Peranti RAID %s

en: RAID Devices
ms: Peranti RAID

en: RAID Level:
ms: Aras RAID:

en: RAID Members:
ms: Ahli RAID:

en: RAID Options
ms: Opsyen RAID

en: RAID _Device:
ms: _Peranti RAID:

en: RAID _Level:
ms: _Aras RAID:

en: RAM detected (MB):
ms: RAM dijumpai (MB):

en: Re_set
ms: _Ulangtetap

en: Re_view (and modify if needed) the partitions created
ms: _Perhati (dan ubahsuai jika perlu) partisyen yang dicipta

en: Read-Only
ms: Baca-Saja

en: Reading
ms: Membaca

en: Reading anaconda updates...
ms: Membaca kemaskini anaconda...

en: Reading driver disk...
ms: Membaca cakera jurupacu...

en: Reading package information...
ms: Membaca maklumat pakej...

en: Realm:
ms: Kawasan:

en: Reboo_t
ms: _Ulangbut

en: Reboot
ms: Ulangbut

en: Reboot?
ms: Ulangbut?

en: Rebooting System
ms: Ulangbut Sistem

en: Reinstall System
ms: Ulangpasang  Sistem

en: Release Notes
ms: Nota Keluaran

en: Release notes are missing.
ms: Nota keluaran hilang.

en: Remaining
ms: Baki

en: Remaining time: %s minutes
ms: Baki masa: %s minit

en: Remaining:
ms: Baki:

en: Remove all Linux partitions on this system
ms: Buang semua partisyen Linux pada sistem ini

en: Remove all partitions on this system
ms: Buang semua partisyen pada sistem ini

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press <Enter> to reboot your system.
ms: Keluarkan sebarang media pemasangan (disket atau CDROM) yang digunakan semasa pemasangan dan tekan<Enter>i untuk ulangbut sistem anda.

en: Remove any installation media (diskettes or CD-ROMs) used during the installation process and press the "Reboot" button to reboot your system.
ms: Keluarkan sebarang media pemasangan (disket atau CD-ROM) yang digunakan semasa proses pemasangan dan tekan butang  "Ulangbut" untuk mengulnagbutkan sistem anda..

en: Request server via broadcast
ms: Minta pelayan melalui broadcast

en: Requested Logical Volume Does Not Exist
ms: Volume Logikal Yang Diminta Tidak Wujud

en: Requested Partition Does Not Exist
ms: Partisyen Diminta Tidak Wujud

en: Requested Raid Device Does Not Exist
ms: Peranti Raid Yang Diminta Tidak Wujud

en: Requested Volume Group Does Not Exist
ms: Kumpulan Volume Diminta Tidak Wujud

en: Requested password contains non-ascii characters which are not allowed for use in password.
ms: Katalaluan dipinda mengandungi aksata bukan-ascii dimana ia tidak diizinkan untuk digunakan dalam katalaluan.

en: Requested value is not an integer
ms: Nilai dipinta adalah bukan integer

en: Requested value is too large
ms: Nilai dipinta adalah terlalu besar

en: Required Install Media
ms: Media Pemasangan Yang Diperlukan

en: Requirement
ms: keperluan

en: Rescue
ms: Penyelamatan

en: Rescue Method
ms: Kaedah Penyelamatan

en: Rescue Mode
ms: Mod Penyelamatan

en: Rese_t
ms: Ulang_tetap

en: Reset
ms: Ulangtetap

en: Resolution
ms: Resolusi

en: Resolution:
ms: Resolusi:

en: Restore _original values
ms: Pulihkan nilai _asal

en: Retrieving
ms: Menerima

en: Retry
ms: Ulangi

en: Root Password
ms: Katalaluan Root

en: Root _Password:
ms: _Katalaluan root:

en: Rothera Station, Adelaide Island
ms: Rothera Station, Pulau Adelaide

en: Running anaconda via telnet...
ms: Melaksanakan anaconda melalui telnet...

en: Running anaconda, the %s rescue mode - please wait...
ms: Melaksanakan anaconda, mod menyelamat %s  - sila tunggu...

en: Running anaconda, the %s system installer - please wait...
ms: Melaksanakan anaconda, pemasang sistem %s  - sila tunggu...

en: Running dasdfmt means the loss of 
    ALL DATA on drive %s.
    
    Do you really want this?
ms: melaksanakan dasdfmt bermaksud kehilangan 
    SEMUA DATA pada pemacu %s.
    
    Anda betul-betul inginkan sebegini?

en: Russian
ms: Russia

en: SILO Configuration
ms: Konfigurasi SILO

en: SMB Work_group:
ms: Kumpulan_kerja SMB:

en: SMB _Server:
ms: Pelayan _SMB:

en: Save
ms: Simpan

en: Save Crash Dump
ms: Simpan Longgokan Musnah

en: Saving Screenshot
ms: Menyimpan Cekupanskrin

en: Screenshots Copied
ms: Cekupanskrin Disalin

en: Searching
ms: Mencari

en: Searching for %s installations...
ms: Mencari  pemasang %s ...

en: Secondary DNS
ms: DNS Sekunder

en: Secondary DNS:
ms: DNS Sekunder:

en: Security Enhanced Linux (SELinux) provides stricter access controls to improve the security of your system.  How would you like this support enabled?
ms: Security Enhanced Linux (SELinux) menyediakan kawalan akses lebih ketat untuk meningkatkan keselamatan sistem anda.  Bagaimana anda hendak menghidupkan sokongan ini?

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
ms: Pilih 'Ya' untuk meneruskan dan format partisyen ini, atau 'Tidak' untuk undur dan tukar tetapan ini.

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select Default _Only
ms: Pilih Default _Sahaja

en: Select Device Driver to Load
ms: Pilih Pemacu Peranti untuk Dimuatkan

en: Select Partition
ms: Pilih Partisyen

en: Select _additional languages to install on the system:
ms: Pilih bahasa _tambahan yang anda ingin guna pada sistem:

en: Select _all in group
ms: Pilih _semua dalam kumpulan

en: Select a drive to partition with fdisk:
ms: Sila pilih pemacu untuk dipartisyen dengan fdisk:

en: Select drive to run fdasd on
ms: Pilih pemacu dimana fdasd dilaksanakan

en: Select driver
ms: Pilih jurupacu

en: Select individual packages
ms: Pilih individu pakej

en: Select the _default language for the system:
ms: Pilih bahasa _default bagi sistem:

en: Select the _partition to put the swap file on:
ms: Pilih _partisyen yang mana untuk diletakkan fail swap:

en: Select the appropriate mouse for the system.
ms: Pilih tetikus sesuai bagi sistem.

en: Select the color depth and video mode you want to use for your system.
ms: Pilih kedalaman warna dan mod video yang anda ingin gunakan bagi sistem anda.

en: Select the drive(s) to use for this installation:
ms: Pilih pemacu untuk digunakan pada pemasangan ini:

en: Select the monitor for your system.  Use the '%s' button to reset to the probed values.
ms: Pilih jenis monitor bagi sistem anda. Guna butang '%s' untuk ulang tetap ke nilai dikesan.

en: Select the video card and video RAM for your system.
ms: Pilih kad video dan RAM video bagi sistem anda.

en: Select this installation type if you would like to set up file sharing, print sharing, and Web services. Additional services can also be enabled, and you can choose whether or not to install a graphical environment.
ms: Pilih jenis pemasangan ini jika anda ingin menetapkan perkongsian fail, perkongsian cetakan, dan servis Web. Servis tambahan juga boleh dihidupkan, dan anda boleh pilih samada memasang persekitaran bergrafik atau tidak.

en: Select this installation type to gain complete control over the installation process, including software package selection and partitioning.
ms: Pilih jenis pemasangan ini untuk mendapatkan kawlaan sepenuhnya pada proses pemasangan, termasuk pemilihan pakej dan pempartisyenan.

en: Sending request for IP information for %s...
ms: Menghantar permintaan maklumat IP bagi %s...

en: Set Root Password
ms: Tetapkan Katalaluan Root

en: Set default PROM boot device
ms: Tetapkan peranti but PROM default

en: Set default PROM boot device to linux
ms: tetapkan peranti but PROM default kepada linux

en: Set the hostname:
ms: Tetapkan namahos:

en: Setup Networking
ms: Tetapan Rangkaian

en: Show _Help
ms: Papar _Bantuan

en: Silo Configuration
ms: Konfigurasi Silo

en: Size
ms: Saiz

en: Size
    (MB)
ms: Saiz
    (MB)

en: Size    :
ms:  Saiz   :

en: Size (MB)
ms: Saiz (MB)

en: Size (MB):
ms: Saiz (MB):

en: Skip
ms: Langkah

en: Skip Boot Loader
ms: Langkah Pemuat But

en: Skip X Configuration
ms: Langkah Konfigurasi X

en: Skip boot loader updating
ms: Langkah pengemaskinian pemuat but

en: Slovenian
ms: Slovenia

en: Society Islands
ms: Kepulauan Society

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
ms: RAID Perisian membolehkan anda menggabungkan beberapa cakera kepada satu peranti RAID yang lebih besar. Peranti RAID boleh dikonfigurasikan untuk membekalkan kelajuan dan reliability tambahan berbanding pemacu individu.  untuk maklumat lanjut berkenaan penggunakan peranti RAID , sila rujuk dokumentasi %s .
    
    Anda kini mempunyai  %s partisyen RAID perisian sedia untuk digunakan.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
ms: RAID perisian TAK disokong pada platform ini.

en: Some of the packages you have selected to install require packages you have not selected. If you just select OK all of those required packages will be installed.
ms: Beberapa pakej yang anda pilih untuk dipasang memerlukan pakej yang anda tidak pilih, JIka anda hanya memilih OK semua pakej yang diperlukan itu akan dipasang.

en: Source Drive Error
ms: Ralat Pemacu Sumber

en: Source Drive:
ms: Pemacu Sumber:

en: South Australia
ms: Australia Selatan

en: Space Needed
ms: Ruang Diperlukan

en: Spanish
ms: Sepanyol

en: Specify optional module arguments
ms: Nyatakan hujah modul opsyenal

en: Start
ms: Mula

en: Start Cylinder:
ms: Silinder Mula:

en: Starting Interface
ms: Memulakan Antaramuka

en: Starting VNC...
ms: Memulakan VNC...

en: Starting install process, this may take several minutes...
ms: Memulakan proses pemasangan, ia mengambil masa beberapa minit...

en: Suggested size (MB):
ms: Saiz dicadangkan (MB):

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Swap file _size (MB):
ms: _Saiz fail swap (MB):

en: Swap file size (MB):
ms: Saiz fail swap (MB):

en: Syowa Station, E Ongul I
ms: Stesen Syowa, E Ongul I

en: System clock uses _UTC
ms: Jam sistem menggunakan _UTC

en: System to Rescue
ms: Sistem untuk diselamatkan

en: System to Upgrade
ms: Sistem untuk dinaiktaraf

en: Target Drive Error
ms: Ralat Pemacu Sasaran

en: Target Drive(s):
ms: Pemacu Sasaran:

en: Tertiary DNS
ms: DNS Ketiga

en: Tertiary DNS:
ms: DNS ketiga:

en: Test
ms: Ujian

en: Text
ms: Teks

en: Thank you for downloading this pre-release of %s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    and file a report against '%s'.
ms: Terima kasih kerana memuatturun pra-edaran %s.
    
    Ini bukanlah edaran muktamad dan tidak ditujukan untuk penggunaan pada sistem produksi.  Tujuan edaran ini adalah untuk mengumpul maklumbalas daripada para penguji, dan tidak sesuai untuk kegunaan seharian.
    
    Untuk melaporkan maklumbalas, sila lawat:
    
       http://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    
    dan failkan laporan terhadap '%s'.

en: That directory could not be mounted from the server.
ms: Direktori tidak dapat dilekapkan daripada pelayan.

en: That directory does not seem to contain a %s installation tree.
ms: Direktori nampaknya tidak mengandungi pepohon pemasangan %s.

en: That's not the correct %s CDROM.
ms: Ianya bukan CDROM %s yang betul.

en: The %s CD was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s CD and press %s to retry.
ms: CD %s tidak dijumpai pada sebarang pemacu CDROM anda. Sila masukkan CD %s dan tekan %s untuk ulangi.

en: The %s boot loader will be installed on /dev/%s.
ms: Pemuat but %s akan dipasang pada /dev/%s..

en: The %s installation tree in that directory does not seem to match your boot media.
ms: Pepohon pemasangan  %s  pada direktori itu nampaknya tidak sepadan dengan media but anda.

en: The %s sync rate is invalid:
    
          %s
    
    A valid sync rate can be of the form:
    
          31.5                   a single number
        50.1-90.2                a range of numbers
    31.5,35.0,39.3-40.0          a list of numbers/ranges
ms: Kadar segerak %s adalah tidak sah:
    
          %s
    
    kadar segerak boleh jadi dlaam bentuk:
    
          31.5                   nombor tunggal
        50.1-90.2                julat nombor
    31.5,35.0,39.3-40.0          senarai nombor dan julat

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
ms: Kernel 2.4 kernel memerlukan lebih swap berbanding kernel lama, sebanyak dua kali ganda ruang swap berbanding RAM pada sistem.  Anda kini ada %dMB swap dikonfigurasikan, tapi anda boleh cipta ruang swap tambahan pada salah satu sistem fail sekarang.

en: The 2.4 kernel needs significantly more swap than older kernels, as much as twice as much swap space as RAM on the system. You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
ms: Kernel 2.4 memerlukan lebih banyak swap berbanding dengan kernel lama, sebanyak dua kali ganda ruang swap berbanding RAM pada sistem. Anda sekarang mempunyai %dMB swap ditetapkan, tetapi anda boleh menambah ruang swap pada salah satu sistem fail anda sekarang.

en: The CDROM could not be mounted.
ms: CDROM tidak dapat dilekapkan.

en: The IP information you have entered is invalid.
ms: Maklumat IP yang anda masukkan adalah tidak sah.

en: The VNC server is now running.
ms: Pelayan VNC kini terlaksana.

en: The arch of the release of %s you are upgrading to appears to be %s which does not match your previously installed arch of %s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
ms: Rekabentuk pengeluaran %s yang anda sedang naiktaraf kelihatan sebagai %s yang tidak sepadan dengan rekabentuk %s yang dipasang dahulu.  Ini berkemungkinan besar tidak akan berjaya.  Adakah anda hendak meneruskan proses naiktaraf?

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working, if you chose not to install a boot loader, or if your third-party boot loader does not support Linux.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
ms: Disket boot membenarkan anda memboot sistem %s dari cakera liut.  Disket boot membenarkan anda untuk memboot sistem ketika konfigurasi bootloader tidak berfungsi, jika anda memilih untuk tidak memasang boot loader, atau boot loader pihak ketiga anda tidak menyokong Linux.
    
    Amatlah disyorkan anda membuat disket boot.

en: The boot diskette allows you to boot your %s system from a floppy diskette.  A boot diskette allows you to boot your system in the event your bootloader configuration stops working.
    
    It is highly recommended you create a boot diskette.
    
    Would you like to create a boot diskette?
ms: Disket but membolehkan anda mengbut ke sistem %s anda daripada disket liut. Disket but membolehkan anda untuk mengbut sistem apabila konfigurasi pemuat but anda tidak bekerja.
    
    Adalah dicadangkan anda mencipta disket but.
    
    Adakah anda ingin mencipta disket but?

en: The boot manager %s uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
ms: Pengurus but %s boleh mengbut sistem pengoperasian lain juga. Anda perlu beritahu saya partisyen apa yang anda ingin boleh but dan label apa yang digunakan bagi setiap daripadanya.

en: The boot manager Red Hat uses can boot other operating systems as well. You need to tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
ms: Pengurus but yang Red Hat guna juga boleh but sistem pengoperasian lain. Anda perlu memberitahu saya partisyen mana yang anda ingin boleh dibut dan apa label yang anda ingin gunakan bagi setiap satu daripada ia.

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than maximum logical volume size (%10.2f MB). To increase this limit you can increase the Physical Extent size for this Volume Group.
ms: Saiz yang kini diminta (%10.2f MB) adalah lebih besar daripada saiz volum logikal maksimum (%10.2f MB). Untuk menaikkan had ini anda boleh meningkatkan saiz Lanjutan Fizikal bagi Kumpulan Volum ini.

en: The default installation environment includes our recommended package selection, including:
ms: Persekitaran pemasangan default disertakan dengan pemilihan pakej yang dicadangkan, termasuk:

en: The default installation environment includes our recommended package selection.  After installation, additional software can be added or removed using the 'system-config-packages' tool.
    
    However %s ships with many more applications, and you may customize the selection of software installed if you want.
ms: Persekitaran pemasangan default disertakan dengan pemilihan pakej yang kami cadangkan.  Selepas pemasangan, perisian tambahan boleh ditambah atau dibuang menggunakan alat 'system-config-packages' .
    
    Walaubagaimanapun %s didatangkan dengan banyak aplikasi, dan anda boleh mempersonalisasikan pemilihan perisian yang dipasang, jika anda mahu.

en: The device %s is LDL formatted instead of CDL formatted.  LDL formatted DASDs are not supported for usage during an install of %s.  If you wish to use this disk for installation, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to reformat this DASD using CDL format?
ms: Peranti %s adalah diformat LDL selain daripada format CDL.  DASDs yang diformat LDL tidak disokong untuk kegunaan ketika pemasangan %s.  Jika anda bercadang hendak menggunakan cakera ini untuk pemasangan, ia mesti dimulakan semula menyebabkan kehilangan SEMUA DATA pada pemacu ini.
    
    Adakah anda hendak memformat DASD ini menggunakan format CDL?

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
ms: pemacu /dev/%s akan diklon ke pemacu berikut:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
ms: Editor pengklonan pemacu tidak dapat dicipta kerana sebab tertentu.

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
ms: Akhir silinder mesti lebih besar daripada silinder permulaan.

en: The entered IP '%s' is not a valid IP.
ms: IP '%s' yang anda masukkan bukan IP yang sah.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
ms: Sistem fail pemasangan Linux yang anda telah pilih untuk dinaiktaraf telah dilekapkan. Anda tidak boleh undur selepas kedudukan ini.

en: The following ISO images are missing which are required for the install:
    
    %s
    The system will now reboot.
ms: Imej ISO berikut tidak dijumpai tetapi diperlukan untuk pemasangan:
    
    %s
    Sistem akan mengulang boot sekarang.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
ms: Berikut adalah direktori yang sepatutnya adalah pautan simbolik, dimana akan menyebabkan masalah dengan naiktaraf.  Sila betulkan mereka kepada keadaan asal sebagai pautan simbolik dan mulakan semula naiktaraf.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme.
ms: Ralat kritikal berikut wujud disebabkan skema pempartisyenan yang anda pinta.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
ms: Ralat kritikal berikut wujud pada skema pempartisyenan yang anda pinta. Ralat ini mestilah diperbetulkan sebelum meneruskan pemasangan bagi %s.
    
    %s

en: The following devices have been found on your system.
ms: Peranti  berikut dijumpai pada sistem anda.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: Ralat berikut berlaku pada pempartisyenan anda:
    
    %s
    
    Tekan OK untuk ulangboot sistem.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation.%s
ms: Ralat berikut berlaku dengan partisyen anda:
    
    %s
    
    Ini boleh berlaku jika tidak cukup ruang pada cakera keras anda untuk pemasangan.%s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
ms: Sistem fail berikut untuk sistem Linux anda tidak dinyahlekap dengan bersih.  Sila boot pemasangan Linux anda, biarkan sistem fail diperiksa dan matikan dengan bersih untuk naiktaraf.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
ms: Sistem fail berikut untuk sistem Linux anda tidak dinyahlekap dengan bersih.  Adakah anda hendak lekapkan mereka juga?.
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
ms: Fail berikut adalah pautan simbolik mutlak, dimana kami tidak sokong semasa naiktaraf. Sila tukar ia ke lautan simbolik relatif dan ulangi naiktaraf.

en: The following installed system will be upgraded:
ms: Sistem yang dipasang berikut akan dinaiktaraf:

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s:%s
ms: Hujah tidak sah berikut telah menyatakan arahan cakera jurupacu kickstart: %s: %s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
ms: Partisyen berikut tidak boleh dipadam kerana ia sedang digunakan:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
ms: Berikut adalah partisyen sedia ada yang dipilih untuk diformat, memusnahkan semua data.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
ms: Amaran berikut wujud disebabkan skema pempartisyenan yang anda pinta.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
ms: Ralat berikut wujud pada pempartisyenan yang anda pinta.
    
    %s
    
    Adakah anda ingin meneruskan skema pempartisyenan anda?

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
ms: Namahos "%s" tidak sah kerana alasan berikut:
    
    %s

en: The installation program is unable to upgrade systems with a pre-rpm 4.x database. Please install the errata rpm packages for your release as described in the release notes and then run the upgrade procedure.
ms: Program pemasangan tidak dapat menaiktaraf sistem dengan pangkalandata pra-rpm 4.x. Sila pasang pakej errata rpm bagi keluaran anda seperti dinyatakan pada nota keluaran dan laksana prosedure penaiktarafan.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
ms: Pemasang mengesan pemuat but %s kini dipasang Ã¼ada %s.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
ms: Pemasang tidak dapat mengesan pemuat but yang kini digunakan pada sistem anda.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
ms: Nama volum logikal "%s" sudah digunakan. Sila pilih nama lain.

en: The logical volumes you have configured require %g MB, but the volume group only has %g MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
ms: Volum logikal yang anda konfigurasikan memerlukan %g MB, tetapi kumpulan volum hanya ada %g MB. Sila jadikan kumpulan volum lebih besar atau jadikan volum logikal lebih kecil.

en: The maximum number of spares with a RAID0 array is 0.
ms: Bilangan maksimum gantian dengan array RAID0 adalah 0.

en: The media check %sis complete, and the result is: %s
ms: Pemeriksaan media %s telah selesai, hasilnya ialah: %s

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
ms: Titik lekapan "%s" sedang digunakan, sila pilih titik lekapan lain.

en: The mount point "%s" is in use, please pick another.
ms: Titik lekapan "%s" sedang digunakan, sila pilih titik lekapan lain.

en: The mount point %s cannot be used.  It must be a symbolic link for proper system operation.  Please select a different mount point.
ms: Titik lekapan '%s' tidak boleh digunakan. Ia mestilah satu pautan simbolik supaya beroperasi dengan betul. Sila pilih titik lekapan lain.

en: The mount point is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
ms: Titik lekapan tidak sah. Titik lekapan mesti bermula dengan '/' dan tidak boleh berakhir dengan '/', dan mesti mengandungi aksara bolehcetak dan tiada ruang.

en: The package %s-%s-%s cannot be opened. This is due to a missing file or perhaps a corrupt package.  If you are installing from CD media this usually means the CD media is corrupt, or the CD drive is unable to read the media.
    
    Press <return> to try again.
ms: Pakej %s-%s-%s tidak dapat dibuka. Ini adalah kerana kehilangan fail atau mungkin pakej rosak.  Jika anda memasang dari Media CD ini biasanya bermaksud media CD rosak, atau pemacu CD tidak dapat membaca media.
    
    Tekan <return> untuk cuba lagi.

en: The packages you have installed, and any other packages which are needed to satisfy their dependencies, have been selected for installation. Would you like to customize the set of packages that will be upgraded?
ms: Pakej yang anda pasang, dan sebarang pakej lain yang perlu dipuaskan kebergantungannya telah dipilih untuk pemasangan. Adakah anda ingin mempersonalisasikan set pakej yang akan dinaiktarafkan?

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    This operation will override any previous installation choices about which drives to ignore.
    
    Would you like to initialize this drive, erasing ALL DATA?
ms: Jadual partisyen pada peranti %s tidak boleh dibaca. Untuk mencipta partisyen baru ianya mesti dinitilisasikan, menyebabkan kehilangan SEMUA data pada pemacu ini.
    
    Operasi ini akan menindih sebarang pilihan pemasangan terdahulu mengenai pemacu mana untuk diabaikan.
     Anda ingin menginitialisasikan pemacu ini?

en: The partition table on device /dev/%s is of an unexpected type %s for your architecture.  To use this disk for installation of %s, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to initialize this drive?
ms: Jadual partisyen pada peranti /dev/%s adalah daripada jenis luar dugaan %s untuk arkitektur anda.  Untuk menggunakan cakera ini untuk pemasangan bagi %s, ia mesti diinitialisasi semula dan mengakibatkan kehilangan SEMUA data pada pemacu ini.
    
    Adakah anda ingin menginitialisasi pemacu ini??

en: The partition you selected will be deleted.
ms: Partisyen yang anda pilih akan dipadam.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
ms: Opsyen pempartisyenan yang anda pilih sudah diaktifkan. Anda tidak boleh kembali ke skrin pengeditan cakera. Adakah anda ingin meneruskan proses pemasangan?

en: The password must be at least 6 characters long.
ms: Katalaluan mestilah sekurang-kurangnya 6 aksara panjang.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
ms: Katalaluan yang anda masukkan adalah berbeza. Sila cuba lagi.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
ms: Katalaluan yang anda masukkan tidak sama. Sila cuba lagi.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
ms: Saiz lanjutan fizikal tidak boleh diubah kerana ruang yang diperlukan oleh volum logikal yang kini ditakrif akan meningkat ke lebih daripada ruang yang ada.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
ms: Saiz lanjutan fizikal tidak boleh diubah kerana saiz volum logikal maksimum (%10.2f MB) yang dihasilkan adalah lebih kecil daripada satu atau lebih volum logikal yang kini ditakrifkan.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
ms: Saiz lanjutan fizikal tan boleh diubah kerana nilai dipilih(%10.2f MB) adalah lebih besar daripada volum fizikal yang terkecil (%10.2f MB) dalam kumpulan volum.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
ms: Saiz lanjutan fizikal tan boleh diubah kerana nilai dipilih (%10.2f MB) adalah terlalu besar berbanding saiz volum fizikal yang terkecil (%10.2f MB) dalam kumpulan volum.

en: The release notes are missing.
ms: Nota keluaran hilang.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
ms: Saiz dipinta sepertimana anda masukkan adalah bukan nombor sah lebih besar daripada 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
ms: Persekitaran menyelamat sekarang akan mencuba untuk mencari pemasangan Red Hat Linux anda dan melekapkannya dibawah direktori %s.  Anda kemudian boleh membuat sebarang perubahan yang diperlukan pada sistem anda.  Jika anda hendak meneruskan dengan langkah ini pilih 'Teruskan'.  Anda juga boleh memilih untuk melekapkan sistem fail anda baca-sahaja selain dari baca-tulis dengan memilih 'Baca-Sahaja'.
    
    Jika atas sebarang sebab proses ini gagal anda boleh memilih 'Langkau' dan langkah ini akan dilangkau dan anda akan pergi terus ke shell arahan.

en: The root password must be at least 6 characters long.
ms: Katalaluan root mestilah sekurang-kurangnya 6 aksara panjang.

en: The root password must be at least six characters long.
ms: Katalaluan root mestilah sekurang-kurangnya sepanjang enam aksara.

en: The root user is already configured. You don't need to add this user here.
ms: Pengguna root sudah dikonfigurasikan. Anda tidak perlu menambah pengguna itu di sini.

en: The screenshots have been saved into the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
ms: Cekupanskrin telah disimpan ke dalam direktori:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Anda boleh mengaksesnya setelah anda mengulang boot dan log masuk sebagai root.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
ms: Saiz partisyen %s (%10.2f MB) melebihi saiz maksima %10.2f MB.

en: The size of the kernel modules needed for your machine make it impossible to create a boot disk that will fit on a floppy diskette.
ms: Saiz modul kernel diperlukan oleh mesin anda membuatkannya mustahil untuk mencipta cakera but yang muat pada satu disket liut.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
ms: Saiz partisyen diminta (saiz = %s MB) melebihi saiz maksima %s MB.

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
ms: Saiz yang partisyen dipinta adalah negatif (saiz = %s MB)

en: The software you have selected to install will require the following CDs:
    
    %s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and reboot please select "Reboot".
ms: Perisian yang anda telah pilih untuk pasang memerlukan CD berikut:
    
    %s
    Sila pastikan ianya tersedia sebelum meneruskan dengan pemasangan.  Jika anda hendak membatalkan pemasangan dan memboot semula sila pilih "Reboot".

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
ms: Pemacu sumber /dev/%s " tidak boleh  dipilih sebagai pamacu sasaran.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
ms: Pemacu sumber tidak mempunyai partisyen untuk diklonkan. Anda mesti takrifkan partisyen jenis 'RAID Perisian' pada pemacu sebelum ia boleh diklonkan.

en: The source drive selected has partitions on it which are not of type 'software RAID'.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
ms: Pemacu sumber yang dipilih mempunyai partisyen yang bukan jenis 'RAID perisian'.
    
    Partisyen ini perlu dibuang sebelum pemacu boleh diklonkan..

en: The source drive selected has partitions which are not constrained to the drive /dev/%s.
    
    These partitions will have to be removed or restricted to this drive before this drive can be cloned.
ms: Pemacu sumber yang dipilih mempunyai partisyen yang tidak terdiri daripada pemacu  /dev/%s.
    
    Partisyen ini perlu dibuang atau restricted ke pemacu ini sebelum pemacu ini boleh diklonkan.

en: The source drive selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    These partitions will have to be removed before this drive can be cloned.
ms: Pemacu sumber yang dipilih mempunyai partisyen RAID Perisian yang menjadi ahli bagi peranti RAID Perisian yang aktif.
    
    Partisyen ini perlu dibuang sebelum pemacu ini boleh diklonkan.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
ms: Fail swap mestilah bersaiz diantara 1 dan 2000 MB

en: The system will be rebooted now.
ms: Sistem anda akan diulang but sekarang.

en: The target drive /dev/%s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%s"
    
    This partition must be removed before this drive can be a target.
ms: Pemacu sasaran /dev/%s mempunyai partisyen yang tidak boleh dibuang kerana sebab berikut:
    
    "%s"
    
    Partisyen ini mesti dibuang sebelum pemacu ini boleh dijadikan sasaran.

en: The value you entered is not a valid number.
ms: Nilai yang and amasukkan bukan nombor yang sah.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
ms: Nama kumpulan volum "%s" sudah digunakan. Sila pilih yang lain.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup may require.
ms: Pemuat but z/IPL akan dipasang pada sistem anda selepas pemasangan selesai. Anda kini boleh memasukkan sebarang parameter kernel dan chandev yang diperlukan oleh mesin atau pemasangan anda .

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
ms: Pemuat But z/IPL akan dipasang pada sistem anda
    
    Partisyen root akan adalah yang anda telah pilih dalam tetapan partisyen terdahulu.
    
    Kernel yang digunakan untuk memulakan mesin akan dipasang secara default.
    
    Jika anda ingin membuat perubahan kelak selepas pemasangan, cubalah untuk engubah fail konfigurasi  /etc/zipl.conf .
    
    Anda boleh memasukkan sebarang parameter kernel tambahan yang mesin anda atau tetapan anda perlukan.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
ms: Pemuat but z/IPL akan dipasang pada sistem anda.

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you will need to reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
ms: Tiada ruang lagi pada kumpulan volum untuk mencipta volum logikal. Untuk menambah volum logikal anda perlu mengurangkan saiz satu atau lebih volum logikal yang sedia ada

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
ms: Tidak cukup ruang cakera pada peranti yang anda pilih untuk partisyen swap.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
ms: terdapat ralat mengkosongkan pemacu sasaran.  Pengklonan gagal.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
ms: Terdapat ralat memasang %s.  Ini menunjukkan kegagalan media, kurang ruang cakera, dan/atau masalah perkakasan.  Ralat ini fatal dan pemasangan anda akan dihentikan.  Sila tentusahkan media anda dan cuba memasang semula.
    
    Tekan Butang OK untuk ulangbut sistem anda.

en: These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
ms: Ralat ini mesti diperbaiki sebelum meneruskan pemasangan bagi %s anda.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
ms: Peranti RAID boleh mempunyai maksima %s gantian. Untuk mempunyai lebih gantian anda perlu menambah ahli pada peranti RAID.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
ms: Sasaran but ini tidak boleh dipadam kerana ia adalah untuk sistem %s yang anda ingin pasang.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take affect immediately.
ms: Perubahan pada nilai bagi lanjutan fizikal mensyaratkan permintaan saiz volum logikal semasa dibundarkan saiz kepada gandaan integer bagi lanjutan fizikal.
    
    Perubahan ini akan bertindakbalas sertamerta.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
ms: Perubahan pada nilai bagi lanjutan fizikal akan membazir ruang substantial pada satu atau lebih volum fizikal dalam kumpulan volum.

en: This device is already being used for another boot entry.
ms: Peranti ini telah digunakan oleh kemasukan but lain.

en: This group includes all the packages available.  Note that there are substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
ms: Kumpulan ini mengandungi semua pakej yang tersedia.  Ambil perhatian bahawa terdapat lebih banyak pakej berbanding dengan yang terdapat dalam semua kumpulan pakej lain dalam halaman ini.

en: This is the recommended option.
ms: Ini adalah pilihan yang dicadangkan.

en: This label is already in use for another boot entry.
ms: Label ini telah digunakan olegh kemasukan but lain.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
ms: Titik lekapan ini tidak sah. Direktori %s mesti berada pada sistem fail / .

en: This mount point must be on a linux file system.
ms: Titik lekapan mesti berada pada sistem fail linux.

en: This option installs a graphical desktop environment with tools for software development and system administration.
ms: Opsyen ini memasang persekitaran dekstop bergrafik bersama atau untuk pembangunan persiaian dan pentadbiran sistem.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
ms: Partisyen ini mengandungi dara bagi pemasangan pemacu keras.

en: This partition is part of a LVM volume group.
ms: Partisyen ini adalah sebahagian dari kumpulan volum LVM.

en: This partition is part of a RAID device.
ms: Partisyen ini adalah sebahagian dari peranti RAID.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
ms: Partisyen ini adalah sebahagian dari kumpulan volum LVM '%s'.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
ms: Partisyen ini adalah sebahagian dari peranti RAID /dev/md%s.

en: This release of %s supports the ext3 journalling file system.  It has several benefits over the ext2 file system traditionally shipped in %s.  It is possible to migrate the ext2 formatted partitions to ext3 without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
ms: Keluaran bagi %s menyokong sistem fail penjurnalan ext3.  Ia mempunyai beberapa faedah berbandingsistem fail  ext2 yang ada pada %s.  Adalah boleh untuk memigrasikan oartisyen berformat ext2 kepada ext3 tanpa kehilangan data.
    
    Partisyen yang mana anda ingin migrasikan?

en: This system appears to have third party packages installed that overlap with packages included in %s. Because these packages overlap, continuing the upgrade process may cause them to stop functioning properly or may cause other system instability.  Please see the release notes for more information.
    
    Do you wish to continue the upgrade process?
ms: Sistem ini nampaknya mempunyai pakej pihak ketiga dipasang yang bertindih dengan pakej disertakan dalam %s. Oleh kerana pakej ini bertindih, penerusan proses naiktaraf akan menyebabkan mereka berhenti berfungsi dengan sempurna atau mungkin menyebabkan ketidakstabilan lain sistem.  Sila lihat nota pengeluaran untuk maklumat lanjut.
    
    Adakah anda hendak meneruskan proses naiktaraf?

en: This system does not have an /etc/redhat-release file.  It is possible that this is not a %s system. Continuing with the upgrade process may leave the system in an unusable state.  Do you wish to continue the upgrade process?
ms: Sistem ini tidak mempunyai fail /etc/redhat-release.  Ada kemungkinan ini bukan sistem %s. Penerusan proses naiktaraf mungkin menyebabkan sistem didalam keadaan tidak boleh digunakan.  Adakah anda hendak meneruskan proses naiktaraf?

en: This system user is already configured. You don't need to add this user here.
ms: Pengguna sistem telah dikonfigurasikan. Anda tidak perlu menambah pengguna itu di sini.

en: This user id already exists.  Choose another.
ms: Id pengguna ini sudah ada. PIlih yang lain.

en: This will let you create a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
ms: Ini akan membolehkan anda mencipta konfigurasi pemuat but baru. Jika anda ingin bertukar pemuat but, anda patut pilih ini.

en: This will make no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
ms: Ini tidak akan mengubah konfigurasi pemuat but. JIka anda mengunakan pemuat but pihak ke tiga, anda patut pilih ini.

en: This will update your current boot loader.
ms: Ini akan mengemaskini pemuat but semasa anda.

en: Tibet & most of Xinjiang Uyghur
ms: Tibet & kebanyakan Xinjiang Uyghur

en: Time
ms: Masa

en: Time Zone Selection
ms: Pemilihan Zon Waktu

en: To begin testing the CD media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
ms: Untuk mula menguji media CD sebelum pemasangan tekan %s.
    
    Pilih %s untuk melangkah ujian media dan mulakan pemasangan.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device which can be formatted and mounted.
ms: Untuk menggunakan RAID anda mesti cipta sekurang-kurangnya dua partisyen berjenis 'RAID Perisian'. Kemudian anda boleh cipta peranti RAID yang boleh diformat dan dilekapkan.

en: Too many spares
ms: Terlalu banyak gantian

en: Too small
ms: Terlalu kecil

en: Total
ms: Jumlah

en: Total    :
ms: Jumlah   :

en: Total Progress:
ms: Jumlah Progres:

en: Total Space:
ms: Jumlah Ruang:

en: Total install size: %s
ms: Jumlah saiz pemasangan: %s

en: Total size
ms: Jumlah saiz

en: Total size:
ms: Jumlah saiz:

en: Transferring install image to hard drive...
ms: Memindah semua imej pemasang ke cakera keras...

en: True Color (24 Bit)
ms: Warna Sebenar (24 Bit)

en: Trusted Devices:
ms: Peranti Dipercayai:

en: Turkish
ms: Turki

en: Type
ms: Jenis

en: Ukrainian
ms: Ukraine

en: Unable To Delete
ms: Tidak dapat Dipadam

en: Unable To Edit
ms: Tidak dapat Edit

en: Unable to Change Drive Order for LILO
ms: Tidak dapat Menukar Turutan Pemacu bagi LILO

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
ms: Tidak dapat menjumpai sebarang peranti bagi jenis yang diperlukan bagi jenis pemasangan ini.  Adakah anda ingin memilih jurupacu anda secara manual atau menggunakan cakera jurupacu?

en: Unable to find install image %s
ms: Tidak dapat menjumpai imej pemasangan %s

en: Unable to instantiate a X hardware state object.
ms: Tidak dapat memulakan objek keadaan perkakasan X.

en: Unable to load file!
ms: Tidak dapat memuatkan fail!

en: Unable to load title bar
ms: Tidak dapat memuatkan bar tajuk

en: Unable to locate logical volume %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: Tidak dapat mencari volume logikal %s untuk digunakan bagi %s.
    
    Tekan 'OK' untuk ulangboot sistem anda.

en: Unable to locate partition %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: Tidak dapat menjumpai partisyen %s untuk digunakan bagi %s.
    
    Tekan OK untuk ulangboot sistem anda.

en: Unable to locate raid device %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: Tidak dapat mencari peranti raid %s untuk digunakan bagi %s.
    
    Tekan 'OK' untuk ulangboot sistem anda.

en: Unable to locate volume group %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to reboot your system.
ms: Tidak dapat mencari kumpulan volume %s untuk digunakan bagi %s.
    
    Tekan 'OK' untuk ulangboot sistem anda.

en: Unable to make boot floppy
ms: Gagal membuat liut but

en: Unable to merge header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
ms: Tidak dapat cantum senarai pengepala. Ini berpunca drps kehilangan fail, pakej teruk, atau media teruk. Tekan <enter> untuk mencuba lagi.

en: Unable to read comps file.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
ms: Tidak dapat membaca fail comps. Ini berpunca drps kehilangan fail, pakej teruk, atau media teruk. Tekan <enter> untuk mencuba lagi.

en: Unable to read header list.  This may be due to a missing file or bad media.  Press <return> to try again.
ms: Tidak dapat membaca senarai pengepala. Ini berpunca drps kehilangan fail, pakej teruk, atau media teruk. Tekan <enter> untuk mencuba lagi.

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
ms: Tidak dapat membaca checksum cakera daripada penghurai volum utama. Ini mungkin bermaksud cakera dicipta tanpa menambah checksum.

en: Unable to retrieve %s://%s/%s/%s.
ms: Tidak dapat menerima %s://%s/%s/%s.

en: Unable to retrieve the install image.
ms: Tidak dapat menerima imej pemasangan.

en: Unable to set vnc password - using no password!
ms: Tidak dapat menetapkan katalaluan vnc - tidak menggunakan katalaluan!

en: Unknown
ms: Entah

en: Unknown Error
ms: Ralat Tidak Diketahui

en: Unknown Host
ms: Hos tidak diketahui

en: Unknown Linux system
ms: Sistem Linux tidak diketahui

en: Unknown Url method %s
ms: Kaedah Url  tidak diketahui %s

en: Unknown card
ms: Kad tidak dikenali

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
ms: Sumber cakera jurupacu kickstart tidak diketahui: %s

en: Unknown video card
ms: Kad video tidak dikenali

en: Unprobed Monitor
ms: Monitor tidak disiasat

en: Unrecoverable Error
ms: Ralat Tidak Dapat Diselamatkan

en: Unresolved Dependencies
ms: Kebergantungan tidak dipuasi

en: Unspecified video card
ms: Kad video Tidak dinyatakan

en: Update Disk Source
ms: Sumber Cakera Kemaskini

en: Update boot loader configuration
ms: Kemaskini kondigurasi pemuat but

en: Updates
ms: Kemaskini

en: Updates Disk
ms: Kemaskini Cakera

en: Upgrade
ms: Naiktaraf

en: Upgrade Boot Loader Configuration
ms: Naiktaraf Konfigurasi Pemuat But

en: Upgrade Examine
ms: Pemeriksaan Naiktaraf

en: Upgrade Existing System
ms: TIngkatupaya Sistem Pengoperasian

en: Upgrade Swap Partition
ms: Naiktaraf Partisyen Swap

en: Upgrade to begin
ms: Naiktaraf untuk dimulakan

en: Upgrades for this version of %s are only supported from Red Hat Linux 6.2 or higher.  This appears to be an older system.  Do you wish to continue the upgrade process?
ms: Pengemaskinian bagi versi  %s hanya disokong dari Red Hat Linux 6.2 ke atas. Nampaknya ini sistem lebih tua.  Adakah anda ingin meneruskan proses naiktaraf?

en: Upgrading %s packages
ms: Menaiktaraf pakej %s

en: Upgrading %s-%s-%s.%s.
ms: Mennaiktaraf %s-%s-%s.%s.

en: Use GRUB Boot Loader
ms: Guna Pemuat But GRUB

en: Use LILO Boot Loader
ms: Guna Pemuat But LILO

en: Use Shadow Passwords
ms: Guna Katalaluan Bayang

en: Use TLS connections
ms: Guna sambungan TLS

en: Use _GRUB as the boot loader
ms: Guna _GRUB sebagai pemuat but

en: Use _LILO as the boot loader
ms: Guna _LILO sebagai pemuat but

en: Use _TLS lookups
ms: Guna carian _TLS

en: Use _broadcast to find NIS server
ms: Gua _siaran untuk mencari pelayan NIS

en: Use a GRUB Password
ms: Guna Katalaluan GRUB

en: Use a driver disk
ms: Guna cekera jurupacu?

en: Use dynamic IP configuration (BOOTP/DHCP)
ms: Guna konfigurasi IP dinamik (BOOTP/DHCP)

en: Use non-anonymous ftp
ms: Guna ftp bukan-anonymous

en: Used Space:
ms: Ruang Digunakan:

en: User Account Setup
ms: Tetapan Akaun Pengguna

en: User Exists
ms: Penguna Wujud

en: User Name
ms: Nama Pengguna

en: User name
ms: Nama pengguna

en: User names must contain only characters A-Z, a-z, and 0-9.
ms: Nama pengguna mestilah mengandungi aksara A-Z, a-z, dan 0-9.

en: Using mouse type: %s
ms: Menggunakan tetikus jenis: %s

en: VSync Rate:
ms: Kadar VSync:

en: VSync Rate:
ms: Kadar VSync:

en: Video Card
ms: Kad Video

en: Video Card Configuration
ms: Konfigurasi Kad Video

en: Video Card:
ms: Kad Video:

en: Video RAM
ms: RAM Video

en: Video RAM:
ms: RAM Video:

en: Volume Group Name:
ms: Nama Kumpulan Volum:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
ms: Nama Kumpulan Volum mesti kurang daripada 128 aksara

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
ms: Stesen Vostok, Kutub Selatan Magnetik

en: Waiting for telnet connection...
ms: Menunggu sambungan telnet...

en: Wake Island
ms: Kepulauan Wake

en: Warn
ms: Amaran

en: Warn on violations
ms: Amaran pada percanggahan

en: Warning
ms: Amaran

en: Warning - No Firewall
ms: AMARAN - Tiada Firewall

en: Warning! This is pre-release software!
ms: Amaran! Ini adalah perisian pra-edaran!

en: Warning: %s
ms: Amaran: %s

en: Warning: %s is not a valid port.
ms: Amaran: %s adalah liang yang tidak sah.

en: Warning: %s.
ms: Amaran: %s.

en: Warning: Bad Token
ms: Amaran: Token Teruk

en: Warnings During Automatic Partitioning
ms: Amaran Semasa Mempartisyen Automatik

en: We do not support changing the drive order for use with LILO.
ms: Kami tidak menyokong penukaran turutan pemacu untuk digunakan dengan LILO.

en: Web site name:
ms: Nama tapak web:

en: Welcome to %s
ms: Selamat datang ke %s

en: Welcome to %s!
ms: Selamat datang ke %s!

en: West Kazakhstan
ms: Kazakhstan Barat

en: Western Australia
ms: Australia Barat

en: What device is your mouse located on?
ms: Apakah peranti dimana tetikus anda diletakkan?

en: What do you want to do now?
ms: Apa yang anda ingin lakukan sekarang?

en: What language would you like to use during the installation process?
ms: Bahasa apa yang anda ingin gunakan ketika proses pemasangan?

en: What other user accounts would you like to have on the system? You should have at least one non-root account for normal work, but multi-user systems can have any number of accounts set up.
ms: Akaun pengguna siapa lagi yang anda hendak adakan pada sistem? Anda sepatutnya mempunyai sekurang-kurangnya satu akaun bukan-root untuk kerja biasa, tetapi sistem pelbagai-pengguna boleh mempunyai banyak akaun ditetapkan.

en: What partition and directory on that partition hold the CD (iso9660) images for %s? If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
ms: Apa partisyen dan direktori yang mengandungi imej  CD (iso9660) bagi %s? Jika anda tidak nampak pemacu cakera yang anda guna tersenarai di sini, tekan F2 untuk mengkonfigurasi peranti tambahan.

en: What partition holds the root partition of your installation?
ms: Partisyen mana mengandungi partisyen root bagi pemasnagan anda?

en: What services should be allowed to pass through the firewall?
ms: Servis apa yang anda izinkan untuk melepasi firewall?

en: What time zone are you located in?
ms: Apakah zon waktu di lokasi anda?

en: What type of keyboard do you have?
ms: Apa jenis papan kekunci yang anda ada?

en: What type of media contains the packages to be installed?
ms: Apa jenis media yang mengandungi pakej untuk dipasang?

en: What type of media contains the rescue image?
ms: Jenis apa media yang mengandungi imej penyelamat?

en: What type of system would you like to install?
ms: Apa jenis sistem yang anda ingin pasang?

en: What would you like to do?
ms: Apa yang anda ingin lakukan?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
ms: Bila selesai, sila keluar dari shell dan sistem akan diulangbut.

en: Where do you want to install the boot loader?
ms: Dimana anda ingin pasang pemuat but?

en: Where do you want to install the bootloader?
ms: Dimana anda ingin pemuatbut ini dipasang?

en: Which boot loader would you like to use?
ms: Pemuat but manakah yang anda ingin guna?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
ms: Pemacu manakah yang anda ingin gunakan bagi pemasangan ini?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
ms: Apa model papan kekunci yang disambung ke komputer ini?

en: Which model mouse is attached to this computer?
ms: Apa model tetikus yang disambung ke komputer ini?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
ms: Akan cuba menyambung semula dalam 15 saat....

en: Would you like to continue with the upgrade?
ms: Anda ingin meneruskan pengemaskinian?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
ms: Adakah anda ingin meneruskan dengan skema pempartisyenan yang anda pinta?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
ms: Adakah anda ingin melakukan ujian checksum bagi imej ISO:
    
       %s?

en: Wrong CDROM
ms: Salah CDROM

en: X Customization
ms: Personalisasi X

en: Yes
ms: Ya

en: You are about to delete a RAID device.
ms: Anda akan memadam peranti RAID.

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
ms: Anda akan memadam semua partisyen pada peranti '/dev/%s'.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
ms: Adakah anda padam partisyen /dev/%s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
ms: Anda akan memadam volum logikal "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
ms: Anda akan padam kumpulan volum "%s".
    
    SEMUA volum logikal pada kumpulan volum ini akan hilang!

en: You are trying to install on a machine which isn't supported by this release of %s.
ms: Anda cuba memasang pada mesin yang tidak disokong oleh keluaran bagi %s.

en: You can configure the boot loader to boot other operating systems. It will allow you to select an operating system to boot from the list. To add additional operating systems, which are not automatically detected, click 'Add.' To change the operating system booted by default, select 'Default' by the desired operating system.
ms: Anda boleh mengkonfigurasikan pemuat but untuk mengbut sstem pengoperasian lain. Ia akan membolehkan anda memilih sistem pengoperasian untuk dibut dari senarai. Untuk menambah sistem pengoperasian, dimana ia tidak dikesan secara automatik, klik 'Tambah'. Untuk mengubah sistem pengoperasian yang dibut secara default, Pilih 'Default' pada sistem pengoperasian yang dikehendaki.

en: You can customize your firewall in two ways. First, you can select to allow all traffic from certain network interfaces. Second, you can allow certain protocols explicitly through the firewall. In a comma separated list, specify additional ports in the form 'service:protocol' such as 'imap:tcp'.
ms: Anda boleh customize firewall anda dalam dua cara. Pertama, anda boleh pilih untuk membenarkan semua trafik daripada antaramuka rangkaian tertentu. Kedua, anda boleh membenarkan protokol tertentu melalui firewall. Dalam senarai diselang koma, nyatakan port tambahan dalam bentuk 'servis:protokol' seperti 'imap:tcp'.

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
ms: Anda tidak boleh cipta lebih daripada %s volum logikal per kumpulan volum.

en: You cannot customize a disabled firewall.
ms: Anda tidak boleh mempersolalisasi firewall yang dimatikan.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
ms: Anda tidak boleh memadam partisyen bagi DASD yang diformat LDL.

en: You cannot delete free space.
ms: Anda tidak boleh padam ruang kososng.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
ms: Anda tidak boleh padam partisyen ini, kerana ianya partisyen lanjutan yang mengandungi %s

en: You cannot delete this partition:
ms: Anda ridak boleh padam partisyen ini:

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
ms: Anda tidak boleh edit partisyen ini, ianya partisyen lanjutan yang mengandungi %s

en: You cannot edit this partition:
ms: Anda tidak boleh edit partisyen ini:

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
ms: Anda tidak dapat membuang volum fizikal kenara kumpulan volum akan menjadi terlalu kecil untuk menampung volum logikal yang kini ditakrif.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
ms: Anda tidak mempunyai cukup RAM untuk memasang %s pada mesin ini.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
ms: Anda tidak mempunyai cukup RAM untuk menggunakan pemasang grafik.  Memulakan mod teks.

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
ms: Anda nampaknya tidak mempunyai ruang cakera untuk memasang pakej yang anda pilih. Anda permu lebih ruang pada sistem fail berikut:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
ms: Anda nampaknya tidak mempunyai nod fail yang cukup untuk memasang pakej yang anda pilih. Anda perlu lebih nod fail pada sistem fail berikut:

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ms: Anda tidak mempunyai sebarang partisyen Linux. Tekan return untuk mendapatkan shell. Sistem akan ulangbut automatik bila anda keluar dari shell.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
ms: Anda nampaknya tidak mempunyai sebarang cekera keras pada sistem anda! Adakah anda ingin mengkonfigurasikan peranti tambahan?

en: You entered an invalid IP address.
ms: Anda memasukkan alamat IP yang tidak sah.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
ms: Anda memperuntukkan kurang ruang swap (%dM) daripada RAM (%dM) yang ada pada sistem anda. Ini akan memberi kesan negatif pada prestasi.

en: You have chosen to remove all Linux partitions (and ALL DATA on them) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
ms: Anda telah memilih untuk membuang semua partisyen Linux (dan SEMUA DATA didalamnya) pada pemacu berikut:%s
    Adakah anda pasti untuk melakukannya?

en: You have chosen to remove all partitions (ALL DATA) on the following drives:%s
    Are you sure you want to do this?
ms: Anda telah memilih untuk membuang semua partisyen (SEMUA DATA) pada pemacu berikut: %s
    Adakah anda pasti untuk melakukannya?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then  continue without formatting this partition.
ms: Anda telah memilih untuk menggunakan partisyen sedia ada untuk pemasangan ini tanpa memformat. Kami menggalakkan anda format partisyen ini untuk memastikan fail dari pemasangan sistem operasi terdahulu tidak menyebabkan masalah dengan pamasangan Linux ini. Walaubagaimanapun, jika partisyen ini mengandungi fail yang anda hendak simpan, seperti direktori home, maka teruskan tanpa memformat partisyen ini.

en: You have elected to not install any boot loader. It is strongly recommended that you install a boot loader unless you have an advanced need.  A boot loader is almost always required in order to reboot your system into Linux directly from the hard drive.
    
    Are you sure you want to skip boot loader installation?
ms: Anda telah memilih untuk tidak memasang sebarang pemuat but. Adalah dicadangkan supaya anda memasang pemuat but melainkan anda ada keperluan lanjutan.  Pemuat but selalunya sentiasa diperlukan untuk ulangbut sistem anda ke Linux terus daripada pemacu keras.
    
    Anda pasti untuk melangkah pemasangan pemuat but?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
ms: Anda mempunyai banyak peranti yang boleh melayan sebagai sumber bagi cakera jurupacu. Yang mana anda ingin guna?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
ms: Anda mempunyai banyak peranti yang boleh melayan sebagai sumber bagi cakera jkemaskini. Yang mana anda ingin guna?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
ms: Anda mempunyai banyak peranti rangkaian pada sistem ini. Melalaui yang mana anda ingin pasang?

en: You have no active network devices.  Your system will not be able to communicate over a network by default without at least one device active.
    
    NOTE: If you have a PCMCIA-based network adapter you should leave it inactive at this point. When you reboot your system the adapter will be activated automatically.
ms: Anda tidak mempunyai peranti rangkaian yang aktif.  Sistem anda tidak akan boleh berkomunikasi dengan rangkaian secara default tanpa sekurang-kurangnya satu peranti aktif.
    
    NOTA: Jika anda mempunyai adapter rangkaian PCMCIA anda patut membiarkan ia tidak aktif pada kali ini. Bila anda ulangbut sistem anda adapter akan diaktifkan secara automatik.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
ms: Anda tidak mentakrifkan partisyen root (/), simana diperlukan supaya pemasangan %s diteruskan.

en: You have not selected a monitor type.  It is recommended you choose the closest matching model in order to have the highest possible display quality.
ms: Anda tidak memilih jenis monitor. Dicadangkan supaya anda memilih model yang paling hampir agar anda boleh mempunyai kualiti terbaik.

en: You have not specified a hostname.
ms: Anda tidak menyatakan namahos.

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
ms: Anda tidak menyatakan namahos. Bergantung kepada persekitaran rangkaian ia akan menyebabkan masalah kelak.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
ms: Anda tidak menyatakan partisyen swap. Walaupun ianya tidak wajib pada sebarang kes, namun ianya boleh meningkatkan prestasi bagi kebanyakan pemasangan.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
ms: Anda tidak menyatakan medan  "%s".  Bergantung pada persekitaran rangkaian mungkin akan menyebabkan masalah kemudian hari.

en: You have selected not to install a boot loader on your system.  You will have to create a boot disk to boot your system with this option.
    
    Would you like to continue and not install a boot loader?
ms: Anda telah memilih untuk tidak memasang pemuat but pada sistem anda.  Anda akan cipta cakera but untuk membut sistem anda dengan pilihan ini.
    
    Adakah anda ingin teruskan dan tidak memasang pemuat but?

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
ms: Anda nyatakan lebih daripada 32 peranti swap. Kernel bagi %s hanya menyokong 32 peranti swap.

en: You have specified that the group '%s' should be installed.  This group does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
ms: Anda telah menyatakan yang kumpulan '%s' perlu dipasang.  Kumpulan ini tidak wujud. Adakah anda hendak meneruskan atau membatalkan pemasangan anda?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
ms: Anda telah menyatakan yang pakej '%s' mesti dipasang.  Pakej ini tidak wujud. Adakah anda hendak meneruskan atau membatalkan pemasangan anda?

en: You must create a /boot/efi partition of type FAT and a size of 50 megabytes.
ms: Anda mesti mencipta partisyen /boot/efi jenis FAT dan saiznya 50 Megabyte.

en: You must create a PPC PReP Boot partition.
ms: Anda mesti cipta partisyen  But  PPC PReP.

en: You must enter a directory.
ms: Anda mesti masukkan direktori.

en: You must enter a server name.
ms: Anda mesti masukkan nama pelayan.

en: You must enter both a valid IP address and a netmask.
ms: Anda mesti masukkan kedua-dua alamat IP dan netmask.

en: You must enter valid IP information to continue
ms: Anda mesti masukkan maklumat IP yang sah untuk teruskan

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
ms: Anda mesti masukkan katalaluan root dan pastikan ia dengan menaiknya kasi kedua untuk meneruskan.

en: You must first select a partition to delete.
ms: Anda mesti pilih partisyen untuk dipadam.

en: You must provide a user name
ms: Anda mesti membekalkan nama pengguna

en: You must select a partition to edit
ms: Anda mesti pilih partisyen untuk diedit

en: You must select at least one language to install.
ms: Anda mesti pilih sekurang-kurangnya satu bahasa untuk dipasang.

en: You must specify a label for the entry
ms: Anda mesti nyatakan label bagi kemasukan

en: You need to pick a video card before X configuration can continue.  If you want to skip X configuration entirely choose the 'Skip X Configuration' button.
ms: Anda perlu memilih kad video sebelum konfigurasi X dapat diteruskan. Jika anda ingin melangkah konfigurasi X secara keseluruhan, pilih butang 'Langkah Konfigurasi X'.

en: You need to select at least one hard drive to have %s installed onto.
ms: Anda mesti pilih sekurang-kurangnya 1 cakera keras supaya %s dipasang.

en: You should use a normal user account for most activities on your system. By not using the root account casually, you'll reduce the chance of disrupting your system's configuration.
ms: Anda patut menggunakan akaun pengguna normal untuk kebanyakkan aktiviti pada sistem anda. Dengan tidak menggunakan akaun root secara lazim, anda akan mengurangkan peluang merosakkan konfigurasi sistem anda.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
ms: Partisyen %s adalah kurang dari %s megabyte dimana ianya rendah daripada yang dicadangkan untuk pemasangan %s normal.

en: Your boot floppy appears to be invalid.  This is likely due to a bad floppy.  Please make sure that you have a good floppy in the first floppy drive.
ms: Cakera boot anda kelihatan seperti tidak sah.  Ini mungkin disebabkan oleh cakera yang rosak.  Sila pastikan terdapat cakera liut yang baik pada pemacu liut pertama.

en: Your boot loader password is less than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
ms: Katalaluan pemuat but anda kurang daripada enam aksara.  Kami mencadangkan katalaluan pemuat but yang lebih panjang.
    
    Adakah anda ingin teruskan dengan katalaluan ini?

en: Your desktop environment is:
ms: Persekitaran Desktop adalah:

en: Your dynamic IP request returned IP configuration information, but it did not include a DNS nameserver. If you know what your nameserver is, please enter it now. If you don't have this information, you can leave this field blank and the install will continue.
ms: Permintaan IP dinamik anda memulangkan maklumat konfigurasi IP, tetapi ia tidak menyertakan pelayannama DNS. Jika anda tahu apa pelayannama anda, sila masukkan sekarang. Jika anda tidak mempunyai maklumat ini, anda boleh membiarkan medan ini kosong dan pemasangan akan diteruskan.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
ms: Partisyen root adalah kurang dari 250 megabyte dimana ianya terlalu kecil untuk memasang %s.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ms: Sistem anda mempunyai sistem fail kotor yang anda pilih untuk tidak dilekapkan.  Tekan enter untuk mendapatkan shell dimana anda boleh fsck dan lekap partisyen anda.  Sistem akan mengulang boot secara automatik apabila anda keluar dari shell.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ms: Sistem anda telah dilekapkan pada %s.
    
    Petan <Enter> untuk mendapatkan shell. Jika anda ingin menjadikan sistem anda sebagai persekitaraan root, laksanakan arahan:
    
    	chroot %s
    
    Sistem akan diulangbut secara automatik bila anda keluar dari shell.

en: Your system is mounted under the %s directory.
ms: Sistem anda dilekapkan dibawah direktori %s .

en: Your system will be setup to use the frame buffer driver for the X Window System.  If you do not want to setup the X Window System, choose 'Skip X Configuration' below.
ms: Sistem anda akan ditetapkan untuk mengguna jurupacu pebimbal kerangka bagi Sistem X Windows. Jika anda tidak mahu menetapkan Sistem X Windows, pilih butang 'Langkah Konfigurasi X'.

en: Your system will now be rebooted.
ms: Sistem anda akan diulang boot sekarang.

en: Your system will now be rebooted...
ms: Sistem anda akan diulangbut...

en: Your system's state has been successfully written to the floppy. Your system will now be reset.
ms: Keadaan sistem anda telah berjaya ditulis ke liut. Sistem anda akan diulangtetap.

en: Your video ram size can not be autodetected.  Choose your video ram size from the choices below:
ms: Saiz ram video anda tidak dapat diautokesan. Pilih saiz ram video anda dari pilihan dibawah:

en: _Abort
ms: B_atal

en: _Activate on boot
ms: _Aktifkan semasa boot

en: _Add
ms: _Tambah

en: _Admin Server:
ms: Pen_tadbir Pelayan:

en: _Allow incoming:
ms: _Izinkan masukan:

en: _Automatically partition
ms: Partisyen _automatik

en: _Back
ms: _Undur

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Change Drive Order
ms: _Tukar Turutan Pemacu

en: _Change boot loader
ms: _Tukar pemuat but

en: _Choose monitor type
ms: _Pilih jenis monitor

en: _Color Depth:
ms: Kedalaman _Warna:

en: _Configure Firewall
ms: _Konfigurasikan Firewall

en: _Confirm:
ms: Kepas_tian:

en: _Continue
ms: _Teruskan

en: _Create new boot loader configuration
ms: _Cipta konfigurasi pemuat but baru

en: _Custom
ms: _Tersendiri

en: _Custom firewall
ms: Firewall _Tersendiri

en: _Customize software packages to be installed
ms: _Personalisasikan pakej perisian untuk dipasang

en: _Debug
ms: _Nyahpepijat

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Device
ms: _Peranti

en: _Do not install a boot loader
ms: _Jangan pasang pemuat but?

en: _Do not install packages that have dependencies
ms: _Jangan pasang  pakej yang mempunyai kebergantungan

en: _Emulate 3 buttons
ms: _Emulasi 3 Butang

en: _Enable firewall
ms: _Hidupkan firewall

en: _End Cylinder:
ms: Silinder _Akhir:

en: _Exit
ms: _Keluar

en: _File System Type:
ms: Jenis Sistem _Fail:

en: _Fixed size
ms: Saiz _Tetap

en: _Flat View
ms: Paparan _Rata

en: _Force LBA32 (not normally required)
ms: _Paksa LBA32 (biasanya tidak diperlukan)

en: _Format partition as:
ms: _Format partisyen sebagai:

en: _Format partition?
ms: _Format partisyen?

en: _General kernel parameters
ms: _Parameter kernel umum

en: _Graphical
ms: _Grafikal

en: _IP Address
ms: Alamat _IP

en: _Install %s
ms: _Pasang %s

en: _Install anyway
ms: _Pasang juga

en: _Install default software packages
ms: _Pasang pakej perisian default

en: _Install packages to satisfy dependencies
ms: _Pasang pakej untuk memuaskan kebergantungan

en: _Location
ms: _Lokasi

en: _Logical Volume Name:
ms: Nama Volum _Logikal:

en: _Make boot disk
ms: _Buat cakera but

en: _Modify Partition
ms: _Ubahsuai Partisyen

en: _Mount Point:
ms: Titik _Pelekapan:

en: _Next
ms: _Maju

en: _Package
ms: _Pakej

en: _Password:
ms: _Katalaluan:

en: _Personal Desktop
ms: Desktop _Peribadi

en: _Physical Extent:
ms: Lanjutan _Fizikal:

en: _Point to Point (IP)
ms: _Titik ke Titik (IP)

en: _Primary DNS
ms: DNS _Utama

en: _Proceed
ms: _Teruskan

en: _RAID Members:
ms: Ahli _RAID:

en: _Reboot
ms: _Ulangbut

en: _Release Notes
ms: _Nota Keluaran

en: _Retry
ms: _Ulangi

en: _Screen Resolution:
ms: Resolusi _Skrin:

en: _Secondary DNS
ms: DNS _Sekunder

en: _Security Enhanced Linux (SELinux) Extensions:
ms: Tambahan _Security Enhanced Linux (SELinux):

en: _Select All
ms: _Pilih Semua

en: _Select individual packages
ms: _Pilih individu pakej

en: _Server
ms: _Pelayan

en: _Size (MB)
ms: _Saiz (MB)

en: _Size (MB):
ms: _Saiz (MB):

en: _Skip X configuration
ms: _Langkah Konfigurasi X

en: _Skip boot loader updating
ms: _Langkah pengemaskinian pemuat but

en: _Start Cylinder:
ms: Silinder _Mula:

en: _Tertiary DNS
ms: DNS Ke_tiga

en: _Text
ms: _Teks

en: _Tree View
ms: Paparan _Pepohon

en: _Trusted devices:
ms: _Peranti dipercayai:

en: _Unselect all in group
ms: _Nyahpilih semua  dalam kumpulan

en: _Update boot loader configuration
ms: _Kemaskini kondigurasi pemuat but

en: _Upgrade an existing installation
ms: _Naiktaraf pemasangan sedia ada

en: _Use a boot loader password
ms: _Guna katalaluan pemuat but

en: _Vertical Sync:
ms: Sync Me_negak:

en: _Video card RAM:
ms: RAM kad _video

en: _Volume Group Name:
ms: Nama Kumpulan _Volum:

en: _Workstation
ms: _StesyenKerja

en: _Yes, I would like to create a boot diskette
ms: _Ya, saya ingin mencipta disket but

en: _automatically via DHCP
ms: _automatik dengan DHCP

en: _manually
ms: _manual

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
ms: partisyen yang menjadi ahli kepada Kumpulan Volum LVM.

en: a partition which is a member of a RAID array.
ms: partisyen yang menjadi ahli kepada array RAID.

en: automatically via DHCP
ms: secara automatik melalui DHCP

en: central China - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, etc.
ms: China Tengah - Gansu, Guizhou, Sichuan, Yunnan, dll

en: central Crimea
ms: Crimea Tengah

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, west Timor
ms: Borneo timur & selatan, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, Timor barat

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
ms: China timur - Beijing, Guangdong, Shanghai, dsb.

en: east Dem. Rep. of Congo
ms: timur Republik Dem. Congo

en: east Uzbekistan
ms: Uzbekistan timur

en: east coast, north of Scoresbysund
ms: pantai barat, utara bagi Scorebysund

en: horizontal
ms: mengufuk

en: kHz
ms: KHz

en: loader has already been run.  Starting shell.
ms: Pemuat sudah dilaksanakan. Memulakan shell.

en: mainland
ms: tanah besar

en: manually
ms: secara manual

en: most locations
ms: kebanyakan lokasi

en: most locations (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)
ms: hampir semua lokasi (CB,CC,CH,CN,ER,FM,LP,LR,MN,NQ,RN,SA,SE,SF,SJ,SL,TM)

en: no suggestion
ms: tiada cadangan

en: northeast Mali
ms: Mali timur laut

en: of the image:
    
    %s
ms: bagi imej:
    
    %s

en: or use:
ms: atau digunakan:

en: peninsular Malaysia
ms: Semenanjung Malaysia

en: software RAID
ms: RAID Perisian

en: southwest Mali
ms: baratdaya Mali

en: southwest Xinjiang Uyghur
ms: baratdaya Xinjiang Uyghur

en: the partition in use by the installer.
ms: partisyen digunakan oleh pemasang.

en: vertical
ms: menegak

en: west & central Borneo
ms: barat & tengah Borneo

en: west Dem. Rep. of Congo
ms: barat Republik Demokratik Congo

en: west Uzbekistan
ms: Uzbekistan barat

en: z/IPL Boot Loader Configuration
ms: Konfigurasi Pemuat But z/IPL

en: z/IPL Configuration
ms: Konfigurasiz/IPL
