gnome-libs 1.2.14 - en to ms translation catalogue (317 entries)

en:   - OK? (yes or no)
ms:  - OK? (ya atau tidak)

en:  (press return)
ms:  (tekan kekunci return)

en:  (yes or no)
ms:  (ya atau tidak)

en: %a %b %d %T %Y
ms: %a %T %d %b %Y

en: %s options
ms: Pilihan %s

en: %s: illegal option -- %c
ms: %s: pilihan terlarang -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ms: %s: pilihan tiada -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `%c%s' tidak membenarkan sebarang arbumen

en: %s: option `%s' requires an argument
ms: %s: pilihan `%s' perlukan argumen

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `--%s' tidak membenarkan sebarang argumen

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ms: %s: pilihan `-W %s' tidak membenarkan sebarang argumen

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ms: %s: pilihan `-W %s' meragukan

en: %s: option requires an argument -- %c
ms: %s: pilihan perlukan argumen -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ms: %s: pilihan `%c%s' tidak diketahui

en: %s: unrecognized option `--%s'
ms: %s: pilihan `--%s' tidak diketahui

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
ms: (Untuk kegunaan dalaman) Keterangan fail GOAD

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
ms: (Untuk kegunaan dalama) ID Pelayan GOAD yang hendak diaktifkan

en: About
ms: Mengenai

en: About this application
ms: Mengenai aplikasi ini

en: Above Dock
ms: Atas Dock

en: Accelerator
ms: Pencepat

en: Accept
ms: Terima

en: Accept run-together words
ms: Terima perkataan selari

en: Accept the word for
    this session only
ms: Terima perkataan
    untuk sesi ini sahaja

en: Add
ms: Tambah

en: Add/Set
ms: Tambah/Tetap

en: Advanced
ms: Maju

en: Alternatives:
ms: Alternatif:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
ms: Aturcara "%s" (process %d) telah musnah
    akibat ralat yang tidak dapat diselesaikan.
    (%s)

en: Apply
ms: Laksanakan

en: Author:
ms: Penulis:

en: Authors:
ms: Penulis:

en: Authors:
ms: Penulis:

en: Back
ms: Semula

en: Basic
ms: Asas

en: Below
ms: Bawah

en: Browse...
ms: Layari...

en: Bulleted List
ms: Senarai Bulet

en: CLASS
ms: KELAS

en: C_lear
ms: P_adam

en: C_ut
ms: P_otong

en: Calculator
ms: Kalkulator

en: Calculator...
ms: Kalkulator...

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ms: Tidak dapat mencari hbox, gunakan pilihan fail biasa

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel Logout
ms: Batal Keluar

en: Check words longer than:
ms: Semak perkataan lebih dari:

en: Choose an icon
ms: Pilih satu ikon

en: Clear
ms: Padam

en: Clear the selection
ms: Padam pilihan

en: Close
ms: Tutup

en: Close the current file
ms: Tutup fail ini

en: Close the current window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Command:
ms: Arahan:

en: Comment
ms: Komen

en: Comment:
ms: Komen:

en: Configure
ms: Tetapkan

en: Configure the application
ms: Tetapkan aturan aturcara

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Copy
ms: Salin

en: Copy the selection
ms: Salin pilihan

en: Could not get name service!
ms: Gagal mendapatkan nama servis!

en: Create New _Window
ms: Bina _Tetingkap Baru

en: Create a new window
ms: Bina Tetingkap Baru

en: Creating '/GNOME' context %s %d
ms: Membina konteks '/GNOME' %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
ms: Membina konteks '/GNOME/Servers' %s %d

en: Cu_t
ms: P_otong

en: Cut
ms: Potong

en: Cut the selection
ms: Potong pilihan

en: DISPLAY
ms: ANTARAMUKA

en: Date
ms: Tarikh

en: Debug
ms: Nyah-pepijat

en: Default Pixmap
ms: Pixmap Asal

en: Delete
ms: Padam

en: Disable connection to session manager
ms: Batalkan hubungan kepada pengurus sesi

en: Disable sound server usage
ms: Batalkan penggunaan pelayan bunyi

en: Discard accepted words on kill
ms: Buang perkataan yang diterima apabila di'kill'

en: Display brief usage message
ms: Paparkan maklumat penggunaan ringkas

en: Documentation:
ms: Dokumentasi:

en: Don't use X shared memory extension
ms: Jangan gunakan tambahan perkongsian ingatan X

en: Down
ms: Ke Bawah

en: ERROR:
ms: RALAT:

en: E_xit
ms: Ke_luar

en: Enable sound server usage
ms: Hidupkan penggunaan pelayan bunyi

en: Enable tooltips
ms: Aktifkan tip perkakasan

en: End the current game
ms: Tamatkan permainan ini

en: Error
ms: Ralat

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: Ralat pada %s: %s.
    Jalankan '%s --help' untuk melihat senarai penuh arahan semasa pilihan larian.

en: Exit the program
ms: Keluar dari aturcara

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
ms: Gagal mendapatkan fail cecikut pengesahan CORBA, keluar

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
ms: Gagal membuka fail cecikut CORBA (%s) untuk disimpan: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
ms: Gagal membuka fail cecikut CORBA `%s': %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
ms: Gagal membaca fail cecikut CORBA `%s': %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
ms: Gagal menulis kedalam fail cecikut CORBA (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
ms: Gagal menulis fail cecikut CORBA ke `%s': %s

en: Fi_les
ms: Fai_l

en: Fi_les/
ms: Fai_l/

en: File
ms: Fail

en: File/
ms: Fail/

en: Files
ms: Fail

en: Files/
ms: Fail/

en: Find _Again
ms: Cari _Semula

en: Finish
ms: Tamat

en: Fixed Position
ms: Kedudukan Tetap

en: Font
ms: Tulisan

en: Font Info
ms: Maklumat Tulisan

en: GNOME GUI options
ms: Pilihan GUI GNOME

en: GNOME options
ms: Pilihan GNOME

en: GOAD ID of the server to activate
ms: ID GOAD bagi pelayan yang hendak diaktifkan

en: GTK options
ms: Pilihan GTK

en: Game
ms: Permainan

en: Gdk debugging flags to set
ms: Flag pepijat gdk yang hendak ditetapkan

en: Gdk debugging flags to unset
ms: Flag pepijat gdk yang hendak dibuang

en: Get a hint for your next move
ms: Dapatkan bayangan bagi pergerakan seterusnya

en: Get config entry
ms: Ambil maklumat aturan

en: Global
ms: Seluruh

en: Gtk+ debugging flags to set
ms: Flag pepijat Gtk+ yang hendak ditetapkan

en: Gtk+ debugging flags to unset
ms: Flag pepijat Gtk+ yang hendak dibuang

en: Help
ms: Bantuan

en: Hidden
ms: Sembunyi

en: Host:port on which the sound server to use is running
ms: Host:port yang akan digunakan oleh pelayan bunyi sedang digunakan

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
ms: Tidak temui servis yang di pasang. Samada anda tidak mempunyai
    servis tersebut atau saya tidak tahu laluan untuk temui ia.
    Dalam kedua-dua masalah, sila semak pemasangan GNOME anda.

en: ID under which GOAD knows this server
ms: ID yang mana GOAD ketahui pelayan ini

en: Icon:
ms: Ikon:

en: If you choose a font it will appear here
ms: Tulisan akan dipaparkan di sini jika anda pilih

en: Ignore on Arrange
ms: Abaikan bila Susun

en: Ignore this word
    this time only
ms: Abaikan perkataan
    untuk kali ini

en: Indent
ms: Inden

en: Information
ms: Maklumat

en: Insert
ms: Masukkan

en: Insert the word
    in your personal dictionary
ms: Masukkan perkataan
    ke dalam kamus peribadi

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
ms: Masukkan perkataan ke dalam
    kamus persendirian dengan
    format (jika ia berhuruf pelbagai
    dikekalkan)

en: Insert with case
ms: Masukkan dengan format

en: Ispell command:
ms: Arahan ispell:

en: Kill ispell process
ms: Matikan proses ispell

en: Language
ms: Bahasa

en: Layer:
ms: Lapisan:

en: Load an additional Gtk module
ms: Muatkan modul Gtk tambahan

en: Loading Icons...
ms: Muat Ikon...

en: MODULE
ms: MODUL

en: Main dictionary:
ms: Kamus utama:

en: Make X calls synchronous
ms: Laraskan panggilan X

en: Make all warnings fatal
ms: Jadikan semua amaran berbahaya

en: Maximized Horizontal
ms: Besarkan Melintang

en: Maximized Vertical
ms: Besarkan Menegak

en: Menu Accelerator Keys
ms: Pencepat Kekunci Menu

en: Menu Item
ms: Item Menu

en: Message
ms: Mesej

en: Minimized
ms: Kecilkan

en: Modify the file's properties
ms: Ubah tetapan fail

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
ms: Beberapa ralat segmentasi berlaku; tidak dapat paparkan dialog ralat

en: NAME
ms: NAMA

en: Name
ms: Nama

en: Name/Comment translations:
ms: Nama/Komen alih-bahasa:

en: Name:
ms: Nama:

en: New
ms: Baru

en: New...
ms: Baru...

en: New/
ms: Baru/

en: Next
ms: Maju

en: No
ms: Tidak

en: No Icon
ms: Tiada Ikon

en: No Image
ms: Tiada Imej

en: Normal
ms: Biasa

en: Numbered List
ms: Senarai Bernombor

en: On Top
ms: Di Atas

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open...
ms: Buka...

en: PREFIX
ms: MULAAN

en: Paste
ms: Tampal

en: Paste the clipboard
ms: Tampal dari "clipboard"

en: Pause the game
ms: Kaku permainan sebentar

en: Personal dictionary:
ms: Kamus peribadi:

en: Pick a Font
ms: Pilih satu tulisan

en: Pick a color
ms: Pilih satu warna

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
ms: Sila lawat laman Aplikasi Musnah GNOME untuk maklumat lanjut

en: Preferences...
ms: Tetapan...

en: Prev
ms: Mundur

en: Preview
ms: Prebiu

en: Print S_etup...
ms: T_etapan cetak

en: Print the current file
ms: Cetak fail ini

en: Print...
ms: Cetak...

en: Program class as used by the window manager
ms: Kelas aplikasi seperti yang digunakan pelayan tetingkap

en: Program name as used by the window manager
ms: Nama aplikasi seperti yang digunakan pelayan tetingkap

en: Progress
ms: Perjalanan

en: Properties...
ms: Tetapan...

en: Question
ms: Soalan

en: Quit
ms: Keluar

en: Redo
ms: Lakukan semula

en: Redo the undone action
ms: Lakukan semula perbuatan tadi

en: Redo the undone move
ms: Lakukan semula pindahan yang belum siap

en: Remove
ms: Buang

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace a string
ms: Ganti perkataan

en: Replace the word
ms: Ganti perkataan

en: Repository ID of the server to activate
ms: ID repositori pelayan yang hendak diaktifkan

en: Repository ID under which GOAD knows this server
ms: ID repositori yang mana GOAD ketahu pelayan ini

en: Restart the game
ms: Jalankan semula permainan

en: Revert to a saved version of the file
ms: Kembalikan ke fail yang telah disimpan

en: Run in Terminal
ms: Larikan dalam Terminal

en: STYLE
ms: GAYA

en: Save
ms: Simpan

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save as...
ms: Simpan sebagai...

en: Save the current file
ms: Simpan fail ini

en: Save the current file with a different name
ms: Simpan fail ini dengan nama lain

en: Score
ms: Mata

en: Scores...
ms: Mata...

en: Search again for the same string
ms: Cari semula perkataan yang sama

en: Search for a string
ms: Cari perkataan

en: Select
ms: Pilih

en: Select Color
ms: Pilih Warna

en: Select dictionary
ms: Pilih kamus

en: Select everything
ms: Pilih semuanya

en: Select file
ms: Pilih fail

en: Session management options
ms: Pilihan pengurusan sesi

en: Set Layer
ms: Tetapkan Lapisan

en: Set Skip
ms: Tetapkan Abaian

en: Set State
ms: Tetapkan Keadaan

en: Set Workspace
ms: Tetapkan Ruangkerja

en: Set config entry
ms: Tetapkan masukan tetapan

en: Settings
ms: Tetapan

en: Settings/
ms: Tetapan/

en: Setup Page...
ms: Tetapkan mukasurat...

en: Setup the page settings for your current printer
ms: Tetapkan cetakan mukasurat pencetak

en: Shaded
ms: Berbayang

en: Show font size
ms: Papar saiz tulisan

en: Show this help message
ms: Tunjukkan maklumat bantuan ini

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
ms: Aplikasi ringkas bagi memeriksa bagaimana WIN_HINTS bekerja.
    Dan juga bagi memeriksa bagaimana gnome_win_hints_* berfungsi jika ralat. :)

en: Skip
ms: Langkau

en: Skip Focus
ms: Abaikan Fokus

en: Skip Taskbar / WinList
ms: Abaikan Taskbar / WinList

en: Skip Toggles:
ms: Abaikan Togel:

en: Skip Window Menu
ms: Abaikan Menu Tetingkap

en: Sort by correctness
ms: Isih mengikut yang benar

en: Specify prefix of saved configuration
ms: Nyatakan permulaan fail yang disimpan

en: Specify session management ID
ms: Tentukan ID pengurusan sesi

en: Spell
ms: Eja

en: Start a new game
ms: Mulakan permainan baru

en: State Toggles:
ms: Togel Keadaan:

en: Sticky
ms: Lekatkan

en: Submit a bug report
ms: Hantar laporan pepijat

en: Table Borders
ms: Sisi Jadual

en: Table Fill
ms: Warna Jadual

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
ms: Pengurus sesi GNOME (proses %d) telah musnah berikutan
    ralat yang tidak dapat diselesaikan (%s).
    Semua aplikasi akan ditutup dan sesi akan tamat setelah dialog ini ditutup.
    Sila simpan semua fail sebelum anda tutup dialog ini.

en: The user chose No/Cancel with data:
ms: Pengguna memilih Tidak/Batal dengan data:

en: The user chose Yes/OK with data:
ms: Pengguna memilih Ya/OK dengan data:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
ms: Perkataan `%s'
    tiada di dalam kamus.
    Teruskan juga?

en: This is an hbox with pixmap and text
ms: Ini ialah hbox dengan pixmap dan teks

en: Top Ten
ms: 10 Teratas

en: Try this before using:
ms: Cuba ini sebelum guna:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Un-Indent
ms: Nyah-inden

en: Undo
ms: Abaikan

en: Undo the last action
ms: Abaikan perbuatan terakhir

en: Undo the last move
ms: Abaikan pindahan terakhir

en: Unknown system error
ms: Ralat sistem tidak diketahui

en: Up
ms: Ke Atas

en: Usage: gnome_segv appname signum
ms: Penggunaan: gnome_segv aturcara nombor_signal

en: Use Font in button with size
ms: Guna saiz tulisan untuk butang

en: User
ms: Pengguna

en: Valid chars in words:
ms: Huruf sah di dalam perkataan:

en: View
ms: Lihat

en: View the scores
ms: Lihat mata

en: View/
ms: Lihat/

en: Warning
ms: Amaran

en: Warning:
ms: Amaran:

en: Weird number in reply callback
ms: Nombor pelik bagi jawapan terima-balas

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Windows/
ms: Tetingkap

en: Word:
ms: Perkataan:

en: Workspaces:
ms: Ruangkerja:

en: X display to use
ms: Antaramuka X yang hendak diguna

en: Yes
ms: Ya

en: _About...
ms: _Mengenai...

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Close This Window
ms: T_utup Tetingkap Ini

en: _Copy
ms: _Salin

en: _End game
ms: _Tamat permainan

en: _File
ms: _Fail

en: _File/
ms: _Fail/

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Game
ms: _Permainan

en: _Help
ms: Ba_ntuan

en: _Help with this
ms: _Bantuan ini

en: _Hint
ms: _Bayangan

en: _New
ms: _Baru

en: _New game
ms: Permainan _Baru

en: _New/
ms: _Baru/

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Pause game
ms: _kaku permainan

en: _Preferences...
ms: _Tetapan...

en: _Print
ms: _Cetak

en: _Properties...
ms: _Tetapan...

en: _Redo
ms: _Semula

en: _Redo move
ms: _Pindahkan semula

en: _Replace...
ms: _ganti...

en: _Restart game
ms: Jalankan _semula permainan

en: _Revert
ms: _Kembalikan

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Scores...
ms: _Mata

en: _Select All
ms: _Pilih Semua

en: _Settings
ms: _Tetapan

en: _Settings/
ms: _Tetapan/

en: _Undo
ms: _Abaikan

en: _Undo move
ms: Abaikan pindah

en: _View
ms: _Lihat

en: _View/
ms: _Lihat/

en: _Windows
ms: Tet_ingkap

en: _Windows/
ms: Tet_ingkap/

en: get
ms: ambil

en: n
ms: t

en: no
ms: tidak

en: set
ms: tetap

en: winhints-test
ms: wmhints-test

en: yes
ms: ya
