libgnome - en to ms translation catalogue (196 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
ms: Senarai nama bagi ruangkerja pertama pengurus tetingkap.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ms: Pendarab pemecut bagi pergerakan tetikus. Nilai -1 adalah default sistem.

en: App ID
ms: ID App

en: App version
ms: Versi App

en: Application options
ms: Opsyen Aplikasi

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
ms: Hujah digunakan untuk melaksanakan program pada terminal ditakrifkan dengan kekunci 'exec'

en: Basename of the default theme used by gtk+.
ms: Nama dasar bagi tema default digunakan oleh gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
ms: _Beep bila modifier ditekan

en: Bonobo Support
ms: Sokongan Bonobo

en: Bonobo activation Support
ms: Sokongan pengaktifan Bonobo

en: Break time
ms: Masa rehat

en: Browser needs terminal
ms: Pelungsur memerlukan terminal

en: Browser understands remote
ms: Pelungsur memahami jauh

en: Can Change Accels
ms: Boleh Tukar Pemecut

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ms: Tidak menjumpai terminal, menggunakan xterm, jika ianya tak boleh dijalankan

en: Choose menu item
ms: Pilih item menu

en: Click on command button
ms: Klik pada butang arahan

en: Color Shading Type
ms: Jenis Kesuraman Warna

en: Configuration prefix where GNOME was installed
ms: Konfigurasi prefiks dimana GNOME dipasang

en: Configuration prefix where this application was installed
ms: Prefiks konfigurasi  dimana aplikasi ini dipasang

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
ms: Tak dapat mencpta direktori pemecut gnome `%s': %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
ms: Tak dpaat hantar direktori konfigurasi per-user gnome `%s': %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
ms: Tak dapat menetapkan mod 0700 pada direktori konfigurasi gnome persendirian `%s': %s

en: Create Directories
ms: Cipta Direktori

en: Create standard GNOME directories on startup
ms: Cipta direktori GNOME piawai pada permulaan

en: Cursor Blink
ms: Kelipan Kursor

en: Cursor Blink Time
ms: Masa Kelipan Kursor

en: Cursor font
ms: Font kursor

en: Cursor size
ms: Saiz Kursor

en: Cursor theme
ms: Tema kursor

en: Data prefix where GNOME was installed
ms: Prefiks data dimana GNOME dipasang

en: Data prefix where this application was installed
ms: Prefiks data dimana aplikasi ini dipasang

en: Default browser
ms: Pelungsur default

en: Default browser for all URLs
ms: Pelungsur default bagi semua URL

en: Default font
ms: Font default

en: Default help viewer
ms: Pelungsur bantuan default

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
ms: Menentukan bagaimana imej ditetapkan oleh  wallpaper_filename  dirender. Nilai yang boleh ialah "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
ms: Dimatikan jika dua kekunci ditekan serentak.

en: Disable sound server usage
ms: Batalkan penggunaan pelayan bunyi

en: Distance before a drag is started
ms: Jarak sebelum heretat dimulakan

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ms: Jarak dalam piksel dimana pentuding mesti gerak sebelum pergerakan tetikus dipecut diaktifkan. Nilai -1 adalah default sistem

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
ms: Tak menerima kekunci sebagai ditekan melainkan ditekan selama @delay milisaat

en: Double Click Time
ms: Masa Dwi-Klik

en: Draw Desktop Background
ms: Lukis LatarBelakang Desktop

en: Dynamic modules to load
ms: Modul dinamik untuk dimuatkan

en: Enable Accessibility
ms: Hidupkan kebolehcapaian

en: Enable Animations
ms: Hidupkan animasi

en: Enable ESD
ms: Hidupkan ESD

en: Enable Sound
ms: Hidupkan bunyi

en: Enable sound on startup
ms: Hidupkan bunyi pada permulaan

en: Enable sound server startup.
ms: Hidupkan permulaan pelayan bunyi.

en: Enable sound server usage
ms: Hidupkan penggunaan pelayan bunyi

en: Error message
ms: Mesej ralat

en: Error showing url: %s
ms: Ralat memapar url: %s

en: Exec Arguments
ms: Hujah Exec

en: Extra Moniker factory
ms: Kilang Moniker ekstra

en: Fallback window manager
ms: Pengurus tetingkap gantian

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
ms: Pengurus tetingkap gantian jika pengurus tetingkap pengguna tak dijumpai

en: File Icon Theme
ms: Tema Ikon Fail

en: File name of the bell sound to be played
ms: Nama fail bagi bunyi loceng untuk dimainkan

en: File to use for the background image
ms: Fail untuk digunakan bagi imej latarbelakang

en: GConf moniker
ms: Moniker GConf

en: GNOME App Datadir
ms: Datadir App GNOME

en: GNOME App Libdir
ms: Libdir App GNOME

en: GNOME App Prefix
ms: Prefiks App GNOME

en: GNOME App Sysconfdir
ms: Sysconfdir App GNOME

en: GNOME Datadir
ms: Datadir GNOME

en: GNOME GConf Support
ms: Sokongan GConf GNOME

en: GNOME Libdir
ms: Libdir GNOME

en: GNOME Library
ms: Pustaka GNOME

en: GNOME Prefix
ms: Prefiks GNOME

en: GNOME Sysconfdir
ms: Sysconfdir GNOME

en: GNOME Virtual Filesystem
ms: Sistem Fail Maya GNOME

en: GNOME path
ms: Path GNOME

en: GTK IM Preedit Style
ms: Gaya Preedit Im GTK

en: GTK IM Status Style
ms: Gaya Status IM GTK

en: Gtk+ Theme
ms: Tema GTK

en: Have GNOME draw the desktop background
ms: Adakah GNOME melukis latarbelakang desktop

en: Help document %s/%s not found
ms: Dokumen Bantuan %s/%s tak dijumpai

en: Help options
ms: Opsyen bantuan

en: Help viewer needs terminal
ms: Pelihat bantuan memerlukan terminal

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
ms: Serlahkan lokasi semasa bagi pentuding bila kekunci Kawalan ditekan atau dilepaskan

en: Host:port on which the sound server to use is running
ms: Host:port yang akan digunakan oleh pelayan bunyi sedang digunakan

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
ms: Berapa milisaat untuk ia pergi drpd 0 ke kelajuan maksimum

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
ms: Berapa milisaat ditunggu sebelum kekunci pergerakan tetikus mula beroperasi

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
ms: Berapa banyak piksel per saat untuk gerak pada kelajuan maksimum

en: How to connect to esd
ms: Bagaimana untuk menyambung esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
ms: Bagaimana menyuramkan warna latarbelakang. Nilai yang boleh adalah "horizontal-gradient", "vertical-gradient", dan "solid"

en: Human readable name
ms: Nama mersa insan

en: Human readable name of this application
ms: Nama mersa insan aplikasi ini

en: ID string to use for this application
ms: rentetan ID untuk digunakan dengan aplikasi ini

en: Icon Theme
ms: Tema Ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
ms: Tema ikon untuk digunakan pada panel, nautilus dll.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
ms: Abai beberapa tekanan pada kekunci _sama_ dalam tempoh @ milisaat

en: Informational message
ms: Mesej bermaklumat

en: Key %s not found in configuration
ms: Kekunci %s tidak dijumpai pada konfigurasi

en: Keyboard Bell Custom Filename
ms: Namafail Loceng tersendiri Papankekunci

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
ms: Warna kiri atau atas bila melukis gradien, atau warna tegar.

en: Length of a double click
ms: Panjang dwi-klik

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ms: Panjang bagi kitaran kelipan kursor, dalam milisaat

en: Library prefix where GNOME was installed
ms: Prefiks dimana Pustaka GNOME dipasang

en: Library prefix where this application was installed
ms: Prefiks pustaka dimana aplikasi ini dipasang

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
ms: Senarai aplikasi teknologi penolong untuk dimulakan bola logmasuk ke desktop GNOME

en: Locate Pointer
ms: Cari Pentuding

en: Log in
ms: Log masuk

en: Log out
ms: Log keluar

en: MODULE1,MODULE2,...
ms: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
ms: Bar Menu bolehdilerai

en: Menus Have Icons
ms: Menu Mempunyai Ikon

en: Menus Have Tearoff
ms: Menu mempunyai pengoyak

en: Miscellaneous message
ms: Mesej lain-lain

en: Monospace font
ms: Font monoruang

en: Mouse button orientation
ms: Orientasi butang tetikus

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
ms: Nama bagi font monoruang (lebar-tetap) untuk digunakan pada lokasi seperti terminal.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
ms: Nama Gaya Preedit kaedah input GTK+ digunakan oleh gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
ms: Nama bagi Gaya Status kaedah input GTK+ digunakan oleh gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
ms: Nama fonr default digunakan oleh gtk+.

en: Names of the workspaces
ms: Nama bagi ruangkerja

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
ms: Bilangan minit oleh masa menaip sebelum mod rehat bermula.

en: Opacity with which to draw the background picture
ms: Opacity untuk melukis gambar latar belakang

en: Path in which to look for installed files
ms: Path untuk mencari fail dipasang

en: Picture Filename
ms: Namafail Gambar

en: Picture Opacity
ms: Opacity Gambar

en: Picture Options
ms: Opsyen Gambar

en: Popt Context
ms: Konteks Popt

en: Popt Flags
ms: Flag Popt

en: Popt Table
ms: Jadual Popt

en: Prefix where GNOME was installed
ms: Prefiks dimana GNOME dipasang

en: Prefix where this application was installed
ms: Prefiks dimana aplikasi ini dipasang

en: Primary Color
ms: Warna Utama

en: Question dialog
ms: Dialog soalan

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
ms: warna Kanan atau Bawah bila melukis gradien, tak digunakan untuk warna tegar.Warna Kanan atau Bawah bila melukis gradien, tidak digunakan untuk warna tegar.

en: Secondary Color
ms: Warna Sekunder

en: Select check box
ms: Pilih kekotak semak

en: Single Click
ms: Klik Tunggal

en: Single click to open icons
ms: Klik tunggal untuk membuka ikon

en: Sounds for events
ms: Bunyi bagi acara

en: Startup Assistive Technology Applications
ms: Permulaan Aplikasi Teknologi Penolong

en: Status Bar on Right
ms: Bar Status pada Kanan

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
ms: Tukar butang kiri dan kanan bagi tetikus kidal

en: System events
ms: Acara sistem

en: Terminal application
ms: Aplikasi terminal

en: Terminal program to use when starting applications that require one
ms: Program terminal untuk digunakan bila memulakan aplikasi yang memerlukannya

en: The default action does not support this protocol.
ms: Aksi default tidak menyokong protokol ini.

en: The flags to use for popt
ms: Flag untuk digunakan untuk popt

en: The number of workspaces
ms: Bilangan ruangkerja

en: The number of workspaces the window manager should use
ms: Bilangan ruangkerja yang pengurus tetingkap patut guna

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
ms: Pentuding konteks popt yang GnomeProgram gunakan

en: The specified location is invalid.
ms: Lokasi dinyatakan tidak sah.

en: The table of options for popt
ms: Jadual opsyen untuk popt

en: Theme used for displaying file icons
ms: Tema digunakan untuk memapar ikon fail

en: There is no default action associated with this location.
ms: Tiada aksi default dikaitkan dengan lokasi ini.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
ms: Terdapat ralat melancarkan arahan aksi default yang dikaitkan dengan lokasi ini.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
ms: Terdapat ralat menghantar arahan aksi default yang dikaitkan dengan lokasi ini.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
ms: Ini menyatakan saiz ikon dipaparkan pada toolbar

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
ms: Terlalu banyak alias untuk satu locale, mungkin ia menunjukkan gelung

en: Toolbar Detachable
ms: Toolbar bolehdilerai

en: Toolbar Icon Size
ms: Saiz Ikon Toolbar

en: Toolbar Style
ms: Gaya Toolbar

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
ms: Gaya Toolbar. Nilai sah adalan "both", "both_horiz", "icon" dan "text"

en: Type time
ms: Masa menaip

en: Unable to find doc_id %s in the help path
ms: Tak dapat mencari doc_id %s pada path bantuan

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
ms: Tidak menjumpai domain GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
ms: Tidak menjumpai domain GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELPi.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
ms: Tak dapat memapar fail bantuan samada %s atau %s . Sila periksa pemasangan anda

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
ms: Tak dapat memapar bantuan, %s adalah bukan direktori. Sila periksa pemasangan anda.

en: Unknown error code: %d
ms: Kod ralat tak diketahui: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
ms: Ralat dalaman tak diketahui berlaku bila cuba memapar lokasi ini.

en: Unknown type
ms: Jenis tidak diketahui

en: Use Custom Font
ms: Guna Font Tersendiri

en: User interface events
ms: Acara antaramuka pengguna

en: User window manager
ms: Pengurus tetingkap pengguna

en: Version of this application
ms: Versi aplikasi ini

en: Warning message
ms: Mesej amaran

en: Whether Applications should have accessibility support
ms: Samada Aplikasi patut mempunyai sokongan kebolehcapaian

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
ms: Samada animasi patut dipaparkan. Nota: Ini adalah kekunci global, ia menukar kelakuan bagi pengurus tetingkap, panel dll.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
ms: Samada menu patut memapar ikon sebelah kemasukan menu

en: Whether menus should have a tearoff
ms: Samada menu patut mempunyai pengoyak

en: Whether the cursor should blink
ms: Samada kursor patut berkelip

en: Whether the default browser needs a terminal to run
ms: Samada pelungsur default memerlukan terminal untuk dilaksana

en: Whether the default browser understands netscape remote
ms: Samada pelungsur default memahami jauh netscape

en: Whether the default help viewer accepts URLs
ms: Samada pelihat bantuan default menerima URL

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
ms: Samada pelihat bantuan default memerlukan terminal untuk dilaksanakan

en: Whether the user can detach menubars and move them around
ms: Samada pengguna boleh melerai bar menu dan mengerakkan ke sekeliling

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
ms: Samada pengguna boleh meleraikan toolbar dan menggerakkannya sekeliling

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
ms: Samada pengguna boleh menaip pemecut baru bila menu dipopup

en: Whether to display a status bar meter on the right
ms: Samada untuk memapar meter bar status disebelah kanan

en: Whether to play sounds on user events.
ms: Samada memainkan bunyi pada acara pengguna.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
ms: Samada untuk menggunakan font sendiri pada aplikasi gtk+

en: Window manager to try first
ms: Pengurus tetingkap untuk dicuba dahulu

en: config indirect moniker
ms: Konfigurasi moniker tidak langsung

en: how long to accelerate in milliseconds
ms: berapa lama untuk memecut dalam milisaat

en: initial delay in milliseconds
ms: Selangmasa awal dalam milisaat

en: minimum interval in milliseconds
ms: Selangmasa minimum dalam saat

en: pixels per seconds
ms: piksel per saat

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ms: nilai yang boleh adalah "on", "off" dan "custom".
