system-config-date - en to ms translation catalogue (367 entries)

en: A connection with %s could not be established.  Either %s is not available or the firewall settings on your computer are blocking NTP connections.
ms: Sambungan dengan %s tidak dapat dijayakan. Samada %s tidak ada atau tetapan firewall pada komputer anda memblok sambungan NTP.

en: Africa/Abidjan
ms: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
ms: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ms: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ms: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
ms: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
ms: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
ms: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
ms: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
ms: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
ms: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ms: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ms: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ms: Afrika/Kaherah

en: Africa/Casablanca
ms: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ms: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
ms: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
ms: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ms: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ms: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
ms: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ms: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ms: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
ms: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
ms: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
ms: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ms: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
ms: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
ms: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ms: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ms: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
ms: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
ms: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
ms: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ms: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ms: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
ms: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
ms: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
ms: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
ms: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ms: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ms: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ms: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ms: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ms: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ms: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ms: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ms: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ms: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
ms: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ms: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
ms: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
ms: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
ms: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
ms: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
ms: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
ms: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
ms: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
ms: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
ms: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
ms: Amerika/Atka

en: America/Barbados
ms: Amerika/Barbados

en: America/Belem
ms: Amerika/Belem

en: America/Belize
ms: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
ms: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
ms: Amerika/Bogota

en: America/Boise
ms: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
ms: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ms: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ms: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
ms: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
ms: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
ms: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
ms: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
ms: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
ms: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
ms: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
ms: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ms: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
ms: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ms: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ms: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ms: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
ms: Amerika/Denver

en: America/Detroit
ms: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
ms: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
ms: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
ms: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ms: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
ms: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
ms: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
ms: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ms: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
ms: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
ms: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ms: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
ms: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
ms: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ms: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
ms: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
ms: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
ms: Amerika/Halifax

en: America/Havana
ms: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
ms: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ms: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
ms: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ms: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ms: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ms: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
ms: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
ms: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
ms: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
ms: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
ms: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ms: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ms: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ms: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
ms: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
ms: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
ms: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
ms: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
ms: Amerika/Maceio

en: America/Managua
ms: Amerika/Managua

en: America/Manaus
ms: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
ms: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
ms: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
ms: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
ms: Amerika/Menominee

en: America/Merida
ms: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
ms: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
ms: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
ms: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
ms: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
ms: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
ms: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
ms: Amerika/Nassau

en: America/New_York
ms: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
ms: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
ms: Amerika/Nome

en: America/Noronha
ms: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ms: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
ms: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
ms: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ms: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
ms: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ms: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ms: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
ms: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ms: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ms: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ms: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ms: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ms: Amerika/Recife

en: America/Regina
ms: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
ms: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
ms: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
ms: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ms: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ms: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ms: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ms: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
ms: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
ms: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ms: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ms: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ms: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ms: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ms: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
ms: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
ms: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ms: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
ms: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
ms: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
ms: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
ms: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ms: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
ms: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
ms: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ms: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
ms: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ms: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ms: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ms: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ms: Antartika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ms: Antartika/Kutub_Selatan

en: Antarctica/Syowa
ms: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ms: Antartika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ms: Artik/Longyearbyen

en: Asia/Singapore
ms: Asia/Singapura

en: Atlantic/Azores
ms: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ms: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ms: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
ms: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ms: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ms: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ms: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ms: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ms: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
ms: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ms: Atlantik/Stanley

en: Australia/North
ms: Australia/Utara

en: Australia/West
ms: Australia/Barat

en: Brazil/East
ms: Brazil/Timur

en: Brazil/West
ms: Brazil/Barat

en: Canada/Atlantic
ms: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
ms: Kanada/Tengah

en: Canada/East-Saskatchewan
ms: Kanada/East-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
ms: Kanada/Timur

en: Canada/Mountain
ms: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
ms: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
ms: Kanada/Pasifik

en: Canada/Saskatchewan
ms: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
ms: Kanada/Yukon

en: Cancel
ms: Batal

en: Change system date and time
ms: Tukar masa dan tarikh sistem

en: Contacting NTP server.  Please wait...
ms: Menghubungi pelayan NTP. Sila tunggu....

en: Current Time :
ms: Masa Semasa:

en: Date
ms: Tarikh

en: Date & Time
ms: Tarikh & Masa

en: Date/Time Properties
ms: Ciri-ciri Tarikh/Masa

en: Egypt
ms: Mesir

en: Error
ms: Ralat

en: Error copying timezone (from %s): %s
ms: Ralat ketika menyalin zonwaktu (dari %s): %s

en: Error removing /var/spool/postfix/etc/localtime
ms: Ralat membuang /var/spool/postfix/etc/localtime

en: Europe/Amsterdam
ms: Eropah/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ms: Eropah/Andorra

en: Europe/Athens
ms: Eropah/Athens

en: Europe/Belfast
ms: Eropah/Belfast

en: Europe/Belgrade
ms: Eropah/Belgrade

en: Europe/Berlin
ms: Eropah/Berlin

en: Europe/Bratislava
ms: Eropah/Bratislava

en: Europe/Brussels
ms: Eropah/Brussels

en: Europe/Bucharest
ms: Eropah/Bucharest

en: Europe/Budapest
ms: Eropah/Budapest

en: Europe/Chisinau
ms: Eropah/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ms: Eropah/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ms: Eropah/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ms: Eropah/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ms: Eropah/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ms: Eropah/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ms: Eropah/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ms: Eropah/Kiev

en: Europe/Lisbon
ms: Eropah/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ms: Eropah/Ljubljana

en: Europe/London
ms: Eropah/London

en: Europe/Luxembourg
ms: Eropah/Luxembourg

en: Europe/Madrid
ms: Eropah/Madrid

en: Europe/Malta
ms: Eropah/Malta

en: Europe/Minsk
ms: Eropah/Minsk

en: Europe/Monaco
ms: Eropah/Monaco

en: Europe/Moscow
ms: Eropah/Moskow

en: Europe/Nicosia
ms: Eropah/Nicosia

en: Europe/Oslo
ms: Eropah/Oslo

en: Europe/Paris
ms: Eropah/Paris

en: Europe/Prague
ms: Eropah/Prague

en: Europe/Riga
ms: Eropah/Riga

en: Europe/Rome
ms: Eropah/Rom

en: Europe/Samara
ms: Eropah/Samara

en: Europe/San_Marino
ms: Eropah/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ms: Eropah/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ms: Eropah/Simferopol

en: Europe/Skopje
ms: Eropah/Skopje

en: Europe/Sofia
ms: Eropah/Sofia

en: Europe/Stockholm
ms: Eropah/Stockholm

en: Europe/Tallinn
ms: Eropah/Tallinn

en: Europe/Tirane
ms: Eropah/Tirane

en: Europe/Tiraspol
ms: Eropah/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ms: Eropah/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ms: Eropah/Vaduz

en: Europe/Vatican
ms: Eropah/Vatican

en: Europe/Vienna
ms: Eropah/Vienna

en: Europe/Vilnius
ms: Eropah/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ms: Eropah/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ms: Eropah/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ms: Eropah/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ms: Eropah/Zurich

en: Factory
ms: Kilang

en: Help is not available.
ms: Bantuan Tiada.

en: Hour :
ms: Jam :

en: Indian/Antananarivo
ms: India/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ms: India/Chagos

en: Indian/Christmas
ms: India/Christmas

en: Indian/Cocos
ms: India/Cocos

en: Indian/Comoro
ms: India/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ms: India/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ms: India/Mahe

en: Indian/Maldives
ms: India/Maldives

en: Indian/Mauritius
ms: India/Mauritius

en: Indian/Mayotte
ms: India/Mayotte

en: Indian/Reunion
ms: India/Reunion

en: Internet Time Servers
ms: Pelayan Masa Internet

en: Japan
ms: Jepun

en: Mideast/Riyadh87
ms: Timurtengah/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
ms: Timurtengah/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
ms: Timurtengah/Riyadh89

en: Minute :
ms: Minit :

en: Network Time Protocol
ms: Protokol Masa Rangkaian

en: Pacific/Apia
ms: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
ms: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
ms: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Easter
ms: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
ms: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
ms: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ms: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ms: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ms: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ms: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ms: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ms: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ms: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
ms: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ms: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ms: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ms: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ms: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ms: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ms: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
ms: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
ms: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
ms: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
ms: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ms: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ms: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ms: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ms: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ms: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ms: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ms: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ms: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
ms: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ms: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ms: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ms: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ms: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
ms: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
ms: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
ms: Pasifik/Yap

en: Please select the nearest city in your timezone:
ms: Sila pilih bandar terdekat pada zonwaktu anda:

en: Please specify an NTP server to use.
ms: Sila nyatakan pelayan NTP untuk digunakan.

en: Second :
ms: Saat :

en: Select the timezone for the system.
ms: Pilih zonwaktu bagi sistemm.

en: Singapore
ms: Singapura

en: System clock uses UTC
ms: Jam sistem menggunakan UTC

en: SystemV/AST4
ms: SistemV/AST4

en: SystemV/AST4ADT
ms: SistemV/AST4ADT

en: SystemV/CST6
ms: SistemV/CST6

en: SystemV/CST6CDT
ms: SistemV/CST6CDT

en: SystemV/EST5
ms: SistemV/EST5

en: SystemV/EST5EDT
ms: SistemV/EST5EDT

en: SystemV/HST10
ms: SistemV/HST10

en: SystemV/MST7
ms: SistemV/MST7

en: SystemV/MST7MDT
ms: SistemV/MST7MDT

en: SystemV/PST8
ms: SistemV/PST8

en: SystemV/PST8PDT
ms: SistemV/PST8PDT

en: SystemV/YST9
ms: SistemV/YST9

en: SystemV/YST9YDT
ms: SistemV/YST9YDT

en: The NTP initscript (%s) does not seem to be functioning properly.  Try running 'rpm -V ntp' to see if the initscript has been modified.  system-config-date will exit now.
ms: initscript NTP (%s) tak berfungsi dengan betul.  Cuba laksana 'rpm -V ntp' untuk melihat samada initscript telah diubahsuai.  system-config-date akan keluar sekarang.

en: Time
ms: Masa

en: Timezone Selection
ms: Pemilihan Zon masa

en: Turkey
ms: Turki

en: You must be root to run timeconfig.
ms: Anda mesti menjadi root untuk melaksanakan timeconfig.

en: Your computer can synchronize its clock with a remote time server using the Network Time Protocol.
ms: Komputer anda boleh sinkronisasi jamnya dengan pelayan masa jauh menggunakan Protokol Masa Rangkaian.

en: _Date & Time
ms: _Tarikh & Masa

en: _Enable Network Time Protocol
ms: _HIdupkan Protokol Masa Rangkaian

en: _Server:
ms: _Pelayan:

en: _System clock uses UTC
ms: Jam _sistem menggunakan UTC

en: _Time Zone
ms: Zon _Waktu
