xchat 2.0.2pre1 - en to ms translation catalogue (517 entries)

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ms: 
    
    Taip /HELP <arahan> untuk lebih maklumat, atau /HELP -l

en: 
    Commands Available:
ms: 
    Arahan yang Ada:

en: 
    No help available on that command.
ms: 
    Tiada bantuan yang ada bagi larahan itu.

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %u
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s   Max CPS: %d
ms:       Fail: %s
      Kpd/Drpd: %s
          Saiz: %u
         Liang: %d
     Nombor IP: %s
     Masa Mula: %s  Max CPS: %d

en:   %-20s offline
ms:   %-20s luartalian

en:   %-20s online
ms:   %-20s dalamtalian

en:   Ignore list is empty.
ms:   Senarai abai kosong.

en: $ Number
ms: $ Nombor

en: %UChannel          Users   Topic%O
ms: %USaluran          Pengguna   Topik%O

en: (Disabled)
ms: (Dimatikan)

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ms: * Melaksanakan IRC sebagai root adalah bodoh! Anda sepatutnya
     mencipta satu akaun pengguna dan menggunakannya untuk logmasuk

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ms: **** AKHIR LOG PADA %s

en: *NEW*
ms: *BARU*

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 ditambah ke senarai notifikasi.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 kini dikenali sebagai $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang ban pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang katakunci saluran

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang jemputan pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang had pengguna

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan ban ban pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan katakunci saluran kepada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan had saluran kepada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan jemputan pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan mod $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives channel operator status to %C11$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi status operator saluran kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives voice to %C11$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi voice kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel half-operator status from %C11$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang status semi-operator saluran drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel operator status from %C11$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang status operator saluran drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes voice from %C11$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang voice drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
ms: -%C10-%C11-%O$tTersedia menawarkan CHAT kepada $1

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
ms: -%C10-%C11-%O$tSaluran $1 dicipta pada $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
ms: -%C10-%C11-%O$tSaluran $1 mod: $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
ms: -%C10-%C11-%O$tTersambung. Kini menglogmasuk..

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
ms: -%C10-%C11-%O$tMenyambung ke %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C liang %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
ms: -%C10-%C11-%O$tSambungan gagal. Ralat: $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ms: -%C10-%C11-%O$tSambungan DCC CHAT terjalin dengan %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
ms: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT kepada %C11$1%O dibatalkan.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O lost. $4.
ms: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT dengan %C11$1%O hilang. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
ms: -%C10-%C11-%O$tMenawarkan  DCC CHAT kepadad $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tDiterima '$1%O' drpd $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP $1 drpd $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP $1 drpd $2 (ke $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP Sound $1 drpd $2

en: <none>
ms: <tiada>

en: A-Z, Ops first
ms: A-Z, Op dahulu

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ms: ADDBUTTON <nama> <aksi>, tambah butang dibawah senarai-pengguna

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ms: ALLCHAN <arahan>, hantar arahan ke semua saluran yang anda sertai

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ms: ALLSERV <arahan>, hantar arahan ke semua pelkayan yang anda masuk

en: AWAY [<reason>], sets you away
ms: AWAY [<alasan>], menetapkan anda away

en: Abort
ms: Abai

en: Aborted
ms: Dibatalkan

en: About X-Chat
ms: Perihal X-Chat

en: Accept
ms: Terima

en: Accept invalid cert.
ms: Terima sijil yg tidak sah

en: Action
ms: Aksi

en: Active
ms: Aktif

en: Add
ms: Tambah

en: Add New
ms: Tambah Baru

en: Add new
ms: Tambah baru

en: Address to bind to:
ms: Alamat untuk diikat:

en: American Samoa
ms: Samoa Amerika

en: Announce your away messages to all channels
ms: Umumkan mesej away ke semua saluran

en: Antarctica
ms: Antarctika

en: Apply
ms: Terap

en: Apply Match to:
ms: Terapkan Padanan ke:

en: Auto Accept Direct Chat
ms: Auto Terima Chat  Langsung

en: Auto Accept Files
ms: Auto Terima Fail

en: Auto Open Dialog Windows
ms: Auto Buka Tetingkap Dialog

en: Auto Reconnect to Server
ms: Auto Sambung semula ke Pelayan

en: Auto Rejoin when Kicked
ms: Auto Sertai bila Ditendang

en: Auto Replace...
ms: Auto Ganti...

en: Auto open DCC chat list
ms: Auto buka senarai chat DCC

en: Auto open DCC receive list
ms: Auto buka senarai penerimaan DCC

en: Auto open DCC send list
ms: Auto buka senarai hantaran DCC

en: Auto reconnect delay:
ms: Selang masa Auto ulang sambung:

en: Automatic nick completion
ms: Auto sempurna gelaran

en: Away reason
ms: Alasan away

en: Background image:
ms: Imej latarbelakang:

en: Background:
ms: Latar _Belakang

en: Bad arguments for user command.
ms: Hujah teruk ke arahan pengguna

en: Ban List...
ms: Senarai Ban

en: Ban time
ms: Masa ban

en: Bosnia and Herzegovina
ms: Bosnia Herzegovina

en: Bottom
ms: Bawah

en: Browse...
ms: Lungsur...

en: CLEAR, Clears the current text window
ms: CLEAR, Kosongkan teks tetingkap semasa

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ms: CLOSE, Tutup tetingkap/tab semasa

en: COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
ms: COUNTRY <kod>, cari kod negara , eg: my = malaysia

en: CTCP Replies...
ms: Balas CTCP...

en: C_lear Text
ms: Teks Je_rnih

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: Canada
ms: Kanada

en: Cancel
ms: Batal

en: Cannot access %s
ms: Tak dapat mengakses %s

en: Cannot assign that address
ms: Tak dapat mengumpukkan alamat

en: Cannot create ~/.xchat2
ms: Tak dapat mencipta ~/.xchat2

en: Cannot read that file.
ms: Tidak dapat membaca fail itu.

en: Cannot write to that file.
ms: Tidak dapat menulis ke fail itu.

en: Categories
ms: Kategori

en: Cayman Islands
ms: Kepulauan Cayman

en: Central African Republic
ms: Republik Afrika Tengah

en: Channel
ms: Saluran

en: Channel List...
ms: Senarai Saluran...

en: Channel Name
ms: Nama Saluran

en: Channel Tab...
ms: Tab Saluran...

en: Channel Window...
ms: Tetingkap Saluran...

en: Channel name
ms: Nama saluran

en: Channel:
ms: Saluran:

en: Character Chart
ms: Carta Aksara

en: Character Set:
ms: Set Aksara:

en: Chatting
ms: Berchat

en: Christmas Island
ms: Kepulauan Krismas

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear list
ms: Kosongkan senarai

en: Clear rawlog
ms: Kosongkan log mentah

en: Close
ms: Tutup

en: Close Tab
ms: Tutup Tab

en: Cocos Islands
ms: Kepulauan Coco

en: Colombia
ms: Kolombia

en: Colored nicks
ms: Gelaran berwarna

en: Colors
ms: Warna

en: Command
ms: Arahan

en: Congo
ms: Kongo

en: Connect
ms: Sambung

en: Connect Command:
ms: Arahan  Sambungan:

en: Connect in a _new tab
ms: Sambung di tab ba_ru

en: Connection refused
ms: Sambungan ditolak

en: Connection timed out
ms: Sambungan melebihi hadmasa

en: Convert spaces to underscore
ms: Tukar ruang ke underscore

en: Cook Islands
ms: Kepulauan Cook

en: Copy
ms: Salin

en: Country: %s
ms: Negara: %s

en: Cycle until connected
ms: Kitar sehingga disambung

en: Czech Republic
ms: Republik Czech

en: DCC IP address:
ms: Alamat IP DCC:

en: DCC String
ms: Rentetan DCC

en: DCC Type
ms: Jenis DCC

en: DISCON, Disconnects from server
ms: DISCON, Putus daripada pelayan

en: DNS Lookup
ms: Carian DNS

en: Date
ms: Tarikh

en: Default away message:
ms: Mesej away default:

en: Default part message:
ms: Mesej keluar saluran default:

en: Default quit message:
ms: Mesej keluar pelayan default:

en: Delete
ms: Padam

en: Description
ms: Huraian

en: Destination filename
ms: Fail destinasi

en: Detach Tab
ms: Leraikan Tab

en: Dialog Buttons...
ms: Butang Dialog...

en: Direct Chat...
ms: Chat Langsung...

en: Disconnect
ms: Putus

en: Dominican Republic
ms: Republik Dominica

en: Done
ms: Selesai

en: Download files to:
ms: Muatturun fail ke:

en: EDIT ME
ms: EDIT SAYA

en: East Timor
ms: Timor Larose

en: Edit Events
ms: Edit Acara

en: Edit This Menu...
ms: Edit Menu Ini...

en: Edit mode
ms: Mod edit

en: Educational Institution
ms: Istitusi Pendidikan

en: Egypt
ms: Mesir

en: Enter nickname to add:
ms: Masukkan nama gelaran untuk ditambah:

en: Enter reason to kick %s:
ms: Masukkan alasan untuk tendang %s:

en: Equatorial Guinea
ms: Equitorial Guinea

en: Error
ms: Ralat

en: Error opening keys config file
ms: Ralat membuka fail konfig kekunci

en: Event
ms: Acara

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ms: Menjangka baris data (bermula Dx{:|!}) tapi dapat:
    %s
    
    Pemuatan diabatalkan, sila perbetulkan %s/keybindings.conf

en: External
ms: Luaran

en: Failed
ms: Gagal

en: Failed to open font:
    
    %s
ms: Gagal membuka font:
    
    %s

en: Falkland Islands
ms: Kepulauan Falkland

en: Faroe Islands
ms: Kepulauan Faroe

en: File
ms: Fail

en: File Receive...
ms: Fail Diterima...

en: File Send...
ms: Fail Dihantar...

en: File transfers
ms: Pemindahan fail

en: Filename
ms: Namafail

en: Find
ms: Cari

en: Find:
ms: Cari:

en: First DCC send port:
ms: Liang hantaran DCC Pertama:

en: Foreground:
ms: LatarDepan:

en: Former Czechoslovakia
ms: Bekas Czechoslovakia

en: Former USSR
ms: Bekas Soviet

en: France
ms: Perancis

en: From
ms: Daripada

en: Full name
ms: Nama penuh

en: General
ms: Umum

en: Germany
ms: Jerman

en: Get my IP from IRC server
ms: Dapatkan IP saya dari pelayan IRC

en: Give Ops
ms: Beri Ops

en: Government
ms: Kerajaan

en: Graph
ms: Graf

en: Great Britain
ms: Britain

en: Greece
ms: Greek

en: Help
ms: Bantuan

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Hide Version
ms: Sorok Versi

en: Host
ms: Hos

en: Host unknown
ms: Hos tak diketahui

en: Hostmask
ms: Hosmask

en: Hostname
ms: Namahos

en: I can't save an empty list!
ms: Saya tak dapat simpan senarai kosong

en: I need /bin/sh to run!
ms: Saya perlukan /bin/sh untuk dilaksanakan!

en: I'm busy
ms: Saya sibuk

en: IP address
ms: Alamat IP

en: Idle time
ms: Masa leka

en: Ignore
ms: Abai

en: Ignore List...
ms: Senarai Abaikan...

en: Ignore Stats:
ms: Abaikan Stat:

en: Ignore User
ms: Abaikan Pengguna

en: In filenames, before sending
ms: Pada namafail, sebelum menghantar

en: Indent nicks
ms: Inden gelaran

en: Info
ms: Maklumat

en: Info text
ms: Teks maklumat

en: Input box
ms: kotak input

en: Insert color code
ms: Masukkan kod warna

en: Interface
ms: Antaramuka

en: International
ms: Antarabangsa

en: Internic Commercial
ms: Internic Komersil

en: Internic Network
ms: Rangkaian Internic

en: Internic Non-Profit Organization
ms: Oraganisasi bukan-komersil Internic

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
ms: Tafsir %C, %B sebagai Warna, Bold dll

en: Interpret %nnn as an ASCII value
ms: Tafsir %nnn sebagai nilai ASCII

en: Invisible
ms: Ghaib

en: Invite
ms: Jemput

en: Invite Only
ms: Jemputan Sahaja

en: Invite:
ms: Jemput:

en: Italy
ms: Itali

en: Japan
ms: Jepun

en: Join Channel
ms: Sertai Saluran

en: Join Channel...
ms: Sertai Saluran...

en: Join Channels:
ms: Sertai Saluran:

en: Key
ms: Kekunci

en: Key Bindings...
ms: Ikatan Kekunci...

en: Keyword
ms: katakunci

en: Kick
ms: Tendang

en: Kick/Ban
ms: Tendang/Ban

en: Last DCC send port:
ms: Liang hantaran DCC Akhir:

en: Last Msg: %s
ms: Msj Terakhir: %s

en: Last Seen
ms: Terakhir Dilihat

en: Left
ms: Kiri

en: List display options:
ms: Tak dapat memapar opsyen:

en: Lists
ms: Senarai

en: Load From
ms: Muatkan Dari

en: Load Plugin or Script...
ms: Muatkan Plugin atau skrip...

en: Logging
ms: Menglog

en: MIME Type
ms: Jenis MIME

en: Marked Away
ms: Ditanda Away

en: Marshall Islands
ms: Kepulauan Marshall

en: Mask
ms: Topengan

en: Max. speed for one transfer
ms: Kelajuan maksimum bagi satu penghantaran

en: Menu Bar
ms: Bar Menu

en: Message
ms: Mesej

en: Military
ms: Tentera

en: Mode
ms: Mod

en: Mode char
ms: Aksara mod

en: Modes string
ms: Rentetan mod

en: Move "%s" _up
ms: Naikkan "%s"  ke _atas

en: Move Dn
ms: Turun Bawah

en: Move Up
ms: Naik Atas

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
ms: NAMES, Senaraikan gelaran pada saluran semasa

en: NO
ms: TIDAK

en: Name
ms: Nama

en: Netherlands
ms: Belanda

en: Network
ms: Rangkaian

en: Network setup
ms: Tetapan rangkaian

en: Networks
ms: Rangkaian

en: Neutral Zone
ms: Zon Berkecuali

en: Never
ms: Tidak sekali

en: Never-give-up ReConnect
ms: Ulang Sambung Jangan-putus-asa

en: New
ms: Baru

en: New Data:
ms: Data Baru:

en: New Filename
ms: Namafail Baru

en: New Message:
ms: Mesej Baru:

en: New Network
ms: Rangkaian Baru

en: New Shell Tab...
ms: Tab Shell Baru...

en: New nickname
ms: Gelaran baru

en: Nick
ms: Gelaran

en: Nick Name:
ms: Nama Gelaran:

en: Nick Names:
ms: Nama Gelaran:

en: Nick being tried
ms: Gelaran sedang dicuba

en: Nick completion suffix:
ms: Suffik penyempurnaan gelaran

en: Nick of person who changed the topic
ms: Gelaran orang yang menukar topik

en: Nick of person who have been invited
ms: TGelaran bagi siapa yang telah dijemput

en: Nick of person who invited you
ms: Gelaran orang yang anda ingin jemput

en: Nickname
ms: Gelaran

en: Nickname in use
ms: Gelaran sudah digunakan

en: No active DCCs
ms: Tiada DCC aktif

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ms: Tiada saluran disertai. Cuba /join #<saluran>

en: No other tabs open, quit xchat?
ms: Tiada tab lain dibuka, keluar xchat?

en: No route to host
ms: Tiada route ke hos

en: No server list on startup
ms: Tiada senarai pelayan pada permulaan

en: No such command.
ms: Tiada arahan sebegitu.

en: No such plugin found.
ms: Tiada plugin dijumpai.

en: No topic is set
ms: Tiada topik ditetapkan

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
ms: Tiada xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?

en: Norfolk Island
ms: Kepulauan Norfolk

en: North Korea
ms: Korea Utara

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ms: Tidak disambung. Cuba /server <hos [<liang>]>

en: Notice
ms: Notis

en: Notice:
ms: Notis:

en: Notify List...
ms: Senarai Makluman...

en: Number of notify items
ms: Bilangan item makluman

en: Offline
ms: LuarTalian

en: Old Filename
ms: Namafail Lama

en: Old School ARPAnet
ms: ARPAnet Sekolah Lama

en: Old nickname
ms: Gelaran lama

en: Online
ms: DalamTalian

en: Open
ms: Buka

en: Open Dialog Window
ms: Buka Tetingkap Dialog

en: Open channels in:
ms: Buka saluran pada:

en: Pathname
ms: Nama path

en: Philippines
ms: Filipina

en: Ping Server
ms: Ping Pelayan

en: Pop new tabs to front
ms: Buka tab baru dihadapan

en: Port
ms: Liang

en: Position
ms: Posisi

en: Preferences...
ms: Keutamaan...

en: Print Texts File
ms: Cetak Fail Teks

en: Push input line into history but doesn't send to server
ms: Tolak baris input ke sejarah tapi tidak hantar ke pelayan

en: Quit
ms: Keluar

en: Raw Log...
ms: Log Mentah...

en: Real Name:
ms: Nama Sebenar:

en: Realname: %s
ms: Nama sebenar: %s

en: Reason
ms: Alasan

en: Receive Server Notices
ms: Terima Notis Pelayan

en: Receive Wallops
ms: Terima Wallop

en: Receiver
ms: Penerima

en: Reconnect
ms: UlangSambung

en: Recv
ms: Terima

en: Refresh
ms: Segarkan

en: Refresh the list
ms: Segarkan senarai

en: Reload Settings
ms: Ulangmuat Tetapan

en: Remove
ms: Buang

en: Resume
ms: Sambung

en: Reverse DNS
ms: DNS Songsang

en: Right
ms: Kanan

en: Russian Federation
ms: Persekutuan Rusia

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
ms: S. Georgia dan S. Sandwich Isles.

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ms: SAY <teks>, hantar teks ke objek pada tetingkap semasa

en: S_ettings
ms: _Tetapan

en: Saudi Arabia
ms: Arab Saudi

en: Save
ms: Simpan

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save Settings now
ms: Simpan Tetapan sekarang

en: Save Settings on exit
ms: Simpan Tetapan bila keluar

en: Save Text...
ms: Simpan Teks...

en: Save list to a file
ms: Simpan senarai ke satu fail

en: Save rawlog
ms: Simpan log mentah

en: Save rawlog...
ms: Simpanlog mentah...

en: Save the list
ms: Simpan senarai

en: Scrollback lines:
ms: Baris skrol belakang:

en: Search Text...
ms: Teks Carian...

en: Search buffer is empty.
ms: Penimbal carian kosong.

en: Seconds
ms: Saat

en: Secret
ms: Rahsia

en: Select a Plugin or Script to load
ms: Pilih Plugin atau skrip  untuk dimuatkan

en: Select a file to save to
ms: Pilih fail untuk disimpan

en: Select an output filename
ms: Pilih fail output

en: Select color
ms: Pilih warna

en: Select font
ms: Pilih font

en: Send file to %s
ms: Kirim fail kepada %s

en: Sent
ms: Hantar

en: Server
ms: Pelayan

en: Server Information
ms: Maklumat Pelayan

en: Server Links
ms: Pautan Pelayan

en: Server List...
ms: Senarai Pelayan...

en: Server Name
ms: Nama Pelayan

en: Server Password:
ms: Katalaluan Pelayan:

en: Server Tab...
ms: Tab Pelayan...

en: Server Window...
ms: Tetingkap Pelayan...

en: Server: %s
ms: Pelayan: %s

en: Servername
ms: Nama Pelayan

en: Servers
ms: Pelayan

en: Settings saved.
ms: Tetapan disimpan.

en: Shift
ms: Shif

en: Show away once
ms: Papar away sekali

en: Show tabs at:
ms: Papar Tab pada:

en: Singapore
ms: Singapura

en: Size
ms: Saiz

en: Slovak Republic
ms: Republik Slovak

en: Solomon Islands
ms: Kepulauan Solomon

en: Sort
ms: Isih

en: Sound
ms: Bunyi

en: Sound file:
ms: Fail bunyi:

en: South Africa
ms: Afrika Selatan

en: South Korea
ms: Korea Selatan

en: Spain
ms: Sepanyol

en: St. Kitts and Nevis
ms: St. Kitts dan Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
ms: St. Perre and Miquelon

en: StartTime
ms: MasaMula

en: Suriname
ms: Surinam

en: Tabs
ms: Tab

en: Take Ops
ms: Ambil Ops

en: Test All
ms: Uji Semua

en: Text
ms: Teks

en: Text Events...
ms: Acara Teks...

en: Text box
ms: Kekotak teks

en: That plugin is refusing to unload.
ms: Plugin ini enggan dinyahmuatkan.

en: The CTCP event
ms: Acara CTCP

en: The Channel it's going to
ms: Saluran ini akan

en: The Packet
ms: Paket

en: The action
ms: Aksi

en: The channel
ms: Saluran

en: The channel being joined
ms: Saluran yang disertai

en: The creator
ms: Pencipta

en: The host of the person
ms: Hos orang itu

en: The key
ms: Kekunci

en: The limit
ms: Had

en: The message
ms: Mesej

en: The nick of the joining person
ms: Gelaran bagi orang yang masuk

en: The nick of the person
ms: Gelaran orang itu

en: The nick of the person leaving
ms: Gelaran orang yang keluar

en: The nick of the person of did the deop'ing
ms: Gelaran orang yang menarikbalik op

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan semi-op

en: The nick of the person who did the op'ing
ms: Gelaran orang yang memberi op

en: The nick of the person who did the voice'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan voice

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ms: Gelaran orang yang di'semi-op'kan

en: The nick of the person who has been voice'ed
ms: Gelaran orang yang telah di'voice'kan

en: The nick of the person who set the key
ms: Gelaran orang yang menetapkan kekunci

en: The nick of the person who set the limit
ms: Gelaran orang yang menetapkan had

en: The nick who removed the key
ms: Gelaran orang yang membuang kekunci

en: The nickname of the kicker
ms: Namagelaran penendang

en: The person being kicked
ms: Orang yang ditendang

en: The reason
ms: Alasan

en: The sound
ms: Bunyi

en: The text
ms: Teks

en: The time
ms: Masa

en: The time in x.x format (see below)
ms: Masa dalam format x.x (lihat bawah)

en: There was an error loading key bindings configuration
ms: Terdapat ralat memuatkan konfigurasi ikatan kekunci

en: There was an error parsing the string
ms: Terdapat ralat menghantar rentetan

en: This command moves the current tab family to the left
ms: Arahan ini memindah keluarga tab semasa ke kiri

en: This command moves the current tab family to the right
ms: Arahan ini memindah keluarga tab semasa ke kanan

en: This command moves the front tab left by one
ms: Arahan ini memindah tab hadapan ke  kiri satu langkah

en: This command moves the front tab right by one
ms: Arahan ini memindah tab hadapan ke kanan satu langkah

en: Time
ms: Masa

en: Time stamp format:
ms: Format setem masa

en: Time stamp text
ms: Teks setem masa

en: To
ms: Kepada

en: To/From
ms: Kpd/Drpd

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ms: Terlalu banyak arahanpengguna rekursif, dibatalkan.

en: Top
ms: Atas

en: Topic
ms: Topik

en: Topic Bar
ms: Bar Topik

en: Topic Protection
ms: Perlindungan Topik

en: Topic for %s is: %s
ms: Topik bagi %s ialah: %s

en: Trace
ms: Surih

en: Transparent background
ms: Latar belakang telus

en: Trinidad and Tobago
ms: Trinidad dan Tobago

en: Turkey
ms: Turki

en: Turks and Caicos Islands
ms: Kepulauan Caicos dan Turks

en: URL Grabber...
ms: Penggenggam URL

en: URL Handlers...
ms: Pengendali URL...

en: US Virgin Islands
ms: Pulau Virgin Amerika Syarikat

en: UnIgnore User
ms: Nyah-abai Pengguna

en: Unignore
ms: Nyah-abai

en: United Arab Emirates
ms: Emiriah Arab Bersatu

en: United States Medical
ms: Perubatan Amerika Syarikat

en: United States of America
ms: Amerika Syarikat

en: Unknown
ms: Entah

en: Unknown Command. Try /help
ms: Arahan tidak diketahui. Cuba /help

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ms: Aksi tidak dikenali %s pada fail konfig ikatan kekunci.
    Pemuatan diabatalkan, sila perbetulkan %s/keybindings.conf

en: Unknown arg '%s' ignored.
ms: Hujah tidak diketahui '%s' diabaikan.

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
ms: Namakekunci tidak dikenali %s pada fail konfig ikatan kekunci.
    Pemuatan diabatalkan, sila perbetulkan %s/keybindings.conf

en: Unsorted
ms: Tidak Diisih

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: Use secure SSL
ms: Guna SSL selamat

en: User
ms: Pengguna

en: User Commands...
ms: Arahan Pengguna...

en: User Limit
ms: Had Pengguna

en: User List
ms: Senarai Pengguna

en: User Name:
ms: Nama Pengguna:

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
ms: Statistik Pengguna dan Saluran: %d/%d Pengguna pada %d/%d Saluran

en: User defined commands:
ms: Arahan ditakrif pengguna:

en: User list
ms: Senarai pengguna

en: User: %s
ms: Pengguna: %s

en: UserHost
ms: HosPengguna

en: Userlist Buttons...
ms: Butang Senarai Pengguna...

en: Userlist Popup...
ms: Popup Senarai Pengguna...

en: Username
ms: Namapengguna

en: Users
ms: Pengguna

en: Version
ms: Versi

en: Waiting
ms: Menunggu

en: Wallis and Futuna Islands
ms: Kepulauan Futuna dan Wallis

en: Western Sahara
ms: Sahara Barat

en: Who
ms: Siapa

en: Who set the ban
ms: Siapa yang menetapkan ban

en: Windows
ms: Tetingkap

en: X-Chat: CTCP Replies
ms: X-Chat: Balasan CTCP

en: X-Chat: Channel List (%s)
ms: X-Chat: Senarai Saluran (%s)

en: X-Chat: DCC Chat List
ms: X-Chat: Senarai DCC Chat

en: X-Chat: Dialog buttons
ms: X-Chat: Butang dialog

en: X-Chat: Edit Key Bindings
ms: X-Chat: Edit Ikatan kekunci

en: X-Chat: Notify List
ms: X-Chat: Senarai Makluman

en: X-Chat: Preferences
ms: X-Chat: Keutamaan

en: X-Chat: Rawlog (%s)
ms: X-Chat: Log Mentah (%s)

en: X-Chat: Search
ms: X-Chat: Carian

en: X-Chat: Server List
ms: X-Chat: Senarai Pelayan

en: X-Chat: URL Grabber
ms: X-Chat: Penggenggam URL

en: X-Chat: URL Handlers
ms: X-Chat: Pengendali URL

en: X-Chat: User menu
ms: X-Chat: Menu pengguna

en: X-Chat: Userlist buttons
ms: X-Chat: Butang Senarai pengguna

en: YES
ms: YA

en: Yemen
ms: Yaman

en: Z-A, Ops last
ms: Z-A, Op Akhir

en: _About
ms: _Perihal

en: _Add new network
ms: _Tambah rangkaian baru

en: _Add new server
ms: _Tambah pelayan baru

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Load...
ms: _Muat ...

en: _Remove "%s"
ms: _Buang "%s"

en: _Server
ms: _Pelayan

en: _UnLoad
ms: _Nyahmuat

en: _Window
ms: _Tetingkap

en: mIRC colors:
ms: Warna mIRC:
