kbd 1.10 - en to nl translation catalogue (215 entries)

en: 			    interpret character action codes to be from the
    			    specified character set
nl: 			    teken-actiecodes interpreteren als zijnde van de
    			    opgegeven tekenset

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
nl: 
    
    Geëscapede scancodes e0 xx (hex)

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
nl: 
    Druk op een toets - Ctrl-D zal dit programma afbreken

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
nl: 
    Herkende optietoets namen en hun kolomnummers:

en: 
    The following synonyms are recognized:
nl: 
    De volgende synoniemen worden herkend:

en: 
    openvt: could not open %s R/W (%s)
nl: 
    openvt: kon %s niet lezen/schrijven openen (%s)

en: 
    usage: dumpkeys [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	    display this help text
    	-i --short-info	    display information about keyboard driver
    	-l --long-info	    display above and symbols known to loadkeys
    	-n --numeric	    display keytable in hexadecimal notation
    	-f --full-table	    don't use short-hand notations, one row per keycode
    	-1 --separate-lines one line per (modifier,keycode) pair
    	   --funcs-only	    display only the function key strings
    	   --keys-only	    display only key bindings
    	   --compose-only   display only compose key combinations
    	-c --charset=
nl: 
    gebruik: dumpkeys [opties...]
    
    geldige opties zijn:
    
    	-h --help	    deze hulptekst weergeven
    	-i --short-info	    informatie over toetsenbord stuurprogramma weergeven
    	-l --long-info	    bovenstaande weergeven en symbolen die bekend zijn bij loadkeys
    	-n --numeric	    toetsentabel in hexadecimale notatie weergeven
    	-f --full-table	    niet korte notaties gebruiken, één regel per toetscode
    	-1 --separate-lines één regel per (optietoets,toetscode) paar
    	   --funcs-only	    alleen de functietoets teksten weergeven
    	   --keys-only	    alleen toetsbindingen weergeven
    	   --compose-only   alleen samenstel toetscombinaties weergeven
    	-c --charset=

en:         use `openvt -f' to force.
nl:         gebruik `openvt -f' om te forceren.

en: # not alt_is_meta: on keymap %d key %d is bound to
nl: # niet alt_is_meta: op toetsenkaart %d is toets %d gebonden aan

en: %-15s for %s
nl: %-15s voor %s

en: %s from %s
nl: %s van %s

en: %s: %s: Warning: line too long
nl: %s: %s: Waarschuwing: regel te lang

en: %s: 0: illegal VT number
nl: %s: 0: onjuist VT nummer

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Slecht Unicode bereik corresponderend met lettertype-positie bereik 0x%x-0x%x

en: %s: Bad call of readpsffont
nl: %s: Slechte aanroep van readpsffont

en: %s: Bad end of range (0x%lx)
nl: %s: Slecht einde van bereik (0x%lx)

en: %s: Bad end of range (0x%x)
nl: %s: Slecht einde van bereik (0x%x)

en: %s: Bad input line: %s
nl: %s: Slechte invoerregel: %s

en: %s: Bad magic number on %s
nl: %s: Slecht magisch nummer op %s

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
nl: %s: Er moet een Unicode bereik zijn, corresponderend met een bereik van lettertype posities

en: %s: Error reading input font
nl: %s: Fout bij lezen invoerlettertype

en: %s: Glyph number (0x%lx) past end of font
nl: %s: Glyph getal (0x%lx) na einde van lettertype

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
nl: %s: Glyph getal (0x%x) groter dan lengte lettertype

en: %s: Input file: bad input length (%d)
nl: %s: Invoerbestand: slechte invoerlengte (%d)

en: %s: Input file: trailing garbage
nl: %s: Invoerbestand: troep aan het einde

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
nl: %s: Unicode bereik U+%x-U+%x is niet van dezelfde lengte als lettertype-positie bereik 0x%x-0x%x

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
nl: %s: Niet-ondersteunde psf bestandsmodus (%d)

en: %s: Unsupported psf version (%d)
nl: %s: Niet-ondersteunde psf versie (%d)

en: %s: VT 1 is the console and cannot be deallocated
nl: %s: VT 1 is de console en kan niet worden vrijgegeven

en: %s: Warning: line too long
nl: %s: Waarschuwing: regel te lang

en: %s: background will look funny
nl: %s: achtergrond zal er grappig uitzien

en: %s: bad utf8
nl: %s: slechte utf8

en: %s: bug in do_loadtable
nl: %s: softwarefout in do_loadtable

en: %s: cannot find any keymaps?
nl: %s: kan geen toetsenbordkaarten vinden?

en: %s: could not deallocate console %d
nl: %s: kon console %d niet vrijgeven

en: %s: deallocating all unused consoles failed
nl: %s: vrijgeven van alle ongebruikte consoles mislukt

en: %s: error setting keyboard mode
nl: %s: fout bij instellen toetsenbordmodus

en: %s: font position 32 is nonblank
nl: %s: lettertype positie 32 is niet-wit

en: %s: input font does not have an index
nl: %s: invoerlettertype heeft geen index

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
nl: %s: lege unikaart wordt niet geladen
    (als u dit echt wil, kunt u optie -f gebruiken)

en: %s: out of memory
nl: %s: geheugentekort

en: %s: out of memory?
nl: %s: geheugentekort?

en: %s: plain map not allocated? very strange ...
nl: %s: ruwe afbeelding niet toegewezen? erg vreemd ...

en: %s: psf file with unknown magic
nl: %s: psf bestand met onbekend magie

en: %s: short ucs2 unicode table
nl: %s: korte ucs2 unicode tabel

en: %s: short unicode table
nl: %s: korte unicode tabel

en: %s: short utf8 unicode table
nl: %s: korte utf8 unicode tabel

en: %s: trailing junk (%s) ignored
nl: %s: rotzooi (%s) aan het einde genegeerd

en: %s: unknown option
nl: %s: onbekende optie

en: %s: unknown utf8 error
nl: %s: onbekende utf8 fout

en: %s: wiped it
nl: %s: gewist

en: %s: zero input character size?
nl: %s: invoer tekengrootte nul?

en: %s: zero input font length?
nl: %s: invoerlettertype lengte nul?

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
nl: 0 is een fout; voor 1-88 (0x01-0x58) is scancode gelijk aan toetscode

en: ?UNKNOWN?
nl: ?ONBEKEND?

en: Appended Unicode map
nl: Unicode kaart achteraan toegevoegd

en: Bad character height %d
nl: Slechte tekenhoogte %d

en: Bad character width %d
nl: Slechte tekenbreedte %d

en: Bad input file size
nl: Slechte invoerbestand grootte

en: Bad input line: %s
nl: Slechte invoerregel: %s

en: Cannot find %s font
nl: Kan lettertype %s niet vinden

en: Cannot find default font
nl: Kan standaardlettertype niet vinden

en: Cannot open /dev/port
nl: Kan /dev/port niet openen

en: Cannot open font file %s
nl: Kan lettertype bestand %s niet openen

en: Cannot read console map
nl: Kan console kaart niet lezen

en: Cannot stat map file
nl: Kan kaartbestand niet vinden

en: Cannot write font file
nl: Kan lettertypebestand niet schrijven

en: Cannot write font file header
nl: Kan kop van lettertypebestand niet schrijven

en: Couldnt get a file descriptor referring to the console
nl: Kon geen bestandsbeschrijver opvragen die verwijst naar de console

en: Couldnt open %s
nl: Kon %s niet openen

en: Current default flags:
nl: Huidige standaardopties:

en: Current flags:
nl: Huidige opties:

en: Current leds:
nl: Huidige leds:

en: Error opening /dev/kbd.
nl: Fout bij openen /dev/kbd.

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
nl: Fout bij verwerken symbolische kaart uit `%s', regel %d

en: Error reading %s
nl: Fout bij lezen %s

en: Error reading current flags setting. Maybe you are not on the console?
nl: Fout bij lezen huidige optie-instelling. Mogelijk werkt u niet op de console?

en: Error reading current led setting from /dev/kbd.
nl: Fout bij lezen huidige led-instelling van /dev/kbd.

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?
nl: Fout bij lezen huidige led-instelling. Mogelijk is stdin geen VT?

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?
nl: Fout bij lezen huidige instelling. Mogelijk is stdin niet een VT?

en: Error reading map from file `%s'
nl: Fout bij lezen kaart uit bestand `%s'

en: Error resetting ledmode
nl: Fout bij opnieuw instellen ledmodus

en: Error writing map to file
nl: Fout bij schrijven kaart naar bestand

en: Error writing screendump
nl: Fout bij schrijven schermafdruk

en: Found nothing to save
nl: Niets gevonde om op te slaan

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
nl: Hmm - een lettertypen van restorefont? Alleen de eerste helft wordt gebruikt.

en: Invalid number of lines
nl: Onjuist aantal regels

en: KDGKBENT error at index %d in table %d
nl: KDGKBENT fout op positie %d in tabel %d

en: KDGKBENT error at index 0 in table %d
nl: KDGKBENT fout op positie 0 in tabel %d

en: KDGKBSENT failed at index %d:
nl: KDGKBSENT mislukt op positie %d:

en: KIOCGLED unavailable?
nl: KIOCGLED onbeschikbaar?

en: KIOCSLED unavailable?
nl: KIOCSLED onbeschikbaar?

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
nl: Bezig met laden %d-teken %dx%d (%d) lettertype

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
nl: Bezig met laden %d-teken %dx%d (%d) lettertype uit bestand %s

en: Loading %d-char %dx%d font
nl: Bezig met laden %d-teken %dx%d lettertype

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
nl: Bezig met laden %d-teken %dx%d lettertype uit bestand %s

en: Loading Unicode mapping table...
nl: Bezig met laden Unicode afbeeldtabel...

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
nl: Bezig met laden binaire direct-naar-lettertype schermkaart uit bestand %s

en: Loading binary unicode screen map from file %s
nl: Bezig met laden binaire unicode schermkaart uit bestand %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
nl: Bezig met laden symbolische schermkaart uit bestand %s

en: Loading unicode map from file %s
nl: Bezig met laden unicode kaart uit bestand %s

en: Meta key gives Esc prefix
nl: Meta toets geeft Esc voorvoegsel

en: Meta key sets high order bit
nl: Meta toets stelt hoogste-orde bit in

en: New default flags:
nl: Nieuwe standaardopties:

en: New flags:
nl: Nieuwe opties:

en: New leds:
nl: Nieuwe leds:

en: No final newline in combine file
nl: Geen afsluitende witregel in combinatiebestand

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
nl: Oude #scanregel: %d  Nieuwe #scanregels: %d  Tekenhoogte: %d

en: Old default flags:
nl: Oude standaardopties:

en: Old flags:
nl: Oude opties:

en: Old leds:
nl: Oude leds:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
nl: Oude modus: %dx%d  Nieuwe modus: %dx%d

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
nl: Ruwe scancodes xx (hex) tegenover toetscodes (dec)

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
nl: Gelezen %d-teken %dx%d lettertype uit bestand %s

en: Reading font file %s
nl: Bezig met lezen lettertype bestand %s

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
nl: Opgeslagen %d-teken %dx%d lettertypebestand op %s

en: Saved screen map in `%s'
nl: Schermkaart opgeslagen in `%s'

en: Saved unicode map on `%s'
nl: Unicode kaart opgeslagen op `%s'

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
nl: Vreemd ... het scherm is zowel in %dx%d en %dx%d ??

en: Strange mode for Meta key?
nl: Vreemde modus voor Meta toets?

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
nl: Symbolen herkend door %s:
    (numerieke waarde, symbool)

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
nl: Het toetsenbord is in Unicode (UTF-8) modus

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
nl: Het toetsenbord is in middelruwe (toetscode) modus

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
nl: Het toetsenbord is in ruwe (scancode) modus

en: The keyboard is in some unknown mode
nl: Het toetsenbord is in een onbekende modus

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
nl: Het toetsenbord is in de standaard (ASCII) modus

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
nl: Dit bestand bevat drie lettertypen: 8x8, 8x14 en 8x16. Geef a.u.b.
    aan welke u wilt laden met optie -8, -14 of -16.

en: Too many files to combine
nl: Teveel bestanden om te combineren

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
nl: Toetssnelheid ingesteld op %.1f cps (vertraging = %d ms)

en: Usage:
    	%s [-C console] [-o map.orig]
nl: Gebruik:
    	%s [-C console] [-o kaart.orig]

en: Usage:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
nl: Gebruik:
    	%s [-i in-lettertype] [-o uit-lettertype] [-it in-tabel] [-ot uit-tabel] [-nt]

en: Usage:
    	%s [-s] [-C console]
nl: Gebruik:
    	%s [-s] [-C console]

en: Usage:
    	%s infont [outtable]
nl: Gebruik:
    	%s in-lettertype [uit-tabel]

en: Usage:
    	%s infont intable outfont
nl: Gebruik:
    	%s in-lettertype in-tabel uit-lettertype

en: Usage:
    	%s infont outfont
nl: Gebruik:
    	%s in-lettertype uit-lettertype

en: Usage:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
nl: Gebruik:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Dus,
    	setleds +caps -num
    zal CapsLock instellen, NumLock wissen en ScrollLock onveranderd laten.
    De instellingen voor en na de verandering (als die er zijn) worden gemeld
    als de -v optie is gegeven of als er geen verandering is verzocht.
    Normaal gesproken beïnvloedt setleds de vt-optie instellingen
    (en deze uiten zich meestal in de leds).
    Met -L stelt setleds alleen de leds in, en laat het de opties onveranderd.
    Met -D stelt setleds zowel de opties als de standaardopties in, zodat
    de opties niet zullen veranderen na een opvolgende reset.

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
nl: Gebruik:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Elke vt heeft zijn eigen versie van deze bit. Gebruik
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    om de instellingen van een andere vt te veranderen.
    De instelling voor en na de verandering wordt gerapporteerd.

en: Usage: kbdrate [-V] [-s] [-r rate] [-d delay]
nl: Gebruik: kbdrate [-V] [-s] [-r frequentie] [-d vertraging]

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or /usr/lib/kbd/*/.
nl: Gebruik: setfont [schrijfopties] [-<N>] [nieuwlettertype..] [-m consolekaart] [-u unicodekaart]
      schrijfopties (dit gebeurt voor het laden van het bestand):
        -o  <bestandsnaam>  Huidige lettertype schrijven naar <bestandsnaam>
        -O  <bestandsnaam>  Huidige lettertype en unicode kaart schrijven naar <bestandsnaam>
        -om <bestandsnaam>  Huidige consolekaart schrijven naar <bestandsnaam>
        -ou <bestandsnaam>  Huidige unicode kaart schrijven naar <bestandsnaam>
    Als er geen nieuwlettertype en geen -[o|O|om|ou|m|u] optie is gegeven,
    wordt een standaard lettertype geladen:
        setfont         Lettertype "default[.gz]" laden
        setfont -<N>    Lettertype "default8x<N>[.gz]" laden
    De -<N> optie selecteert een lettertype uit de codepagina die drie lettertypen bevat:
        setfont -{8|14|16} codepagina.cp[.gz]   Het 8x<N> lettertype laden uit codepagina.cp
    Expliciet (met -m of -u) of impliciet (in het lettertypebestand) gegeven kaarten
    zullen worden geladen, en, in het geval van consolekaarten, worden geactiveerd.
        -h<N>      (geen spatie) Letterhoogte forceren.
        -m <fn>    Console schermkaart laden.
        -u <fn>    Lettertype unicodekaart laden.
        -m geen    Laden en activeren van schermkaart onderdrukken.
        -u geen    Laden van een unicode kaart onderdrukken.
        -v        Wees luidruchtig.
        -C <cons>  Aangeven welk console apparaat gebruikt moet worden.
        -V        Versie weergeven en afsluiten.
    Bestanden worden geladen uit de huidige map of uit /usr/lib/kbd/*/.

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
nl: Bij het laden van verschillende lettertypen, moeten ze alle psf lettertypen zijn - %s is dat niet

en: When loading several fonts, all must have the same height
nl: Bij het laden van verschillende lettertypen, moeten ze allemaal dezelfde hoogte hebben

en: When loading several fonts, all must have the same width
nl: Bij het laden van verschillende lettertypen, moeten ze allemaal dezelfde breedte hebben

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
nl: U vroeg om lettergrootte %d, maar alleen 8, 14 en 16 zijn hier mogelijk.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
nl: [ als u dit onder X probeert, werkt het mogelijk
    niet omdat de X server ook /dev/console leest ]

en: appendunicode: illegal unicode %u
nl: appendunicode: ongeldige unicode %u

en: assuming iso-8859-1 %s
nl: er wordt iso-8859-1 aangenomen %s

en: assuming iso-8859-15 %s
nl: er wordt iso-8859-15 aangenomen %s

en: assuming iso-8859-2 %s
nl: er wordt iso-8859-2 aangenomen %s

en: assuming iso-8859-3 %s
nl: er wordt iso-8859-3 aangenomen %s

en: assuming iso-8859-4 %s
nl: er wordt iso-8859-4 aangenomen %s

en: bug: getfont called with count<256
nl: softwarefout: getfont aangeroepen met count<256

en: cannot change translation table
nl: kan vertaaltabel niet wijzigen

en: caught signal %d, cleaning up...
nl: signaal %d opgevangen, bezig met opschonen...

en: code outside bounds
nl: code buiten bereik

en: couldn't read %s
nl: kon %s niet lezen

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
nl: kon %s niet lezen, en kan ioctl niet weergeven

en: dumpkeys version %s
nl: dumpkeys versie %s

en: entries
nl: ingangen

en: entry
nl: ingang

en: error executing  %s
nl: fout bij uitvoeren  %s

en: error reading scancode
nl: fout bij lezen scancode

en: even number of arguments expected
nl: even aantal argumenten verwacht

en: failed to get keycode for scancode 0x%x
nl: opvragen toetscode voor scancode 0x%x mislukt

en: failed to restore original translation table
nl: herstellen originele vertaaltabel mislukt

en: failed to restore original unimap
nl: herstellen originele unikaart mislukt

en: failed to set scancode %x to keycode %d
nl: instellen scancode %x naar toetscode %d mislukt

en: impossible: not meta?
nl: onmogelijk: niet meta?

en: kb mode was %s
nl: kb modus was %s

en: kbd_mode: error reading keyboard mode
nl: kbd_mode: fout bij lezen toetsenbordmodus

en: keycode %3d %s
nl: toetscode %3d %s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
nl: toetscode bereik ondersteund door kernel:           1 - %d

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
nl: mapscrn: kan kaartbestand _%s_ niet openen

en: max nr of compose definitions: %d
nl: max aantal samenstel definities: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
nl: max aantal acties verbindbaar met een toets:         %d

en: new state:
nl: nieuwe status:

en: nr of compose definitions in actual use: %d
nl: aantal samenstel definities dat nu wordt gebruikt: %d

en: number of function keys supported by kernel: %d
nl: aantal functietoetsen ondersteund door kernel: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %d
nl: aantal toetsenbordkaarten dat nu wordt gebruikt:                 %d

en: of which %d dynamically allocated
nl: waarvan %d dynamisch toegewezen

en: off
nl: uit

en: old state:
nl: oude status:

en: on
nl: aan

en: openvt: %s: illegal vt number
nl: openvt: %s: onjuist vt nummer

en: openvt: Cannot open %s read/write (%s)
nl: openvt: kan %s niet lezen/schrijven openen (%s)

en: openvt: Unable to open %s: %s
nl: openvt: kan %s niet openen: %s

en: openvt: Unable to set new session (%s)
nl: openvt: kan geen nieuwe sessie instellen (%s)

en: openvt: cannot check whether vt %d is free
nl: openvt: kan niet controleren of vt %d vrij is

en: openvt: cannot find a free vt
nl: openvt: kan geen vrije vt vinden

en: openvt: could not deallocate console %d
nl: openvt: kon console %d niet vrijgeven

en: openvt: only root can use the -u flag.
nl: openvt: alleen root kan de -u optie gebruiken.

en: openvt: using VT %s
nl: openvt: VT %s wordt gebruikt

en: openvt: vt %d is in use; command aborted
nl: openvt: vt %d is in gebruik; opdracht afgebroken

en: plus before %s ignored
nl: plus voor %s genegeerd

en: press
nl: druk

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
nl: druk op een toets (het programma breekt 10s na laatste toetsaanslag af)...

en: ranges of action codes supported by kernel:
nl: bereiken van actiecodes ondersteund door kernel:

en: release
nl: loslaten

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
nl: resizecons:
    aanroep is:  resizecons KOLOMMENxRIJEN  of:  resizecons KOLOMMEN RIJEN
    of: resizecons -lines RIJEN, met RIJEN één van 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot find videomode file %s
nl: resizecons: kan geen grafische modus-bestand %s vinden

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
nl: resizecons: kan I/O toegangsrechten niet opvragen.

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
nl: resizecons: vergeet niet TERM te veranderen (mogelijk naar con%dx%d of linux-%dx%d)

en: resizecons: the command `%s' failed
nl: resizecons: de opdracht `%s' is mislukt

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
nl: setfont: kan niet herstellen uit zowel teken-ROM als uit een bestand. Lettertype onveranderd.

en: setfont: too many input files
nl: setfont: teveel invoerbestanden

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
nl: showkey versie %s
    
    gebruik: showkey [opties...]
    
    geldige opties zijn:
    
    	-h --help	deze hulptekst weergeven
    	-a --ascii	de decimaal/octaal/hex waarden weergeven van de toetsen
    	-s --scancodes	alleen de ruwe scancodes weergeven
    	-k --keycodes	alleen de geïnterpreteerde toetscodes weergeven (standaard)

en: unknown charset %s - ignoring charset request
nl: onbekende tekenset %s - tekenset verzoek wordt genegeerd

en: unrecognized argument: _%s_
nl: niet-herkend argument: _%s_

en: usage: %s
nl: gebruik: %s

en: usage: %s [-v] [-o map.orig] map-file
nl: gebruik: %s [-v] [-o kaart.orig] kaartbestand

en: usage: chvt N
nl: gebruik: chvt N

en: usage: getkeycodes
nl: gebruik: getkeycodes

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s]
nl: gebruik: kbd_mode [-a|-u|-k|-s]

en: usage: screendump [n]
nl: gebruik: screendump [n]

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
nl: gebruik: setkeycode scancode toetscode ...
     (waar scancode ofwel xx ofwel e0xx is, gegeven in hexadecimaal,
      en toetscode gegeven is in decimal)

en: usage: showconsolefont [-v|-V]
    (probably after loading a font with `setfont font')
nl: gebruik: showconsolefont [-v|-V]
    (waarschijnlijk na het laden van een lettertype met `setfont lettertype')
