libc 2.3.2 - en to nl translation catalogue (1213 entries)

en: 		Access Rights :
nl: 		Toegangsrechten :

en: 		Attributes    :
nl: 		Kenmerken     :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
nl: 	%s [-abkCLNTM][-Dnaam[=waarde]] [-i grootte] [-I [-K seconden]] [-Y pad] invoerbestand

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
nl: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o uitvoerbestand] [invoerbestand]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
nl: 	%s [-n netid]* [-o uitvoerbestand] [invoerbestand]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
nl: 	%s [-s netsoort]* [-o uitvoerbestand] [invoerbestand]

en: 	Access rights:
nl: 	Toegangsrechten:

en: 	Entry data of type %s
nl: 	Ingangsgegevens van soort %s

en: 	Name       : %s
nl: 	Naam       : %s

en: 	Public Key :
nl: 	Openbare sleutel :

en: 	Type         : %s
nl: 	Soort        : %s

en: 	Universal addresses (%u)
nl: 	Universele adressen (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
nl: 	[%d]	Naam          : %s

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
nl: 
    %s buffer:
    
    %15s  buffer staat aan
    %15Zd  voorgestelde grootte
    %15ld  seconden levenstijd voor positieve ingangen
    %15ld  seconden levenstijd voor negatieve ingangen
    %15ld  buffertreffers op positieve ingangen
    %15ld  buffertreffers op negatieve ingangen
    %15ld  buffermissers op positieve ingangen
    %15ld  buffermissers op negatieve ingangen
    %15ld%% aantal buffertreffers
    %15s  controleer /etc/%s voor wijzigingen

en: 
    Group Members :
nl: 
    Groepsleden :

en: 
    Time to Live  :
nl: 
    Tijd te leven  :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
nl:        rpcinfo -b programmanummer versienummer

en:        rpcinfo -d prognum versnum
nl:        rpcinfo -d programmanummer versienummer

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
nl:        rpcinfo [ -n poortnummer ] -t host programmanummer [ versienummer ]

en:       no
nl:       nee

en:      yes
nl:      ja

en:     Data Length = %u
nl:  Gegevenslengte = %u

en:     Explicit members:
nl:     Expliciete leden:

en:     Explicit nonmembers:
nl:     Expliciete niet-leden:

en:     Implicit members:
nl:     Impliciete leden:

en:     Implicit nonmembers:
nl:     Impliciete niet-leden:

en:     No explicit members
nl:     Niet-expliciete leden

en:     No explicit nonmembers
nl:     Niet-expliciete niet-leden

en:     No implicit members
nl:     Niet-impliciete leden

en:     No implicit nonmembers
nl:     Niet-impliciete niet-leden

en:     No recursive members
nl:     Niet-recursieve leden

en:     No recursive nonmembers
nl:     Niet-recursieve niet-leden

en:     Recursive members:
nl:     Recursieve leden:

en:    program vers proto   port
nl:    programma versie protocol poort

en:   or:
nl:   of:

en:  (SKIPPED)
nl:  (OVERGESLAGEN)

en:  (changed)
nl:  (gewijzigd)

en:  (rule from "%s", line %d)
nl:  (regel van "%s", regel %d)

en:  [OPTION...]
nl:  [OPTIE...]

en: "%s" is no directory; ignored
nl: "%s" is geen map; genegeerd

en: "%s", line %d: %s
nl: "%s", regel %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
nl: "Zone %s" regel en -l optie sluiten elkaar uit

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
nl: "Zone %s" regel en -p optie sluiten elkaar uit

en: "infile" is required for template generation flags.
nl: "invoerbestand" is vereist voor sjabloonaanmaakopties.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
nl: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter vereist een waarde

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
nl: %.*s: Onbekende ARGP_HELP_FMT parameter

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
nl: %1$s: definitie eindigt niet met `END %1$s'

en: %d libs found in cache `%s'
nl: %d bibliotheken gevonden in buffer `%s'

en: %s in ruleless zone
nl: %s in regelloze zone

en: %s is a 32 bit ELF file.
nl: %s is een 32-bits ELF-bestand.

en: %s is a 64 bit ELF file.
nl: %s is een 64-bits ELF-bestand.

en: %s is for unknown machine %d.
nl: %s is voor onbekende machine %d.

en: %s is not a known library type
nl: %s is geen bekende bibliotheeksoort

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
nl: %s is niet een gedeeld objektbestand (Soort: %d).

en: %s is not a symbolic link
nl: %s is geen symbolische koppeling

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
nl: %s%s%s:%u: %s%sBewering `%s' mislukt.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
nl: %s%s%s:%u: %s%sOnverwachte fout: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
nl: %s%sOnbekend signaal %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
nl: %s: %d (min/plus)teken-uitbreiding niet juist gedaan

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
nl: %s: <mb_cur_max> moet groter zijn dan <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
nl: %s: C-voorverwerker mislukt met afsluitcode %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
nl: %s: C-voorverwerker mislukt met signaal %d

en: %s: Can't create %s: %s
nl: %s: Kan %s niet aanmaken: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
nl: %s: Kan map %s niet aanmaken: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
nl: %s: Kan niet koppelen van %s naar %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
nl: %s: Kan %s niet openen: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
nl: %s: Kan %s niet verwijderen: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
nl: %s: Kan %s niet ontkoppelen: %s

en: %s: Error closing %s: %s
nl: %s: Fout bij sluiten %s: %s

en: %s: Error reading %s
nl: %s: Fout bij lezen %s

en: %s: Error writing %s
nl: %s: Fout bij schrijven %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
nl: %s: Schrikkelregel in niet-schrikkelseconden bestand %s

en: %s: Memory exhausted: %s
nl: %s: Geheugen uitgeput: %s

en: %s: More than one -L option specified
nl: %s: Meerdere -L opties opgegeven

en: %s: More than one -d option specified
nl: %s: Meerdere -d opties opgegeven

en: %s: More than one -l option specified
nl: %s: Meerdere -l opties opgegeven

en: %s: More than one -p option specified
nl: %s: Meerdere -p opties opgegeven

en: %s: More than one -y option specified
nl: %s: Meerdere -y opties opgegeven

en: %s: Too many arguments
nl: %s: Teveel argumenten

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
nl: %s: `%s' meerdere keren genoemd in definitie van gewicht %d

en: %s: `%s' must be a character
nl: %s: `%s' moet een teken zijn

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
nl: %s: `%s' waarde komt niet overeen met `%s' waarde

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
nl: %s: `-1' moet de laatste ingang in veld `%s' zijn

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
nl: %s: `forward' (voorwaards) en `backward' (achterwaards) sluiten elkaar uit

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
nl: %s: `position' (positie) moet ofwel voor een specifiek niveau in alle secties worden gebruikt ofwel voor geen

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
nl: %s: `translit_start' (translitereren begin) sectie eindigt niet met `translit_end' (translitereren einde)

en: %s: bad symbol <%.*s>
nl: %s: fout symbool <%.*s>

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
nl: %s: bytereeks van eerste teken van reeks is niet lager dan bytereeks van het laatste teken

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
nl: %s: bytereeksen van eerste en laatste teken moeten dezelfde lengte hebben

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
nl: %s: kan `%s' niet hebben als einde van weglatingsbereik

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
nl: %s: kan niet opnieuw ordenen na %.*s: symbool niet bekend

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
nl: %s: teken `%s' in tekenafbeelding niet te representeren met één byte

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
nl: %s: teken `%s', nodig als standaardwaarde, niet te representeren met één byte

en: %s: character `%s' not defined in charmap while needed as default value
nl: %s: teken `%s' niet gedefinieerd in tekenafbeelding maar nodig als standaardwaarde

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
nl: %s: teken `%s' niet gedefinieerd maar nodig als standaardwaarde

en: %s: command was '%s', result was %d
nl: %s: opdracht was '%s', resultaat was %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
nl: %s: richtingsaanduiding in tekenreeks %Zd in `era' veld is niet '+' of '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
nl: %s: richtingsaanduiding in tekenreeks %Zd in `era' veld is niet een enkel teken

en: %s: duplicate `default_missing' definition
nl: %s: dubbele `default_missing' (standaard ontbrekend) definitie

en: %s: duplicate category version definition
nl: %s: dubbele definitie categorieversie

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
nl: %s: dubbele declaratie van sectie `%s'

en: %s: duplicate definition of `%s'
nl: %s: dubbele definitie van `%s'

en: %s: empty category description not allowed
nl: %s: lege categoriebeschrijving niet toegestaan

en: %s: empty weight string not allowed
nl: %s: lege gewichtstekenreeks niet toegestaan

en: %s: error in state machine
nl: %s: fout in toestandenmachine

en: %s: field `%s' declared more than once
nl: %s: veld `%s' meerdere keren gedeclareerd

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
nl: %s: veld `%s' bevat niet precies 10 ingangen

en: %s: field `%s' must not be empty
nl: %s: veld `%s' mag niet leeg zijn

en: %s: field `%s' not defined
nl: %s: veld `%s' niet gedefinieerd

en: %s: field `%s' undefined
nl: %s: veld `%s' ongedefinieerd

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
nl: %s: troep aan einde van verplaatsingswaarde in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
nl: %s: troep aan einde van begindatum in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
nl: %s: troep aan einde van einddatum in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: incomplete `END' line
nl: %s: onvolledige `END'-regel

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
nl: %s: ongeldige stuurcode `%%%c' in veld `%s'

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
nl: %s: ongeldige stuurcode in veld `%s'

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
nl: %s: ongeldig getal voor verplaatsing in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: invalid number of sorting rules
nl: %s: ongeldig aantal sorteerregels

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
nl: %s: ongeldige begindatum in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
nl: %s: ongeldige einddatum in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: invalid value for field `%s'
nl: %s: ongeldige waarde voor veld `%s'

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
nl: %s: taal afkorting `%s' niet gedefinieerd

en: %s: line %d: bad command `%s'
nl: %s: regel %d: slechte opdracht `%s'

en: %s: line %d: cannot specify more than %d services
nl: %s: regel %d: kan niet meer dan %d diensten opgeven

en: %s: line %d: expected `on' or `off', found `%s'
nl: %s: regel %d: verwacht `on' of `off' (aan of uit), gevonden `%s'

en: %s: line %d: expected service, found `%s'
nl: %s: regel %d: dienst verwacht, `%s' gevonden

en: %s: line %d: ignoring trailing garbage `%s'
nl: %s: regel %d: troep aan einde genegeerd `%s'

en: %s: line %d: list delimiter not followed by domain
nl: %s: regel %d: lijstscheidingsteken niet gevolgd door domein

en: %s: line %d: list delimiter not followed by keyword
nl: %s: regel %d: lijstscheidingsteken niet gevolgd door sleutelwoord

en: %s: missing `order_end' keyword
nl: %s: ontbrekend `order_end' (volgorde einde) sleutelwoord

en: %s: missing `reorder-end' keyword
nl: %s: ontbrekend `reorder-end' (opnieuw ordenen einde) sleutelwoord

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
nl: %s: ontbrekend `reorder-sections-end' (opnieuw ordenen secties einde) sleutelwoord

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
nl: %s: ontbrekend tijdperkformaat in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
nl: %s: ontbrekende tijdperknaam in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
nl: %s: meerdere sorteerdefinities voor sectie `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
nl: %s: meerdere sorteerdefinities voor naamloze sectie

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
nl: %s: geen juiste reguliere uitdrukking voor veld `%s': %s

en: %s: no identification for category `%s'
nl: %s: geen identificatie voor categorie `%s'

en: %s: no representable `default_missing' definition found
nl: %s: niet representeerbare `default_missing' (standaard ontbrekend) definitie gevonden

en: %s: not enough sorting rules
nl: %s: niet genoeg sorteerregels

en: %s: numeric country code `%d' not valid
nl: %s: numerieke landcode `%d' niet geldig

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is dubbelzinnig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie`-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie`-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
nl: %s: volgorde voor `%.*s' reeds gedefinieerd bij %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
nl: %s: volgorde voor sorteerelement %.*s nog niet gedefinieerd

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
nl: %s: volgorde voor sorteersymbool %.*s nog niet gedefinieerd

en: %s: output would overwrite %s
nl: %s: uitvoer zou %s overschrijven

en: %s: premature end of file
nl: %s: vroegtijdig einde-van-bestand

en: %s: profiler found no PLTREL in object %s
nl: %s: profileerder heeft geen PLTREL in objekt gevonden %s

en: %s: profiler out of memory shadowing PLTREL of %s
nl: %s: profileerder heeft geheugentekort bij schaduwen van PLTREL van %s

en: %s: section `%.*s' not known
nl: %s: sectie `%.*s' niet bekend

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
nl: %s: begindatum is ongeldig in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
nl: %s: einddatum is ongeldig in tekenreeks %Zd in `era' veld

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
nl: %s: weglatingsteken van symbolisch bereik mag niet direct gevolgd worden door `order_end' (volgorde einde)

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
nl: %s: weglatingsteken van symbolisch bereik mag niet direct `order_start' (volgorde begin) opvolgen

en: %s: syntax error
nl: %s: syntaxisfout

en: %s: syntax error in definition of new character class
nl: %s: syntaxisfout in definitie van nieuwe tekenklasse

en: %s: syntax error in definition of new character map
nl: %s: syntaxisfout in definitie van nieuwe tekenafbeelding

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
nl: %s: tabel voor klasse "%s": %lu bytes

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
nl: %s: tabel voor afbeelding "%s": %lu bytes

en: %s: table for width: %lu bytes
nl: %s: tabel voor breedte: %lu bytes

en: %s: terminology language code `%s' not defined
nl: %s: terminologie taalcode `%s' niet gedefinieerd

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
nl: %s: het symbool van begin en einde van reeks moet staan voor tekens

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
nl: %s: derde operand voor waarde van veld `%s' mag niet groter zijn dan %d

en: %s: too few values for field `%s'
nl: %s: te weinig waarden voor veld `%s'

en: %s: too many rules; first entry only had %d
nl: %s: teveel regels; eerste ingang had slechts %d

en: %s: too many values
nl: %s: teveel waarden

en: %s: too many values for field `%s'
nl: %s: teveel waarden voor veld `%s'

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
nl: %s: transliteratie gegevens van locale `%s' niet beschikbaar

en: %s: unable to open %s: %m
nl: %s: kan %s niet openen: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
nl: %s: onbekend teken in naam sorteersymbool

en: %s: unknown character in equivalent definition name
nl: %s: onbekend teken in equivalente definitienaam

en: %s: unknown character in equivalent definition value
nl: %s: onbekend teken in equivalente definitiewaarde

en: %s: unknown character in field `%s'
nl: %s: onbekend teken in veld `%s'

en: %s: unknown section name `%s'
nl: %s: onbekende sectienaam `%s'

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
nl: %s: onbekend symbool `%s' in equivalente definitie

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: optie `%c%s' niet herkend

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: optie niet herkend `--%s'

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
nl: %s: gebruik is %s [ -s ] [ -v ] [ -l lokale-tijd ] [ -p posix-regels ] \
    	[ -d map ] [ -L schrikkelseconden ] [ -y jaar-is-soort ] [ bestandsnaam ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
nl: %s: gebruik is %s [ -v ] [ -c afkapwaarde ] zonenaam ...

en: %s: value for field `%s' must be a single character
nl: %s: waarde voor veld `%s' moet een enkel teken zijn

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
nl: %s: waarde voor veld `%s' moet binnen bereik %d...%d liggen

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
nl: %s: waarde voor veld `%s' mag geen lege tekenreeks zijn

en: %s: value for field `%s' must not be the empty string
nl: %s: waarde voor veld `%s' mag geen lege tekenreeks zijn

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
nl: %s: waarde van veld `int_curr_symbol' komt niet overeen met een geldige naam in ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
nl: %s: waarde van veld `int_curr_symbol' heeft verkeerde lengte

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
nl: %s: waarden voor veld `%s' moeten kleiner zijn dan 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
nl: %s: waarden voor veld `%s' mogen niet groter zijn dan %d

en: %s: values of field `%s' must not be larger than %d
nl: %s: waarden voor veld `%s' mogen niet groter zijn dan %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
nl: %s: gewichten moeten hetzelfde weglatingssymbool (ellipsis) gebruiken als de naam

en: %s: while writing output %s: %m
nl: %s: tijdens schrijven uitvoer naar %s: %m

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
nl: (PROGRAMMAFOUT) Geen versie bekend!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
nl: (PROGRAMMAFOUT) Optie had herkend moeten worden!?

en: (Unknown object)
nl: (Onbekend objekt)

en: (unknown authentication error - %d)
nl: (onbekende authentificatiefout - %d)

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
nl: *** Het bestand `%s' is gestript: geen gedetailleerde analyse mogelijk

en: *standard input*
nl: *standaard invoer*

en: , OS ABI: %s %d.%d.%d
nl: , Besturingssysteem ABI: %s %d.%d.%d

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
nl: -o UITVOERBESTAND [INVOERBESTAND]...
    [UITVOERBESTAND [INVOERBESTAND]...]

en: .lib section in a.out corrupted
nl: .lib sectie in a.out beschadigd

en: ; low version = %lu, high version = %lu
nl: ; lage versie = %lu, hoge versie = %lu

en: ; why =
nl: ; waarom =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
nl: <%s> en <%s> zijn ongeldige namen voor bereik

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
nl: <%s> en <%s> zijn ongeldige namen voor bereik

en: <SP> character must not be in class `%s'
nl: <SP> teken mag niet in klasse `%s' zijn

en: <SP> character not in class `%s'
nl: <SP> teken niet in klasse `%s'

en: Aborted
nl: Geannuleerd

en: Access Rights :
nl: Toegangsrechten :

en: Accessing a corrupted shared library
nl: Er wordt toegang gezocht tot een beschadigde gedeelde bibliotheek

en: Add locales named by parameters to archive
nl: Locales genoemd door parameters aan archief toevoegen

en: Adding %s
nl: Bezig met toevoegen %s

en: Address already in use
nl: Adres reeds in gebruik

en: Address family for hostname not supported
nl: Adresfamilie voor hostnaam niet ondersteund

en: Address family not supported by protocol
nl: Adresfamilie niet ondersteund door protocol

en: Address family not supported by protocol family
nl: Adresfamilie niet ondersteund door protocolfamilie

en: Advertise error
nl: Adverteerfout

en: Alarm clock
nl: Alarmklok

en: All requests done
nl: Alle verzoeken gedaan

en: Also draw graph for total memory consumption
nl: Ook een grafiek tekenen voor totaal geheugengebruik

en: Anode table overflow
nl: Anode-tabel overloop

en: Another string for testing.
nl: Een andere tekenreeks om te testen.

en: Archive control:
nl: Archiefbeheer:

en: Arg list too long
nl: Argumentenlijst te lang

en: Argument list too long
nl: Argumentlijst te lang

en: Argument out of domain
nl: Argument buiten domein

en: Attempt to remove a non-empty table
nl: Poging een niet-lege tabel te verwijderen

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
nl: Er wordt geprobeerd meer gedeelde bibliotheken in te koppelen dan de systeemgrens

en: Attempting to link in too many shared libraries
nl: Er wordt geprobeerd teveel gedeelde bibliotheken in te koppelen

en: Authentication OK
nl: Authentificatie gelukt

en: Authentication error
nl: Authentificatie fout

en: BOGUS OBJECT
nl: SLECHT OBJEKT

en: Bad address
nl: Slecht adres

en: Bad exchange descriptor
nl: Slechte uitwisselingsbeschrijver

en: Bad file descriptor
nl: Slechte bestandsbeschrijver

en: Bad file number
nl: Slecht bestandsgetal

en: Bad font file format
nl: Slecht lettertype bestandsformaat

en: Bad message
nl: Fout bericht

en: Bad request code
nl: Slechte verzoekcode

en: Bad request descriptor
nl: Slechte verzoekbeschrijver

en: Bad system call
nl: Slechte systeemaanroep

en: Bad value for ai_flags
nl: Slechte waarde voor ai_flags

en: Be strictly POSIX conform
nl: Strict gedragen volgens POSIX

en: Binary data
nl: Binaire gegevens

en: Block device required
nl: Blokapparaat vereist

en: Broadcast poll problem
nl: Uitzend-polsen probleem

en: Broken pipe
nl: Gebroken pijp

en: Bus error
nl: Bus fout

en: CPU time limit exceeded
nl: Grens processortijd overschreden

en: Cache expired
nl: Buffer verlopen

en: Can not access a needed shared library
nl: Kan geen toegang krijgen tot benodigde gedeelde bibliotheek

en: Can not exec a shared library directly
nl: Kan een gedeelde bibliotheek niet direct uitvoeren

en: Can't bind to server which serves this domain
nl: Kan niet binden aan de server die dit domein aanbiedt

en: Can't chdir to /
nl: Kan niet verplaatsen naar map /

en: Can't communicate with portmapper
nl: Kan niet communiceren met poortvertaler

en: Can't communicate with ypbind
nl: Kan niet communiceren met ypbind

en: Can't communicate with ypserv
nl: Kan niet communiceren met ypserv

en: Can't create temporary cache file %s
nl: Kan tijdelijk bufferbestand %s niet aanmaken

en: Can't find %s
nl: Kan %s niet vinden

en: Can't link %s to %s
nl: Kan %s niet met %s koppelen

en: Can't lstat %s
nl: Kan %s niet vinden (met lstat)

en: Can't open cache file %s
nl: Kan bufferbestand %s niet openen

en: Can't open cache file directory %s
nl: Kan bufferbestandmap %s niet openen

en: Can't open configuration file %s
nl: Kan configuratiebestand %s niet openen

en: Can't open directory %s
nl: Kan map %s niet openen

en: Can't remove old temporary cache file %s
nl: Kan oud tijdelijk bufferbestand %s niet verwijderen

en: Can't stat %s
nl: Kan %s niet vinden

en: Can't stat %s
nl: Kan %s niet vinden

en: Can't unlink %s
nl: Kan %s niet ontkoppelen

en: Cannot allocate memory
nl: Kan geen geheugen toewijzen

en: Cannot assign requested address
nl: Kan verzochte adres niet toewijzen

en: Cannot create socket for broadcast rpc
nl: Kan socket voor uitzend-rpc niet aanmaken

en: Cannot exec a shared library directly
nl: Kan een gedeelde bibliotheek niet direct uitvoeren

en: Cannot fstat file %s.
nl: Kan bestand %s niet vinden (met fstat).

en: Cannot have more than one file generation flag!
nl: Kan niet meer dan één bestandsgenereeroptie hebben!

en: Cannot lstat %s
nl: Kan %s niet vinden (met lstat)

en: Cannot mmap file %s.
nl: In geheugen afbeelden van %s mislukt.

en: Cannot receive reply to broadcast
nl: Kan antwoord op broadcast niet ontvangen

en: Cannot register service
nl: Kan dienst niet registreren

en: Cannot run nscd in secure mode as unprivileged user
nl: Kan nscd niet uitvoeren in veilige modus als gebruiker zonder privileges

en: Cannot send after socket shutdown
nl: Kan niet verzenden na afsluiten socket

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
nl: Kan niet verzenden na afsluiten overdrachtseindpunt

en: Cannot send broadcast packet
nl: Kan broadcasting pakket niet verzenden

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
nl: Kan socket-optie SO_BROADCAST niet instellen

en: Cannot specify more than one input file!
nl: Kan niet meer dan één invoerbestand opgeven!

en: Cannot stat %s
nl: Kan %s niet vinden

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
nl: Kan netid optie niet met inetd optie gebruiken!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
nl: Kan netid optie niet zonder TIRPC gebruiken!

en: Cannot use table flags with newstyle!
nl: Kan tabelopties niet gebruiken met newstyle!

en: Change to and use ROOT as root directory
nl: Gaan naar en ROOT gebruiken als root-map

en: Changing access rights of %s to %#o failed
nl: Wijzigen toegangsrechten van %s naar %#o mislukt

en: Channel number out of range
nl: Kanaalgetal buiten bereik

en: Character Separator : %c
nl: Teken-scheidingsteken : %c

en: Child exited
nl: Kind is afgesloten

en: Client credential too weak
nl: Client-identificatiegegevens te zwak

en: Columns             :
nl: Kolommen            :

en: Communication error on send
nl: Communicatiefout bij verzenden

en: Compile locale specification
nl: Locale specificatie compileren

en: Computer bought the farm
nl: Ga er even rustig bij zitten

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
nl: Dynamische koppelaar uitvoer-tijd bindingen configureren.

en: Connection refused
nl: Verbinding geweigerd

en: Connection reset by peer
nl: Verbinding door partner opnieuw ingesteld

en: Connection timed out
nl: Verbinding time-out

en: Continued
nl: Doorgegaan

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
nl: Gegeven bestanden converteren van ene codering naar andere.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije software; zie de broncode voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN
    garantie; zelfs niet van VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD
    DOEL.

en: Could not create log file "%s"
nl: Kon logbestand "%s" niet aanmaken

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
nl: C-headerbestand NAAM maken met daarin symbooldefinities

en: Create fastloading iconv module configuration file.
nl: Snelladende iconv-module configuratiebestand maken.

en: Create old-style tables
nl: Oude-stijl tabellen maken

en: Create output even if warning messages were issued
nl: Zelfs uitvoer geven als waarschuwingen zijn uitgegeven

en: Creation Time : %s
nl: Aanmaaktijd : %s

en: Cross-device link
nl: Koppeling over verschillende apparaten

en: DATAFILE [OUTFILE]
nl: GEGEVENSBESTAND [UITVOERBESTAND]

en: DES entry for netname %s not unique
nl: DES-ingang voor netnaam %s is niet uniek

en: DIRECTORY
nl: MAP

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
nl: DST niet toegestaan in SUID/SGID-programma's

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
nl: FOUT IN DYNAMISCHE KOPPELAAR!!!

en: Database for table does not exist
nl: Gegevensbank voor tabel bestaat niet

en: Database is busy
nl: Gegevensbank is bezig

en: Deadlock situation detected/avoided
nl: Situatie van totale blokkering gedetecteerd/omzeild

en: Default Access rights :
nl: Standaard toegangsrechten :

en: Destination address required
nl: Doeladres vereist

en: Device busy
nl: Apparaat bezig

en: Device not a stream
nl: Apparaat is geen stroom

en: Device or resource busy
nl: Apparaat of bron bezig

en: Directory     : %s
nl: Map           : %s

en: Directory not empty
nl: Map niet leeg

en: Disc quota exceeded
nl: Schijfquota overschreden

en: Disk quota exceeded
nl: Schijfquota overschreden

en: Do not fork and display messages on the current tty
nl: Niet vertakken en berichten op de huidige TTY weergeven

en: Do not use existing catalog, force new output file
nl: Niet bestaande catalogus gebruiken, maar een nieuw uitvoerbestand forceren

en: Domain not bound
nl: Domein niet gebonden

en: Don't add new data to archive
nl: Geen nieuwe gegevens aan archief toevoegen

en: Don't buffer output
nl: Uitvoer niet bufferen

en: Don't build cache
nl: Geen buffer bouwen

en: Don't generate links
nl: Geen koppelingen genereren

en: Dump information generated by PC profiling.
nl: Door PC-profilering gegenereerde informatie weergeven.

en: ELF file ABI version invalid
nl: ELF-bestand ABI-versie ongeldig

en: ELF file OS ABI invalid
nl: ELF-bestand OS ABI onjuist

en: ELF file data encoding not big-endian
nl: ELF-bestand gegevenscodering niet big-endian

en: ELF file data encoding not little-endian
nl: ELF-bestand gegevenscodering niet little-endian

en: ELF file version does not match current one
nl: ELF-bestand versie komt niet overeen met huidige

en: ELF file version ident does not match current one
nl: ELF-bestandsversie identificatie komt niet overeen met huidige

en: ELF file's phentsize not the expected size
nl: phentsize van ELF-bestand niet de verwachte grootte

en: ELF load command address/offset not properly aligned
nl: ELF-laadopdracht adres/positie niet juist uitgelijnd

en: ELF load command alignment not page-aligned
nl: uitlijning van ELF-laadopdracht niet pagina-uitgelijnd

en: EMT trap
nl: EMT-val

en: ENTRY
nl: INGANG

en: Encrypted data
nl: Gecodeerde gegevens

en: Entry/table type mismatch
nl: Ingang/tabelsoort komt niet overeen

en: Enumeration not supported on %s
nl: Opsomming niet ondersteund op %s

en: Error 0
nl: Fout 0

en: Error 100
nl: Fout 100

en: Error 101
nl: Fout 101

en: Error 102
nl: Fout 102

en: Error 103
nl: Fout 103

en: Error 104
nl: Fout 104

en: Error 105
nl: Fout 105

en: Error 106
nl: Fout 106

en: Error 107
nl: Fout 107

en: Error 108
nl: Fout 108

en: Error 109
nl: Fout 109

en: Error 110
nl: Fout 110

en: Error 111
nl: Fout 111

en: Error 112
nl: Fout 112

en: Error 113
nl: Fout 113

en: Error 114
nl: Fout 114

en: Error 115
nl: Fout 115

en: Error 116
nl: Fout 116

en: Error 117
nl: Fout 117

en: Error 118
nl: Fout 118

en: Error 119
nl: Fout 119

en: Error 136
nl: Fout 136

en: Error 142
nl: Fout 142

en: Error 58
nl: Fout 58

en: Error 59
nl: Fout 59

en: Error 72
nl: Fout 72

en: Error 73
nl: Fout 73

en: Error 75
nl: Fout 75

en: Error 76
nl: Fout 76

en: Error 91
nl: Fout 91

en: Error 92
nl: Fout 92

en: Error in RPC subsystem
nl: Fout in RPC-deelsysteem

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
nl: Fout bij toegang tot NIS+ koude-start bestand.  Is NIS+ wel geïnstalleerd?

en: Error in unknown error system:
nl: Fout in onbekende-fout systeem:

en: Error while talking to callback proc
nl: Fout bij praten met terugaanroep proces

en: Error writing standard output
nl: Fout bij schrijven naar standaard uitvoer

en: Error: .netrc file is readable by others.
nl: Fout: .netrc-bestand is leesbaar voor anderen.

en: Exchange full
nl: Uitwisseling vol

en: Exec format error
nl: Uitvoerbaar formaat fout

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
nl: FATAAL: systeem definieert `_POSIX2_LOCALEDEF' niet

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
nl: BESTAND bevat afbeelding van symbolische namen naar UCS4 waarden

en: Failed (unspecified error)
nl: Mislukt (fout niet aangegeven)

en: Failed to run nscd as user '%s'
nl: Uitvoeren van nscd als gebruiker '%s' mislukt

en: File %s is too small, not checked.
nl: Bestand %s is te klein, niet gecontroleerd.

en: File descriptor in bad state
nl: Bestandsbeschrijver in slechte status

en: File exists
nl: Bestand bestaat

en: File is not a cache file.
nl: Bestand is niet een bufferbestand.

en: File locking deadlock
nl: Bestandsblokkering totale blokkering

en: File locking deadlock error
nl: Bestandsblokkering fout totale blokkering

en: File name too long
nl: Bestandsnaam te lang

en: File size limit exceeded
nl: Grens bestandsgrootte overschreden

en: File table overflow
nl: Bestandstabel overloop

en: File too large
nl: Bestand te groot

en: Filters not supported with LD_TRACE_PRELINKING
nl: Filters niet ondersteund met LD_TRACE_PRELINKING

en: First string for testing.
nl: Eerste tekenreeks om te testen.

en: First/next chain broken
nl: Eerst/volgende ketting gebroken

en: Floating point exception
nl: Zwevende-punt uitzondering

en: Format to use: new, old or compat (default)
nl: Formaat om te gebruiken: nieuw, oud of compatibiliteit (standaard)

en: Full resync required for directory
nl: Volledige hersynchronisatie vereist voor map

en: Function not implemented
nl: Functie niet geschreven

en: GROUP
nl: GROEP

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
nl: Troep in ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
nl: Grafiek genereren van geheugenprofileringsgegevens

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
nl: Uitvoer lineair in de tijd genereren (standaard is lineair in het aantal functie-aanroepen)

en: Generate verbose messages
nl: Breedsprakige berichten genereren

en: Generic system error
nl: Algemene systeemfout

en: Get locale-specific information.
nl: Locale-specifieke informatie opvragen.

en: Give a short usage message
nl: Een kort gebruiksbericht geven

en: Give this help list
nl: Deze hulplijst geven

en: Gratuitous error
nl: Zinloze fout

en: Group         : %s
nl: Groep         : %s

en: Group Flags :
nl: Groepaanduidingen :

en: Group entry for "%s.%s" group:
nl: Groepingang voor "%s.%s" groep:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
nl: SECS seconden hangen (standaard 3600)

en: Hangup
nl: Ophangen

en: Haven't found "%d" in group cache!
nl: Kon "%d" niet vinden in groepbuffer!

en: Haven't found "%d" in password cache!
nl: Kon "%d" niet vinden in wachtwoordenbuffer!

en: Haven't found "%s" in group cache!
nl: Kon "%s" niet vinden in groepbuffer!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
nl: Kon "%s" niet vinden in hostsbuffer!

en: Haven't found "%s" in password cache!
nl: Kon "%s" niet vinden in wachtwoordenbuffer!

en: Host is down
nl: Host is onbereikbaar

en: Host name lookup failure
nl: Opzoeken hostnaam mislukt

en: I/O error
nl: Invoer/Uitvoer fout

en: I/O possible
nl: I/O mogelijk

en: IOT trap
nl: IOT-val

en: Identifier removed
nl: Identificeerder verwijderd

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
nl: Bestand %s genegeerd omdat het geen gewoon bestand is.

en: Illegal byte sequence
nl: Ongeldige bytereeks

en: Illegal instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Illegal object type for operation
nl: Ongeldige objektsoort voor bewerking

en: Illegal seek
nl: Ongeldige zoekopdracht

en: Inappropriate file type or format
nl: Ongepaste bestandssoort of formaat

en: Inappropriate ioctl for device
nl: Ongepaste ioctl voor apparaat

en: Inappropriate operation for background process
nl: Ongepaste bewerking voor achtergrondproces

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Information:
nl: Informatie:

en: Input Files:
nl: Invoerbestanden:

en: Input file %s not found.
nl: Invoerbestand %s niet gevonden.

en: Input/Output format specification:
nl: Invoer/Uitvoer formaatopgave:

en: Input/output error
nl: Invoer/uitvoer fout

en: Internal NIS error
nl: Interne NIS-fout

en: Internal ypbind error
nl: Interne ypbind-fout

en: Interrupt
nl: Onderbreken

en: Interrupted by a signal
nl: Onderbroken door een signaal

en: Interrupted system call
nl: Onderbroken systeemaanroep

en: Interrupted system call should be restarted
nl: Onderbroken systeemaanroep moet worden herstart

en: Invalid argument
nl: Ongeldig argument

en: Invalid back reference
nl: Ongeldig terugverwijzing

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklasse naam

en: Invalid client credential
nl: Ongeldige client-identificatiegegevens

en: Invalid client verifier
nl: Ongeldige client-verifieerder

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig sorteerteken

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid cross-device link
nl: Ongeldige koppeling tussen apparaten

en: Invalid exchange
nl: Ongeldige uitwisseling

en: Invalid numeric gid "%s"!
nl: Ongeldige numerieke GID "%s"!

en: Invalid numeric uid "%s"!
nl: Ongeldige numerieke UID "%s"!

en: Invalid object for operation
nl: Ongeldig objekt voor bewerking

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
nl: Ongeldig of onvolledig multibyte- of breed teken

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere uitdrukking

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere uitdrukking

en: Invalid request code
nl: Ongeldige verzoekcode

en: Invalid request descriptor
nl: Ongeldige verzoekbeschrijver

en: Invalid server verifier
nl: Ongeldige server-verifieerder

en: Invalid slot
nl: Ongeldig slot

en: Invalidate the specified cache
nl: De opgegeven buffer ongeldig maken

en: Is a directory
nl: Is een map

en: Is a name file
nl: Is een naambestand

en: Is a named type file
nl: Is een bestand met naam

en: Killed
nl: Gedood

en: LINK
nl: KOPPELING

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
nl: LOCAL-ingang voor UID %d in map %s is niet uniek

en: Level 2 halted
nl: Niveau 2 tot stilstand gekomen

en: Level 2 not synchronized
nl: Niveau 2 niet gesynchroniseerd

en: Level 3 halted
nl: Niveau 3 tot stilstand gekomen

en: Level 3 reset
nl: Niveau 3 opnieuw instellen

en: Link has been severed
nl: Koppeling bevindt zich in zwaar weer

en: Link number out of range
nl: Koppelingsgetal buiten bereik

en: Link points to illegal name
nl: Koppeling wijst naar ongeldige naam

en: Linked Object Type :
nl: Soort gekoppeld objekt:

en: Linked to : %s
nl: Gekoppeld aan : %s

en: List content of archive
nl: Inhoud van archief opsommen

en: Local domain name not set
nl: Lokaal domein niet ingesteld

en: Local resource allocation failure
nl: Toewijzingsfout lokale bron

en: Machine is not on the network
nl: Machine is niet op het netwerk

en: Malformed name, or illegal name
nl: Misvormde of ongeldige naam

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
nl: Verplichte of optionele argumenten voor lange opties zijn ook verplicht of optioneel voor overeenkomende korte opties.

en: Manually link individual libraries.
nl: Handmatig losse bibliotheken koppelen.

en: Master Server :
nl: Hoofdserver :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
nl: Hoofdserver bezig, volledig ophalen uitgesteld.

en: Memory allocation failure
nl: Geheugentoewijzingsfout

en: Memory exhausted
nl: Geheugen uitgeput

en: Message tables full
nl: Berichttabellen vol

en: Message too long
nl: Bericht te lang

en: Missing or malformed attribute
nl: Ontbrekend of misvormd kenmerk

en: Mod. Time     : %s
nl: Wijzigingstijd : %s

en: Modification failed
nl: Wijziging mislukt

en: Modify operation failed
nl: Wijzigingsbewerking mislukt

en: Modify output format:
nl: Uitvoerformaat aanpassen:

en: Multihop attempted
nl: Multihop geprobeerd

en: Must specify user name for server-user option
nl: Het is nodig een gebruikersnaam op te geven bij de server-user optie

en: NAME
nl: NAAM

en: NAME
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] FILE...
    --list-archive [FILE]
nl: NAAM
    [--add-to-archive|--delete-from-archive] BESTAND...
    --list-archive [BESTAND]

en: NAME
    [-a|-m]
nl: NAAM
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
nl: NIS client/server versie komt niet overeen - kan dienst niet aanbieden

en: NIS map database is bad
nl: NIS-afbeeldingengegevensbank is slecht

en: NIS+ operation failed
nl: NIS+ bewerking mislukt

en: NIS+ servers unreachable
nl: NIS+ servers onbereikbaar

en: NIS+ service is unavailable or not installed
nl: NIS+ dienst is onbeschikbaar of niet geïnstalleerd

en: NO OBJECT
nl: GEEN OBJEKT

en: NUMBER
nl: GETAL

en: Name : `%s'
nl: Naam : `%s'

en: Name Service Cache Daemon.
nl: Naamdienst Bufferdaemon.

en: Name not served by this server
nl: Naam wordt door deze server niet aangeboden

en: Name not unique on network
nl: Naam niet uniek op netwerk

en: Name or service not known
nl: Naam of dienst niet bekend

en: Name output file
nl: Naam uitvoerbestand

en: Name/entry isn't unique
nl: Naam/ingang is niet uniek

en: Named object is not searchable
nl: Genaamd objekt is niet doorzoekbaar

en: Need authenticator
nl: Authentificator vereist

en: Network dropped connection because of reset
nl: Netwerk liet verbinding vallen vanwege opnieuw instellen

en: Network dropped connection on reset
nl: Netwerk liet verbinding vallen bij opnieuw instellen

en: Network is unreachable
nl: Netwerk is onbereikbaar

en: No CSI structure available
nl: Geen CSI-structure beschikbaar

en: No XENIX semaphores available
nl: Geen XENIX-semaforen beschikbaar

en: No address associated with hostname
nl: Geen adres geassocieerd met hostnaam

en: No address associated with name
nl: Geen adres geassocieerd met naam

en: No anode
nl: Geen anode

en: No buffer space available
nl: Geen bufferruimte beschikbaar

en: No character set name specified in charmap
nl: Geen tekenset naam aangegeven in tekenafbeelding

en: No child processes
nl: Geen kindprocessen

en: No data available
nl: Geen gegevens beschikbaar

en: No definition for %s category found
nl: Geen definitie gevonden voor categorie %s

en: No file space on server
nl: Geen schijfruimte op server

en: No link created since soname could not be found for %s
nl: Geen koppeling aangemaakt omdat soname (gedeeld-objekt naam) niet kon worden gevonden voor %s

en: No locks available
nl: Geen blokkeringen beschikbaar

en: No match
nl: Geen overeenkomst

en: No medium found
nl: Geen medium gevonden

en: No message of desired type
nl: Geen bericht van de gewenste soort

en: No more records in map database
nl: Niet meer records in afbeeldingengegevensbank

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere uitdrukking

en: No record locks available
nl: Geen recordblokkeringen beschikbaar

en: No remote programs registered.
nl: Geen programma's-op-afstand geregistreerd.

en: No route to host
nl: Geen route naar host

en: No space left on device
nl: Geen ruimte over op apparaat

en: No such device
nl: Onbekend apparaat

en: No such device or address
nl: Onbekend apparaat of adres

en: No such file or directory
nl: Onbekend bestand of map

en: No such key in map
nl: Geen dergelijke sleutel in afbeelding

en: No such map in server's domain
nl: Geen dergelijke afbeelding in domein van server

en: No such process
nl: Onbekend proces

en: Non NIS+ namespace encountered
nl: Niet-NIS+ naamruimte tegengekomen

en: Non-recoverable failure in name resolution
nl: Niet-herstelbare mislukking in naamoplossing

en: None.
nl: Geen.

en: Not a XENIX named type file
nl: Niet een XENIX bestand met naam

en: Not a data message
nl: Niet een gegevensbericht

en: Not a directory
nl: Niet een map

en: Not a name file
nl: Niet een naambestand

en: Not a stream device
nl: Niet een stroomapparaat

en: Not available
nl: Niet beschikbaar

en: Not enough space
nl: Onvoldoende ruimte

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Not found, no such name
nl: Niet gevonden, onbekende naam

en: Not master server for this domain
nl: Niet hoofdserver voor dit domein

en: Not owner
nl: Niet eigenaar

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Number of Columns   : %d
nl: Aantal kolommen     : %d

en: Number of objects : %u
nl: Aantal objekten : %u

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
nl: Het aantal symbolische koppelingen dat tijdens het doorlopen van de padnaam is tegengekomen overschrijdt het maximum MAXSYMLINKS

en: Numerical argument out of domain
nl: Numeriek argument buiten domein

en: Numerical result out of range
nl: Numeriek resultaat buiten bereik

en: Object #%d:
nl: Objekt #%d:

en: Object Name   : %s
nl: Objektnaam     : %s

en: Object Type   :
nl: Objektsoort   :

en: Object is remote
nl: Object is op afstand

en: Object with same name exists
nl: Objekt met dezelfde naam bestaat

en: Odd number of quotation marks
nl: Oneven aantal aanhalingstekens

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
nl: Alleen mappen opgegeven op opdrachtregel verwerken.  Geen buffer opbouwen.

en: Only root is allowed to use this option!
nl: Alleen root mag deze optie gebruiken!

en: Operation already in progress
nl: Bewerking reeds bezig

en: Operation canceled
nl: Bewerking geannuleerd

en: Operation not applicable
nl: Bewerking niet van toepassing

en: Operation not permitted
nl: Bewerking niet toegestaan

en: Operation not supported
nl: Bewerking niet ondersteund

en: Operation not supported on transport endpoint
nl: Bewerking niet ondersteund op overdrachtseindpunt

en: Operation now in progress
nl: Bewerking is nu bezig

en: Operation would block
nl: Bewerking zou blokkeren

en: Option not supported by protocol
nl: Optie niet ondersteund door protocol

en: Optional output file prefix
nl: Optioneel voorvoegsel uitvoerbestand

en: Out of stream resources
nl: Bronnen voor stromen uitgeput

en: Out of streams resources
nl: Aantal bronnen voor stromen is uitgeput

en: Output control:
nl: Uitvoerbeheer:

en: Output selection:
nl: Uitvoerselectie:

en: Owner         : %s
nl: Eigenaar      : %s

en: PRIVATE
nl: PRIVÉ

en: Package not installed
nl: Pakket niet geïnstalleerd

en: Parse error: %s
nl: Verwerkfout: %s

en: Partial success
nl: Gedeeltelijk succes

en: Passed object is not the same object on server
nl: Meegegeven objekt is niet hetzelfde objekt op de server

en: Path `%s' given more than once
nl: Pad `%s' meerdere malen opgegeven

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: Power failure
nl: Stroomstoring

en: Prefix used for all file accesses
nl: Voorvoegsel gebruikt voor alle bestandstoegang

en: Premature end of regular expression
nl: Vroegtijdig einde van reguliere uitdrukking

en: Print cache
nl: Buffer weergeven

en: Print current configuration statistic
nl: Huidige configuratiestatistiek weergeven

en: Print more information
nl: Meer informatie weergeven

en: Print more messages
nl: Meer berichten weergeven

en: Print program version
nl: Programmaversie weergeven

en: Probable success
nl: Waarschijnlijk succes

en: Probably not found
nl: Waarschijnlijk niet gevonden

en: Processing request in progress
nl: Bezig met verwerken verzoek

en: Profiling timer expired
nl: Profilerende tijdopnemer verlopen

en: Protocol driver not attached
nl: Protocolstuurprogramma niet verbonden

en: Protocol error
nl: Protocolfout

en: Protocol family not supported
nl: Protocolfamilie niet ondersteund

en: Protocol not available
nl: Protocol niet beschikbaar

en: Protocol not supported
nl: Protocol niet ondersteund

en: Protocol wrong type for socket
nl: Protocol van verkeerde soort voor socket

en: Query illegal for named table
nl: Zoekopdracht ongeldig voor genoemde tabel

en: Quit
nl: Afsluiten

en: RFS specific error
nl: RFS-specifieke fout

en: RPC bad procedure for program
nl: RPC slechte procedure voor programma

en: RPC failure on NIS operation
nl: RPC-mislukking bij NIS-bewerking

en: RPC program not available
nl: RPC programma niet beschikbaar

en: RPC program version wrong
nl: RPC programma versie verkeerd

en: RPC struct is bad
nl: RPC struct is slecht

en: RPC version wrong
nl: RPC versie verkeerd

en: RPC: (unknown error code)
nl: RPC: (onbekende foutcode)

en: RPC: Authentication error
nl: RPC: Authentificatiefout

en: RPC: Can't decode result
nl: RPC: Kan resultaat niet decoderen

en: RPC: Can't encode arguments
nl: RPC: Kan argumenten niet coderen

en: RPC: Failed (unspecified error)
nl: RPC: Mislukt (fout niet aangegeven)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
nl: RPC: Incompatibele versies van RPC

en: RPC: Port mapper failure
nl: RPC: Portvertaler (portmapper) mislukking

en: RPC: Procedure unavailable
nl: RPC: Procedure onbeschikbaar

en: RPC: Program not registered
nl: RPC: Programma niet geregistreerd

en: RPC: Program unavailable
nl: RPC: Programma onbeschikbaar

en: RPC: Program/version mismatch
nl: RPC: Programma/versie komt niet overeen

en: RPC: Remote system error
nl: RPC: Systeemfout op afstand

en: RPC: Server can't decode arguments
nl: RPC: Server kan argumenten niet decoderen

en: RPC: Success
nl: RPC: Succes

en: RPC: Timed out
nl: RPC: Time-out

en: RPC: Unable to receive
nl: RPC: Kan niet ontvangen

en: RPC: Unable to send
nl: RPC: Kan niet verzenden

en: RPC: Unknown host
nl: RPC: Onbekende host

en: RPC: Unknown protocol
nl: RPC: Onbekend protocol

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
nl: RTLD_NEXT gebruikt in code niet dynamisch geladen

en: Read and display shared object profiling data
nl: Profileergegevens van gedeeld objekt lezen en weergeven

en: Read configuration data from NAME
nl: Configuratiegegevens lezen uit NAAM

en: Read-only file system
nl: Alleen-lezen bestandssysteem

en: Real-time signal %d
nl: Real-time signaal %d

en: Regular expression too big
nl: Reguliere uitdrukking te groot

en: Remote I/O error
nl: Invoer/uitvoer fout op afstand

en: Remote address changed
nl: Adres op afstand is veranderd

en: Remove locales named by parameters from archive
nl: Locales genoemd door parameters verwijderen uit archief

en: Remove password or make file unreadable by others.
nl: Verwijder het wachtwoord of maak het bestand onleesbaar voor anderen.

en: Renaming of %s to %s failed
nl: Naam wijzigen van %s naar %s mislukt

en: Reopening shared object `%s' failed
nl: Opnieuw openen van gedeelde objekt `%s' mislukt

en: Replace existing archive content
nl: Bestaande inhoud van archief vervangen

en: Report bugs to %s.
nl: Rapporteer fouten in het programma aan %s,
    en in de vertaling aan vertaling@nl.linux.org.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
nl: Rapporteer fouten met het `glibcbug' script aan <bugs@gnu.org>.
    Neem voor fouten in de vertaling contact op met <vertaling@nl.linux.org>.

en: Request arguments bad
nl: Verzoekargumenten slecht

en: Request canceled
nl: Verzoek geannuleerd

en: Request not canceled
nl: Verzoek niet geannuleerd

en: Reserved for future use
nl: Gereserveerd voor toekomstig gebruik

en: Resolver Error 0 (no error)
nl: Oplosfout 0 (geen fout)

en: Resolver internal error
nl: Interne fout oplosser

en: Resource deadlock avoided
nl: Volledige blokkering van bron omzeild

en: Resource lost
nl: Bron verloren

en: Resource temporarily unavailable
nl: Bron tijdelijk onbeschikbaar

en: Result too large
nl: Resultaat te groot

en: Results sent to callback proc
nl: Resultaten verzonden aan terugaanroep proces

en: SHOBJ [PROFDATA]
nl: GEDEELD_OBJEKT [PROFILEERGEGEVENS]

en: Search Path         : %s
nl: Zoek pad            : %s

en: Segmentation fault
nl: Segmentatie fout

en: Server busy, try again
nl: Server bezig, probeer nogmaals

en: Server out of memory
nl: Server heeft geheugentekort

en: Server rejected credential
nl: Server verwierp identificatiegegevens

en: Server rejected verifier
nl: Server verwierp verifieerder

en: Service configuration to be used
nl: Dienstconfiguratie om te gebruiken

en: Servname not supported for ai_socktype
nl: Servnaam niet ondersteund voor ai_socktype

en: Set the program name
nl: De programmanaam instellen

en: Shut the server down
nl: De server afsluiten

en: Signal 0
nl: Signaal 0

en: Socket operation on non-socket
nl: Socketbewerking op niet-socket

en: Socket type not supported
nl: Socketsoort niet ondersteund

en: Software caused connection abort
nl: Software zorgde voor onderbreken verbinding

en: Sorry. You are not root
nl: Sorry, u bent niet root

en: Source definitions are found in FILE
nl: Brondefinities zijn gevonden in BESTAND

en: Srmount error
nl: Srmount fout

en: Stack fault
nl: Stack fout

en: Stale NFS file handle
nl: Achterhaald NFS-bestandshandvat

en: Start NUMBER threads
nl: GETAL threads starten

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped (signal)
nl: Gestopt (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gestopt (tty invoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gestopt (tty uitvoer)

en: Streams pipe error
nl: Pijpfout bij stromen

en: Structure needs cleaning
nl: Structure moet worden opgeschoond

en: Success
nl: Gelukt

en: Supported databases:
nl: Ondersteunde gegevensbanken:

en: Suppress warnings and information messages
nl: Waarschuwingen en informatieve berichten onderdrukken

en: Symbolic character names defined in FILE
nl: Symbolische tekennamen gedefinieerd in BESTAND

en: System error
nl: Systeemfout

en: System information:
nl: Systeeminformatie:

en: System resource allocation failure
nl: Toewijzingsfout systeembron

en: System's directory for character maps : %s
                           repertoire maps: %s
                           locale path    : %s
    %s
nl: Systeemmap voor tekenafbeeldingen : %s
                           repertoire afbeeldingen: %s
                           locale pad    : %s
    %s

en: TABLE
nl: TABEL

en: TABLE
nl: TABEL

en: TABLE,yes
nl: TABEL,ja

en: TLS generation counter wrapped!  Please send report with the 'glibcbug' script.
nl: De teller bij het TLS genereren is weer opnieuw begonnen!  Rapporteer deze softwarefout alstublieft met het 'glibcbug' script.

en: Table Type          : %s
nl: Tabelsoort          : %s

en: Temporary failure in name resolution
nl: Tijdelijke mislukking bij naamoplossing

en: Terminated
nl: Afgebroken

en: Text file busy
nl: Tekstbestand bezig

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
nl: De volgende lijst bevat alle bekende, gecodeerde tekensets.  Dit betekent
    niet noodzakelijkerwijs dat alle combinaties van deze namen kunnen worden
    gebruikt als parameters voor VAN en NAAR.  Eén gecodeerde tekenset kan
    worden genoemd met verschillende namen (aliasen).

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
nl: Deze implementatie ondersteund geen newstyle of MT veilige code!

en: Time to live :
nl: Levenstijd :

en: Timer expired
nl: Tijdopnemer overschreden

en: Title string used in output graphic
nl: Titeltekenreeks gebruikt in grafische uitvoer

en: Too many attributes
nl: Teveel kenmerken

en: Too many levels of symbolic links
nl: Teveel niveaus van symbolische koppelingen

en: Too many links
nl: Teveel koppelingen

en: Too many open files
nl: Teveel open bestanden

en: Too many open files in system
nl: Teveel open bestanden in systeem

en: Too many processes
nl: Teveel processen

en: Too many users
nl: Teveel gebruikers

en: Trace/breakpoint trap
nl: Traceer/breekpunt val

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan einde

en: Transport endpoint is already connected
nl: Overdrachtseindpunt is al verbonden

en: Transport endpoint is not connected
nl: Overdrachtseindpunt is niet verbonden

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
nl: Probeer `%s --help' of `%s --usage' voor meer informatie.

en: Trying %s...
nl: Bezig met proberen %s...

en: Type : %s
nl: Soort : %s

en: UNKNOWN
nl: ONBEKEND

en: Unable to authenticate NIS+ client
nl: Kan niet authentificeren met NIS+-client

en: Unable to authenticate NIS+ server
nl: Kan niet authentificeren met NIS+-server

en: Unable to create callback
nl: Kan geen terugaanroep aanmaken

en: Unable to create process on server
nl: Kan niet proces aanmaken op server

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
nl: Onbekend (soort = %d, bits = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
nl: Onbekend .netrc-sleutelwoord %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
nl: Onbekende ELFCLASS in bestand %s.

en: Unknown NIS error code
nl: Onbekende NIS-foutcode

en: Unknown OS
nl: Onbekend besturingssysteem

en: Unknown database: %s
nl: Onbekende gegevensbank: %s

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Unknown host
nl: Onbekende host

en: Unknown object
nl: Onbekend objekt

en: Unknown option: %s %s %s
nl: Onbekende optie: %s %s %s

en: Unknown resolver error
nl: Onbekende fout oplosser

en: Unknown server error
nl: Onbekende serverfout

en: Unknown signal %d
nl: Onbekend signaal %d

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unknown ypbind error
nl: Onbekende ypbind-fout

en: Unmatched ( or \(
nl: Niet overeenkomende ( of \(

en: Unmatched ) or \)
nl: Niet overeenkomende ) of \)

en: Unmatched [ or [^
nl: Niet overeenkomende [ of [^

en: Unmatched \{
nl: Niet overeenkomende \{

en: Unrecognized variable `%s'
nl: Variabele `%s' niet herkend

en: Urgent I/O condition
nl: Spoedeisende I/O-omstandigheid

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
nl: Gebruik: %s [-v specificatie] variabele_naam [padnaam]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
nl: Gebruik: rpcinfo [ -n poortnummer ] -u host programmanummer [ versienummer ]

en: Use CACHE as cache file
nl: BUFFER als bufferbestand gebruiken

en: Use CONF as configuration file
nl: CONF als configuratiebestand gebruiken

en: Use separate cache for each user
nl: Gescheiden buffer gebruiken voor elke gebruiker

en: User defined signal 1
nl: Door gebruiker gedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Door gebruiker gedefinieerd signaal 2

en: Value too large for defined data type
nl: Waarde te groot voor gedefinieerde gegevenssoort

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele tijdopnemer verlopen

en: Wild result from command execution
nl: Wild resultaat van uitvoeren opdracht

en: Window changed
nl: Venster veranderd

en: Write names of available charmaps
nl: Namen van beschikbare tekenafbeeldingen schrijven

en: Write names of available locales
nl: Namen van beschikbare locales schrijven

en: Write names of selected categories
nl: Namen van geselecteerde categorieen schrijven

en: Write names of selected keywords
nl: Namen van geselecteerde sleutelwoorden schrijven

en: Write output to file NAME
nl: Uitvoer naar bestand NAAM schrijven

en: Writing of cache data failed
nl: Schrijven van buffergegevens mislukt

en: Writing of cache data failed.
nl: Schrijven van buffergegevens mislukt.

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.
    Vertaald door Elros Cyriatan.

en: Wrong medium type
nl: Verkeerde mediumsoort

en: Yes, 42 is the meaning of life
nl: Dat is zeker waar, 42 is de betekenis van het leven

en: You really blew it this time
nl: Nu heeft u het echt gedaan

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
nl: Einde tijd bij zone continueringsregel is niet na einde tijd van vorige regel

en: [DIR...]
nl: [MAP...]

en: [FILE...]
nl: [BESTAND...]

en: [FILE]
nl: [BESTAND]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
nl: __get_myaddress: ioctl (interface-configuratie opvragen)

en: `%.*s' already defined as collating element
nl: `%.*s' reeds gedefinieerd als sorteerelement

en: `%.*s' already defined as collating symbol
nl: `%.*s' reeds gedefinieerd als sorteersymbool

en: `%.*s' already defined in charmap
nl: `%.*s' reeds gedefinieerd in tekenafbeelding

en: `%.*s' already defined in repertoire
nl: `%.*s' reeds gedefinieerd in repertoire

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
nl: `%1$s' definitie eindigt niet met `END %1$s'

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
nl: `%s' en `%.*s' zijn geen geldige namen voor een symbolisch bereik

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
nl: `%s' is geen juist bestand met profileergegevens voor `%s'

en: `digit' category has not entries in groups of ten
nl: `digit' (cijfer) categorie heeft ingangen niet in groepen van 10

en: ai_family not supported
nl: ai_family niet ondersteund

en: ai_socktype not supported
nl: ai_socktype niet ondersteund

en: already running
nl: word al uitgevoerd

en: argument to <%s> must be a single character
nl: argument voor <%s> moet een enkel teken zijn

en: argument to `%s' must be a single character
nl: argument aan `%s' moet een enkel teken zijn

en: authunix_create: out of memory
nl: authunix_create: geheugentekort

en: bad argument
nl: fout argument

en: bad owner
nl: slechte eigenaar

en: blank FROM field on Link line
nl: leeg FROM-veld op Link-regel

en: blank TO field on Link line
nl: leeg TO-veld op Link-regel

en: block freed twice
nl: blok tweemaal vrij gegeven

en: bogus mcheck_status, library is buggy
nl: slechte mcheck_status, er zit een fout in de bibliotheek

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
nl: broadcast: ioctl (interface-configuratie opvragen)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
nl: broadcast: ioctl (interface opties opvragen)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
nl: cache_set: kon nieuwe rpc_buffer niet toewijzen

en: cache_set: victim alloc failed
nl: cache_set: toewijzen slachtoffer mislukt

en: cache_set: victim not found
nl: cache_set: slachtoffer niet gevonden

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
nl: kan tijdzone afkorting niet bepalen voor gebruik net na tot-tijd

en: can't reassign procedure number %ld
nl: kan procedurenummer %ld niet opnieuw toewijzen

en: cannot add already read locale `%s' a second time
nl: kan al gelezen locale `%s' niet nogmaals toevoegen

en: cannot add to locale archive
nl: kan niet toevoegen aan locale-archief

en: cannot allocate TLS data structures for initial thread
nl: kan TLS-gegevensstructuren niet toewijzen voor initiële thread

en: cannot allocate dependency list
nl: kan afhankelijkhedenlijst niet toewijzen

en: cannot allocate memory for program header
nl: kan geen geheugen toewijzen voor programmakop

en: cannot allocate name record
nl: kan naamrecord niet toewijzen

en: cannot allocate symbol data
nl: kan symboolgegevens niet toewijzen

en: cannot allocate symbol search list
nl: kan symboolzoeklijst niet toewijzen

en: cannot allocate version reference table
nl: kan versieverwijzingstabel niet toewijzen

en: cannot change memory protections
nl: kan geheugenbeschermingen niet veranderen

en: cannot change mode of new locale archive
nl: kan modus van nieuwe locale-archief niet wijzigen

en: cannot change mode of resized locale archive
nl: kan modus van van grootte aangepast locale-archief niet wijzigen

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
nl: kan geen kopie maken van RUNPATH/RPATH

en: cannot create TLS data structures
nl: kan TLS-gegevensstructuren niet aanmaken

en: cannot create cache for search path
nl: kan buffer voor zoekpad niet aanmaken

en: cannot create directory for output files
nl: kan map voor uitvoerbestanden niet aanmaken

en: cannot create internal descriptor
nl: kan interne beschrijver niet aanmaken

en: cannot create internal descriptors
nl: kan interne beschrijvers niet aanmaken

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
nl: kan uitvoerbestand `%s' niet maken voor categorie `%s'

en: cannot create scope list
nl: kan bereiklijst niet aanmaken

en: cannot create search path array
nl: kan zoekpad array niet aanmaken

en: cannot create searchlist
nl: kan zoeklijst niet aanmaken

en: cannot create shared object descriptor
nl: kan gedeeld objekt beschrijver niet aanmaken

en: cannot create temporary file
nl: kan tijdelijk bestand niet aanmaken

en: cannot determine escape character
nl: kan stuurcode niet bepalen

en: cannot dynamically load executable
nl: kan uitvoerbaar bestand niet dynamisch laden

en: cannot enable socket to accept connections: %s
nl: kan socket niet verbindingen laten accepteren: %s

en: cannot extend global scope
nl: kan globaal bereik niet uitbreiden

en: cannot extend locale archive file
nl: kan locale-archiefbestand niet uitbreiden

en: cannot find C preprocessor: %s
nl: kan C-voorverwerker niet vinden: %s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
nl: kan geen enkele C-voorverwerker (cpp) vinden

en: cannot generate output file
nl: kan geen uitvoerbestand genereren

en: cannot handle TLS data
nl: kan TLS-gegevens niet verwerken

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
nl: kan oude verzoekversie %d niet behandelen; huidige versie is %d

en: cannot initialize archive file
nl: kan archiefbestand niet initialiseren

en: cannot load auxiliary `%s' because of empty dynamic string token substitution
nl: kan helper `%s' niet laden vanwege lege dynamische vervanging van tekenreeks-token

en: cannot load profiling data
nl: kan profileergegevens niet laden

en: cannot lock locale archive "%s"
nl: kan locale-archief "%s" niet blokkeren

en: cannot lock new archive
nl: kan nieuw archief niet blokkeren

en: cannot make segment writable for relocation
nl: kan segment niet schrijfbaar maken voor verhuizing

en: cannot map archive header
nl: kan archiekop niet afbeelden

en: cannot map locale archive file
nl: kan lokaal archiefbestand niet afbeelden

en: cannot map zero-fill pages
nl: kan nul-gevulde pagina's niet afbeelden

en: cannot open
nl: kan niet openen

en: cannot open `%s'
nl: kan `%s' niet openen

en: cannot open directory "%s": %s: ignored
nl: kan map "%s" niet openen; %s: genegeerd

en: cannot open input file
nl: kan invoerbestand niet openen

en: cannot open input file `%s'
nl: kan invoerbestand `%s' niet openen

en: cannot open locale archive "%s"
nl: kan locale-archief "%s" niet openen

en: cannot open locale definition file `%s'
nl: kan locale definitiebestand `%s' niet openen

en: cannot open output file
nl: kan uitvoerbestand niet openen

en: cannot open output file `%s'
nl: kan uitvoerbestand `%s' niet openen

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
nl: kan uitvoerbestand `%s' niet openen voor categorie `%s'

en: cannot open shared object file
nl: kan gedeeld objektbestand niet openen

en: cannot open socket: %s
nl: kan socket niet openen: %s

en: cannot open zero fill device
nl: kan nul-opvul apparaat niet openen

en: cannot read all files in "%s": ignored
nl: kan niet alle bestanden in "%s" lezen; genegeerd

en: cannot read archive header
nl: kan archiefkop niet lezen

en: cannot read character map directory `%s'
nl: kan tekenafbeelding-map `%s' niet lezen

en: cannot read configuration file; this is fatal
nl: kan configuratiebestand niet lezen; dit is fataal

en: cannot read file data
nl: kan bestandsgegevens niet lezen

en: cannot read header
nl: kan kop niet lezen

en: cannot read header from `%s'
nl: kan kop van `%s' niet lezen

en: cannot read statistics data
nl: kan statistische gegevens niet lezen

en: cannot rename new archive
nl: kan nieuwe archief niet hernoemen

en: cannot resize archive file
nl: kan grootte van archiefbestand niet aanpassen

en: cannot restore segment prot after reloc
nl: kan segmentbescherming niet herstellen na verhuizing

en: cannot safe new repertoire map
nl: kan nieuwe repertoire afbeelding niet opslaan

en: cannot stat locale archive "%s"
nl: kan lokale archief "%s" niet vinden

en: cannot stat shared object
nl: kan gedeeld objekt niet vinden

en: cannot stat() file `%s': %s
nl: kan bestand `%s' niet vinden: %s

en: cannot write output files to `%s'
nl: kan uitvoerbestanden niet schrijven naar `%s'

en: cannot write result: %s
nl: kan resultaat niet schrijven: %s

en: cannot write statistics: %s
nl: kan statistieken niet schrijven: %s

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
nl: teken '%s' in klasse `%s' moet in klasse `%s' zijn

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
nl: teken '%s' in klasse `%s' mag niet in klasse `%s' zijn

en: character <SP> not defined in character map
nl: teken <SP> niet gedefinieerd in tekenafbeelding

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
nl: teken L'\u%0*x' in klasse `%s' moet in klasse `%s' zijn

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
nl: teken L'\u%0*x' in klasse `%s' mag niet in klasse `%s' zijn

en: character `%s' not defined while needed as default value
nl: teken `%s' niet gedefinieerd maar nodig als standaardwaarde

en: character class `%s' already defined
nl: tekenklasse `%s' reeds gedefinieerd

en: character map `%s' already defined
nl: tekenafbeelding `%s' reeds gedefinieerd

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
nl: tekenafbeelding `%s' is niet ASCII-compatible, locale voldoet niet aan ISO C

en: character map file `%s' not found
nl: tekenafbeelding-bestand `%s' niet gevonden

en: character sets with locking states are not supported
nl: tekensets met blokkerende toestanden worden niet ondersteund

en: cheese
nl: kaas

en: circular dependencies between locale definitions
nl: circulaire afhankelijkheid tussen locale definities

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
nl: clnt_raw.c - Fatale kopserialisatiefout.

en: clnttcp_create: out of memory
nl: clnttcp_create: geheugentekort

en: clntudp_create: out of memory
nl: clntudp_create: geheugentekort

en: clntunix_create: out of memory
nl: clntunix_create: geheugentekort

en: connect to address %s:
nl: verbinden met adres %s:

en: conversion from `%s' and to `%s' are not supported
nl: conversie van `%s' en naar `%s' wordt niet ondersteund

en: conversion from `%s' is not supported
nl: conversie van `%s' wordt niet ondersteund

en: conversion from `%s' to `%s' is not supported
nl: conversie van `%s' naar `%s' wordt niet ondersteund

en: conversion modules not available
nl: conversiemodules niet beschikbaar

en: conversion rate value cannot be zero
nl: conversiekoers waarde kan niet nul zijn

en: conversion stopped due to problem in writing the output
nl: conversie gestopt vanwege probleem bij schrijven van uitvoer

en: conversion to `%s' is not supported
nl: conversie naar `%s' wordt niet ondersteund

en: couldn't create an rpc server
nl: kon geen rpc-server aanmaken

en: couldn't register prog %ld vers %ld
nl: kon programma %ld versie %ld niet registreren

en: database [key ...]
nl: gegevensbank [sleutel ...]

en: default character map file `%s' not found
nl: standaard tekenafbeelding-bestand `%s' niet gevonden

en: duplicate definition of <%s>
nl: dubbele definitie van <%s>

en: duplicate definition of script `%s'
nl: dubbele definitie voor schrift `%s'

en: duplicate set definition
nl: dubbele verzamelingsdefinitie

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
nl: dubbele zonenaam %s (bestand "%s", regel %d)

en: duplicated definition for mapping `%s'
nl: dubbele definitie voor afbeelding `%s'

en: duplicated message identifier
nl: dubbele berichtidentificeerder

en: duplicated message number
nl: dubbel berichtgetal

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
nl: weglatingsbereik moet worden gemarkeerd door twee operands van dezelfde soort

en: empty char string
nl: lege tekenreeks

en: empty dynamic string token substitution
nl: lege dynamische vervanging van tekenreeks-token

en: empty dynamics string token substitution
nl: lege dynamische vervanging van tekenreeks-token

en: enablecache: cache already enabled
nl: enablecache: buffering staat al aan

en: enablecache: could not allocate cache
nl: enablecache: kon buffer niet toewijzen

en: enablecache: could not allocate cache data
nl: enablecache: kon buffergegevens niet toewijzen

en: enablecache: could not allocate cache fifo
nl: enablecache: kon buffer fifo niet toewijzen

en: encoding for output
nl: codering van uitvoer

en: encoding of original text
nl: codering van oorspronkelijke tekst

en: error getting callers id: %s
nl: fout bij opvragen ID van aanroeper: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
nl: fout bij toevoegen equivalent sorteersymbool

en: error while closing input `%s'
nl: fout bij sluiten invoer `%s'

en: error while closing output file
nl: fout bij sluiten uitvoerbestand

en: error while closing the profiling data file
nl: fout bij sluiten profileergegevens bestand

en: error while loading shared libraries
nl: fout bij laden gedeelde bibliotheken

en: error while reading the input
nl: fout bij lezen van de invoer

en: expect string argument for `copy'
nl: verwacht tekenreeks-argument voor `copy'

en: expected continuation line not found
nl: verwachte continuering regel niet gevonden

en: extra trailing semicolon
nl: extra punt-komma aan einde

en: failed to create new locale archive
nl: maken nieuw locale-archief mislukt

en: failed to load shared object `%s'
nl: laden gedeeld objekt `%s' mislukt

en: failed to load symbol data
nl: laden symboolgegevens mislukt

en: failed to map segment from shared object
nl: afbeelden van segment van gedeeld objekt mislukt

en: failed to mmap the profiling data file
nl: afbeelden in geheugen van profileergegevensbestand mislukt

en: failed to start conversion processing
nl: beginnen conversieproces mislukt

en: failure while writing data for category `%s'
nl: fout bij schrijven gegevens voor categorie `%s'

en: file %s is truncated
nl: bestand %s is afgekapt

en: file `%s' already exists and may be overwritten
nl: bestand `%s' bestaat al en wordt mogelijk overschreven

en: file too short
nl: bestand te kort

en: fstat failed
nl: fstat mislukt

en: garbage at end of character code specification
nl: troep aan einde van tekencode specificatie

en: garbage at end of number
nl: troep aan einde van getal

en: generate call graph
nl: aanroepengrafiek genereren

en: generate flat profile with counts and ticks
nl: vlak profiel met aantallen en tikken genereren

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
nl: get_myaddress: ioctl (interface-configuratie opvragen)

en: getent - get entries from administrative database.
nl: getent - ingangen uit administratieve gegevensbank opvragen.

en: getgrouplist failed
nl: getgrouplist mislukt

en: handle_request: request received (Version = %d)
nl: handle_request: verzoek ontvangen (versie = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
nl: harde koppeling mislukt, symbolische wordt gebruikt

en: hard linked somewhere
nl: ergens hard gekoppeld

en: hexadecimal range format should use only capital characters
nl: hexadecimaal bereikformaat moet alleen hoofdletters gebruiken

en: illegal CORRECTION field on Leap line
nl: ongeldig CORRECTION (correctie) veld op Leap (schrikkel) regel

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
nl: ongeldig Rolling/Stationary (Rollend/Stationair) veld op Leap (schrikkel) regel

en: illegal character in file:
nl: ongeldig teken in bestand:

en: illegal escape sequence at end of string
nl: ongeldige stuurcode aan einde van tekenreeks

en: illegal input sequence at position %Zd
nl: ongeldige invoerreeks op positie %Zd

en: illegal input sequence at position %ld
nl: ongeldige invoerreeks op positie %ld

en: illegal nettype :`%s'
nl: ongeldige netsoort :`%s'

en: illegal set number
nl: ongeldig verzamelingsgetal

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
nl: implementatie grens: niet meer dan %Zd tekenklasses toegestaan

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
nl: implementatie grens: niet meer dan %d tekenafbeeldingen toegestaan

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
nl: onvolledig teken en schuifreeks op einde van buffer

en: incomplete set of locale files in "%s"
nl: onvolledige verzameling van localebestanden in "%s"

en: input line of unknown type
nl: invoerregel van onbekende soort

en: internal error
nl: interne fout

en: internal error (illegal descriptor)
nl: interne fout (ongeldige beschrijver)

en: internal error - addtype called with bad isdst
nl: interne fout - addtype aangeroepen met slechte isdst

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
nl: interne fout - addtype aangeroepen met slechte ttisgmt

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
nl: interne fout - addtype aangeroepen met slechte ttisstd

en: internal error in %s, line %u
nl: interne fout in %s, regel %u

en: invalid ELF header
nl: ongeldige ELF-header

en: invalid UTC offset
nl: ongeldige positie ten opzichte van UTC

en: invalid abbreviation format
nl: ongeldig afgekort formaat

en: invalid character: message ignored
nl: ongeldig teken: bericht genegeerd

en: invalid day of month
nl: ongeldig dag van maand

en: invalid definition
nl: ongeldige definitie

en: invalid encoding given
nl: ongeldige codering gegeven

en: invalid ending year
nl: ongeldig afsluitend jaar

en: invalid escape sequence
nl: ongeldige stuurcode

en: invalid leaping year
nl: ongeldig schrikkeljaar

en: invalid line
nl: ongeldige regel

en: invalid mode for dlopen()
nl: ongeldige modus voor dlopen()

en: invalid month name
nl: ongeldige naam maand

en: invalid names for character range
nl: ongeldige namen voor tekenbereik

en: invalid pointer size
nl: ongeldige pointergrootte

en: invalid quote character
nl: ongeldig aanhaalteken

en: invalid saved time
nl: ongeldige opgeslagen tijd

en: invalid starting year
nl: ongeldig beginjaar

en: invalid time of day
nl: ongeldig tijd van dag

en: invalid weekday name
nl: ongeldige naam weekdag

en: key length in request too long: %d
nl: sleutellengte in verzoek te lang: %d

en: libc4 library %s in wrong directory
nl: libc4-bibliotheek %s in verkeerde map

en: libc5 library %s in wrong directory
nl: libc5-bibliotheek %s in verkeerde map

en: libc6 library %s in wrong directory
nl: libc6-bibliotheek %s in verkeerde map

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
nl: bibliotheken %s en %s in map %s hebben dezelfde soname (gedeeld-objekt naam) maar een verschillende soort.

en: line too long
nl: regel te lang

en: list all known coded character sets
nl: alle bekende, gecodeerde tekensets opsommen

en: locale "%s" not in archive
nl: locale "%s" niet in archief

en: locale '%s' already exists
nl: locale '%s' bestaat al

en: locale alias file `%s' not found
nl: locale alias bestand `%s' niet gevonden

en: locale name should consist only of portable characters
nl: localenaam moet slechts bestaan uit portable tekens

en: locale.alias file to consult when making archive
nl: locale.alias bestand om te raadplegen bij het maken van een archief

en: lstat failed
nl: lstat mislukt

en: make output graphic VALUE pixel high
nl: uitvoergrafiek WAARDE beeldpunten hoog maken

en: make output graphic VALUE pixel wide
nl: uitvoergrafiek WAARDE beeldpunten breed maken

en: makecontext: does not know how to handle more than 8 arguments
nl: makecontext: weet niet hoe om te gaan met meer dan 8 argumenten

en: malformed line ignored
nl: misvormde regel genegeerd

en: mapping of section header string table failed
nl: afbeelden van sectiekoppen tekenreekstabel mislukt

en: mapping of section headers failed
nl: afbeelden van sectiekoppen mislukt

en: memory clobbered before allocated block
nl: geheugen rommelig voor toegewezen blok

en: memory clobbered past end of allocated block
nl: geheugen rommelig na einde van toegewezen blok

en: memory exhausted
nl: geheugen uitgeput

en: memory is consistent, library is buggy
nl: geheugen is consistent, er zitten fouten in de bibliotheek

en: mmap of cache file failed.
nl: mmap van bufferbestand mislukt.

en: more than one dynamic segment
nl: meerdere dynamische segmenten

en: nameless rule
nl: naamloze regel

en: netname2user: (nis+ lookup): %s
nl: netname2user: (nis+ opzoeken): %s

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
nl: netname2user: DES-ingang voor %s in map %s is niet uniek

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
nl: netname2user: LOCAL-ingang voor %s in map %s is niet uniek

en: netname2user: missing group id list in `%s'.
nl: netname2user: ontbrekende groep-ID-lijst in `%s'.

en: netname2user: principal name `%s' too long
nl: netname2user: hoofdnaam `%s' is te lang

en: netname2user: should not have uid 0
nl: netname2user: mag niet UID 0 hebben

en: never registered prog %d
nl: programma %d nooit geregistreerd

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
nl: geen <Uxxxx> of <Uxxxxxxxx> waarde gegeven

en: no day in month matches rule
nl: geen dag in de maand komt overeen met de regel

en: no definition of `UNDEFINED'
nl: geen definitie van `UNDEFINED' (ongedefinieerd)

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
nl: geen invoercijfers gedefinieerd en geen van de standaardnamen in de tekenafbeelding

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
nl: geen ander sleutelwoord zal worden opgegeven als `copy' wordt gebruikt

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
nl: geen uitvoercijfers gedefinieerd en geen van de standaardnamen in tekenafbeelding

en: no output file produced because warning were issued
nl: geen uitvoerbestand gemaakt omdat waarschuwing is gegeven

en: no symbolic name given
nl: geen symbolische naam gegeven

en: no symbolic name given for end of range
nl: geen symbolische naam gegeven voor einde-van-bereik

en: non-symbolic character value should not be used
nl: niet-symbolische tekenwaarde mag niet worden gebruikt

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
nl: niet alle tekens gebruikt in `outdigit' zijn beschikbaar in de tekenafbeelding

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
nl: niet alle tekens gebruikt in `outdigit' zijn beschikbaar in het repertoire

en: not regular file
nl: niet een normaal bestand

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
nl: nscd configuratie:
    
    %15d  server debugniveau

en: nscd not running!
nl: nscd wordt niet uitgevoerd!

en: number of bytes for byte sequence of beginning and end of range not the same: %d vs %d
nl: aantal bytes voor bytereeks zijn voor begin en einde van bereik niet hetzelfde: %d tegenover %d

en: object file has no dynamic section
nl: objektbestand heeft geen dynamische sectie

en: omit invalid characters from output
nl: ongeldige tekens overslaan in uitvoer

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
nl: slechts ET_DYN en ET_EXEC kunnen worden geladen

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
nl: slechts WIDTH (breedte) definities zijn toegestaan opvolgend op de CHARMAP (tekenafbeelding) definitie

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
nl: volgorde voor `%.*s' reeds gedefinieerd bij %s:%Zu

en: out of memory
nl: geheugen uitgeput

en: output file
nl: uitvoerbestand

en: parameter null or not set
nl: parameter null of niet ingesteld

en: pmap_getmaps rpc problem
nl: pmap_getmaps rpc probleem

en: poll: protocol failure in circuit setup
nl: polsen: protocolmislukking bij opzetten schakeling

en: premature end of `translit_ignore' definition
nl: vroegtijdig einde van `translit_ignore' (translitereren negeren) definitie

en: preprocessor error
nl: voorverwerker fout

en: previous definition was here
nl: vorige definitie was hier

en: print progress information
nl: voortgangsinformatie weergeven

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
nl: profileergegevens bestand `%s' komt niet overeen met gedeeld objekt `%s'

en: program %lu is not available
nl: programma %lu is niet beschikbaar

en: program %lu version %lu is not available
nl: programma %lu versie %lu is niet beschikbaar

en: program %lu version %lu ready and waiting
nl: programma %lu versie %lu is gereed en wacht

en: rcmd: %s: short read
nl: rcmd: %s: te weinig gelezen

en: rcmd: Cannot allocate memory
nl: rcmd: Kan geheugen niet toewijzen

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
nl: rcmd: polsen (bezig met opzetten stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
nl: rcmd: socket: Alle poorten in gebruik

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
nl: rcmd: schrijven (bezig met opzetten stderr): %m

en: registerrpc: out of memory
nl: registerrpc: geheugentekort

en: relocation error
nl: verhuisfout

en: repeated leap second moment
nl: herhaald schrikkelseconde ogenblik

en: repertoire map file `%s' not found
nl: repertoire afbeeldingsbestand `%s' niet gevonden

en: resulting bytes for range not representable.
nl: resulterende bytes voor bereik zijn niet te representeren.

en: rpcgen: arglist coding error
nl: rpcgen: fout codering argumentenlijst

en: rpcgen: too many defines
nl: rpcgen: teveel definities

en: rpcinfo: %s is unknown host
nl: rpcinfo: %s is onbekende host

en: rpcinfo: %s is unknown service
nl: rpcinfo: %s is onbekende dienst

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
nl: rpcinfo: Kon registratie voor programma %s versie %s niet verwijderen

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
nl: rpcinfo: uitzenden mislukt: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
nl: rpcinfo: kan geen contact maken met poortvertaler (portmapper)

en: same rule name in multiple files
nl: dezelfde regelnaam in meerdere bestanden

en: setgroups failed
nl: setgroups mislukt

en: shared object cannot be dlopen()ed
nl: gedeeld objekt kan niet ge-dlopen()d worden

en: shared object cannot be dlopen()ed: static TLS memory too small
nl: gedeeld objekt kan niet ge-dlopen()d worden: statisch TLS-geheugen te klein

en: shared object not open
nl: gedeeld objekt niet open

en: short read while reading request key: %s
nl: te weinig gelezen bij lezen van verzoeksleutel: %s

en: short read while reading request: %s
nl: te weinig gelezen bij lezen van verzoek: %s

en: short write in %s: %s
nl: te weinig geschreven in %s: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
nl: socket: protocolmislukking bij opzetten schakeling

en: standard input
nl: standaard invoer

en: start and end character sequence of range must have the same length
nl: begin en einde tekenreeks van bereik moeten dezelfde lengte hebben

en: starting year greater than ending year
nl: beginjaar groter dan afsluitend jaar

en: starting year too high to be represented
nl: beginjaar te hoog om te representeren

en: starting year too low to be represented
nl: beginjaar te laag om te representeren

en: stat of "%s" failed: %s: ignored
nl: vinden van "%s" mislukt: %s: genegeerd

en: suppress warnings
nl: waarschuwingen onderdrukken

en: svc_run: - poll failed
nl: svc_run: - polsen mislukt

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
nl: svc_tcp.c - kan niet getsockname() of listen()

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
nl: svc_tcp.c - probleem bij aanmaken TCP socket

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
nl: svc_tcp: makefd_xprt: geheugentekort

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
nl: svc_unix.c - probleem bij aanmaken AF_UNIX socket

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
nl: svc_unix.c - kan niet getsockname() of listen()

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
nl: svc_unix: makefd_xprt: geheugentekort

en: svctcp_create: out of memory
nl: svctcp_create: geheugentekort

en: svcudp_create - cannot getsockname
nl: svcudp_create - getsockname aanroep mislukt

en: svcudp_create: out of memory
nl: svcudp_create: geheugentekort

en: svcudp_create: socket creation problem
nl: svcudp_create: probleem bij aanmaken socket

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
nl: svcudp_create: xp_pad is te klein voor IP_PKTINFO

en: svcunix_create: out of memory
nl: svcunix_create: geheugentekort

en: symbol `%.*s' not in charmap
nl: symbool `%.*s' niet in tekenafbeelding

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
nl: symbool `%.*s' niet in repertoire-afbeelding

en: symbol `%s'
nl: symbool `%s'

en: symbol `%s' has the same encoding as
nl: symbool `%s' heeft dezelfde codering als

en: symbol `%s' not defined
nl: symbool `%s' niet gedefinieerd

en: syntax error
nl: syntaxisfout

en: syntax error in %s definition: %s
nl: syntaxisfout in definitie %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
nl: syntaxisfout in proloog: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
nl: syntaxisfout in repertoire afbeeldingsdefinitie: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
nl: syntaxisfout: niet in localedefinitie-sectie

en: this is the first definition
nl: dit is de eerste definitie

en: time before zero
nl: tijd voor nul

en: time overflow
nl: tijdoverloop

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
nl: tot-waarde <U%0*X> van bereik is kleiner dan van-waarde <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
nl: tot-waarde tekenreeks is kleiner dan van-waarde reeks

en: too few bytes in character encoding
nl: te weinig bytes in tekencodering

en: too many bytes in character encoding
nl: teveel bytes in tekencodering

en: too many errors; giving up
nl: teveel fouten; ik geef het op

en: too many leap seconds
nl: teveel schrikkelseconden

en: too many local time types
nl: teveel soorten lokale tijd

en: too many transitions?!
nl: teveel overgangen?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
nl: teveel of te lange tijdzone afkortingen

en: trailing garbage at end of line
nl: troep aan einde van regel

en: trouble replying to prog %d
nl: problemen bij antwoorden aan programma %d

en: unable to allocate buffer for input
nl: kan geen buffer toewijzen voor invoer

en: unable to free arguments
nl: kan argumenten niet vrijgeven

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: unknown
nl: onbekend

en: unknown character `%s'
nl: onbekend teken `%s'

en: unknown directive `%s': line ignored
nl: onbekende richting `%s': regel genegeerd

en: unknown iconv() error %d
nl: onbekende iconv() fout %d

en: unknown set `%s'
nl: onbekende verzameling `%s'

en: unknown specification "%s"
nl: onbekende specificatie "%s"

en: unruly zone
nl: onhandelbare zone

en: unterminated message
nl: onafgesloten bericht

en: unterminated string
nl: onafgesloten tekenreeks

en: unterminated string constant
nl: onbepaalde tekenreeksconstante

en: unterminated symbolic name
nl: onafgesloten symbolische naam

en: upper limit in range is not higher then lower limit
nl: bovengrens in bereik is niet hoger dan ondergrens

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
nl: bovengrens in bereik is niet kleiner dan ondergrens

en: usage: %s infile
nl: gebruik: %s invoerbestand

en: use of 2/29 in non leap-year
nl: gebruik van 2/29 in een niet-schrikkeljaar

en: value for %s must be an integer
nl: waarde voor %s moet een geheel getal zijn

en: value for <%s> must be 1 or greater
nl: waarde voor <%s> moet 1 of groter zijn

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
nl: waarde voor <%s> moet groter dan of gelijk zijn aan de waarde van <%s>

en: warning:
nl: waarschuwing:

en: while accepting connection: %s
nl: bij accepteren verbinding: %s

en: while allocating cache entry
nl: bij toewijzen bufferingang

en: while allocating cache: %s
nl: bij toewijzen buffer: %s

en: while allocating hash table entry
nl: bij het toewijzen van een hash-tabel ingang

en: while allocating key copy
nl: bij toewijzen sleutelkopie

en: while inserting in search tree
nl: bij invoegen in zoekboom

en: while opening old catalog file
nl: bij openen oude catalogusbestand

en: while preparing output
nl: tijdens voorbereiden van uitvoer

en: while stat'ing profiling data file
nl: bij vinden profileergegevensbestand

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
nl: met UCS bereikwaarden moet het hexadecimale symbolische weglatingsteken `..' worden gebruikt

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
nl: met tekencode bereikwaarden moet het absolute weglatingsteken `...' worden gebruikt

en: write incomplete
nl: schrijven onvolledig

en: writeable by other than owner
nl: schrijfbaar door anderen dan eigenaar

en: wrong number of arguments
nl: verkeerd aantal argumenten

en: wrong number of fields on Leap line
nl: verkeerd aantal velden op Leap (schrikkel) regel

en: wrong number of fields on Link line
nl: verkeerd aantal velden op Link regel

en: wrong number of fields on Rule line
nl: verkeerd aantal velden op Rule (regel) regel

en: wrong number of fields on Zone continuation line
nl: verkeerd aantal velden in Zone continueringsregel

en: wrong number of fields on Zone line
nl: verkeerd aantal velden in Zone regel

en: xdr_array: out of memory
nl: xdr_array: geheugentekort

en: xdr_bytes: out of memory
nl: xdr_bytes: geheugentekort

en: xdr_reference: out of memory
nl: xdr_reference: geheugentekort

en: xdr_string: out of memory
nl: xdr_string: geheugentekort

en: xdrrec_create: out of memory
nl: xdrrec_create: geheugentekort

en: yp_update: cannot convert host to netname
nl: yp_update: kan host niet converteren naar netnaam

en: yp_update: cannot get server address
nl: yp_update: kan server-adres niet opvragen
