xcdroast 0.98alpha14 - en to nl translation catalogue (805 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
nl: 
    Geen ATIP informatie beschikbaar.
    
    (Mogelijke oorzaak: Geen CD-R/RW in schrijver of
    de schrijver ondersteunt het lezen van ATIP informatie niet)

en: 
    Scanning aborted!
nl: 
    Zoeken afgebroken!

en:           Drop files to exclude here ->
nl:           Uit te zonderen bestanden hier neerzetten ->

en:  [Simulation]
nl:  [Simulatie]

en: %s/... (%d paths)
nl: %s/... (%d paden)

en: (%d paths selected)
nl: (%d paden geselecteerd)

en: (c) 1996-2003 by T. Niederreiter
    
    http://www.xcdroast.org
nl: (c) 1996-2003 door T. Niederreiter
    
    http://www.xcdroast.org

en: (right click for context menu)
nl: (rechter muisklik voor context menu)

en: -> mkisofs reported an error while calculating the session size!
nl: -> mkisofs heeft fout gerapporteerd bij het uitrekenen van de sessie grootte!

en: A CD-R/RW is required in the CD-Writer before
    a session can be added.
    Please insert a CD-R/RW and try again.
nl: Een CD-R/RW is vereist in de CD-Schrijver voordat
    een sessie kan worden toegevoegd. Leg een
    CD-R/RW in het loopwerk en probeer opnieuw.

en: A CD-R/RW is required in the CD-Writer before
    a session can be mastered.
    Please insert a CD-R/RW and try again.
nl: Een CD-R/RW moet in het loopwerk aanwezig zijn
    voordat een sessie gemasterd kan worden.
    Plaats een CD-R/RW en probeer opnieuw.

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
nl: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Informatie:

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
nl: Breek de verificatie af zodra er een fout is gevonden. Anders gaat X-CD-Roast verder met de verificatie van de andere tracks.

en: Abort after verify fail
nl: Afbreken bij verificatie fout

en: Abstract Information:
nl: Samenvatting:

en: Accept the current configuration and return to main menu.
nl: Accepteer de huidige configuratie en keer terug naar het hoofdmenu.

en: Accept track layout
nl: Accepteer track opmaak

en: Access by hosts:
nl: Toegang op host basis:

en: Access by users:
nl: Toegang door gebruikers:

en: Access denied!
    You have no permission to start X-CD-Roast on that host.
    Ask the superuser to add you to the allow-list.
nl: Toegang geweigerd!
    U heeft geen toestemming om X-CD-Roast te starten op deze host.
    Vraag de systeembeheerder om u op de toegangslijst te zetten.

en: Activate Non-Root-Mode
nl: Niet-Root-Mode aanzetten

en: Activation of the Non-Root-Mode failed!
    
    Please try again with enabled Debug-Mode and report.
    (See the FAQ on http://www.xcdroast.org)
nl: Aanzetten van de Niet-Root-Mode is mislukt!
    
    Probeer opnieuw maar dan met Debug-Mode geactiveerd
    en stuur ons de inhoud van de debug log.
    (Zie de FAQ op http://www.xcdroast.org)

en: Activation of the Non-Root-Mode was successful!
    
    Enter now the Setup-Menu to configure
    which users may work with X-CD-Roast.
nl: Aanzetten van de Niet-Root-Mode was succesvol!
    
    Open nu het Configuratie-Menu om in te stellen
    welke gebruikers met X-CD-Roast mogen werken.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add a device that wasn't recognized by the automatic scanning.
nl: Voeg een apparaat toe dat niet herkend werd tijdens het automatische zoeken.

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
nl: Voeg alle geselecteerde images toe aan de linker lijst - dat zijn de tracks die naar een CD-R/RW geschreven moeten worden.

en: Add all with a prefixed path:
nl: Alles toevoegen met een extra pad-voorvoegsel:

en: Add all with full path
nl: Alles toevoegen met volledig pad

en: Add all with path component "%s" removed
nl: Alles toevoegen zonder pad-component "%s"

en: Add all with path component "%s" replaced by:
nl: Alles toevoegen en vervang pad-component "%s" door:

en: Add the hostname given in the entry-field to the list.
nl: Voeg de hostnaam zoals die ingetypt is in het invoerveld toe aan de lijst.

en: Add the selected path to the master directories.
nl: Geselecteerde paden toevoegen aan de master directories.

en: Add the username given in the entry-field to the list.
nl: Voeg de gebruikersnaam zoals die in het invoerveld is ingetypt toe aan de lijst.

en: Add to root directory of CD ("/")
nl: Toevoegen aan root directory van CD ("/")

en: Add with custom path:
nl: Toevoegen met aangepast pad:

en: Add with full path ("%s")
nl: Toevoegen met volledig pad ("%s")

en: Add with last path component ("%s")
nl: Toevoegen met laatste pad-component ("%s")

en: Adding path to master directories
nl: Voeg pad toe aan master directories

en: Adding several paths to master directories
nl: Meerdere paden toevoegen aan de master directories

en: Adds a new image directory.
nl: Voeg een nieuwe image directory toe.

en: Advanced ISO9660 options
nl: Geavanceeerde ISO9660 opties

en: Advanced options
nl: Geavanceerde opties

en: Advanced write parameters
nl: Geavanceerde schrijf-parameters

en: Album title:
nl: Album titel:

en: All
nl: Alles

en: All in list
nl: Iedereen in lijst

en: All users are allowed to start X-CD-Roast.
nl: Alle gebruikers hebben toestemming om X-CD-Roast te starten.

en: All users on the list are not allowed to start X-CD-Roast. All others may use it.
nl: De gebruikers op de lijst is het niet toegestaan om X-CD-Roast te starten. Alle andere gebruikers mogen dat wel.

en: All, but listed
nl: Iedereen, behalve vermeld

en: Allow 103 character Joliet filenames
nl: 103 karakter Joliet bestandsnamen toestaan

en: Allow 31 character ISO-filenames
nl: 31 karakter ISO bestandsnamen toestaan

en: Allow 37 characters in ISO9660 filenames
nl: 37 karakters toestaan in ISO9660 bestandsnamen

en: Allow 37 chars in ISO9660 filenames. This option will remove the ISO9660 version numbers to get the extra space. Use with extreme care.
nl: Sta 37 karakters toe in ISO9660 bestandsnamen. Deze optie verwijdert de ISO9660 versienummers om de benodigde extra ruimte te verkrijgen. Gebruik met uiterste voorzichtigheid.

en: Allow ISO-files with a starting period
nl: ISO-bestandsnamen mogen met punt beginnen

en: Allow ISO9660 filenames to include digits, uppercase characters and all other 7 bit ASCII characters. This violates the ISO9660 standard, but it happens to work on many systems. Use with caution.
nl: Sta toe dat ISO9660 bestandsnamen cijfers, hoofdletters en alle andere 7 bit ASCII karakters bevatten. Dit schendt de ISO9660 standaard, maar schijnt te werken op veel systemen. Voorzichtig gebruiken.

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
nl: ISO9660 bestandsnamen toestaan die met een punt beginnen. Gewoonlijk wordt een punt aan het begin vervangen door een liggend streepje om compatibel te blijven met MS-DOS. Dit heeft geen invloed op Rock Ridge of Joliet bestandsnamen.

en: Allow all
nl: Iedereen toelaten

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
nl: Diepere directory hiërarchieën dan 8 niveaus zijn toegestaan. Indien deze optie niet wordt gebruikt, wordt een directory "RR_MOVED" op de CD gecreëerd die gezien kan worden op niet-Rock Ridge capabele systemen (gewoonlijk Windows). Voorzichtig gebruiken, omdat dit strijdig is met de ISO9660 standaard.

en: Allow full 31 character ISO9660 filenames. This is not relevant for the Rock Ridge or Joliet option, because there the filenames are stored seperately.
nl: Volledige 31 karakters lange ISO9660 bestandsnamen toestaan. Dit is niet relevant voor de Rock Ridge of Joliet optie, omdat daar de namen van bestanden apart worden opgeslagen.

en: Allow lowercase ISO9660 filenames
nl: Kleine letters in ISO9660 bestandsnamen toestaan

en: Allow multiple dots in ISO9660 filenames
nl: Meerdere punten in ISO9660 bestandsnamen toestaan

en: Allow overburning
nl: Overburning toestaan

en: Allows "Untranslated" filenames
nl: "Onbehandelde" bestandsnamen toestaan

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
nl: Bestandsnamen toestaan die totaal strijdig zijn met de ISO9660 standaard. Dit is alleen zinvol op HP-UX systemen die geen ISO9660 uitbreidingen kennen.

en: Allows to write more than the official size of a medium. Most CD Writers support it only in DAO mode. It may however do not work at all, you have to test it. (If X-CD-Roast still warns about non-fitting data, ignore this.)
nl: Laat toe om meer te schrijven dan de officiële capaciteit van het medium. De meeste CD Schrijvers ondersteunen dit alleen in DAO mode. Het zou zelfs kunnen dat het helemaal niet werkt, probeer het gewoon uit. (Als X-CD-Roast nog steeds klaagt over niet passende gegevens, kan dat genegeerd worden.)

en: An excluded path cannot be redirected
nl: Een uitgezonderd pad kan niet worden omgeleid

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
nl: Schrijven daadwerkelijk beëindigen?
    Afbreken kan de CD-RW beschadigen en kan het nodig maken
    om de CD-Schrijver uit en weer aan te zetten.

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
nl: Weet u zeker dat er %d tracks verwijderd moeten worden?

en: Are you sure you want to delete one track?
nl: Weet u zeker dat er één track verwijderd moet worden?

en: Are you sure you want to remove all
    the paths from the list?
nl: Weet u zeker dat alle paden van
    de lijst verwijderd moeten worden?

en: Are you sure you want to remove the device
    %s
    from this configuration?
nl: Weet u zeker dat u het apparaat
    %s
    uit deze configuratie wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to rescan for devices?
    This will remove all manually configured devices and all
    saved configuration data for the other devices.
nl: Wilt is echt opnieuw naar apparaten zoeken?
    Dit verwijdert alle handmatig geconfigureerde apparaten
    en alle opgeslagen configuratie-gegevens
    voor de andere apparaten.

en: Audio Read Interface:
nl: Audio Lees-Interface:

en: Audio Read Speed:
nl: Audio lees-snelheid:

en: Auto-raise/lower windows
nl: Vensters automatisch naar voren/achter brengen

en: Autodetect
nl: Autodetectie

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Automatically delete images after burn
nl: Images na branden automatisch verwijderen

en: Back to main menu
nl: Terug naar hoofdmenu

en: Be sure to have all media removed from your drives
    before continuing!
nl: Zorg er voor dat alle media uit de loopwerken
    zijn verwijderd alvorens verder te gaan!

en: Begin to playback the next track.
nl: Begin met afspelen van de volgende track.

en: Begin to playback the previous track.
nl: Begin met afspelen van de vorige track.

en: Bibliographic Information:
nl: Bibliografische informatie:

en: Blank CD-RW
nl: CD-RW wissen

en: Blank CD/DVD+-RW
nl: CD/DVD+-RW leegmaken

en: Blank-Mode:
nl: Wijze van wissen:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
nl: Wissen afgebroken na %2d:%02d minuten.

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
nl: Wissen bezig sinds %2d:%02d minuten.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
nl: Wissen succesvol. Tijd: %2d:%02d minuten.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
nl: Wis een CD-RW in de Schrijver.

en: Boot catalog:
nl: Boot catalogus:

en: Boot image list:
nl: Boot-Image lijst:

en: Boot options
nl: Boot opties

en: Browse
nl: Doorzoeken

en: CD Settings
nl: CD Configuratie

en: CD Writer Device:
nl: CD-Schrijver Apparaat:

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
nl: CD Schrijver FIFO buffer-grootte:

en: CD Writer Mode:
nl: CD-Schrijver Mode:

en: CD Writer Speed:
nl: CD-Schrijver snelheid:

en: CD closed
nl: CD afgesloten

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
nl: De CD bevat enkel audio tracks en u heeft aangegeven
    dat audio tracks niet geverifiëerd moeten worden.
    Verificatie is daarom niet mogelijk.

en: CD to write
nl: Te beschrijven CD

en: CD-Information
nl: CD-Informatie

en: CD-ROM
nl: CD-ROM loopwerk

en: CD/DVD Reader Configuration
nl: CD/DVD-Lezer Configuratie

en: CD/DVD Settings
nl: CD/DVD Configuratie

en: CD/DVD Writer Configuration
nl: CD/DVD Schrijver-Configuratie

en: CD/DVD Writer Device:
nl: CD/DVD-Schrijver Apparaat:

en: CD/DVD to write
nl: Te beschrijven CD/DVD

en: CD/DVD-Information
nl: CD/DVD-Informatie

en: CD/Image Info
nl: CD/Image Informatie

en: CDR_SECURITY key:
nl: CDR_SECURITY sleutel:

en: Calculate automatically
nl: Automatisch berekenen

en: Calculate automatically the required space for the current session everytime you enter this menu.
nl: Bereken automatisch de vereiste ruimte voor de huidige sessie telkens wanneer u dit menu opent.

en: Calculate size
nl: Grootte berekenen

en: Calculates all currently free space in the image directories.
nl: Berekent de beschikbare ruimte in de image directories.

en: Calculating...
nl: Berekenen...

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
nl: Kan een bestandsnaam op de CD specificeren die een samenvatting bevat. Maar iedere willekeurige tekst is toegestaan.

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
nl: Kan een bestand specificeren dat bibliografische informatie bevat.

en: Can be used to specify the copyright file name.
nl: Kan een bestand specificeren dat auteursrechtelijke informatie bevat.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
nl: Can audio track "%s" niet verifiëren
    omdat u heeft gekozen om audio tracks niet te verifiëren.
    Selectie van deze track wordt opgeheven...

en: Cancel
nl: Afbreken

en: Cancel all changes and return to main menu.
nl: Annuleer alle veranderingen en keer terug naar het hoofdmenu.

en: Cannot find the boot image file you specified:
    "%s"
    Please give a valid file.
nl: Can het gespecificeerde boot image bestand niet vinden:
    "%s"
    Geef aub een correct bestand aan.

en: Change Non-Root configuration
nl: Verander Niet-Root configuratie

en: Change the volume of playback.
nl: Verander het volume voor het afspelen.

en: Checking drive for a medium.
    
    Using scsi-emulation for that drive would speed up
    this considerably. Please note that inserting a
    medium would also reduce the wait time.
nl: Loopwerk wordt gecontroleerd op aanwezig medium.
    
    Gebruik van scsi-emulatie voor het loopwerk zou dit
    aanzienlijk sneller laten verlopen. Het inleggen van een
    medium zou de wachttijd natuurlijk ook bekorten.

en: Choose if you want to enable or disable the Non-Root-Mode of X-CD-Roast. If you enable the Non-Root-Mode then you do not need to become root first in order to use X-CD-Roast.
nl: Bepaal of de Niet-Root-Mode van X-CD-Roast moet worden aan- of uitgezet. Wanneer de Niet-Root-Mode wordt geactiveerd, dan hoeft een gebruiker geen root-rechten te hebben om X-CD-Roast te kunnen gebruiken.

en: Choose which write mode you want to use with your CD-Writer. Not all modes are supported with all writers. Try "DAO" first, because its usually the best option. If the write fails, try one of the "TAO" modes.
nl: Kies welke schrijf-mode u wilt gebruiken met uw CD-Schrijver. Niet alle modes worden ondersteund door alle schrijvers. Probeer "DAO" als eerste, omdat dat gewoonlijk de beste optie is. Indien het schrijven fout gaat, probeer dan een van de "TAO" modes.

en: Clear all
nl: Alles leegmaken

en: Clear all entry fields.
nl: Maak alle invoervelden leeg

en: Clear list
nl: Lijst leegmaken

en: Clear settings
nl: Wis instellingen

en: Clears all the CD-Text fields.
nl: Wist alle CD-Text velden

en: Click "Update Session view" to
nl: Klik "Sessie-aanzicht verversen"

en: Click an option and hold the button to get additional help for each mode.
nl: Klik een optie aan en houd de knop ingedrukt om meer hulptekst te zien voor iedere mode.

en: Close
nl: Sluiten

en: Communication
nl: Communicatie

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
nl: Configuratie-bestand voor een verkeerde versie (%s)
    gevonden! AUB het Configuratie-Menu oproepen
    en een nieuwe configuratie maken.

en: Configuration saved
nl: Configuratie opgeslagen

en: Connect ok: Sending handshake
nl: Verbinding OK: bezig handshake te sturen

en: Connect to the CDDB database to download the track titles that belong to that CD. This will overwrite the current entries!
nl: Zoek verbinding met de CDDB database om track titels binnen te halen die bij deze CD horen. Dit zal de huidige waarden overschrijven!

en: Connecting to %s:%d
nl: Verbinding opbouwen met: %s:%d

en: Continue anyway
nl: Toch doorgaan

en: Copy on the fly
nl: On-the-fly kopiëren

en: Copyright Information:
nl: Auteursrecht Informatie:

en: Create CD
nl: CD maken

en: Create CD/DVD
nl: CD/DVD maken

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
nl: Een eigen CD samenstellen (data en audio)

en: Create session on hard disk
nl: Creëer sessie op de harde schijf

en: Create session/image
nl: Creëer sessie/image

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
nl: Creëer het ISO9660 image on-the-fly. Er is geen extra opslagruimte op de harde schijf nodig en het is sneller dan eerst een image bestand te creëren en dat naderhand te branden. Maar het risico van een buffer underrun is aanwezig wanneer de computer de master-gegevens niet snel genoeg aan het brand-apparaat kan leveren. In dat geval is de resulterende CD-R meestal onbruikbaar. Het verminderen van de schrijf-snelheid kan in zo'n geval uitkomst bieden.

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
nl: Creëert een ISO9660 bestand van bestanden en directories op de harde schijf. Gebruik deze optie om uw eigen Data-CD's te creëren.

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
nl: Creëer het ISO9660 image op de harde schijf. Dit image kan later worden gebrand via het menu "Schrijf Tracks".

en: Current status:
nl: Huidige status:

en: Currently on-the-fly copy is only supported
    for simple data CDs, audio CDs or CDs with a data track
    after several audio tracks (CD-Extra).
nl: Momenteel wordt on-the-fly kopiëren enkel ondersteund
    voor simpele Data-CD's, Audio-CD's of CD's met een data
    track achter meerdere audio tracks (CD-Extra).

en: Custom
nl: Aangepast

en: Cut & Paste your CDR_SECURITY key from cdrecord-ProDVD into this area. Please refer to the FAQ on how to obtain such a key.
nl: Cut & Paste uw CDR_SECURITY sleutel vanuit cdrecord-ProDVD in dit invoer-veld. In de Veel Gestelde Vragen (FAQ) is te lezen hoe zo'n sleutel kan worden verkregen.

en: DSP-Device
nl: DSP-Apparaat

en: DSP-Device:
nl: DSP-Apparaat:

en: Deactivate Non-Root-Mode
nl: Niet-Root-Mode uitzetten

en: Deactivation of the Non-Root-Mode failed!
    
    Please try again with enabled Debug-Mode and report.
    (See the FAQ on http://www.xcdroast.org)
nl: Uitzetten van de Niet-Root-Mode is mislukt!
    
    Probeer opnieuw maar dan met Debug-Mode geactiveerd
    en stuur ons de inhoud van de debug log.
    (Zie de FAQ op http://www.xcdroast.org)

en: Deactivation of the Non-Root-Mode was successful!
    
    The original file permissons have been restored.
    Only the root user can now use X-CD-Roast.
nl: Uitzetten van de Niet-Root-Mode was succesvol!
    
    De originele bestands-permissies zijn terug gezet.
    Alleen de root gebruiker kan nu X-CD-Roast nog starten.

en: Default Write Mode:
nl: Standaard Schrijf Mode:

en: Delete Tracks
nl: Tracks verwijderen

en: Delete aborted...
nl: Verwijderen afgebroken...

en: Delete selected tracks
nl: Track-selectie verwijderen

en: Delete successful
nl: Verwijderen succesvol

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
nl: Wis alle geselecteerde tracks. Tip: een dubbel-klik op een TOC bestand in de lijst selecteert alle tracks die daar in vermeld staan.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
nl: Verwijder alle tracks van de harddisk om ruimte te maken.

en: Deleting tracks...
nl: Tracks worden verwijderd...

en: Deselects all displayed images.
nl: Selectie opheffen voor alle getoonde images.

en: Deselects all displayed tracks.
nl: Selectie opheffen van alle getoonde tracks

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
nl: Deselecteer alle tracks van de huidige CD.

en: Deselects all tracks.
nl: Heft de selectie van tracks op.

en: Detailed Device Information:
nl: Gedetailleerde apparaat-informatie:

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
nl: Gedetaileerde opties voor het creëren van het ISO9660 image

en: Device already existing.
nl: Apparaat bestaat reeds.

en: Device not found.
nl: Apparaat niet gevonden.

en: Device-Id
nl: Apparaat-ID

en: Device-Scan
nl: Zoeken naar aangesloten apparaten

en: Devices-Setup
nl: Apparaat-Configuratie

en: Disc Type:
nl: Disk Type:

en: Disk
nl: Harde schijf

en: Display CD-Text if available
nl: Toon CD-Text indien beschikbaar

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
nl: CD-Text in Info-Venster weergeven, indien CD-loopwerk en CD dit ondersteunen.

en: Display directories only
nl: Alleen directories tonen

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
nl: Toon helptekst als de muis boven een knop staat.

en: Display hidden files
nl: Verborgen bestanden tonen

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
nl: Grafische selectie van een nieuwe image directory.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
nl: Toon informatie over de huidige CD en de op de harde schijf opgeslagen tracks.

en: Do index scan
nl: Index zoeken

en: Do not fixate after write
nl: Niet fixeren na het schrijven

en: Do not include backup files
nl: Voeg geen backup bestanden toe

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
nl: Neem geen typische backup bestanden op in de image. Bestanden die een '~' of '#' bevatten of eindigen op '.bak' worden overgeslagen.

en: Do not translate the characters '#' and '~' which are invalid for ISO9660 filenames but often used by Microsoft systems.
nl: Zet de karakters '#' en '~' niet om in geldige karakters. Ze zijn niet toegestaan in ISO9660 bestandsnamen maar worden vaak gebruikt in Microsoft systemen.

en: Do not translate the characters '~' and '#'
nl: Karakters '~' en '#' niet omzetten

en: Do not use RR attributes from old sessions
nl: Gebruik geen RR attributen uit oude sessies

en: Do not use deep directory relocation
nl: Diepe directory hiërarchieën toestaan

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
nl: Gebruik geen Rock Ridge attributen uit vorige sessies. Dit kan moeilijkheden vermijden wanneer mkisofs illegale Rock Ridge signaturen vindt in een oude sessie.

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
nl: Toon enkel directories in de bestandskiezer hier boven, en toon geen afzonderlijke bestanden.

en: Don't connect directly to the CDDB-Server, but use a HTTP-proxy instead.
nl: Zoek geen directe verbinding met de CDDB-Server, maar gebruik een HTTP-Proxy.

en: Don't create a bootable CD.
nl: Geen bootable CD creëren.

en: Don't verify audio tracks
nl: Audio tracks niet verifiëren

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
nl: Download de track titels voor de huidige CD. Een Internet verbinding is hiervoor noodzakelijk.

en: Drag files or directories on this field when you want them to be excluded from the generated ISO9660 image.
nl: Sleep bestanden of directories naar dit veld indien ze uit het aangemaakte ISO9660 image weggelaten moeten worden.

en: Duplicate CD
nl: CD kopiëren

en: Duplicate CD/DVD
nl: CD/DVD kopiëren

en: Edit CD-Text information
nl: Bewerk CD-Text informatie

en: Edit titles
nl: Titels bewerken

en: Edit titles for CD-Text
nl: Titels voor CD-Text bewerken

en: Edits the title and performer information before any tracks are read from the inserted CD. Only required to author a CD with CD-Text.
nl: Bewerk de Titel- en Artiest-Informatie voordat er tracks vanaf de ingelegde CD worden gelezen. Alleen vereist wanneer een CD met CD-Text moet worden samengesteld.

en: Edits the title and performer information of your tracks before they are written to a CD-R/RW with CD-Text.
nl: Bewerk de Titel- en Artiest-Informatie van de tracks voordat ze naar een CD-R/RW worden geschreven met CD-Text.

en: Eject CD after blank
nl: CD na wissen uitwerpen

en: Eject after write
nl: Uitwerpen na schrijven

en: Eject the CD after the burning was completed.
nl: Werp de CD na het schrijven uit.

en: Ejects a CD from this device.
nl: CD uit dit apparaat uitwerpen.

en: El Torito (Standard PC)
nl: El Torito (Standaard PC)

en: Empty CD-R/RW
nl: Lege CD-R/RW

en: Empty DVD+-R/RW
nl: Lege DVD+-R/RW

en: Enable Forcespeed mode
nl: Activeer Forcespeed mode

en: Enable Plextor VariRec mode:
nl: Activeer Plextor VariRec mode:

en: Enable Yamaha Audio Master mode
nl: Activeer Yamaha Audio Master mode

en: Enable protection from Buffer Underruns
nl: Bescherming tegen Buffer Underruns

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
nl: Activeer fout-correctie voor audio tracks. Het inlezen kan veel langzamer worden, naarmate dit getal hoger is. Maximale snelheid wordt bereikt bij instelling 0.

en: Ends the playback completely.
nl: Stop het afspelen in zijn geheel.

en: Enter here a hostname of a computer which may run X-CD-Roast. This makes sense, when using the same config-file on more than one host (e.g. pool-installations).
nl: Voer een hostnaam of computer in die X-CD-Roast mag starten. Dit is zinnig wanneer hetzelfde configuratie-bestand op meer dan één host wordt gebruikt (Bijv. bij een verzameling van installaties)

en: Enter here an username which should be allowed or denied access for X-CD-Roast. Press Return or click on the "Add"-button to put it on the list.
nl: Vul hier een gebruikersnaam in waarvoor toegang moet worden verleend danwel geweigerd tot X-CD-Roast. Druk op Return of klik op de "Toevoegen" knop om de naam op de lijst te zetten.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
nl: Fout bij het openen van DSP-Apparaat.
    In gebruik door een ander programma?

en: Error deleting tracks
nl: Fout bij verwijderen van tracks

en: Error mastering data track
nl: Fout bij masteren van data track

en: Error reading audio track %d/%d
nl: Fout bij lezen van audio track %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
nl: Fout bij lezen van data track %d/%d

en: Error reading file %s
nl: Fout bij lezen van bestand %s

en: Error while blanking.
nl: Fout tijdens wissen.

en: Error writing file %s
nl: Fout bij schrijven van bestand %s

en: Error writing tracks
nl: Fout bij schrijven van tracks

en: Error: CDDB read error on socket
nl: Fout: CDDB leesfout op socket

en: Error: CDDB write error on socket
nl: Fout: CDDB schrijffout op socket

en: Error: CDDB-query failed
nl: Fout: opvragen CDDB informatie niet gelukt

en: Error: CDDB-read failed
nl: Fout: CDDB uitlezen mislukt

en: Error: Can't open stream socket
nl: Fout: Kan geen stream socket openen

en: Error: Connection refused
nl: Fout: Verbinding geweigerd

en: Error: Hostname lookup failure
nl: Fout: Kan hostnaam niet vinden

en: Error: No answer within timeout
nl: Fout: Geen antwoord binnen gestelde tijd

en: Error: No response from server
nl: Fout: Server geeft geen antwoord

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
nl: Geselecteerde pad uitsluiten van de master directories. Dat betekent dat alle gegevens in dat pad niet in het image worden opgenomen.

en: Exit
nl: Einde

en: Exit X-CD-Roast
nl: Stop X-CD-Roast

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Failed to clear the ISRC or MCN id in all tracks.
    Perhaps you have no write permission on the .inf files?
    Please correct the problem and try again.
nl: Wissen mislukt van de ISRC or MCN id in alle tracks.
    Misschien heeft u geen schrijfrechten op het .inf bestand?
    Corrigeer het probleem en probeer opnieuw.

en: Failed to read sector - retrying
nl: Fout bij lezen van sector... probeer opnieuw

en: Failed to restart the autodiskmount-daemon.
    You might run into trouble with the finder now.
nl: Fout bij herstarten van de autodiskmount-daemon!
    Er kunnen problemen ontstaan met de Finder.

en: Failed to save configuration file: %s
nl: Opslaan van configuratie file %s mislukt

en: Failed to save iso-headers file: %s
nl: Opslaan mislukt van iso-headers bestand: %s

en: Failed to save iso-options file: %s
nl: Opslaan mislukt van het bestand met iso-opties: %s

en: Failed to save write options file: %s
nl: Opslaan van configuratie file %s mislukt

en: Failed to stop the autodiskmount-daemon.
    X-CD-Roast might not perform correctly.
nl: Fout bij stoppen van de autodiskmount-daemon!
    X-CD-Roast zal niet correct kunnen functioneren.

en: File %s already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
nl: Bestand "%s" bestaat al.
    Wilt u het echt overschrijven?

en: File prefix:
nl: Voorvoegsel:

en: File/Directory view
nl: Bestands/Directory aanzicht

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Files
nl: Bestanden

en: Fixate CD-R/RW only
nl: CD-R/RW alleen fixeren

en: Fixating...
nl: Fixeren...

en: Floppy image boot
nl: Diskette-Image boot

en: Follow symbolic links
nl: Volg symbolische links

en: Force blanking
nl: Forceer wissen

en: Force the restrictions of the ISO9660 conformance levels. Only required for very special uses like CDs for MP3-Players.
nl: Dwing restricties af met betrekking tot de ISO9660 overeenstemmings-niveaus. Alleen vereist in zeer speciale situaties zoals bij het creëren van CD's voor MP3 spelers.

en: Found %d close matches - Please select
nl: %d soortgelijke CD's gevonden - Kies er één

en: Found %d exact matches - Please select
nl: %d gelijke CD's gevonden - Kies er één

en: Found one close match
nl: Eén soortgelijke CD gevonden

en: Found one exact match
nl: Eén overeenstemmende CD gevonden

en: Free space (MB/min.)
nl: Beschikbare ruimte (MB/min.)

en: Free space:
nl: Vrije ruimte:

en: Generate DVD-Video compliant UDF file system
nl: Genereer DVD-Video UDF-bestandssysteem.

en: Generate DVD-Video compliant UDF file system. This is done by sorting the order of the content of the appropriate files and by adding padding between the files if needed.
nl: Genereer UDF bestands-systeem volgens DVD-Video standaard. Dit wordt gedaan door de de volgorde van de inhoud van betrokken bestanden te sorteren en door nullen te schrijven tussen de bestanden indien nodig.

en: Generate TRANS.TBL files
nl: Genereer TRANS.TBL bestanden

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
nl: Genereer een bestand TRANS.TBL in iedere directory van de CD, dat niet-Rock Ridge capabele systemen kan helpen in het bepalen van de correcte bestandsnamen.

en: Generate more output when generating the ISO9660 image. This is helpful to debug any problems that might occur.
nl: Genereer meer tekst uitvoer bij het aanmaken van het ISO9660 image. Dit kan van nut zijn bij het onderzoeken van optredende problemen.

en: HD Settings
nl: Harddisk instellingen

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
nl: Handshake mislukt - Geen geldige CDDB server?

en: Hard disk image boot
nl: Harde-Schijf-Image boot

en: Header data can only be read from an ISO9660 data CD
nl: Header gegevens kunnen enkel van een ISO9660 data CD worden gelezen

en: Header data for the ISO9660 image
nl: Header data voor het ISO9660 image

en: Headers saved
nl: Headers opgeslagen

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
nl: Hier kunt u testen of X-CD-Roast uw sound hardware kan
    aanspreken om audio tracks in CD kwaliteit af te spelen.
    Als u de "Demo sample afspelen" knop bedient, zou de geluidskaart
    een klank moeten laten horen. Is dit niet het geval, dan is de geluidskaart
    niet ondersteund, uitgeschakeld of in gebruik door een ander programma.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
nl: Verberg TRANS.TBL voor Joliet boomstructuur

en: Hide the RR_MOVED directory
nl: Verberg de RR_MOVED directory

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
nl: Verberg de TRANS.TBL bestanden (als ze gemaakt worden) voor de Joliet directory structuur, zodat ze onzichtbaar zijn op Windows systemen.

en: Host "%s" already added
nl: Host "%s" reeds toegevoegd

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
nl: Aantal sectoren dat tegelijk gelezen wordt. Hogere instellingen geven betere kwaliteit, maar hebben meer scsi-buffer geheugen nodig.

en: How much information is logged into the logfile.
nl: Uitvoerigheid van de log informatie.

en: How often the paranoia code will try to read a fautly sector before giving up.
nl: Hoe vaak moet de paranoia code proberen om een defecte sector opnieuw te lezen alvorens op te geven.

en: ISO9660 options
nl: ISO9660 opties

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
nl: Info/waarschuwingen over opbouw van ISO9660-bestandssysteem

en: If enabled, then the user is allowed the change the read parameters for the CD Readers (e.g. Speed and overlap sectors).
nl: Indien geactiveerd, mag de gebruiker de lees parameters voor de CD Lezers aanpassen (Bijv. Snelheid en Sector Overlap).

en: If enabled, then the user is allowed the change the write parameters for the CD Writer (e.g. Speed and FIFO-Buffer-Size).
nl: Indien geactiveerd, mag de gebruiker de schrijf-parameters veranderen voor de CD Schrijver (Bijv. Snelheid en FIFO-Buffer-Size)

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Readers. Else the settings given by root must be used.
nl: Indien geactiveerd, mag de gebruiker de instellingen voor de CD Lezers aanpassen. Anders moeten de door root ingestelde waarden worden gebruikt.

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Writer. Else the setting given by root must be used.
nl: Indien geactiveerd, is het de gebruiker toegestaan om de instellingen voor de CD Schrijver te wijzigen. Anders moeten de door root gedefiniëerde instellingen worden gebruikt.

en: If enabled, then the user may change the logging parameters (the path of the logfile and the loglevel).
nl: Indien geactiveerd, mag de gebruiker de logging parameters aanpassen (het pad van het log bestand, en het niveau van logging)

en: If enabled, then the user may give his own image-directories (best where he got write permissions). Else the directories specified by root must be used (should be also a directory where any user can write into).
nl: Indien geactiveerd, mag de gebruiker zelf image-directories aangeven (het beste waar de gebruiker schrijf permissies heeft). Anders moeten de door root ingestelde directories worden gebruikt (dat moet ook een directory zijn waar wilekeurige gebruikers kunnen schrijven).

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
nl: Als de images niet passen bij de huidige CD, lees dan de images opnieuw en vergelijk ze met hun kopieën op de harde schijf.

en: If you are a Mac OS X admin user please enter your password.
     It will be used with "sudo" to restart the autodiskmount-daemon
    and X-CD-Roast will exit.
nl: Indien u een Mac OS X admin gebruiker bent moet u hier
    uw wachtwoord invoeren. Het wordt gebruikt met "sudo"
    om de autodiskmount-daemon te herstarten
    en X-CD-Roast zal stoppen.

en: If you are a Mac OS X admin user please enter your password.
     It will be used with "sudo" to stop the autodiskmount-daemon.
nl: Indien u een Mac OS X admin gebruiker bent moet u hier
    uw wachtwoord invoeren. Dat wordt gebruikt met "sudo"
    om de autodiskmount-daemon te stoppen.

en: If you are behind a firewall you may require to use a HTTP-proxy to reach the CDDB-Server. If your proxy requires authentication you can use the following syntax: "user:password@proxyhost"
nl: Indien u zich achter een firewall bevindt kan het gebruik van een HTTP-Proxy nodig zijn om de CDDB-Server te kunnen benaderen. Indien deze proxy authenticatie vereist kan de volgende syntax worden gebruikt: "gebruiker:wachtwoord@proxyhost"

en: If you have problems with a freezing system when blanking or fixating a CD-R/RW you can try to enable this option. It also might reduce stress on systems where the writer is on the same IDE bus as the hard drive. Use at own risk only.
nl: Wanneer problemen bestaan met een bevriezend systeem tijdens het wissen of afsluiten van een CD-R/RW kan het aanzetten van deze optie uitkomst bieden. Het kan tevens de belasting verminderen op systemen waar de schrijver aan dezelfde IDE bus hangt als de harde schijf. Gebruik van deze optie is voor eigen risico.

en: Ignore medium size
nl: Negeer medium capaciteit

en: Ignore the daemon and start X-CD-Roast anyway
nl: Negeer de daemon en start toch X-CD-Roast

en: Ignore the known size of the medium. This option should be used with extreme care and is only required for debugging purposes.
nl: Negeer de bekende capaciteit van het medium. Deze optie moet met uiterste voorzichtigheid worden gebruikt en is enkel nodig voor debuggen.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
nl: Illegale tekens in het invoer-veld
    zijn door "_" vervangen

en: Image-Information
nl: Image-Informatie

en: In multi session mode it is not recommended to use
    the "do not fixate" option. If you continue you will
    create an unreadable CD.
nl: In multi-sessie mode wordt het niet aangeraden om de
    "niet fixeren" optie te gebruiken. Als u verder gaat
    zult u een onleesbare CD creëren.

en: In multi session mode only one data track can be written at a time.
nl: In multi-sessie mode kan slechts één data track per keer worden geschreven.

en: In multi session mode you can't write both audio
    and data tracks at the same time.
nl: In multi-sessie mode kunnen niet tegelijk
    audio en data tracks worden geschreven.

en: In order to allow X-CD-Roast access to your CD-Writing-Devices
    you have to stop the finder from automatically mounting CDs to
    your desktop by disabling the autodiskmount-daemon. If you
    don't do that you will not be able to use your writer.
nl: Opdat X-CD-Roast de CD-Schrijf-Apparaten kan benaderen
    mag de Finder niet automatisch CD's mounten op de Desktop.
    Zet daarom de autodiskmount-daemon af. Indien dit niet gebeurt,
    kan de Schrijver niet worden gebruikt door X-CD-Roast.

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
nl: Voeg extra informatie toe aan het image, zoals lange bestandsnamen, apparaten en links. Deze informatie kan op de meeste UNIX besturings-systemen worden gelezen. Eigendom en permissies van de bestanden worden op neutrale waarden gezet.

en: Initializing CD-Reader...
nl: Initialiseer CD-Lezer...

en: Initializing CD-Writer...
nl: CD schrijver initialiseren...

en: Input charset:
nl: Invoer karakterset:

en: Internationalization
nl: Internationalisatie

en: Invalid device specification.
nl: Ongeldige apparaat-specificatie.

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
nl: Pad kan niet worden toegevoegd omdat het
    op hetzelfde filesysteem staat als het reeds
    toegevoegde pad:
    %s

en: Joliet extension (for Windows)
nl: Joliet extensie (voor Windows)

en: Juke Box
nl: Wisselaar

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
nl: De CD alleen fixeren (afsluiten), indien om enige reden de CD wel geschreven is maar niet gefixeerd.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
nl: Simuleer het schrijf proces. Let op dat het afbreken van een gesimuleerd schrijf proces geen goed idee is omdat dat de SCSI bus kan ontregelen.

en: Language:
nl: Taal:

en: Launch X-CD-Roast
nl: Start X-CD-Roast

en: Layout tracks
nl: Tracks opmaken

en: Length
nl: Lengte

en: Lets you specify exactly where the file or directory content should be mapped to on the destination CD. (e.g. a directory /home/user can be mapped to /backup/home-dirs/user.)
nl: Specificeer nauwkeurig waar het bestand of directory naar toe geplaatst moet worden op de bestemmings-CD. (Bijv. een directory /home/user kan op de CD worden geplaatst als /backup/home-dirs/user.)

en: Limit Joliet filenames not to 64 characters but allow up to 103. This breaks the Joliet specification, but seems to work on most systems. Use with caution.
nl: Beperk Joliet bestandsnamen niet tot 64 karakters maar sta tot 103 karakters toe. Dit is strijdig met de Joliet specificatie, maar lijkt op de meeste systemen te werken. Voorzichtig gebruiken.

en: List of paths to master saved successfully
nl: Lijst met te masteren paden succesvol opgeslagen

en: Load list
nl: Laad lijst

en: Load list of paths to master
nl: Lijst van te masteren paden laden

en: Loads a CD in this device.
nl: CD in dit apparaat laden.

en: Logfile:
nl: Logbestand:

en: Loglevel:
nl: Niveau van logging:

en: Lookup titles on CDDB
nl: Titels opzoeken op CDDB

en: Mac OS X preparations
nl: Mac OS X voorbereidingen

en: Make CD bootable?
nl: CD bootable maken?

en: Make CD/DVD bootable?
nl: CD/DVD bootable maken?

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
nl: Exacte kopie maken van een CD (data en audio)

en: Manually add device
nl: Handmatig apparaat toevoegen

en: Manually add writer or reader devices
nl: Handmatig schrijf- of lees-apparaten toevoegen

en: Master Tracks
nl: Tracks masteren

en: Master and write on-the-fly
nl: Master en schrijf on-the-fly

en: Master source
nl: Master-bronnen

en: Master to image file
nl: Master naar image bestand

en: Master-Error:
nl: Master-fout:

en: Mastering aborted...
nl: Masteren afgebroken...

en: Mastering data track [%s]
nl: Data track [%s] wordt gemasterd

en: Mastering successful
nl: Masteren was succesvol

en: Mastering:
nl: Masteren:

en: Matching database entries
nl: Passende databank gegevens

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Modify boot info-table
nl: Boot Info-tabel aanpassen

en: Multisession-CD
nl: Multisessie-CD

en: Network
nl: Netwerk

en: New session size:
nl: Nieuwe sessie grootte:

en: No
nl: Nee

en: No CD loaded
nl: Geen CD geladen

en: No CD loaded in read device
nl: Geen CD in lees-apparaat aanwezig

en: No CD loaded in write device
nl: Geen CD in Schrijver

en: No CD-Reader defined in Setup
nl: Geen CD-Lezer geconfigureerd

en: No CD-Writer defined in Setup
nl: Geen CD-Schrijver geconfigureerd

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
nl: Geen CD schrijver of CD-ROM loopwerk gevonden.
    Om ATAPI/IDE loopwerken onder Linux te gebruiken
    moet SCSI emulatie in de kernel actief zijn.
    Zie de X-CD-Roast gebruiksaanwijzing voor meer informatie.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
nl: Geen Info-bestand gevonden voor track "%s".
    Dat maakt verificatie onmogelijk.
    Track-selectie wordt opgeheven...

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
nl: Geen TOC bestand geselecteerd dat aangeeft
    welke tracks geverifiëerd moeten worden.

en: No Tracks layouted for writing
nl: Opmaak bevat geen tracks om te schrijven

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
nl: Geen configuratie-bestand gevonden!
    AUB het Configuratie-Menu oproepen.

en: No devices found - check your remote scsi setup.
nl: Geen apparaten gevonden - controleer uw remote-scsi configuratie.

en: No disk emulation boot
nl: Geen-Disk-Emulatie boot

en: No disk or wrong disk loaded.
nl: Geen of verkeerde disk in loopwerk.

en: No emul load size:
nl: Geen "emul load size":

en: No free space in the temporary directory "%s".
    Aborting...
nl: Geen vrije ruimte in de tijdelijke directory "%s".
    Programma wordt nu afgebroken...

en: No host selected to remove
nl: Geen host geselecteerd om te verwijderen

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
nl: Geen image directories gedefiniëerd. Er moet minstens één
    directory gespecificeerd worden om verder te kunnen gaan.

en: No image-directories with write permissions found.
    Please check your settings in the Setup.
nl: Geen image directories gevonden met schrijf permissies.
    Controleer uw instellingen in het Configuratie-Menu.

en: No matches found - unknown CD
nl: Geen passende CD gevonden

en: No path selected to redirect
nl: Geen pad geselecteerd voor omleiden

en: No path selected to remove
nl: Geen pad geselecteerd om te verwijderen

en: No privileges to start X-CD-Roast.
    
    You have to login as the root user the first time and
    start X-CD-Roast to enable its Non-Root-Mode, which
    will allow that any user can start it.
nl: Geen privileges om X-CD-Roast te starten.
    
    U moet de eerste keer als de root gebruiker inloggen en
    X-CD-Roast starten om de Niet-Root-Mode te activeren.
    Daarna zal elke gebruiker het pas kunnen starten.

en: No read permission on the boot image file you specified:
    "%s"
nl: Geen lees-permissie op het aangegeven boot image bestand:
    "%s"

en: No root configuration file found or not readable!
    The superuser must start and configure X-CD-Roast
    first, before other users can use it.
nl: Geen root configuratie-bestand gevonden of het is
    niet leesbaar! De systeembeheerder moet X-CD-Roast
    als eerste starten én configureren voordat andere gebruikers
    het programma kunnen starten.

en: No root configuration file found!
    Please enter Setup and don't forget to add users
    who may also use X-CD-Roast.
nl: Geen root configuratie-bestand gevonden!
    Roep het Configuratie-Menu op, en vergeet niet om ook
    andere X-CD-Roast gebruikers toe te voegen .

en: No tracks selected
nl: Geen tracks geselecteerd

en: No tracks selected to delete
nl: Geen tracks geselecteerd om te verwijderen

en: No user selected to remove
nl: Geen gebruiker geselecteerd om te verwijderen

en: No users are allowed to start X-CD-Roast (except root).
nl: Geen enkele gebruiker heeft toestemming om X-CD-Roast te starten  (behalve root).

en: No valid path specified
nl: Geen geldig pad aangegeven

en: Non-Root-Mode activated
nl: Niet-Root-Mode aangezet

en: Non-Root-Mode configuration:
nl: Niet-Root-Mode configuratie:

en: Non-Root-Mode deactivated
nl: Niet-Root-Mode uitgezet

en: None
nl: Geen

en: None
nl: Geen

en: None allowed
nl: Niemand toelaten

en: Normal
nl: Normaal

en: Not bootable
nl: Niet bootable

en: Not bootable image
nl: Niet-Bootable image

en: Not enough diskspace available
nl: Niet genoeg ruimte op de harde schijf

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
nl: Niet voldoende ruimte aanwezig op de harde schijf!
    Wilt u desondanks toch doorgaan of afbreken?

en: Not implemented yet
nl: Nog niet geïmplementeerd

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
nl: Let op: Volledig wissen van een CD duurt ongeveer 74 minuten op 1x loopwerken en ongeveer 37 minuten op 2x loopwerken. Minimaal wissen duurt enige minuten.

en: Notify-Beeps via:
nl: Attentie-signaal via:

en: Off
nl: Uit

en: Omit ISO9660 version numbers
nl: ISO9660 versie nummers weglaten

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
nl: Laat de punt weg aan het eind van bestandsnamen die geen punt bevatten. Dit schendt de ISO9660 standaard, maar heeft geen effect op Rock Ridge of Joliet bestandsnamen.

en: Omit trailing periods
nl: Punten aan het eind weglaten

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
nl: Laat versie nummers weg van ISO9660 bestandsnamen. Dit kan eventueel nodig zijn op enkele exotische systemen. Voorzichtig gebruiken.

en: Only hosts which are not listed can start X-CD-Roast.
nl: Alleen hosts die niet vermeld zijn mogen X-CD-Roast starten.

en: Only the hosts in the list may start X-CD-Roast.
nl: Alleen de hosts in de lijst mogen X-CD-Roast starten.

en: Only the users which were added to the list are allowed to start X-CD-Roast.
nl: Alleen de gebruikers die aan de lijst zijn toegevoegd hebben toestemming om X-CD-Roast te starten.

en: Optical Storage
nl: Optische schijf

en: Options
nl: Opties

en: Options saved
nl: Opties opgeslagen

en: Options to create a bootable CD
nl: Opties om een bootable CD te creëren

en: Options to create a bootable CD/DVD
nl: Opties om een bootable CD/DVD te creëren

en: Or enter a shell wild-card-style pattern that matches a part of a filename to exclude. For example '*.o' and 'core' will exclude all files ending in '.o' or called 'core' from being mastered to CD. (Enter without quotes)
nl: Of vul een shell wild-card patroon in, dat past op een deel van de uit te sluiten bestandsnaam. Bijvoorbeeld '*.o' en 'core' zullen alle bestanden die op '.o' eindigen of 'core' heten uitsluiten van het masteren van de CD. (Intypen zonder de aanhalingstekens!)

en: Output charset that defines the characters that will be used in Rock Ridge file names.
nl: Uitvoer karakterset definiëert de karakters die in Rock Ridge bestandsnamen gebruikt worden.

en: Output charset:
nl: Uitvoer karakterset:

en: Pad Tracks
nl: Tracks aanvullen (padding)

en: Pads data-tracks with zeros to eliminate reading problems on some systems and adapts the length of audio-tracks for CD writing. This must be enabled when you want to burn wav-files not created with X-CD-Roast.
nl: Vult data tracks aan met nullen om problemen met lezen op sommige systemen te vermijden, en past de lengte van audio tracks aan voor het schrijven naar CD. Deze optie moet geactiveerd zijn wanneer wav-bestanden worden gebrand die niet met X-CD-Roast gecreëerd werden.

en: Paranoia retries per sector:
nl: Herhaalde paranoia pogingen per sector:

en: Path
nl: Pad

en: Path already added
nl: Pad reeds toegevoegd

en: Path:
nl: Pad:

en: Pauses or continue playing.
nl: Pauzeer of ga verder met afspelen.

en: Performer
nl: Artiest

en: Performer:
nl: Artiest:

en: Personalize image filenames
nl: Persoonlijke instellingen van image bestandsnamen

en: Play Audio-Tracks
nl: Speel Audio-Tracks

en: Play demo sample
nl: Demo sample afspelen

en: Play first or currently selected Track.
nl: Speel de eerste of een al geselecteerde track.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
nl: Speel een voorbeeld sample om de geluidskaart te testen.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
nl: Speel audio tracks (.wav files) van de harde schijf via de geluidskaart.

en: Please choose to which directory on the destination
    CD the selected paths should be redirected to:
nl: Bepaal naar welke directory op de bestemmings-CD
    de geselecteerde paden moeten worden omgeleid:

en: Please choose where all the selected paths should be mapped on the CD.
    Do note that selecting only one path at a time would give much greater
    control about the CD layout.
nl: Bepaal waar alle geselecteerde paden moeten worden geplaatst op de CD.
    Bedenk dat het selecteren van slechts één pad tegelijk een veel grotere
    controle geeft over de CD indeling.

en: Please choose where the contents of this directory
    should be located on the CD:
nl: Bepaal waar de inhoud van deze directory
    op de bestemmings-CD terecht moet komen:

en: Please choose where this file should be located on the CD:
nl: Bepaal waar dit bestand op de CD moet terechtkomen:

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
nl: Klik eerst op "Bereken grootte" om te controleren dat alle master opties
    correct ingevuld zijn, en om te zien hoe groot het image bestand wordt.

en: Please enter a valid cdrecord device specification:
nl: Vul een geldige cdrecord apparaat-specificatie in:

en: Please first add some directories to master.
nl: Voeg eerst enkele directories toe om te masteren.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
nl: CD-R/RW in de CD-Schrijver leggen.

en: Please insert a DVD+-R/RW in the DVD-Writer.
nl: DVD+-R/RW in de DVD-Schrijver leggen.

en: Please note that changing this setting to anything other
    than "autodetect" is almost never required.
    Don't touch unless you are a cdrtools expert.
nl: Let er op dat het veranderen van deze instelling in iets
    anders dan "autodetect" bijna nooit noodzakelijk is.
    Verander niets tenzij u een cdrtools expert bent.

en: Please note that you have to install ProDVD support before
    you can write DVDs. Currently you will only be able to
    write regular CDs with your DVD-Writer.
nl: Bedenk dat ondersteuning voor ProDVD moet worden
    geïnstalleerd voordat DVD's geschreven kunnen
    worden. Momenteel kunnen alleen normale CD's
    met de DVD-Schrijver worden gebrand.

en: Please press "Update" once before adding new paths.
nl: Klik eenmaal "Actualiseren" alvorens nieuwe paden toe te voegen.

en: Please reload the CD-R in the writer
nl: AUB de CD-R opnieuw in de Schrijver leggen

en: Please see http://www.xcdroast.org/faq when you miss a drive this list.
nl: Ga naar http://www.xcdroast.org/faq wanneer u een apparaat mist op deze lijst.

en: Please specify a boot image list for your
    sparc bootable CD.
nl: Specificeer een boot image lijst
    voor de Sparc bootable-CD.

en: Please specify both the boot image and boot catalog
    for your bootable CD.
nl: Specificeer aub zowel boot image als boot catalog
    voor de bootable CD.

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
nl: Specificeer waarheen het pad van de bron-gegevens
    moet worden omgeleid op de bestemmings CD:

en: Please wait while X-CD-Roast is
    calculating the current image size.
nl: Wacht terwijl X-CD-Roast de grootte
    berekent van het huidige image bestand.

en: Port:
nl: Poort:

en: Preparer Id:
nl: Samensteller Id:

en: Progress-indicator in window-title
nl: Voortgangsindicator in kopregel van venster

en: Publisher Id:
nl: Uitgever Id:

en: Query CDDB
nl: CDDB opvragen

en: Quit X-CD-Roast
nl: Stop X-CD-Roast

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
nl: Beëindig het Creatie-Menu en keer terug naar het Hoofdmenu.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
nl: Verlaat het Kopiëer-Menu en keer terug naar het Hoofdmenu.

en: RAW writing (raw16)
nl: RAW schrijven (raw16)

en: RAW writing (raw96p)
nl: RAW schrijven (raw96p)

en: RAW writing (raw96r)
nl: RAW schrijven (raw96r)

en: Read CD
nl: CD inlezen

en: Read CD/DVD
nl: CD/DVD inlezen

en: Read Device:
nl: Lees-apparaat:

en: Read Tracks
nl: Lees tracks

en: Read aborted...
nl: Inlezen afgebroken...

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
nl: Lees alle header teksten van een CD in het schrijf-apparaat. Waarschuwing: dit overschrijft de al ingevulde teksten.

en: Read all tracks
nl: Alle tracks lezen

en: Read audio CDs with the enhanced error correction paranoia code.
nl: Audio CD's lezen met paranoia code voor uitgebreide fout detectie.

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
nl: Lees gedetailleerde informatie van een (lege) CD-R/RW.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
nl: Lees- en schrijf-apparaat zijn identiek!
    On-the-fly kopiëren is alleen mogelijk
    met verschillende apparaten

en: Read options
nl: Lees opties

en: Read selected tracks
nl: Lees geselecteerde tracks

en: Read settings from CD
nl: Lees instellingen van de CD

en: Read-Error:
nl: Leesfout:

en: Reading %d/%d:
nl: Lees nu %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
nl: Lees audio track %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
nl: Lees data track %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
nl: Lees alle geselecteerde tracks van de CD en bewaar ze in de Image Directory.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
nl: Leest alle tracks van de huidige CD en vergelijkt deze met de tracks op de harddisk zoals aangegeven in het geselecteerde TOC bestand.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
nl: Lees alle tracks van de huidige CD en sla deze op in de image directories op de harde schijf.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
nl: Verifiëer alle tracks van de CD met de op de harddisk opgeslagen tracks.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
nl: Lees alle tracks van de CD en kopiëer ze naar de harde schijf.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
nl: Leest geselecteerde tracks opnieuw van CD en vergelijkt deze met de opgeslagen tracks op de harde schijf.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
nl: Leest geselecteerde tracks van een CD en slaat deze op de harde schijf op.

en: Ready to add a new session to a multi session CD?
nl: Klaar om een nieuwe sessie aan een multi-sessie CD toe te voegen?

en: Ready to add a new session to a multi session DVD?
nl: Gereed om een vervolg-sessie op een multi-sessie DVD te schrijven?

en: Ready to write a single session CD?
nl: Gereed om een single-sessie CD te schrijven?

en: Ready to write a single session DVD?
nl: Gereed om een single-sessie DVD te schrijven?

en: Ready to write the first session of a multi session CD?
nl: Klaar om de eerste sessie van een multi-sessie CD te schrijven?

en: Ready to write the first session of a multi session DVD?
nl: Gereed om de eerste sessie op een multi-sessie DVD te schrijven?

en: Really quit X-CD-Roast?
nl: Echt stoppen met X-CD-Roast?

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
nl: Ingelegde CD controleren op sessie informatie. (Nuttig wanneer de CD-R/RW zojuist is verwisseld.)

en: Redirect
nl: Omleiden

en: Redirect a master directory
nl: Master directory omleiden

en: Redirect several master directories
nl: Meerdere master directories omleiden

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
nl: Huidige geselecteerde master directory omleiden naar een virtuele locatie op de CD, zonder iets te veranderen in de brongegevens.

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
nl: Ververs de inhoud van de informatie vensters. (bijvoorbeeld na een CD wissel)

en: Relaxed ISO9660 filenames
nl: Niet-strikte ISO9660 bestandsnamen

en: Removable Disk
nl: Verwisselbare disk

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove all selected hosts from the list.
nl: Verwijder alle geselecteerde hosts van de lijst.

en: Remove all selected users from the list.
nl: Verwijder alle geselecteerde gebruikers van de lijst.

en: Remove device
nl: Verwijder apparaat:

en: Remove the selected tracks from this list.
nl: Verwijder de geselecteerde tracks van deze lijst.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
nl: Ongeldig pad verwijderd.
    Klik nogmaals "Actualiseren".

en: Removes the currently configured devices and scans for them again. Useful when you changed something in your hardware configuration.
nl: Verwijdert de huidige geconfigureerde apparaten en gaat opnieuw zoeken. Nuttig wanneer de hardware configuratie veranderd is.

en: Removes the currently selected master directories.
nl: Verwijder de geselecteerde master directories.

en: Removes the selected image directory from the list.
nl: Verwijder de geselecteerde image directory van de lijst.

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
nl: Hernoem de automatisch gegenereerde directory "RR_MOVED" in ".rr_moved" in Rock Ridge images.

en: Requesting data - Please wait
nl: Bezig met opvragen gegevens - Moment AUB

en: Rescan devices
nl: Apparaten opnieuw zoeken

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
nl: Volg symbolische links in het bestands-systeem. Een link wordt vertaald naar een echte directory of bestand.

en: Restart the autodiskmount-daemon
nl: Herstart de autodiskmount-daemon

en: Restart the autodiskmount-daemon and quit X-CD-Roast
nl: Herstart de autodiskmount-daemon en stop X-CD-Roast

en: Retrying...
nl: Opnieuw proberen...

en: Rock Ridge (anonymous)
nl: Rock Ridge (anoniem)

en: Rock Ridge only
nl: Enkel Rock Ridge

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Output
nl: Output bewaren

en: Save configuration
nl: Configuratie opslaan

en: Save current settings as default
nl: Instellingen als standaard opslaan

en: Save list
nl: Lijst bewaren

en: Save list of paths to master
nl: Lijst van te masteren paden opslaan

en: Save settings as default
nl: Maak instellingen standaard

en: Save window positions
nl: Positie van vensters opslaan

en: Saves all defined texts (with the exception of the Volume-ID) to the configuration directory for automatic restoration at next startup of X-CD-Roast.
nl: Sla alle gedefiniëerde teksten (met uitzondering van het Volume-ID) op in de configuratie directory, zodat ze automatisch opnieuw worden ingesteld bij de volgende start van X-CD-Roast.

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
nl: Huidige ISO-optie instellingen opslaan in de configuratie directory, zodat ze automatisch actief worden bij de volgende start van X-CD-Roast.

en: Saves the current set of write parameters as default values for the next startup of X-CD-Roast.
nl: Sla de huidige verzameling van schrijf-parameters op als standaard waarden voor de eerstvolgende start van X-CD-Roast.

en: Saves your current configuration.
nl: Sla de actuele configuratie op.

en: Saving output successful
nl: Log succesvol weggeschreven

en: Scan finished.
nl: Zoeken beëindigd.

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
nl: Doorzoek de CD op indexen. Als deze optie is aangezet zal de kopie de zelfde track indexen bevatten als de originele CD. Let er op dat sommige loopwerken enige tijd nodig hebben voor dit zoek-proces.

en: Scanning for CD/DVD-Writers and CD/DVD-Reading devices.
    On some configurations this can take a while.
nl: Zoeken naar CD/DVD-Schrijvers en CD/DVD-Lees apparaten.
    Bij sommige hardware configuraties kan dit even duren.

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
nl: Zoeken naar MCN (Media Catalog Number)...

en: Scanning for devices
nl: Zoeken naar apparaten

en: Scanning for new devices
nl: Zoeken naar nieuwe apparaten

en: Scanning master directories...
nl: Doorzoeken van master directories...

en: Scanning track %d for ISRC...
nl: In track %d zoeken naar ISRC...

en: Scanning track %d for indices...
nl: In track %d zoeken naar indexen...

en: Sectors for overlap sampling:
nl: Aantal sectoren voor overlappend lezen:

en: Sectors per request:
nl: Sectors per verzoek:

en: Select Directory
nl: Selecteer directory

en: Select Logfile
nl: Selecteer logbestand

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Select boot image
nl: Selecteer boot image

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
nl: Kies een image type dat definiëert hoe het master image precies wordt gegenereerd. Voor de meeste mensen is de standaard "Rock Ridge + Joliet" de beste instelling.

en: Select none
nl: Niets selecteren

en: Select predefined image type:
nl: Selecteer voorgedefiniëerd image type:

en: Select the CD- or DVD-Writer you want to use.
nl: Selecteer de te gebruiken CD- of DVD-Schrijver.

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
nl: Selecteer het TOC bestand dat de specificatie bevat van de op CD te schrijven tracks. De instelling "On-the-fly kopiëren" leest tracks direct van de CD lezer in plaats van de harde schijf.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
nl: Selecteer het apparaat dat voor alle CD lees-operaties gebruikt moet worden.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
nl: Selecteer de snelheid waarmee audio uitgelezen moet worden.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
nl: Selecteer de tracks die met de huidige CD vergeleken moeten worden. Het TOC bestand moet natuurlijk bij de CD passen.

en: Selected:
nl: Selectie:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
nl: Selecteer alle getoonde images op de harde schijf voor verificatie.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
nl: Selecteer alle getoonde tracks zodat u ze kunt toevoegen aan de lijst van te schrijven tracks met een enkele muisklik.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
nl: Selecteer alle getoonde tracks zodat u ze van de lijst kunt verwijderen met een enkele muisklik.

en: Selects all displayed tracks.
nl: Selecteert alle weergegeven tracks.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
nl: Selecteer alle tracks om ze van de huidige CD af te lezen.

en: Sending CDDB-query
nl: Bezig CDDB vraag te sturen

en: Session information
nl: Sessie informatie

en: Session view
nl: Sessie aanzicht

en: Set ISO9660 conformance level:
nl: ISO9660 overeenstemmings-niveau instellen:

en: Set SCSI IMMED flag
nl: Zet SCSI IMMED vlag aan

en: Set additional write options for advanced users.
nl: Extra schrijf-opties instellen voor gevorderde gebruikers.

en: Set the language: You have to leave setup to activate this setting. Please note that switching directly to languages that require a different font will not work correctly.
nl: Taal instelling: het configuratie menu moet worden verlaten om deze instelling te activeren. Let er op dat ter plekke omschakelen naar een taal die een ander font vereist niet goed zal werken.

en: Setup
nl: Configuratie

en: Setup your hardware and system defaults
nl: Hardware en systeem-standaards instellen

en: Show details...
nl: Toon details...

en: Show hidden files (files beginning with a dot) in the fileselector above.
nl: Toon verborgen bestanden (waarvan de naam met een punt begint) in de bestandskiezer hierboven.

en: Show more ISO9660 options for advanced users.
nl: Meer ISO9660 opties tonen voor gevorderde gebruikers

en: Shows the percentage of the current write/read process in the titlebar. Allows to minimize X-CD-Roast and still see the progress in some window-managers.
nl: Toon het percentuele verloop van het huidige schrijf/lees proces in de kopregel van het venster. Maakt het mogelijk om X-CD-Roast te minimaliseren en toch de voortgang te blijven zien in sommige Window Managers.

en: Simulation write
nl: Schrijf-Simulatie

en: Size of selected tracks:
nl: Grootte van de track-selectie:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
nl: Sla de verificatie van audio tracks over, omdat een groot aantal CD lezers niet in staat is om betrouwbaar audio te lezen.

en: Small
nl: Klein

en: Some of the audio files you want to write have been recorded
    with an invalid ISRC or MCN id. X-CD-Roast can clear these
    invalid ids for you and continue or you have to abort now.
nl: Sommige van de audio bestanden die u wilt schrijven zijn opgenomen
    met een ongeldig ISRC of MCN id. X-CD-Roast kan deze ongeldige
    id's voor u wissen en verdergaan, anders moet u nu afbreken.

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
nl: Enkele van de image bestanden die u probeert te schrijven
    ontbreken. Ververs a.u.b. de image directory.

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
nl: Enige tracks voor de te schrijven CD zijn niet aanwezig.
    Waarschijnlijk is het TOC bestand verouderd
    en zijn de tracks al van de harddisk verwijderd.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
nl: Enkele tracks hebben een andere bestands-grootte
    dan verwacht. Waarschijnlijk zijn deze tracks verouderd
    of behoren tot een andere CD. Toch doorgaan of afbreken?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
nl: Verandering op de SCSI-bus geconstateerd. Controleer de
    instellingen van de CD-schrijver en -lezer in het Configuratie-Menu.

en: Sparse
nl: Weinig

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
nl: Specificeert een met komma's gescheiden lijst van boot images die vereist zijn om een bootable CD voor Sparc systemen te creëren.

en: Specifies that a 56-byte table with CD-ROM layout information will be patched into the boot file. Warning - the boot file will be modified! See the mkisofs-manpage for more details (-boot-info-table)
nl: Specificeert dat een 56-byte grote tabel met CD-ROM opmaak informatie in het boot-bestand zal worden ingevoegd. Waarschuwing - het boot bestand wordt gewijzigd! Zie de mkisofs man-pagina voor meer details (-boot-info-table).

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
nl: Specificeert dat het gebruikte boot image voor de bootable CD een 'geen emulatie' image is. Het systeem zal het image laden en starten zonder enige disk emulatie uit te voeren.

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
nl: Specificeert dat de gecreëerde CD moet worden gekenmerkt als niet-bootable. Het systeem zal een geëmuleerd loopwerk aanbieden voor het image, maar zal vanaf een standaard boot apparaat opstarten.

en: Specify here the local charset that should be used for translating the local file names into Joliet Unicode directory records when the CD is read on Windows systems.
nl: Specificeer de lokale karakterset die wordt gebruikt om de lokale bestandsnamen om te zetten in Joliet Unicode directory records wanneer de CD op een Windows systeem wordt gelezen.

en: Speed:
nl: Snelheid:

en: Starting to scan for devices...
nl: Zoeken naar apparaten begint...

en: Starting to scan for remote devices...
nl: Zoeken naar niet-lokale apparaten begint...

en: Stop the autodiskmount-daemon
nl: Stop de autodiskmount-daemon

en: Stop the autodiskmount-daemon now and continue
nl: Stop nu de autodiskmount-daemon en ga verder

en: Stops playback.
nl: Stop afspelen.

en: Successful:
nl: Succesvol:

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
nl: Ondersteuning van het Microsoft Joliet bestands-systeem om lange unicode bestandsnamen toe te staan wanneer de CD op Windows systemen wordt gelezen.

en: Swap Audio byte order
nl: Audio byte-order verwisselen

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
nl: Draai de byte-order van audio tracks om. Gebruik deze optie als een tevoren gebrande CD alleen maar ruis bevatte.

en: System default
nl: Systeem standaard

en: TAO with zero pregap
nl: TAO met zero pregap

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
nl: Het TOC bestand past niet bij de CD in het loopwerk.
    Verificatie is daarom niet mogelijk.

en: TOC-File:
nl: TOC-Bestand:

en: Temporary Image Storage Directories
nl: Directories voor tijdelijke opslag van images

en: Test DSP-Device
nl: Test DSP-Apparaat

en: That CD contains both audio and data tracks. X-CD-Roast
    will only copy the audio tracks in on-the-fly mode.
nl: Deze CD bevat zowel audio als data tracks. X-CD-Roast
    zal alleen de audio tracks kopiëren in on-the-fly mode.

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
nl: De CDDB server waarvan tracktitels via het internet geladen kunnen worden.

en: The VariRec option changes the laser power used to write CDs. This can increase compatibility with some playback devices. Values from -2 to 2 are valid and please note that the write speed will drop to 4x.
nl: De VariRec optie past het laser vermogen aan waarmee de CD's worden geschreven. Dit kan de compatibiliteit verhogen met sommige afspeelapparaten. Waarden van -2 tot 2 zijn toegestaan en houd er rekening mee dat de schrijf snelheid zal terugvallen naar 4x.

en: The Writer you want to use to burn any CDs or DVDs.
nl: Het apparaat voor het schrijven van CDs of DVDs.

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
nl: De uitgerekende grootte van de nieuwe sessie/image. Als er voor gekozen wordt om de image naar de harde schijf te schrijven, moet deze hoeveelheid vrije ruimte in de image directories beschikbaar zijn. Bij on-the-fly branden moet in ieder geval ruimte voor deze hoeveelheid gegevens over zijn op de CD-R/RW.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
nl: De capaciteit van de gebruikte CD-R/RW.

en: The default speed to be used for writing.
nl: De voorkeurs-snelheid om CDs mee te schrijven.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
nl: Het apparaat voor het inlezen van data of audio CDs.

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
nl: De directory op de harde schijf waar tracks bewaard en gelezen worden. De instelling "Automatisch" selecteert alle beschikbare directories tegelijk.

en: The following commands will be executed in order
    to activate the Non-Root-Mode.
    Press OK when you are sure you want that.
nl: De volgende commando's worden uitgevoerd
    om Niet-Root-Mode aan te zetten.
    Klik OK indien u zeker weet dat u dit wilt.

en: The following commands will be executed in order
    to deactivate the Non-Root-Mode.
    Press OK when you are sure you want that.
nl: De volgende commando's worden uitgevoerd
    om Niet-Root-Mode uit te zetten.
    Klik OK indien u zeker weet dat u dit wilt.

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
nl: Het aangegeven boot image is een harde schijf image. Dit harde schijf image moet beginnen met een master boot record dat slechts één partitie bevat.

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
nl: Het aangegeven boot image is gekopiëerd vanaf een bootable diskette.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
nl: De image directories passen niet bij het huidige systeem.
    Controleer de instellingen in het Configuratie-Menu.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
nl: De naam van het logbestand voor X-CD-Roast activiteiten.

en: The requested language with the locale
    "%s" is not available on this system.
    Your language setting will be ignored.
nl: De gevraagde taal met de locale
    "%s" is niet beschikbaar op dit systeem.
    De taal instelling wordt genegeerd.

en: The root configuration file is not owned by root!
    Aborting...
nl: Het root config-bestand is geen eigendom van root!
    Programma wordt nu afgesloten...

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
nl: De geluidskaart. Wordt gebruikt om waarschuwingen en audio tracks te laten horen.

en: The space already used on the CD-R/RW by old sessions and the still available space.
nl: De ruimte die al in gebruik is door oude sessies en de nog beschikbare ruimte.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
nl: De snelheid waarmee X-CD-Roast probeert audio tracks te lezen. Sommige apparaten negeren deze instelling.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
nl: De snelheid waarmee CDs geschreven moeten worden. (Hangt van huidige Schrijver af)

en: The temporary directory "%s" is not writeable.
    Aborting...
nl: De tijdelijke directory "%s" is niet beschrijfbaar.
    Programma wordt nu afgebroken...

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
nl: De schrijf mode: Op "Automatisch" laten staan tenzij u weet wat u doet.

en: There is an empty CD-R/RW in the drive.
    Additional sessions cannot be written on
    unwritten media.
nl: Er is een lege CD-R/RW in het loopwerk
    aangetroffen. Vervolg-sessies kunnen niet
    aan onbeschreven media worden toegevoegd.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    Perhaps you want to write a DVD, but you have not selected
    the correct media size? You can continue at own
    risk, but the resulting CD might not be readable.
nl: Mogelijk is er niet voldoende plaats op de CD-R.
    Misschien wilt u een DVD schrijven, maar hebt niet het
    juiste media formaat geselecteerd? U kunt op eigen risico
    doorgaan, maar de resulterende CD kan onleesbaar zijn.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
nl: Mogelijk is er niet voldoende ruimte op de CD-R.
    U kunt op eigen risico doorgaan, maar de
    resulterende CD kan onleesbaar zijn.

en: This CD is closed. No further data can be written onto it.
nl: Deze CD is afgesloten. Er kunnen geen
    verdere gegevens meer worden bijgeschreven.

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
nl: Deze CD moet kunnen booten vanaf Sparc systemen (gewoonlijk Sun werkstations).

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
nl: Deze CD moet bootable zijn op Standaard-PC's zoals door de El Torito standaard wordt gedicteerd. Een werkend boot image moet aanwezig zijn om dit mogelijk te maken.

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
nl: Dit berekent de exacte grootte van de nieuwe sessie cq. image. Het moet herhaald worden telkens wanneer de master-opties zijn veranderd, of wanneer er paden om te masteren zijn  toegevoegd of verwijderd.

en: This can be any device string as described in the
    cdrecord documentation:
    
     For example "/dev/hdc" on Linux 2.5.45 or greater, or
     "REMOTE:rscsi@hostname" to scan for network enabled devices.
nl: Dit kan elke apparaat tekst zijn zoals beschreven in
    de cdrecord documentatie:
    
    Bijvoorbeeld "/dev/hdc" in Linux 2.5.45 of hoger, of
    "REMOTE:rscsi@hostname" om te zoeken naar apparaten
    die voor het netwerk geactiveerd zijn.

en: This copy of X-CD-Roast has been compiled without
    non-root-support. If you want to use X-CD-Roast without entering
    the root-password, you have to install a fully enabled version.
    
    Visit http://www.xcdroast.org for more information.
nl: Deze kopie van X-CD-Roast is gecompileerd zonder
    Niet-Root ondersteuning. Als u X-CD-Roast wilt gebruiken
    zonder het root-wachtwoord in te hoeven typen, moet u
    een versie installeren met volledige functionaliteit.
    
    Bezoek http://www.xcdroast.org voor meer informatie.

en: This copy of X-CD-Roast has been compiled without
    non-root-support. Therefore you will not be able to use it as
    non-root user unless you have take special precautions. It is
    recommended that you install a fully enabled version.
    
    Visit http://www.xcdroast.org for more information.
nl: Deze kopie van X-CD-Roast is gecompileerd zonder Niet-Root
    ondersteuning. Daarom kunt u het niet gebruiken als niet-root
    gebruiker tenzij u speciale voorzorgsmaatregelen neemt. Het is
    verstandig om een versie te installeren met volledige functionaliteit.
    
    Bezoek http://www.xcdroast.org voor meer informatie.

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
nl: Dit is zoals de Rock Ridge optie, maar dit behoudt de originele permissies en informatie over de bestands-eigenaar .Te gebruiken wanneer een CD wordt gebrand voor backup doeleinden.

en: This is the internal memory-buffer cdrecord allocates to prevent buffer-underruns while burning. This should be set higher than the writer-internal hardware buffer for more performance.
nl: Dit is de interne geheugen-buffer die cdrecord alloceert om buffer-underruns te voorkomen tijdens het branden. Deze waarde moet hoger worden ingesteld dan de interne hardware buffer van de schrijver voor betere prestaties.

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
nl: Dit is de naam van de disk zoals die op Windows en Mac systemen getoond wordt. Onder Solaris wordt dit gebruikt als de mount directory door het volume management systeem.

en: This is the number of virtual 512 byte sectors to load in no-emulation mode. See the mkisofs-manpage for more details (-boot-load-size)
nl: Dit is het aantal virtuele 512 byte grote sectoren om te laden in geen-emulatie mode. Zie de mkisofs man-pagina voor meer details (-boot-load-size).

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
nl: Dit wordt het voorvoegsel bij de bestandsnamen van tracks die op de harddisk worden opgeslagen.

en: This option forces a drive to ignore the medium quality (and a possible automatic write speed reduction) and to use the selected speed. Should only be used with extreme care.
nl: Deze optie forceert een loopwerk om de medium kwaliteit te negeren (en verhindert een mogelijke automatische snelheidsreductie) en om de geselecteerde snelheid aan te houden. Gebruik met uiterste voorzichtigheid.

en: This options allows lower case characters to appear in ISO9660 filenames. This violates the ISO9660 standard, but happens to work on some systems. Use with caution.
nl: Deze optie laat toe dat kleine letters in ISO9660 bestandsnamen gebruikt worden. Dit schendt de ISO9660 standaard, maar schijnt te werken op sommige systemen. Voorzichtig gebruiken.

en: This options allows more than one dot to appear in ISO9660 filenames. Leading dots are not affected by this option. This violates the ISO9660 standard, but happens to work on many systems. Use with caution.
nl: Deze optie laat toe dat ISO9660 bestandsnamen meer dan één punt bevatten. Een punt aan het begin is niet van invloed bij deze optie. Het schendt de ISO9660 standaard, maar schijnt te werken op veel systemen. Voorzichtig gebruiken.

en: This prevents the CD-Writer from fixating (closing) the CD after writing. You can use this to create an audio CD in several steps. Just be sure to fixate after the last track. (Or use the "Fixate CD-R/RW only" button.) Note: This does only work in Track-At-Once-Mode.
nl: Dit verhindert dat de CD-Schrijver de CD afsluit (fixeert) na het schrijven. Dit kan worden gebruikt om een audio CD in meerdere stappen te creëren. Zorg er wél voor dat de CD gefixeerd wordt na het schrijven van de laatste track. (Of gebruik de "Enkel CD-R/RW fixeren" knop.) Dit werkt alleen in Track-At-Once-Mode.

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
nl: Dit moet een beschrijving geven van de samensteller van de CD, gewoonljjk met een correspondentie adres en telefoonnummer.

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
nl: Dit moet een omschrijving geven van de uitgever van de CD, gewoonlijk met een correspondentie adres en telefoonnummer.

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
nl: Dit specificeert pad en bestandsnaam van de boot catalogus. Dit bestand is vereist om een bootable CD te maken en wordt automatisch gegenereerd door mkisofs. Bij twijfel de standaard instelling laten staan.

en: This specifies the path and filename of the boot image. The boot image must be exactly the size of either a 1.2, 1.44 or 2.88 meg floppy. You can use here any image you copied from a bootable floppy.
nl: Dit specificeert pad en bestandsnaam van het boot image. Het boot image moet exact de grootte hebben van een 1.2, 1.44 .of 2.88 MB diskette. Ieder vanaf een bootable diskette gekopiëerd image is bruikbaar.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
nl: Deze test versie ondersteunt het
    kopiëren van CD-Extra nog niet.

en: Tooltips help
nl: Tooltips hulp

en: Total Size:
nl: Totale grootte:

en: Total space available:
nl: Totaal beschikbare ruimte:

en: Total:
nl: Totaal:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
nl: Track "%s" past niet
    bij de huidige CD. Daarom is verificatie niet
    mogelijk. Selectie van deze track wordt opgeheven...

en: Track title
nl: Track titel

en: Tracks successfully read
nl: Tracks succesvol gelezen

en: Tracks successfully verified
nl: Tracks succesvol geverifiëerd

en: Tracks successfully written
nl: Tracks succesvol geschreven

en: Tracks to verify
nl: Te verifiëren tracks

en: Tracks to write
nl: Tracks om te schrijven

en: Turn on the Yahama Audio Master Q. R. feature which usually should result in high quality CDs that have less reading problems in HiFi players. This reduces the capacity of a 74 minute CD to 63 minutes and a 80 minute CD to 68 minutes. (Only works in DAO mode)
nl: Zet de Yamaha Audio Master Q.R. feature aan. Dit resulteert gewoonlijk in hoge-kwaliteits CD's die minder leesfouten genereren in HiFi spelers. Het reduceert de capaciteit van een 74 minuten CD tot 63 minuten, en een 80 minuten CD tot 68 minuten. (Werkt alleen in DAO mode.)

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unselect all
nl: Deselecteer alles

en: Update
nl: Actualiseren

en: Update Session view
nl: Sessie aanzicht verversen

en: Use HTTP
nl: Gebruik HTTP

en: Use Proxy
nl: Gebruik Proxy

en: Use for all tracks
nl: Voor alle tracks gebruiken

en: Use paranoia mode for audio
nl: Gebruik paranoia mode voor audio

en: Use the HTTP protocol rather than the CDDB protocol to access the CDDB-Server.
nl: Gebruik het HTTP protocol in plaats van het CDDB protocol om de CDDB server te benaderen.

en: Use the album performer also for all the tracks. This will copy the current album performer over all track performers.
nl: Gebruik de album-artiest ook voor alle tracks. Dit kopiëert de naam van de huidige album-artiest over alle track-artiesten heen.

en: Used/Available:
nl: Gebruikt/Beschikbaar:

en: User "%s" already added
nl: Gebruiker "%s" reeds toegevoegd

en: User "%s" does not exist.
    Add anyway?
nl: Gebruiker "%s" bestaat niet.
    Toch toevoegen?

en: Users
nl: Gebruikers

en: Users are allowed to:
nl: Gebruikers is toegestaan om:

en: Vendor
nl: Fabrikant

en: Verbose
nl: Uitvoerig

en: Verbose mkisofs execution
nl: Uitgebreide mkisofs uitvoer

en: Verify CD
nl: CD verifiëren

en: Verify CD/DVD
nl: CD/DVD verifiëren

en: Verify Tracks
nl: Verifiëer Tracks

en: Verify aborted...
nl: Verificatie afgebroken...

en: Verify anyway
nl: Toch verifiëren

en: Verify options
nl: Verificatie opties

en: Verify selected tracks
nl: Verifiëer geselecteerde tracks

en: Verify tracks
nl: Tracks verifiëren

en: Verify-Error:
nl: Verificatie fout:

en: Verifying %d/%d:
nl: Bezig met verifiëren %d/%d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
nl: Verifiëren audio track %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
nl: Verificatie van audio track %d/%d mislukt

en: Verifying data track %d/%d [%s]
nl: Verifiëren data track %d/%d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
nl: Verificatie van data track %d/%d mislukt

en: Version %s
nl: Versie %s

en: View:
nl: Beeld:

en: WORM
nl: WORM loopwerk

en: Warn before overwriting images
nl: Waarschuwen voor overschrijven van images

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: Warning: CDDB-logout failed
nl: Waarschuwing: CDDB-afmelding mislukt

en: Warning: Its not recommended to try to create multi session
    with DVD-Media. Its very possible that this will fail.
nl: Waarschuwing: het is niet aan te raden om multi-sessie te branden
    op DVD media. Het is erg waarschijnlijk dat dit zal mislukken.

en: Warning: No "groupadd" command found on your system.
     - Edit "/etc/group" and add a group "%s" manually.
        Please try again then.
nl: Waarschuwing: Geen "groupadd" commando gevonden op uw systeem.
     - Bewerk "/etc/group" en voeg groep "%s" handmatig toe.
       Probeer daarna opnieuw.

en: Warning: No DSP-device configured.
nl: Waarschuwing: Geen DSP-Apparaat geconfigureerd.

en: Warning: The cdrtools binaries you have installed are
    not compatible with your system. You will NOT be
    able to read or write CDs. Please read the FAQ
    on www.xcdroast.org for more information.
nl: Waarschuwing: de geïnstalleerde cdrtools programma's
    zijn niet compatibel met uw systeem. U zult NIET in
    staat zijn om CD's te lezen of te schrijven. Lees de
    Meest Gestelde Vragen (FAQ) op www.xcdroast.org
    voor meer informatie.

en: Warning: You have not entered a cdrecord-ProDVD key in setup.
    Please see the FAQ on how to obtain your free key.
    You also have to renew the key every few months because it got an
    expire date. You will not be able to properly write DVDs without it.
nl: Waarschuwing: Geen cdrecord-ProDVD sleutel ingevoerd in het
    Configuratie-Menu. In de FAQ (Veel Gestelde Vragen) staat
    hoe een gratis sleutel kan worden verkregen. Deze sleutel moet
    iedere paar maanden vernieuwd worden voordat hij verloopt.
    Zonder sleutel zult u niet probleemloos DVDs kunnen schrijven.

en: Warning: Your system is not able to create files larger
    than 2 GB. Writing DVDs will therefore not possible.
nl: Waarschuwing: Uw systeem is niet in staat om
    bestanden aan te maken groter dan 2 GB. Het schrijven
    van DVDs zal daarom niet mogelijk zijn.

en: Welcome to X-CD-Roast!
    
    You have now the opportunity to configure X-CD-Roast
    so, that not only the root user can start it, but any user
    you choose. Using the Non-Root-Mode is recommended
    and secure. You can change the mode anytime in the
    Users-Pane of the Setup-Menu.
nl: Welkom bij X-CD-Roast!
    
    U heeft nu de mogelijkheid om X-CD-Roast te configureren
    zodat niet alleen de root gebruiker het programma kan
    starten maar ook gespecificeerde anderen.
    Het gebruik van Niet-Root-Mode is aanbevolen en veilig.
    U kunt deze instelling op ieder moment wijzigen in
    het Gebruikers-Veld van het Configuratie-Menu.

en: When available it does enable protection from Buffer Underrun errors. Supported are Sanyo BURN-Proof, Ricoh Just-Link and similar.
nl: Indien aanwezig activeert dit bescherming tegen Buffer Underrun fouten. Ondersteund worden Sanyo BURN-Proof, Ricoh Just-Link en vergelijkbare.

en: When copy on the fly it is not advised to use a
    higher speed to write then to read.
nl: Wanneer on-the-fly gekopiëerd wordt, is het niet
    aan te bevelen een hogere snelheid te gebruiken
    voor het schrijven dan voor het lezen.

en: When enabled, then multiple selections in lists are handled like the lists in Windows (hold CTRL-Key to select more than one entry and use SHIFT to select a whole range of entries).
nl: Indien geactiveerd, worden meerdere selecties in lijsten behandeld zoals in MS-Windows (houd de CTRL-toets ingedrukt om meer dan één waarde te selecteren en SHIFT om een hele reeks van waarden ineens te selecteren.)

en: When reading or creating new tracks do warn before overwriting existing tracks on the hard drive.
nl: Geef een waarschuwing bij het creëren van nieuwe tracks alvorens bestaande tracks op de harde schijf te overschrijven.

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
nl: Indien u tevreden bent met de tracks en de volgorde bij het schrijven zoals u die bepaald hebt (gebruik drag'n'drop om de volgorde te veranderen), klik dan hier om de selectie naar het Schrijf-Menu over te brengen.

en: When you save your configuration also save the last used window position and size.
nl: Wanneer de configuratie wordt opgeslagen, worden ook de laatst gebruikte venster-positie en -afmeting onthouden.

en: Will prefix all the selected files and directories with a new path on the destination CD. (e.g. the directories /home/user1 and /opt/backup can be prefixed with /old to become /old/home/user1 and /old/opt/backup on the CD.)
nl: Alle geselecteerde bestanden en directories krijgen een extra pad-component als voorvoegsel op de bestemmings-CD. (Bijv. directories /home/user1 en /opt/backup krijgen /old als voorvoegsel en worden /old/home/user1 en /old/opt/backup op de CD.)

en: Will put all selected files or directories in the same path on the destination CD, as they are on the hard drive now. (e.g. the directories /home/user1 and /home/user2 will also become /home/user1 and /home/user2 on the CD.)
nl: Plaatst alle geselecteerde bestanden of directories in het zelfde pad op de bestemmings-CD, als ze momenteel op de harde schijf te vinden zijn. (Bijv. de directories /home/user1 en /home/user2 zullen ook op de CD /home/user1 en /home/user2 worden.)

en: Will put this file or directory content in the root directory of the destination CD. (Strips off its current path completely.)
nl: Dit bestand of directory wordt in de root directory van de bestemmings-CD geplaatst. (Diens huidige pad wordt compleet weggehaald.)

en: Will put this file or directory in the same path on the destination CD, as it is on the hard drive now. (e.g. a directory /home/user will also become /home/user on the CD.)
nl: Dit bestand of directory wordt in het zelfde pad op de bestemmings-CD geplaatst, als het momenteel op de harde schijf staat. (Bijv. een directory /home/user wordt ook /home/user op de CD)

en: Will put this file or directory on the destination CD while keeping its last part of the directory intact. (e.g. a directory /home/user will become /user on the CD.)
nl: Dit bestand of directory wordt op de bestemmings-CD geplaatst waarbij het laatste deel van de directory informatie intact wordt gehouden (Bijv. een directory /home/user wordt /user op de CD).

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories and insert a new path instead on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export/home stripped and replaced by /bak1 - they show up as /bak1/user1 and /bak1/user2/src on the CD.)
nl: De getoonde pad-component zal op de CD van alle geselecteerde bestanden en directories worden verwijderd en een nieuw pad komt er voor in de plaats. (Bijv. de bij de directories /export/home/user1 en /export/home/user2/src wordt het gemeenschappelijke pad /export/home vervangen door /bak1 - ze worden /bak1/user1 en /bak1/user2/src op de CD.)

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export stripped and become /home/user1 and /home/user2/src on the CD.)
nl: De getoonde pad-component zal op de CD van alle geselecteerde bestanden en directories worden verwijderd. (Bijv. de directories /export/home/user1 en /export/home/user2/src worden ontdaan van hun gemeenschappelijke pad /export en worden /home/user1 en /home/user2/src op de CD.)

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export/home stripped and become /user1 and /user2/src on the CD.)
nl: De getoonde pad-component zal op de CD van alle geselecteerde bestanden en directories worden verwijderd. (Bijv. de directories /export/home/user1 en /export/home/user2/src worden ontdaan van hun gemeenschappelijke pad /export/home en worden /user1 en /user2/src op de CD.)

en: Windows style list selections
nl: Windows-achtige lijst selecties

en: With your version of the cdrtools only pure data CDs
    are supported for on-the-fly copy. A newer version might
    support audio on-the-fly copy.
nl: Uw versie van de cdrtools ondersteunt enkel pure data CD's
    bij on-the-fly kopiëren. Een nieuwere versie ondersteunt
    eventueel ook audio on-the-fly kopiëren.

en: Write CD
nl: CD schrijven

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
nl: Schrijf CD in Disk-At-Once mode. Dit maakt een exacte kopie zonder pauzes tussen de tracks. Functioneert nog niet met alle ondersteunde schrijvers.

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 16 bytes of P-Q subchannel data resulting in a sector size of 2368 bytes. If a recorder does not support raw96r, this is the preferred raw writing mode. It does not allow to write CD-Text but it is the only raw writing mode in cheap CD writers. As these cheap writers in most cases do not support DAO mode. (For expert usage only!)
nl: Schrijf CD in RAW mode. Schrijven gebeurt in sectoren ter grootte van 2352 bytes plus 16 bytes met "P-Q subchannel data", wat resulteert in een sector grootte van 2368 bytes. Indien een schrijver geen raw96r ondersteunt, is dit de voorkeurs "raw" schrijf mode. Dit laat het schrijven van CD-Text niet toe, maar het is vaak de enige "raw" schrijf mode in goedkope CD schrijvers. Deze goedkope schrijvers zullen in de meeste gevallen namelijk ook geen DAO mode ondersteunen. (Alleen voor experts!)

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 96 bytes of packed P-W subchannel data resulting in a sector size of 2448 bytes. This is the less preferred raw writing mode as only a few recordes support it. (For expert usage only!)
nl: Schrijf CD in RAW mode. Schrijven gebeurt in sectoren ter grootte van 2352 bytes plus nog eens 96 bytes "packed P-W subchannel data", wat een sector grootte oplevert van 2448 bytes. Dit is de tweede keus "raw" schrijf mode omdat maar weinig schrijvers dit ondersteunen (alleen voor experts!)

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 96 bytes of raw P-W subchannel data resulting in a sector size of 2448 bytes. This is the preferred raw writing mode as it gives best control over the CD writing process. (For expert usage only!)
nl: Schrijf CD in RAW mode. Schrijven gebeurt in sectoren ter grootte van 2352 bytes plus nog eens 96 bytes "raw P-W subchannel data", wat een sector grootte oplevert van 2448 bytes. Dit is de voorkeurs "raw" schrijf mode omdat daarmee de beste controle over het schrijf proces te krijgen is (alleen voor experts!)

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
nl: Schrijf een CD in Track-At-Once mode, maar zonder 2 seconde pauze. Dit lijkt op een DAO-CD, maar dit functioneert alleen bij enige TEAC/Traxdata schrijvers.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
nl: Schrijf een CD in Track-At-Once mode. Dit genereert een 2 seconde pauze tussen elke track, maar wordt ondersteund door alle schrijvers.

en: Write CD-Text
nl: CD-Text schrijven

en: Write CD/DVD
nl: CD/DVD schrijven

en: Write Device:
nl: Schrijf-Apparaat:

en: Write Mode:
nl: Schrijf Mode:

en: Write Tracks
nl: Tracks schrijven

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
nl: Schrijf alle geselecteerde tracks naar een CD-R/RW.

en: Write as multi session
nl: Schrijf als multi-sessie

en: Write parameters
nl: Schrijf instellingen

en: Write session on-the-fly
nl: Schrijf sessie on-the-fly

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
nl: Schrijf de CD op dusdanige wijze, dat het mogelijk blijft om op een later tijdstip verdere data aan de CD toe te voegen (in een nieuwe sessie). Let op dat er voor de eerste sessie 22 MB extra ruimte op de CD-R/RW wordt gebruikt en alle volgende sessies nemen per stuk 13 MB extra in beslag.

en: Write tracks
nl: Schrijf tracks

en: Write-Error:
nl: Schrijffout:

en: Writeable
nl: Beschrijfbaar

en: Writer-Buffer:
nl: Schrijver-Buffer:

en: Writes CD-Text information to the CD-R/RW when your CD Writer is supporting it. This usually works only when writing in DAO or raw96r mode.
nl: Schrijft CD-Text informatie op de CD-R/RW als uw CD-Schrijver dit ondersteunt. Gewoonlijk werkt dit alleen wanneer in DAO of raw96r mode wordt geschreven.

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
nl: Schrijf alle door het TOC bestand gespecificeerde tracks naar de CD.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
nl: Schrijf specifieke tracks vanaf de harde schijf in willekeurige volgorde op een CD-R/RW.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
nl: Schrijf tracks naar een CD-R/RW. De tracks worden van harddisk gelezen of direct vanaf een CD in een ander loopwerk gekopiëerd.

en: Writing %d/%d:
nl: Bezig met schrijven %d/%d:

en: Writing aborted...
nl: Schrijven afgebroken...

en: Writing audio track %d/%d [%s]
nl: Bezig met schrijven van audio track %d/%d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
nl: Bezig met schrijven van data track  %d/%d [%s]

en: X-CD-Roast may be started on all hosts.
nl: X-CD-Roast mag worden gestart op alle hosts.

en: X-CD-Roast won't start on any host (except when run by root).
nl: X-CD-Roast zal op geen enkele host starten (behalve voor de root gebruiker).

en: Yes
nl: Ja

en: You are going to overwrite old track images on your
    harddrive. Cancel now, if you don't want to do that
    and choose another "File prefix".
nl: U gaat oude track images op uw harde schijf
    overschrijven. U kunt nu afbreken, als u dit niet wilt
    en een andere "File prefix" kiezen.

en: You are going to try to add data to a multi session-CD
    without having multi session writing enabled.
    This can result in an unreadable CD.
nl: U staat op het punt gegevens aan een multi-sessie CD
    toe te voegen, zonder dat multi-sessie schrijven is
    geactiveerd. Dit kan een onleesbare CD opleveren.

en: You are trying to write a multi session image
    without having multi session enabled.
    This can result in an unreadable CD.
nl: U probeert een multi-sessie image te schrijven
    zonder multi-sessie te hebben geactiveerd.
    Dit kan resulteren in een onleesbare CD.

en: You are trying to write a session to a multi session CD,
    where the current sessions do not match.
    This can result in an unreadable CD.
nl: U probeert een sessie te schrijven op een multi-sessie CD,
    waarmee de al aanwezige sessies niet overeenstemmen.
    Dit kan resulteren in een onleesbare CD.

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
nl: U heeft geen leesrechten voor alle track bestanden, of
    de tracks zijn geen geldige bestanden op de harde schijf.

en: You have decided to create a multi session CD.
    Should X-CD-Roast create an image for a first
    session, or an image for an additional session?
    
    If you want to create an additional session, load
    now the CD-R/RW to append to in your CD-Writer
    before continuing.
nl: U wilt een multi sessie CD branden.
    Moet X-CD-Roast een image bestand creëren voor een
    eerste sessie, of voor een toe te voegen vervolg-sessie?
    
    Indien een vervolg-sessie moet worden gecreëerd, moet
    nu eerst de CD-R/RW waar deze sessie aan wordt
    toegevoegd in het loopwerk worden geplaatst
    alvorens verder te gaan.

en: You have selected an ATAPI device as your CD-Writer.
    This is not a recommended setup - you will experience
    long delays within X-CD-Roast and bad writing performance.
    See the FAQ how to properly install scsi-emulation for best results.
nl: Er is een ATAPI apparaat als CD-schrijver geselecteerd.
    Dit is geen aanbevolen configuratie - met als gevolg grote
    vertragingen in X-CD-Roast en matige schrijf-prestaties.
    Lees in de FAQ hoe scsi-emulatie moet worden aangezet
    om de beste resultaten te krijgen.

en: You have to enable Rock Ridge in the ISO9660-Options
    in order to write a multi session CD.
nl: De Rock Ridge extensies in de ISO9660-Opties moeten
    geactiveerd zijn om een multi-sessie CD te schrijven.

en: You need at least a screen resolution of
    %dx%d to run X-CD-Roast.
    
    See the man-page on how to override that requirement.
    
    Exiting now...
nl: De minimale beeldscherm-resolutie voor X-CD-Roast
    is %dx%d.
    
    De man-pagina vertelt hoe deze eis omzeild kan worden.
    
    Programma sluit nu af...

en: You really want to create a Data CD with one big ISO file on it?
    To burn an ISO file as CD-image use the "Write Tracks" menu
    instead.
nl: Wilt u echt een Data CD creëren met één groot ISO bestand er op?
    Om een ISO bestand met een CD-image op CD te branden moet
    het menu "Schrijf Tracks" worden gebruikt.

en: You really want to create a Data CD with only .wav files on it?
    To create an Audio CD you use the "Write Tracks" menu
    instead of mastering a CD here.
nl: Wilt u echt een Data CD creëren met enkel .wav bestanden er op?
    Een Audio CD kan worden gecreëerd via het menu "Schrijf Tracks"
    en niet door hier een CD te masteren.

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
nl: De CD schrijver heeft de CUE sheet voor DAO mode
    niet geaccepteerd. Dit kan betekenen dat cdrecord
    DAO voor uw schrijver nog niet ondersteunt.
    Kies TAO mode en probeer het opnieuw.

en: Your boot image file is not valid. It must
    have a size of either 1200, 1440 or 2880 kB.
nl: Het boot image bestand is niet correct. Het moet
    een grootte hebben van 1200, 1440 of 2880 kB.

en: Your boot image file seems not to be included
    on the CD you are going to master. Make sure to
    add its path to the master directories.
nl: Het boot image bestand lijkt niet opgenomen te worden
    op de CD die gemasterd gaat worden. Voeg het
    pad naar dit bestand toe aan de master directories.

en: Your drive seems to have a faulty firmware which will not allow to read
    data tracks reliably. Try to look for a firmwire upgrade or read your
    data CDs with another drive. To continue is not recommended.
nl: Uw loopwerk lijkt een problematische firmware te hebben die verhindert
    dat data tracks betrouwbaar gelezen worden. Probeer een firmware
    opwaardering te vinden of lees uw data CD's met een ander loopwerk.
    Verder gaan wordt niet aanbevolen.

en: Your login password:
nl: Uw login wachtwoord:

en: always
nl: altijd

en: at events:
nl: in geval:

en: biggest available block of that:
nl: grootste beschikbare blok daarvan:

en: blank a track
nl: wis een track

en: blank a track tail
nl: wis een track einde

en: blank last session
nl: wis laatste sessie

en: blank the entire disk
nl: wis de gehele disk

en: cdrecord-ProDVD key
nl: cdrecord-ProDVD sleutel

en: cdrecord-ProDVD terminated.
    
    Most likely because you have entered
    an invalid key. Please check if it is correct.
nl: cdrecord-ProDVD is afgesloten.
    
    Waarschijnlijk omdat een ongeldige sleutel
    werd ingevoerd. Controleer de sleutel op juistheid.

en: change CD Reader Device
nl: CD-Lees Apparaat te wijzigen

en: change CD Writer Device
nl: CD-Schrijver Apparaat te wijzigen

en: change CD/DVD Reader Device
nl: CD/DVD-Lezer Apparaat te wijzigen

en: change CD/DVD Writer Device
nl: CD/DVD-Schrijver Apparaat te wijzigen

en: change Image Storage Directories
nl: Image-Opslag Directories te wijzigen

en: change Logging-Options
nl: Logging-Opties te wijzigen

en: change read parameters
nl: Lees-parameters te wijzigen

en: change write parameters
nl: Schrijf-parameters te wijzigen

en: check the sessions of the media.
nl: om de sessies op het medium te controleren

en: internal speaker
nl: interne luidspreker

en: minimally blank the entire disk (PMA, TOC, pregap)
nl: minimaal wissen van de gehele disk (PMA, TOC, pregap)

en: never
nl: nooit

en: on completion
nl: bij voltooiïng

en: on warnings
nl: bij waarschuwingen

en: unclose last session
nl: her-open laatste sessie

en: unreserve a track
nl: annuleer track selectie
