balsa 1.0.0 - en to no translation catalogue (1033 entries)

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
no: 
    <b>Dette sertifikatet ble utstedt av:</b>

en: 
    Key fingerprint: %s
no: 
    Fingeravtrykk for nøkkel: %s

en: 
    Validity: %s
no: 
    Gyldighet: %s

en:      to %s
no:      til %s

en:    from %s
no:    fra %s

en:  Press '%s' to toggle write
no:  Trykk '%s' for å slå av/på skriving

en: "%s" parts
no: «%s»-deler

en: %d kept, %d deleted.
no: %d beholdt, %d slettet.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
no: %d beholdt, %d flyttet, %d slettet.

en: %d kept.
no: %d beholdt.

en: %s (default)
no: %s (forvalgt)

en: %s has insecure permissions!
no: %s har usikre rettigheter!

en: %s is an invalid IMAP path
no: %s er en ugyldig IMAP-sti

en: %s is not a mailbox.
no: %s er ikke en postboks.

en: %s isn't a regular file.
no: %s er ikke en vanlig fil.

en: %s no longer exists!
no: %s eksisterer ikke lenger!

en: %s on %s
no: %s på %s

en: %s wrote:
no: %s skrev:

en: %s: Opening %s Refcount: %d
no: %s: Åpner %s referansetall: %d

en: %s: could not create context: %s
no: %s: kunne ikke opprette kontekst: %s

en: %s: could not get data: %s
no: %s: kunne ikke hente data: %s

en: %s: encryption failed: %s
no: %s: kryptering feilet: %s

en: %s: signing failed: %s
no: %s: signering feilet: %s

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
no: (Eksempel: skriv 31 desember, 2000 som %s)

en: (No sender)
no: (Ingen avsender)

en: (No subject)
no: (Uten emne)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
no: (krever 'view-attachments' bundet til en tast!)

en: (r)eject, accept (o)nce
no: (a)vvis, aksepter en (g)ang

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
no: (a)vvis, aksepter en (g)ang, aksepter a(l)ltid

en: (size %s bytes)
no: (størrelse %s bytes)

en: (use '%s' to view this part)
no: (bruk '%s' for å vise denne delen)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
no: *** FEIL: Det finnes en lås po postboksen: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
no: *** FEIL: Postboks inndata lukket: %s ***

en: ------forwarded message from %s------
no: ------videresendt melding fra %s-----

en: 7 Bits
no: 7 bits

en: 8 Bits
no: 8 bits

en: <b>This certificate belongs to:</b>
no: <b>Dette sertifikatet tilhører:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
no: <b>Dette sertifikatet er gyldig</b>
    fra %s
    til %s
    <b>Fingeravtrykk:</b> %s

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
no: En «Kjør filter»-dialog er åpen. Du må lukke den før du kan endre på filtre.

en: AND
no: OG

en: A_dd
no: L_egg til

en: A_ddress Book Name
no: Navn på a_dressebok

en: Accept&_Save
no: Godta og _lagre

en: Access type: %s
no: Aksesstype: %s

en: Access type: URL
no: Aksesstype: URL

en: Access type: local-file
no: Aksesstype: local-file

en: Access type: mail-server
no: Aksesstype: mail-server

en: Action
no: Handling

en: Action to perform:
no: Handling som skal utføres:

en: Add Address Book
no: Legg til adressebok

en: Add a new IMAP folder
no: Legg til en ny IMAP-mappe

en: Add a new IMAP mailbox
no: Legg til en ny IMAP-postboks

en: Add a new MH style mailbox
no: Legg til en ny postboks i MH-stil

en: Add a new Maildir style mailbox
no: Legg til en ny postboks i Maildir-stil

en: Add a new mbox style mailbox
no: Legg til en ny postboks i mbox-stil

en: Add attachments to this message
no: Legg til vedlegg til denne meldingen

en: Add the current word to your personal dictionary
no: Legg til dette ordet i din personlige ordbok

en: Address Book
no: Adressebok

en: Address Book Name
no: Navn på adressebok

en: Address Books
no: Adressebøker

en: All
    headers
no: Alle
    headere

en: All Done!
no: Ferdig!

en: All _Headers
no: Alle _headere

en: Always
no: Alltid

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
no: En IMAP-mappe som ikke er en postboks
    har ingen egenskaper som kan endres.

en: Anonymous authentication failed.
no: Anonym autentisering feilet.

en: Ask me
no: Spør meg

en: Attach
no: Legg ved

en: Attach _Message(s)
no: Legg ved _melding(er)

en: Attach as Reference?
no: Legg ved som referanse?

en: Attach file
no: Legg ved fil

en: Attach file at PATH
no: Legg ved fil i STI

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
no: Vedlegg av melding feilet.
    Mulig årsak: ikke nok midlertidig plass

en: Attachment %s is not a regular file.
no: Vedlegg %s er ikke en vanlig fil.

en: Attempt to apply an invalid filter
no: Forsøk på å aktivere et ugyldig filter

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
no: Autentiserer (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
no: Autentiserer (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
no: Autentiserer (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
no: Autentiserer (anonym)...

en: Authentication failed
no: Autentisering feilet

en: Automatically close mailbox if unused more than
no: Lukk postboks automatisk hvis den står ubrukt lenger enn

en: Automatically quote original when replying
no: Siter opprinnelig melding automatisk ved svar

en: Automatically view message when mailbox opened
no: Vis melding automatisk når postboksen åpnes

en: Available buttons
no: Tilgjengelige knapper

en: Bad Spellers
no: Dårlige stavere

en: Bad local mailbox path "%s"
no: Utgyldig sti «%s» til lokal postboks

en: Bad mailbox name
no: Ugyldig navn på postboks

en: Bad mailbox name for filter: %s
no: Ugyldig navn på postboks for filter: %s

en: Balsa Filters
no: Balsa filtre

en: Balsa Filters Export
no: Eksport av filtre

en: Balsa Filters of Mailbox:
no: Balsa filtre for postboks:

en: Balsa Preferences
no: Balsa innstillinger

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
no: Balsa kan ikke åpne din "%s" postboks.

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
no: Balsa kunne ikke finne skrift «%s».
    Bruk «Skrifter»-siden i «Skriv ut melding»-dialogen for å endre den.

en: Balsa is not compiled with LDAP support
no: Balsa er ikke kompilert med støtte for LDAP

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
no: Balse sender en melding nå.
    Avbryt sending?

en: Balsa: %s (readonly)
no: Balsa: %s (skrivebeskyttet)

en: Balsa: New mail
no: Balsa: Ny e-post

en: Balsa: message print preview
no: Balsa: forhåndsvisning av melding

en: Base Domain _Name
no: Basis domene_navn

en: Body font
no: Skrift for kropp

en: CLOSE failed
no: CLOSE feilet

en: CRAM-MD5 authentication failed.
no: CRAM-MD5-autentisering feilet.

en: C_hange...
no: E_ndre...

en: C_heck Spelling
no: S_tavekontroll

en: C_lear
no: _Tøm

en: Calling URL %s...
no: Henter URL %s...

en: Can't create filter
no: Kan ikke opprette filter

en: Can't dotlock %s.
no: Kan ikke opprette låsfil %s.

en: Can't stat %s: %s
no:  Kan ikke kjøre stat på %s: %s

en: Can't write message
no: Kan ikke skrive melding

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel this message
no: Avbryt denne meldingen

en: Cannot access the message's body
no: Kan ikke aksessere meldingskroppen

en: Cannot add duplicate entry
no: Kan ikke legge til dobbeltoppføring

en: Cannot connect to server
no: Kan ikke koble til tjener

en: Cannot get info on file '%s': %s
no: Kan ikke hente informasjon om filen '%s': %s

en: Cannot load mailbox %s
no: Kan ikke laste postboks %s

en: Cannot open temporary file %s.
no: Kan ikke åpne midlertidig fil %s.

en: Cannot read from address book
no: Kan ikke lese fra addressebok

en: Cannot search in the address book
no: Kan ikke søke i adresseboken

en: Cannot write to address book
no: Kan ikke skrive til addressebok

en: Certificate Pass Phrase
no: Passord for sertifikat

en: Certificate saved
no: Sertifikat lagret

en: Change...
no: Endre...

en: Check
no: Sjekk

en: Check INBOX _only
no: Sjekk _kun INBOKS

en: Check _IMAP mailboxes
no: Sjekk _IMAP-postbokser

en: Check for new email
no: Sjekk etter nye meldinger

en: Check mail upon startup
no: Hent ny post ved oppstart

en: Check quoted
no: Sjekk sitert

en: Check signature
no: Sjekk signatur

en: Check the spelling of the message
no: Sjekk staving i meldingen

en: Checking
no: Sjekker

en: Checking Mail...
no: Ser etter meldinger...

en: Choose Address
no: Velg adresse

en: Choose Address Book
no: Velg adressebok

en: Choose charset
no: Velg tegnsett

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.
    To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
no: Velg dybde 1 for rask oppstart; dette hindrer søk i noen mapper.
    For å se mer av treet ved oppstart må du velge en større dybde.

en: Choose destination folder
no: Velg målmappe

en: Close
no: Lukk

en: Close current mailbox
no: Lukk aktiv postboks

en: Close mailbox
no: Lukk postboks

en: Closing connection to %s...
no: Lukker forbindelse til %s...

en: Closing connection to IMAP server...
no: Lukker forbindelse til IMAP-tjener...

en: Co_mments
no: Ko_mmentarer

en: Co_mmit Current
no: Akt_iver nåværende

en: Collapse all expanded threads
no: Slå sammen alle utvidede tråder

en: Colors
no: Farger

en: Comments:
no: Kommentarer:

en: Commit _All
no: Bruk _alle

en: Commit the changes in all mailboxes
no: Aktiver endringene i alle postbokser

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
no: Aktiver endringene i nåværende åpnet postboks

en: Commiting mailbox %s failed.
no: Endring av postboks %s feilet.

en: Committing changes...
no: Lagrer endringer...

en: Compose
no: Lag ny

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
no: Skriv en ny melding til E-POST@ADRESSE

en: Compose a new message
no: Komponer en ny melding

en: Compose message
no: Skriv melding

en: Compose window
no: Skrivevindu

en: Composition Window
no: Skrivevindu

en: Configure Balsa
no: Konfigurer Balsa

en: Confirm
no: Bekreft

en: Connected to MTA
no: Tilkoblet til MTA

en: Connecting to %s ...
no: Kobler til %s ...

en: Connecting to %s...
no: Kobler til %s...

en: Connection refused
no: Tilkobling nektet

en: Connection to %s closed
no: Tilkobling til %s lukket

en: Contain/Does _Not Contain
no: Inneholder/I_nneholder ikke

en: Content
no: Innhold

en: Content Type: %s
no: Innholdstype: %s

en: Content Type: external-body
no: Innholdstype: external-body

en: Continue
no: Fortsett

en: Continue editing current message
no: Fortsett å redigere denne meldingen

en: Continue message
no: Fortsett på en melding

en: Continue message to %s: %s
no: Fortsett på en melding til %s: %s

en: Continue?
no: Fortsett?

en: Copy to folder:
no: Kopier til mappe:

en: Copying %d messages to %s...
no: Kopierer %d meldinger til %s...

en: Copying message %d to %s...
no: Kopierer melding %d til %s...

en: Could not append message
no: Kunne ikke legge til meldingen

en: Could not compile %s
no: Kunne ikke sette sammen %s

en: Could not connect to %s (%s).
no: Kunne ikke koble til %s (%s).

en: Could not create MH directory at %s (%s)
no: Kunne ikke opprette en MH-katalog i %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
no: Kunne ikke opprette en MH-struktur i %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
no: Kunne ikke opprette en MailDir i %s (%s)

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
no: Kunne ikke opprette en MailDir-katalog i %s (%s)

en: Could not create a mailbox of type %s
no: Kunne ikke opprette en postboks av type %s

en: Could not create temporary file %s
no: Kunne ikke opprette midlertidig fil %s

en: Could not create temporary file!
no: Kunne ikke opprette midlertidig fil!

en: Could not find the host "%s"
no: Kunne ikke finne vert "%s"

en: Could not negotiate TLS connection
no: Kunne ikke opprette en TLS-tilkobling

en: Could not open %s
no: Kunne ikke åpne %s

en: Could not open mailbox for spooling
no: Kunne ikke åpne postboksen for kølegging

en: Could not open the file %s.
no: Kunne ikke åpne filen %s.

en: Could not remove %s:
    %s
no:  Kunne ikke fjerne %s:
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
no: Kunne ikke innholdet i %s:
    %s

en: Could not reopen mailbox!
no: Kunne ikke gjenåpne postboksen!

en: Could not run the delivery program (procmail)
no: Kunne ikke kjøre leveringsprogrammet (procmail)

en: Could not save %s: %s
no:  Kunne ikke lagre %s: %s

en: Could not synchronize mailbox %s!
no: Kunne ikke synkronisere postboks %s!

en: Could not write the message
no: Kan ikke skrive meldingen

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
no: Kunne ikke opprette en katalog: mkdir() feilet på stinavn "%s".

en: Couldn't lock %s
no: Kunne ikke opprette lås %s

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
no: Kunne ikke åpne målpostboks (%s) for kopiering

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
no: Kunne ikke åpne målpostboks (%s) for skriving

en: Couldn't open mailbox "%s"
no: Kunne ikke åpne postboks «%s»

en: Create %s?
no: Opprett %s?

en: Create and set current identities
no: Opprett og sett aktiv identitet

en: Create mailbox:
no: Opprett postboks:

en: Create subfolder
no: Opprett undermappe

en: Current
no: Nåværende

en: Current toolbar
no: Aktiv verktøylinje

en: Customize Toolbars
no: Tilpass verktøylinjer

en: Customize toolbars
no: Tilpass verktøylinjer

en: Date
no: Dato

en: Date encoding (for strftime):
no: Datokoding (for strftime):

en: Date interval
no: Datointervall

en: Date:
no: Dato:

en: Debug
no: Avlusing

en: Debug Messages
no: Feilsøkinsmeldinger

en: Debug POP3 connection
no: Feilsøk POP3-forbindelse

en: Default
no: Forvalg

en: Default threading style
no: Forvalgt stil for tråder

en: Delete immediately and irretrievably
no: Slett med en gang uten mulighet for angring

en: Delete messages from the Trash mailbox
no: Slett meldinger fra søppelkurven

en: Delete the current message
no: Slett denne meldingen

en: Delete the selected mailbox
no: Slett valgte postboks

en: Deleted
no: Slettet

en: Deleting Messages
no: Sletter meldinger

en: Descriptive _Name:
no: Beskrivende _navn:

en: Directory: %s
no: Katalog: %s

en: Disconnected
no: Frakoblet

en: Display
no: Vis

en: Display Progress Dialog
no: Vis dialog for fremgang

en: Display all headers
no: Vis alle headere

en: Display message if new mail has arrived in an open mailbox
no: Vis melding hvis det har kommet nye meldinger i en åpen postboks

en: Display message size as number of lines
no: Vis meldingsstørrelse som antall linjer

en: Display no headers
no: Ikke vis headere

en: Display of Multipart/Alternative Parts
no: Visnign av multipart/alternative-deler

en: Display selected headers
no: Vis valgte headere

en: Disposition-Notification-To:
no: Disposisjons-melding-til:

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
no: Utfør bakgrunnssjekk stille (ingen meldinger på statuslinjen)

en: Do you really want to delete the selected identity?
no: Vil du virkelig slette valgt identitet?

en: Do you want to correct the path?
no: Vil du korrigere stien?

en: Do_wn
no: _Ned

en: Don't include HTML parts as text when replying or forwarding mail
no: Ikke ta med HTML-deler som tekst ved svar eller videresending av meldinger

en: Down
no: Ned

en: Draftbox
no: Skisser

en: E-Mail Address
no: E-post adresse

en: ERROR:
no: FEIL:

en: Edit condition for filter:
no: Rediger betingelse for filter:

en: Edit headers in external editor
no: Rediger headere i eksternt redigeringsprogram

en: Edit the current message with the default Gnome editor
no: Rediger aktiv melding med forvalgt redigeringsprogram for GNOME

en: Edit the selected mailbox
no: Rediger valgte postboks

en: Edit/Apply _Filters
no: Rediger/bruk _filtre

en: Elaborate JWZ threading
no: Utvidede JWZ-tråder

en: Empty Trash
no: Tøm søppel

en: Empty Trash on exit
no: Tøm søppel når programmet avsluttes

en: Empty _Trash
no: _Tøm søppel

en: Enable _TLS
no: Aktiver _TLS

en: Encoding
no: Koding

en: Error Messages
no: Feilmeldinger

en: Error displaying %s: %s
no: Feil under visning av %s: %s

en: Error displaying help for identities: %s
no: Feil under visning av hjelp for identiteter: %s

en: Error displaying link_id %s: %s
no: Feil under visning av link_id %s: %s

en: Error displaying toolbar help: %s
no: Feil under visning av hjelp for verktøylinjer: %s

en: Error during filters loading:
no: Feil under lasting av filtre:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
no: Feil under lasting av filtre: %s
    Kan skyldes ugyldige filtre.

en: Error in regular expression syntax
no: Syntaksfeil i vanlig uttrykk

en: Error loading %s: %s
no: Feil under lasting av %s %s

en: Error opening address book '%s':
    %s
no: Feil under åpning av adressebok «%s»:
    %s

en: Error opening mailbox
no: Feil under åpning av postboksen

en: Error placing messages from %s on %s
    Messages are left in %s
no: Feil under plassering av meldinger fra %s i %s
    Meldingene ligger i %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
no: Feil under sending av melding. Barnet avsluttet %d (%s).

en: Error showing %s: %s
no: Feil under visning av %s: %s

en: Error talking to %s (%s)
no: Feil under snakking med %s (%s)

en: Error when applying filters
no: Feil under bruk av filtre

en: Error when copying messages
no: Feil under kopiering av meldinger

en: Error when moving messages
no: Feil under flytting av meldinger

en: Error when trashing messages
no: Feil under flytting av melding til søppel

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
no: Feil under skriving til midlertidig fil %s.
    Sjekk rettigheter til katalogen.

en: Error: An identity with that name already exists
no: Feil: En identitet med dette navnet eksisterer allerede

en: Error: The identity does not have a name
no: Feil: Identiteten har ikke et navn

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
no: Feil: multipart/encrypted har ingen protokoll-parameter!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
no: Feil: multipart/signed har ingen protokoll.

en: Exchange
no: Bytt

en: Exit
no: Avslutt

en: Expand aliases
no: Utvid aliaser

en: Expand all threads
no: Utvid alle tråder

en: Expand mailbox tree on open
no: Utvid postbokstre ved åpning

en: Export filters as Sieve scripts
no: Eksporter filtre som Sieve-skript

en: Expunge failed
no: Tømming feilet

en: Expunging messages from server...
no: Tømmer meldinger fra tjeneren...

en: External query (a program)
no: Ekstern spørring (et program)

en: FTP site: %s
no: FTP-sted: %s

en: F_ilters...
no: F_iltre...

en: F_older Path:
no: Sti til ma_ppe:

en: F_orward String:
no: _Videresend-streng:

en: F_rom:
no: F_ra:

en: Failed to find enough entropy on your system
no: Fikk ikke nok "entropy" på ditt system

en: Failed to find mailbox
no: Kunne ikke finne postboksen

en: Fast
no: Rask

en: Fatal Error Messages
no: Fatale feilmeldinger

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
no: Fatal feil! Kunne ikke gjenåpne postboksen!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
no: Fatal feil. Meldingstelling er ute av synk!

en: Fetch new incoming mail
no: Hent ny innkommende post

en: Fetching message headers... [%d/%d]
no: Henter meldingsheadere... [%d/%d]

en: Fetching message...
no: Henter meldinger...

en: File %s cannot be read
no: Fil %s kan ikke leses

en: File already exists. Overwrite?
no: Filen eksisterer allerede. Overskriv?

en: File name:
no: Filnavn:

en: File name: %s
no: Filnavn: %s

en: Filling entropy pool: %s...
no: Fyller "entropy pool": %s...

en: Filter "%s" already exists.
no: Filter «%s» eksisterer allerede.

en: Filter has matched
no: Filtrer har treff

en: Filter must have conditions.
no: Filteret må ha betingelser.

en: Filter the content of the selected mailbox
no: Filtrer innholdet i valgt postboks

en: Fingerprint: %s
no: Fingeravtrykk: %s

en: Finish spell checking
no: Fullfør stavekontroll

en: Finished Checking.
no: Fullført sjekk.

en: Flag condition
no: Tilstand for flagg

en: Flagged
no: Flaggede

en: Fonts
no: Skrifter

en: Footer font
no: Skrift for bunntekst

en: Forward
no: Send videre

en: Forward _Inline...
no: V_ideresend i meldingen...

en: Forward _inline...
no: V_ideresend i meldingen...

en: Forward inline...
no: Videresend i meldingen...

en: Forward message to %s: %s
no: Videresend melding til %s: %s

en: Forward the current message
no: Videresend nåværende melding

en: Forward the current message as attachment
no: Videresend aktiv melding som vedlegg

en: Forward the current message inline
no: Videresend aktiv melding i meldingskroppen

en: Forward this message as attachment
no: Videresend denne meldingen som vedlegg

en: Forward this message inline
no: Videresend denne meldingen i meldingskroppen

en: Fr_om
no: Fr_a

en: From
no: Fra

en: From:
no: Fra:

en: GSSAPI authentication failed.
no: GSSAPI-autentisering feilet.

en: Get new mail on staartup
no: Hent nye meldinger ved oppstart

en: Getting folder list...
no: Henter mappeliste...

en: Getting namespaces...
no: Henter navneområder...

en: GnomeCard Address Book
no: GnomeCard adressebok

en: Header font
no: Skrift for header

en: Help
no: Hjelp

en: Hide deleted messages
no: Skjul slettede meldinger

en: High date is incorrect
no: Øvre dato er ikke korrekt

en: Highlight cited text
no: Uthev sitert tekst

en: Host not found
no: Vert ikke funnet

en: Hyperlink color
no: Farge på hyperlenke

en: I/O error
no: I/O-feil

en: IMAP Folder Scanning
no: Søk i IMAP-mapper

en: IMAP TLS certificate
no: IMAP TLS-sertifikat

en: Identity
no: Identitet

en: Identity:
no: Identitet:

en: If Possible
no: Hvis mulig

en: Ignore words shorter than
no: Ingorer ord som er kortere enn

en: In:
no: Inn::

en: Inbox
no: Innboks

en: Incl_ude Signature
no: _Ta med signatur

en: Include Signature When For_warding
no: Legg _ved signatur ved videresending

en: Include Signature When Rep_lying
no: _Legg ved signatur ved svar

en: Include file
no: Inkluder fil

en: Incoming
no: Innkommende

en: Information Messages
no: Informasjonsmeldinger

en: Insert Si_gnature
no: Sett inn si_gnatur

en: Inside/outside the date interval
no: Innenfor/utenfor dataintervallet

en: Invalid filter: %s
no: Ugyldig filter: %s

en: Invalid filters %s for mailbox %s
no: Ugyldige filtre %s for postboks %s

en: Invalid or incomplete address label color
no: Ugyldig eller ukomplett farge for adresseetikett

en: Invoking autoview command: %s
no: Utfører autovisningskommando: %s

en: Key ID
no: Nøkkel-ID

en: Keywords:
no: Nøkkelord:

en: LDAP Address Book
no: LDAP-adressebok

en: LDAP Directory for %s
no: LDAP-katalog for %s

en: LDIF Address Book
no: LDIF-adressebok

en: LOGIN disabled on this server.
no: LOGIN er slått av på denne tjeneren.

en: Length
no: Lengde

en: Link Color
no: Farger på lenke

en: Load program location
no: Last programlokasjon

en: Local MH mailbox...
no: Lokal MH-postboks...

en: Local M_H mailbox...
no: Lokal M_H-postboks...

en: Local Mail
no: Lokal e-post

en: Local Mail Problem
    %s
no: Lokal problem med e-post
    %s

en: Local Mail_dir mailbox...
no: Lokal Mail_dir-postboks...

en: Local Maildir mailbox...
no: Lokal Maildir-postboks...

en: Local _mbox mailbox...
no: Lokal _mbox-postboks...

en: Local folder %s
no: Lokal mappe %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
no: Lokal postboks %s lastet som: %s

en: Local mbox mailbox...
no: Lokal mbox-postboks...

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
no: Oversteget antall låser, fjern lås for %s?

en: Logging in...
no: Logger inn...

en: Login failed.
no: Innlogging feilet.

en: Looking up %s...
no: Slår opp %s...

en: Low date is greater than high date
no: Nedre dato er større enn øvre dato

en: Low date is incorrect
no: Nedre dato er ikke korrekt

en: MAILBOXNAME
no: INNBOKSNAVN

en: M_ove
no: F_lytt

en: Mail Files
no: Post filer

en: Mail Options
no: Alternativer for post

en: Mail Servers
no: Posttjenere

en: Mail server: %s
no: Posttjener: %s

en: Mail_box
no: Post_boks

en: Mailbox
no: Postboks

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
no: Postboksen "%s" ser ikke ut til å være en Maildir-postboks.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
no: Postboksen %s ser ikke ut til å være en MH-postboks.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
no: Postboksen %s ser ikke ut til å være en Mbox-postboks.

en: Mailbox Colors
no: Farger på postboks

en: Mailbox Configurator
no: Postbokskonfigurering

en: Mailbox Name
no: Navn på postboks

en: Mailbox Path
no: Sti til postboks

en: Mailbox _Name:
no: _Navn på postboks:

en: Mailbox _Path:
no: Sti til _postboks:

en: Mailbox closed
no: Postboks lukket

en: Mailbox created.
no: Postboks opprettet.

en: Mailbox is corrupt!
no: Postboksen er korrupt!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
no: Postboksen er merket som ikke skrivbar. %s

en: Mailbox is read-only.
no: Postboksen er skrivebeskyttet.

en: Mailbox is unchanged.
no: Postboksen er uendret.

en: Mailbox must have a name.
no: Postboksen må ha et navn.

en: Mailbox was corrupted!
no: Postboksen er korrupt!

en: Mailbox with unread messages color
no: Farge for postboks med uleste meldinger

en: Main Window
no: Hovedvindu

en: Main window
no: Hovedvindu

en: Manage Identities
no: Håndter identiteter

en: Manage filters
no: Håndter filtre

en: Mark all
no: Merk alle

en: Mark all messages in current mailbox
no: Merk alle meldinger i aktiv postboks

en: Mark as D_raftbox
no: Me_rk som skisse-mappe

en: Mark as _Inbox
no: Merk som _innboks

en: Mark as _Trash
no: Merk som _søppel

en: Marking %d messages deleted...
no: Merker %d meldinger som slettet...

en: Match
no: Finn

en: Match In
no: Treff i

en: Match when date is in the interval:
no: Treff når dato er i intervallet:

en: Match when date is outside the interval:
no: Treff når dato er utenfor intervallet:

en: Match when none of these flags is set:
no: Treff når ingen av disse flaggene er satt:

en: Match when one flag is set/when no flag is set
no: Treff når et flagg er satt/når ingen flagg er satt

en: Match when one of these flags is set:
no: Treff når et av disse flaggene er satt:

en: Message
no: Melding

en: Message Colors
no: Meldingsfarger

en: Message Disposition Notification Requests
no: Forespørsler etter Message Disposition Notification

en: Message Font
no: Skrift i melding

en: Message Source
no: Meldingskilde

en: Message Subject Font
no: Skrift for emne i melding

en: Message parts
no: Meldingsdeler

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
no: Problem med levering av meldingen, legger den i din utboks.
    Systemet vil forsøke å levere meldingen på nytt inntil du sletter den.

en: Message window
no: Meldingsvindu

en: Message window title format:
no: Tittelformat for meldingsvindu:

en: Message-ID: %s
no: Meldings-ID: %s

en: Misc
no: Forskjellig

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Miscellaneous Spelling Settings
no: Forskjellige innstillinger for stavekontroll

en: Modify Address Book
no: Endre adressebok

en: Move To _Trash
no: Fly_tt til søppel

en: Move the current message to Trash mailbox
no: Flytt denne meldingen til søppelkurven

en: Move the current message to trash
no: Flytt denne meldingen til søppelkurven

en: Move to folder:
no: Flytt til mappe:

en: Moving read messages to %s...
no: Flytter leste meldinger til %s...

en: Msg Preview
no: Forhåndsvisning av melding

en: N_o Headers
no: In_gen headere

en: Name
no: Navn

en: Ne_w
no: N_ytt

en: Never
no: Aldri

en: New
no: Ny

en: New Address Book type:
no: Ny adresseboktype:

en: New Identity
no: Ny identitet

en: New filter
no: Nytt filter

en: New message to %s: %s
no: Ny melding til %s: %s

en: Next
no: Neste

en: Next
    flagged
no: Neste
    merkede

en: Next
    unread
no: Neste
    uleste

en: Next Flagged Message
no: Neste merkede melding

en: Next Message
no: Neste melding

en: Next Part
no: Neste del

en: Next Unread Message
no: Neste uleste melding

en: Next part in message
no: Neste del i meldingen

en: No address book selected....
no: Ingen addressebok valgt...

en: No authenticators available
no: Ingen autentiserere tilgjengelig

en: No boundary parameter found! [report this error]
no: Ingen grenseparameter funnet! [rapporter denne feilen]

en: No error
no: Ingen feil

en: No filter name specified.
no: Ingen filternavn oppgitt.

en: No mailbox selected.
no: Ingen postboks valgt.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
no: Ingen handling for visning eller åpning definert i GNOME-mime for denne innholdstypen

en: No such folder
no: Ingen slik mappe

en: No such mailbox type: %s
no: Ingen slik postboks-type: %s

en: No threading at all
no: Ingen tråder

en: No-Id
no: Ingen id

en: No-Name
no: Uten navn

en: None of the regular expressions matches
no: Ingen av de vanlige uttrykkene har treff

en: None of the specified fields contains:
no: Ingen av de spesifiserte feltene inneholder:

en: Notification:
no: Beskjed:

en: OR
no: ELLER

en: O_rganization:
no: O_rganisasjon:

en: On %s, %s wrote:
no: Den %s skrev %s:

en: On exit
no: Ved avslutt

en: On reception
no: Ved mottak

en: One _Matches/None Matches
no: Ett _treff/ingen treff

en: One of the regular expressions matches
no: Et av de vanlige uttrykkene er lik

en: One of the specified f_ields contains
no: Et av de spesifiserte f_eltene inneholder

en: One of the specified fields contains:
no: Et av de spesifiserte feltene inneholder:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
no: Oooops! postboks ikke funnet i balsa_app.mailbox noder?

en: Open Inbox upon startup
no: Åpne innboks ved oppstart

en: Open next
no: Åpne neste

en: Open next flagged message
no: Åpne neste merkede melding

en: Open next unread message
no: Åpne neste uleste melding

en: Open of %s failed. Errno = %d,
no: Åpning av %s feilet. Errno = %d,

en: Open previous
no: Åpne forrige

en: Open the address book
no: Åpne adresseboken

en: Open with %s
no: Åpne med %s

en: Opening mailbox %s. Please wait...
no: Åpner postboks %s. Vennligst vent...

en: Opens MAILBOXNAME
no: Åpner INNBOKSNAVN

en: Opens default Inbox on startup
no: Åpner forvalgt innboks ved oppstart

en: Opens first unread mailbox
no: Åpner første uleste innboks

en: Operation between conditions
no: Operasjon mellom betingelser

en: Options
no: Alternativer

en: Other Options
no: Andre alternativer

en: Out of memory!
no: Ikke mer minne!

en: Outbox
no: Utboks

en: Outgoing
no: Utgående

en: Outgoing Mail
no: Utgående e-post

en: Output of the delivery process
no: Utdata fra leveringsprosessen

en: PGP signature: %s
no: PGP-signatur: %s

en: POP command execution failed
no: Kjøring av POP-kommando feilet

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
no: Aksessfeil for POP3-postboks %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
no: Feil med midlertidig fil for POP3-postboks %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
no: Feil ved midlertidig postboks forPOP3-postboks %s:

en: Page: %i/%i
no: Side: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
no: PageUp/PageDown-taster ruller meldingen med:

en: Pass Phrase
no: Passord

en: Pass_word:
no: Pass_ord:

en: Password needed
no: Passord kreves

en: Play sound:
no: Spill lyd:

en: Please enter information about yourself.
no: Vennligst skriv inn informasjon om deg selv.

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
no: Vennligst bekreft plasseringen av standard postfiler.
    Disse vil bli opprettet om nødvendig.

en: Popup text:
no: Popup-tekst:

en: Postpone
no: Utsett

en: Postpone current message
no: Utsett denne meldingen

en: Pr_efix
no: Pr_efiks

en: Preconnect command failed.
no: Kommando som kjøres før tilkobling feilet.

en: Prepend Si_gnature
no: Legg til si_gnatur først

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Previous
no: Forrige

en: Previous Message
no: Forrige melding

en: Previous Part
no: Forrige del

en: Previous part in message
no: Forrige del i meldingen

en: Print
no: Skriv ut

en: Print current message
no: Skriv ut denne meldingen

en: Print message
no: Skriv ut melding

en: Print on printer:
no: Skriv ut på skriver:

en: Print the edited message
no: Skriv ut denne meldingen

en: Print to console
no: Skriv ut på konsollet

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
no: Problem ved oppretting av postbokser
    %s

en: Pspell Settings
no: Innstillinger for pspell

en: Purge %d deleted message?
no: Fjern %d slettet melding?

en: Purge %d deleted messages?
no: Fjern %d slettede meldinger?

en: Question
no: Spørsmål

en: Queue this message in Outbox for sending
no: Kølegg denne meldingen for sending i utboksen

en: Quote level %d color
no: Farge for tekst i sitatnivå %d

en: Quoted
no: Sitert

en: Quoted Text Regular Expression
no: Sitert tekst vanlig uttrykk

en: Quoted and Flowed Text
no: Sitert tekst med flyt

en: Reading %s...
no: Laster %s...

en: Reading %s... %d
no: Leser %s... %d

en: Reading %s... %d (%d%%)
no: Leser %s... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
no: Mottatt %d bytes av %d

en: Redo
no: Gjenopprett

en: References:
no: Referanser:

en: Regular Expression
no: Vanlig uttrykk

en: Remember open mailboxes between sessions
no: Husk åpne postbokser mellom sesjoner

en: Remote IMAP _folder...
no: Ekstern IMAP-_mappe...

en: Remote IMAP _subfolder...
no: Ekstern IMAP-_undermappe...

en: Remote IMAP folder
no: Ekstern IMAP-mappe

en: Remote IMAP folder set
no: Eksternt IMAP-mappesett

en: Remote IMAP folder...
no: Ekstern IMAP-mappe...

en: Remote IMAP mailbox...
no: Ekstern IMAP-postboks...

en: Remote IMAP subfolder
no: Ekstern IMAP-undermappe

en: Remote IMAP subfolder...
no: Ekstern IMAP-undermappe...

en: Remote Mailbox Servers
no: Eksterne postbokstjenere

en: Remote POP3 mailbox...
no: Ekstern POP3-postboks...

en: Remote SMTP Server
no: Ekstern SMTP-tjener

en: Remote _IMAP mailbox...
no: Ekstern _IMAP-postboks...

en: Remove
no: Fjern

en: Remove from _list
no: Fjern fra _listen

en: Remove from list and _disk
no: Fjern fra listen og fra _disk

en: Rename INBOX
no: Endre navn på INBOX

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
no: Endring av navn fra %s til %s feilet:
    %s

en: Rename or move subfolder
no: Endre eller flytt undermappe

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
no: Endring av navn på INNBOKS krever spesielle hensyn!
    Du vil opprette en undermappe %s i %s
    som inneholder meldingene fra INNBOKS.
    INNBOKS og dens undermapper vil bestå.
    Hva ønsker du å gjøre?

en: Reopening mailbox...
no: Gjenåpner postboksen...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
no: Erstatt alle forekomster av dette ordet med valgt forslag

en: Replace the current word with the selected suggestion
no: Erstatt dette ordet med valgt forslag

en: Replied
no: Svart

en: Reply
no: Svar

en: Reply
    to all
no: Svar
    til alle

en: Reply
    to group
no: Svar til
    gruppe

en: Reply Prefix:
no: Svarprefiks:

en: Reply To _All...
no: Svar til _alle...

en: Reply To _Group...
no: Svar til _gruppe...

en: Reply _String:
no: _Svarstreng:

en: Reply _To:
no: Svar _til:

en: Reply to %s: %s
no: Svar til %s: %s

en: Reply to MDN?
no: Svar på MDN?

en: Reply to _All...
no: Svar til _alle...

en: Reply to _Group...
no: Svar til _gruppe...

en: Reply to all recipients
no: Svar til alle mottakere

en: Reply to all recipients of the current message
no: Svar til alle mottakere av denne meldingen

en: Reply to all recipients of this message
no: Svar til alle mottakere av denne meldingen

en: Reply to mailing list
no: Svar til e-post-liste

en: Reply to the current message
no: Svar på denne meldingen

en: Reply to this message
no: Svar på denne meldingen

en: Reply-To:
no: Svar til:

en: Required
no: Kreves

en: Retrieving Message %d of %d
no: Henter melding %d av %d

en: Revert
no: Gjør om

en: Revert all changes and finish spell checking
no: Forkast alle endringer og avslutt stavekontroll

en: Run GnomeCard
no: Kjør GnomeKort

en: Run a spell check
no: Kjør en stavekontroll

en: Run program:
no: Kjør program:

en: SASL authentication failed.
no: SASL-autentisering feilet.

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
no: Problemer med SMTP-tjener (%d): %s
    Meldingen ligger i utboksen.

en: SMTP server refused connection.
    Balsa by default uses submission service (587).
    If you want to submit mail using relay service (25),specify it explicitly via: "host:smtp".
    Message is left in outbox.
no: SMTP-tjener nektet tilkobling.
    Balsa bruker submission service (587) som forvalg.
    Hvis du vil bruke relay service (25) må du oppgi det eksplisitt via «host:smtp».
    Meldingen ligger i utboksen.

en: SSL Certificate check
no: Sjekk av SSL-sertifikat

en: SSL connection using %s (%s)
no: SSL-forbindelse bruker %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
no: SSL slått av pga manglende "entropy"

en: SSL failed: %s
no: SSL feilet: %s

en: SSL is unavailable.
no: SSL er ikke tilgjengelig.

en: S_elected Headers
no: Valgt_e headere

en: S_ubject
no: E_mne

en: S_ubject:
no: E_mne:

en: Sa_ve
no: La_gre

en: Save
no: Lagre

en: Save %s MIME Part
no: Lagre MIME-del %s

en: Save Current Part...
no: Lagre denne delen...

en: Save current part in message
no: Lagre denne delen av meldingen

en: Save part
no: Lagre del

en: Save program location
no: Lagre programlokasjon

en: Save selected...
no: Lagre valgt...

en: Save the current item
no: Lagre denne oppføringen

en: Save this address and close the dialog?
no: Lagre denne adressen og lukk dialogen?

en: Save this message
no: Lagre denne meldingen

en: Save...
no: Lagre...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
no: Lagrer flagg for meldingsstatus... [%d/%d]

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
no: Hvis du svarer ja vil ikke dette medføre at filen «%s» blir sendt, men i stedet en MIME-melding/ekstern-kropp-referanse. Merk at mottaker må ha tilstrekkelige rettigheter for å se den «virkelige» filen.
    
    Vil du virkelig legge ved filen som referanse?

en: Scan tree to depth
no: Dybde for søk i treet

en: Scanning %s. Please wait...
no: Søker gjennom %s. Vennligst vent...

en: Search T_ype:
no: Søket_ype:

en: Search mailbox
no: Søk i postboks

en: Secure connection with TLS?
no: Sikker tilkobling med TLS?

en: Select Font
no: Velg skrift

en: Select Identity
no: Velg identitet

en: Select _Identity...
no: Velg _identitet...

en: Select a font to use
no: Velg skrift som skal brukes

en: Select all
no: Velg alle

en: Select all messages in current mailbox
no: Velg alle meldinger i aktiv postboks

en: Select entire mail
no: Velg hele meldingen

en: Select key
no: Velg nøkkel

en: Select load program for address book
no: Velg program for lasting av adressebok

en: Select parent folder
no: Velg opphavsmappe

en: Select path for LDIF address book
no: Velg sti for LDIF-adressebok

en: Select path for VCARD address book
no: Velg sti for VCARD-adressebok

en: Select save program for address book
no: Velg program for lagring av adressebok

en: Select the Identity to use for the message
no: Velg identitet som skal brukes for meldingen

en: Select your local mail directory
no: Velg din lokale e-postmappe:

en: Select...
no: Velg...

en: Selected headers:
no: Valgte headere:

en: Selecting %s...
no: Velger %s...

en: Send and Receive messages
no: Send og motta meldinger

en: Send and _Receive Mail
no: Send og _motta meldinger

en: Send message to obtain this part
no: Send en melding for å innhente denne delen

en: Send messages from the outbox
no: Send meldinger fra utboksen

en: Send this message
no: Send denne meldingen

en: Send to Trash
no: Send til søppel

en: Send-To
no: Send-til

en: Sending Mail...
no: Sender e-post...

en: Sending error: %s
no: Feil under sending: %s

en: Sentbox
no: Sendt

en: Server certificate has expired
no: Tjenersertifikat har gått ut

en: Server certificate is not yet valid
no: Tjenersertifikat er ikke gyldig ennå

en: Set identity to use for this message
no: Sett identitet som skal brukes for denne meldingen

en: Show Mailbox _Tabs
no: Vis postboks-faner

en: Show address:
no: Vis adresse:

en: Show all headers
no: Vis alle headere

en: Show dialog
no: Vis dialog

en: Show in list
no: Vis i liste

en: Show mailbox statistics in left pane
no: Vis statistikk for innboks i venstre felt

en: Show nothing
no: Ikke vis noe

en: Show preview pane
no: Vis forhåndsvisningsområde

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
no: Vist postboks: %s med %ld meldinger, %ld nye

en: Signature _Path:
no: Si_gnatursti:

en: Simple
no: Enkel

en: Simple threading algorithm
no: Algoritme for enkle tråder

en: Size
no: Størrelse

en: Skip all occurrences of the current word
no: Hopp over alle forekomster av dette ordet

en: Skip the current word
no: Hopp over dette ordet

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
no: Kildepostboks (%s) er skrivebeskyttet. Kan ikke flytte meldinger

en: Spell Check Module
no: Stavekontrollmodul

en: Spell check
no: Stavekontroll

en: Spelling
no: Staving

en: Startup
no: Oppstart

en: Status Messages
no: Statusmeldinger

en: Store Address
no: Lagre adresse

en: Store address of sender in addressbook
no: Lagre adressen til avsender i adresseboken

en: Store address: no addresses
no: Lagre adresse: ingen adresser

en: Subject
no: Emne

en: Subject:
no: Emne:

en: Subject: %s
no: Emne: %s

en: Subscribed _folders only
no: _Kun abonnerte mapper

en: Subscribing to %s...
no: Abonnerer på %s...

en: Suggestion Level
no: Nivå for forslag

en: Syntax error in the filter configuration file
no: Syntaksfeil i konfigurasjonsfilen for filter

en: T_oggle
no: S_lå av/på

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
no: Balsa epostklienten er en del av GNOME skrivebordsmiljøet.  
    Informasjon om Balsa kan finnes på http://balsa.gnome.org/
    
    Vennligst rapporter feil på: http://bugzilla.gnome.org/

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
no: Stien til adressebokfilen, «%s», er ikke riktig. %s

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
no: Filen med stinavn "%s" er ikke en katalog.

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
no: Filterdialogen er åpnen. Du må lukke dem før du kan kjøre filtre på en postboks

en: The folder edition to be written.
no: Mappeversjonen som skal skrives.

en: The load program path "%s" is not correct. %s
no: Sti for last program «%s» er ikke en korrekt. %s

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
no: Postboksen "%s" ser ikke ut til å være gyldig.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
no: Postboksen "%s" ser ikke ut til å være gyldig.
    Ditt system tillater ikke oppretting av postbokser
    i /var/spool/mail. Balsa vil ikke fungere riktig
    før systemet oppretter postboksene. Vennligst endre
    stien til postboksen eller sjekk systemkonfigurasjonen.

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is equal to the return path,
    I am in the "To:" or "Cc:" list).
no: Meldingshodet ser ok ut
    ("notify-to" adressen er lik returstien,
    jeg er i «To:»- eller «Cc:»-listen)

en: The message header looks suspicious.
no: Meldings-headeren ser mistenkelig ut.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
no: Meldingsindeksen er ugyldig. Prøv å åpne postboksen på nytt.

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
no: Meldingen til '%s' er endret.
    Lagre meldingen som skisse?

en: The path "%s" is not correct. %s
no: Sti «%s» er ikke en riktig. %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
no: Stien %s må være relativ til rot av filsystemet (må starte med /).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
no: Stinavnet "%s" må spesifiseres skikkelig -- det må starte med en '/'.

en: The save program path "%s" is not correct. %s
no: Sti for lagre program «%s» er ikke korrekt. %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
no: Avsender av denne meldingen, %s, forespurte
    en "Message Disposition Notification (MDN) returnert til «%s».
    Vil du sende denne meldingen?

en: The signature is invalid.
no: Signaturen er gyldig.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
no: Det finnes åpne «Kjør filtre»-dialoger. Lukk dem før du kan endre på filtre.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
no: Denne IMAP-tjeneren er utgammel. Mutt virker ikke med den.

en: This certificate belongs to:
no: Dette sertifikatet tilhører:

en: This certificate is valid
no: Dette sertifikatet er gyldig

en: This certificate was issued by:
no: Dette sertifikatet ble utstedt av:

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
no: Dette vil avslutte Balsa. Vil du
    virkelig gjøre dette?

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
no: Dette vil fjerne mappen «%s» fra listen.
    Du kan bruke «Ny IMAP-mappe» senere for å legge til denne mappen igjen.

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
no: Dette vil fjerne postboksen «%s» og alle dens meldinger fra din IMAP-tjener. Hvis %s har undermapper vil den fremdeles være der som en node i mappetreet.
    Du kan bruke «Ny IMAP-undermappe» senere for å legge til en postboks med dette
    navnet.
    Hva vil du gjøre?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
no: Dette vil fjerne postboksen «%s» fra listen over postbokser.
    Du kan bruke «Legg til postboks» senere for å aksessere denne postboksen igjen.
    Hva vil du gjøre?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
no: Dette vil fjerne postboksen «%s» fra listen over postbokser. Du kan også fjerne filen som er assosiert med denne postboksen på disken.
    Hvis du ikke fjerner filen på disk, kan du bruke «Legg til postboks» senere for å aksessere denne postboksen igjen.
    Hva vil du gjøre?

en: Threading
no: Tråder

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
no: Tidsavbrudd oversteget under forsøk på fcntl lås!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
no: Tidsavbrudd oversteget under forsøk på flock lås!

en: To
no: Til

en: To:
no: Til:

en: Toggle
    new
no: Slå av/
    på ny

en: Toggle New
no: Slå av/på Ny

en: Toggle display of mailbox and folder tree
no: Slå på/av visning av postboks og mappetre

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
no: Slå av/på visning av notisblokk-faner for postboks

en: Toggle flagged
no: Slå på/av flaggede

en: Toggle new message flag
no: Slår av/på flagg for ny melding

en: Toolbar options
no: Alternativer for verktøylinjer

en: Trash
no: Søppel

en: Trash /
    Delete
no: Søppelkurv/
    Slett

en: Treat multiple addresses as:
no: Behandle flere adresser som:

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
no: Kunne ikke åpne postboks
    Vennligst sjekk innstillingene.

en: Unable to allocate memory
no: Kunne ikke allokere minne

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
no: Kunne ikke legge til i IMAP-postbokser på denne tjeneren

en: Unable to export filter %s, an error occured.
no: Kan ikke eksportere filter %s. En feil oppsto.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
no: Kan ikke hente headere fra IMAP-tjener av denne versjon.

en: Unable to get certificate from peer
no: Kunne ikke hente sertifikat fra "peer"

en: Unable to load message body to match filter
no: Kan ikke laste meldingskropp som passer filter

en: Unable to lock mailbox!
no: Kunne ikke låse postboksen!

en: Unable to open sentbox - could not get IMAP server information
no: Kan ikke åpne mappen «sendt» - fant ikke informasjon om IMAP-tjener

en: Unable to open temporary file!
no: Kan ikke åpne midlertidig fil!

en: Undelete the message
no: Angre sletting av melding

en: Undo
no: Angre

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown toolbar icon "%s"
no: Ukjent verktøylinjeikon «%s»

en: Unread
no: Uleste

en: Unsubscribing to %s...
no: Fjerner abonnement på %s...

en: Until Closed
no: Til programmet lukkes

en: Up
no: Opp

en: Uploading message ...
no: Laster opp melding ...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
no: Bruk 'slå-av-på-skriving' for å slå på skriving igjen!

en: Use SS_L (IMAPS)
no: Bruk SS_L (IMAPS)

en: Use SS_L (pop3s)
no: Bruk SS_L (pop3s)

en: Use Sound...
no: Bruk lyder...

en: Use TLS
no: Bruk TLS

en: Use _APOP Authentication
no: Bruk _APOP-autentisering

en: Use alternative main window layout
no: Bruk alternativ plassering for hovedvindu

en: Use preview pane
no: Bruk forhåndsvisningsområde

en: Use_r name:
no: B_rukernavn:

en: User
no: Bruker

en: User Settings
no: Brukerinnstillinger

en: VCard Address Book (GnomeCard)
no: VCard adressebok (GnomeCard)

en: Validity
no: Validitet

en: View part with %s
no: Vis del med %s

en: View source form of the message
no: Vis melding i kildeform

en: WARNING:
no: ADVARSEL:

en: Waiting for fcntl lock... %d
no: Venter på fcntl-lås... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
no: Venter på forsøk på flock... %d

en: Warning Messages
no: Advarsler

en: Warning: Couldn't save certificate
no: Advarsel: Kunne ikke lagre sertifikat

en: Welcome to Balsa!
no: Velkommen til Balsa!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
no: Når jeg mottar en melding og avsender ber om en "Message Disposition Notification
    (MDN), send denne i følgende tilfeller:

en: While Retrieving Messages
no: Under henting av meldinger

en: Word Wrap
no: Ordbryting

en: Wrap Incoming Text at:
no: Bryt innkommende tekst ved:

en: Wrap Outgoing Text at:
no: Bryt utgående tekst ved:

en: Wrap message lines
no: Bryt linjer

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
no: Skriving feilet! Lagret ufullstendig postboks til %s

en: Writing %s...
no: Skriver %s...

en: Writing messages... %d (%d%%)
no: Skriver meldinger... %d (%d%%)

en: You can apply filters only on mailbox
no: Du kan kun bruke filtre på en postboks

en: You have received %d new messages.
no: Du har mottatt %d nye meldinger.

en: You have received 1 new message.
no: Du har mottatt 1 ny melding.

en: You must provide a sound to play
no: Du må oppgi en lyd som skal spilles av

en: You must provide a string
no: Du må oppgi en streng

en: You must provide at least one regular expression
no: Du må oppgi minst ett vanlig uttrykk

en: You must specify at least one field for matching
no: Du må oppgi minst ett felt for søking

en: You must specify the name of the user header to match on
no: Du må spesifisere navn på header det skal søkes på

en: You seem to be running Balsa for the first time. The following steps will set up Balsa by asking a few simple questions. Once you have completed these steps, you can always change them later in Balsa's preferences. If any files or directories need to be created, it will be done so automatically.
      Please check the about box in Balsa's main window for more information about contacting the authors or reporting bugs.
no: Du kjører Balsa for første gang. De følgende stegene vil gjennomføre
    oppsett av Balsa ved å spørre noen enkle spørsmål. Når du har
    gått gjennom denne prosessen, kan du likevel endre disse innstillingene
    senere under Balsa's brukervalg. Hvis noen filer må opprettes, vil dette
    bli gjort automatisk. Vennligst se Om-boksen i Balsa's hovedvindu for mer 
    informasjon om hvordan du kan kontakte forfatterene eller rapportere feil.

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
no: Du har fullført oppsettet av Balsa. Kos deg!
       -- Balsa utviklingsteamet

en: [-- %s/%s is unsupported
no: [-- %s/%s er ikke støttet

en: [-- Attachment #%d
no: [-- Vedlegg #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
no: [-- Autovisning stderr %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
no: [-- Autovisning bruker %s --]

en: [-- Can't run %s. --]
no: [-- Kan ikke kjøre %s. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
no: [-- Feil: Kunne ikke vise noen deler av Multipart/Alternative! --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
no: [-- Feil: message/external-body har ingen parameter for aksesstype --]

en: [-- This %s/%s attachment
no: [-- Dette %s/%s-vedlegget

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
no: [-- Dette %s/%s-vedlegget er ikke inkludert, --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
no: [-- Dette %s/%s-vedlegget er ikke tatt med, --]
    [-- og den oppgitte eksterne kilden har --]
    [-- utgått. --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
no: [-- Type: %s/%s, Koding: %s, Størrelse: %s --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
no: [-- og oppgitt aksess-type %s er ikke støttet --]

en: [-- on %s --]
no: [-- på %s --]

en: [invalid date]
no: [ugyldig dato]

en: [unable to calculate]
no: [kunne ikke beregne]

en: _Accept Once
no: _Godta en gang

en: _Add
no: _Legg til

en: _Add Signature Separator
no: T_a med signatur-separator

en: _Address Book...
no: _Adressebok...

en: _All
no: _Alle

en: _Always show INBOX
no: _Alltid vis INNBOKS

en: _Attach File...
no: Le_gg ved fil...

en: _Attachments
no: V_edlegg

en: _Attachments:
no: V_edlegg

en: _Body
no: _Kropp

en: _Brazilian
no: _Brasiliensk

en: _Browse...
no: _Bla gjennom...

en: _Catalan
no: _Katalansk

en: _Check mail automatically every:
no: _Sjekk etter e-post automatisk hvert:

en: _Chinese Simplified
no: Forenklet _Kinesisk

en: _Chinese Traditional
no: Tradisjonell _Kinesisk

en: _Close
no: _Lukk

en: _Collapse All
no: _Slå sammen alle

en: _Continue
no: _Fortsett

en: _Create
no: O_pprett

en: _Czech
no: _Tsjekkisk

en: _Danish
no: _Dansk

en: _Delete
no: S_lett

en: _Delete messages from server after download
no: Slett meldinger fra tjeneren etter henting

en: _Delete...
no: S_lett...

en: _Displayed Name:
no: _Vist navn:

en: _Domain:
no: _Domene:

en: _Draftbox:
no: _Skisser:

en: _Dutch
no: _Nederlandsk

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit with Gnome-Editor
no: R_ediger med GNOME-redigeringsprogram

en: _Edit...
no: R_ediger...

en: _Edit/Apply filters
no: R_ediger/bruk filtre

en: _Email Address:
no: _E-post adresse:

en: _Enable check for new mail
no: Aktiv_er sjekk etter nye meldinger

en: _Encrypt Message
no: _Krypter melding

en: _Estonian
no: _Estisk

en: _Execute Signature
no: _Kjør signatur

en: _Expand aliases as you type
no: Utvid alias m_ens du skriver

en: _Export Filters
no: _Eksporter filtre

en: _File Name
no: _Filnavn

en: _Filter messages through procmail
no: _Filtrer meldinger gjennom procmail

en: _Filter name:
no: Navn på _filter:

en: _Finnish
no: _Finsk

en: _First Name:
no: _Fornavn:

en: _Flagged
no: _Merkede

en: _Flat index
no: _Flat indeks

en: _Folder name:
no: _Mappenavn:

en: _Fonts
no: Skri_fter

en: _Forward Attached...
no: _Videresend som vedlegg...

en: _Forward attached...
no: _Videresend som vedlegg...

en: _French
no: _Fransk

en: _From
no: _Fra

en: _From:
no: _Fra:

en: _Full Name:
no: _Fullt navn:

en: _Generic UTF-8
no: _Vanlig UTF-8

en: _German
no: _Tysk

en: _Get New Mail
no: _Hent ny post

en: _Greek
no: _Gresk

en: _Hebrew
no: _Hebraisk

en: _Hide
no: _Skjul

en: _Host Name
no: _Vertsnavn

en: _Hungarian
no: _Ungarsk

en: _Identities...
no: _Identiteter...

en: _Identity Name:
no: Navn på _identitet:

en: _Inbox:
no: _Innboks:

en: _Include File...
no: _Inkluder fil...

en: _Italian
no: _Italiensk

en: _JWZ threading
no: _JWZ-tråder

en: _Japanese
no: _Japansk

en: _Keywords
no: _Nøkkelord

en: _Korean
no: _Koreansk

en: _Language
no: _Språk

en: _Last Name:
no: _Etternavn:

en: _Latvian
no: _Latvisk

en: _Lithuanian
no: _Litauisk

en: _Local Mail Directory:
no: _Lokal postmappe:

en: _Mailing Address:
no: _Postadresse:

en: _Mark as Sentbox
no: _Merk som sendt-mappe

en: _Message
no: _Melding

en: _Message...
no: _Melding...

en: _Middle Name:
no: _Mellomnavn:

en: _Modify
no: E_ndre

en: _Move to
no: _Flytt til

en: _Move to Trash
no: _Flytt til søppel

en: _Name:
no: _Navn:

en: _New
no: _Ny

en: _Nickname:
no: _Kallenavn:

en: _Norwegian
no: _Norsk

en: _One of the regular expressions matches
no: _Et av de vanlige uttrykkene har treff

en: _Open
no: _Åpne

en: _Options
no: _Alternativer

en: _Other...
no: _Andre...

en: _Outbox:
no: _Utboks:

en: _Password
no: _Passord

en: _Password:
no: _Passord:

en: _Polish
no: _Polsk

en: _Portugese
no: _Portugisisk

en: _Postpone
no: _Utsett

en: _Print...
no: _Skriv ut...

en: _Properties...
no: _Egenskaper...

en: _Queue
no: _Kø

en: _Quote Message(s)
no: _Siter melding(er)

en: _Re-Import
no: _Re-importer

en: _Reject
no: _Avvis

en: _Remember Password
no: Husk passo_rd

en: _Remember password
no: _Husk passord

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Remove from list
no: Fje_rn fra listen

en: _Remove from server
no: Fje_rn fra tjener

en: _Reply To
no: _Svar til

en: _Reply To:
no: Sva_r-til:

en: _Reply...
no: Sva_r...

en: _Request Disposition Notification
no: Fo_respør melding om disposisjon

en: _Rescan
no: _Les på nytt

en: _Restore toolbar to standard buttons
no: Gjenopp_rett verktøylinje til forvalgte knapper

en: _Reverse search
no: O_mvendt søk

en: _Romanian
no: _Rumensk

en: _Russian (ISO)
no: _Russisk (ISO)

en: _Russian (KOI)
no: _Russisk (KOI)

en: _SMTP Server:
no: _SMTP-tjener:

en: _Search for Name:
no: _Søk etter navn:

en: _Search for:
no: _Søk etter:

en: _Select Text
no: _Velg tekst

en: _Selected Headers
no: Valgt_e headere

en: _Send Queued Mail
no: _Send meldinger som ligger i kø

en: _Sentbox:
no: _Sendt:

en: _Serbian
no: _Serbisk

en: _Serbian (Latin)
no: _Serbisk (Latin)

en: _Server:
no: _Tjener:

en: _Set as default
no: _Sett som forvalg

en: _Show
no: Vi_s

en: _Show Mailbox Tree
no: Vi_s postboks-tre

en: _Sign Message
no: _Signer melding

en: _Slovak
no: _Slovakisk

en: _Spanish
no: _Spansk

en: _Store Address...
no: Lagre adre_sse...

en: _Subfolder of:
no: _Undermappe av:

en: _Subject
no: _Emne

en: _Subscribe
no: _Abonner

en: _Swedish
no: _Svensk

en: _To
no: _Til

en: _To:
no: _Til:

en: _Toggle
no: _Slå av/på

en: _Toolbars...
no: Verk_tøylinjer...

en: _Trash:
no: Sø_ppel:

en: _Turkish
no: _Tyrkisk

en: _Ukrainian
no: _Ukrainsk

en: _Undelete
no: A_ngre slett

en: _Unread
no: _Uleste

en: _Unsubscribe
no: Fjern _abonnement

en: _Up
no: _Opp

en: _Update
no: _Oppdater

en: _User Name (Bind DN)
no: Br_ukernavn (Bind DN)

en: _User header:
no: Br_ukerheader:

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _View Source
no: _Vis kilde

en: _View Source...
no: _Vis kilde...

en: _Wrap
no: _Bryt

en: _Wrap Body
no: _Bryt kropp

en: _Wrap button labels
no: _Bryt knappeetiketter

en: a distribution list
no: en distribusjonsliste

en: alternative addresses for the same person
no: alternative adresser for samme person

en: alternative parts
no: alternative deler

en: arabic
no: arabisk

en: attach as file
no: legg ved som fil

en: attach as reference
no: legg ved som referanse

en: baltic
no: baltisk

en: celtic
no: keltisk

en: characters
no: tegn

en: connection error
no: feil ved tilkobling

en: could not create temporary file %s
no: Kunne ikke opprette midlertidig fil %s

en: cyrillic (iso/windows)
no: kyrillisk (iso/windows)

en: display as "?"
no: vis som «?»

en: east european
no: østeuropeisk

en: encrypted parts
no: krypterte deler

en: greek
no: gresk

en: has been deleted --]
no: ble slettet --]

en: hebrew
no: hebraisk

en: japanese
no: japansk

en: korean
no: koreansk

en: minutes
no: minutter

en: mixed parts
no: blandede deler

en: multipart message has no boundary parameter!
no: multipart-melding uten grenseparameter!

en: never
no: aldri

en: nordic
no: nordisk

en: percent
no: prosent

en: prefer text/plain over html
no: foretrekk text/plain fremfor html

en: rfc822 message
no: rfc822-melding

en: ro
no: ag

en: roa
no: agl

en: russian (koi)
no: russisk (koi)

en: signed parts
no: signerte deler

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
no: synk: mbox endret, men ingen endrede meldinger! (rapporter denne feilen)

en: turkish
no: tyrkisk

en: ukranian (koi)
no: ukrainsk (koi)

en: ultimate
no: ultimat

en: undefined
no: udefinert

en: unknown
no: ukjent

en: unknown error
no: ukjent feil

en: unspecified protocol error
no: uspesifisert protokollfeil

en: west european (traditional)
no: vesteuropeisk (tradisjonell)

en: you
no: deg
