bug-buddy 2.5.2 - en to no translation catalogue (160 entries)

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Next" button:
no: 
    Velkommen til Bug Buddy, et verktøy for feilrapportering for GNOME.
    Det vil hjelpe deg gjennom prosessen med å sende inn en feilrapport.
    
    Vennligst velg type problem du vil rapportere og trykk på «Neste»-knappen:

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command lineargument instead.
no: $GNOME_CRASHED_APPNAME er utgått.
    Vennligst bruk --appname kommandolinjeflagget i stedet.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command lineargument instead.
no: $GNOME_CRASHED_PID er utgått.
    Vennligst bruk --pid kommandolinjeflagget i stedet.

en: %d of %d
no: %d av %d

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
no: %s
    
    Merk at programvaren du kjører (%s) er eldre enn seks måneder.
    Det anbefales at du oppgraderer til en nyere versjon av %s

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
no: «%s» ser ikke ut til å eksistere.
    
    Vennligst sjekk stien til sendmail igjen.

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
no: «%s» er en %s-fil.
    
    Bug Buddy kan kun sende inn rene tekstfiler (text/*).

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
no: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy oppdatering</span>
    
    Informasjonen som er lagret på ditt system er utdatert. Hvis du velger «Oppdater» vil ny informasjon hentes. Velger du «Ikke oppdater» vil dette tvinge programmet til å bruke den gamle informasjonen.

en: Advanced
no: Avansert

en: Binary file:
no: Binærfil:

en: Bug Buddy
no: Bug-buddy

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
no: Bug-buddy kan sende inn feilsøkingsinformasjon sammen med din feilmelding.
    De korrekte alternativene skulle være valgt for deg automatisk.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
no: Bug Buddy kunne ikke laste brukergrensesnittfilen (%s).
    Vennligst sjekk at Bug Buddy ble riktig installert.
    
    Bug Buddy vil avslutte nå.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
no: Bug Buddy kunne ikke laste brukergrensesnittfilen (%s).
    Vennligst sjekk at Bug Buddy ble riktig installert.

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
no: Bug Buddy kunne ikke åpne «%s».
    Vennligst sjekk at Bug Buddy ble riktig installert.
    
    Bug Buddy vil avslutte nå.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
no: Bug Buddy kunne ikke oppdatere informasjon om feil.
    Den gamle vil bli brukt.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
no: Bug Buddy samler nå informasjon om krasjet som skal sendes til feilhåndteringssystemet. Dette er en automatisert prosess og den kan ta noen minutter. Når den er ferdig kan du trykke på «Vis detaljer» for å se informasjonen eller trykke «Fremover» for å gå til neste steg i prosessen.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
no: Bug Buddy bruker e-post for å sende inn feilrapportene.
    Vennligst velg hvordan du ønsker at Bug Buddy skal sende e-post.

en: Bug Description
no: Feilbeskrivelse

en: Bug Report Tool
no: Bug Buddy

en: Bug reporter name
no: Navn på person som rapporterer feil

en: Collecting debug info
no: Samler feilsøkingsinformasjon

en: Component
no: Komponent

en: Confirmation
no: Bekreftelse

en: Core file
no: Core fil

en: Core file from program
no: Core fil fra programmet

en: Could not create a backup file.
no: Kunne ikke opprette en sikkerhetskopi.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
no: Kunne ikke finne gdb-cmd filen.
    Vennligst prøv å installere bug-buddy på nytt.

en: Could not find widget named %s at %s
no: Kunne ikke finne widget med navn %s i %s

en: Could not read symbolic link information for %s
no: Kunne ikke lese informasjon om symbolsk lenke for %s

en: Couldn't load icon for %s: %s
no: Kunne ikke laste ikon for %s: %s

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
no: F_eilsøk en krasjet eller kjørende applikasjon (kun for eksperter)

en: Debug
no: Feilsøk

en: Description
no: Beskrivelse

en: Downloading files
no: Laster ned filer

en: EMAIL
no: E-POST

en: Email Address
no: E-postadresse

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This email will be used for tracking the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
no: E-postadresse for innsending av feilrapporter til GNOME bugzilla. Denne e-postadressen vil brukes for videre oppfølging av feilen du rapporterer. Vær snill å bruke den samme som tidligere hvis du allerede har en konto i bugzilla.

en: Email address of contact
no: E-post adresse for kontakt

en: Email:
no: E-post:

en: Error on read... aborting
no: Feil ved lesing... avbryter

en: Error setting up sigchld handler: %s
no: Feil under oppsett av sigchld-håndtereren: %s

en: FILE
no: FIL

en: File is of type: %s
no: Filen er av type: %s

en: File name of crashed program
no: Filnavnet til applikasjonen som krasjet

en: File to save bug reports
no: Fil for lagring av feilrapport

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
no: Fil hvor du vil lagre din feilrapport for å kunne sende den inn senere.

en: Finished!
no: Fullført!

en: Frequently Reported Bugs
no: Ofte rapporterte feil

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
no: GDB ble ikke funnet på ditt system.
    Feilsøkingsinformasjon vil ikke hentes.

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
no: GDB klarte ikke å finne ut hvilken kjørbar fil som
    laget «%s»

en: Hide Debugging Options
no: Skjul feilsøkingsalternaviver

en: If the URI has been visited before.
no: Om URIen har vært vist før.

en: Include a text file
no: Inkluder en tekstfil

en: Invalid filename.
no: Ugyldig filnavn.

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
no: Bare l_agre til en fil slik at jeg kan sende inn feilrapporten manuelt

en: Last time Bug Buddy checked for updates
no: Siste gang Bug Buddy sjekket for oppdateringer

en: Mail Configuration
no: E-post-konfigurasjon

en: Main loop isn't running!
no: Hovedløkken kjører ikke!

en: NAME
no: NAVN

en: Name of contact
no: Navn på kontakt

en: Name:
no: Navn:

en: Obtaining stack trace... (%d)
no: Henter stack trace... (%d)

en: Only send report to yourself
no: Send rapport kun til deg selv

en: PACKAGE
no: PAKKE

en: PID of crashed program
no: PID på programmet som krasjet

en: Package containing the program
no: Pakken programmet tilhører

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
no: Sti i ditt lokale filsystem hvor sendmail eller tilsvarende er plassert.

en: Path of sendmail:
no: Sti til sendmail:

en: Path to sendmail like mailer program
no: Sti til sendmail eller lignende program

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
no: Vennligst velg en komponent, versjon og alvorlighetsgrad for applikasjon %s

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
no: Vennligst velg en komponent, versjon og alvorlighetsgrad for produkt %s

en: Please choose a component, version, and severity level.
no: Vennligst velg en komponent, versjon og alvorlighetsgrad.

en: Please choose a product for your bug report.
no: Vennligst velg et produkt for din feilrapport.

en: Please choose an application for your bug report.
no: Vennligst velg en applikasjon for din feilrapport.

en: Please enter a valid email address.
no: Vennligst oppgi en gyldig e-post adresse.

en: Please enter a valid email command.
no: Vennligst oppgi en gyldig e-postkommando.

en: Please enter your name.
no: Vennligst skriv inn ditt navn.

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
no: Vennligst gjør eventuelle korreksjoner i feilrapporten.
    Merk at denne vil bli synlig på http://bugzilla.gnome.org
    Den vil inneholde ditt navn, e-postadresse og kanskje
    noe informasjon om hvordan applikasjonen krasjet. Hvis
    Dokumentet du arbeidet med inneholdt sensitiv informasjon
    kan det være mulig at du ikke ønsker å sende feilrapporten

en: Please make your bug report in English, if possible.
no: Bruk engelsk språk i feilrapporten, hvis mulig.

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
no: Vennligst velg produkt eller applikasjon for feilen du ønsker å rapportere.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
no: Vennligst bruk et minutt for å finne ut om din feil er av dem som rapporteres oftest.
    Vennligst ikke fortsett hvis feilen allerede er rapportert.

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
no: Vennligst vent mens bug-buddy lagrer funksjonslisten...

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
no: Vennligst vent mens bug-buddy lagrer din feilrapport...

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
no: Vennligst vent mens bug-buddy sender din feilrapport...

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
no: Vennligst vent mens bug-buddy oppdaterer sin liste
    over produkter for feilhåndteringssystemene.

en: Please, select the core file or running application to debug.
no: Vennligst velg core-fil eller kjørende applikasjon som skal feilsøkes.

en: Process ID:
no: Prosess ID:

en: Product
no: Produkt

en: Real name of user reporting the bug.
no: Virkelig navn på personen som rapporterer feilen.

en: Report a bug in GNOME-based applications
no: Rapporter en feil i GNOME-baserte programmer

en: Save Backtrace
no: Lagre liste over funksjonskall

en: Save in:
no: Lagre i:

en: Save report to file
no: Lagre rapporten til en fil

en: Save the report to...
no: Lagre rapporten til...

en: Saving:
no: Lagrer:

en: Select a Component
no: Velg en komponent

en: Select a Product or Application
no: Velg et produkt eller en applikasjon

en: Sendmail Settings
no: Innstillinger for Sendmail

en: Severity:
no: Viktighet:

en: Show Debugging Options
no: Vis feilsøkingsalternativer

en: Show _Applications
no: Vis _applikasjon

en: Show _Debugging Details
no: Vis _detaljer om feilsøking

en: Show _Products
no: Vis _produkter

en: Show most frequent bugs in:
no: Vis oftest rapporterte feil i:

en: Simple
no: Enkel

en: Stop
no: Stopp

en: Submit another bug
no: Send inn en feil til

en: Submit bug report
no: Send feilrapport

en: Summary
no: Sammendrag

en: Text file to include in the report
no: Tekstfil som skal inkluderes i rapporten

en: The _application does not function correctly
no: _Applikasjonen fungerer ikke korrekt

en: The _documentation is wrong
no: Feil i _dokumentasjonen

en: The _translation is wrong
no: Feil i _oversettelsen

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
no: Feilrapporten ble ikke lagret i %s:
    
    %s
    
    Vennligst prøv igjen, kanskje med et annet filnavn.

en: The file has too many symbolic links.
no: Filen har for mange symbolske lenker.

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
no: Grafisk verktøy for feilrapportering for GNOME.

en: The lame Bug Buddy web page
no: Den lamme Bug Buddy hjemmesiden

en: The specified file does not exist.
no: Den spesifiserte filen eksisterer ikke.

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
no: Funksjonslisten ble ikke lagret i %s:
    
    %s
    
    Vennligst prøv igjen, kanskje med et annet filnavn.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
no: Det eksisterer allerede en file med navn «%s».
    
    Ønsker du å overskrive denne filen?

en: There was an error running gdb:
    
    %s
no: Det oppsto en feil under kjøring av gdb:
    
    %s

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
no: Det oppsto en feil under innsending av feilrapporten:
    
    %s

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
no: Denne applikasjonen har feilinformasjon, men Bug Buddy vet ikke om det. Vennligst velg en annen applikasjon.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
no: Tidspunkt hvor Bug Buddy sjekket for oppdatert informasjon fra bugzilla siste gang (UNIX-tidsstempel).

en: To:
no: Til:

en: URI to show when clicked.
no: URI som skal vises ved klikk.

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
no: Kunne ikke håndtere core filen med gdb:
    '%s'

en: Use _sendmail directly
no: Bruk _sendmail direkte

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
no: Bruk sendmail for å sende inn feilrapporter til GNOME bugzilla. Dette er den eneste støttede metoden foreløpig.

en: Use sendmail to send bug reports
no: Bruk sendmail til å sende feilrapporter

en: VERSION
no: VERSJON

en: Version of the package
no: Versjon av pakken

en: Version:
no: Versjon:

en: Visited
no: Besøkt

en: Welcome to Bug Buddy
no: Velkommen til bug-buddy

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
no: Du må inkludere en forståelig beskrivelse i din feilrapport.

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
no: Du må inkludere et forståelig emne i din feilrapport.

en: You must specify a component for your bug report.
no: Du må spesifisere en komponent i din feilrapport.

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
no: Din feilrapport ble sendt til:
    
            <%s>
    
    Feilrapportering er en vikting del av fri programvare. Takk for at du hjelper.

en: Your bug report was saved in %s
no: Din feilrapport ble lagret som %s

en: _Don't update
no: _Ikke oppdater

en: _Overwrite
no: _Overskriv

en: _Request a missing feature
no: Fo_respør en manglende funksjon

en: _Send Report
no: _Send rapport

en: _Start Mailer
no: _Start e-postprogram

en: _Update
no: _Oppdater

en: component
no: komponent

en: core file
no: core-fil

en: crashed application
no: krasjet applikasjon

en: desc
no: besk

en: email info
no: e-postinfo

en: finished
no: fullført

en: gdb has already exited
no: gdb har allerede avsluttet

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
no: gdb er ikke ferdig med å innhente debugginginformasjonen.
    Drep gdb prosessen (stack trace vil ikke være komplett)?

en: intro
no: innledning

en: mail config
no: e-postkonfigurasjon

en: nothing
no: ingenting

en: product
no: produkt

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
no: Kjartan Maraas <kmaraas@gnome.org>
