control-center 2.5.2 - en to no translation catalogue (664 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
no[0]: %d minutt til neste pause
no[1]: %d minutter til neste pause

en: %i of %i
no: %i av %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
no: %s er stien hvor temafilene vil bli installert. Denne kan ikke velges som kildelokasjon

en: /_About
no: /_Om

en: /_Preferences
no: /_Brukervalg

en: /_Take a Break
no: /_Ta en pause

en: <New accelerator...>
no: <Ny hurtigtast...>

en: <Unknown Action>
no: <Ukjent handling>

en: <b>Applications</b>
no: <b>Applikasjoner</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
no: <b>Oppførsel og utseende</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
no: <b>Kan ikke starte brukervalg for din vindushåndterer</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
no: <b>Markørblinking</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
no: <b>Bakgrunn for skrivebordet</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
no: <b>Tidsavbrudd for dobbeltklikk</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
no: <b>Dra-og-slipp</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
no: <b>Aktiver B_ounce Keys</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
no: <b>Aktiver tre_ge taster</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
no: <b>Aktiver _mustaster</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
no: <b>Aktiver _mustaster</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
no: <b>Aktiver _klebrige taster</b>

en: <b>Features</b>
no: <b>Funksjoner</b>

en: <b>Font Rendering</b>
no: <b>Rendring av skrift</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
no: <b>Lokaliser peker</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
no: <b>Orientering for mus</b>

en: <b>Preview</b>
no: <b>Forhåndsvis</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
no: <b>Repeter taster</b>

en: <b>Smoothing</b>:
no: <b>Utjevning</b>:

en: <b>Speed</b>
no: <b>Hastighet</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
no: <b>Subpikselrekkefølge</b>:

en: <b>Toggle Keys</b>
no: <b>BryterTaster</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
no: <b>_Automatisk konfigurasjon av proxy</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
no: <b>_Farger på skrivebordet</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
no: <b>_Direkte internettforbindelse</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
no: <b>_Lås skjemen for tvungen skrivepause</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
no: <b>_Manuell konfigurasjon av proxy</b>

en: <b>_Use authentication</b>
no: <b>Br_uk autentisering</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
no: <i><small><b>Merk:</b> Endringer i denne innstillingen vil ikke tre i kraft før neste pålogging.</small></i>

en: <i>Fast</i>
no: <i>Rask</i>

en: <i>High</i>
no: <i>Høy</i>

en: <i>Large</i>
no: <i>Stor</i>

en: <i>Low</i>
no: <i>Lav</i>

en: <i>Slow</i>
no: <i>Treg</i>

en: <i>Small</i>
no: <i>Liten</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
no: <small><i><b>Merk:</b> Endring av denne innstillingen vil ikke tre i kraft før du logger inn neste gang.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
no: <small><i>Rask</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
no: <small><i>Lang</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
no: <small><i>Kort</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
no: <small><i>Treg</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
no: <span size="larger" weight="bold">Installer et tema</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
no: <span size="larger" weight="bold">Lagre tema til disk</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
no: <span weight="bold" size="larger">Bruk ny skrift?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
no: En MIME-type med dette navnet eksisterer allerede. Overskriv?

en: A computer break reminder.
no: Påminnelse om pause fra datamaskinen.

en: ABCDEFG
no: ABCDÆØÅ

en: A_vailable layouts:
no: Til_gjengelige utforminger:

en: A_vailable options:
no: Til_gjengelige alternativer:

en: About GNOME Typing Monitor
no: Om GNOME skrivemonitor

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: Accel Mode
no: Akselleratormodus

en: Accelerator key
no: Hurtigtast

en: Accelerator keycode
no: Tastekode for hurtigtast

en: Accelerator modifiers
no: Endringstaster for hurtigtaster

en: Accessibility
no: Tilgjengelighet

en: Accessibility Settings
no: Innstillinger for tilgjengelighet

en: Action
no: Handling

en: Actions
no: Handlinger

en: Add File Type
no: Legg til filtype

en: Add Service
no: Legg til tjeneste

en: Add _File Type...
no: Legg til _filtype...

en: Add _Service...
no: Legg til _tjeneste...

en: Add...
no: Legg til...

en: Advanced
no: Avansert

en: Advanced Settings
no: Avanserte innstillinger

en: All_ow postponing of breaks
no: Till_at utsettelse av pauser

en: Apply _Background
no: Bruk _bakgrunn

en: Apply _Font
no: Bruk _skrift

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
no: Er du sikker på at du vil slette denne oppføringen permanent?

en: Assign shortcut keys to commands
no: Tilegn snarveitaster til kommandoer

en: Assistive Technology Preferences
no: Brukervalg for hjelpeteknologi

en: Assistive Technology Support
no: Støtte for hjelpefunksjoner

en: Audio
no: Lyd

en: Autoconfiguration _URL:
no: _URL for automatisk konfigurasjon:

en: Basic
no: Grunnleggende

en: Beep if key is re_jected
no: Pip når tast a_vvises

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
no: Pip når _funksjoner slås av eller på fra tastaturet

en: Beep when _modifier is pressed
no: Pip når _endringstast trykkes ned

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
no: Pip en gang nårr en LED slås på og to ganger når en slås av.

en: Beep when key is:
no: Pip når tast er:

en: Best _shapes
no: Beste _former

en: Best co_ntrast
no: Best ko_ntrast

en: Break reminder
no: Påminnelse om pause

en: Brightness down
no: Lysstyrke ned

en: Brightness down's shortcut.
no: Snarvei for å skru ned lysstyrken.

en: Brightness up
no: Lysstyrke opp

en: Brightness up's shortcut.
no: Snarvei for å skru opp lysstyrken.

en: Browse icons
no: Bla gjennom ikoner

en: Buttons
no: Knapper

en: C_hoose...
no: _Velg...

en: C_ustom Editor
no: E_gendefinert redigeringsprogram:

en: C_ustom Mail Reader:
no: E_gendefinert e-postleser:

en: C_ustom Terminal:
no: E_gendefinert terminal:

en: C_ustom Web Browser:
no: E_gendefinert nettleser:

en: C_ut
no: Klipp _ut

en: Callback
no: Tilbakekall

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
no: Tilbakekall som skal brukes når data skal konverteres fra GConf til widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
no: Tilbakekall som skal brukes når data skal konverteres til GConf fra widgetene

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
no: Tilbakekall som skal utstedes når objektdata for redigering av egenskaper skal frigis

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
no: Kan ikke opprette katalog «%s».
    Denne kreves for å tillate endring av markører.

en: Cannot determine user's home directory
no: Kan ikke bestemme brukers hjemmekatalog

en: Capplet directory object
no: Katalogobjekt for brukervalg

en: Capplet directory that this view is viewing
no: Brukervalg-katalog som denne visningen viser

en: Cate_gory:
no: Kate_gori:

en: Category
no: Kategori

en: Centered
no: Sentrert

en: Change screen resolution
no: Endre oppløsning for skjermen

en: Change set
no: Endringssett

en: Change your Desktop Background settings
no: Endre dine innstillinger for skrivebordsbakgrunn

en: Check if breaks are allowed to be postponed
no: Sjekk om pauser kan utsettes

en: Choose a file category
no: Velg en filkategori

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
no: Klikk for en liste over schema for tastaturnavigering.

en: Close and _Log Out
no: Lukk og _logg ut

en: Co_mmand:
no: Ko_mmando:

en: Connecting...
no: Kobler til...

en: Control
no: Kontroll

en: Control theme
no: Kontroller tema

en: Controls
no: Kontroller

en: Conversion from widget callback
no: Konvertering fra widget tilbakekall

en: Conversion to widget callback
no: Konvertering til widget-tilbakekall

en: Copyright:
no: Opphavsrett:

en: Could not initialize Bonobo
no: Kunne ikke initiere Bonobo

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
no: Kunne ikke kjøre kommandoen: %s
    Sjekk at denne kommandoen eksisterer.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
no: Kunne ikke finne filen «%s».
    
    Vennligst sjekk at denne eksisterer og prøv på nytt, eller velg et annet bakgrunnsbilde.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
no: Kunne ikke laste lydfil %s som sample %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
no: Kunne ikke laste Glade-fil.
    Sjekk at denne daemonen er korrekt installert.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
no: Kunne ikke sette maskinen i hvilemodus.
    Sjekk at maskinen er korrekt konfigurert.

en: Current URI index
no: Aktiv URI-indeks

en: Current URI index - starts from 1
no: Aktiv URI-indeks - starter på 1

en: Cursor Size
no: Markørstørrelse

en: Cursor Theme
no: Markørtema

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
no: Markøren _blinker i tekstbokser og tekstfelt

en: Cursors
no: Markører

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom Editor Properties
no: Egenskaper for egendefinert redigeringsprogram:

en: Custom data required by the specific property editor
no: Egendefinerte data som kreves av redigering av egenskaper

en: Custom theme
no: Egendefinert tema

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
no: Tilpass utseendet på verktøylinjer og menylinjer i applikasjoner

en: D_efault action:
no: _Forvalgt handling:

en: De_tails...
no: De_taljer...

en: Default Cursor
no: Forvalgt markør

en: Default Cursor - Current
no: Forvalgt markør - nåværende

en: Default Mail Reader
no: Forvalgt e-postleser

en: Default Settings
no: Forvalgte innstillinger

en: Default Terminal
no: Forvalgt terminal

en: Default Text Editor
no: Forvalgt tekstredigerer

en: Default Web Browser
no: Standard nettleser

en: Default Window Manager
no: Forvalgt vindushåndterer

en: Default _action:
no: Forv_algt handling:

en: Del_ay:
no: _Pause:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
no: Pause mellom tastetrykk og be_vegelse av mus:

en: Delete
no: Slett

en: Description
no: Beskrivelse

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Desktop Background
no: Skrivebordsbakgrunn

en: Desktop Background Preferences
no: Brukervalg for skrivebordsbakgrunn

en: Desktop properties manager.
no: Håndtering av egenskaper for skrivebord.

en: Detailed documentation
no: Detaljert dokumentasjon

en: Disa_ble if two keys pressed together
no: Dea_ktiver hvis to taster trykkes ned samtidig

en: Disabled
no: Slått av

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
no: Vis en dialog når det oppstår problemer med å kjøre XScreenSaver

en: Do _not apply font
no: Ikke bruk _skrift

en: Do you want to activate Slow Keys?
no: Vil du aktivere trege taster?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
no: Vil du aktivere klebrige taster?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
no: Vil du deaktivere trege taster?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
no: Vil du deaktivere trege taster?

en: Do you want to keep this resolution?
no: Vil du beholde denne oppløsningen?

en: Downloading...
no: Laster ned...

en: Duration of the break when typing is disallowed
no: Varighet for skrivepause

en: Duration of work before forcing a break
no: Varighet på arbeidstid før tvungen pause

en: E-mail
no: E-post

en: E-mail's shortcut.
no: Snarvei for e-post.

en: E_nable Toggle Keys
no: Aktiver _BryterTaster

en: E_nable sound server startup
no: Slå på oppstart av lydtje_ner

en: E_xec Flag:
no: E_xec-flagg:

en: Edit file category
no: Rediger filkategori

en: Edit file type
no: Rediger filtype

en: Edit service information
no: Rediger informasjon om tjeneste

en: Edit...
no: Rediger...

en: Eject
no: Løs ut

en: Eject's shortcut.
no: Snarvei for å løse ut skuffen.

en: Electronic mail transmission
no: Overføring av elektronisk post

en: Enable sound and associate sounds with events
no: Aktiver lyd og tilegn lyder til hendelser

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
no: Aktiver støtte for GNOME hjelpefunksjoner ved pålogging

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
no: Feil under aktivering av XKB-konfigurasjon.
    Sannsynligvis en feil i X-tjeneren.
    
    Versjonsdata for X-tjener:
    %s
    %d
    %s
    Hvis du rapporterer dette i en feilrapport vennligst ta med:
    - utskrift av <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - utskrift av <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
no: Feil under oppretting av signalrør.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
no: Feil under setting av ny snarvei i konfigurasjonsdatabasen: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
no: Feil under fjerning av snarveitast i konfigurasjonsdatabasen: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
no: Feil under forsøk på å kjøre (%s)
    som er bundet til tast (%s)

en: Event
no: Hendelse

en: Evolution Mail Reader
no: Evolution e-postleser

en: Extension
no: Filtype

en: Extensions
no: Filtyper

en: Eye candy added by Anders Carlsson
no: Eye candy lagt til av Anders Carlsson

en: Factory for the fontilus context menu
no: Factory for fontilus kontekstmeny

en: File Types and Programs
no: Filtyper og programmer

en: File transfer protocol
no: Fil transfer protocol

en: File types and programs
no: Filtyper og programmer

en: Filename extensions:
no: Filtyper:

en: Fill Screen
no: Fyll skjermen

en: Filters
no: Filtre

en: Flash _entire screen
no: La h_ele skjermen blinke

en: Flash _window titlebar
no: La _vinduets tittellinje blinke

en: Font
no: Skrift

en: Font Preferences
no: Brukervalg for skrift

en: Font Rendering Details
no: Detaljer om rendring av skrift

en: Font context menu items
no: Oppføringer i skriftens kontekstmeny

en: Font may be too large
no: Skriften kan være for stor

en: Fontilus context menu
no: Fontilus kontekstmeny

en: Fontilus context menu factory
no: Factory for fontilus kontekstmeny

en: Fraction completed
no: Andel fullført

en: Fraction of transfer currently completed
no: Andel av overføringen som er fullført

en: From URI
no: Fra URI

en: From: %s
no: Fra: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
no: GConf endringssett inneholder data som skal videresendes til gconf-klienten når det aktiveres

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
no: GConf-nøkkel %s satt til type %s men forventet type var %s

en: GConf key to which this property editor is attached
no: GConf-nøkkel hvor egenskapsredigereren er festet

en: GNOME Control Center
no: GNOME Kontrollsenter

en: GNOME Control Center: %s
no: GNOME Kontrollsenter: %s

en: GNOME Default
no: GNOME forvalg

en: G_rayscale
no: G_råtone

en: General
no: Generelt

en: Gnome Control Center : %s
no: GNOME Kontrollsenter: %s

en: Gnome Terminal
no: GNOME terminal

en: Gnome documentation
no: GNOME dokumentasjon

en: Go _to font folder
no: Gå _til skriftmappen

en: GtkTreeModel that contains the category data
no: GtkTreeModel som inneholder kategoridata

en: HTTP Proxy Details
no: Detaljer for HTTP-proxy

en: H_TTP proxy:
no: H_TTP-proxy:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
no: Høyde hvis påføringen er en forhåndsvisning. Forvalgt til 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
no: Uthev _pekeren når du trykker Ctrl

en: Home Folder
no: Hjemmekatalog

en: Horizontal Gradient
no: Horisontal gradient

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
no: Vet ikke hvordan jeg skal åpne filen «%s».
    Kanskje det er en bildetype som ikke er støttet ennå.
    
    Vennligst velg et annet bilde i stedet.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
no: I_gnorer dupliserte tastaturtrykk innen:

en: Icon theme
no: Ikontema

en: Icons
no: Ikoner

en: Icons only
no: Kun ikoner

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
no: Hvis sann; vis miniatyrer av OpenType-skrifter.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
no: Hvis sann; vis miniatyrer av PCF-skrifter.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
no: Hvis sann; vis miniatyrer av TrueType-skrifter.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
no: Hvis sann; vis miniatyrer av Type1-skrifter.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
no: Installerte tema vil ha miniatyrvisninger hvis denne settes til «true».

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
no: Tema vil ha miniatyrer hvis denne settes til «true».

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
no: Hvis satt til sann vil MIME-håndtererene for text/plain og text/* holdes synkronisert

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
no: Ignorer alle etterfølgende trykk på SAMME tast hvis de skjer innenfor en tidsramme som kan bestemmes av brukeren.

en: Images
no: Bilder

en: Import Feature Settings File
no: Importer fil med innstillinger for funksjoner

en: Internet Services
no: Internett-tjenester

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
no: Ugyldig protokollnavn. Vennligst oppgi et protokollnavn uten mellomrom eller punktum.

en: Is add
no: Er legg til

en: Is add dialog
no: Er legg til dialog

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
no: Send dette tilbakekallet når verdien som er assosiert med nøkkelen blir endret

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
no: Det ser ut som om en annen applikasjon allerede har tilgang til nøkkel «%d».

en: Just apply settings and quit
no: Bare aktiver innstillingene og avslutt

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
no: Bare aktiver innstillinger og avslutt (kun for kompatibilitet; håndteres av en daemon nå)

en: Key
no: Nøkkel

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
no: Handling for tastaturbinding (%s) er definert flere ganger

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
no: Tastaturbinding (%s) er definert flere ganger

en: Key Binding (%s) is already in use
no: Tastaturbinding (%s) er allerede i bruk

en: Key Binding (%s) is incomplete
no: Tastaturbinding (%s) er ikke komplett

en: Key Binding (%s) is invalid
no: Tastaturbinding (%s) er ugyldig

en: Key presses _repeat when key is held down
no: Tastetrykk _repeteres når tasten holdes nede

en: Keyboard
no: Tastatur

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
no: Brukervalg for tastaturtilgjengelighet (AccessX)

en: Keyboard Preferences
no: Brukervalg for tastatur

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Keyboard _model:
no: Tastatur_modell:

en: Large Cursor
no: Stor markør

en: Large Cursor - Current
no: Stor markør - nåværende

en: Large White Cursor
no: Stor hvit markør

en: Large White Cursor - Current
no: <b>Stor hvit markør - nåværende

en: Large version of normal cursor
no: Stor versjon av normal markør

en: Large version of white cursor
no: Stor versjon av hvit markør

en: Launch Help Browser
no: Start hjelpleser

en: Launch Help Browser's shortcut.
no: Snarvei for å starte hjelpleser.

en: Launch Web Browser
no: Start nettleser

en: Launch Web Browser's shortcut.
no: Snarvei for å starte nettleser.

en: Layout
no: Utseende

en: Layout Options
no: Alternativer for utforming:

en: Layout to use for this view of the capplets
no: Utseende som skal brukes for denne visningen av brukervalg

en: Layouts
no: Utforminger

en: Less than one minute until the next break
no: Mindre enn ett minutt til neste pause

en: Links Text Browser
no: Links tekstbasert nettleser

en: Lock Screen
no: Lås skjerm

en: Lock Screen's shortcut.
no: Snarvei for å låse skjermen.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
no: Lås skjermen etter en viss periode for å hindre slitasje og skader etter for lang tastaturbruk

en: Log Out
no: Logg ut

en: Log Out's shortcut.
no: Snarvei for å logge ut.

en: Look at content
no: Se på innhold

en: Lynx Text Browser
no: Lynx tekstbasert nettleser

en: MIME category info
no: Informasjon om MIME-kategori

en: MIME type information
no: Informasjon om MIME-type

en: Ma_ximum pointer speed:
no: Ma_ksimal pekerhastighet:

en: Mail Reader
no: E-postleser

en: Manual pages
no: Manualsider

en: Maximize
no: Maksimer

en: Menu and Toolbar Preferences
no: Brukervalg for meny og verktøylinje

en: Menus & Toolbars
no: Menyer og verktøylinjer

en: Misc
no: Forskjellig

en: Model
no: Modell

en: Model for categories only
no: Modell kun for kategorier

en: Motion
no: Bevegelse

en: Mouse
no: Mus

en: Mouse Keys
no: Mustaster

en: Mouse Preferences
no: Brukervalg for mus

en: Mouse _Preferences...
no: _Brukervalg for mus...

en: Mozilla Mail
no: Mozilla e-post

en: My Home Folder's shortcut.
no: Snarvei til min hjemmekatalog.

en: N_one
no: _Ingen

en: Name:
no: Navn:

en: Nautilus context menu entries for fonts
no: Kontekstmenyoppføringer for skrifter i Nautilus

en: Network Proxy
no: Nettverksproxy

en: Network Proxy Configuration
no: Konfigurasjon av nettverksproxy

en: Network proxy preferences
no: Brukervalg for nettverksproxy

en: New File
no: Ny fil

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
no: Nye tema kan også installeres ved å dra dem inn i vinduet.

en: Next track key's shortcut.
no: Snarvei for neste sang.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
no: Ingen hjelpemiddelsfunksjoner er tilgjengelig på ditt system. Pakken «gok» må være installert for å få et tastatur på skjermen, og «gnopernicus» må være installert for å få en skjermleser og et forstørrelsesglass.

en: No Wallpaper
no: Ingen bakgrunn

en: No theme file location specified to install
no: Ingen lokasjon oppgitt for installasjon av temafil

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
no: Ingen tema ble funnet på ditt system. Dette betyr sannsynligvis at dialogen «Brukervalg for tema» ikke er korrekt installert, eller at du ikke har installert pakken «gnome-themes».

en: None
no: Ingen

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
no: Du mangler noen hjelpemiddelsfunksjoner på ditt system. Pakken «gnopernicus» må være installert for å få støtte for skjermleser og forstørrelsesglass.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
no: Du mangler noen hjelpemiddelsfunksjoner. Pakken «gok» må være installert for å få støtte for et tastatur på skjermen.

en: Object that controls the property (normally a widget)
no: Objekt som kontrollerer egenskapen (vanligvis et widget)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
no: Aksepterer bare taster etter at de trykkes og holdes nede i et brukerjusterbart intervall.

en: Open File
no: Åpne fil

en: Options
no: Alternativer

en: Overview of the control center
no: Oversikt over kontrollsenteret

en: Pause key's shortcut.
no: Snarvei for pausetasten.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
no: Utfør flere samtidige tastetrykk ved å holde nede endringstaster i sekvens.

en: Permissions on the file %s are broken
no: Rettighetene på fil %s er ødelagt

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Play (or Play/Pause)
no: Spill av (eller spill av/pause)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
no: Snarvei for å spille av eller pause CD-ROM.

en: Please enter a protocol name.
no: Vennligst oppgi et navn på protokollen.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
no: Vennligst oppgi en gyldig MIME-type. Den må være på formen klasse/type og kan ikke inneholde mellomrom.

en: Please select an image.
no: Vennligst velg et bilde.

en: Please specify a name and a command for this editor.
no: Vennligst spesifiser et navn og en kommando for dette redigeringsprogrammet.

en: Preferred Applications
no: Foretrukne applikasjoner

en: Preview Height
no: Forhåndsvisningshøyde

en: Preview Width
no: Forhåndsvisningsbredde

en: Previous track key's shortcut.
no: Snarvei for forrige sang.

en: Program to Run
no: Program som skal kjøres

en: Property editor data freeing callback
no: Tilbakekall som frigir data for redigering av egenskaper

en: Property editor object data
no: Objektdata for redigering av egenskaper

en: RGBA Order
no: RGBA-rekkefølge

en: R_esolution:
no: _Oppløsning:

en: Re_fresh rate:
no: Opp_friskingsrate:

en: Reset to de_faults
no: Sett tilbake til _utgangsverdier

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
no: Oppløsning som brukes for å konvertere skriftstørrelser til pikselstørrelser i punkter per tomme

en: Retrieve and store legacy settings
no: Hent og lagre gamle innstillinger

en: Roll up
no: Rull opp

en: Run XScreenSaver at login
no: Kjør XScreenSaver ved pålogging

en: Run a program
no: Kjør et program

en: Run in _Terminal
no: Kjør i _terminal

en: S_ocks host:
no: S_ocks-vert:

en: S_peed:
no: _Hastighet:

en: Save File
no: Lagre fil

en: Save Theme
no: Lagre tema

en: Scaled
no: Skalert

en: Screen
no: Skjerm

en: Screen %d Settings
no: Innstillinger for skjerm %d

en: Screen Resolution
no: Skjermoppløsning

en: Screen Resolution Preferences
no: Brukervalg skjermoppløsing

en: Screen on which BGApplier is to draw
no: Skjerm hvor BGApplier skal tegne

en: Search
no: Søk

en: Search's shortcut.
no: Snarvei for søk.

en: Select Sound File
no: Velg lydfil

en: Select fonts for the desktop
no: Velg skrifter for skrivebordet

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
no: Velg vindushåndtereren du ønsker. Du må velge «Bruk», vifte med den magiske staven, og utføre den magiske dansen for at dette skal virke.

en: Select theme for the desktop
no: Velg tema for skrivebordet

en: Select themes for various parts of the desktop
no: Velg tema for forskjellige deler av skrivebordet

en: Select your default applications
no: Velg dine forvalgte applikasjoner

en: Service info
no: Tjenesteinformasjon

en: Set as Application Font
no: Sett som skrift for applikasjoner

en: Set the font for applications
no: Sett skrift for applikasjoner

en: Set the font for the icons on the desktop
no: Sett skrift for ikoner på skrivebordet

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
no: Sett skrift med lik bostavstørrelse for terminaler og lignende applikasjoner

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som brukes til oppretting av miniatyrer for OpenType-skrifter.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som brukes til oppretting av miniatyrer for PCF-skrifter.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som brukes til oppretting av miniatyrer for TrueType-skrifter.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som brukes for oppretting av miniatyrer for Type1-skrifter.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som skal brukes for å lage miniatyrer for installerte tema.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
no: Sett denne nøkkelen til kommandoen som brukes for å lage miniatyrer for tema.

en: Set your keyboard accessibility preferences
no: Brukervalg for tilgjengelighet for tastatur

en: Set your keyboard preferences
no: Sett dine brukervalg for tastatur

en: Set your mouse preferences
no: Sett dine brukervalg for mus

en: Short _description:
no: Kort _beskrivelse:

en: Shortcut
no: Snarvei

en: Show Startup Errors
no: Vis feil ved oppstart

en: Show _icons in menus
no: Vis _ikoner i menyer

en: Size:
no: Størrelse:

en: Skip to Next track
no: Neste spor på CD-ROM

en: Skip to Previous track
no: Forrige spor på CD-ROM

en: Sleep
no: Dvale

en: Sleep's shortcut.
no: Snarvei for dvale.

en: Slow Keys Alert
no: Varsel for trege taster

en: Solid Color
no: Helfylt farge

en: Sound
no: Lyd

en: Sound Events
no: Lydhendelser

en: Sound File
no: Lydfil

en: Sound Preferences
no: Brukervalg for lyd

en: Sound _file:
no: Lyd_fil:

en: Sound preferences
no: Brukervalg for lyd

en: Specify which programs are used to open or view each file type
no: Oppgi hvilke programmer som skal brukes for å åpne eller vise hver filtype

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
no: Spesifiser hvilke programmer som skal brukes for å åpne eller vise hver filtype

en: Start in T_erminal
no: Start i t_erminal

en: Start the page with the typing break settings showing
no: Start siden med innstillingene for skrivepause fremme

en: Start these assistive technologies every time you log in:
no: Start disse hjelpefunksjonene hver gang du logger inn:

en: Sticky Keys Alert
no: Versel for trege taster

en: Stop playback key
no: Stopp avspilling

en: Stop playback key's shortcut.
no: Snarvei for stoppknappen.

en: Structure containing information on the MIME category
no: Struktur som inneholder informasjon om MIME-kategori

en: Structure containing service information
no: Struktur som inneholder informasjon om tjeneste

en: Structure with data on the MIME type
no: Struktur med data om MIME-type

en: Style:
no: Stil:

en: Sub_pixel (LCDs)
no: Under_piksel (LCDer)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
no: Utjevning under pikselnivå (LCDer)

en: Super (or "Windows logo")
no: Super (eller «Windows-tast»)

en: Sync text/plain and text/* handlers
no: Synkroniser håndterere for text/plain og text/*

en: System Bell
no: Systempip

en: TRUE if this is an add service dialog
no: SANN hvis dette er en dialog ment for å legge til tjenester

en: Take a break!
no: Ta en pause!

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
no[0]: Prøver de nye innstillingene. Hvis du ikke svarer innen %d sekund vil de tidligere innstillingene bli gjenopprettet.
no[1]: Prøver de nye innstillingene. Hvis du ikke svarer innen %d sekunder vil de tidligere innstillingene bli gjenopprettet.

en: Text Editor
no: Tekstredigerer

en: Text below icons
no: Tekst under ikoner

en: Text beside icons
no: Tekst ved siden av ikoner

en: Text only
no: Kun tekst

en: The GNOME configuration tool
no: Konfigurasjonsverktøy for GNOME

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
no: X-tjeneren støtter ikke XRandR-utvidelsen. Endringer i oppløsning kan ikke utføres mens den kjører.

en: The default cursor inverted
no: Forvalgt markør omvendt

en: The default cursor that ships with X
no: Forvalgt markør som følger med X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
no: Forvalgt schema for tema ble ikke funnet. Dette betyr sannsynligvis at du ikke har metacity installert eller at GConf er feilkonfigurert.

en: The file %s is not a valid wav file
no: Filen %s er ikke en gyldig wav-fil

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
no[0]: Valgt skrift har størrelse %d punkt, og det kan gjøre det vanskelig å bruke datamaskinen. Det anbefales at du bruker en størrelse mindre enn %d.
no[1]: Valgt skrift har størrelse %d punkter, og det kan gjøre det vanskelig å bruke datamaskinen. Det anbefales at du bruker en størrelse mindre enn %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
no[0]: Valgt skrift har størrelse %d punkt, og dette kan gjøre det vanskelig å bruke datamaskinen. Det anbefales at du velger en mindre skrift.
no[1]: Valgt skrift har størrelse %d punkter, og dette kan gjøre det vanskelig å bruke datamaskinen. Det anbefales at du velger en mindre skrift.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
no: Rekkefølgen på elementer under pikselnivå på en LCD-skjerm; brukes kun når antialiasing er satt til «rgba». Mulige verdier er: «rgb» - rød til venstre, mest vanlig. «bgr» - blå til venstre. «vrgb» - rød øverst. «vbgr» - rød nederst.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
no: Den raske brune reven hopper over den late hunden. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
no: Snarveien «%s» er allerede brukt for:
     «%s»

en: The sound file for this event does not exist.
no: Lydfilen for denne hendelsen eksisterer ikke.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
no: Lydfilen for denne hendelsen eksisterer ikke.
    Du må kanskje installere gnome-audio pakken
    for å få et forvalgt sett med lyder.

en: The theme file location specified to install is invalid
no: Ugyldig lokasjon for installasjon av temafil

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
no: Temaet du valgte foreslår en ny skrift. En forhåndsvisning av skriften finnes under.

en: The type of accelerator.
no: Type hurtigtast.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
no: Type antialiasing som skal brukes ved rendring av skrifter. Mulige verdier er: «none» - ingen antialiasing. «greyscale» - standard antialiasing med gråtoner. «rgba» - antialiasing under pikselnivå (Kun LCD-skjermer).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
no: Type hinting som skal brukes ved rendring av skrifter. Mulige verdier er «none» - ingen hinting, «slight», «medium» og «full» - så mye hinting som mulig; kan forårsake forvrengning av bokstavenes form.

en: The typing monitor is already running.
no: Skrivemonitor kjører allerede.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
no: Skrivepause bruker varselområdet for å vise informasjon. Du ser ikke ut til å ha et varslingsområde på ditt panel. Du kan legge dette til ved å høyreklikke på panelet og velge «Legg til på panelet -> Verktøy -> Varslingsområde».

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
no: Versjonen av XRandR-utvidelsen er inkompatibel med dette programmet. Endring av oppløsning kan ikke utføres under kjøring.

en: Theme
no: Tema

en: Theme Details
no: Detaljer for tema

en: Theme Installation
no: Installasjon av tema

en: Theme Preferences
no: Brukervalg for tema

en: Theme Properties content view component
no: Komponent for innholdsvisning for temaegenskaper

en: Theme _Details
no: _Detaljer for tema

en: Theme name must be present
no: Navn på tema må være oppgitt

en: Themes
no: Tema

en: Themus Theme Properties view
no: Themus visning for egenskaper for tema

en: There is already a protocol by that name.
no: En protokoll med dette navnet finnes allerede.

en: There was an error displaying help: %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
no: Det oppsto en feil under oppstart av tastaturdialogen : %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
no: Det oppsto en feil under oppstart av brukervalgdialogen for mus: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
no: Det oppsto en feil ved oppstart av skjermspareren:
    
    %s
    
    Skjermsparerfunksjonen vil ikke fungere i denne sesjonen.

en: This application can open _URIs
no: Denne applikasjonen kan åpne _URIer

en: This application can open _multiple files
no: Denne applikasjonen kan åpne _flere filer

en: This application needs to be run in a _shell
no: Denne applikasjonen må kjøre i et _skall

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
no: Dette systemet ser ikke ut til å ha XKB-utvidelsen. Funksjoner for tastaturtilgjengelighet vil ikke virke uten denne.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
no: Dette temaet foreslår ikke en skrift eller en bakgrunn.

en: This theme suggests a background:
no: Dette temaet foreslår en bakgrunn:

en: This theme suggests a font and a background:
no: Dette temaet foreslår en skrift og en bakgrunn:

en: This theme suggests a font:
no: Dette temaet foreslår en skrift:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
no: Kommando for miniatyrer av OpenType-skrifter

en: Thumbnail command for PCF fonts
no: Kommando for miniatyrer av TrueType-skrifter

en: Thumbnail command for TrueType fonts
no: Kommando for miniatyrer av TrueType-skrifter

en: Thumbnail command for Type1 fonts
no: Kommando for miniatyrer av Type1-skrifter

en: Thumbnail command for installed themes
no: Kommando for å lage miniatyrer av installerte tema

en: Thumbnail command for themes
no: Kommando for å lage miniatyrer av tema

en: Tiled
no: Flislagt

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
no: Tid før akse_llerasjon til maks hastighet:

en: To URI
no: Til URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
no: For å _flytte et vindu trykk og hold denne tasten og ta tak i vinduet:

en: To edit a shortcut, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
no: Klikk på korresponderende rad og skriv inn en ny hurtigtast eller trykk slett for å fjerne.

en: To: %s
no: Til: %s

en: Toolbar _button labels:
no: _Etiketter for knapper:

en: Total URIs
no: Totalt antall URIer

en: Total number of URIs
no: Totalt antall URIer

en: Transferring: %s
no: Overfører: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
no: Sann hvis denne dialogen er ment for å legge til en MIME-type

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
no: Endre det numeriske tastaturet til å kontrollere musen.

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
no: Type bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for rotvinduet eller BG_APPLIER_PREVIEW for forhåndsvisning

en: Typing Break
no: Skrivepause

en: UI Control
no: UI-kontroll

en: URI currently displayed
no: URI som vises nå

en: URI currently transferring from
no: URI det overføres fra

en: URI currently transferring to
no: URI det overføres til

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
no: Kan ikke vise egenskaperdialog for skrivepause pga følgende feil: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
no: Kan ikke finne tastaturtema. Dette betyr at din GTK+-installasjon ikke er komplett.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
no: Kan ikke importere innstillinger for AccessX fra fil «%s»

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
no: Kan ikke laste standard ikon, «%s», for capplet

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
no: Kan ikke starte programmet som håndterer innstillinger «gnome-settings-daemon».
    Uten dette programmet vil noen brukervalg ikke tas i bruk. Dette kan indikere et problem med Bonobo, eller et annet program for håndtering av innstillinger (f.eks. KDE) kan være aktivt og i konflikt med GNOME's program for håndtering av innstillinger.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
no: Underliggende model som skal gis beskjed når man klikker OK

en: Understands _Netscape Remote Control
no: Forstår _Netscape Remote Control

en: Unknown Cursor
no: Ukjent markør

en: Unknown service types
no: Ukjent typer tjenester

en: Use _previous resolution
no: Bruk _forrige oppløsning

en: Use parent category _defaults
no: Bruk forvalg fra _opphavskategori

en: Use shell even if nautilus is running.
no: Bruk skall selv om nautilus kjører.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
no: Bruk dette r_edigeringsprogrammet til å åpne tekstfiler fra filhåndtereren

en: Version:
no: Versjon:

en: Vertical Gradient
no: Vertikal gradient

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
no: Snart vil XKB-innstillinger i gconf bli overstyrt (fra systemkonfigurasjonen)

en: View as %s
no: Vis som %s

en: Volume
no: Volum

en: Volume down
no: Volum ned

en: Volume down's shortcut.
no: Snarvei for volum ned.

en: Volume mute
no: Demp volum

en: Volume mute's shortcut
no: Snarvei for demp volum.

en: Volume step
no: Volumsteg

en: Volume step as percentage of volume.
no: Volumsteg som prosent av volumet.

en: Volume up
no: Volum opp

en: Volume up's shortcut.
no: Snarvei for volum opp.

en: W3M Text Browser
no: W3M tekstbasert nettleser

en: Web Browser
no: Nettleser

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
no: Om det skal vises miniatyrer av OpenType-skrifter

en: Whether to thumbnail PCF fonts
no: Om det skal vises miniatyrer av PCF-skrifter

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
no: Om det skal vises miniatyrer av TrueType-skrifter

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
no: Om det skal vises miniatyrer av Type1-skrifter

en: Whether to thumbnail installed themes
no: Om miniatyrer for installerte tema skal brukes

en: Whether to thumbnail themes
no: Om miniatyrer for tema skal brukes

en: White Cursor
no: Hvit markør

en: White Cursor - Current
no: Hvit markør - nåværende

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
no: Bredde hvis påføringen er en forhåndsvisning. Forvalgt til 64.

en: Window Border
no: Vinduskant

en: Window Management
no: Vindushåndtering

en: Window Manager
no: Vindushåndterer

en: Window Preferences
no: Brukervalg for vinduer

en: Window Properties
no: Egenskaper for vindu

en: Window border theme
no: Tema for vinduskant

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
no: Vindushåndterer «%s» har ikke registrert et konfigurasjonsverktøy

en: Windows
no: Vinduer

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
no: Skrevet av Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
no: XKB-tastaturutforming

en: XKB keyboard model
no: XKB tastaturmodell

en: XKB options
no: XKB-alternativer

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
no: XKB-innstillinger i gconf overstyres fra systemet ASAP

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
no: Du bruker XFree 4.3.0.
    Det finnes kjente problemer med komplekse XKB-konfigurasjoner.
    Prøv å bruke enklere konfigurasjoner eller en nyere versjon av XFree-programvaren.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
no: Du kan lagre dette temaet ved å klikke på «Lagre tema»-knappen.

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
no: Du har en fil (%s) i din hjemmekatalog for tastaturkartutforming. Innholdet i denne filen vil nå ignoreres. Du kan bruke brukervalg for tastatur for å gjenopprette disse.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
no: Du holdt nettopp nede Shift-tasten i 8 sekunder. Dette er snarveien for funksjonen trege taster som påvirker hvordan tastaturet ditt virker.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
no: Du trykket nettopp ned Shift-tasten 5 ganger på rad. Dette er snarveien for funksjonen «klebrige taster» som påvirker måten tastaturet fungerer.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
no: Du presset nettopp ned to taster på en gang, eller Shift-tasten 5 ganger på rad. Dette skrut av funksjonen «klebrige taster» som påvirker måten tasteturet fungerer.

en: _About
no: _Om

en: _Acceleration:
no: _Aksellerasjon:

en: _Accessibility
no: _Tilgjengelighet

en: _Accessibility...
no: _Tilgjengelighet...

en: _Add Wallpaper
no: _Legg til bakgrunn

en: _Add:
no: _Legg til:

en: _Application font:
no: Skrift for _applikasjoner:

en: _Apply font
no: Bruk _skrift

en: _Break interval lasts:
no: _Pauseintervallet varer:

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Delay:
no: _Pause:

en: _Description:
no: _Beskrivelse:

en: _Desktop font:
no: S_krift for skrivebord:

en: _Desktop shortcuts:
no: Skrivebor_dsnarveier:

en: _Detachable toolbars
no: _Avtagbare verktøylinjer

en: _Details
no: _Detaljer

en: _Disable if unused for:
no: _Deaktiver hvis ubrukt i:

en: _Do not show this message again
no: _Ikke vis denne meldingen igjen

en: _Double-click titlebar to perform this action:
no: _Dobbeltklikk tittellinjen for å utføre denne handlingen:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit...
no: R_ediger...

en: _Enable assistive technologies
no: _Aktiver hjelpeteknologi

en: _Enable keyboard accessibility features
no: Aktiv_er tilgjengelighetsfunksjoner for tastatur

en: _FTP proxy:
no: _FTP-proxy:

en: _File
no: _Fil

en: _Go To Theme Folder
no: _Gå til temamappen

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Import
no: _Importer

en: _Import Feature Settings...
no: _Importer innstillinger for funksjoner...

en: _Install
no: _Installer

en: _Install Theme...
no: _Installer tema...

en: _Interval before raising:
no: _Pause før heving:

en: _Keep resolution
no: _Behold oppløsning

en: _Large
no: _Stor

en: _Left-handed mouse
no: _Venstrehendt mus

en: _Location:
no: P_lassering:

en: _MIME type:
no: _MIME-type:

en: _Magnifier
no: _Forstørrelsesglass

en: _Make default for this computer (%s) only
no: Gjør forvalgt _kun for denne datamaskinen (%s)

en: _Medium
no: _Middels

en: _Monochrome
no: _Monokrom

en: _Name:
no: _Navn:

en: _New
no: _Ny

en: _None
no: I_ngen

en: _On-screen keyboard
no: _Tastatur på skjermen

en: _Only accept keys held for:
no: _Kun aksepter tastetrykk etter:

en: _Open
no: _Åpne

en: _Password:
no: _Passord:

en: _Paste
no: _Lim inn

en: _Play
no: S_pill

en: _Postpone break
no: _Utsett pause

en: _Print
no: S_kriv ut

en: _Program to run:
no: _Program som skal kjøres:

en: _Properties...
no: E_genskaper...

en: _Protocol:
no: _Protokoll:

en: _Quit
no: A_vslutt

en: _Raise selected windows after an interval
no: _Hev valgte vinduer etter en pause

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Resolution:
no: _Oppløsning:

en: _Save
no: _Lagre

en: _Save Theme...
no: _Lagre tema...

en: _Screenreader
no: _Skjermleser

en: _Secure HTTP proxy:
no: _Sikker HTTP-proxy:

en: _Select
no: _Velg

en: _Select a Mail Reader:
no: _Velg en e-postleser:

en: _Select a Terminal:
no: _Velg en terminal:

en: _Select a Web Browser:
no: _Velg en nettleser:

en: _Select an Editor:
no: _Velg en tekstredigerer:

en: _Select windows when the mouse moves over them
no: _Aktiver vinduer når musen beveger seg over dem

en: _Selected layouts:
no: _Valgte utforminger:

en: _Selected options:
no: _Valgte alternativer:

en: _Sensitivity:
no: _Følsomhet:

en: _Slight
no: _Litt

en: _Small
no: _Liten

en: _Sound an audible bell
no: _Spill et hørbart pip

en: _Sounds for events
no: Aktiver lyd for hendel_ser

en: _Sounds:
no: _Lyder:

en: _Speed:
no: _Hastighet:

en: _Style:
no: _Stil:

en: _Terminal font:
no: Terminalskrift:

en: _Text editing shortcuts:
no: _Snarveier for redigering av tekst:

en: _Theme name:
no: _Temanavn:

en: _Threshold:
no: _Terskel:

en: _Timeout:
no: _Tidsavbrudd:

en: _Type to test settings:
no: _Skriv for å prøve ut innstillinger:

en: _Use Font
no: Br_uk skrift

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _Viewer component:
no: _Visningskomponent:

en: _Visual feedback:
no: _Visuell tilbakemelding:

en: _Window title font:
no: Skrift for _vindutittel:

en: _Work interval lasts:
no: _Arbeidsintervallet varer:

en: _accepted
no: _akseptert

en: _pressed
no: _nedtrykt

en: _rejected
no: _avvist

en: characters/second
no: tegn per sekund

en: dots per inch
no: punkter per tomme

en: milliseconds
no: millisekunder

en: minutes
no: minutter

en: pixels/second
no: piksler per sekund

en: seconds
no: sekunder

en: theme selection tree
no: tre for temavalg
