control-center 1.2.3 - en to no translation catalogue (752 entries)

en:     Remove
no:     Fjern

en:  (Not found)
no:  (Ikke funnet)

en:  Browse...
no:  Bla gjennom...

en:  Minutes.
no:  minutter.

en:  Random)
no:  Tilfeldig)

en:  minutes after screen saver has started.
no:  minutter etter at skjermspareren har startet.

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
no: "%s" eksisterer ikke eller er ikke kjørbar.
    Sjekk stavingen og forsikre deg om at du har
    rettigheter til å kjøre denne filen.

en: %s (Current)
no: %s (Aktiv)

en: %s Settings...
no: Innstillinger for %s...

en: 2D projection of a hypercube
no: 2D-projeksjon av en hyperkube

en: 3D Clock
no: 3D-klokke

en: 3d pipes flow around the screen
no: 3D-rør flyter rundt på skjermen

en: A 3d Rubiks cube floats and twists around
no: En Rubiks kube i 3D flyter og vrir seg rundt

en: A 3d cube floats around
no: En 3D-kube som flyter rundt

en: A 3d flower morphs into a sphear
no: En 3D-blomst morfes til en sfære

en: A 3d globe
no: En 3D globus

en: A blob of bubbles spinning/moving around the screen.
no: En samling bobler som spinner/flytter seg rundt på skjermen.

en: A cellular automata that starts with a random field, and organizes it into stripes and spirals.
no: En celle-automata som starter med et tilfeldig felt som organiseres til striper og spiraler.

en: A cellular automaton that is really a two-dimensional Turing machine: as the heads (``ants'') walk along the screen, they change pixel values in their path. Then, as they pass over changed pixels, their behavior is influenced.
no: En cellulær automasjon som i virkeligheten er en to-dimensjonal Turing-maskin: ettersom hodene (``maurene'') går langs skjermen, endrer de piksel-verdiene langs sitt spor. Siden, ettersom de går over endrede piksler, påvirkes deres oppførsel.

en: A show of objects interacting through attractive and repulsive forces.
no: Et show med objekter som påvirker hverandre gjennom tiltrekkende og frastøtende krefter.

en: A waving ribbon
no: En bølgende vimpel

en: About
no: Om

en: About the GNOME control-center.
no: Om GNOME kontrollsenter.

en: About:
no: Om:

en: Acceleration
no: Aksellerasjon

en: Add Application
no: Legg til applikasjon

en: Add Application...
no: Legg til applikasjon...

en: Add MIME Type
no: Legg til MIME-type

en: Add New Extension
no: Legg til ny filtype

en: Add New MIME Type
no: Legg til ny MIME-type

en: Add New MIME Type...
no: Legg til ny MIME-type...

en: Add New Window Manager
no: Legg til ny vindushåndterer

en: Add...
no: Legg til...

en: Additive
no: Additiv

en: Animate
no: Animer

en: Animate circles.
no: Animerte sirkler.

en: Another item
no: En ny oppføring

en: Ant
no: Maur

en: Ants:
no: Maur:

en: Application Command:
no: Applikasjonskommando:

en: Application Name:
no: Applikasjonsnavn:

en: Applications
no: Applikasjoner

en: At the mouse pointer
no: Ved musepekeren

en: Attraction
no: Tiltrekning

en: Attraction is based on interactions of points which attract each other up to a certain distance and then begin to repel each other.
no: Attraksjon er basert på interaksjon mellom punkter som tiltrekker hverandre opp til en viss avstand og så begynner å frastøte hverandre.

en: Author:
no: Forfatter:

en: Author: UNKNOWN
no: Forfatter: UKJENT

en: Auto
    Preview
no: Automatisk
    forhåndsvisning

en: Available Themes
no: Tilgjengelige tema

en: Background
no: Bakgrunn

en: Bad Application Command
no: Ugyldig applikasjonskommando

en: Bad Application Name
no: Ugyldig applikasjonsnavn

en: Bars
no: Barrer

en: Bas van Gaalen and Charles Vidal
no: Bas van Gaalen og Charles Vidal

en: Blitspin takes a bitmap and repeatedly rotates it by 90 degrees using logical operations.
no: Blitspin tar et bitkart og roterer det 90 grader gjentatte ganger ved bruk av logiske operasjoner.

en: Blob
no: Blubbe

en: Blue Screen of Death
no: Blåskjerm

en: Bottom
no: Nederst

en: Bouboule changes shape and size in a blob like form.
no: Bouboule endrer form og størrelse i en klaselignende form.

en: Bounce colored lines around a window.
no: Fargede linjer spretter rundt et vindu.

en: Braid
no: Flette

en: Bridge
no: Bro

en: Broken
no: Ødelagt

en: Bsod
no: Blåskjerm

en: Bsod simulates crash screens from other operating systems.
no: BSoD simulerer krasjskjermer fra andre operativsystemer.

en: Bubble3d
no: Boble3D

en: Bubbles
no: Bobler

en: Bubbles exist in three dimensions.
no: Bobler eksisterer i tre dimensjoner.

en: Bubbles sprays tiny bubbles which grow until they go pop.
no: Bobler spruter ut små bobler som vokser til de sprekker.

en: Bumps
no: Humper

en: COLOR
no: FARGE

en: Cage
no: Bur

en: Can detach and move menus
no: Kan ta av og flytte menyer

en: Can detach and move toolbars
no: Kan ta av og flytte verktøylinjer

en: Can open from URI
no: Kan ikke åpne fra URI

en: Can open multiple files
no: Kan ikk åpne flere filer

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
no: Kan ikke finne en hboks, bruker normalt filvalg

en: Causes the colors to mix when overlapped.
no: Får fargene til å blandes når de overlapper.

en: Cell
no: Celle

en: Center image.
no: Sentrer bildet.

en: Center of the screen
no: Midt på skjermen

en: Centered
no: Sentrert

en: Centre
no: Senter

en: Change File Extensions
no: Endre filtyper

en: Change Icon
no: Endre ikon

en: Change distance at which attractive force becomes repulsive.
no: Endre avstanden hvor tiltrekkende krefter går over til å bli frastøtende.

en: Change from closed to open figures.
no: Endre fra lukkede til åpne figurer.

en: Change maximum number of lines.
no: Endre maksimum antall linjer.

en: Change number of interpolation steps.
no: Ednre antall steg i interpolasjonen.

en: Change number of segments.
no: Endre antall segmenter.

en: Change number of trails.
no: Endre antall spor.

en: Change size of points.
no: Endre størrelse på punkter.

en: Change the animation step delay.
no: Endre pausen i animasjonsstegene.

en: Change the delay between changing modes.
no: Endre pausen mellom skifte av modus.

en: Change the delay between each 90 degree rotation.
no: Endre pausen mellom hver 90 graders rotasjon.

en: Change the delay between steps of rotation process.
no: Endre pausen mellom stegene i rotasjonsprosessen.

en: Change the delay in cycles.
no: Endre pause i sykluser.

en: Change the delay in movement.
no: Endre pause i bevegelsen.

en: Change the delay.
no: Endre pausen.

en: Change the density.
no: Endre tettheten.

en: Change the distance from center of cube
no: Endre avstanden fra senter av kuben

en: Change the number of bubbles to use.
no: Endre antall bobler som skal brukes.

en: Change the number of circles to use.
no: Endre antall sirkler som skal brukes.

en: Change the number of colors to use in star.
no: Endre antall farger som skal brukes i stjernen.

en: Change the number of colors to use.
no: Endre antall farger som skal brukes.

en: Change the number of cycles.
no: Endre antall runder.

en: Change the number of iterations.
no: Endre antall gjennomganger.

en: Change the number of pixels before a color change.
no: Endre antall piksler før endring av farger.

en: Change the number of planets to use.
no: Endre antall planeter som skal brukes.

en: Change the number of points to use.
no: Endre antall punkter som skal brukes.

en: Change the number of polygons to use.
no: Endre antall polygoner som skal brukes.

en: Change the number of seeds.
no: Endre antall startverdier.

en: Change the number of trees to use.
no: Endre antall trær som skal brukes.

en: Change the number to use.
no: Endre tallet som skal brukes.

en: Change the quickness of rotation at each step.
no: Endre hastigheten på rotasjonen for hvert steg.

en: Change the size of object.
no: Endre størrelse på objektet.

en: Change the size of pixels in the flag.
no: Endre størrelsen på piksler i flagget.

en: Change the spacing radius of the points.
no: Endre radius på mellomrom mellom punkter.

en: Change the thickness of color bands.
no: Endre tykkhet for fargebåndene.

en: Change the time each picture is shown.
no: Endre tiden hvert bilde vises.

en: Change time to fade away.
no: Endre tiden før bildet forsvinner.

en: Change to alternating striped curves.
no: Endre til alternerende stripede kurver.

en: Change to animated circles.
no: Endre til animerte sirkler.

en: Change to cycle through colormap.
no: Endre til å bla gjennom fargekartet.

en: Change to display in monochrome.
no: Endre til monokrom visning.

en: Change to draw square at weird starting points.
no: Endre til å tegne en firkant med rare startpunkter.

en: Change to use XOR drawing function.
no: Endre til å bruke XOR-tegnefunksjonen.

en: Change whether fractals should grow.
no: Bestem om fraktalene skal vokse

en: Change whether objects should leave a trail.
no: Endre om objekter skal etterlate seg et spor.

en: Change whether orbit should decay.
no: Endre om banen skal avta.

en: Change whether to use lissajous figures to get points.
no: Bestem om lissajous-figurer skal brukes til å hente punktene.

en: Changes frequency of missile launch.
no: Endrer frekvensen for rakettutskytingene.

en: Changes the count.
no: Endrer antallet.

en: Changes the magnification of original picture.
no: Endre forstørrelsen av originalbildet.

en: Changes the number of ants marching across the screen.
no: Endrer antall maur som marsjerer over skjermen.

en: Changes the size of the ants.
no: Endrer størrelse på maurene.

en: Changes the speed at which the Qix moves.
no: Endre hastigheten for bevegelse av Qix.

en: Changes the time between redrawing the screen.
no: Endrer tiden mellom gjenopptegning av skjermen.

en: Choose a window manager
no: Velg en vindushåndterer

en: Choose the editor that is invoked by gnome-edit
no: Velg redigerer som skal startes av gnome-edit

en: Click on keypress
no: Klikk ved tastetrykk

en: Click volume
no: Klikkvolum

en: Close
no: Lukk

en: Closer
no: Nærmere

en: Color
no: Farge

en: Color for filling completely closed off areas.
no: Farge for å fylle helt avlukkede områder.

en: Color of a skipped path
no: Farger på oversett sti

en: Color of failed path
no: Farge på feil sti

en: Color of path
no: Farge på sti

en: Color of surrounded area
no: Farge på området rundt

en: Colors
no: Farger

en: Colors:
no: Farger:

en: Command
no: Kommando

en: Command '%s' failed
no: Kommandoen '%s' feilet

en: Command cannot be empty
no: Kommandofeltet kan ikke være tomt

en: Command:
no: Kommando:

en: Compass
no: Kompass

en: Configuration Command:
no: Konfigurasjonskommando:

en: Configuration of the desktop's background
no: Konfigurasjon av bakgrunn for skrivebordet

en: Configure GNOME's use of sound
no: Konfigurer GNOMEs bruk av lyd

en: Configure how document types are handled
no: Konfigurer hvordan dokumenttyper håndteres

en: Configure the global settings of your GNOME applications
no: Konfigurer globale innstillinger for dine GNOME applikasjoner

en: Configure the settings of the screensaver
no: Konfigurer innstillinger for skjermsparer

en: Configure the settings of your Multimedia devices
no: Konfigurer innstillinger for dine multimediaenheter

en: Configure which programs are used to display URLs
no: Konfigurer hvilke programmer som skal vise URLer

en: Configure your external devices
no: Konfigurer dine eksterne enheter

en: Control Center
no: Kontrollsenter

en: Control Center Menu
no: Kontrollsenter-meny

en: Controls whether or not a 'bridge' will appear over the logo.
no: Kontrollerer om en 'bro' skal komme til syne over logoen.

en: Copyright (C) 1988 by Sun Microsystems, Inc.
no: Copyright © 1988, Sun Microsystems, Inc.

en: Coral
no: Korall

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
no: Kunne ikke starte '%s'.
    Faller tilbake til forrige vindushåndterer '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
no: Kunne ikke starte opp igjen forrige vindushåndterer.
    Vennligst kjør en vindushåndterer manuelt. Du kan
    gjøre dette ved å velge "Kjør" i fra
    fot-menyen

en: Count
no: Teller

en: Count:
no: Antall:

en: Critical
no: Kritisk

en: Crystal
no: Krystall

en: Cycle
no: Syklus

en: Cycle modes.
no: Gjennomgangsmodus.

en: Cycle through all the available modes.
no: Gå gjennom alle tilgjengelige modus.

en: Cycle through colormap.
no: Bla gjennom fargene.

en: Cycle through colors.
no: Bla gjennom fargene.

en: Cycles
no: Runder

en: Cynosure franticly displays colored rectangles.
no: Cynosure viser fargede rektangler på frenetisk vis.

en: Darrick Brown, Peter Schmitzberger, and Jamie Zawinski
no: Darrick Brown, Peter Schitzberger og Jamie Zawinski

en: Dead Color
no: Død farge

en: Decay
no: Avtakning

en: Decayscreen
no: Forvitring

en: Decayscreen makes a screen look like its melting down.
no: Forvitrende skjerm får skjermen til å se ut som om den smelter ned.

en: Deco draws tacky 70s basement wall panelling.
no: Deco tegner 70-talls kjellerveggpaneler.

en: Default Action
no: Standard handling

en: Default Action:
no: Standard handling:

en: Default Editor
no: Standard redigeringsprogram

en: Default MDI Mode
no: Standard MDI-modus

en: Default value
no: Standardverdi

en: Delay
no: Pause

en: Delay between drawing the maze and starting the solution.
no: Pause mellom tegning av labyrinten og start på løsningen.

en: Delay between each step in the maze.
no: Pause mellom hvert steg i labyrinten.

en: Delay between finishing the maze and starting a new one.
no: Pause mellom løsing av labyrinten og start av en ny.

en: Delay between redraws.
no: Pause mellom opptegninger.

en: Delay between switches.
no: Pause mellom bytter.

en: Delay2
no: Pause2

en: Delete
no: Slett

en: Delete Application
no: Slett applikasjon

en: Delete This MIME Type
no: Slett denne MIME-typen

en: Denser
no: Tettere

en: Density
no: Tetthet

en: Description
no: Beskrivelse

en: Description (e.g. Thumper image):
no: Beskrivelse (f.eks Thumper-bilde):

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Desktop Properties manager.
no: Egenskaper for skrivebord.

en: Desmond  Daignault
no: Desmond Daignault

en: Determines whether or not the ant leaves a truchet in the path it leaves behind.
no: Bestemmer om mauren etterlater seg et "truchet" i sitt spor.

en: Determines whether the lines move erraticly, or bounce off the walls linearly.
no: Bestemmer om linjene skal bevege seg tilfeldig, eller om de skal sprette fra veggene lineært.

en: Determines whether to draw the panels in color, or in black and white.
no: Bestemmer om panelene skal tegnes i farger, eller sort-hvitt.

en: Determines whether to fill in the gaps between the lines.
no: Bestemmer om mellomrommene mellom linjene skal fylles.

en: Dialog Behavior
no: Dialogoppførsel

en: Dialog Layout
no: Dialogutseende

en: Dialog buttons
no: Dialogknapper

en: Dialog buttons have icons
no: Dialogknapper har ikoner

en: Dialog hints
no: Dialoghint

en: Dialog position
no: Dialogplassering

en: Dialogs
no: Dialoger

en: Dialogs are like other windows
no: Dialoger behandles som andre vinduer

en: Dialogs are treated specially by window manager
no: Dialoger behandles som spesielle av vindushåndtereren

en: Disabled
no: Slått av

en: Discard all changes
no: Forkast alle endringer

en: Discrete
no: Diskre

en: Discrete map systems
no: Diskrete kartsystemer

en: Display a Sonar scope.
no: Viser et sonarbilde.

en: Display a spinning compass
no: Viser et snurrende kompass

en: Display an arcade game
no: Viser et arkadespill

en: Display color bars.
no: Vis fargelinjer.

en: Display coloured polylines
no: Vis fargede polilinjer

en: Display flames at the bottom of the screen
no: Vis flammer nederst på skjermen

en: Display nice stuff
no: Vis pene ting

en: Display oily drops.
no: Vis oljete dråper.

en: Display screensaver in monochrome.
no: Vis skjermspareren i monokrom.

en: Display squared spirales
no: Viser firkantede spiraler

en: Display static.
no: Vis statisk støy.

en: Display the desktop in a spotlight
no: Viser skrivebordet i et følgelys

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
no: Vis bakgrunn: side-ved-side, sentrert, skalert eller rate

en: Distance
no: Avstand

en: Distance from center of cube
no: Avstand fra senter av kuben

en: Distance of attraction.
no: Avstand for tiltrekning.

en: Distort
no: Forvreng

en: Distort the screen
no: Forvreng skjermen

en: Distribution Version:
no: Distribusjon:

en: Document Handlers
no: Dokumenthåndterere

en: Don't hide bubbles when they pop.
no: Ikke skjul bobler når de sprekker.

en: Draw circles instead of pixmap bubbles.
no: Teng sirkler i stedet for bilder av bobler.

en: Draw circular interference patterns
no: Tegn sirkulære forstyrrelsesmønstre

en: Draw circular patterns.
no: Tegn sirkulære mønstre.

en: Draw solid Qix.
no: Tegn helfylt Qix.

en: Draw square at weird starting points.
no: Tegn firkant ved rare startpunkter.

en: Draw tacky 70s basement wall panelling.
no: Tegn smakløse 70-talls veggpaneler.

en: Draws a flow of colored points
no: Tenger en strøm av fargede punkter

en: Draws a fractal forest.
no: Tegner en fraktalskog.

en: Draws a point moving around a circle which moves around a circle.
no: Tegner et punkt som beveger seg rundt en sirkel som beveger seg rundt en sirkel.

en: Draws a simple orbital simulation.
no: Tegner en enkel simulering av en bane.

en: Draws a simulation of an old terminal, with large pixels and long-sustain phosphor.
no: Tegner en simulering av en gammel terminal, med store piksler og fosfor som henger igjen lenge.

en: Draws a waving flag.
no: Tegner et bølgende flagg.

en: Draws animated full-loop lisajous figures
no: Tegner animerte full-runde lisajous-figurer

en: Draws fractal lightning bolts.
no: Tegner fraktal-lyn.

en: Draws helical string-art patterns
no: Tegner heliske mønstre av strenger

en: Draws laser-like lines moving around a central focal point in varying numbers and colors.
no: Tegner laser-liknende linjer som beveger seg rundt et sentralt fokuspunkt i varierende antall og farger.

en: Draws random color rectangles.
no: Tegner tilfeldige fargede rektangler.

en: Draws real plane fractals
no: Tegner realplan-fraktaler

en: Draws rippling interference patterns like splashing water.
no: Tegner bølgende forstyrrelsesmønstre som plaskende vann.

en: Draws rotating line segments.
no: Tegner roterende linjesegmenter.

en: Draws smoothly-shaded oscillating oval patterns which resemble vapor trails.
no: Tegner skyggelagte oscillerende ovale mønstre som ligner på duggspor.

en: Draws spinning, animating, julia-set fractals.
no: Tegner spinnende, animerte, julia-set-fraktaler.

en: Draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
no: Tegner spinnende, kolliderende, "iterated-function-system"-bilder.

en: Draws vaguely laser-like moving lines.
no: Tegner vagt laserlignende bevegende linjer.

en: Draws what looks like a waving ribbon following a sinusoidal path.
no: Tegner noe som ligner et bølgende fargebånd fulgt av et sinuslignende spor.

en: Drift draws drifting recursive fractal cosmic flames.
no: Drift tegner drivende, rekursive, fraktale, kosmiske flammer.

en: Drifting recursive fractal cosmic flames.
no: Drivende rekursive fraktale kosmiske flammer.

en: Drip onto desktop.
no: Drypp på skrivebordet.

en: Duration
no: Varighet

en: Duration (ms)
no: Varighet (ms)

en: Duration of current shape.
no: Varigheten til nåværende form.

en: Duration of laser burst.
no: Varighet av laser.

en: Duration of the laser burst.  After the burst has finished, It will move to a new location on the screen.
no: Varighet på laserstrålen. Etter strålen er ferdig flytter den seg til en annen plass på skjermen.

en: Edit Application
no: Rediger applikasjon

en: Edit Application...
no: Rediger applikasjon...

en: Edit Applications List
no: Rediger applikasjonslisten

en: Edit Components List
no: Rediger komponentliste

en: Edit List
no: Rediger liste

en: Edit Window Manager
no: Redigér vindushåndterer

en: Edit...
no: Redigér...

en: Embossed Logo
no: Logo i relief

en: Enable
no: Slå på

en: Enable auto-repeat
no: Slå på auto-repetering

en: Enable sound server startup
no: Slå på oppstart av lydtjener

en: Epicycle
no: Episyklus

en: Epicycle draws the path traced out by a point on the edge of a circle that is rotating around the rim of another circle, and so on.
no: Epicycle tegner stien som spores av et punkt på kanten av en sirkel som roterer rundt kanten av en annen sirkel, osv.

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
no: Feil under initialisering av `url-properties' cappleten.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
no: Feil under installasjon av tema:
    '%s'
    %s

en: Event
no: Hendelse

en: Extension
no: Filtype

en: Extension:
no: Filtype:

en: Fadedelay
no: Pause for fade

en: Farther
no: Fjernere

en: Fast
no: Rask

en: Faster
no: Fortere

en: Figtype
no: Figurtype

en: File Extensions
no: Filtyper

en: File Types and Programs
no: Filtyper og programmer

en: File to Play
no: Fil som skal spilles

en: Flag
no: Flagg

en: Flag draws a waving flab, containing text or an image.
no: Flagg tegner et bølgende flagg som inneholder tekst eller et bilde.

en: Flow
no: Flyt

en: Forest
no: Skog

en: Fractal draws a fractal forest.
no: Tegner en skog av fraktaler.

en: Fractals should grow.
no: Fraktaler skal vokse.

en: Franticly displays colored rectangles.
no: Viser frenetiske fargede rektangler.

en: Frequency
no: Frekvens

en: Frequency of missile launch
no: Frekvens på rakettoppskyting

en: GNOME Control Center
no: GNOME Kontrollsenter

en: GNOME MDI Options
no: Alternativer for GNOME MDI

en: Galaxy
no: Galakse

en: Gears
no: Gir

en: General
no: Generelt

en: Generates random mountain ranges using iterative subdivision of triangles.
no: Genererer tilfeldige fjellkjeder ved bruk av gjentatt oppdeling av trekanter.

en: Glow
no: Glød

en: Goop draws a simulation of bubbles in layers.
no: Goop tegner en simulasjon av bobler i lag.

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
no: Orientering for gradient: vertikal eller horisontal

en: Grav draws a simple orbital simulation.
no: Grav tegner en enkel banesimulasjon.

en: Greynetic
no: Graynetic

en: Greynetic draws random rectangles.
no: Greynetic tegner tilfeldige rektangler.

en: Grow
no: Voks

en: Halo draws patterns based on circles.
no: Halo tegner mønstre basert på sirkler.

en: Have at maximum size
no: Behold ved maksimal størrelse

en: Have initial forces on each point be tangential to original circle.
no: La utgangskreftene for hvert punkt være tangentiale til den opprinnelige sirkelen.

en: Have points glow vary with acceleration.
no: La punktenes glød variere med aksellerasjonen.

en: Have transparent bubbles.
no: Vis gennemsiktige bobler.

en: Helix draws patterns composed of line segments.
no: Helix tegner mønstre laget av linjesegmenter.

en: Help browser
no: Hjelpleser

en: Help browser (new window)
no: Hjelpleser (nytt vindu)

en: Help on control-center
no: Hjelp for kontrollsenter

en: Help with '%s' settings
no: Hjelp for '%s'-instillinger

en: Help with the GNOME control-center.
no: Hjelp for GNOME kontrollsenter.

en: Help with the current configuration page.
no: Hjelp for denne konfigurasjonsfanen.

en: High
no: Stor

en: Holdtime
no: Ventetid

en: Home directory doesn't exist!
no: Hjemmekatalogen eksisterer ikke!

en: Hopalong generates real plan fractals.
no: Hopalong genererer realplan fraktaler.

en: Horizontal Gradient
no: Horisontal gradient

en: Host Name:
no: Vertsnavn:

en: How long to run before choosing a new shape.
no: Hvor lenge skal den kjøre før en ny form velges.

en: How many particles should appear when a missile explodes.
no: Hvor mange partikler skal vises når raketten eksploderer.

en: How many particles should be allowed on the screen at once.
no: Hvor mange partikler skal tillates vist på skjermen på én gang.

en: Hypercube
no: Hyperkube

en: Hypercube displays a wireframe projection of a hypercube.
no: Hyperkube viser en "wireframe"-projeksjon av en hyperkube.

en: IMAGE
no: BILDE

en: IMAGE-FILE
no: BILDE-FIL

en: IOR of the control-center
no: Kontrollsenterets IOR

en: If the solver can
no: Om problemløseren kan

en: Ifs draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
no: Ifs tegner snurrende, kolliderende, "iterated-function-system"-bilder.

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
no: Ignorér standard handling. Brukes for spesielle init-session tilfeller

en: Initial spacing radius of points.
no: Avstandsradiusen til punktene.

en: Initialize session settings
no: Initiér sesjonsinstillingene

en: Install new
    theme...
no: Installér nytt
    tema...

en: Interference
no: Forstyrrelser

en: Item 1
no: Oppføring 1

en: Iterations
no: Runder

en: Jamie  Zawinski  <jwz@jwz.org>
no: Jamie Zawinski <jwz@jwz.org>

en: Jamie Zawinski <jwz@jwz.org>
    Michael D. Bayne <mdb@go2net.com>
no: Jamie Zawinski jwz@jwz.org>
    Michael D. Bayne <mdb@go2net.com>

en: Jigsaw
no: Puslespill

en: Jigsaw takes an image of the screen, carves it up into jigsaw puzzle pieces, shuffles it, and solves it.
no: Jigsaw tar et bilde av skjermen, kutter det opp i biter, blander disse og løser det som et puslespill.

en: Julia draws spinning, animating, julia-set fractals.
no: Julia tegner snurrende, animerte, julia-sett fraktaler.

en: Kaleidescope
no: Kaleidoskop

en: Kaleidescope draws line segments in a symmetric pattern.
no: Kaleidoskop tegner linjesegmenter i et symmetrisk mønster.

en: Keyboard
no: Tastatur

en: Keyboard Properties
no: Egenskaper for tastatur

en: Keyboard bell
no: Tastaturbjelle

en: Keyboard click
no: Tastaturklikk

en: Keyboard repeat rate
no: Repeteringsintervall for tastatur

en: Large
no: Stor

en: Larger
no: Større

en: Left
no: Venstre

en: Left handed
no: Venstrehendt

en: Left-justify buttons
no: Venstrejustér knapper

en: Length of the Trail:
no: Lengden på sporet:

en: Less
no: Færre

en: Less Delay
no: Kortere pause

en: Let window manager decide
no: La vindushåndtereren avgjøre

en: Lightning
no: Lyn

en: Lightning draws fractal lightning bolts.
no: Lyn tegner fraktale lyn.

en: Lisa draws animated full-loop lisajous figures.
no: Lisa tegner animerte gjentagende lisajous figurer.

en: Little Ants walk around, leaving colored trails.
no: Små maur går rundt og etterlater seg fargede spor.

en: Live Color
no: Levende farge

en: Lmorph morphs between simple linedrawings using bilinear interpolation.
no: Lmorph morfer mellom enkle linjetegninger ved bruk av bilineær interpolasjon.

en: Longer
no: Lengre

en: Look and Feel
no: Utseende og oppførsel

en: Look and Feel Properties
no: Egenskaper for utseende og oppførsel

en: Loop
no: Løkke

en: Lots of bubbles floating around, in 3d
no: En mengde bobler flyter rundt i 3D

en: Lots of random bubbles grow until they pop.
no: Mange tildeldige bobler vokser til de sprekker.

en: Low
no: Liten

en: Low
no: Lav

en: M.C. Escher inspired ants.. in 3d
no: M.C Escher inspirerte maur.. i 3D

en: MDI notebook tab position
no: Arkfaneposisjon for MDI-notisblokk

en: MIME Type
no: MIME-type

en: MODE
no: MODUS

en: Make a star like formation using arcs.
no: Lage en stjernelignende formasjon ved bruk av buer.

en: Makes a screen melt down
no: Lar skjermen smelte ned

en: Maximum number of lines.
no: Maksimum antall linjer.

en: Maximum radius increment
no: Maksimal radiusøkning

en: Maxlines
no: Makslinjer

en: Maxsize
no: Maks størrelse

en: Maze
no: Labyrint

en: Menu Options
no: Alternativer for meny

en: Menu items have icons
no: Menyoppføringer har ikoner

en: Menus have relieved border
no: Menyer har avslepen kant

en: Mode
no: Modus

en: Modifies the direction move.
no: Endrer retningen på bevegelsen.

en: Modifies the wobbling.
no: Endrer skjelvingen.

en: Moire draws circular interference patterns.
no: Moire tegner sirkulære interferensmønstre.

en: Monochrome
no: Monokrom

en: More
no: Flere

en: More Delay
no: Lengre pause

en: Morph3d
no: Morph3D

en: Morphing lines.
no: Morphelinjer.

en: Mountain
no: Fjell

en: Mouse
no: Mus

en: Mouse Properties
no: Egenskaper for mus

en: Mouse buttons
no: Musknapper

en: Mouse motion
no: Musbevegelse

en: Moving polygons, similar to a kaleidescope.
no: Polygoner i bevegelse, lik et kaleidoskop.

en: Multi-capplet id.
no: Multicapplet-id.

en: Munch
no: Spis

en: Munch munches squares until killed.
no: Munch spiser kvadrater til den drepes.

en: Munching squares.
no: Spisende firkanter.

en: Name cannot be empty
no: Navnet kan ikke være tomt

en: Name:
no: Navn:

en: Netscape (new window)
no: Netscape (nytt vindu)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
no: Ny MIME-type (f.eks image/x-thumper):

en: No Screensaver
no: Ingen skjermsparer

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
no: Ingen hjelp er tilgjengelig/installert for disse innstillingene. Vennligst
    sjekk om GNOME brukerhåndboken er installert på ditt system.

en: None
no: Ingen

en: Noseguy
no: Nesefyr

en: Notebook
no: Notisblokk

en: Number
no: Tall

en: Number of Colors
no: Antall farger

en: Number of Colors.
no: Antall farger.

en: Number of Qix:
no: Antall Qix:

en: Number of ants.
no: Antall maur.

en: Number of bubbles to use.
no: Antall bobler som skal brukes.

en: Number of circles to use.
no: Antall sirkler som skal brukes.

en: Number of cycles
no: Antall runder

en: Number of interpolation steps.
no: Antall steg for interpolasjon.

en: Number of iterations.
no: Antall gjennomganger.

en: Number of particles
no: Antall partikler

en: Number of pixels before a color change.
no: Antall piksler før fargeskifte.

en: Number of pixels to use.
no: Antall piksler som skal brukes.

en: Number of planets to use.
no: Antall planeter som skal brukes.

en: Number of points to use.
no: Antall punkter som skal brukes.

en: Number of points.
no: Antall punkter.

en: Number of polygons to use.
no: Antall polygoner som skal brukes.

en: Number of seeds
no: Startantall

en: Number of segments per laser burst.
no: Antall segmenter per lasersalve.

en: Number of segments.
no: Antall segmenter.

en: Number of trails.
no: Antall spor.

en: Number of trees to use.
no: Antall trær som skal brukes.

en: Number to use.
no: Antall som skal brukes.

en: Objects should leave trails behind them.
no: Objekter skal etterlate seg spor.

en: Offset
no: Avstand

en: Oily
no: Oljete

en: One
no: Én

en: Open Behavior
no: Oppførsel ved åpning

en: Open With Application
no: Åpne med applikasjon

en: Open figures.
no: Åpne figurer.

en: Operating System:
no: Operativsystem:

en: Orbit
no: Bane

en: Orbit should decay.
no: Avtagende sirkulasjonsbane.

en: Particles on screen
no: Partikler på skjermen

en: Pedal Displays pretty geometric pictures.
no: Pedal vilse pene geometriske bilder.

en: Penetrate
no: Gjennomtreng

en: Penrose
no: Pennerose

en: Peripherals
no: Tilleggsenheter

en: Permutes the screen image like a jigsaw puzzle.
no: Muterer skjermbildet til et puslespill.

en: Phosphor
no: Fosfor

en: Pipes
no: Rør

en: Pitch (Hz)
no: Tonehøyde (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
no: Plassér dialogene over applikasjonsvinduet når mulig

en: Play
no: Spill

en: Points
no: Punkter

en: Points:
no: Punkter:

en: Post-Solving Delay
no: Pause etter løsning

en: Pre-Solving Delay
no: Pause før løsning

en: Pressing this button will popup a dialogbox that will help you setup the current screensaver.
no: Når du trykker på denne knappen kommer det opp en dialogboks som vil hjelpe deg med å konfigurere den valgte skjermspareren.

en: Pretty geometric picture program.
no: Fint geometrisk bildeprogram.

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Previous window manager did not die
no: Forrige vindushåndterer døde ikke

en: Primary Color
no: Primær farge

en: Print the path that the ant took in the trail.
no: Tegn stien som mauren tok i sporet.

en: Priority:
no: Prioritet:

en: Processor Type:
no: Prosessortype:

en: Protocol
no: Protokoll

en: Put a bridge over the logo?
no: Sett inn en bro over logoen?

en: Put buttons on edges
no: Plassér knapper på kantene

en: Qix bounces a series of line segments around its window. This is truly the swiss army chainsaw of qix programs.
no: I Qix spretter en rekke av linjesegmenter rundt i vinduet Dett er virkelig den sveitsiske motorsagen blant qix programmer.

en: RANDOM SCREENSAVER
no: TILFELDIG SKJERMSPARER

en: Radio Button 1
no: Radioknapp 1

en: Radio Button 2
no: Radioknapp 2

en: Random
no: Tilfeldig

en: Random Screensaver
no: Tilfeldig skjermsparer

en: Random Settings
no: Innstillinger for tilfeldig

en: Random color-cycling braids in a circle.
no: Tilfeldige fargeskiftende fletter i en sirkel

en: Random mountain ranges
no: Tilfeldig fjellkjeder

en: Rd-bomb
no: Rd-bombe

en: Remove
no: Fjern

en: Repeat Delay
no: Ventetid før repetering

en: Repeat rate
no: Repeteringsintervall

en: Repeatedly create and solve a maze
no: Lag og løs en labyrint gjentatte ganger

en: Require Password
no: Trenger passord

en: Revert
no: Forkast

en: Revert to System Defaults
no: Gå tilbake til standardinnstillingene

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
no: Du vil miste alle endringer du har gjort tidligere ved 
    å gå tilbake til system innstillingene.
    Gå tilbake likevel?

en: Right
no: Høyre

en: Right handed
no: Høyrehendt

en: Right-justify buttons
no: Høyrejustér knapper

en: Ripples
no: Bølger

en: Rocks
no: Steiner

en: Roll
no: Rull

en: Rotates a bitmap in an interesting way.
no: Roterer et bitkart på en interessant måte.

en: Rotation
no: Rotasjon

en: Rubiks Cube
no: Rubiks kube

en: Run Configuration Tool for %s
no: Kjør konfigurasjonsverktøy for %s

en: Run In Terminal
no: Kjør i terminal

en: Sample Button
no: Eksempel-knapp

en: Sample Check Button
no: Eksempel på avkrysningsboks

en: Sample Text Entry Field
no: Felt for inntasting av tekst

en: Save Session Later
no: Lagre sesjonen senere

en: Save Session Now
no: Lagre sesjonen nå

en: Scaled
no: Skalert

en: Scaled (keep aspect)
no: Skalert (behold høyde-/breddeforhold)

en: Scatter
no: Spredning

en: Screen Saver
no: Skjermsparer

en: Screen Saver Demo
no: Skjermsparerdemo

en: Screen Saver Settings
no: Innstillinger for skjermsparer

en: Screens from the movie The Matrix
no: Scener fra filmen Matrix

en: Screensaver
no: Skjermsparer

en: Secondary Color
no: Sekundær farge

en: Seconds
no: Sekunder

en: Seeds
no: Startverdier

en: Segments
no: Segmenter

en: Segments:
no: Segmenter:

en: Select a theme to install
no: Velg et tema for installasjon

en: Select an icon
no: Velg et ikon

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
no: Velg applikasjoner som skal finnes i menyen for MIME-type "%s"

en: Select sound file
no: Velg lydfil

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
no: Velg visninger som skal vises i menyen for MIME-type "%s"

en: Select which desktop theme to use
no: Velg skrivebordstema som skal brukes

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
no: Tema valgt ovenfor blir testet ved forhåndsvisning her.

en: Session
no: Sesjon

en: Session Management Settings
no: Innstillinger for sesjonshåndtering

en: Set
no: Sett

en: Set background image.
no: Sett bakgrunnsbilde.

en: Set parameters from saved state and exit
no: Sett parametere fra lagret tilstand og avslutt

en: Set random motion for the Qix.
no: Sett vilkårlig bevegelse for Qix.

en: Sets the default feel of GNOME applications
no: Setter forvalgt oppførsel for GNOME applikasjoner

en: Sets the distance between each line segment.
no: Setter avstanden mellom hvert linjesegment.

en: Sets the moving cycle time.
no: Setter syklustid for bevegelsen.

en: Sets the number of Qix you have running at once.
no: Setter antall Qix som kjører på én gang.

en: Sets the number of line segments to be drawn.
no: Setter antall linjesegmenter som skal tegnes.

en: Sets the wallpaper to the value specified
no: Setter bakgrunnen til spesifiser verdi

en: Settings
no: Innstillinger

en: Settings...
no: Innstillinger...

en: Shift
no: Skift

en: Shorter
no: Kortere

en: Shutdown monitor
no: Slå av monitor

en: Simple
no: Enkel

en: Simulates coral growth
no: Simulerer korallvekst

en: Simulates coral growth.
no: Simulerer veksten til korall.

en: Simulates various television problems such as static, loss of vertical hold, and test patterns.
no: Simulerer forskjellige TV-problemer som statisk støy og testmønstre.

en: Size
no: Størrelse

en: Size of burst.
no: Størrelse på utbrudd.

en: Size of object.
no: Størrelsen på objektet.

en: Size of pixels
no: Størrelse på pikslene

en: Size of point.
no: Størrelse på punkt

en: Size:
no: Størrelse:

en: Skip Color
no: Hopp over farge

en: Slidescreen
no: Glideskjerm

en: Slim
no: Slank

en: Slip
no: Skli

en: Slow
no: Treg

en: Slower
no: Saktere

en: Small
no: Liten

en: Smaller
no: Mindre

en: Solid
no: Helfylt

en: Sorry, no help is available for these settings.
no: Beklager, ingen hjelp tilgjengelig for disse innstillingene.

en: Sound
no: Lyd

en: Sound Events
no: Lydhendelser

en: Sounds for events
no: Slå på lyd for hendelser

en: Specifies end background color for gradient
no: Spesifiserer bakgrunnsfargen for gradienten

en: Specifies the background color
no: Spesifiserer bakgrunnsfargen

en: Specify which programs are used to open or view each file type
no: Spesifiser hvilke programmer som brukes til å åpne hver enkelt filtype

en: Speed
no: Hastighet

en: Speed Delay
no: Fartspause

en: Speed of Motion
no: Bevegelseshastighet

en: Speed of Motion.
no: Bevegelseshastighet.

en: Speed of animation.
no: Animasjonshastighet.

en: Speed of rotation
no: Rotasjonshastighet.

en: Speed of the 90 degree rotation.
no: Hastigheten på 90 graders rotasjonen.

en: Speed:
no: Hastighet:

en: Sphere
no: Sfære

en: Spotlight
no: Følgelys

en: Spotlights a bump map of your desktop.
no: Setter følgelys på et "bump map" på ditt skrivebord.

en: Spread
no: Spredning

en: Spread buttons out
no: Spre knappene utover

en: Stairs
no: Trapper

en: Starfish
no: Stjernefisk

en: Starfish bounces a series of arcs around its window in a star like formation. It uses multiple colors and multiple patterns.
no: Stjernefisk sender en serie buer rundt i vinduet sitt i en stjernelignende formasjon. Det bruker mange farger og flere mønstre.

en: Start After
no: Start etter

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
no: Starter %s
    (%d sekunder igjen før tidsavbrudd)

en: Static
no: Statisk

en: Static.
no: Statisk.

en: Statusbar Options
no: Alternativer for statuslinje

en: Statusbar is interactive when possible
no: Statuslinjen er interaktiv hvis mulig

en: Statusbar progress meter is on the right
no: Progresjonsmåler plasseres til høyre

en: Steps
no: Steg

en: Stir
no: Rør

en: Stir it up.
no: Rør til.

en: Stir.
no: Rør.

en: Strange
no: Merkelig

en: Submenu
no: Undermeny

en: Submenus can be torn off
no: Undermenyer kan rives av

en: Superquadrics
no: Superkvadrat

en: Surround Color
no: Omring farge

en: Sverre  H.  Huseby <sverrehu@online.no> & Glenn T. Lines <gtl@si.sintef.no>
no: Sverre H. Huseby <sverrehu@online.no> og Glenn T. Lines <gtl@si.sintef.no>

en: Test settings
no: Testinnstillinger

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo with a more accurate Look and Feel.
no: Xroger programmet viser en erstatning for X logoen med et mer nøyaktig utseende.

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo.
no: xroger-programmet viser en erstatning for X-logoen.

en: The 3d mesa demo, of gears
no: 3D mesa demo, av gears

en: The GNOME configuration tool
no: GNOME konfigurasjonsverktøy

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
no: MIME-typen som ble oppgitt inneholder store bokstaver. Store bokstaver ble endret til små for deg.

en: The braid program draws random color-cycling braids around a circle.
no: Fletteprogrammet tegner vilkårlige fargeendrende fletter rundt en sirkel.

en: The color of a failed path (stippled with a 50% pattern)
no: Fargen på en feilet sti (stiplet med et 50% mønster)

en: The color of the path.
no: Farge på stien.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
no: Kommandoen "%s" ble ikke funnet.
    Du må bruke en kommando som fungerer fra enhver kommandolinje.

en: The delay (in microseconds) after solving a maze and before generating a new one.
no: Pausen (i mikrosekunder) før en ny labyrint genereres etter at den forrige løses.

en: The delay (in microseconds) between each step of the solution path.
no: Pausen (i mikrosekunder) mellom hvert steg i løsningsstien.

en: The delay (in microseconds) between generating a maze and starting to solve it.
no: Pausen (i mikrosekunder) før løsning av labyrinten starter.

en: The famous, M.C. Escher, impossible cage
no: Den berømte M.C. Escher, umulig bur

en: The famous, M.C. Escher, impossible stairs
no: Den berømte M.C. Escher, umulige trapper

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
no: Følgende moduler har ikke-aktiverte endringer. Hvis du ønsker å redigere dem, vennligst dobbeltklikk på den aktuelle oppføringen.

en: The maze program creates a random maze and then solves it with graphical feedback.
no: Labyrint lager en tilfeldig labyrint og løser den med grafisk tilbakemelding.

en: The pyro program simulates fireworks.
no: Pyro programmet simulerer fyrverkeri.

en: The sierpinski program draws Sierpinski triangle fractals.
no: Sierpinski-programmet tegner Sierpinski triangelfraktaler.

en: The sound file for this event does not exist.
no: Lydfilen for denne hendelsen eksisterer ikke.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
no: Lydfilen for denne hendelsen eksisterer ikke.
    Du vil kanskje installere gnome-audio pakken
    for et sett med standardlyder.

en: The spiral program draws moving circular spiral patterns.
no: Spiralprogrammet tegner bevegende sirkulære spiralmønstre.

en: The vines program is yet another geometric pattern generator, this one's claim to fame being a pseudo-fractal looking vine like pattern that creates nifty whirls and loops.
no: Viner programmet er enda en generator av geometriske mønstre, dennes krav om oppmerksomhet kommer fra å være en pseudo-fraktal utseende liane-liknende mønster som lager flotte virvler og løkker.

en: Theme Selector
no: Temavelger

en: Theme does not exist
no: Temaet eksisterer ikke

en: Thickness
no: Tykkhet

en: Thinner
no: Tynnere

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
no: GNOME kontrollsenter ble kompilert uten støtte for lyd

en: This draws a working analog clock composed of floating, throbbing bubbles.
no: Dette tegner en analog klokke laget av flytende, pulserende bobler.

en: This one produces loop-shaped colonies that spawn, age, and eventually die.
no: Lager løkkeformede kolonier som formerer seg, blir eldre og dør.

en: This screensaver does distortions of some areas of the screen, as if some object was moving under the image
no: Denne skjermspareren forvrenger områder på skjermen, som om noen objekter flyttet seg under bildet

en: This will cause the panes to flash.
no: Dette gjør at fanene blinker.

en: Threshold
no: Terskel

en: Tiled
no: Side-ved-side

en: Tim  Showalter  <tjs@andrew.cmu.edu>
no: Tim Showalter <tjs@andrew.cmu.edu>

en: Time 3D is a clock.  It uses flying balls to display the time.  The balls move and wobble around to give you the impression your graphic workstation with its many XStone is doing something.
no: Tid 3D er en klokke. Den bruker flygende baller til å vise tiden. Ballene beveger seg rundt og skjelver for å gi deg intrykket av at din grafiske arbeidsstasjon, med sine mange XStone, faktisk gjør noe.

en: Time between redraws.
no: Tid mellom opptegning.

en: Time between redraws:
no: Tid mellom opptegning:

en: Time finished product is shown.
no: Produket av tiden før ferdigstilling vises.

en: Time to fade away.
no: Tid før forsvinning.

en: Time to show each picture.
no: Visningstid for hvert bilde.

en: Toolbar Options
no: Alternativer for verktøylinje

en: Toolbar buttons have relieved border
no: Verktøylinjeknapper har avslepen kant

en: Toolbars have line separators
no: Verktøylinjer har linjeseparatorer

en: Toolbars have relieved border
no: Verktøylinjer har avslepen kant

en: Toolbars have text labels
no: Verktøylinjer har tekstetiketter

en: Top
no: Øverst

en: Toplevel
no: Toppnivå

en: Trail
no: Spor

en: Trails
no: Spor

en: Transparent
no: Gjennomsiktig

en: Triangle
no: Triangel

en: Try
no: Prøv

en: Twist
no: Vridning

en: Twist speed:
no: Bevegelsestid:

en: Twist:
no: Vridning:

en: Two
no: To

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
no: Skriv inn filtypen for denne MIME-typen (uten punktum).
    Du kan oppgi flere filtyper adskilt med mellomrom,
    for eksempel: html htm

en: URL Handlers
no: URL-håndterere

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown file format
no: Ukjent filformat

en: Use GNOME to set background
no: Bruk GNOME til å sette bakgrunnen

en: Use Viewer
no: Bruk visningsprogram

en: Use XOR drawing function.
no: Bruk XOR tegnefunksjonen.

en: Use a gradient fill for the background
no: Bruk gradvis fyll for bakgrunnen

en: Use a gradient of colors between circles.
no: Bruk en fargegradient mellom sirklene.

en: Use a solid fill for the background
no: Bruk helfylt bakgrunn

en: Use additive color model.
no: Bruk additiv fargemodell.

en: Use color when drawing.
no: Bruk farge under tegning.

en: Use custom font.
no: Bruk egendefinert skrifttype.

en: Use lissajous figures to get points.
no: Bruk lissajous figurer til å hente punkter.

en: Use power management.
no: Bruk strømstyring.

en: Use raw shapes
no: Bruk rå former

en: Use red/blue 3d seperation.
no: Bruk rød/blå 3D-separasjon.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
no: Bruk statuslinje i stedet for dialog hvis mulig

en: User Font
no: Brukerdefinert skrifttype

en: User Interface
no: Brukergrensesnitt

en: User Name:
no: Brukernavn:

en: Vertical Gradient
no: Vertikal gradient

en: Vertical roll.
no: Vertikal rulling.

en: View as %s
no: Vis som %s

en: Vines
no: Lianer

en: Volume
no: Volum

en: Wallpaper
no: Bakgrunn

en: Wallpaper Selection
no: Bakgrunnsvalg

en: Warning:
no: Advarsel:

en: Whales, dolphins and sharks swimming around, in 3D
no: Hvaler, delfiner og haier svømmer rundt. I 3D

en: When the figure is complete, epicycle pauses this number of seconds.
no: Antall sekunder epiycle venter når figuren er komplett.

en: Wide
no: Bred

en: Width of segment:
no: Bredden på segmentet:

en: Window Manager
no: Vindushåndterer

en: Window manager is session managed
no: Vindushåndtereren er sesjonsstyrt

en: Wobble
no: Skjelving

en: Wobble:
no: Skjelving:

en: Worm
no: Orm

en: X ID of the socket it's plugged into
no: X-id til socketen den er pluggen inn i

en: Xflame
no: Xflamme

en: You cannot delete the current Window Manager
no: Du kan ikke slette aktiv vindushåndterer

en: You must enter a command.
no: Du må oppgi en kommando.

en: You must enter a name.
no: Du må oppgi et navn.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
no: Du har byttet vindushåndterer. For å lagre denne endringen må du lagre 
    denne sesjonen. Dette kan gjøres ved å velge "Lagre aktiv sesjon" under 
    "Innstillinger" i hovedmenyen, eller ved å velge "Lagre denne sesjonen" 
    når du logger ut.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
no: Du har byttet vindushåndterer. For å lagre denne endringen må du lagre 
    den aktive sesjonen. Dette kan gjøres ved å velge "Lagre aktiv sesjon" 
    under, eller du kan lagre den senere. Dette kan gjøres ved å velge 
    "Lagre aktiv sesjon" under "Innstillinger" i hovedmenyen, eller ved å 
    velge "Lagre denne sesjonen" når du logger ut.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
no: en initieringsfeil oppstod under start av 'background-properties-capplet'.
    avbryter...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
no: en initieringsfeil oppstod under start av 'keyboard-properties-capplet'.
    avbryter...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
no: en initieringsfeil oppstod under start av 'mouse-properties-capplet'.
    avbryter...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
no: en initialiseringsfeil oppstod under start av 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
no: en initieringsfeil oppstod under start av 'wm-properties-capplet'.
    avbryter...

en: capplet-command to be run.
no: capplet-kommando som skal kjøres.

en: color
no: farge

en: color-cycle
no: fargeskifting

en: delay
no: pause

en: draws pseudo-fractal geometric patterns
no: tegner pseudo-fraktale geometriske mønstre

en: handler:
no: håndterer:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
no: cappletens id -- tildelt av kontrollsenteret

en: none
no: ingen

en: seconds
no: sekunder

en: simulates fireworks
no: simulerer fyrverkeri

en: squishy transparent oil and bubbles
no: utflytende gjennomsiktig olje og bobler

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
no: wm-properties-capplet: Kunne ikke initialisere vindushåndtereren.
    	'%s' startet ikke

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
no: wm-properties-capplet: Kunne ikke initialisere vindushåndtereren.
    	En annen vindushåndterer kjører allerede og kunne ikke drepes
