gdm 2.5.0.90 - en to no translation catalogue (667 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
no: 
    ... Filen er for lang til å vises ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
no: 
    Autentisering feilet. Sjekk store og små bokstaver.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
no: 
    Kan ikke endre ditt passord. Du vil ikke kunne logge inn. Vennligst prøv igjen senere, eller kontakt din systemadministrator.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
no: 
    Kan ikke sette din brukergruppe. Du vil ikke kunne logge inn. Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
no: 
    Ugyldig brukernavn eller passord. Det må tas hensyn til små/store bokstaver.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
no: 
    Endring av autentiseringstoken feilet. Vennligst prøve igjen senere eller kontakt systemadministrator.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert tilgang til systemet midlertidig.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert din tilgang til systemet midlertidig.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
no: 
    Systemadministrator har deaktivert din konto.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
no: 
    Systemadministrator kan ikke logge inn fra denne skjermen

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
no: (Du kan skifte konsoll ved å trykke ctrl-alt pluss en funksjonstast, slik som ctrl-alt-F7 for å gå til konsoll 7. X-tjenere kjører vanligvis på konsoll 7 og høyere.)

en: %a %b %d, %l:%M %p
no: %a %d %b, %H:%M

en: %s could not be opened
no: %s: kunne ikke åpnes

en: %s language selected
no: språk %s valgt

en: %s not a regular file!
no: %s er ikke en vanlig fil!

en: %s session selected
no: %s sesjon valgt

en: %s: %s does not exist but must exist.
no: %s: %s eksisterer ikke men kreves.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
no: %s: %s er større enn maksimum filstørrelse spesifisert av systemadministrator.

en: %s: %s is not a regular file.
no: %s: %s er ikke en vanlig fil.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
no: %s: %s eies ikke av uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
no: %s: %s er skrivbar av gruppe.

en: %s: %s is writable by group/other.
no: %s: %s er skrivbar av gruppe/andre.

en: %s: %s is writable by other.
no: %s: %s er skrivbar av andre.

en: %s: Aborting display %s
no: %s: Avbryter skjerm %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
no: %s: Autentiseringskatalog %s eksisterer ikke. Avbryter.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
no: %s: Autentiseringskatalog %s har ikke riktige tilgangsrettigheter %o. Skal være %o. Avbryter.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
no: %s: Autentiseringskatalog %s er ikke en katalog. Avbryter.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
no: %s: Autentiseringskatalog %s er eies ikke av bruker %s, gruppe %s. Avbryter.

en: %s: Bad address
no: %s: Ugyldig adresse

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
no: %s: BaseXsession er tom. Bruker %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
no: %s: Kan ikke finne gdm-gruppe (%s). Avbryter.

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
no: %s: Kan ikke finne gdm-bruker (%s). Avbryter!

en: %s: Can't fork Xserver process!
no: %s: Kan ikke kjøre Xserver-prosess!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
no: %s: Kan ikke kjøre gdmchooser-prosess

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
no: %s: Kan ikke kjøre fork() for gdmgreeter-prosess

en: %s: Can't fork script process!
no: %s: Kan ikke kjøre skript-prosess!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
no: %s: Kan ikke initiere rør til gdmchooser

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
no: %s: Kan ikke åpne rør til gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
no: %s: Kan ikke åpne fifo!

en: %s: Cannot create pipe
no: %s: Kan ikke opprette rør

en: %s: Cannot find a free display number
no: %s: Kan ikke finne et ledig skjermnummer

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
no: %s: Kan ikke finne eller kjøre Xsession-skriptet. Prøver med feilsikker GNOME

en: %s: Cannot fork to display error/info box
no: %s: Kan ikke starte dialogen

en: %s: Cannot get local addresses!
no: %s: Kan ikke hente lokale adresser!

en: %s: Cannot safely open %s
no: %s: Kan ikke åpne %s på en sikker måte

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
no: %s: Kan ikke starte velkomst ved forsøk på å bruke standard: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
no: %s: Kan ikke starte velkomst med gtk-moduler: %s. Prøver uten modulene

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
no: %s: Velger ikke funnet eller kan ikke kjøres av gdm-brukeren

en: %s: Could not become %s. Aborting.
no: %s: Kunne ikke bli %s. Avbryter.

en: %s: Could not bind socket
no: %s: Kunne ikke binde til socket

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
no: %s: Kunne ikke binde til XDMCP-socket!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
no: %s: Kunne ikke opprette XDMCP buffer!

en: %s: Could not create socket!
no: %s: Kunne ikke lage socket!

en: %s: Could not exec %s %s %s
no: %s: Kunne ikke kjøre %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
no: %s: Kunne ikke hente ut autentiseringsliste fra pakke

en: %s: Could not get server hostname: %s!
no: %s: Fikk ikke tjenerens vertsnavn: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
no: %s: Kunne ikke låse cookie-fil %s

en: %s: Could not make FIFO
no: %s: Kunne ikke lage FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
no: %s: Kunne ikke lage ny cookie-fil i %s

en: %s: Could not make socket
no: %s: Kunne ikke lage socket

en: %s: Could not open FIFO
no: %s: Kunne ikke åpne FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
no: %s: Kunne ikke åpne cookie-fil %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
no: %s: Kunne ikke åpne loggfil for skjerm %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
no: %s: Kunne ikke åpne ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read Authentication Data
no: %s: Kunne ikke lese autentiseringsdata

en: %s: Could not read Authentication Names
no: %s: Kunne ikke lese autentiseringsnavn

en: %s: Could not read Authorization List
no: %s: Kunne ikke lese autorisasjonslisten

en: %s: Could not read Client Address
no: %s: Kunne ikke lese klientens adresse

en: %s: Could not read Connection Type
no: %s: Kunne ikke lese forbindelsestype

en: %s: Could not read Display Class
no: %s: Kunne ikke lese skjermklasse

en: %s: Could not read Display Number
no: %s: Kunne ikke lese skjermnummer

en: %s: Could not read Manufacturer ID
no: %s: Kunne ikke lese produsent-ID

en: %s: Could not read Session ID
no: %s: Kunne ikke lese sesjons-ID

en: %s: Could not read XDMCP header!
no: %s: Kunne ikke lese XDMCP header!

en: %s: Could not read address
no: %s: Kunne ikke lese adresse

en: %s: Could not read display address
no: %s: Kunne ikke lese adresse for skjerm

en: %s: Could not read display port number
no: %s: Kunne ikke lese portnummer for skjerm

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
no: %s: Kunne ikke sette opp miljø for %s. Avbryter.

en: %s: Could not write cookie
no: %s: Kunne ikke skrive informasjonskapsel

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
no: %s: Kunne ikke skrive ny autorisasjonsoppføring. Muligens tom for diskplass

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
no: %s: Kunne ikke skrive ny autorisasjonsoppføring: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
no: %s: Kunne ikke sette gruppe-id til %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
no: %s: Kunne ikke sette gruppe-id til 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
no: %s: Kunne ikke sette bruker-id til %d

en: %s: Directory %s does not exist.
no: %s: Katalogen %s eksisterer ikke.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
no: %s: Skjerm %s er opptatt. Prøver et annet skjermnummer.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
no: %s: Skjerm nummer %d er i bruk! Vil bruke %d

en: %s: Empty server command for display %s
no: %s: Tjenerkommandoen for skjerm %s er tom

en: %s: Empty server command, using standard one.
no: %s: Tom tjenerkommando, bruker forvalgt.

en: %s: Error forking user session
no: %s: Feil under kjøring av brukersesjon

en: %s: Error in checksum
no: %s: Feil i sjekksum

en: %s: Error opening a pipe: %s
no: %s: Feil under åpning av et rør: %s

en: %s: Error setting %s to %s
no: %s: Feil under setting  av %s til %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
no: %s: Feil under setting av signal %d til %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
no: %s: Feil under oppsett av signalhåndterer for %s: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
no: %s: Feil under oppsett av CHLD signalhåndtereren

en: %s: Error starting chooser on display %s
no: %s: Feil under oppstart av velger på skjerm %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
no: %s: Feil under oppstart av velkomst på skjerm %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
no: %s: Kjøring av PostLogin-skript returnerte > 0. Avbryter.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
no: %s: Kjøring av PreSession skript returnerte > 0. Avbryter.

en: %s: Failed checksum from %s
no: %s: Feilet sjekksum fra %s

en: %s: Failed creating pipe
no: %s: Kan ikke opprette rør

en: %s: Failed executing: %s
no: %s: Feil under kjøring: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
no: %s: Feil under starting av gdm slaveprosess for %s

en: %s: Failed starting: %s
no: %s: Feil under oppstart: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
no: %s: Fatal X feil - Starter %s på nytt

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
no: %s: Mottok KEEPALIVE fra bannlyst vert %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
no: %s: Mottok Manage fra bannlyst vert %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
no: %s: Mottok REQUEST fra bannlyst vert %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
no: %s: Velkomst ikke funnet eller kan ikke kjøres av gdm-brukeren

en: %s: Halt failed: %s
no: %s: Nedstenging feilet: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
no: %s: Hjemmekatalog for %s: '%s' eksisterer ikke!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
no: %s: Overser suspekt cookie-fil %s

en: %s: Incorrect XDMCP version!
no: %s: Feil XDMCP versjon!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
no: %s: Ugyldig tjenerlinje i konfigurasjonsfil. Ignorerer!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
no: %s: Katalog for logger, %s, eksisterer ikke eller er ikke en katalog. Bruker ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
no: %s: Ingen Exec-linje i sesjonsfilen: %s, starter feilsikker GNOME.

en: %s: No XDMCP support
no: %s: Ingen støtte for XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
no: %s: Ingen konfigurasjonsfil: %s. Bruker forvalg.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
no: %s: daemon/ServAuthDir ikke spesifisert.

en: %s: No greeter specified.
no: %s: Ingen velkomst spesifisert.

en: %s: No remote greeter specified.
no: %s: Ingen velkomst spesifisert.

en: %s: No sessions directory specified.
no: %s: Ingen sesjonskatalog spesifisert.

en: %s: Reboot failed: %s
no: %s: Omstart feilet: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
no: %s: Ekstern velkomst ikke funnet eller kan ikke kjøres av gdm-brukeren

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
no: %s: Root kan ikke logges inn automatisk, slår av automatisk innlogging

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
no: %s: Root kan ikke logges inn automatisk, slår av tidsbestemt innlogging

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
no: %s: Kjører skriptet XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
no: %s: Tjeneren skulle startes av uid %d, men denne brukeren eksisterer ikke

en: %s: Session directory %s not found!
no: %s: Sesjonskatalog %s ble ikke funnet!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
no: %s: Forvalgt X-tjener ikke funnet. Prøver alternativer

en: %s: String too long!
no: %s: Strengen er for lang!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
no: %s: Gruppen for gdm bør ikke være root. Avbryter!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
no: %s: Bruker for gdm bør ikke være root. Avbryter!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
no: %s: TimedLoginDelay mindre enn 5, bruker 5.

en: %s: Trying failsafe X server %s
no: %s: Prøver feilsikker X-tjener %s

en: %s: Unknown opcode from host %s
no: %s: Ukjent opkode fra vert %s

en: %s: User not allowed to log in
no: %s: Bruker har ikke tillatelse til å logge inn

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
no: %s: Bruker passerte autentisering men getpwnam(%s) feilet.!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
no: %s: XDMCP slått av og ingen lokale tjenere definert. Avbryter!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
no: %s: XDMCP er slått av og ingen lokale tjenere definert. Legger til %s på :%d for å tillate konfigurasjon!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
no: %s: XDMCP ble slått på selv om det ikke er støttet, deaktiverer

en: %s: Xserver not found: %s
no: %s: Xserver ikke funnet: %s

en: %s: cannot fork
no: %s: kan ikke kjøre

en: %s: cannot open display %s
no: %s: kan ikke åpne skjerm %s

en: %s: fork() failed!
no: %s: fork() feilet!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
no: %s: gnome-session ble ikke funnet for en feilsikker gnome sesjon, prøver xterm

en: %s: initgroups() failed for %s
no: %s: initgroups() feilet for %s

en: %s: setsid() failed: %s!
no: %s: setsid() feilet: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
no: %s: setusercontext() feilet for %s. Avbryter.

en: %sWelcome to %s%s
no: %sVelkommen til %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
no: © 2002 Bond, James Bond

en: (c) 2002 GNOME
no: © 2002 GNOME

en: (current) UNIX password:
no: (nåværende) UNIX-passord:

en: (memory buffer
no: (minnebuffer

en: (memory buffer)
no: (minnebuffer)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
no: En grafisk applikasjon for konfigurasjon av GNOME Display Manager (GDM)

en: A-M|Albanian
no: A-M|Albansk

en: A-M|Amharic
no: A-M|Amharisk

en: A-M|Arabic (Egypt)
no: A-M|Arabisk (Egypt)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
no: A-M|Arabisk (Libanon)

en: A-M|Azerbaijani
no: A-M|Aserbajdsjansk

en: A-M|Basque
no: A-M|Baskisk

en: A-M|Belarusian
no: A-M|Hviterussisk

en: A-M|Bosnian
no: A-M|Bosnisk

en: A-M|Bulgarian
no: A-M|Bulgarsk

en: A-M|Catalan
no: A-M|Katalansk

en: A-M|Chinese (simplified)
no: A-M|Kinesisk (forenklet)

en: A-M|Chinese (traditional)
no: A-M|Kinesisk (tradisjonell)

en: A-M|Croatian
no: A-M|Kroatisk

en: A-M|Czech
no: N-Z|Tjekkisk

en: A-M|Danish
no: A-M|Dansk

en: A-M|Dutch
no: N-Z|Nederlandsk

en: A-M|English
no: A-M|Engelsk

en: A-M|English (American)
no: A-M|Engelsk (Amerikansk)

en: A-M|English (Australian)
no: A-M|Engelsk (Australsk)

en: A-M|English (British)
no: A-M|Engelsk (Britisk)

en: A-M|English (Canadian)
no: A-M|Engelsk (Kanadisk)

en: A-M|English (Ireland)
no: A-M|Engelsk (Irsk)

en: A-M|Estonian
no: A-M|Estisk

en: A-M|Finnish
no: A-M|Finsk

en: A-M|French
no: A-M|Fransk

en: A-M|Galician
no: A-M|Galisisk

en: A-M|German
no: N-Z|Tysk

en: A-M|Greek
no: A-M|Gresk

en: A-M|Hebrew
no: A-M|Hebraisk

en: A-M|Hungarian
no: N-Z|Ungarsk

en: A-M|Icelandic
no: A-M|Islandsk

en: A-M|Indonesian
no: A-M|Indonesisk

en: A-M|Irish
no: A-M|Irsk

en: A-M|Italian
no: A-M|Italiensk

en: A-M|Japanese
no: A-M|Japansk

en: A-M|Korean
no: A-M|Koreansk

en: A-M|Latvian
no: A-M|Latvisk

en: A-M|Lithuanian
no: A-M|Litauisk

en: A-M|Macedonian
no: A-M|Makedonsk

en: A-M|Mongolian
no: A-M|Mongolsk

en: ADDRESS
no: ADRESSE

en: A_dd host:
no: L_egg til vert:

en: Abort login
no: Avbryt innlogging

en: Accessibility
no: Tilgjengelighet

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
no: Tillat kjøring av XDMCP-velgr fra påloggingsbildet

en: Allow _root to login with GDM
no: La _root logge på via GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
no: Tillat k_onfigurasjon fra påloggingsbildet

en: Allow remote _timed logins
no: Tillat _tidsbestemt pålogging

en: Allow root to login r_emotely with GDM
no: La root logge på _eksternt via GDM

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
no: Alltid nekt TCP-tilkoblinger til _X-tjeneren (deaktiverer alle eksterne tilkoblinger)

en: Always use 24 hour cloc_k format
no: Alltid bruk 24-timers _klokkeformat

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av et element av brukergrensesnittet %s%s fra fil %s. widget av CList-type må ha %d kolonner. En mulig årsak er at glade grensesnittfilen er korrupt. %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå. Du bør sjekke installasjonen av %s eller reinstallere %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av element %s%s av brukergrensesnittet fra fil %s. En mulig årsak kan være at glade grensesnittbeskrivelsen er korrupt. %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå. Du bør sjekke installasjonen av %s eller reinsallere %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
no: En feil oppsto under lasting av brukergrensesnitt fra fil %s. En mulig årsak er at beskrivelsen av brukergrensesnittet ikke kunne finnes. %s kan ikke fortsette og vil avslutte nå. Du bør sjekke installasjonen av %s eller installere %s på nytt.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
no: En feil har oppstått under forsøk på å kontakte innloggingsskjermene. Alle oppdateringer er kanskje ikke aktivert.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
no: En intern feil oppsto. Du vil ikke kunne logge inn.
    Vennligst prøv igjen senere eller kontakt din systemadministrator.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
no: Svar på spørsmål her og trykk Linjeskift når du er ferdig. Trykk F10 for å få en meny.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
no: Arkivet inneholder ikke en GdmGreeterTheme.info-fil

en: Archive is not of a single subdirectory
no: Arkivet består ikke av en enkelt underkatalog

en: Archive is not of a subdirectory
no: Arkivet består ikke av en underkatalog

en: Are you sure you want to reboot the machine?
no: Er du sikker på at du vil starte maskinen på nytt?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
no: Er du sikker på at du vil slå av maskinen?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
no: Er du sikker på at du vil sette maskinen i hvilemodus?

en: Authenticate before running --command
no: Autentiser før kjøring av --command

en: Authentication failed
no: Autentisering feilet

en: Authentication failure!
no: Autentiseringfeil!

en: Authentication token change failed for user %s
no: Endring av autentiseringstoken feilet for bruker %s

en: Author:
no: Forfatter:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
no: Automatisk innlogging til superbrukerkontoen (root) er ikke tillatt.

en: Automatic Login
no: Automatisk innlogging

en: Automatic login
no: Automatisk innlogging

en: Background
no: Bakgrunn

en: Browse
no: Bla gjennom

en: COMMAND
no: KOMMANDO

en: C_onnect
no: K_oble til

en: Can not get username
no: Kan ikke finne brukernavn

en: Can not start fallback console
no: Kan ikke starte reservekonsoll

en: Can't disable xscreensaver display hacks
no: Kan ikke slå av xscreensaver skjerm-hack

en: Can't find PAM configuration for gdm.
no: Kan ikke finne PAM-konfigurasjonsfil for gdm.

en: Can't lock screen
no: Kan ikke låse skjermen

en: Can't open %s for writing
no: Kunne ikke åpne %s for skriving

en: Can't open DefaultImage: %s!
no: Kunne ikke åpne DefaultImage: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
no: Kan ikke åpne DefaultImage: %s. Stopper ansiktsvisning!

en: Can't open default host icon: %s
no: Kunne ikke åpne forvalgt ikon for vert: %s

en: Can't set EGID to user GID
no: Kan ikke sette EGID til brukers GID

en: Can't set EUID to user UID
no: Kan ikke sette EUID til brukers UID

en: Can't set PAM_RHOST=%s
no: Kan ikke sette PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
no: Kan ikke sette PAM_TTY=%s

en: Can't write to %s: %s
no: Kan ikke skrive til %s: %s

en: Cannot change display
no: Kan ikke bytte skjerm

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
no: Kan ikke kommunisere med GDM (GNOME Display Manager).

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
no: Kan ikke kommunisere med gdm, kanskje en gammel versjon kjørrer.

en: Cannot connect to remote server
no: Kan ikke koble til ekstern tjener

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
no: Kan ikke finne "xterm" for en feilsikker sesjon.

en: Cannot find host
no: Kan ikke finne vert

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
no: Kan ikke finne eller kjøre det grunnleggende sesjonsskriptet. Prøver med feilsikker GNOME-sesjon.

en: Cannot get passwd structure for %s
no: Kan ikke finne passwd-data for %s

en: Cannot load user interface
no: Kan ikke laste brukergrensesnitt

en: Cannot open file
no: Kan ikke åpne fil

en: Cannot run chooser
no: Kan ikke kjøre velger

en: Cannot set user group for %s
no: Kan ikke sette brukergruppe for %s

en: Cannot setup pam handle with null display
no: Kan ikke sette opp pam håndterer uten skjerm

en: Cannot start new display
no: Kan ikke starte ny skjerm

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
no: Kan ikke starte velgerprogrammet. Du vil ikke kunne logge inn. Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: Cannot start the greeter
no: Kan ikke starte velkomst

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
no: Kan ikke starte velkomstprogrammet. Du vil ikke kunne logge inn. Denne skjermen vil deaktiveres. Prøv å logge inn på andre måter og rediger konfigurasjonsfilen

en: Cannot start the session due to some internal error.
no: Kan ikke starte sesjonen pga en intern feil.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
no: Kan ikke skrive PID-fil %s. Kan være tom for diskplass. Feil: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
no: Kan ikke skrive PID-fil %s. Kan være tom for diskplass. Feil: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
no: Endre bildet som skal vises i GDM's (innloggingshåndtererens) ansiktsviser

en: Change to _Existing Display
no: Bytt til _eksisterende skjerm

en: Choose a Session
no: Velg en sesjon

en: Choose a ho_st to connect to:
no: Velg en _vert du vil koble til:

en: Choose an Action
no: Velg en handling

en: Choose server
no: Velg tjener

en: Choose the X server to start
no: Velg X-tjener som skal kjøres

en: Circles
no: Sirkler

en: Client address to return in response to xdm
no: Klientadresse som skal returneres i svar til xdm

en: Co_lor
no: _Farge

en: Configuration is not correct
no: Konfigurasjonen er ikke korrekt

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
no: Konfigurer GDM (denne innloggingshåndtereren). Dette krever root-passordet.

en: Connection type to return in response to xdm
no: Tilkoblingstype som skal returneres i svar til xdm

en: Copyright:
no: Opphavsrett:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
no: Kunne ikke kjøre konfigurasjonsprogrammet. Sjekk at stien er satt riktig i konfigurasjonsfilen.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
no: Kunne ikke kjøre konfigurasjonsprogrammet. Sjekk at stien er satt riktig i konfigurasjonsfilen. Vil forsøke å starte det fra forvalgt lokasjon.

en: Could not find a free display number
no: Kunne ikke finne en ledig skjerm

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
no: Kunne ikke finne GNOME-installasjonen, vil forsøke å kjøre sesjonen «Feilsikker xterm».

en: Could not fork a new process!
no: Kunne ikke kjøre en ny prosess!

en: Could not set signal mask!
no: Kunne ikke sette signalmaske!

en: Could not setgid %d. Aborting.
no: Kunne ikke kjøre setgid %d. Avbryter.

en: Couldn't authenticate user
no: Kunne ikke autentisere bruker

en: Couldn't authenticate user "%s"
no: Kunne ikke autentisere bruker «%s»

en: Couldn't open session for %s
no: Kunne ikke åpne sesjon for %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
no: Kunne ikke sette kontohåndtering for %s

en: Couldn't set credentials for %s
no: Kunne ikke sette credentials for %s

en: D_isconnect
no: Ko_ble fra

en: Debugging output
no: Feilsøkingsinformasjon

en: Default System Session
no: Forvalgt sesjon for systemet

en: Denied XDMCP query from host %s
no: Nektet XDMCP spørring fra vert %s

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Details: %s
no: Detaljer: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
no: Fikk ikke noe svar fra vert «%s» etter %d sekunder. Kanskje verten ikke er oppe, eller ikke er villig til å støtte en påloggingssesjon akkurat nå. Vennligst prøv igjen senere.

en: Did not receive response from server
no: Fikk ikke noe svar fra tjeneren

en: Display
no: Skjerm

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
no: Skjerm %s er opptatt, en annen X-tjener kjører allerede.

en: Display %s on virtual terminal %d
no: Skjerm %s på virtuell terminal %d

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
no: Skjerm '%s' kan ikke åpnes av Xnest

en: Displays per _host:
no: Skjermer per _vert:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
no: Utfør direkte spørring istedet for indirekte (velger)

en: Do not fork into the background
no: Ikke kjør fork() og gå til bakgrunnen

en: Do not lock current screen
no: Ikke lås aktiv skjerm

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
no: Vil du virkelig fjerne temaet «%s» fra systemet?

en: Don't check for running gdm
no: Ikke sjekk om gdm kjører

en: Doubleclick on the user
    to log in
no: Dobbeltklikk på bruker
    for å logge inn

en: Doubleclick on the user to log in
no: Dobbeltklikk på bruker for å logge inn

en: Enable _XDMCP
no: Aktiver _XDMCP

en: Enable _accessibility modules
no: Aktiviser moduler for _tilgjengelighet

en: Enter new UNIX password:
no: Skriv inn nytt UNIX-passord:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
no: Skriv inn passord for root
    for å kjøre konfigurasjonen.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
no: Feil ved flagg %s: %s.
    Kjør «%s --help» for å se en full liste over tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Error while changing NIS password.
no: Feil under endring av NIS-passord.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
no: Feil under forsøk på å kjøre (%s)
    som er lenket til (%s)

en: Error! Unable to set executable context.
no: Feil! Kan ikke sette kontekst for kjøringsmiljø.

en: Exit the application
no: Avslutt applikasjonen

en: Extra options for Xnest
no: Ekstra flagg for Xnest

en: Failed to restart self
no: Feil under gjenoppstarting

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
no: Gjentatte feil under oppstart av X-tjeneren over en kort tidsperiode; stenger skjerm %s

en: Failsafe Gnome
no: Feilsikker GNOME

en: Failsafe _Gnome
no: Feilsikker _GNOME

en: Failsafe _Terminal
no: Feilsikker _terminal

en: Failsafe xterm
no: Feilsikker xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
no: Fil %s kan ikke åpnes for lesing
    Feil: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
no: Fil %s kan ikke åpnes for skriving
    Feil: %s

en: File does not exist
no: Filen eksisterer ikke

en: File not a tar.gz or tar archive
no: Filen er ikke eller et tar arkiv

en: Flexible server request denied: Not authenticated
no: Fleksibel tjenerforespørsel nektet: Ikke autentisert

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
no: GDM (GNOME Display Manager) kjører ikke.

en: GDM Host Chooser
no: GDM vertsvelger

en: GDM Login
no: GDM innlogging

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
no: GDM kunne ikke skrive en ny autorisasjonsoppføring til disk. Muligens tom for diskplass. %s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
no: GDM kunne ikke skrive til din autorisasjonsfil. Dette kan bety at du er tom for diskplass, eller at din hjemmekatalog ikke kunne åpnes for skriving. Uansett vil det ikke være mulig å logge inn. Vennligst kontakt din systemadministrator

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
no: GDM oppdaget at nedstenging eller omstart pågår.

en: GDM is not running
no: GDM kjører ikke

en: GDM restarting ...
no: GDM starter på nytt...

en: GNOME Art variation of Circles
no: GNOME kunstvariasjon av Sirkler

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
no: GNOME kunstvariasjon av Sirkler med en ansiktsviser

en: GNOME Artists
no: GNOME kunstnere

en: GNOME Desktop Manager
no: GNOME skrivebordshåndterer

en: General
no: Generell

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
no: Glade filen er på crack! Sjekk at korrekt fil er installert!
    fil: %s widget %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
no: Glade filen er på crack! Sjekk at korrekt fil er installert!
    fil: %s widget: %s forventet antall clist-kolonner: %d

en: Graphical greeter
no: Grafisk velkomst

en: Greeter
no: Velkomst

en: Happy GNOME
no: Glad GNOME

en: Happy GNOME with Browser
no: Glad GNOME med leser

en: Honour _indirect requests
no: Ta hensyn til _indirekte forespørsler

en: How to use this application
no: Hvordan bruke denne applikasjonen

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
no: Kan ikke finne vert «%s». Du har kanskje skrevet feil navn.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Sannsynligvis er den ikke satt opp riktig. Vil du se utskrift fra X-tjeneren for å diagnosere probmenet?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Den er sannsynligvis ikke konfigurert riktig. Du vil måtte logge inn på et konsoll og kjøre X-konfigurasjonsprogrammet. Start så GDM på nytt.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Den er sannsynligvis ikke konfigurert riktig. Du vil måtte logge inn på et konsoll og kjøre X-konfigurasjonsprogrammet. Start så GDM på nytt.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
no: Kan ikke starte X-tjeneren (ditt grafiske grensesnitt). Det ser ut til at pekeren (musen) ikke er satt opp riktig. Vil du se utskrift fra X-tjeneren for å diagnosere probmenet?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
no: Kunne ikke starte X-tjeneren
    (ditt grafiske miljø)
    på grunn av en intern feil.
    Vennligst kontakt din systemadministrator
    eller sjekk din syslog for å finne ut hva
    som er feil. I mellomtiden vil denne
    skjermen slås av. Vennligst start gdm på
    nytt når problemet er rettet.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
no: Kunne ikke starte vanlig X-tjener (ditt grafiske miljø) og kjører derfor en feilsikker X-tjener. Du bør logge inn og konfigurere X-tjeneren riktig.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
no: Kunne ikke starte forvalgt velkomst. Denne skjermen vil avbryte og du vil kanskje måtte logge inn via andre metoder og rette opp installasjonen av gdm

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
no: Kunne ikke starte din sesjon og har derfor startet feilsikker xterm-sesjon. Vinduer får nå kun fokus hvis du har markøren over dem. For å avslutte denne sesjonen må du skrive «exit» i vinduet i øvre venstre hjørne

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
no: Deaktiverer denne X-tjeneren for nå. Start GDM på nytt når den er konfigurert riktig.

en: I will now try to restart the X server again.
no: Prøver å starte X-tjeneren på nytt igjen.

en: Icon
no: Ikon

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
no: Hvis du fremdeles vil bruke denne funksjonen må du enten starte GDM selv eller spørre din systemadministrator om å starte GDM.

en: Indirect XDMCP is not enabled
no: Indirekte XDMCP er ikke aktivert

en: Internal error on passwdexpired
no: Intern feil med passwdexpired

en: Invalid server command '%s'
no: Ugyldig tjenerkommando '%s'

en: Just For _This Session
no: Kun for _denne sesjonen

en: Just _Log In
no: Bare _logg inn

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
no: Bare kjør Xnest, ingen spørring (ingen velger)

en: L_ocal:
no: L_okal:

en: Language %s does not exist, using %s
no: Språk %s eksisterer ikke. Bruker %s

en: Last
no: Forrige

en: Last login:
    %s
no: Siste innlogging:
    %s

en: Listen on _UDP port:
no: Lytt på _UDP-port:

en: Log in anyway
no: Logg inn likevel

en: Log in as another user inside a nested window
no: Logg inn som en annen bruker i et nytt vindu

en: Log in as another user without logging out
no: Logg inn som en annen bruker uten å logge ut

en: Log in using the default system language
no: Logg inn med systemets forvalgte språk

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
no: Logg inn med språket du brukte ved forrige innlogging

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
no: Logg inn med sesjonen du brukte ved forrige innlogging

en: Login Photo
no: Påloggingsbilde

en: Login Screen Setup
no: Oppsett av innloggingsskjerm

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
no: Logg inn en bruker automa_tisk etter spesifisert antall sekunder

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
no: Lyd for innlogging forespurt på ikke-lokal skjerm. Andre mulige feil kan være at avspillingsprogrammet ikke kan kjøre eller at lyden ikke eksisterer

en: Make _Default
no: Bruk som _forvalg

en: Make a _sound when login window is ready
no: Spill en _lyd når innloggingsvinduet er klart

en: Master halting...
no: Sjef stopper...

en: Master rebooting...
no: Sjef starter på nytt...

en: Master suspending...
no: Sjef går i dvale...

en: Max p_ending indirect requests:
no: Maksimalt antall utestående _indirekte forespørsler:

en: Maximum _pending requests:
no: Maksimalt antall _utestående forespørsler:

en: Maximum _remote sessions:
no: Maksimalt antall _eksterne sesjoner:

en: Maximum _wait time:
no: Maksimal _ventetid:

en: Maximum indirect w_ait time:
no: M_aksimal indirekte ventetid:

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
no: N-Z|Norsk (bokmål)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
no: N-Z|Norsk (nynorsk)

en: N-Z|Persian
no: N-Z|Persisk

en: N-Z|Polish
no: N-Z|Polsk

en: N-Z|Portuguese
no: N-Z|Portugisisk

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
no: N-Z|Portugisisk (Brasiliensk)

en: N-Z|Romanian
no: N-Z|Rumensk

en: N-Z|Russian
no: N-Z|Russisk

en: N-Z|Serbian
no: N-Z|Serbisk

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
no: N-Z|Serbisk (Jekavisk)

en: N-Z|Serbian (Latin)
no: N-Z|Serbisk (Latin)

en: N-Z|Slovak
no: N-Z|Slovakisk

en: N-Z|Slovenian
no: N-Z|Slovensk

en: N-Z|Spanish
no: N-Z|Spansk

en: N-Z|Spanish (Mexico)
no: N-Z|Spansk (Mexico)

en: N-Z|Swedish
no: N-Z|Svensk

en: N-Z|Swedish (Finland)
no: N-Z|Svensk (Finland)

en: N-Z|Turkish
no: N-Z|Tyrkisk

en: N-Z|Ukrainian
no: N-Z|Ukrainsk

en: N-Z|Vietnamese
no: N-Z|Vietnamesisk

en: N-Z|Welsh
no: N-Z|Walisisk

en: Nested display %s on virtual terminal %d
no: Innbakt skjerm %s på virtuell terminal %d

en: New Login
no: Ny innlogging

en: New Login in a Nested Window
no: Ny innlogging i et vindu

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
no: Ingen XDMCP-støtte i binærfilen. Du må rekompilere GDM med XDMCP-bibliotekene for å aktivere XDMCP-støtte.

en: No configuration was found
no: Ingen konfigurasjon ble funnet

en: No console (local) servers to be run
no: Ingen konsolltjenere (lokale) å kjøre

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
no: Ingen daemon/ServAuthDir spesifisert i konfigurasjonsfilen

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
no: Ingen forvalgt sesjonlenke funnet. Bruker Feilsikker GNOME.

en: No file selected
no: Ingen fil valgt

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
no: Ingen grensesnitt kunne lastes! (fil: %s)

en: No password supplied
no: Ingen passord oppgitt

en: No picture selected.
no: Ingen bilder valgt.

en: No screenshot available
no: Ingen skjermdump tilgjengelig

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
no: Ingen tjenere er definert i konfigurasjonsfilen og XDMCP er deaktivert. Dette må være en konfigurasjonsfeil. Har derfor startet en enkel tjener for deg. Du bør logge inn og rette konfigurasjonen. Merk at automatisk og tidsbestemt innlogging er deaktivert nå.

en: No serving hosts were found.
no: Ingen verter funnet.

en: Nobody
no: Ingen

en: Not a theme archive
no: Ikke et tema-arkiv

en: OPTIONS
no: FLAGG

en: Only root wants to run gdm
no: Bare root kan kjøre gdm

en: Open Displays
no: Åpne skjerm

en: Open a session to the selected host
no: Åpne en sesjon til valgt vert

en: Options
no: Alternativer

en: Other|POSIX/C English
no: Annet|POSIX/C engelsk

en: Password has been already used. Choose another.
no: Passordet har allerede vært brukt. Velg et annet.

en: Password of %s has expired
no: Passord for %s er utgått

en: Password unchanged
no: Passord ikke endret

en: Password:
no: Passord:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
no: Kanskje en gammel versjon av GDM kjører.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
no: Kanskje din .Xauthority-fil ikke er satt opp korrekt.

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Picture is too large
no: Bildet er for stort

en: Pin_g interval (seconds):
no: Pin_g-intervall (sekunder):

en: Ping interval (seconds):
no: Ping intervall (sekunder):

en: Ping to %s failed, whacking display!
no: Ping til %s feilet. Dæjå!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
no: Vennligst spør din systemadministrator om dette kan slås på i GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: Please ask your system administrator to install it.
no: Vennligst be systemadministrator om å installere den.

en: Please ask your system administrator to start it.
no: Vennligst spør din systemadministrator om å starte den.

en: Please enter your username
no: Vennligst skriv inn brukernavn

en: Please insert 25 cents to log in.
no: Vennligst legg på 5 kroner for å logge inn.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
no: Vennligst sjekk at Caps-lock ikke er aktivert.

en: Please type in the root (privileged user) password.
no: Vennligst skriv inn passord for root (priviligert bruker).

en: Please wait: scanning local network...
no: Vennligst vent: søker i det lokale nettverket...

en: Preserve LD_* variables
no: Bevar LD_* variabler

en: Preview:
no: Forhåndsvis:

en: Print GDM version
no: Skriv ut GDM-versjon

en: Probe the network
no: Søk på nettverket

en: Query and add this host to the above list
no: Spør og legg til denne verten i listen over

en: Query logout action request denied: Not authenticated
no: Forespørsel om handling for utlogging nektet: Ikke autentisert

en: Query vt request denied: Not authenticated
no: Forespørsel om virtuelt konsoll nektet: Ikke autentisert

en: Re_mote welcome string:
no: _Ekstern velkomstmelding:

en: Reboot
no: Omstart

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
no: Omstart eller nedstenging forespurt selv om det ikke finnes en systemmeny fra skjerm %s

en: Reboot your computer
no: Start din datamaskin på nytt

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
no: Forespurt tjener, %s, er ikke tillatt som fleksibel tjener. Bruker forvalgt tjener.

en: Restart
no: Start på nytt

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
no: Forespørsel om omstart eller nedstenging fra en ekstern skjerm %s

en: Retry _delay (seconds) :
no: _Pause før nytt forsøk (sekunder) :

en: Return to previous login
no: Gå tilbake til innlogging

en: Retype new UNIX password:
no: Skriv nytt UNIX-passord igjen:

en: Root login disallowed on display '%s'
no: Root innlogging ikke tillatt på skjerm «%s»

en: Run _XDMCP chooser
no: Kjør _XDMCP-velger

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
no: Kjør en XDMCP-velger som lar deg logge inn på forskjellige eksterne maskiner hvis de finnes.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
no: Kjør kringkasting i stedet for indirekte (velger)

en: Run in background
no: Kjør i bakgrunnen

en: STRING
no: STRENG

en: Security
no: Sikkerhet

en: Select _Language...
no: Ve_lg et språk...

en: Select _Session...
no: Veg _sesjon...

en: Select a language
no: Velg et språk

en: Select a language for your session to use:
no: Velg et språk for bruk med din sesjon:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
no: Velg et bilde som skal vises i ansiktsleseren:

en: Select new theme archive to install
no: Velg et nytt tema-arkiv som skal installeres

en: Send the specified protocol command to gdm
no: Send spesifisert protokollkommando til gdm

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men har gale rettigheter. Det skal være %o. Vennligst korriger rettighetene eller gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men denne eies ikke av bruker %s og gruppe %s. Vennligst korriger eierskap eller konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men denne eksisterer ikke. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: Autorisasjonskatalog for tjener (daemon/ServAuthDir) er satt til %s men dette er ikke en katalog. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: Server name '%s' not found, using standard server
no: Tjenernavn '%s' ikke funnet, bruker forvalgt tjener

en: Session directory is missing
no: Sesjonskatalog mangler

en: Set logout action request denied: Not authenticated
no: Forespørsel om setting av handling for utlogging nektet: Ikke autentisert

en: Show _actions menu
no: Vis meny for h_andlinger

en: Show choosable user images (_face browser)
no: Vis valgbare bilder av _brukere (ansiktsvisning)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
no: Vis menyen «Handlinger» (tidligere kjent som «System»). Hvis denne ikke er satt vil ingen av system-kommandoene være tilgjengelig (dette inkluderer omstart, nedstenging, konfigurer, velger)

en: Shut _Down
no: Slå _av

en: Shut _down the computer
no: Steng ned _datamaskinen

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
no: Steng ned systemet slik at du kan skru av datamaskinen.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
no: Steng ned din datamaskin slik at du kan skru den av.

en: Shut_down
no: Steng ne_d

en: Socket for xdm communication
no: Socket for xdm-kommunikasjon

en: Some error occured when installing the theme
no: En feil oppsto under installasjon av temaet

en: Sorry, passwords do not match
no: Beklager, passordene er ikke like

en: Sound _file:
no: Lyd_fil:

en: Standard greeter
no: Forvalgt velkomst

en: Standard server
no: Forvalgt tjener

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
no: Start første X-tjener, men vent til vi får startsignal i fifo

en: Starting a new login only works correctly on the console.
no: Start av en ny innlogging fungerer kun fra konsollet.

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
no: Velkomststreng som vises i velkomstprogrammet. Du kan sette inn %n her og det vil erstattes med navnet på din datamaskin.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
no: Velkomststreng for personer som logger inn eksternt med XDMCP. Du kan sette inn %n her og det vil erstattes med navnet på din datamaskin.

en: Sus_pend
no: _Hvilemodus

en: Sus_pend the computer
no: Se_tt datamaskinen i hvilemodus

en: Suspend your computer
no: Sett datamaskinen i hvilemodus

en: System Default
no: Systemforvalg

en: System default
no: Systemets forvalg

en: System is rebooting, please wait ...
no: Systemet starter på nytt. Vennligst vent...

en: System is shutting down, please wait ...
no: Systemet stenger ned. Vennligst vent...

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
no: X-tjeneren feilet. Kanskje den ikke er konfigurert korrekt.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
no: X-tjeneren er ikke tilgjengelig. GDM er sannsynligvis feilkonfigurert.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
no: Tillatt grense for fleksible X-tjenere er nådd.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velger versjon (%s) er ikke lik daemon versjon (%s). Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm. Vennligst start gdm daemonen på nytt eller start maskinen på nytt.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
no: Konfigurasjonsfilen inneholder en ugyldig kommando linje for innloggingsdialogen. Kjørte derfor forvalgt kommando. Vennligst rett opp din konfigurasjon.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
no: Konfigurasjonen ble ikke funnet. GDM bruker standardverdier for å kjøre denne sesjonen. Du bør logge inn og opprette en konfigurasjonsfil med GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
no: Tjeneren for denne skjermen har blitt stengt ned seks ganger de siste 90 sekundene, så det er sannsynlig at noe ikke fungerer. Venter i to minutter før nytt forsøk på skjerm %s.

en: The face browser is not configured
no: Ansiktsvisning er ikke konfigurert.

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
no: Ansiktsviseren er ikke konfigurert. Vennligst spør din systemadministrator om den kan slås på i GDM konfigurasjonsprogrammet.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: gdm-gruppe eksisterer ikke. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: gdm-gruppe er satt til å være root, men dette tillates ikke siden det kan være en sikkerhetsrisiko. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: gdm-brukeren eksisterer ikke. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
no: gdm-bruker er satt til å være root, men dette tillates ikke da dette kan være en sikkerhetsrisiko. Vennligst korriger gdm konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
no: Velkomstprogrammet ser ut til å krasje.
    Forsøker å bruke et annet.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjon (%s) er ikke lik daemon versjon (%s).
    Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm.
    Vennligst start gdm daemonen eller maskinen på nytt.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjon (%s) er ikke lik daemon versjon (%s). Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm. Vennligst start gdm daemonen eller maskinen på nytt.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjonen (%s) er ikke lik daemon-versjonen.
    Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm.
    Vennligst start gdm-daemonen eller maskinen på nytt.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
no: Velkomst versjonen (%s) er ikke lik daemon-versjonen. Du har sannsynligvis nettopp oppgradert gdm. Vennligst start gdm-daemonen eller maskinen på nytt.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
no: Verten «%s» er ikke villig til å støtte en påloggingssesjon akkurat nå. Vennligst prøv igjen senere.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
no: Hovedområdet i denne applikasjonen viser verter på lokalnettet
    som har "XDMCP" aktivert. Dette lar brukere logge inn eksternt
    til andre maskiner som om de var logget inn på konsollet.
    
    Du kan skanne nettverket etter nye verter ved å klikke «oppdater».
    Når du har valgt en vert klikk «Koble til» for å åpne en sesjon.
    til den maskinen.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
no: Xnest kan ikke koble til din aktive X-tjener. Du mangler kanskje en X-autorisasjonsfil.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
no: Xnest er ikke tilgjengelig, eller gdm er feilkonfigurert.
    Vennligst installer Xnest pakken for å bruke denne typen innlogging.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
no: Sesjonen du har valgt ser ikke gyldig ut. Kjører feilsikker GNOME-sesjon for deg.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
no: Spesifisert skjermnummer var opptatt så denne tjeneren ble startet på skjerm %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
no: Bildet er for stort da systemadministratoren ikke tillater visning av bilder større enn %d bytes i ansiktsviseren

en: The system administrator has disabled your account.
no: Systemadministrator har deaktivert din konto.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
no: Systemadministrator har ikke tillatelse til å logge inn fra denne skjermen

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
no: Temaet har ingen definisjon for elementet brukernavn/passord.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
no: Tema for grafisk velkomst er korrupt

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
no: Temakatalog «%s» ser ut til å være installert allerede. Installer igjen likevel?

en: Theme with blue circles
no: Tema med blå sirkler

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
no: Det ser ut til at en X-tjener allerede kjører på skjerm %s. Vil du forsøke et annet skjermnummer? Hvis du svarer nei vil jeg forsøke å starte tjeneren på %s igjen.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
no: Noen skjermer er allerede åpne. Du kan velge en fra listen under eller åpne en ny.

en: There was an error loading the theme %s
no: Det oppsto en feil under lasting av tema %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
no: Det oppsto en feil under lasting av tema, og forvalgt tema kan heller ikke lastes. Forsøker å starte forvalgt velkomst

en: There were errors trying to start the X server.
no: Det oppsto feil under forsøk på å starte X-tjeneren.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
no: Dette konfigurasjonsvinduet endrer innstillinger for GDM-daemonen, som er den grafiske innloggingsskjermen for GNOME. Endringer du utfører vil aktiveres med øyeblikkelig.
    
    Merk at ikke alle konfigurasjonsalternativer er listet her. Du ønsker kanskje å redigere %s hvis du ikke finner det du leter etter.
    
    For komplett dokumentasjon se i GNOME hjelpleser under kategorien GNOME/System.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
no: Dette er en feilsikker sesjon som logger deg inn til GNOME. Ingen oppstartsskript vil kjøres og den bør kun brukes hvis du ikke kan logge inn på annen måte. GNOME vil bruke 'Forvalgt' sesjon.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
no: Dette er en feilsikker sesjon som logger deg inn til en terminal. Ingen oppstartsskript vil kjøres og den bør bare brukes hvis du ikke kan logge inn på annen måte. Skriv 'exit' for å avslutte terminalen.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
no: Dette er sesjonen «Feilsikker GNOME». Du vil bli logget inn til 'Forvalgt' GNOME-sesjon uten kjøring av oppstartsskript. Bruk denne kun for å rette opp problemer med installasjonen.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
no: Dette er sesjonen Feilsikker xterm. Du vil bli logget inn til et terminalkonsoll slik at du kan rette problemer med ditt system hvis du ikke kan logge inn på annen måte. For å avslutte terminalemulatoren, skriv 'exit' og trykk linjeskift.

en: This is the default system session
no: Dette er forvalgt sesjon for systemet

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
no: Dette er en feilsikker xterm-sesjon. Vinduer får nå kun fokus hvis du har markøren over dem. For å avslutte denne sesjonen kan du skrive «exit» i vinduet i øvre venstre hjørne

en: This session logs you into CDE
no: Denne sesjonen logger deg inn til CDE

en: This session logs you into GNOME
no: Denne sesjonen logger deg inn til GNOME

en: Timed Login
no: Tidsbestemt innlogging

en: Timed login us_ername:
no: Bruk_ernavn for tidsbestemt innlogging:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
no: TimedLoginDelay var mindre enn 5. Bruker 5.

en: Too many X sessions running.
no: For mange X-sesjoner kjører.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
no: For mange aliasnivå¨for et locale. Kan indikere en løkke

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
no: For mange meldinger ble sendt til gdm og den gikk i heng.

en: Too many users to list here...
no: For mange brukere til å vise alle her...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
no: Prøver å endre til en ugyldig virtuell terminal.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
no: Prøver å sette en ukjent handling eller en handling som ikke er tilgjengelig for utlogging.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
no: Prøver å oppdatere en konfigurasjonsnøkkel som ikke er støttet.

en: Unable to establish service %s: %s
no: Kan ikke etablere tjeneste %s: %s

en: Unknown error occured.
no: Ukjent feil oppsto.

en: Unknown server type requested, using standard server.
no: Ukjent tjenertype forespurt, bruker forvalgt tjener.

en: User %s no longer permitted to access the system
no: Bruker %s har ikke tilgangsrettigheter til systemet lenger

en: User %s not allowed to log in
no: Bruker %s har ikke tillatelse til å logge inn

en: User %s not permitted to gain access at this time
no: Bruker %s har ikke tilgangsrettigheter til systemet nå

en: User %s will login in %d seconds
no: Bruker %s vil logge på om %d sekunder

en: Username
no: Brukernavn

en: Username:
no: Brukernavn:

en: View details (~/.xsession-errors file)
no: Vis detaljer (~/.xsession-errors filen)

en: Virtual terminals not supported.
no: Virtuelle terminaler er ikke støttet.

en: Welcome
no: Velkommen

en: Welcome to %n
no: Velkommen til %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
no: Vil du at jeg skal prøve å kjøre konfigurasjonsprogrammet for X? Merk at du må ha passordet for "root" for å gjøre dette.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
no: Vil du at jeg skal prøve å kjøre konfigurasjonsprogrammet for musen? Merk at du må ha passordet for "root" for å gjøre dette.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
no: Vil du se en detaljert oversikt over informasjon fra X-tjeneren også?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
no: XDMCP er deaktivert og gdm kan ikke finne noen lokale tjenere å starte. Avbryter! Vennligst korriger konfigurasjon %s og start gdm på nytt.

en: XDMCP is not enabled
no: XDMCP er ikke aktivert

en: Xnest command line
no: Xnest-kommandolinje

en: Xnest doesn't exist.
no: Xnest eksisterer ikke.

en: Xnest mode
no: Xnest-modus

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
no: Hjelp, ingenting funnet i sesjonskatalogen.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
no: Du er allerede logget inn. Du kan velge mellom å logge inn likevel eller avbryte denne påloggingen

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
no: Du er allerede logget inn. Du kan velge mellom å logge inn likevel, returnere til din forrige sesjon eller avbryte denne påloggingen

en: You are required to change your password immediately (password aged)
no: Du må endre ditt passord med en gang (passordet er utløpt)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
no: Du må endre ditt passord med en gang (tvunget av root)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
no: Det kreves at du endrer ditt passord.
    Vennligst velg et nytt.

en: You do not seem to be logged in on the console
no: Du ser ikke ut til å være logget inn på konsollet.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
no: Du ser ikke ut til å ha nødvendig autentisering for denne operasjonen. Kanskje din .Xauthority-fil ikke er satt opp korrekt.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
no: Du ser ikke ut til å ha nødvendig autentisering for denne operasjonen.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
no: Du har valgt %s for denne sesjonen, men forvalgt innstilling er %s.
    Ønsker du å gjøre %s til forvalg for fremtidige sesjoner?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
no: Du har valgt %s for denne sesjonen.
    HVis du vil gjøre %s til standard for fremtidige sesjoner,
    kjør programmet 'switchdesk'
    (System->Bytt skrivebord fra panel-menyen).

en: You likely won't be able to log in either.
no: Du vil sannsynligvis ikke kunne logge inn heller.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
no: Det kan hende du kjører en annen skjermhåndterer slik som KDM (KDE Display Manager) eller xdm.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
no: Du må være superbruker (root) for å konfigurere GDM.

en: You must choose a longer password
no: Du må velge et lengre passord

en: You must wait longer to change your password
no: Du må vente lengre før du endrer ditt passord

en: You've got capslock on!
no: Du har capslock på!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
no: Din konto er utløpt. Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
no: Din hjemmekatalog er listet som:
    '%s'
    men den ser ikke ut til å eksistere. Vil du logge inn med rotkatalogen (/) som din hjemmekatalog?
    
    Der er usannsynlig at ting vil fungere med mindre du bruker en feilsikker sesjon.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
no: Passordet ditt err endret, men du vil kanskje måtte endre det igjen. Vennligst prøv igjen senere, eller kontakt din systemadministrator.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
no: Passordet ditt er utgått.
    Kun en systemadministrator kan endre det nå.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
no: Din foretrukne sesjonstype %s er ikke installert på denne maskinen.
    Ønsker du å gjøre %s forvalgt for fremtidige sesjoner?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
no: Din sesjonskatalog mangler eller er tom! Du har to tilgjengelige sesjoner du kan bruke, men du bør logge inn og korrigere gdm konfigurasjonen.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
no: Din sesjon varte mindre enn 10 sekunder. Hvis du ikke har logget ut selv, kan dette bety at du har et problem med installasjonen eller at du kan være tom for diskplass. Prøv å logge inn med en av de feilsikre sesjonene for å se om dette løser problemet.

en: _Actions
no: H_andlinger

en: _Add
no: _Legg til

en: _Automatic login username:
no: Brukernavn for _automatisk innlogging:

en: _Background color:
no: _Bakgrunnsfarge:

en: _Configure
no: _Konfigurer

en: _Configure Login Manager...
no: _Konfigurer hånderer for innlogging...

en: _Configure the login manager
no: _Konfigurer hånderer for innlogging

en: _Delete theme
no: _Slett tema

en: _Image
no: B_ilde

en: _Install
no: _Installer

en: _Install new theme
no: _Installer nytt tema

en: _Language
no: S_pråk

en: _Last
no: _Forrige

en: _Login a user automatically on first bootup
no: _Logg inn en bruker automatisk ved første oppstart

en: _No background
no: I_ngen bakgrunn

en: _Only color on remote displays
no: K_un farge på eksterne skjermer

en: _Open New Display
no: _Åpne ny skjerm

en: _Other
no: _Annet

en: _Password:
no: _Passord:

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Reboot
no: Omsta_rt

en: _Reboot the computer
no: Sta_rt datamaskinen på nytt

en: _Remote:
no: Ekste_rn:

en: _Scale background image to fit
no: _Skaler bakgrunnsbilde så det passer

en: _Seconds before login:
no: _Sekunder før innlogging:

en: _Session
no: _Sesjon

en: _Suspend
no: _Hvilemodus

en: _System Default
no: _Systemets forvalg

en: _Test sound
no: _Test lyd

en: _Theme
no: _Tema

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _Welcome string:
no: _Velkomstmelding:

en: _XDMCP Chooser
no: _XDMCP-velger

en: _XDMCP Chooser...
no: _XDMCP-velger...

en: author
no: programmerer

en: copyright
no: opphavsrett

en: description
    widget
no: beskrivelse
    widget

en: gdm already running. Aborting!
no: gdm kjører allerede. Avbryter!

en: gdmaskpass only runs as root
no: gdmaskpass kjører kun som root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
no: initgroups() feilet for %s. Avbryter.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
no: hoveddaemon: Mottok SIGABRT. Noe gikk veldig galt. Går ned!

en: y = Yes or n = No? >
no: y = Ja eller n = Nei? >
