gedit 2.5.2 - en to no translation catalogue (628 entries)

en:   INS
no:   SET

en:   Ln %d, Col %d
no:   Ln. %d, Kol. %d

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
no: «%s» er en katalog.
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og prøv igjen.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
no: «%s» er en katalog.
    
    Vennligst sjekk at plasseringen er korrekt oppgitt.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
no: «%s» er ikke en gyldig lokasjon.
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og prøv igjen.

en: (correct spelling)
no: (korrekt staving)

en: (modified)
no: (endret)

en: (no suggested words)
no: (ingen foreslåtte ord)

en: (readonly)
no: (skrivebeskyttet)

en: <b>Auto Indentation</b>
no: <b>Automatisk indentering</b>

en: <b>Elements</b>
no: <b>Elementer</b>

en: <b>File Saving</b>
no: <b>Lagring av fil</b>

en: <b>Font</b>
no: <b>Skrift</b>

en: <b>Language</b>
no: <b>Språk</b>

en: <b>Line Numbers</b>
no: <b>Linjenummer</b>

en: <b>Right Margin</b>
no: <b>Høyre marg</b>

en: <b>Tabs</b>
no: <b>Tabulatorer</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
no: <b>Tekstbryting</b>

en: <b>Undo</b>
no: <b>Angre</b>

en: <b>word</b>
no: <b>ord</b>

en: <span size="small">01/11/2002 17:52:00</span>
no: <span size="small">01.11.2002 17:52:00</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have X documents with unsaved changes. </span>
no: <span weight="bold" size="larger">Du har X dokumenter med endringer som ikke er lagret. </span>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
no: <span weight="bold">Når dato/tid settes inn...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
no: <span weight="bold">Farger</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
no: <span weight="bold">Filnavn</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
no: En egendefinert skrift som vil brukes i redigeringsområdet. Denne vil kun brukes hvis «Bruk forvalgt skrift» er slått av.

en: A file named "%s" already exists.
no: En fil med navn «%s» eksisterer allerede.

en: A_vailable encodings:
no: Til_gjengelige kodinger:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
no: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: Activate %s
no: Aktiver %s

en: Add or _Remove...
no: Legg til eller fje_rn...

en: Add w_ord
no: Legg til _ord

en: All Files
no: Alle filer

en: All Text Files
no: Alle tekstfiler

en: An error occured while running the selected command.
no: En feil oppsto under kjøring av valgt kommando.

en: Arabic
no: Arabisk

en: Armenian
no: Armensk

en: Auto Detected
no: Automatisk gjenkjent

en: Auto Detected Encodings
no: Automatisk gjenkjente kodinger

en: Auto Save
no: Automatisk lagring

en: Auto Save Interval
no: Intervall for automatisk lagring

en: Auto indent
no: Autoindenter

en: Automatically spell-check the current document
no: Automatisk stavekontroll av aktivt dokument

en: Available Tag Lists
no: Tilgjengelige lister over tags

en: Available formats
no: Tilgjengelige formater

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
no: Bakgrunnsfarge for valgt tekst i redigeringsområdett. Denne vil kun brukes hvis «Bruk forvalgte farger» er slått av.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
no: Bakgrunnsfarge for ikke-markert tekst i redigeringsområdet. Denne vil kun brukes hvis «Bruk forvalgte farger» er slått av.

en: Backup Copy Extension
no: Filtype for sikkerhetskopier

en: Baltic
no: Baltisk

en: Body Font for Printing
no: Skrift for kropp ved utskrift

en: Body font picker
no: Skriftvelger for kroppen

en: Bold
no: Uthevet

en: Browse for program location...
no: Se etter programlokasjon...

en: C_onfigure Plugin
no: K_onfigurer tillegg

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
no: Kan ikke opprette filen «%s».
    
    En katalogdel i filnavnet eksisterer ikke eller er en symbolsk lenke som ikke peker til noe.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
no: Kan ikke opprette filen «%s».
    
    Sjekk at du har nødvendige skriverettigheter.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
no: Kunne ikke opprette filen «%s».
    
    Filnavnet er for langt.

en: Cannot initialize preferences manager.
no: Kan ikke initiere håndtering av brukervalg.

en: Catalan
no: Katalansk

en: Celtic
no: Keltisk

en: Central European
no: Sentral-Europeisk

en: Ch_aracter Coding:
no: T_egnkoding:

en: Ch_aracter coding:
no: T_egnkoding:

en: Cha_nge
no: E_ndre

en: Change A_ll
no: Endre a_lle

en: Change _to:
no: Endre _til:

en: Change the visibility of the output window in the current window
no: Endre synlighet for utdatavindu i aktivt vindu

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
no: Endre synlighet for statuslinjen i aktivt vindu

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
no: Endre synlighet for verktøylinjen i aktivt vindu

en: Changes made to the document in the last %d hour will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be definitively lost.
no[0]: Endringer gjort i dokumentet den siste %d timen vil gå tapt.
no[1]: Endringer gjort i dokumentet de siste %d timene vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be definitively lost.
no[0]: Endringer gjort i dokumentet det siste %ld minuttet vil gå tapt.
no[1]: Endringer gjort i dokumentet de siste %ld minuttene vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be definitively lost.
no[0]: Endringer gjort i dokumentet det siste %ld sekundet vil å tapt.
no[1]: Endringer gjort i dokumentet de siste %ld sekundene vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be definitively lost.
no[0]: Endringer gjort i dokumentet den siste timen og %d minuttet vil gå tapt.
no[1]: Endringer gjort i dokumentet den siste timen og %d minuttene vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last hour will be definitively lost.
no: Endringer gjort i dokumentet den siste timen vil definitivt gå tapt.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
no[0]: Endringer gjort i dokumentet det siste minuttet og %ld sekundet vil gå tapt.
no[1]: Endringer gjort i dokumentet det siste minuttet og %ld sekundene vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last minute will be definitively lost.
no: Endringer gjort i dokumentet det siste minuttet vil definitivt gå tapt.

en: Character codings
no: Tegnkodinger

en: Characters (no spaces)
no: Tegn (ingen mellomrom)

en: Characters (with spaces)
no: Tegn (med mellomrom)

en: Check Spelling
no: Sjekk staving

en: Check _Word
no: Sjekk _ord

en: Check spelling
no: Sjekk staving

en: Check the current document for incorrect spelling
no: Sjekk aktivt dokument for ukorrekt staving

en: Checks the spelling of the current document.
no: Sjekker staving i aktivt dokument.

en: Chinese Simplified
no: Kinesisk, forenklet

en: Chinese Traditional
no: Kinesisk, tradisjonell

en: Clear the output window
no: Tøm utdatavindu

en: Close
no: Lukk

en: Close all open files
no: Lukk alle åpne filer

en: Close the current file
no: Lukk aktiv fil

en: Close the output window
no: Lukk utdatavindu

en: Co_mmand:
no: Ko_mmando:

en: Completed spell checking
no: Stavekontroll fullført

en: Configure date/time plugin
no: Konfigurer tillegg for dato/klokkeslett

en: Configure insert date/time plugin...
no: Konfigurer tillegg for innsetting av dato/klokkeslett...

en: Configure the application
no: Konfigurer applikasjonen

en: Copy
no: Kopier

en: Copy selected lines
no: Kopier valgte linjer

en: Copy the selected text to the clipboard
no: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Could not create a backup file.
no: Kunne ikke opprette sikkerhetskopi.

en: Could not create the file "%s".
no: Kunne ikke opprette filen «%s».

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
no: Kunne ikke finne plugin-manager.glade2, reinstaller gedit.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
no: Kunne ikke finne fil «%s».
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og prøv igjen.

en: Could not find the required widgets inside %s.
no: Kunne ikke finne nødvendige widgeter i %s.

en: Could not open the file "%s"
no: Kunne ikke åpne filen «%s»

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
no: Kunne ikke åpne filen «%s» fordi tilgang ble nektet.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi gedit ikke kan håndtere %s:-lokasjoner.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
no: Kunne ikke åpne filen «%s» fordi gedit ikke kunne gjenkjenne tegnkodingen automatisk.
    
    Vennligst sjekk at du ikke prøver å åpne en binærfil og velg en tegnkoding i dialogen «Åpne fil...» (eller «Åpne lokasjon») før du prøver på nytt.

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
no: Kunne ikke åpne filen «%s» fordi den inneholder korrupte data.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi den inneholder data i ugyldig format.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
no: Kunne ikke åpne filen «%s» fordi den inneholder ugyldige data.
    
    Du prøver sannsynligvis å åpne en binærfil.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
no: Kunne ikke åpne filen «%s» fordi den er for stor.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi ingen vert «%s» kunne finnes.
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og at dine proxy-innstillinger er riktige før du prøver igjen.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi forsøk på å logge inn feilet.
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og prøv igjen.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi vertsnavnet var tomt.
    
    Vennligst sjekk at dine proxy-innstillinger er riktige og prøv igjen.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi vertsnavnet var ugyldig.
    
    Vennligst sjekk at du skrev inn lokasjonen korrekt og prøv igjen.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» fordi du har for mange åpne filer.
    
    Vennligst lukk noen filer og prøv igjen.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
no: Kunne ikke åpne fil «%s» med tegnkoding %s.
    
    Vennligst sjekk at du ikke prøver å åpne en binærfil og at du valgte den riktige tegnkodingen i dialogen «Åpne fil...» (eller «Åpne lokasjon...») og prøv igjen.

en: Could not open the file "%s".
no: Kunne ikke åpne fil «%s».

en: Could not open the file "%s".
    
    %s.
no: Kunne ikke åpne fil «%s».
    
    %s.

en: Could not read data from stdin.
no: Kunne ikke lese data fra stdin.

en: Could not read symbolic link information for %s
no: Kunne ikke lese informasjon om symbolsk lenke %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi tilgang ble nektet.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi gedit ikke kan finne den.
    
    Kanskje den ble slettet nylig.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi gedit ikke håndterer %s: lokasjoner.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi den inneholder korrupte data.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi den inneholder data i et ugyldig format.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi den inneholder ugyldige UTF-8-data.
    
    Du prøver sannsynligvis å forkaste en binærfil.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi den er for stor.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi ingen vert «%s» ble funnet.
    
    Vennligst sjekk at dine proxy-innstillinger er riktige og prøv igjen.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi forsøk på å logge inn feilet.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi vertsnavnet var tomt.
    
    Vennligst sjekk at dine proxy-innstillinger er riktige og prøv igjen.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
no: Kunne ikke forkaste fil «%s» fordi du har for mange åpne filer.
    
    Vennligst lukk noen filer og prøv igjen.

en: Could not revert the file "%s".
no: Kunne ikke forkaste fil «%s».

en: Could not save the file "%s".
no: Kunne ikke lagre fil «%s».

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
no: Kunne ikke lagre fil «%s».
    
    %s

en: Create Backup Copies
no: Lag sikkerhetskopier

en: Create a _backup copy of files before saving
no: Opprett en _sikkerhetskopi av filene før lagring

en: Create a new document
no: Opprett et nytt dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
no: Opprett et nytt dokument i en eksisterende instans av gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
no: Opprett et nytt toppvindu i en eksisterende instans av gedit

en: Cu_t
no: Klipp u_t

en: Current Locale (%s)
no: Aktivt locale (%s)

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Cyrillic
no: Kyrillisk

en: Cyrillic/Russian
no: Kyrillisk/Russisk

en: Cyrillic/Ukrainian
no: Kyrillisk/Ukrainsk

en: Czech
no: Tsjekkisk

en: D_isplay right margin
no: V_is høyre marg

en: Danish
no: Dansk

en: Default
no: Forvalg

en: Delete
no: Slett

en: Delete the selected text
no: Slett valgt tekst

en: Display Line Numbers
no: Vis linjenummer

en: Display Right Margin
no: Vis høyre marg

en: Do not _split words over two lines
no: Ikke _del ord over to linjer

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
no: Vil du erstatte den med filen du lagrer?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
no: Vil du prøve å erstatte den med filen du lagrer?

en: Do_n't save
no: I_kke lagre

en: Document Statistics
no: Dokumentstatistikk

en: Done
no: Ferdig

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
no: Dobbelklikk på en «tag» for å sette den inn i aktivt dokument

en: Dutch
no: Belgisk

en: E_ncodings shown in menu:
no: Kodi_nger som vises i menyen:

en: Edit text files
no: Rediger tekstfiler

en: Editor Font
no: Skrift for redigering

en: Editor _font:
no: Skri_ft for redigering:

en: Elements
no: Elementer

en: Enable Syntax Highlighting
no: Aktiver syntaksutheving

en: Enable text _wrapping
no: Aktiver tekst_bryting

en: Enabled
no: Aktivert

en: Encoding:
no: Koding:

en: Encodings shown in menu
no: Kodinger som vises i menyen

en: English (American)
no: Engelsk (USA)

en: English (British)
no: Engelsk (Storbritannia)

en: English (Canadian)
no: Engelsk (Canada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
no: Skriv inn _lokasjon (URI) for filen du ønsker å åpne:

en: Error loading file "%s"
no: Feil under lasting av fil «%s»

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
no: Feil under lesing av skallkommando.
    
    Vennligst sett inn en gyldig skallkommando.

en: Error reverting the document "%s".
no: Feil under forkasting av endringer i fil «%s».

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
no: Feil. Umulig å aktivere tillegg «%s»

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
no: Feil. Umulig å deaktivere tillegg «%s»

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
no: Feil. Umulig å ødelegge tillegg «%s»

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
no: Feil. Kunne ikke initiere tillegg «%s»

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
no: Feil. Umulig å oppdatere ui for tillegg «%s»

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
no: Feil. Tillegg «%s» inneholder ikke aktiveringsfunksjonen.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
no: Feil. Tillegg «%s» inneholder ikke deaktiveringsfunksjonen.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
no: Feil, tillegg «%s» inneholder ikke init-funksjonen.

en: Error, unable to open module file '%s'
no: Feil, kunne ikke åpne modulfil «%s»

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
no: Kjør et eksternt program og vis utdata i et vindu.

en: Executing command
no: Kjører kommando

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
no: Ventet «%s»; fikk «%s» for nøkkel %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
no: Filetype eller etternavn som skal brukes for sikkerhetskopier. Denne vil kun brukes hvis «Lag sikkerhetskopier» er slått på.

en: Failed
no: Feilet

en: Faroese
no: Færøysk

en: File: %s
no: Fil: %s

en: Find
no: Finn

en: Find Ne_xt
no: Finn ne_ste

en: Find Next
no: Finn neste

en: Find Pre_vious
no: Finn forri_ge

en: Find Previous
no: Finn forrige

en: Font
no: Skrift

en: Font & Colors
no: Skrifter og farger

en: Font Selection
no: Skriftutvalg

en: Font name
no: Skriftnavn

en: Font size for label
no: Skriftstørrelse for etikett

en: Font size for label in font info mode
no: Skriftstørrelse for etiket i skriftinformasjonsmodus

en: Fonts
no: Skrifter

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
no: Forgrunnsfarge for markert tekst i redigeringsområdet. Denne vil kun brukes hvis «Bruk forvalgte farger» er slått av.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
no: Forgrunnsfarge for ikke-markert tekst i redigeringsområdet. Denne vil kun brukes hvis «Bruk forvalgte farger» er slått av.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
no[0]: Fant og erstattet %d oppføring.
no[1]: Fant og erstattet %d oppføringer.

en: French (France)
no: Fransk (Frankrike)

en: French (Swiss)
no: Fransk (Sveits)

en: Gedit View
no: Gedit-visning

en: Gedit View.
no: Gedit-Visning.

en: Gedit viewer factory
no: Factory for Gedit-visning

en: General
no: Generelt

en: Georgian
no: Georgisk

en: German (Germany)
no: Tysk (Tyskland)

en: German (Swiss)
no: Tysk (Sveits)

en: Get statistic info on current document
no: Hent statisisk informasjon om dette dokumentet

en: Go to Line
no: Gå til linje

en: Go to _Line...
no: Gå til _linje...

en: Go to a specific line
no: Gå til en spesifikk linje

en: Goto Line
no: Gå til linje

en: Greek
no: Gresk

en: He_aders and footers:
no: Toppt_ekst og bunntekst:

en: Header Font for Printing
no: Skrift for topptekst ved utskrift

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Hebrew Visual
no: Hebraisk visual

en: Highlight _mode:
no: Uthevings_modus:

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
no: Hvis verdien er 0 vil ikke linjenummer settes inn ved utskrift av et dokument. Ellers vil gedit skrive ut linjenummer ved verdiens antall linjer.

en: If you don't save your documents, all your changes will be lost.
no: Hvis du ikke lagrer dokumentene dine vil alle endringene gå tapt.

en: If you don't save, all your changes will be definitively lost.
no: Hvis du ikke lagrer vil alle endringene definitivt gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be definitively lost.
no[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra den siste %d timen gå tapt.
no[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra de siste %d timene gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be definitively lost.
no[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra det siste %ld minuttet gå tapt.
no[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra de siste %ld minuttene gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be definitively lost.
no[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra det siste %ld sekundet gå tapt.
no[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra de siste %ld sekundene gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be definitively lost.
no[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra den siste timen og %d minuttet gå tapt.
no[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra den siste timen og %d minuttene gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last hour will be definitively lost.
no: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra den siste timen definitivt gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
no[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra det siste minuttet og %ld sekundet gå tapt.
no[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra det siste minuttet og %ld sekundene gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last minute will be definitively lost.
no: Hvis du ikke lagrer vil endringene fra de siste minuttene definitivt gå tapt.

en: Ignore _All
no: Ignorer _alle

en: In_sert Date and Time...
no: _Sett inn dato/klokkeslett...

en: Indent lines
no: Innrykk for linjer

en: Indent or un-indent selected lines.
no: Rykk inn eller fjern innrykk for valgte linjer.

en: Indent selected lines
no: Rykk inn valgte linjer

en: Insert Date and Time
no: Sett inn dato/klokkeslett

en: Insert Date/Time
no: Sett inn dato/klokkeslett

en: Insert User Na_me
no: Sett inn bruker_navn

en: Insert _spaces instead of tabs
no: Sett inn _mellomrom i stedet for tabulatorer

en: Insert current date and time at the cursor position
no: Sett inn dagens dato og klokkeslett i markørposisjonen

en: Insert spaces
no: Sett inn mellomrom

en: Insert the user name at the cursor position
no: Set inn brukernavn i markørposisjonen

en: Inserts current date and time at the cursor position.
no: Setter inn dagens dato og klokkeslett i markørposisjonen.

en: Inserts the user name at the cursor position.
no: Setter inn brukernavn i markørposisjonen.

en: Invalid UTF-8 data
no: Ugyldige UTF-8-data

en: Invalid file name
no: Ugyldig filnavn

en: Invalid filename.
no: Ugyldig filnavn.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
no: Ugyldig glade-fil for tilleggshåndterer -- ikke alle widgeter funnet.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
no: Du kan ikke forkaste et dokument uten tittel.

en: Italian
no: Italiensk

en: Italic
no: Kursiv

en: Japanese
no: Japansk

en: Korean
no: Koreansk

en: Language:
no: Språk:

en: Languages
no: Språk

en: Line Number Font for Printing
no: Skrift for linjenummer ved utskrift

en: Line Wrapping Mode
no: Modus for linjebryting

en: Line numbers font picker
no: Skriftvelger for linjenummer

en: Lines
no: Linjer

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
no: Liste med kodinger som vises i menyen Tegnkoding i filvelger for åpning/lagring. Kun gjenkjente kodinger brukes.

en: Loaded %d file | Loaded %d files
no[0]: Lastet %d fil
no[1]: Lastet %d filer

en: Loaded file "%s"
no: Lastet fil «%s»

en: Loading %d file... | Loading %d files...
no[0]: Laster %d fil...
no[1]: Laster %d filer...

en: Loading file "%s"...
no: Laster fil «%s»...

en: Loading file:
no: Laster fil:

en: MIME Type:
no: MIME-type:

en: Main toolbar
no: Hovedverktøylinje

en: Match _entire word only
no: Kun treff på _hele ord

en: Maximum Recent Files
no: Maksimalt antall nylig åpnede filer

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
no: Maksimalt antall handlinger som gedit vil kunne angre eller gjenopprette.

en: Mispelled word:
no: Feilstavet ord:

en: Modify preview phrase...
no: Endre forhåndsvisningsfrase...

en: Move the current document to a new window
no: Flytt aktivt dokument til et nytt vindu

en: Name of the selected font
no: Navn på valgt skrift

en: Name:
no: Navn:

en: New
no: Ny

en: Nordic
no: Nordisk

en: Normal _text color:
no: Normal _tekstfarge:

en: Norwegian
no: Norsk

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
no: Ikke nok tilgjengelig minne til å åpne fil «%s». Vennligst lukk noen applikasjoner og prøv igjen.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
no: Ikke nok tilgjengelig minne til å forkaste fil «%s». Vennligst lukk noen applikasjoner og prøv igjen.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
no: Antall minutter før gedit lagrer endrede filer automatisk. Dette vil kun brukes hvis «Autolagre» er slått på.

en: Open
no: Åpne

en: Open '%s'
no: Åpne «%s»

en: Open File...
no: Åpne fil ...

en: Open Location
no: Åpne lokasjon

en: Open Location...
no: Åpne lokasjon ...

en: Open _Location...
no: Åpne _lokasjon ...

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: Open a file from a specified location
no: Åpne en fil fra en spesifisert lokasjon

en: Open a recently used file
no: Åpne nylig brukt fil

en: Open from URI
no: Åpne fra URI

en: Open the gedit manual
no: Åpne gedit-håndbok

en: Output Lines
no: Utdatalinjer

en: Page %N of %Q
no: Side %N av %Q

en: Page Set_up
no: Side_oppsett

en: Page Setup
no: Sideoppsett

en: Page headers font picker
no: Skriftvelger for sidens topptekst

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste the clipboard
no: Lim inn utklippstavlen

en: Pick a Font
no: Velg en skrift

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Pick the background color
no: Velg bakgrunnsfarge

en: Pick the editor font
no: Velg skrift for redigering

en: Pick the normal text color
no: Velg normal tekstfarge

en: Pick the selected text color
no: Bruk valgt tekstfarge

en: Pick the selection color
no: Velg farge for utvalget

en: Plugin
no: Tillegg

en: Plugins
no: Tillegg

en: Polish
no: Polsk

en: Portuguese (Brazilian)
no: Portugisisk (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
no: Portugisisk (Portugal)

en: Pr_eferences
no: Bruk_ervalg

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Preparing pages...
no: Forbereder sider...

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: Preview text
no: Forhåndsvist tekst

en: Preview text shown in the dialog
no: Forhåndsvist tekst i dialogen

en: Print
no: Skriv ut

en: Print Header
no: Skriv ut topptekst

en: Print Line Numbers
no: Skriv ut linjenummer

en: Print Previe_w...
no: Forhånds_visning av utskrift...

en: Print Preview
no: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print Syntax Highlighting
no: Skriv ut syntaksutheving

en: Print _line numbers
no: Skriv ut _linjenummer

en: Print preview
no: Forhåndsvisning

en: Print s_yntax highlighting
no: Skriv ut fargemerking av s_yntaks

en: Print the current file
no: Skriv ut aktiv fil

en: Printing Line Wrapping Mode
no: Linjebrytingsmodus ved utskrift

en: Printing page %d of %d...
no: Skriver ut side %d av %d...

en: Push this button to configure background color
no: Trykk på denne knappen for å konfigurere bakgrunnsfarge

en: Push this button to configure text color
no: Trykk på denne knappen for å konfigurere tekstfargen

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
no: Trykk på denne knappen for å konfigurere farge for markert tekst

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
no: Trykk på denne knappen for å konfigurere farge for markering av valgt tekst

en: Push this button to select the font to be used by the editor
no: Trykk på denne knappen for å velge skriften som skal brukes av redigeringsprogrammet

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
no: Trykk på denne knappen for å velge skriften som skal brukes ved utskrift av linjenummer.

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
no: Trykk på denne knappen for å velge skriften som skal brukes ved utskrift av dokumentkroppen

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
no: Trykk på denne knappen for å velge skriften som skal brukes ved utskrift av toppteksten

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit an existing instance of gedit
no: Avslutt eksisterende instans av gedit

en: Quit the program
no: Avslutt programmet

en: RO
no: Skrivebeskyttet

en: R_emove duplicates
no: Fj_ern duplikater

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Redo the undone action
no: Gjenopprett forrige angrede handling

en: Rendering page %d of %d...
no: Rendrer side %d av %d...

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace All
no: Erstatt alle

en: Replace _All
no: Erstatt _alle

en: Replace _with:
no: Erstatt _med:

en: Revert
no: Forkast

en: Revert to a saved version of the file
no: Gå tilbake til lagret versjon av filen

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
no: Forkast ikke-lagrede endringer i dokumentet «%s»?

en: Reverting file:
no: Forkaster endringer i fil:

en: Reverting the document "%s"...
no: Forkaster endringer i dokument «%s»...

en: Right Margin Position
no: Plassering av høyre marg

en: Romanian
no: Rumensk

en: Run Command
no: Kjør kommando

en: Run a command
no: Kjør en kommando

en: Russian
no: Russisk

en: S_elect the documents you want to save:
no: V_elg dokumentene du vil lagre:

en: S_ort...
no: S_orter...

en: S_tart at column:
no: S_tart ved kolonne:

en: Save
no: Lagre

en: Save As
no: Lagre som

en: Save _As...
no: L_agre som...

en: Save _None
no: Ikke lagre _noen

en: Save all open files
no: Lagre alle åpne filer

en: Save as...
no: Lagre som...

en: Save method not implemented for gedit viewer
no: Lagringsmetoden er ikke implementert for gedit-visning

en: Save the changes to document "%s" before closing?
no: Lagre endringene i dokument «%s» før du lukker?

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

en: Save the current file with a different name
no: Lagre aktiv fil med et nytt navn

en: Saving document "%s"...
no: Lagrer dokument «%s»...

en: Se_lection color:
no: Utva_lgsfarge:

en: Search _backwards
no: Søk _bakover

en: Search backwards for the same text
no: Søk bakover etter samme tekst

en: Search for and replace text
no: Søk etter og erstatt tekst

en: Search for text
no: Søk etter tekst

en: Search forwards for the same text
no: Søk framover etter samme tekst

en: Select All
no: Velg alt

en: Select _All
no: Velg _alt

en: Select a file to open
no: Velg en fil som skal åpnes

en: Select a filename to save
no: Velg et filnavn for lagring

en: Select files to open
no: Velg filer som skal åpnes

en: Select the _language of the current document.
no: Velg _språk for aktivt dokument.

en: Select the entire document
no: Velg hele dokumentet

en: Select the group of tags you want to use
no: Velg gruppen med «tagger» du vil bruke

en: Select the working directory...
no: Velg arbeidskatalog...

en: Selecte_d text color:
no: Val_gt tekstfarge:

en: Selected Text Color
no: Valgt tekstfarge

en: Selection Color
no: Utvalgsfarge

en: Set _Language
no: Sett _språk

en: Set language
no: Sett språk

en: Set program location...
no: Sett programlokasjon...

en: Set the language of the current document
no: Sett språk for aktivt dokument

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
no: Sett verktøylinjestil i henhold til forvalgt verdi for skrivebordet

en: Setup the page settings
no: Sett innstillinger for siden

en: Shell command
no: Skallkommando

en: Show commands debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for kommandoer.

en: Show document debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for dokumenter.

en: Show file debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for filer.

en: Show mdi debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for mdi.

en: Show metadata debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for metadata.

en: Show only icons in the toolbar
no: Vis kun ikoner på verktøylinjen

en: Show plugin debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for tillegg.

en: Show prefs debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for brukervalg.

en: Show printing debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for utskrift.

en: Show recent debugging messages.
no: Vis nylige feilsøkingsmeldinger.

en: Show search debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for søk.

en: Show session management debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for sesjonshåndtering.

en: Show size
no: Vis størrelse

en: Show size in font info mode
no: Vis størrelse i skriftinformasjonsmodus

en: Show text below every icon in the toolbar
no: Vis tekst under ikoner på verktøylinjen

en: Show text only beside important icons in the toolbar
no: Vis kun tekst ved siden av viktige ikoner på verktøylinjen

en: Show the tag list window
no: Vis vindu for tag-liste

en: Show undo debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for angrefunksjon.

en: Show utility debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for verktøy.

en: Show view debugging messages.
no: Vis feilsøkingsmeldinger for visning.

en: Sort
no: Sorter

en: Sort the current document or selection.
no: Sorter aktivt dokument eller utvalg.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
no: Sortert liste med kodinger som brukes av gedit for automatisk gjenkjenning av kodinger for en fil. «CURRENT» er aktivt locale's koding. Kun gjenkjente kodinger vil brukes.

en: Sorts a document or selected text.
no: Sorter et dokument eller valgt tekst.

en: Source
no: Kilde

en: South European
no: Sør-Europeisk

en: Spanish
no: Spansk

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
no: Spesifiserer hvordan linjer skal brytes ved utskrift. Bruk «GTK_WRAP_NONE» hvis du ikke ønsker bryting, «GTK_WRAP_WORD» hvis du ønsker bryting ved ordgrenser og GTK_WRAP_CHAR hvis du ønsker bryting på tegnnivå. Merk at det skilles mellom store og små bokstaver.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
no: Spesifiserer hvordan lange linjer skal brytes i redigeringsområdet. Bruk «GTK_WRAP_NONE» hvis du ikke ønsker bryting, «GTK_WRAP_WORD» hvis du ønsker bryting ved ordgrenser og «GTK_WRAP_CHAR» hvis du ønsker bryting på tegnnivå. Merk at det skilles mellom store og små bokstaver.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
no: Spesifiserer skriften som skal brukes for et dokuments kropp ved utskrift.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
no: Spesifiserer skriften som skal brukes for linjenummer ved utskrift. Denne vil kun brukes hvis «Skriv ut linjenummer» er ulik null.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
no: Spesifiserer skriften som skal brukes for topptekst ved utskrift av et dokument. Denne vil kun brukes hvis «Skriv ut topptekst» er slått på.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
no: Spesifiserer maksimalt antall nylig åpnede filer som vil vises i «Nylig åpnede filer» undermenyen.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
no: Spesifiserer antall mellomrom som vises i stedet for tabulatorer.

en: Specifies the position of the right margin.
no: Spesifiserer posisjonen for høyre marg.

en: Spell checker
no: Stavekontroll

en: Status Bar is Visible
no: Statuslinjen er synlig

en: Stopped
no: Stoppet

en: Strikethrough
no: Gjennomstreking

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
no: Stil for verktøylinjeknapper. Mulige verdier er «GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM» for å bruke systemets forvalgte stil, «GEDIT_TOOLBAR_ICONS» for å vise kun ikoner, «GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT» for å vise både ikoner og tekst og «GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» for å vise prioritert tekst ved siden av ikoner. Merk at det skilles mellom store og små bokstaver så de må brukes eksakt som de er skrevet her.

en: Suggestions
no: Forslag

en: Swedish
no: Svensk

en: Syntax Highlighting
no: Syntaksutheving

en: T_ext for Important Icons
no: T_ekst for viktige ikoner

en: Tab Size
no: Fanestørrelse

en: Tag _List
no: «Tag»-liste

en: Tag list
no: Tag-liste

en: Tag list plugin
no: Tillegg for tag-liste

en: Text Color
no: Tekstfarge

en: Text Editor
no: Tekstredigering

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
no: %s-tillegget bruker et eksternt program med navn <tt>%s</tt>, til å utføre oppgaver for seg.
    
    Vennligst spesifiser plassering for <tt>%s</tt>-programmet.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
no: Tillegget for dokumentstatistikk analyserer aktivt dokument og bestemmer antall ord, linjer, tegn og tegn som ikke er tomme områder og viser resultatet.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
no: Disken du prøver å lagre filen på har en begrensning på filstørrelse. Vennligst prøv å lagre en mindre fil eller lagre den på en disk som ikke har denne begrensningen.

en: The document "%s" has been reverted.
no: Endringer i dokumentet «%s» ble forkastet.

en: The document "%s" has been saved.
no: Dokumentet «%s» er lagret.

en: The document "%s" has not been reverted.
no: Endringer i dokumentet «%s» ble ikke forkastet.

en: The document "%s" has not been saved.
no: Dokumentet «%s» er ikke lagret.

en: The document does not contain mispelled words.
no:  Dokumentet inneholder ikke feilstavede ord.

en: The document is empty.
no: Dokumentet er tomt.

en: The file "%s" already exists.
no: Filen «%s» eksisterer allerede.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
no: Filen «%s» eksisterer ikke. Ønsker du å opprette den?

en: The file "%s" is read-only.
no: Filen «%s» er skrivebeskyttet.

en: The file has too many symbolic links.
no: Filen har for mange symbolske lenker.

en: The selected file is not executable.
no: Valgt fil er ikke kjørbar.

en: The selected text does not contain mispelled words.
no: Valgt tekst inneholder ingen feilstavede ord.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
no: Skallkommandooppføringen er tom.
    
    Vennligst sett inn en gyldig skallkommando.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
no: Tag-listen gir deg en lett metode for å sette inn ofte brukte tagger eller strenger uten å måtte skrive dem.

en: The text "%s" was not found.
no: Teksten «%s» ble ikke funnet.

en: The title of the selection dialog box
no: Tittel på dialog for utvalg

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
no: Det finnes %d dokumenter med endringer som ikke er lagret. Lagre endringene før du lukker?

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
no: Det er ikke nok plass på disken til å opprette filen «%s».
    
    Vennligst frigjør plass og prøv igjen.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
no: Det er ikke nok plass på disken til å lagre filen.
    Vennligst frigjør plass og prøv igjen.

en: There was an error displaying help: %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp: %s

en: Title
no: Tittel

en: Toolbar Buttons Style
no: Knappestil for verktøylinje

en: Toolbar is Visible
no: Verktøylinjen er synlig

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turn on all debugging messages.
no: Slå på alle feilsøkingsmeldinger.

en: U_nindent
no: Fjern i_nnrykk

en: U_se default theme colors
no: Bruk forvalgte farger for tema

en: Ukrainian
no: Ukrainsk

en: Underline
no: Understrek

en: Undo
no: Angre

en: Undo Actions Limit
no: Grense for angring av handlinger

en: Undo the last action
no: Angre forrige handling

en: Unindent selected lines
no: Fjern innrykk for valgte linjer

en: Unknown
no: Ukjent

en: Untitled
no: Uten navn

en: Update
no: Oppdater

en: Use %s highlight mode
no: Bruk uthevingsmodus %s

en: Use Default Colors
no: Bruk forvalgte farger

en: Use Default Font
no: Bruk forvalgt skrift

en: Use Normal highlight mode
no: Bruk normal uthevingsmodus

en: Use font in label
no: Bruk skrift i etikett

en: Use font in the label in font info mode
no: Bruk skriften i etiketten i skriftinformasjonsmodus

en: Use the _selected format
no: Bruk _valgt format

en: User dictionary:
no: Brukerordbok:

en: User name
no: Brukernavn

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: View
no: Vis

en: Western
no: Vestlig

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
no: Om gedit skal lagre endrede filer automatisk etter et tidsintervall. Du kan sette tidsintervallet med alternativet «Intervall for autolagring».

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
no: Om gedit skal lage sikkerhetskopier for filer som lagres. Du kan sette filtypen for sikkerhetskopiene med alternativet «Filtype for sikkerhetskopier».

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
no: Om gedit skal vise linjenummer i redigeringsområdet.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
no: Om gedit skal vise høyre marg i redigeringsområdet.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
no: Om gedit skal aktivere automatisk indentering.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
no: Om gedit skal aktivere automatisk syntaksutheving.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
no: Om gedig skal ta med en topptekst ved utskrift av dokumenter.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
no: Om gedit skal sette inn mellomrom i stedet for tabulator.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
no: Om gedit skal ta med en syntaksutheving ved utskrift av dokumenter.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
no: Om statuslinjen nederst i redigeringsvinduet skal være synlig.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
no: Om verktøylinjen i redigeringsvinduet skal være synlig.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
no: Om systemets forvalgte farger skal brukes i redigeringsområdet. Hvis dette alternativet er slått av vil fargene for redigeringsområdet være som spesifisert i «Bakgrunnsfarge», «Tekstfarge», «Farge for markert tekst» og «Utvalgsfarge».

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
no: Om systemets forvalgte skrift skal brukes ved redigering av tekst. Hvis dette alternativet er slått av vil skriften som er satt i «Skrift for redigering» brukes i stedet.

en: Words
no: Ord

en: You cannot undo a sort operation
no: Du kan ikke angre en sorteringsoperasjon

en: _About
no: _Om

en: _About Plugin
no: _Om tillegg

en: _Add
no: _Legg til

en: _Autocheck Spelling
no: Sjekk staving _automatisk

en: _Autosave files every
no: _Autolagre filer hver(t)

en: _Background color:
no: _Bakgrunnsfarge:

en: _Background:
no: _Bakgrunn:

en: _Body:
no: _Kropp:

en: _Check Spelling
no: _Sjekk staving

en: _Close
no: _Lukk

en: _Close All
no: _Lukk alle

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Copy Text
no: _Kopier tekst

en: _Customize Toolbar
no: _Tilpass verktøylinjen

en: _Delete
no: _Slett

en: _Description
no: _Beskrivelse

en: _Desktop Default
no: _Forvalgt verdi for skrivebord

en: _Display line numbers
no: Vis _linjenummer

en: _Document Statistics
no: _Dokumentstatistikk

en: _Documents
no: _Dokumenter

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Enable auto indentation
no: Aktiv_er automatisk innrykk

en: _Enable syntax highlighting
no: Aktiv_er syntaksutheving

en: _Encoding
no: _Koding

en: _File
no: _Fil

en: _Find...
no: _Finn...

en: _Foreground:
no: _Forgrunn:

en: _Go to Line
no: _Gå til linje

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Highlight Mode
no: _Uthevingsmodus

en: _Icons Only
no: Kun _ikoner

en: _Ignore
no: _Ignorer

en: _Ignore All
no: _Ignorer alle

en: _Ignore case
no: _Ignorer store/små bokstaver

en: _Indent
no: _Innrykk

en: _Insert
no: Sett _inn

en: _Insert a new preview phrase.
no: Sett _inn en ny forhåndsvisningsfrase.

en: _Limit to
no: _Begrens til

en: _Line number:
no: _Linjenummer:

en: _Line numbers:
no: _Linjenummer:

en: _Location to search for:
no: _Lokasjon du vil søke etter:

en: _Match case
no: _Skill mellom små/store bokstaver

en: _Modify preview phrase...
no: _Endre forhåndsvisningsfrase...

en: _More...
no: _Mer...

en: _Move to New Window
no: _Flytt til nytt vindu

en: _New
no: _Ny

en: _Number every
no: _Nummer hver

en: _Open...
no: _Åpne...

en: _Output Window
no: _Utdatavindu

en: _Paste
no: Li_m inn

en: _Print page headers
no: Skriv ut _topptekst

en: _Print...
no: S_kriv ut...

en: _Prompt for a format
no: S_pør etter et format

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Redo
no: _Gjenopprett

en: _Replace
no: E_rstatt

en: _Replace...
no: E_rstatt...

en: _Reset to Default
no: _Nullstill til forvalg

en: _Restore Default Fonts
no: Gjenopp_rett forvalgte skrifter

en: _Reverse order
no: _Omvendt rekkefølge

en: _Revert
no: Fo_rkast

en: _Right margin at column:
no: Høy_re marg ved kolonne:

en: _Run
no: Kjø_r

en: _Run Command...
no: _Kjør kommando...

en: _Save
no: _Lagre

en: _Save All
no: L_agre alle

en: _Save Selected
no: _Lagre valgte

en: _Search
no: _Søk

en: _Search for:
no: _Søk etter:

en: _Show results in Output Window
no: Vis resultater i _utdatavinduet

en: _Sort
no: _Sorter

en: _Spelling Suggestions...
no: _Forslag til staving...

en: _Statusbar
no: _Statuslinje

en: _Suggestions:
no: _Forslag:

en: _Tabs width:
no: _Tabulatorbredde:

en: _Text for All Icons
no: _Tekst for alle ikoner

en: _Toolbar
no: Verk_tøylinje

en: _Tools
no: _Verktøy

en: _Undo
no: _Angre

en: _Unlimited undo
no: _Ubegrenset angring

en: _Update
no: _Oppdater

en: _Use custom format
no: Br_uk egendefinert format

en: _Use default theme font
no: Br_uk forvalgt temaskrift

en: _View
no: _Vis

en: _Working directory:
no: Ar_beidskatalog:

en: _Wrap around
no: _Brytningsmodus

en: _minutes
no: _minutter

en: act_ions
no: handl_inger

en: gedit application
no: gedit applikasjon

en: gedit automation factory
no: gedit automatiseringsfabrikk

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
no: gedit kan ikke håndtere %s: lokasjoer i skrivemodus.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
no: gedit kan ikke håndtere denne typen lokasjon i skrivemodus.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
no: gedit er en liten og lett tekst editor for GNOME skrivebordet

en: gedit: Document Info plugin
no: gedit: Tillegg for dokumentinfo

en: gedit: Shell Output plugin
no: gedit: Tillegg for utskrift fra skallet

en: label
no: etikett

en: lines
no: linjer
