ggv 2.5.0 - en to no translation catalogue (234 entries)

en: A Ghostscript frontend to visualize PostScript files
no: Grafisk grensesnitt for ghostscript

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
no: En fil med dette navnet eksisterer allerede.
    Vil du overskrive den?

en: A_uto-fit mode:
no: _Automatisk tilpasning:

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: Amount of _visible area to scroll
no: Mengde _synlig område som skal rulles

en: And many more...
no: Og mange andre...

en: Antialiased rendering
no: Rendring med utjevning av skrifter

en: Antialiasing arguments
no: Argumenter for utjevning av skrifter

en: Autojump
no: Autohopp

en: Automatically _flip pages
no: _Vend om sider automatisk

en: BBox
no: BBoks

en: Broken pipe.
no: Brutt rør.

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cannot open file %s.
no: Kan ikke åpne file %s.

en: Change zoom factor to default
no: Endre zoom-faktor til forvalg

en: Clear marked state of all pages
no: Nullstill markert tilstand for alle sider

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
no: Nullstill markert tilstand for alle sider: ingen sider vil være markert.

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Command line arguments for antialiasing.
no: Kommandolinjeargumenter for skriftutjevning.

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
no: Kommandolinje som brukes for å kjøre PostScript-tolk.

en: Convert _PDF to DSC file:
no: Konverter _PDF til DSC-fil:

en: Convert _PDF to PS:
no: Konverter _PDF til PS:

en: Coordinate units
no: Enhet for koordinater

en: Could not initialize Bonobo!
no: Kunne ikke initiere Bonobo!

en: Current page number
no: Aktivt sidenummer

en: Decrease zoom factor
no: Mindre zoom-faktor

en: Default document orientation
no: Forvalgt orientering for dokumentet

en: Default orientation
no: Forvalgt orientering

en: Default page size
no: Forvalgt sidestørrelse

en: Default size
no: Forvalgt størrelse

en: Default zoom factor
no: Forvalgt zoom-faktor

en: Document
no: Dokument

en: Document height
no: Dokumenthøyde

en: Document loaded.
no: Dokument lastet.

en: Document orientation
no: Dokumentets orientering

en: Document title
no: Dokumentets tittel

en: Document width
no: Dokumentbredde

en: Error while converting pdf file %s:
no: Feil under konvertering av pdf fil %s:

en: Error while decompressing file %s:
no: Feil under dekomprimering av filen %s:

en: Error while scanning file %s
no: Feil under skanning av fil %s

en: Fallback _media orientation:
no: Forvalgt _medieorientering:

en: File is not a valid PostScript document.
no: Filen er ikke et gyldig PostScript-dokument.

en: File is not readable.
no: Filen er ikke lesbar.

en: First
no: Første

en: Fit
no: Tilpass

en: Fit Width
no: Tilpass bredde

en: Fit _Width
no: Tilpass _bredde

en: Fit to Page _Size
no: Tilpass til _sidestørrelse

en: Fit to Page _Width
no: Tilpass til side_bredde

en: Fit to page size
no: Tilpass til sidestørrelse

en: Fit to page width
no: Tilpass til sidebredde

en: Folio
no: Folie

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GGV PostScript Document Control
no: GGV PostScript dokumentkontroll

en: GGV PostScript View
no: GGV PostScript visning

en: GGV PostScript Viewer
no: GGV PostScript visning

en: GGV PostScript viewer factory
no: Factory for GGV PostScript visning

en: GGV Preferences
no: GGV brukervalg

en: GGV control status
no: GGV kontrollstatus

en: GGV: no document loaded
no: GGV: ingen dokumenter lastet

en: GhostScript output
no: GhostScript utskrift

en: Gnome Ghostview
no: GNOME Ghostview

en: Go to first page
no: Gå til første side

en: Go to last page
no: Gå til siste side

en: Go to next page
no: Gå til neste side

en: Go to previous page
no: Gå til forrige side

en: Help for this application
no: Hjelp for denne applikasjonen

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
no: Hvis denne settes til «true» vil orientering oppgitt av dokumentet overstyres med forvalgt orientering.

en: In
no: Inn

en: Increase zoom factor
no: Øk zoom-faktor

en: Interpreter failed.
no: Fortolker feilet.

en: Invalid geometry string "%s"
no: Ugyldig geometristreng «%s»

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
no: Jaka Mocnik (vedlikeholder)

en: Landscape
no: Landskap

en: Last
no: Siste

en: Layout
no: Utseende

en: Navigation
no: Navigering

en: Next
no: Neste

en: No document loaded.
no: Ingen dokumenter lastet.

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
no: Ingen merkede sider.
    Vil du skrive ut hele dokumentet?

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
no: Ingen merkede sider.
    Vil du lagre hele dokumentet?

en: None
no: Ingen

en: Number of empty windows
no: Antall tomme vinduer

en: Number of pages
no: Antall sider

en: O_verride document orientation
no: O_verstyr dokumentets orientering

en: Open
no: Åpne

en: Open a file.
no: Åpne en fil.

en: Open a new PostScript document
no: Åpne et PostScript-dokument

en: Open in new window
no: Åpne et nytt vindu

en: Open in this window
no: Åpne i dette vinduet

en: Open the preferences dialog
no: Åpne dialog for brukervalg

en: Other
no: Andre

en: Out
no: Ut

en: Outline _last visible part when scrolling
no: Vis _omriss av sist synlige del når du ruller

en: Override _document size
no: Overstyr _dokumentstørrelse

en: Override document orientation
no: Overstyr dokumentets orientering

en: Override document size
no: Overstyr dokumentstørrelse

en: Override document specified orientation
no: Overstyr orientering spesifisert i dokumentet

en: Override document specified page size
no: Overstyr sidestørrelse spesifisert i dokumentet

en: PDF to DSC conversion command
no: Kommando for konvertering fra PDF til DSC

en: PDF to PS conversion command
no: Kommando for konvertering fra PDF til PS

en: Page flip
no: Sidevending

en: Page names
no: Sidenavn

en: Panel on right-hand side
no: Panel på høyre side

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
no: Prosentdel av synlig område som skal flyttes ved rulling.

en: Percentage of the viewable area to scroll
no: Prosentdel av synlig område som skal rulles

en: Portrait
no: Portrett

en: PostScript interpreter command
no: Kommando for PostScript-tolk

en: Post_Script Viewer Preferences
no: Brukervalg for PostScript-visning

en: Prev
no: Forrige

en: Print marked pages
no: Skriv ut merkede sider

en: Print the whole document
no: Skriv ut hele dokumentet

en: Printing
no: Utskrift

en: Printing command
no: Utskriftskommando

en: Reload
no: Gjenles

en: Reload current document
no: Les aktivt dokument på nytt

en: Respect EOF comment
no: Respekter EOF-kommentar

en: Save _geometry
no: Lagre _geometri

en: Save marked pages to a file
no: Lagre merkede sider til en fil

en: Save window geometry
no: Lagre vindusgeometri

en: Select a PostScript document
no: Velg et postscript dokument

en: Select a file to save pages as
no: Velg en fil du vil lagre sidene i

en: Show Side_bar
no: Vis side_linje

en: Show _Menus
no: Vis _menyer

en: Show _Statusbar
no: Vis _statuslinje

en: Show _Toolbar
no: Vis verk_tøylinje

en: Show _both icons and text
no: Vis _både ikoner og tekst

en: Show _menubar
no: Vis _menylinje

en: Show _toolbar
no: Vis verk_tøylinje

en: Show menubar
no: Vis menylinje

en: Show only _icons
no: Vis kun _ikoner

en: Show only t_ext
no: Vis kun t_ekst

en: Show previous visible area when scrolling
no: Vis tidligere synlig område når du ruller

en: Show side panel
no: Vis sidepanel

en: Show statusba_r
no: Vis st_atuslinje

en: Show statusbar
no: Vis statuslinje

en: Show toolbar
no: Vis verktøylinje

en: Show/hide the menus
no: Vis/skjul menyer

en: Show/hide the sidebar
no: Vis/skjul sidelinjen

en: Show/hide the statusbar
no: Vis/skjul statuslinjen

en: Show/hide the toolbar
no: Vis/skjul verktøylinjen

en: Specify the number of empty windows to open.
no: Spesifiserer antall tomme vinduer som skal åpnes.

en: The GNOME PostScript document previewer
no: Visning av PoscScript dokumenter for GNOME

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
no: Kommandolinje som brukes for å konvertere PDF-filer til PostScript.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
no: Kommandolinje som brukes for å lage PostScript DSC-filer fra PDF-filer.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
no: Kommando som brukes for å pakke ut filer komprimert med bzip2.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
no: Kommando som brukes for å pakke ut filer komprimert med gzip.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
no: Forvalgt sidestørrelse som skal brukes når dette ikke oppgis av dokumentet eller når bruker ønsker å overstyre det som oppgis av dokumentet.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
no: Forvalgt zoom-faktor for dokumentet. Verdiene må være i intervallet [0.05, 30.0]].

en: The file is not a PostScript document.
no: Filen er ikke et PostScript-dokument.

en: The height of the viewer's window.
no: Høyde på visningsvinduet.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
no: Orientering som skal brukes når dokumentet ikke definerer orientering eller når bruker ønsker å overstyre det som oppgis av dokumentet.

en: The shell command used to print files.
no: Skall-kommando som brukes for å skrive ut filer.

en: The width of the viewer's window.
no: Bredde på visningsvinduet.

en: Toggle fullscreen mode
no: Bytt til/fra fullskjermmodus

en: Toggle marked state of all pages
no: Bytt markert tilstand for alle sider

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
no: Bytt markert tilstand på alle sider: tidligere markerte sider vil ikke være markert og ikke-markerte vil bli markert.

en: Toggle marked state of even pages
no: Bytt markert tilstand på sider med partall

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
no: Bytt markert tilstand for sider med partall: tidligere markerte sider vil ikke være markert og ikke-markerte vil bli markert.

en: Toggle marked state of odd pages
no: Bytt markert tilstand på sider med oddetall

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
no: Bytt markert tilstand for sider med oddetall: tidligere markerte odde sider vil ikke bli markert og ikke-markerte vil bli markert.

en: Toolbar style
no: Stil for verktøylinje

en: Unable to execute print command:
    %s
no: Kan ikke kjøre utskriftskommando:
    %s

en: Unable to load file:
    %s
no: Kan ikke laste fil:
    %s.

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
no: Kan ikke laste vanlig ikon for ggv «%s»

en: Unbzip2 command
no: Kommando for unbzip2:

en: Ungzip command
no: Kommando for ungzip

en: Units for the coordinate display.
no: Enheter for koordinatvisninen.

en: Upside Down
no: Opp ned

en: Viewer window height
no: Høyde på visningsvindu.

en: Viewer window width
no: Bredde på visningsvindu.

en: Watch document for changes
no: Overvåk dokument for endringer

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
no: Om GGV skal vende sider automatisk når du ruller til kanten.

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
no: Om PostScript-visningskomponenten skal sjekke vist fil etter endringer og laste den på nytt hvis den endres.

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
no: Om PostScript-visningskomponenten skal bruke sin forvalgte sidestørrelse i stedet for det som oppgis av dokumentet.

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
no: Om PostScript-visningskomponenten skal respektere slutt-på-fil-merket. Hvis denne er «true» vil komponenten kun lese dokumentet frem til slutt-på-fil-merket.

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
no: Om kontrollen skal hoppe til neste side ved bruk av tastatur til rulling.

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
no: Om dokumentet skal vises med skriftutjevning.

en: Whether the menubar should be visible by default.
no: Om menylinjen skal være synlig som forvalg.

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
no: Om sidepanelet skal plasseres til høyre i visningsområdet.

en: Whether the side panel should be visible by default.
no: Om sidepanelet skal være synlig som forvalg.

en: Whether the statusbar should be visible by default.
no: Om statuslinjen skal være synlig som forvalg.

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
no: Om verktøylinjeknapper viser ikoner, tekst, begge, eller bruker forvalgt innstilling for GNOME.

en: Whether the toolbar should be visible by default.
no: Om verktøylinjen skal være synlig som forvalg.

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
no: Om bruker ønsker å se et rektangulært omriss rundt tidligere synlig område ved rulling.

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
no: Om visningen skal lagre og gjenopprette vinduets geometri.

en: X geometry specification (see "X" man page).
no: Spesifisering av X-geometri (se manualsiden for X).

en: Zoom _In
no: Zoom _inn

en: Zoom _Out
no: Zoom _ut

en: Zoom the page to be as wide as the window
no: Zoom siden til vinduets bredde

en: Zoom the page to fit in the window
no: Zoom siden til å passe i vinduet

en: _About
no: _Om

en: _Auto-fit
no: _Automatisk tilpasning

en: _Close
no: L_ukk

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Coordinate units:
no: Enhet for _koordinater:

en: _Default Zoom
no: _Forvalgt zoom

en: _Default Zoom:
no: _Forvalgt zoom:

en: _Document Orientation
no: _Dokumentets orientering

en: _Document Size
no: D_okumentets størrelse

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Fallback page size:
no: _Forvalgt sidestørrelse:

en: _File
no: _Fil

en: _First page
no: _Første side

en: _Fit Window
no: _Tilpass vindu

en: _Fullscreen mode
no: _Fullskjermmodus

en: _Go
no: _Gå

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Interpreter:
no: _Fortolker:

en: _Jump to beginning of page
no: _Hopp til begynnelsen av siden

en: _Landscape
no: _Landskap

en: _Last page
no: _Siste side

en: _Layout
no: _Utseende

en: _Next page
no: _Neste side

en: _No Auto-fit
no: I_ngen automatisk tilpasning

en: _Open
no: _Åpne

en: _Orientation
no: _Orientering

en: _Portrait
no: _Portrett

en: _Previous page
no: _Forrige side

en: _Print command:
no: _Utskriftskommando:

en: _Print document
no: _Skriv ut dokument

en: _Print marked pages
no: _Skriv ut merkede sider

en: _Put side panel on the right-hand side
no: _Plasser sidepanelet til høyre

en: _Reload
no: _Gjenles

en: _Respect EOF comments
no: _Respekter EOF-kommentarer

en: _Save marked pages
no: _Lagre merkede sider

en: _Show side panel
no: _Vis sidepanel

en: _Size
no: _Størrelse

en: _Upside down
no: _Opp ned

en: _Use GNOME defaults
no: Br_uk GNOME-forvalg

en: _View
no: _Vis

en: _Watch file
no: _Overvåk fil

en: inch
no: tomme

en: point
no: punkt
