glade 0.6.3 - en to no translation catalogue (1179 entries)

en:  errors opening project file:
no:  feil under åpning av prosjektfil:

en: %s signals
no: %s signaler

en: (C) 1998-2001 Damon Chaplin
no: © 1998-2001 Damon Chaplin

en: /*
     * Initial main.c file generated by Glade. Edit as required.
     * Glade will not overwrite this file.
     */
no: /*
     * Initiell main.c fil generert av Glade. Rediger etter behov.
     * Glade vil ikke overskrive denne filen.
     */

en: /*
     * Translatable strings file generated by Glade.
     * Add this file to your project's POTFILES.in.
     * DO NOT compile it as part of your application.
     */
no: /*n * Fil med oversettbare strenger generert av Glade.
     * Legg till denne filen i ditt prosjekts POTFILES.in.
     * IKKE kompiler den som en del av applikasjonen din.
     */

en: 24 Hour Format:
no: 24 timers format:

en: <untitled>
no: <uten navn>

en: About
no: Om

en: About...
no: Om...

en: Accelerator
no: Aksellerator

en: Accelerator:
no: Aksellerator:

en: Accelerators
no: Akselleratorer

en: Accelerators:
no: Akselleratorer:

en: Active
no: Aktiv

en: Active:
no: Aktiv:

en: Activity Mode:
no: Aktivitetsmodus:

en: Add
no: Legg til

en: Add Alignment
no: Legg til justering

en: Add Event Box
no: Legg til hendelsesboks

en: Add Finish Page
no: Legg til sluttside

en: Add Scrolled Window
no: Legg til rullet vindu

en: Add Separator
no: Legg til separator

en: Add Start Page
no: Legg til startside

en: Add a new item below the selected item.
no: Legg til en ny oppføring under den valgte.

en: Add a separator below the selected item.
no: Legg til separator under den valgte oppføringen.

en: Add dock band on bottom
no: Legg til dokkbånd nederst

en: Add dock band on left
no: Legg til dokkbånd til venstre

en: Add dock band on right
no: Legg til dokkbånd til høyre

en: Add dock band on top
no: Legg til dokkbånd øverst

en: Add dock item after
no: Legg til dokkoppføring etter

en: Add dock item before
no: Legg til dokkoppføring før

en: Add floating dock item
no: Legg til flytende dokkoppføring

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
no: Tilleggsinformasjon, slik som beskrivelse av pakken og dens hjemmeside på web

en: After
no: Etter

en: After:
no: Etter:

en: Alignment
no: Justering

en: Allow Floating:
no: Tillat flytende:

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
no: Et alternativt ikon som skal vises på venstresiden av menyoppføringen.

en: Anchor:
no: Anker:

en: Anti-Aliased:
no: Anti-aliased

en: Any change in X Windows property
no: Enhver endring av X-vindu egenskaper

en: Any change in input focus
no: Enhver endring i input fokus

en: Any change in visibility
no: Enhver endring av synlighet

en: Any change in window structure
no: Enhver endring i vindustruktur

en: Any key pressed
no: Enhver knapp sluppet

en: Any key released
no: Hvilken som helst knapp sluppet opp

en: Any mouse button pressed
no: Hvilken som helst musknapp nedtrykket

en: Any mouse button released
no: Hvilken som helst musknapp sluppet

en: Apply
no: Bruk

en: Are you sure you want to create a new project?
no: Er du sikker på at du vil opprette et nytt prosjekt?

en: Are you sure you want to exit?
no: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Area Height:
no: Områdehøyde:

en: Area Width:
no: Områdebredde:

en: Arrow
no: Pil

en: Aspect Frame
no: Aspektramme

en: Attach
no: Fest til

en: Authors:
no: Forfattere:

en: Authors:
no: Forfattere:

en: Auto Close:
no: Autolukk:

en: Auto Shrink:
no: Autoforminsk:

en: Back
no: Tilbake

en: Back. Color:
no: Bakgr. farge:

en: Back. Pixmap:
no: Bakgrunnsbilde:

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background:
no: Bakgrunn:

en: Backup Source Files
no: Sikkerhetskopi av kildekode

en: Base color
no: Basisfarge

en: Base:
no: Basis:

en: Basic Options:
no: Basisalternativer:

en: Blank
no: Tom

en: Bold
no: Fet

en: Book Blue
no: Blå bok

en: Book Green
no: Grønn bok

en: Book Open
no: Åpen bok

en: Book Red
no: Rød bok

en: Book Yellow
no: Gul bok

en: Border Width:
no: Rammebredde:

en: Bottom
no: Nederst

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Build
no: Bygg

en: Build Insensitive:
no: Lag ufølsom:

en: Build the Source Code
no: Bygg kildekoden

en: Button
no: Knapp

en: Button Relief:
no: Knapperelief:

en: C Options
no: C-alternativer

en: Calculator
no: Kalkulator

en: Calendar
no: Kalender

en: Can Default:
no: Kan forvelges:

en: Can Focus:
no: Kan fokuserer:

en: Can't delete any children.
no: Kunne ikke slette barn.

en: Cancel
no: Avbryt

en: Case Sensitive:
no: Skill mello små/store bokstaver:

en: Cell X:
no: Celle X:

en: Cell Y:
no: Celle Y:

en: Center
no: Senter

en: Character data expected
no: Karakterdata forventet

en: Check
no: Avkryssning

en: Check Button
no: Avkrysningsboks

en: Check Menu Item
no: Menyoppføring for avkrysning

en: Class id missing
no: Klasse id mangler

en: Class unknown
no: Ukjent klasse

en: Class:
no: Klasse:

en: Clear
no: Tøm

en: Climb Rate:
no: Klatrerate:

en: Clipboard
no: Utklippstavle

en: Clock
no: Klokke

en: Close
no: Lukk

en: Col Spacing:
no: Mellomrom mellom kolonner:

en: Col Span:
no: Antall kolonner:

en: Color Select
no: Fargevelger

en: Color Selection
no: Fargevalg

en: Color Selection Dialog
no: Dialog for fargevalg

en: Color:
no: Farge:

en: Columned List
no: Kolonneliste

en: Columned Tree
no: Kolonnetre

en: Columns:
no: Kolonner:

en: Combo Box
no: Komboboks

en: Comments:
no: Kommentarer:

en: Common
no: Felles

en: Convert
no: Konverter

en: Convert to ordinary button
no: Konverter til vanlig knapp

en: Copy
no: Kopier

en: Copy All
no: Kopier alt

en: Copyright:
no: Opphavsrett:

en: Couldn't access directory:
      %s
no: Kunne ikke aksessere katalogen:
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
no: Kunne ikke aksessere filen:
      %s

en: Couldn't add new widget.
no: Kunne ikke legge til nytt widget.

en: Couldn't append to file:
      %s
no: Kunne ikke legge til i fil:
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
no: Kunne ikke opprette katalogen:
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
no: Kunne ikke opprette fil:
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
no: Kunne ikke opprette bilde fra filen

en: Couldn't create pixmap from file
no: Kunne ikke opprette bilde fra fil

en: Couldn't create pixmap from file:
no: Kunne ikke opprette bilde fra filen:

en: Couldn't delete widget.
no: Kunne ikke slette widgetet.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
no: Kunne ikke sette inn GtkAlignment widget.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
no: Kunne ikke sette inn GtkEventBox widget.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
no: Kunne ikke sette inn GtkScrolledWindow widget.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
no: Kunne ikke sette inn et GtkScrolledWindow widget.

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
no: Kunne ikke sette inn et GtkViewport widget.

en: Couldn't load font
no: Kunne ikke laste skrifttype

en: Couldn't load image from file
no: Kunne ikke laste bilde fra fil

en: Couldn't load image from file
no: Kunne ikke laste bilde fra fil

en: Couldn't load pixmap
no: Kunne ikke laste bilde

en: Couldn't open directory:
      %s
no: Kunne ikke åpne katalogen:
      %s

en: Couldn't open file.
no: Kunne ikke åpne filen.

en: Couldn't open file:
      %s
no: Kunne ikke åpne fil:
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
no: Kunne ikke fjerne GtkAlignment widget.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
no: Kunne ikke fjerne GtkEventBox widget.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
no: Kunne ikke fjerne GtkScrolledWindow widget.

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
no: Kunne ikke døpe om filen:
      %s
    til:
      %s

en: Create a new file
no: Opprett en ny fil

en: Create a new project
no: Opprett et nytt prosjekt

en: Creation Function:
no: Funksjon for oppretting:

en: Curve
no: Kurve

en: Custom Widget
no: Egendefinert widget

en: Cut
no: Klipp ut

en: DO NOT EDIT THIS FILE - it is generated by Glade.
no: IKKE REDIGER DENNE FILEN - den er generert av Glade.

en: DSN Configurator
no: DSN-konfigurator

en: Data expected
no: Data forventet

en: Data label
no: Dataetikett

en: Data-bound combo
no: Databundet kombo

en: Data-bound entry
no: Databundet oppføring

en: Data-bound grid
no: Databundet rutenett

en: Data-bound list
no: Databundet liste

en: Database Browser
no: Databaseleser

en: Database Dataset
no: Database datasett

en: Database Icon List
no: Ikonliste for database

en: Database designer
no: Databaseutforming

en: Database error dialog
no: Dialog for databasefeil

en: Database error viewer
no: Visning av databasefeil

en: Database export
no: Databaseeksport

en: Database log viewer
no: Loggvisning for database

en: Database login dialog
no: Dialog for pålogging til database

en: Database login widget
no: Widget for pålogging til database

en: Database report
no: Databaserapport

en: Day Names:
no: Dagnavn:

en: Default Border:
no: Forvalgt ramme

en: Default Height:
no: Standard høyde:

en: Default IPad X:
no: Forvalgt Ifyll X:

en: Default IPad Y:
no: Forvalgt Ifyll Y:

en: Default Pad X:
no: Forvalgt fyll X:

en: Default Pad Y:
no: Forvalgt fyll Y:

en: Default Width:
no: Standard bredde:

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
no: Definerer signalene som skal sendes når taster trykkes

en: Delete
no: Slett

en: Delete Column
no: Slett kolonne

en: Delete Page
no: Slett side

en: Delete Row
no: Slett rad

en: Delete the current item
no: Slett aktiv oppføring

en: Delete the selected widget
no: Slett valgt widget

en: Description
no: Beskrivelse

en: Dial
no: Ringeskive

en: Digits:
no: Siffer:

en: Direction:
no: Retning:

en: Directory:
no: Katalog:

en: Dots
no: Prikker

en: Down
no: Ned

en: Drawing Area
no: Tegneområde

en: Druid
no: Druide

en: Druid Finish Page
no: Druid sluttside

en: Druid Standard Page
no: Druid standardside

en: Druid Start Page
no: Druid startside

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Menu
no: Rediger meny

en: Edit Menus...
no: Rediger menyer...

en: Edit the project options
no: Rediger alternativene for prosjektet

en: Edit...
no: Rediger...

en: Editable:
no: Redigerbar:

en: Enable Gnome DB Support
no: Slå på Gnome DB støtte

en: Enable Gnome Support
no: Slå på Gnome støtte

en: End tag expected
no: Slutt-tag forventet

en: Error
no: Feil

en: Error opening file
no: Feil under åpning av fil

en: Error opening project.
no: Feil under åpning av prosjekt.

en: Error reading file
no: Feil under lesing av fil

en: Error reading from file:
      %s
no: Feil under lesing fra fil:
      %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
no: Feil under kjøring av eglade for å generere Eiffel kildekoden.
    Sjekk at du har eglade installert og at det er i stien.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
no: Feil under kjøring av gate for å generere Ada95 kildekode.
    Sjekk at du har gate installert og at det er i stien.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
no: Feil under kjøring av glade-- for å generere C++ kildekode.
    Sjekk at du har glade-- installert og at det er i stien.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
no: Feil under kjøring av glade2perl for å generer Perl kildekode.
    Sjekk at du har glade2perl installert og at det er i stien.

en: Error saving project
no: Feil under lagring av prosjekt

en: Error saving project.
no: Feil under lagring av prosjekt

en: Error writing XML file
no: Feil under skriving av XML-fil

en: Error writing file
no: Feil under skriving til fil

en: Error writing source.
no: Feil ved skriving av kildekode.

en: Error writing to file:
      %s
no: Feil under skriving til fil:
      %s

en: Errors opening project file
no: Feil under åpning av prosjektfilen

en: Errors writing source code
no: Feil under utskrift av kildekode

en: Event Box
no: Hendelsesboks

en: Event Mask
no: Hendelsesmaske

en: Events:
no: Hendelser:

en: Example output from GnomeLess widget.
no: Eksempelutskrift fra GnomeLess widgetet.

en: Exclusive:
no: Eksklusiv:

en: Exec
no: Kjør

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit Glade
no: Avslutt Glade

en: Expand:
no: Utvid:

en: Ext.Events:
no: Utv. hendelser:

en: Fastest
no: Fortest

en: File
no: Fil

en: File Ops.:
no: Filoperasjoner:

en: File Output Options:
no: Alternativer for filutskrift:

en: File Selection Dialog
no: Dialog for filvalg

en: File:
no: Fil:

en: Fill X:
no: Fyll X:

en: Fill Y:
no: Fyll Y:

en: Fill:
no: Fyll:

en: First
no: Først

en: Fixed Month:
no: Fast måned:

en: Fixed Positions
no: Faste posisjoner

en: Focus Target:
no: Mål for fokus:

en: Font
no: Skrifttype

en: Font Selection
no: Valg av skrifttype

en: Font Selection Dialog
no: Dialog for valg av skrifttype

en: Font:
no: Skrifttype:

en: For cursors in XInput-aware programs
no: For markører i XInput bevisste programmet

en: Foreground color
no: Forgrunnsfarge

en: Foreground:
no: Forgrunn:

en: Forward
no: Frem

en: Forward Mail
no: Send e-post videre

en: Frame
no: Ramme

en: G L A D E
    
    A User Interface Builder for GTK+ and GNOME
    
    Version %s
    
    By
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    Email: damon@ximian.com
    Home Page: http://glade.gnome.org
no: G L A D E
    
    Program for å bygge brukergrensesnitt for GTK+ og GNOME
    
    Versjon %s
    
    Av
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    E-post: damon@ximian.com
    Web: http://glade.gnome.org

en: GNOME-DB Application window
no: GNOME-DB applikasjonsvindu

en: GTK+ Additional
no: GTK+ tillegg

en: GTK+ Basic
no: Grunnleggende GTK+

en: GTK+ GUI builder
no: GTK+ GUI-bygger

en: Gamma Curve
no: Gamma kurve

en: General
no: Generelt

en: General Options:
no: Generelle alternativer:

en: Gettext Support
no: Gettext støtte

en: Glade Home Page
no: Glade hjemmeside

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
no: Glade er et program for å bygge grensesnitt for GTK+ og GNOME.

en: Gnome About Dialog
no: Om GNOME dialog

en: Gnome Animator
no: Gnome animator

en: Gnome Application Bar
no: GNOME Applikasjonslinje

en: Gnome Application Window
no: GNOME applikasjonsvindu

en: Gnome Calculator
no: Gnome kalkullator

en: Gnome Color Picker
no: Gnome fargevelger

en: Gnome Dialog Box
no: Gnome dialogboks

en: Gnome Dock
no: Gnome dokk

en: Gnome Dock Item
no: Gnome dokkoppføring

en: Gnome Font Picker
no: Gnome skrifftypeplukker

en: Gnome HRef Link Button
no: Gnome HRef link knapp

en: Gnome Help Support
no: Gnome hjelp støtte

en: Gnome Icon Entry
no: Gnome ikonoppføring

en: Gnome Pixmap
no: Gnome bilde

en: Gnome Stock Pixmap
no: Standardbilder for Gnome

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
no: GnomeDockItem widgeter kan kun limes inn i en GnomeDock.

en: Grid
no: Rutenett

en: Grid Options
no: Alternativer for rutenett

en: Grid Style:
no: Stil for rutenett:

en: Group
no: Gruppe

en: Group:
no: Gruppe:

en: Grow:
no: Voks:

en: Gutter Size:
no: Grøft størrelse:

en: H Int. Padding:
no: H int. fyll:

en: H Max:
no: H maks:

en: H Min:
no: H min:

en: H Padding:
no: H fyll:

en: H Page Inc:
no: Øk sidevis H:

en: H Page Size:
no: H sidestørrelse:

en: H Policy:
no: H policy:

en: H Step Inc:
no: Øk stegvis H:

en: H Updates:
no: H oppdatering:

en: H Value:
no: H verdi:

en: Handle Box
no: Håndtakboks

en: Handle Pos:
no: Håndtak posisjon:

en: Handle Size:
no: Håndtak størrelse:

en: Handler
no: Håndterer

en: Handler:
no: Håndterer:

en: Has Default:
no: Har forvalg:

en: Has Focus:
no: Har fokus:

en: Header File:
no: Header-fil:

en: Heading:
no: Tittel:

en: Height:
no: Høyde:

en: Help
no: Hjelp

en: Hide on Close:
no: Skjul ved lukking:

en: History ID:
no: Historikk ID:

en: Home
no: Hjemme

en: Homogeneous:
no: Homogen:

en: Horizonal Separator
no: Horisontal separator

en: Horizontal Box
no: Horisontal boks

en: Horizontal Button Box
no: Horisontal knappeboks

en: Horizontal Panes
no: Horisontale felt

en: Horizontal Ruler
no: Horisontal linjal

en: Horizontal Scale
no: Horisontal måler

en: Horizontal Scrollbar
no: Horisontalt rullefelt

en: Horizontal Snapping:
no: Horisontal festing:

en: Horizontal Spacing:
no: Horisontalt mellomrom:

en: Icon
no: Ikon

en: Icon Border:
no: Ikonkant:

en: Icon List
no: Ikonliste

en: Icon Selection
no: Ikonvalg

en: Icon Width:
no: Ikonbredde:

en: Icon:
no: Ikon:

en: If a Gnome DB application is to be built
no: Om en skal bygge en Gnome DB applikasjon

en: If a Gnome application is to be built
no: Om en skal bygge en Gnome applikasjon

en: If a directory is needed rather than a file
no: Om en katalog kreves i stedet for en fil

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
no: Om en main.c fil skrives ut og inneholder en main() funksjon, om denne
    ikke eksisterer

en: If a small preview of the pixmap is displayed
no: Om en liten forhåndsvisning av bildet skal vises

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
no: Om en tom verdi er akseptabelt, nå 'Verdi i listen' er satt

en: If an insensitive version of the pixmap is built automatically
no: Om en insensitiv versjon av bildet lages automatisk

en: If any value entered should be converted according to the locale settings
no: Om noen av verdiene som oppgis skal konverteres i henhold til locale-innstillingene

en: If arrows can be used to change the value
no: Om piler kan brukes til å endre verdien

en: If arrows work even if the value is not in the list
no: Pilene virker selv om verdien ikke er i listen

en: If copies of old source files are made
no: Om kopier av gamle kildekodefiler lages

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
no: Om filer for bygging av kildekoden skal skrives ut, dette inkluderer Makefile.am
    og configure.in, hvis disse ikke allerede eksisterer

en: If floating dock items are allowed
no: Om flytende dokkoppføringer tillates

en: If lines are displayed between items
no: Om linjer vises mellom oppføringene

en: If strings are marked for translation by gettext
no: Om strenger skal merkes for oversettelse av gettext

en: If support for the Gnome Help system should be included
no: Om støtte for GNOME hjelp systemet skal inkluderes

en: If the alpha channel should be used
no: Om alpha-kanalen skal brukes

en: If the animation loops, and in what way
no: Om animasjonen repeteres, og på hvilken måte

en: If the app bar has a progress indicator
no: Om applikasjonslinjen har en fremgangsindikator

en: If the app bar has an area for status messages and user input
no: Om applikasjonslinjen har et område for statusmeldinger og inndata fra bruker

en: If the aspect ratio should be determined by the child
no: Om aspektraten skal bestemmes av barnet

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
no: Om kanvaset er anti-aliased, gjør kantene på tekst og grafikk mykere

en: If the check button is initially on
no: Om avkrysningsboksen er på initielt

en: If the check menu item is initially on
no: Om avkrysningsmenyen er slått på i initielt

en: If the children should all be the same size
no: Om barna skal være av samme størrelse

en: If the children should be the same size
no: Om barna skal være av samme størrelse

en: If the column titles are shown
no: Om kolonnetitler skal vises

en: If the day names should be shown
no: Om dagnavn skal vises

en: If the dial can not be changed by the user
no: Om viseren ikke kan endres av brukeren

en: If the dialog closes when any button is clicked
no: Om dialogen lukkes når en hvilken som helst knapp trykkes

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
no: Om dialigen er skjult når den er lukket, i stedet for å bli ødelagt

en: If the dock item is always the only item in its band
no: Om dokkoppføringen alltid er den eneste oppføringen på sitt bånd

en: If the dock item is locked in position
no: Om dokkoppføringen låses på plass

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
no: Om dokkoppføringen aldri kan være horisontal

en: If the dock item is never allowed to be vertical
no: Om dokkoppføringen aldri kan være vertikal

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
no: Om dokkoppførinen aldri kan flyte i sitt eget vindu

en: If the file operation buttons are shown
no: Om knappene for filoperasjoner skal vises

en: If the file selection dialog should be modal
no: Om filutvalgsdialogen skal være modal

en: If the font size is shown as part of the font information
no: Om størrelsen på skrifttypen skal vises som en del a informasjonen

en: If the handler runs after the class function
no: Om håndtereren kjører etter klassefunksjonen

en: If the icon text can be edited by the user
no: Tekst kan redigeres av brukeren

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
no: Bruk statisk ikontekst, vil ikke bli kopiert av GnomeIconList

en: If the indicator is always drawn
no: Om indikatoren alltid skal tegnes

en: If the initial direction is reversed
no: Om startretningen er baklengs

en: If the item is initially on.
no: Om oppføringen er på fra begynnelsen.

en: If the item is right justified (e.g. for a Help menu).
no: Hvis oppføringen er venstrejustert (f.eks. for en Hjelp meny).

en: If the layout is saved and restored automatically
no: Om utformingen skal lagres og gjenoprettes automatisk

en: If the menu item is right-justified
no: Om menyoppføringen er høyrejustert

en: If the month and year should be shown at the top
no: Om måned og år skal vises øverst

en: If the month and year shouldn't be changeable
no: Om måned og år skal kunne endres

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
no: Om notisblokkens kant skal vises, når flikene ikke vises

en: If the notebook tabs are scrollable
no: Om notisblokkens faner kan rulles

en: If the notebook tabs are shown
no: Om notisblokkens faner skal vises

en: If the number of the week should be shown
no: Om antall uker skal vises

en: If the pixmap is scaled
no: Om bildet er skalert

en: If the popup menu is enabled
no: Om oppsprettmenyer er slått på

en: If the preview expands to fill its allocated area
no: Om forhåndsvisningen utvides til å fylle sitt allokerte område

en: If the preview is color or grayscale
no: Om forhåndsvisningen er i farger eller gråtoner

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
no: Om fremgangsmåleren skal oppføre seg som fronten på Kit's bil

en: If the radio button is initially on
no: Om radioknappen opprinnelig er på

en: If the radio menu item is initially on
no: Om radiomenyoppføringen opprinnelig er på

en: If the sample should use dithering to be more accurate
no: Om prøven skal bruke dithering for å bli mer nøyaktig

en: If the scale's value is shown
no: Om skalaens verdi skal vises

en: If the searching is case sensitive
no: Om det skal skilles mellom små/store bokstaver i søk

en: If the selected font is used when displaying the font information
no: Om den merkede skrifttypen skal brukes ved visning av informasjonen

en: If the support functions are output
no: Om støttefunksjonene skrives ut

en: If the text can be edited
no: Om teksten kan redigeres

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
no: Om teksten brukeren skriver inn skal vises. Når dette er slått av, vises teksten som skrives inn som stjerner, noe som er nyttig for inntasting av passord

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
no: Om teksten skal brytes til å passe innenfor bredden av etiketten

en: If the text should be shown in the progress bar
no: Om teksten skal vises på fremgangsmåleren

en: If the time is shown as well as the date
no: Om tiden skal vises i tillegg til datoen

en: If the time is shown in 24-hour format
no: Om tiden skal vises i 24 timers format

en: If the toggle button is initially on
no: Om vendingsknapp opprinnelig er på

en: If the toggle indicator is always shown
no: Om bryterindikatoren alltid skal vises

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
no: Skal verdien festes til multipler av steg-verdien

en: If the value is wrapped at the limits
no: Skal verdien begynne på nytt ved grensen

en: If the value must be in the list
no: Om verdien må være i listen

en: If the week should start on Monday
no: Om uken skal starte på Mandag

en: If the widget can accept the input focus
no: Om widgetet kan ta imot input fokus

en: If the widget can be the default
no: Om widgetet kan være forvalgt

en: If the widget has the input focus
no: Om widgetet har input fokus

en: If the widget is added to the component's data structure
no: Om widgetet skal legges til i komponentens datastruktur

en: If the widget is allocated from the heap rather than from the parent's memory block
no: Om widgetet allokeres fra heap i stedet for fra forelderens minneblokk

en: If the widget is initially visible
no: Om widgetet er synlig initielt

en: If the widget is the default
no: Om widgetet er forvalgt

en: If the widget responds to input
no: Om widgetet svarer på input

en: If the window can be enlarged
no: Om vinduet kan forstørres

en: If the window can be shrunk
no: Om vinduet kan forminskes

en: If the window has a status bar
no: Om vinduet har en statuslinje

en: If the window is modal
no: Om vinduet er modalt

en: If the window shrinks automatically
no: Om vinduet forminskes automatisk

en: If tooltips are enabled
no: Om verktøytips er slått på

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
no: Om oversettbare strenger skal lagres i separate C kildefiler, for å gjøre
    mulig oversetting av grensesnitt lastet av libglade

en: If widget names are set in the source code
no: Om navn på widgeter skal settes i kildekoden

en: Image
no: Bilde

en: Image Height:
no: Bildehøyde:

en: Image Type:
no: Bildetype:

en: Image Width:
no: Bildebredde:

en: Index
no: Indeks

en: Indicator:
no: Indikator:

en: Initial Choice:
no: Opprinnelig valg:

en: Initial Type:
no: Opprinnelig type:

en: Initially On:
no: Initielt på:

en: Input Dialog
no: Dialog for input

en: Insert After
no: Sett inn etter

en: Insert Before
no: Sett inn før

en: Insert Column After
no: Sett inn kolonne etter

en: Insert Column Before
no: Sett inn kolonne før

en: Insert Item After
no: Sett inn oppføring etter

en: Insert Item Before
no: Sett inn oppføring før

en: Insert Page After
no: Sett inn side etter

en: Insert Page Before
no: Sett inn side før

en: Insert Row After
no: Sett inn rad etter

en: Insert Row Before
no: Sett inn rad før

en: Int2:
no: Int2

en: Interface Creation Functions:
no: Funksjoner for oppretting av grensesnitt:

en: Interval:
no: Intervall:

en: Invalid XML entity
no: Ugyldig XML-enhet

en: Invalid accelerator key
no: Ugyldig akselleratortast

en: Invalid boolean value
no: Ugyldig boolsk verdi

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for headerfil for tilbakekall: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for kildefil for tilbakekall: %s
    %s

en: Invalid color
no: Ugyldig farge

en: Invalid component
no: Ugyldig komponent

en: Invalid date
no: Ugyldig dato

en: Invalid directory
no: Ugyldig katalog

en: Invalid directory:
      %s
no: Ugyldig katalog:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for grensesnitt header: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for grensesnittfil: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
no: Ugyldig valg i on_style_copy()

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
no: Ugyldig kildekatalog:
    
    Kildekatalogen må være lik prosjektkatalogen
    eller en underkatalog av prosjektkatalogen.

en: Invalid stock button
no: Ugyldig standard knapp

en: Invalid stock menu item
no: Ugyldig standard menyoppføring

en: Invalid stock menu pixmap
no: Ugyldig standard menybilde

en: Invalid stock pixmap
no: Ugyldig standard bilde

en: Invalid style name
no: Ugyldig stilnavn

en: Invalid support header filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for støtteheader: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
no: Ugyldig filnavn for støttekilde: %s
    %s

en: Invalid value
no: Ugyldig verdi

en: Italic
no: Kursiv

en: Item Type:
no: Type oppføring:

en: Items:
no: Oppføringer:

en: Jump To
no: Hopp til

en: Justify
no: Juster

en: Justify:
no: Juster:

en: Key
no: Tast

en: Key:
no: Tast:

en: Keys
no: Taster

en: Label
no: Etikett

en: Label X Align:
no: Etikettens X-justering:

en: Label with Accelerator
no: Etikett med tastatursnarvei

en: Label:
no: Etikett:

en: Language:
no: Språk:

en: Last
no: Sist

en: Layout
no: Utforming

en: Layout:
no: Utseende:

en: Left
no: Venstre

en: LibGlade Options
no: LibGlade alternativer

en: License:
no: Lisens:

en: Line %i - %s %s %s
no: Linje %i - %s %s %s

en: Line %i - %s:
      %s = %s
no: Linje %i - %s:
      %s = %s

en: Line In
no: Linje inn

en: Lines
no: Linjer

en: List
no: Liste

en: List Item
no: Listeoppføring

en: Locked:
no: Låst:

en: Login
no: Pålogging

en: Logo Back. Color:
no: Logo bakgr. farge:

en: Loop Type:
no: Repetisjonstype:

en: Lower Hour:
no: Laveste time:

en: Lower Value:
no: Nedre verdi:

en: Mail
no: E-post

en: Max Length:
no: Maks lengde:

en: Max Saved:
no: Maks lagrede:

en: Max:
no: Maks:

en: Maximum Value:
no: Maksimalverdi:

en: Menu Bar
no: Menylinje

en: Menu Editor
no: Menyredigering

en: Menu Item
no: Menyoppføring

en: Menu item with a pixmap
no: Menyoppføring med bilde

en: Message Type:
no: Meldingstype:

en: Message:
no: Melding:

en: Metric:
no: Måleenhet:

en: Microphone
no: Mikrofon

en: Min Height:
no: Min høyde:

en: Min Width:
no: Min bredde:

en: Minimum Value:
no: Minimalverdi:

en: Modal:
no: Modalt:

en: Mode:
no: Modus:

en: Modifiers:
no: Modifikatorer:

en: Monday First:
no: Mandag først:

en: Mouse movement hints
no: Hint for musbevegelse

en: Mouse movement with any button pressed
no: Musbevegelse med en knapp nedtrykket

en: Mouse movement with button 1 pressed
no: Musbevegelse med knapp 1 nedtrykket

en: Mouse movement with button 2 pressed
no: Musbevegelse med knapp 2 nedtrykket

en: Mouse movement with button 3 pressed
no: Musbevegelse med knapp 3 nedtrykket

en: Move the item and its children down one level
no: Flytt objektet og dets barn ned et nivå

en: Move the item and its children down one place in the list
no: Flytt objektet og dets barn ned en plass på listen

en: Move the item and its children up one level
no: Flytt objektet og dets barn opp et nivå

en: Move the item and its children up one place in the list
no: Flytt objektet og dets barn opp en plass på listen

en: Multiple
no: Multippel

en: Name
no: Navn

en: Name:
no: Navn:

en: Named Style:
no: Navngitt stil:

en: Never Floating:
no: Aldri flytende:

en: Never Horizontal:
no: Aldri horisontal:

en: Never Vertical:
no: Aldri vertikal:

en: New
no: Ny

en: New File
no: Ny fil

en: New Gnome Druid
no: Ny Gnome druide

en: New GnomePropertyBox
no: Ny GnomePropertyBox

en: New Group:
no: Ny gruppe:

en: New Mail
no: Ny e-post melding

en: New Project
no: Nytt prosjekt

en: New Style:
no: Ny stil:

en: New columned list
no: Ny kolonneliste

en: New columned tree
no: Nytt kolonnetre

en: New horizontal box
no: Ny horisontal boks

en: New horizontal button box
no: Ny horisontal knappeboks

en: New image
no: Nytt bilde

en: New notebook
no: Ny notisblokk

en: New project created.
no: Nytt prosjekt opprettet.

en: New table
no: Ny tabell

en: New toolbar
no: Ny verktøylinje

en: New vertical box
no: Ny vertikal boks

en: New vertical button box
no: Ny vertikal knappeboks

en: Next Page
no: Neste side

en: No
no: Nei

en: None
no: Ingen

en: Not
no: Ikke

en: Notebook
no: Notisblokk

en: Number of Pages:
no: Antall sider:

en: Number of columns:
no: Antall kolonner:

en: Number of items:
no: Antall oppføringer:

en: Number of pages:
no: Antall sider:

en: Number of rows:
no: Antall rader:

en: Numeric:
no: Numerisk:

en: OK If Empty:
no: OK hvis tom:

en: Oaf options
no: Alternativer for Oaf

en: Obey Child:
no: Adlyd barn:

en: Object
no: Objekt

en: Object:
no: Objekt:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
no: Kun GnomeDockItem widgeter kan limes inn i en GnomeDock.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
no: Kun GnomeDockItem widgeter kan limes inn over et GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a GnomeDialog action area.
no: Kun knapper kan limes inn i et GnomeDialog hendelsesområde.

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
no: Kun menyoppføringer kan limes inn i en meny eller en menylinje.

en: Open
no: Åpne

en: Open File
no: Åpne fil

en: Open Project
no: Åpne prosjekt

en: Open an existing project
no: Åpne et eksisterende prosjekt

en: Open...
no: Åpne

en: Option Menu
no: Alternativer meny

en: Options
no: Alternativer

en: Orientation:
no: Orientering:

en: Output Build Files
no: Skriv ut build-filer

en: Output Support Functions
no: Skriv ut støttefunksjoner

en: Output main.c File
no: Skriv ut main.c fil

en: Output the project source code
no: Skriv ut prosjektets kildekode

en: Pack Start:
no: Start pakking:

en: Packer
no: Pakker

en: Packing
no: Pakking

en: Padding:
no: Fyll:

en: Page Inc:
no: Øk sidevis:

en: Page Size:
no: Sidestørrelse:

en: Palette
no: Palett

en: Paste
no: Lim inn

en: Pick a Font
no: Plukk en skrifttype

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Pixels Per Unit:
no: Piksler per enhet:

en: Pixmap
no: Bilde

en: Pixmaps Directory:
no: Bildekatalog:

en: Popup Menu
no: Oppsprettmeny

en: Position:
no: Posisjon:

en: Preferences
no: Preferanser

en: Prelight
no: Forhåndsbelys

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Preview Text:
no: Forhåndsvisningstekst:

en: Preview:
no: Forhåndsvisning:

en: Previous Page
no: Forrige side

en: Print
no: Skriv ut

en: Program Name:
no: Programnavn:

en: Progress Bar
no: Fremgangsmåler

en: Progress:
no: Fremgang:

en: Project Directory:
no: Prosjektkatalog:

en: Project File:
no: Prosjektfil:

en: Project Name:
no: Prosjektnavn:

en: Project Options
no: Alternativer for prosjekt

en: Project Options...
no: Prosjektalternativer...

en: Project opened.
no: Prosjekt åpnet.

en: Project saved.
no: Prosjekt lagret.

en: Projects
no: Prosjekter

en: Propagate:
no: Videresend:

en: Properties
no: Egenskaper

en: Properties:
no: Egenskaper:

en: Properties: <none>
no: Egenskaper: <ingen>

en: Property Dialog Box
no: Egenskaper-dialogboks

en: Public:
no: Offentlig:

en: Put this widget in a separate source file
no: Legg dette widgetet i en egen kildefil

en: Put this widget's subtree in a separate class
no: Legg dette widgetets undertre i en egen klasse

en: Quit
no: Avslutt

en: Radio Button
no: Radioknapp

en: Radio Menu Item
no: Radiomenyoppføring

en: Ratio:
no: Rate:

en: Receive Mail
no: Motta e-post

en: Redisplay
no: Vis på nytt

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Refresh
no: Oppdater

en: Remove
no: Fjern

en: Remove Alignment
no: Fjern justering

en: Remove Event Box
no: Fjern hendelsesboks

en: Remove Label
no: Fjern etikett

en: Remove Scrolled Window
no: Fjern rullet vindu

en: Rename
no: Omdøp

en: Rename Style To:
no: Omdøp stilen til:

en: Reply to Mail
no: Svar på e-post

en: Resize:
no: Endre størrelse:

en: Reverse:
no: Baklengs:

en: Revert
no: Forkast

en: Right
no: Høyre

en: Right Justify
no: Høyrejuster

en: Right Justify:
no: Høyrejuster:

en: Row Spacing:
no: Mellomrom mellom rader:

en: Row Span:
no: Antall rader:

en: Rows:
no: Rader:

en: Save
no: Lagre

en: Save As
no: Lagre som

en: Save File
no: Lagre fil

en: Save Project
no: Lagre prosjekt

en: Save Translatable Strings
no: Lagre oversettbare strenger

en: Save project
no: Lagre prosjekt

en: Scaled Height:
no: Skalert høyde:

en: Scaled Width:
no: Skalert bredde:

en: Scaled:
no: Skalert:

en: Scores
no: Poeng

en: Scrollable:
no: Kan rulles:

en: Scrolled Window
no: Rullet vindu

en: Search
no: Søk

en: Search/Replace
no: Søk/erstatt

en: Seconds:
no: Sekunder:

en: Select
no: Velg

en: Select Accelerator Key
no: Velg akselleratortast

en: Select Color
no: Velg farge

en: Select File
no: Velg fil:

en: Select Font
no: Velg skrifttype

en: Select Mode:
no: Velg modus:

en: Select Named Style
no: Velg navngitt stil

en: Select Signal
no: Velg signal

en: Select X Events
no: Velg X-hendelser

en: Select icon
no: Velg ikon

en: Select the Project Directory
no: Velg prosjektkatalogen

en: Selected
no: Valgt

en: Selector
no: Utvelger

en: Send Mail
no: Send e-post

en: Sensitive:
no: Følsomt:

en: Separate Class:
no: Egen klasse:

en: Separate File:
no: Egen fil:

en: Set Grid Options...
no: Sett alternativer for rutenett...

en: Set Grid _Options...
no: Sett _alternativer for rutenett...

en: Set Snap O_ptions...
no: Sett a_lternativer for feste

en: Set Snap Options...
no: Sett alternativer for feste...

en: Set True to let the widget expand
no: Sett til sann for å la widgetet utvides

en: Set True to let the widget expand horizontally
no: Sett til sann for å la widgetet utvide seg horisontalt

en: Set True to let the widget expand vertically
no: Sett til sann for å la widgetet utvide seg vertikalt

en: Set True to let the widget fill its allocated area
no: Sett til sann for å la widgetet fylle sitt allokerte område

en: Set True to let the widget fill its allocated height
no: Sett til sann for å la widgetet fylle sin allokerte høyde

en: Set True to let the widget fill its allocated width
no: Sett til sann for å la widgetet fylle sin allokerte bredde

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
no: Sett til sann for å la widgetet fylle dets allokerte horisontale område

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
no: Sett til sann for å la widgetet fylle dets allokerte vertikale område

en: Set True to let the widget resize
no: Sett til sann for å la widgetet endre størrelse

en: Set True to let the widget shrink
no: Sett til sann for å la widgetet krympe

en: Set True to let the widget shrink horizontally
no: Sett til sann for å la widgetet krympes horisontalt

en: Set True to let the widget shrink vertically
no: Sett til sann for å la widgetet krympe vertikalt

en: Set True to pack the widget at the start of the box
no: Sett til sann for å pakke widgetet ved begynnelsen av boksen

en: Set True to propagate the style to the widget's children
no: Sett til sann for å videresende widgetets stil til dets barn

en: Set True to start a new group of toolbar items
no: Sett til sann for å starte en ny gruppe med verktøylinje-objekter

en: Set True to use the parent GtkPacker's default settings for the border width and all padding properties
no: Sett til sann for å bruke overordnet GtkPacker's forvalgte innstillinger for kantbredde og alle egenskaper for fyll

en: Set Widget Names
no: Sett widget navn

en: Set options for snapping to the grid
no: Sett alternativer for feste til rutenettet

en: Set the grid style and spacing
no: Sett stil og mellomrom for rutenett

en: Set the spacing between grid lines
no: Sett mellomrom mellom linjene i rutenettet

en: Set which parts of a widget snap to the grid
no: Sett hvilke deler av et widget som skal festes til rutenettet

en: Shadow:
no: Skygge:

en: Shared
no: Delt

en: Show Border:
no: Vis kant:

en: Show Clipboard
no: Vis utklippstavlen

en: Show Grid
no: Vis rutenett

en: Show Palette
no: Vis palett

en: Show Popup:
no: Vis oppsprett:

en: Show Properties
no: Vis egenskaper

en: Show Property _Editor
no: Vis redigering av _egenskaper

en: Show Size:
no: Vis størrelse:

en: Show Tabs:
no: Vis faner:

en: Show Text:
no: Vis tekst:

en: Show Time:
no: Vis tid:

en: Show Titles:
no: Vis titler:

en: Show Value:
no: Vis verdi:

en: Show Widget Tooltips
no: Vis verktøytips for widget

en: Show Widget Tree
no: Vis widget-tre

en: Show Widget _Tree
no: Vis widget _tre

en: Show _Clipboard
no: Vis ut_klippstavlen

en: Show _Grid
no: Vis r_utenett

en: Show _Palette
no: Vis _palett

en: Show _Widget Tooltips
no: Vis _widget vektøytips

en: Show the clipboard
no: Vis utklippstavlen

en: Show the grid (in fixed containers only)
no: Vis rutenettet (kun i faste kontainere)

en: Show the palette of widgets
no: Vis widget-paletten

en: Show the project widget tree
no: Vis prosjektets widget-tre

en: Show the properties of the selected widget
no: Vis egenskapene til valgt widget

en: Show the property editor
no: Vis redigering av egenskaper

en: Show the tooltips of created widgets
no: Vis verktøytips for opprettede widgeter

en: Show the widget tree
no: Trevisning av widgeter

en: Shrink:
no: Krymp:

en: Signal Handler & Callback Functions:
no: Signalhåndterer & Callback funksjoner:

en: Signal to emit
no: Signal som skal sendes

en: Signals
no: Signaler

en: Size:
no: Størrelse:

en: Snap Edge:
no: Fest til kant:

en: Snap Options
no: Alternativer for feste

en: Snap to Grid
no: Fest til rutenettet

en: Snap widgets to the grid
no: Fest widgeter til rutenettet

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
no: Fest widgeter til rutenettet (kun i faste kontainere)

en: Snap:
no: Fest:

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
no: Beklager - generering av kilde for %s er ikke implementert ennå

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
no: Beklager - innliming over et GnomeDockItem er ikke implementert ennå.

en: Source Directory:
no: Kildekatalog:

en: Source File:
no: Kildefil:

en: Source code written.
no: Kildekode skrevet.

en: Space Size:
no: Størrelse på mellomrom:

en: Space Style:
no: Stil for mellomrom:

en: Spacing:
no: Mellomrom:

en: Speed:
no: Hastighet:

en: Spell Checker
no: Stavekontroll

en: Spellchecker
no: Stavekontroll

en: Spin Button
no: Snurreknapp

en: Start tag expected
no: Start-tag forventet

en: Status Bar
no: Statuslinje

en: Status Bar:
no: Statuslinje

en: Status Message.
no: Statusmelding.

en: Step Inc:
no: Øk stegvis:

en: Stock Button:
no: Standard knapp:

en: Stock Item:
no: Standard objekt:

en: Stop
no: Stopp

en: Store Config:
no: Lagre konfigurasjon

en: Strikeout
no: Uthevet

en: String1:
no: Streng1:

en: String2:
no: Streng2:

en: Style
no: Stil

en: Style:
no: Stil

en: Styles
no: Stiler

en: Subdirectories:
no: Underkataloger:

en: Support Functions:
no: Støttefunksjoner:

en: Switch Next
no: Bytt til neste

en: Switch Previous
no: Bytt til forrige

en: System Error
no: Systemfeil

en: System error message:
no: Systemfeilmelding:

en: Tab Horz. Border:
no: Fane Horis. kanr:

en: Tab Pos:
no: Faneposisjon:

en: Tab Vert. Border:
no: Fane vert. kant:

en: Table
no: Tabell

en: Table Borders
no: Rammer for tabell

en: Table Editor
no: Tabellredigering

en: Table Fill
no: Fyll for tabell

en: Text Box
no: Tekstboks

en: Text Box Color:
no: Tekstboksfarge:

en: Text Bulleted List
no: Kulepunktliste

en: Text Color:
no: Tekstfarge:

en: Text Editable:
no: Redigerbar tekst:

en: Text Entry
no: Tekstoppføring

en: Text Indent
no: Indentering av tekst

en: Text Numbered List
no: Nummerert liste

en: Text Spacing:
no: Tekstmellomrom:

en: Text Static:
no: Statisk tekst:

en: Text Unindent
no: Avindentering av tekst

en: Text Visible:
no: Teksten synlig:

en: Text color
no: Tekstfarge

en: Text:
no: Tekst:

en: That style name is already in use
no: Dette stilnavnet er allerede i bruk

en: The C source file to save all translatable strings in
no: C kildefilen hvor alle oversettbare strenger lagres

en: The Gnome stock button to use
no: GNOME standard knapp som skal brukes

en: The ID to save the history entries under
no: ID som historikkoppføringer skal lagres under

en: The URL to display when the button is clicked
no: URL'en som skal vises når knappen klikkes

en: The X Extension events mode
no: X-utvidelse modus

en: The X events that the widget receives
no: X-hendelsene som widgetet mottar

en: The accelerator key
no: Akselleratortast

en: The aspect ratio of the frame's child
no: Aspektraten til rammens barn

en: The authors of the package, one on each line
no: Forfatterene av pakken, en for hver linje

en: The background color around the logo
no: Bakgrunnsfargen rundt logoen

en: The background color of the main text area
no: Bakgrunnsfargen for hovedtekstområdet

en: The background color of the page
no: Bakgrunnsfarge for siden

en: The class name to pass to the window manager
no: Klassenavnet som skal gis til vindushåndtereren

en: The class of the widget
no: Widgetets klasse

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
no: Klatreraten til snurreknappen, brukes sammen med sideøkning

en: The color of the main text
no: Fargen på hovedteksten

en: The color of the title text
no: Fargen på tittelteksten

en: The copyright notice
no: Lisensteksten

en: The current position on the ruler
no: Nåværende posisjon på linjalen

en: The data passed to the handler
no: Data som sendes til håndtereren

en: The default border width of child widgets
no: Forvalgt bredde av underwidgeter

en: The default height of the window
no: Vinduets standard høyde

en: The default horizontal padding of child widgets
no: Forvalgt horisontalt fyll for underwidgeter

en: The default internal horizontal padding of child widgets
no: Forvalgt internt horisontalt fyll for underwidgeter

en: The default internal vertical padding of child widgets
no: Forvalgt internt vertikalt fyll for underwidgeter

en: The default vertical padding of child widgets
no: Forvalgt vertikalt fyll for underwidgeter

en: The default width of the window
no: Vinduets standard bredde

en: The direction of the arrow
no: Retningen på pilen

en: The directory to save generated source code
no: Katalogen hvor generert kildekode skal lagres

en: The directory to store pixmaps
no: Katalogen hvor bilder skal lagres

en: The edge of the handle box which snaps into position
no: Kanten av håndtakboksen som festes i posisjon

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
no: Filen hvor deklarasjonene av funksjonene for å opprette grenesnittet blir skrevet.

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
no: Filen hvor deklarasjonene av signalhåndtereren og callback funksjonene
    blir skrevet

en: The file in which the declarations of the support functions are written
no: Filen hvor deklarasjonene av støttefunksjonene blir skrevet

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
no: Filen hvor den tomme signalhåndtereren og callback funksjonene blir skrevet

en: The file in which the functions to create the interface are written
no: Filen hvor funksjonene for oppretting av grensesnittet blir plassert

en: The file in which the support functions are written
no: Filen hvor støttefunksjonene blir skrevet

en: The file to write source code into
no: Filen som kildekoden skal skrives til

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
no: Filnavnet må være et enkelt relativt filnavn.
    Bruk dialogen alternativer for prosjekt for å sette det.

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
no: Filnavnet må settes i dialogen alternativer for prosjekt.

en: The first integer argument to pass to the function
no: Første heltallsargument som skal gis til funksjonen

en: The first string argument to pass to the function
no: Det første streng-argumentet som skal sendes til funksjonen

en: The font to use for any text in the widget
no: Skrifttypen som skal brukes for tekst i widgetet

en: The font to use for the text
no: Skrifttypen som skal brukes for teksten

en: The format of the text, similar to sprintf. Use %P, %V, %L and %U to insert the percentage, value, lower bound and upper bound respectively. Use %1V or %2V to show 1 or 2 decimal places.
no: Formatet på teksten, lik snprintf. Bruk %P, %V, %L og %U for å sette inn
    prosenten, verdien, nedre grense og øvre grense. Bruk %1V eller %2V for å
    vise 1 eller 2 desimaler.

en: The format of the time to display. Use %H, %M and %S to insert the hour, minute and seconds values
no: Format for tiden som skal vises. Bruk %H, %M og %S for å sette inn time, minutt og sekund verdier

en: The function to be called when the item is selected
no: Funksjonen som skal kalles når oppføringen velges

en: The function to handle the signal
no: Funksjonen som skal håndtere signalet

en: The function which creates the widget
no: Funksjonen som oppretter widgetet

en: The graphic to use as the background of the widget
no: Grafikken som skal brukes som bakgrunn for widgetet

en: The height of the layout area
no: Høyden på utformingsområdet

en: The height of the widget
no: Høyden på widgetet

en: The height to scale the pixmap to
no: Høyden bildet skal skaleres til

en: The high value of the ruler
no: Øvre verdi på linjalen

en: The highest hour to show in the popup
no: Øverste time som vises i oppsprettmenyen

en: The horizontal alignment
no: Horisontal justering

en: The horizontal alignment of the arrow
no: Horisontal justering av pilen

en: The horizontal alignment of the child widget
no: Horisontal justering av barnwidgetet

en: The horizontal alignment of the entire label
no: Den horisontale justeringen av hele etiketten

en: The horizontal alignment of the frame's child
no: Horisontal justering av rammens barn

en: The horizontal alignment of the frame's label
no: Horisontal justering av rammens etikett

en: The horizontal alignment of the text
no: Horisontal justering av teksten

en: The horizontal padding
no: Horisontalt fyll

en: The horizontal padding of the buttons
no: Horisontalt fyll for knappene

en: The horizontal scale of the child widget
no: Horisontal skalering av barnwidget

en: The index of the initially selected item
no: Indeksen over opprinnelig valgt oppføring

en: The initial position of the window
no: Startposisjon for vinduet

en: The initial type of the curve
no: Den opprinnelige typen for kurven

en: The initial value
no: Opprinnelig verdi

en: The items in the combo list, one per line
no: Oppføringene på kombolisten, en pr. linje

en: The items in the option menu, one per line
no: Oppføringene i alternativer menyen, en for hver linje

en: The justification of the lines of the label
no: Plasseringen av linjene i etiketten

en: The layout style of the buttons
no: Utseende på knappene

en: The left edge of the widget in the table
no: Venstre kant av widgetet i tabellen

en: The left edge of the widget, relative to its parent
no: Den venstre kanten av widgetet, relativt til foreldre

en: The license which is added at the top of generated files
no: Lisensen som legges til øverst i genererte filer

en: The logo to display in the top-right of the page
no: Logoen som skal vises i øverste høyre hjørne av siden

en: The low value of the ruler
no: Nedre verdi på linjalen

en: The lowest hour to show in the popup
no: Laveste time som skal vises i oppsprettmenyen

en: The main image to display on the left of the page.
no: Bildet som skal vises på venstre side av siden.

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
no: Hovedteksten på siden som presenterer druiden for folk.

en: The maximum horizontal value
no: Maksimal horisontal verdi

en: The maximum length of the text
no: Maksimal lengde på teksten

en: The maximum number of history entries saved
no: Maksimalt antall historikkoppføringer som skal lagres

en: The maximum value
no: Maksimalverdi

en: The maximum value of the ruler
no: Maksimal verdi på linjalen

en: The maximum vertical value
no: Maksimal vertikal verdi

en: The maximum x coordinate
no: Maksimum x koordinat

en: The maximum y coordinate
no: Maksimum y koordinat

en: The message to display
no: Meldingen som skal vises

en: The minimum height of the buttons
no: Minimum høyde på knappene

en: The minimum horizontal value
no: Minimum horisontal verdi

en: The minimum value
no: Minimumsverdi

en: The minimum vertical value
no: Minimum vertikal verdi

en: The minimum width of the buttons
no: Minimum bredde på knappene

en: The minimum x coordinate
no: Minimum x koordinat

en: The minimum y coordinate
no: Minimum y koordinat

en: The name of the current project
no: Navnet på aktivt prosjekt

en: The name of the program
no: Navnet på programmet

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
no: Navnet på stilen, som kan brukes av flere widgeter

en: The name of the widget
no: Navnet på widgetet

en: The name to pass to the window manager
no: Navnet som skal sendes til vindushåndtereren

en: The number of buttons
no: Antall knapper

en: The number of columns in the table
no: Antall kolonner i tabellen

en: The number of columns spanned by the widget in the table
no: Antall kolonner widgetet spenner over i tabellen

en: The number of decimal digits to show
no: Antall desimaltall som skal vises

en: The number of digits to show
no: Antall siffer som skal vises

en: The number of items in the toolbar
no: Antall oppføringer på verktøylinjen

en: The number of notebook pages
no: Antall sider i notisblokken

en: The number of pixels around icons (unused?)
no: Antall piksler rundt ikoner (ubrukt?)

en: The number of pixels between columns of icons
no: Antall piksler mellom kolonner med ikoner

en: The number of pixels between rows of icons
no: Antall piksler mellom rader med ikoner

en: The number of pixels between the text and the icon
no: Antall piksler mellom tekst og ikon

en: The number of pixels corresponding to one unit
no: Antall piksler som tilsvarer en enhet

en: The number of rows in the table
no: Antall rader i tabellen

en: The number of rows spanned by the widget in the table
no: Antall rader widgetet spenner over i tabellen

en: The number of widgets in the box
no: Antall widgeter i boksen

en: The object which receives the signal
no: Objektet som mottar signalet

en: The orientation of a floating dock item
no: Orienteringen til en flytende dokkoppføring

en: The orientation of the progress bar's contents
no: Orienteringen av fremgangsmålerens innhold

en: The page increment
no: Sidevis økning

en: The page size
no: Sidestørrelsen

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
no: Bildekatalogen er ikke satt.
    Vennligst sett den ved å bruke prosjektalternativ-dialogen.

en: The pixmap filename
no: Filnavn for bilde

en: The pixmap to display
no: Bildet som skal vises

en: The pixmap to use as the logo
no: Bildet som skal brukes som logo

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
no: Bildekatalogen er ikke satt.
    Vennligst sett den ved å bruke prosjektalternativer-dialogen.

en: The playback speed
no: Avspillingshastighet

en: The position of the child widget with respect to its siblings
no: Posisjonen av barnwidgetet i forhold til dets etterkommere

en: The position of the divider
no: Separatorens posisjon

en: The position of the handle
no: Håndtakets posisjon

en: The position of the notebook tabs
no: Posisjon for notisblokkens faner

en: The position of the value
no: Verdiens posisjon

en: The preview text to show in the font selection dialog
no: Den forhåndsviste teksten i dialogen for valg av skrifttype

en: The project directory
no: Katalog for prosjektet

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
no: Prosjektkatalogen er ikke satt.
    Vennligst sett den ved å bruke prosjektalternativer-dialogen.

en: The project file
no: Prosjektfilen

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
no: Radioknapp-gruppen (alle radioknapper med samme forelder er forvalgt)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
no: Radiomenyoppføring gruppen (alle radiomenyoppføringer med samme forelder
    er forvalgt)

en: The radio menu item's group. Leave empty to use the parent menu's default group.
no: Radiomenyoppføring gruppen. La stå tom for å bruke foreldermenyens standard gruppe.

en: The relief style of the button
no: Relief-stilen for knappen

en: The relief style of the toolbar buttons
no: Reliefstilen for verktøylinjeknappene

en: The requested font is not available.
no: Den forespurte skrifttypen er ikke tilgjengelig.

en: The second integer argument to pass to the function
no: Andre heltallsargument som skal gis til funksjonen

en: The second string argument to pass to the function
no: Det andre streng-argumentet som skal sendes til funksjonen

en: The selection mode
no: Utvalgsmodus

en: The selection mode of the columned list
no: Utvalgsmodus for kolonnelisten

en: The selection mode of the columned tree
no: Utvalgsmodus for kolonnetreet

en: The selection mode of the list
no: Listens utvalgsmodus

en: The selection mode of the tree
no: Utvalgsmodus for treet

en: The shadow type of the arrow
no: Skyggetypen for pilen

en: The side of the remaining space to place the widget
no: Siden av det gjenværende området hvor widgetet skal plasseres

en: The signal to add a handler for
no: Signalet det skal legges til en håndterer for

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
no: Signal som skal sendes når akselleratortasten trykkes

en: The size of spaces in the toolbar
no: Størrelsen på mellomrom på verktøylinjen

en: The size of the font to use in the font picker button
no: Størrelsen på skrifttypen som skal brukes på skrifttypeplukker knappen

en: The size of the gutter
no: Størrelsen på grøften

en: The size of the handle
no: Størrelsen på håndtaket

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
no: Størrelsen på notisblokkfanens horisontale kant

en: The size of the notebook tabs' vertical border
no: Størrelsen på notisblokkfanens vertikale kant

en: The size of the widget's border
no: Størrelsen på widgetets kant

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
no: Kildekatalogen er ikke satt.
    Vennligst sett den ved å bruke prosjektalternativer-dialogen.

en: The space between each child
no: Mellomrommet mellom hvert barn

en: The space between each column
no: Mellomrommet mellom hver kolonne

en: The space between each row
no: Mellomrommet mellom hver rad

en: The space between the buttons
no: Mellomrommet mellom knappene

en: The starting time
no: Starttiden

en: The step increment
no: Stegvis økning

en: The stock Gnome item to use.
no: Standard Gnome objekt som skal brukes.

en: The style of the progress bar
no: Stilen for fremgangsmåleren

en: The text of the menu item, or empty for separators. Hit return to add a new item below this one. Ctl-Return adds a child item beneath this one.
no: Teksten til menyoppføringen, eller tom for separatorer. Trykk linjeskift for å legge til en ny oppføring under denne. Ctrl-Linjeskift legger til en "barn"-oppføring under denne.

en: The text to display
no: Teksten som skal vises

en: The text to display in the button
no: Teksten som skal vises på knappen

en: The time between updates, in seconds
no: Tiden mellom oppdateringer, i sekunder

en: The tip to show when the mouse is over the item
no: Tipset som skal vises når musen holdes over oppføringen

en: The title of the calculator dialog
no: Tittelen på kalkulator-dialogen

en: The title of the color selection dialog
no: Tittelen på fargevalgsdialogen

en: The title of the file selection dialog
no: Tittelen på dialogen for filvalg

en: The title of the font selection dialog
no: Tittelen på dialogen for valg av skrifttype

en: The title of the page
no: Tittelen på siden

en: The title of the window
no: Tittelen på vinduet

en: The toolbar orientation
no: Verktøylinjens orientering

en: The toolbar style
no: Verktøylinjens stil

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
no: Verktøytipset som skal vises hvis muspekeren holdes over widgetet

en: The top edge of the widget in the table
no: Øverste kant av widgetet i tabellen

en: The top edge of the widget, relative to its parent
no: Det øverste hjørnet av widgetet, relativt til foreldre

en: The type of shadow around the dock item
no: Type skygge rundt dokkoppføringen

en: The type of shadow around the handle box
no: Typen skygge rundt hånderingsboksen

en: The type of shadow around the menubar
no: Typen skygge rundt menylinjen

en: The type of shadow of the columned list's border
no: Type skyggelegging av kolonnelistens kanter

en: The type of shadow of the columned tree's border
no: Skyggetype for kolonnetreets kant

en: The type of shadow of the frame
no: Rammens skyggetype

en: The type of shadow of the viewport
no: Skyggetype for visningsområdet

en: The type of the clock
no: Type klokke

en: The type of the curve
no: Typen på kurven

en: The type of the message box
no: Type meldingsboks

en: The type of the window
no: Type vindu

en: The units of the ruler
no: Enhetene på linjalen

en: The update policy of the color selection scales
no: Oppdateringspolicyen for fargevalgsskalaene

en: The update policy of the dial
no: Oppdateringskriteriene for ringeskiven

en: The update policy of the horizontal scrollbar
no: Oppdateringspolicy for horisontalt rullefelt

en: The update policy of the scale
no: Oppdateringskriteriet for målet

en: The update policy of the scrollbar
no: Oppdateringskriteriet for runllefeltet

en: The update policy of the vertical scrollbar
no: Oppdateringspolicy for vertikalt rullefelt

en: The vertical alignment
no: Vertikal justering

en: The vertical alignment of the arrow
no: Vertikal justering av pilen

en: The vertical alignment of the child widget
no: Vertikal justering av barnwidgetet

en: The vertical alignment of the entire label
no: Den vertikale justeringen av hele etiketten

en: The vertical alignment of the text
no: Vertikal justering av teksten

en: The vertical padding
no: Vertikalt fyll

en: The vertical padding of the buttons
no: Vertikalt fyll for knappene

en: The vertical scale of the child widget
no: Vertikal skalering av barnwidget

en: The view mode of the tree
no: Visningsmodus for treet

en: The way spaces in the toolbar are displayed
no: Måten mellomrom på verktøylinjen vises

en: The widget can't be deleted
no: Widgetet kan ikke slettes

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
no: Det valgte widgetet opprettes automatisk som en del av forelder-widgetet, og det kan ikke slettes.

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined accelerator key is used
no: Widgetet som tastaturfokus skal settes til når den understrekede akselleratortasten trykkes

en: The widget's horizontal external padding
no: Widgetets eksterne horisontale fyll

en: The widget's horizontal internal padding
no: Widgetets horisontale interne fyll

en: The widget's padding
no: Widgetets fyll

en: The widget's position relative to its siblings
no: Widgetets posisjon i forhold til etterkommerene

en: The widget's vertical external padding
no: Widgetets eksterne vertikale fyll

en: The widget's vertical internal padding
no: Widgetets vertikale interne fyll

en: The width of each icon
no: Bredden for hvert ikon

en: The width of the border around the container
no: Bredden på kanten rundt kontaineren

en: The width of the layout area
no: Bredden av utformingsområdet

en: The width of the widget
no: Bredden av widgetet

en: The width to scale the pixmap to
no: Bredden bildet skal skaleres til

en: Timer
no: Klokke

en: Timer Stopped
no: Klokken stoppet

en: Title Color:
no: Tittelfarge:

en: Title:
no: Tittel:

en: Toggle Button
no: Av/på knapp

en: Toolbar
no: Verktøylinje

en: Tooltip:
no: Verktøytips:

en: Tooltips:
no: Verktøytips:

en: Top
no: Øverst

en: Translatable Strings:
no: Oversettbare strenger:

en: Trash
no: Søppel

en: Trash Full
no: Søpla er full

en: Tree
no: Tre

en: Tree Item
no: Treoppføring

en: Undelete
no: Gjenopprett

en: Underline
no: Understreket

en: Undo
no: Angre

en: Unexpected end of file
no: Uventet slutt på fil

en: Unknown error code
no: Ukjent feilkode

en: Unknown tag
no: Ukjent tag

en: Up
no: Opp

en: Update
no: Oppdater

en: Update Policy:
no: Oppdateringskriterie:

en: Upper Hour:
no: Øverste time:

en: Upper Value:
no: Øvre verdi:

en: Use Alpha:
no: Bruk alpha:

en: Use Always:
no: Bruk alltid:

en: Use Arrows:
no: Bruk piler:

en: Use Defaults:
no: Bruk forvalg:

en: Use Font:
no: Bruk skrifttype:

en: Use Heap:
no: Bruk heap:

en: Use Size:
no: Bruk størrelse:

en: V Int. Padding:
no: V int. fyll:

en: V Max:
no: V maks:

en: V Min:
no: V min:

en: V Padding:
no: V fyll:

en: V Page Inc:
no: Øk sidevis V:

en: V Page Size:
no: V sidestørrelse:

en: V Policy:
no: V policy:

en: V Step Inc:
no: Øk stegvis V:

en: V Updates:
no: V oppdatering:

en: V Value:
no: V verdi:

en: Value In List:
no: Verdi i listen:

en: Value Pos:
no: Verdi posisjon:

en: Value:
no: Verdi:

en: Vertical Box
no: Vertikal boks

en: Vertical Button Box
no: Vertikal knappeboks

en: Vertical Panes
no: Vertikale faner

en: Vertical Ruler
no: Vertikal linjal

en: Vertical Scale
no: Vertikal skala

en: Vertical Scrollbar
no: Vertikalt rullefelt

en: Vertical Separator
no: Vertikalt skille

en: Vertical Snapping:
no: Vertikal festing:

en: Vertical Spacing:
no: Vertikalt mellomrom:

en: View
no: Vis

en: View Lines:
no: Vis linjer:

en: View Mode:
no: Visningsmodus:

en: View Only:
no: Vis kun:

en: Viewport
no: Visningsområde

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
no: Synlighet for widgets. Offentlige widgets eksporteres til et globalt kart.

en: Visibility:
no: Synlighet:

en: Visible:
no: Synlig:

en: Visual:
no: Synlig:

en: Volume
no: Volum

en: WM Class:
no: WM-klasse:

en: WM Name:
no: WM-navn:

en: Week Numbers:
no: Ukenummer:

en: What to display in the font picker button
no: Hva som skal vises på skrifttypeplukker knappen

en: When the horizontal scrollbar will be shown
no: Når det horisontale rullefeltet vises

en: When the mouse enters the window
no: Når muspekeren kommer inn i vinduet

en: When the mouse leaves the window
no: Når muspekeren forlater vinduet

en: When the mouse moves
no: Når musen beveger seg

en: When the vertical scrollbar will be shown
no: Når det vertikale rullefeltet vises

en: When the window needs redrawing
no: Når vinduet trenger gjenopptegning

en: When value_changed signals are emitted
no: Når value_changed signaler sendes ut

en: Where to anchor the widget in its allocated area
no: Hvor i dets allokerte område widgetet skal forankres

en: Widget Tree
no: Widget-tre

en: Widget not found in box
no: Widget ikke funnet i boksen

en: Widget not found in fixed container
no: Widget ikke funnet i fast kontainer

en: Widget not found in packer
no: Widget ikke funnet i pakker

en: Widget not found in table
no: Widget ikke funnet i tabellen

en: Width:
no: Bredde:

en: Window
no: Vindu

en: Wrap Text:
no: Bryt teksten:

en: Wrap:
no: Bryt:

en: Write Source Code
no: Skriv kildekode

en: Write Source Code...
no: Skriv kildekode...

en: Write the source code and exit
no: Skriv kildekoden og avslutt

en: X Align:
no: X justering:

en: X Expand:
no: X utvidelse:

en: X Fill:
no: X-fyll:

en: X Max:
no: X maks:

en: X Min:
no: X min:

en: X Pad:
no: X-fyll:

en: X Scale:
no: X-skalering:

en: X Shrink:
no: X krymp:

en: Y Align:
no: Y justering:

en: Y Expand:
no: Y utvidelse:

en: Y Fill:
no: Y-fyll:

en: Y Max:
no: Y maks:

en: Y Min:
no: Y min:

en: Y Pad:
no: Y-fyll:

en: Y Scale:
no: Y-skalering:

en: Y Shrink:
no: Y krymping:

en: Yes
no: Ja

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
no: Du kan ikke legge til et widget i den valgte posisjonen.
    
    Tips: GTK+ bruker kontainere for å plassere et widget.
    Prøv å slette eksisterende widget og bruk en
    boks eller tabell kontainer i stedet.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
no: Du kan ikke lime inn i valgt widget, siden det 
    opprettes automatisk av sin forelder.

en: You can't paste into windows or dialogs.
no: Du kan ikke lime inn i vinduer eller dialoger.

en: You need to copy a color or background pixmap first
no: Du må kopiere en farge eller et bakgrunnsbilde først

en: You need to select a background pixmap to paste into
no: Du må velge et bakgrunnsbilde å lime inn i

en: You need to select a color or background to copy
no: Du må velge en farge eller bakgrunn som skal kopieres

en: You need to select a color to paste into
no: Du må velge en farge som det skal limes inn i

en: You need to select a widget to paste into
no: Du må velge et widget å lime inn i

en: You need to set the Pixmaps Directory option
no: Du må sette bildekatalog alternativet

en: You need to set the Program Name option
no: Du må sette programnavn alternativet

en: You need to set the Project Directory option
no: Du må sette prosjektkatalog alternativet

en: You need to set the Project File option
no: Du må sette prosjektfil alternativet

en: You need to set the Project Name option
no: Du må sette prosjektnavn alternativet

en: You need to set the Source Directory option
no: Du må sette kildekatalog alternativet

en: You need to set the Translatable Strings File option
no: Du må sette alternativet for fil med oversettbare strenger

en: You need to set the accelerator key
no: Du må sette tastatursnarveien

en: You need to set the handler for the signal
no: Du må sette håndtereren for signalet

en: You need to set the signal name
no: Du må sette navnet på signalet

en: You need to set the signal to emit
no: Du må sette signalet som skal sendes ut

en: _Build Source Code
no: _Bygg kildekode

en: _Delete
no: _Slett

en: _New
no: _Ny

en: _New File
no: _Ny fil

en: _New Project
no: _Nytt prosjekt

en: _Project Options...
no: _Prosjektalternativer...

en: _Snap to Grid
no: _Fest til rutenettet

en: glade: Error loading XML file.
no: glade: Feil under lasting av XML-fil.

en: glade: Error writing source.
no: glade: Feil ved skriving av kildekode.

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
no: glade: XML-filen må være satt for '-w' eller '--write-source' flagget.

en: private
no: privat

en: project
no: prosjekt

en: protected
no: beskyttet

en: public
no: offentlig

en: replacing child of container - not implemented yet
no: erstatter barnet til kontainer - ikke implementert ennå
