gnome-games 2.5.2 - en to no translation catalogue (938 entries)

en: "Four in a row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
no: «Fire på rad» for GNOME, med en datamaskinspiller drevet av Giuliano Bertoletti's Velena-motor.

en: %d stone selected | %d stones selected
no[0]: %d stein valgt
no[1]: %d steiner valgt

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
no[0]: %s vinner spillet med %d poeng
no[1]: %s vinner spillet med %d poeng

en: %s wins!
no: %s vinner!

en: %s! -- You're up.
no: %s! -- Din tur.

en: '%s' with safe moves
no: «%s» med trygge trekk

en: '%s' with super-safe moves
no: «%s» med super-trygge trekk

en: ... Game paused ...
no: ... Spillet er stoppet...

en: 1s [total of 1s]
no: Enere [totalt antall enere]

en: 2s [total of 2s]
no: Toere [total av toere]

en: 3 of a Kind [total]
no: 3 like [total]

en: 3s [total of 3s]
no: Trere [total av trere]

en: 4 of a Kind [total]
no: 4 like [total]

en: 4s [total of 4s]
no: Firere [total av firere]

en: 5s [total of 5s]
no: Femmere [total av femmere]

en: 6s [total of 6s]
no: Seksere [total av seksere]

en: <b>Time</b>
no: <b>Tid</b>

en: <b>Wins</b>
no: <b>Seiere</b>

en: <none>
no: <ingen>

en: A Klotski clone
no: En Klotski-klone

en: A Minesweeper clone.
no: En minesveiperklone.

en: A Tetravex clone.
no: En Tetravex-klone.

en: A counter drops
no: En teller går nedover

en: A number specifying the preferred theme.
no: Et tall som spesifiserer foretrukket tema.

en: A sort of poker with dice and less money.
no: Et slags poker med terninger og mindre penger.

en: A worm game for GNOME.
no: Ormespill for GNOME.

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
no: Prøv å plassere stokkene i rekkefølgen som passer best for denne utformingen.

en: AisleRiot Cards
no: AisleRiot-kort

en: AisleRiot could not load its deck images.
    
    AisleRiot will now exit.
no: AisleRiot kunne ikke laste bilder for kortstokken.
    
    AisleRiot vil avslutte nå.

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
no: AislerRiot gir deg en regel-basert solitaire-kabalmotor som tillater en å spille mange forskjellige spill

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
no: Aisleriot kan ikke laste filen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Aisleriot-installasjon

en: Allow temporary spots use
no: Tillat bruk av midlertidige plasser

en: Already used! Where do you want to put that?
no: Allerede brukt! Hvor vil du plassere det?

en: Always in the center
no: Alltid midt på

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that GNOME Stones is correctly installed!
no: En feil oppsto under lasting av bildefilen «%s».
    Vennligst sjekk at GNOME-Stones er riktig installert!

en: Animate
no: Animer

en: Animation
no: Animasjon

en: Appearance
no: Utseende

en: Atari like scrolling
no: Rulling som på Atari

en: Avoid the robots and make them crash into each other
no: Unngå roboter og få dem til å krasje med hverandre

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color. The hex specification of the background color.
no: Bakgrunnsfarge. Heksadesimal spesifikasjon av bakgrunnsfargen.

en: Background color:
no: Bakgrunnsfarge:

en: Background image:
no: Bakgrunnsbilde:

en: Bad Move
no: Ugyldig trekk

en: Bakers dozen
no: Bakerens dusin

en: Bakers game
no: Bakerens spill

en: Balance:
no: Balanse:

en: Ball image
no: Bilde for ball

en: Ball style
no: Ballstil

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
no: Ballstil. Filnavn på bildene som skal brukes for ballene.

en: Base Card:
no: Basiskort:

en: Base Card:
no: Basiskort:

en: Base Card: Ace
no: Basiskort: Ess

en: Base Card: Jack
no: Basiskort: Knekt

en: Base Card: King
no: Basiskort: Konge

en: Base Card: Queen
no: Basiskort: Dronning

en: Beleaguered castle
no: Beleiret slott

en: Blackjack Preferences
no: Brukervalg for Blackjack

en: Blackjack can't load the requested file
no: Blackjack kan ikke laste forespurt fil

en: Blackjack provides a casino-style blackjack card game.
no: Blackjack er et casinolignende blackjack-kortspill.

en: Blackjack will now exit.
no: Blackjack vil avsluttes nå.

en: Block image:
no: Bilde for blokk:

en: Block ten
no: Blokk ti

en: Blocks
no: Blokker

en: Blue
no: Blå

en: Board size
no: Størrelse på brettet

en: Bonus Appears
no: Bonus tilstede

en: Bonus if >62
no: Bonus hvis > 62

en: Bust
no: Ferdig

en: Calculate random die throws (debug)
no: Kalkuler vilkårlige terningkast (debug)

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
no: Same Gnome kan ikke laste bildefilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din gnome-games installasjon

en: Can't move there!
no: Kan ikke gå dit!

en: Card Style
no: Kortstil

en: Card _Deck
no: Kort_stokk

en: Card back:
no: Kortrygg

en: Card games:
no: Kortspill:

en: Cards left:
no: Kort igjen:

en: Cave number to start
no: Nummer på starthule

en: Cave number to start.
no: Nummer på starthule.

en: Cave:
no: Hule:

en: Caves
no: Huler

en: Chance [total]
no: Sjanse [total]

en: Change the appearance of the cards
no: Endre utseende på kortene

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
no: Juksepave! Poengsummen vil ikke bli lagret.

en: Chessboard
no: Sjakkbrett

en: Classic
no: Klassisk

en: Cleaning up connection
no: Rydder opp i tilkoblingen

en: Clear mines from a minefield
no: Fjern miner fra et minefelt

en: Click a square, any square
no: Klikk på en rute, hvilken som helst rute

en: Click to deal a new hand
no: Klikk for å dele en ny hånd

en: Click to deal another card
no: Klikk for å dele ut et nytt kort

en: Click to deal another card; drag card to split pair
no: Klikk for å dele ut et nytt kort; dra kortet for å dele par

en: Click to double your wager
no: Klikk for å doble innsatsen

en: Click to finish adding cards to your hand
no: Klikk for å slutte å legge til kort på din hånd

en: Clock
no: Klokke

en: Cloud
no: Sky

en: Collect all diamonds and find exit
no: Samle alle diamantene og finn en utgang

en: Collect diamonds while avoiding falling boulders
no: Samle diamantene og unngå fallende kampesteiner

en: Color to use for worm
no: Farge på ormen

en: Color to use for worm.
no: Farge på ormen.

en: Colors
no: Farger

en: Compete to dominate the board in a Reversi-like game
no: Kjemp om å dominere brettet i et Reversi-lignende spill

en: Compete to make lines of the same color
no: Kjemp om å la linjene bli av samme farge

en: Complete
no: Fullstendig

en: Computer Opponents
no: Datamaskinmotstandere

en: Computer playing for %s
no: Datamaskinen spiller for %s

en: Computing basic strategy...
no: Beregner grunnleggende strategi...

en: Confounding Cross
no: Forvirrende kors

en: Congratulations!!! You have won!
no: Gratulerer!! Du har vunnet!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
no: Gratulerer, du har overvunnet robotene!! 
    Men kan du klare det igjen?

en: Congratulations, you win!
no: Gratulerer, du vant!

en: Congratulations.
no: Gratulerer.

en: Connection failed
no: Tilkobling feilet

en: Connection in progress...
no: Tilkobling pågår...

en: Connection succeeded, waiting for opponent
no: Tilkobling fullført, venter på motspiller

en: Consider moving something into an empty slot
no: Tenk på å flytte noe til en tom rad

en: Consistency is key
no: Konsistens er nøkkelen

en: Controls
no: Kontroller

en: Could not find '%s' image file for GNOME Robots
no: Kunne ikke finne bildefilen «%s» for GNOME Robots

en: Could not find '%s' pixmap file
no: Kunne ikke finne bildefilen «%s»

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
no: Kunne ikke finne bildefilen '%s' for Iagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
no: Kunne ikke finne bildefilen '%s' for gataxx

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation.
no: Kunne ikke finne tema:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Same GNOME-installasjon.

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
no: Kunne ikke finne tema:
    %s
    
    Vennligst sjekk din gnome-games installasjon

en: Could not load the card deck images.
no: Kunne ikke laste bilder for kortstokken.

en: Cover
no: Dekke

en: Current game will complete with original number of players.
no: Aktivt spill vil spilles ferdig med opprinnelig antall spillere.

en: Curses version (1992):
no: Curses Versjon (1992):

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom size
no: Tilpasset størrelse

en: Cyan
no: Turkis

en: Dark
no: Mørk

en: Dark must pass, Light's move
no: Mørk må stå over...lyst trekk...

en: Dark player wins!
no: Mørk spiller vinner!

en: Dark's move
no: Mørkt trekk

en: Dark:
no: Mørk:

en: Deal a card
no: Del ut et kort

en: Deal a card from the deck
no: Del ut et kort fra stokken

en: Deal a new card from the deck
no: Del ut et nytt kort fra stokken

en: Deal a new game
no: Del ut til et nytt spill

en: Deal another card
no: Del ut et nytt kort

en: Deal another hand
no: Del ut en ny hånd

en: Deal another round
no: Del ut en ny runde

en: Deal more cards
no: Del ut flere kort

en: Deal the cards
no: Del ut kortene

en: Dealer Speed
no: Giverhastighet

en: Dealer hand probabilities
no: Vis sannsynligheter

en: Decks
no: Stokker

en: Default
no: Forvalgt

en: Default caves
no: Forvalgte huler

en: Delay between rolls
no: Pause mellom omganger

en: Delay computer moves
no: Forsink datamaskinens trekk

en: Density of blocks in a pre-filled row:
no: Tetthet av blokker i forhåndsutfylt rad:

en: Device
no: Enhet

en: Device to use for joystick control.
no: Enhet som skal brukes for joystick.

en: Diamond mine
no: Diamantgruve

en: Diamonds:
no: Diamanter:

en: Difficult
no: Vanskelig

en: Digital joystick emulation
no: Digital joystick emulering

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
no: Ta fra hverandre en haug med fliser ved å finne like par

en: Display computer thoughts
no: Vis datamaskinens tanker

en: Display hand probabilities
no: Vis sannsynlighet for hånd

en: Display probabilities
no: Vis sannsynligheter

en: Display the computer's thoughts
no: Vis datamaskinens tanker

en: Dondorf Red
no: Dondorf rød

en: Double
no: Dobbel

en: Double 9
no: Dobbel 9

en: Double After Hit
no: Dobbel etter treff

en: Double After Split
no: Dobbel etter deling

en: Double Any Total
no: Fordoble enhver total

en: Double Soft
no: Dobbel myk

en: Double click to decrease your wager by %.2f
no: Dobbeltklikk for å senke innsatsen med %.2f

en: Double click to increase your wager by %.2f
no: Dobbeltklikk for å heve innsatsen med %.2f

en: Doublets
no: Dubletter

en: Down
no: Ned

en: Drawn
no: Tegnet

en: Drawn game!
no: Tegnet spill!

en: Drop marble
no: Slipp klinkekulen

en: Eagle wing
no: Ørnevinge

en: Easy
no: Lett

en: Eat Bonus
no: Spis bonus

en: Eight off
no: Åtte av

en: Elevator
no: Heis

en: Enable _animation
no: Aktiver _animasjon

en: Enable _sound
no: Aktiver _lyd

en: Enable fake bonuses
no: Aktiver falske bonuser

en: Enable fake bonuses.
no: Aktiver falske bonuser.

en: Enable game sounds
no: Aktiver lyder

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
no: Aktiver lyder i spillet. Spill av lyder for forskjellige hendelser i spillet.

en: Enable or disable sound
no: Aktiver eller deaktiver lyd

en: Enable sound
no: Aktiver lyd

en: Enable sound support
no: Aktiver støtte for lyd

en: Enable sound support.
no: Aktiver støtte for lyd.

en: Enable sounds
no: Aktiver lyder

en: Enable sounds.
no: Aktiver lyder.

en: Enable splats
no: Aktiver splatt

en: Error occurred during connect attempt.
no: Feil under forsøk på å koble til.

en: Error occurred during write.
no: Feil oppsto under skriving

en: Escalator
no: Eskalator

en: Extra Life
no: Ekstra liv

en: Extra large  (920 x 660)
no: Ekstra stort (920x660)

en: FILENAME
no: FILNAVN

en: Faces:
no: Ansikter:

en: Field size
no: Feltstørrelse

en: Fill Screen
no: Fyll skjermen

en: Filling game widget...
no: Fyller ut spillets widget...

en: Finger-twitching good
no: Fingerbrekkende god

en: First law
no: Første lov

en: Fishing wire makes bad dental floss
no: Fiskeline er dårlig tanntråd

en: Fit falling blocks together
no: Få fallende blokker til å passe sammen

en: Flags:
no: Flagg:

en: Flip final results
no: Snu om på de endelige resultatene

en: Fortress
no: Fort

en: Four Bridges
no: Fire broer

en: Four-in-a-row
no: Fire på rad

en: Four-in-a-row Preferences
no: Brukervalg for fire på rad

en: Fourteen
no: Fjorten

en: Full House [25]
no: Hus [25]

en: GNOME Mines
no: GNOME miner

en: GNOME Mines Preferences
no: Brukervalg for GNOME-miner

en: GNOME Robots Game
no: Spillet GNOME Robots

en: GNOME Robots Preferences
no: Brukervalg for GNOME Robots

en: GNOME Stones
no: GNOME steiner

en: GNOME Stones Preferences
no: Brukervalg for GNOME steiner

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
no: GNOME port av det tidligere populære Color Lines-spillet

en: GNOME version (1998):
no: GNOME Versjon (1998):

en: GNOME version of the Eastern tile game, Mahjongg.
no: Gnome versjon av Mahjongg, et spill fra østen.

en: GNOME version of the popular Othello disk flipping game.
no: Gnome versjon av det populære Othello-spillet

en: GTali Preferences
no: Brukervalg for GTali

en: Game
no: Spill

en: Game Number:
no: Spill nummer:

en: Game Over
no: Spillet over

en: Game Over!
no: Spillet over!

en: Game Type
no: Spilltype

en: Game _options...
no: Alternativer for spill...

en: Game field
no: Spillefelt

en: Game field from last saved session.
no: Spillfelt fra sist lagrede sesjon.

en: Game level to start on
no: Spillnivå det startes på

en: Game level to start on.
no: Spillnivå det skal startes på.

en: Game name
no: Navn på spill

en: Game over
no: Spillet over

en: Game over!
no: Spillet over!

en: Game over.
no: Spillet over.

en: Game paused
no: Spillet er stoppet

en: Game preview
no: Forhåndsvisning av spill

en: Game preview from last saved session.
no: Forhåndsvisning av spillet fra sist lagrede sesjon.

en: Game score
no: Poengsum for spill

en: Game score from last saved session.
no: Poengsum fra sist lagrede sesjon.

en: Game speed
no: Spillhastighet

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
no: Spillhastighet (1=rask, 4=treg).

en: Game title
no: Tittel på spill

en: Game to play
no: Spill som skal spilles

en: Game type
no: Spilltype

en: Game type. The name of the game variation to use.
no: Spilltype. Navn på spillvarianten som skal brukes.

en: Gataxx Preferences
no: Brukervalg for Gataxx

en: General
no: Generelt

en: Generating ...
no: Genererer...

en: Get a hint
no: Gi et hint

en: Get a hint for your next move
no: Hint for ditt neste trekk

en: Get statistics on the current game
no: Få statistikk for dette spillet

en: Glines Preferences
no: Brukervalg for Glines

en: Glines couldn't find image file:
    %s
    
    Please check your Glines installation
no: Glines kunne ikke finne bildefilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Glines-installasjon

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
no: Gnibbles kunne ikke finne bildefilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Gnibbles-installasjon

en: Gnibbles Preferences
no: Instillinger for Gnibbles

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
no: Gnibbles kunne ikke finne bildefilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Gnibbles-installasjon

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
no: Gnibbles kan ikke laste nivåfilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Gnibbles-installasjon

en: Gnometris preferences
no: Brukervalg for Gnometris

en: Grand Total
no: Sum

en: Graphics Theme
no: Grafikktema

en: Gray
no: Grå

en: Green
no: Grønn

en: Guide a worm around a maze
no: Led en orm rundt i en labyrint

en: Gypsy
no: Sigøyner

en: Have you read the help file?
no: Har du lest hjelpfilen?

en: Height of grid
no: Høyde på rutenett

en: Help
no: Hjelp

en: High Contrast
no: Høy kontrast

en: Hint: Column %d
no:  Hint: Kolonne %d

en: Hit
no: Slå

en: Hit Soft 17
no: Treff myk 17

en: Honor pictures:
no: Billedkort:

en: Horizontal:
no: Horisontal:

en: How many times do you wish to roll?
no: Hvor mange ganger ønsker du å trille?

en: Huge  (1840 x 1320)
no: Enormt (1840x1320)

en: Human
no: Menneske

en: Human Players
no: Menneskelige spillere

en: I could sure use a backrub right about now...
no: Jeg kunne virkelig trengt en ryggmassasje nå...

en: I win!
no: Jeg vinner!

en: I'm not sure
no: Jeg er ikke sikker

en: Iagno Preferences
no: Brukervalg for Iagno

en: Iagno server to use
no: Iagno-tjener som skal brukes

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
no: Hvis du noen gang har gått deg vill alene i skogen, klem et tre

en: Image theme:
no: Bildetema:

en: Image to use as background
no: Bilde som skal brukes som bakgrunn

en: Image to use as background.
no: Bilde som skal brukes som bakgrunn.

en: Image to use for drawing blocks
no: Bilde som skal brukes til å tegne blokker

en: Image to use for drawing blocks.
no: Bilde som skal brukes til å tegne blokker.

en: Increasing Number of Robots per Level
no: Økende antall roboter for hvert nivå

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
no: Økende antall type 1 roboter for hvert nivå

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
no: Økende antall type 2 roboter for hvert nivå

en: Initial Number of Robots
no: Antall roboter i ved start

en: Initial Number of Safe Teleports
no: Trygge teleporteringer ved start

en: Initial Number of Type 1 Robots
no: Antall type 1 roboter ved start

en: Initial Number of Type 2 Robots
no: Antall type 2 roboter ved start

en: Invalid game data (move)
no: Ugyldige spilldata (move)

en: Invalid game data (set_peer)
no: Ugyldige spilldata (set_peer)

en: Invalid move attempted
no: Ugyldig trekk

en: It's a draw!
no:  Det er uavgjort!

en: Joker icon:
no: Joker-ikon:

en: Joystick device
no: Joystick-enhet

en: Joystick device:
no: Joystick-enhet:

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
no: Bare fordi en kryssgange ser ut som et hopscotch brett betyr ikke det at det er et

en: Key press to drop a marble.
no: Tastetrykk for å slippe en klinkekule.

en: Key press to move left.
no: Tastetrykk for å gå til venstre.

en: Key press to move right.
no: Tastetrykk for å gå til høyre.

en: Key to hold
no: Tast for å holde

en: Key to move E
no: Tast for å flytte Øst

en: Key to move N
no: Tast for å flytte nord

en: Key to move NE
no: Tast for å flytte nordøst

en: Key to move NW
no: Tast for å flytte nordvest

en: Key to move S
no: Tast for å flytte sør

en: Key to move SE
no: Tast for å flytte sørøst

en: Key to move SW
no: Tast for å flytte sørvest

en: Key to move W
no: Tast for å flytte vest

en: Key to teleport
no: Tast for å teleportere

en: Key to teleport randomly
no: Tast for å teleportere til tilfeldig sted

en: Key to use for motion down
no: Tast som brukes for å flytte ned

en: Key to use for motion down.
no: Tast som skal brukes for å flytte ned.

en: Key to use for motion left
no: Tast som brukes for å gå til venstre

en: Key to use for motion left.
no: Tast som brukes for å gå til venstre.

en: Key to use for motion right
no: Tast som brukes for å gå til høyre

en: Key to use for motion right.
no: Tast som brukes for å gå til høyre.

en: Key to use for motion up
no: Tast som brukes for å flytte opp

en: Key to use for motion up.
no: Tast som brukes for å flytte opp.

en: Key to wait
no: Tast for å vente

en: Keyboard
no: Tastatur

en: Keyboard Controls
no: Tastaturkontroller:

en: Keyboard control
no: Tastaturkontroller

en: Keyboard controls
no: Tastaturkontroller

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
no: Antall drap som trengs for å få en trygg teleportering ved venting

en: King albert
no: Kong Albert

en: LEVEL
no: NIVÅ

en: Labyrinth
no: Labyrint

en: Lady jane
no: Lady Jane

en: Large
no: Stor

en: Large  (736 x 528)
no: Stort (736x528)

en: Large Straight [40]
no: Stor straight [40]

en: Left
no: Venstre

en: Level Complete
no: Nivå komplett

en: Level completed. Well done.
no: Nivå fullført! Godt gjort.

en: Level of Player One
no: Nivå for spiller en

en: Level of Player Two
no: Nivå for spiller to

en: Level of black player
no: Nivå for sort spiller

en: Level of white player
no: Nivå for hvit spiller

en: Level one
no: Nivå en

en: Level three
no: Nivå tre

en: Level to start with
no: Startnivå

en: Level to start with.
no: Startnivå.

en: Level two
no: Nivå to

en: Level:
no: Nivå:

en: Light
no: Lys

en: Light must pass, Dark's move
no: Lys må stå over...mørkt trekk...

en: Light player wins!
no: Lys spiller vinner!

en: Light's move
no: Lyst trekk

en: Light:
no: Lys:

en: Lines
no: Linjer

en: Lines:
no: Linjer:

en: Lives:
no: Liv:

en: Look both ways before you cross the street
no: Se begge veier før du krysser veien

en: Lose
no: Tap

en: Lower Total
no: Under streken

en: Main game:
no: Hovedspill:

en: Maps
no: Kart

en: Marbles
no: Småsteiner

en: Match five balls of the same color in a row to score!
no: Få fem baller med samme farge på rad for å vinne!

en: Maximum Number of Robots
no: Maksimalt antall roboter

en: Maximum Number of Safe Teleports
no: Maksimalt antall trygge teleporteringer

en: Maximum Number of Type 1 Robots
no: Maksimalt antall type 1 roboter

en: Maximum Number of Type 2 Robots
no: Maksimalt antall type 2 roboter

en: Maybe they're all mines ...
no: Kanskje de er miner alle sammen...

en: Me
no: Meg

en: Medium
no: Middels

en: Medium  (460 x 330)
no: Middels (460x330)

en: Mine through dirt and collect gems.
no: Grav i sølen og samle edelstener.

en: Mines
no: Miner

en: Modify the options for this game
no: Modifiser alternativene for dette spillet

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
no: Monitorer gir deg ikke D-vitamin -- men sollys gjør det...

en: Monte carlo
no: Monte Carlo

en: More Marbles
no: Flere småsteiner

en: Move %s %s.
no: Flytt %s %s.

en: Move %s onto %s.
no: Flytt %s på %s.

en: Move _Left
no: Flytt til _venstre

en: Move _Right
no: Flytt til høy_re

en: Move a King on to the empty Tableau slot
no: Flytt en konge til den tomme tablåplassen

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
no: Flytt en rekke med kort til den tomme tablåplassen

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
no: Flytt et kort fra reservehaugen til den tomme tablåplassen

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
no: Flytt et kort eller en serie til den tomme plassen

en: Move a card to an empty temporary slot
no: Flytt et kort til den tomme midlertidige plassen

en: Move a card to the Foundation
no: Flytt et kort til fundamentet

en: Move card from Waste
no: Flytt kort fra kastet

en: Move left
no: Flytt til venstre

en: Move right
no: Flytt til høyre

en: Move something into the empty Tableau slot
no: Plasser noe på den tomme tablåplassen

en: Move something on to an empty reserve
no: Plasser noe på den tomme plassen

en: Move the pieces down
no: Flytt brikkene ned

en: Move the pieces left
no: Flytt brikkene til venstre

en: Move the pieces right
no: Flytt brikkene til høyre

en: Move the pieces up
no: Flytt brikkene opp

en: Move waste back to stock
no: Flytt kast tilbake til stokken

en: Move waste on to a reserve slot
no: Flytt kast til en reserveplass

en: Move waste to stock
no: Flytt kast tilbake til stokken

en: Move ~a off the board
no: Flytt ~a av bordet

en: Move ~a to an empty field
no: Flytt ~a til en tom plass

en: Move ~a to an empty foundation
no: Flytt ~a til et tomt fundament

en: Moveable Junkheaps
no: Flyttbare søppelhauger

en: Moves Left:
no: Trekk igjen:

en: Moves:
no: Trekk:

en: My second day
no: Min andre dag

en: N/A
no: I/T

en: NAME
no: NAVN

en: NUMBER
no: ANTALL

en: Name
no: Navn

en: Neighbor
no: Nabo

en: Neither your chosen game nor the default game could be loaded.
no: Hverken valgt spill eller forvalgt spill kunne lastes.

en: Network initialization complete.
no: Nettverksinitiering fullført.

en: Network shutdown in progress.
no: Nedstenging av nettverk pågår.

en: Never blow in a dog's ear
no: Blås aldri en hund i øret

en: New
no: Nytt

en: New Game
no: Nytt spill

en: New game
no: Nytt spill

en: New game started
no: Nytt spill startet

en: New game with _seed...
no: Nytt spill med _seed...

en: New net_work game
no: Nytt nett_verksspill

en: Next Balls:
no: Neste baller:

en: Nibbles newbie
no: Nibbles nybegynner

en: Nightfall
no: Natt

en: No
no: Nei

en: No game data could be found.
no: Spilldata kunne ikke finnes.

en: No game server defined
no: Ingen spilltjener definert

en: No hint available
no: Ingen hint tilgjengelig

en: No hint available right now
no: Ingen hint tilgjengelig akkurat nå

en: No stones selected
no: Ingen steiner valgt

en: None
no: Ingen

en: Not too shabby
no: Ikke så værst

en: Num Rolls
no: Ganger trillet

en: Number of Free Safe Teleports per Level
no: Antall utdelte trygge teleporteringer per nivå

en: Number of computer opponents
no: Antall datamaskinmotstandere

en: Number of human opponents
no: Antall menneskelige motstandere

en: Number of mines
no: Antall miner

en: Number of mines:
no: Antall miner:

en: Number of opponents:
no: Antall motstandere:

en: Number of players
no: Antall spillere

en: Number of players.
no: Antall spillere.

en: Number of players:
no: Antall spillere:

en: Number of pre-filled rows:
no: Antall forhåndsutfylte rader:

en: Odessa is a better game.  Really.
no: Odessa er et bedre spill. Virkelig.

en: Operation
no: Operasjon

en: Options
no: Alternativer

en: Orange
no: Oransje

en: Original Atari caves
no: Orginale Atari-huler

en: Original idea from KDE's same game program.
no: Original ide fra KDE's same game program.

en: Osmosis
no: Osmose

en: Partial
no: Delvis

en: Pause game
no: Stopp spillet

en: Paused
no: Pause

en: Peer introduction complete
no: Introduksjon til likemann fullført

en: Percentage:
no: Prosent:

en: Piece flipping
no: Vending av brikke

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
no: Plasser kortene på tablåplassen for å lage pokerhender

en: Place something on empty slot
no: Plasser noe på den tomme plassen

en: Place something on to the empty Tableau slot
no: Plasser noe på den tomme tablåplassen

en: Place your wager or deal a hand
no: By eller del ut en hånd

en: Play a game of Reversi
no: Spill en omgang Reversi

en: Play a poker-style dice game
no: Spill et poker-lignende terningspill

en: Play a puzzle game matching tiles together
no: Spill et puslespill der du setter sammen fliser

en: Play a sound when two robots collide
no: Spill en lyd når to roboter kolliderer

en: Play levels in random order
no: Spill nivåer i tilfeldig rekkefølge

en: Play levels in random order.
no: Spill nivåer i tilfeldig rekkefølge.

en: Play many different solitaire games
no: Spill mange forskjellige solitaire-spill

en: Play on a 2×2 board
no: Spill på et 2x2 brett

en: Play on a 3×3 board
no: Spill på et 3x3 brett

en: Play on a 4×4 board
no: Spill på et 4x4 brett

en: Play on a 5×5 board
no: Spill på et 5x5 brett

en: Play on a 6×6 board
no: Spill på et 6x6 brett

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
no: Spill av lyder for hendelser som vunnet nivå og at spiller blir drept.

en: Play sounds for major events
no: Spill lyder for større hendelser

en: Play the casino card game Blackjack
no: Spill kasinospillet Blackjack

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
no: Spill den vanligste, og sannsynligvis mest plagsomme lyden.

en: Play the popular FreeCell card game
no: Spill det populære kortspillet FreeCell

en: Player Dead
no: Spiller død

en: Player Names
no: Navn på spillere

en: Player One:
    %s
no: Spiller 1:
    %s

en: Player Teleport
no: Spiller teleportert

en: Player Two:
    %s
no: Spiller 2:
    %s

en: Player expected values
no: Spiller forventet verdier

en: Player wins!
no: Spiller vinner!

en: Playing %d×%d board
no: Spiller på %dx%d brett

en: Playing level %s
no: Spiller nivå %s

en: Please check your Blackjack installation
no: Vennligst sjekk installasjonen av Blackjack

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
no: Vennligst sjekk om GConf er konfigurert riktig, og også at schemaene er installert på en korrekt måte

en: Please fill in empty pile first.
no: Vennligst fyll ut den tomme haugen først.

en: Please make sure that GNOME Stones is correctly installed.
no: Vennligst sjekk at GNOME steiner er riktig installert.

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
no: Forhindre uheldige trekk som resulterer i at spiller blir drept.

en: Prevent all dangerous moves
no: Forhindre alle farlige trekk

en: Prevent some dangerous moves
no: Forhindre noen farlige trekk

en: Prevents all moves that result in getting killed.
no: Forhindre alle trekk som resulterer i at spiller blir drept.

en: Preview next block
no: Forhåndsvis neste blokk

en: Property
no: Egenskap

en: Purple
no: Lilla

en: Push
no: Skyv

en: Puzzle solved!
no: Puslespillet løst!

en: Puzzle solved! Well done!
no: Puslespillet løst! Godt gjort!

en: Pyramid's Walls
no: Pyramidens vegger

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
no: Raske trekk (halver datamaskinens ventetid)

en: Quick deals (no delay between each card)
no: Rask utdeling (ingen pause mellom hvert kort)

en: Quick moves
no: Raske trekk

en: Random Teleport
no: Tilfeldig teleportering:

en: Rank font:
no: Skrifttype for verdi:

en: Red
no: Rød

en: Red Dragon
no: Rød drage

en: Redeals left:
no: Omdelinger igjen:

en: Redo
no: Gjenta

en: Redo the undone move
no: Gjenopprett angret trekk

en: Remaining:
no: Gjenstår:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
no: Fjern fargede baller fra brettet ved å lage linjer

en: Remove groups of balls to try and clear the screen
no: Fjern grupper av baller for å prøve å tømme skjermen

en: Remove the aces
no: Fjern essene

en: Remove the eights
no: Fjern åtterene

en: Remove the fives
no: Fjern femmerene

en: Remove the fours
no: Fjern firerene

en: Remove the jacks
no: Fjern knektene

en: Remove the kings
no: Fjern kongene

en: Remove the nines
no: Fjern nierene

en: Remove the queens
no: Fjern dronningene

en: Remove the sevens
no: Fjern syverene

en: Remove the sixes
no: Fjern sekserene

en: Remove the tens
no: Fjern tierene

en: Remove the threes
no: Fjern treerene

en: Remove the twos
no: Fjern toerene

en: Reserve left:
no: Reserver venstre:

en: Reshuffle cards
no: Stokk kortene på nytt

en: Resplit
no: Del på nytt

en: Resplit Aces
no: Del ess på nytt

en: Restart
no: Start på nytt

en: Restart game
no: Start spillet på nytt

en: Restart the current level
no: Start på nytt på et annet nivå

en: Restart the game
no: Start spillet på nytt

en: Restoring preferences...
no: Gjeninnfører instillinger...

en: Results
no: Resultat

en: Return cards to Stock
no: Returner kortene til stokken

en: Right
no: Høyre

en: Robot Score
no: Robot poengsum

en: Robot Score When Splatted
no: Poengsum for robot ved knusing

en: Robot Score When Waiting
no: Poengsum for robot ved venting

en: Robot has been Splatted!
no: Roboten ble ødelagt!

en: Robot image theme
no: Tema for robotbilder

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
no: Bildetema for roboter. Bildetema som skal brukes for robotene.

en: Robots
no: Roboter

en: Roll!
no: Kast!

en: Rotate blocks counterclockwise
no: Roter blokker mot klokken

en: Rules
no: Regler

en: SIZE
no: STØRRELSE

en: S_tatistics...
no: S_tatistikk

en: Safe Teleports:
no: Trygge teleporteringer:

en: Same GNOME Preferences
no: Brukervalg for Same GNOME

en: Same GNOME can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation
no: Same GNOME kan ikke laste bildefilen:
    %s
    
    Vennligst sjekk din Same Gnome installasjon

en: Scanning private game directory...
no: Gjennomsøker privat spillkatalog...

en: Scanning private object directory...
no: Gjennomsøker privat objektkatalog...

en: Scanning public game directory...
no: Gjennomsøker offentlig spillkatalog...

en: Scanning public object directory...
no: Gjennomsøker offentlig objektkatalog...

en: Score Required To Get A Safe Teleport
no: Poengsum som trengs for å få en trygg teleportering

en: Score:
no: Poeng:

en: Scores
no: Poeng

en: Scorpion
no: Skorpion

en: Scroll method
no: Rullemetode

en: Seconds left: %d
no: Sekunder igjen: %d

en: Select
no: Velg

en: Select "New game" from the "Game" menu to begin.
no: Velg «Nytt spill» fra menyen «Spill» for å starte.

en: Select Game
no: Velg spill

en: Select Map
no: Velg kart

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
no: Velg et kort fra reserven for den første fundamenthaugen

en: Select a different game
no: Velg et annet spill

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
no: Velg terning som skal kastes om igjen, trykk kast!, eller velg.

en: Set game configuration
no: Sett spillscenario

en: Set game scenario
no: Sett spillscenario

en: Set starting level (1-10)
no: Sett startnivå (1-10)

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
no: Sett til «true» for å kunne merke ruter som ukjent.

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
no: Sett innsatsen og klikk på det hvite omrisset for å dele ut en ny hånd.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
no: Sett innsatsen eller klikk på kortene for å dele ut en ny hånd.

en: Setup
no: Oppsett

en: Show grid
no: Vis rutenett

en: Show high scores and exit
no: Vis poengene og avslutt

en: Show or hide the tool bar
no: Vis eller skjul verktøylinjen

en: Show or hide the toolbar
no: Vis eller skjul verktøylinjen

en: Show tool bar
no: Vis verktøylinje

en: Shu_ffle tiles
no: Stokk _steinene

en: Shuffle
no: Stokk om

en: Shuffle tiles
no: Stokk steninene

en: Sir tommy
no: Sir Tommy

en: Size of board (2-6)
no: Størrelsen på brettet (2-6)

en: Size of game tiles
no: Størrelse på flisene

en: Size of game tiles.
no: Størrelse på flisene.

en: Size of the board (1=small, 3=large)
no: Størrelse på brettet (1=liten, 3=stor)

en: Small
no: Liten

en: Small  (368 x 264)
no: Lite (368x264)

en: Small Straight [30]
no: Liten straight [30]

en: Smooth scrolling
no: Myk rulling

en: Soft
no: Myk

en: Sokoban levels:
no: Nivåer for Sokoban:

en: Sol_ve
no: L_øs

en: Solve puzzles by sliding blocks
no: Løs puslespill ved å flytte på blokker

en: Solve the game
no: Løs spillet

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
no: Beklager, kunne ikke finne en spillbar konfigurasjon.

en: Sorry, full column
no:  Beklager, full kolonne

en: Sound
no: Lyd

en: Speed
no: Hastighet

en: Spider
no: Edderkopp

en: Split
no: Del opp

en: Stagger flips
no: Snublende vending

en: Stand
no: Stå

en: Start a new game
no: Start et nytt spill

en: Start a new game giving a seed number...
no: Start et nytt spill og oppgi utgangsnummer...

en: Start cave
no: Starthule:

en: Start this game over
no: Start dette spillet på nytt

en: Starting Level:
no: Startnivå:

en: Starting level:
no: Startnivå:

en: Statistics
no: Statistikk

en: Statistics of games played
no: Statistikk for spill

en: Stock left:
no: Igjen i stokken:

en: Stock left: 0
no: Igjen i stokken: 0

en: Stones
no: Steiner

en: Streets and alleys
no: Gater og alléer

en: Suggest a move
no: Foreslå et trekk

en: Suit font (large):
no: Skrifttype for sort (stor):

en: Suit font (medium):
no: Skrifttype for sort (middels):

en: Suit font (small):
no: Skrifttype for sort (liten):

en: Surrender
no: Overgi

en: Switch level:
no: Bytt nivå:

en: Template
no: Mal

en: Ten across
no: Ti på langs

en: The amount of money in your bank
no: Pengebeløp du har i banken

en: The amount of money in your bank.
no: Pengebeløp du har i banken.

en: The best option is to double down
no: Beste alternativ er å doble ned

en: The best option is to hit
no: Beste alternativ er å slå

en: The best option is to split
no: Beste alternativ er å dele opp

en: The best option is to stand
no: Beste alternativ er å stå

en: The best option is to surrender
no: Beste alternativ er å overgi seg

en: The cave is corrupted: %s is missing.
no: Hulen er korrupt: %s mangler.

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
no: Hulen du prøver å laste inneholder et objekt som ikke var deklarert.

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
no: Hulen du prøver å laste er for stor for dette spillet.

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
no: Forvalgte konfigurasjonsverdier kunne ikke hentes.

en: The density of filled rows
no: Tetthet for fylte rader

en: The game file to use
no: Spillfil som skal brukes

en: The game is over.
    No hints are available
no: Spillet er over.
    Ingen hint tilgjengelig

en: The game was a draw.
no: Spillet endte uavgjort.

en: The height of the main window.
no: Høyde på hovedvinduet.

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
no: Høyde på spillvinduet i piksler. Bør være minst 240.

en: The height of the window
no: Høyden for vinduet

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
no: Navn på regelfilen som inneholder variasjonene i reglene som skal spilles.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
no: Navn på schema-fil som inneholder solitaire-spill som skal spilles.

en: The number of rows to fill
no: Antall rader som skal fylles

en: The program GNOME Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
no: Programmet GNOME Robots kunne ikke finne gyldige spillkonfigurasjonsfiler. Vennligst sjekk at programmet er installert korrekt.

en: The remote player disconnected
no: Ekstern spiller koblet fra

en: The size of the playing grid
no: Størrelsen på spillets rutenett

en: The variation of the rules file to use
no: Variasjon av regelfilen som skal brukes

en: The width of the main window.
no: Bredde på hovedvinduet.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
no: Bredde på spillvinduet i piksler. Bør være minst 320.

en: The width of the window
no: Bredde på vinduet

en: Theme
no: Tema

en: Theme ID
no: Tema-ID

en: Themes
no: Tema

en: There are no more moves.
no: Ingen flere trekk.

en: There are no safe locations to teleport to!!
no: Ingen trygge steder å teleportere til!!

en: There are no teleport locations left!!
no: Ingen steder igjen å teleportere til!!

en: There was an error accessing GConf: %s
no: Det oppsto en feil ved aksessering av GConf: %s

en: These tiles don't match.
no: Disse steinene er ikke like.

en: Thieves
no: Tyver

en: Thinking...
no:  Tenker...

en: Thirteen
no: Tretten

en: This game does not have hint support yet.
no: Dette spillet støtter ikke hint ennå

en: This game is unable to provide a hint.
no: Dette spillet kan ikke gi deg et hint.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
no: Dette spillet bruker en utgått metode for hint (tilfelle 3).
    Vennligst rapporter en feil på http://bugzilla.gnome.org/ med denne meldingen og
    navnet på spillet du spilte (se i tittellinjen hvis du ikke er sikker).

en: This is GNOME Stones
no: Dette er GNOME steiner

en: This new mapset will take effect when you start a new game, or when Mahjongg is restarted.
no: Dette nye kartsettet vil aktiveres når du starter opp et nytt spill, eller når Mahjongg startes på nytt.

en: Three card deals
no: Del tre kort om gangen

en: Thumb and pouch
no: Tommel og pung

en: Tic-Tac-Toe
no: Bondesjakk

en: Tile Set
no: Steinsett

en: Tile set:
no: Steinsett:

en: Tiles
no: Steiner

en: Tiles Left:
no: Steiner igjen:

en: Tiles:
no: Steiner:

en: Tileset
no: Steinsett

en: Tileset to use.
no: Steinsett som skal brukes.

en: Time between moves
no: Tid mellom trekk

en: Time between moves in milliseconds.
no: Tid mellom trekk i millisekunder.

en: Time:
no: Tid:

en: Tiny  (184 x 132)
no: Lite (184x132)

en: Total
no: Totalt

en: Total:
no: Totalt:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
no: Turnikéer er ikke å anbefale foruten i værste nødstilfelle

en: Try a new game
no: Prøv et nytt spill

en: Try moving card piles around
no: Prøv å flytte korthaugene rundt

en: Try moving cards down from the foundation
no: Prøv å flytte kort ned fra fundamentet

en: Try rearranging the cards
no: Prøv å omarrangere kortene

en: Tutorial caves
no: Demonstrasjonshuler

en: Type 1 Robot Score
no: Poengsum for type 1 roboter

en: Type 1 Robot Score When Splatted
no: Poengsum for type 1 robot ved knusing

en: Type 1 Robot Score When Waiting
no: Poengsum for type 1 robot ved venting

en: Type 2 Robot Score
no: Poengsum for type 2 roboter

en: Type 2 Robot Score When Splatted
no: Poengsum for type 2 robot ved knusing

en: Type 2 Robot Score When Waiting
no: Poengsum for type 2 robot ved venting

en: Unable to load image:
    %s
no: Kan ikke laste bilde:
    %s

en: Undo
no: Angre

en: Undo previous move
no: Angre forrige trekk

en: Undo the last move
no: Angre forrige trekk

en: Unknown color
no: Ukjent farge

en: Unknown suit
no: Ukjent stokk

en: Unknown value
no: Ukjent verdi

en: Up
no: Opp

en: Upper total
no: Over streken

en: Use "I'm not sure" flags.
no: Bruk «ikke sikker»-flagg.

en: Use Left Hand Keys
no: Bruk venstrehåndstaster

en: Use Original Robots Keys
no: Bruk forvalgte robottaster

en: Use a quick deal
no: Bruk rask utdeling

en: Use a quick deal with no delay between each card.
no: Bruk en rask utdeling uten pauser mellom hvert kort.

en: Use fast moves
no: Bruk raske trekk

en: Use quick moves
no: Bruk raske trekk

en: Use random block colors
no: Bruk tilfeldige farger på blokker

en: Use relative movement
no: Bruk relativ bevegelse

en: Use relative movement (ie. left or right only).
no: Bruk relativ bevegelse (kun venstre eller høyre).

en: Use safe moves
no: Bruk trygge trekk

en: Use super safe moves
no: Bruk super-trygge trekk

en: Use the Keypad
no: Bruk numerisk tastatur

en: Use the unknown flag
no: Bruk flagg for ukjente

en: Value
no: Verdi

en: Variation on game rules
no: Variasjon av spillreglene

en: Vertical:
no: Vertikal:

en: Victory!!
no: Seier!!

en: Wager:
no: Bud:

en: Wait
no: Vent

en: Warn when tiles don't match
no: Advar når steinene ikke er like!

en: Warnings
no: Advarsler

en: Welcome to GNOME Klotski
no: Velkommen til GNOME Klotski

en: Welcome to GNOME Mahjongg!
no: Velkommen GNOME Mahjongg!

en: Welcome to Glines!
no: Velkommen til Glines!

en: Welcome to Gnect!
no: Velkommen til Gnect!

en: Welcome to Iagno!
no: Velkommen til Iagno!

en: Welcome to Same GNOME!
no: Velkommen til Same GNOME!

en: Welcome to gataxx!
no: Velkommen til gataxx!

en: What card style to use
no: Kortstil som skal brukes

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
no: Når du ikke har en stiftemaskin vil en stift og en linjal gjøre nytten

en: Whether or not to flip final results.
no: Om du skal snu om på de endelige resultatene

en: Whether or not to play event sounds.
no: Om lyder skal spilles av for hendelser.

en: Whether or not to show the tool bar.
no: Om verktøylinjen skal vises eller ikke.

en: Whether or not to show the toolbar
no: Om verktøylinjen skal vises eller ikke

en: Whether or not to show the toolbar.
no: Om verktøylinjen skal vises eller ikke.

en: Whether or not to use animation.
no: Om animasjoner skal brukes eller ikke.

en: Whether or not to use quick moves.
no: Om raske trekk skal brukes.

en: Whether to give blocks random colors
no: Om blokkene skal gis tilfeldige farger

en: Whether to give blocks random colors.
no: Om blokkene skal gis tilfeldige farger.

en: Whether to preview the next block
no: Om neste blokk skal forhåndsvises

en: Whether to preview the next block.
no: Om neste blokk skal forhåndsvises.

en: Whether to rotate counter clock wise
no: Om teller skal roteres med klokken

en: Whether to rotate counter clock wise.
no: Om teller skal roteres med klokken.

en: Width of grid
no: Bredde på rutenett

en: Win
no: Vinn

en: Window height
no: Vinduets høyde

en: Window width
no: Vinduets bredde

en: Wins:
no: Seiere:

en: Worm
no: Orm

en: Worm %d:
no: Orm %d:

en: Worm Death
no: Ormen dør

en: Worm Reverse
no: Ormen vender

en: Worm Teleport
no: Ormen teleporteret

en: Worm color:
no: Farge på ormen:

en: Worst:
no: Verst:

en: Would you like insurance?
no: Vil du ha sikkerhet?

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
no: Skrevet til min kone, Matylda
    Send kommentarer og feilrapporter til: janusz.gorycki@intel.com

en: X location of window
no: X-plassering for vinduet

en: Y location of window
no: Y-plassering for vinduet

en: Yellow
no: Gul

en: Yes
no: Ja

en: You
no: Du

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
no: Du kan ikke skifte spilltype under et spill

en: You are searching for a %s.
no: Du søker etter en %s.

en: You gained an extra life!
no: Du fikk et ekstra liv!

en: You may be able to select a different game from the preferences dialog.
no: Du vil kanskje kunne velge et annet spill fra brukervalgdialogen.

en: You win!
no: Du vinner!

en: You won!!!
no: Du vant!!!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
no: Du får bare tre kast! Velg hvor du vil bruke det.

en: Your move...
no: Ditt trekk...

en: Zebra
no: Sebra

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
no: Null betyr ingen animasjon, en er delvis animasjon, to er fullstendig animasjon.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
no: Null betyr menneske, en til tre korresponderer til nivå for datamaskinspilleren.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
no: [Menneske,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]

en: _2×2
no: _2x2

en: _3×3
no: _3x3

en: _4×4
no: _4x4

en: _5×5
no: _5x5

en: _6×6
no: _6x6

en: _Advanced
no: _Avansert

en: _Appearance
no: _Utseende

en: _Cards...
no: _Kort...

en: _Down
no: _Ned

en: _Drop
no: _Slipp

en: _Game
no: _Spill

en: _Left
no: _Venstre

en: _Medium
no: _Middels

en: _Misc.
no: _Forskjellig

en: _Move
no: _Flytt

en: _Novice
no: Begy_nner

en: _Players
no: S_pillere

en: _Reset
no: _Nullstill

en: _Restart level
no: Sta_rt nivå på nytt

en: _Right
no: Høy_re

en: _Rules
no: _Regler

en: _Select...
no: Velg...

en: _Sound
no: Lyd

en: _Theme:
no: _Tema:

en: _Toolbar
no: _Verktøylinje

en: _Up
no: _Opp

en: ace
no: ess

en: an empty Foundation
no: et tomt fundament

en: an empty Foundation pile
no: en tom fundamenthaug

en: an empty Tableau
no: en tom tablåhaug

en: an empty Tableau pile
no: en tom tablåhaug

en: an empty Tableau slot
no: en tom tablåplass

en: an empty bottom slot
no: en tom bunnplass

en: an empty corner slot
no: en tom hjørneplass

en: an empty foundation
no: et tomt fundament

en: an empty foundation pile
no: en tom fundamenthaug

en: an empty left slot
no: en tom venstre plass

en: an empty right slot
no: en tom høyre plass

en: an empty slot
no: en tom plass

en: an empty slot on tableau
no: en tom plass på tablået

en: an empty tableau slot
no: en tom tablåplass

en: an empty top slot
no: en tom topp plass

en: and all cards below it
no: og alle kort under det

en: appropriate Foundation pile
no: riktig fundamenthaug

en: black joker
no: sort joker

en: classic robots
no: roboter klassisk

en: clubs
no: kløver

en: cows
no: kuer

en: diamonds
no: ruter

en: disabled
no: deaktivert

en: eggs
no: egg

en: eight
no: åtte

en: empty foundation
no: tomt fundament

en: empty slot on foundation
no: tom plass på fundamentet

en: empty slot(s)
no: tom(me) plass(er)

en: empty space on tableau
no: tom plass på tablået

en: five
no: fem

en: four
no: fire

en: gataxx is a GNOME port of the old game ataxx. It is derived from Ian Peters' iagno code.
no: gataxx er en GNOME-versjon av det gamle spillet ataxx. Det er bygget på koden fra Ian Peters' iagno.

en: gnome-stones:empty
no: gnome-steiner:tom

en: gnomekoban:empty,0
no: gnomekoban:tom,0

en: gnomes
no: nisser

en: hearts
no: hjerter

en: itself
no: selv

en: jack
no: knekt

en: king
no: konge

en: mice
no: mus

en: nightmare
no: mareritt

en: nine
no: ni

en: on to the empty tableau slot
no: til den tomme tablåplassen

en: queen
no: dronning

en: red joker
no: rød joker

en: robots
no: roboter

en: robots with safe teleport
no: roboter med trygg teleportering

en: robots2
no: roboter2

en: robots2 easy
no: roboter2 lett

en: seven
no: sju

en: six
no: seks

en: something
no: noe

en: spades
no: spar

en: ten
no: ti

en: the ace of clubs
no: kløver ess

en: the ace of diamonds
no: ruter ess

en: the ace of hearts
no: hjerter ess

en: the ace of spades
no: spar ess

en: the appropriate Foundation pile
no: riktig fundamenthaug

en: the eight of clubs
no: kløver åtte

en: the eight of diamonds
no: ruter åtte

en: the eight of hearts
no: hjerter åtte

en: the eight of spades
no: spar åtte

en: the five of clubs
no: kløver fem

en: the five of diamonds
no: ruter fem

en: the five of hearts
no: hjerter fem

en: the five of spades
no: spar fem

en: the foundation pile
no: fundamenthaugen

en: the four of clubs
no: kløver fire

en: the four of diamonds
no: ruter fire

en: the four of hearts
no: hjerter fire

en: the four of spades
no: spar fire

en: the jack of clubs
no: kløver knekt

en: the jack of diamonds
no: ruter knekt

en: the jack of hearts
no: hjerter knekt

en: the jack of spades
no: spar knekt

en: the king of clubs
no: kløver konge

en: the king of diamonds
no: ruter konge

en: the king of hearts
no: hjerter konge

en: the king of spades
no: spar konge

en: the nine of clubs
no: kløver ni

en: the nine of diamonds
no: ruter ni

en: the nine of hearts
no: hjerter ni

en: the nine of spades
no: spar ni

en: the queen of clubs
no: kløver dronning

en: the queen of diamonds
no: ruter dronning

en: the queen of hearts
no: hjerter dronning

en: the queen of spades
no: spar dronning

en: the seven of clubs
no: kløver sju

en: the seven of diamonds
no: ruter sju

en: the seven of hearts
no: hjerter sju

en: the seven of spades
no: spar sju

en: the six of clubs
no: kløver seks

en: the six of diamonds
no: ruter seks

en: the six of hearts
no: hjerter seks

en: the six of spades
no: spar seks

en: the ten of clubs
no: kløver ti

en: the ten of diamonds
no: ruter ti

en: the ten of hearts
no: hjerter ti

en: the ten of spades
no: spar ti

en: the three of clubs
no: kløver tre

en: the three of diamonds
no: ruter tre

en: the three of hearts
no: hjerter tre

en: the three of spades
no: spar tre

en: the two of clubs
no: kløver to

en: the two of diamonds
no: ruter to

en: the two of hearts
no: hjerter to

en: the two of spades
no: spar to

en: the unknown card
no: ukjent kort

en: three
no: tre

en: two
no: to

en: windows
no: vinduer
