gnome-media 2.5.2 - en to no translation catalogue (384 entries)

en: %d - Unknown
no: %d - ukjent

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
no: %s
    Dette betyr at CD-spiller ikke vil kunne kjøre.

en: %s (Has not been saved)
no: %s (ikke lagret)

en: %s Information
no: Informasjon om %s

en: %s Lock
no: %s Lås

en: %s Mute
no: %s Demp

en: %s Record
no: %s Ta opp

en: %s Slider
no: %s fader

en: %s Slider %d
no: %s fader %d

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
no: %s peker ikke til en gyldig CDROM-enhet. Dette kan være forårsaket av:
    a) CD-støtte er ikke tilgjengelig på din maskin
    b) Du har ikke rettigheter til å aksessere CD-stasjonen
    c) %s er ikke CD-stasjonen.

en: %s is not installed in the path.
no: %s er ikke installert i stien.

en: %s.%s - Sound Recorder
no: %s.%s - Lydinnspilling

en: <b>Default Sink</b>
no: <b>Forvalgt Sink</b>

en: <b>Default Source</b>
no: <b>Forvalgt kilde</b>

en: <no description>
no: <ingen beskrivelse>

en: <none>
no: <ingen>

en: <not described>
no: <ikke beskrevet>

en: <not named>
no: <uten navn>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
no: <span weight="bold" size="x-large">Tester...</span>

en: A CD player for GNOME
no: En CD-spiller for GNOME

en: A Cappella
no: A capella

en: A GNOME/GStreamer-based mixer application
no: En mikser basert på GNOME/GStreamer

en: A description for the audio profile
no: En beskrivelse av lydprofilen

en: A description of the profile, containing more information and describing when to use this profile.
no: En beskrivelse av profilen som inneholder mer informasjon og data om når profilen skal brukes.

en: A filename extension to be used when storing files encoded with this profile.
no: En filtype som skal brukes ved lagring av filer kodet med denne profilen.

en: A partial GStreamer pipeline to use for this profile.
no: En del av et GStreamer-rør som skal brukes for denne profilen.

en: A short name for the audio profile
no: Et kort navn for lydprofilen

en: A short name for the audio profile, to be used in selections and uniquely identifying the profile.
no: Et kort navn for lydprofilen. Brukes i utvalg og som unik identifikator for profilen.

en: A sound recorder for GNOME
no: Lydinnspilling for GNOME

en: About
no: Om

en: Acid Jazz
no: Acid-jazz

en: Acid Punk
no: Acid-pønk

en: Acoustic
no: Akustisk

en: Act as recording level meter.
no: Funger som opptaksnivåmåler.

en: Address of the server to contact for CD queries
no: Adresse til tjeneren som skal kontaktes for CD-spørringer

en: Adjust the volume level
no: Juster volumets nivå

en: Album Line
no: Platefelt

en: Alternative
no: Alternativ

en: Art Rock
no: Kunstrock

en: Artist Line
no: Artistfelt

en: Artist and Title
no: Artist og tittel

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
no: Prøv å løse ut CDen når CD-spiller avslutter

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
no: Prøv å løs_e ut CDen når CD-spiller avslutter

en: Audio
no: Lyd

en: Audio Information
no: Lydinformasjon

en: Ballad
no: Ballade

en: Big Band
no: Storband

en: Bit rate:
no: Bitrate:

en: Black Metal
no: Black metal

en: Booty Bass
no: Booty bass

en: BritPop
no: Britpop

en: CD Database
no: CD-database

en: CD Database Preferences
no: Brukervalg for CD-database

en: CD Display
no: CD-visning

en: CD Player
no: CD-spiller

en: CD Player Behaviour:
no: CD-spiller oppførsel:

en: CD Player De_vice:
no: CD-spiller en_het:

en: CD Player Preferences
no: Brukervalg for CD-spiller

en: CD device to use
no: CD-enhet som skal brukes

en: CD player theme
no: Tema for CD-spiller

en: CDDB Track Editor
no: CDDB-sporredigering

en: Cabaret
no: Kabaret

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
no: Kan ikke koble til lyd-daemonen.
    Vennligst kjør 'esd' fra kommandolinjen.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
no: Kan ikke opprette CDDBTrackEditor factory.
    Dette kan være forårsaket av at en annen cddb-track-editor allerede kjører.

en: Cannot create player
no: Kan ikke opprette spiller

en: Category
no: Kategori

en: Celtic
no: Keltisk

en: Chamber Music
no: Kammermusikk

en: Channel %d of %s Slider
no: Kanal %d for %s fader

en: Chorus
no: Kor

en: Christian Gangsta Rap
no: Kristen gangsta rap

en: Christian Rap
no: Kristen rap

en: Christian Rock
no: Kristen rock

en: Classical
no: Klassisk

en: Classical Rock
no: Klassisk rock

en: Click Ok to finish.
no: Klikk Ok for å fullføre.

en: Close
no: Lukk

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Club
no: Klubb

en: Club-House
no: Club-house

en: Comedy
no: Komedie

en: Configure defaults for GStreamer applications
no: Konfigurer standardverdier for GStreamer-applikasjoner

en: Connect to the esd server on this host.
no: Koble til esd-tjeneren på denne verten.

en: Contemporary Christian
no: Kristen samtidsmusikk

en: Contents
no: Innhold

en: Could not load UI resource %s
no: Kunne ikke laste grensesnittressurs %s

en: Country
no: Køntri

en: Create a new sample
no: Opprett ny sample

en: Cult
no: Kult

en: Custom
no: Tilpasset

en: Dance Hall
no: Dansehall

en: Data CD
no: Data-CD

en: Death Metal
no: Dømetall

en: Delete Profile
no: Slett profil

en: Delete profile "%s"?
no: Slett profil «%s»?

en: Delete these %d profiles?
no: Slett disse %d profilene?

en: Delete these two profiles?
no: Slett disse to profilene?

en: Device path
no: Enhetssti

en: Disc ID
no: Plate-ID

en: Disc _Title:
no: Platetittel:

en: Disc error
no: Feil på CD

en: Display help for Sound Recorder
no: Vis hjelp for lydinnspilling

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
no: Viser informasjon om platen som spilles, artist og spilletid

en: Drive Error
no: Feil med enhet

en: Drive open
no: Stasjonen er åpnen

en: Drum & Bass
no: Drum & bass

en: Drum Solo
no: Trommesolo

en: Duet
no: Duett

en: Dummy option
no: Testalternativ

en: ESD Server Host
no: ESD-tjener vert

en: Easy Listening
no: Easy listening

en: Edit Audio Profile
no: Rediger lydprofil

en: Edit GMAudio Profiles
no: Redigerer GMAudio-profiler

en: Editing Disc ID:
no: Redigerer plate-ID:

en: Editing Disc ID: %s
no: Redigerer plate-ID: %s

en: Editing profile "%s"
no: Redigerer profil «%s»

en: Eject
no: Løs ut

en: Eject CD
no: Løs ut CD

en: Eject the CD when CD player quits?
no: Løs ut CDen når CD-spiller avslutter?

en: Electronic
no: Elektronisk

en: Error setting device
no: Feil under setting av enhet

en: Ethnic
no: Etnisk

en: Euro-House
no: Euro-house

en: Euro-Techno
no: Euro-tekno

en: Expander Size
no: Størrelse på utvider

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
no: Feil under oppsett av testrør for «%s»

en: Failure instantiating main window
no: Feil under visning av hovedvindu

en: Fast forward
no: Spol fremover

en: Fast-Fusion
no: Fast-fusion

en: File Information
no: Filinformasjon

en: File _Extension:
no: Filtyp_e:

en: File _Information
no: Fil_informasjon

en: File information
no: Filinformasjon

en: File size:
no: Filstørrelse:

en: Filename:
no: Filnavn:

en: Folder:
no: Mappe:

en: Folk/Rock
no: Folk/rock

en: FreeDB _round robin server
no: FreeDB _round-robin tjener

en: Freestyle
no: Fristil

en: GConf Error (FIXME): %s
no: GConf-feil (FIKSMEG): %s

en: GStreamer Preferences
no: Brukervalg for GStreamer

en: Gangsta Rap
no: Gangsta rap

en: Gothic
no: Gotisk

en: Gothic Rock
no: Gotisk rock

en: Hard Rock
no: Hard rock

en: Heavy Metal
no: Heavy metal

en: Hide advanced disc options
no: Skjul avanserte alternativer for plate

en: Hide advanced track options
no: Skjul avanserte alternativer for spor

en: Hip-Hop
no: Hip-hop

en: Hos_tname:
no: Ver_tsnavn:

en: Host is %s
no: Verten er %s

en: Hostna_me:
no: _Vertsnavn:

en: Humour
no: Humor

en: Industrial
no: Industriell

en: Info Line
no: Infofelt

en: Information to send to server
no: Informasjon som skal sendes til tjeneren

en: Instrumental
no: Instrumentell

en: Instrumental Pop
no: Instrumentell pop

en: Instrumental Rock
no: Instrumentell rock

en: Invalid CD device
no: Ugyldig CD-enhet

en: JPop
no: Jpop

en: Length
no: Lengde

en: Length:
no: Lengde:

en: Line for displaying information
no: Felt for å vise informasjon

en: Line for displaying the name of the album
no: Felt for å vise navn på platen

en: Line for displaying the name of the artist
no: Felt for å vise navn på artisten

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
no: Felt for å vise spilletid for aktivt spor

en: List of audio recording profiles. The list contains strings naming subdirectories relative to /system/gstreamer/audio/profiles.
no: Liste over profiler for lydopptak. Denne listen inneholder strenger som gir navn til underkataloger relativt til /system/gstreamer/audio/profiles.

en: List of profiles
no: Liste over profiler

en: Lo-Fi
no: Lo-fi

en: Location
no: Lokasjon

en: Lock
no: Lås

en: Login Information
no: Påloggingsinformasjon

en: Main toolbar
no: Hovedverktøylinje

en: Meditative
no: Meditativ

en: Modify your CD database preferences
no: Endre dine brukervalg for CD-database

en: Monitor the recording input volume
no: Nivåmåler for opptaksvolum

en: Monitor the sound output volume
no: Overvåk utgangsnivå for volum

en: Multimedia Systems Selector
no: Valg av multimediesystem

en: Multiple matches...
no: Flere treff...

en: Mute
no: Demp

en: National Folk
no: National folk

en: Native American
no: Amerikansk indisk

en: New
no: Ny

en: New Age
no: New age

en: New Profile
no: Ny profil

en: New Wave
no: Nyveiv

en: Next track
no: Neste spor

en: No CD device
no: Ingen CD-enhet

en: No Cdrom
no: Ingen CD-ROM

en: No disc
no: Ingen plate

en: Noise
no: Støy

en: Nu-Metal
no: Nu-metal

en: Number of channels:
no: Antall kanaler:

en: Only start if there isn't already a CD player application running
no: Kun start hvis ingen CD-spiller applikasjoner kjører

en: Open
no: Åpne

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: Open a vertical version of the meter.
no: Åpne en vertikal utgave av måleren.

en: Open preferences
no: Åpne brukervalg

en: Open track editor
no: Åpne sporredigering

en: Other
no: Annet

en: Other _FreeDB server:
no: Annen _FreeDB-tjener:

en: Other _server:
no: Annen _tjener:

en: P_revious track
no: Fo_rrige spor

en: Paused
no: Pauset

en: Pipe_line:
no: _Rør:

en: Play
no: Spill

en: Play / Pause
no: Spill / pause

en: Play audio CDs
no: Spill av lyd-CDer

en: Play sound
no: Spill av lyd

en: Play the CD on startup
no: Spill av CDen ved oppstart

en: Play when the CD player starts?
no: Spill av når CD-spiller starter?

en: Playing
no: Spiller

en: Playing %s - %s
no: Spiller %s - %s

en: Playing...
no: Spiller...

en: Polsk Punk
no: Polsk punk

en: Pop-Folk
no: Pop-folk

en: Porn Groove
no: Porn groove

en: Position
no: Posisjon

en: Power Ballad
no: Power-ballade

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Previous
no: Forrige

en: Previous track
no: Forrige spor

en: Profile Description:
no: Profilbeskrivelse:

en: Profile _Description:
no: Profil_beskrivelse:

en: Profile _name:
no: Profil_navn:

en: Progressive Rock
no: Progressiv rock

en: Psychedelic
no: Psykedelisk

en: Psychedelic Rock
no: Psykedelisk rock

en: Punk
no: Pønk

en: Punk Rock
no: Pønkrock

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit the application
no: Avslutt applikasjonen

en: Ready
no: Klar

en: Rec.
no: Opptak

en: Recent _Files
no: Siste _filer

en: Record
no: Ta opp

en: Record as
no: Ta opp som

en: Record sound
no: Ta opp lyd

en: Record sound clips
no: Ta opp lydklipp

en: Recording level
no: Opptaksnivå

en: Recording level monitor
no: Nivåmåler for opptak

en: Recording...
no: Tar opp...

en: Rewind
no: Spol tilbake

en: Rhythmic Soul
no: Rytmisk soul

en: Rock & Roll
no: Rock & roll

en: Run Mixer
no: Kjør mikser

en: Run _Mixer
no: Kjør _mikser

en: Run the audio mixer
no: Kjør volumkontroll

en: Sample rate:
no: Samplerate:

en: Save
no: Lagre

en: Save As
no: Lagre som

en: Save _As...
no: Lagre _som...

en: Save file as
no: Lagre fil som

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

en: Save the current file with a different name
no: Lagre aktiv fil med et annet navn

en: Sen_d no information
no: Ikke sen_d informasjon

en: Send _other information:
no: Send _annen informasjon:

en: Send real _information
no: Send virkelig _informasjon

en: Server
no: Tjener

en: Server name
no: Tjenernavn

en: Server type
no: Type tjener

en: Set device
no: Sett enhet

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
no: Skal CDen løses ut når CD-spiller avslutter?

en: Show advanced disc options
no: Vis avanserte alternativer for plate

en: Show advanced track options
no: Vis avanserte alternativer for spor

en: Show information about the current file
no: Vis informasjon om aktiv fil

en: Show information for Sound Recorder
no: Vis informasjon om lydinnspilling

en: Size of the expander arrow
no: Størrelse på pil for utvider

en: Slow Jam
no: Treg jam

en: Slow Rock
no: Sakte rock

en: Sonata
no: Sonate

en: Song length:
no: Lengde på spor:

en: Sorry, no mixer elements and/or devices found
no: Beklager, ingen mikserelementer og/eller enheter funnet

en: Sound Clip
no: Lydklipp

en: Sound Recorder
no: Lydinnspilling

en: Soundtrack
no: Filmmusikk

en: Southern Rock
no: Southern rock

en: Specify the X position of the meter.
no: Spesifiser X-posisjonen til måleren.

en: Specify the Y position of the meter.
no: Spesifiser Y-posisjonen til måleren.

en: Speech
no: Tale

en: Start _playing CD when CD Player starts
no: Start avs_pilling av CDen når CD-spiller starter

en: Start playing CD when CD Player starts
no: Start avspilling av CDen når CD-spiller starter

en: Stop
no: Stopp

en: Stop sound
no: Stopp lyd

en: Stopped
no: Stoppet

en: Symphonic Rock
no: Symfonisk rock

en: Symphony
no: Symfoni

en: Techno
no: Tekno

en: Techno-Industrial
no: Tekno-industriell

en: Testing Pipeline
no: Tester rør

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
no: CD-spiller kan ikke kjøres.
    
    Trykk «Detaljer» for å få detaljer om årsakene til feilen.
    
    Trykk «Sett enhet» for å gå til en dialog hvor du kan sette enheten, eller klikk «Avslutt» for å avslutte CD-spiller

en: The default file extension for this profile
no: Forvalgt filtype for denne profilen

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly, so the dialog can't be displayed.
no: Filen «%s» mangler. Dette indikerer at applikasjonen ikke er korrekt installert, og medfører at dialogen ikke kan vises.

en: The hostname that will be sent with all queries
no: Vertsnavnet som sendes med alle spørringer

en: The partial GStreamer pipeline used
no: Del av GStreamer-rør som skal brukes

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
no: Stien til CD-stasjonen som CD-spiller skal bruke

en: The port that the server is running the database on
no: Port som tjeneren kjører databasen på

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
no: Type tjener som skal brukes for spørringer etter CDer. Mulige verdier er 0 (FreeDB round robin tjener), 1 (annen FreeDB tjener) og 2 (annen tjener).

en: The username
no: Brukernavn

en: The username that will be sent with all queries
no: Brukernavn som sendes med alle spørringer

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
no: Ingen CD-enhet er satt. Dette betyr at CD-spiller
    ikke vil kunne starte. Trykk «Sett enhet» for å gå til en dialog
    hvor du kan sette enheten, eller klikk «Avslutt» for å avslutte CD-spiller.

en: There was an error displaying help: 
    %s
no: En feil oppsto under visning av hjelp:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
no: En feil oppsto under visning av hjelp: %s

en: There was an error forgetting profile dir %s. (%s)
no: En feil oppsto under fjerning av profilkatalog %s. (%s)

en: There was an error getting the list of gm_audio profiles. (%s)
no: En feil oppsto under henting av listen over gm_audio-profiler. (%s)

en: There was an error starting %s: %s
no: En feil oppsto under start av %s: %s

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på varsel om endringer i listen over terminalprofiler. (%s)

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
no: Flere treff funnet i databasen.
    Under finner du en liste med mulige treff; velg det som passer best

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
no: Denne nøkkelen spesifiserer hvilken brukerinformasjon som sendes til tjeneren som kontaktes for CD-spørringer. Mulige verdier er 0 (ingen informasjon), 1 (virkelig informasjon) og 2 (annen informasjon).

en: Thrash Metal
no: Thrash metal

en: Time Line
no: Tidsfelt

en: Title
no: Tittel

en: Top 40
no: Topp 40

en: Track List
no: Sporliste

en: Track editor
no: Sporredigering

en: Tribal
no: Stamme

en: Trip-Hop
no: Trip-hop

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown / Unknown
no: Ukjent - Ukjent

en: Unknown Album
no: Ukjent plate

en: Unknown Artist
no: Ukjent artist

en: Unknown artist
no: Ukjent artist

en: Unknown disc
no: Ukjent plate

en: Unknown size
no: Ukjent størrelse

en: Unknown track
no: Ukjent spor

en: Vocal
no: Vokal

en: Volume Control
no: Volumkontroll

en: Volume Meter
no: Volummåler

en: Volume control
no: Volumkontroll

en: Volume monitor
no: Måler for volumnivå

en: What theme should the CD player use for it's appearance
no: Hvilket tema skal CD-spilleren bruke

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
no: Start avspilling av CDen når CD-spiller starter?

en: Whether or not this profile is to be used
no: Om denne profilen skal brukes eller ikke

en: Whether or not to use and display this profile.
no: Om denne profilen skal vises og brukes eller ikke.

en: X-Position
no: X-posisjon

en: Y-Position
no: Y-posisjon

en: You already have a profile called "%s"
no: Du har allerede en profil med navn «%s»

en: You do not seem to have permission to access %s.
no: Det ser ikke ut til at du har rettigheter til å aksessere %s.

en: You must select one or more profiles to delete.
no: Du må velge en eller flere profiler å slette.

en: Your hostname
no: Ditt vertsnavn

en: _About
no: _Om

en: _About CD player
no: _Om CD-spiller

en: _Active ?
no: _Aktiv?

en: _Apply change
no: _Aktiver endring

en: _Available Themes:
no: _Tilgjengelige tema:

en: _Close Window
no: _Lukk vindu

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Control
no: _Kontroll

en: _Create
no: _Opprett

en: _Details
no: _Detaljer

en: _Disc comments:
no: _Kommentarer for plate:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Eject disc
no: _Løs ut plate

en: _Extra track data:
no: _Ekstra data om spor:

en: _File
no: _Fil

en: _GStreamer Pipeline:
no: _GStreamer-rør:

en: _Genre:
no: S_janger:

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Input:
no: _Inndata:

en: _Name:
no: _Navn:

en: _New
no: _Ny

en: _Next track
no: _Neste spor

en: _Open...
no: _Åpne...

en: _Output:
no: _Utdata:

en: _Pipeline:
no: _Rør:

en: _Play
no: S_pill

en: _Play / Pause
no: S_pill / pause

en: _Profile name:
no: _Profilnavn:

en: _Profiles:
no: _Profiler:

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Record
no: _Ta opp

en: _Save
no: _Lagre

en: _Set device
no: _Sett enhet

en: _Stop
no: _Stopp

en: _Update Server List
no: _Oppdater tjenerliste

en: _Year:
no: _År:

en: hour
no: time

en: hours
no: timer

en: identity
no: identitet

en: minute
no: minutt

en: minutes
no: minutter

en: second
no: sekund

en: seconds
no: sekunder
