gnome-panel 2.5.91 - en to no translation catalogue (529 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
no: 
    
    (Hvis du velger å ikke starte den på nytt nå, kan du alltid legge den til ved å høyreklikke på panelet og klikke på undermenyen  «Legg til på panelet»)

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
no: 
    
    Vil du slette denne appleten fra din konfigurasjon?

en: %I:%M %p
no: %H:%M

en: %I:%M:%S %p
no: %H:%M:%S

en: %a %b %e
no: %a %e %b

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
no: %s har overhodet ingen nytteverdi. Den bare okkuperer diskplass og kompileringstid, og om lastet tar den også opp dyrebar plass i panelet og minne. Hvis noen blir tatt i å bruke dette programmet, burde vedkommende straks sendes til psykisk evaluering.

en: %s the Fish
no: Fisken %s

en: %s the Fish Says:
no: Fisken %s sier:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
no: Fisken %s, et nåtidens orakel

en: %s the Fish, the fortune teller
no: Fisken %s, en historieforteller

en: (with minor help from George)
no: (med litt hjelp fra George)

en: 12 hour
no: 12 timer

en: 24 hour
no: 24 timer

en: 24-hour
no: 24 timer

en: <b>Animation</b>
no: <b>Animasjon</b>

en: <b>General</b>
no: <b>Generelt</b>

en: <b>Options</b>
no: <b>Alternativer</b>

en: <b>Preview</b>
no: <b>Forhåndsvis</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
no: <b>Gjenoppretting av minimerte vinduer</b>

en: <b>Switcher</b>
no: <b>Bytter</b>

en: <b>Window Grouping</b>
no: <b>Gruppering av vinduer</b>

en: <b>Window List Content</b>
no: <b>Innhold i vinduliste</b>

en: <b>Window List Size</b>
no: <b>Størrelse på vinduliste</b>

en: <b>Workspaces</b>
no: <b>Arbeidsområder</b>

en: <small>Opaque</small>
no: <small>Ugjennomsiktig</small>

en: <small>Transparent</small>
no: <small>Gjennomsiktig</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
no: En fisk uten et navn er en veldig kjedelig fisk. Gi liv til din fisk ved å gi den et navn.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
no: En liste med IIDer for panelprogrammer som panelet skal ignorere. På denne måten kan du hindre at panelprogrammer lastes eller vises i menyen. Du kan for eksempel deaktivere kommandolinjepanelprogrammet ved å legge til «OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet» i listen. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
no: En liste med panel-IDer. Hver ID identifiserer et individuelt panel. Innstillingene for hvert av disse panelene lagres i /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
no: En liste med IDer for panelprogrammer. Hver ID identifiserer et individuelt panelprogram. Innstillingene for hvert av disse programmene lagres i /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
no: En liste med IDer for panelobjekter. Hver ID identifiserer et individuelt panelobjekt, f.eks en oppstarter, handlingsknapp eller meny-knapp/linje. Innstillingene for hvert av disse objektene lagres i /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
no: En enkel applet for testing av panelet for GNOME-2.0

en: About GNOME
no: Om GNOME

en: About _GNOME
no: Om _GNOME

en: Accessories
no: Tilbehør

en: Action button type
no: Type knapp for handling

en: Actions
no: Handlinger

en: Ad_just Date & Time...
no: _Juster dato og klokkeslett...

en: Add new item to this menu
no: Legg til ny oppføring i denne menyen

en: Add this as drawer to panel
no: Legg til som skuff på panelet

en: Add this as menu to panel
no: Legg til som meny på panelet

en: Add this launcher to panel
no: Legg til denne oppstarteren på panelet

en: All Day
no: Hele dagen

en: Amusements
no: Underholdning

en: An unknown error occurred while trying to open %s
no: En ukjent feil oppsto under forsøk på å åpne %s

en: And many, many others...
no: Og mange, mange flere...

en: Animation _speed:
no: _Animasjonshastighet:

en: Animation speed
no: Animasjonshastighet

en: Applet Bonobo IID
no: Bonobo-IID for panelprogrammet

en: Applet IIDs to disable from loading
no: IIDer for panelprogrammer som skal hindres å starte

en: Applications
no: Applikasjoner

en: Appointments
no: Avtaler

en: Area where notification icons appear
no: Område hvor varselsikoner kommer til syne

en: Arro_ws on hide buttons
no: _Piler på knapp for skjuling

en: Autoclose drawer
no: Lukk skuff automatisk

en: Automatically hide panel into corner
no: Skjul panelet automatisk i hjørnet

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background _image:
no: Bakgrunnsb_ilde:

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color opacity
no: Ugjennomsiktighet for bakgrunnsfarge

en: Background image
no: Bakgrunnsbilde

en: Background type
no: Bakgrunnstype

en: Behavior
no: Oppførsel

en: Bottom
no: Bunn

en: Bottom Centered Panel
no: Sentrert panel nederst

en: Bottom Edge Panel
no: Kantpanel nederst

en: Bottom Expanded Edge Panel
no: Utvidet kantpanel nederst

en: Bottom Floating Panel
no: Flytende panel nederst

en: Browse
no: Bla gjennom

en: CDE Menu
no: CDE-meny

en: Calendar
no: Kalender

en: Can't find an empty spot
no: Kunne ikke finne en tom plass

en: Cannot add to run box
no: Kan ikke legge til i Kjør-dialogen

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
no: Kan ikke konvertere «%s» fra UTF-8

en: Cannot create launcher
no: Kan ikke opprette oppstarter

en: Cannot display help document
no: Kan ikke vise hjelpdokument

en: Cannot display location '%s'
no: Kan ikke vise lokasjon «%s»

en: Cannot execute '%s'
no: Kan ikke kjøre «%s»

en: Cannot launch command '%s'
no: Kan ikke starte kommando «%s»

en: Cannot launch entry
no: Kan ikke starte oppføring

en: Cannot launch icon
no: Kan ikke starte ikon

en: Cannot load entry
no: Kan ikke laste oppføring

en: Cannot open recently used document
no: Kan ikke åpne tidligere vist dokument

en: Cannot remove menu item %s
no: Kan ikke fjerne menyoppføring %s

en: Cannot save changes to launcher
no: Kan ikke lagre endringer i oppstarter

en: Cannot save launcher to disk
no: Kan ikke lagre oppstarter til disk

en: Cannot save menu item to disk
no: Kan ikke lagre menyoppføringen til disk

en: Cannot show %s
no: Kan ikke vise %s

en: Center panel on x-axis
no: Sentrer panelet på x-aksen

en: Center panel on y-axis
no: Sentrer panelet på y-aksen

en: Choose a file to append to the command...
no: Velg en fil som skal legges til kommandoen...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
no: Klikk her for å skjule alle vinduer og vise skrivebordet.

en: Click here to restore hidden windows.
no: Klikk her for å gjenopprette skjulte vinduer.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
no: Klikk på et vindu for å tvinge applikasjonen til å avslutte. Trykk <ESC> for å avbryte.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
no: Klikk på denne knappen for å se etter en fil hvis navn skal legges til etter kommandostrengen.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
no: Klikk på denne knappen for å kjøre valgt applikasjon eller kommandoen i kommandooppføringsfeltet.

en: Clock
no: Klokke

en: Clock Applet Factory
no: Factory for klokke

en: Clock Preferences
no: Brukervalg for klokke

en: Clock _type:
no: Type klokke:

en: Close _drawer when launcher is clicked
no: L_ukk skuff når oppstarter klikkes

en: Co_lor:
no: _Farge:

en: Co_mmand to run when clicked:
no: Ko_mmando som skal kjøres når bruker klikker:

en: Command entry
no: Kommandooppføring

en: Command icon
no: Ikon for kommando

en: Command to execute on click
no: Kommando som skal utføres ved klikk

en: Complete panel lockdown
no: Fullstending nedlåsing av panelet

en: Computer Clock
no: Datamaskinklokke

en: Confirm panel removal
no: Bekreft fjerning av panel

en: Copy _Date
no: Kopier _dato

en: Copy _Time
no: Kopier _tid

en: Could not get directory name from path: %s
no: Kunne ikke finne filnavn fra sti: %s

en: Could not get file name from path: %s
no: Kunne ikke hente filnavn fra sti: %s

en: Couldn't find a suitable application
no: Kunne ikke finne en passende applikasjon

en: Create Launcher
no: Opprett oppstarter

en: Create new file in the given directory
no: Opprett ny fil i oppgit katalog

en: Custom _format:
no: Tilpasset _format:

en: Custom format
no: Tilpasset format

en: Custom format of the clock
no: Tilpasset format for klokken

en: D_on't Delete
no: I_kke slett

en: Debian Menu
no: Debian-meny

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
no: Bestemmer når vinduer fra samme applikasjon skal grupperes i oppgavelisten. Mulige verdier er «never», «auto» og «always».

en: Delete Panel
no: Slett panel

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Details: %s
no: Detaljer: %s

en: Disable Force Quit
no: Deaktiver tvungen nedstenging

en: Disable Lock Screen
no: Deaktiver lås skjerm

en: Disable Logging Out
no: Deaktiver logg ut

en: Display "Run Application" dialog keybinding
no: Vis tastaturbinding for «Kjør applikasjon»-dialog

en: Display a swimming fish or another animated creature
no: Vis en svømmende fisk eller et annet animert vesen

en: Display all workspaces
no: Vis alle arbeidsområder

en: Display workspace names
no: Vis navn på arbeidsområder

en: Drawer
no: Skuff

en: Drawer and panel _animation
no: _Animasjon for skuff og panel

en: E_xpand
no: _Utvid

en: Enable animations
no: Slå på animasjoner

en: Enable arrows on hide buttons
no: Slå på piler på knapp for skjuling

en: Enable hide buttons
no: Slå på knapper for skjuling

en: Enable keybindings
no: Slå på tastaturbindinger

en: Enable program list in "Run Application" dialog
no: Aktiver programlisten i «Kjør applikasjon»-dialogen

en: Enable tooltips
no: Slå på verktøytips

en: Enter a command string here to run it.
no: Oppgi en kommandostreng her for å kjøre den.

en: Entire menu
no: Hele menyen

en: Error getting value for '%s': %s
no: Feil under henting av verdi for «%s»: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
no: Feil ved lasting av display_all_workspaces verdi for arbeidsområdebytter: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
no: Feil ved lasting av display_workspace_names verdi for arbeidsområdebytter: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
no: Feil under lasting av GConf-katalog «%s»: %s

en: Error loading glade file %s
no: Feil under lasting av glade-fil %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
no: Feil ved lasting av num_rows verdi for arbeidsområdebytter: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
no: Feil under lesing av bolsk verdi «%s» fra GConf: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
no: Feil under lesing av heltallsverdi «%s» fra GConf: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
no: Feil under lesing av listeverdi «%s» fra GConf: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
no: Feil under lesing av strengverdi «%s» fra GConf: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
no: Feil under overvåking av GConf-nøkkel «%s»: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
no: Unntak fra popup_menu «%s»

en: Expand program list in "Run Application" dialog
no: Utvid programlisten i «Kjør Applikasjon»-dialogen

en: Expand to occupy entire screen width
no: Utvid til å bruke hele skjermbredden

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
no: FIKSMEG - er dette løst med de nye menyene?

en: FIXME - need to define limits
no: FIKSMEG - må definere grenser

en: Factory for creating clock applets.
no: factory for oppretting av klokke.

en: Factory for the window navigation related applets
no: Factory for appleter relatert til vindusnavigering

en: Failed to get pixmap %s
no: Feil under henting av pixmap %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
no: Feil under kjøring av konfigurasjonsverktøy for klokke: %s

en: Failed to load %s: %s
no: Kunne ikke laste %s: %s

en: Failed to load image %s
no: Kunne ikke laste bilde %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
no: Kunne ikke finne et program for konfigurasjon av dato og klokkeslett. Kanskje ingen er installert?

en: Fast
no: Rask

en: File %s already exists. Overwrite?
no: Fil %s eksisterer allerede. Overskriv?

en: File not found
no: Fil ikke funnet

en: Find files, folders, and documents on your computer
no: Finn filer, mapper og dokumenter på din datamaskin

en: Fish
no: Fisk

en: Fish Preferences
no: Brukervalg for fisk

en: Fit image to panel
no: Tilpass bildet til panelet

en: Force Quit
no: Tvungen nedstenging

en: Force a misbehaving application to quit
no: Tving et program som ikke oppfører seg til å avslutte

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
no: Tving applikasjonen til å avslutte?
    (Alle åpne dokumenter vil gå tapt.)

en: Frames in fish's animation
no: Antall bilder i fiskens animasjon

en: From Whence That Stupid Fish Came
no: Den dumme fiskens opphav

en: GNOME Panel Shell
no: GNOME panel skall

en: General
no: Generelt

en: Get the current time and date
no: Hent tid og dato

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
no: Glade-fil for skjermdump-programmet mangler.
    Vennligst sjekk installasjonen av gnome-panel

en: Grab a window instead of the entire screen
no: Hent et vindu i stedet for hele skjermen

en: Group windows when _space is limited
no: Grupper vinduer når pla_ssen er begrenset

en: Hide Panel
no: Skjul panelet

en: Hide application windows and show the desktop
no: Skjul applikasjonsvinduer og vis skrivebordet

en: Highlight launchers on mouseover
no: Uthev oppstartere når musen beveges over dem

en: Hour format
no: Timeformat

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
no: Oppdaget allerede kjørende panel,
    og vil nå avslutte.

en: Icon used for object's button
no: Ikon som brukes for objektets knapp

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
no: Hvis sann vil en dialog vises for å spørre om bekreftelse hvis bruker ønsker å fjerne et panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
no: Hvis sann vil en skuff lukke automatisk når bruker klikker på en oppstarter i denne.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
no: Hvis sann vil en oppstarter utheves når bruker flytter pekeren over den.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
no: Hvis denne er satt til «true» vil piler plasseres på knappene for skjuling. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «enable_buttons» er «true».

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
no: Hvis denne er satt til «true» vil knapper som kan brukes til å skjule panelet til en av sidene plasseres på hver side av panelet.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
no: Vis dato i klokken, i tillegg til tid hvis satt til «true».

en: If true, display seconds in time.
no: Vis sekunder i tid hvis satt til «true».

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
no: Vis tiden i Universal Coordinated Time zone hvis satt til «true».

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
no: Hvis «true» vil skjuling være animert i stedet for direkte.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
no: Panel-spesifikke tastaturbindinger aktiveres hvis sann.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
no: Vis dato i verktøytipset når muspekeren holdes over klokken hvis satt til «true».

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
no: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente applikasjoner» i dialogen «Kjør applikasjon» utvides når dialogen åpnes. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_program_list er satt til sann.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
no: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente applikasjoner» i dialogen «Kjør applikasjon» gjøres tilgjengelig. Om listen skal utvides eller ikke styres av nøkkelen show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
no: Hvis «true» vil bakgrunnsbildet roteres når panelet er plassert vertikalt.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
no: Hvis sann vil nøkkelen custom_icon brukes som egendefinert ikon for knappen. Hvis usann vil custom_key ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_key er satt til «menu-object» eller «drawer-object».

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
no: Fiskens animasjon vil roteres på vertikale paneler hvis denne settes til «true».

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
no: Hvis «true» vil bildet skaleres (aspektraten for bildet beholdes) til panelets høyde (hvis horisontalt).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
no: Hvis «true» vil bildet skaleres til panelets størrelse. Aspektraten for bilde vil ikke beholdes.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
no: Hvis «true», vil nøkkelen menu_path brukes som sti for oppretting av menyinnhold. Hvis «false» vil nøkkelen menu_path ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «menu-object».

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
no: Hvis «true» vil panelet skjules i et hjørne av skjermen når pekeren forlater panelområdet. Panelet vil komme til syne igjen hvis pekeren flyttes til aktuelt hjørne igjen.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
no: Hvis sann vil panelet ikke tillate en bruker å tvinge en applikasjon til å avslutte ved å fjerne tilgang til knappen for tvungen nedstenging.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
no: Hvis sann vil panelet ikke la en bruker låse sin skjerm ved å fjerne tilgang til menyoppføringen «Lås skjerm».

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
no: Hvis sann vil panelet ikke la en bruker logge ut ved å fjerne tilgang til menyoppføringen «Logg ut».

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
no: Hvis sann vil panelet ikke tillate noen endringer i konfigurasjonen for panelet. Individuelle panelprogrammer kan likevel trenge separat nedlåsing. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
no: Hvis «true» vil panlet oppta hele skjermbredden (høyden hvis det er et vertikalt panel). Panelet kan kun plasseres ved skjermkanten i dette modus. Hvis «false» vil panelet kun tilpasses nødvendig størrelse for panelprogrammer, oppstartere og knapper på panelet.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
no: Hvis «true» vil posisjonen for objektet tolkes relativt til høyre (eller nederste) kant av panelet.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
no: Hvis «true» vil bruker ikke kunne flytte panelprogrammet uten å først låse opp objektet ved å bruke menyoppføringen «Lås opp».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
no: Hvis denne settes til «true» vil oppgavelisten vise vinduer fra alle arbeidsområder. Ellers vil kun vinduer fra aktivt arbeidsområde vises.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
no: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdebytter vise alle arbeidsområder, ellers vil kun aktivt arbeidsområde vises.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
no: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdene i arbeidsområdebytter vise navn på arbeidsområdene, ellers vil vinduene vises.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
no: Hvis «true» vil x-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på x-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil x-nøkkelen spesifisere panelets lokasjon.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
no: Hvis «true» vil y-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på y-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil y-nøkkelen spesifisere panelets lokasjon.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
no: Hvis satt til «true» hentes vinduer til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting. Ellers bytt til vinduets arbeidsområde.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
no: Hvis sann vil verktøytips vises for objekter på panelet.

en: Image Background Details
no: Detaljer for bakgrunnsbilde

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
no: Med et Xinerama-oppsett kan du ha paneler på hver individuelle skjerm. Denne nøkkelen identifiserer skjermen panelet vises på.

en: Incomplete '%s' background type received
no: Ukomplett bakgrunnstype «%s» mottatt

en: Incomplete '%s' background type received: %s
no: Ukomplett bakgrunnstype «%s» mottatt: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
no: Ikke nok minne til å lagre skjermdump.
    Vennligst frigjør ressurser og prøv igjen.

en: Internet time
no: Internett-tid

en: Interpret position relative to bottom/right edge
no: Tolk posisjon relativt til nederste/høyre kant

en: Key %s is not set, can't load launcher
no: Nøkkel %s er ikke satt. Kan ikke laste oppstarter

en: Large
no: Stor

en: Launcher Properties
no: Egenskaper for oppstarter

en: Launcher from menu
no: Oppstarter fra meny

en: Launcher location
no: Lokasjon for oppstarter

en: Launcher...
no: Oppstarter...

en: Left
no: Venstre

en: Left Centered Panel
no: Sentrert panel til venstre

en: Left Edge Panel
no: Kantpanel til venstre

en: Left Expanded Edge Panel
no: Utvidet kantpanel til venstre

en: Left Floating Panel
no: Flytende panel til venstre

en: Lock
no: Lås

en: Lock Screen
no: Lås skjerm

en: Lock screen
no: Lås skjerm

en: Lock the object to the panel
no: Lås objektet til panelet

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
no: Lås skjermen slik at du kan forlate datamaskinen midlertidig

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
no: Lås skjermen slik at du kan forlate datamaskinen midlertidig

en: Log Out
no: Logg ut

en: Log out of GNOME
no: Logg ut fra GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
no: Logg ut fra denne sesjonen for å logge inn som en annen bruker eller stenge ned datamaskinen

en: M_inimum size:
no: M_inimumstørrelse:

en: Ma_ximum size:
no: Ma_ksimumstørrelse:

en: Main Menu
no: Hovedmeny

en: Maximum window list size
no: Maksimal størrelse på vinduliste

en: Medium
no: Middels

en: Menu
no: Meny

en: Menu Bar
no: Menylinje

en: Menu content path
no: Sti til menyinnhold

en: Minimum window list size
no: Minste størrelse på vinduliste

en: Move windows to current workspace when unminimized
no: Flytt vinuder til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting

en: Name to identify panel
no: Navn som identifiserer panelet

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
no: Ikke noe «Exec»- eller «URL»-felt i oppføringen

en: No URI provided for panel launcher desktop file
no: Ingen URI oppgitt for oppstarters .desktop-fil

en: No Windows Open
no: Ingen åpne vinduer

en: Not enough room to write file %s
no: Ikke nok plass til å skrive filen %s

en: Notification Area
no: Varslingsområde

en: Notification Area Factory
no: Factory for varslingsområde

en: Number of _workspaces:
no: Antall ar_beidsområder:

en: Object's position on the panel
no: Objektets posisjon på panelet

en: Open URL: %s
no: Åpne URL: %s

en: Orientation:
no: Orientering:

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
no: Panel «%s» er satt til å vises på skjerm %d som ikke er tilgjengelig nå. Laster ikke dette panelet.

en: Panel ID list
no: ID-liste for paneler

en: Panel Notification Area
no: Varslingsområde for panelet

en: Panel Preferences
no: Brukervalg for panel

en: Panel Properties
no: Egenskaper for panelet

en: Panel applet ID list
no: ID-liste for panelprogrammer

en: Panel attached to drawer
no: Panel festet til skuff

en: Panel autohide delay
no: Pause før automatisk skjuling av panelet

en: Panel autounhide delay
no: Pause før gjenoppretting av panelet

en: Panel object ID list
no: ID-liste over panelobjekter

en: Panel object type
no: Objekttype for panel

en: Panel orientation
no: Panelets orientering

en: Panel size
no: Panelets størrelse

en: Pause per frame
no: Pause for hvert bilde

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Popup panel menu keybinding
no: Tastebinding for å ta opp panelmenyen

en: Prefs Dir:
no: Katalog for brukervalg:

en: Properties
no: Egenskaper

en: Protect your computer from unauthorized use
no: Beskytt din datamaskin mot uautorisert bruk

en: Put into run dialog
no: Sett inn i kjør dialogen

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
no: Områder som gir hint om hvilke størrelser som er akseptable for appleten

en: Recent Documents
no: Siste dokumenter

en: Remove this item
no: Fjern denne oppføringen

en: Restart _Screensaver Daemon
no: Start _skjermsparer-daemon på nytt

en: Restore to current _workspace
no: Gjeno_pprett til aktivt arbeidsområde

en: Restore to na_tive workspace
no: Gjenoppre_tt til opprinnelig arbeidsområde

en: Right
no: Høyre

en: Right Centered Panel
no: Sentrert panel til høyre

en: Right Edge Panel
no: Kantpanel til høyre

en: Right Expanded Edge Panel
no: Utvidet kantpanel til høyre

en: Right Floating Panel
no: Flytende panel til høyre

en: Rotate image on vertical panels
no: Roter bildet på vertikale paneler

en: Rotate image when panel is _vertical
no: Roter bildet på _vertikale paneler

en: Rotate on vertical panels
no: Roter på vertikale paneler

en: Rows in workspace switcher
no: Rader i arbeidsområdebytter

en: Run
no: Kjør

en: Run Application
no: Kjør applikasjon

en: Run Application...
no: Kjør applikasjon...

en: Run a command
no: Kjør en kommando

en: Run an Application by entering a command
no: Kjør applikasjoner ved å skrive inn en kommando

en: Run in _terminal
no: Kjør i _terminal

en: Run with _file...
no: Kjør med _fil...

en: S_tyle:
no: _S_til:

en: Save Screenshot
no: Lagre skjermdump

en: Save screenshot to _desktop
no: Lagre skjermdump til _skrivebordet

en: Save screenshot to _file:
no: Lagre skjermdump til _fil:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
no: Lagre skjermdump til _nettside (pagre i ~/public_html)

en: Screenshot
no: Skjermdump

en: Screenshot-%d.png
no: Skjermdump-%d.png

en: Screenshot-%s-%d.png
no: Skjermdump-%s-%d.png

en: Screenshot-%s.png
no: Skjermdump-%s.png

en: Screenshot.png
no: Skjermdump.png

en: Search
no: Søk

en: Search for Files
no: Søk etter filer

en: Search for Files...
no: Søk etter filer...

en: Select an application to view its description.
no: Velg en applikasjon for å vise dens beskrivelse.

en: Select preferences for all your panels
no: Sett brukervalg for alle dine paneler

en: Select this box to run the command in a terminal window.
no: Kryss av i denne boksen for å kjøre kommandoen i et terminalvindu.

en: Sh_ow windows from current workspace
no: _Vis vinuder fra aktivt arbeidsområde

en: Show Desktop
no: Vis skrivebord

en: Show Desktop Button
no: Vis skrivebordsknapp

en: Show _all workspaces in:
no: Vis _alle arbeidsområder i:

en: Show _date
no: Vis _dato

en: Show _only the current workspace
no: Vis _kun aktivt arbeidsområde

en: Show _seconds
no: Vis _sekunder

en: Show date in clock
no: Vis dato i klokken

en: Show date in tooltip
no: Vis dato i verktøytipset

en: Show hide _buttons
no: Vis _knapper for skjuling

en: Show list of known _applications
no: Vis liste over kjente _applikasjoner

en: Show time with seconds
no: Vis tid med csekunder

en: Show windows from a_ll workspaces
no: Vis vinduer fra a_lle arbeidsområder

en: Show windows from all workspaces
no: Vis vinduer fra alle arbeidsområder

en: Show workspace _names in switcher
no: Vis arbeidsområde_navn i bytteren

en: Size
no: Størrelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Slow
no: Sakte

en: Small
no: Liten

en: Solid c_olor
no: Helf_ylt farge

en: Some of these properties are locked down
no: Noen av disse egenskapene er låst

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
no: Spesifiserer bakgrunnsfargen for panelet i #RGB-format.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
no: Oppgir filen som skal brukes som bakgrunnsbilde. Hvis bildet inneholder en alpha-kanal vil dette kompositeres på bakgrunnsbildet for skrivebordet.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
no: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet vises igjen etter at pekeren går inn i panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
no: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet skjules etter at pekeren forlater panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er satt til «true».

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
no: Oppgir antall piksler som er synlig når panelet er automatisk skjult i et hjørne. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
no: Oppgir ugjennomsiktighet for bakgrunnsfargen. Hvis fargen ikke er helt ugjennomsiktig (en verdi mindre enn 65535) vil fargen kompositeres på bakgrunnsbildet for skrivebordet.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
no: Oppgi en lokasjon i GConf hvor brukervalg skal lagres

en: Specify a profile name to load
no: Spesifiserer navn på profil som skal lastes

en: Specify an applet IID to load
no: Spesifiser en applet-IID som skal lastes

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
no: Oppgi orientering for programmet ved start (top, bottom, left eller right)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
no: Oppgi initiell størrelse på programmet (xx-small, medium, large etc.)

en: St_retch
no: St_rekk

en: Stretch image to panel
no: Strekk bildet til det passer panelet

en: SuSE Menu
no: SuSE-meny

en: Switch between open windows
no: Bytt mellom åpne vinduer

en: Switch between workspaces
no: Spill en lyd

en: Take Screenshot...
no: Ta skjermdump...

en: Take a screenshot of your desktop
no: Ta et skjermdump av ditt skrivebord

en: Take screenshot
no: Ta skjermdump

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
no: Ta skjermdump etter spesifisert pause [i sekunder]

en: Take window screenshot
no: Ta skjermdump av et vindu

en: Tasks
no: Oppgaver

en: Test Bonobo Applet
no: Test Bonobo-applet

en: Test Bonobo Applet Factory
no: Factory for test Bonobo-applet

en: The "%s" applet appears to have died unexpectedly.
    
    Do you want to reload this applet?
no: Panelprogrammet «%s» ser ut til å ha dødd uventet.
    
    Vil du starte programmet på nytt?

en: The Applet's containing Panel is locked down
no: Panelet som inneholder appleten er låst

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
no: Bakgrunnsfarge eller bilde for panelet som inneholder appleten

en: The Applet's containing Panel's orientation
no: Orientering for panelet som inneholder appleten

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
no: Størrelse i piksler på panelet som inneholder appleten

en: The Applet's flags
no: Appletens flagg

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
no: Bonobo-implementasjonsID for panelprogrammet - f.eks. «OAFIID:GNOME_ClockApplet». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «bonobo-applet».

en: The Clock displays the current time and date
no: Klokken viser nåværende klokkeslett og dato

en: The GNOME Panel
no: GNOME Panel

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
no: Vindulisten viser en liste med alle vinduer og lar deg bla gjennom dem.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
no: Vinduvelgeren viser en liste med alle vinduer og lar deg bla gjennom dem.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
no: Arbeidsområdebytteren viser deg en miniatyr av dine arbeidsområder slik at du kan håndtere vinduene.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
no: Type handling denne knappen representerer. Mulige verdier er «lock», «logout», «run», «search», og «screenshot». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «action-applet».

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
no: Forvalgt applikasjon for denne type fil kan ikke åpne eksterne filer

en: The fish's animation pixmap
no: Fiskens animerte bilde

en: The fish's name
no: Fiskens navn

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
no: Høyde (bredde for et vertikalt panel) på panelet. Panelet vil bestemme minste størrelse basert på skriftstørrelse og andre faktorer ved oppstart. Maksimal størrelse er fastsatt til en fjerdedel av skjermhøyden (eller bredden).

en: The icon of the command to be run.
no: Ikon for kommando som skal kjøres.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
no: Identifikator for panelet som denne skuffen henger på. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «drawer-object».

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
no: Identifikator for toppnivåpanelet som inneholder dette objektet.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
no: Lokasjon for .desktop-filen som beskriver oppstarteren. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «object_type» er satt til «launcher-object».

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
no: Lokasjon for bildefilen som skal brukes som ikon for objektets knapp. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «drawer-object» eller «menu-object» og nøkkelen use_custom_icon er «true».

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
no: Lokasjon for panelet langs x-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
no: Lokasjon for panelet langs y-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av nøkkelen orientation.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
no: Orientering for panelet. Mulige verdier er «top», «bottom», «left», «right». I utvidet modus oppgir nøkkelen hvilken skjermkant panelet er på. I ikke-utvidet modus er forskjellen mellom «top» og «bottom» mindre viktig - begge indikerer at dette er et horisontalt panel - men de gir fremdeles et nyttig hint for oppførselen for noen panelobjekter. På et «top»-panel vil for eksempel en menyknapp vise meny under panelet, men på et «bottom»-panel vil menyen vises over panelet.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
no: Det oppsto et problem i panelet ved lasting av «%s».

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
no: Sti for oppretting av menyinnhold. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen use_menu_path er «true» og nøkkelen object_type er «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
no: Posisjon for dette panelobjektet. Posisjonen spesifiseres med antall piksler fra venstre (eller øverste hvis vertikalt) kant av panelet.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
no: Hastighet for panelanimasjoner. Mulige verdier er «slow», «medium» og «fast». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_animations er «true».

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
no: Systemadministrator tillater ikke
    endring av panelets konfigurasjon

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
no: Tekst som skal vises i verktøytips for denne skuffen eller menyen. Nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «object_type» er «drawer-object» eller «menu-object».

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
no: Type for dette panelobjektet. Mulige verdier er «drawer-object», «menu-object», «launcher-object», «bonobo-applet», «action-applet» og «menu-bar».

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
no: Bruk av denne nøkkelen gikk ut i GNOME 2.6 til fordel for «format»-nøkkelen. Denne bevares for kompatibilitet med eldre versjoner.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
no: Katalogen brukeren ønsker å lagre skjermdump i ser ut til å være på nettet.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
no: Vannet må skiftes!
    (Se på dagens dato)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
no: Det oppstod et problem under registrering av panelet hos bonobo-activation-tjeneren.
    Feilkoden er: %d
    Panelet vil nå avslutte.

en: There was an error displaying help: 
    %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
no: Det oppsto en feil ved visning av hjelp: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
no: Denne knappen lar deg skjule alle vinduer og vise skrivebordet

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
no: Dette er et vanlig navn du kan bruke for å identifisere et panel. Hovedformålet med denne er bruk som panelets vindustittel hvilket er nyttig når man navigerer mellom forskjellige panelet.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
no: Denne nøkkelen spesifiserer hvor mange rader (for horisontal plassering) eller kolonner (for vertikal plassering) arbeidsområdebytteren viser arbeidsområdene i.Denne nøkkelen er kun relevant når nøkkelen «display_all_workspaces» er satt til «true».

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
no: Denne nøkkelen oppgir kommandoen som skal utføres ved klikk på fisken.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
no: Denne nøkkelen spesifiserer filnavnet relativ til bildekatalogen for bildet som skal brukes som animasjon for fisken.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
no: Denne nøkkelen spesifiserer formatet som brukes av panelklokken når formatnøkkslen er satt til «custom». Du kan bruke formatspesifikasjonene som er gyldige i strftime() for å tilpasse formatet.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
no: Denne nøkkelen spesifiserer timeformatet som brukes av panelklokken. Mulige verdier er «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» og «custom». Hvis den settes til «internet» vil klokken vise Internett-tid. Internett-tidsystemet deler dagen inn i 1000 pulser. Det er ingen tidssoner i dette systemet så tiden er den samme over hele verden. Hvis den settes til «unix» vil klokken vise tiden i sekunder siden Epoch, altså 1. januar 1970. Hvis den settes til «custom» vil den vise tiden i henhold til formatet som oppgis i nøkkelen «custom_key».

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
no: Denne nøkkelen oppgir maksimal bredde vinduslisten vil be om. Dette er nyttig for å begrense størrelsen som brukes i store paneler hvor vinduslisten ellers ville fylt all tilgjengelig plass.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
no: Denne nøkkelen oppgir minste bredde som oppgavelisten forespør.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
no: Denne nøkkelen oppgir antall bilder som vises i fiskens animasjon.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
no: Denne nøkkelen oppgir antall sekunder hvert bilde vil vises.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
no: Denne nøkkelen oppgir hvilket program som skal kjøres for å sette tiden.

en: This launch icon does not specify a url to show.
no: Dette oppstartsikonet spesifiserer ikke en url som skal vises.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
no: Dette programmet er ansvarlig for å starte andre applikasjoner og å innlemme små programmer i seg selv.

en: Time configuration tool
no: Verktøy for konfigurering av tid

en: Tool to switch between windows
no: Verktøy for å bytte mellom vinduer

en: Tooltip displayed for drawer or menu
no: Verktøytips som vises for skuff eller meny

en: Top
no: Topp

en: Top Centered Panel
no: Sentrert panel øverst

en: Top Edge Panel
no: Kantpanel øverst

en: Top Expanded Edge Panel
no: Utvidet kantpanel øverst

en: Top Floating Panel
no: Flytende panel øverst

en: Toplevel panel containing object
no: Toppnivåpanel som inneholder objektet

en: UNIX time
no: UNIX-tid

en: Un_lock
no: _Lås opp

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke opprette png-info.
    Du har sannsynligvis en dårlig versjon av libpng installert

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
no: Kan ikke opprette filen:
    "%s"
    Vennligst sjekk rettighetene på opphavskatalogen

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
no: Kan ikke kjøre «%s»
    
    Detaljer: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
no: Kan ikke finne navnet på kommandoen som skal kjøres

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke initiere png-struktur.
    Du har sannsynligvis en dårlig versjon av libpng installert

en: Unable to load panel stock icon '%s'
no: Kan ikke laste standardikon for panelet «%s»

en: Unable to locate the command to execute
no: Kan ikke finne kommandoen som skal kjøres

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
no: Kan ikke finne AppletShell-grensesnitt i kontrollen

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
no: Kan ikke åpne .desktop-fil %s for oppstarter %s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
no: Kan ikke sette png-info.
    Du har sannsynligvis en dårlig versjon av libpng installert

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
no: Kan ikke ta skjermdump av skrivebordet nå.

en: Unknown Window
no: Ukjent vindu

en: Unknown background type received
no: Ukjent bakgrunnstype mottatt

en: Use UNIX time
no: Bruk UNIX tid

en: Use UTC
no: Bruk UTC

en: Use _UTC
no: Bruk _UTC

en: Use custom icon for object's button
no: Bruk tilpasset ikon for objektets knapp

en: Use custom path for menu contents
no: Bruk egendefinert sti for menyinnhold

en: Use internet time
no: Bruk Internett-tid

en: Utility
no: Verktøy

en: Visible pixels when hidden
no: Antall synlige piksler når skjult

en: Wanda Factory
no: Wanda-factory

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
no: Advarsel: Kommandoen ser ut til å gjøre noe nyttig.
    Siden dette er en unyttig applet er det ikke sikkert du ønsker dette.
    Vi vil på det sterkeste advare mot enhver bruk av %s som
    medfører at programmet gjør nytte for seg.

en: Web directory
no: Katalog for nettsider

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
no: Når et panel fjernes, blir panelet og dets
    instillinger tapt. Slett dette panelet?

en: When to group windows
no: Når skal vinduer grupperes

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
no: Type bakgrunn som skal brukes for dette panelet. Mulige verdier er «gtk» - forvalgt GTK+-bakgrunn brukes, «color» - nøkkelen color vil brukes som bakgrunnsvarge, eller «image» - bilde oppgitt av nøkkelen image vil brukes som bakgrunn.

en: Will run command: '%s'
no: Kjører kommando «%s»

en: Window List
no: Vinduliste

en: Window List Preferences
no: Brukervalg for vinduliste

en: Window Navigation Applet Factory
no: Factory for applet for vindunavigering

en: Window Selector
no: Vinduvelger

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
no: I et oppsett med flere skjermer kan du ha paneler på hver individuelle skjerm. Denne nøkkelen identifiserer skjermen panelet vises på.

en: Workspace Names
no: Navn på arbeidsområder

en: Workspace Switcher
no: Bytt arbeidsområde

en: Workspace Switcher Preferences
no: Brukervalg for arbeidsområdebytter

en: Workspace na_mes:
no: Navn på arbeidso_mråder:

en: X Large
no: Meget stor

en: X Small
no: Meget liten

en: X co-ordinate of panel
no: Panelets x-koordinat

en: X screen where the panel is displayed
no: X-skjerm panelet vises på

en: XX Large
no: Ekstra stor

en: XX Small
no: Ekstra liten

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
no: Xinerama-skjerm hvor panelet vises

en: Y co-ordinate of panel
no: Panelets y-koordinat

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
no: Du kan ikke opprette en ny oppstarter her fordi denne lokasjonen ikke er skrivbar.

en: You cannot remove your last panel.
no: Du kan ikke fjerne det siste panelet.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
no: Du har ikke fortune installert eller du har ikke spesifisert et program som skal kjøres.
    
    Vennligst se dialogen "Egenskaper" for fisken.

en: You have to specify a name.
no: Du må spesifisere et navn.

en: You have to specify a valid URL or command.
no: Du må spesifisere en gyldig URL eller kommando.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
no: Vindushåndtereren din støtter ikke knapp for å vise skrivebordet, eller kanskje du ikke kjører med en vindushåndterer.

en: _About Panels
no: _Om paneler

en: _About...
no: _Om...

en: _Activate Screensaver
no: _Aktiver skjermsparer

en: _Add to Panel
no: _Legg til på panelet

en: _Always group windows
no: _Alltid grupper vinduer

en: _Autohide
no: _Autoskjul

en: _Delete This Panel
no: _Slett dette panelet

en: _Delete This Panel...
no: _Slett dette panelet...

en: _File:
no: _Fil:

en: _Force quit
no: _Tvungen nedstenging

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Icon:
no: _Ikon:

en: _Kill Screensaver Daemon
no: _Terminer skjermsparer-daemon

en: _Lock
no: _Lås

en: _Lock Screen
no: _Lås skjerm

en: _Move
no: _Flytt

en: _Name of fish:
no: _Navn på fisken:

en: _Name:
no: Navn:

en: _Never group windows
no: A_ldri grupper vinduer

en: _New Panel
no: _Nytt panel

en: _None (use system theme)
no: I_ngen (bruk systemets tema)

en: _Orientation:
no: _Orientering:

en: _Pause per frame:
no: _Varighet for hvert bilde:

en: _Preferences...
no: _Brukervalg...

en: _Properties
no: _Egenskaper

en: _Remove From Panel
no: Fje_rn fra panelet

en: _Rotate on vertical panels
no: _Roter på vertikale paneler

en: _Run
no: Kjø_r

en: _Scale
no: _Skaler

en: _Size:
no: _Størrelse:

en: _Tile
no: Fl_islegg

en: _Total frames in animation:
no: _Totalt antall bilder i animasjonen:

en: columns
no: kolonner

en: file not found
no: fil ikke funnet

en: frames
no: bilder

en: none
no: ingen

en: pixels
no: piksler

en: query returned exception %s
no: spørring returnerte unntak %s

en: rows
no: rader

en: seconds
no: sekunder
