gnome-terminal 2.5.2 - en to no translation catalogue (458 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
no: «%s» er ikke en gyldig zoom-faktor

en: "%s" option given twice
no: Flaggt «%s» ble oppgitt to ganger

en: "%s" option given twice for the same window
no: Flagg «%s» ble gitt to ganger for samme vindu

en: "%s" option requires an argument
no: Flagget «%s» trenger et argument

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
no: «%s» spesifisert mer enn en gang for samme vindu eller fane

en: <b>Background</b>
no: <b>Bakgrunn</b>

en: <b>Command</b>
no: <b>Kommando</b>

en: <b>Compatibility</b>
no: <b>Kompatibilitet</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
no: <b>Forgrunn og bakgrunn</b>

en: <b>General</b>
no: <b>Generelt</b>

en: <b>Palette</b>
no: <b>Palett</b>

en: <b>Scrolling</b>
no: <b>Rulling</b>

en: <b>Title</b>
no: <b>Tittel</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
no: <big>S/key Challenge Response</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
no: <small><i>Maksimum</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
no: <small><i>Ingen</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
no: Et subsett av mulige kodinger vises i undermenyen «Koding». Dette er listen med kodinger som vises der. Spesialnavnet «current» vil bruke kodingen fra aktivt locale.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
no: En verdi mellom 0.0 og 1.0 som indikerer hvor mye bagrunnen skal formørkes. 0.0 gir ingen formørking og 1.0 betyr helt formørket. Det er foreløpig kun to nivåer tilgjengelig, så innstillingen fungerer som en av/på bryter.

en: A_vailable encodings:
no: Til_gjengelige kodinger:

en: Accelerator Mode
no: Akselleratormodus

en: Accelerator key
no: Akselleratortast

en: Accelerator modifiers
no: Akselleratorendrere

en: Add or Remove Terminal Encodings
no: Legg til eller fjern terminalkodinger

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
no: Et Pango-skriftnavn. For eksempel «Sans 12» eller «Monospace Bold 14».

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
no: Et X-skriftnavn. Se manualsiden for X (skriv «man X») for detaljer om formatet for X-skriftnavn.

en: Arabic
no: Arabisk

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
no: Argument til «%s» er ikke en gyldig kommando: %s

en: Armenian
no: Armensk

en: Background image
no: Bakgrunnsbilde

en: Background image _scrolls
no: Bakgrunnsbildet _ruller

en: Background type
no: Type bakgrunn

en: Baltic
no: Baltisk

en: Black on light yellow
no: Sort på lys gul

en: Black on white
no: Sort på hvitt

en: Built-_in schemes:
no: Innebygde schema:

en: Built-in _schemes:
no: Innebygde _schema:

en: Built-in foreground and background color schemes:
no: Innebygde fargeskjema for forgrunn og bakgrunn:

en: Built-in palette schemes:
no: Innebygde schema for palett:

en: C_lose Tab
no: _Lukk fane

en: C_urrent Profile...
no: A_ktiv profil...

en: Celtic
no: Keltisk

en: Central European
no: Sentral-Europeisk

en: Change P_rofile
no: Bytt p_rofil

en: Change _Profile
no: Bytt _profil

en: Characters that are considered "part of a word"
no: Tegn som betraktes som «del av et ord»

en: Chinese Simplified
no: Kinesisk, forenklet

en: Chinese Traditional
no: Kinesisk, tradisjonell

en: Choose a terminal font
no: Velg en skrift for terminalen

en: Choose base profile
no: Velg basisprofil

en: Choose terminal background color
no: Velg bakgrunnsfarge for terminal

en: Choose terminal text color
no: Velg tekstfarge for terminal

en: Click button to choose profile
no: Klikk knappen for å velge profil

en: Click to choose font size
no: Klikk for å velge skriftstørrelse

en: Click to choose font type
no: Klikk for å velge skrifttype

en: Click to delete selected profile
no: Klikk for å slette valgt profil

en: Click to open edit profile dialog
no: Klikk for å åpne dialog for å redigere profil

en: Click to open new profile dialog
no: Klikk for å åpne en ny profildialog

en: Close Tab
no: Lukk fane

en: Close Window
no: Lukk vindu

en: Color Selector
no: Fargevelger

en: Color _palette:
no: Farge_palett:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
no: Farge som ble sluppet på terminalen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Colors
no: Farger

en: Command line
no: Kommandolinje

en: Compatibility
no: Kompatibilitet

en: Contents
no: Innhold

en: Copy
no: Kopier

en: Could not execute command %s: %s
no: Kunne ikke kjøre kommando %s: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
no: Kunne ikke finne et bakgrunnsbilde med navn «%s» for terminalprofil «%s»

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
no: Kunne ikke finne et ikon med navn «%s» for terminalprofil «%s»

en: Could not load font "%s"
no: Kunne ikke laste skrift «%s»

en: Could not load icon "%s": %s
no: Kunne ikke laste ikon «%s»: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
no: Kunne ikke åpne adresse «%s»:
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
no: Kunne ikke tolke streng «%s» som en fargepalett

en: Could not set working directory to "%s": %s
no: Kunne ikke sette arbeidskatalog til «%s»: %s

en: Croatian
no: Kroatisk

en: Current Locale
no: Aktivt locale

en: Cursor blin_ks
no: Markøren blin_ker

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom co_mmand:
no: Egendefinert ko_mmando:

en: Custom command to use instead of the shell
no: Egendefinert kommando i stedet for skallet

en: Cyrillic
no: Kyrillisk

en: Cyrillic/Russian
no: Kyrillisk/Russisk

en: Cyrillic/Ukrainian
no: Kyrillisk/Ukrainsk

en: DIRNAME
no: KATALOG

en: Default color of terminal background
no: Forvalgt bakgrunnsfarge for terminalen

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
no: Forvalgt farge for terminalens bakgrunn som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Default color of text in the terminal
no: Forvalgt farge for tekst i terminalen

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
no: Forvalgt farge for tekst i terminalen som en fargespesifikasjon (kan være HTML-type heksadesimale tall eller et fargenavn som «red»).

en: Delete Profile
no: Slett profil

en: Delete profile "%s"?
no: Slett profil «%s»?

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
no[0]: Slett denne profilen?
no[1]: Slett disse %d profilene?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
no: Deaktiver alle tastaturbi_ndinger for menyer (slik som Alt+f for å åpne Fil-menyen)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
no: Deaktiver tast for m_enyaksess (F10 er forvalgt)

en: Disabled
no: Slått av

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
no: Ikke registrer hos navnetjeneren for aktivering, ikke gjenbruk en aktiv terminal

en: E_ncodings shown in menu:
no: Kodi_nger som vises i menyen:

en: Edit
no: Rediger

en: Editing Profile "%s"
no: Redigerer profil «%s»

en: Effect of the Backspace key
no: Handling for Backspace-tasten

en: Effect of the Delete key
no: Handling for Delete-tasten

en: Effects
no: Effekter

en: Enter profile name
no: Oppgi profilnavn:

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
no: Feil under konvertering av URI «%s» til filnavn: %s

en: Error getting default value of %s: %s
no: Feil under henting av forvalgt verdi for %s: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
no: Feil under videreformidling av akselleratorendring til konfigurasjonsdatabase:%s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
no: Feil under registrering av terminal hos aktiveringstjenesten; factory-modus deaktivert.

en: Error setting %s config key: %s
no: Feil under setting av nøkkel %s: %s

en: Error setting key %s back to default: %s
no: Feil under setting av nøkkel %s tilbake til forvalg: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
no: Feil under setting av ny aksellerator i konfigurasjonsdatabasen: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
no: Feil under setting av use_menu_accelerators-nøkkel: %s

en: Escape sequence
no: Escape-sekvens

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
no: Kjør argumentet til dette flagget inne i terminalen.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
no: Kjør resten av kommandolinjen inne i terminalen.

en: Exit the terminal
no: Avslutt terminalen

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
no: Feil under lasting av bakgrunnsbilde «%s» for terminalprofil «%s»: %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
no: Feil under lasting av ikon «%s» for terminalprofil «%s»: %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
no: Feil under henting av terminaltjener fra aktiveringstjeneren

en: File
no: Fil

en: Filename of a background image.
no: Filnavn for et bakgrunnsbilde.

en: Font
no: Skrift

en: Full Screen
no: Full skjerm

en: GEOMETRY
no: GEOMETRI

en: GNOME Terminal
no: GNOME-terminal

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
no: GNOME terminal: skriftnavn «%s» satt i konfigurasjonsdatabasen men er ikke gyldig

en: General
no: Generelt

en: Georgian
no: Georgisk

en: Go
no: Gå til

en: Goes after initial title
no: Plasseres etter opprinnelig tittel

en: Goes before initial title
no: Plasseres foran opprinnelig tittel

en: Gray on black
no: Grått på sort

en: Greek
no: Gresk

en: Green on black
no: Grønn på sort

en: Hebrew
no: Hebraisk

en: Hebrew Visual
no: Hebraisk visual

en: Help
no: Hjelp

en: Hide and Show menubar
no: Vis eller skjul menylinjen

en: How much to darken the background image
no: Hvor mye mørkere bakgrunnsbildet skal gjøres

en: Human-readable name of the profile
no: Lesbart navn for profilen

en: Human-readable name of the profile.
no: Lesbart navn for profilen.

en: ID for startup notification protocol.
no: ID for oppstartsmeldingsprotokollen.

en: Icelandic
no: Islandsk

en: Icon for terminal window
no: Ikon for terminalvinduet

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
no: Ikon som skal brukes for faner/vinduer som bruker denne profilen.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
no: Bilde-filnavn som ble sluppet på terminalen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Initial _title:
no: Opprinnelig _tittel:

en: Invalid argument: "%s"
no: Ugyldig argument: «%s»

en: Invalid geometry string "%s"
no: Ugyldig geometristreng «%s»

en: Isn't displayed
no: Vises ikke

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
no: Set ser ut som om du ikke har gnome-terminal.server installert i en gyldig lokasjon. Factory-modus deaktivert.

en: Japanese
no: Japansk

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å hente opp dialogen for oppretting av dialoger. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å lukke en fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å lukke et vindu. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å kopiere valgt tekst til utklippstavlen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å vise hjelp. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å gjøre skriften større. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å gjøre skriften mindre. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å sette skriften til normal størrelse. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å åpne en ny fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å åpne et nytt vindu. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å lime inn innholdet på utklippstavlen i terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 1. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 1. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 11. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 12. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 2. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 3. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 4. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 5. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 6. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 7. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 8. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fane 9. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til fullskjermmodus. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å nullstille og tømme terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å nullstille terminalen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å sette terminalens tittel. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til neste fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å bytte til forrige fane. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
no: Tastatursnarvei for å slå av/på visning av menylinjen. Uttrykkes som en streng av samme format som brukes i ressursfiler for GTK+. Hvis du setter verdien til den spesielle strengen «disabled» vil tastatursnarvei for denne handlingen deaktiveres.

en: Keyboard shortcut to close a tab
no: Tastatursnarvei for å lukke en fane

en: Keyboard shortcut to close a window
no: Tastatursnarvei for å lukke et vindu

en: Keyboard shortcut to copy text
no: Tastatursnarvei for å kopiere tekst

en: Keyboard shortcut to create a new profile
no: Tastatursnarvei for å lage en ny profil

en: Keyboard shortcut to launch help
no: Tastatursnarvei for å åpne hjelp

en: Keyboard shortcut to make font larger
no: Tastatursnarvei for å gjøre skriften større

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
no: Tastatursnarvei som setter skriften til normal størrelse

en: Keyboard shortcut to make font smaller
no: Tastatursnarvei som gjør skriften mindre

en: Keyboard shortcut to open a new tab
no: Tastatursnarvei som åpner en ny fane

en: Keyboard shortcut to open a new window
no: Tastatursnarvei som åpner et nytt vindu

en: Keyboard shortcut to paste text
no: Tastatursnarvei som limer inn kopiert tekst

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
no: Tastatursnarvei som nullstiller og tømmer terminalen

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
no: Tastatursnarvei som nullstiller terminalen

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
no: Tastatursnarvei som setter tittelen for terminalen

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
no: Tastatursnarvei som bytter til fane 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
no: Tastatursnarvei som bytter til neste fane

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
no: Tastatursnarvei som bytter til forrige fane

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
no: Tastatursnarvei som bytter til/fra fullskjermmodus

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
no: Tastatursnarvei som slår av/på visning av menylinjen.

en: Korean
no: Koreansk

en: Linux console
no: Linux konsoll

en: List of available encodings
no: Liste med tilgjengelige kodinger

en: List of profiles
no: Liste med profiler

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
no: Liste med profiler som er kjent for gnome-terminal. Listen inneholder strenger som navngir underkataloger relativ til /apps/gnome-terminal/profiles.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
no: MAX_FONTS oversteget. Noen skrifter kan mangle.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
no: Mozilla URL som ble sluppet på terminalen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

en: New Profile
no: Ny profil

en: New Tab
no: Ny fane

en: New Window
no: Nytt vindu

en: New _Profile...
no: Ny _profil...

en: No argument given to "%s" option
no: Ingen argument gitt til flagget «%s»

en: No such profile '%s', using default profile
no: Ingen slik profil «%s», bruker forvalgt profil

en: Nordic
no: Nordisk

en: Normal Size
no: Normal størrelse

en: Number of lines to keep in scrollback
no: Antall linjer tilbakerulling

en: On the left side
no: På venstre side

en: On the right side
no: På høyre side

en: Open Ta_b
no: Åpne _fane

en: Open _Terminal
no: Åpne _terminal

en: Open a dialog to specify the color
no: Åpne en dialog for å oppgi fargen

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
no: Åpne en ny fane i det sist-åpnede vinduet med forvalgt profil. Mer en ett av disse alternativene kan oppgis.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
no: Åpne en ny fane i det sist-åpnede vinduet med gitt profil-ID. Brukes internt for å lagre sesjoner.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
no: Åpne en ny fane i det sist-åpnede vinduet med gitt profil. Mer en ett av disse alternativene kan oppgis.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
no: Åpne et nytt vindu som inneholder en fane med forvalgt profil. Mer en ett av disse alternativene kan oppgis.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
no: Åpne et nytt vindu med en fane med gitt profil-ID. Brukes internt for å lagre sesjoner.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
no: Åpne et nytt vindu som inneholder en fane med en gitt profil. Mer en ett av disse alternativene kan oppgis.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
no: Flagg «%s» krever et argument som oppgir rollen

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
no: Flagg «%s» krever et argument som oppgir geometrien

en: Option "%s" requires an argument giving the role
no: Flagg «%s» krever et argument som oppgir rollen

en: Option "%s" requires an argument giving the title
no: Flagg «%s» krever et argument som oppgir tittelen

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
no: Flagg «%s» krever et argument som oppgir zoom-faktor

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
no: Flagg «%s» krever et argument som spesifiserer hvilken profil som skal brukes

en: Option "%s" requires specifying the command to run
no: Flagg «%s» krever at du spesifiserer kommandolinjen som skal kjøres

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
no: Flagg «%s» krever at du spesifiserer kommandoen som skal kjøres på resten av kommandolinjen

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
no: Flagg --%s er ikke støttet i denne versjonen av gnome-terminal; du vil kanskje å opprette en profil med ønsket innstilling, og bruke det nye --window-with-profile flagget

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
no: Flagget --default-working-directory krever et argument som oppgir katalogen

en: PROFILEID
no: PROFILID

en: PROFILENAME
no: PROFILNAVN

en: P_rofiles...
no: P_rofiler...

en: Palette entry 1
no: Palettoppføring 1

en: Palette entry 10
no: Palettoppføring 10

en: Palette entry 11
no: Palettoppføring 11

en: Palette entry 12
no: Palettoppføring 12

en: Palette entry 13
no: Palettoppføring 13

en: Palette entry 14
no: Palettoppføring 14

en: Palette entry 15
no: Palettoppføring 15

en: Palette entry 16
no: Palettoppføring 16

en: Palette entry 2
no: Palettoppføring 2

en: Palette entry 3
no: Palettoppføring 3

en: Palette entry 4
no: Palettoppføring 4

en: Palette entry 5
no: Palettoppføring 5

en: Palette entry 6
no: Palettoppføring 6

en: Palette entry 7
no: Palettoppføring 7

en: Palette entry 8
no: Palettoppføring 8

en: Palette entry 9
no: Palettoppføring 9

en: Palette for terminal applications
no: Palett for terminalapplikasjoner

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
no[0]: Paletten hadde %d oppføring i stedet for %d
no[1]: Paletten hadde %d oppføringer i stedet for %d

en: Password:
no: Passord:

en: Paste
no: Lim inn

en: Persian
no: Persisk

en: Position of the scrollbar
no: Posisjon for rullefeltet

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
no: Mulige verdier er «close» for å lukke terminalen og «restart» for å starte kommandoen på nytt.

en: Profile Editor
no: Profilredigering

en: Profile _icon:
no: Profil_ikon:

en: Profile _name:
no: Profil_navn:

en: Profile _used when launching a new terminal:
no: Profil som _brukes ved start av en ny terminal:

en: Profile list
no: Profilliste

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
no: Profil som skal brukes ved åpning av et nytt vindu eller fane. Må være i profillisten.

en: Profile to use for new terminals
no: Profil som brukes for nye terminaler

en: Profiles
no: Profiler

en: ROLE
no: ROLLE

en: Register with the activation nameserver [default]
no: Ikke registrer hos navnetjeneren for aktivering [forvalgt]

en: Replaces initial title
no: Erstatter opprinnelig tittel

en: Reset
no: Nullstill

en: Reset and C_lear
no: Nu_llstill og tøm

en: Reset and Clear
no: Nullstill og tøm

en: Restart the command
no: Start kommandoen på nytt

en: Romanian
no: Rumensk

en: Ru_n a custom command instead of my shell
no: Kjør en ege_ndefinert kommando i stedet for skallet

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
no: Kjør denne kommandoen i stedet for et skall hvis «use_custom_command» er satt.

en: Sc_roll on output
no: _Rull ned ved utdata

en: Scr_ollback:
no: Tilbaker_ulling:

en: Scroll on _keystroke
no: Rull ned ved tastetry_kk

en: Scrolling
no: Rulling

en: Secure _Keyboard
no: _Sikre tastaturet

en: Select-by-_word characters:
no: Velg-etter-_ord tegn:

en: Set Title
no: Sett tittel

en: Set _Character Encoding
no: Sett _tegnkoding

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
no: Sett arbeidskatalog for forvalgt terminal. Brukes internt

en: Set the last specified tab as the active one in its window
no: Set sist oppgitte fane som aktiv i dens vindu

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
no: Sett rolle for sist spesifisert vindu; brukes kun på ett vindu; kan spesifiseres én gang for hvert vindu som du oppretter fra kommandolinjen.

en: Set the terminal's title
no: Sett tittel på terminalen

en: Set the terminal's working directory
no: Sett arbeidskatalog for terminalen

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
no: Sett terminalens zoom-faktor (1.0 = normal størrelse)

en: Shortcut _Key
no: _Snarveitast

en: Show Menu_bar
no: Vis meny_linje

en: Show _Menubar
no: Vis _menylinje

en: Show _menubar by default in new terminals
no: Vis _menylinje som standard i nye terminaler

en: Si_ze:
no: S_tørrelse:

en: South European
no: Syd-europeisk

en: Support skey dingus clicking
no: Støtte for skey dingusklikk

en: Switch to Next Tab
no: Bytt til neste fane

en: Switch to Previous Tab
no: Bytt til forrige fane

en: Switch to Tab 1
no: Bytt til fane 1

en: Switch to Tab 10
no: Bytt til fane 10

en: Switch to Tab 11
no: Bytt til fane 11

en: Switch to Tab 12
no: Bytt til fane 12

en: Switch to Tab 2
no: Bytt til fane 2

en: Switch to Tab 3
no: Bytt til fane 3

en: Switch to Tab 4
no: Bytt til fane 4

en: Switch to Tab 5
no: Bytt til fane 5

en: Switch to Tab 6
no: Bytt til fane 6

en: Switch to Tab 7
no: Bytt til fane 7

en: Switch to Tab 8
no: Bytt til fane 8

en: Switch to Tab 9
no: Bytt til fane 9

en: TITLE
no: TITTEL

en: Ta_bs
no: _Faner

en: Terminal _bell
no: Terminal_klokke

en: Terminal applications have these colors available to them.
no: Terminalapplikasjoner har disse fargene til disposisjon.

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
no: Kommandoen som kjører i terminalen kan sette en ny tittel dynamisk.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
no: Filen «%s» mangler. Dette indikerer at applikasjonen ikke er korrekt installert.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
no: Profilen du valgte som basis for din nye profil eksisterer ikke lenger

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
no: Teksten du klikke på ser ikke ut til å være en S/Key-utfordring.

en: The type of accelerator.
no: Type aksellerator.

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
no: Verdien for konfigurasjonsnøkkel %s er ikke gyldig; verdien er «%s»

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
no: Det oppsto et problem med kommandoen for denne terminalen: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
no: Det oppsto en feil under oppretting av underprosess for denne terminalen

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
no: Det oppsto en feil under oppretting av underprosess for denne terminalen: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
no: Det oppsto en feil under oppretting av profilen «%s»

en: There was an error deleting the profiles
no: Det oppsto en feil under sletting av profiler

en: There was an error displaying help: %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
no: Det oppsto en feil under henting av listen over terminalprofiler. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av en tastaturbinding for terminalen (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av konfigurasjon fra %s. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av konfigurasjonsverdi for bruk av bilder i menyer. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av konfigurasjonsverdi for bruk av menysnarveier. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av konfigurasjonsverdi for bruk av menysnarveier. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
no: Det oppsto en feil under lasting av konfigurasjon for bruk av snarveier. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på melding for use_menu_accelerators (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for forvalgt profil. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for synlighet av menyikoner. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for skrift med fast avstand. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for listen over kodinger. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abbonering på endringsmeldinger for terminalens tastaturbindinger. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for profilendringer. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for listen over terminalprofiler. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på endringsmeldinger for terminalvindu. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
no: Det oppsto en feil under abonnering på melding for bruk av menysnarveier (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
no: Det oppsto en feil under fjerning av konfigurasjonskatalogen %s. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
no: Fant ingen forvalgt verdi for %s

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
no: Disse alternativene kan forårsake at noen applikasjoner ikke fungerer riktig.
    De er her bare for å la deg arbeide rundt visse applikasjoner
    og operativsystemer som forventer forskjellig terminaloppførsel.

en: Title and Command
no: Tittel og kommando

en: Title for terminal
no: Tittel for terminalen

en: Turkish
no: Tyrkisk

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
no: Deaktiver menylinjen for sist-spesifisert vindu; brukes kun på ett vindu; kan spesifiseres én gang for hvert vindu du oppretter fra kommandolinjen.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
no: Aktiver menylinje for sist-spesifisert vindu; brukes kun på ett vindu; kan spesifiseres én gang for hvert vindu som du oppretter fra kommandolinjen.

en: Two "%s" options given for one tab
no: To «%s» oppgitt for en fane

en: Two "%s" options given for one window
no: To «%s» oppgitt for ett vindu

en: Two --default-working-directories given
no: To --default-working-directory oppgitt

en: Two geometries given for one window
no: To geometrier oppgitt for ett vindu

en: Two roles given for one window
no: To roller oppgitt for ett vindu

en: Type a new accelerator
no: Tast en ny aksellerator

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
no: Skriv inn en ny aksellerator, eller trykk Slett for å tømme

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
no: URI-liste som ble sluppet på terminalen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Use colors from s_ystem theme
no: Bruk farger fra s_ystemtemaet

en: User Defined
no: Brukerdefinert

en: Vietnamese
no: Vietnamesisk

en: View
no: Vis

en: Western
no: Vestlig

en: What to do with dynamic title
no: Hva skal gjøres med dynamiske titler

en: When command _exits:
no: Når kommandoen _avslutter:

en: Whether the menubar has access keys
no: Om menylinjen har akselleratorer

en: Whether to allow bold text
no: Om uthevet tekst tillates

en: Whether to blink the cursor
no: Om markøren skal blinke

en: Whether to run a custom command instead of the shell
no: Om en egendefinert kommando skal kjøres i stedet for skallet

en: Whether to scroll background image
no: Om bakgrunnsbildet skal rulles

en: Whether to use the system font
no: Om systemskriften skal brukes

en: White on black
no: Hvitt på sort

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
no: X-geometri spesifikasjon (se manualsiden for «X»), kan spesifiseres én gang per vindu som åpnes.

en: You already have a profile called "%s"
no: Det finnes allerede en profil med navn «%s»

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
no: Du må ha minst en profil; du kan ikke slette alle sammen.

en: You must select one or more profiles to delete.
no: Du må velge en eller flere profiler som skal slettes.

en: ZOOMFACTOR
no: ZOOMFAKTOR

en: Zoom In
no: Zoom inn

en: Zoom Out
no: Zoom ut

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
no: Zoom-faktor «%g» er for stor, bruker %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
no: Zoom-faktor «%g» er for liten, bruker %g

en: _About
no: _Om

en: _Action
no: H_andling

en: _Add or Remove...
no: _Legg til eller fjern...

en: _Allow bold text
no: Till_at uthevet tekst

en: _Background color:
no: _Bakgrunnsfarge:

en: _Background image
no: _Bakgrunnsbilde

en: _Backspace key generates:
no: _Slettetasten genererer:

en: _Base on:
no: _Baser på:

en: _Close Window
no: L_ukk vindu

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Copy Link Address
no: _Kopier lenkens adresse

en: _Create
no: _Opprett

en: _Delete key generates:
no: Delete-tasten genererer:

en: _Description
no: _Beskrivelse

en: _Details
no: _Detaljer

en: _Dynamically-set title:
no: _Dynamisk satt tittel:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit Current Profile...
no: R_ediger aktiv profil...

en: _Encoding
no: _Koding

en: _File
no: _Fil

en: _Font:
no: Skri_ft:

en: _Full Screen
no: _Full skjerm

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Image file:
no: B_ildefil:

en: _Input Methods
no: _Inndatametoder

en: _Keyboard Shortcuts...
no: _Tastatursnarveier...

en: _Next Tab
no: _Neste fane

en: _None (use solid color)
no: I_ngen (bruk helfylt farge)

en: _Normal Size
no: _Normal størrelse

en: _Open Link
no: _Åpne lenke

en: _Previous Tab
no: _Forrige fane

en: _Profile name:
no: _Profilnavn:

en: _Profiles:
no: _Profiler:

en: _Reset
no: _Nullstill

en: _Reset compatibility options to defaults
no: Sett alternativer for kompatibilitet til utgangsverdier

en: _Run command as a login shell
no: Kjø_r kommando som innloggingsskall

en: _Scrollbar is:
no: _Rullefeltet er:

en: _Set Title...
no: _Sett tittel...

en: _Shade transparent or image background:
no: _Skyggelegg gjennomsiktighet eller bildebakgrunn:

en: _Shortcut Keys:
no: _Snarveitaster:

en: _Text color:
no: Tekstfarge:

en: _Title:
no: _Tittel:

en: _Transparent background
no: _Gjennomsiktig bakgrunn

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
no: _Oppdater utmp/wtmp-oppføringer når kommandoen startes

en: _Use bold version of font
no: Br_uk uthevet versjon av skriften

en: _Use the system terminal font
no: Br_uk systemets font for terminalen

en: _View
no: _Vis

en: _lines
no: _linjer

en: char cell
no: tegncelle

en: italic
no: kursiv

en: monospaced
no: lik bredde

en: oblique
no: hellende

en: other
no: annet

en: proportional
no: proporsjonell

en: reverse italic
no: omvendt kursiv

en: reverse oblique
no: omvendt hellende

en: roman
no: romersk

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
no: text/plain som ble sluppet på terminal hadde feil format (%d) eller lengde (%d)
