gnome-utils 2.5.2 - en to no translation catalogue (348 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
no: 
    ... For mange feil å vise...

en: %d File Found | %d Files Found
no[0]: %d fil funnet
no[1]: %d filer funnet

en: %d file found | %d files found
no[0]: %d fil funnet
no[1]: %d filer funnet

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
no: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %s could not be opened.
no: %s kunne ikke åpnes.

en: %s is not a regular file.
no: %s er ikke en vanlig fil.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
no: %s er ikke lesbar for bruker. Er sannsynlig skrivebeskyttet. Kjør enten programmet som root eller spør systemadministratoren om å endre rettighetene til filen.

en: %s not a log file.
no: %s er ikke en loggfil.

en: (stopped)
no: (stoppet)

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
no: /dev/floppy/0 eller /dev/fd0

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
no: 0 for hurtigformatering, 1 for standard formatering (lavnivåformat) og 2 for grundig formatering (sjekk etter dårlige blokker).

en: <No log loaded>
no: <Ingen logg lastet>

en: <empty>
no: <tom>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
no: <small><i><b>Merk</b>: Verktøyet mbadblocks er ikke installert på dette systemet. Det må vøre installert for å kunne utføre en grundig DOS formatering (fat).</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
no: span weight="bold">Innstillinger for filsystem</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
no: <span weight="bold">Formateringsmodus</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
no: <span weight="bold">Fysiske innstillinger</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
no: En klient for MIT ordboktjener.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
no: En alvorlig feil oppsto. Vennligst sjekk at tjener og port er korrekt. For referanse; forvalgt tjener er dict.org og porten er 2628

en: A system log viewer for GNOME.
no: Visningsprogramm for systemlogger for GNOME.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
no: KUN AVANSERTE BRUKERE - Forvalgt system for FAT-formatering

en: A_vailable options:
no: Til_gjengelige alternativer:

en: Abnormal child process termination.
no: Unormal terminering av underprosess.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
no: Unormal terminering av underprosess av mbadblocks.

en: Ac_tions...
no: H_andlinger...

en: Accessories
no: Tilbehør

en: Action Database
no: Handlingsdatabase

en: Action that will be executed if all previous regexps. are matched. This is executed by a system command: system (action).
no: Handling som vil utføres hvis alle tidligere vanlige uttrykk gir treff. Dette kjøres av en systemkommando: system (handling).

en: Actions
no: Handlinger

en: Add an action
no: Legg til en handling

en: Add logs to monitor
no: Legg til logger i overvåker

en: Alert Buttons
no: Varslingsknapp

en: Alert Type
no: Varseltype

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
no[0]: Er du sikker på at du vil åpne %d dokument?
no[1]: Er du sikker på at du vil åpne %d dokumenter?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
no[0]: Er du sikker på at du vil åpne %d mappe?
no[1]: Er du sikker på at du vil åpne %d mapper?

en: Automatically start a search
no: Start et søk automatisk

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
no: Ugyldig data i syl %d. Fortsetter...

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Calendar
no: Kalender

en: Can't write to actions database!
no: Kan ikke skrive til tiltaksdatabasen!

en: Cannot connect to server
no: Kan ikke koble til tjener

en: Cannot initialize bonobo.
no: Kan ikke initiere bonobo.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne handlingsdatabase <%s>! Feil under åpning.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne beskrivelsesdatabase <%s>! Feil under åpning.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
no: Kan ikke åpne database over vanlige uttrykk <%s>! Feil under åpning.

en: Check Spelling
no: Sjekk staving

en: Check _Spelling
no: Sjekk _staving

en: Check word spelling
no: Sjekk ordets staving

en: Checking for bad blocks...
no: Sjekker etter dårlige blokker...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
no: Sjekker etter dårlige blokker... (dette kan ta litt tid)

en: Checking for bad blocks... Done
no: Sjekker etter dårlige blokker... Ferdig

en: Click to Remove the '%s' Rule
no: Klikk for å fjerne regelen «%s»

en: Click to Start the search
no: Klikk for å starte søket

en: Click to Stop the search
no: Klikk for å stoppe søket

en: Click to do the spell check
no: Klikk for å utføre stavekontroll

en: Clos_e All
no: Lukk all_e

en: Close all Log files
no: Lukk alle loggfiler

en: Collapse all the rows
no: Slå sammen alle radene

en: Contains the _text
no: Innholder _teksten

en: Could not delete "%s".
no: Kan ikke slette «%s».

en: Could not determine current floppy geometry.
no: Kunne ikke bestemme nåværende geometri for diskett.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
no: Kunne ikke vise hjelp for diskettformaterer.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
no: Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven.

en: Could not move "%s" to trash.
no: Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven.

en: Could not open document "%s".
no: Kunne ikke åpne dokument «%s».

en: Could not open folder "%s".
no: Kunne ikke åpne mappe «%s».

en: Could not open help document.
no: Kunne ikke åpne hjelpdokumentet.

en: Could not save "%s" document to "%s".
no: Kunne ikke lagre dokument «%s» til «%s».

en: Could not save document.
no: Kunne ikke lagre dokument.

en: Currently _monitored logs:
no: Logger som _overvåkes:

en: DEVICE
no: ENHET

en: D_efault strategy:
no: Forvalgt strat_egi:

en: Database Name
no: Databasenavn

en: Date
no: Dato

en: Date Modified
no: Dato endret

en: Date modified more than (da_ys)
no: Endringsdato mer enn (da_ger)

en: Date:
no: Dato:

en: De_fault Server
no: For_valgt tjener

en: December
no: Desember

en: Def_ault Port
no: Forv_algt port

en: Default Strategy
no: Forvalgt strategi

en: Default filesystem type
no: Forvalgt filsystemtype

en: Default formatting mode
no: Forvalgt formateringsmodus

en: Deleting "%s" failed: %s.
no: Sletting av «%s» feilet: %s.

en: Description of this entry.
no: Beskrivelse av denne oppføringen.

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Dictionary
no: Ordbok

en: Dictionary Lookup
no: Oppslag i ordbok

en: Dictionary Preferences
no: Brukervalg for ordbok

en: Dictionary server
no: Ordboktjener

en: Do you want to delete "%s" permanently?
no: Vil du slette «%s» permanent?

en: Double Density 3.5" (720KB)
no: Dobbel tetthet 3.5" (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
no: Dobbel tetthet 5.25" (360KB)

en: Edit Action
no: Rediger handling

en: Edit an action
no: Rediger en handling

en: Enter a Word or select one from the list below
no: Skriv inn et ord eller velg et fra listen under

en: Enter a value for search rule
no: Oppgi en verdi for søkeregel

en: Enter a word to know the spelling
no: Skriv inn et ord for å vise staving

en: Enter the Port Number
no: Skriv inn portnummeret

en: Enter the Server Name
no: Skriv inn navn på tjeneren

en: Enter the file name you want to search
no: Skriv inn filnavnet du ønsker å søke etter

en: Enter the folder name where you want to start the search
no: Skriv inn navnet på mappen du vil starte søket i

en: Entry Detail
no: Detaljer om oppføring

en: Entry changed called for a non entry option!
no: Oppføring endret ble kalt for et alternativ som ikke gjaldt oppføringen!

en: Error closing device %s
no: Feil ved lukking av enhet %s

en: Error during completion of formatting
no: Feil under fullføring av formatering

en: Error formatting track #%d
no: Feil under formatering av spor #%d

en: Error invoking query: %s
no: Feil utføring av spørring: %s

en: Error parsing actions data base
no: Feil under tolking av tiltaksdatabasen

en: Error parsing the search command.
no: Feil under lesing av søkekommandoen.

en: Error running the search command.
no: Feil under kjøring av søkekommandoen.

en: Error while checking the bad blocks.
no: Feil under sjekk etter dårlige blokker.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
no: Feil under oppretting av unikt filnavn for listen over dårlige blokker.

en: Error while executing specified action
no: Feil under utføring av spesifisert handling

en: Error while filling the bad blocks list file.
no: Feil under utfylling av listen over dårlige blokker.

en: Error while searching for files.
no: Feil under søking etter filer.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
no: Feil under start av kommando (%s): %s.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
no: Feil under start av mbadblocks-kommando: %s.

en: Error: [%s]
no: Feil: [%s]

en: Expands or collapses a list of search options.
no: Utvider eller slår sammen en liste med søkealternativer.

en: Failed to open device %s for badblock checking
no: Feil under åpning av enhet %s for sjekking av dårlige blokker

en: February
no: Februar

en: File already opened
no: Filen er allerede åpnet

en: File is empty
no: Filen er tomt

en: File system _type:
no: _Type filsystem:

en: Find
no: Finn

en: Floppy Formatter
no: Formatering av diskett

en: Floppy _density:
no: _Diskettens tetthet:

en: Floppy de_vice:
no: Diskett-e_nhet:

en: Floppy formatted successfully.
no: Disketten formatert.

en: Floppy formatting cancelled.
no: Formatering av diskett avbrutt.

en: Folder
no: Mappe

en: Follow symbolic links
no: Følg symbolske lenker

en: Format Floppy Disks
no: Formater disketter

en: Format Progress
no: Fremgang for formatering

en: Formatting the disk...
no: Formaterer disketten...

en: Formatting the disk... Done
no: Formaterer disken... Ferdig

en: GConf error:
      %s
no: GConf-feil:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
no: Vanlig feil under aksessering av diskettenhet %s.
    
    Feilkode %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
no: Vanlig feil under aksessering av diskettenhet %s.
    
    Feilkode %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
no: Høy tetthet 3.5" (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
no: Høy tetthet 5.25" (1.2MB)

en: Host Name
no: Vertsnavn

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
no: Jeg vet ikke hva dette er, men det er veldig feil.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
no: Hvis du erstatter en eksisterende fil vil innholdet i denne bli overskrevet.

en: Image/label border
no: Kant for bilde/etikett

en: Include other filesystems
no: Ta med andre filsystemer

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
no: Ikke tilstrekkelige rettigheter til å åpne diskettenheten %s.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
no: Intern feil: Kan ikke søke til korrekt plassering.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
no: Intern feil: Uforståelig verdi (%ld) i do_test

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
no: Ugyldig flagg gitt til flagget --sortby.

en: January
no: Januar

en: July
no: Juli

en: June
no: Juni

en: Last Date:
no: Siste dato:

en: Last Modified:
no: Sist endret:

en: Log Information
no: Logginformasjon

en: Log Line Details
no: Detaljer i logglinje

en: Log file to open up on startup
no: Loggfil som skal åpnes ved oppstart

en: Look Up for a Word
no: Slå opp et ord

en: Look in Folder Entry
no: Se i mappeoppføring

en: Looking up word...
no: Slår opp ord...

en: Lookup done
no: Oppslag fullført

en: Lookup word in dictionary
no: Slå opp ord i ordbok

en: Lookup words in an online dictionary
no: Slå opp ord i en ordbok på nett

en: Making filesystem on disk...
no: Lager filsystem på disken...

en: Making filesystem on disk... Done
no: Oppretter filsystem på disken... Ferdig

en: March
no: Mars

en: May
no: Mai

en: Message
no: Melding

en: Message:
no: Melding:

en: Mo_ve to Trash
no: Fl_ytt til papirkurven

en: Modified:
no: Endret:

en: Monitor Logs
no: Overvåk logger

en: Monitor Options
no: Alternativer for monitor

en: Monitoring Logs...
no: Overvåker logger...

en: Moving "%s" failed: %s.
no: Flytting av «%s» feilet: %s.

en: Na_me does not contain
no: Na_vn inneholder ikke

en: Name
no: Navn

en: Name Contains Entry
no: Oppføring for Navn inneholder

en: Name matches regular e_xpression
no: Navn har tre_ff på vanlig uttrykk

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
no: Verken mke2fs eller mkdosfs/mformat er installert. Du kan ikke formatere en diskett uten en av disse.

en: No Files Found
no: Ingen filer funnet

en: No files found
no: Ingen filer funnet

en: No log files to open
no: Ingen loggfile å åpne

en: No matches found
no: Ingen treff

en: Not enough memory!
no: Ike nok minne!

en: Number of Lines:
no: Antall linjer:

en: O_pen Folder
no: Å_pne mappe

en: October
no: Oktober

en: Open new logfile
no: Åpne ny loggfil

en: Owned by _group
no: Eies av _gruppe

en: Owned by _user
no: Eies av br_uker

en: Owner is unrecognized
no: Eier gjenkjennes ikke

en: Port Entry
no: Portoppføring

en: Port used to connect to server
no: Port som brukes for å koble til tjener

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
no: Problem under lesing av sylinder %d, forventet %d, leste %d

en: Process
no: Prosess

en: Process:
no: Prosess:

en: Properties
no: Egenskaper

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
no: Lesefeil:
    Problem under lesing av sylinder %d, forventet %d, leste %d

en: ReadLogStats: out of memory
no: ReadLogStats: tom for minne

en: Regular expression that will match process part of message.
no: Vanlig uttrykk som vil gi treff på prosessdelen av meldingen.

en: Regular expression that will match the log name.
no: Vanlig uttrykk som vil gi treff på loggnavnet.

en: Regular expression that will match the message.
no: Vanlig uttrykk som vil gi treff på meldingen.

en: Remove an action
no: Fjern en handling

en: Remove logs from monitor
no: Fjern logger fra monitor

en: Reset port to default
no: Sett port til forvalgt verdi

en: Reset server to default
no: Sett tjener til forvalgt verdi

en: S_earch results:
no: Søk_eresultater:

en: S_ize at least (kilobytes)
no: _Ikke mindre enn (kilobyte)

en: S_witch Log
no: B_ytt logg

en: Save Search Results As...
no: Lagre søkeresultater som...

en: Search Rule Value Entry
no: Verdi for oppføring for søkeregel

en: Search Rules Menu
no: Meny for søkeregler

en: Search Strategy
no: Søkestrategi

en: Search _results:
no: Søke_resultater:

en: Search all databases
no: Søk i alle databaser

en: Search for Files
no: Søk etter filer

en: Search s_trategy:
no: Søkes_trategi:

en: Search your disk for files
no: Søk etter filer på din disk

en: Searching...
no: Søker...

en: Select a search rule from the menu
no: Velg en søkeregel fra menyen

en: Select the '%s' constraint
no: Velg begrensningen «%s»

en: Server
no: Tjener

en: Server Entry
no: Tjeneroppføring

en: Set sort order to descending, the default is ascending
no: Sett sorteringsrekkefølgen til synkende. Forvalg er stigende

en: Set the text of 'Look in folder'
no: Sett teksten for «Se i mappe»

en: Set the text of 'Name contains'
no: Sett teksten for «Navnet inneholder»

en: Show Calendar Log
no: Vis kalenderloggen

en: Show Entry Detail
no: Vis detaljer om oppføringen

en: Show Log Properties
no: Vis egenskaper for logg

en: Show hidden and backup files
no: Vis skjulte filer og sikkerhetskopier

en: Show more _options
no: Vis flere _alternativer

en: Show more options
no: Vis flere alternativer

en: Si_ze at most (kilobytes)
no: Ikke s_tørre enn (kilobyte)

en: Size
no: Størrelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Smart _lookup
no: Smart opps_lag

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
no: Sorter filer på en av førlgende: navn, mappe, størrelse, type eller dato

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
no: Spesifiserer loggfilen som skal åpnes ved oppstart. Forvalg er enten /var/adm/messages eller /var/log/messages avhengig av ditt operativsystem.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
no: Oppgi om smarte oppslag skal brukes. Denne nøkkelen er avhengig av om ordboktjeneren støtter valget. Forvalg er TRUE

en: Spell check done
no: Stavekontroll fullført

en: Spell-checking...
no: Stavekontroll...

en: Start Date:
no: Startdato:

en: String not found
no: Streng ikke funnet

en: Switch between already opened logs
no: Bytt mellom allerede åpnede logger

en: System Log
no: Systemlogg

en: System Log Viewer
no: Visning av systemlogg

en: TOUCHED!!
no: BERØRT!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
no: SANN for å sette mkdosfs som foretrukket system for formatering av FAT eller USANN for å bruke mtools.

en: Tag that identifies the log file.
no: Tagg som identifiserer loggfilen.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
no: Verktøyet som ser etter dårlige blokker (mbadblocks) rapporterte følgende feil:
    %s.

en: The buttons shown in the alert dialog
no: Knappene som vises i varseldialogen

en: The database to use in the dictionary server.
no: Database som skal brukes på ordboktjeneren.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
no: Enhet %s er koblet fra.
    Vennligst koble til enheten for å fortsette.

en: The device to format
no: Enheten som skal formateres

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
no: Ordboktjener som skal brukes. Forvalgt tjener er dict.org. Se http://www.dict.org for detaljer om andre tjenere

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
no: Dokument «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: The document does not exist.
no: Dokumentet eksisterer ikke.

en: The document name you selected is a folder.
no: Dokumentnavnet du valgte er en mappe.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
no: Verktøyet for å opprette filsystemer (%s) rapporterte følgende feil:
    
    %s (%d)

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked. | The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
no[0]: Disketten er formatert, men <b>%d dårlig blokk</b> (av %d) ble funnet og merket.
no[1]: Disketten er formatert, men <b>%d dårlige blokker</b> (av %d) ble funnet og merket.

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
no: Navn på individuell database som skal brukes i ordboktjeneren. ! spesifiserer at programmet skal søke i alle databaser på en gitt tjener.

en: The nautilus file manager is not running.
no: Filhåndtereren Nautilus kjører ikke.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
no: Portnummer for tilkoblingen. Forvalgt port er 2628.

en: The search strategy to use
no: Søkestrategi som skal brukes

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
no: Søkestrategi som skal brukes. Dette er avhengig av søkestrategien som støttes av ordboktjeneren. Forvalgt strategi er «lev» - Finn ord innen Levenshtein avstandén

en: The type of alert
no: Type varsel

en: The volume name can't contain any blank space.
no: Volumnavnet kan ikke inneholde mellomrom.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
no: Du har ikke installert visningsprogram som kan vise dokumentet.

en: There was an error displaying help: 
    %s
no: Det oppsto en feil under visning av hjelp:
    %s

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
no[0]: Dette vil åpne %d separat mappe.
no[1]: Dette vil åpne %d separate mapper.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
no: _Grundig (utfører sjekk etter dårlige blokker)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
no: For mange åpne logger. Fjern en og prøv på nytt

en: Too many open logs. Close one and try again
no: For mange åpne logger. Lukk en og prøv på nytt

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
no: Papirkurven er ikke tilgjengelig. Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven.

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
no: Kunne ikke aksessere disketten.
    
    Vennligst sjekk at den står i stasjonen
    og at døren er lukket.

en: Unable to create filesystem correctly.
no: Kunne ikke opprette filsystem.

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
no: Kan ikke åpne en enhet. Formattering kan ikke fortsette.

en: Unable to open logfile!
no: Kunne ikke åpne loggfil!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
no: Kan ikke åpne enhet %s, formatering kan ikke fortsette.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
no: Kunne ikke utføre forespurt operasjon.
    Enten er tjeneren du bruker er utilgjengelig 
    eller så er du ikke koblet til internett.

en: Unable to write to device %s
no: Kunne ikke skrive til enhet %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
no: Kunne ikke skrive til disketten.
    
    Vennligst forsikre deg om at den ikke er skrivebeskyttet.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
no: Ukjent mke2fs startsignatur. Avbryter.

en: Use smart lookup
no: Bruk smart oppslag

en: Verifying the format...
no: Verifiserer formatet...

en: Verifying the format... Done
no: Verifiserer formatet... Ferdig

en: View the system log file
no: Vis systemets loggfiler

en: Volume _name:
no: Volum_navn:

en: While searching the following errors were reported.
no: Følgende feil ble rapportert under søk.

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
no: Bredde på kanten rundt etiketten og bildet i varseldialogen

en: Word
no: Ord

en: Word Entry
no: Ordoppføring

en: You did not select a document name.
no: Kunne valgte ikke et dokumentnavn.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
no: Du har ikke rettigheter til å skrive til %s. Formatering er derfor ikke mulig.
    Kontakt din systemadministrator for å få skrivetilgang.

en: You may not have write permissions to the document.
no: Du har ikke skriverettigheter til dokumentet.

en: _About...
no: _Om...

en: _Action:
no: H_andling:

en: _Add
no: _Legg til

en: _Calendar
no: _Kalender

en: _Collapse All
no: _Slå sammen alle

en: _Date modified less than (days)
no: _Endringsdato mindre enn (dager)

en: _Description:
no: _Beskrivelse:

en: _Dictionary
no: Or_dbok

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Entry Detail
no: D_etaljer om oppføringen

en: _Execute actions
no: _Utfør handlinger

en: _Find
no: _Finn

en: _Format
no: _Formater

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Hide application
no: _Skjul applikasjon

en: _Log name:
no: _Loggnavn:

en: _Look Up Selected Text
no: S_lå opp valgt tekst

en: _Look Up Word
no: S_lå opp ord...

en: _Look in folder:
no: _Se i mappe:

en: _Lookup
no: S_lå opp

en: _Message:
no: _Melding:

en: _Monitor...
no: _Overvåk...

en: _Name contains:
no: _Navnet inneholder:

en: _Open
no: _Åpne

en: _Preferences...
no: _Brukervalg...

en: _Process:
no: _Prosess:

en: _Properties
no: E_genskaper

en: _Quick (only creates the filesystem)
no: _Rask (oppretter kun filsystemet)

en: _Remove
no: Fje_rn

en: _Replace
no: E_rstatt

en: _Save Results As...
no: Lagre re_sultater som...

en: _Search for:
no: _Søk etter:

en: _Select logs to monitor:
no: _Velg logger som skal overvåkes:

en: _Server:
no: _Tjener:

en: _Show Dictionary
no: Vi_s ordbok

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
no: _Standard (utfører en lavnivåformatering)

en: _Tag:
no: _Tagg:

en: _Word:
no: _Ord:

en: action to execute when regexps are TRUE
no: tiltak som skal gjennomføres når regexps er SANN

en: description
no: beskrivelse

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
no: ext2 for linux' eget filsystem eller fat for DOS-filsystemet.

en: link (broken)
no: lenke (ødelagt)

en: link to %s
no: lenke til %s

en: log name regexp
no: logg navn regexp

en: message regexp
no: melding regexp

en: process regexp
no: prosesser regexp

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
no: merkelapp: [%s]
    loggnavn: [%s]
    prosess: [%s]
    melding: [%s]
    beskrivelse: [%s]
    handling: [%s]

en: tmp_list is NULL
no: tmp_list er NULL

en: today at %-I:%M %p
no: i dag %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
no: i går %-I:%M %p
