gnome-vfs 2.5.1 - en to no translation catalogue (200 entries)

en:  (invalid Unicode)
no:  (ugyldig Unicode)

en: %s:%d contains NUL characters.
no: %s:%d inneholder NUL-tegn.

en: %s:%d contains no method name.
no: %s:%d inneholder ingen metodenavn.

en: %s:%d contains no module name.
no: %s:%d inneholder ingen modulnavn.

en: %s:%d has no options endmarker.
no: %s:%d har ingen sluttmarkør for alternativer.

en: %s:%d has unknown options %s.
no: %s:%d har ukjente alternativer %s.

en: AFFS Volume
no: AFFS-volum

en: AFS Network Volume
no: AFS nettverksvolum

en: Access denied
no: Ingen tilgang

en: Applications
no: Applikasjoner

en: Audio CD
no: Lyd-CD

en: Authenticate proxy server connections
no: Autentiser forbindelser til proxytjener

en: Auto-detected Volume
no: Automatisk gjenkjent volum

en: Automatic proxy configuration URL
no: URL for automatisk konfigurasjon av proxy

en: Bad file handle
no: Ugyldig filhåndtak

en: CD Digital Audio
no: Digital lyd-CD

en: CD-ROM Drive
no: CD-ROM stasjon

en: CDROM Volume
no: CD-ROM-volum

en: Camera
no: Kamera

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
no: Kan ikke opprette rør for åpen GIOChannel: %s

en: Cards
no: Kort

en: Configuration file `%s' was not found: %s
no: Konfigurasjonsfilen `%s' ble ikke funnet: %s

en: Could not find master browser
no: Kan ikke finne master browser

en: Could not initialize Bonobo
no: Kunne ikke initiere Bonobo

en: Could not initialize gnome vfs
no: Kunne ikke initiere GNOME VFS

en: Could not parse: %s
no: Kan ikke fortolke: %s

en: DVD Volume
no: DVD-volum

en: Data corrupted
no: Korrupt data

en: Default component viewer application
no: Forvalgt applikasjon for visning av komponent

en: Default terminal application
no: Forvalgt terminalapplikasjon

en: Didn't find a valid settings file at %s
no: Fant ikke gyldig fil med innstillinger i %s

en: Directory busy
no: Katalogen opptatt

en: Directory not empty
no: Katalogen er ikke tom

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
no: Aktiverer proxy-innstillinger ved aksess via HTTP til Internett.

en: End of file
no: Slutt på filen

en: Enhanced DOS Volume
no: Forbedret DOS-volum

en: Error launching command
no: Feil under oppstart av kommando

en: Error parsing command line
no: Feil under lesing av kommandolinjen

en: Exec argument for default terminal
no: Kjøringsargument for forvalgt terminal

en: Ext2 Linux Volume
no: Ext2 Linux-volum

en: Ext3 Linux Volume
no: Ext3 Linux-volum

en: FTP proxy host name
no: Vertsnavn for FTP-proxy

en: FTP proxy port
no: Port for FTP-proxy

en: Failed to start command
no: Feil ved start av kommando

en: File exists
no: Filen eksisterer

en: File not found
no: Fil ikke funnet

en: File not open
no: Filen er ikke åpen

en: File too big
no: Filen er for stor

en: Files
no: Filer

en: Filesystem
no: Filsystem

en: Floppy
no: Diskett

en: Folders
no: Mapper

en: Format not valid
no: Ugyldig format

en: Generic error
no: Ordinær feil

en: H323 URL handler
no: URL-håndterer for H323

en: HTTP URL handler
no: URL-håndterer for HTTP

en: HTTP proxy host name
no: Vertsnavn for HTTP-proxy

en: HTTP proxy password
no: Passord for HTTP-proxy

en: HTTP proxy port
no: Port for HTTP-proxy

en: HTTP proxy username
no: Brukernavn for HTTP-proxy

en: HTTPS URL handler
no: URL-håndterer for HTTPS

en: Handle H323 URLs
no: Håndter H323-URLer

en: Handle HTTP URLs
no: Håndter HTTP-URLer

en: Handle HTTPS URLs
no: Håndter HTTPS-URLer

en: Handle callto URLs
no: Håndter callto-URLer

en: Handle ghelp URLs
no: Håndter ghelp-URLer

en: Handle info URLs
no: Håndter info-URLer

en: Handle mailto URLs
no: Håndter mailto-URLer

en: Handle man URLs
no: Håndter man-URLer

en: Handle trash URLs
no: Håndter papirkurv-URLer

en: Hardware Device Volume
no: Volum på maskinvareenhet

en: Help
no: Hjelp

en: Home
no: Hjem

en: Host has no address
no: Verten har ingen adresse

en: Host name not valid
no: Ugyldig vertsnavn

en: Host not found
no: Verten ikke funnet

en: Hosts
no: Verter

en: Hsfs CDROM Volume
no: Hsfs CD-ROM-volum

en: I/O error
no: I/U-feil

en: ISO 9660 Volume
no: ISO 9660-volum

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
no: Hvis sann vil tilkoblinger til proxytjener kreve autentisering. Brukernavn/passord-kombinasjonen er definert i «/system/http_proxy/authentication_user» og «/system/http_proxy/authentication_password».

en: Internal error
no: Intern feil

en: Invalid URI
no: Ugyldig URI

en: Invalid parameters
no: Ugyldige parametere

en: Is a directory
no: Er en katalog

en: JFS Volume
no: JFS-volum

en: Links
no: Lenker

en: Login failed
no: Innlogging feilet

en: Looping links encountered
no: Lenker i løkke funnet

en: MSDOS Volume
no: MSDOS-volum

en: MacOS Volume
no: MacOS-volum

en: Mail
no: E-post

en: Memory Stick
no: Minnestokk

en: Memory Volume
no: Minnevolum

en: Minix Volume
no: Minix-volum

en: More parsing errors will be ignored.
no: Flere fortolkningsfeil vil bli ignorert.

en: NFS Network Volume
no: NFS nettverksvolum

en: Name too long
no: Navnet er for langt

en: Netware Volume
no: Netware-volum

en: Network
no: Nettverk

en: Network server
no: Nettverkstjener

en: No default action associated
no: Ingen forvalgt handling asossiert

en: No error
no: Ingen feil

en: No handler for URL scheme
no: Ingen håndterer for URK-schema

en: No space left on device
no: Ikke mer plass på enheten

en: Non-proxy hosts
no: Verter som ikke skal bruke proxy

en: Not a directory
no: Ikke en katalog

en: Not enough memory
no: Ikke nok minne

en: Not on the same file system
no: Ikke på samme filsystem

en: Open mode not valid
no: Ugyldig åpningsmodus

en: Operation cancelled
no: Operasjonen avbrutt

en: Operation in progress
no: Operasjonen er under fremgang

en: Operation interrupted
no: Operasjonen avbrutt

en: Operation not permitted
no: Operasjonen ikke tillatt

en: Operation stopped
no: Stoppet operasjonen

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
no: Passord som skal oppgis ved autentisering for bruk av HTTP-proxy.

en: Pcfs Solaris Volume
no: Pcfs Solaris-volum

en: Protocol error
no: Feil i protokoll

en: Proxy configuration mode
no: Konfigurasjonsmodus for proxy

en: Read only file system
no: Skrivebeskyttet filsystem

en: Read-only file system
no: Skrivebeskyttet filsystem

en: ReiserFS Linux Volume
no: ReiserFS Linux-volum

en: Request obsoletes service's data
no: Forespørsel ugyldiggjør tjenestens data

en: Root Volume
no: Rotvolum

en: Run program in terminal
no: Kjør program i terminal

en: SMB workgroup
no: SMB-arbeidsgruppe

en: SOCKS proxy host name
no: Vertsnavn for SOCKS-proxy

en: SOCKS proxy port
no: Port for SOCKS-proxy

en: Secure HTTP proxy host name
no: Vertsnavn for HTTPS-proxy

en: Secure HTTP proxy port
no: Port for HTTPS-proxy

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
no: Velg konfigurasjonsmodus for proxy. Verdier som er støttet er «none», «manual», «auto».

en: Service not available
no: Tjeneste ikke tilgjengelig

en: Set to true to have a program specified in "command" handle H323 URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndterer H323-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTP URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere HTTP-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTPS URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere HTTPS-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle callto URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere callto-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle ghelp URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere ghelp-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle info URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere info-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle mailto URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere mailto-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle man URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere man-URLer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle trash URLs.
no: Sett til sann for å la et program oppgitt i «command» håndtere trash-URLer.

en: Solaris/BSD Volume
no: Silaris/BSD-volum

en: Standard Moniker factory
no: Standard Moniker-fabrikk

en: SuperMount Volume
no: SuperMount-volum

en: System Volume
no: Systemvolum

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
no: Applikasjon som skal brukes for å vise filer som krever en komponent for visning. Parameteren %s vil erstattes med filens URIer, parameteren %c vil erstattes med komponentens IID.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
no: Forvalgt terminalprogram som skal brukes for programmer som krever en terminal.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
no: Kjøringsargument som skal brukes for forvalgt terminalprogram.

en: The machine name to proxy FTP through.
no: Maskinnavn for FTP-proxy.

en: The machine name to proxy HTTP through.
no: Maskinnavn for HTTP-proxy.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
no: Maskinnavn for HTTPS-proxy.

en: The machine name to proxy socks through.
no: Maskinnavn for SOCKS-proxy.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
no: Port på maskinen som brukes som proxy og er definert i «/system/http_proxy/host».

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
no: Port på maskinen som brukes som proxy og er definert i «/system/proxy/ftp_host».

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
no: Port på maskinen som brukes som proxy og er definert i «/system/proxy/secure_host».

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
no: Port på maskinen som brukes som proxy og er definert i «/system/proxy/socks_host».

en: The window workgroup the user is part of
no: Windows arbeidsgruppe bruker er en del av

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
no: Denne nøkkelen inneholder en liste med verter som har direkte forbindelse i stedet for å gå via proxy (hvis denne er aktiv). Verdiene kan være vertsnavn, domener (med jokertegn som *.domene.no), IP-adresse for verten (både IPv4 og IPv6) og nettverksadresser med en nettmaske (som 192.168.0.0/24).

en: Too many links
no: For mange lenker

en: Too many open files
no: For mange åpne filer

en: Tools
no: Verktøy

en: True if the program to handle this URL should be run in a terminal.
no: Sann hvis programmet for å håndtere denne URLen skal kjøres i en terminal.

en: URL that provides proxy configuration values.
no: URL som oppgir verdier for konfigurasjon av proxy.

en: Udfs Solaris Volume
no: Udfs Solaris-volum

en: Unable to eject media
no: Kan ikke løse ut media

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
no: Kan ikke montere diskettstasjonen. Disketten er sannsynligvis i et format som ikke kan monteres.

en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
no: Kan ikke montere disketten. Det er mulig at det ikke står en diskett i stasjonen.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
no: Kan ikke montere valgt diskettstasjon.

en: Unable to mount the selected volume.
no: Kan ikke montere valgt volum.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
no: Kan ikke montere valgt volum. Volumet er sannsynligvis i et format som ikke kan monteres.

en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
no: Kan ikke montere volumet. Muligvis ingen media i enheten.

en: Unable to unmount connected server
no: Kan ikke avmontere tilkoblet tjener

en: Unable to unmount the selected volume.
no: Kan ikke avmontere valgt volum.

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
no: Ukjent GnomeVFSSeekPosition %d

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown job kind %u
no: Ukjent type jobb %u

en: Unknown op type %u
no: Ukjent op-type %u

en: Unknown volume
no: Ukjent volum

en: Unsupported operation
no: Ikke støttet operasjon

en: Use HTTP proxy
no: Bruk HTTP-proxy

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
no: Bruk miljøvariabelen %s for å spesifisere en annen lokasjon.

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
no: Brukernavn som skal oppgis som autentisering ved bruk av HTTP-proxy.

en: Windows
no: Vinduer

en: Windows NT Volume
no: Windows NT-volum

en: Windows Network
no: Windows nettverk

en: Windows Shared Volume
no: Delt Windows-volum

en: Windows VFAT Volume
no: Windows VFAT-volum

en: XFS Linux Volume
no: XFS Linux-volum

en: XIAFS Volume
no: XIAFS-volum

en: Xenix Volume
no: Xenix-volum

en: Zip Drive
no: Zip-disk

en: callto URL handler
no: callto URL-håndterer

en: generic Gnome VFS moniker
no: vanlig GNOME VFS moniker

en: generic file moniker
no: vanlig fil-moniker

en: ghelp URL handler
no: ghelp URL-håndterer

en: info URL handler
no: info URL-håndterer

en: mailto URL handler
no: mailto URL-håndterer

en: man URL handler
no: man URL-håndterer

en: trash URL handler
no: trash URL-håndterer
