gqview-0.99.0 - en to no translation catalogue (276 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
no:   +t, --with-tools           tvinger vis av verktøy

en:   --debug                    turn on debug output
no:   --debug                    slå på debug output

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
no:   -f, --fullscreen           start i fullskjerm modus

en:   -h, --help                 show this message
no:   -h, --help                 vis denne hjelpeteksten

en:   -l, --list                 open collection window for command line
no:   -l, --list                 åpne samlingsvindu for kommandolinje

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
no:   -s, --slideshow            start i bildeserie modus

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
no:   -t, --without-tools        tvinger gjem av verktøy

en:   -v, --version              print version info
no:   -v, --version              vis versjonsinformasjon

en:  Paused
no:  Avbrutt

en:  Slideshow
no:  Bildeserie

en: #
no: Nr.

en: %d files
no: %d filer

en: %d files%s
no: %d filer%s

en: %d images
no: %d bilder

en: %d images (%d)
no: %d bilder (%d)

en: %d matches found in %d files
no: %d likheter funnet i %d filer

en: %s - GQview Collection
no: %s - GQview samling

en: ( %d x %d ) %s bytes
no: ( %d x %d ) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
no: ( ? x ? ) %s byte

en: /Edit/Adjust/Rotate 1_80
no: /Rediger/Juster/Roter 1_80

en: /Edit/Adjust/Rotate _counterclockwise
no: /Rediger/Juster/Roter _mot uret

en: /Edit/Adjust/_Flip
no: /Rediger/Juster/_Vend

en: /Edit/Adjust/_Mirror
no: /Rediger/Juster/_Speilvend

en: /Edit/Adjust/_Rotate clockwise
no: /Rediger/Juster/_Roter med uret

en: /Edit/Adjust/tear1
no: /Rediger/J_uster/tear1

en: /Edit/Select _all
no: /Rediger/Velg _alle

en: /Edit/Select _none
no: /Rediger/Velg i_ngen

en: /Edit/Set as _wallpaper
no: /Rediger/Velg som _bakgrunn

en: /Edit/_Adjust
no: /Rediger/J_uster

en: /Edit/_Options...
no: /Rediger/_Innstillinger

en: /Edit/_Remove old thumbnails
no: /Rediger/_Fjern gamle thumbnails

en: /Edit/editor1
no: /Rediger/editor1

en: /Edit/editor2
no: /Rediger/editor2

en: /Edit/editor3
no: /Rediger/editor3

en: /Edit/editor4
no: /Rediger/editor4

en: /Edit/editor5
no: /Rediger/editor5

en: /Edit/editor6
no: /Rediger/editor6

en: /Edit/editor7
no: /Rediger/editor7

en: /Edit/editor8
no: /Rediger/editor8

en: /Edit/sep1
no: /Rediger/sep1

en: /Edit/sep2
no: /Rediger/sep2

en: /Edit/sep3
no: /Rediger/sep3

en: /Edit/sep4
no: /Rediger/sep4

en: /Edit/tear1
no: /Rediger/tear1

en: /File/E_xit
no: /Fil/_Avslutt

en: /File/Open _recent
no: /Filer/Åpne n_ylige

en: /File/_Copy...
no: /Fil/_Kopier...

en: /File/_Delete...
no: /Fil/_Slett...

en: /File/_Find duplicates...
no: /Fil/_Finn dubletter...

en: /File/_Move...
no: /Fil/F_lytt...

en: /File/_New collection
no: /Fil/_Ny samling

en: /File/_Open collection...
no: /Fil/Å_pne samling...

en: /File/_Rename...
no: /Fil/_Omdøp...

en: /File/sep1
no: /Fil/sep1

en: /File/sep2
no: /Fil/sep2

en: /File/sep3
no: /Fil/sep3

en: /File/sep4
no: /Fil/sep4

en: /File/tear1
no: /Fil/tear1

en: /Help/_About
no: /Hjelp/Om

en: /Help/_Keyboard shortcuts
no: /Hjelp/_Tastatur snarveier

en: /Help/_Release notes
no: /Hjelp/_Versjonsinfo

en: /Help/sep1
no: /Hjelp/sep1

en: /Help/tear1
no: /Hjelp/tear1

en: /View/F_ull screen
no: /Vis/F_ullskjerm

en: /View/Toggle _slideshow
no: /Vis/(De)aktiver _bildeserie

en: /View/Zoom _1:1
no: /Vis/Zoom _1:1

en: /View/Zoom _in
no: /Vis/Zoom _inn

en: /View/Zoom _out
no: /Vis/Zoom _ut

en: /View/_Refresh Lists
no: /Vis/_Oppdater lister

en: /View/_Thumbnails
no: /Vis/_Thumbnails

en: /View/_Zoom to fit
no: /Vis/_Zoom for å passe

en: /View/sep1
no: /Vis/sep1

en: /View/sep2
no: /Vis/sep2

en: /View/sep3
no: /Vis/sep3

en: /View/tear1
no: /Vis/tear1

en: /_Edit
no: /_Rediger

en: /_File
no: /_Fil

en: /_Help
no: /_Hjelp

en: /_View
no: /_Vis

en: About to delete multiple files...
no: I ferd med å slette mangfoldige filer...

en: About to delete the file:
     %s
no: Vil nå slette filen:
    %s

en: Add contents
no: Legg til innhold

en: Add contents recursive
no: Legg til indhold med mapper

en: Add to new collection
no: Legg til til ny samling

en: All Files
no: Alle filer

en: Append
no: Tilføy

en: Append collection
no: Tilføy samling

en: Append collection from:
no: Tilføy samling fra:

en: Append from collection...
no: Tilføy fra samling...

en: Append from file list
no: Tilføy fra filliste

en: Ascending
no: Stigende

en: Bilinear
no: Bilineær

en: Cache thumbnails
no: Lagre thumbnails

en: Cache thumbnails into .thumbnails
no: Lagre thumbnails i .thumbnails

en: Cancel
no: Avbryt

en: Change to home directory
no: Gå til hjemmemappe

en: Clear
no: Visk ut

en: Clear cache
no: Slett cache

en: Clearing thumbnails...
no: Fjerner thumbnails...

en: Close
no: Lukk

en: Close collection
no: Lukk samling

en: Collection Files
no: Samlingsfiler

en: Collection empty
no: Tom samling

en: Collection has been modified.
    Save first?
no: Samlingen er blitt endret.
    Lagre først?

en: Collections
no: Samlinger

en: Collections have been modified.
    Exit anyway?
no: Samlinger er blitt endret.
    Avslutt alikevel?

en: Command Line
no: Kommandolinje

en: Command line
no: Kommandolinje

en: Compare by:
no: Sammenlign ved:

en: Compare to:
no: Sammenlign med:

en: Compare two file sets
no: Sammenlign to sett filer

en: Comparing...
no: Sammenligner...

en: Configure options
no: Endre innstillinger

en: Confirm file delete
no: Bekreft sletting av fil

en: Continue
no: Fortsett

en: Copy
no: Kopier

en: Copy file:
    %s
    to:
no: Kopier fil:
    %s
    til:

en: Copy multiple files to:
no: Kopier mangfoldige filer til:

en: Could not create dir:%s
no: Kunne ikke oprette mappe:%s

en: Could not create directory
no: Kunne ikke opprette mappe

en: Create
no: Oppret

en: Create directory in:
    %s
    named:
no: Lag mappe i:
    %s
    ved navn:

en: Creating GQview dir:%s
no: Opretter GQview mappe:%s

en: Date
no: Dato

en: Delay before image change (seconds):
no: Sekunder før neste bilde vises:

en: Delete
no: Slett

en: Delete failed
no: Sletting mislykktes

en: Delete file
no: Slett fil

en: Delete files
no: Slett filer

en: Dimensions
no: Dimensjoner

en: Directory exists
no: Mappen eksisterer

en: Disable File Filtering
no: Deaktiver fil filtrering

en: Dithering method:
no: Ditheringsmetode:

en: Drop files to compare them.
no: Dra og slipp mapper her for å sammenligne dem.

en: Dropped list includes directories.
no: Denne listen inneholder mapper.

en: Editors
no: Redigerere

en: Empty
no: Tom

en: Enable Delete key
no: Tillat delete-knapp

en: Error copying file
no: Feil ved kopiering av fil

en: Error creating directory
no: Feil ved opprettelse av mappe

en: Error moving file
no: Feil ved flyttning av fil

en: Error renaming file
no: Feil ved omdøping av fil

en: Exit
no: Avslutt

en: Failed to rename %s to %s.
no: Kunne ikke omdøpe %s til %s.

en: Failed to save the collection:
    %s
no: Kunne ikke lagre samlingen:
    %s

en: File deletion failed
no: Sletting av fil mislykktes

en: Filtering
no: Filtrering

en: Find duplicates - GQview
no: Finn dubletter - GQview

en: Find duplicates recursive...
no: Finn dubletter også i mapper...

en: Fit image to window
no: Bilde passer til vindu

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
no: Juster vinduet til bilde når verktøy er flytende/gjemt

en: Float Controls
no: Flytende kontrollpanel

en: GQview - copy
no: GQview - kopier

en: GQview - exit
no: GQview - avslutt

en: GQview - move
no: GQview - flytt

en: GQview - new directory
no: GQview - ny mappe

en: GQview - rename
no: GQview - omdøp

en: GQview Tools
no: GQview værktøy

en: GQview configuration
no: GQview konfigurasjon

en: GQview full screen
no: GQview fullskjerm

en: General
no: Generelt

en: Help - GQview
no: Hjelp - GQview

en: Home
no: Hjem

en: Hyper (best, but slowest)
no: Super (best, men tregest)

en: Image
no: Bilde

en: Include files of type:
no: Inkluder filer av denne typen:

en: Initial directory
no: Startmappe

en: Invalid destination
no: Ugylding destinasjon

en: Invalid directory
no: Ugyldig mappe

en: Invalid file name:
    %s
no: Ugyldig filnavn:
    %s

en: Invalid filename
no: Ugyldig filnavn

en: Leave Zoom at previous setting
no: Bruk forrige zoominnstilling

en: Loading thumbs...
no: Åpner thumbnails...

en: Menu name
no: Menynavn

en: Mouse wheel scrolls image
no: Bruk hjulet på musen til å skifte bilde

en: Move
no: Flytt

en: Move file:
    %s
    to:
no: Flytt filen:
    %s
    til:

en: Move multiple files to:
no: Flytt mangfoldige filer til:

en: Name
no: Navn

en: Nearest (worst, but fastest)
no: Nærmest (dårligst, men hurtigst)

en: New Directory
no: Ny mappe

en: None
no: Ingen

en: On startup, change to this directory:
no: Ved oppstart, begynn i denne mappen:

en: Open
no: Åpne

en: Open collection
no: Åpne samling

en: Open collection from:
no: Åpne samling fra:

en: Overwrite
no: Overskriv

en: Overwrite File
no: Overskriv fil

en: Overwrite collection file:
    %s
no: Overskriv samlingsfil:
    %s

en: Overwrite file
no: Overskriv fil

en: Overwrite file:
     %s
     with:
     %s
no: Overskriv filen:
     %s
     med:
     %s

en: Overwrite file:
    %s
     with:
    %s
no: Overskriv filen:
    %s
     med:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
    by renaming:
    %s
no: Overskriver filen:
    %s
    ved å omdøpe:
    %s

en: Path
no: Mål

en: Place dialogs under mouse
no: Plasser bokser under muspekeren

en: Please select an existing directory
no: Vennligst velg en eksisterende mappe

en: Preload next image
no: Innles neste bilde

en: Purge thumbnails
no: Utrensk thumbnails

en: Purging old thumbnails...
no: Utrensker gamle thumbnails...

en: Quality
no: Kvalitet

en: Quality:
no: Kvalitet:

en: Random
no: Tilfeldig

en: Reading checksums...
no: Leser checksums...

en: Reading dimensions...
no: Leser dimensjoner...

en: Reading similarity data...
no: Leser likhetsdata...

en: Rectangular selection
no: Firkantet markering

en: Refresh file list
no: Oppdater filliste

en: Remember tool state (float/hidden)
no: Husk verktøy tilstand (flytende/gjemt)

en: Remember window positions
no: Husk vinduplasseringer

en: Remove
no: Fjern

en: Rename
no: Omdøp

en: Rename multiple files:
no: Omdøper mangfoldige filer:

en: Rename:
no: Omdøp:

en: Repeat
no: Gjenta

en: Save
no: Lagre

en: Save Failed
no: Lagring mislyktes

en: Save collection
no: Lagre samling

en: Save collection as:
no: Lagre samling som:

en: Select all
no: Velg alle

en: Select none
no: Velg ingen

en: Set zoom 1:1
no: Sett zoom 1:1

en: Show entries that begin with a dot
no: Vis filer som begynner med punktum

en: Show hidden
no: Vis skjulte

en: Similarity
no: Likhet

en: Similarity (high)
no: Likhet (stor)

en: Similarity (low)
no: Likhet (lav)

en: Size
no: Størrelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Skip
no: Hopp over

en: Skip directories
no: Unngå mapper

en: Slide show
no: Bildeserie

en: Slideshow recursive
no: Inkluder mapper i bildeserie

en: Sort
no: Sorter

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
no: Bane og destinasjon er den samme, operasjonen ble avbrutt.

en: Source matches destination
no: Bane er samme som destinasjon

en: Source to copy matches destination
no: Bane til kopiering er samme som destinasjon

en: Source to move matches destination
no: Bane til flytting er samme som destinasjon

en: Specified path:
    %s
    is a directory, collections are files
no: Spesifisert mål:
    %s
    er en mappe, samlinger er filer

en: The current collection is empty, save aborted.
no: Denne samlingen er tom, lagringen ble avbrutt.

en: The directory:
    %s
    already exists.
no: Mappen:
    %s
    eksisterer allerede.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
no: Banen:
    %s
    eksisterer allerde som ei fil.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
no: Dette vil slette alle thumbnails, som
    har blitt lagret på disken, fortsett?

en: Tiles
no: Fliser

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
no: Kan ikke kopiere filen:
    %s
    til seg selv.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
no: Kunne ikke kopiere filen:
    %s
    til:
    %s

en: Unable to create directory:
    %s
no: Kunne ikke opprette mappen:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
no: Kunne ikke slette filen:
     %s
     Fortsett med sletting av mangfoldige filer?

en: Unable to delete file:
    %s
no: Kunne ikke slette fil:
    %s

en: Unable to load:
    %s
no: Kunne ikke åpne:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
no: Kan ikke flytte filen:
    %s
    til seg selv.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
no: Kunne ikke flytte filen:
    %s
    til:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
no: Kunne ikke omdøpe filen:
    %s
     til:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
no: Kunne ikke omdøpe filen:
    %s
    til:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
no: Kunne ikke skrive historieliste til: %s

en: Unsorted
no: Usortert

en: Untitled
no: Intet navn

en: Untitled (%d)
no: Intet navn (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
no: Bruk: gqview [tilvalg] [mål]

en: Use current
no: Bruk nåværende

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
no: Bruk xvpics thumbnails, hvis de finnes

en: View
no: Vis

en: When new image is selected:
no: Når et nytt bilde er valgt:

en: Windows
no: Vinduer

en: Yes
no: Ja

en: Yes to all
no: Ja til alt

en: Zoom (scaling):
no: Zoom (skalering):

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zoom increment:
no: Zoom økning:

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Zoom to original size
no: Zoom til oprinnelig størrelse

en: error saving config file: %s
no: feil ved lagring av konfigurasjonsfil: %s

en: in %s...
no: i %s...

en: in (unknown)...
no: i (ukjent)...

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
no: Ugyldig eller ignorert: %s
    Bruk --help for å vise tilvalg

en: to:
no: til:

en: valid options are:
no: gyldige tilvalg er:
