gtkhtml 0.8 - en to no translation catalogue (367 entries)

en: %s Dictionary
no: %s ordbok

en: ***text***
no: ***tekst***

en: <None>
no: <Ingen>

en: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr></table></td></tr></table></center>
no: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@width@@height@align=top border=0></td></tr></table></td></tr></table></center>

en: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Place your comment here]</td></tr></table></td></tr></table></center>
no: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Plasser din kommentar her]</td></tr></table></td></tr></table></center>

en: @link_begin@<img@alt@@width@@height@@align@ border=@border@@padh@@padv@@src@>@link_end@
no: @link_begin@<img@alt@width@@height@@align@ border=@border@@padh@@padv@@src@>@link_end@

en: A_ddress
no: A_dresse

en: Active Link Color
no: Farge for aktiv lenke

en: Add Keyboard Shortcuts
no: Legg til tastatursnarveier

en: Add Word to
no: Legg til ord i

en: Add Word to Dictionary
no: Legg til ord i ordbok

en: Address
no: Adresse

en: Align
no: Juster

en: Alignment
no: Justering

en: Alignment:
no: Justering:

en: Alphabeta item
no: Alfabetisk oppføring

en: Alphabetical List
no: Alfabetisk liste

en: Apply changes to:
no: Påfør endringer til:

en: Automatic
no: Automatisk

en: Automatically detect links
no: Automatisk gjenkjenning av lenker

en: Background
no: Bakgrunn

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background Image
no: Bakgrunnsbilde

en: Behavior
no: Oppførsel

en: Blue
no: Blå

en: Blue 3D
no: Blå 3D

en: Blue Ink
no: Blått blekk

en: Bold
no: Uthevet

en: Border
no: Kant

en: Border:
no: Kant:

en: Bottom
no: Bunn

en: Bulleted List
no: Punktliste

en: Cannot allocate default font for printing
no: Kan ikke tildele forvalgt skrif for utskrift

en: Cannot execute GNOME Spell control applet
    Try to install GNOME Spell if you don't have it installed.
no: Kan ikke kjøre GNOME stavekontrollapplet
    Prøv å installere GNOME stavekontroll hvis du ikke har gjort det.

en: Caption
no: Topptekst

en: Case _sensitive
no: _Skill mellom store/små bokstaver

en: Cell
no: Celle

en: Cell Style...
no: Stil for celler...

en: Cell contents
no: Celleinnhold

en: Center
no: Senter

en: Center justifies the paragraphs
no: Sentrerer avsnittene

en: Check Word Spelling...
no: Sjekk staving av ord...

en: Check spelling of the document
no: Sjekk staving i dokumentet

en: Click will follow this URL
no: Klikk for å følge denne URLen

en: Click will follow this URL:
no: Klikk for å følge denne URLen:

en: Color
no: Farge

en: Color:
no: Farge:

en: Colors
no: Farger

en: Column
no: Kolonne

en: Column after
no: Kolonnen etter

en: Column before
no: Kolonnen før

en: Column span:
no: kolonnebredde:

en: Columns:
no: Kolonner:

en: Composer Properties
no: Egenskaper for skriving

en: Composer Properties planned
no: Planlagte egenskaper for skriving

en: Configure spell checking
no: Konfigurer stavekontroll

en: Copy
no: Kopier

en: Copy selection to clipboard
no: Kopier utvalget til utklippstavlen

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Could not initialize Bonobo!
no: Kunne ikke initiere Bonobo!

en: Could not load glade file.
no: Kunne ikke lese glade-fil.

en: Cr_ying
no: Gr_åtende

en: Cu_t
no: Klipp u_t

en: Current _Languages
no: Tilgjengelige _språk

en: Cut
no: Klipp ut

en: Cut selection to clipboard
no: Klipp utvalget til utklippstavlen

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Dark header
no: Mørk topptekst

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Document Base
no: Dokumentbasis

en: Document Title
no: Dokumenttittel

en: Don't wrap
no: Ikke bryt

en: Dot item
no: Prikkoppføring

en: Editable
no: Redigerbar

en: Enable
no: Slå på

en: Enable spell checking
no: Bruk stavekontroll

en: Error loading file '%s': %s
no: Feil under lasting av fil «%s»: %s

en: Find
no: Finn

en: Find A Regular Expression
no: Søk etter et vanlig uttrykk

en: Find And Replace
no: Søk og erstatt

en: Find Regular E_xpression...
no: Finn vanlig uttr_ykk...

en: Find Regular Expression
no: Finn vanlig uttrykk

en: Find _Again
no: Finn _igjen

en: Find again
no: Finn igjen

en: Find and Replace
no: Søk og erstatt

en: Fixed Width Font
no: Skrift med fast bredde

en: Fixed width
no: Fast bredde

en: Flat gray
no: Flat grå

en: Follow
no: Følg

en: Font size
no: Skriftstørrelse

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: For printing
no: For utskrift

en: For_mat
no: For_mater

en: Foreground color
no: Forgrunnsfarge

en: Frame
no: Ramme

en: GNOME HTML Editor
no: GNOME HTML-redigering

en: GNOME HTML Editor Control
no: Kontroll for GNOME HTML-redigering

en: GNOME HTML Editor Factory
no: GNOME HTML-redigering factory

en: Grab keys
no: Hent taster

en: Green
no: Grønn

en: GtkHTML Editor Control
no: Redigerings-kontroll for GtkHTML

en: GtkHTML Editor Test Container
no: Testkontainer for GtkHTML-redigering

en: GtkHTML Test
no: GtkHTML-test

en: GtkHTML Test Application
no: Test-applikasjon for GtkHTML

en: Header
no: Tittel

en: Header 1
no: Tittel 1

en: Header 2
no: Tittel 2

en: Header 3
no: Tittel 3

en: Header 4
no: Tittel 4

en: Header 5
no: Tittel 5

en: Header 6
no: Tittel 6

en: Header _1
no: Tittel _1

en: Header _2
no: Tittel _2

en: Header _3
no: Tittel _3

en: Header _4
no: Tittel _4

en: Header _5
no: Tittel _5

en: Header _6
no: Tittel _6

en: Height:
no: Høyde:

en: Horizontal alignment:
no: Horisontal justering:

en: Horizontal:
no: Horisontal:

en: Ignore Misspelled Word
no: Ignorer feilstavede ord

en: Image
no: Bilde

en: Image Style...
no: Stil for bilde...

en: Image frame
no: Bilderamme

en: Indent
no: Innrykk

en: Indents the paragraphs less
no: Mindre innrykk for avsnitt

en: Indents the paragraphs more
no: Større innrykk for avsnittene

en: Information
no: Informasjon

en: Input Methods
no: Inndatametoder

en: Insert
no: Sett inn

en: Insert Crying smiley into document...
no: Sett inn gråtende smilefjes i dokumentet...

en: Insert Frown smiley into document...
no: Sett inn smilefjes i dokumentet...

en: Insert HTML file into document...
no: Sett inn HTML-fil i dokumentet...

en: Insert HTML link into document...
no: Sett inn HTML-lenke i dokumentet...

en: Insert HTML template into document...
no: Sett inn HTML-mal i dokumentet...

en: Insert Indifferent smiley into document...
no: Sett inn likegyldig smilefjes i dokumentet...

en: Insert Laughing smiley into document...
no: Sett smilefjes som ler i dokumentet...

en: Insert Lick smiley into document...
no: Sett inn slikkende smilefjes i dokumentet...

en: Insert Oh no! smiley into document...
no: Sett inn smilefjes som sier «Å nei» i dokumentet...

en: Insert Smile smiley into document...
no: Sett inn smilende smilefjes i dokumentet...

en: Insert Surprised smiley into document...
no: Sett inn overrasket smilefjes i dokumentet...

en: Insert Undecided smiley into document...
no: Sett inn ubestemt smilefjes i dokumentet...

en: Insert Wink smiley into document...
no: Sett inn blunkende smilefjes i dokumentet...

en: Insert image into document...
no: Sett inn bilde i dokumentet...

en: Insert link
no: Sett inn lenke

en: Insert rule into document...
no: Sett inn regel i dokumentet...

en: Insert table into document...
no: Sett inn tabell i dokumentet...

en: Insert text file into document...
no: Sett inn tekstfil i dokumentet...

en: Insert: HTML File
no: Sett inn: HTML-fil

en: Insert: Text File
no: Sett inn: Tekstfil

en: Italic
no: Kursiv

en: Keyboard Shortcuts
no: Tastatursnarveier

en: Labels
no: Etiketter

en: Left
no: Venstre

en: Left align
no: Venstrejuster

en: Left justifies the paragraphs
no: Venstrejusterer avsnittene

en: Length:
no: Lengde:

en: Li_ck
no: Sli_kk

en: Link
no: Lenke

en: Link Style...
no: Stil for lenke...

en: Link insert
no: Sett inn lenke

en: Link properties
no: Egenskaper for lenke

en: Link text
no: Tekst i lenke

en: Location
no: Lokasjon

en: Make the current Paragraph style Normal
no: Bruk Normal som stil for avsnitt

en: Make the current Paragraph style Preformat
no: Bruk Preformat som stil for dette avsnittet

en: Make the current paragraph a bulleted list
no: Gjør dette avsnittet om til en punktliste

en: Make the current paragraph a list with roman numerals
no: Gjør dette avsnittet om til en liste med romerske tall

en: Make the current paragraph a numbered list
no: Gjør dette avsnittet om til en nummerert liste

en: Make the current paragraph an H1 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H1 tittel

en: Make the current paragraph an H2 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H2 tittel

en: Make the current paragraph an H3 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H3 tittel

en: Make the current paragraph an H4 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H4 tittel

en: Make the current paragraph an H5 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H5 tittel

en: Make the current paragraph an H6 header
no: Gjør dette avsnittet om til en H6 tittel

en: Make the current paragraph an address
no: Gjør dette avsnittet om til en adresse

en: Make the current paragraph an alphabetical list
no: Gjør dette avsnittet om til en alfabetisk liste

en: Makes the text bold
no: Gjør teksten fet

en: Makes the text italic
no: Gjør teksten kursiv

en: Middle
no: Midt på

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: New Link Color
no: Farge for ny lenke

en: New shortcut:
no: Ny snarvei:

en: No image selected
no: Ingen bilder valgt

en: None
no: Ingen

en: Note
no: Merknad

en: Number item
no: Talloppføring

en: Numbered List
no: Nummerert liste

en: Numbered _List
no: Nummerert _liste

en: Oh _no!
no: Å nei!

en: On screen
no: På skjermen

en: Open file...
no: Åpne fil...

en: Orange
no: Oransje

en: Other
no: Annet

en: Other...
no: Annen...

en: Padding
no: Fyll

en: Padding:
no: Fyll:

en: Page
no: Side

en: Page Style...
no: Stil for side...

en: Paragraph
no: Avsnitt

en: Paragraph Style...
no: Stil for avsnitt...

en: Paste
no: Lim inn

en: Paste Quotation
no: Lim inn sitat

en: Paste _Quotation
no: Lim inn _sitat

en: Paste from clipboard
no: Lim inn fra utklippstavlen

en: Paste the clipboard
no: Lim inn utklippstavlen

en: Paste the clipboard as a quotation
no: Lim inn utklippstavlen som sitat

en: Percent
no: Prosent

en: Percent %
no: Prosent %

en: Perforated Paper
no: Perforert papir

en: Pixels
no: Piksler

en: Pixmap:
no: Bilde:

en: Place your text here
no: Plasser din tekst her

en: Plain
no: Vanlig

en: Points
no: Punkter

en: Preformat
no: Preformater

en: Print pre_view
no: Forhånds_visning

en: Print preview
no: Forhåndsvisning

en: Properties
no: Egenskaper

en: Purple
no: Purpur

en: Rectangles
no: Rektangler

en: Red
no: Rød

en: Redo
no: Gjenopprett

en: Redo previously undone change
no: Gjenopprett tidligere angret endring

en: Redo the undone action
no: Gjenopprett angret handling

en: Reload the page
no: Les siden på nytt

en: Remove link
no: Fjern lenke

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace confirmation
no: Erstatt bekreftelse

en: Replace:
no: Erstatt:

en: Reset
no: Nullstill

en: Right
no: Høyre

en: Right align
no: Høyrejuster

en: Right justifies the paragraphs
no: Høyrejusterer avsnittene

en: Roman List
no: Romersk liste

en: Roman Numeral List
no: Liste med romerske tall

en: Roman item
no: Romersk oppføring

en: Row
no: Rad

en: Row above
no: Raden over

en: Row below
no: Raden under

en: Row span:
no: Radbredde:

en: Rows:
no: Rader:

en: Rule
no: Regel

en: Rule Style...
no: Stil for linjal...

en: Sample
no: Eksempel

en: Save file as...
no: Lagre fil som...

en: Scope
no: Område

en: Search _backward
no: Søk _bakover

en: Select HTML fixed width font
no: Velg skrifttype med fast bredde for HTML

en: Select HTML fixed width font for printing
no: Velg skrifttype med fast bredde for HTML

en: Select HTML variable width font
no: Velg variabel bredde for skrifttype i HTML

en: Select HTML variable width font for printing
no: Velg variabel bredde for skrifttype i HTML

en: Select _All
no: Velg _alt

en: Select the entire contents of the document
no: Velg hele innholdet i dokumentet

en: Shaded
no: Skyggelagt

en: Shortcuts _type:
no: _Type snarvei:

en: Show animated images
no: Vis animerte bilder

en: Size
no: Størrelse

en: Spacing
no: Mellomrom

en: Spacing:
no: Mellomrom:

en: Spell checker
no: Stavekontroll

en: Spelling Error Color
no: Farge for stavefeil

en: Strikeout
no: Gjennomstreket

en: Strikes out the text
no: Uthever teksten

en: Style
no: Stil

en: Style:
no: Stil:

en: Su_perscript
no: Su_perskript

en: Su_rprised
no: Ove_rrasket

en: Submit Query
no: Send spørring

en: Subs_cript
no: Subs_kript

en: Subscript
no: Subskript

en: Superscript
no: Superskript

en: Table
no: Tabell

en: Table Insert
no: Sett inn tabell

en: Table Style...
no: Stil for tabell...

en: Table delete
no: Slett tabell

en: Table insert
no: Sett inn tabell

en: Target Base
no: Målbasis

en: Te_mplate...
no: _Mal...

en: Te_xt file...
no: Te_kstfil...

en: Template
no: Mal

en: Text
no: Tekst

en: Text Style...
no: Stil for tekst...

en: The Monospace font to use for typewriter text
no: Skrift med fast bredde som skal brukes for skrivemaskintekst

en: The base URL for relative references
no: Basis-URL for relative referanser

en: The base URL of the targe frame
no: Basis-URL for målrammen

en: The color of active link elements
no: Farge for aktive lenkeelementer

en: The color of new link elements
no: Farge for nye lenkeelementer

en: The color of the spelling error markers
no: Farge for markering av stavefeil

en: The color of visited link elements
no: Farge for besøkte lenkeelementer

en: The editted cell was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert celle er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted image was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert bilde er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted link was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert lenke er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted paragraph was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert avsnitt er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted rule was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert regel er fjernet fra dokumenetet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted table was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert tabell er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The editted text was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
no: Redigert tekst er fjernet fra dokumentet.
    Kan ikke bruke dine endringer.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
no: Dette er en prøve...testing en - to - tre.

en: The title of the current document
no: Tittel for aktivt dokument

en: Thickness:
no: Tykkhet:

en: This is sample text, designed to show you how text would flow around this image if you insert the image into your message.
no: Dette er eksempeltekst. Denne skal vise deg hvordan teksten flyter rundt dette bildet hvis du setter inn bildet i meldingen.

en: Toggle typewriter font style
no: Slå av/på skrivemaskin stil for skrifttype

en: Top
no: Topp

en: Typewriter
no: Skrivemaskin

en: Underline
no: Understreket

en: Underlines the text
no: Understreker teksten

en: Undo
no: Angre

en: Undo previous changes
no: Angre forrige endringer

en: Undo the last action
no: Angre forrige handling

en: Unindent
no: Fjern innrykk

en: Variable width
no: Variabel bredde

en: Vertical:
no: vertikal:

en: Visited Link Color
no: Farge for besøkt lenke

en: Whether the html can be edited
no: Om HTML-koden kan redigeres

en: Width:
no: Bredde:

en: With:
no: Bredde:

en: Wrap
no: Bryt

en: Wrapping:
no: Bryting:

en: Yellow
no: Gul

en: Yellow, flowers
no: Gul, blomster

en: _Add
no: _Legg til

en: _Alignment
no: _Justering

en: _Alphabetical List
no: _Alfabetisk liste

en: _Backward
no: _Bakover

en: _Bold
no: _Uthevet

en: _Bulleted List
no: _Punktliste

en: _Center
no: _Senter

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Decrease Indent
no: _Mindre innrykk

en: _Delete
no: _Slett

en: _Edit
no: _Rediger

en: _Find...
no: _Finn...

en: _Font Size
no: Skri_fttypestørrelse

en: _Frown
no: _Rynk

en: _HTML file...
no: _HTML-fil...

en: _Heading
no: _Tittel

en: _Image...
no: B_ilde...

en: _Increase Indent
no: Øk _innrykk

en: _Indifferent
no: L_ikegyldig

en: _Insert
no: Sett _inn

en: _Italic
no: Kurs_iv

en: _Laughing
no: _Leende

en: _Left
no: _Venstre

en: _Link...
no: _Lenke...

en: _Page...
no: _Side...

en: _Paragraph...
no: _Avsnitt...

en: _Paste
no: _Lim inn

en: _Plain text
no: _Vanlig tekst

en: _Preformat
no: _Preformater

en: _Redo
no: Gjenopp_rett

en: _Refresh
no: _Oppdater

en: _Replace...
no: E_rstatt...

en: _Right
no: Høy_re

en: _Roman Numeral List
no: Liste med _romerske tall

en: _Rule...
no: _Regel...

en: _Smile
no: _Smil

en: _Smiley
no: _Smilefjes

en: _Spell Check Document...
no: _Sjekk staving i dokumentet...

en: _Strikeout
no: _Gjennomstreket

en: _Style
no: _Stil

en: _Table...
no: _Tabell...

en: _Text...
no: _Tekst...

en: _Undecided
no: _Ubestemt

en: _Underline
no: _Understreket

en: _Undo
no: An_gre

en: _Wink
no: _Blunk

en: _Wrap Lines
no: _Bryt linjer
