libgnome 2.5.0 - en to no translation catalogue (218 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
no: En liste med navn for de første arbeidsområdene i vindushåndtereren.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
no: Multipliserer for aksellerasjon av musbevegelse. En verdi på -1 er forvalgt for systemet.

en: Allow postponing of breaks
no: Tillat utsetting av pauser

en: App ID
no: App-ID

en: App version
no: Versjon av applikasjon

en: Application options
no: Applikasjonsalternativer

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
no: Argument som brukes til å kjøre programmer definert av «exec»-nøkkelen i terminalen.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
no: Basisnavn på forvalgt tema som brukes av gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
no: Pip når en endringstast trykkes ned

en: Bonobo Support
no: Bonobo støtte

en: Bonobo activation Support
no: Bonobo aktiveringsstøtte

en: Break time
no: Pausetid

en: Browser needs terminal
no: Nettleser trenger terminal

en: Browser understands remote
no: Nettleser forstår eksterne kommandoer

en: Can Change Accels
no: Kan endre akselleratorer

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
no: Kan ikke finne en terminal, bruker xterm selv om den kanskje ikke virker

en: Choose menu item
no: Velg menyoppføring

en: Click on command button
no: Klikk på kommandoknapp

en: Color Shading Type
no: Type skyggelegging av farger

en: Configuration prefix where GNOME was installed
no: Prefiks hvor GNOME konfigurasjonsfiler er installert

en: Configuration prefix where this application was installed
no: Prefiks for konfigurasjonsfiler for denne applikasjonen

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
no: Kunne ikke opprette gnome akselleratorkatalog «%s»: %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
no: Kunn ikke opprette per-bruker gnome konfigurasjonskatalog «%s»: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
no: Kunne ikke sette modus 0700 på privat brukerspesifikk konfigurasjonskatalog «%s»: %s

en: Create Directories
no: Lag kataloger

en: Create standard GNOME directories on startup
no: Opprett standard GNOME kataloger ved oppstart

en: Cursor Blink
no: Markørblinking

en: Cursor Blink Time
no: Tid for markørblinking

en: Cursor font
no: Skrift for markør

en: Cursor size
no: Markørstørrelse

en: Cursor theme
no: Tema for markør

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
no: Navn på markørtema. Brukes kun av X-tjenere som støtter Xcursor, slik som XFree86 4.3 og senere. Denne verdien videresendes kun til X-tjeneren ved oppstart av en sesjon, så den har ingen effekt før ved neste innlogging hvis den endres i en sesjon.

en: Data prefix where GNOME was installed
no: Prefiks hvor datafiler for GNOME er installert

en: Data prefix where this application was installed
no: Prefiks for data for denne applikasjonen

en: Default browser
no: Forvalgt nettleser

en: Default browser for all URLs
no: Forvalgt nettleser for alle URLer

en: Default font
no: Forvalgt skrift

en: Default help viewer
no: Forvalgt hjelpleser

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
no: Bestemmer hvordan bildet satt av wallpaper_filename skal rendres. Mulige verdier er «none», «wallpaper», «centered», «scaled» og «stretched».

en: Disable all external thumbnailers
no: Deaktiver alle eksterne miniatyrfunksjoner

en: Disable command line
no: Deaktiver kommandolinjen

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
no: Deaktiver hvis to taster trykkes ned samtidig.

en: Disable print setup
no: Dekativer skriveroppsett

en: Disable printing
no: Deaktiver utskrift

en: Disable saving files to disk
no: Deaktiver lagring av filer til disk

en: Disable sound server usage
no: Slå av bruk av lydtjener

en: Distance before a drag is started
no: Avstand før en dra-operasjon startes

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
no: Avstand i piksler som pekeren må bevege seg før aksellerert musbevegelse aktiveres. -1 er systemets forvalgte verdi.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
no: Ikke godta en tast som nedtrykket før den holdes minst @delay millisekunder

en: Double Click Time
no: Tid for dobbeltklikk

en: Drag Threshold
no: Terskel for dra-operasjon

en: Draw Desktop Background
no: Tegn skrivebordsbakgrunn

en: Dynamic modules to load
no: Dynamiske moduler som skal lastes

en: Enable Accessibility
no: Aktiver tilgjengelighet

en: Enable Animations
no: Aktiver animasjoner

en: Enable ESD
no: Aktiver ESD

en: Enable Sound
no: Aktiver lyd

en: Enable sound on startup
no: Aktiver lyd ved oppstart

en: Enable sound server startup.
no: Aktiver oppstart av lydtjener.

en: Enable sound server usage
no: Slå på bruk av lydtjener

en: Error message
no: Feilmelding

en: Error showing url: %s
no: Feil under visning av URL: %s

en: Exec Arguments
no: Kjøringsflagg

en: Extra Moniker factory
no: Ekstra moniker factory

en: Fallback window manager
no: Reserve-vindushåndterer

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
no: Reserve-vindushåndterer hvis brukerens vindushåndterer ikke kan finnes

en: File Icon Theme
no: Ikontema for fil

en: File name of the bell sound to be played
no: Filnavn for lyd for tastaturpip som skal spilles

en: File to use for the background image
no: Fil som skal brukes som bakgrunnsbilde

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
no: Skriftnavn for markøren. Hvis denne ikke er satt brukes forvalgt skrift. Denne verdien videresendes kun til X-tjeneren ved oppstart av en sesjon, så den har ingen effekt før ved neste innlogging hvis den endres i en sesjon.

en: GNOME App Datadir
no: GNOME app datadir

en: GNOME App Libdir
no: GNOME app libdir

en: GNOME App Prefix
no: GNOME app prefiks

en: GNOME App Sysconfdir
no: GNOME app sysconfdir

en: GNOME Datadir
no: GNOME datadir

en: GNOME GConf Support
no: GNOME GConf støtte

en: GNOME Libdir
no: GNOME libdir

en: GNOME Library
no: GNOME bibliotek

en: GNOME Prefix
no: GNOME prefiks

en: GNOME Sysconfdir
no: GNOME sysconfdir

en: GNOME Virtual Filesystem
no: GNOME virtuelt filsystem

en: GNOME path
no: GNOME sti

en: GTK IM Preedit Style
no: GTK IM forhåndsredigeringsstil

en: GTK IM Status Style
no: GTK IM statusstil

en: Gtk+ Theme
no: Gtk+-tema

en: HOSTNAME:PORT
no: VERTSNAVN:PORT

en: Have GNOME draw the desktop background
no: La GNOME tegne skrivebordsbakgrunnen

en: Help document %s/%s not found
no: Hjelpdokument %s/%s ble ikke funnet

en: Help options
no: Hjelp-alternativ

en: Help viewer needs terminal
no: Hjelpleser krever terminal

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
no: Uthever pekerens nåværende plassering når Ctrl-tasten trykkes ned og slippes

en: Host:port on which the sound server to use is running
no: Vert:port hvor lydtjeneren som skal brukes kjører

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
no: Antall millisekunder det tar å gå fra 0 til maksimal hastighet

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
no: Antall millisekunder ventetid før taster for musbevegelse begynner å virke

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
no: Antall piksler per sekund i bevegelse ved maksimal hastighet

en: How to connect to esd
no: Hvordan koble til esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
no: Hvordan bakgrunnsfargen skal skyggelegges. Mulige verdier er «horizontal-gradient», «vertical-gradient» og «solid»

en: Human readable name
no: Lesbart navn

en: Human readable name of this application
no: Lebart navn for denne applikasjonen

en: ID string to use for this application
no: ID-streng som skal brukes for denne applikasjonen

en: Icon Theme
no: Ikontema

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
no: Ikontema som skal brukes for panelet, nautilus etc.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
no: Ignorer flere tastetrykk med samme tast innen @delay millisekunder

en: Informational message
no: Informative melding

en: Key %s not found in configuration
no: Nøkkel %s ble ikke funnet i konfigurasjonen

en: Keyboard Bell Custom Filename
no: Filnavn for egendefinert tastaturpip

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
no: Venstre eller øverste farge ved tegning av gradienter, eller den helfylte fargen.

en: Length of a double click
no: Lengde på et dobbeltklikk

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
no: Lengde på blinksyklus for markør i millisekunder

en: Library prefix where GNOME was installed
no: Prefiks hvor GNOME-bibilotekene er installert

en: Library prefix where this application was installed
no: Prefiks for biblioteker for denne applikasjonen

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
no: Liste over applikasjoner med hjelpende teknologi som skal startes ved innlogging til GNOME skrivebordet

en: Locate Pointer
no: Lokaliser peker

en: Log in
no: Logg inn

en: Log out
no: Logg ut

en: MODULE1,MODULE2,...
no: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
no: Menylinjen kan tas av

en: Menus Have Icons
no: Menyer har ikoner

en: Menus Have Tearoff
no: Menyer har avrivingskant

en: Miscellaneous message
no: Melding for forskjellig

en: Module for GtkFileChooser
no: Modul for GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
no: Modul som skal brukes som filsystemmodell for GtkFileChooser-komponenten. Mulige verdier er «gnome-vfs» og «gtk+».

en: Monospace font
no: Skrift med lik tegnavstand

en: Motion Threshold
no: Bevegelsesterskel

en: Mouse button orientation
no: Orientering for musknapper

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
no: Navn på en skrift med lik tegnavstand for bruk i f.eks. terminaler.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
no: Navn på forhåndsredigeringsstil for inndatametode som brukes av gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
no: Navn på statusstil for inndatametode som brukes av gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
no: Navn på forvalgt skrift som brukes av gtk+.

en: Names of the workspaces
no: Navn på arbeidsområder

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
no: Antall minutter med skriving før pausemodus starter.

en: Number of minutes that the typing break should last.
no: Antall minutter skrivepausen skal vare.

en: Opacity with which to draw the background picture
no: Ugjennomsiktighet for tegning av bakgrunnsbildet

en: Path in which to look for installed files
no: Sti hvor det skal letes etter installerte filer

en: Picture Filename
no: Filnavn for bilde

en: Picture Opacity
no: Ugjennomsiktighet for bildet

en: Picture Options
no: Alternativer for bilde

en: Popt Context
no: Popt-kontekst

en: Popt Flags
no: Popt flagg

en: Popt Table
no: Popt-tabell

en: Prefix where GNOME was installed
no: Prefiks hvor GNOME er installert

en: Prefix where this application was installed
no: Prefiks hvor denne applikasjonen er installert

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
no: Forhindre bruker fra å aksessere terminalen eller oppgi en kommandolinje som skal kjøres. Dette vil for eksempel deaktivere tilgang til panelets «Kjør applikasjon»-dialog.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all application's "Print Setup" dialogs.
no: Hindre at bruker endrer innstillinger for skrivere. Dette vil for eksempel deaktivere tilgang til «Skriveroppsett»-dialoger i alle applikasjoner.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all application's "Print" dialogs.
no: Hindre at bruker skriver ut dokumenter. Dette vil for eksempel deaktivere tilgang til «Skriv ut»-dialogene i alle applikasjoner.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all application's "Save as" dialogs.
no: Hindre at bruker lagrer filer til disk. Dette vil for eksempel deaktivere «Lagre som»-dialogen i alle applikasjoner.

en: Primary Color
no: Primærfarge

en: Question dialog
no: Spørsmålsdialog

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
no: Høyre eller nedre farge ved tegning av gradienter. Ikke brukt for helfylt farge.

en: Secondary Color
no: Sekundærfarge

en: Select check box
no: Kryss av i avkrysningsboks

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
no: Sett til sann for å deaktivere alle eksterne programmer for miniatyrer, uavhengig av om de er individuelt aktive eller ikke.

en: Single Click
no: Enkeltklikk

en: Single click to open icons
no: Enkeltklikk for å aktivere ikoner

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
no: Størrelse på markøren referert av «cursor_theme». Denne verdien videresendes kun til X-tjeneren ved oppstart av en sesjon, så den har ingen effekt før ved neste innlogging hvis den endres i en sesjon.

en: Sounds for events
no: Lyder for hendelser

en: Startup Assistive Technology Applications
no: Oppstart av applikasjoner med hjelpende teknologi

en: Status Bar on Right
no: Statuslinje til høyre

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
no: Bytt høyre og venstre musknapp for venstrehendte mus

en: System events
no: Systemhendelser

en: Terminal application
no: Terminal-applikasjon

en: Terminal program to use when starting applications that require one
no: Terminalprogram som skal brukes ved oppstart av programmer som krever det

en: The default action does not support this protocol.
no: Forvalgt handling støtter ikke denne protokollen.

en: The flags to use for popt
no: Flagg som skal brukes for popt

en: The number of workspaces
no: Antall arbeidsområder

en: The number of workspaces the window manager should use
no: Antall arbeidsområder vindushåntereren skal bruke

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
no: Popt-kontekst peker som brukes av GnomeProgram

en: The specified location is invalid.
no: Spesifisert lokasjon er ugyldig.

en: The table of options for popt
no: Tabell med alternativer for popt

en: Theme used for displaying file icons
no: Tema som brukes for å vise filikoner

en: There is no default action associated with this location.
no: Det finnes ingen forvalgt handling asossiert med denne lokasjonen.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
no: Det oppsto en feil under oppstart av forvalgt handlingskommando assosiert med denne lokasjonen.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
no: Det oppsto en feil under lesing av forvalgt handlingskommando assosiert med denne lokasjonen.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
no: Dette spesifiserer størrelse på ikoner som vises i verktøylinjer

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
no: For mange aliasnivåer for et lokale, kan indikere en løkke

en: Toolbar Detachable
no: Verktøylinjen kan tas av

en: Toolbar Icon Size
no: Ikonstørrelse for verktøylinjen

en: Toolbar Style
no: Stil for verktøylinjen

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
no: Stil for verktøylinje. Gyldige verdier er «both», «both_horiz», «icon» og «text»

en: Type time
no: Skrivetid

en: Unable to find doc_id %s in the help path
no: Kan ikke finne doc_id %s i hjelpstien

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
no: Kan ikke finne GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domene

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
no: Kan ikke finne GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domene.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
no: Kan ikke finne hjelpfiler i %s eller %s. Vennligst sjekk din installasjon

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
no: Kan ikke vise hjelp ettersom %s ikke er en katalog. Vennligst sjekk din installasjon.

en: Unknown error code: %d
no: Ukjent feilkode: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
no: Ukjent intern feil under visning av denne lokasjonen.

en: Unknown type
no: Ukjent type

en: Use Custom Font
no: Bruk egendefinert skrift.

en: User interface events
no: Hendelser angående brukergrensesnittet

en: User window manager
no: Brukers vindushåndterer

en: Version of this application
no: Versjon for denne applikasjonen

en: Warning message
no: Varselmelding

en: Whether Applications should have accessibility support
no: Om applikasjoner skal ha støtte for tilgjengelighet

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
no: Om animasjoner skal vises. Merk: Dette er en global nøkkel. Den endrer oppførsel for vindushåndtereren, panelet etc.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
no: Om menyer skal vise et ikon ved siden av en menyoppføring

en: Whether menus should have a tearoff
no: Om menyer skal kunne rives løs

en: Whether or not keyboard locking is enabled
no: Om låsing av tastaturet er aktivert

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
no: Om låsing av tastaturet er aktivert.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
no: Om skrivepausen kan utsettes eller ikke.

en: Whether the cursor should blink
no: Om markøren skal blinke

en: Whether the default browser needs a terminal to run
no: Om forvalgt leser trenger en terminal for å kjøre

en: Whether the default browser understands netscape remote
no: Om forvalgt leser forstår netscape remote-protokollen

en: Whether the default help viewer accepts URLs
no: Om forvalgt hjelpleser godtar URL'er

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
no: Om forvalgt hjelpleser trenger en terminal for å kjøre

en: Whether the user can detach menubars and move them around
no: Om bruke kan ta løs menylinjer og flytte dem rundt

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
no: Om bruker kan ta løs verktøylinjer og flytte dem rundt

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
no: Om bruker kan oppgi en aksellerator dynamisk når en ny meny vises

en: Whether to display a status bar meter on the right
no: Om statuslinje skal vises til høyre

en: Whether to play sounds on user events.
no: Om lyder skal spilles av ved brukerhendelser.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
no: Om en skal bruke en egendefinert skrift i gtk+-applikasjoner.

en: Window manager to try first
no: Vindushåndterer som skal prøves først

en: config indirect moniker
no: config indirekt moniker

en: how long to accelerate in milliseconds
no: Lengde på aksellerasjon i millisekunder

en: initial delay in milliseconds
no: initiell pause i millisekunder

en: minimum interval in milliseconds
no: minste intervall i millisekunder

en: pixels per seconds
no: piksler per sekund

en: possible values are "on", "off", and "custom".
no: mulige verdier er «on», «off» og «custom».
