libgnomeui 2.5.0 - en to no translation catalogue (298 entries)

en:   - OK? (yes or no)
no:   - OK? (ja eller nei)

en:  (press return)
no:  (trykk linjeskift)

en:  (yes or no)
no:  (ja eller nei)

en:  domain %s
no:  domene %s

en: A logo for the about box
no: En logo for Om-dialogen

en: A preview of the image currently specified
no: En forhåndsvisning av spesifisert bilde

en: A single author entry
no: En enkelt forfatteroppføring

en: A single documenter entry
no: En enkelt dokumentasjonsoppføring

en: About
no: Om

en: About %s
no: Om %s

en: About this application
no: Om denne applikasjonen

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
no: En feil oppsto under forsøk på å starte opp forvalgt nettleser.
    Vennligst sjekk om innstillingene i «Foretrukne applikasjoner» er riktige.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
no: En feil oppsto under lasting eller lagring av konfigurasjonsinformasjon for %s. Noen av innstillingene virker kanskje ikke riktig.

en: App ID
no: App-ID

en: Authentication Required
no: Autentisering kreves

en: Author entry
no: Forfatteroppføring

en: Authors
no: Forfattere

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color
no: Bakgrunnsfarge

en: Background color as a GdkColor
no: Bakgrunnsfarge som en GdkColor

en: Background color is set
no: Bakgrunnsfarge er satt

en: Background color set
no: Bakgrunnsfarge satt

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browse Dialog Title
no: Tittel for filvelgerdialogen

en: Bulleted List
no: Punktmerket liste

en: C_lear
no: _Slett

en: C_redits
no: Bid_ragsytere

en: Calendar
no: Kalender

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
no: Kan ikke finne en hbox, med vanlig filutvalg

en: Cancel Logout
no: Avbryt utlogging

en: Child Item 1
no: Avkom-oppføring 1

en: Child Item 2
no: Avkom-oppføring 2

en: Clear the selection
no: Slett utvalget

en: Close the current file
no: Lukk aktiv fil

en: Close the current window
no: Lukk aktivt vindu

en: Color used to draw the link
no: Farge brukt til å tegne lenken

en: Comments about the program
no: Kommentarer om programmet

en: Comments string
no: Kommentarstreng

en: Configure the application
no: Konfigurer applikasjonen

en: Copy the selection
no: Kopier utvalget

en: Copyright information for the program
no: Informasjon om opphavsrett for programmet

en: Copyright string
no: Informasjon om opphavsrett

en: Create New _Window
no: Opprett nytt _vindu

en: Create a new window
no: Opprett et nytt vindu

en: Create a progress widget.
no: Opprett et nytt fremgangswidget.

en: Create a status widget.
no: Opprett et statuswidget.

en: Credits
no: Bidragsytere

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
no: Takk til forfattere. Denne strengen bør også merkes som oversettbar

en: Cu_t
no: Klipp u_t

en: Cut the selection
no: Klipp ut utvalget

en: Date
no: Dato

en: DateEdit Flags
no: DateEdit flagg

en: Default Path
no: Forvalgt sti

en: Default path for the Browse file window.
no: Forvalgt sti for filvelgerdialogen.

en: Directory Entry
no: Katalogoppføring

en: Directory that will be searched for icons.
no: Katalog som gjennomsøkes etter ikoner.

en: Disable Crash Dialog
no: Deaktiver krasjdialog

en: Disable connection to session manager
no: Fjern forbindelse til sesjonsbehandler

en: Do Preview
no: Forhåndsvis

en: Documented by
no: Dokumentert av

en: Documenter entry
no: Dokumentasjonsoppføring

en: Documenters
no: Forfattere av dokumentasjon

en: ERROR:
no: FEIL:

en: End World Hunger
no: End world hunger

en: End the current game
no: Avslutt aktivt spill

en: Error
no: Feil

en: Fi_les
no: Fi_ler

en: Fi_les/
no: Fi_ler/

en: Filename
no: Filnavn

en: Filename that should be displayed in the file entry.
no: Filnavn som skal vises i filoppføringen.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
no: Filnavn som skal vises i ikonoppføringen.

en: Find Ne_xt
no: Finn nes_te

en: Flags for how DateEdit looks
no: Flagg for hvordanm DateEdit ser ut

en: Font
no: Skrift

en: Font name
no: Navn på skrift

en: Font size for label
no: Skrifftypestørrelse for etikett

en: Font size for label in font info mode
no: Skrifttypestørrelse for etikett i infomodus for skrifftype

en: Foreground color of the title
no: Forgrunnsfarge for tittel

en: Foreground color of the title as a GdkColor
no: Forgrunnsfarge for tittel som GdkColor

en: Foreground color of the title is set
no: Forgrunnsfarge for tittel er satt

en: GNOME GConf UI Support
no: GNOME GConf UI-støtte

en: GNOME GUI Library
no: GNOME GUI-bibliotek

en: GTK entry
no: GTK-felt

en: Get a hint for your next move
no: Gi et hint for ditt neste trekk

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
no: GnomeEntry som filoppføringen bruker til å oppgi filnavn. Du kan bruke denne egenskapen til å hente GnomeEntry hvis du trenger å endre det eller spørre på noen av dens parametere.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
no: GnomeIconSelection: «%s» eksisterer ikke eller er ikke en katalog

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
no: GnomeIconSelection: kunne ikke åpne katalog «%s»

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
no: GtkEntry som filoppføringen bruker for å oppgi filnavn. Du kan bruke denne egenskapen til å hente GtkEntry hvis du trenger å endre den eller spørre på noen av dens parametere.

en: Has Progress
no: Har fremgang

en: Has Status
no: Har status

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
no: Her skal du skrive inn navnet på katalogen hvor ikonbildene er lokalisert.

en: Hint for item 1
no: Hint for oppføring 1

en: Hint for item 2
no: Hint for oppføring 2

en: History ID
no: Historikk-ID

en: History id
no: Historikk-id

en: Icon Selector
no: Ikonvalg

en: Icon path
no: Ikonsti

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
no: Ikonvelgerdialog. Du kan bruke denne egenskapen for å finne GtkDialog hvis du trenger å endre eller spørre på noen av egenskapene.

en: Icon selection dialog
no: Dialog for ikonvalg

en: Icon selector
no: Ikonvalg

en: Icons Only
no: Kun ikoner

en: Image Preview
no: Forhåndsvisning av bilde

en: Indent
no: Indenter

en: Information
no: Informasjon

en: Initial Time
no: Opprinnelig tid

en: Interactivity
no: Interaktivitet

en: Level of user activity required.
no: Nivå for brukeraktivitet som kreves.

en: Link color
no: Lenkefarge

en: List of authors of the programs
no: Liste over programmets programmerere

en: List of people documenting the program
no: Liste over forfattere av dokumentasjon til programmet

en: Loading Icons...
no: Laster ikoner...

en: Logo Background Color
no: Bakgrunnsfarge for logo

en: Logo Background color
no: Bakgrunnsfarge for logo

en: Logo Background color as a GdkColor
no: Bakgrunnsfarge for logo som en GdkColor

en: Logo Background color is set
no: Bakgrunnsfarge for logo er satt

en: Logo Background color set
no: Bakgrunnsfarge for logo satt

en: Logo image
no: Logobilde

en: Lower Hour
no: Laveste tid

en: Lower hour in the time popup selector
no: Laveste timetall i velgeren

en: Message
no: Beskjed

en: Mode
no: Modus

en: Modify the file's properties
no: Modifiser filens egenskaper

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
no: Flere segmenteringsfeil oppstod; kan ikke vise feildialogen

en: Name of the selected font
no: Navn på valgt skrift

en: No Icon
no: Uten ikon

en: No Image
no: Uten bilde

en: Numbered List
no: Nummerert liste

en: Open a dialog to specify the color
no: Åpne en dialog for å spesifisere fargen

en: Open a file
no: Åpne en fil

en: PREFIX
no: PREFIKS

en: Paste the clipboard
no: Lim inn fra utklippstavlen

en: Path
no: Sti

en: Path to file
no: Sti til fil

en: Pause the game
no: Pause spillet

en: Pick a Font
no: Velg en skrift

en: Pick a color
no: Velg en farge

en: Picker dialog
no: Utvalgsdialog

en: Pixmap Directory
no: Bildekatalog

en: Please pick the icon you want.
no: Vennligst velg ikonet du ønsker.

en: Pop up a file selector to choose a file
no: Vis en filvelger for å velge en fil

en: Prefere_nces
no: _Brukervalg

en: Preview
no: Forhåndsvis

en: Preview text
no: Forhåndsvisningstekst

en: Preview text shown in the dialog
no: Forhåndsvisningstekst vist i dialogen

en: Print S_etup...
no: Skriveropps_ett...

en: Print the current file
no: Skriv ut aktiv fil

en: Priority Text Beside Icons
no: Prioritetstekst ved siden av ikoner

en: Program name
no: Programnavn

en: Program version
no: Programversjon

en: Progress
no: Fremgang

en: Question
no: Spørsmål

en: Quit the application
no: Avslutt denne applikasjonen

en: R_eplace...
no: _Erstatt...

en: Received invalid color data
no: Mottok ugyldige fargedata

en: Redo the undone action
no: Gjenopprett den angrede handlingen

en: Redo the undone move
no: Gjenopprett siste angrede trekk

en: Remember password for this session
no: Husk passordet for denne sesjonen

en: Replace a string
no: Erstatt en tekststreng

en: Restart the game
no: Start spillet på nytt

en: Revert to a saved version of the file
no: Gå tilbake til lagret versjon av filen

en: Save _As...
no: L_agre som...

en: Save password in keyring
no: Lagre passord på nøkkelring

en: Save the current file
no: Lagre aktiv fil

en: Save the current file with a different name
no: Lagre aktiv fil med et nytt navn

en: Score
no: Poengsum

en: Search again for the same string
no: Søk på nytt etter den samme tekststrengen

en: Search for a string
no: Søk etter en tekststreng

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
no: Segmenteringsfeil!
    Kan ikke vise feildialogen

en: Select Date
no: Velg dato

en: Select Time
no: Velg tid

en: Select _All
no: Velg _alt

en: Select everything
no: Velg alt

en: Select file
no: Velg fil

en: Select the date from a calendar
no: Velg datoen fra en kalender

en: Select the time from a list
no: Velg tiden fra en liste

en: Session management
no: Sesjonshåndtering

en: Setup the page settings for your current printer
no: Oppsett av sideinnstillingene for din nåværende skriver

en: Show Finish
no: Vis Fullfør

en: Show Help
no: Vis Hjelp

en: Show size
no: Vis størrelse

en: Show size in font info mode
no: Vis størrelse i infomodus for skrift

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
no: Vis «Fullfør»-knappen i stedet for «Neste»-knappen

en: Show the 'Help' button
no: Vis «Hjelp»-knappen

en: Specify prefix of saved configuration
no: Spesifiser prefiks for lagret konfigurasjon

en: Specify session management ID
no: Spesifiser ID for sesjonskontroll

en: Start a new game
no: Start et nytt spill

en: Table Borders
no: Kanter for tabell

en: Table Fill
no: Fyll for tabell

en: Text
no: Tekst

en: Text Below Icons
no: Tekst under ikoner

en: Text Only
no: Kun tekst

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
no: Applikasjonen «%s» har krasjet uventet.

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
no: GNOME's sesjonhåndterer (prosess %d) har krasjet
    pga en fatal feil (%s).
    Når du lukker denne dialogen vil alle applikasjoner lukkes og din sesjon 
    vil avslutte.
    Vennligst lagre alle åpne filer før du lukker denne dialogen.

en: The GTK entry
no: GTK-feltet

en: The URL that GnomeHRef activates
no: URLen som GnomeHRef aktiverer

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
no: Applikasjonen «%s» forsøkte å endre et aspekt ved din konfigurasjon som din systemadministrator ikke tillater deg å endre. Noen av innstillingene du har valgt vil ikke tre i kraft, eller vil ikke bli gjenopprettet neste gang du bruker denne applikasjonen.

en: The application ID string
no: Applikasjonens ID-streng

en: The initial time
no: Opprinnelig tid

en: The mode of operation of the font picker
no: Operasjonsmodus for skriftvelgeren

en: The name of the program
no: Navn på programmet

en: The selected GtkFont
no: Valgt GtkFont

en: The text on the button
no: Teksten på knappen

en: The time currently selected
no: Valgt tid

en: The title of the selection dialog box
no: Tittel for utvalgsdialogboksen

en: The version of the program
no: Programmets versjon

en: This button will open a window to let you select an icon.
no: Denne knappen vil åpne et vindu som lar deg velge et ikon.

en: This button will take you to the URI that it displays.
no: Denne knappen vil ta deg til URIen som vises.

en: This dialog box lets you select an icon.
no: Denne dialogen lar deg velge et ikon.

en: Time
no: Tid

en: Title
no: Tittel

en: Title Foreground
no: Tittelforgrunn

en: Title Foreground Color
no: Forgrunnsfarge for tittel

en: Title Foreground color set
no: Forgrunnsfarge for tittel er satt

en: Title for the Browse file dialog.
no: Tittel for filvelgerdialogen.

en: Title for the Browse icon dialog.
no: Tittel for utvalgsdialogboksen for ikon.

en: Title of the druid
no: Tittel for veiviseren

en: Top Ten
no: Topp ti

en: Top Watermark
no: Vannmerke for topp

en: Translated by
no: Oversatt av

en: Un-Indent
no: Av-indenter

en: Undo the last action
no: Angre siste handling

en: Undo the last move
no: Angre siste trekk

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
no: Unik identifikator for filoppføringen. Denne brukes til å lagre historikklisten.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
no: Unik identifikator for ikonoppføringen. Denne brukes til å lagre historikklisten.

en: Upper Hour
no: Øvre tid

en: Upper hour in the time popup selector
no: Øvre time i velgeren

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
no: Bruk: gnome_segv2 appname signum

en: Use GtkFileChooser
no: Bruk GtkFileChooser

en: Use desktop default (%s)
no: Bruk forvalg for skrivebord (%s)

en: Use font in label
no: Bruk skrift i etikett

en: Use font in the label in font info mode
no: Bruk skrift i etikett i infomodus for skrift

en: User
no: Bruker

en: View help for this application
no: Vis hjelp for denne applikasjonen

en: View the scores
no: Se på poengsummene

en: Warning
no: Advarsel

en: Warning:
no: Advarsel:

en: Watermark image for the top
no: Vannmerkebilde for topp

en: Whether the Browse file window should be modal.
no: Om filvelgerdialogen skal være modal.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
no: Om filoppføringen brukes til å oppgi katalognavn eller fullstendige filnavn.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
no: Om bildeoppføringen skal forhåndsvises.

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
no: Om man skal bruke den nye GtkFileChooser-komponenten eller GtkFileSelection for å velge filer.

en: Written by
no: Skrevet av

en: X display to use
no: X-display som skal brukes

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
no: Du kan informere utviklerene om dette for å hjelpe dem å rette opp problemet. Eller du kan starte applikasjonen på nytt med en gang.

en: You must log in to access "%s".
    %s
no: Du må logge in for å aksessere «%s».
    %s

en: You must log in to access %s
no: Du må logge in for å aksessere %s

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
no: Din HTTP-proxy krever at du logger inn.

en: Your password will be transmitted encrypted.
no: Passordet ditt vil bli overført kryptert.

en: Your password will be transmitted unencrypted.
no: Passordet ditt vil bli overført ukryptert.

en: _About
no: _Om

en: _Browse...
no: _Bla gjennom...

en: _Close
no: L_ukk

en: _Close This Window
no: L_ukk dette vinduet

en: _Contents
no: _Innhold

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Debug
no: _Feilsøk

en: _Details
no: _Detaljer

en: _Domain:
no: _Domene:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit/
no: R_ediger/

en: _End game
no: _Avslutt spillet

en: _File
no: _Fil

en: _File/
no: _Fil/

en: _Find...
no: _Finn...

en: _Game
no: _Spill

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Inform Developers
no: _Informer utviklerene

en: _New
no: _Ny

en: _New game
no: _Nytt spill

en: _New/
no: _Ny/

en: _Open...
no: _Åpne...

en: _Password:
no: _Passord:

en: _Paste
no: _Lim inn

en: _Pause game
no: _Pause spillet

en: _Print...
no: S_kriv ut...

en: _Properties
no: E_genskaper

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Redo
no: _Gjenopprett

en: _Redo move
no: Gjenopp_rett trekk

en: _Restart Application
no: Sta_rt applikasjonen på nytt

en: _Restart game
no: Sta_rt spillet på nytt

en: _Revert
no: _Gå tilbake

en: _Save
no: _Lagre

en: _Scores...
no: Poeng_summer...

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: _Settings/
no: _Innstillinger

en: _Undo
no: A_ngre

en: _Undo move
no: An_gre trekk

en: _Username:
no: Br_ukernavn:

en: _View
no: _Vis

en: _View/
no: _Vis/

en: _Windows
no: Vin_duer

en: _Windows/
no: Vin_duer/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
no: gnome_date_edit_get_date har gått ut, bruk gnome_date_edit_get_time

en: no
no: nei

en: process %d: %s
no: prosess %d: %s

en: y
no: j

en: yes
no: ja
