nautilus 2.5.2 - en to nn translation catalogue (1264 entries)

en:  (another copy)
nn:  (ny kopi)

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
nn[0]:  (inneholder %d oppføring)
nn[1]:  (inneholder %d oppføringer)

en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
nn[0]:  (inneholder totalt %d oppføring)
nn[1]:  (inneholder totalt %d oppføringer)

en:  (copy)
nn:  (kopi)

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
nn: «%s» kan ikke åpne «%s» fordi «%s» ikke kan aksessere filer i «%s»-plasseringer.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
nn: «%s» kan ikke åpne «%s» fordi «%s» ikke kan aksessere filer i «%s»-plasseringer.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
nn: «%s» kan ikke kopieres fordi du ikke har leserettigheter.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
nn: «%s» kan ikke slettes fordi den er på en skrivebeskyttet disk.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
nn: «%s» kan ikke slettes fordi du ikke har rettigheter til å endre opphavsmappen.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
nn: «%s» kan ikke flyttes fordi disken er skrivebeskyttet.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
nn: «%s» kan ikke flyttes fordi du ikke har rettigheter til å endre den eller opphavsmappen.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
nn: «%s» kunne ikke finnes. Kanskje den ble slettet nylig.

en: "%s" is an executable text file.
nn: «%s» er en kjørbar tekstfil.

en: "%s" is not a valid location.
nn: «%s» er ikke en gyldig lokasjon.

en: "%s" selected
nn: «%s» valgt

en: "%s" selected (%s)
nn: «%s» valgt (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
nn: «%s» vil bli kopiert hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
nn: «%s» vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nn: %A, %-d. %B %Y, %-H.%M.%S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
nn: %a, %-d. %b %Y kl. %-H.%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nn: %a, %-d. %b %Y, %-H.%M.%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
nn: %-d. %b %Y, %-H.%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
nn: %-d. %b %Y, %-H.%M

en: %d folder selected | %d folders selected
nn[0]: %d mappe valgt
nn[1]: %d mapper valgt

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
nn[0]: %d oppføring valgt (%s)
nn[1]: %d oppføringer valgt (%s)

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
nn[0]: %d oppføring, med størrelse %s
nn[1]: %d oppføringer, med størrelse %s

en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
nn[0]: %d annen oppføring valgt (%s)
nn[1]: %d andre oppføringer valgt (%s)

en: %dnd link to %s
nn: %dre lenke til %s

en: %drd link to %s
nn: %ddje lenke til %s

en: %dst link to %s
nn: %dste lenke til %s

en: %dth link to %s
nn: %dde lenke til %s

en: %ld of %ld
nn: %ld av %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
nn: %-d.%m.%y kl. %-H.%M

en: %m/%d/%y
nn: %d.%m.%y

en: %s (%dnd copy)%s
nn: %s (%dndre kopi)%s

en: %s (%drd copy)%s
nn: %s (%ddje kopi)%s

en: %s (%dst copy)%s
nn: %s (%dste kopi)%s

en: %s (%dth copy)%s
nn: %s (%dte kopi)%s

en: %s (another copy)%s
nn: %s (ny kopi)%s

en: %s (copy)%s
nn: %s (kopi)%s

en: %s Properties
nn: Egenskaper for %s

en: %s Viewer
nn: %s-visning

en: %s Visible Columns
nn: %s synlige kolonner

en: %s's Home
nn: Hjem til %s

en: %s, Free space: %s
nn: %s, ledig plass: %s

en: %u file | %u files
nn[0]: %u fil
nn[1]: %u filer

en: %u folder | %u folders
nn[0]: %u mappe
nn[1]: %u mapper

en: %u item | %u items
nn[0]: %u oppføring
nn[1]: %u oppføringer

en: (Empty)
nn: (Tom)

en: (some contents unreadable)
nn: (noe innhold ikke lesbart)

en: 00/00/00
nn: 00.00.00

en: 00/00/00, 00:00 PM
nn: 00.00.00, 00.00

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
nn[0]: <b>Bildetype:</b> %s (%s)
    <b>Oppløsning:</b> %dx%d piksler
nn[1]: <b>Bildetype:</b> %s (%s)
    <b>Oppløsning:</b> %dx%d piksler

en: <b>_Bookmarks</b>
nn: <b>_Bokmerker</b>

en: <b>_Location</b>
nn: <b>A_dresse/b>

en: <b>_Name</b>
nn: <b>_Navn</b>

en: <span weight="bold">Behaviour</span>
nn: <span weight="bold">Oppførsel</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
nn: <span weight="bold">Forvalgt visning</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
nn: <span weight="bold">Kjørbare tekstfiler</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
nn: <span weight="bold">Mapper</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
nn: <span weight="bold">Ikontekst</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
nn: <span weight="bold">Forvalg for ikonvisning</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
nn: <span weight="bold">Listekolonner</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
nn: <span weight="bold">Forvalg for listevisning</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
nn: <span weight="bold">Andre filer som kan forhåndsvises</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
nn: <span weight="bold">Lydfiler</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
nn: <span weight="bold">Tekstfiler</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
nn: <span weight="bold">Papirkurv</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
nn: <span weight="bold">Forvalg for trevisning</span>

en: ? items
nn: ? oppføringer

en: A Teal variation of the Crux theme.
nn: "Teal"-variasjon av Crux-temaet.

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
nn: En lenke med navn «Lenke til gammelt skrivebord» ble opprettet på skrivebodet.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
nn: En liste med bildetekst under ikoner i ikonvisning og på skrivebordet. Antall bildetekster som vises er avhengig av zoom-nivå. Mulige verdier er: «size», «type», «date_modified», «date_changed», «date_accessed», «owner», «group», «permissions», «octal_permissions» og «mime_type».

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
nn: Et tema som er utformet for for å passe til det klassiske GNOME-mijøet.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
nn: En papirkurv brukes for å lagre oppføringer som er flyttet til papirkurven.

en: A user-visible description of the column
nn: En beksrivelse av kolonnen som er synlig for bruker

en: About Scripts
nn: Om skript

en: Access was denied.
nn: Tilgang ble nektet.

en: Accessed:
nn: Aksessert:

en: Activate items with a _double click
nn: Aktiver oppføringer med _dobbeltklikk

en: Activate items with a _single click
nn: Aktiver oppføringer med _enkeltklikk

en: Add Emblems...
nn: Legg til emblemer...

en: Add Nautilus to session
nn: Legg til Nautilus i sesjonen

en: Add a bookmark for the current location to this menu
nn: Legg til et bokmerke for nåværende adresse i denne menyen

en: Adjust your user environment
nn: Tilpass ditt brukermiljø

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
nn: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
nn: Alle kjørbare filer i denne mappen vil vises i Skript-menyen. Valg av et skript fra menyen vil kjøre dette skriptet.
    
    Når skriptet kjøres fra en lokal mappe vil dette bli gitt valgte filer som argument. Når det kjøres fra en ekstern mappe (f.eks. en mappe som viser web- eller ftp-innhold), vil ikke skriptet få noen parametere.
    
    I alle tilfeller vil Nautilus sette følgende miljøvariabler som skriptet kan bruke:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: stier for valgte filer adskilt med linjeskift (kun lokalt)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIer for valgte filer adskilt med linjeskift
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for aktiv lokasjon
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posisjon og størrelse for aktivt vindu

en: Always
nn: Alltid

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
nn: En eggplante-variasjon av Crux-temaet.

en: An _Application...
nn: En _applikasjon...

en: An invalid drag type was used.
nn: En ugyldig type ble brukt for draoperasjon.

en: Aperture Value
nn: Blenderverdi

en: Apparition
nn: Hildring

en: Application
nn: Applikasjon

en: Application ID
nn: Applikasjons-ID

en: Applications
nn: Applikasjoner

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
nn: Er du sikker på at du ønsker å tømme listen over stedene du har besøkt?

en: Are you sure you want to empty all of the items from the trash?
nn: Er du sikker på at du vil tømme alle oppføringer i søppelkurven?

en: Are you sure you want to forget history?
nn: Er du sikker på at du vil slette historikken?

en: Are you sure you want to open all files?
nn: Er du sikker på at du vil åpne alle filer?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
nn: Er du sikker på at du vil slette «%s» fra papirkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil slette «%s» permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
nn[0]: Er du sikker på at du vil slette %d valgt oppføring i papirkurven permanent?
nn[1]: Er du sikker på at du vil slette %d valgte oppføringer i papirkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
nn[0]: Er du sikker på at du vil slette %d valgt oppføring permanent?
nn[1]: Er du sikker på at du vil slette %d valgte oppføringer permanent?

en: Arran_ge Items
nn: _Plasser oppføringer

en: Art
nn: Kunst

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
nn: Spør før tømming _av papirkurven eller sletting av filer

en: Attribute
nn: Attributt

en: Back
nn: Tilbake

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Backgrounds and Emblems
nn: Bakgrunner og emblemer

en: Basic
nn: Grunnleggende

en: Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
nn: Sjekk om at du har startet søketjenesten medusa, og hvis du ikke har en indeks, at indekseringsmotoren for medusa kjører.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
nn: Opprett denne mappen før du kjører Nautilus, eller endre rettighetene slik at Nautilus kan opprette den.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
nn: Vennligst opprett disse mappene før du kjører Nautilus, eller sett rettigheter slik at Nautilus kan opprette dem.

en: Behavior
nn: Oppførsel

en: Binary Freedom
nn: Binær frihet

en: Black
nn: Sort

en: Blue Ridge
nn: Blå kant

en: Blue Rough
nn: Røff blå

en: Blue Type
nn: Blå type

en: Bookmark for Nonexistent Location
nn: Bokmerke for ikke-eksisterende lokasjon

en: Bring up a new window for every opened file
nn: Ta opp et nytt vindu for hver åpnet fil

en: Broken Link
nn: Ødelagt lenke

en: Browse Filesystem
nn: Bla gjennom filsystem

en: Browse Folder
nn: Vis mappe

en: Browse Folders
nn: Vis mapper

en: Browse available software
nn: Bla gjennom tilgjengelig programvare

en: Browse the filesystem with the file manager
nn: Bla gjennom filsystemet med filhåndtereren

en: Brushed Metal
nn: Børstet metal

en: Bubble Gum
nn: Tyggegummi

en: By Emblems
nn: Etter emblemer

en: By Modification Date
nn: Etter endringsdato

en: By Modification _Date
nn: Etter endrings_dato

en: By Name
nn: Etter navn

en: By Size
nn: Etter størrelse

en: By Type
nn: Etter type

en: By _Emblems
nn: Etter _emblemer

en: By _Name
nn: Etter _navn

en: By _Size
nn: Etter _størrelse

en: By _Type
nn: Etter _type

en: CD Creator
nn: CD-brenner

en: CD _Creator
nn: _CD-brenner

en: CNET Linux Center
nn: CNET Linux senter

en: C_ancel Remove
nn: _Avbryt fjern

en: C_lear Text
nn: F_jern tekst

en: C_olors
nn: F_arger

en: C_onnect
nn: K_oble til

en: Camera
nn: Kamera

en: Camera Brand
nn: Merke for kamera

en: Camera Model
nn: Kameramodell

en: Camouflage
nn: Kamuflasje

en: Can't Change Trash Location
nn: Kan ikke endre plassering av papirkurven

en: Can't Connect to Server
nn: Kan ikke koble til tjener

en: Can't Copy Into Self
nn: Kan ikke kopiere til seg selv

en: Can't Copy Over Self
nn: Kan ikke kopiere over seg selv

en: Can't Copy Trash
nn: Kan ikke kopiere søppelkurven

en: Can't Delete Volume
nn: Kan ikke slette volum

en: Can't Display Location
nn: Kan ikke vise lokasjon

en: Can't Execute Remote Links
nn: Kan ikke kjøre eksterne lenker

en: Can't Launch CD Burner
nn: Kan ikke starte CD-brenner

en: Can't Move Into Self
nn: Kan ikke flytte til seg selv

en: Can't Open Location
nn: Kan ikke åpne lokasjon

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
nn: Kan ikke finne beskrivelse selv for «x-directory/normal». Dette betyr sannsynligvis at din gnome-vfs.keys fil er på feilt sted eller ikke kan finnes av en eller annen grunn.

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Group Change?
nn: Avbryt endring av gruppe?

en: Cancel Open?
nn: Avbryt åpning?

en: Cancel Owner Change?
nn: Avbryt endring av eier?

en: Cancel Rename?
nn: Avbryt endring av navn?

en: Cancel Showing Properties Window?
nn: Avbryt visning av egenskaper-vinduet?

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
nn: «%s» kan ikke flyttes fordi den eller opphavsmappen er i målmappens sti.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
nn: «%s» kan ikke flyttes til papirkurven fordi du ikke har rettigheter til å endre den eller opphavsmappen.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
nn: Kan ikke flytte filen til papirkurven. Ønsker du å slette den med én gang?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
nn: Kan ikke flytte oppføringer til papirkurven. Ønsker du å slette dem med én gang?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
nn: Kan ikke flytte noen oppføringer til papirkurven. Ønsker du å slette disse med én gang?

en: Cannot open %s
nn: Kan ikke åpne %s

en: Certified
nn: Sertifisert

en: Chalk
nn: Kritt

en: Change Desktop _Background
nn: Endre skrivebords_bakgrunn

en: Change how files are managed
nn: Endre måten filer håndteres

en: Change systemwide settings (affects all users)
nn: Endre innstillinger for hele systemet (påvirker alle brukere)

en: Change the visibility of this window's location bar
nn: Endre synligheten for dette vinduets adresselinje

en: Change the visibility of this window's sidebar
nn: Endre synligheten for dette vinduets sidelinje

en: Change the visibility of this window's statusbar
nn: Endre synligheten for dette vinduets statuslinje

en: Changing group.
nn: Endrer gruppe.

en: Changing owner.
nn: Endrer eier.

en: Charcoal
nn: Kull

en: Check that an SMB server is running in the local network.
nn: Sjekk om en SMB-tjener kjører på det lokale nettverket.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
nn: Sjekk at stavingen er korrekt og at proxy-innstillingene er korrekte.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
nn: Sjekk at du har rettigheter til å slette emblemet.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
nn: Sjekk at du har rettigheter til å slette mønsteret.

en: Check that your proxy settings are correct.
nn: Sjekk at proxy-innstillingene er korrekte.

en: Choose a program with which to open the selected item
nn: Velg et program du vil åpne valgte oppføring med

en: Choose a view for "%s":
nn: Velg en visning for «%s»:

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
nn: Velg en visning for aktiv adresse, eller endre visningssettet

en: Choose an application with which to open "%s":
nn: Velg en applikasjon du vil åpne «%s» med:

en: Choose another application with which to open the selected item
nn: Velg en annen applikasjon som du vil åpne valgte oppføring med

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
nn: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises under ikonnavnene. Mer informasjon vises etter hvert som du zoomer inn.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
nn: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i listevisning.

en: Choose the order of information to appear in this folder.
nn: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i denne mappen.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
nn: Ved å velge et skript fra denne menyen vil du kjøre dette skriptet med eventuelle markerte oppføringer som inndata.

en: Clean _Up by Name
nn: Rydd _opp etter navn

en: Clear History
nn: Tøm historikk

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
nn: Tøm innhold av Go-menyen og fram/tilbake- listene

en: Click on a color to remove it
nn: Klikk på en farge for å fjerne den

en: Click on a pattern to remove it
nn: Klikk på et mønster for å fjerne det.

en: Click on an emblem to remove it
nn: Klikk på et emblem for å fjerne den

en: Close P_arent Folders
nn: Lukk opph_avsmapper

en: Close _All Windows
nn: Lukk _alle vinduer

en: Close all Navigation windows
nn: Lukk alle navigeringsvinduer

en: Close the side pane
nn: Lukk sidepanelet

en: Close this folder
nn: Lukk denne mappen

en: Close this folder's parents
nn: Lukk denne mappens opphav

en: CollabNet
nn: Collabnet

en: Color _name:
nn: Farge_navn:

en: Color _value:
nn: Farge_verdi:

en: Color of the selection box
nn: Farge på utvalgsboksen

en: Color used for information text against a dark background
nn: Farge som brukes for informativ tekst på en mørk bakgrunn

en: Color used for information text against a light background
nn: Farge som brukes for informativ tekst på en lys bakgrunn

en: Colors:
nn: Farger:

en: Compact _Layout
nn: Tettere p_lassering

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Computer icon visible on desktop
nn: Datamaskinikon vises på skrivebordet

en: Concrete
nn: Betong

en: Configure network services
nn: Konfigurer nettverkstjenester

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
nn: Konfigurer nettverkstjenester (webtjener, DNS-tjener, etc.)

en: Conflict While Copying
nn: Konflikt under kopiering

en: Connect to Server
nn: Koble til tjener

en: Connect to _Server...
nn: Koble til _tjener...

en: Contains a side pane view
nn: Inneholder en sidepanelvisning

en: Content View
nn: Innholdsvisning

en: Contents:
nn: Innhold:

en: Cool
nn: Kult

en: Copy Folder
nn: Kopier mappe

en: Copy the selected text to the clipboard
nn: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: Copying
nn: Kopierer

en: Copying files
nn: Kopierer filer

en: Copyright (C) 1999-2001 Eazel, Inc.
nn: Copyright © 1999-2001 Eazel, Inc.

en: Cork
nn: Kork

en: Could not complete specified action.
nn: Kunne ikke fullføre spesifisert handling.

en: Could not complete specified action:  %s
nn: Kunne ikke fullføre spesifisert handling: %s

en: Could not copy "%s" to the new location.
nn: Kunne ikke kopiere «%s» til den nye lokasjonen.

en: Could not move "%s" to the new location.
nn: Kunne ikke flytte «%s» til den nye lokasjonen.

en: Couldn't Add Emblem
nn: Kunne ikke legge til emblem

en: Couldn't Add Emblems
nn: Kunne ikke legge til emblemer

en: Couldn't Create Required Folder
nn: Kunne ikke opprette nødvendig mappe

en: Couldn't Create Required Folders
nn: Kunne ikke opprette nødvendige mapper

en: Couldn't Delete Emblem
nn: Kunne ikke slette emblem

en: Couldn't Delete Pattern
nn: Kunne ikke slette mønster

en: Couldn't Install Color
nn: Kunne ikke installere farge

en: Couldn't Install Emblem
nn: Kunne ikke installere emblem

en: Couldn't Install Pattern
nn: Kunne ikke installere mønster

en: Couldn't Remove Emblem
nn: Kunne ikke fjerne emblem

en: Couldn't Rename Emblem
nn: Kunne ikke endre navn på emblem

en: Couldn't Show Help
nn: Kunne ikke vise hjelp

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
nn: Kunne ikke endre gruppe for «%s» fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
nn: Kunne ikke endre navn på «%s» fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
nn: Kunne ikke endre eier for «%s» fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
nn: Kunne ikke endre rettigheter for «%s» fordi den er på en skrivebeskyttet disk

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
nn: Kunne ikke vise «%s», fordi Nautilus ikke kan kontakte SMB master browser.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
nn: Kunne ikke vise «%s», fordi verten «%s» ikke ble funnet.

en: Couldn't display "%s".
nn: Kunne ikke vise «%s».

en: Couldn't find "%s".
nn: Kunne ikke finne «%s».

en: Couldn't install emblem
nn: Kunne ikke installere emblem

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
nn: Kunne ikke fjerne emblem med navn «%s».

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
nn: Kunne ikke endre navn på emblem med navn «%s».

en: Count _number of items:
nn: Vis a_ntall oppføringer:

en: Countertop
nn: Benketopp

en: Covalent
nn: Kovalent

en: Create Document from template "%s"
nn: Opprett dokument fra mal «%s»

en: Create Folder
nn: Opprett mappe

en: Create L_auncher
nn: Opprett oppst_arter

en: Create _Document
nn: Opprett _dokument

en: Create _Folder
nn: _Opprett mappe

en: Create a New Color:
nn: Lag en ny farge:

en: Create a New Emblem:
nn: Lag et nytt emblem:

en: Create a new empty file inside this folder
nn: Lag en ny tom fil i denne mappen

en: Create a new empty folder inside this folder
nn: Lag en ny tom mappe i denne mappen

en: Create a new launcher
nn: Opprett en ny oppstarter

en: Create a symbolic link for each selected item
nn: Opprett en symbolsk lenke for hver valgt oppføring

en: Create the initial window with the given geometry.
nn: Opprett startvinduet med en oppgitt geometri.

en: Creating Properties window.
nn: Oppretter egenskaper-vindu.

en: Creating links to files
nn: Oppretter lenker til filer

en: Criteria for search bar searching
nn: Kriterie for søking med søkelinjen

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
nn: Kriterie ved treff på søk etter filer i søkelinjen. Nautilus vil søke etter filer kun på navn hvis satt til «search_by_text». Hvis satt til «search_by_text_and_properties» vil Nautilus søke etter filer basert på navn og filegenskaper.

en: Crux-Eggplant
nn: Crux-eggplant

en: Cu_t File
nn: Klipp u_t fil

en: Cu_t Files
nn: Klipp u_t filer

en: Current Nautilus theme (deprecated)
nn: Aktivt tema for Nautilus (utgått)

en: Custom Background Set
nn: Tilpasset bakgrunn satt

en: Custom Side Pane Background Set
nn: Tilpasset bakgrunn satt for sidelinje

en: Cut Folder
nn: Klipp ut mappe

en: Cut Text
nn: Klipp ut tekst

en: Cut _Text
nn: Klipp ut _tekst

en: Cut the selected text to the clipboard
nn: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

en: D_uplicate
nn: D_upliser

en: Danger
nn: Fare

en: Dark Cork
nn: Mørk kork

en: Dark GNOME
nn: Mørk GNOME

en: Dark Info Color
nn: Mørk informasjonsfarge

en: Date Accessed
nn: Dato aksessert

en: Date Modified
nn: Dato endret

en: Date Taken
nn: Dato tatt

en: Deep Teal
nn: Dyp "teal"

en: Default Background Color
nn: Forvalgt bakgrunnsfarge

en: Default Background Filename
nn: Forvalgt bakgrunnsfilnavn

en: Default Side Pane Background Color
nn: Forvalgt bakgrunnsfarge for sidelinje

en: Default Side Pane Background Filename
nn: Forvalgt filnavn for bakgrunn for sidepanel

en: Default _zoom level:
nn: Forvalgt _zoom-nivå:

en: Default column order in the list view
nn: Forvalgt rekkefølge for kolonner i listevisning

en: Default column order in the list view.
nn: Forvalgt rekkefølge for kolonner i listevisning.

en: Default folder viewer
nn: Forvalgt mappevisning

en: Default icon zoom level
nn: Forvalgt zoom-nivå for ikon

en: Default list of columns visible in the list view
nn: Forvalgt liste med kolonner synlig i listevisning

en: Default list of columns visible in the list view.
nn: Forvalgt liste med kolonner synlig i listevisning.

en: Default list zoom level
nn: Forvalgt zoom-nivå for liste

en: Default sort order
nn: Forvalgt søkerekkefølge

en: Default zoom level used by the icon view.
nn: Forvalgt zoom-nivå for ikonvisning.

en: Default zoom level used by the list view.
nn: Forvalgt zoom-nivå for listevisning.

en: Delete From Trash?
nn: Slett fra papirkurven?

en: Delete Immediately?
nn: Slett med én gang?

en: Delete all items in the Trash
nn: Slett alle oppføringer i papirkurven

en: Delete all selected items permanently
nn: Slett alle valgte oppføringer permanent

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
nn: Slett hver valgt oppføring, uten å flytte dem til papirkurven

en: Delete?
nn: Slett?

en: Deleting
nn: Sletter

en: Deleting files
nn: Sletter filer

en: Description
nn: Beskrivelse

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Desktop Preferences
nn: Brukervalg for skrivebord

en: Desktop font
nn: Skrift for skrivebord

en: Desktop home icon name
nn: Ikonnavn for Hjem på skrivebordet

en: Desktop trash icon name
nn: Ikonnavn for Papirkurv på skrivebordet

en: Details:
nn: Detaljer:

en: Display Nautilus help
nn: Vis hjelp for Nautilus

en: Display _files when they are clicked
nn: Vis _filer når de klikkes

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
nn: Vis et vindu som tillater redigering av bokmerkene i denne menyen

en: Display credits for the creators of Nautilus
nn: Vis informasjon om dem som laget Nautilus

en: Display icons in the opposite order
nn: Vis ikoner i omvendt rekkefølge

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
nn: Vis mønstre, farger og emblemer som kan brukes for å lage et tilpasset utseende

en: Display the latest contents of the current location
nn: Les innholdet for denne lokasjonen på nytt

en: Display this location with "%s"
nn: Vis denne lokasjonen med «%s»

en: Distinguished
nn: Utmerket

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
nn: Ikke tegn opp skrivebordet (ignorer brukervalg satt i brukervalg-dialogen).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
nn: Ønsker du å fjerne alle bokmerker med denne lokasjonen fra din liste?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
nn: Vil du kjøre «%s» eller vise innholdet?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
nn: Vil du bytte til manuell plassering og la disse oppføringene bli hvor du slapp dem?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
nn: Vil du bytte til manuell plassering og la disse oppføringene bli hvor du slapp dem? Dette vil overskrive den lagrede manuelle plasseringen.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
nn: Vil du bytte til manuell plassering og la denne oppføringen bli hvor du slapp den?

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
nn: Vil du bytte til manuell plassering og la oppføringen bli hvor du slapp den? Dette vil overskrive den lagrede manuelle plasseringen.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
nn[0]: Vil du vise %d lokasjon?
nn[1]: Vil du vise %d lokasjoner?

en: Documents
nn: Dokumenter

en: Don't include in the menu for "%s" items
nn: Ikke ta med i menyen for «%s»-oppføringer

en: Done
nn: Ferdig

en: Dots
nn: Prikker

en: Draft
nn: Skisse

en: Drag a color to an object to change it to that color
nn: Dra en farge til et objekt for å endre det til den fargen

en: Drag a pattern tile to an object to change it
nn: Dra en mønsterflis til et objekt for å endre den

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
nn: Dra et emblem til et objekt for å legge det til objektet

en: Drag and Drop Error
nn: Feil ved dra-og-slipp

en: Drag and drop is not supported.
nn: Dra-og-slipp er ikke støttet.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
nn: Dra-og-slipp er kun støttet for lokale filsystemer.

en: Draw a frame around unselected text
nn: Tegn en ramme rundt tekst som ikke er valgt

en: Drop Target Only Supports Local Files
nn: Mål for slipp støtter kun lokale filer

en: Duplicate each selected item
nn: Dupliser alle valgte oppføringer

en: E_ject
nn: Løs _ut

en: E_xecute
nn: _Kjøre

en: E_xecute files when they are clicked
nn: K_jør filer når de klikkes

en: Eclipse
nn: Eklipse

en: Edit
nn: Rediger

en: Edit Bookmarks
nn: Rediger bokmerker

en: Edit Launcher
nn: Rediger oppstarter

en: Edit Nautilus preferences
nn: Rediger brukervalg for Nautilus

en: Edit the launcher information
nn: Rediger informasjon for oppstarteren

en: Eject Error
nn: Feil under utløsing

en: Emblems
nn: Emblemer

en: Emblems:
nn: Emblemer:

en: Empty Trash
nn: Tøm papirkurv

en: Empty _Trash
nn: _Tøm papirkurv

en: Emptying the Trash
nn: Tømmer søppelkurven

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
nn: Aktiver «spesielle» flagg i dialogen brukervalg

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
nn: Aktiverer klassisk modus for Nautilus.

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
nn: Oppgi et beskrivende navn for hvert emblem. Dette navnet vil brukes andre steder for å identifisere emblemet.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
nn: Oppgi et beskrivende navn ved siden av emblemet. Dette navnet vil bli brukt andre steder for å identifisere emblemet.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
nn: Oppgi et nytt navn for vist emblem:

en: Envy
nn: Misunnelse

en: Erase
nn: Slett

en: Error "%s" creating new document.
nn: Feil "%s" under oppretting av nytt dokument.

en: Error "%s" creating new folder.
nn: Feil "%s" under oppretting av ny mappe.

en: Error "%s" while copying "%s".
nn: Feil «%s» under kopiering av «%s».

en: Error "%s" while copying.
nn: Feil «%s» under kopiering.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
nn: Feil «%s» under oppretting av lenke til «%s».

en: Error "%s" while deleting "%s".
nn: Feil «%s» under sletting av «%s».

en: Error "%s" while deleting.
nn: Feil «%s» under sletting.

en: Error "%s" while linking.
nn: Feil «%s» under oppretting av lenke.

en: Error "%s" while moving "%s".
nn: Feil «%s» under flytting av «%s».

en: Error "%s" while moving.
nn: Feil «%s» under flytting.

en: Error Creating New Document
nn: Feil under oppretting av nytt dokument

en: Error Creating New Folder
nn: Feil under oppretting av ny mappe.

en: Error Displaying Folder
nn: Feil under visning av mappe

en: Error Launching Application
nn: Feil under oppstart av applikasjon

en: Error Setting Group
nn: Feil under setting av gruppe

en: Error Setting Owner
nn: Feil under endring av eier

en: Error Setting Permissions
nn: Feil under setting av rettigheter

en: Error While Copying
nn: Feil under kopiering

en: Error While Deleting
nn: Feil under sletting

en: Error While Linking
nn: Feil under oppretting av lenke

en: Error While Moving
nn: Feil under flytting

en: Error creating new document.
nn: Feil under oppretting av nytt dokument.

en: Error creating new folder.
nn: Feil under oppretting av ny mappe.

en: Error while copying to "%s".
nn: Feil under kopiering til «%s».

en: Error while copying.
nn: Feil under kopiering.

en: Error while creating link in "%s".
nn: Feil under oppretting av lenke i «%s».

en: Error while creating links in "%s".
nn: Feil under oppretting av lenker i «%s».

en: Error while deleting.
nn: Feil under sletting.

en: Error while moving items to "%s".
nn: Feil under flytting av oppføringer til «%s».

en: Error while moving to "%s".
nn: Feil under flytting til «%s».

en: Error while moving.
nn: Feil under flytting.

en: Error while moving.
nn: Feil under flytting.

en: Example:
nn: Eksempel:

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
nn: Eksistensen av denne filen indikerer at Nautilus konfigurasjonsveiviseren
    har vært kjørt tidligere.
    
    Du kan slette denne filen manuelt for å vise veiviseren igjen.

en: Exposure Program
nn: Lukkerprogram

en: Exposure Time
nn: Lukkertid

en: Factory for Nautilus component adapter factories
nn: Factory for Nautilus komponent-adapter factories

en: Factory for Nautilus component adapter factories
nn: Factory for Nautilus komponent-adapter factories

en: Factory for Nautilus shell and file manager
nn: Factory for Nautilus skallet og filhåndtereren

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
nn: Factory for objekter som pakker inn vanlige Bonobo-kontroller eller "Embeddables" og lar dem se ut som Nautilus visninger

en: Factory for text view
nn: Factory for tekstvisning

en: Failed to load image information
nn: Kunne ikke laste bildeinformasjon

en: Favorite
nn: Favoritt

en: Favorite applications
nn: Favorittapplikasjoner

en: Favorites
nn: Favoritter

en: Fibers
nn: Fiber

en: File Browser: %s
nn: Filvisning: %s

en: File Management
nn: Filhåndtering

en: File Management Preferences
nn: Brukervalg for filhåndtering

en: File Manager
nn: Filhåndterer

en: File Types and Programs
nn: Filtyper og programmer

en: File _owner:
nn: Fil_eier:

en: File group:
nn: Filgruppe:

en: File owner:
nn: Fileier:

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
nn: Filnavn for forvalgt bakgrunn for en mappe. Brukes kun hvis background_set er satt til «true».

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
nn: Filnavn for forvalgt bakgrunn for sidepanelet. Brukes kun hvis side_pane_background er satt til «true».

en: Files and folders can only be moved into the trash.
nn: Filer og mapper kan kun flyttes til papirkurven.

en: Files copied:
nn: Filer kopiert:

en: Files deleted:
nn: Filer slettet:

en: Files linked:
nn: Filer lenket:

en: Files moved:
nn: Filer flyttet:

en: Files thrown out:
nn: Filer kastet ut:

en: Filesystem
nn: Filsystem

en: Find
nn: Finn

en: Finishing Creating Links...
nn: Fullfører oppretting av lenker...

en: Finishing Move...
nn: Fullfører flytting...

en: Fire Engine
nn: Brannbil

en: Flash Fired
nn: Blitz brukt

en: Fleur De Lis
nn: Fleur de lis

en: Floral
nn: Blomster

en: Focal Length
nn: Brennvidde

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
nn: Mapper over denne størrelsen vil bli avkortet. Formålet med dette er å unngå å bruke for mye minne og dermed terminere Nautilus ved åpning av enorme kataloger. En negativ verdi betyr ingen grense. Grensen er tilnærmet da kataloger leses i biter av en viss størrelse.

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Format the selected volume
nn: Formater valgt volum

en: Forward
nn: Fremover

en: Frame Text
nn: Sett tekst i ramme

en: Free space:
nn: Ledig plass:

en: From:
nn: Fra:

en: GEOMETRY
nn: GEOMETRI

en: Go To:
nn: Gå til:

en: Go back a few pages
nn: Gå tilbake noen sider

en: Go forward a number of pages
nn: Få fremover et antall sider

en: Go to Computer
nn: Gå til tom datamaskin

en: Go to Empty CD folder
nn: Gå til tom CD-mappe

en: Go to templates folder
nn: Gå til malmappen

en: Go to the CD Creator
nn: Gå til CD-brenner

en: Go to the home location
nn: Gå til startsiden

en: Go to the location specified by this bookmark
nn: Gå til lokasjonen spesifisert i dette bokmerket

en: Go to the next visited location
nn: Gå til neste besøkte lokasjon

en: Go to the previous visited location
nn: Gå til forrige besøkte lokasjon

en: Go to the trash folder
nn: Gå til papirkurven

en: Go up one level
nn: Gå opp ett nivå

en: Granite
nn: Granitt

en: Grapefruit
nn: Grapefrukt

en: Green Weave
nn: Grønn bølge

en: Group
nn: Gruppe

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Hardware
nn: Maskinvare

en: Hide default bookmarks in the bookmark menu
nn: Skjul innebygde bokmerker i bokmerkemenyen

en: Highlight Alpha
nn: Lys opp alpha

en: History
nn: Historikk

en: History side pane
nn: Historikk-sidepanel

en: History side pane for Nautilus
nn: Historikk-sidepanel for Nautilus

en: Home
nn: Hjem

en: Home Folder
nn: Hjemmekatalog

en: Home icon visible on desktop
nn: Vis Hjem-ikonet på skrivebordet

en: ISO Speed Rating
nn: ISO hastighet

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
nn: Ta med en slettekommando som går utenom papirkurven

en: Ice
nn: Is

en: Icon
nn: Ikon

en: Icon Captions
nn: Ikontekst

en: Icon View
nn: Ikonvisning

en: Icons
nn: Ikoner

en: Icons Viewer
nn: Ikonvisning

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
nn: Nautilus viser kun kataloger i trevisningen i sidepanelet hvis satt til «true». Ellers vises både kataloger og filer.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
nn: Nye vinduer har adressefeltet synlig hvis satt til «true».

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
nn: Nye vinduer har sidepanelet synlig hvis satt til «true».

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
nn: Nye vinduer ha statuslinjen synlig hvis satt til «true».

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
nn: Nye vinduer har verktøylinjen synlig hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
nn: Nautilus lar deg rediger noen av de mer esoteriske alternativen egenskapene ved en fil i brukervalg-dialogen hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
nn: Nautilus viser mapper foran filer i ikon- og listevisning hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
nn: Nautilus spør om bekreftelse ved plassering av filer i papirkurven hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
nn: Nautilus åpner et nytt vindu  når en oppføring åpnes hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
nn: Nautilus tegner ikonene på skrivebordet hvis denne er satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
nn: Nautilus lar deg slette en fil umiddelbart og uten å flytte den til papirkurven hvis satt til «true». Denne funksjonen kan være hasardiøs, så vær forsiktig.

en: If set to true, then Nautilus will just show the user's bookmarks in the bookmark menu.
nn: Nautilus viser kun brukers bokmerker i bokmerkemenyen hvis satt til «true».

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
nn: Nautilus bruker brukerens hjemmemappe som skrivebord hvis satt til «true». Hvis den settes til «false» brukes ~/Desktop som skrivebord.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
nn: Hvis denne settes til «true» vil nye mapper åpnes i samme vindu. Dette var forvalgt operasjonsmodus før versjon 2.6, og noen foretrekker denne oppførselen.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
nn: Sikkerhetskopier laget av f.eks. Emacs vises hvis satt til «true». Foreløpig er det kun filer som slutter med tilde (~) som betraktes som sikkerhetskopier.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
nn: Skjulte filer vises i filhåndtereren hvis satt til «true». Skjulte filer er enten filer som starter med punktum eller filer som listes i mappens .hidden-fil.

en: If this is set to true, Nautilus adds itself to the session when it starts up. This means it will be started the next time you log in.
nn: Nautilus legger seg til i sesjonen når den starter hvis satt til «true». Dette betyr at Nautilus vil bli startet neste gang du logger inn.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
nn: Et ikon med en lenke til datamaskinen plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
nn: Et ikon med en lenke til hjemmemappen vil plasseres på skrivebordet hvis satt til «true».

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
nn: Et ikon med en lenke til papirkurven plasseres på skrivebordet hvis denne settes til «true».

en: If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
nn: Hvis dette fortsetter å skje kan du deaktivere dette panelet.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
nn: Filer i nye vinduer vil sorteres i omvendt rekkefølge hvis satt til «true». For eksempel, hvis man sortere på navn vil det sorteres fra «å» til «a» i stedet for «a» til «å».

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
nn: Filer i nye vinduer vil sorteres i omvendt rekkefølge hvis satt til «true». For eksempel, hvis man sorterer på navn vil filene sorteres fra «å» til «a» i stedet for «a» til «å». Hvis man sorterer på størrelse vil de sorteres i synkende heller enn stigende rekkefølge.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
nn: Ikoner har tettere plassering som forvalg i nye vinduer hvis denne er satt til «true».

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
nn: Hvis sann vil etiketter plaseres ved siden av ikoner i stedet for under dem.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
nn: Hvis sann vil nye vinduer bruke manuell plassering som forvalg.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
nn: Hvis du tømmer lokasjonslisten vil oppføringene bli slettet permanent.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
nn: Hvis du sletter en oppføring vil den være borte for godt.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nn: Hvis du sletter en oppføring vil den være borte for godt.

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
nn: Hvis det er tilfelle, vil du være dømt til å gjenta den.

en: If you empty the trash, items will be permanently deleted.
nn: Hvis du tømmer papirkurven vil oppføringene bli slettet permanent.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
nn: Hvis du erstatter en eksisterende fil vil innholdet i denne overskrives.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
nn: Vennligst bruk menyvalget «Løs ut» hvis du ønsker å løse ut volumet.

en: Image
nn: Bilde

en: Image Properties content view component
nn: Innholdsvisningskomponent for bildeegenskaper

en: Images Only
nn: Kun bilder

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
nn: Bilder over denne størrelsen (i bytes) vil ikke få miniatyrer. Formålet med denne innstillingen er å unngå å lage miniatyrer av store bilder som kan ta lang tid å laste eller bruke mye minne.

en: Important
nn: Viktig

en: Include in the menu for "%s" items
nn: Ta med i menyen for «%s»-oppføringer.

en: Include in the menu for "%s" only
nn: Ta kun med i menyen for «%s»

en: Information
nn: Informasjon

en: International
nn: Internasjonal

en: Invalid Action Associated
nn: Ugyldig handling assosiert

en: Invalid Application Associated
nn: Ugyldig applikasjon assosiert

en: Invalid Viewer Associated
nn: Ugyldig visningskomponent assosiert

en: Is in the menu for "%s" items.
nn: Er i menyen for «%s»-oppføringer.

en: Is in the menu for "%s".
nn: Er i menyen for «%s».

en: Is in the menu for all "%s" items.
nn: Er i menyen for alle «%s»-oppføringer.

en: Is not in the menu for "%s" items.
nn: Er ikke i menyen for «%s»-oppføringer.

en: Is the default for "%s" items.
nn: Er forvalgt for «%s»-oppføringer.

en: Is the default for "%s".
nn: Er forvalgt for «%s».

en: Is the default for all "%s" items.
nn: Er forvalgt for alle «%s»-oppføringer.

en: Keep icons lined up on a grid
nn: Behold ikoner justert i et rutenett

en: Keep icons sorted by emblems in rows
nn: Behold ikoner sortert etter emblemer i rader

en: Keep icons sorted by modification date in rows
nn: Behold ikoner sortert etter endringsdato i rader

en: Keep icons sorted by name in rows
nn: Behold ikoner sortert etter navn i rader

en: Keep icons sorted by size in rows
nn: Behold ikoner sortert etter størrelse i rader

en: Keep icons sorted by type in rows
nn: Behold ikoner sortert etter type i rader

en: Label
nn: Etikett

en: Label to display in the column
nn: Etikett som skal vises i kolonnen

en: Label to display to the user
nn: Etikett som skal vises til bruker

en: Label widget to display in the notebook tab
nn: Etikettkomponent som skal vises i notisblokkfanen

en: Last changed:
nn: Sist endret:

en: Leaf
nn: Løv

en: Leave icons wherever they are dropped
nn: La ikoner bli hvor de slippes

en: Lemon
nn: Sitron

en: Light Info Color
nn: Lys informasjonsfarge

en: Link To Old Desktop
nn: Lenke til gammelt skrivebord

en: Link _name:
nn: _Navn på lenke:

en: Link target:
nn: Lenkemål:

en: Linking
nn: Lenker

en: Linux Documentation Project
nn: Linux dokumentasjonsprosjektet

en: Linux Resources
nn: Linux ressurser

en: List
nn: Liste

en: List Columns
nn: Listekolonner

en: List View
nn: Listevisning

en: List Viewer
nn: Listevisning

en: List of possible captions on icons
nn: Liste med mulig bildetekst for ikoner

en: Loading...
nn: Laster...

en: Local Files Only
nn: Kun lokale filer

en: Local Images Only
nn: Kun lokale bilder

en: Location _Bar
nn: A_dresselinje

en: Location:
nn: Adresse:

en: MIME Type
nn: MIME-type

en: MIME type
nn: MIME-type

en: MIME type:
nn: MIME-type:

en: Ma_ke Link
nn: Opprett _lenke

en: Ma_ke Links
nn: Opprett _lenker

en: Mail
nn: Post

en: Make the selected icon stretchable
nn: Gjør valgt ikon strekkbart

en: Manila Paper
nn: Manillapapir

en: Manually
nn: Manuelt

en: Maximum handled files in a folder
nn: Maksimalt antall filer som håndteres i en mappe

en: Maximum image size for thumbnailing
nn: Maksimal bildestørrelse for miniatyrer

en: Medi_a Properties
nn: Egensk_aper for medie

en: Metering Mode
nn: Målingsmodus

en: Migrated Old Desktop
nn: Migrerte gammelt skrivebord

en: Mo_ve to Trash
nn: Fl_ytt til papirkurv

en: Modified:
nn: Endret:

en: Modify "%s"
nn: Endre «%s»

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
nn: Man, okt 00 0000 kl. 00.00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
nn: Man, 0. Okt 0000 kl. 00.00.00

en: More Than One Image
nn: Mer enn ett bilde

en: Moss Ridge
nn: Mosekant

en: Mount Error
nn: Monteringsfeil

en: Mount the selected volume
nn: Monter valgt volum

en: Move _Down
nn: Flytt ne_d

en: Move _Up
nn: Flytt _opp

en: Move each selected item to the Trash
nn: Flytt hver valgt oppføring til papirkurven

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
nn: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene Klipp ut filer eller Kopier filer

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
nn: Flytt eller kopier filer som er valgt tidligere med kommandoene Klipp ut filer eller Kopier filer til valgt mappe

en: Move to Trash
nn: Flytt til papirkurv

en: Moving
nn: Flytter

en: Moving files
nn: Flytter filer

en: Moving files to the Trash
nn: Flytter filer til søppelkurv

en: Mud
nn: Søle

en: Name
nn: Navn

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
nn: Navn på tema for bruk med Nautilus. Dette er utgått siden Nautilus 2.2. Vennligst bruk ikontema i stedet.

en: Name of the column
nn: Navn på kolonnen

en: Name of the icon to display in the menu item
nn: Navn på ikonet som skal vises i menyoppføringen

en: Name of the item
nn: Navn på oppføringen

en: Name of the page
nn: Navn på siden

en: Nautilus Emblem side pane
nn: Nautilus sidepanel for emblemer

en: Nautilus Emblem view
nn: Nautilus emblemvisning

en: Nautilus Image Properties view
nn: Nautilus-visning for bildeegenskaper

en: Nautilus Tree View
nn: Nautilus trevisning

en: Nautilus Tree side pane
nn: Nautilus sidepanel for trevisning

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå pga. en uventet feil fra Bonobo under forsøk på å finne factory. Du kan fikse problemet ved å drepe bonobo-activation-server og starte Nautilus på nytt.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå pga. en uventet feil fra Bonobo under forsøk på å finne skall-objektet. Hvis du dreper bonobo-activation-server og starter Nautilus på nytt vil dette kunne fikse problemet.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå pga en uventet feil fra Bonobo under forsøk på å registrere visningstjeneren i filbehandleren.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå, pga en uventet feil.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå. Du kan kanskje rette problemet ved å kjøre kommandoen «bonobo-slay» fra konsollet. Hvis ikke kan du prøve å starte datamaskinen på nytt eller installere Nautilus på nytt.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
nn: Nautilus kan ikke brukes nå. Problemet vil kanskje løses ved å kjøre kommandoen «bonobo-slay» fra konsollet. Hvis ikke kan du prøve å starte om datamaskinen eller installere Natutilus på nytt. 
    
    OAF kunne ikke finne Nautilus_Shell.server filen. En årsak til dette ser ut til å være en LD_LIBRARY_PATH som ikke inneholder oaf-bibliotekets katalog. En annen mulig årsak kan være en ugyldig installasjon som mangler Nautilus_Shell.server-filen. 
    
    Hvis du kjører «bonobo-slay» vil dette drepe alle bonobo-activation- og GConf-prosesser som andre applikasjoner er avhengig av.
    
    Noen ganger vil det være nok å drepe bonobo-activation-server og gconfd, men vi vet ikke hvorfor.
    
    Vi har også sett denne feilen når en feil versjon av bonobo-activation var installert.

en: Nautilus cannot determine what type of file it is.
nn: Nautilus kunne ikke bestemme hvilken filtype dette er.

en: Nautilus cannot display "%s".
nn: Nautilus kan ikke vise «%s».

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
nn: Nautilus ikke kan håndtere %s-lokasjoner.

en: Nautilus component adapter factory
nn: Nautilus komponent-adapter factory

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
nn: Nautilus kunne ikke opprette følgende mapper som kreves: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
nn: Nautilus kunne ikke opprette nødvendig mappe «%s».

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
nn: Nautilus komponent for filhåndterer som viser en rullende liste

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
nn: Nautilus komponent for filhåndterer som viser en rullende liste for søkeresultater

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
nn: Nautilus komponent for filhåndterer som viser et todimensjonal ikonområde

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
nn: Nautilus komponent for filhåndterer som viser ikoner på skrivebordet

en: Nautilus file manager desktop icon view
nn: Nautilus filhåndterer visning for skrivebordsikoner

en: Nautilus file manager icon view
nn: Nautilus filhåndterer ikonvisning

en: Nautilus file manager list view
nn: Nautilus filhåndterer listevisning

en: Nautilus file manager search results list view
nn: Nautilus filhåndterer listevisning for søkeresultat

en: Nautilus handles drawing the desktop
nn: Nautilus tar seg av tegning av skrivebordet

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the file.
nn: Nautilus har ingen installerte visningsprogrammer som kan vise filen.

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
nn: Nautilus er et grafisk skall for GNOME som gjør det lett å håndtere dine filer og resten av ditt system.

en: Nautilus metafile factory
nn: Metafil-factory for Nautilus

en: Nautilus shell
nn: Nautilus skall

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
nn: Nautilus skall-operasjoner som kan utføres fra etterfølgende kommandolinjeinvokasjoner

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
nn: Nautilus bruker brukerens hjemmemappe som skrivebord

en: Network
nn: Nettverk

en: Network Neighbourhood
nn: Nettverksnabolaget

en: Network Servers
nn: Nettverkstjenere

en: Never
nn: Aldri

en: New
nn: Ny

en: News and Media
nn: Nyheter og media

en: No Action Associated
nn: Ingen handling assosiert

en: No Application Associated
nn: Ingen applikasjon assosiert

en: No Viewers Available
nn: Ingen visninger tilgjengelig

en: No bookmarks defined
nn: Ingen bokmerker definert

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
nn: Ingen beskrivelse funnet for MIME-type «%s» (fil «%s»), si i fra til gnome-vfs e-post listen.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
nn: Ingen andre programmer er tilgjengelige for å vise denne filen. Hvis du kopierer denne filen til din datamaskin, vil du kanskje kunne åpne den.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
nn: Ingen andre programmer er tilgjengelig for å vise denne filen. Hvis du kopierer denne filen til din datamaskin, vil du kanskje kunne åpne den.

en: No templates Installed
nn: Ingen maler er installert

en: No viewers are available for "%s".
nn: Ingen visninger tilgjengelig for «%s».

en: None
nn: Ingen

en: None of the files could be added as emblems.
nn: Ingen av bildene kunne legges til som emblemer.

en: Normal Si_ze
nn: Normal st_ørrelse

en: Not an Image
nn: Ikke et bilde

en: Notes
nn: Notater

en: Notes side pane
nn: Sidepanel for notater

en: Notes side pane for Nautilus
nn: Nautilus-sidepanel for notater

en: Number view:
nn: Tallvisning:

en: Numbers
nn: Tall

en: Ocean Strips
nn: Havstriper

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
nn: Okt 00 0000 kl. 00.00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
nn: Okt 00 0000, 00.00

en: Octal Permissions
nn: Oktale rettigheter

en: Oh No
nn: Å nei

en: One of the side panels encountered an error and can't continue.
nn: Ett av sidepanelene ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
nn: Kun opprett Nautilus-vinduer for eksplisitt spesifiserte URIer.

en: Only show folders in the tree sidebar
nn: Vis kun mapper i treet i sidelinjen

en: Opacity of the highlight for selected icons
nn: Ugjennomsiktighet i merking for valgte ikoner

en: Opacity of the selection box
nn: Ugjennomsiktighet for utvalgsboksen

en: Open
nn: Åpne

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
nn[0]: Åpne %d vindu?
nn[1]: Åpne %d vinduer?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
nn: Åpne feilet. Vil du prøve en annen handling?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
nn: Åpning feilet. Vil du velge et annet program?

en: Open Location
nn: Åpne lokasjon

en: Open T_erminal
nn: Åpne t_erminal

en: Open Wit_h
nn: Å_pne med

en: Open _Location...
nn: Åpne _lokasjon...

en: Open _Parent
nn: Åpne o_pphav

en: Open a new GNOME terminal window
nn: Åpne et nytt GNOME terminalvindu

en: Open each selected item in a navigation window
nn: Åpne hver valgt oppføring i et navigeringsvindu

en: Open in Navigation Window
nn: Åpne i et navigeringsvindu

en: Open in New Window | Open in %d New Windows
nn[0]: Åpne i nytt vindu
nn[1]: Åpne i %d nye vinduer

en: Open the parent folder
nn: Åpne opphavsmappen

en: Open the selected item in this window
nn: Åpne valgt oppføring i dette vinduet

en: Open with %s
nn: Åpne med %s

en: Open with Other Application
nn: Åpne med en annen applikasjon

en: Open with Other Viewer
nn: Åpne med annet visningsprogram

en: Open with...
nn: Åpne med...

en: Opening "%s".
nn: Åpner «%s».

en: Opening %s
nn: Åpner %s

en: Orange
nn: Oransje

en: Other _Application...
nn: Andre _applikasjoner...

en: Others:
nn: Andre:

en: Owner
nn: Eier

en: Owner:
nn: Eier:

en: Package
nn: Pakke

en: Page
nn: Side

en: Pale Blue
nn: Lys blå

en: Paste Files into Folder
nn: Lim filer inn i mappe

en: Paste the text stored on the clipboard
nn: Lim inn tekst som er lagret på utklippstavlen

en: Patterns:
nn: Mønstre:

en: Perform a quick set of self-check tests.
nn: Utfør et raskt sett med selvsjekk-tester.

en: Permissions
nn: Rettigheter

en: Personal
nn: Personlig

en: Pictures
nn: Bilder

en: Please check the spelling and try again.
nn: Vennligst sjekk stavingen og prøv igjen.

en: Please choose a different emblem name.
nn: Vennligst velg et annet navn på emblemet.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
nn: Vennligst dra kun ett bilde for å sette egendefinert ikon.

en: Please enter a name and try again.
nn: Vennligst oppgi et navn og prøv igjen.

en: Please select another viewer and try again.
nn: Vennligst velg et annet visningsprogram og prøv igjen.

en: Please try again.
nn: Vennligst prøv igjen.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
nn: Mulige verdier er «single» for å starte filer ved enkeltklikk eller «double» for å starte dem med dobbeltklikk.

en: Prefere_nces
nn: _Brukervalg

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
nn: Gjør klar valgte filer for kopiering med kommandoen Lim inn filer

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
nn: Gjør klar valgte filer for flytting med kommandoen Lim inn filer

en: Preparing To Copy...
nn: Forbereder kopiering...

en: Preparing To Move...
nn: Forbereder flytting...

en: Preparing to Create Links...
nn: Forbereder oppretting av lenker...

en: Preparing to Delete files...
nn: Forbereder sletting av filer...

en: Preparing to Empty the Trash...
nn: Forbereder tømming av søppelkurven...

en: Preparing to Move to Trash...
nn: Forbereder flytting til søppel...

en: Preview
nn: Forhåndsvis

en: Preview _sound files:
nn: Forhåndsvis _lydfiler:

en: Print
nn: Skriv ut:

en: Priority
nn: Prioritet

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
nn: Produserer metafil-objekter for å aksessere Nautilus metadata

en: Profile Dump
nn: Profildump

en: Properties
nn: Egenskaper

en: Prot_ect
nn: B_eskytt

en: Protect the selected volume
nn: Beskytt valgt volum

en: Purple Marble
nn: Purpur marmor

en: Put labels beside icons
nn: Plasser etiketter ved siden av ikoner

en: Quit Nautilus.
nn: Avslutt Nautilus.

en: Re_versed Order
nn: Om_vendt rekkefølge

en: Redo Edit
nn: Gjenopprett redigering

en: Redo the edit
nn: Gjenopprett redigeringen

en: Reload
nn: Oppdater

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
nn: Fjerner den valgte teksten uten å plassere den på utklippstavlen

en: Rename
nn: Gi nytt navn

en: Rename Emblem
nn: Endre navn på emblem

en: Rename selected item
nn: Endre navn på valgt oppføring

en: Renaming "%s" to "%s".
nn: Endrer navn fra «%s» til «%s».

en: Renaming Error
nn: Feil under endring av navn

en: Replace _All
nn: Erstatt _alle

en: Report Profiling
nn: Rapporter profilering

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
nn: Reposisjoner ikonene slik at de passer bedre til vinduene og unngår overlapping

en: Reset Profiling
nn: Nullstill profilering

en: Reset View to _Defaults
nn: _Sett visning til forvalg

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
nn: Nullstill er et spesielt bilde som ikke kan slettes.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
nn: Nullstill sorteringsrekkefølge og zoom-nivå til brukervalg for denne visningen

en: Restart Nautilus.
nn: Start Nautilus på nytt.

en: Restore Icon's Original Si_ze
nn: G_jenopprett ikonets opprinnelige størrelse

en: Restore Icons' Original Si_zes
nn: G_jenopprett ikonenes opprinnelige størrelser

en: Restore each selected icon to its original size
nn: Gjenopprett original størrelse for alle valgte ikoner

en: Reverse sort order in new windows
nn: Omvendt sorteringsrekkefølge i nye vinduer

en: Ridged Paper
nn: Røft papir

en: Rough Paper
nn: Røft papir

en: Ruby
nn: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
nn: Kjør «%s» på valgte oppføringer

en: Run in _Terminal
nn: Kjør i _terminal

en: Run or Display?
nn: Kjør eller vis?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
nn: Kjør eller håndter skript fra ~/Nautilus/scripts

en: Save
nn: Lagre

en: Sea Foam
nn: Sjøskum

en: Search List
nn: Søkeliste

en: Search for files by file name and file properties
nn: Søk etter filer på tekstinnhold og egenskaper

en: Search for files by file name only
nn: Kun søk etter filer på navn

en: Search this computer for files
nn: Søk etter filer på denne datamaskinen

en: Searching Unavailable
nn: Søk ikke tilgjengelig

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running.
nn: Søking er ikke tilgjengelig akkurat nå fordi du enten ikke har en indeks, eller fordi søketjenesten ikke kjører.

en: Select Pattern
nn: Velg mønster

en: Select _All
nn: Velg _alt

en: Select _All Files
nn: Velg _alle filer

en: Select _Pattern
nn: Velg _mønster

en: Select a Category:
nn: Velg en kategori:

en: Select a color to add
nn: Velg en farge som skal legges til

en: Select all items in this window
nn: Velg alle oppføringer i dette vinduet

en: Select all the text in a text field
nn: Marker all tekst i et tekstfelt

en: Select an icon
nn: Velg et ikon

en: Select an image file for the new emblem:
nn: Velg en bildefil for det nye emblemet:

en: Select an image file to add as a pattern
nn: Velg en bildefil som skal legges til som mønster

en: Select items in this window matching a given pattern
nn: Velg oppføringer i dette vinduet som passer et gitt mønster

en: Select the columns visible in this folder
nn: Velg synlige kolonner i denne mappen

en: Selection Box Alpha
nn: Alpha for utvalgsboks

en: Selection Box Color
nn: Farge for utvalgsboks

en: Sensitive
nn: Sensitiv

en: Server Settings
nn: Tjenerinnstillinger

en: Set _user ID
nn: Sett br_uker-ID

en: Set as _Background
nn: Sett som _bakgrunn

en: Set as background for _all folders
nn: Sett som bakgrunn for _alle mapper

en: Set as background for _this folder
nn: Sett som bakgrunn for _denne mappen

en: Set gro_up ID
nn: Sett gr_uppe-ID

en: Set the zoom level of the current view
nn: Sett zoom-nivå for aktiv visning

en: Shale
nn: Grunne

en: Show %s
nn: Vis %s

en: Show _only folders
nn: _Vis kun mapper

en: Show _thumbnails:
nn: Vis minia_tyrer:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
nn: Vis et vindu som lar deg velge mønster eller farge for skrivebordsbakgrunnen

en: Show folders first in windows
nn: Vis mapper først i vinduer

en: Show hidden and _backup files
nn: Vis skjulte _filer og sikkerhetskopier

en: Show location bar in new windows
nn: Vis adressefelt i nye vinduer

en: Show media properties for the selected volume
nn: Vis medie-egenskapene for valgt volum

en: Show priority text in toolbars
nn: Vis prioritetstekst i verktøylinjer

en: Show side pane in new windows
nn: Vis sidelinje i nye vinduer

en: Show status bar in new windows
nn: Vis statuslinje i nye vinduer

en: Show te_xt in icons:
nn: Vis te_kst i ikoner:

en: Show the contents at the normal size
nn: Vis innholdet i normal størrelse

en: Show the contents in less detail
nn: Vis innholdet med mindre grad av detaljer

en: Show the contents in more detail
nn: Vis innhold med større grad av detaljer

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
nn: Vis mappen som inneholder skriptene som vises i denne menyen

en: Show toolbar in new windows
nn: Vis verktøylinje i nye vinduer

en: Shutter Speed
nn: Lukkerhastighet

en: Side Pane
nn: Sidepanel

en: Side Panel Failed
nn: Sidepanel feilet

en: Side pane view
nn: Sidepanelvisning

en: Silver
nn: Sølv

en: Size
nn: Størrelse

en: Size:
nn: Størrelse:

en: Sky
nn: Himmel

en: Sky Ridge
nn: Himmelkant

en: Snow Ridge
nn: Snøkant

en: Software
nn: Programvare

en: Some files will not be displayed.
nn: Noen filer vil ikke vises.

en: Some of the files could not be added as emblems.
nn: Noen av filene kunne ikke legges til som emblemer.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
nn: Beklager, men «%s» kan ikke brukes som bildefil.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
nn: Beklager, men «%s» er ikke et gyldig filnavn.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
nn: Beklager, men emblem %s kunne ikke slettes.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
nn: Beklager, men nøkkelord for emblemer kan kun inneholde bokstaver og tall.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
nn: Beklager, men mønster %s kunne ikke slettes.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
nn: Beklager, men mønster %s kunne ikke installeres.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
nn: Beklager, men et emblem med navn «%s» eksisterer allerede.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
nn: Beklager, du kan ikke kjøre kommandoer fra en ekstern tjener.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
nn: Beklager, men du kan ikke erstatte nullstill-bildet.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
nn: Beklager, men du oppga ikke et gyldig filnavn.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
nn: Beklager, men du må spesifisere et navn for det nye emblemet.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
nn: Beklager, men du må spesifisere et navn for den nye fargen.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
nn: Beklager, kunne ikke endre gruppe for «%s».

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
nn: Beklager, kunne ikke endre eier for «%s».

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
nn: Beklager, kunne ikke endre rettigheter for «%s».

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
nn: Beklager, kunne ikke vise alt innholdet for «%s».

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
nn: Beklager, kunne ikke endre navn for «%s» til «%s».

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
nn: Beklager. Kan ikke lagre egendefinert emblemnavn.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
nn: Beklager. Kan ikke lagre egendefinert emblem.

en: Sort _folders before files
nn: Sorter mapper _før filer

en: Sound
nn: Lyd

en: Special
nn: Spesial

en: Special flags:
nn: Spesielle flagg:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
nn: Optimisering ved forhåndsvisning av lydfiler når muspekeren holdes over filens ikon. Hvis satt til «always» vil lyden alltid spilles av, selv om filen er på en ekstern tjener. Hvis satt til «local_only» vil filen kun forhåndsvises på lokale filsystemer. Hvis satt til «never» vil lyder aldri forhåndsvises.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
nn: Optimisering ved forhåndsvisning av innhold i tekstfiler i filens ikon. Sett til «always» for å vise forhåndsvisninger alltid, selv om filen er på en ekstern tjener. Sett til «local_only» for kun å vise forhåndsvisninger på lokale filsystemer. Sett til «never» for å slå av forhåndsvisninger.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
nn: Optimisering ved visning av bilder som miniatyrer. Hvis satt til «always» vil miniatyrer alltid vises, selv om mappen er på en ekstern tjener. Hvis satt til «local_only» vil miniatyrer kun vises for lokale filsystemer. Hvis satt til «never» vil miniatyrer aldri vises, kun et vanlig ikon.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
nn: Optimisering ved visning av antall oppføringer i en mappe. Hvis satt til «always» vil antall oppføringer alltid vises, selv om mappen er på en ekstern tjener. Hvis satt til «local_only» vil antall kun vises for lokale filsystemer. Hvis satt til «never» vil antall aldri beregnes.

en: St_atusbar
nn: St_atuslinje

en: Start Here
nn: Start her

en: Start Profiling
nn: Start profilering

en: Stop
nn: Stopp

en: Stop Profiling
nn: Stopp profilering

en: Stop loading this location
nn: Stopp nedlasting av denne lokasjonen

en: Str_etch Icon
nn: Str_ekk ikon

en: Switch
nn: Bytt

en: Switch to Manual Layout?
nn: Bytt til manuell plassering?

en: System Settings
nn: Systeminnstillinger

en: Tangerine
nn: Mandarin

en: Text
nn: Tekst

en: Text Viewer
nn: Tekstvisning

en: Text view
nn: Tekstvisning

en: Text view factory
nn: Factory for tekstvisning

en: Text view:
nn: Tekstvisning:

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
nn[0]: %d valgt oppføring vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer
nn[1]: De %d valgte oppføringene vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
nn[0]: %d valgt oppføring vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer
nn[1]: De %d valgte oppføringene vil bli flyttet hvis du velger kommandoen Lim inn filer

en: The %s side panel encountered an error and can't continue.
nn: Sidepanelet %s ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette.

en: The %s view encountered an error and can't continue.
nn: Visningen %s ble utsatt for en feil og kan ikke fortsette.

en: The %s view encountered an error while starting up.
nn: %s-visningen ble utsatt for en feil under oppstart.

en: The NautilusApplication associated with this window.
nn: NautilusApplication assosiert med dette vinduet.

en: The action associated with "%s" is invalid.
nn: Handlingen som er assosiert med «%s» er ugyldig.

en: The application ID of the window.
nn: Applikasjons-ID for vinduet.

en: The application associated with "%s" is invalid.
nn: Applikasjonen som er assosiert med «%s» er ugyldig.

en: The attempt to log in failed.
nn: Påloggingsforsøket feilet.

en: The attribute name to display
nn: Attributtnavn som skal vises

en: The color cannot be installed.
nn: Fargen kan ikke installeres.

en: The date the file was accessed.
nn: Dato filen sist ble aksessert.

en: The date the file was modified.
nn: Endringsdato for filen.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
nn: Forvalgt handling kan ikke åpne «%s» fordi den ikke kan aksessere filer i lokasjoner som «%s».

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
nn: Forvalgt handling kan ikke åpne «%s» fordi den ikke kan aksessere filer i lokasjoner som «%s».

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
nn: Forvalgt sorteringsrekkefølge for oppføringer i ikonvisning. Mulige verdier er «name», «size», «type», «modification_date» og «emblems».

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
nn: Forvalgt sorteringsrekkefølge for oppføringer i listevisning. Mulige verdier er «name», «size», «type» og «modification_date».

en: The default width of the side pane in new windows.
nn: Forvalgt bredde for sidepanelet i nye vinduer.

en: The destination and source are the same file.
nn: Mål og kilde er samme fil.

en: The destination disk is read-only.
nn: Måldisken er skrivebeskyttet.

en: The destination folder is inside the source folder.
nn: Målmappen er inne i kildemappen.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
nn: Filen som ble dratt ser ikke ut til å være et gyldig bilde.

en: The dragged text was not a valid file location.
nn: Teksten som ble dratt var ikke en gyldig filplassering.

en: The emblem cannot be added.
nn: Emblemet kan ikke legges til.

en: The emblem cannot be installed.
nn: Emblemet kan ikke installeres.

en: The emblems do not appear to be valid images.
nn: Emblemene ser ikke ut til å være gyldige bilder.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
nn: Filen «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
nn: Fil «%s» kan ikke flyttes til papirkurven.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
nn: Filen «%s» ser ikke ut til å være et gyldig bilde.

en: The file is not an image.
nn: Filen er ikke et bilde.

en: The file that you dropped is not an image.
nn: Filen du slapp er ikke et bilde.

en: The file that you dropped is not local.
nn: Filen du slapp er ikke lokal.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
nn: Filnavnet «%s» indikerer at denne filen er av type «%s». Inholdet i filen indikerer at filen er av type «%s». Det kan være en sikkerhetsrisiko for systemet å åpne denne filen.
    
    Ikke åpne filen med mindre du har opprettet filen selv eller mottatt den fra en kilde du stoler på. For å åpne må du endre filtypen til «%s» for så å åpne filen på normal måte. Alternativt kan du bruke «Åpne med»-menyen for å velge en spesifikk applikasjon for filen.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
nn: Mappen «%s» inneholder flere filer enn Nautilus kan håndtere.

en: The folder contents could not be displayed.
nn: Mappeinnholdet kunne ikke vises.

en: The font description used for the icons on the desktop.
nn: Beskrivelse av skrifter for ikonene på skrivebordet.

en: The group could not be changed.
nn: Gruppen kunne ikke endres.

en: The group of the file.
nn: Filens gruppe.

en: The item could not be renamed.
nn: Oppføringen kunne ikke gis nytt navn.

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
nn: Lenken er ødelagt. Vil du flytte den til papirkurven?

en: The location "%s" does not exist.
nn: Lokasjonen «%s» eksisterer ikke.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
nn: Lokasjonen kan ikke vises med denne visningen.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
nn: Plasseringen for skrivebordskatalogen er endret i GNOME 2.4. Du kan åpne lenken for å flytte over filene du ønsker før du eventuelt sletter lenken.

en: The mime type of the file.
nn: MIME-type for filen.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
nn: Navnet «%s» er allerede i bruk i denne mappen. Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
nn: Navnet «%s» er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet «/». Vennligst bruk et annet navn.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
nn: Navnet «%s» er ikke gyldig. Vennligst bruk et annet navn.

en: The name and icon of the file.
nn: Navn og ikon for filen.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
nn: Navnet allerede er i bruk for en spesiell oppføring som ikke kan fjernes eller flyttes. Hvis du fremdeles vil kopiere kopiere oppføringen må du endre navnet og prøve igjen.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
nn: avnet allerede er i bruk for en spesiell oppføring som ikke kan fjernes eller flyttes. Hvis du fremdeles vil flytte oppføringen må du endre navnet og prøve igjen.

en: The owner could not be changed.
nn: Eier kunne ikke endres.

en: The owner of the file.
nn: Filens eier.

en: The permissions could not be changed.
nn: Rettighetene kunne ikke endres.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
nn: Rettighetene for «%s» kunne ikke bestemmes.

en: The permissions of the file, in octal notation.
nn: Rettigheter for filen i oktal notasjon.

en: The permissions of the file.
nn: Rettigheter for filen.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
nn: Rettigheter for «%s» kunne ikke bestemmes.

en: The selection rectangle
nn: Utvalgsrektangelet

en: The side pane view to show in newly opened windows.
nn: Sidepanelvisning som skal vises i nye vinduer.

en: The size of the file.
nn: Størrelse på filen.

en: The type of the file.
nn: Filens type.

en: The viewer associated with "%s" is invalid.
nn: Visning som er assosiert med «%s» er ugyldig.

en: The x-alignment of the column
nn: X-justering for kolonnen

en: Themes
nn: Tema

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
nn: «%s» finnes ikke i denne mappen. Kanskje den er flyttet eller slettet nylig?

en: There is no action associated with "%s".
nn: Ingen handling er assosiert med «%s».

en: There is no application associated with "%s".
nn: Det finnes ingen applikasjoner som er assosiert med «%s».

en: There is no space on the destination.
nn: Det er ikke plass på målet.

en: There is not enough space on the destination.
nn: Ikke nok plass på målet.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
nn: Ingenting å lime inn fra utklippstavlen.

en: There was an error displaying help.
nn: Det oppsto en feil under vising av hjelp.

en: There was an error displaying help: 
    %s
nn: En feil oppsto under vising av hjelp: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
nn: Det oppsto en feil under vising av hjelp: %s

en: There was an error launching the application.
nn: En feil oppsto under oppstart av applikasjonen.

en: This drop target only supports local files.
nn: Mål for slipp støtter kun lokale filer.

en: This folder uses automatic layout.
nn: Denne mappen bruker automatisk plassering.

en: This is disabled due to security considerations.
nn: Dette er deaktivert av sikkerhetshensyn.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
nn: Dette skjer sannsynligvis fordi emblemet er permanent, og ikke et du har lagt til selv.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
nn: Dette skjer sannsynligvis fordi emblemet er permanent, og ikke et du har lagt til selv.

en: This is the default theme for Nautilus.
nn: Dette er standardtemaet for Nautilus.

en: This link can't be used, because it has no target.
nn: Denne lenken kan ikke brukes fordi den ikke har noe mål.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
nn: Denne lenken kan ikke brukes fordi målet, «%s», ikke eksisterer.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
nn: Tilpasset navn for hjemmeikonet på skrivebordet.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
nn: Tilpasset navn for papirkurvikonet på skrivebordet.

en: This theme uses photo-realistic folders.
nn: Dette temaet bruker fotorealistiske mapper.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nn[0]: Dette vil åpne %d separat vindu.
nn[1]: Dette vil åpne %d separate vinduer.

en: Tip
nn: Tips

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
nn: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
nn: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen. De lokale filene du slapp er allerede åpnet.

en: To:
nn: Til:

en: Toggle using a tighter layout scheme
nn: Slå av/på bruk av tettere plassering

en: Too Many Files
nn: For mange filer

en: Tooltip for the menu item
nn: Verktøytips for menyoppføringen

en: Trash
nn: Papirkurv

en: Trash icon visible on desktop
nn: Papirkurvikon synlig på skrivebordet

en: Tree
nn: Tre

en: Try to fit in window
nn: Prøv å tilpass vinduet

en: Type of click used to launch/open files
nn: Type klikk som brukes for å starte/åpne filer

en: URI currently displayed
nn: URI som vises nå

en: Unable to Replace File
nn: Kan ikke erstatte fil

en: Unable to launch the cd burner application.
nn: Kan ikke starte programmet for brenning av CDer.

en: Undo Edit
nn: Angre redigering

en: Undo the edit
nn: Angre redigeringen

en: Undo the last text change
nn: Angre siste tekstendring

en: Unfortunately I couldn't tell which one.
nn: Kan beklageligvis ikke si hvilket.

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
nn: Ukjent GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
nn: Feil under avmontering

en: Unmount the selected volume
nn: Avmonter valgt volum

en: Up
nn: Opp

en: Urgent
nn: Haster

en: Use "%s" to open the selected item
nn: Bruk «%s» til å åpne valgt oppføring

en: Use _Default Background
nn: Bruk _forvalgt bakgrunn

en: Use as default for "%s" items
nn: Bruk som standard for «%s»-oppføringer

en: Use as default for "%s" only
nn: Bruk som forvalg kun for «%s»

en: Use manual layout in new windows
nn: Bruk manuell plassering i nye vinduer

en: Use the default background for this location
nn: Bruk forvalgt bakgrunn for denne lokasjonen

en: Use the default desktop background
nn: Bruk forvalgt skrivebordsbakgrunn

en: Use tighter layout in new windows
nn: Bruk tettere plassering i nye vinduer

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
nn: Bruker mapper i manila og grågrønne bakgrunner.

en: View Failed
nn: Visning feilet

en: View _new folders using:
nn: Vis _nye mapper med:

en: View as %s
nn: Vis som %s

en: View as Icons
nn: Vis som ikoner

en: View as List
nn: Vis som liste

en: View as Text
nn: Vis som tekst

en: View as _Icons
nn: Vis som _ikoner

en: View as _List
nn: Vis som _liste

en: View as...
nn: Vis som...

en: View in Multiple Windows?
nn: Vis i flere vinduer?

en: View of the current file or folder
nn: Visning av aktiv fil eller mappe

en: View or modify the properties of each selected item
nn: Vis eller modifiser egenskapene for hver av de valgte oppføringene

en: View your computer storage
nn: Vis datamaskinens filer

en: View your home folder in the Nautilus file manager
nn: Vis din hjemmekatalog i Nautilus filhåndtereren

en: View your network servers in the Nautilus file manager
nn: Vis dine nettverkstjenere i filhåndtereren Nautilus

en: Views
nn: Visninger

en: Violet
nn: Fiolett

en: Visible _Columns...
nn: Synlige _kolonner...

en: Volume:
nn: Volum:

en: Wavy White
nn: Bølgende hvit

en: Web
nn: Nett

en: Web Services
nn: Web-tjenester

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
nn: Onsdag, 0. september 0000 kl. 00.00.00

en: What to do with executable text files when activated
nn: Bestem hva som skal gjøres med kjørbare tekstfiler når de aktiveres

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
nn: Handling for kjørbare tekstfiler når de aktiveres (enkelt- eller dobbeltklikk). Mulige verdier er «launch» for å starte dem som programmer, «ask» for å spørre via en dialog og «display» for å vise dem som tekstfiler.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
nn: Når en mappe besøkes brukes dette visningsprogrammet med mindre du har valgt en annen visning for denne spesifikke mappen. Mulige verdier er «list_view» og «icon_view».

en: When to show number of items in a folder
nn: Bestemmer når antall oppføringer i en mappe skal vises

en: When to show preview text in icons
nn: Når skal forhåndsvisningstekst vises i ikoner

en: When to show thumbnails of image files
nn: Når skal miniatyrer vises for bildefiler

en: Whether a custom default folder background has been set.
nn: Om en tilpasset forvalgt mappebakgrunn er satt.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
nn: Om en tilpasset forvalgt bakgrunn er satt for sidepanelet.

en: Whether the menu item is sensitive
nn: Om menyoppføringen er sensitiv

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
nn: Om det skal spørres om bekreftelse ved flytting av filer til papirkurven

en: Whether to enable immediate deletion
nn: Om umiddelbar sletting skal aktiveres

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
nn: Om lyder skal forhåndsvises når musen plasseres over et ikon

en: Whether to show backup files
nn: Om sikkerhetskopier skal vises

en: Whether to show hidden files
nn: Om skjulte filer skal vises

en: White
nn: Hvit

en: White Ribs
nn: Hvite ribber

en: Widget for the property page
nn: Komponent for egenskapersiden

en: Width of the side pane
nn: Bredde på sidepanelet

en: Windows Network
nn: Windows-nettverk

en: Would you like to continue?
nn: Vil du fortsette?

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
nn: Du er ikke eieren, du kan derfor ikke endre disse rettighetene.

en: You can choose another view or go to a different location.
nn: Du kan velge en annen visning eller gå til en annen lokasjon.

en: You can configure GNOME to associate a different application or viewer with this file type. Do you want to associate an application or viewer with this file type now?
nn: Du kan konfigurere GNOME til å koble programmer eller visningskomponenter til filtyper. Vil du assosiere et program eller en visningskomponent med denne filtypen nå?

en: You can configure GNOME to associate applications with file types. Do you want to associate an application with this file type now?
nn: Du kan konfigurere GNOME til å koble applikasjoner til filtyper. Vil du assosiere en applikasjon med denne filtypen nå?

en: You can configure which programs are offered for which file types in the File Types and Programs dialog.
nn: Du kan konfigurere hvilke programmer som foreslås for hvilke filtyper i dialogen Filtyper og programmer.

en: You can only use images as custom icons.
nn: Du kan kun bruke bilder som egendefinerte ikoner.

en: You can only use local images as custom icons.
nn: Du kan kun bruke lokale bilder som egendefinerte ikoner.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
nn: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen!

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
nn: Du kan ikke tilegne mer enn ett egendefinert ikon om gangen.

en: You cannot copy a file over itself.
nn: Du kan ikke kopiere en fil over seg selv.

en: You cannot copy a folder into itself.
nn: Du kan ikke kopiere en mappe over seg selv.

en: You cannot copy items into the trash.
nn: Du kan ikke kopiere oppføringer til papirkurven.

en: You cannot copy this trash folder.
nn: Du kan ikke kopiere søppelkurven.

en: You cannot create links inside the trash.
nn: Du kan ikke lage lenker i papirkurven.

en: You cannot delete a volume icon.
nn: Kan ikke slette et volumikon.

en: You cannot move a folder into itself.
nn: Du kan ikke flytte en mappe til seg selv.

en: You cannot move this trash folder.
nn: Du kan ikke flytte denne søppelmappen.

en: You do not have permissions to write to the destination.
nn: Du har ikke skriverettigheter til målet.

en: You do not have permissions to write to this folder.
nn: Du har ikke skriverettigheter til denne mappen.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
nn: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre gruppen for «%s».

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
nn: Du har ikke nødvendige rettigheter til å endre navn på «%s».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
nn: Du har ikke nødvendige rettigheter til å vise innholdet av «%s».

en: You must enter a name for the server.
nn: Du må oppgi et navn for tjeneren.

en: ZDNet Linux Hardware Database
nn: ZDNet Linux maskinvaredatabase

en: ZDNet Linux Resource Center
nn: ZDNET Linux ressurssenter

en: Zoom In
nn: Zoom inn

en: Zoom Out
nn: Zoom ut

en: Zoom _In
nn: Zoom _inn

en: Zoom _Out
nn: Zoom _ut

en: Zoom to Fit
nn: Tilpasset zoom

en: _About
nn: _Om

en: _Add Bookmark
nn: _Legg til bokmerke

en: _Add a New Color...
nn: _Legg til en ny farge...

en: _Add a New Emblem...
nn: _Legg til et nytt emblem...

en: _Add a New Pattern...
nn: _Legg til et nytt mønster...

en: _Add new...
nn: _Legg til ny...

en: _Always
nn: _Alltid

en: _Arrange items:
nn: Pl_asser oppføringer:

en: _Ask each time
nn: _Spør hver gang

en: _Associate Action
nn: _Tilegn handling

en: _Associate Application
nn: _Koble til applikasjon

en: _Back
nn: _Tilbake

en: _Backgrounds and Emblems...
nn: _Bakgrunner og emblemer...

en: _Bookmarks
nn: _Bokmerker

en: _CD Creator
nn: _CD-brenner

en: _Clear History
nn: _Tøm historikk

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Computer
nn: _Datamaskin

en: _Contents
nn: _Innhold

en: _Copy File
nn: _Kopier fil

en: _Copy Files
nn: _Kopier filer

en: _Copy Text
nn: _Kopier tekst

en: _Copy here
nn: _Kopier hit

en: _Default zoom level:
nn: _Forvalgt zoom-nivå:

en: _Delete
nn: Sle_tt

en: _Delete from Trash
nn: Sle_tt fra papirkurven

en: _Display
nn: _Vis

en: _Double click to activate items
nn: _Dobbeltklikk for å aktivere oppføringer

en: _Edit
nn: _Rediger

en: _Edit Bookmarks
nn: R_ediger bokmerker

en: _Emblems
nn: _Emblemer

en: _Empty
nn: _Tøm

en: _Empty File
nn: _Tom fil

en: _Empty Trash
nn: _Tøm papirkurv

en: _File
nn: _Fil

en: _File group:
nn: _Filgruppe:

en: _Format
nn: _Formater

en: _Forward
nn: _Fremover

en: _Go
nn: _Gå

en: _Go There
nn: _Gå dit

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Hide
nn: S_kjul

en: _Home
nn: _Hjem

en: _Image:
nn: B_ilde:

en: _Keep Aligned
nn: _Behold justert

en: _Keyword:
nn: Nø_kkelord:

en: _Link here
nn: _Lag lenke hit

en: _Local File Only
nn: Kun _lokal fil

en: _Location (URL):
nn: _Lokasjon (URL):

en: _Location...
nn: P_lassering...

en: _Location:
nn: _Lokasjon:

en: _Manually
nn: _Manuelt

en: _Modify...
nn: _Endre...

en: _Mount Volume
nn: _Monter volum

en: _Move here
nn: _Flytt hit

en: _Name:
nn: _Navn:

en: _Names:
nn: _Navn:

en: _Never
nn: A_ldri

en: _Only for files smaller than:
nn: _Kun for filer mindre enn:

en: _Open
nn: _Åpne

en: _Open Scripts Folder
nn: _Åpne skript-mappe

en: _Paste Files
nn: _Lim inn filer

en: _Paste Files Into Folder
nn: _Lim filer inn i mappe

en: _Paste Text
nn: _Lim inn tekst

en: _Pattern:
nn: _Mønster:

en: _Patterns
nn: _Mønstre

en: _Places
nn: _Steder

en: _Profiler
nn: _Profilering

en: _Properties
nn: E_genskaper

en: _Read
nn: _Lese

en: _Reload
nn: _Oppdater

en: _Remove Custom Icon
nn: _Fjern egendefinert ikon

en: _Remove a Color...
nn: Fje_rn en farge...

en: _Remove a Pattern...
nn: Fje_rn et mønster...

en: _Remove an Emblem...
nn: Fje_rn et emblem...

en: _Remove...
nn: Fje_rn...

en: _Rename...
nn: Gi _nytt navn...

en: _Replace
nn: E_rstatt

en: _Report Profiling
nn: _Rapporter profilering

en: _Reset Profiling
nn: _Nullstill profilering

en: _Retry
nn: P_røv igjen

en: _Run
nn: Kjø_r

en: _Run executable text files when they are clicked
nn: K_jør kjørbare tekstfiler når de aktiveres

en: _Scripts
nn: _Skript

en: _Select Custom Icon...
nn: _Velg egendefinert ikon...

en: _Show
nn: Vi_s

en: _Side Pane
nn: _Sidepanel

en: _Single click to activate items
nn: _Enkeltklikk for å aktivere oppføringer

en: _Skip
nn: _Hopp over

en: _Start Profiling
nn: _Start profilering

en: _Sticky
nn: K_lebrig

en: _Stop
nn: _Stopp

en: _Stop Profiling
nn: _Stopp profilering

en: _Templates
nn: _Maler

en: _Text beside icons
nn: _Tekst ved siden av ikoner

en: _Trash
nn: _Papirkurv

en: _Undo
nn: _Angre

en: _Unmount Volume
nn: _Avmonter volum

en: _Up
nn: _Opp

en: _Use Default
nn: Br_uk forvalg

en: _Use compact layout
nn: Br_uk tettere plassering

en: _View
nn: _Vis

en: _View as...
nn: _Vis som...

en: _View executable text files when they are clicked
nn: _Vis kjørbare tekstfiler når de aktiveres

en: _Write
nn: _Skrive

en: _Write contents to CD
nn: _Skriv innholdet til CD

en: a title
nn: en tittel

en: additional text
nn: tilleggstekst

en: animation to indicate on-going activity
nn: animasjon for å vise pågående aktivitet

en: another link to %s
nn: en annen lenke til %s

en: bonobo_ui_init() failed.
nn: bonobo_ui_init() feilet.

en: by Modification _Date
nn: etter endrings_dato

en: by _Emblems
nn: etter _emblemer

en: by _Name
nn: etter _navn

en: by _Size
nn: etter _størrelse

en: by _Type
nn: etter _type

en: date accessed
nn: dato aksessert

en: date modified
nn: dato modifisert

en: default for "%s"
nn: forvalgt for «%s»

en: default for this file
nn: forvalgt for denne filen

en: editable text
nn: redigerbar tekst

en: group
nn: gruppe

en: highlighted as keyboard focus
nn: merket som tastaturfokus

en: highlighted for drop
nn: merket for slipp

en: highlighted for selection
nn: merket for utvalg

en: in menu for "%s"
nn: i menyen for «%s»

en: in menu for this file
nn: i menyen for denne filen

en: link
nn: lenke

en: link (broken)
nn: lenke (ødelagt)

en: link to %s
nn: lenke til %s

en: loading...
nn: laster...

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
nn: nautilus: --check kan ikke brukes med URIer.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
nn: nautilus: --check kan ikke brukes med sammen med andre flagg.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
nn: nautilus: --geometry kan ikke brukes med mer enn én URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
nn: nautilus: --quit kan ikke brukes med URIer.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
nn: nautilus: --restart kan ikke brukes med URIer.

en: nd copy)
nn: dre (kopi)

en: new file
nn: ny fil

en: none
nn: ingen

en: not in menu
nn: ikke i menyen

en: nothing
nn: ingenting

en: octal permissions
nn: oktale rettigheter

en: on the desktop
nn: på skrivebordet

en: open a browser window.
nn: åpne et nettleservindu.

en: owner
nn: eier

en: permissions
nn: rettigheter

en: pointing at "%s"
nn: peker til «%s»

en: provides visual status
nn: gir synlig status

en: rd copy)
nn: dje (kopi)

en: reset
nn: nullstill

en: size
nn: størrelse

en: some more text
nn: litt mer tekst

en: st copy)
nn: ste (kopi)

en: th copy)
nn: de (kopi)

en: the browse history
nn: historikk for nettleser

en: the current selection
nn: aktivt utvalg

en: the editable label
nn: den redigerbare etiketten

en: the type of window the view is embedded in
nn: type vindu visningen bakes inn i

en: throbber factory
nn: Factory for throbber

en: throbber object factory
nn: throbber objekt factory

en: today
nn: i dag

en: today at %-I:%M %p
nn: i dag kl. %H.%M

en: today at %-I:%M:%S %p
nn: i dag kl. %H.%M.%S

en: today at 00:00 PM
nn: i dag kl. 00.00

en: today at 00:00:00 PM
nn: i dag kl. 00.00.00

en: today, %-I:%M %p
nn: i dag, %H.%M

en: today, 00:00 PM
nn: i dag, 00.00

en: unknown
nn: ukjent

en: unknown MIME type
nn: ukjent MIME-type

en: unknown type
nn: ukjent type

en: unreadable
nn: ulesbar

en: untitled folder
nn: mappe uten navn

en: whether we are highlighted for a D&D drop
nn: om vi er merket for en slipp-operasjon

en: whether we are highlighted for a selection
nn: om vi er merket for et utvalg

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
nn: om vi er merket for å rendre tastaturfokus

en: xalign
nn: xjustering

en: yesterday
nn: i går

en: yesterday at %-I:%M %p
nn: i går kl. %H.%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
nn: i går kl. %H.%M.%S

en: yesterday at 00:00 PM
nn: i går kl. 00.00

en: yesterday at 00:00:00 PM
nn: i går kl. 00.00.00

en: yesterday, %-I:%M %p
nn: i går, %H.%M

en: yesterday, 00:00 PM
nn: i går kl. 00.00
