sawfish 0.37.2 - en to no translation catalogue (699 entries)

en:  to:
no:  til:

en: ** unknown widget **
no: ** ukjent widget **

en: 3d hack
no: 3D-hack

en: <none>
no: <ingen>

en: About
no: Om

en: About GNOME...
no: Om GNOME...

en: About:
no: Om:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
no: Aksentfarge på fokuserte vinduer (hvis ikke satt bruk GTK+ bakgrunnsfarge).

en: Actions
no: Handlinger

en: Activate viewport
no: Aktiver visningsport

en: Activate viewport column
no: Aktiver kolonne i visningsport

en: Activate viewport row
no: Aktiver rad i visningsport

en: Activate workspace
no: Aktiver arbeidsområde

en: Add
no: Legg til

en: Add...
no: Legg til...

en: Add:
no: Legg til:

en: Added frame `%s'
no: Lagt til ramme '%s'

en: Added frame type `%s'
no: Lagt til rammetype '%s'

en: Added pattern `%s'
no: Lagt til mønster `%s'

en: All settings
no: Alle innstillinger

en: Appearance
no: Utseende

en: Append workspace and send
no: Legg til arbeidsområde til slutt og send

en: Apropos function
no: Apropos-funksjon

en: Apropos variable
no: Apropos-variabel

en: Arguments given to the `xterm' command.
no: Argumenter gitt til «xterm» kommandoen.

en: Attributes
no: Attributter

en: Audio file
no: Lydfil

en: Auto gravity
no: Autogravitet

en: Auto-Raise
no: Autohev

en: Automatically reload themes when they are updated.
no: Automatisk gjenles temaer når de oppdateres.

en: Automatically remember other window attributes.
no: Husk andre vindusattributter automatisk.

en: Automatically remember window positions.
no: Husk vindusposisjon automatisk.

en: Automatically remember window sizes.
no: Husk vindusstørrelser automatisk.

en: Avoid
no: Unngå

en: Bar image for clicked parts.
no: Søylebilde for klikkede deler.

en: Bar image for focused windows.
no: Søylebilde for vinduer med fokus.

en: Bar image for highlighted parts.
no: Søylebilde for merkede deler.

en: Bar image for unfocused windows.
no: Søylebilde for vinduer uten fokus.

en: Beep when errors occur.
no: Pip når feil oppstår.

en: Bindings
no: Bindinger

en: Border width of bar images.
no: Rammebredde for bilder.

en: Border-only
no: Kun kant

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Call command
no: Kallkommando

en: Call command with output to screen
no: Kall kommando med utskrift til skjermen

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
no: Kall kommandoen NAVN; alternativt med prefiks argumentet PFKS-ARG.

en: Cancel
no: Avbryt

en: Class
no: Klasse

en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
no: Klikk-til-fokus modus sender klikket gjennom til applikasjonen.

en: Clicked
no: Klikket

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
no: Farge på inaktive rammer (hvis ikke satt bruk GTK+ utvalgsfarge).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
no: Farge på aktive rammer i `enkel' rammestil.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
no: Farge på inaktive rammer (hvis ikke satt bruk GTK+ bakgrunnsfarge).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
no: Farge på inaktive rammer i `enkel' rammestil.

en: Color to use when drawing text.
no: Farge som skal brukes ved tegning av tekst.

en: Column:
no: Kolonne:

en: Columns:
no: Kolonner:

en: Command
no: Kommando

en: Command sequence
no: Kommandosekvens

en: Command:
no: Kommando:

en: Context:
no: Kontekst:

en: Copy
no: Kopier

en: Copy the current window to the N'th workspace.
no: Kopier aktivt vindu til n'te arbeidsområde.

en: Copy the window to the next workspace.
no: Kopier vinduet til neste arbeidsområde.

en: Copy the window to the previous workspace.
no: Kopier vinduet til forrige arbeidsområde.

en: Copy to next
no: Kopier til neste

en: Copy to next workspace
no: Kopier til neste arbeidsområde

en: Copy to previous
no: Kopier til forrige

en: Copy to previous workspace
no: Kopier til forrige arbeidsområde

en: Copy to workspace
no: Kopier til arbeidsområde

en: Copy...
no: Kopier...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
no: Opprett et nytt arbeidsområde på slutten av listen, og flytt vinduet til det.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
no: Opprett et nytt arbeidsområde ved starten av listen, og flytt vinduet til det.

en: Create a new workspace before the current workspace.
no: Opprett et nytt arbeidsområde før aktivt arbeidsområde.

en: Create a new workspace following the current workspace.
no: Opprett et nytt arbeidsområde som følger etter aktivt arbeidsområde.

en: Crux Theme
no: Crux tema

en: Customize
no: Tilpass

en: Cycle skip
no: Hopp over

en: Decrease the size of the current window by one column.
no: Forminsk størrelsen av aktivt vindu med én kolonne.

en: Decrease the size of the current window by one row.
no: Forminsk størrelsen av aktivt vindu med én rad.

en: Default
no: Forvalgt

en: Default font: \w
no: Forvalgt skrifttype: \w

en: Default frame style:
no: Forvalgt rammestil:

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
no: Pause i millisekunder før fjerning av skygge for vinduer.

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
no: Pause i millisekunder før fokuserte vinduer heves.

en: Delete
no: Slett

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
no: Slett alle vinduer i gruppen som aktivt vindu er medlem av.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
no: Slett arbeidsområder som ikke inneholder noen vinduer.

en: Delete empty workspaces
no: Slett tomme arbeidsområder

en: Delete group
no: Slett gruppe

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
no: Slett aktivt arbeidsområde. Dets medlemsvinduer relokeres til forrige arbeidsområde.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
no: Slett aktivt arbeidsområde. Dets medlemsvinduer relokeres til neste arbeidsområde.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
no: Slett vinduet, eller pip hvis vinduet ikke kan lukkes på en trygg måte.

en: Delete the window.
no: Slett vinduet.

en: Delete window
no: Slett vindu

en: Delete window instance
no: Slett vindusinstans

en: Delete window safely
no: Slett vindu på en trygg måte

en: Depth
no: Dybde

en: Describe key
no: Beskriv tast

en: Describe symbol
no: Beskriv symbol

en: Destroy window
no: Ødelegg vindu

en: Details
no: Detaljer

en: Dimensions
no: Størrelser

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
no: Retning for gradient i `gradient'-rammestil.

en: Directory:
no: Katalog:

en: Display all errors that have occurred to the screen.
no: Vis alle feil som har oppstått på skjermen.

en: Display error messages to: \w
no: Vis feilmeldinger på: \w

en: Display errors
no: Vis feil

en: Display only the title bar of the window.
no: Vis kun vinduets tittellinje.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
no: Vis WWW-sidene til GNOME prosjektet.

en: Display the applications menu.
no: Vis applikasjosmenyen.

en: Display the documentation of a specified symbol.
no: Vis dokumentasjon for et spesifisert symbol.

en: Display the main menu.
no: Vis hovedmenyen.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
no: Vis meny med liste over alle arbeidsområder.

en: Display the menu listing all window operations.
no: Vis menylisten med alle vindusoperasjoner.

en: Display the menu of all managed windows.
no: Vis meny med alle håndterte vinduer.

en: Display the next workspace.
no: Vis neste arbeidsområde.

en: Display the previous workspace.
no: Vis forrige arbeidsområde.

en: Display the window's icon in its menu button.
no: Vis vinduets ikon på dets menuknapp.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
no: Vis arbeidsområdet som inneholder vindu W, og gi fokus til W.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
no: Vis arbeidsomdåde/visningsområde som inneholder vindu W.

en: Display title buttons to mimic: \w
no: Vis tittelknapper som skal imiteres: \w

en: Display tooltips for window frames.
no: Vis verktøystips for vindusrammer.

en: Display window
no: Vis vindu

en: Display window names and icons while cycling through windows.
no: Vis vindusnavn og ikoner når man blar gjennom vinduer.

en: Display window without focusing
no: Vis vindu uten å gi det fokus

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
no: Avstand mellom suksessive plasseringer i `stagger'-modus for plassering.

en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
no: Avstand i piksler før vinduets kanter justeres i forhold til hverandre.
    
    Når et vindu flyttes lar dette alternativet deg justere en av dets kanter med kanten på et annet vindu.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
no: Ikke husk vindusposisjon automatisk for transiente vinduer.

en: E_xit
no: A_vslutt

en: Edge Flipping
no: Kantvending

en: Edit binding
no: Rediger binding

en: Edit frame style
no: Rediger rammestil

en: Edit theme...
no: Rediger tema...

en: Edit...
no: Rediger...

en: Edit:
no: Rediger:

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
no: Slå på "shade-hover" modus.
    
    (Midlertidig fjern skyggelegging av vinduer når muspekeren er over dem.)

en: Error Handling
no: Feilhåndtering

en: Event
no: Hendelse

en: Execute the given shell command.
no: Kjør oppgitt skallkommando.

en: Focus
no: Fokus

en: Focus click through
no: Fokus klikk slipper gjennom

en: Focus desktop
no: Fokuser skrivebord

en: Focus mode
no: Fokusmodus

en: Focus on application windows when they first appear.
no: Fokuser applikasjonsvinduer når de vises første gang.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
no: Fokus på forrige vindu på aktivt arbeidsområde.

en: Focus when mapped
no: Fokus når mappet

en: Focused
no: Fokusert

en: Force the current window to have a unique title.
no: Tving aktivt vindu til å ha en unik tittel.

en: Forget all saved window history.
no: Glem all lagret vindushistorikk.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
no: Glem eventuell fast tilstand assosiert med aktivt vindu.

en: Frame
no: Ramme

en: Frame Part _Definitions
no: _Definisjoner for rammedel

en: Frame _Classes
no: Ramme_klasser

en: Frame name
no: Rammenavn

en: Frame style
no: Rammestil

en: Frame type
no: Rammetype

en: Frames
no: Rammer

en: Generated theme in directory `%s'
no: Genererte tema i katalog `%s'

en: Gnome about
no: Om GNOME

en: Gnome clear skip tasklist
no: Tøm hopp over oppgaveliste for GNOME

en: Gnome clear skip winlist
no: Fjern hopp over vinduliste for GNOME

en: Gnome help browser
no: GNOME hjelpleser

en: Gnome logout
no: GNOME avlogging

en: Gnome menus update
no: Oppdater GNOME meny

en: Gnome set skip tasklist
no: Sett hopp over oppgaveliste for GNOME

en: Gnome set skip winlist
no: Sett hopp over vinduliste for GNOME

en: Gnome toggle skip tasklist
no: Slå av/på hopp over oppgaveliste for GNOME

en: Gnome toggle skip winlist
no: Slå av/på hopp over vinduliste for GNOME

en: Gnome www page
no: GNOME nettside

en: Grab...
no: Hent...

en: Gradient Theme
no: Gradient-tema

en: Group
no: Gruppe

en: Grow down
no: Øk nedover

en: Grow left
no: Øk til venstre

en: Grow right
no: Øk til høyre

en: Grow up
no: Øk oppover

en: Grow window down
no: Voks vindu nedover

en: Grow window left
no: Øk vindu til venstre

en: Grow window right
no: Øk vindu til høyre

en: Grow window up
no: Voks vindu oppover

en: Growing and packing of windows
no: Øking og pakking av vinduer

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
no: Øker størrelsen på vinduet nedover til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «grow-window-up».

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
no: Øker størrelsen på et vindu mot venstre til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «grow-window-up».

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
    See `grow-window-up'.
no: Øker størrelsen på et vindu mot høyre til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «grow-window-up».

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is brought back in.
    With a universal prefix arg, maximize upwards instead.
    With a numeric prefix arg, grow upwards by that many increments specified by
    window or pixels instead.
no: Øker vinduet oppover til det «dunker inn i» et annet vindu.
    Hvis den øverste kanten var utenfor skjermens kant hentes den inn igjen.
    Hvis et universelt prefiksargument oppgis, maksimeres det oppover i stedet.
    Med et numerisk prefiksargument økes det oppover med antall steg som oppgis for
    vinduer eller piksler i stedet.

en: Gtkrc reload style
no: Stil for gjenlesing av Gtkrc

en: HIghlighted
no: UThevet

en: Height of title bar.
no: Høyde på tittellinjen.

en: Help about
no: Hjelp om

en: Help show faq
no: Hjelp vis OBS

en: Help show homepage
no: Hjelp vis nettside

en: Help show news
no: Hjelp vis nyheter

en: Help show programmer manual
no: Hjelp vis programmeringshåndbok

en: Highlighted
no: Uthevet

en: History
no: Historikk

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
no: Når skjermkanten treffes velges neste: \w

en: Host
no: Vert

en: Icon Name
no: Ikonnavn

en: Iconified
no: Ikonifisert

en: Iconify group
no: Ikonifiser gruppe

en: Iconify transient group
no: Ikonifiser transientgruppe

en: Iconify window
no: Ikonifiser vindu

en: Iconify workspace windows
no: Ikonifiser arbeidsområdevinduer

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
no: Hvis vinduet er i sin høyeste mulige posisjon, senk det til sin
    lavest mulige posisjon. Ellers heves det så langt som mulig.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
no: Hvis vinduet er ved den høyeste mulige posisjon, senk det til
    laveste mulige posisjon. Ellers hev det så langt som mulig. Endrer
    også
    nivå for eventuelle transiente vinduer det har.

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
no: Om vinduet er skyggelagt (se `skyggelegg-vindu'), gjenopprett det til sin vanlige tilstand.

en: Ignore program position
no: Ignorer programplassering

en: Ignore stacking requests
no: Ignorer stabelforespørsler

en: Ignore the window.
no: Ignorer vinduet.

en: Ignored
no: Ignorert

en: Image Properties
no: Egenskaper for bilde

en: In GNOME _task list
no: I GNOME oppgavelis_ten

en: In _group
no: I _gruppe

en: In _window list
no: I _vinduslisten

en: Inactive
no: Inaktiv

en: Inactive-
    Clicked
no: Inaktiv-
    Klikket

en: Inactive-
    Highlighted
no: Inaktiv-
    Merket

en: Include iconified windows when cycling.
no: Inkluder ikonifiserte vinduer under skifting.

en: Include windows on all viewports when cycling.
no: Inkluder vinduer på alle visningsområder under skifting.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
no: Inkluder vinduer på alle arbeidsområder under skifting.

en: Increase the size of the current window by one column.
no: Øk størrelsen av aktivt vindu med én kolonne.

en: Increase the size of the current window by one row.
no: Øk størrelsen av aktivt vindu med én rad.

en: Index:
no: Indeks:

en: Insert workspace
no: Sett inn arbeidsområde

en: Insert workspace after
no: Sett inn arbeidsområde etter

en: Insert workspace before
no: Sett inn arbeidsområde før

en: Invoke the list of commands, one by one.
no: Start listen med kommandoer, en etter en.

en: Invoke the user-customization system.
no: Start systemet for brukertilpasning.

en: Keep transient windows stacked above: \w
no: Hold transiente vinduer stablet over: \w

en: Key
no: Tast

en: Key:
no: Tast:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive globalt.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når man blar gjennom vinduer.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når et klientvindu er fokusert.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
no: Tastaturkart inneholder bindinger som er aktive når en streng leses fra brukeren.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er på kanten av et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er over 
    lukk-knappen på et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er over
    minimer-knappen på et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er over
    maksimer-knappen i et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er over meny-
    knappen i et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er i rotvinduet (eller når ingen vinduer har fokus).

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er på  
    skygge-knappen på et vindu. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
no: Tastaturkart som inneholder bindinger som er aktive når pekeren er i et vindus tittelfelt. (Kun musbindinger evalueres i dette kartet.)

en: Kill client
no: Drep klient

en: Launch the GNOME about dialog.
no: Start om GNOME dialogen.

en: Launch the GNOME help browser.
no: Start GNOME hjelpleser.

en: Lock position and size while windows are maximized.
no: Lås posisjon og størrelse mens vinduer er maksimert.

en: Logout from the current GNOME session.
no: Logg ut av aktiv GNOME-sesjon.

en: Lower
no: Senk

en: Lower group
no: Senk gruppe

en: Lower group depth
no: Senk gruppedybde

en: Lower layer
no: Nedre lag

en: Lower single window
no: Senk enkelt vindu

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
no: Senk aktivt vindu til laveste tillatte posisjon i stablingsrekkefølgen.
    Senk også eventuelle transiente vinduer det har.

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
no: Senk vinduet til sin laveste tillatte posisjon i stablingsrekkefølgen.

en: Lower window
no: Senk vindu

en: Lower window and transients
no: Senk vindu og transienter

en: Lower window depth
no: Senk vindusdybde

en: Make group sticky
no: Gjør gruppe klebrig

en: Make group unsticky
no: Gjør gruppen ikke-klebrig

en: Make window ignored
no: Gjør vindu ignorert

en: Make window not ignored
no: Ikke ignorer vindu

en: Make window sticky
no: Gjør vindu klebrig

en: Make window unsticky
no: Gjør vindu ikke-klebrig

en: Map:
no: Kobling:

en: Mapping
no: Kobling

en: Match window properties
no: Treff på vindusegenskaper

en: Matched Windows
no: Like vinduer

en: Matchers
no: Treff

en: Maximize
no: Maksimer

en: Maximize fill window
no: Maksimer fyllvindu

en: Maximize fill window horizontally
no: Maksimer fyllvindu horisontalt

en: Maximize fill window horizontally toggle
no: Slå av/på maksimer fyllvindu horisontalt

en: Maximize fill window toggle
no: Slå av/på maksimer fyllvindu

en: Maximize fill window vertically
no: Maksimer fyllvindu vertikalt

en: Maximize fill window vertically toggle
no: Slå av/på maksimer fyllvindu vertikalt

en: Maximize the dimensions of the window.
no: Maksimer dimensjonene for vinduet.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
no: Maksimer vinduets horisontale dimensjon.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
no: Maksimer vinduets vertikale dimensjon.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
no: Maksimer vinduet horisontalt uten å overlappe noen andre vinduer.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
no: Maksimer vinduet vertikalt uten å overlappe noen andre vinduer.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
no: Maksimer vinduet uten å overlappe andre vinduer.

en: Maximize window
no: Maksimer vindu

en: Maximize window fullscreen
no: Maksimer vindu til fullskjerm

en: Maximize window fullscreen toggle
no: Knapp for maksimering av vindu til fullskjerm

en: Maximize window horizontally
no: Maksimer vindu horisontalt

en: Maximize window horizontally toggle
no: Knapp for å maksimere vinduet horisontalt

en: Maximize window toggle
no: Knapp for maksimering av vindu

en: Maximize window vertically
no: Maksimer vindu vertikalt

en: Maximize window vertically toggle
no: Knapp for å maksimere vinduet vertikalt

en: Maximized
no: Maksimert

en: Merge next workspace
no: Flett neste arbeidsområde

en: Merge previous workspace
no: Flett forrige arbeidsområde

en: Merge with next
no: Flett sammen med neste

en: Merge with previous
no: Flett sammen med forrige

en: Method of placing dialog windows: \w
no: Metode for plassering av dialogvinduer: \w

en: Method of placing windows: \w
no: Metode for plassering av vinduer: \w

en: Minimize
no: Minimer

en: Minimize all windows on the current workspace.
no: Minimer alle vinduer i aktivt arbeidsområde.

en: Minimize the window.
no: Minimer vinduet.

en: Minimizing a window also removes its: \w
no: Minimering av et vindu fjerner også dets: \w

en: Minimizing and Maximizing
no: Minimering og maksimering

en: Miscellaneous
no: Forskjellig

en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
no: Endringstast(er) som brukes som standard snarveier.

en: Mono Theme
no: Mono-tema

en: Move cursor down
no: Flytt markør ned

en: Move cursor down fine
no: Flytt markør litt ned

en: Move cursor left
no: Flytt markør til venstre

en: Move cursor left fine
no: Flytt markør litt til venstre

en: Move cursor right
no: Flytt markør til høyre

en: Move cursor right fine
no: Flytt markør litt til høyre

en: Move cursor up
no: Flytt markør opp

en: Move cursor up fine
no: Flytt markør litt opp

en: Move group down
no: Flytt gruppe ned

en: Move group left
no: Flytt gruppe til venstre

en: Move group right
no: Flytt gruppe til høyre

en: Move group to current viewport
no: Flytt gruppe til aktiv visningsport

en: Move group up
no: Flytt gruppe opp

en: Move selected window
no: Flytt valgt vindu

en: Move the current window to the N'th workspace.
no: Flytt aktivt vindu til n'te arbeidsområde.

en: Move the current window to the specified viewport.
no: Flytt dette vinduet til spesifisert visningsområde.

en: Move the current workspace one place to the left.
no: Flytt aktivt arbeidsområde én plass til venstre.

en: Move the current workspace one place to the right.
no: Flytt aktivt arbeidsområde én plass til høyre.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
no: Flytt pekeren 1 piksel nedover.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
no: Flytt pekeren 1 piksel til venstre.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
no: Flytt pekeren 1 piksel til høyre.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
no: Flytt pekeren 1 piksel nedover.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
no: Flytt pekeren `move-cursor-increment' piksler nedover.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
no: Flytt pekeren `move-cursor-increment' piksler til venstre.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
no: Flytt pekeren `move-cursor-increment' piksler til høyre.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
no: Flytt pekeren `move-cursor-increment' piksler oppover.

en: Move the viewport one screen down.
no: Flytt visningsport en skjerm ned.

en: Move the viewport one screen to the left.
no: Flytt visningsport en skjerm til venstre.

en: Move the viewport one screen to the right.
no: Flytt visningsport en skjerm til høyre.

en: Move the viewport one screen up.
no: Flytt visningsport en skjerm opp.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
no: Flytt vinduet `slide-window-increment' piksler nedover.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
no: Flytt vinduet `slide-window-increment' piksler til venstre.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
no: Flytt vinduet `slide-window-increment' piksler til høyre.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
no: Flytt vinduet `slide-window-increment' piksler oppover.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
no: Flytt vindusgruppen `slide-window-increment' piksler nedover.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
no: Flytt vindusgruppen `slide-window-increment' piksler til venstre.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
no: Flytt vindusgruppen `slide-window-increment' piksler til høyre.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
no: Flytt vindusgruppen `slide-window-increment' piksler oppover.

en: Move the window interactively using the mouse.
no: Flytt vinduet interaktivt ved bruk av musen.

en: Move the window to the next viewport.
no: Flytt vinduet til neste visningsområde.

en: Move the window to the next workspace.
no: Flytt vinduet til neste arbeidsområde.

en: Move the window to the previous viewport.
no: Flytt vinduet til forrige visningsområde.

en: Move the window to the previous workspace.
no: Flytt vinduet til forrige arbeidsområde.

en: Move the window to the viewport above, and switch to that viewport.
no: Flytt vinduet til visningsporten til over og bytt til denne visningsporten.

en: Move the window to the viewport below, and switch to that viewport.
no: Flytt vinduet til visningsporten til under og bytt til denne visningsporten.

en: Move the window to the viewport on the left, and switch to that viewport.
no: Flytt vinduet til visningsporten til venstre og bytt til denne visningsporten.

en: Move the window to the viewport on the right, and switch to that viewport.
no: Flytt vinduet til visningsporten til høyre og bytt til denne visningsporten.

en: Move to the next viewport.
no: Flytt til neste visningsområde.

en: Move to the previous viewport.
no: Flytt til forrige visningsområde.

en: Move viewport down
no: Flytt visningsport ned

en: Move viewport left
no: Flytt visningsport til venstre

en: Move viewport next
no: Flytt visningsport til neste

en: Move viewport previous
no: Flytt visningsport til forrige

en: Move viewport right
no: Flytt visningsport til høyre

en: Move viewport up
no: Flytt visningsport opp

en: Move window down
no: Flytt vindu ned

en: Move window interactively
no: Flytt vinduet interaktivt

en: Move window left
no: Flytt vindu til venstre

en: Move window next
no: Flytt vindu til neste

en: Move window previous
no: Flytt vindu til forrige

en: Move window right
no: Flytt vindu til høyre

en: Move window to viewport
no: Flytt vindu til visningsport

en: Move window up
no: Flytt vindu opp

en: Move workspace backwards
no: Flytt arbeidsområde bakover

en: Move workspace forwards
no: Flytt arbeidsområde fremover

en: Move workspace left
no: Flytt arbeidsområde til venstre

en: Move workspace right
no: Flytt arbeidsområde til høyre

en: Move/Resize
no: Flytt/Endre størrelse

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
no: Flytter vinduet nedover til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «pack-window-up».

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
no: Flytter vinduet til venstre til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «pack-window-up».

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
    See `pack-window-up'.
no: Flytter vinduet til høyre til det 'treffer' et annet vindu.
    Se «pack-window-up».

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
    If the top edge was beyond the screen edge, it is moved back in.
    With a universal prefix arg, move upwards maximally instead.
    With a numeric prefix arg, move upwards by that many pixels instead.
no: Flytter vinduet oppover til det «dunker inn i» et annet vindu.
    Hvis den øverste kanten var utenfor skjermkanten flyttes det inn igjen.
    Med et universelt prefiksargument flyttes det helt opp i stedet.
    Med et numerisk prefiksargument flyttes det oppover med spesifisert antll
    piksler i stedet.

en: Name
no: Navn

en: Never focus
no: Aldri fokus

en: New Theme
no: Nytt tema

en: New group
no: Ny gruppe

en: Next window
no: Neste vindu

en: Next workspace
no: Neste arbeidsområde

en: Next workspace window
no: Neste vindu på arbeidsområdet

en: No
no: Nei

en: No errors.
no: Ingen feil.

en: No matching item for %S
no: Ingen lik oppføring for %S

en: No operation
no: Ingen operasjon

en: None
no: Ingen

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
no: Antall piksler markøren skal flyttes med `move-cursor-' kommandoer.

en: Only flip when interactively moving a window.
no: Vend kun når et vindu flyttes interaktivt.

en: Open
no: Åpne

en: Other
no: Andre

en: Pack down
no: Pakk nedover

en: Pack left
no: Pakk mot venstre

en: Pack right
no: Pakk mot høyre

en: Pack up
no: Pakk oppover

en: Pack window down
no: Pakk vindu nedover

en: Pack window left
no: Pakk vindu mot venstre

en: Pack window right
no: Pakk vindu mot høyre

en: Pack window up
no: Pakk vindu oppover

en: Patterns
no: Mønstre

en: Place mode
no: Plasseringsmodus

en: Placement
no: Plassering

en: Placement weight
no: Plasseringsvekt

en: Play sound effects for window events.
no: Spill lydeffekter for vindushendelser.

en: Popup apps menu
no: Vis applikasjonsmeny

en: Popup root menu
no: Vis rotmeny

en: Popup window list
no: Vis vinduliste

en: Popup window menu
no: Vis vindumeny

en: Popup workspace list
no: Vis liste over arbeidsområder

en: Position
no: Posisjon

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Prepend workspace and send
no: Legg til arbeidsområde foran og send

en: Press key...
no: Trykk en tast...

en: Previous window
no: Forrige vindu

en: Previous workspace
no: Forrige arbeidsområde

en: Previous workspace window
no: Forrige vindu på arbeidsområdet

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
no: Spør etter en kommando, kjør den, og vis utdata på skjermen.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
no: Spør etter en tastesekvens, og skriv så ut bindingen.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
no: Spør om arbeidsområde og bytt til det.

en: Properties
no: Egenskaper

en: Properties...
no: Egenskaper...

en: Put the window in the stacking level above its current level.
no: Legg vinudet i stabelnivået over nåværende nivå.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
no: Legg vinduet i stabelnivået under det nåværende nivået.

en: Quit
no: Avslutt

en: Quote event
no: Siter hendelse

en: Raise
no: Hev

en: Raise and pass through click
no: Hev og send klikk gjennom

en: Raise and pass through click if focused
no: Hev og send klikk gjennom hvis fokusert

en: Raise group
no: Hev gruppe

en: Raise group and pass through click
no: Hev gruppe og send klikk gjennom

en: Raise group depth
no: Hev gruppedybde

en: Raise lower group
no: Hev lavere gruppe

en: Raise lower single window
no: Hev enkelt nedre vindu

en: Raise lower window
no: Hev nedre vindu

en: Raise lower window and transients
no: Hev lavere vindu og transienter

en: Raise on focus
no: Hev ved fokus

en: Raise or pass through click
no: Hev eller send klikk gjennom

en: Raise single window
no: Hev enkelt vindu

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
no: Hev aktivt vindu til høyeste tillatte posisjon i stablingsrekkefølgen.
    Hev også eventuelle transiente vinduer det har.

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
no: Hev gruppen med vinduer som mottok aktiv hendelse, og spill så av
    eventuelle pekerhendelser som invokerte kommandoen.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
no: Hev vinduet som mottok denne hendelsen (hvis det er fokusert), og spill så av eventuelle pekerhendelser som invokerte kommandoen.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
no: Hev vinduet som mottok aktiv hendelse og eventuelle transienter det har,
    spill så av eventuelle pekerhendelser som invokerte kommandoen.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
no: Hev vinduet som mottok aktiv hendelse, og spill så av eventuelle pekerhendelser som invokerte kommandoen.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
no: Hev vinduet til sin høyeste tillatte posisjon in stablingsrekkefølgen.

en: Raise transients and pass through click
no: Hev transienter og send klikk gjennom

en: Raise window
no: Hev vindu

en: Raise window and pass through click
no: Hev vindu og send klikk gjennom

en: Raise window and transients
no: Hev vindu og transienter

en: Raise window depth
no: Hev vindusdybde

en: Raise windows when they are focused.
no: Hev vinduer når de har fokus.

en: Raise windows when they are unshaded.
no: Hev vinduer når de ikke er skygget.

en: Read theme from `%s'
no: Les tema fra `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
no: Gjenles gtkrc-innstillingene.

en: Reload themes in window manager after saving.
no: Gjenles temaer i vindushåndtereren etter lagring.

en: Remember _attributes
no: Husk _attributter

en: Remember _dimensions
no: Husk størrelser

en: Remember _position
no: Husk _posisjon

en: Remember the current attributes of the focused window.
no: Husk aktive attributter for fokusert vindu.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
no: Husk aktive dimensjoner for det fokuserte vinduet.

en: Remember the current position of the focused window.
no: Husk aktiv posisjon for det fokuserte vinduet.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
no: Fjern kopien av vinduet på aktivt arbeidsområde. Hvis dette er siste instans som kjører, slett det faktiske vinduet.

en: Remove unused definitions when saving.
no: Fjern ubrukte definisjoner under lagring.

en: Resize selected window
no: Endre størrelse på valgt vindu

en: Resize the window interactively using the mouse.
no: Endre størrelse på vinduet med musen.

en: Resize window interactively
no: Endre størrelse på vinduet interaktivt

en: Restart
no: Start på nytt

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
no: Gjenopprett dimensjonene for vinduet til opprinnelig, ikke-maksimert tilstand.

en: Restore the window from its minimized state.
no: Gjenopprett vinduet fra minimert tilstand.

en: Role
no: Rolle

en: Row:
no: Rad:

en: Rows:
no: Rader:

en: Run shell command
no: Kjør skallkommando

en: SMaker Theme
no: SMaker tema

en: S_haded
no: S_kyggelagt

en: Save Theme _As...
no: Lagre tema _som...

en: Saved as `%s'
no: Lagret som `%s'

en: Sawfish Error
no: Sawfish feil

en: Sawfish Theme Builder
no: Sawfish temabygger

en: Sawfish Themer Preview
no: Sawfish temaviser

en: Sawfish configurator
no: Sawfish konfigurator

en: Sawfish homepage
no: Sawfish nettside

en: Sawfish manages your windows extensibly.
no: Sawfish håndterer dine vinduer med mange funksjoner.

en: Select Icon
no: Velg ikon

en: Select Image
no: Velg bilde

en: Select color
no: Velg farge

en: Select file
no: Velg fil

en: Select font
no: Velg skrifttype

en: Select next workspace
no: Velg neste arbeidsområde

en: Select previous workspace
no: Velg forrige arbeidsområde

en: Select the N'th workspace.
no: Velg n'te arbeidsområde.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
no: Velg neste skrivebord når pekeren treffer skjermkanten.

en: Select the next window of the current workspace.
no: Velg neste vindu på aktivt arbeidsområde.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
no: Velg neste vindu, og bla gjennom alle mulige arbeidsområder.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
no: Velg forrige vindu, og bla gjennom alle mulige arbeidsområder.

en: Select the specified viewport column.
no: Velg spesifisert kolonne i visningsport.

en: Select the specified viewport row.
no: Velg spesifisert rad i visningsport.

en: Select the specified viewport.
no: Velg spesifisert visningsport.

en: Select workspace interactively
no: Velg arbeidsområde interaktivt

en: Send group to current workspace
no: Send gruppe til aktivt arbeidsområde

en: Send group to next workspace
no: Send gruppe til neste arbeidsområde

en: Send group to previous workspace
no: Send gruppe til forrige arbeidsområde

en: Send to next workspace
no: Send til neste arbeidsområde

en: Send to previous workspace
no: Send til forrige arbeidsområde

en: Send to workspace
no: Send til arbeidsområde

en: Send to workspace down
no: Send til arbeidsområde nedenfor

en: Send to workspace left
no: Send til arbeidsområde til venstre

en: Send to workspace right
no: Send til arbeidsområde til høyre

en: Send to workspace up
no: Send til arbeidsområde over

en: Send window to the workspace above the current workspace
no: Send vindu til arbeidsområde over aktivt arbeidsområde.

en: Send window to the workspace below the current workspace
no: Send vindu til arbeidsområde nedenfor aktivt arbeidsområde.

en: Send window to the workspace left of the current workspace
no: Send vindu til arbeidsområde til venstre for aktivt arbeidsområde.

en: Send window to the workspace right of the current workspace
no: Send vindu til arbeidsområde til høyre for aktivt arbeidsområde.

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
no: Sender neste tastaturhendelse direkte til det fokuserte klientvinduet, og
    ignorerer eventuelle bindinger det har i vindushåndtereren.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
no: Slå på GNOME SKIP_TASKLIST-hintet for vinduet.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
no: Sett GNOME SKIP_WINLIST hintet for vinduet.

en: Set viewport linear
no: Sett lineær visningsport

en: Set window viewport linear
no: Sett vinduets visningsport til lineær

en: Shade Hover
no: Overhengende skygge

en: Shade hover
no: Overhengende skygge

en: Shade window
no: Skyggelegg vindu

en: Shaded
no: Skyggelagt

en: Show current dimensions of windows while resizing.
no: Vis nåværende dimensjoner for vinduet under endring av størrelse.

en: Show current position of windows while moving.
no: Vis nåværende posisjon for vinduene ved flytting.

en: Show full documentation in tooltips.
no: Vis full dokumentasjon i verktøytips.

en: Simple Theme
no: Enkelt tema

en: Size window add column
no: Vindustørrelse legg til kolonne

en: Size window add row
no: Vindustørrelse legg til rad

en: Size window subtract column
no: Vindustørrelse trekk fra kolonne

en: Size window subtract row
no: Vindustørrelse trekk fra rad

en: Slide group down
no: Gli gruppe ned

en: Slide group left
no: Gli gruppe til venstre

en: Slide group right
no: Gli gruppe til høyre

en: Slide group up
no: Gli gruppe opp

en: Slide window down
no: La vindu gli nedover

en: Slide window left
no: La vindu gli til venstre

en: Slide window right
no: La vindu gli til høyre

en: Slide window up
no: La vindu gli oppover

en: Sound
no: Lyd

en: Stacking
no: Stabling

en: Start a new xterm.
no: Start en ny xterm.

en: State
no: Status

en: Sticky
no: Klebrig

en: Sticky viewport
no: Klebrig visningsport

en: Text is \w justified in window titles.
no: Tekst er \w-justert i vindustitler.

en: The program launched by the `xterm' command.
no: Programmet som startes av 'xterm' kommandoen.

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
no: Programmet som brukes for å spille av lyder. Hvis dette ikke er satt blir innebygget støtte for ESD brukt.

en: Theme Directory
no: Temakatalog

en: Theme name:
no: Temanavn:

en: This window previews the current theme.
no: Dette vinduet forhåndsviser aktivt tema.

en: Title-only
no: Kun tittel

en: Toggle group sticky
no: Slå av/på klebrig gruppe

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
no: Slå av/på GNOME SKIP_TASKLIST-hintet for vinduet.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
no: Slå av/på GNOME SKIP_WINLIST hintet for vinduet.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
no: Slå av/på `klebrighet' for vinduet - uansett om det er medlem av alle
    arbeidsområder eller ikke.

en: Toggle the iconification of window W.
no: Veksle mellom ikonifisering av windu W.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
no: Slå av/på skyggelegging (kun tittellinjen vises) tilstand for vindu.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom horisontalt maksimert og
    ikke-maksimert.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom horisontalt maksimert-fylt og
    ikke-maksimert.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom maksimert og ikke-maksimert.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom maksimert-fylt og ikke-maksimert.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom vertikalt maksimert og
    ikke-maksimert.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
no: Veksle tilstanden for vinduet mellom vertikalt maksimert-fylt og
    ikke-maksimert.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
no: Slå av/på fokusering av et vindu.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
no: Slå av/på ignorering av et vindu.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
no: Slå av/på ignorering av et vindu under bytting.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
no: Slå av/på om et vindu skal inkluderes i vinduslisten.

en: Toggle window cycle skip
no: Slå av/på hopp over bla gjennom vinduer

en: Toggle window iconified
no: Slå på/av ikonifisering av vindu

en: Toggle window ignored
no: Slå av/på ignorering av vindu

en: Toggle window list skip
no: Slå av/på hopp over vinduliste

en: Toggle window never focus
no: Slå av/på vindu får aldri fokus

en: Toggle window shaded
no: Slå av/på skyggelegging av vindu

en: Toggle window sticky
no: Bytt mellom klebrig/ikke-klebrig

en: Tooltips
no: Verktøytips

en: Top-border
no: Øverste kant

en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
no: Overfør fokus til skrivebordsvinduet (hvis dette eksisterer).

en: Transients above
no: Transienter over

en: Undocumented
no: Udokumentert

en: Ungrouped
no: Ikke gruppert

en: Uniconify group
no: Gjør gruppe unik

en: Uniconify transientgroup
no: Avikonifisert transientgruppe

en: Uniconify window
no: Avikonifiser vinduet

en: Unignore the window.
no: Stopp ignorering av dette vinduet.

en: Unique name
no: Unikt navn

en: Uniquify window name
no: Gjør navn på vindu unikt

en: Unmaximize
no: Avmaksimer

en: Unmaximize window
no: Av-maksimer vindu

en: Unminimizing a window also restores its: \w
no: Gjenoppretting av et vindu gjenoppretter også dets: \w

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
no: Slå av GNOME SKIP_TASKLIST-hintet for vinduet.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
no: Slå av GNOME SKIP_WINLIST-hintet for vinduet.

en: Unshade selected windows.
no: Fjern skyggelegging fra valgte vinduer.

en: Unshade window
no: Fjern skyggelegging fra vindu

en: Upper layer
no: Øvre lag

en: Use black-on-white button images.
no: Bruk sort-på-hvit bilder på knapper.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
no: Bruk mindre minne ved oppretting av gradienter. Mulig effekt på kvalitet.

en: Value
no: Verdi

en: View the workspace above the current workspace
no: Vis arbeidsområdet over aktivt arbeidsområde.

en: View the workspace below the current workspace
no: Vis arbeidsområdet nedenfor aktivt arbeidsområde.

en: View the workspace to the left of the current workspace
no: Vis arbeidsområdet til venstre for aktivt arbeidsområde.

en: View the workspace to the right of the current workspace
no: Vis arbeidsområdet til høyre for aktivt arbeidsområde.

en: Viewport
no: Visningsport

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
no: Vent til brukeren velger et vindu, flytt så dette interaktivt.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
no: Vent til brukeren velger et vindu, endre så størrelsen på dette interaktivt.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
no: Når påvirker muspekeren input-fokus.

en: When raising a window, also raise its: \w
no: Heving av et vindu hever også: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
no: Kontroller hvordan pekeren flyttes når vinduer pakkes.
    
    `kanskje' betyr at pekeren flyttes med vinduet, hvis vinduet var inne i vindusområdet før pakking.
    
    `alltid' flytter pekeren til senter av vinduet hvis den ikke allerede er inne i vinduet, så utfører den `kanskje'.
    
    `aldri' betyr at pekeren ikke flyttes.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
no: Om øking av størrelsen blir sett på som maksimering. Når du slår på
    dette, vil du kunne bruke 'avmaksimer-vindu' eller noe lignende for å
    får tilbake opprinnelig størrelse.

en: Whether to bump into fully obscured windows when growing or packing
    windows.
no: Om man skal dunke inn i helt skjulte vinduer ved øking eller pakking
    av vinduer.

en: Whether to bump into ignored windows when growing or packing.
no: Om man skal dunke inn i ignorerte vinduer ved øking eller pakking.

en: Whether to bump into windows on a different depth when growing or packing
    windows.
    `maybe' means only avoided windows in other depths.
no: Om man skal dunke inn i vinduer på en annen dybde ved øking eller pakking
    av vinduer.
    «kanskje» betyr at kun vinduer som skal unngås på andre dybder.

en: While changing %s:
no: Under endring av %s:

en: Width of window border.
no: Bredde på vindusrammen.

en: Window Cycling
no: Vindusskifting

en: Window _Frames
no: Vindus_rammer

en: Window history clear
no: Vinduhistorikk - tøm

en: Window history forget
no: Vinduhistorikk - glem

en: Window history save attributes
no: Vinduhistorikk - lagre attributter

en: Window history save dimensions
no: Vinduhistorikk - lagre dimensjoner

en: Window history save position
no: Vinduhistorikk lagre posisjon

en: Window list skip
no: Hopp over i vinduslisten

en: Window:
no: Vindu:

en: Work_spaces
no: Arbeid_sområder

en: Workspace
no: Arbeidsområde

en: Workspace %d
no: Arbeidsområde %d

en: Workspace down
no: Arbeidsområde ned

en: Workspace left
no: Arbeidsområde til venstre

en: Workspace names
no: Navn på arbeidsområder

en: Workspace right
no: Arbeidsområde til høyre

en: Workspace up
no: Arbeidsområde opp

en: Workspace:
no: Arbeidsområde:

en: Workspaces
no: Arbeidsområder

en: Workspaces:
no: Arbeidsområder:

en: Yes
no: Ja

en: [Quote]
no: [Sitat]

en: [about text]
no: [om-tekst]

en: [bottom]
no: [nederst]

en: [frame-part-table]
no: [ramme-del-tabell]

en: [left]
no: [venstre]

en: [place holder]
no: [plassholder]

en: [right]
no: [høyre]

en: [title]
no: [tittel]

en: [top]
no: [øverst]

en: _About
no: _Om

en: _About Sawfish...
no: _Om sawfish...

en: _Close
no: _Lukk

en: _Customize
no: _Egendefinert

en: _Cyclable
no: _Kan bla gjennom

en: _File
no: _Fil

en: _Focusable
no: _Fokuserbar

en: _Forget saved state
no: _Glem lagret tilstand

en: _GNOME Help...
no: _GNOME hjelp...

en: _Help
no: _Hjelp

en: _History
no: _Historikk

en: _Ignored
no: _Ignorert

en: _News...
no: _Nyheter...

en: _Next workspace
no: _Neste arbeidsområde

en: _Open Theme..
no: _Åpne tema..

en: _Preferences...
no: _Brukervalg...

en: _Preview
no: _Forhåndsvis

en: _Previous workspace
no: _Forrige arbeidsområde

en: _Programs
no: _Programmer

en: _Save Theme
no: _Lagre tema

en: _Send window to
no: _Send vinduer til

en: _Settings
no: Inn_stillinger

en: _Sticky
no: _Klebrig

en: _Themes
no: _Temaer

en: _Toggle
no: _Slå av/på

en: _WWW page...
no: _WWW-side...

en: _Windows
no: _Vinduer

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
no: `Fra' farge for aktive rammer i `gradient' rammestil.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
no: `Fra' farge på inaktive rammer i `gradient' rammestil.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
no: `Til' farge for aktive rammer i `gradient' rammestil.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
no: `Til' farge for inaktive rammer i `gradient' rammestil.

en: all
no: alt

en: always
no: alltid

en: and many others...
no: og mange andre...

en: border-keymap
no: kant-tastaturkart

en: center
no: senter

en: error while building frame: %S
no: feil under oppbygging av ramme: %S

en: group
no: gruppe

en: horizontal
no: horisontal

en: left
no: venstre

en: maybe
no: kanskje

en: never
no: aldri

en: none
no: ingen

en: not
no: ikke

en: nowhere
no: ingensteds

en: parents
no: foreldre

en: right
no: høyre

en: screen
no: skjerm

en: space %d
no: mellomrom %d

en: standard-error
no: standard-feil

en: transients
no: transienter

en: vertical
no: vertikal

en: viewport
no: visningsport

en: workspace
no: arbeidsområde
