system-config-network 1.0 - en to no translation catalogue (593 entries)

en:  (active)
no:  (aktiv)

en:  (dynamic)
no:  (dynamisk)

en: %s - network configuration commandline tool
no: %s - verktøy for konfigurasjon av nettverk på kommandolinjen

en: %s connection
no: %s-tilkobling

en: %s, Device not specified or alias not a number!
no: %s, Enhet ikke spesifisert eller alias er ikke et tall!

en: (own choice)
no: (eget valg)

en: A_ddress:
no: A_dresse:

en: A_rea Code
no: _Retningsnummer

en: A_rea code:
no: _Retningsnummer:

en: A_uthentication key:
no: _Autentiseringsnøkkel:

en: Ac_tivate
no: Ak_tiver

en: Account Setup
no: Oppsett av konto

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
no: Aktiver valgt enhet. Kjører ifup <enhet>.

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
no: Aktiverer IPsec-tilkobling %s, vennlist vent...

en: Activating network device %s, please wait...
no: Aktiverer nettverksenhet %s, vennlist vent...

en: Active
no: Aktiv

en: Active Profile
no: Aktiv profil

en: Active profile: %s
no: Aktiv profil: %s

en: Active profile: %s (modified)
no: Aktiv profil: %s (endret)

en: Add / Edit Hosts entry
no: Legg til / rediger vertsoppføring

en: Add / Edit IP Address
no: Legg til / rediger IP-adresse

en: Add new Device Type
no: Legg til ny enhetstype

en: Address:
no: Adresse:

en: Aliases
no: Alias

en: Aliases:
no: Alias:

en: Allow all _users to enable and disable the device
no: Tillat alle br_ukere å aktivere og deaktivere enheten

en: Allow dial on _demand
no: Tillat oppringing ved _behov

en: Allow the link come up on demand.
no: Tillat at tilkoblingen settes opp ved behov.

en: American Samoa
no: Amerikansk Samoa

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
no: Et uhåndtert unntak er oppstått. Dette er mest sannsynlig en feil i programmet. Vennligst opprett en detaljert feilrapport for komponenten %s på 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    med teksten som finnes under.

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
no: Et uhåndtert unntak er oppstått. Dette er mest sannsynlig en feil i programmet. Vennligst lagre feilmeldingen, og opprett deretter en detaljert feilrapport for komponenten «system-config-network» på https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: Associated T-Online _number:
no: Assosiert T-Online-_nummer:

en: Austria
no: Østerrike

en: Auto _Select
no: _Velg automatisk

en: Automatic
no: Automatisk

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
no: Automatisk valg av krypteringsmodus via IKA (racoon)

en: Automatically obtain IP address settings with:
no: Hent innstillinger for IP-adresse automatisk med:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
no: Hent _DNS-informasjon fra tilbyder automatisk

en: Automatically obtain _IP address settings
no: Hent innstillinger for _IP-adresse automatisk

en: Automatically obtain _IP address settings with:
no: Hent innstillinger for _IP-adresse automatisk med:

en: Belarus
no: Hviterussland

en: Belgium
no: Belgia

en: Bind to _MAC address:
no: Bind til _MAC-adresse:

en: Bosnia and Hercegovina
no: Bosnia og Hercegovina

en: Brazil
no: Brasil

en: British Virgin Islands
no: De britiske jomfruøyer

en: CIPE (VPN) connection
no: CIPE-tilkobling (VPN)

en: CIPE Configuration
no: Konfigurasjon CIPE

en: CTC Device
no: CTC-enhet

en: CTC connection
no: CTC-tilkobling

en: Ca_llback
no: Ti_lbakeringing

en: Callback _delay:
no: _Pause før tilbakeringing:

en: Callback _mode:
no: Tilbakeringings_modus:

en: Callback setting
no: Innstillinger for tilbakeringing

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cannot activate IPsec connection %s!
no: Kan ikke aktivere IPsec-tilkobling %s!

en: Cannot activate network device %s!
no: Kan ikke aktivere nettverksenhet %s!

en: Cannot configure network device %s
no: Kan ikke konfigurere nettverksenhet %s

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
no: Kan ikke deaktivere IPsec-tilkobling %s!

en: Cannot deactivate network device %s!
no: Kan ikke deaktivere nettverksenhet %s!

en: Card
no: Kort

en: Central African Republic
no: Den Sentralafrikanske republikk

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
no: Endret følgende kallenavn pga initscripts:

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
no: Endringene er lagret. Du vil kanskje måtte starte nettverket og nettverkstjenestene på nytt.

en: Channel:
no: Kanal:

en: China
no: Kina

en: Choose Hardware Device Type
no: Velg type maskinvareenhet

en: Choose Hardware Type
no: Velg type maskinvare

en: Choose a Provider
no: Velg en tilbyder

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
no: Klikk her hvis du vil velge en ny tilbyder fra ISP-databasen.

en: Click to activate the selected profile
no: Klikk for å aktivere valgt profil

en: Click to bring up the interface
no: Klikk for å ta opp grensesnittet

en: Click to configure the interface
no: Klikk for å konfigurere grensesnittet

en: Click to get infos
no: Klikk for å få informasjon

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
no: Klikk for å la systemet automatisk velge og aktivere en profil

en: Click to monitor the interface
no: Klikk for å overvåke grensesnittet

en: Click to shutdown the interface
no: Klikk for å stenge ned grensesnittet

en: Command failed:
no: Kommandoen feilet:

en: Command failed: %s
    
    Output:
    %s
no: Kommandoen feilet: %s
    
    Utdata:
    %s

en: Common
no: Felles

en: Configuration for your remote partner
no: Konfigurasjon for din eksterne partner

en: Configure
no: Konfigurer

en: Configure DSL connection
no: Konfigurer DSL-tilkobling

en: Configure Network Settings
no: Konfigurér nettverksinstillinger

en: Configure Tunnel
no: Konfigurer tunnel

en: Configure Wireless Connection
no: Konfigurer trådløs tilkobling

en: Configure network devices and connections
no: Konfigurer nettverksenheter og tilkoblinger

en: Configure your connection to the Internet
no: Konfigurer din Internett-tilkobling

en: Confirm _starting connection
no: Bekreft opp_start av tilkobling

en: Confirm stopping _connection
no: Bekreft nedtagning av _tilkobling

en: Connect to
no: Koble til

en: Contents
no: Innhold

en: Control and monitor network devices
no: Kontroller og overvåk nettverksenheter

en: Copyright (c) 2001-2004 Red Hat, Inc.
no: Opphavsrett © 2001,2003 Red Hat, Inc.

en: Cos_t accumulated from the past connection:
no: Kos_tnad akkumulert fra tidligere tilkobling:

en: Cost per:
no: Kostnad per:

en: Could not create
    directory %s!
no: Kunne ikke opprette
    katalog %s!

en: Count:
no: Antall:

en: Create Cipe Connection
no: Opprett Cipe-tilkobling

en: Create DSL connection
no: Opprett DSL-tilkobling

en: Create Device
no: Opprett enhet

en: Create Dialup Connection
no: Opprett oppringt tilkobling

en: Create Ethernet Device
no: Opprett Ethernet-enhet

en: Create Token Ring Device
no: Opprett Token Ring-enhet

en: Create Wireless Device
no: Opprett trådløs enhet

en: Create a new %s connection.
no: Opprett en ny %s-tilkobling.

en: Create a new CTC connection.
no: Opprett en ny CTC-tilkobling.

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
no: Opprett en ISDN-tilkobling. Dette er en tilkobling som bruker en «Integrated Services-Digital-Network»-linje for å-ringe-opp din Internettilbyder. Denne teknologien krever at en spesiell telefonlinje er installert av din-teletilbyder. Den krever også et terminaladapter(TA) for å terminere ISDN-tilkoblingen fra din ISP. Denne typen tilkobling er populær i Europa og enkelte andre regioner. ISDN er tilgjengelig, men lite utbredt i USA. Hastigheter fra 64kbps til 128kbps

en: Create a new IUCV connection.
no: Opprett en ny IUCV-tilkobling.

en: Create a new Modem connection.  This is a connection that uses a serial analog modem to dial into to your Internet Service Provider. These modems use sound over a normal copper telephone line to transmit data.  These types of connections are available just about anywhere in the world where there is a phone system.
no: Lag en ny modem-tilkobling. Dette er en tilkobling som bruker et analogt modem for å ringe opp din Internett-tilbyder. Modem bruker lyd over en normal telefonlinje for å overføre data. Denne typen tilkobling er utbredt i hele verden.

en: Create a new Token Ring connection.
no: Opprett en ny Token Ring-tilkobling

en: Create a new ethernet connection.
no: Opprett en ny ethernet-tilkobling

en: Create a new virtual private network connection with CIPE.
no: Opprett en ny tilkobling med virtuelt privat nettverk ved bruk av CIPE.

en: Create a new wireless connection.
no: Opprett en ny trådløs tilkobling.

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
no: Opprett en xDSL-tilkobling. Dette er fellesbetegnelsen på flere ulike tilkoblingstyper for bredbånd, "Digital Subscriber Lines".  Blant disse er ADSL (asymmetrisk, raskere ned- enn opplasting), IDSL (over en ISDN-linje for større avstander) SDSL (symmetrisk, opp- og nedlasting har samme hastighet).

en: Croatia
no: Kroatia

en: Cyprus
no: Kypros

en: Czech Republic
no: Den tsjekkiske republikk

en: D Channel Protocol
no: D-kanal protokoll

en: DHCP Settings
no: DHCP-innstillinger

en: DMA0:
no: DMA0

en: DNS search path:
no: Søkesti for DNS:

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
no: Deaktiver valgt enhet. Kjører ifdown <enhet>.

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
no: Deaktiverer IPsec-tilkobling %s. Vennligst vent...

en: Deactivating network device %s, please wait...
no: Deaktiverer nettverksenhet %s. Vennligst vent...

en: Default _gateway address:
no: Forvalgt _gateway-adresse:

en: Default ga_teway address:
no: Forvalgt ga_teway-adresse:

en: Default gateway IP
no: Forvalgt Gateway-adresse

en: Default gateway address:
no: Forvalgt gateway-adresse:

en: Demand setting
no: Innstilling for oppkobling ved behov

en: Denmark
no: Danmark

en: Description
no: Beskrivelse

en: Destination
no: Mål

en: Destination Network
no: Målnettverk

en: Dev_ices
no: E_nheter

en: Device
no: Enhet

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
no: Enhet %s bruker samme maskinvareenhet, «%s», som %s!

en: Device Type
no: Enhetstype

en: Device _alias number:
no: Enhets _aliasnummer:

en: Device:
no: Enhet:

en: Dial _mode:
no: Oppringings_modus:

en: Dial-in _number:
no: Innkommende _nummer:

en: Dialup Configuration
no: Konfigurasjon av ekstern pålogging

en: Difficulty level:
no: Vanskelighetsnivå:

en: Directory %s is missing!
    Will create it for you!
    You should install the cipe rpm package!
no: Katalogen %s mangler!
    Oppretter den for deg!
    Du bør installere rpm-pakken cipe!

en: Disconnect from
no: Koble fra

en: Do you really want to delete "%s"?
no: Vil du virkelig slette «%s»?

en: Do you really want to delete device "%s"?
no: Vil du virkelig slette enheten «%s»?

en: Do you really want to delete profile "%s"?
no: Vil du virkelig slette profilen «%s»?

en: Do you want to continue?
no: Ønsker du å fortsette?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
no: Vil du slette alle enheter som brukte «%s»?

en: Do you want to save your changes?
no: Ønsker du å lagre dine endringer?

en: Do_main:
no: Do_mene:

en: Domain name:
no: Domenenavn:

en: ERROR: Unable to initialize graphical environment.
no: FEIL: Kan ikke initiere grafisk miljø.

en: ESSID (network ID):
no: ESSID (Nettverks-ID):

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
no: Hver tilkobling må kobles til en fysisk enhet som kan velges under

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
no: Hver enhet må være knyttet til en fysisk enhet som kan velges under.
    Det kan være flere virtuelle enheter for hver fysisk enhet.

en: Easy
no: Enkel

en: Edit Domain Name
no: Rediger domenenavn

en: Edit device...
no: Rediger enhet...

en: Enable IPv_6 configuration for this interface
no: Aktiver IPv_6-konfigurasjon for dette grensesnittet

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
no: Aktiver VJ-kompresjon av tilkoblings-_ID

en: Enable _Address/Control Compression
no: Aktiver _adresse/kontroll-kompresjon

en: Enable _BSD Compression
no: Slå på _BSD-komprimering

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
no: Slå på _CCP, Compression Control Protocol

en: Enable _Device Alias support
no: Bruk _aliasstøtte for enhet

en: Enable _Protocol Field Compression
no: Slå på _Protocol Field Compression

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
no: Slå på _VJ TCP/IP Header Compression

en: Enable synchronous PPP for the connection
no: Bruk synkron PPP for denne tilkoblingen

en: Encapsulation mode:
no: Innkapsuleringsmodus:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
no: Oppgi numre som brukes for å oppnå en normal telefonline. Her kan
    oppgis nummer for å ringe ut av en intern sentral.

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
no: Skriv inn navnet på din "Access Concentrator", hvis din ISP har oppgitt en. I de fleste  tilfeller behøver ikke denne settes.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
no: Oppgi tjenestenavnet hvis din ISP trenger dette. I de fleste tilfeller
    kan denne verdien være blank - trenger du den, kontakt din ISP.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
no: Skriv inn områdekoden som kreves for å nå din internett-tilbyder.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
no: Oppgi ledig tid i sekunder før tilkoblingen skal tas ned.

en: Enter the login name for this account.
no: Skriv inn brukernavn for denne kontoen.

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
no: Skriv inn brukernavnet du fikk av din ISP her.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
no: Skriv inn navn på denne konfigurasjonen. Vanligvis navnet på din ISP.

en: Enter the password for this account.
no: Skriv inn passord for denne kontoen.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
no: Skriv inn passord for din konto. Hvis du ikke vet dette vennligst kontakt din ISP.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
no: Skriv inn telefonnummer til din ISP (uten prefiks/retningsnummer/landskode).

en: Enter the provider name for this account.
no: Skriv inn tilbydernavn for denne kontoen.

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
no: Skriv inn lokalt telefonnummer. Dette er valgfritt hvis du bruker modem.

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
no: Feil under kopiering av 
    %s
    til %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
no: Feil under oppretting av katalog!
    %s

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
no: Feil under lenking av %s
    til %s:
    %s!

en: Error parsing line: %s
no: Feil under lesing av linje: %s

en: Error removing
    %s:
    %s!
no: Feil under fjerning av
    %s:
    %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
no: Feil under endring av navn for
    %s
    til %s:
    %s!

en: Error saving configuration!
    %s
no: Feil under lagring av konfigurasjon!
    %s

en: Error: %s, %s!
no: Feil: %s, %s!

en: Ethernet Configuration
no: Konfigurasjon av Ethernet

en: Ethernet Device
no: Ethernet-enhet

en: Ethernet _device:
no: Ethernet-_enhet:

en: Ethernet card
no: Ethernet-kort

en: Ethernet connection
no: Ethernet-tilkobling

en: Ethernet device:
no: Ethernet-enhet:

en: Exit
no: Avslutt

en: Failed to run:
    %s
no: Feil under kjøring:
    %s

en: Failed to switch to profile %s
no: Kunne ikke bytte til profil %s

en: France
no: Frankrike

en: Ge_nerate
no: Ge_nerer

en: Generic Modem
no: Vanlig modem

en: Germany
no: Tyskland

en: Greece
no: Hellas

en: H_ostname (optional):
no: _Vertsnavn (valgfritt):

en: H_osts
no: _Verter

en: Ha_rdware address:
no: Maskinva_readresse:

en: Han_gup timeout:
no: Tidsavbrudd for å le_gge på:

en: Hard_ware
no: Maskin_vare

en: Hardware (CRTSCTS)
no: Maskinvare (CRTSCTS)

en: Hardware device:
no: Maskinvareenhet:

en: Hardware type:
no: Maskinvaretype:

en: Hardware:
no: Maskinvare:

en: High
no: Høy

en: Host to Host encryption
no: Vert-til-vert kryptering

en: Hostname:
no: Vertsnavn:

en: Hungary
no: Ungarn

en: IP Settings
no: IP-innstillinger

en: IP address of tunnel device:
no: IP-addresse for tunnel-enhet:

en: IP address of tunnel device:
no: IP-addresse for tunnel-enhet:

en: IPsec - Connection Type
no: IPsec - tilkoblingstype

en: IPsec - Encryption Mode
no: IPsec - krypteringsmodus

en: IPsec - Keys
no: IPsec - nøkler

en: IPsec - Local Network
no: IPsec - lokalt nettverk

en: IPsec - Nickname
no: IPsec - Kallenavn

en: IPsec - Remote Network
no: IPsec - eksternt nettverk

en: IPsec - Summary
no: IPsec - sammendrag

en: IPsec Settings
no: Innstillinger for IPsec

en: IPsec Tunnel Settings
no: Innstillinger for IPsec-tunnel

en: IPsec activating...
no: IPsec aktiveres...

en: IPsec deactivating...
no: IPsec deaktiveres...

en: ISDN Adapters Configuration
no: Konfigurasjon av ISDN-kort

en: ISDN Configuration
no: Konfigurasjon av ISDN

en: ISDN Dialup Configuration
no: Konfigurasjon av oppringt ISDN

en: ISDN _adapters:
no: ISDN-_kort:

en: ISDN connection
no: ISDN-tilkobling

en: ISP Login
no: ISP brukernavn

en: ISP Password
no: ISP passord

en: ISP Phonenumber
no: Din ISPs telefonnummer

en: IUCV Device
no: IUCV-enhet

en: IUCV connection
no: IUCV-tilkobling

en: Iceland
no: Island

en: Inactive
no: Inaktiv

en: Internet Configuration Wizard
no: Veiviser for konfigurasjon av Internett

en: Internet Provider
no: Internettilbyder

en: Ireland
no: Irland

en: Italy
no: Italia

en: Key:
no: Nøkkel:

en: Korea North
no: Nord-Korea

en: Korea Republic
no: Sør-Korea

en: Let _PPP do all authentication
no: La _PPP gjøre all autentisering

en: Linking %s to devices and putting it in profile %s.
no: Lenker %s til enheter og legger den inn i profil %s.

en: List of devices which are currently configurable on your system.
no: Liste over enheter som er konfigurerbare på ditt system.

en: Lithuania
no: Litauen

en: Lo_cal virtual address:
no: Lo_kal virtuell adresse:

en: Loading IPsec configuration...
no: Laster IPsec-konfigurasjon...

en: Loading Network Configuration...
no: Laster nettverkskonfigurasjon...

en: Loading configuration...
no: Laster konfigurasjon...

en: Loading device configuration...
no: Laster enhetskonfigurasjon...

en: Loading hardware configuration...
no: Laster maskinvarekonfigurasjon...

en: Loading profile configuration...
no: Laster profilkonfigurasjon...

en: Local Network
no: Lokalt nettverk

en: Local network _address:
no: Lokal nettverks_adresse:

en: Local network _gateway:
no: Lokal _gateway for nettverk:

en: Local port:
no: Lokal port:

en: Local port:
no: Lokal port:

en: Local subnet _mask:
no: Subnett_maske for lokalt nettverk:

en: Local virtual address:
no: Lokal virtuell adresse:

en: Local virtual address:
no: Lokal virtuell adresse:

en: Login name:
no: Brukernavn:

en: Low
no: Lav

en: Luxembourg
no: Luxemburg

en: M_inimum number of seconds charged:
no: M_inste antall sekunder som kostnadsføres:

en: Macedonia
no: Makedonia

en: Make this connection the default _route
no: La denne tilkoblingen være standard _rute

en: Manual IP Address Settings
no: Manuelle innstillinger for IP-adresse

en: Manual encryption with a fixed key
no: Manuell kryptering med en fast nøkkel

en: Medium
no: Middels

en: Mode:
no: Modus:

en: Modem Configuration
no: Modemkonfigurasjon

en: Modem Dialup Configuration
no: Konfigurasjon av modem

en: Modem Initstring
no: Initieringsstreng for modem:

en: Modem Properties
no: Egenskaper for modem

en: Modem _initialization string:
no: _Initieringsstreng for modem:

en: Modem _volume:
no: Modem-_volum:

en: Modem connection
no: Modemtilkobling

en: Modem p_ort:
no: Modemp_ort:

en: Modem probing...
no: Søk etter modem...

en: Monitor the selected device.
no: Overvåk valgt enhet.

en: Most likely cause of failure is that the tool was not run using a graphical environment.
no: Den mest sannsynlige årsaken til denne feilen er at verktøyet ble kjørt uten å ha startet det grafiske miljøet.

en: Name
no: Navn

en: Netherlands
no: Nederland

en: Netmask
no: Nettmaske

en: Network
no: Nettverk

en: Network Adapters Configuration
no: Konfigurasjon av nettverkskort

en: Network Configuration
no: Nettverkskonfigurasjon

en: Network Device Control
no: Kontroll av nettverksenhet

en: Network device activating...
no: Nettverksenheten aktiveres...

en: Network device deactivating...
no: Deaktiverer nettverksenhet...

en: Network name (SSID):
no: Nettverksnavn (SSID):

en: Network to Network encryption (VPN)
no: Nettverk-til-nettverk kryptering (VPN)

en: New Interface
no: Nytt grensesnitt

en: New Profile
no: Ny profil

en: Nickname
no: Kallenavn

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
no: Kallenavn %s er allerede i bruk!
    Vennligst velg et annet.

en: Nicknames changed
no: Kallenavn endret

en: No modem was found on your system.
no: Ingen modem ble funnet på ditt system.

en: None
no: Ingen

en: None - Server Mode
no: Ingen - Tjenermodus

en: Off
no: Av

en: Online time:
no: Tid tilkoblet:

en: Other Ethernet Card
no: Annet ethernet-kort

en: Other Tokenring Card
no: Annet Token Ring-kort

en: Other Wireless Card
no: Annet trådløst kort

en: Output:
no: Utskrift:

en: PPP Option List
no: Alternativer for PPP

en: PPP Settings
no: PPP-innstillinger

en: Palestine
no: Palestina

en: Pass_word:
no: Pass_ord:

en: Password (_again):
no: P_assord (igjen):

en: Philippines
no: Filipinene

en: Phone Number
no: Telefonnummer

en: Phone number:
no: Telefonnummer:

en: Please either start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
no: Vennligst start ditt grafiske brukergrensesnitt eller sett miljøvariabelen DISPLAY.

en: Please enter a nickname for the connection:
no: Vennligst oppgi et kallenavn for tilkoblingen:

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not posssible.
no: Vennligst oppgi dine personlige opplysninger for kontoen her. Uten disse dataene vil du ikke få tilgang til T-Online.

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
no: Tast inn MTU-parameteret for å sette maksimal overføringenhet(MTU) for dette grensesnittet. På s390/s390x er MTU normalt 1492.

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
no: Tast inn MTU-parameteret for å sette maksimal overføringenhet(MTU) for dette grensesnittet. På s390/s390x er MTU normalt 1492.

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
no: Vennligst oppgi navn for profilen. Navnet kan kun inneholde bokstaver og tall.

en: Please enter your local network settings:
no: Vennligst oppgi innstillinger for ditt lokale nettverk:

en: Please enter your remote network settings:
no: Vennligst oppgi innstillinger for det eksterne nettverket:

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
no: Vennligst velg en annen maskinvareenhet eller
    aktiver kun en av dem.

en: Please select the hardware device type you want to create
no: Vennligst velg type maskinvareenhet som du vil opprette

en: Please select the level of security for this device.
no: Vennligst velg sikkerhetsnivå for denne enheten.

en: Please select the type of connection:
no: Vennligst velg type tilkobling:

en: Please select the type of encryption:
no: Vennligst velg type kryptering:

en: Please select the type of hardware device to add:
no: Vennligst velg type maskinvareenhet som skal legges til:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner need to have the same.
no: Vennligst oppgi dine nøkler eller generer dem.
    Nøklene er symmetriske så din eksterne samarbeidspart må ha de samme nøklene.

en: Please start system-config-network with root permissions!
no: Vennligst start system-config-network med rettigheter som root!

en: Point to Point (IP):
no: Punkt-til-punkt (IP):

en: Poland
no: Polen

en: Prefi_x
no: Prefi_ks

en: Prefi_x:
no: Prefi_ks:

en: Prefix (Netmask)
no: Prefiks (Nettmaske)

en: Press Finish to get the standard configuration dialog.
no: Press "Ferdig" for å få den alminnelige konfigurasjonsdialogen.

en: Probing for Modems, please wait...
no: Søker etter modem. Vennligst vent...

en: Professional
no: Profesjonell

en: Profile
no: Profil

en: Provider _name:
no: _Navn på tilbyder:

en: Provider name:
no: Navn på tilbyder:

en: Remote Host / GW
no: Ekstern vert / GW

en: Remote Network
no: Eksternt nettverk

en: Remote _IP address:
no: Ekstern _IP-adresse:

en: Remote _virtual address:
no: Ekstern _virtuell adresse:

en: Remote network _address:
no: Ekstern nettverks_adresse:

en: Remote network _gateway:
no: _Gateway for eksternt nettverk:

en: Remote peer address:
no: Adresse for ekstern vert:

en: Remote peer address:
no: Adresse for ekstern vert:

en: Remote peer p_ort:
no: P_ort på ekstern vert:

en: Remote peer port:
no: Port på ekstern vert:

en: Remote subnet _mask:
no: Subnettmaske for eksternt nettverk:

en: Remote virtual address:
no: Ekstern virtuell adresse:

en: Remote virtual address:
no: Ekstern virtuell adresse:

en: Resource
no: Ressurs

en: Restart if _connection dies
no: Start på ny hvis _tilkoblingen dør

en: Russia
no: Russland

en: Saving IPsec configuration...
no: Lagrer IPsec-konfigurasjon...

en: Saving configuration...
no: Lagrer konfigurasjon...

en: Saving device configuration...
no: Lagrer enhetskonfigurasjon...

en: Saving hardware configuration...
no: Lagrer maskinvarekonfigurasjon...

en: Saving profile configuration...
no: Lagrer profilkonfigurasjon...

en: Secret key:
no: Hemmelig nøkkel:

en: Secret key:
no: Hemmelig nøkkel:

en: Security Level
no: Sikkerhetsnivå

en: Select Device
no: Velg enhet

en: Select Device Type
no: Velg type enhet

en: Select Ethernet Adapter
no: Velg Ethernet-kort

en: Select Ethernet Device
no: Velg Ethernet-enhet

en: Select ISDN Adapter
no: Velg ISDN-kort

en: Select Modem
no: Velg modem

en: Select Provider
no: Velg tilbyder

en: Select Token Ring Adapter
no: Velg Token-Ring-kort

en: Select Token Ring Device
no: Velg Token Ring-enhet

en: Select Wireless Device
no: Velg  trådløs enhet

en: Select a profile
no: Velg en profil

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
no: Velg autentiseringsprotokoll som brukes av din ISP.

en: Select the card you want to configure:
no: Velg kortet du vil konfigurere:

en: Select the ethernet card you want to configure:
no: Velg ethernet-kortet du ønsker å konfigurere:

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
no: Skriv inn ethernet-enhet som er koblet til DSL-modemet.

en: Select the ethernet device for this account.
no: Skriv inn ethernet-enhet for denne kontoen.

en: Select the services you want to provide through this device
no: Velg tjenestene du ønsker å tilby via denne enheten

en: Select the token ring card you want to configure:
no: Velg Token Ring-kortet du ønsker å konfigurere:

en: Select the wireless card you want to configure:
no: Velg det trådløse nettverkskortet du ønsker å konfigurere:

en: Server Mode
no: Tjenermodus

en: Service
no: Tjeneste

en: Service Description
no: Beskrivelse av tjeneste

en: Services
no: Tjenester

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
no: Følgende pakker kreves på systemet. Skal disse installeres?

en: Software (XON/XOFF)
no: Programvare (XON/XOFF)

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
no: Beklager - ingenting å redigere, eller denne typen kan ikke redigeres ennå.

en: Spain
no: Spania

en: Starting text version
no: Starter tekstversjon

en: Static IP
no: Statisk IP

en: Static Network Routes
no: Statiske nettverksruter

en: Static routes file %s is invalid
no: Fil %s for statiske ruter er ugyldig

en: Statically set IP addresses:
no: Sett statiske IP adresser:

en: Subnet mask:
no: Subnettmaske:

en: Succeeded. Please read the output.
no: Fullført. Vennligst les utdata.

en: Sweden
no: Sverige

en: Switching Profiles
no: Bytter profiler

en: Switching to profile %s
no: Bytter til profil %s

en: Switzerland
no: Sveits

en: Testing configuration set...
no: Tester konfigurasjonssett...

en: The "%s" Profile can not be deleted!
no: Profilen «%s» kan ikke slettes!

en: The "%s" profile can't be renamed!
no: Kan ikke endre navn på profil «%s»!

en: The Ethernet card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
no: Ethernet-kortet kunne ikke initieres. Vennligst sjekk innstillingene og prøv igjen.

en: The Loopback device can not be disabled!
no: Loopback-enheten kan ikke deaktiveres!

en: The Loopback device can not be edited!
no: loopback-enheten kan ikke redigeres!

en: The Loopback device can not be removed!
no: loopback-enheten kan ikke fjernes!

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
no: Token Ring-kortet kunne ikke initieres. Vennligst sjekk innstillingene og prøv igjen.

en: The device type %s cannot be edited!
no: Enhetstypen %s kan ikke redigeres!

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
no: Følgende nettverksgrensesnitt er konfigurert i aktiv profil.

en: The name may only contain letters and digits!
no: Navnet kan kun inneholde bokstaver og tall!

en: The profile can't be named "%s"!
no: Profilen kan ikke ha navnet «%s»!

en: The profile name already exists!
no: Profilnavnet eksisterer allerede!

en: Then, at first, enter the nickname for the device.
no: Legg så først inn kallenavn for enheten.

en: This device can not be edited with this tool!
no: Denne enheten kan ikke redigeres med dette verktøyet!

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
no: Dette programmet distribueres under betingelsene gitt i GPL. Vennligst rapporter feil i Red Hat's feilhåndteringssytem: http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/

en: This software is distributed under the GPL. Please report bugs to Red Hat's bug tracking system: http://bugzilla.redhat.com/
no: Dette programmet distribueres under betingelsene gitt i GPL. Vennligst rapporter feil i Red Hat's feilhåndteringssytem: http://bugzilla.redhat.com/

en: This wizard still has to be written.
no: Denne guiden er ikke skrevet ennå

en: Tie to specific ethernet card
no: Bind opp mot valgt Ethernet-kort

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
no: Endringene må lagres før du kan aktivere IPsec-tilkobling %s.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
no: For å kunne aktivere nettverksenheten %s må endringene lagres.

en: To be rewritten!
no: Skal skrives!

en: Token Ring Device
no: Token Ring-enhet

en: Token Ring connection
no: Token Ring-tilkobling

en: Token ring card
no: Token ring-kort

en: Transmit rate:
no: Overføringshastighet:

en: Tunnel through device:
no: Tunnel gjennom enhet:

en: Turkey
no: Tyrkia

en: Ukraine
no: Ukraina

en: United Kingdom
no: Storbritannia

en: United States of America
no: USA

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown List %s
no: Ukjent liste %s

en: Unknown option %s
no: Ukjent flagg %s

en: Updating devices...
no: Oppdaterer enheter...

en: Updating hardware...
no: Oppdaterer maskinvare...

en: Updating profiles...
no: Oppdaterer profiler...

en: Usage: %s
no: Bruk: %s

en: Use DHCP
no: Bruk DHCP

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
no: Bruk _Callback Control Protocol (CBCP)

en: Use _Channel Bundling
no: Bruk sammenslåing av _kanaler

en: Use ethernet device aliases
no: Bruk alias for ethernet-enheter

en: Use this form to enter your T-Online account data.
no: Bruk denne formen når du oppgir data for din T-Online-konto.

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
no: Brukes for å manipulere nøkler og modus for kryptering. For å sette aktiv krypteringsnøkkel i heksadesimal benevning må du oppgi nøkkelen med 0x foran. F.eks 0xXXXXXXXX.

en: Very High
no: Meget høy

en: Waiting to connect to
no: Venter på å oppkobling

en: Waiting...
no: Venter...

en: What do you want to configure?
no: Hva ønsker du å konfigurere?

en: Wireless Device Configuration
no: Konfigurasjon av trådløs enhet

en: Wireless card
no: Trådløst nettverkskort

en: Wireless connection
no: Trådløs tilkobling

en: You have made some changes in your configuration.
no: Du har gjort noen endringer i din konfigurasjon.

en: You have selected the following information:
no: Du har valgt følgende informasjon:

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
no: Følgende pakker kreves på systemet. Du må installere dem!

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
no: Du kan konfigurere IPsec-tunneler og vert-til-vert tilkoblinger her.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
no: Her konfigureres nettverksenheter assosiert med fysisk hardware.  Flere logiske enheter kan være assosiert med en enkelt hardwareenhet.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
no: Du kan konfigurere nettverksmaskinvare som er fysisk koblet til maskinen her.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
no: Du kan konfigurere systemets vertsnavn, domene, navnetjenere og søkedomene. Navnetjenere brukes til å slå opp navn på andre verter på nettverket.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
no: Du kan spesifisere statiske maskinavn-til-IP-bindinger her. Hvis DNS er i bruk vil disse innstillingene overstyre informasjon fra DNS.

en: You must enter a secret key or generate one
no: Du må skrive inn en hemmelig nøkkel eller generere en

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
no: Du vil nå gå gjennom oppsett av IPsec-tilkoblingen.

en: Yugoslavia
no: Jugoslavia

en: _AC-name:
no: _AC-navn:

en: _Accumulate cost over multiple connections
no: _Akkumuler kostnad over flere tilkoblinger

en: _Activate
no: _Aktiver

en: _Activate connection when computer starts
no: _Aktiver tilkoblingen når datamaskinen starter

en: _Activate device when computer starts
no: _Aktiver enheten når datamaskinen starter opp

en: _Adapter identifier:
no: _Kortidentifikator:

en: _Adapter:
no: _Kort:

en: _Add...
no: _Legg til...

en: _Address:
no: _Adresse:

en: _Advanced
no: _Avansert

en: _Allow only above Dial-In Number
no: Till_at kun dette nummeret for innringing

en: _Authentication:
no: _Autentisering:

en: _Basic
no: _Grunnleggende

en: _Baud rate:
no: _Baudrate:

en: _Channel:
no: _Kanal:

en: _Choose Provider...
no: _Velg tilbyder...

en: _Compression
no: _Komprimering

en: _Concurrent user number/suffix:
no: _Samtidig brukernummer/suffiks:

en: _Configure...
no: _Konfigurer...

en: _Cost
no: _Kostnad

en: _Deactivate
no: _Deaktiver

en: _Debug mode
no: _Avlusningsmodus

en: _Delete
no: _Slett

en: _Delete...
no: _Slett...

en: _Device type:
no: _Enhetstype:

en: _Device:
no: _Enhet:

en: _Dial mode:
no: Oppringingsmo_dus:

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Edit...
no: R_ediger...

en: _Encapsulation mode:
no: _Innkapsuleringsmodus:

en: _Encryption key:
no: Krypt_eringsnøkkel:

en: _Extra cost to start a connection:
no: _Ekstra kostnad ved oppsetting av tilkoblingen

en: _Flow control:
no: _Flytkontroll:

en: _Gateway:
no: _Gateway

en: _General
no: _Generelt

en: _Generate
no: _Generer

en: _Hangup timeout:
no: Ti_dsavbrudd for å legge på:

en: _Hardware Address
no: _Maskinvareadresse

en: _Hardware Device
no: _Maskinvareenhet

en: _Hardware device
no: _Maskinvareenhet

en: _Hardware device:
no: _Maskinvareenhet:

en: _Hardware:
no: _Maskinvare:

en: _High Security (Internet)
no: _Høy sikkerhet (Internett)

en: _Hostname:
no: _Vertsnavn:

en: _Hour
no: _Time

en: _Info
no: _Informasjon

en: _Key (use 0x for hex):
no: Nø_kkel (bruk 0x for heksadesimal):

en: _Local port:
no: _Lokal port:

en: _Login name:
no: _Brukernavn:

en: _Low Security
no: _Lav sikkerhet

en: _Maximum idle time:
no: _Maksimal ledigtid:

en: _Minute
no: _Minutt

en: _Mode:
no: _Modus:

en: _Modem device:
no: _Modemenhet:

en: _Monitor
no: _Overvåk

en: _New
no: _Ny

en: _Nickname:
no: _Kallenavn:

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
no: _Antall sekunder i en enkel tidsenhet:

en: _Options
no: _Alternativer

en: _PPP option:
no: _PPP-alternativ:

en: _Personal password:
no: _Personlig passord:

en: _Phone Number
no: _Telefonnummer

en: _Phone number:
no: Tele_fonnummer:

en: _Point to Point (IP):
no: _Punkt-til-punkt (IP):

en: _Primary DNS:
no: _Primær DNS:

en: _Probe
no: _Søk

en: _Probe for Address
no: _Søk etter adresse

en: _Probe for Address...
no: _Søk etter adresse...

en: _Profile
no: _Profil

en: _Provider
no: _Tilbyder

en: _Provider name:
no: Navn _på tilbyder:

en: _Remote peer address:
no: Ad_resse for ekstern vert:

en: _Route
no: _Rute

en: _Second
no: _Sekundær:

en: _Secondary DNS:
no: _Sekundær DNS:

en: _Secret key:
no: _Hemmelig nøkkel:

en: _Secure Device (LAN)
no: _Sikker enhet (LAN)

en: _Service-name:
no: Navn på tjene_ste:

en: _Specified:
no: _Spesifisert:

en: _Subnet mask:
no: _Subnettmaske:

en: _T-Online Account
no: _T-Online-konto

en: _T-Online Account Setup
no: Oppsett av _T-Online-konto

en: _Terminate connection when session closes
no: _Terminer tilkoblingen når sesjonen lukkes

en: _Tertiary DNS:
no: _Tertiær DNS:

en: _Time
no: _Tid

en: _Transmit rate:
no: _Overføringshastighet:

en: _Tunnel Settings
no: _Tunnel-innstillinger

en: _Tunnel through device:
no: _Tunneler gjennom enhet:

en: _Use Callback
no: Br_uk tilbakeringing

en: _Use Hardware Address
no: Bruk _maskinvareadresse

en: _Use synchronous PPP
no: Br_uk synkron PPP

en: _Use touch tone dialing
no: Br_uk "touch-tone" ringing

en: _Wireless Settings
no: _Innstillinger for trådløs

en: clear existing list prior of importing
no: tøm eksisterende liste før import

en: click the right mouse button for properties
no: klikk høyre musknapp for egenskaper

en: configured
no: konfigurer

en: dialup
no: oppringt

en: encryption disabled
no: kryptering deaktivert

en: export / import device list (default)
no: eksporter / importer enhetsliste (forvalgt)

en: export / import hardware list
no: eksporter / importer maskinvareliste

en: export / import profile list
no: eksporter / importer liste med profiler

en: export list (default)
no: eksporter liste (forvalgt)

en: import from file
no: importer fra fil

en: import list
no: importer liste

en: in
no: inn

en: inactive
no: inaktiv

en: manual
no: manuell

en: none
no: ingen

en: out
no: ut

en: raw IP
no: rå IP

en: redhat network control - Properties
no: redhat network control - Egenskaper

en: set the root directory
no: sett rotkatalog

en: switch / activate profile
no: bytt / aktiver profil

en: sync PPP
no: synkron PPP

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
no: system-config-network - verktøy for konfigurasjon av nettverk
    
    Bruk: system-config-network -v --verbose

en: xDSL Configuration
no: Konfigurasjon av xDSL

en: xDSL connection
no: xDSL-tilkobling
