balsa - en to pl translation catalogue (1205 entries)

en: 
    --
    This is an OpenPGP signed message part:
pl: 
    --
    Część listu podpisana za pomocą OpenPGP:

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
pl: 
    <b>Certyfikat został wydany przez:</b>

en: 
    Chain ID: %s
pl: 
    ID łańcucha: %s

en: 
    Disable support for protocol %s.
pl: 
    Wyłączenie obsługi protokołu %s.

en: 
    Issuer name: %s
pl: 
    Nazwa wystawcy: %s

en: 
    Issuer serial number: %s
pl: 
    Numer seryjny wystawcy: %s

en: 
    Key created on: %s
pl: 
    Data utworzenia klucza: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
pl: 
    Odcisk klucza: %s

en: 
    Mail address: %s
pl: 
    Adres: %s

en: 
    Owner trust: %s
pl: 
    Zaufanie właściciela: %s

en: 
    Signed by: %s
pl: 
    Podpisane przez: %s

en: 
    Signed on: %s
pl: 
    Data podpisu: %s

en: 
    User ID: %s
pl: 
    ID urzytkownika: %s

en: 
    Validity: %s
pl: 
    Ważność: %s

en:      to %s
pl:     do %s

en:    from %s
pl:    od %s

en:  Press '%s' to toggle write
pl:  Przyciśnij "%s" aby przełączyć zapis

en: "%s" parts
pl: "%s" elementów

en: %d kept, %d deleted.
pl: %d zachowanych, %d usuniętych.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
pl: %d zachowanych, %d przeniesionych, %d usuniętych.

en: %d kept.
pl: %d zachowanych.

en: %s (default)
pl: %s (domyślna)

en: %s has insecure permissions!
pl: Uprawnienia do %s nie zapewniają bezpieczeństwa!

en: %s is an invalid IMAP path
pl: %s nie jest poprawną ścieżką IMAP

en: %s is not a mailbox.
pl: %s nie jest skrzynką

en: %s isn't a regular file.
pl: %s nie jest zwykłym plikiem.

en: %s no longer exists!
pl: Plik %s już nie istnieje!

en: %s on %s
pl: %s na %s

en: %s wrote:
pl: %s napisał(a):

en: %s: Opening %s Refcount: %d
pl: %s: Otwieranie %s Licznik odwołań: %d

en: %s: could not create context: %s
pl: %s: nie można utworzyć kontekstu: %s

en: %s: could not create new data object: %s
pl: %s: nie można utworzyć nowego obiektu danych: %s

en: %s: could not create new data: %s
pl: %s: nie można utworzyć nowych danych: %s

en: %s: could not get data from buffer: %s
pl: %s: nie można pobrać danych z bufora: %s

en: %s: could not get data from file: %s
pl: %s: nie można pobrać danych z pliku: %s

en: %s: could not get data from mailbox file: %s
pl: %s: nie można pobrać danych z pliku skrzynki: %s

en: %s: could not get data: %s
pl: %s: nie można pobrać danych: %s

en: %s: could not get decrypted data: %s
pl: %s: nie można pobrać odszyfrowanych danych: %s

en: %s: could not list keys for %s: %s
pl: %s: nie można uzyskać listy kluczy dla: %s: %s

en: %s: could not retreive crypto engine information: %s.
pl: %s: nie można pobrać informacji silnika szyfrowania: %s.

en: %s: could not retrieve key for %s: %s
pl: %s: nie można pobrać klucza dla %s: %s

en: %s: decryption and signature verification failed: %s
pl: %s: rozszyfrowanie i weryfikacja podpisu nie powiodły się: %s

en: %s: decryption failed: %s
pl: %s: odszyfrowanie nie powiodło się: %s

en: %s: encryption failed: %s
pl: %s: szyfrowanie nie powiodło się: %s

en: %s: signature verification failed: %s
pl: %s: weryfikacja podpisu nie powiodła się: %s

en: %s: signing and encryption failed: %s
pl: %s: podpisanie i szyfrowanie nie powiodło się: %s

en: %s: signing failed: %s
pl: %s: podpisanie nie powiodło się: %s

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
pl: (Przykład: zapisz 31 Grudnia 2000 roku jako %s)

en: (No identity set)
pl: (Nie wybrano tożsamości)

en: (No sender)
pl: (brak nadawcy)

en: (No subject)
pl: (Brak tematu)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
pl: (wymaga 'view-attachments' powiązanego z klawiszem!)

en: (r)eject, accept (o)nce
pl: (o)drzuć, zaakceptuj (r)az

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
pl: (o)drzuć, zaakceptuj (r)az, akceptuj (z)awsze

en: (size %s bytes)
pl: (rozmiar %s bajtów)

en: (unknown protocol)
pl: (nieznany protokół)

en: (use '%s' to view this part)
pl: (użyj "%s", aby wyświetlić tę część)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
pl: *** BŁĄD: Istnieje blokada skrzynki: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
pl: *** BŁĄD: Strumień skrzynki został zamknięty: %s ***

en: ------forwarded message from %s------
pl: ------przesłany list od %s------

en: 7 Bits
pl: 7 bitów

en: 8 Bits
pl: 8 bitów

en: <b>This certificate belongs to:</b>
pl: <b>Certyfikat należy do:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
pl: <b>Certyfikat jest poprawny</b>
    od %s
    dla %s
    <b>Odcisk:</b> %s

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
pl: Otwarte jest okno uruchamiania filtru. Przed modyfikacją filtrów musisz je zamknąć.

en: AND
pl: I

en: A_dd
pl: _Dodaj

en: A_ddress Book Name
pl: Nazwa książki a_dresowej

en: Accept&_Save
pl: Zaakceptuj i _zapisz

en: Access type: %s
pl: Typ dostępu: %s

en: Access type: URL
pl: Typ dostępu: URL

en: Access type: local-file
pl: Typ dostępu: local-file

en: Access type: mail-server
pl: Typ dostępu: mail-server

en: Action
pl: Czynność

en: Action to perform:
pl: Podejmowana akcja:

en: Add Address Book
pl: Nowa książka adresowa

en: Add a new IMAP folder
pl: Dodaje nowy folder IMAP

en: Add a new IMAP mailbox
pl: Dodaje nową skrzynkę IMAP

en: Add a new IMAP subfolder
pl: Dodaje nowy folder podrzędny IMAP

en: Add a new MH style mailbox
pl: Dodaje nową skrzynkę MH

en: Add a new Maildir style mailbox
pl: Dodaje nową skrzynkę Maildir

en: Add a new mbox style mailbox
pl: Dodaje nową skrzynkę Mbox

en: Add attachments to this message
pl: Dodaje do listu załączniki

en: Add the current word to your personal dictionary
pl: Dodaje bieżące słowo do osobistego słownika

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Address Book Name
pl: Nazwa książki adresowej

en: Address Books
pl: Książki adresowe

en: Address book could not be accessed.
pl: Brak dostępu do książki adresowej.

en: Address could not be written to this address book.
pl: Nie można zapisać adresu do tej książki adresowej.

en: All
    headers
pl: Wszystkie
    nagłówki

en: All Done!
pl: Gotowe!

en: All _Headers
pl: W_szystkie nagłówki

en: Always
pl: Zawsze

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
pl: Folder IMAP nie będący skrzynką pocztową
    nie ma żadnych modyfikowalnych właściwości.

en: An error prevented the signature verification.
pl: Nie można zweryfikować podpisu z powodu błędu.

en: Anonymous authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie anonimowe nie powiodło się.

en: Ask me
pl: Zadanie pytania

en: Attach
pl: Załącz

en: Attach _Message(s)
pl: Z_ałącz list(y)

en: Attach as Reference?
pl: Załączyć jako odnośnik?

en: Attach file
pl: Załącz plik

en: Attach file at PATH
pl: Załącz plik pod ścieżką PATH

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
pl: Załączenie listu nie powiodło się.
    Możliwa przyczyna: brak miejsca na pliki tymczasowe

en: Attachment %s is not a regular file.
pl: Załącznik %s nie jest zwykłym plikiem.

en: Attempt to apply an invalid filter
pl: Próba uruchomienia niepoprawnego filtru

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
pl: Uwierzytelnianie (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
pl: Uwierzytelnianie (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
pl: Uwierzytelnianie (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
pl: Uwierzytelnianie (anonimowe)...

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się

en: Automatically close mailbox if unused more than
pl: Automatyczne zamykanie skrzynki po okresie nieaktywności

en: Automatically commit mailbox if unused more than
pl: Automatyczne zatwierdzenie skrzynki po okresie nieaktywności

en: Automatically quote original when replying
pl: Automatyczne cytowanie oryginału przy odpowiadaniu

en: Automatically view message when mailbox opened
pl: Automatyczne wyświetlenie listu po otwarciu skrzynki

en: Available buttons
pl: Dostępne przyciski

en: Bad Spellers
pl: Dokładny

en: Bad local mailbox path "%s"
pl: Błędna ścieżka lokalnej skrzynki "%s"

en: Bad mailbox name
pl: Niepoprawna nazwa skrzynki

en: Bad mailbox name for filter: %s
pl: Niepoprawna nazwa skrzynki dla filtru: %s

en: Balsa Filters
pl: Zarządzanie filtrami

en: Balsa Filters Export
pl: Eksport filtrów Balsy

en: Balsa Filters of Mailbox:
pl: Filtry Balsy na skrzynce:

en: Balsa Preferences
pl: Preferencje Balsy

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
pl: Nie można otworzyć skrzynki "%s".

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
pl: Balsa nie może odnaleźć czcionki "%s".
    Użyj zakładki "Czcionki" w oknie "Wydruk listu" aby ją zmienić.

en: Balsa is not compiled with LDAP support
pl: Balsa nie została skompilowana z obsługą LDAP

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
pl: Balsa wysyła obecnie pocztę.
    Czy przerwać wysyłanie?

en: Balsa: %s (readonly)
pl: Balsa: %s (tylko do odczytu)

en: Balsa: New mail
pl: Balsa: Nowa poczta

en: Balsa: message print preview
pl: Balsa: podgląd wydruku listu

en: Base Domain _Name
pl: Nazwa domeny _bazowej

en: Body font
pl: Czcionka treści

en: CLOSE failed
pl: Polecenie CLOSE nie powiodło się

en: CRAM-MD5 authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie CRAM-MD5 nie powiodło się.

en: C_hange...
pl: _Zmień...

en: C_heck Spelling
pl: _Sprawdź pisownię

en: C_lear
pl: Wyc_zyść

en: Calling URL %s...
pl: Otwieranie URL-a %s...

en: Can't create filter
pl: Nie można utworzyć filtru

en: Can't dotlock %s.
pl: Nie można zablokować %s za pomocą pliku kropkowego.

en: Can't stat %s: %s
pl: Nie można uzyskać informacji o pliku %s: %s

en: Can't write message
pl: Nie można zapisać listu

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel this message
pl: Porzuca tworzenie listu

en: Cannot access the message's body
pl: Nie można uzyskać dostępu do treści listu

en: Cannot add duplicate entry
pl: Nie można dodać zduplikowanego wpisu

en: Cannot connect to server
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem

en: Cannot get info on file '%s': %s
pl: Nie można pobrać informacji o pliku "%s" : %s

en: Cannot load mailbox %s
pl: Nie można otworzyć skrzynki %s

en: Cannot open temporary file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego %s.

en: Cannot read from address book
pl: Nie można czytać z książki adresowej

en: Cannot search in the address book
pl: Nie można przeszukać książki adresowej

en: Cannot write to address book
pl: Nie można zapisywać książki adresowej

en: Certificate Pass Phrase
pl: Długie hasło certyfikatu

en: Certificate saved
pl: Certyfikat został zapisany

en: Change...
pl: Zmiana...

en: Check
pl: Sprawdź

en: Check INBOX _only
pl: Sprawdzanie _tylko poczty nadchodzącej

en: Check _IMAP mailboxes
pl: Sprawdzanie skrzynek _IMAP

en: Check for new email
pl: Sprawdza nową pocztę

en: Check mail upon startup
pl: Sprawdzanie poczty przy uruchamianiu

en: Check quoted
pl: Sprawdzanie cytowania

en: Check signature
pl: Sprawdzanie podpisu

en: Check the spelling of the message
pl: Rozpoczyna sprawdzanie pisowni listu

en: Checking
pl: Sprawdzanie

en: Checking Mail...
pl: Sprawdzanie poczty...

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
pl: Sprawdzenie podpisu listu wysłanego przez %s z tematem "%s" zakończyło się błędem!

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
pl: Sprawdzenie podpisu listu wysłanego przez %s z tematem "%s" dało w wyniku:
    %s

en: Choose Address
pl: Wybór adresu

en: Choose Address Book
pl: Wybór książki adresowej

en: Choose charset
pl: Wybór zestawu znaków

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.
    To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
pl: Aby uzyskać szybkie uruchamianie, wybierz głębokość 1, co odłoży w czasie.
    analizowanie pewnych folderów. Aby zobaczyć po uruchomieniu większą część
    drzewa, wybierz większą głębokość.

en: Choose destination folder
pl: Wybór folderu docelowego

en: Close
pl: Zamknij

en: Close current mailbox
pl: Zamyka bieżącą skrzynkę

en: Close mailbox
pl: Zamyka skrzynkę

en: Closing connection to %s...
pl: Zamykanie połączenia z %s...

en: Closing connection to IMAP server...
pl: Zamykanie połączenia z serwerem IMAP...

en: Co_mments
pl: Komentarze

en: Co_mmit Current
pl: Zapisz _bieżącą

en: Collapse all expanded threads
pl: Zwija wszystkie rozwinięte wątki

en: Colors
pl: Kolory

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Commit _All
pl: Zapisz _wszystkie

en: Commit the changes in all mailboxes
pl: Zapisuje zmiany we wszystkich skrzynkach

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
pl: Zapisuje zmiany w otwartej skrzynce

en: Commiting mailbox %s failed.
pl: Zapisanie zmian w skrzynce %s nie powiodło się.

en: Committing changes...
pl: Zatwierdzanie zmian...

en: Compose
pl: Nowy

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
pl: Tworzy nowy list do EMAIL@ADDRESS

en: Compose a new message
pl: Tworzy nowy list

en: Compose message
pl: Tworzy nowy list

en: Compose window
pl: Okno tworzenia listu

en: Composition Window
pl: Okno tworzenia listu

en: Configure Balsa
pl: Konfiguracja Balsy

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Connected to MTA
pl: Nawiązano połączenie z MTA

en: Connecting to %s ...
pl: Nawiązywanie połączenia z %s ...

en: Connecting to %s...
pl: Nawiązywanie połączenia z %s...

en: Connection refused
pl: Połączenie zostało odrzucone

en: Connection to %s closed
pl: Zamknięto połączenie z %s

en: Contain/Does _Not Contain
pl: Zawiera/_Nie zawiera

en: Content
pl: Zawartość

en: Content Type: %s
pl: Typ zawartości: %s

en: Content Type: external-body
pl: Typ zawartości: external-body

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue editing current message
pl: Kontynuuje edycję bieżącego listu

en: Continue message
pl: Kontynuacja listu

en: Continue message to %s: %s
pl: Kontynuacja listu do %s: %s

en: Continue?
pl: Kontynuować?

en: Copy outgoing mail to sentbox
pl: Kopiowanie wysyłanych listów do folderu poczty wysyłanej

en: Copy to folder:
pl: Skopiowanie do folderu:

en: Copying %d messages to %s...
pl: Kopiowanie %d listów do %s...

en: Copying message %d to %s...
pl: Kopiowanie %d. listu do %s...

en: Could not append message
pl: Nie można dołączyć listu

en: Could not compile %s
pl: Nie można skompilować %s

en: Could not connect to %s (%s).
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s (%s).

en: Could not create MH directory at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć katalogu MH w %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć struktury MH w %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć skrzynki Maildir w %s (%s)

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć katalogu Maildir w %s (%s)

en: Could not create a mailbox of type %s
pl: Nie można utworzyć skrzynki typu %s

en: Could not create temporary file %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego %s

en: Could not create temporary file!
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego!

en: Could not find the host "%s"
pl: Nie można odnaleźć komputera "%s"

en: Could not launch %s to get the public key %s.
pl: Nie można uruchomić %s by pobrać klucz publiczny %s.

en: Could not negotiate TLS connection
pl: Nie można wynegocjować połączenia TLS

en: Could not open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: Could not open mailbox for spooling
pl: Nie można otworzyć skrzynki do sprawdzenia

en: Could not open the file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Could not remove %s:
    %s
pl: Nie można usunąć %s:
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
pl: Nie można usunąć zawartości %s:
    %s

en: Could not reopen mailbox!
pl: Nie można otworzyć ponownie skrzynki!

en: Could not run the delivery program (procmail)
pl: Nie można uruchomić programu procmail

en: Could not save %s: %s
pl: Nie można zapisać pliku %s: %s

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
pl: Nie można wysłać listu do %s:
    %d: %s
    List pozostał w skrzynce poczty wychodzącej.

en: Could not synchronize mailbox %s!
pl: Nie można zsynchronizować skrzynki %s!

en: Could not write the message
pl: Nie można zapisać listu

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
pl: Nie można utworzyć katalogu: wywołanie funkcji mkdir() zakończyło się niepowodzeniem przy nazwie ścieżki "%s".

en: Couldn't lock %s
pl: Nie można zablokować %s

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
pl: Nie można otworzyć folderu docelowego (%s) do kopiowania

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
pl: Nie można otworzyć folderu docelowego (%s) do zapisu

en: Couldn't open mailbox "%s"
pl: Nie można otworzyć skrzynki "%s"

en: Create %s?
pl: Utworzyć %s?

en: Create and set current identities
pl: Pozwala na utworzenie nowych tożsamości i modyfikację istniejących

en: Create mailbox:
pl: Tworzona skrzynka:

en: Create subfolder
pl: Nowy folder podrzędny

en: Crypto engine %s is not installed properly.
pl: Silnik szyfrowania %s nie został poprawnie zainstalowany.

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
pl: Zainstalowany jest silnik szyfrowania %s wersja %s, ale wymagana jest przynajmniej wersja %s.

en: Current
pl: Bieżąca

en: Current toolbar
pl: Bieżący pasek narzędziowy

en: Customize Toolbars
pl: Dopasowanie wyglądu pasków narzędziowych

en: Customize toolbars
pl: Dopasowuje wygląd pasków narzędziowych

en: Date
pl: Data

en: Date encoding (for strftime):
pl: Zapis daty (dla strftime):

en: Date interval
pl: Zakres dat

en: Date:
pl: Data:

en: Debug
pl: Informowanie o błędach

en: Debug Messages
pl: Komunikaty śledzenia

en: Debug POP3 connection
pl: Śledzenie połączenia POP3

en: Decrease magnification
pl: Pomniejszenie

en: Default
pl: Domyślna

en: Default Client
pl: Domyślny klient

en: Default threading style
pl: Domyślny styl grupowania wątków

en: Delete immediately and irretrievably
pl: Usuwanie natychmiastowe i nieodwracalne

en: Delete messages from the Trash mailbox
pl: Usuwa listy ze skrzynki śmietnika

en: Delete the current message
pl: Usuwa bieżący list

en: Delete the selected mailbox
pl: Usuwa skrzynkę

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Deleting Messages
pl: Usuwanie listów

en: Descriptive _Name:
pl: _Nazwa opisowa:

en: Directory: %s
pl: Katalog: %s

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display Progress Dialog
pl: Wyświetlanie okna postępu

en: Display all headers
pl: Przełącza na wyświetlanie z wszystkimi nagłówkami

en: Display message if new mail has arrived in an open mailbox
pl: Wyświetlanie komunikatu po pojawieniu się poczty w otwartej skrzynce

en: Display message size as number of lines
pl: Podawanie rozmiaru listu w liczbie wierszy

en: Display no headers
pl: Przełącza na wyświetlanie bez żadnych nagłówków

en: Display of Multipart/Alternative Parts
pl: Wyświetlanie listów wieloczęściowych

en: Display selected headers
pl: Przełącza na wyświetlanie z wybranymi nagłówkami

en: Disposition-Notification-To:
pl: Powiadomienie-o-otrzymaniu:

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
pl: Ciche sprawdzanie w tle (bez komunikatów na pasku stanu)

en: Do you really want to delete the selected identity?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną tożsamość?

en: Do you want to correct the path?
pl: Czy chcesz poprawić nazwę ścieżki?

en: Do_wn
pl: _Na dół

en: Don't include HTML parts as text when replying or forwarding mail
pl: Pomijanie części w HTML-u przy odpowiadaniu na list lub jego przesyłaniu

en: Down
pl: Dół

en: Draftbox
pl: Poczta robocza

en: E-Mail Address
pl: Adres e-mail

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: E_xpand All
pl: _Rozwiń wszystkie

en: Edit condition for filter:
pl: Modyfikacja warunku filtru:

en: Edit headers in external editor
pl: Redagowanie nagłówków w zewnętrznym edytorze

en: Edit the current message with the default Gnome editor
pl: Redaguje bieżący listy przy użyciu domyślnego edytora GNOME

en: Edit the selected mailbox
pl: Modyfikuje skrzynkę

en: Edit/Apply _Filters
pl: Zmo_dyfikuj lub uruchom filtry

en: Elaborate JWZ threading
pl: Wątki JWZ

en: Empty Trash
pl: Opróżnij śmietnik

en: Empty Trash on exit
pl: Opróżnianie śmietnika przed zakończeniem

en: Empty _Trash
pl: _Opróżnij śmietnik

en: Enable _TLS
pl: Obsługa _TLS

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Encrypt
pl: Szyfrowanie

en: Encrypt message using GPG
pl: Zaszyfrowanie listu przy użyciu GPG

en: Enter passphrase to decrypt message
pl: Wprowadź hasło deszyfrujące list

en: Enter passsphrase to OpenPGP sign the first message part
pl: Wprowadź hasło w celu podpisania pierwszej części listu za pomocą OpenPGP

en: Enter passsphrase to decrypt message part
pl: Wprowadź hasło deszyfrujące list

en: Enter passsphrase to sign message
pl: Wprowadź hasło w celu podpisania listu

en: Error Messages
pl: Komunikaty o błędach

en: Error converting "%s" to UTF-8: %s
pl: Błąd przy przekształcaniu "%s" do UTF-8: %s

en: Error displaying %s: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu %s: %s

en: Error displaying condition help: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu pomocy warunku: %s

en: Error displaying filter help: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu pomocy filtra: %s

en: Error displaying help for identities: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu pomocy dla tożsamości: %s

en: Error displaying link_id %s: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu link_id %s: %s

en: Error displaying run filters help: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu pomocy uruchamiania filtrów: %s

en: Error displaying toolbar help: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu pomocy paska narzędziowego: %s

en: Error during filters loading:
pl: Błąd przy wczytywaniu filtrów:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
pl: Błąd przy wczytywaniu filtrów: %s
    Filtry mogą być niepoprawne.

en: Error in regular expression syntax
pl: Błąd w składni wyrażenia regularnego

en: Error loading %s: %s
pl: Błąd przy wczytywaniu %s: %s

en: Error opening GConf database
pl: Błąd przy otwieraniu bazy GConf

en: Error opening address book '%s':
    %s
pl: Błąd przy otwieraniu książki adresowej "%s":
    %s

en: Error opening mailbox
pl: Błąd przy otwieraniu skrzynki

en: Error placing messages from %s on %s
    Messages are left in %s
pl: Przy przenoszeniu listów %s do %s wystąpił błąd
    Listy pozostały w %s

en: Error sending message, child exited %d (%s).
pl: Błąd przy wysyłaniu listu; potomek zakończył działanie z kodem %d (%s).

en: Error setting GConf field: %s
pl: Błąd przy ustawianiu GConf: %s

en: Error showing %s: %s
pl: Błąd przy wyświetlaniu %s: %s

en: Error talking to %s (%s)
pl: Błąd przy komunikacji z %s (%s)

en: Error when applying filters
pl: Błąd przy uruchamianiu filtrów

en: Error when copying messages
pl: Błąd przy kopiowaniu listów

en: Error when moving messages
pl: Błąd przy przenoszeniu listów

en: Error when trashing messages
pl: Błąd przy usuwaniu listów

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
pl: Błąd przy zapisie do pliku tymczasowego %s.
    Sprawdź uprawnienia do katalogu.

en: Error: An identity with that name already exists
pl: Błąd: Tożsamość o tej nazwie już istnieje

en: Error: The identity does not have a name
pl: Błąd: Nie podano nazwy tożsamości

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
pl: Błąd: multipart/encrypted (wieloczęściowy/zaszyfrowany) bez parametru protokołu!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
pl: Błąd: multipart/signed (wieloczęściowy/podpisany) bez protokołu.

en: Escape special and non-ASCII characters
pl: Cytuje znaki specjalne i z poza zestawu ASCII

en: Exchange
pl: Wymień

en: Exit
pl: Zakończ

en: Expand aliases
pl: Rozwijanie aliasów

en: Expand all threads
pl: Rozwija wszystkie wątki

en: Expand mailbox tree on open
pl: Rozwijanie drzewa skrzynek przy otwieraniu

en: Export filters as Sieve scripts
pl: Eksportuje filtry w postaci skryptów Sieve

en: Expunge failed
pl: Usunięcie nie powiodło się

en: Expunging messages from server...
pl: Usuwanie listów z serwera...

en: External query (a program)
pl: Zewnętrzne zapytanie (program wykonywalny)

en: FATAL:
pl: POWAŻNY BŁĄD:

en: FTP site: %s
pl: Ośrodek FTP: %s

en: F_ilter:
pl: F_iltr:

en: F_ilters...
pl: F_iltry...

en: F_older Path:
pl: Ścieżka f_olderu:

en: F_orward String:
pl: Pr_zedrostek oznaczający przesłanie:

en: F_rom:
pl: _Od:

en: Failed to find enough entropy on your system
pl: Nie można uzyskać w systemie wystarczającej entropii

en: Failed to find mailbox
pl: Nie można odnaleźć skrzynki

en: Fast
pl: Szybki

en: Fatal Error Messages
pl: Komunikaty o poważnych błędach

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
pl: Poważny błąd! Nie można otworzyć ponownie skrzynki!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
pl: Poważny błąd.  Niezgodna liczba listów!

en: Fetch new incoming mail
pl: Pobiera nowe listy

en: Fetching message headers... [%d/%d]
pl: Pobieranie nagłówków listów... [%d/%d]

en: Fetching message...
pl: Pobieranie listu...

en: Fi_lter Command:
pl: Polecenie fi_ltru:

en: File %s cannot be read
pl: Nie można odczytać pliku %s

en: File already exists. Overwrite?
pl: Plik już istnieje. Nadpisać?

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: File name: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: Filling entropy pool: %s...
pl: Wypełnianie puli entropii: %s...

en: Filter "%s" already exists.
pl: Filtr "%s" już istnieje.

en: Filter has matched
pl: Filtr został dopasowany

en: Filter must have conditions.
pl: Filtr musi zawierać warunki.

en: Filter the content of the selected mailbox
pl: Filtruje zawartość wybranej skrzynki

en: Fingerprint: %s
pl: Odcisk palca: %s

en: Finish spell checking
pl: Zakończ sprawdzanie pisowni

en: Finished Checking.
pl: Zakończono sprawdzanie.

en: Flag condition
pl: Warunek na znaczniku

en: Flagged
pl: Oznakowany

en: Flat
pl: Płaskie

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
pl: Czcionka <b>niedostępna</b> do drukowania. Najbliższa: %s

en: Font available for printing
pl: Czcionka dostępna do drukowania

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Footer font
pl: Czcionka stopki

en: Forward
pl: Dalej

en: Forward _Inline...
pl: Prześlij w _treści listu...

en: Forward _inline...
pl: Prześlij w _treści listu...

en: Forward button attaches mail instead of quoting it
pl: Przycisk przesyłania załącza listy zamiast ich cytowania

en: Forward inline...
pl: Prześlij w treści listu...

en: Forward message to %s: %s
pl: Przesłanie listu do %s: %s

en: Forward the current message
pl: Przesyła bieżący list dalej

en: Forward the current message as attachment
pl: Przesyła list list dalej jako załącznik

en: Forward the current message inline
pl: Przesyła list dalej w treści nowego listu

en: Forward this message as attachment
pl: Przesyła list dalej w załączniku

en: Forward this message inline
pl: Przesyła list dalej w treści nowego listu

en: Fr_om
pl: _Od

en: From
pl: Od

en: From:
pl: Od:

en: GPG encrypt by default
pl: Domyślnie szyfrowanie GPG

en: GPG sign by default
pl: Domyślnie podpisanie GPG

en: GSSAPI authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie GSSAPI nie powiodło się.

en: Get new mail on staartup
pl: Pobranie nowej poczty przy uruchamianiu

en: Getting folder list...
pl: Pobieranie listy folderów...

en: Getting namespaces...
pl: Pobieranie przestrzeni nazw...

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
pl: Edytor GNOME nie jest zdefiniowany w preferowanych aplikacjach.

en: GnomeCard Address Book
pl: Książka adresowa GnomeCard

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
pl: Pogram GnuPG przebudowywuje bazę depozytów i jest obecnie niedostepny.

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
pl: Program gpgme został skompilowany bez obsługi protokołu %s.

en: Header font
pl: Czcionka nagłówka

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide deleted messages
pl: Ukrywanie usuniętych listów

en: High date is incorrect
pl: Górna data jest niepoprawna

en: Highlight cited text
pl: Wyróżnienie cytowanego tekstu

en: Host not found
pl: Nie odnaleziono komputera

en: Hyperlink color
pl: Kolor odnośników

en: I/O error
pl: błąd wejścia/wyjścia

en: IMAP Folder Scanning
pl: Analizowanie folderów IMAP

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
pl: Polecenie IMAP SEARCH dla skrzynki %s nie powiodło się.
    Nastąpił powrót do domyślnej metody wyszukiwania

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    or query was incompatible with IMAP (perhaps you use regular expressions)
    falling back to default searching method
pl: Polecenie IMAP SEARCH dla skrzynki %s nie powiodło się
    lub zapytanie nie było zgodne z protokołem IMAP (być może użyto wyrażeń regularnych).
    Nastąpił powrót do domyślnej metody wyszukiwania

en: IMAP TLS certificate
pl: Certyfikat IMAP TLS

en: I_nclude Message(s)
pl: _Dołącz list(y)

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Identity:
pl: Tożsamość:

en: If Possible
pl: Jeśli możliwe

en: Ignore words shorter than
pl: Ignorowanie słów krótszych niż

en: In:
pl: Zakres:

en: Inbox
pl: Poczta nadchodząca

en: Incl_ude Signature
pl: D_ołączanie podpisu

en: Include Signature When For_warding
pl: Dołączanie podpisu przy prz_esyłaniu

en: Include Signature When Rep_lying
pl: Dołączanie podpi_su przy odpowiadaniu

en: Include file
pl: Dołącz plik

en: Incoming
pl: Nadchodzące

en: Increase magnification
pl: Powiększenie

en: Information - Balsa
pl: Balsa - Informacja

en: Information Messages
pl: Wyświetlanie komunikatów

en: Insert Si_gnature
pl: Wstaw p_odpis

en: Inside/outside the date interval
pl: Wewnątrz/poza zakresem czasu

en: Invalid filter: %s
pl: Niepoprawny filtr: %s

en: Invalid filters %s for mailbox %s
pl: Niepoprawne filtry %s dla skrzynki %s

en: Invalid or incomplete address label color
pl: Kolor etykiety z niepoprawnym lub niepełnym adresem

en: Invoking autoview command: %s
pl: Wykonywanie polecenia automatycznego widoku: %s

en: Key ID
pl: ID Klucza

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: LDAP Address Book
pl: Książka adresowa LDAP

en: LDAP Directory for %s
pl: Katalog LDAP dla %s

en: LDIF Address Book
pl: Książka adresowa LDIF

en: LOGIN disabled on this server.
pl: Polecenie LOGIN nie działa na tym serwerze.

en: Length
pl: Długość

en: Link Color
pl: Kolor odnośników

en: Load program location
pl: Położenie programu odczytującego

en: Local MH mailbox...
pl: Lokalna skrzynka MH...

en: Local M_H mailbox...
pl: Lokalna skrzynka M_H...

en: Local Mail
pl: Poczta lokalna

en: Local Mail Problem
    %s
pl: Problem z lokalną pocztą
    %s

en: Local Mail_dir mailbox...
pl: Lokalna skrzynka Mail_dir...

en: Local Maildir mailbox...
pl: Lokalna skrzynka Maildir...

en: Local _mbox mailbox...
pl: Lokalna skrzynka _Mbox...

en: Local folder %s
pl: Loklany folder %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
pl: Wczytano lokalną skrzynkę pocztową %s jako: %s

en: Local mbox mailbox...
pl: Lokalna skrzynka Mbox...

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
pl: Przekroczono liczbę prób utworzenia blokady. Usunąć blokadę dla %s?

en: Logging in...
pl: Logowanie...

en: Login failed.
pl: Zalogowanie nie powiodło się.

en: Looking up %s...
pl: Wyszukiwanie %s...

en: Low date is greater than high date
pl: Dolna data jest późniejsza od górnej

en: Low date is incorrect
pl: Dolna data jest niepoprawna

en: M_ove
pl: P_rzenieś

en: Mail Files
pl: Pliki z listami

en: Mail Options
pl: Właściwości listów

en: Mail Servers
pl: Serwery poczty

en: Mail server: %s
pl: Serwery pocztowy: %s

en: Mail_box
pl: _Skrzynka

en: Mailbox
pl: Skrzynka

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
pl: Nie można usunąć skrzynki "%s", gdyż jest ona używana przez Balsę.
    Jeśli rzeczywiście chcesz ją usunąć, przypisz jej funkcję
    innej skrzynce.

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
pl: Skrzynka %s nie jest skrzynką typu Maildir.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
pl: Skrzynka %s nie wydaje się być skrzynką typu MH.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
pl: Skrzynka %s nie wydaje się być skrzynką typu Mbox.

en: Mailbox Colors
pl: Kolory skrzynek

en: Mailbox Configurator
pl: Konfiguracja skrzynki

en: Mailbox Name
pl: Nazwa skrzynki

en: Mailbox Path
pl: Ścieżka skrzynki

en: Mailbox _Name:
pl: _Nazwa skrzynki:

en: Mailbox _Path:
pl: Ś_cieżka skrzynki:

en: Mailbox _password for %s@%s:
pl: _Hasło dla skrzynki %s@%s:

en: Mailbox closed
pl: Skrzynka została zamknięta

en: Mailbox created.
pl: Skrzynka została utworzona.

en: Mailbox is corrupt!
pl: Skrzynka jest uszkodzona!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
pl: Skrzynka jest zaznaczona jako niemodyfikowalna. %s

en: Mailbox is read-only.
pl: Skrzynka jest tylko od odczytu.

en: Mailbox is unchanged.
pl: Skrzynka nie jest zmieniona.

en: Mailbox must have a name.
pl: Skrzynka musi mieć nazwę.

en: Mailbox was corrupted!
pl: Skrzynka została uszkodzona!

en: Mailbox with unread messages color
pl: Kolor skrzynki z nieprzeczytanymi listami

en: Main Window
pl: Główne okno

en: Main window
pl: Główne okno

en: Manage Identities
pl: Zarządzanie tożsamościami

en: Manage filters
pl: Zarządzanie filtrami

en: Mark all
pl: Zaznacz wszystkie

en: Mark all messages in current mailbox
pl: Zaznacza wszystkie listy w bieżącej skrzynce

en: Mark all messages in current mailbox as read
pl: Zaznacza wszystkie listy w bieżącej skrzynce jako przeczytane

en: Mark all read
pl: Wszystkie przeczytane

en: Mark as D_raftbox
pl: Oznacz jako Poczta _robocza

en: Mark as _Inbox
pl: Oznacz jako Poczta _nadchodząca

en: Mark as _Trash
pl: Oznacz jako Ś_mietnik

en: Marking %d messages deleted...
pl: Zaznaczanie %d listów jako usuniętych...

en: Match
pl: Przeszukiwanie

en: Match In
pl: Przeszukiwane części

en: Match when date is in the interval:
pl: Dopasowanie, jeśli data jest w przedziale:

en: Match when date is outside the interval:
pl: Dopasowanie, jeśli data jest poza przedziałem:

en: Match when none of these flags is set:
pl: Dopasowanie, jeśli nie jest ustawiony żaden ze znaczników:

en: Match when one flag is set/when no flag is set
pl: Dopasowanie, jeśli ustawiona jest jedna flaga/żadna flaga

en: Match when one of these flags is set:
pl: Dopasowanie, jeśli ustawiony jest jeden ze znaczników:

en: Message
pl: List

en: Message Colors
pl: Kolory listów

en: Message Disposition Notification Requests
pl: Żądania powiadomienia o otrzymaniu listu (MDN)

en: Message Font
pl: Czcionka treści listu

en: Message Source
pl: Źródło listu

en: Message Subject Font
pl: Czcionka tematu listu

en: Message parts
pl: Elementy listu

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
pl: Przy wysyłaniu listu pojawił się problem. List został umieszczony
    w folderze "Poczta wychodząca". System będzie próbował wysłać
    list aż do chwili jego usunięcia.

en: Message window
pl: Okno listu

en: Message window title format:
pl: Format tytułu okna listu:

en: Message-ID: %s
pl: ID-listu: %s

en: Misc
pl: Inne

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Miscellaneous Spelling Settings
pl: Dodatkowe opcje sprawdzania pisowni

en: Modify Address Book
pl: Modyfikacja książki adresowej

en: Move To _Trash
pl: Wyrzuć do ś_mietnika

en: Move the current message to Trash mailbox
pl: Przenosi bieżący list do skrzynki śmietnika

en: Move the current message to trash
pl: Przenosi bieżący list do śmietnika

en: Move to folder:
pl: Przeniesienie do folderu:

en: Moving read messages to %s...
pl: Przenoszenie przeczytanych listów do %s...

en: Msg Preview
pl: Podgląd listu

en: N_o Headers
pl: _Bez nagłówków

en: Name
pl: Nazwa

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
pl: Znaki narodowe (8-bit) w uszkodzonym liście bez nagłówka zestawu znaków

en: Ne_w
pl: No_wy

en: Never
pl: Nigdy

en: New
pl: Nowy

en: New Address Book type:
pl: Typ nowej książki adresowej:

en: New Identity
pl: Nowa tożsamość

en: New filter
pl: Nowy filtr

en: New message to %s: %s
pl: Nowy list do %s: %s

en: Next
pl: Następny

en: Next
    flagged
pl: Następny
    oznakowany

en: Next
    unread
pl: Nast. NP

en: Next Flagged Message
pl: Następny oznakowany list

en: Next Message
pl: Następny list

en: Next Part
pl: Następna część

en: Next Unread Message
pl: Następny nieprzeczytany list

en: Next part in message
pl: Następna część listu

en: No address book selected....
pl: Nie wybrano książki adresowej

en: No authenticators available
pl: Brak modułów uwierzytelniających

en: No boundary parameter found! [report this error]
pl: Nie odnaleziono parametru ograniczającego! [zgłoś ten błąd]

en: No error
pl: Brak błędów

en: No filter name specified.
pl: Nie podano nazwy filtru.

en: No magnification
pl: Bez powiększenia

en: No mailbox selected.
pl: Nie wybrano skrzynki.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
pl: W bazie GNOME MIME brak akcji podglądu lub edycji dla zawartości tego typu

en: No such folder
pl: Nie ma takiego folderu

en: No such mailbox type: %s
pl: Brak takiego typu skrzynki: %s

en: No threading at all
pl: Bez grupowania wątków

en: No-Id
pl: Bez-Id

en: No-Name
pl: Bez-nazwy

en: None of the regular expressions matches
pl: Nie pasuje żadne z wyrażeń regularnych

en: None of the specified fields contains:
pl: Żadne z określonych pól nie zawiera:

en: Normal
pl: Zwykły

en: Notification:
pl: Powiadomienie:

en: OR
pl: LUB

en: O_rganization:
pl: O_rganizacja:

en: On %s, %s wrote:
pl: Dnia %s, %s napisał(a):

en: On exit
pl: Przy zakończeniu

en: On reception
pl: Przy odebraniu

en: One _Matches/None Matches
pl: J_eden pasuje/żaden nie pasuje

en: One of the regular expressions matches
pl: Pasuje jedno z wyrażeń regularnych

en: One of the specified f_ields contains
pl: Jedno z określonych pól zaw_iera

en: One of the specified fields contains:
pl: Jedno z określonych pól zawiera:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
pl: Uups! Nie odnaleziono skrzynki w balsa_app.mailbox?

en: Open Inbox upon startup
pl: Otwieranie przy uruchamianiu skrzynki z pocztą nadchodzącą

en: Open next
pl: Otwiera następny list

en: Open next flagged message
pl: Otwiera następny oznakowany list

en: Open next unread message
pl: Otwiera następny nieprzeczytany list

en: Open of %s failed. Errno = %d,
pl: Nie można otworzyć %s. Kod błędu: %d,

en: Open previous
pl: Otwiera poprzedni list

en: Open the address book
pl: Otwiera książkę adresową

en: Open with %s
pl: Otwórz przy użyciu %s

en: Opening mailbox %s. Please wait...
pl: Otwieranie skrzynki %s. Zaczekaj chwilę...

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
pl: Otwieranie zdalnej skrzynki %s.
    _Hasło dla %s@%s:

en: Opens MAILBOXNAME
pl: Otwiera MAILBOXNAME

en: Opens default Inbox on startup
pl: Otwiera przy uruchamianiu domyślną skrzynkę z pocztą nadchodzącą

en: Opens first unread mailbox
pl: Otwiera pierwszą nie sprawdzoną skrzynkę

en: Operation between conditions
pl: Operacja pomiędzy warunkami

en: Options
pl: Opcje

en: Other Options
pl: Inne opcje

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: Outbox
pl: Poczta wychodząca

en: Outgoing
pl: Wychodzące

en: Outgoing Mail
pl: Listy wychodzące

en: Output of the delivery process
pl: Wyjście z procesu dostarczającego

en: Owner trust
pl: Zaufanie właściciela

en: PGP Signature:
pl: Podpis PGP:

en: PGP signature: %s
pl: Podpis PGP: %s

en: POP command execution failed
pl: Błąd przy wykonywaniu polecenia POP

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
pl: Błąd przy próbie dostępu do skrzynki POP3 %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego skrzynki POP3 %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
pl: Nie można utworzyć tymczasowej skrzynki POP3 %s:

en: Page: %i/%i
pl: Strona: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
pl: Po przyciśnięciu PageUp/PageDown przewinięcie o:

en: Pass Phrase
pl: Hasło

en: Pass_word:
pl: _Hasło:

en: Password needed
pl: Wymagane hasło

en: Play sound:
pl: Odtworzenie dźwięku:

en: Please enter information about yourself.
pl: Wprowadź informacje o sobie.

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
pl: Wprowadź hasło dla tajnego klucza!
    
    Klucz: %s

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
pl: Zweryfikuj położenia domyślnych plików z pocztą.
    W razie potrzeby zostaną one utworzone.

en: Popup text:
pl: Wyskakujący napis:

en: Postpone
pl: Odłóż

en: Postpone current message
pl: Odkłada bieżący list

en: Pr_efix
pl: Prz_edrostek

en: Preconnect command failed.
pl: Polecenie preconnect nie powiodło się.

en: Prepend Si_gnature
pl: Podpis na począt_ku

en: Preview
pl: Podgląd

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Previous Message
pl: Poprzedni list

en: Previous Part
pl: Poprzednia część

en: Previous part in message
pl: Poprzednia część listu

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print current message
pl: Drukuje bieżący list

en: Print message
pl: Wydruk listu

en: Print on printer:
pl: Wydrukiwanie na drukarce:

en: Print the edited message
pl: Drukuje tworzony list

en: Print to console
pl: Drukowanie na konsolę

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
pl: Wystąpił problem przy tworzeniu skrzynek
    %s

en: Processing an HTML message part, which must start on a new page.
    Print this part?
pl: Przetwarzanie części HTML listu, która musi się zacząć na nowej stronie.
    Wydrukować tą część?

en: Pspell Settings
pl: Ustawienia pspella

en: Purge %d deleted message?
pl: Usunąć na trwałe %d usunięty list?

en: Purge %d deleted messages?
pl: Usunąć na trwałe %d usuniętych listów?

en: Question
pl: Pytanie

en: Queue this message in Outbox for sending
pl: Kolejkuje list w folderze "Poczta wychodząca", przygotowując go do wysłania

en: Quote level %d color
pl: Kolor cytatu na %d. poziomie

en: Quoted
pl: Cytowanie

en: Quoted Text Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne definiujące cytowany tekst

en: Quoted and Flowed Text
pl: Cytowanie i przeformatowywanie tekstu

en: Reading %s...
pl: Odczytywanie %s...

en: Reading %s... %d
pl: Odczytywanie %s... %d

en: Reading %s... %d (%d%%)
pl: Odczytywanie %s... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
pl: Pobrano %d bajtów z %d

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo most recent change
pl: Ponowienie ostatniej zmiany

en: References:
pl: Odwołania:

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
pl: Przekazanie listu odrzucone:
    %d: %s
    List pozostał w skrzynce poczty wychodzącej.

en: Remember open mailboxes between sessions
pl: Zapamiętywanie otwartych skrzynek pomiędzy sesjami

en: Remote IMAP _folder...
pl: Zdalny f_older IMAP...

en: Remote IMAP _subfolder...
pl: Zdalny fo_lder podrzędny IMAP...

en: Remote IMAP folder
pl: Zdalny folder IMAP

en: Remote IMAP folder set
pl: Zdalny zbiór folderów IMAP

en: Remote IMAP folder...
pl: Zdalny folder IMAP...

en: Remote IMAP mailbox...
pl: Zdalna skrzynka IMAP...

en: Remote IMAP subfolder
pl: Zdalny folder podrzędny IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
pl: Zdalny folder podrzędny IMAP...

en: Remote Mailbox Servers
pl: Zdalne serwery skrzynek

en: Remote POP3 mailbox...
pl: Zdalna skrzynka POP3...

en: Remote SMTP Server
pl: Zdalny serwer SMTP

en: Remote _IMAP mailbox...
pl: Zdalna skrzynka _IMAP...

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
pl: Usuwa duplikaty listów z zaznaczonej skrzynki

en: Remove from _list
pl: Usuń z _listy

en: Remove from list and _disk
pl: Usuń z listy i z _dysku

en: Rename INBOX
pl: Zmień nazwę

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się:
    %s

en: Rename or move subfolder
pl: Zmiana nazwy lub przeniesienie folderu podrzędnego

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
pl: Zmiana nazwy INBOX jest traktowana w specjalny sposób!
    Zostanie utworzony %s wewnątrz %s,
    zawierający listy z INBOX.
    INBOX wraz z podfolderami pozostanie.
    Co chcesz zrobić?

en: Reopening mailbox...
pl: Ponowne otwieranie skrzynki...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia słowa zaznaczoną propozycją

en: Replace the current word with the selected suggestion
pl: Zastępuje bieżące słowo zaznaczoną propozycją

en: Replied
pl: Z odpowiedzią

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Reply
    to all
pl: Wszystkim

en: Reply
    to group
pl: Do grupy

en: Reply Prefix:
pl: Przedrostek odpowiedzi:

en: Reply To _All...
pl: Odpowiedz wszystki_m...

en: Reply To _Group...
pl: Odpowiedz g_rupie...

en: Reply _String:
pl: Przed_rostek oznaczający odpowiedź:

en: Reply _To:
pl: Odpo_wiedź do:

en: Reply to %s: %s
pl: Odpowiedź do %s: %s

en: Reply to MDN?
pl: Czy odpowiedzieć na MDN?

en: Reply to _All...
pl: Do _wszystkich...

en: Reply to _Group...
pl: Do g_rupy...

en: Reply to all recipients
pl: Odpowiada autorowi i wszystkim adresatom listu

en: Reply to all recipients of the current message
pl: Odpowiada wszystkim adresatom i autorowi listu

en: Reply to all recipients of this message
pl: Odpowiada wszystkim adresatom i autorowi listu

en: Reply to mailing list
pl: Odpowiada na listę dyskusyjną

en: Reply to the current message
pl: Odpowiada na bieżący list

en: Reply to this message
pl: Odpowiada na list

en: Reply-To:
pl: Odpowiedź do:

en: Required
pl: Wymagane

en: Retrieving Message %d of %d
pl: Pobieranie listu %d z %d

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revert all changes and finish spell checking
pl: Wycofuje wszystkie zmiany i kończy sprawdzanie pisowni

en: Run GnomeCard
pl: Uruchom GnomeCard

en: Run a spell check
pl: Rozpoczyna sprawdzanie pisowni listu

en: Run program:
pl: Wykonanie programu:

en: Running gpg failed with return value %d:
    %s
pl: Uruchomienie gpg nie powiodło się, zwrócona wartość %d:
    %s

en: Running gpg successful:
    %s
pl: Uruchomienie gpg powiodło się:
    %s

en: S/MIME Signature:
pl: Podpis S/MIME:

en: SASL authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie SASL nie powiodło się.

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
pl: Wystąpił problem przy komunikacji z serwerem SMTP (%d): %s
    List pozostał w skrzynce poczty wychodzącej.

en: SMTP server refused connection.
    Balsa by default uses submission service (587).
    If you want to submit mail using relay service (25),specify it explicitly via: "host:smtp".
    Message is left in outbox.
pl: Serwer SMTP odrzucił połączenie.
    Domyślnie Balsa używa usługi dostarczającej (587).
    Jeśli chcesz wysłać pocztę korzystając z usługi przekazującej (25), określ to jawnie poprzez "host:smtp".
    List pozostał w skrzynce z pocztą wychodzącą.

en: SSL Certificate check
pl: Sprawdzenie certyfikatu SSL

en: SSL connection using %s (%s)
pl: Połączenie SSL z użyciem %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
pl: SSH został wyłączony z powodu braku entropii

en: SSL failed: %s
pl: Błąd przy nawiązywaniu połączenia SSL: %s

en: SSL is unavailable.
pl: SSL nie jest dostępny.

en: S_elected Headers
pl: Wyb_rane nagłówki

en: S_ubject
pl: T_emat:

en: S_ubject:
pl: _Temat:

en: Sa_ve
pl: _Zapisz

en: Save
pl: Zapisz

en: Save %s MIME Part
pl: Zapis %s załącznika MIME

en: Save Current Part...
pl: Zapisz bieżącą część...

en: Save current part in message
pl: Zapisuje bieżącą część listu

en: Save part
pl: Zapisz część

en: Save program location
pl: Położenie programu zapisującego

en: Save selected...
pl: Zapisz zaznaczone...

en: Save the current item
pl: Zapisuje bieżący element

en: Save this address and close the dialog?
pl: Czy zapisać ten adres i zamknąć okno?

en: Save this message
pl: Zapisuje tworzony list

en: Save...
pl: Zapisz...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
pl: Zapisywanie znaczników stanu listów... [%d/%d]

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
pl: Odpowiedź pozytywna spowoduje, że nie będzie wysłany plik "%s", a tylko odnośnik MIME message/external-body. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistego pliku, odbiorca musi mieć odpowiednie uprawnienia.
    
    Czy rzeczywiście chcesz załączyć ten plik jako odnośnik?

en: Scan tree to depth
pl: Głębokość analizowania drzewa

en: Scanning %s. Please wait...
pl: Analizowanie skrzynki %s. Zaczekaj chwilę...

en: Search T_ype:
pl: _Rodzaj wyszukiwania:

en: Search mailbox
pl: Przeszukiwanie skrzynki

en: Secure connection with TLS?
pl: Bezpieczne połączenie TLS?

en: Select Font
pl: Wybór czcionki

en: Select Identity
pl: Wybierz tożsamość

en: Select _Identity...
pl: Wybierz _tożsamość...

en: Select a font to use
pl: Wybór wykorzystywanej czcionki

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all messages in current mailbox
pl: Zaznacza wszystkie listy w bieżącej skrzynce

en: Select entire mail
pl: Zaznacza cały list

en: Select key
pl: Wybór klucza

en: Select load program for address book
pl: Wybór programu odczytującego dane z książki adresowej

en: Select parent folder
pl: Wybór folderu nadrzędnego

en: Select path for LDIF address book
pl: Wybór ścieżki książki adresowej LDIF

en: Select path for VCARD address book
pl: Wybór ścieżki książki adresowej VCard

en: Select save program for address book
pl: Wybór programu zapisującego dane w książce adresowej

en: Select the Identity to use for the message
pl: Wybierz tożsamość wykorzystaną przy wysłaniu listu

en: Select the private key for the signer %s
pl: Wybierz klucz prywatny dla podpisującego %s

en: Select the public key for the recipient %s
pl: Wybierz klucz publiczny dla odbiorcy %s

en: Select your local mail directory
pl: Wybór katalogu z lokalną pocztą

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Selected headers:
pl: Wybrane nagłówki:

en: Selecting %s...
pl: Zaznaczanie %s...

en: Send
pl: Wyślij

en: Send and Receive messages
pl: Wysyła i pobiera listy

en: Send and _Receive Mail
pl: Wyślij i p_obierz listy

en: Send button queues outgoing mail in outbox instead of sending it
pl: Przycisk wysyłania kolejkuje pocztę wychodzącą w skrzynce zamiast ich wysyłania

en: Send message to obtain this part
pl: Aby uzyskać tę część, wyślij list

en: Send messages from the outbox
pl: Wysyła listy z folderu "Poczta wychodząca"

en: Send this message
pl: Wysyła list

en: Send to Trash
pl: Wyrzucenie do śmietnika

en: Send-To
pl: Wyślij-do

en: Sending Mail...
pl: Wysyłanie listu...

en: Sending error: %s
pl: Błąd przy wysyłaniu: %s

en: Sentbox
pl: Poczta wysłana

en: Server certificate has expired
pl: Upłynął czas ważności certyfikatu serwera

en: Server certificate is not yet valid
pl: Certyfikat serwera nie jest jeszcze ważny

en: Set identity to use for this message
pl: Wybiera tożsamość wykorzystaną przy wysłaniu listu

en: Show Mailbox _Tabs
pl: _Zakładki skrzynek

en: Show address:
pl: Wyświetlany adres:

en: Show all headers
pl: Wyświetla wszystkie nagłówki

en: Show dialog
pl: Wyświetlanie w oknie

en: Show in list
pl: Wyświetlanie na liście

en: Show mailbox statistics in left pane
pl: Wyświetlanie statystyk skrzynki w lewym panelu

en: Show nothing
pl: Bez wyświetlania

en: Show preview pane
pl: Podgląd listu wewnątrz okna

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
pl: Widoczna skrzynka: %s; %ld listów, %ld nowych

en: Si_mple threading
pl: P_roste grupowanie wątków

en: Sign
pl: Podpisanie

en: Sign message using GPG
pl: Podpisanie listu przy użyciu GPG

en: Signature _Path:
pl: Śc_ieżka pliku z podpisem:

en: Simple
pl: Proste

en: Simple threading algorithm
pl: Stosuje prosty algorytm grupowania wątków

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip all occurrences of the current word
pl: Pomija wszystkie wystąpienia słowa

en: Skip the current word
pl: Pomija bieżące słowo

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
pl: Skrzynka źródłowa (%s) jest tylko do odczytu. Nie można przenieść listów.

en: Spell Check Module
pl: Moduł sprawdzania pisowni

en: Spell check
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spelling
pl: Pisownia

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: Status Messages
pl: Komunikaty dotyczące stanu

en: Store Address
pl: Zapis adresu

en: Store address of sender in addressbook
pl: Zapisuje adres nadawcy w książce adresowej

en: Store address: no addresses
pl: Zapis adresu: brak adresów

en: Subject
pl: Temat

en: Subject:
pl: Temat:

en: Subject: %s
pl: Temat: %s

en: Subscribed _folders only
pl: Tyl_ko zasubskrybowane foldery

en: Subscribing to %s...
pl: Zapisywanie do %s...

en: Suggestion Level
pl: Poziom zgłaszania propozycji

en: Syntax error in the filter configuration file
pl: Błąd składniowy w pliku konfiguracyjnym filtru

en: T_oggle
pl: Prz_ełącz

en: The Balsa E-Mail Client
pl: Klient poczty Balsa

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
pl: Program pocztowy Balsa jest częścią środowiska GNOME. Informacje o programie można odnaleźć na witrynie
    http://balsa.gnome.org/
    
    Aby zgłosić błąd w programie, odwiedź witrynę
    http://bugzilla.gnome.org/

en: The OpenPGP encrypted message part contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
pl: List zaszyfrowany za pomocą OpenPGP zawiera ośmiobitowe znaki, ale brak nagłówka opisującego użyty zestaw znaków (zmieniono na %s)

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
pl: Niepoprawna ścieżka "%s" do pliku książki adresowej. %s

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
pl: Skrzynką docelową filtru "%s" jest "%s".
    Nie można powiązać go z tą samą skrzynką (spowodowałoby to rekurencję).

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
pl: Plik wskazywany przez ścieżkę "%s" nie jest katalogiem.

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
pl: Filtr "%s" nie jest zgodny ze skrzynką typu "%s".
    Może się to zdarzyć w przypadku zestawienia wyrażeń regularnych ze skrzynkami IMAP co jest realizowane przy użyciu bardzo powolnej metody. Jeśli jest to możliwe, użyj porównań fragmentów napisów.

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
pl: Otwarte jest okno z filtrami. Przed uruchomieniu filtrów na skrzynce musisz je zamknąć.

en: The folder edition to be written.
pl: Modyfikacja folderu nie została jeszcze zaimplementowana.

en: The load program path "%s" is not correct. %s
pl: Niepoprawna ścieżka "%s" programu ładującego. %s

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
pl: Skrzynka "%s" wydaje się być niepoprawna.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
pl: Skrzynka "%s" wydaje się być niepoprawna.
    System nie pozwala na tworzenie skrzynek w katalogu
    /var/spool/mail. Do czasu utworzenia skrzynek Balsa
    nie będzie prawidłowo działała. Sprawdź konfigurację
    systemu lub zmień ścieżkę skrzynki.

en: The message cannot be encoded in charset %s.
    Please choose a language for this message.
    For multi-language messages, choose UTF-8.
pl: Nie można zapisać listu przy użyciu zestawu znaków %s.
    Wybierz język tego listu.
    Dla listów wielojęzycznych, wybierz UTF-8.

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is equal to the return path,
    I am in the "To:" or "Cc:" list).
pl: Nagłówek listu wygląda poprawnie
    (adres w notify-to odpowiada ścieżce powrotnej,
    Twój adres jest na liście "To:" lub "Cc:")

en: The message header looks suspicious.
pl: Nagłówek listu wygląda podejrzanie.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
pl: Niepoprawny indeks listu. Spróbuj ponownie otworzyć skrzynkę.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
pl: List wysłany przez %s o temacie "%s" zawiera ośmiobitowe znaki, ale brak nagłówka opisującego użyty zestaw znaków (zmieniono na %s)

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME encrypted part, but balsa can not (yet) handle this format.
pl: List wysłany przez %s o temacie "%s" zawiera zaszyfrowaną część S/MIME, ale balsa nie potrafi (jeszcze) obłużyć tego formatu.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME signed part, but balsa is not (yet) able to handle this format.
pl: List wysłany przez %s o temacie "%s" zawiera podpisaną część S/MIME, ale balsa nie potrafi (jeszcze) obłużyć tego formatu.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a signed part, but it's structure is invalid. The signature, if there is any, can not be checked.
pl: List wysłany przez %s o temacie "%s" zawiera część podpisaną, ale jej struktura jest niepoprawna. Podpis, o ile takowy istnieje nie może zostać sprawdzony.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains an encrypted part, but it's structure is invalid.
pl: List wysłany przez %s o temacie "%s" zawiera zaszyfrowaną część, ale jej struktura jest niepoprawna.

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
pl: List dla "%s" został zmieniony.
    Czy zapisać go w folderze Poczta robocza?

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
pl: Opcja powodująca nierozpoznawanie ustawienia "format=flowed" została usunięta.

en: The option not to send "format=flowed" is now on the Options menu of the compose window.
pl: Opcja "Przeformatowywanie", dotycząca ustawienia "format=flowed", znajduje się teraz w menu Opcje okna tworzenia listu.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
pl: Opcja żądania powiadomienia o otrzymaniu listu (MDN) jest teraz dostępna w menu opcje okna tworzenia listu.

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
pl: Niepoprawne hasło klucza, spróbuj ponownie!
    
    Klucz: %s

en: The path "%s" is not correct. %s
pl: Niepoprawna ścieżka "%s". %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
pl: Ścieżka %s musi być określona względem głównego katalogu (rozpoczynać się od /).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
pl: Ścieżka %s musi być określona względem głównego katalogu (rozpoczynać się od /).

en: The save program path "%s" is not correct. %s
pl: Niepoprawna ścieżka "%s" programu zapisującego. %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
pl: Autor tego listu, %s, chce, aby do "%s" zostało zwrócone
    powiadomienie o otrzymaniu listu (MDN, Message Disposition Notification).
    Czy chcesz wysłać to powiadomienie?

en: The signature could not be verified due to a missing key.
pl: Nie można zweryfikować podpisu z powodu braku klucza.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
pl: Nie można zweryfikować podpisu z powodu niepoprawnego silnika szyfrowania.

en: The signature is invalid.
pl: Podpis jest niepoprawny.

en: The signature is valid but expired.
pl: Podpis jest poprawny lecz stracił ważność.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
pl: Podpis jest poprawny, ale klucz użyty do jego weryfikacji stracił ważność.

en: The signature is valid.
pl: Podpis jest poprawny.

en: The user ID is fully valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest ważny.

en: The user ID is marginally valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest częściowo potwierdzony.

en: The user ID is never valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest nieważny.

en: The user ID is of unknown validity.
pl: Niepotwierdzona ważność identyfikatora użytkownika.

en: The user ID is ultimately valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest ostatecznie ważny.

en: The validity of the user ID is undefined.
pl: Ważność identyfikatora użytkownika nie jest określona.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
pl: Otwarte są okna uruchamiania filtru. Przed modyfikacją filtrów musisz je zamknąć.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
pl: Ten serwer IMAP jest przestarzały. Mutt nie obsługuje tej wersji.

en: This certificate belongs to:
pl: Certyfikat należy do:

en: This certificate is valid
pl: Certyfikat jest poprawny

en: This certificate was issued by:
pl: Certyfikat został wydany przez:

en: This file is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
    (if unsure chose Generic UTF-8)
pl: Plik nie jest zakodowany przy użyciu US-ASCII ani UTF-8.
    Wybierz zestaw znaków do zakodowania pliku.
    (w razie braku pewności, wybierz zwykłe UTF-8)

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
pl: Ten folder nie jest zapisany w konfiguracji. Jeszcze nie wiadomo, jak go usunąć ze zdalnego serwera.

en: This mail address is already in this address book.
pl: Ten adres e-mail jest już w książce adresowej.

en: This message will not be encrpyted for the BCC: recipient(s).
pl: List nie zostanie zaszyfrowany dla odbiorców z pola BCC:.

en: This part is not a real PGP signature.
pl: Ten element nie jest prawdziwym podpisem PGP.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
pl: Spowoduje to zakończenie Balsy.
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
pl: Spowoduje to usunięcie z listy folderu "%s".
    Możesz później użyć "Nowy folder IMAP", aby ponownie go dodać.

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to  usunięcie skrzynki "%s" z listy skrzynek, a wraz z nią listów na serwerze IMAP.
    Jeśli %s zawiera foldery podrzędne, będzie nadal widoczny w trzewie folderów.
    Możesz później użyć "Nowy folder podrzędny IMAP", aby dodać skrzynkę o tej nazwie.
    Co chcesz uczynić?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to  usunięcie skrzynki "%s" z listy skrzynek.
    Możesz później użyć "Dodaj skrzynkę", aby ponownie uzyskać do niej dostęp.
    Co chcesz uczynić?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to usunięcie skrzynki "%s" z listy skrzynek.
    Opcjonalnie możesz też usunąć plik lub pliki na dysku powiązane z tą skrzynką.
    Jeśli pliki nie zostaną usunięte, możesz użyć "Dodaj skrzynkę", aby ponownie uzyskać do niej dostęp.
    Co chcesz uczynić?

en: Threading
pl: Wątkowanie

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
pl: Upłynął czas przeznaczony na utworzenie blokady za pomocą fcntl!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
pl: Upłynął czas przeznaczony na utworzenie blokady za pomocą flock!

en: To
pl: Dla

en: To:
pl: Dla:

en: Toggle
    new
pl: Przełącz
    nowy

en: Toggle New
pl: Przełącza oznaczenie listu jako nowy

en: Toggle display of mailbox and folder tree
pl: Przełącza wyświetlanie drzewa skrzynek i folderów

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
pl: Przełącza wyświetlanie zakładek skrzynek

en: Toggle flagged
pl: Przełącza oznakowanie bieżącego listu

en: Toggle new message flag
pl: Przełącza oznaczenie listu jako nowy

en: Toolbar Buttons
pl: Przyciski paska narzędziowego

en: Toolbar options
pl: Opcje paska narzędziowego

en: Total
pl: Razem

en: Trash
pl: Śmietnik

en: Trash /
    Delete
pl: Usuń

en: Treat multiple addresses as:
pl: Sposób traktowania wielu adresów:

en: Try again later.
pl: Spróbuj później.

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: Type: %s (%s)
pl: Typ: %s (%s)

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
pl: Nie można otworzyć skrzynki!
    Sprawdź ustawienia skrzynki.

en: Unable to allocate memory
pl: Brak pamięci

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
pl: Nie można dołączać listów do skrzynek IMAP na tym serwerze

en: Unable to export filter %s, an error occured.
pl: Nie można wyeksportować filtru %s, wystąpił błąd.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
pl: Z serwera w tej wersji nie można pobrać nagłówków.

en: Unable to get certificate from peer
pl: Nie można pobrać certyfikatu strony zdalnej

en: Unable to load message body to match filter
pl: Nie można odczytać treści listu, aby dopasować ją do filtru

en: Unable to lock mailbox!
pl: Nie można zablokować skrzynki!

en: Unable to open sentbox - could not get IMAP server information
pl: Nie można otworzyć folderu "Poczta wysłana" - brak informacji od serwera IMAP

en: Unable to open temporary file!
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego!

en: Undelete the message
pl: Odtwarza list

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo most recent change
pl: Cofnięcie ostatniej zmiany

en: Unexpected address book error. Report it.
pl: Nieoczekiwany błąd książki adresowej. Zgłoś błąd autorom programu.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown problem with engine for protocol %s.
pl: Nieznany problem z silnikiem dla protokołu %s.

en: Unknown toolbar icon "%s"
pl: Nieznana ikona paska narzędziowego "%s"

en: Unread
pl: NP

en: Unsubscribing to %s...
pl: Wypisywanie z %s...

en: Until Closed
pl: Do zamknięcia

en: Up
pl: Góra

en: Uploading message ...
pl: Wysyłanie listu...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
pl: Wykorzystaj "przełącz zapis" aby ponownie zezwolić na zapis!

en: Use SS_L (IMAPS)
pl: Użycie protokołu SS_L (IMAPS)

en: Use SS_L (pop3s)
pl: Użycie protokołu SS_L (pop3s)

en: Use Sound...
pl: Wybór wykorzystywanego dźwięku...

en: Use TLS
pl: Używanie TLS

en: Use _APOP Authentication
pl: Uwierzytelnienie _APOP

en: Use alternative main window layout
pl: Alternatywny układ okna głównego

en: Use balsa as default email client?
pl: Czy użyć programu balsa jako domyślnego dla poczty e-mail?

en: Use preview pane
pl: Podgląd listu wewnątrz okna

en: Use_r name:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: User Settings
pl: Ustawienia użytkownika

en: VCard Address Book (GnomeCard)
pl: Książka adresowa VCard (GnomeCard)

en: Validity
pl: Ważność

en: View part with %s
pl: Wyświetl część za pomocą %s

en: View source form of the message
pl: Wyświetla list w postaci źródłowej

en: WARNING:
pl: UWAGA:

en: Waiting for fcntl lock... %d
pl: Oczekiwanie na utworzenie blokady za pomocą fcntl... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
pl: Oczekiwanie na utworzenie blokady za pomocą flock... %d

en: Warning Messages
pl: Komunikaty ostrzegawcze

en: Warning: Couldn't save certificate
pl: Ostrzeżenie: Nie można zapisać certyfikatu

en: Welcome to Balsa!
pl: Witaj w programie Balsa!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
pl: Przy otrzymaniu listu, którego nadawca oczekuje powiadomienia o
    otrzymaniu listu (MDN), należy go powiadomić w następujących przypadkach:

en: While Retrieving Messages
pl: Podczas pobierania listów

en: Word Wrap
pl: Zawijanie słów

en: Wrap Incoming Text at:
pl: Zawijanie nadchodzącego tekstu na pozycji:

en: Wrap Outgoing Text at:
pl: Zawijanie wysyłanego tekstu na pozycji:

en: Wrap message lines
pl: Zawijanie wierszy listu

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
pl: Zapis nie powiódł się!  Zapisano część skrzynki do %s

en: Writing %s...
pl: Zapisywanie %s...

en: Writing messages... %d (%d%%)
pl: Zapisywanie listów... %d (%d%%)

en: You can apply filters only on mailbox
pl: Można stosować filtry tylko na skrzynkach

en: You have received %d new messages.
pl: Odebrano %d nowych listów.

en: You have received 1 new message.
pl: Odebrano jeden nowy list.

en: You must provide a sound to play
pl: Należy podać odtwarzany dźwięk

en: You must provide a string
pl: Należy podać napis

en: You must provide at least one regular expression
pl: Należy podać przynajmniej jedno wyrażenie regularne

en: You must specify at least one field for matching
pl: Należy podać przynajmniej jedno pole do dopasowania

en: You must specify the name of the user header to match on
pl: Należy podać nazwę nagłówka użytkownika podlegającą dopasowaniu

en: You seem to be running Balsa for the first time. The following steps will set up Balsa by asking a few simple questions. Once you have completed these steps, you can always change them later in Balsa's preferences. If any files or directories need to be created, it will be done so automatically.
      Please check the about box in Balsa's main window for more information about contacting the authors or reporting bugs.
pl: Wygląda na to, że Balsa została przez Ciebie uruchomiona po raz pierwszy. Zostanie teraz przeprowadzona konfiguracja programu poprzez zadanie Tobie kilku pytań. Dowolne z ustawień możesz później zmienić używając menu preferencji Balsy. Jeśli potrzebne będą nowe pliki lub katalogi, zostaną one utworzone automatycznie.
    Aby uzyskać więcej informacji o autorach lub o sposobie zgłaszania błędów, wybierz "Informacje o..." z menu w oknie głównym programu.

en: You selected OpenPGP mode for a message with attachments. In this mode, only the first part will be signed and/or encrypted. You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
pl: Wybrano tryb OpenPGP dla listu z załącznikami. W tym trybie, tylko pierwsza część zostanie podpisana i/lub zaszyfrowana. Jeżeli cały list ma być chroniony, należy wybrać tryb MIME. Czy chcesz kontynuować?

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
pl: Balsa została pomyślnie skonfigurowana. Dobrej zabawy!
       -- Zespół twórców Balsy

en: Zoom _100%
pl: Rozmiar orygina_lny

en: Zoom _In
pl: Pow_iększenie

en: Zoom _Out
pl: P_omniejszenie

en: [-- %s/%s is unsupported
pl: [-- %s/%s - nieobsługiwane

en: [-- Attachment #%d
pl: [-- Załącznik #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
pl: [-- Wyjście błędów polecenia automatycznego widoku %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
pl: [-- Automatyczne wyświetlanie przy użyciu %s --]

en: [-- Can't run %s. --]
pl: [-- Nie można uruchomić %s. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
pl: [-- Błąd:  Nie można wyświetlić żadnej z części Multipart/Alternative! --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
pl: [-- Błąd: message/external-body bez parametru access-type --]

en: [-- This %s/%s attachment
pl: [-- Ten załącznik %s/%s

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
pl: [-- Ten załącznik %s/%s nie jest dołączony, --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
pl: [-- Ten załącznik %s/%s nie jest dołączony, --]
    [-- a wskazane zewnętrzne źródło wygasło. --

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
pl: [-- Typ: %s/%s, Kodowanie: %s, Rozmiar: %s --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
pl: [-- a wskazany typ dostępu (access-type) %s nie jest obsługiwany --]

en: [-- on %s --]
pl: [-- dnia %s --]

en: [invalid date]
pl: [niepoprawna data]

en: [unable to calculate]
pl: [nie można obliczyć]

en: _Accept Once
pl: Z_aakceptuj raz

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add Signature Separator
pl: Oddzie_lenie podpisu

en: _Address Book...
pl: Książka _adresowa...

en: _All
pl: _Wszystkie

en: _Always show INBOX
pl: Zawsze _wyświetlana Poczta nadchodząca (INBOX)

en: _Attach File...
pl: _Załącz plik...

en: _Attachments
pl: _Załączniki

en: _Attachments:
pl: _Załączniki:

en: _Body
pl: Tr_eść

en: _Brazilian
pl: _Brazylijski

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: _Catalan
pl: _Kataloński

en: _Check mail automatically every:
pl: Automatyczne _sprawdzanie poczty co:

en: _Chinese Simplified
pl: _Chiński uproszczony

en: _Chinese Traditional
pl: _Chiński tradycyjny

en: _Close
pl: Zam_knij

en: _Collapse All
pl: _Zwiń wszystkie

en: _Continue
pl: K_ontynuuj

en: _Create
pl: _Utwórz

en: _Czech
pl: _Czeski

en: _Danish
pl: _Duński

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete messages from server after download
pl: _Usuwanie listów z serwera po pobraniu

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: _Displayed Name:
pl: _Wyświetlana nazwa:

en: _Domain:
pl: _Domena:

en: _Draftbox:
pl: Poczta _robocza:

en: _Dutch
pl: Holenderski

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit with Gnome-Editor
pl: Zr_edaguj przy użyciu edytora GNOME

en: _Edit...
pl: Z_modyfikuj...

en: _Edit/Apply filters
pl: Z_modyfikuj lub uruchom filtry

en: _Email Address:
pl: Adres _e-mail:

en: _Enable check for new mail
pl: _Sprawdzanie nowej poczty

en: _Enable highlighting of cited text
pl: Wy_różnienie cytowanego tekstu

en: _Encrypt Message
pl: Za_szyfrowanie listu

en: _English (American)
pl: _Angielski (amerykański)

en: _English (British)
pl: _Angielski (brytyjski)

en: _Escape Special Characters
pl: _Zacytuj znaki specjalne

en: _Estonian
pl: _Estoński

en: _Execute Signature
pl: Złoż_enie podpisu

en: _Expand aliases as you type
pl: _Rozwijanie aliasów w trakcie pisania

en: _Export Filters
pl: Wy_eksportuj filtry

en: _File Name
pl: Nazwa p_liku

en: _Filter messages through procmail
pl: _Filtrowanie listów za pomocą procmaila

en: _Filter name:
pl: Nazwa fi_ltru:

en: _Finnish
pl: _Fiński

en: _First Name:
pl: _Imię:

en: _Flagged
pl: Ozn_akowany

en: _Flat index
pl: _Płaska lista

en: _Folder name:
pl: Nazwa f_olderu:

en: _Fonts
pl: Czc_ionki

en: _Format = Flowed
pl: P_rzeformatowywanie

en: _Forward Attached...
pl: Prześlij w _załączniku...

en: _Forward attached...
pl: _Prześlij w załączniku...

en: _French
pl: _Francuski

en: _From
pl: O_d

en: _From:
pl: O_d:

en: _Full Name:
pl: _Pełna nazwa:

en: _Generic UTF-8
pl: _Ogólny UTF-8

en: _German
pl: _Niemiecki

en: _Get New Mail
pl: _Pobierz nowe listy

en: _GnuPG uses MIME mode
pl: _GnuPG używa trybu MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
pl: G_nuPG używa starego trybu OpenPGP

en: _Greek
pl: _Grecki

en: _Hebrew
pl: _Hebrajski

en: _Hide
pl: U_kryj

en: _Host Name
pl: Nazwa _komputera

en: _Hungarian
pl: _Węgierski

en: _Identities...
pl: _Tożsamości...

en: _Identity Name:
pl: Nazwa _tożsamości:

en: _Inbox:
pl: _Poczta nadchodząca:

en: _Include File...
pl: _Dołącz plik...

en: _Italian
pl: _Włoski

en: _JWZ threading
pl: Wątki _JWZ

en: _Japanese
pl: _Japoński

en: _Keywords
pl: _Słowa kluczowe

en: _Korean
pl: _Koreański

en: _Language
pl: _Język

en: _Last Name:
pl: _Nazwisko:

en: _Latvian
pl: _Łotewski

en: _Lithuanian
pl: _Litewski

en: _Local Mail Directory:
pl: Katalog _lokalnej poczty:

en: _Mailing Address:
pl: _Adres e-mail:

en: _Mark as Sentbox
pl: Oznacz jako Poczta _wychodząca

en: _Message
pl: _List

en: _Message...
pl: _List...

en: _Middle Name:
pl: _Drugie imię:

en: _Modify
pl: Zmodyf_ikuj

en: _Move to
pl: _Przenieś do

en: _Move to Trash
pl: _Wyrzuć do śmietnika

en: _Name:
pl: I_mię i nazwisko:

en: _New
pl: _Nowy

en: _Nickname:
pl: _Przydomek:

en: _No
pl: _Nie

en: _No Headers
pl: _Bez nagłówków

en: _Norwegian
pl: _Norweski

en: _One of the regular expressions matches
pl: _Pasuje jedno z wyrażeń regularnych

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Options
pl: _Opcje

en: _Other...
pl: _Inny...

en: _Outbox:
pl: P_oczta wychodząca:

en: _Password
pl: _Hasło

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Polish
pl: _Polski

en: _Portugese
pl: _Portugalski

en: _Postpone
pl: _Odłóż

en: _Print...
pl: Wy_drukuj...

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: _Queue
pl: Zapisz w _kolejce

en: _Quote Message(s)
pl: _Zacytuj listy

en: _Re-Import
pl: Zaimport_uj ponownie

en: _Reflow Selected Text
pl: Przefo_rmatowanie zaznaczonego tekstu

en: _Reject
pl: O_drzuć

en: _Remember Password
pl: _Zapamiętanie hasła

en: _Remember password
pl: _Zapamiętanie hasła

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Remove Duplicates
pl: U_sunięcie duplikatów

en: _Remove from list
pl: _Usuń z listy

en: _Remove from server
pl: _Usuń z serwera

en: _Reply To
pl: Odpo_wiedz

en: _Reply To:
pl: O_dpowiedź do:

en: _Reply...
pl: _Odpowiedz...

en: _Request Disposition Notification
pl: Żą_danie powiadomienia o otrzymaniu (MDM)

en: _Rescan
pl: O_dśwież

en: _Restore toolbar to standard buttons
pl: _Przywróć standardowe przyciski

en: _Reverse search
pl: Przeszukiwanie od _tyłu

en: _Romanian
pl: _Rumuński

en: _Russian (ISO)
pl: _Rosyjski (ISO)

en: _Russian (KOI)
pl: _Rosyjski (KOI)

en: _SMTP Server:
pl: _Serwer SMTP:

en: _Search for Name:
pl: Wy_szukiwanie Nazwy:

en: _Search for:
pl: Wyszukiwany _napis:

en: _Select Text
pl: Zaznacz _tekst

en: _Selected Headers
pl: Wyb_rane nagłówki

en: _Send
pl: _Wyślij

en: _Send Queued Mail
pl: _Wyślij listy z kolejki

en: _Sentbox:
pl: Poczta wy_słana:

en: _Serbian
pl: _Serbski

en: _Serbian (Latin)
pl: _Serbski (łaciński)

en: _Server:
pl: _Serwer:

en: _Set as default
pl: Ustaw jako domyś_lną

en: _Show
pl: _Wyświetlanie

en: _Show Mailbox Tree
pl: _Drzewo skrzynek

en: _Sign Message
pl: _Podpisanie listu

en: _Slovak
pl: _Słowacki

en: _Spanish
pl: _Hiszpański

en: _Store Address...
pl: _Zapisz adres...

en: _Subfolder of:
pl: Folder _nadrzędny:

en: _Subject
pl: _Temat

en: _Subscribe
pl: _Zasubskrybuj

en: _Swedish
pl: _Szwedzki

en: _To
pl: _Do

en: _To:
pl: D_la:

en: _Toggle
pl: P_rzełącz

en: _Toolbars...
pl: _Paski narzędziowe...

en: _Trash:
pl: Śmie_tnik:

en: _Turkish
pl: _Turecki

en: _Ukrainian
pl: _Ukraiński

en: _Undelete
pl: O_dtwórz

en: _Unread
pl: _NP

en: _Unsubscribe
pl: _Odsubskrybuj

en: _Up
pl: Do gó_ry

en: _Update
pl: _Odśwież

en: _User Name (Bind DN)
pl: Nazwa _użytkownika (w domenie)

en: _User header:
pl: Nagłówek _użytkownika:

en: _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _View Source
pl: _Wyświetl źródło

en: _View Source...
pl: _Wyświetl źródło...

en: _Wrap
pl: Z_awijanie

en: _Wrap Body
pl: _Zawijanie treści

en: _Wrap button labels
pl: _Zawijanie etykiet przycisków

en: _Yes
pl: _Tak

en: a distribution list
pl: Lista dystrybucyjna

en: alternative addresses for the same person
pl: Alternatywny adres tej samej osoby

en: alternative parts
pl: elementy alternatywne

en: arabic
pl: arabski

en: attach as file
pl: załącz jako plik

en: attach as reference
pl: załącz jako odnośnik

en: bad validity
pl: błąd stwierdzenia ważności

en: baltic
pl: bałtycki

en: celtic
pl: celtycki

en: characters
pl: znaków

en: connection error
pl: błąd przy połączeniu

en: could not create temporary file %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego %s

en: could not get a private key for %s
pl: nie można pobrać prywatnego klucza dla %s

en: could not get a public key for %s
pl: nie można pobrać klucza publicznego dla %s

en: cyrillic (iso/windows)
pl: cyrlica (iso/windows)

en: detected a good signature
pl: wykryto dobry podpis

en: detected a good signature with insufficient validity/trust
pl: wykryto dobry podpis z niewystarczającą ważnością/zaufaniem

en: display as "?"
pl: wyświetlanie jako "?"

en: display using codeset
pl: wyświetlanie przy użyciu zestawu znaków

en: east european
pl: wschodnioeuropejski

en: encrypted parts
pl: elementy zaszyfrowane

en: full
pl: pełny

en: greek
pl: grecki

en: has been deleted --]
pl: został usunięty --]

en: hebrew
pl: hebrajski

en: japanese
pl: japoński

en: korean
pl: koreański

en: marginal
pl: marginalny

en: minutes
pl: minut

en: mixed parts
pl: wszystkie elementy

en: multipart message has no boundary parameter!
pl: wieloczęściowy list bez parametru ograniczającego!

en: never
pl: nigdy

en: nordic
pl: nordycki

en: north european
pl: północnoeuropejski

en: percent
pl: procent

en: prefer text/plain over html
pl: wybór czystego tekstu przed formatem HTML

en: remember passphrase for
pl: zapamiętanie hasła dla

en: rfc822 message
pl: wiadomość rfc822

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
pl: wiadomość rfc822 (od %s, temat "%s")

en: ro
pl: or

en: roa
pl: orz

en: run gpg to import key
pl: uruchom program gpg aby zaimportować klucze

en: run gpg to import this key
pl: uruchom gpg aby zaimportować ten klucz

en: russian (koi)
pl: rosyjski (KOI)

en: sending message with gpg mode %d
pl: wysyłanie listu z użyciem trybu gpg %d

en: signed parts
pl: elementy podpisane

en: signs the message using GnuPG
pl: podpisanie listu nie przy użyciu GnuPG

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
pl: podpisanie listu przy użyciu GnuPG dla wszystkich odbiorców z pól Dla: i CC:

en: south european
pl: południowoeuropejski

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
pl: synchronizacja: skrzynka została zmieniona, lecz nie ma zmienionych listów! (zgłoś ten błąd)

en: thai
pl: tajski

en: turkish
pl: turecki

en: ukranian (koi)
pl: ukraiński (koi)

en: ultimate
pl: ostateczny

en: undefined
pl: niezdefiniowany

en: unknown
pl: nieznany

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: unspecified protocol error
pl: nieokreślony błąd na poziomie protokołu

en: west european (euro)
pl: zachodnioeuropejski (euro)

en: west european (traditional)
pl: zachodnioeuropejski (tradycyjny)

en: you
pl: ty
