control-center - en to pl translation catalogue (672 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
pl[0]: %d minuta do przerwy
pl[1]: %d minuty do przerwy
pl[2]: %d minut do przerwy

en: %i of %i
pl: %i z %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
pl: %s jest ścieżką gdzie będą zainstalowane pliki motywu. Nie można jej podać jako położenia źródłowego

en: /_About
pl: /_Informacje o

en: /_Preferences
pl: /_Preferencje

en: /_Take a Break
pl: /C_zas na przerwę

en: <New accelerator...>
pl: <Nowy akcelerator...>

en: <Unknown Action>
pl: <Nieznana czynność>

en: <b>Applications</b>
pl: <b>Aplikacje</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
pl: <b>Zachowanie i wygląd</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
pl: <b>Nie można uruchomić aplikacji konfigurującej menedżera okien</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
pl: <b>Mruganie kursora</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
pl: <b>Tapeta p_ulpitu</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
pl: <b>Opóźnienie podwójnego kliknięcia</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
pl: <b>Przeciąganie i upuszczanie</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
pl: <b>Od_skakujące klawisze</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
pl: <b>Po_wolne klawisze</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
pl: <b>_Emulacja myszy</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
pl: <b>_Powtarzanie klawiszy</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
pl: <b>_Klawisze trwałe</b>

en: <b>Features</b>
pl: <b>Własności</b>

en: <b>Font Rendering</b>
pl: <b>Renderowanie czcionek</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
pl: <b>Lokalizacja wskaźnika</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
pl: <b>Ułożenie myszy</b>

en: <b>Preview</b>
pl: <b>Podgląd</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
pl: <b>Powtarzanie klawiszy</b>

en: <b>Smoothing</b>:
pl: <b>Wygładzanie</b>:

en: <b>Speed</b>
pl: <b>Szybkość</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
pl: <b>Kolejność składowych pikseli</b>:

en: <b>Support</b>
pl: <b>Wsparcie</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
pl: <b>Klawisze przełączające</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
pl: <b>_Automatyczna konfiguracja pośrednika</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
pl: <b>K_olory pulpitu</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
pl: <b>_Bezpośrednie połączenie internetowe</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
pl: <b>B_lokada ekranu wymuszająca przerwę w pisaniu</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
pl: <b>_Ręczna konfiguracja pośrednika</b>

en: <b>_Use authentication</b>
pl: <b>_Wykorzystywanie uwierzytelniania</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
pl: <i><small><b>Uwaga:</b> Zmiana tego ustawienia nie będzie miała wpływu na aktualne ustawienia do czasu następnego zalogowania się.</small></i>

en: <i>Fast</i>
pl: <i>Szybko</i>

en: <i>High</i>
pl: <i>Wysoka</i>

en: <i>Large</i>
pl: <i>Duże</i>

en: <i>Low</i>
pl: <i>Niska</i>

en: <i>Slow</i>
pl: <i>Wolno</i>

en: <i>Small</i>
pl: <i>Małe</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Zmiana tego ustawienia nie będzie miała wpływu na aktualne ustawienia do czasu następnego zalogowania się.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
pl: <small><i>Szybko</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
pl: <small><i>Długie</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
pl: <small><i>Krótkie</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
pl: <small><i>Wolno</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
pl: <span size="larger" weight="bold">Instalacja motywu</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
pl: <span size="larger" weight="bold">Zapis motywu na dysku</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Zastosować nowe czcionki?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
pl: Typ MIME o tej nazwie już istnieje, czy go nadpisać?

en: A computer break reminder.
pl: Program do przypominania o przerwach w pracy z komputerem.

en: ABCDEFG
pl: aąbcćdeęfghi AĄBCĆDEĘFGHI

en: A_vailable layouts:
pl: Dostępne _układy:

en: A_vailable options:
pl: Dostępne _opcje:

en: About GNOME Typing Monitor
pl: O monitorze pisania na klawiaturze

en: About this application
pl: Informacje o aplikacji

en: Accel Mode
pl: Tryb akceleratora

en: Accelerator key
pl: Klawisz akceleratora

en: Accelerator keycode
pl: Kod klawisza akceleratora

en: Accelerator modifiers
pl: Modyfikatory akceleratora

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Accessibility Settings
pl: Ustawienia dostępności

en: Action
pl: Czynność

en: Actions
pl: Czynności

en: Add File Type
pl: Nowy typ pliku

en: Add Service
pl: Nowa usługa

en: Add Wallpapers
pl: Dodawanie tapet

en: Add _File Type...
pl: Dodaj typ p_liku...

en: Add _Service...
pl: Dodaj _usługę...

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Settings
pl: Zaawansowane ustawienia

en: All_ow postponing of breaks
pl: Odr_aczanie przerw

en: Antialiasing
pl: Wygładzanie

en: Apply _Background
pl: Zastosuj _tło

en: Apply _Font
pl: Zastosuj _czcionkę

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć ten wpis?

en: Assign shortcut keys to commands
pl: Powiązania skrótów klawiszowych z poleceniami

en: Assistive Technology Preferences
pl: Preferencje technologii wspierających

en: Assistive Technology Support
pl: Obsługa technologii wspierających

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Autoconfiguration _URL:
pl: _URL automatycznej konfiguracji:

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Beep if key is re_jected
pl: Sygnał dźwiękowy przy o_drzuceniu klawisza

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
pl: _Sygnał dźwiękowy przy przełączaniu opcji dostępności z klawiatury

en: Beep when _modifier is pressed
pl: Sygn_ał dźwiękowy przy przyciśnięciu modyfikatora

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
pl: Powoduje użycie sygnału dźwiękowego przy zapalaniu diody i dwóch sygnałów przy gaśnięciu.

en: Beep when key is:
pl: Sygnał dźwiękowy przy klawiszu:

en: Best _shapes
pl: Najlepsze k_ształty

en: Best co_ntrast
pl: Najlepszy _kontrast

en: Break reminder
pl: Program do przypominania o przerwach

en: Brightness down
pl: Zmniejszenie jasności

en: Brightness down's shortcut.
pl: Klawisz skrótu zmniejszenia jasności.

en: Brightness up
pl: Zwiększenie jasności

en: Brightness up's shortcut.
pl: Klawisz skrótu zwiększenia jasności.

en: Browse icons
pl: Przeglądaj ikony

en: Buttons
pl: Przyciski

en: C_hoose...
pl: _Wybierz...

en: C_ustom Editor
pl: Wła_sny edytor:

en: C_ustom Mail Reader:
pl: _Dowolny czytnik poczty:

en: C_ustom Terminal:
pl: _Dowolny terminal:

en: C_ustom Web Browser:
pl: _Dowolna przeglądarka WWW:

en: C_ut
pl: _Wytnij

en: Callback
pl: Wywoływana funkcja

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
pl: Funkcja wywoływana przed konwersją danych z GConfa do widgetu.

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
pl: Funkcja wywoływana przed konwersją danych z widgetu do GConfa.

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
pl: Funkcja wywoływana przed usunięciem obiektu edytora własności

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
pl: Nie można utworzyć katalogu "%s".
    Jest on potrzebny, aby umożliwić zmianę wskaźnika.

en: Cannot determine user's home directory
pl: Nie można określić domowego katalogu użytkownika

en: Capplet directory object
pl: Obiekt katalogu apletów centrum sterowania

en: Capplet directory that this view is viewing
pl: Katalog apletów centrum sterowania wyświetlany przez ten obiekt

en: Cate_gory:
pl: _Kategoria:

en: Category
pl: Kategoria

en: Centered
pl: Wyśrodkowany

en: Change screen resolution
pl: Zmiana rozdzielczości ekranu

en: Change set
pl: Zbiór zmian

en: Change your Desktop Background settings
pl: Zmiana ustawień tła pulpitu

en: Check if breaks are allowed to be postponed
pl: Przerwy mogą być odraczane

en: Choose a file category
pl: Wybór kategorii pliku

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
pl: Kliknij, aby uzyskać listę schematów nawigacji przy użyciu klawiatury.

en: Close and _Log Out
pl: Zamknij i wy_loguj

en: Co_mmand:
pl: _Polecenie:

en: Connecting...
pl: Nawiązywanie połączenia...

en: Control theme
pl: Motyw kontrolny

en: Controls
pl: Elementy sterujące

en: Conversion from widget callback
pl: Funkcja konwersji z widgetu

en: Conversion to widget callback
pl: Funkcja konwersji na widget

en: Could not initialize Bonobo
pl: Nie można zainicjować Bonobo

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
pl: Nie można uruchomić polecenia: %s
    Sprawdź czy to polecenie istnieje.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
pl: Nie można odnaleźć pliku "%s".
    
    Upewnij się, że plik istnieje i spróbuj ponownie lub wybierz inny obraz.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
pl: Nie można wczytać pliku dźwiękowego %s jako próbki %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
pl: Nie można wczytać pliku Glade.
    Upewnij się, że ten demon jest poprawnie zainstalowany.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
pl: Nie można przełączyć komputera w stan uśpienia.
    Sprawdź czy komputer jest prawidłowo skonfigurowany.

en: Current URI index
pl: Bieżący indeks URI

en: Current URI index - starts from 1
pl: Numer bieżącego URI (liczony od 1)

en: Cursor Size
pl: Rozmiar wskaźnika

en: Cursor Theme
pl: Motyw wskaźnika

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
pl: M_rugający kursor w polach tekstowych

en: Cursors
pl: Wskaźniki

en: Custom
pl: Dowolny

en: Custom Editor Properties
pl: Ustawienia własnego edytora

en: Custom data required by the specific property editor
pl: Dowolne dane, wymagane przez określony edytor własności

en: Custom theme
pl: Własny motyw

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
pl: Dopasowanie wyglądu pasków narzędziowych i pasków menu w aplikacjach

en: D_efault action:
pl: _Domyślna czynność:

en: De_tails...
pl: Sz_czegóły...

en: Default Cursor
pl: Domyślny wskaźnik

en: Default Cursor - Current
pl: Domyślny wskaźnik - bieżący

en: Default Mail Reader
pl: Domyślny czytnik poczty

en: Default Settings
pl: Ustawienia domyślne

en: Default Terminal
pl: Domyślny terminal

en: Default Text Editor
pl: Domyślny edytor tekstu

en: Default Web Browser
pl: Domyślna przeglądarka WWW

en: Default Window Manager
pl: Domyślny menedżer okien

en: Default _action:
pl: Domyślna _czynność:

en: Del_ay:
pl: _Opóźnienie:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
pl: Zwłoka pomiędzy naciśnięciem klawisza i ru_chem wskaźnika:

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Desktop
pl: Biurko

en: Desktop Background
pl: Tło pulpitu

en: Desktop Background Preferences
pl: Ustawienia tła pulpitu

en: Desktop properties manager.
pl: Menedżer właściwości środowiska.

en: Detailed documentation
pl: Szczegółowa dokumentacja

en: Disa_ble if two keys pressed together
pl: Wyłączenie po j_ednoczesnym przyciśnięciu dwóch klawiszy

en: Disabled
pl: Nieaktywny

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
pl: Powoduje wyświetlanie okna dialogowego przy napotkaniu błędów w programie XScreenSaver

en: Do _not apply font
pl: _Nie stosuj czcionki

en: Do you want to activate Slow Keys?
pl: Czy chcesz aktywować funkcję powolnych klawiszy?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
pl: Czy chcesz aktywować funkcję trwałych klawiszy?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
pl: Czy chcesz wyłączyć funkcję powolnych klawiszy?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
pl: Czy chcesz wyłączyć funkcję trwałych klawiszy?

en: Do you want to keep this resolution?
pl: Czy chcesz zostawić tą rozdzielczość?

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: Duration of the break when typing is disallowed
pl: Czas trwania przerwy w pisaniu

en: Duration of work before forcing a break
pl: Czas trwania pracy przed wymuszeniem przerwy

en: E-mail's shortcut.
pl: Klawisz skrótu E-mail.

en: E_nable Toggle Keys
pl: Klawisze prz_ełączające

en: E_nable sound server startup
pl: _Uruchamianie serwera dźwięku

en: E_xec Flag:
pl: Opcja wy_konania:

en: Edit file category
pl: Modyfikacja kategorii pliku

en: Edit file type
pl: Modyfikacja typu pliku

en: Edit service information
pl: Modyfikacja informacji o usłudze

en: Edit...
pl: Zmodyfikuj...

en: Eject
pl: Wysunięcie nośnika

en: Eject's shortcut.
pl: Klawisz skrótu wysunięcia nośnika.

en: Electronic mail transmission
pl: Przesyłanie poczty elektronicznej

en: Enable sound and associate sounds with events
pl: Wykorzystanie dźwięku i powiązania dźwięków ze zdarzeniami

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
pl: Włączenie obsługi dla technologii wspierających GNOME przy logowaniu

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
pl: Błąd aktywacji konfiguracji XKB.
    Prawdopodobnie wewnętrzny błąd X serwera.
    
    %s
    %d
    %s
    Jeżeli zgłaszasz tą sytuację jako błąd, załącz:
    - Wynik polecenia <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - Wynik polecenia <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
pl: Błąd przy tworzeniu potoku dla sygnałów.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
pl: Przy ustawianiu nowego akceleratora w bazie danych konfiguracji wystąpił błąd: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
pl: Przy czyszczeniu akceleratora w bazie danych konfiguracji wystąpił błąd: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
pl: Wystąpił błąd przy próbie uruchomienia programu (%s)
    który jest powiązany z kluczem (%s)

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Evolution Mail Reader
pl: Czytnik poczty Evolution

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Eye candy added by Anders Carlsson
pl: Grafika autorstwa Andresa Carlssona

en: Factory for the fontilus context menu
pl: Generator menu kontekstowego programu Fontilus

en: File Types and Programs
pl: Typy plików i programy

en: File transfer protocol
pl: FTP (protokół przesyłu plików)

en: File types and programs
pl: Typy plików i programy

en: Filename extensions:
pl: Rozszerzenia nazw plików:

en: Fill Screen
pl: Wypełnienie ekranu

en: Filters
pl: Filtry

en: Flash _entire screen
pl: Miganie całego _ekranu

en: Flash _window titlebar
pl: Miganie paska tytułowego _okna

en: Font
pl: Czcionki

en: Font Preferences
pl: Ustawienia czcionek

en: Font Rendering Details
pl: Szczegóły dotyczące renderowania czcionek

en: Font context menu items
pl: Elementy menu kontekstowego czcionki

en: Font may be too large
pl: Czcionka może być za duża

en: Fontilus context menu
pl: Menu kontekstowe programu Fontilus

en: Fontilus context menu factory
pl: Generator menu kontekstowego programu Fontilus

en: Fraction completed
pl: Procent ukończenia

en: Fraction of transfer currently completed
pl: Część ukończonego przesyłu

en: From URI
pl: Z URI

en: From: %s
pl: Z: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
pl: Zbiór zmian GConfa, zawierający dane przesyłane do klienta przy zastosowaniu.

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
pl: Klucz GConfa %s został ustawiony na typ %s lecz jego oczekiwanym typem był %s

en: GConf key to which this property editor is attached
pl: Klucz GConfa, do którego przyłączony jest ten edytor własności

en: GNOME Control Center
pl: Centrum Sterowania GNOME

en: GNOME Control Center: %s
pl: Centrum Sterowania GNOME: %s

en: GNOME Default
pl: Domyślne GNOME

en: G_rayscale
pl: Skala sza_rości

en: General
pl: Ogólne

en: Gnome Control Center : %s
pl: Centrum Sterowania GNOME : %s

en: Gnome Terminal
pl: Terminal GNOME

en: Gnome documentation
pl: Dokumentacja GNOME

en: Go _to font folder
pl: Przejdź do foldera _czcionek

en: GtkTreeModel that contains the category data
pl: Obiekt GtkTreeModel zawierający dane kategorii

en: HTTP Proxy Details
pl: Szczegóły dotyczące pośrednika HTTP

en: H_TTP proxy:
pl: Pośrednik _HTTP:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
pl: Wysokość przycisku, jeśli zawiera podgląd. Domyślną wysokością jest 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
pl: Wyróżnianie _wskaźnika podczas naciśnięcia klawisza Ctrl

en: Home Folder
pl: Folder początkowy

en: Horizontal Gradient
pl: Gradient poziomy

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s".
    Być może jest to obraz nieobsługiwanego typu.
    
    Wybierz inny plik z obrazem.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
pl: _Ignorowanie podwójnych przyciśnięć klawiszy w ciągu:

en: Icon theme
pl: Motyw ikony

en: Icons
pl: Ikony

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
pl: Włączenie opcji powoduje generowanie miniaturek dla czcionek OpenType.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
pl: Włączenie opcji powoduje generowanie miniaturek dla czcionek PCF.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
pl: Włączenie opcji powoduje generowanie miniaturek dla czcionek TrueType.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
pl: Włączenie opcji powoduje generowanie miniaturek dla czcionek Type1.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
pl: Określa, czy powinny być tworzone miniaturki zainstalowanych motywów.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
pl: Określa, czy powinny być tworzone miniaturki motywów.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
pl: Określa, czy ustawienia sposobu obsługi dla typów text/plain i text/* powinny być ze sobą synchronizowane.

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
pl: Ignoruje kolejne przyciśnięcia tego samego klawisza, jeśli będą one miały miejsce w podanym okresie czasu.

en: Images
pl: Obrazy

en: Import Feature Settings File
pl: Zaimportowanie pliku ustawienia właściwości

en: Internet Services
pl: Usługi internetowe

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
pl: Niepoprawna nazwa protokołu. Wprowadź nazwę protokołu bez odstępów i znaków przestankowych.

en: Is add
pl: Okno dodawania

en: Is add dialog
pl: Okno dodawania

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
pl: Funkcja wywoływana, kiedy zostanie zmieniona wartość powiązana z tym kluczem

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
pl: Wygląda na to, że inna aplikacja ma dostęp do klucza "%d".

en: Just apply settings and quit
pl: Zastosowuje ustawienia i kończy

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
pl: Wprowadza ustawienia i kończy (tylko dla zgodności, teraz obsługuje to demon)

en: Key
pl: Klucz

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
pl: Akcja powiązana ze skrótem klawiszowym (%s) jest zdefiniowana więcej niż raz

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
pl: Powiązanie skrótu klawiszowego (%s) jest zdefiniowane więcej niż raz

en: Key Binding (%s) is already in use
pl: Skrót klawiszowy (%s) jest już używany

en: Key Binding (%s) is incomplete
pl: Skrót klawiszowy (%s) jest niepełny

en: Key Binding (%s) is invalid
pl: Skrót klawiszowy (%s) jest niepoprawny

en: Key presses _repeat when key is held down
pl: _Powtarzanie naciśnięcia klawisza przy jego przytrzymaniu

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
pl: Konfiguracja dostępności klawiatury (AccessX)

en: Keyboard Preferences
pl: Ustawienia klawiatury

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard _model:
pl: _Model klawiatury:

en: Large Cursor
pl: Duży wskaźnik

en: Large Cursor - Current
pl: Duży wskaźnik - bieżący

en: Large White Cursor
pl: Duży biały wskaźnik

en: Large White Cursor - Current
pl: Duży biały wskaźnik - bieżący

en: Large version of normal cursor
pl: Duża odmiana zwykłego wskaźnika

en: Large version of white cursor
pl: Duża odmiana białego wskaźnika

en: Launch Help Browser
pl: Uruchomienie przeglądarki pomocy

en: Launch Help Browser's shortcut.
pl: Klawisz skrótu uruchomienia przeglądarki pomocy.

en: Launch Web Browser
pl: Uruchomienie przeglądarki WWW

en: Launch Web Browser's shortcut.
pl: Klawisz skrótu uruchomienia przeglądarki WWW.

en: Layout
pl: Układ

en: Layout Options
pl: Opcje ułożenia

en: Layout to use for this view of the capplets
pl: Układ używany dla tego widoku apletów centrum sterowania

en: Layouts
pl: Układy

en: Less than one minute until the next break
pl: Mniej niż minuta do przerwy

en: Links Text Browser
pl: Przeglądarka tekstowa Links

en: Lock Screen
pl: Blokada ekranu

en: Lock Screen's shortcut.
pl: Klawisz skrótu blokady ekranu.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
pl: Blokada ekranu po określonym czasie, pomagająca zapobiegać urazom związanym z pisaniem na klawiaturze

en: Log Out
pl: Wylogowanie

en: Log Out's shortcut.
pl: Klawisz skrótu wylogowania.

en: Look at content
pl: Sprawdzanie zawartości

en: Lynx Text Browser
pl: Przeglądarka tekstowa Lynx

en: MIME category info
pl: Informacje o kategorii MIME

en: MIME type information
pl: Informacje o typie MIME

en: Ma_ximum pointer speed:
pl: Ma_ksymalna szybkość wskaźnika:

en: Mail Reader
pl: Czytnik poczty

en: Manual pages
pl: Strony podręcznikowe

en: Maximize
pl: Maksymalizacja

en: Menu and Toolbar Preferences
pl: Ustawienia pasków menu i narzędziowych

en: Menus & Toolbars
pl: Paski menu i narzędziowe

en: Misc
pl: Różne

en: Model for categories only
pl: Model tylko dla kategorii

en: Motion
pl: Ruch

en: Mouse
pl: Mysz

en: Mouse Keys
pl: Klawisze myszy

en: Mouse Preferences
pl: Preferencje myszy

en: Mouse _Preferences...
pl: _Ustawienia myszy...

en: Mozilla Mail
pl: Poczta Mozilli

en: My Home Folder's shortcut.
pl: Klawisz skrótu folderu początkowego.

en: NXterm
pl: NXTerm

en: N_one
pl: _Brak

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Nautilus context menu entries for fonts
pl: Wpisy menu kontekstowego dla czcionek w programie Nautilus

en: Network Proxy
pl: Pośrednik sieciowy

en: Network Proxy Configuration
pl: Ustawienia pośrednika sieciowego

en: Network proxy preferences
pl: Ustawienia pośrednika sieciowego

en: New File
pl: Tworzy nowy plik

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
pl: Nowe motywy można również instalować przeciągając je do tego okna.

en: Next track key's shortcut.
pl: Klawisz skrótu następnej ścieżki.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
pl: Brak zainstalowanych technologii wspomagających w systemie. Aby móc korzystać z klawiatury ekranowej należy zainstalować pakiet "gok", aby skorzystać z lupy i czytnika ekranowego należy zainstalować pakiet "gnopernicus".

en: No Wallpaper
pl: Bez tapety

en: No theme file location specified to install
pl: Nie podano położenia pliku motywu do instalacji

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
pl: Nie znaleziono motywów w systemie. Oznacza to, że prawdopodobnie "Ustawiania motywu" są niepoprawnie zainstalowane, lub nie zainstalowano pakietu "gnome-themes".

en: None
pl: Brak

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
pl: Nie wszystkie dostępne technologie wspomagające są zainstalowane w systemie.  Aby móc korzystać z lupy i czytnika ekranowego należy zainstalować pakiet "gnopernicus".

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
pl: Nie wszystkie dostępne technologie wspomagające są zainstalowane w systemie.  Aby móc korzystać z klawiatury ekranowej, należy zainstalować pakiet "gok".

en: Object that controls the property (normally a widget)
pl: Obiekt kontrolujący własność (zwykle widget)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
pl: Akceptuje przyciśnięcia klawiszy, tylko, jeśli są przyciśnięte co najmniej przez podany okres czasu.

en: Open File
pl: Otwiera plik

en: Options
pl: Opcje

en: Overview of the control center
pl: Podsumowanie Panelu Sterowania

en: P_rogram:
pl: _Program:

en: Pause
pl: Wstrzymanie

en: Pause key's shortcut.
pl: Klawisz skrótu wstrzymania.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
pl: Umożliwia wiele jednoczesnych przyciśnięć klawiszy poprzez sekwencyjne przyciśnięcie klawiszy modyfikatorów.

en: Permissions on the file %s are broken
pl: Brak uprawnień do pliku %s

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: Play (or Play/Pause)
pl: Odtwarzanie (lub odtwarzanie/wstrzymanie)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
pl: Klawisz skrótu odtwarzania (lub odtwarzania/wstrzymania).

en: Please enter a protocol name.
pl: Wprowadź nazwę protokołu.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
pl: Wprowadź poprawny typ MIME. Powinien on mieć formę klasa/typ i nie może zawierać spacji.

en: Please select an image.
pl: Wybór obrazu tła

en: Please specify a name and a command for this editor.
pl: Wprowadź nazwę edytora i uruchamiające go polecenie.

en: Preferred Applications
pl: Preferowane aplikacje

en: Preview Height
pl: Wysokość podglądu

en: Preview Width
pl: Szerokość podglądu

en: Previous track key's shortcut.
pl: Klawisz skrótu poprzedniej ścieżki.

en: Program to Run
pl: Uruchamiany program

en: Property editor data freeing callback
pl: Funkcja zwalniająca dane obiektu edytora własności

en: Property editor object data
pl: Dane obiektu edytora własności

en: RGBA Order
pl: Kolejność składowych RGBA

en: R_esolution:
pl: _Rozdzielczość:

en: Re_fresh rate:
pl: S_zybkość odświeżania:

en: Reset to de_faults
pl: P_rzywrócenie wartości domyślnych

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
pl: Rozdzielczość używana do konwersji rozmiaru czcionek na piksele, w punktach na cal

en: Retrieve and store legacy settings
pl: Pobiera i zapisuje tradycyjne ustawienia

en: Roll up
pl: Rozwinięcie

en: Run XScreenSaver at login
pl: Uruchamianie programu XScreenSaver przy logowaniu

en: Run a program
pl: Uruchomienie programu

en: Run in _Terminal
pl: Uruchamianie w t_erminalu

en: S_ocks host:
pl: S_erwer SOCKS:

en: S_peed:
pl: Szy_bkość:

en: Save File
pl: Zapisuje plik

en: Save Theme
pl: Zapis motywu

en: Scaled
pl: Przeskalowany

en: Screen
pl: Ekran

en: Screen %d Settings
pl: Ustawienia ekranu %d

en: Screen Resolution
pl: Rozdzielczość ekranu

en: Screen Resolution Preferences
pl: Preferencje rozdzielczości ekranu

en: Screen on which BGApplier is to draw
pl: Okno, na którym ma być rysowany BGApplier

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search's shortcut.
pl: Klawisz skrótu wyszukiwania.

en: Select Sound File
pl: Wybór pliku dźwiękowego

en: Select fonts for the desktop
pl: Wybór czcionek używanych w środowisku

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
pl: Wybierz menedżera okien, z którego chcesz korzystać. Aby ustawienie weszło w życie, wciśnij Zastosuj.

en: Select theme for the desktop
pl: Wybór motywu dla pulpitu

en: Select themes for various parts of the desktop
pl: Wybór motywów różnych części środowiska

en: Select your default applications
pl: Wybór domyślnych aplikacji

en: Service info
pl: Informacje o usłudze

en: Set as Application Font
pl: Ustaw jako czcionkę aplikacji

en: Set the font for applications
pl: Ustawia czcionki używane przez aplikacje

en: Set the font for the icons on the desktop
pl: Ustawia czcionki używane przez ikony i biurko

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
pl: Ustawia czcionkę ze stałym odstępem dla terminali i podobnych aplikacji

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki dla czcionek OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki dla czcionek PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki dla czcionek TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki dla czcionek Type1.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki zainstalowanych motywów.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
pl: Wartość tego klucza będzie używana jako polecenie tworzące miniaturki motywów.

en: Set your keyboard accessibility preferences
pl: Ustawienia dostępności klawiatury

en: Set your keyboard preferences
pl: Ustawienia klawiatury

en: Set your mouse preferences
pl: Ustawienia myszy

en: Short _description:
pl: Krótki _opis:

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Show Startup Errors
pl: Wyświetlanie błędów przy uruchamianiu

en: Show _icons in menus
pl: Wyświetlanie _ikon w menu

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Skip to Next track
pl: Przejście do następnej ścieżki

en: Skip to Previous track
pl: Przejście do poprzedniej ścieżki

en: Sleep
pl: Uśpienie

en: Sleep's shortcut.
pl: Klawisz skrótu uśpienia.

en: Slow Keys Alert
pl: Ostrzeżenie powolnych klawiszy

en: Solid Color
pl: Kolor jednolity

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound Events
pl: Zdarzenia dźwiękowe

en: Sound File
pl: Plik dźwiękowy

en: Sound Preferences
pl: Ustawienia dźwięku

en: Sound _file:
pl: P_lik dźwiękowy:

en: Sound preferences
pl: Ustawienia dźwięku

en: Specify which programs are used to open or view each file type
pl: Konfiguracja programów używanych do otwierania i wyświetlania różnych typów plików

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
pl: Konfiguracja programów używanych do otwierania i wyświetlania różnych typów plików

en: Standard XTerminal
pl: Standardowy XTerminal

en: Start XScreenSaver
pl: Uruchamianie programu XScreenSaver

en: Start in T_erminal
pl: Uruchamianie w t_erminalu

en: Start the page with the typing break settings showing
pl: Otwiera stronę z właściwościami przerwy w pisaniu na klawiaturze

en: Start these assistive technologies every time you log in:
pl: Uruchamianie technologii wspierających przy każdym logowaniu:

en: Sticky Keys Alert
pl: Ostrzeżenie trwałych klawiszy

en: Stop playback key
pl: Klawisz wstrzymania odtwarzania

en: Stop playback key's shortcut.
pl: Skrót klawisza wstrzymania odtwarzania.

en: Structure containing information on the MIME category
pl: Struktura danych zawierająca informacje kategorii MIME

en: Structure containing service information
pl: Struktura danych zawierająca informacje o usłudze

en: Structure with data on the MIME type
pl: Struktura z danymi o typie MIME

en: Style:
pl: Styl:

en: Sub_pixel (LCDs)
pl: Podp_ikselowe (wyświetlacze LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
pl: Wygładzanie podp_ikselowe (wyświetlacze LCD)

en: Super (or "Windows logo")
pl: Super (lub "klawisz Windows")

en: Sync text/plain and text/* handlers
pl: Uzgadnianie sposobu obsługi text/plain i text/*

en: System Bell
pl: Dzwonek systemowy

en: TRUE if this is an add service dialog
pl: Określa, czy okno służy do dodawania usługi

en: Take a break!
pl: Czas na przerwę!

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
pl[0]: Testowanie nowych ustawień. Jeśli nie odpowiesz w ciągu %d sekundy, zostaną przywrócone poprzednie ustawienia.
pl[1]: Testowanie nowych ustawień. Jeśli nie odpowiesz w ciągu %d sekund, zostaną przywrócone poprzednie ustawienia.
pl[2]: Testowanie nowych ustawień. Jeśli nie odpowiesz w ciągu %d sekund, zostaną przywrócone poprzednie ustawienia.

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Text below icons
pl: Tekst pod ikonami

en: Text beside icons
pl: Tekst obok ikon

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: The GNOME configuration tool
pl: Narzędzie konfiguracyjne GNOME

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
pl: Serwer X Window nie obsługuje rozszerzenia XRandR. Zmiany rozdzielczości podczas pracy serwera nie są możliwe.

en: The default cursor inverted
pl: Domyślny wskaźnik poddany inwersji

en: The default cursor that ships with X
pl: Domyślny wskaźnik dostarczany z X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
pl: Nie można odnaleźć schematu domyślnego motywu. Oznacza to, że prawdopodobnie metacity nie jest zainstalowane, lub GConf nie jest skonfigurowany poprawnie.

en: The file %s is not a valid wav file
pl: Plik %s nie jest poprawnym plikiem wav

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
pl[0]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktu i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie rozmiaru mniejszego niż %d.
pl[1]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktów i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie rozmiaru mniejszego niż %d.
pl[2]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktów i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie rozmiaru mniejszego niż %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
pl[0]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktu i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie czcionki o mniejszym rozmiarze.
pl[1]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktów i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie czcionki o mniejszym rozmiarze.
pl[2]: Wybrana czcionka posiada wysokość %d punktów i może być trudne jej efektywne wykorzystanie przez komputer. Zalecane jest wybranie czcionki o mniejszym rozmiarze.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
pl: Kolejność składowych piksela na ekranie LCD; używane tylko gdy wygładzanie jest ustawione na "rgba". Możliwe wartości: "rgb" - czerwony po lewej, najpopularniejsze. "bgr" - niebieski po lewej. "vrgb" - czerwony na górze. "vbgr" - czerwony na dole.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
pl: Pchnąć w tę łódź jeża lub osiem skrzyń fig. ĄĆĘŁŃÓŚŹŻ 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
pl: Skrót "%s" jest już wykorzystywany na:
     "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
pl: Plik dźwiękowy powiązany z tym zdarzeniem nie istnieje.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
pl: Dźwięk powiązany z tym zdarzeniem nie istnieje.
    Zestaw domyślnych dźwięków dostępny jest w
    pakiecie gnome-audio.

en: The theme file location specified to install is invalid
pl: Podane położenie pliku motywu do instalcji jest nieprawidłowe

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
pl: Wybrany motyw proponuje nową czcionkę. Jej podgląd jest poniżej.

en: The type of accelerator.
pl: Tryb akceleratora.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
pl: Rodzaj wygładzania czcionek. Możliwe wartości: "brak" - bez wygładzania. "odcienie szarości" - standardowe wygładzanie odcieniami szarości. "rgba" - wygładzanie składowymi piksela (tylko na ekranach LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
pl: Rodzaj hintingu czcionek. Możliwe wartości: "brak" - bez hintingu, "lekki", "średni" i "pełny" - tak dużo jak to tylko możliwe; może powodować zniekształcenia liter.

en: The typing monitor is already running.
pl: Monitor pisania na klawiaturze jest już uruchomiony.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
pl: Monitor pisania na klawiaturze, używa do wyświetlania informacji obszaru powiadamiania. Wygląda na to, że brak obszaru powiadamiania na panelu. Można go dodać klikając prawym przyciskiem myszy na panelu a następnie wybierając "Dodaj do panelu -> Narzędzia -> Obszar powiadamiania".

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
pl: Wersja rozszerzenia XRandR nie jest zgodna z tym programem. Zmiany rozdzielczości podczas pracy nie są możliwe.

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme Details
pl: Szczegóły dotyczące motywów

en: Theme Installation
pl: Instalacja motywu

en: Theme Preferences
pl: Ustawienia motywu

en: Theme Properties content view component
pl: Komponent widoku zawartości z ustawieniami motywu

en: Theme _Details
pl: Szczegóły _dotyczące motywów

en: Theme name must be present
pl: Motyw musi mieć nazwę

en: Themes
pl: Motywy

en: Themus Theme Properties view
pl: Widok ustawień motywu programu Themus

en: There is already a protocol by that name.
pl: Protokół o tej nazwie już istnieje

en: There was an error displaying help: %s
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
pl: Przy uruchamianiu apletu klawiatury wystąpił błąd: %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
pl: Przy otwieraniu okna ustawień myszy wystąpił błąd: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
pl: Wystąpił błąd w trakcie uruchamiania wygaszacza:
    
    %s
    
    W trakcie tej sesji funkcje wygaszacza będą niedostępne.

en: This application can open _URIs
pl: Aplikacja potrafi otwierać _URI

en: This application can open _multiple files
pl: Aplikacja potrafi otwierać _wielu plików

en: This application needs to be run in a _shell
pl: Aplikacja musi być uruchamiana z poziomu powłoki

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
pl: Wygląda na to, że system nie posiada rozszerzenia XKB. Funkcje dostępności klawiatury nie będą bez niego działać.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
pl: Ten motyw nie sugeruje użycia określonej czcionki czy tła

en: This theme suggests a background:
pl: Ten motyw sugeruje użycie tła:

en: This theme suggests a font and a background:
pl: Ten motyw sugeruje użycie czcionki i tła:

en: This theme suggests a font:
pl: Ten motyw sugeruje użycie czcionki:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
pl: Polecenie generujące miniaturki dla czcionek OpenType

en: Thumbnail command for PCF fonts
pl: Polecenie generujące miniaturki dla czcionek PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
pl: Polecenie generujące miniaturki dla czcionek TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
pl: Polecenie generujące miniaturki dla czcionek Type1

en: Thumbnail command for installed themes
pl: Polecenie tworzące miniaturki zainstalowanych motywów

en: Thumbnail command for themes
pl: Polecenie tworzące miniaturki motywów

en: Tiled
pl: Sąsiadująco

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
pl: _Czas przyspieszania do maksymalnej prędkości:

en: To URI
pl: Do URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
pl: _Aby przesunąć okno, naciśnij i przytrzymaj poniższy klawisz a następnie chwyć okno:

en: To edit a shortcut, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
pl: Aby zmodyfikować skrót, kliknij na odpowiednim wierszu i podaj nowy akcelerator, lub przyciśnij klawisz backspace aby wyczyścić obecny.

en: To: %s
pl: Do: %s

en: Toolbar _button labels:
pl: _Etykiety przycisków:

en: Total URIs
pl: Łączna liczba URI

en: Total number of URIs
pl: Całkowita liczba URI

en: Transferring: %s
pl: Przesyłanie: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
pl: Określa, czy okno służy do dodawania typu MIME

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
pl: Powoduje przekształcenie bloku klawiszy numerycznych w blok sterowania wskaźnikiem myszy.

en: Type
pl: Typ

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
pl: Typ bg_applier: BG_APPLIER_ROOT dla głównego okna serwera lub BG_APPLIER_PREVIEW dla podglądu

en: Type:
pl: Typ:

en: Typing Break
pl: Przerwa w pisaniu

en: UI Control
pl: Kontrolujący obiekt

en: URI currently displayed
pl: Aktualnie wyświetlany URI

en: URI currently transferring from
pl: URI aktualnie przesyłany z

en: URI currently transferring to
pl: Bieżący URI docelowy

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
pl: Nie można wyświetlić okna właściwości przerw w pisaniu z powodu błędu: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
pl: Nie można odnaleźć żadnych motywów klawiszowych. Oznacza to, że instalacja GTK+ jest niekompletna.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
pl: Nie można zaimportować ustawień AccessX z pliku "%s"

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
pl: Nie można wczytać typowej ikony "%s" apletu Centrum Sterowania

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
pl: Nie można uruchomić menedżera ustawień - "gnome-settings-daemon".
    Bez działającego menedżera ustawień GNOME pewne ustawienia mogą nie wejść w życie. Może to wskazywać na problem z Bonobo lub z działającym innym menedżerem ustawień (np. KDE), kolidującym z menedżerem GNOME.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
pl: Model powiadamiany po wciśnięciu OK

en: Understands _Netscape Remote Control
pl: Obsługa protokołu zdalnego sterowania przeglądarek _Netscape

en: Unknown Cursor
pl: Nieznany wskaźnik

en: Unknown service types
pl: Nieznane typy usług

en: Use _previous resolution
pl: Użyj pop_rzedniej rozdzielczości

en: Use parent category _defaults
pl: Użycie wartości domyślnych dla kategorii _nadrzędnej

en: Use shell even if nautilus is running.
pl: Wykorzystuje powłokę, nawet jeśli uruchomiony jest Nautilus.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
pl: Używanie tego _edytora przy otwieraniu plików tekstowych przez menedżera plików

en: Version:
pl: Wersja:

en: Vertical Gradient
pl: Gradient pionowy

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
pl: Niedługo, ustawienia XKB w gconf będą nadpisane (z konfiguracji systemu)

en: View as %s
pl: Wyświetl jako %s

en: Volume
pl: Głośność

en: Volume down
pl: Ściszenie

en: Volume down's shortcut.
pl: Klawisz skrótu ściszenia.

en: Volume mute
pl: Wyciszenie

en: Volume mute's shortcut
pl: Klawisz skrótu wyciszenia

en: Volume step
pl: Krok głośności

en: Volume step as percentage of volume.
pl: Procentowy krok głośności.

en: Volume up
pl: Podgłośnienie

en: Volume up's shortcut.
pl: Klawisz skrótu podgłośnienia.

en: W3M Text Browser
pl: Przeglądarka tekstowa W3M

en: Web Browser
pl: Przeglądarka WWW

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
pl: Określa, czy należy tworzyć miniaturki dla czcionek OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
pl: Określa, czy należy tworzyć miniaturki dla czcionek PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
pl: Określa, czy należy tworzyć miniaturki dla czcionek TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
pl: Określa, czy należy tworzyć miniaturki dla czcionek Type1

en: Whether to thumbnail installed themes
pl: Tworzenie miniaturek zainstalowanych motywów

en: Whether to thumbnail themes
pl: Tworzenie miniaturek motywów

en: White Cursor
pl: Biały wskaźnik

en: White Cursor - Current
pl: Biały wskaźnik - bieżący

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
pl: Szerokość przycisku, jeśli zawiera podgląd. Domyślną szerokością jest 64.

en: Window Border
pl: Krawędź okna

en: Window Management
pl: Zarządzanie oknami

en: Window Manager
pl: Menedżer okien

en: Window Preferences
pl: Preferencje dotyczące okien

en: Window Properties
pl: Ustawienia okien

en: Window border theme
pl: Motyw krawędzi okna

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
pl: Menedżer okien "%s" nie posiada zarejestrowanego narzędzia konfiguracyjnego

en: Windows
pl: Okna

en: World wide web
pl: WWW

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
pl: Napisany przez Richarda Hulta &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
pl: Układ klawiatury XKB

en: XKB keyboard model
pl: Model klawiatury XKB

en: XKB options
pl: Opcje XKB

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
pl: Ustawienia XKB w gconf będą nadpisane przez system najszybciej jak to tylko możliwe

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
pl: Używasz XFree 4.3.0.
    Znane są problemy ze skomplikowanymi konfiguracjami XKB.
    Spróbuj użyć prostszej konfiguracji lub weź świeższą wersję XFree.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
pl: Możesz zapisać ten motyw wciskając przycisk "Zapisz motyw."

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
pl: W katalogu domowym znajduje się plik odwzorowania klawiatury (%s), którego zawartość zostanie zignorowana. Aby ją odtworzyć, można użyć ustawień klawiatury.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przytrzymano przez osiem sekund klawisz Shift. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji powolnych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto klawisz Shift pięć razy pod rząd. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto dwa klawiasze na raz, lub przyciśnięto klawisz Shift pięć razy pod rząd. Wyłącza to funkcję trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: _About
pl: _Informacje o

en: _Acceleration:
pl: Pr_zyspieszenie:

en: _Accessibility
pl: _Dostępność

en: _Accessibility...
pl: _Dostępność...

en: _Add Wallpaper
pl: Dodaj t_apetę

en: _Add:
pl: _Dodaj:

en: _Application font:
pl: Czcionka używana przez _aplikacje:

en: _Apply font
pl: Zastosuj _czcionkę

en: _Break interval lasts:
pl: _Długość przerwy:

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delay:
pl: _Opóźnienie:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: _Desktop font:
pl: Czcionka używana przez _biurko:

en: _Desktop shortcuts:
pl: _Skróty klawiszowe środowiska:

en: _Detachable toolbars
pl: O_dpinany pasek narzędziowy

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Disable if unused for:
pl: U_nieaktywnienie jeśli nie używane przez:

en: _Do not show this message again
pl: _Nie wyświetlaj więcej tego komunikatu

en: _Double-click titlebar to perform this action:
pl: Op_eracja po dwukrotnym kliknięciu paska tytułowego:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit...
pl: Z_modyfikuj...

en: _Enable assistive technologies
pl: Włącz_enie technologii wspierających

en: _Enable keyboard accessibility features
pl: _Dostępność klawiatury

en: _FTP proxy:
pl: Pośrednik _FTP:

en: _File
pl: _Plik

en: _Full
pl: _Pełny

en: _Go To Theme Folder
pl: _Przejdź do folderu z motywem

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Import
pl: _Zaimportuj

en: _Import Feature Settings...
pl: Za_importuj ustawienia właściwości...

en: _Install
pl: Za_instaluj

en: _Install Theme...
pl: Za_instaluj motyw...

en: _Interval before raising:
pl: Cza_s przed wysunięciem:

en: _Keep resolution
pl: _Zatrzymaj rozdzielczość

en: _Large
pl: _Duży

en: _Left-handed mouse
pl: Mysz dla _leworęcznych

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: _MIME type:
pl: _Typ MIME:

en: _Magnifier
pl: _Lupa

en: _Make default for this computer (%s) only
pl: Uczyń domyślnym tylko dla tego _komputera (%s)

en: _Medium
pl: Ś_redni

en: _Monochrome
pl: _Monochromatyczne

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _New
pl: _Nowy

en: _None
pl: _Brak

en: _On-screen keyboard
pl: Klawiatura ekran_owa

en: _Only accept keys held for:
pl: Akc_eptowanie przyciśnięć klawiszy dopiero po:

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Play
pl: _Odtwórz

en: _Postpone break
pl: O_droczenie przerwy

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: _Program to run:
pl: U_ruchamiany program:

en: _Properties...
pl: _Ustawienia...

en: _Protocol:
pl: Nazwa pr_otokołu:

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Raise selected windows after an interval
pl: _Wysunięcie zaznaczonego okna po upływie czasu

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Resolution:
pl: _Rozdzielczość:

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save Theme...
pl: _Zapisz motyw...

en: _Screenreader
pl: Czy_tnik ekranowy

en: _Secure HTTP proxy:
pl: _Bezpieczny pośrednik HTTP:

en: _Select
pl: _Wybierz

en: _Select a Mail Reader:
pl: _Wybór czytnika poczty z listy:

en: _Select a Terminal:
pl: Wybór terminala z _listy:

en: _Select a Web Browser:
pl: Wybór przeglądarki WWW z _listy:

en: _Select an Editor:
pl: Wybór edytora z _listy:

en: _Select windows when the mouse moves over them
pl: _Zaznaczanie okna po umieszczeniu wskaźnika nad jego obszarem

en: _Selected layouts:
pl: Wybrane _układy:

en: _Selected options:
pl: Wy_brane opcje:

en: _Sensitivity:
pl: _Czułość:

en: _Slight
pl: _Lekki

en: _Small
pl: _Mały

en: _Sound an audible bell
pl: Słyszalny dźwięk dzwonka

en: _Sounds for events
pl: _Powiązanie dźwięków ze zdarzeniami

en: _Sounds:
pl: _Dźwięki:

en: _Speed:
pl: _Szybkość:

en: _Style:
pl: _Styl:

en: _Terminal font:
pl: _Czcionka terminala:

en: _Text editing shortcuts:
pl: Skróty klawiszowe _redagowania tekstu:

en: _Theme name:
pl: _Nazwa motywu:

en: _Threshold:
pl: Prz_esunięcie progowe:

en: _Timeout:
pl: _Opóźnienie:

en: _Type to test settings:
pl: _Wpisz tekst, aby przetestować ustawienia:

en: _Use Font
pl: _Użyj czcionki

en: _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Viewer component:
pl: _Komponent przeglądarki:

en: _Visual feedback:
pl: Sprzężenie _wizualne:

en: _Window title font:
pl: _Czcionka tytułu okna:

en: _Work interval lasts:
pl: Długość czasu p_racy:

en: _accepted
pl: z_aakceptowanym

en: _pressed
pl: p_rzyciśniętym

en: _rejected
pl: _odrzuconym

en: characters/second
pl: znaków/sekundę

en: dots per inch
pl: punkty na cal

en: milliseconds
pl: milisekund

en: minutes
pl: minut

en: pixels/second
pl: pikseli/sekundę

en: seconds
pl: sekund

en: theme selection tree
pl: drzewo wyboru motywu
