gedit - en to pl translation catalogue (637 entries)

en:   INS
pl:   WST

en:   Ln %d, Col %d
pl:   Wrsz %d, Kol %d

en:   OVR
pl:   NAD

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
pl: "%s" jest katalogiem.
    
    Sprawdź czy wybrane zostało poprawne położenie i spróbuj ponownie.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
pl: "%s" jest katalogiem.
    
    Sprawdź, czy wprowadzone położenie jest poprawne i spróbuj ponownie.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
pl: "%s" nie jest poprawnym położeniem.
    
    Upewnij się, że wprowadzone położenie jest poprawne i spróbuj ponownie.

en: (correct spelling)
pl: (poprawna pisownia)

en: (modified)
pl: (zmodyfikowany)

en: (no suggested words)
pl: (brak podpowiedzi)

en: (readonly)
pl: (tylko do odczytu)

en: <b>Auto Indentation</b>
pl: <b>Automatyczne wcięcia</b>

en: <b>Elements</b>
pl: <b>Elementy</b>

en: <b>File Saving</b>
pl: <b>Zapisywanie pliku</b>

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: <b>Language</b>
pl: <b>Język</b>

en: <b>Line Numbers</b>
pl: <b>Numery wierszy</b>

en: <b>Right Margin</b>
pl: <b>Prawy margines</b>

en: <b>Tabs</b>
pl: <b>Zakładki</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
pl: <b>Zawijanie tekstu</b>

en: <b>Undo</b>
pl: <b>Cofanie</b>

en: <b>word</b>
pl: <b>słowo</b>

en: <span size="small">01/11/2002 17:52:00</span>
pl: <span size="small">01/11/2002 17:520:00</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have X documents with unsaved changes. </span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Masz X dokumentów z niezapisanymi zmianami. </span>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
pl: <span weight="bold"> Podczas wstawiania daty/czasu...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
pl: <span weight="bold">Kolory</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
pl: <span weight="bold">Nazwa pliku</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
pl: Dowolna czcionka, używana w obszarze redagowania tekstu. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnej czcionki" jest nieaktywna.

en: A file named "%s" already exists.
pl: Plik o nazwie "%s" już istnieje.

en: A_vailable encodings:
pl: D_ostępne kodowania:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
pl: AaĄąBbCcĆćDdEeĘęFfGgHhIiJjKkLlŁłMmNnŃńOoÓóPpQqRrSsŚśUuVvWwXxYyZzŹźŻż

en: About this application
pl: Informacje o aplikacji

en: Activate %s
pl: Uaktywnij %s

en: Add or _Remove...
pl: Dodaj lub _usuń...

en: Add w_ord
pl: _Dodaj słowo

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Text Files
pl: Wszystkie pliki tekstowe

en: An error occured while running the selected command.
pl: Podczas uruchamiania wybranego polecenia wystąpił błąd.

en: Arabic
pl: Arabski

en: Armenian
pl: Armeński

en: Auto Detected
pl: Automatycznie wykryte

en: Auto Detected Encodings
pl: Automatycznie rozpoznane kodowania

en: Auto Save
pl: Automatyczny zapis

en: Auto Save Interval
pl: Okres pomiędzy automatycznymi zapisami

en: Auto indent
pl: Automatyczne wcięcia

en: Automatically spell-check the current document
pl: Automatycznie sprawdza pisownię bieżącego dokumentu

en: Available Tag Lists
pl: Dostępne listy znaczników

en: Available formats
pl: Dostępne formaty

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
pl: Kolor tła zaznaczonego tekstu w obszarze redagowania. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnych kolorów" jest nieaktywna.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
pl: Kolor tła niezaznaczonego tekstu w obszarze redagowania. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnych kolorów" jest nieaktywna.

en: Backup Copy Extension
pl: Rozszerzenie kopii zapasowej

en: Baltic
pl: Bałtycki

en: Body Font for Printing
pl: Czcionka treści na wydruku

en: Body font picker
pl: Wybór czcionki tekstu

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Breton
pl: bretoński

en: Browse for program location...
pl: Wybór położenia programu...

en: Bytes
pl: Bajty

en: C_onfigure Plugin
pl: S_konfiguruj wtyczkę

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
pl: Nie można utworzyć pliku "%s".
    
    Katalogowa część ścieżki nie istnieje lub zawiera dowiązanie symboliczne wskazujące na nieistniejący plik.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
pl: Nie można utworzyć pliku "%s".
    
    Upewnij się, że masz odpowiednie prawa do zapisu.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
pl: Nie można utworzyć pliku "%s".
    
    Nazwa pliku jest za długa.

en: Cannot initialize preferences manager.
pl: Nie można zainicjować menedżera ustawień.

en: Catalan
pl: kataloński

en: Celtic
pl: Celtycki

en: Central European
pl: Środkowoeuropejski

en: Ch_aracter Coding:
pl: Kodowanie _znaków:

en: Ch_aracter coding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: Cha_nge
pl: _Zmień

en: Change A_ll
pl: Zmień _wszystkie

en: Change _to:
pl: Zmiana _na:

en: Change the visibility of the output window in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie okna wyjściowego w bieżącym oknie

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie paska stanu w bieżącym oknie

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego w bieżącym oknie

en: Changes made to the document in the last %d hour will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be definitively lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej %d godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be definitively lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be definitively lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be definitively lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be definitively lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last hour will be definitively lost.
pl: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be definitively lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
pl[0]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Changes made to the document in the last minute will be definitively lost.
pl: Zmiany naniesione w dokumencie w ciągu ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Character codings
pl: Kodowania znaków

en: Characters (no spaces)
pl: Znaki (bez spacji)

en: Characters (with spaces)
pl: Znaki (ze spacjami)

en: Check Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Check _Word
pl: _Sprawdź słowo

en: Check spelling
pl: Sprawdzenie pisowni

en: Check the current document for incorrect spelling
pl: Sprawdza bieżący dokument pod kątem poprawności pisowni

en: Checks the spelling of the current document.
pl: Sprawdza pisownię bieżącego dokumentu.

en: Chinese Simplified
pl: Chiński uproszczony

en: Chinese Traditional
pl: Chiński tradycyjny

en: Clear the output window
pl: Czyści okno wyjściowe

en: Close
pl: Zamknij

en: Close all open files
pl: Zamyka wszystkie otwarte pliki

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Close the output window
pl: Zamyka okno wyjściowe

en: Co_mmand:
pl: Po_lecenie:

en: Completed spell checking
pl: Sprawdzanie zakończone

en: Configure date/time plugin
pl: Konfiguracja wtyczki wstawiania daty/czasu

en: Configure insert date/time plugin...
pl: Konfiguracja wtyczki wstawiania daty/czasu...

en: Configure the application
pl: Konfiguruje aplikację

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy selected lines
pl: Kopiuje zaznaczone wiersze

en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Could not create a backup file.
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej pliku.

en: Could not create the file "%s".
pl: Nie można utworzyć pliku "%s".

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
pl: Nie można odnaleźć pliku plugin-menager.glade2, upewnij się, że gedit jest poprawnie zainstalowany.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nie można odnaleźć pliku "%s".
    
    Upewnij się, że wprowadzone położenie jest poprawne i spróbuj ponownie.

en: Could not find the required widgets inside %s.
pl: W pliku %s nie można odnaleźć wymaganych widgetów.

en: Could not open the file "%s"
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" z powodu braku dostępu.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s", gdyż gedit nie obsługuje adresów typu %s:.

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ program gedit nie mógł automatycznie wykryć kodowania znaków.
    
    Sprawdź czy nie nastąpiła próba otwarcia pliku binarnego i spróbuj ponownie wybierając kodowanie znaków w oknie "Otwórz plik..." (lub "Otwórz położenie").

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s", gdyż zawiera on uszkodzone dane.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s", ponieważ zawiera on dane w niepoprawnym formacie.

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ zawiera on niepoprawne dane.
    Prawdopodobnie próbowano otworzyć plik binarny.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s", ponieważ jest on zbyt duży.

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ nie można znaleźć komputera "%s".
    
    Upewnij się, że położenie zostało wpisane poprawnie oraz czy ustawienia pośrednika są poprawne, a następnie spróbuj ponownie.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ nie można przeprowadzić logowania.
    
    Sprawdź czy położenie zostało wpisane poprawnie i spróbuj ponownie.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ nazwa komputera jest pusta.
    
    Sprawdź czy ustawienia pośrednika są poprawne i spróbuj ponownie.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" ponieważ nazwa komputera jest niepoprawna.
    
    Sprawdź czy położenie zostało wpisane poprawnie i spróbuj ponownie.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
pl: Nie można otworzyć pliku o nazwie "%s" ponieważ otwartych jest zbyt wiele plików.
    
    Zamknij kilka z nich oraz spróbuj ponownie.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s" używającego kodowania znaków %s.
    
    Sprawdź czy nie nastąpiła próba otwarcia pliku binarnego i spróbuj ponownie wybierając kodowanie znaków w oknie "Otwórz plik..." (lub "Otwórz położenie").

en: Could not open the file "%s".
pl: Nie można otworzyć pliku "%s".

en: Could not open the file "%s".
    
    %s.
pl: Nie można otworzyć pliku "%s".
    
    %s.

en: Could not read data from stdin.
pl: Nie można odczytać danych ze standardowego wejścia.

en: Could not read symbolic link information for %s
pl: Nie można odczytać informacji o dowiązaniu symbolicznym związanym z %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" z powodu braku dostępu.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ nie można go odnaleźć.
    
    Prawdopodobnie ostatnio plik ten został wykasowany.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ gedit nie potrafi obsługiwać położenia typu %s:.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s", ponieważ zawiera on uszkodzone dane.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ zawiera on dane zapisane w niepoprawnym formacie.

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ zawiera niepoprawne dane UTF-8.
    
    Prawdopodobnie próbowano przywrócić plik binarny.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ jest on zbyt duży.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" gdyż nie można znaleźć komputera "%s".
    
    Sprawdź poprawność ustawień serwera pośredniczącego i spróbuj ponownie.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ próba zalogowania zakończyła się niepowodzeniem.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ nazwa komputera jest pusta.
    
    Sprawdź poprawność ustawień serwera pośredniczącego i spróbuj ponownie.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
pl: Nie można przywrócić pliku "%s" ponieważ otwartych jest za dużo plików.
    
    Zamknij kilka z nich i spróbuj ponownie.

en: Could not revert the file "%s".
pl: Nie można przywrócić pliku "%s".

en: Could not save the file "%s".
pl: Nie można zapisać pliku "%s".

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
pl: Nie można zapisać pliku "%s".
    
    %s

en: Create Backup Copies
pl: Tworzenie kopii zapasowych

en: Create a _backup copy of files before saving
pl: Tworzenie kopii _zapasowych plików przed ich zapisem

en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
pl: Tworzy nowy dokument w ramach istniejącej instancji programu gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
pl: Tworzy nowe główne okno w ramach istniejącej instancji programu gedit

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Current Locale (%s)
pl: Bieżące ustawienia regionalne (%s)

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/Rosyjski

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/Ukraiński

en: Czech
pl: czeski

en: D_isplay right margin
pl: _Wyświetlaj prawy margines

en: Danish
pl: duński

en: Default
pl: Domyślny

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete the selected text
pl: Usuwa zaznaczony tekst

en: Display Line Numbers
pl: Wyświetlanie numerów wierszy

en: Display Right Margin
pl: Wyświetlanie prawego marginesu

en: Do not _split words over two lines
pl: Bez _rozdzielania słów pomiędzy dwa wiersze

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
pl: Czy chcesz go zastąpić aktualnie zapisywanym plikiem?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
pl: Czy chcesz spróbować zastąpić go aktualnie zapisywanym plikiem?

en: Do_n't save
pl: _Nie zapisuj

en: Document Statistics
pl: Statystyka dokumentu

en: Done
pl: Wykonano

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
pl: Kliknij dwukrotnie znacznik, aby wstawić go do dokumentu.

en: Dutch
pl: holenderski

en: E_ncodings shown in menu:
pl: Ko_dowania widoczne w menu:

en: Edit text files
pl: Edytor plików tekstowych

en: Editor
pl: Edytor

en: Editor Font
pl: Czcionka w edytorze

en: Editor _font:
pl: C_zcionka w edytorze:

en: Elements
pl: Elementy

en: Enable Syntax Highlighting
pl: Włączone wyróżnianie elementów składni

en: Enable text _wrapping
pl: _Zawijanie tekstu

en: Enabled
pl: Włączona

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Encodings shown in menu
pl: Kodowania wyświetlane w menu

en: English (American)
pl: angielski (USA)

en: English (British)
pl: angielski (Wielka Brytania)

en: English (Canadian)
pl: angielski (Kanada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
pl: Wprowadź położ_enie (URI) pliku, który chcesz otworzyć:

en: Error loading file "%s"
pl: Błąd wczytywania pliku "%s"

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
pl: Przy analizie polecenia powłoki wystąpił błąd.
    
    Wprowadź poprawne polecenie powłoki.

en: Error reverting the document "%s".
pl: Błąd przywracania dokumentu "%s".

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
pl: Błąd, nie można uaktywnić wtyczki "%s"

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
pl: Błąd, nie można unieaktywnić wtyczki "%s"

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
pl: Błąd, nie można unieaktywnić wtyczki "%s"

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
pl: Błąd, nie można zainicjować wtyczki "%s"

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
pl: Błąd, nie można uaktualnić interfejsu użytkownika wtyczki "%s"

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
pl: Błąd. Wtyczka "%s" nie zawiera funkcji activate.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
pl: Błąd. Wtyczka "%s" nie zawiera funkcji deactivate.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
pl: Błąd. Wtyczka "%s" nie zawiera funkcji init.

en: Error, unable to open module file '%s'
pl: Błąd. Nie można otworzyć pliku z modułem, "%s"

en: Esperanto
pl: esperanto

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
pl: Wykonuje zewnętrzny program i wstawia wynik z jego standardowego wyjścia do okna wyjściowego.

en: Executing command
pl: Wykonywanie polecenia

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
pl: Oczekiwano "%s", otrzymano "%s" dla klucza %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
pl: Rozszerzenie lub przyrostek używany przy tworzeniu nazw dla plików zapasowych. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Tworzenie kopii zapasowych".

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Faroese
pl: farerski

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź _poprzednie

en: Find Previous
pl: Wyszukuje poprzedniego wystąpienia

en: Font
pl: Czcionka

en: Font & Colors
pl: Czcionki i kolory

en: Font Selection
pl: Wybór czcionki

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: Font size for label
pl: Rozmiar czcionki dla etykiety

en: Font size for label in font info mode
pl: Rozmiar czcionki dla etykiety w trybie informacyjnym czcionek

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
pl: Kolor pierwszoplanowy zaznaczonego tekstu w obszarze redagowania. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnych kolorów" jest nieaktywna.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
pl: Kolor pierwszoplanowy niezaznaczonego tekstu w obszarze redagowania. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli opcja "Używanie domyślnych kolorów" jest nieaktywna.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
pl[0]: Znaleziono i zmieniono %d wystąpienie.
pl[1]: Znaleziono i zmieniono %d wystąpienia.
pl[2]: Znaleziono i zmieniono %d wystąpień.

en: French (France)
pl: francuski (Francja)

en: French (Swiss)
pl: francuski (Szwajcaria)

en: Gedit View
pl: Widok gedita

en: Gedit View.
pl: Widok gedita.

en: Gedit viewer factory
pl: Generator przeglądarek gedit

en: General
pl: Ogólne

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German (Germany)
pl: niemiecki (Niemcy)

en: German (Swiss)
pl: niemiecki (Szwajcaria)

en: Get statistic info on current document
pl: Pobiera informacje statystyczne na temat bieżącego dokumentu.

en: Go to Line
pl: Przejście do wiersza

en: Go to _Line...
pl: Przejdź do _wiersza...

en: Go to a specific line
pl: Przechodzi do wiersza o określonym numerze

en: Goto Line
pl: Przejdź do wiersza

en: Greek
pl: Grecki

en: He_aders and footers:
pl: Nagłó_wki i stopki:

en: Header Font for Printing
pl: Czcionka nagłówka na wydruku

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajski wizualny

en: Highlight _mode:
pl: Tryb _wyróżniania elementów składni:

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
pl: Przy ustawieniu wartości na 0, przy drukowaniu dokumentu nie będą wstawiane numery wierszy. W przeciwnym wypadku numery wierszy będą drukowane co tyle wierszy, ile wynosi podana wartość.

en: If you don't save your documents, all your changes will be lost.
pl: Jeżeli nie zapiszesz swoich dokumentów, wszystkie zmiany zostaną utracone.

en: If you don't save, all your changes will be definitively lost.
pl: Jeżeli nie zapiszesz, wszystkie zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be definitively lost.
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej %d godziny zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %d godzin zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be definitively lost.
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej %ld minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %ld minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be definitively lost.
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatnich %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be definitively lost.
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej godziny i %d minuty zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej godziny i %d minut zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last hour will be definitively lost.
pl: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej godziny zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be definitively lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be definitively lost.
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekundy zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej minuty i %ld sekund zostaną bezpowrotnie utracone.

en: If you don't save, changes from the last minute will be definitively lost.
pl: Jeżeli nie zapiszesz, zmiany z ostatniej minuty zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Ignore _All
pl: Z_ignoruj wszystkie

en: In_sert Date and Time...
pl: W_staw datę i czas...

en: Indent lines
pl: Wcięcia wierszy

en: Indent or un-indent selected lines.
pl: Tworzy lub wycofuje wcięcia przed zaznaczonymi wierszami.

en: Indent selected lines
pl: Tworzy wcięcie przed zaznaczonymi wierszami

en: Insert Date and Time
pl: Wstawienie daty i czasu

en: Insert Date/Time
pl: Wstaw datę/czas

en: Insert User Na_me
pl: Wstaw na_zwę użytkownika

en: Insert _spaces instead of tabs
pl: Wstawianie _spacji zamiast tabulacji

en: Insert current date and time at the cursor position
pl: Wstawia na pozycji kursora bieżącą datę i czas.

en: Insert spaces
pl: Wstawianie spacji

en: Insert the user name at the cursor position
pl: Wstawia na pozycji kursora nazwę użytkownika

en: Inserts current date and time at the cursor position.
pl: Wstawia na pozycji kursora bieżącą datę i czas.

en: Inserts the user name at the cursor position.
pl: Wstawia na pozycji kursora nazwę użytkownika.

en: Invalid UTF-8 data
pl: Niepoprawne dane UTF-8

en: Invalid file name
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Invalid filename.
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
pl: Niepoprawny plik glade związany z menedżerem wtyczek -
     - nie zostały znalezione wszystkie widgety.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
pl: Nie można przywrócić dokumentu bez określonej nazwy.

en: Italian
pl: włoski

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Language:
pl: Język:

en: Languages
pl: Języki

en: Line Number Font for Printing
pl: Czcionka numerów wierszy na wydruku

en: Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy

en: Line numbers font picker
pl: Wybór czcionki numerów wierszy

en: Lines
pl: Wiersze

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
pl: Lista kodowań widoczna w menu Kodowanie znaków na liście wyboru otwierania i zapisywania pliku. Używane są tylko rozpoznane kodowania.

en: Loaded %d file | Loaded %d files
pl[0]: Wczytano %d plik
pl[1]: Wczytano %d pliki
pl[2]: Wczytano %d plików

en: Loaded file "%s"
pl: Wczytano plik "%s"

en: Loading %d file... | Loading %d files...
pl[0]: Wczytywanie %d pliku...
pl[1]: Wczytywanie %d plików...
pl[2]: Wczytywanie %d plików...

en: Loading file "%s"...
pl: Wczytywanie pliku "%s"...

en: Loading file:
pl: Wczytywanie pliku:

en: MIME Type:
pl: Typ MIME:

en: Main toolbar
pl: Główny pasek narzędziowy

en: Match _entire word only
pl: Tylko całe _wyrazy

en: Maximum Recent Files
pl: Maksymalna liczba ostatnich plików

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
pl: Maksymalna liczba operacji, których cofnięcie lub ponowienie będzie możliwe.

en: Mispelled word:
pl: Błędne słowo:

en: Modify preview phrase...
pl: Modyfikacja frazy podglądu...

en: Move the current document to a new window
pl: Otwiera bieżący dokument w nowym oknie

en: Name of the selected font
pl: Nazwa wybranej czcionki

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: Nordic
pl: Nordycki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Normal _text color:
pl: _Kolor zwykłego tekstu:

en: Norwegian
pl: norweski

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
pl: Brak pamięci na otwarcie pliku "%s". Zakończ część działających aplikacji i spróbuj ponownie.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
pl: Brak wolnej pamięci do przywrócenia pliku "%s". Zamknij kilka z uruchomionych aplikacji i spróbuj ponownie.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
pl: Liczba minut, po której program gedit automatycznie zapisuje zmodyfikowane pliki. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Automatyczny zapis".

en: Open
pl: Otwórz

en: Open '%s'
pl: Otwórz "%s"

en: Open File...
pl: Wybór pliku do odczytu...

en: Open Location
pl: Wybór otwieranego położenia

en: Open Location...
pl: Otwórz z położenia...

en: Open _Location...
pl: O_twórz z położenia...

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Open a file from a specified location
pl: Otwiera plik spod podanego adresu URI

en: Open a recently used file
pl: Otwiera ostatnio używany plik

en: Open from URI
pl: Otwórz z URI

en: Open the gedit manual
pl: Otwiera podręcznik programu gedit

en: Output Lines
pl: Wiersze wyjścia

en: Page %N of %Q
pl: Strona %N z %Q

en: Page Set_up
pl: Ustawienia _strony

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Page headers font picker
pl: Wybór czcionki nagłówków stron

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Pick a Font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a color
pl: Wybierz kolor

en: Pick the background color
pl: Wybór koloru tła

en: Pick the editor font
pl: Wybór czcionki edytora

en: Pick the normal text color
pl: Wybór koloru zwykłego tekstu

en: Pick the selected text color
pl: Wybór koloru zaznaczonego tekstu

en: Pick the selection color
pl: Wybór koloru zaznaczenia

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese (Brazilian)
pl: portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: portugalski (Portugalia)

en: Pr_eferences
pl: P_referencje

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preparing pages...
pl: Przygotowywanie stron...

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview text
pl: Tekst podglądu

en: Preview text shown in the dialog
pl: Tekst podglądu wyświetlany w oknie

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print Header
pl: Drukowanie nagłówków

en: Print Line Numbers
pl: Drukowanie numerów wierszy

en: Print Previe_w...
pl: Podgląd _wydruku...

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print Syntax Highlighting
pl: Drukowanie wyróżnienia elementów składni

en: Print _line numbers
pl: Drukowanie _numerów wierszy

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print s_yntax highlighting
pl: Drukowanie wyróżniania _elementów składni

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Printing Line Wrapping Mode
pl: Tryb zawijania wierszy na wydruku

en: Printing page %d of %d...
pl: Drukowanie strony %d z %d...

en: Push this button to configure background color
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia ustawienie koloru tła

en: Push this button to configure text color
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia ustawienie koloru tekstu

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia ustawienie koloru zaznaczonego tekstu

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia ustawienie koloru oznaczenia zaznaczonego tekstu

en: Push this button to select the font to be used by the editor
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki edytora

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki używanej przy wydruku numerów wierszy

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki używanej przy wydruku zawartości dokumentu

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
pl: Wciśnięcie tego przycisku umożliwia wybór czcionki używanej przy wydruku nagłówków stron

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit an existing instance of gedit
pl: Kończy działanie istniejącej instancji programu gedit

en: Quit the program
pl: Kończy działanie programu

en: RO
pl: tylko do odczytu

en: R_emove duplicates
pl: _Usunięcie duplikatów

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą operację

en: Rendering page %d of %d...
pl: Renderowanie strony %d z %d...

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace All
pl: Zmień wszystkie

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replace _with:
pl: Zmiana _na:

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revert to a saved version of the file
pl: Przywraca zapisaną wersję pliku

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
pl: Czy chcesz cofnąć niezapisane zmiany w dokumencie "%s"?

en: Reverting file:
pl: Przywracanie pliku:

en: Reverting the document "%s"...
pl: Przywracanie dokumentu "%s"...

en: Right Margin Position
pl: Pozycja prawego marginesu

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Run Command
pl: Wykonanie polecenia

en: Run a command
pl: Uruchamia polecenie

en: Russian
pl: rosyjski

en: S_elect the documents you want to save:
pl: Wybi_erz dokumenty do zapisu:

en: S_ort...
pl: _Sortuj...

en: S_tart at column:
pl: _Rozpoczęcie od kolumny:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Save _None
pl: _Nie zapisuj

en: Save all open files
pl: Zapisuje wszystkie otwarte pliki

en: Save as...
pl: Wybór pliku do zapisu...

en: Save method not implemented for gedit viewer
pl: Zapisuje metodę nie zaimplementowaną dla przeglądarki gedita

en: Save the changes to document "%s" before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem do dokumentu "%s"?

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Saving document "%s"...
pl: Zapisywanie dokumentu "%s"...

en: Se_lection color:
pl: Kolor _zaznaczenia:

en: Search _backwards
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: Search backwards for the same text
pl: Wyszukuje ponowne wystąpienie tego samego tekstu wstecz

en: Search for and replace text
pl: Wyszukuje i zamienia tekst

en: Search for text
pl: Wyszukiwanie tekstu

en: Search forwards for the same text
pl: Wyszukuje ponowne wystąpienie tego samego tekstu

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select a file to open
pl: Wybór pliku do otwarcia

en: Select a filename to save
pl: Wybór pliku do zapisu

en: Select files to open
pl: Wybór plików do otwarcia

en: Select the _language of the current document.
pl: Wybierz języ_k bieżącego dokumentu.

en: Select the entire document
pl: Zaznacza cały dokument

en: Select the group of tags you want to use
pl: Określa wyświetlaną grupę znaczników

en: Select the working directory...
pl: Wybór katalogu roboczego...

en: Selecte_d text color:
pl: Kolor zaznaczonego t_ekstu:

en: Selected Text Color
pl: Kolor zaznaczonego tekstu

en: Selection Color
pl: Kolor zaznaczenia

en: Set _Language
pl: _Ustaw język

en: Set language
pl: Ustawienie języka

en: Set program location...
pl: Ustawianie położenia programu...

en: Set the language of the current document
pl: Ustawia język bieżącego dokumentu

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
pl: Ustawia styl paska narzędziowego, korzystając z ustawień Menu i pasek narzędziowy.

en: Setup the page settings
pl: Zmienia ustawienia strony

en: Shell command
pl: Polecenie powłoki

en: Show commands debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania poleceń.

en: Show document debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania dokumentu.

en: Show file debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania pliku.

en: Show mdi debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania mdi.

en: Show metadata debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania metadanych.

en: Show only icons in the toolbar
pl: Wyświetla na pasku narzędziowym tylko ikony

en: Show plugin debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania wtyczek.

en: Show prefs debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania ustawień.

en: Show printing debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania wydruku.

en: Show recent debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania ostatnio otwartych plików.

en: Show search debugging messages.
pl: Komunikatów debugowania wyszukiwania.

en: Show session management debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania zarządzania sesją.

en: Show size
pl: Wyświetlanie rozmiaru

en: Show size in font info mode
pl: Określa, czy w trybie informacji o czcionce powinien być wyświetlany rozmiar.

en: Show text below every icon in the toolbar
pl: Wyświetla na pasku narzędziowym ikony i napisy pod każdą z nich

en: Show text only beside important icons in the toolbar
pl: Wyświetla na pasku narzędziowym napisy tylko pod ważnymi ikonami

en: Show the tag list window
pl: Wyświetla okno z listą znaczników

en: Show undo debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania cofnięć.

en: Show utility debugging messages.
pl: Komunikaty debugowania narzędzi.

en: Show view debugging messages.
pl: Komunikatów debugowania widoku.

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Sort the current document or selection.
pl: Sortuje bieżący dokument lub zaznaczony tekst.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
pl: Uporządkowana lista kodowań używana przez gedita przy automatycznym wykrywaniu kodowania pliku. Opcja "BIEŻĄCE" oznacza bieżące kodowanie lokalne. Używane są tylko rozpoznane kodowania.

en: Sorts a document or selected text.
pl: Sortuje dokument lub zaznaczony tekst.

en: Source
pl: Źródło

en: South European
pl: Południowoeuropejski

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy przy drukowaniu. Wartość "GTK_WRAP_NONE" powoduje brak zawijania, "GTK_WRAP_WORD" - zawijanie wierszy na granicach słów, zaś "GTK_WRAP_CHAR" - na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że przy odczytywaniu wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wpisane dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Określa sposób zawijania długich wierszy w obszarze redagowania tekstu. Wartość "GTK_WRAP_NONE" powoduje brak zawijania, "GTK_WRAP_WORD" - zawijanie wierszy na granicach słów, zaś "GTK_WRAP_CHAR" - na granicach pojedynczych znaków. Należy pamiętać o tym, że przy odczytywaniu wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wpisane dokładnie w podanej postaci.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
pl: Określa czcionkę stosowaną do treści dokumentu na wydruku.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
pl: Określa czcionkę stosowaną do numerów wierszy na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Drukowanie numerów wierszy".

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
pl: Określa czcionkę stosowaną do nagłówków stron na wydruku. Opcja jest brana pod uwagę tylko, jeśli aktywna jest opcja "Drukowanie nagłówków".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
pl: Określa maksymalną liczbę otwieranych ostatnio plików, wyświetlanych w menu "Ostatnie pliki".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
pl: Określa liczbę spacji, używanych przy wyświetlaniu w zastępstwie znaku tabulacji.

en: Specifies the position of the right margin.
pl: Określa pozycję prawego marginesu.

en: Spell checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Status Bar is Visible
pl: Wyświetlanie paska stanu

en: Stopped
pl: Zatrzymane

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
pl: Ustawienie określa styl przycisków na pasku narzędziowym. Dopuszczalnymi wartościami są: "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM", powodująca użycie domyślnego stylu w systemie, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS", powodująca wyświetlanie wyłącznie ikon, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", która oznacza wyświetlanie ikon wraz z tekstem oraz "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ", po użyciu której obok ikon wyświetlane są najważniejsze napisy. Należy pamiętać o tym, że przy odczytywaniu wartości rozpoznawane są małe i wielkie litery, więc powinny być one wpisane dokładnie w podanej postaci.

en: Suggestions
pl: Podpowiedzi

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Syntax Highlighting
pl: Wyróżnianie elementów składni

en: T_ext for Important Icons
pl: Napi_sy dla ważnych ikon

en: Tab Size
pl: Rozmiar tabulacji

en: Tag _List
pl: _Lista znaczników

en: Tag list
pl: Lista znaczników

en: Tag list plugin
pl: Wtyczka listy znaczników

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Thai
pl: Tajski

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
pl: Wtyczka %s używa do wykonywania zadań zewnętrznego programu o nazwie <tt>%s</tt>.
    
    Określ położenie programu <tt>%s</tt>.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
pl: Wtyczka statystyki dokumentu analizuje bieżący dokument, określa liczbę słów, wierszy, znaków i znaków niepustych, a następnie wyświetla wynik.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
pl: Dysk, na którym są zapisywane dane posiada ograniczenia na wielość plików. Spróbuj zapisywać mniejsze pliki lub zapisywać je na dysku nie posiadającym tego typu ograniczeń.

en: The document "%s" has been reverted.
pl: Dokument "%s" został przywrócony.

en: The document "%s" has been saved.
pl: Dokument "%s" został zapisany.

en: The document "%s" has not been reverted.
pl: Dokument "%s" nie został przywrócony.

en: The document "%s" has not been saved.
pl: Dokument "%s" nie został zapisany.

en: The document does not contain mispelled words.
pl: Dokument nie zawiera niepoprawnie zapisanych słów.

en: The document is empty.
pl: Dokument nie zawiera tekstu.

en: The file "%s" already exists.
pl: Plik "%s" już istnieje.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
pl: Plik "%s" nie istnieje. Czy chcesz go utworzyć?

en: The file "%s" is read-only.
pl: Plik o nazwie "%s" jest przeznaczony tylko do odczytu.

en: The file has too many symbolic links.
pl: Plik posiada zbyt wiele dowiązań symbolicznych.

en: The selected file is not executable.
pl: Wybrany plik nie jest wykonywalny.

en: The selected text does not contain mispelled words.
pl: Zaznaczony tekst nie zawiera niepoprawnie napisanych słów.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
pl: Wpis polecenia powłoki jest pusty.
    
    Wprowadź poprawne polecenie powłoki.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
pl: Wtyczka listy znaczników pozwala na łatwe wstawianie do dokumentu często używanych znaczników lub napisów bez potrzeby ich ręcznego wpisywania.

en: The text "%s" was not found.
pl: Nie odnaleziono tekstu "%s".

en: The title of the selection dialog box
pl: Tytuł okna dialogowego wyboru

en: There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
pl: Jest %d dokumentów z niezapisanymi zmianami. Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
pl: Brak miejsca na dysku, aby utworzyć plik "%s".
    
    Zwolnij trochę miejsca i spróbuj ponownie.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
pl: Brak miejsca na dysku, aby zapisać plik.
    Zwolnij trochę miejsca i spróbuj ponownie.

en: There was an error displaying help: %s
pl: Podczas wyświetlania pomocy wystąpił błąd: %s

en: Title
pl: Tytuł

en: Toolbar Buttons Style
pl: Styl przycisków na pasku narzędziowym

en: Toolbar is Visible
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turn on all debugging messages.
pl: Włączenie wszystkich komunikatów debugowania.

en: U_nindent
pl: Cofnij wc_ięcie

en: U_se default theme colors
pl: Użycie d_omyślnych kolorów motywu

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo Actions Limit
pl: Liczba możliwych cofnięć operacji

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią operację

en: Unindent selected lines
pl: Wycofuje wcięcie przed zaznaczonymi wierszami

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Untitled
pl: BezNazwy

en: Update
pl: Odśwież

en: Use %s highlight mode
pl: Używa trybu wyróżniania elementów składni %s

en: Use Default Colors
pl: Używanie domyślnych kolorów

en: Use Default Font
pl: Używanie domyślnej czcionki

en: Use Normal highlight mode
pl: Używa zwykłego trybu wyróżniania elementów składni

en: Use font in label
pl: Wybrana czcionka w etykiecie

en: Use font in the label in font info mode
pl: Określa, czy w trybie informacji o czcionce w etykiecie powinna być używana wybrana czcionka.

en: Use the _selected format
pl: Użycie _wybranego formatu

en: User dictionary:
pl: Słownik użytkownika:

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: View
pl: Widok

en: Western
pl: Zachodni

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
pl: Określa, czy program gedit powinien automatycznie zapisywać zmodyfikowane pliki po pewnym okresie czasu. Ustawienie tego czasu jest możliwe przy użyciu opcji "Okres pomiędzy automatycznymi zapisami".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
pl: Określa, czy program gedit powinien przy zapisywaniu plików tworzyć kopie zapasowe. Rozszerzenie nazw plików zapasowych można ustawić korzystając z opcji "Rozszerzenie kopii zapasowej".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyświetlać numery wierszy w obszarze redagowania.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyświetlać prawy margines w obszarze redagowania.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
pl: Określa, czy program gedit powinien automatycznie tworzyć wcięcia

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
pl: Określa, czy program gedit powinien mieć włączoną funkcję wyróżniania elementów składni.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
pl: Określa, czy program gedit powinien dołączać nagłówek dokumentu przy drukowaniu.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
pl: Określa, czy program gedit powinien wstawiać spacje zamiast znaków tabulacji.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
pl: Określa, czy program gedit powinien wyróżniać elementy składni dokumentu przy drukowaniu.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
pl: Określa, czy w dolnej części okien redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek stanu .

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
pl: Określa, czy w oknach redagowania tekstu powinien być wyświetlany pasek narzędziowy .

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
pl: Określa, czy w obszarze redagowania tekstu powinny być używane domyślne kolory systemowe. Jeśli opcja jest nieaktywna, wówczas używane są kolory pobrane z ustawień "Kolor tła", "Kolor tekstu", "Kolor zaznaczonego tekstu", oraz "Kolor zaznaczenia".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
pl: Określa, czy w obszarze redagowania tekstu powinna być używana domyślna czcionka systemowa. Jeśli opcja jest nieaktywna, wówczas używana jest czcionka zdefiniowana w ustawieniu "Czcionka w edytorze".

en: Words
pl: Słowa

en: You cannot undo a sort operation
pl: Operacji sortowania nie można cofnąć

en: _About
pl: _Informacje o...

en: _About Plugin
pl: _Informacje o wtyczce

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Autocheck Spelling
pl: _Automatyczne sprawdzanie pisowni

en: _Autosave files every
pl: _Automatyczny zapis plików co

en: _Background color:
pl: Kolor _tła:

en: _Background:
pl: _Tło:

en: _Body:
pl: _Treść:

en: _Check Spelling
pl: _Sprawdź pisownię

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Close All
pl: Za_mknij wszystko

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Copy Text
pl: S_kopiuj tekst

en: _Customize Toolbar
pl: _Dopasuj pasek narzędziowy

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Description
pl: _Opis

en: _Desktop Default
pl: _Domyślne ustawienia środowiska

en: _Display line numbers
pl: _Numery wierszy

en: _Document Statistics
pl: Statystyka _dokumentu

en: _Documents
pl: _Dokumenty

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Enable auto indentation
pl: _Automatyczne tworzenie wcięć

en: _Enable syntax highlighting
pl: Wyróżnianie _elementów składni

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _File
pl: _Plik

en: _Find...
pl: _Znajdź...

en: _Foreground:
pl: _Kolor podstawowy:

en: _Go to Line
pl: _Przejdź do wiersza

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Highlight Mode
pl: Tryb _wyróżniania elementów składni

en: _Icons Only
pl: Tylko _ikony

en: _Ignore
pl: Z_ignoruj

en: _Ignore All
pl: Zig_noruj wszystkie

en: _Ignore case
pl: _Bez rozróżniania małych i wielkich liter

en: _Indent
pl: Utwórz w_cięcie

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: _Insert a new preview phrase.
pl: _Wstaw nową frazę podglądu

en: _Limit to
pl: _Ograniczenie do

en: _Line number:
pl: Numer _wiersza:

en: _Line numbers:
pl: Numery _wierszy:

en: _Location to search for:
pl: P_rzeszukiwane położenie:

en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Modify preview phrase...
pl: _Zmień frazę podglądu...

en: _More...
pl: _Więcej...

en: _Move to New Window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: _New
pl: _Nowy

en: _Number every
pl: _Numery wierszy co

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Output Window
pl: O_kno wyjściowe

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Print page headers
pl: Drukowanie _nagłówków stron

en: _Print...
pl: Wy_drukuj...

en: _Prompt for a format
pl: _Pytanie o format

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Replace
pl: Z_mień

en: _Replace...
pl: Z_mień...

en: _Reset to Default
pl: _Domyślne ustawienia środowiska

en: _Restore Default Fonts
pl: _Przywróć domyślne czcionki

en: _Reverse order
pl: _Odwrócony porządek

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Right margin at column:
pl: _Prawy margines od kolumny:

en: _Run
pl: U_ruchom

en: _Run Command...
pl: U_ruchom polecenie...

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save All
pl: _Zapisz wszystko

en: _Save Selected
pl: Zapi_sz wybrane

en: _Search
pl: Wy_szukiwanie

en: _Search for:
pl: Wyszukiwany _tekst:

en: _Show results in Output Window
pl: _Wyświetlanie wyników w oknie wyjściowym

en: _Sort
pl: Po_sortuj

en: _Spelling Suggestions...
pl: _Podpowiadanie pisowni...

en: _Statusbar
pl: Pasek _stanu

en: _Suggestions:
pl: _Podpowiedzi:

en: _Tabs width:
pl: _Szerokość zakładek:

en: _Text for All Icons
pl: _Napisy dla wszystkich ikon

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: _Unlimited undo
pl: _Nieskończona liczba cofnięć

en: _Update
pl: _Odśwież

en: _Use custom format
pl: _Użycie formatu użytkownika

en: _Use default theme font
pl: Użycie _domyślnej czcionki motywu

en: _View
pl: _Widok

en: _Working directory:
pl: _Katalog roboczy:

en: _Wrap around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: _minutes
pl: m_inut

en: act_ions
pl: _akcje

en: button1
pl: przycisk1

en: gedit application
pl: aplikacja gedit

en: gedit automation factory
pl: generator automatyzacji programu gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
pl: gedit nie obsługuje położenia typu %s: w trybie zapisu.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
pl: gedit nie może obsłużyć tego rodzaju położenia w trybie zapisu.

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
pl: gedit jest niewielkim edytorem tekstu dla środowiska GNOME

en: gedit: Document Info plugin
pl: gedit: Wtyczka informacji o dokumencie

en: gedit: Shell Output plugin
pl: gedit: wtyczka wyjścia powłoki

en: label
pl: etykieta

en: lines
pl: wiersze
