ggv - en to pl translation catalogue (238 entries)

en: A Ghostscript frontend to visualize PostScript files
pl: Nakładka na Ghostscripta pozwalająca na przeglądanie plików postscriptowych

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik o tej nazwie już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: A_ntialiasing
pl: Wygładzanie _krawędzi

en: A_ntialiasing:
pl: Wygładzanie _krawędzi:

en: A_uto-fit mode:
pl: Tryb a_utomatycznego dopasowania

en: About this application
pl: Informacje o aplikacji

en: Amount of _visible area to scroll
pl: Przewijana _część widocznego obszaru

en: And many more...
pl: Oraz wielu innych...

en: Antialiased rendering
pl: Wygładzane renderowanie

en: Antialiasing
pl: Wygładzanie krawędzi

en: Antialiasing arguments
pl: Argumenty wygładzania

en: Autojump
pl: Automatyczne przeskakiwanie

en: Automatically _flip pages
pl: Automatyczne o_dwracanie stron

en: Broken pipe.
pl: Przerwany potok.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot open file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Change zoom factor to default
pl: Ustawia domyślny współczynnik powiększenia

en: Clear marked state of all pages
pl: Ustawia wszystkie strony jako niezaznaczone

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
pl: Ustawia wszystkie strony jako niezaznaczone: żadna ze stron nie będzie zaznaczona.

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Command line arguments for antialiasing.
pl: Argumenty wiersza poleceń do wygładzania

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
pl: Wiersz poleceń używany do uruchamiania interpretera PostScriptu

en: Convert _PDF to DSC file:
pl: Konwersja formatu _PDF do DSC:

en: Convert _PDF to PS:
pl: Konwersja formatu _PDF do PS:

en: Coordinate units
pl: Jednostki współrzędnych

en: Could not initialize Bonobo!
pl: Nie można zainicjować Bonobo!

en: Current page number
pl: Numer bieżącej strony

en: Decrease zoom factor
pl: Zmniejsza współczynnik powiększenia

en: Default document orientation
pl: Domyślne ułożenie dokumentu

en: Default orientation
pl: Domyślne ułożenie

en: Default page size
pl: Domyślny rozmiar strony

en: Default size
pl: Domyślny rozmiar

en: Default zoom factor
pl: Zmniejsza współczynnik powiększenia

en: Document
pl: Dokument

en: Document height
pl: Wysokość dokumentu

en: Document loaded.
pl: Dokument został wczytany.

en: Document orientation
pl: Ułożenie dokumentu

en: Document title
pl: Tytuł dokumentu

en: Document width
pl: Szerokość dokumentu

en: Error while converting pdf file %s:
pl: Błąd przy konwertowaniu pliku PDF %s:

en: Error while decompressing file %s:
pl: Podczas dekompresji pliku %s wystąpił błąd:

en: Error while scanning file %s
pl: Podczas przetwarzania pliku %s wystąpił błąd

en: Fallback _media orientation:
pl: Domyślne _ułożenie papieru:

en: File is not a valid PostScript document.
pl: Plik nie jest poprawnym dokumentem postscriptowym.

en: File is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku.

en: First
pl: Pierwsza

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Fit Width
pl: Dopasuj do szerokości

en: Fit _Width
pl: Dopasuj do _szerokości

en: Fit to Page _Size
pl: Dopasowanie do s_trony

en: Fit to Page _Width
pl: Dopasowanie do _szerokości

en: Fit to page size
pl: Dopasowanie do rozmiaru strony

en: Fit to page width
pl: Dopasowanie do szerokości strony

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: GGV PostScript Document Control
pl: GGV - format dokumentów postscriptowych

en: GGV PostScript View
pl: GGV - przeglądarka PostScriptu

en: GGV PostScript Viewer
pl: GGV - przeglądarka PostScriptu

en: GGV PostScript viewer factory
pl: GGV - generator przeglądarki PostScriptu

en: GGV Preferences
pl: Preferencje GGV

en: GGV control status
pl: Stan formantu GGV

en: GGV: no document loaded
pl: GGV: nie wczytano dokumentu

en: GhostScript output
pl: Wyjście Ghostscripta

en: Gnome Ghostview
pl: Ghostview, edycja GNOME

en: Go to first page
pl: Wyświetla pierwszą stronę

en: Go to last page
pl: Wyświetla ostatnią stronę

en: Go to next page
pl: Przechodzi na następną stronę

en: Go to previous page
pl: Przechodzi na poprzednią stronę

en: Help for this application
pl: Pomoc na temat aplikacji

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
pl: Po włączeniu tej opcji, ułożenie określone przez dokument zostanie zastępowane domyślnym ułożeniem.

en: In
pl: Powiększ

en: Increase zoom factor
pl: Zwiększa współczynnik powiększenia

en: Interpreter failed.
pl: Wykonanie interpretera nie powiodło się.

en: Invalid geometry string "%s"
pl: Niepoprawny napis opisujący geometrię - "%s"

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
pl: Jaka Mocnik (aktualny opiekun)

en: Landscape
pl: Pejzażowe

en: Last
pl: Ostatnia

en: Layout
pl: Układ

en: Letter
pl: Listowy

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Next
pl: Następna

en: No document loaded.
pl: Nie wczytano dokumentu.

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
pl: Nie zaznaczono żadnych stron.
    Czy chcesz wydrukować cały dokument?

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
pl: Nie zaznaczono żadnych stron.
    Czy chcesz zapisać cały dokument?

en: None
pl: Brak

en: Number of empty windows
pl: Liczba pustych okien

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: O_verride document orientation
pl: Ignorowanie ułoż_enia dokumentu

en: Open
pl: Otwórz

en: Open a file.
pl: Otwiera plik.

en: Open a new PostScript document
pl: Otwiera nowy dokument postscriptowy

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Open in this window
pl: Otwórz w tym oknie

en: Open the preferences dialog
pl: Otwiera okno preferencji

en: Other
pl: Inny

en: Out
pl: Pomniejsz

en: Outline _last visible part when scrolling
pl: O_bwódka wokół części wyświetlanej przed przewinięciem

en: Override _document size
pl: Ignorowanie ro_zmiaru dokumentu

en: Override document orientation
pl: Ignorowanie ułożenia dokumentu

en: Override document size
pl: Ignorowanie rozmiaru dokumentu

en: Override document specified orientation
pl: Ignorowanie ułożenia dokumentu

en: Override document specified page size
pl: Ignorowanie rozmiaru dokumentu

en: PDF to DSC conversion command
pl: Polecenie konwersji z PDF do DSC

en: PDF to PS conversion command
pl: Polecenie konwersji z PDF do PS

en: Page flip
pl: Odbicie strony

en: Page names
pl: Nazwy stron

en: Panel on right-hand side
pl: Panel po prawej stronie

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
pl: Procent widocznego obszaru przesuwany podczas przewijania.

en: Percentage of the viewable area to scroll
pl: Widoczny obszar do przewijania w procentach

en: Portrait
pl: Portretowe

en: PostScript interpreter command
pl: Polecenie interpretera PostScriptu

en: Post_Script Viewer Preferences
pl: Preferencje przeglądarki Post_Scriptu

en: Prev
pl: Poprzednia

en: Print marked pages
pl: Drukuje zaznaczone strony

en: Print the whole document
pl: Drukuje cały dokument

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing command
pl: Polecenie drukowania

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload current document
pl: Odświeża dokument

en: Respect EOF comment
pl: Uwzględnianie komentarza na temat końca pliku

en: Save _geometry
pl: Pa_miętanie położenia i rozmiarów okien

en: Save marked pages to a file
pl: Zapisuje zaznaczone strony do pliku

en: Save window geometry
pl: Zapis rozmiaru okna

en: Seascape
pl: Odwrócone

en: Select a PostScript document
pl: Wybór dokumentu postscriptowego

en: Select a file to save pages as
pl: Wybór pliku do zapisu stron

en: Show Side_bar
pl: Wyświetlanie paska _bocznego

en: Show _Menus
pl: Wyświetlanie _menu

en: Show _Statusbar
pl: Wyświetlanie paska _stanu

en: Show _Toolbar
pl: Wyświetlanie paska _narzędziowego

en: Show _both icons and text
pl: I_kony i tekst

en: Show _menubar
pl: Wyświetlanie paska _menu

en: Show _toolbar
pl: Wyświetlanie paska _narzędziowego

en: Show menubar
pl: Wyświetlanie paska menu

en: Show only _icons
pl: Tylko _ikony

en: Show only t_ext
pl: Tylko _tekst

en: Show previous visible area when scrolling
pl: Wyświetlanie poprzednio widocznego obszaru podczas przewijania

en: Show side panel
pl: Wyświetlanie bocznego panelu

en: Show statusba_r
pl: Wyświetlanie paska _stanu

en: Show statusbar
pl: Wyświetlanie paska stanu

en: Show toolbar
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego

en: Show/hide the menus
pl: Przełącza wyświetlanie menu

en: Show/hide the sidebar
pl: Przełącza wyświetlanie paska bocznego

en: Show/hide the statusbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska stanu

en: Show/hide the toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: Specify the number of empty windows to open.
pl: Określa liczbę otwieranych pustych okien.

en: The GNOME PostScript document previewer
pl: Przeglądarka dokumentów postscriptowych dla GNOME

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
pl: Wiersz poleceń używany do konwersji plików PDF do PostScriptu.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
pl: Wiersz poleceń używany do tworzenia plików PostScript DSC z plików PDF.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
pl: Polecenie używane do rozpakowywania plików skompresowanych za pomocą bzip2.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
pl: Polecenie używane do rozpakowywania plików skompresowanych za pomocą gzipa.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
pl: Domyślny rozmiar strony używany gdy rozmiar strony nie został określony przez dokument lub gdy użytkownik włączył opcję ignorowania rozmiaru określanego przez dokument.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
pl: Domyślny współczynnik powiększenia dla dokumentu. Wartość ta powinna mieścić się w granicach [0.05, 30.0].

en: The file is not a PostScript document.
pl: Plik nie jest dokumentem postscriptowym.

en: The height of the viewer's window.
pl: Wysokość okna przeglądarki.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
pl: Ułożenie używane gdy dokument nie określa ułożenia lub gdy użytkownik włączył opcję ignorowania ułożenia określanego przez dokument.

en: The shell command used to print files.
pl: Polecenie powłoki używane do drukowania plików.

en: The width of the viewer's window.
pl: Szerokość okna przeglądarki.

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełącza tryb pełnoekranowy

en: Toggle marked state of all pages
pl: Przełącza zaznaczenie każdej ze stron

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
pl: Przełącza zaznaczenie każdej ze stron: zaznaczone strony przestaną być zaznaczone, a poprzednio niezaznaczone zostaną zaznaczone.

en: Toggle marked state of even pages
pl: Przełącza zaznaczenie parzystych stron

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
pl: Przełącza zaznaczenie parzystych stron: zaznaczone strony przestaną być zaznaczone, a poprzednio niezaznaczone zostaną zaznaczone.

en: Toggle marked state of odd pages
pl: Przełącza zaznaczenie nieparzystych stron

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
pl: Przełącza zaznaczenie nieparzystych stron: zaznaczone strony przestaną być zaznaczone, a poprzednio niezaznaczone zostaną zaznaczone.

en: Toolbar style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Unable to execute print command:
    %s
pl: Nie można wykonać polecenia drukowania:
    %s

en: Unable to load file:
    %s
pl: Nie można odczytać pliku:
    %s

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
pl: Nie można odczytać składowanej ikony ggv "%s"

en: Unbzip2 command
pl: Polecenie unbzip

en: Ungzip command
pl: Polecenie ungzip

en: Units for the coordinate display.
pl: Jednostki ekranu współrzędnych.

en: Upside Down
pl: Do góry nogami

en: Viewer window height
pl: Wysokość okna przeglądarki

en: Viewer window width
pl: Szerokość okna przeglądarki

en: Watch document for changes
pl: Śledzienie zmian w dokumencie

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
pl: Określa czy program GGV powinien automatyczne zmniejszać widoczny obszar dokumentu podczas przewijania do krawędzi.

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
pl: Określa czy widget wyświetlania PostScriptu powinien sprawdzać czy przeglądany plik został zmieniony w trakcie przeglądania oraz przeładowywać go gdyby taka sytuacja zaszła.

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
pl: Określa czy widget wyświetlania PostScriptu powinien używać swojego domyślnego rozmiaru strony zamiast wartości określonych w dokumencie.

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
pl: Określa czy widget wyświetlania PostScriptu powinien brać pod uwagę komentarz Koniec pliku (EOF). W przypadku wybrania tej opcji. widget będzie przetwarzał dokument tylko do napotkania komentarza EOF.

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
pl: Określa czy dokument powinien zostać zmieniony na kolejną stronę podczas przewijania z wykorzystaniem klawiatury.

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
pl: Określa czy dokument powinien być renderowany w trybie z wygładzaniem.

en: Whether the menubar should be visible by default.
pl: Określa czy pasek menu ma być domyślnie widoczny.

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
pl: Określa czy prawy panel powinien pojawiać się po prawej stronie obszaru wyświetlania.

en: Whether the side panel should be visible by default.
pl: Określa czy panel boczny ma być domyślnie widoczny.

en: Whether the statusbar should be visible by default.
pl: Określa czy pasek stanu ma być domyślnie widoczny.

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
pl: Określa czy na przyciskach pasku narzędziowego będą wyświetlane ikony, napisy, oba z tych elementów lub też będą używane domyślne ustawienia GNOME.

en: Whether the toolbar should be visible by default.
pl: Określa czy pasek narzędziowy ma być domyślnie widoczny.

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
pl: Określa czy ma pojawiać się ramka otaczająca poprzednio widoczny obszar podczas przewijania.

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
pl: Określa czy przeglądarka powinna zapamiętywać i przywracać wymiary okna.

en: X geometry specification (see "X" man page).
pl: Napis opisujący geometrię w standardzie X (patrz strona podręcznikowa "X").

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom the page to be as wide as the window
pl: Dopasowuje widok do szerokości strony

en: Zoom the page to fit in the window
pl: Dopasowuje widok do rozmiaru strony

en: _About
pl: _O programie

en: _Auto-fit
pl: _Automatyczne dopasowanie

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Coordinate units:
pl: _Jednostki współrzędnych:

en: _Default Zoom
pl: _Domyślne powiększenie

en: _Default Zoom:
pl: _Domyślne powiększenie:

en: _Document Orientation
pl: Ułożenie _dokumentu

en: _Document Size
pl: Rozmiar _dokumentu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Fallback page size:
pl: Domyślny _rozmiar strony:

en: _File
pl: _Plik

en: _First page
pl: Pi_erwsza strona

en: _Fit Window
pl: Dopasuj do _okna

en: _Fullscreen mode
pl: T_ryb pełnoekranowy

en: _Go
pl: Prz_echodzenie

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Jump to beginning of page
pl: Automatyczne prz_ejście do początku strony

en: _Landscape
pl: P_ejzażowe

en: _Last page
pl: _Ostatnia strona

en: _Layout
pl: _Układ

en: _Next page
pl: _Następna strona

en: _No Auto-fit
pl: _Bez automatycznego dopasowania

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Orientation
pl: _Ułożenie

en: _Portrait
pl: _Portretowe

en: _Previous page
pl: Poprzednia strona

en: _Print command:
pl: Polecenie _drukowania:

en: _Print document
pl: Wy_drukuj dokument

en: _Print marked pages
pl: _Wydrukuj zaznaczone strony

en: _Put side panel on the right-hand side
pl: Panel boczny wewnątrz _Nautilusa po prawej stronie

en: _Reload
pl: _Odśwież

en: _Respect EOF comments
pl: Uwzg_lędnianie komentarzy o końcu pliku

en: _Save marked pages
pl: Zapisz z_aznaczone strony...

en: _Seascape
pl: _Odwrócone

en: _Show side panel
pl: Wyświetlanie _bocznego panelu

en: _Size
pl: _Rozmiar

en: _Upside down
pl: _Do góry nogami

en: _Use GNOME defaults
pl: Domyślne _ustawienie GNOME

en: _View
pl: _Widok

en: _Watch file
pl: Śl_edzenie pliku

en: _Zoom
pl: P_owiększenie

en: inch
pl: cal

en: point
pl: punkt
