glade - en to pl translation catalogue (1196 entries)

en:  errors opening project file:
pl:  błędy przy otwieraniu pliku projektu:

en: %s signals
pl: sygnały %s

en: 24 Hour Format:
pl: Format 24-godzinny:

en: <untitled>
pl: <bez_nazwy>

en: About
pl: Informacje o

en: About...
pl: Informacje o...

en: Accelerator
pl: Klawisz skrótu

en: Accelerator:
pl: Klawisz skrótu:

en: Accelerators
pl: Klawisze skrótu

en: Accelerators:
pl: Klawisze skrótu:

en: Active
pl: Aktywny

en: Active:
pl: Aktywny:

en: Activity Mode:
pl: Tryb aktywn.:

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Alignment
pl: Dodaj wyrównanie

en: Add Event Box
pl: Dodaj odbiornik zdarzeń

en: Add Finish Page
pl: Dodaj stronę końcową

en: Add Scrolled Window
pl: Dodaj przewijane okno

en: Add Separator
pl: Dodaj separator

en: Add Start Page
pl: Dodaj stronę początkową

en: Add a new item below the selected item.
pl: Dodaje nowy element poniżej wybranego.

en: Add a separator below the selected item.
pl: Dodaje separator poniżej zaznaczonego elementu.

en: Add dock band on bottom
pl: Dodaj pasek na dole doku

en: Add dock band on left
pl: Dodaj pasek po lewej stronie doku

en: Add dock band on right
pl: Dodaj pasek po lewej stronie doku

en: Add dock band on top
pl: Dodaj pasek na górze doku

en: Add dock item after
pl: Dodaj element doku po

en: Add dock item before
pl: Dodaj element doku przed

en: Add floating dock item
pl: Dodaj oderwany element doku

en: Additional information, such as a description of the package and its home page on the web
pl: Dodatkowe informacje, takie jak opis pakietu i adres jego strony domowej

en: After
pl: Po

en: After:
pl: Po

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Allow Floating:
pl: Oderwane:

en: An optional icon to show on the left of the menu item.
pl: Opcjonalna ikona wyświetlana przy elemencie menu.

en: Anchor:
pl: Zakotwiczenie:

en: Anti-Aliased:
pl: Wygładzanie:

en: Any change in X Windows property
pl: Dowolna zmiana właściwości okna

en: Any change in input focus
pl: Zmiana uwagi wejściowej

en: Any change in visibility
pl: Dowolna zmiana widoczności

en: Any change in window structure
pl: Dowolna zmiana w strukturze okna

en: Any key pressed
pl: Przyciśnięcie dowolnego klawisza

en: Any key released
pl: Zwolnienie dowolnego klawisza

en: Any mouse button pressed
pl: Wciśnięcie dowolnego przycisku myszy

en: Any mouse button released
pl: Zwolnienie dowolnego przycisku myszy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure you want to create a new project?
pl: Czy na pewno chcesz utworzyć nowy projekt?

en: Are you sure you want to exit?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć pracę?

en: Area Height:
pl: Wys. obszaru:

en: Area Width:
pl: Szer. obszaru:

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Aspect Frame
pl: Ramka proporcji

en: Attach
pl: Dołącz

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Auto
pl: Autom.

en: Auto Close:
pl: Aut. Zamykanie:

en: Auto Shrink:
pl: Aut. zmniejsz.:

en: Back
pl: Wstecz

en: Back. Color:
pl: Kolor tła:

en: Back. Pixmap:
pl: Piksmapa w tle:

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background:
pl: Tło:

en: Backup Source Files
pl: Kopie zapasowe plików źródłowych

en: Base color
pl: Kolor bazowy

en: Base:
pl: Baza:

en: Basic Options:
pl: Podstawowe opcje:

en: Best
pl: Najlepszy

en: Blank
pl: Pusty

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Book Blue
pl: Niebieska książka

en: Book Green
pl: Zielona książka

en: Book Open
pl: Otwarta książka

en: Book Red
pl: Czerwona książka

en: Book Yellow
pl: Żółta książka

en: Border Width:
pl: Szer. krawędzi:

en: Bottom
pl: Dół

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Build
pl: Zbuduj

en: Build Insensitive:
pl: Tworzenie nieaktywnej:

en: Build the Source Code
pl: Buduje kod źródłowy

en: Button
pl: Przycisk

en: Button Relief:
pl: Uwypukl. przyc.:

en: C Options
pl: Opcje C

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can Default:
pl: Może domyślny:

en: Can Focus:
pl: Przejm. uwagę:

en: Can't delete any children.
pl: Nie można usunąć żadnych potomków

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Case Sensitive:
pl: Rozr. wielkości:

en: Cdrom
pl: CD-rom

en: Cell X:
pl: Komórka X:

en: Cell Y:
pl: Komórka Y:

en: Center
pl: Centrowanie

en: Character data expected
pl: Oczekiwano danych znakowych

en: Check
pl: Wybór

en: Check Button
pl: Przełącznik

en: Check Menu Item
pl: Element menu wyboru

en: Class id missing
pl: Brak id klasy

en: Class unknown
pl: Nieznana klasa

en: Class:
pl: Klasa:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Climb Rate:
pl: Szybk. wzrostu:

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Clock
pl: Zegar

en: Close
pl: Zamknij

en: Col Spacing:
pl: Odst. kolumn:

en: Col Span:
pl: Zajm. kolumn:

en: Color Select
pl: Wybór koloru

en: Color Selection
pl: Wybór koloru

en: Color Selection Dialog
pl: Okno wyboru koloru

en: Color:
pl: Kolor:

en: Columned List
pl: Lista z kolumnami

en: Columned Tree
pl: Drzewo z kolumnami

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Combo Box
pl: Wejście z opcjami

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Common
pl: Typowe

en: Convert
pl: Konwertuj

en: Convert to ordinary button
pl: Konwertuj do zwykłego przycisku

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy All
pl: Skopiuj wszystko

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Couldn't access directory:
      %s
pl: Brak dostępu do katalogu:
      %s

en: Couldn't access file:
      %s
pl: Brak dostępu do pliku:
      %s

en: Couldn't add new widget.
pl: Nie można dodać nowego widgetu.

en: Couldn't append to file:
      %s
pl: Nie można dołączyć do pliku:
      %s

en: Couldn't create directory:
      %s
pl: Nie można utworzyć katalogu:
      %s

en: Couldn't create file:
      %s
pl: Nie można utworzyć pliku:
      %s

en: Couldn't create pixmap from file
pl: Nie można utworzyć piksmapy z pliku

en: Couldn't create pixmap from file
pl: Nie można utworzyć piksmapy z pliku

en: Couldn't create pixmap from file:
pl: Nie można utworzyć piksmapy z pliku:

en: Couldn't delete widget.
pl: Nie można usunąć widgetu.

en: Couldn't insert GtkAlignment widget.
pl: Nie można wstawić widgetu GtkAlignment.

en: Couldn't insert GtkEventBox widget.
pl: Nie można wstawić widgetu GtkEventBox.

en: Couldn't insert GtkScrolledWindow widget.
pl: Nie można wstawić widgetu GtkScrolledWindow.

en: Couldn't insert a GtkScrolledWindow widget.
pl: Niw można wstawić widgetu GtkScrolledWindow

en: Couldn't insert a GtkViewport widget.
pl: Nie można wstawić widgetu GtkViewport.

en: Couldn't load font
pl: Nie można wczytać czcionki

en: Couldn't load image from file
pl: Nie można wczytać obrazu z pliku

en: Couldn't load image from file
pl: Nie można wczytać obrazu z pliku

en: Couldn't load pixmap
pl: Nie można wczytać piksmapy

en: Couldn't open directory:
      %s
pl: Nie można otworzyć katalogu:
      %s

en: Couldn't open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Couldn't open file:
      %s
pl: Nie można otworzyć do pliku:
      %s

en: Couldn't remove GtkAlignment widget.
pl: Nie można usunąć widgetu GtkAlignment.

en: Couldn't remove GtkEventBox widget.
pl: Nie można usunąć widgetu GtkEventBox.

en: Couldn't remove GtkScrolledWindow widget.
pl: Nie można usunąć widgetu GtkScrolledWindow.

en: Couldn't rename file:
      %s
    to:
      %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku:
      %s
    na:
      %s

en: Create a new file
pl: Tworzy nowy plik

en: Create a new project
pl: Tworzy nowy projekt

en: Creation Function:
pl: Funkcja tworząca:

en: Curve
pl: Krzywa

en: Custom Widget
pl: Dowolny widget

en: Cut
pl: Wytnij

en: DSN Configurator
pl: Konfigurator DSN

en: Data
pl: Dane

en: Data expected
pl: Oczekiwano danych

en: Data label
pl: Etykieta danych

en: Data-bound combo
pl: Wejście z opcjami powiązane z danymi

en: Data-bound entry
pl: Wejście powiązane z danymi

en: Data-bound grid
pl: Siatka powiązana z danymi

en: Data-bound list
pl: Lista powiązana z danymi

en: Data:
pl: Dane:

en: Database Browser
pl: Przeglądarka bazy danych

en: Database Dataset
pl: Zbiór danych z bazy danych

en: Database Icon List
pl: Lista ikon bazy danych

en: Database designer
pl: Projektant baz danych

en: Database error dialog
pl: Okno błędów bazy danych

en: Database error viewer
pl: Przeglądarka błędów bazy danych

en: Database export
pl: Eksport bazy danych

en: Database log viewer
pl: Przeglądarka dzienników bazy danych

en: Database login dialog
pl: Okno logowania do bazy danych

en: Database login widget
pl: Widget logowania do bazy danych

en: Database report
pl: Raport bazy danych

en: Day Names:
pl: Nazwy dni:

en: Default Border:
pl: Domyślna krawędź:

en: Default Height:
pl: Domyślna wys.:

en: Default IPad X:
pl: Dom. w. wyśc. X:

en: Default IPad Y:
pl: Dom. w. wyśc. X:

en: Default Pad X:
pl: Dom. wyśc. X:

en: Default Pad Y:
pl: Dom. wyśc. Y:

en: Default Width:
pl: Domyślna szer.:

en: Defines the signals to emit when keys are pressed
pl: Definiuje sygnał emitowany po przyciśnięciu klawisza

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Column
pl: Usuń kolumnę

en: Delete Page
pl: Usuń stronę

en: Delete Row
pl: Usuń wiersz

en: Delete the current item
pl: Usuń bieżący element

en: Delete the selected widget
pl: Usuwa zaznaczony widget

en: Description
pl: Opis

en: Dial
pl: Tarcza

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Digits:
pl: Cyfry:

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Directory:
pl: Katalog:

en: Dither:
pl: Dithering:

en: Dots
pl: Punkty

en: Down
pl: Dół

en: Drawing Area
pl: Obszar rysowania

en: Druid Finish Page
pl: Końcowa strona druida

en: Druid Standard Page
pl: Standardowa strona druida

en: Druid Start Page
pl: Początkowa strona druida

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Menu
pl: Zmodyfikuj menu

en: Edit Menus...
pl: Zmodyfikuj menu...

en: Edit the project options
pl: Modyfikuje opcje projektu

en: Edit...
pl: Edycja...

en: Editable:
pl: Modyfikowalny:

en: Enable Gnome DB Support
pl: Obsługa GNOME DB

en: Enable Gnome Support
pl: Obsługa GNOME

en: End tag expected
pl: Oczekiwano końcowego znacznika (End)

en: Error
pl: Błąd

en: Error opening file
pl: Błąd przy otwieraniu pliku

en: Error opening project.
pl: Błąd przy otwieraniu projektu.

en: Error reading file
pl: Błąd przy odczycie pliku

en: Error reading from file:
      %s
pl: Błąd przy odczycie z pliku:
      %s

en: Error running eglade to generate the Eiffel source code.
    Check that you have eglade installed and that it is in your PATH.
pl: Wystąpił błąd przy uruchamianiu programu eglade w celu wygenerowania kodu źródłowego w języku Eiffel.
    Upewnij się, że eglade został zainstalowany i umieszczony na ścieżce wykonania.

en: Error running gate to generate the Ada95 source code.
    Check that you have gate installed and that it is in your PATH.
pl: Wystąpił błąd przy uruchamianiu programu gate w celu wygenerowania kodu źródłowego w Adzie95.
    Upewnij się, że bate został zainstalowany i umieszczony na ścieżce wykonania.

en: Error running glade-- to generate the C++ source code.
    Check that you have glade-- installed and that it is in your PATH.
pl: Wystąpił błąd przy uruchamianiu programu glade-- w celu wygenerowania kodu źródłowego w C++.
    Upewnij się, że glade-- został zainstalowany i umieszczony na ścieżce wykonania.

en: Error running glade2perl to generate the Perl source code.
    Check that you have glade2perl installed and that it is in your PATH.
pl: Wystąpił błąd przy uruchamianiu programu glade2perl w celu wygenerowania kodu źródłowego w Perlu.
    Upewnij się, że glade2perl został zainstalowany i umieszczony na ścieżce wykonania.

en: Error saving project
pl: Błąd przy zapisywaniu projektu

en: Error saving project.
pl: Błąd przy zapisywaniu projektu.

en: Error writing XML file
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku XML

en: Error writing file
pl: Błąd przy zapisie pliku

en: Error writing source.
pl: Błąd przy zapisywaniu źródeł.

en: Error writing to file:
      %s
pl: Błąd przy zapisie do pliku:
      %s

en: Errors opening project file
pl: Błędy przy otwieraniu pliku projektu

en: Errors writing source code
pl: Błąd przy zapisywaniu kodu źródłowego

en: Event Box
pl: Odbiornik zdarzeń

en: Event Mask
pl: Maska zdarzeń

en: Events:
pl: Zdarzenia:

en: Example output from GnomeLess widget.
pl: Przykładowe wyjście widgetu GnomeLess.

en: Exclusive:
pl: Wyłączny:

en: Exec
pl: Uruchom

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit Glade
pl: Kończy pracę z Glade

en: Expand:
pl: Rozszerzanie:

en: Ext.Events:
pl: Zdarz. rozsz.:

en: Fastest
pl: Najszybszy

en: File
pl: Plik

en: File Ops.:
pl: Operacje plikowe:

en: File Output Options:
pl: Opcje tworzenia plików:

en: File Selection Dialog
pl: Okno wyboru pliku

en: File:
pl: Plik:

en: Fill X:
pl: Wypełnianie X:

en: Fill Y:
pl: Wypełnianie Y:

en: Fill:
pl: Wypełnianie:

en: First
pl: Pierwszy

en: Fixed Month:
pl: Stały miesiąc:

en: Fixed Positions
pl: Stałe pozycje

en: Focus Target:
pl: Cel uwagi:

en: Font
pl: Czcionka

en: Font Selection
pl: Wybór czcionki

en: Font Selection Dialog
pl: Okno wyboru czcionki

en: Font:
pl: Czcionka:

en: For cursors in XInput-aware programs
pl: Dla kursorów w programach korzystających z XInput

en: Foreground color
pl: Kolor elementu

en: Foreground:
pl: Kolor elem.:

en: Forward
pl: Naprzód

en: Forward Mail
pl: Prześlij list

en: Frame
pl: Ramka

en: G L A D E
    
    A User Interface Builder for GTK+ and GNOME
    
    Version %s
    
    By
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    Email: damon@ximian.com
    Home Page: http://glade.gnome.org
pl: G L A D E
    
    Aplikacja do budowania interfejsów GTK+ i GNOME
    
    Wersja %s
    
    Autorzy:
    Damon Chaplin
    Martijn van Beers
    
    E-mail: damon@ximian.com
    Witryna domowa: http://glade.gnome.org

en: GNOME-DB Application window
pl: Okno aplikacji GNOME-DB

en: GTK+ Additional
pl: GTK+, dodatkowe

en: GTK+ Basic
pl: GTK+, proste

en: GTK+ GUI builder
pl: Budowniczy GUI GTK+

en: Gamma Curve
pl: Krzywa gamma

en: General
pl: Ogólne

en: General Options:
pl: Ogólne opcje:

en: Gettext Support
pl: Obsługa gettext

en: Glade Home Page
pl: Witryna domowa Glade

en: Glade is a User Interface Builder for GTK+ and GNOME.
pl: Glade jest aplikacją do budowania interfejsów GTK+ i GNOME.

en: Gnome About Dialog
pl: Okno informacyjne GNOME

en: Gnome Animator
pl: Animator GNOME

en: Gnome Application Bar
pl: Pasek aplikacji GNOME

en: Gnome Application Window
pl: Okno aplikacji GNOME

en: Gnome Calculator
pl: Kalkulator GNOME

en: Gnome Color Picker
pl: Wybór koloru GNOME

en: Gnome Dialog Box
pl: Okno dialogowe GNOME

en: Gnome Dock
pl: Dok GNOME

en: Gnome Dock Item
pl: Element doku GNOME

en: Gnome Entry
pl: Wejście GNOME

en: Gnome File Entry
pl: Wejście pliku GNOME

en: Gnome Font Picker
pl: Wybór czcionki GNOME

en: Gnome HRef Link Button
pl: Przycisk wywołania URL-a GNOME

en: Gnome Help Support
pl: Obsługa Pomocy GNOME

en: Gnome Icon Entry
pl: Wejście ikony GNOME

en: Gnome Less
pl: Przeglądarka tekstowa GNOME

en: Gnome Message Box
pl: Okno komunikatu GNOME

en: Gnome Paper Selector
pl: Wybór papieru GNOME

en: Gnome Pixmap
pl: Piksmapa GNOME

en: Gnome Stock Pixmap
pl: Typowa piksmapa GNOME

en: Gnome:
pl: GNOME:

en: GnomeDockItem widgets can only be pasted into a GnomeDock.
pl: Widgety GnomeDockItem mogą być wstawiane tylko do widgetu GnomeDock.

en: Grid
pl: Siatka

en: Grid Options
pl: Opcje siatki

en: Grid Style:
pl: Wygląd siatki:

en: Group
pl: Grupa

en: Group:
pl: Grupa:

en: Grow:
pl: Zwiększanie:

en: Gutter Size:
pl: Rozmiar wyżłob.:

en: H Int. Padding:
pl: Wyściółka w. X:

en: H Max:
pl: Maks X:

en: H Min:
pl: Min X:

en: H Padding:
pl: Wyściółka X:

en: H Page Inc:
pl: Krok X strony:

en: H Page Size:
pl: Rozm. str. X:

en: H Policy:
pl: Taktyka X:

en: H Step Inc:
pl: Krok X:

en: H Updates:
pl: Odświeżanie X:

en: H Value:
pl: Wartość X:

en: Handle Box
pl: Skrzynka z uchwytem

en: Handle Pos:
pl: Położ. uchwytu:

en: Handle Size:
pl: Rozmiar uchwytu:

en: Handler
pl: Funkcja

en: Handler:
pl: Funkcja:

en: Has Default:
pl: Jest domyślny:

en: Has Focus:
pl: Skup. uwagę:

en: Header File:
pl: Plik nagłówkowy:

en: Heading:
pl: Nagłówek:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide on Close:
pl: Ukryw. przy zamkn.:

en: History ID:
pl: ID historii:

en: Home
pl: Początek

en: Homogeneous:
pl: Jednorodna:

en: Horizonal Separator
pl: Poziomy separator

en: Horizontal Box
pl: Pozioma skrzynka

en: Horizontal Button Box
pl: Pozioma skrzynka z przyciskami

en: Horizontal Panes
pl: Pozioma kratka

en: Horizontal Ruler
pl: Pozioma linijka

en: Horizontal Scale
pl: Pozioma skala

en: Horizontal Scrollbar
pl: Poziomy pasek przewijania

en: Horizontal Snapping:
pl: Przyciąganie poziome:

en: Horizontal Spacing:
pl: Odstępy poziome:

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon Border:
pl: Krawędź ikony:

en: Icon List
pl: Lista ikon

en: Icon Selection
pl: Wybór ikony

en: Icon Width:
pl: Szerokość ikony:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: If a Gnome DB application is to be built
pl: Określa, czy powinna zostać zbudowana aplikacja GNOME DB

en: If a Gnome application is to be built
pl: Określa, czy powinna zostać zbudowana aplikacja GNOME

en: If a directory is needed rather than a file
pl: Określa, czy zamiast pliku potrzebny jest katalog

en: If a main.c file is output containing a main() function, if it doesn't already exist
pl: Określa, czy do pliku main.c powinna być dodawana funkcja main(), o ile już nie istnieje

en: If a small preview of the pixmap is displayed
pl: Określa, czy powinien być wyświetlany mały podgląd piksmapy

en: If an empty value is acceptable, when 'Value In List' is set
pl: Określa, czy po ustawieniu 'Wartość na liście' dopuszczalna jest wartość pusta

en: If an insensitive version of the pixmap is built automatically
pl: Określa, czy automatycznie powinna być tworzona nieaktywna wersja piksmapy

en: If any value entered should be converted according to the locale settings
pl: Określa, czy wprowadzona wartość powinna być konwertowana w zależności od lokalnych ustawień

en: If arrows can be used to change the value
pl: Określa, czy do zmiany wartości mogą zostać użyte strzałki

en: If arrows work even if the value is not in the list
pl: Określa, czy strzałki powinny działać również kiedy wartości nie ma na liście

en: If copies of old source files are made
pl: Tworzenie kopii starych plików źródłowych

en: If files for building the source code are output, including Makefile.am and configure.in, if they don't already exist
pl: Określa, czy tworzone powinny być pliki służące do budowania kodu wynikiwego, włączając w to  pliki Makefile.am i configure.in (o ile nie istnieją)

en: If floating dock items are allowed
pl: Określa, czy dopuszczalne są oderwane elementy doku

en: If lines are displayed between items
pl: Określa, czy pomiędzy elementami powinny być wyświetlane linie

en: If strings are marked for translation by gettext
pl: Zaznaczanie napisów do tłumaczenia przez gettext

en: If support for the Gnome Help system should be included
pl: Określa, czy powinna zostać włączona obsługa systemu Pomocy GNOME

en: If the alpha channel should be used
pl: Określa, czy powinien być wykorzystywany kanał Alfa

en: If the animation loops, and in what way
pl: Określa, czy animacja powinna się zapętlać, oraz jej kierunek

en: If the app bar has a progress indicator
pl: Określa, czy aplikacja powinna wyświetlać pasek postępu

en: If the app bar has an area for status messages and user input
pl: Określa, czy pasek aplikacji powinien zawierać miejsce na informacje o stanie i na wprowadzanie informacji przez użytkownika

en: If the aspect ratio should be determined by the child
pl: Określa, czy współczynnik proporcji powinien być określany przez potomka

en: If the canvas is anti-aliased, to smooth the edges of text and graphics
pl: Określa, czy canvas powinien być wygładzany w celu zmniejszenia efektu schodkowatości

en: If the check button is initially on
pl: Określa, czy przełącznik powinien być początkowo włączony

en: If the check menu item is initially on
pl: Określa, czy element menu wyboru powinien być początkowo aktywny

en: If the children should all be the same size
pl: Określa, czy wszystkie widgety potomne powinny mieć ten sam rozmiar

en: If the children should be the same size
pl: Określa, czy wszyscy potomkowie powinni mieć ten sam rozmiar

en: If the column titles are shown
pl: Określa, czy powinny być wyświetlane nagłówki z tytułami kolumn

en: If the day names should be shown
pl: Określa, czy wyświetlane powinny być nazwy dni

en: If the dial can not be changed by the user
pl: Określa, czy tarcza może być zmieniana przez użytkownika

en: If the dialog closes when any button is clicked
pl: Określa, czy okno powinno być zamykane po kliknięciu dowolnego przycisku

en: If the dialog is hidden when it is closed, instead of being destroyed
pl: Określa, czy okno dialogowe powinno być przy zamykaniu ukrywane, zamiast niszczenia

en: If the dock item is always the only item in its band
pl: Określa, czy element doku jest zawsze jedynym na pasku

en: If the dock item is locked in position
pl: Określa, czy element doku powinien być na ustalonej pozycji

en: If the dock item is never allowed to be horizontal
pl: Określa, czy element doku nie może być nigdy poziomy

en: If the dock item is never allowed to be vertical
pl: Określa, czy element doku nie może być nigdy pionowy

en: If the dock item is never allowed to float in its own window
pl: Określa, czy element doku nie może być nigdy oderwany

en: If the file operation buttons are shown
pl: Określa, czy wyświetlane powinny być przyciski operacji na plikach

en: If the file selection dialog should be modal
pl: Określa, czy okno wyboru czcionki powinno być modalne

en: If the font size is shown as part of the font information
pl: Określa, czy rozmiar czcionki powinien być wyświetlany jako część informacji o czcionce

en: If the handler runs after the class function
pl: Określa, czy funkcja obsługująca powinna być uruchamiana po funkcji klasy

en: If the icon text can be edited by the user
pl: Określa, czy tekst pod ikoną może być modyfikowany przez użytkownika

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
pl: Określa, czy tekst powinien być statyczny, dzięki czemu nie będzie kopiowany przez GnomeIconList

en: If the indicator is always drawn
pl: Określa, czy wskaźnik powinien być zawsze wyświetlany

en: If the initial direction is reversed
pl: Określa, czy początkowy kierunek powinien być odwrócony

en: If the item is initially on.
pl: Określa, czy element jest początkowo włączony.

en: If the item is right justified (e.g. for a Help menu).
pl: Określa, czy element menu powinien być wyrównany do prawej (np. menu Pomoc)

en: If the layout is saved and restored automatically
pl: Określa, czy układ powinien być automatycznie zapisywany i odtwarzany

en: If the menu item is right-justified
pl: Określa, czy menu powinno być wyrównane do prawej

en: If the month and year should be shown at the top
pl: Określa, czy na górze powinny być wyświetlane miesiąc i rok

en: If the month and year shouldn't be changeable
pl: Określa, czy miesiąc i rok powinny być niezmienne

en: If the notebook border is shown, when the tabs are not shown
pl: Określa, czy wyświetlane powinny być krawędzie notatnika, kiedy zakładki są ukryte

en: If the notebook tabs are scrollable
pl: Określa, czy zakładki notatnika powinny być przewijalne

en: If the notebook tabs are shown
pl: Określa, czy powynny być wyświetlane zakładki

en: If the number of the week should be shown
pl: Określa, czy powinien być wyświetlany numer tygodnia

en: If the pixmap is scaled
pl: Określa, piksmapa powinna być skalowana

en: If the popup menu is enabled
pl: Określa, czy powinno być aktywne menu wyskakujące

en: If the preview expands to fill its allocated area
pl: Określa, czy podgląd się powiększa, wypełniając przydzieloną mu przestrzeń

en: If the preview is color or grayscale
pl: Określa, czy podgląd jest w kolorze, czy w odcieniach szarości

en: If the progress bar should act like the front of Kit's car
pl: Określa, czy pasek postępu powinien się zachowywać jak przód samochodu Kita

en: If the radio button is initially on
pl: Określa, czy przełącznik radiowy jest początkowo włączony

en: If the radio menu item is initially on
pl: Określa, czy element menu radiowego powinien być początkowo aktywny

en: If the sample should use dithering to be more accurate
pl: Określa, czy powinien być wykorzystywany dithering

en: If the scale's value is shown
pl: Określa, czy powinna być wyświetlana wartość skali

en: If the searching is case sensitive
pl: Określa, czy wyszukiwanie powinno być wykonywane z rozróżnianiem wielkości liter

en: If the selected font is used when displaying the font information
pl: Określa, czy do wyświetlania informacji o czcionce powinna zostać użyta wybrana czcionka

en: If the support functions are output
pl: Określa, czy tworzony powinien być plik z funkcjami obsługującymi

en: If the text can be edited
pl: Określa, czy tekst może być modyfikowany

en: If the text entered by the user will be shown. When turned off, the text typed in is displayed as asterix characters, which is useful for entering passwords
pl: Określa, czy wpisany tekst będzie wyświetlany. Jeśli opcja nie jestaktywna, wówczas tekst będzie widoczny w postaci ciągu gwiazdek, co jest przydatne przy wprowadzaniu haseł

en: If the text is wrapped to fit within the width of the label
pl: Określa, czy napis powinien być zawijany w celu zmieszczenia na szerokość etykiety

en: If the text should be shown in the progress bar
pl: Określa, czy na pasku postępu powinien być wyświetlany napis

en: If the time is shown as well as the date
pl: Określa, czy wraz z datą wyświetlany powinien być czas

en: If the time is shown in 24-hour format
pl: Określa, czy używany powinien być format 24-godzinny

en: If the toggle button is initially on
pl: Określa, czy przełączany przycisk jest początkowo włączony

en: If the toggle indicator is always shown
pl: Określa, czy wskaźnik przełączenia powinien być zawsze widoczny

en: If the value is snapped to multiples of the step increment
pl: Określa, czy wartość powinna być przyciągana do wielokrotności kroku

en: If the value is wrapped at the limits
pl: Określa, czy wartość powinna być zawijana na granicach

en: If the value must be in the list
pl: Określa, czy wartość musi znajdować się na liście

en: If the week should start on Monday
pl: Określa, czy tydzień powinien rozpoczynać się od poniedziałku

en: If the widget can accept the input focus
pl: Określa, czy widget może przejmować uwagę wejściową

en: If the widget can be the default
pl: Określa, czy widget może być domyślnym

en: If the widget has the input focus
pl: Określa, czy na widgecie skupiona jest uwaga wejściowa

en: If the widget is added to the component's data structure
pl: Określa, czy widget powinien być dodany do struktury danych komponentu

en: If the widget is allocated from the heap rather than from the parent's memory block
pl: Określa, czy widget powinien być alokowany ze stertym zamiast z bloku pamięci ojca

en: If the widget is initially visible
pl: Określa, czy widget jest początkowo widoczny

en: If the widget is the default
pl: Określa, czy widget jest domyślnym

en: If the widget responds to input
pl: Określa, czy widget reaguje na wejście

en: If the window can be enlarged
pl: Określa, czy okno może być powiększane

en: If the window can be shrunk
pl: Określa, czy okno może być zmniejszane

en: If the window has a status bar
pl: Określa, czy okno zawiera pasek stanu

en: If the window is modal
pl: Określa, czy okno powinno być modalne

en: If the window shrinks automatically
pl: Określa, czy okno automatycznie się zmniejsza

en: If tooltips are enabled
pl: Określa, czy mają być aktywne podpowiedzi

en: If translatable strings are saved in a separate C source file, to enable translation of interfaces loaded by libglade
pl: Określa, czy tłumaczone napisy powinny być zapisywane w dodatkowym pliku źródłowym C, w celu umożliwienia obsługi tłumaczeń przez libglade

en: If widget names are set in the source code
pl: Ustawianie nazw widgetów w kodzie źródłowym

en: Image
pl: Obraz

en: Image Height:
pl: Wysokość obrazu:

en: Image Type:
pl: Typ obrazu:

en: Image Width:
pl: Szerokość obrazu:

en: Index
pl: Indeks

en: Indicator:
pl: Wskaźnik:

en: Initial Choice:
pl: Pocz. wybór:

en: Initial Type:
pl: Początkowy typ:

en: Initially On:
pl: Pocz. włączony:

en: Input Dialog
pl: Wejściowe okno dialogowe

en: Insens
pl: Nieaktywny

en: Insert After
pl: Wstaw po

en: Insert Before
pl: Wstaw przed

en: Insert Column After
pl: Wstaw kolumnę po

en: Insert Column Before
pl: Wstaw kolumnę przed

en: Insert Item After
pl: Wstaw element po

en: Insert Item Before
pl: Wstaw element przed

en: Insert Page After
pl: Wstaw stronę po

en: Insert Page Before
pl: Wstaw stronę przed

en: Insert Row After
pl: Wstaw wiersz po

en: Insert Row Before
pl: Wstaw wiersz przed

en: Interface Creation Functions:
pl: Funkcje tworzące interfejs:

en: Interval:
pl: Okres:

en: Invalid XML entity
pl: Niepoprawny znacznik XML

en: Invalid accelerator key
pl: Niepoprawny klawisz skrótu

en: Invalid boolean value
pl: Niewłaściwa wartość logiczna

en: Invalid callbacks header filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku nagłówkowego wywołań: %s
    %s

en: Invalid callbacks source filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku źródłowego wywołań: %s
    %s

en: Invalid color
pl: Niewłaściwy kolor

en: Invalid component
pl: Niewłaściwy komponent

en: Invalid date
pl: Niewłaściwa data

en: Invalid directory
pl: Niewłaściwy katalog

en: Invalid directory:
      %s
pl: Niepoprawny katalog:
      %s

en: Invalid interface header filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku nagłówkowego interfejsu: %s
    %s

en: Invalid interface source filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku źródłowego interfejsu: %s
    %s

en: Invalid selection in on_style_copy()
pl: Niepoprawne zaznaczenie w on_style_copy()

en: Invalid source directory:
    
    The source directory must be the project directory
    or a subdirectory of the project directory.
pl: Niepoprawny katalog źródłowy:
    
    Katalog źródłowy musi być katalogiem projektu
    lub jego podkatalogiem.

en: Invalid stock button
pl: Niepoprawny typowy przycisk

en: Invalid stock menu item
pl: Niepoprawny typowy element menu

en: Invalid stock menu pixmap
pl: Niepoprawne typowa piksmapa menu

en: Invalid stock pixmap
pl: Niepoprawna typowa piksmapa

en: Invalid style name
pl: Niepoprawna nazwa stylu

en: Invalid support header filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku nagłówkowego funkcji obsługujących: %s
    %s

en: Invalid support source filename: %s
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku źródłowego funkcji obsługujących: %s
    %s

en: Invalid value
pl: Niewłaściwa wartość

en: Item Type:
pl: Typ elementu:

en: Items:
pl: Elementy:

en: Jump To
pl: Przejdź do

en: Justify
pl: Justuj

en: Justify:
pl: Justowanie:

en: Key
pl: Klawisz

en: Key:
pl: Klawisz:

en: Keys
pl: Klawisze

en: Label
pl: Etykieta

en: Label X Align:
pl: Wyrówn. X etyk.:

en: Label with Accelerator
pl: Etykieta ze skrótem

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Language:
pl: Język:

en: Last
pl: Ostatni

en: Layout
pl: Układ

en: Layout:
pl: Układ:

en: Left
pl: Lewa

en: LibGlade Options
pl: Opcje LibGlade

en: License:
pl: Licencja:

en: Line %i - %s %s %s
pl: Wiersz %i - %s %s %s

en: Line %i - %s:
      %s = %s
pl: Wiersz %i - %s:
      %s = %s

en: Line In
pl: Wejście liniowe

en: Lines
pl: Linie

en: List
pl: Lista

en: List Item
pl: Ostatni element

en: Locked:
pl: Zabezp.:

en: Logo Back. Color:
pl: Kolor tła logo:

en: Loop Type:
pl: Typ pętli:

en: Lower Hour:
pl: Dolna godzina:

en: Lower Value:
pl: Dolna wartość:

en: Mail
pl: Poczta

en: Max Length:
pl: Maks. długość:

en: Max Saved:
pl: Maks zapisanych:

en: Max:
pl: Maks:

en: Maximum Value:
pl: Maksymalna wartość:

en: Menu Bar
pl: Pasek menu

en: Menu Editor
pl: Edytor menu

en: Menu Item
pl: Element menu

en: Menu item with a pixmap
pl: Element menu z piksmapą

en: Message Type:
pl: Typ komunikatu:

en: Message:
pl: Komunikat:

en: Metric:
pl: Jednostka:

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Min Height:
pl: Min wysokość:

en: Min Width:
pl: Min szerokość:

en: Minimum Value:
pl: Minimalna wartość:

en: Mod
pl: Modyfikator

en: Modal:
pl: Modalne:

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Modifiers:
pl: Modyfikatory:

en: Monday First:
pl: Od poniedziałku:

en: Mouse movement hints
pl: Informache i ruchu wskaźnika

en: Mouse movement with any button pressed
pl: Przesunięcię wskaźnika z wciśniętym przyciskiem

en: Mouse movement with button 1 pressed
pl: Przesunięcię wskaźnika z wciśniętym 1. przyciskiem

en: Mouse movement with button 2 pressed
pl: Przesunięcię wskaźnika z wciśniętym 2. przyciskiem

en: Mouse movement with button 3 pressed
pl: Przesunięcię wskaźnika z wciśniętym 3. przyciskiem

en: Move the item and its children down one level
pl: Przenosi element i jego potomków o jeden poziom w dół

en: Move the item and its children down one place in the list
pl: Przenosi element i jego potomków o jedno miejsce w dół na liście

en: Move the item and its children up one level
pl: Przenosi element i jego potomków o jeden poziom w górę

en: Move the item and its children up one place in the list
pl: Przenosi element i jego potomków o jedno miejsce w górę na liście

en: Multiple
pl: Złożony

en: N/A
pl: N/D

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Named Style:
pl: Nazwany styl:

en: Never Floating:
pl: Nigdy oderwany:

en: Never Horizontal:
pl: Nigdy poziomy:

en: Never Vertical:
pl: Nogdy pionowy:

en: New
pl: Nowy

en: New File
pl: Nowy plik

en: New Gnome Druid
pl: Nowy druid GNOME

en: New GnomePropertyBox
pl: Nowe GnomePropertyBox

en: New Group:
pl: Nowa grupa:

en: New Mail
pl: Nowy list

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: New Style:
pl: Nowy styl:

en: New columned list
pl: Nowa lista z kolumnami

en: New columned tree
pl: Drzewo z kolumnami

en: New horizontal box
pl: Nowa pozioma skrzynka

en: New horizontal button box
pl: Nowa pozioma skrzynka z przyciskami

en: New image
pl: Nowy obraz

en: New notebook
pl: Nowy notatnik

en: New project created.
pl: Utworzono nowy projekt.

en: New table
pl: Nowa tabela

en: New toolbar
pl: Nowy pasek narzędziowy:

en: New vertical box
pl: Nowa pionowa skrzynka

en: New vertical button box
pl: Nowa pionowa skrzynka z przyciskami

en: Next Page
pl: Następna strona

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Not
pl: Nie

en: Notebook
pl: Notatnik

en: Number of Pages:
pl: Liczba stron:

en: Number of columns:
pl: Liczba kolumn:

en: Number of items:
pl: Liczba elementów:

en: Number of pages:
pl: Liczba stron:

en: Number of rows:
pl: Liczba wierszy:

en: Numeric:
pl: Numeryczna:

en: OK If Empty:
pl: Dopuszcz. pusta:

en: Oaf options
pl: Opcje OAF-a

en: Obey Child:
pl: Decyduje potom.:

en: Object
pl: Obiekt

en: Object:
pl: Obiekt:

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted into a GnomeDock.
pl: Do widgetu GnomeDock mogą być wstawiane tylko widgety GnomeDockItem.

en: Only GnomeDockItem widgets can be pasted over a GnomeDockItem.
pl: Na GnomeDockItem mogą być nakładane tylko widgety GnomeDockItem.

en: Only buttons can be pasted into a GnomeDialog action area.
pl: Do obszaru akcji widgetu GnomeDialog mogą być wklejane tylko przyciski

en: Only menu items can be pasted into a menu or menu bar.
pl: Do menu lub paska menu mogą być wstawiane tylko elementy menu.

en: Open
pl: Otwórz

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open Project
pl: Otwiera projekt

en: Open an existing project
pl: Otwiera istniejący projekt

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Option Menu
pl: Menu opcji

en: Options
pl: Opcje

en: Orientation:
pl: Ułożenie:

en: Output Build Files
pl: Pliki kompilacji

en: Output Support Functions
pl: Plik z funkcjami obsługującymi

en: Output main.c File
pl: Plik wyjściowy main.c

en: Output the project source code
pl: Tworzy kod źródłowy projektu

en: Pack Start:
pl: Pierwsza przegr.:

en: Packer
pl: Pakowaczka

en: Packing
pl: Upakowywanie

en: Padding:
pl: Wyściółka:

en: Page Inc:
pl: Krok strony:

en: Page Size:
pl: Rozmiar strony:

en: Palette
pl: Paleta

en: Paste
pl: Wklej

en: Pick a Font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a color
pl: Wskaż kolor

en: Pixels Per Unit:
pl: Piks. na jednostkę:

en: Pixmap
pl: Piksmapa

en: Pixmaps Directory:
pl: Katalog piksmap:

en: Policy:
pl: Metoda:

en: Popup Menu
pl: Menu wyskakujące

en: Position:
pl: Położenie:

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Prelight
pl: Podświetlony

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview Text:
pl: Napis w podglądzie:

en: Preview:
pl: Podględ:

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Program Name:
pl: Nazwa programu:

en: Progress Bar
pl: Pasek postępu

en: Progress:
pl: Postęp:

en: Project Directory:
pl: Katalog z projektem:

en: Project File:
pl: Plik projektu:

en: Project Name:
pl: Nazwa projektu:

en: Project Options
pl: Opcje projektu

en: Project Options...
pl: Opcje projektu...

en: Project opened.
pl: Projekt został otwarty.

en: Project saved.
pl: Projekt został zapisany.

en: Projects
pl: Projekty

en: Propagate:
pl: Propagowanie:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Properties:
pl: Właściwości:

en: Properties: <none>
pl: Właściwości: <brak>

en: Property Dialog Box
pl: Okno dialogowe właściwości

en: Public:
pl: Publiczny:

en: Put this widget in a separate source file
pl: Umieszcza widget w odrębnym pliku źródłowym

en: Put this widget's subtree in a separate class
pl: Umieszcza poddrzewo widgetu w odrębnej klasie

en: Quit
pl: Zakończ

en: Radio
pl: Radiowy

en: Radio Button
pl: Przełącznik radiowy

en: Radio Menu Item
pl: Element menu radiowego

en: Ratio:
pl: Proporcje:

en: Receive Mail
pl: Odbierz pocztę

en: Redisplay
pl: Odśwież

en: Redo
pl: Ponów

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Alignment
pl: Usuń wyrównanie

en: Remove Event Box
pl: Usuń odbiornik zdarzeń

en: Remove Label
pl: Usuń etykietę

en: Remove Scrolled Window
pl: Usuń przewijane okno

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename Style To:
pl: Zmień nazwę stylu na:

en: Reply to Mail
pl: Odpowiedz na list

en: Resize:
pl: Zmiana rozm.:

en: Reverse:
pl: Odwrócony:

en: Revert
pl: Przywróć

en: Right
pl: Prawa

en: Right Justify
pl: Wyrównanie do prawej

en: Right Justify:
pl: Wyrównaj do prawej:

en: Row Spacing:
pl: Odst. wierszy:

en: Row Span:
pl: Zajm. wierszy:

en: Rows:
pl: Wiersze:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Save Project
pl: Zapisuje projekt

en: Save Translatable Strings
pl: Zapisywanie tłumaczonych napisów

en: Save project
pl: Zapisz projekt

en: Scaled Height:
pl: Skalow. wys.:

en: Scaled Width:
pl: Skalow. szer.:

en: Scaled:
pl: Skalowana:

en: Scores
pl: Wyniki

en: Scrollable:
pl: Przewijalne:

en: Scrolled Window
pl: Przewijane okno

en: Search
pl: Szukaj

en: Search/Replace
pl: Szukaj/Zastąp

en: Seconds:
pl: Sekundy:

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select Accelerator Key
pl: Wybór klawisza skrótu

en: Select Color
pl: Wybór koloru

en: Select File
pl: Wybierz plik:

en: Select Font
pl: Wybór czcionki

en: Select Mode:
pl: Tryb wyboru:

en: Select Named Style
pl: Wybór nazwanego stylu

en: Select Signal
pl: Wybór sygnału

en: Select X Events
pl: Wybór zdarzeń X

en: Select icon
pl: Wybór ikony

en: Select the Project Directory
pl: Wybór katalogu projektu

en: Selected
pl: Zaznaczony

en: Selector
pl: Zaznaczanie

en: Send Mail
pl: Wyślij list

en: Sensitive:
pl: Czułość:

en: Separate Class:
pl: Odrębna klasa

en: Separate File:
pl: Odrębny plik:

en: Set Grid Options...
pl: Ustaw opcje siatki...

en: Set Grid _Options...
pl: Ustaw opcje _siatki...

en: Set Snap O_ptions...
pl: Ustaw _opcje przyciągania...

en: Set Snap Options...
pl: Ustaw opcje przyciągania...

en: Set True to let the widget expand
pl: Określa, czy widget powinien się powiększać

en: Set True to let the widget expand horizontally
pl: Określa, czy widget rozszerza się poziomo

en: Set True to let the widget expand vertically
pl: Określa, czy widget rozszerza się pionowo

en: Set True to let the widget fill its allocated area
pl: Określa, czy widget powinien wypełniać przydzieloną mu przestrzeń

en: Set True to let the widget fill its allocated height
pl: Określa, czy widget powinien wypełniać przydzieloną przestrzeń w pionie

en: Set True to let the widget fill its allocated width
pl: Określa, czy widget powinien wypełniać przydzieloną przestrzeń w poziomie

en: Set True to let the widget fill its horizontal allocated area
pl: Określa, czy widget powinien wypełniać przydzieloną przestrzeń w poziomie

en: Set True to let the widget fill its vertical allocated area
pl: Określa, czy widget powinien wypełniać przydzieloną przestrzeń w poziomie

en: Set True to let the widget resize
pl: Określa, czy widget może zmieniać swój rozmiar

en: Set True to let the widget shrink
pl: Określa, czy widget może być zmniejszany

en: Set True to let the widget shrink horizontally
pl: Określa, czy widget może być zmniejszany w poziomie

en: Set True to let the widget shrink vertically
pl: Określa, czy widget może być zmniejszany w pionie

en: Set True to pack the widget at the start of the box
pl: Określa, czy widget powinien być umieszczany w pierwszej dostępnej przegródce skrzynki

en: Set True to propagate the style to the widget's children
pl: Określa, czy styl powinien być propagowany na potomka widgetu

en: Set True to start a new group of toolbar items
pl: Określa, czy element rozpoczyna nową grupę elementów paska narzędziowego

en: Set True to use the parent GtkPacker's default settings for the border width and all padding properties
pl: Określa, czy do ustawienia szerokości krawędzi i właściwości wyściółek powinny zostać wykorzystane domyślne ustawienia widgetu nadrzędnego GtkPacker

en: Set Widget Names
pl: Ustawianie nazw widgetów

en: Set options for snapping to the grid
pl: Ustawia opcje przyciągania do siatki

en: Set the grid style and spacing
pl: Ustawia wygląd i odstępy siatki

en: Set the spacing between grid lines
pl: Ustawia odstępy pomiędzy liniami siatki

en: Set which parts of a widget snap to the grid
pl: Ustala, które części widgetu powinny być przyciągane do siatki

en: Shadow:
pl: Cień:

en: Shared
pl: Dzielony

en: Show Border:
pl: Wyśw. krawędzi

en: Show Clipboard
pl: Wyświetl schowek

en: Show Grid
pl: Widoczna siatka

en: Show Palette
pl: Wyświetl paletę

en: Show Popup:
pl: Menu wyskakujące:

en: Show Properties
pl: Wyświetl właściwości

en: Show Property _Editor
pl: Wyświetl _edytor właściwości

en: Show Size:
pl: Wyśw. rozmiaru:

en: Show Tabs:
pl: Wyśw. zakł.:

en: Show Text:
pl: Wyśw. napis:

en: Show Time:
pl: Wyświetlanie czasu:

en: Show Titles:
pl: Wyśw. tytułów:

en: Show Value:
pl: Wyśw. wartości:

en: Show Widget Tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi widgetów

en: Show Widget Tree
pl: Wyświetl drzewo widgetów

en: Show Widget _Tree
pl: Wyświetl _drzewo widgetów

en: Show _Clipboard
pl: Wyświetl _schowek

en: Show _Grid
pl: _Wyświetlanie siatki

en: Show _Palette
pl: Wyświetl p_aletę

en: Show _Widget Tooltips
pl: Wyświetlanie po_dpowiedzi widgetów

en: Show the clipboard
pl: Wyświetla schowek

en: Show the grid (in fixed containers only)
pl: Wyświetlanie siatki (kontenery o stałym rozłożeniu)

en: Show the palette of widgets
pl: Wyświetla paletę widgetów

en: Show the project widget tree
pl: Wyświetla drzewo widgetów projektu

en: Show the properties of the selected widget
pl: Wyświetla właściwości zaznaczonego widgetu

en: Show the property editor
pl: Wyświetla edytor właściwości

en: Show the tooltips of created widgets
pl: Wyświetla podpowiedzi nad tworzonymi widgetami

en: Show the widget tree
pl: Wyświetla drzewo widgetów

en: Shrink:
pl: Zmniejszanie:

en: Side:
pl: Strona:

en: Signal
pl: Sygnał

en: Signal Handler & Callback Functions:
pl: Funkcje obsługi sygnałów i wywołań:

en: Signal to emit
pl: Emitowany sygnał

en: Signal:
pl: Sygnał:

en: Signals
pl: Sygnały

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Snap Edge:
pl: Przyc. kraw.:

en: Snap Options
pl: Opcje przyciągania

en: Snap to Grid
pl: Przyciąganie do siatki

en: Snap widgets to the grid
pl: Przyciąga widgety do siatki

en: Snap widgets to the grid (in fixed containers only)
pl: Przyciąganie widgetów do siatki (kontenery o stałym rozłożeniu)

en: Snap:
pl: Przyciąganie:

en: Sorry - generating source for %s is not implemented yet
pl: Niestety, nie zaimplementowano jeszcze generowania kodu dla %s

en: Sorry - pasting over a GnomeDockItem is not implemented yet.
pl: Niestety, nakładanie na GnomeDockItem nie jest jeszcze zaimplementowane.

en: Source Directory:
pl: Katalog źródłowy:

en: Source File:
pl: Plik źródłowy:

en: Source code written.
pl: Kod źródłowy został zapisany.

en: Space Size:
pl: Rozmiar odstępów:

en: Space Style:
pl: Styl odstępów:

en: Spacing:
pl: Odstępy:

en: Speed:
pl: Szybkość:

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spellchecker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spin Button
pl: Wejście liczbowe

en: Start tag expected
pl: Oczekiwano znacznika początkowego (Start)

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Status Bar:
pl: Pasek stanu:

en: Status Message.
pl: Komunikat o stanie.

en: Status:
pl: Stan:

en: Step Inc:
pl: Krok:

en: Stock Button:
pl: Typowy przyc.:

en: Stock Item:
pl: Typowy el.:

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Store Config:
pl: Zapis konfig.:

en: Strikeout
pl: Przekreślenie

en: String1:
pl: Napis1:

en: String2:
pl: Napis2:

en: Style
pl: Styl

en: Style:
pl: Styl:

en: Styles
pl: Style

en: Subdirectories:
pl: Podkatalogi:

en: Support Functions:
pl: Funkcje obsługujące:

en: Switch Next
pl: Przełącz na następną

en: Switch Previous
pl: Przełącz na poprzednią

en: System
pl: Systemowy

en: System Error
pl: Błąd systemowy

en: System error message:
pl: Komunikat o błędzie systemowym:

en: Tab Horz. Border:
pl: Krawędź X zakł.:

en: Tab Pos:
pl: Poł. zakładek:

en: Tab Vert. Border:
pl: Krawędź Y zakł.:

en: Table
pl: Tabela

en: Table Borders
pl: Krawędzie tabeli

en: Table Editor
pl: Edytor tabeli

en: Table Fill
pl: Wypełnienie tabeli

en: Text Box
pl: Obszr tekstu

en: Text Box Color:
pl: Kolor obszaru tekstu:

en: Text Bulleted List
pl: Wypunktowana lista tekstu

en: Text Color:
pl: Kolor tekstu:

en: Text Editable:
pl: Modyfikowalny tekst:

en: Text Entry
pl: Wejście tekstowe

en: Text Indent
pl: Wcięcie tekstu

en: Text Numbered List
pl: Numerowana lista tekstu

en: Text Spacing:
pl: Odstępy w tekście:

en: Text Static:
pl: Statyczny tekst:

en: Text Unindent
pl: Cofnięcie tekstu

en: Text Visible:
pl: Widoczny tekst:

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Text:
pl: Tekst:

en: That style name is already in use
pl: Nazwa stylu została już wykorzystana

en: The C source file to save all translatable strings in
pl: Plik źródłowy C, w którym zapisywane są tłumaczone napisy

en: The Gnome stock button to use
pl: Wykorzystywany typowy przyck GNOME

en: The ID to save the history entries under
pl: Identyfikator, pod którym zapisywane powinny być elementy historii

en: The URL to display when the button is clicked
pl: URL wyświetlany po wciśnięciu przycisku

en: The X Extension events mode
pl: Tryb zdarzeń rozszerzeń X

en: The X events that the widget receives
pl: Zdarzenia X, które powinien otrzymywać widget

en: The accelerator key
pl: Klawisz skrótu

en: The aspect ratio of the frame's child
pl: Współczynnik proporcji potomka ramki

en: The authors of the package, one on each line
pl: Autorzy pakietu, po jednym w wierszu

en: The background color around the logo
pl: Kolor tła wokół logo

en: The background color of the main text area
pl: Kolor tła głownego obszaru tekstu

en: The background color of the page
pl: Kolor tła strony

en: The class name to pass to the window manager
pl: Nazwa klasy przekazywana menedżerowi okien

en: The class of the widget
pl: Klasa widgetu

en: The climb rate of the spinbutton, used in conjunction with the Page Increment
pl: Szybkość wzrostu w wejściu liczbowym, używana w powiązaniu z przyrostem strony

en: The color of the main text
pl: Kolor głównego tekstu

en: The color of the title text
pl: Kolor napisu tytułowego

en: The copyright notice
pl: Uwaga o prawach autorskich

en: The current position on the ruler
pl: Aktualne położenie linijki

en: The data passed to the handler
pl: Dane przekazywane do funkcji obsługującej

en: The default border width of child widgets
pl: Domyślna szerokość krawędzi potomnych widgetów

en: The default height of the window
pl: Domyślna wysokość okna

en: The default horizontal padding of child widgets
pl: Domyślna pozioma wyściółka widgetów potomnych

en: The default internal horizontal padding of child widgets
pl: Domyślna pozioma wewnętrzna wyściółka widgetów potomnych

en: The default internal vertical padding of child widgets
pl: Domyślna pionowa wewnętrzna wyściółka widgetów potomnych

en: The default vertical padding of child widgets
pl: Domyślna pionowa wyściółka widgetów potomnych

en: The default width of the window
pl: Domyślna szerokość okna

en: The direction of the arrow
pl: Kierunek strzałki

en: The directory to save generated source code
pl: Katalog, w którym zapisany zostanie kod źródłowy

en: The directory to store pixmaps
pl: Katalog, w którym zapisywane będą piksmapy

en: The edge of the handle box which snaps into position
pl: Krawędź uchwytu przyciągana do położenia

en: The file in which the declarations of the functions to create the interface are written
pl: Określa plik, w którym zapisywane są deklaracje funkcji tworzących interfejs

en: The file in which the declarations of the signal handler and callback functions are written
pl: Plik, w którym zapisywane są deklaracje funkcji obsługi sygnałów i wywołań

en: The file in which the declarations of the support functions are written
pl: Plik, w którym zapisywane są deklaracje funkcji obsługujących

en: The file in which the empty signal handler and callback functions are written
pl: Plik, w którym zapisywane są puste funkcje obsługi sygnałów i wywołań

en: The file in which the functions to create the interface are written
pl: Plik, w którym zapisywane są funkcje tworzące interfejs

en: The file in which the support functions are written
pl: Plik, w którym zapisywane są funkcje obsługujące

en: The file to write source code into
pl: Plik, w którym zapisywany jest kod źródłowy

en: The filename must be a simple relative filename.
    Use the Project Options dialog to set it.
pl: Nazwa pliku musi być prostą nazwą względną.
    Można ją ustawić w oknie opcji projektu.

en: The filename must be set in the Project Options dialog.
pl: Należy ustawić nazwę pliku w oknie opcji projektu

en: The first integer argument to pass to the function
pl: Pierwszy argument całkowity przekazywany funkcji

en: The first string argument to pass to the function
pl: Pierwszy argument tekstowy przekazywany funkcji

en: The font to use for any text in the widget
pl: Czcionka wykorzystywana przy napisach wewnątrz widgetu

en: The font to use for the text
pl: Czcionka wykorzystywana dla tekstu

en: The format of the text, similar to sprintf. Use %P, %V, %L and %U to insert the percentage, value, lower bound and upper bound respectively. Use %1V or %2V to show 1 or 2 decimal places.
pl: Format napisu, podobny do sprintf. Napisy %P, %V, %L i %U reprezentują odpowiednio procent, wartość, dolną granicę i górną granicę. Poprzedzenie jednej z tych liter cyfrą (np. %1V) określa ilość wyświetlanych cyfr dziesiętnych.

en: The format of the time to display. Use %H, %M and %S to insert the hour, minute and seconds values
pl: Format wyświetlanego czsu. Napisy %H, %M i %S opisują odpowiednio godziny, monuty i sekundy

en: The function to be called when the item is selected
pl: Funkcja, która będzie wykonana po zaznaczeniu elementu

en: The function to handle the signal
pl: Funkcja obsługująca sygnał

en: The function which creates the widget
pl: Funkcja tworząca widget

en: The graphic to use as the background of the widget
pl: Grafika wykorzystywana, jako tło widgetu

en: The height of the layout area
pl: Wysokość obszaru układu

en: The height of the widget
pl: Wysokość widgetu

en: The height to scale the pixmap to
pl: Wysokość, do jakiej powinna być przeskalowana piksmapa

en: The high value of the ruler
pl: Górna wartość na linijce

en: The highest hour to show in the popup
pl: Największa godzina wyświetlana w podpowiedzi

en: The horizontal alignment
pl: Poziome wyrównanie

en: The horizontal alignment of the arrow
pl: Poziome wyrównanie strzałki

en: The horizontal alignment of the child widget
pl: Poziome wyrównanie potomnego widgetu

en: The horizontal alignment of the entire label
pl: Poziome wyrównanie całej etykiety

en: The horizontal alignment of the frame's child
pl: Poziome wyrównanie potomka ramki

en: The horizontal alignment of the frame's label
pl: Poziome wyrównanie etykiety ramki

en: The horizontal alignment of the text
pl: Poziome wyrównanie tekstu

en: The horizontal padding
pl: Pozioma wyściółka

en: The horizontal padding of the buttons
pl: Pozioma wyściółka przycisków

en: The horizontal scale of the child widget
pl: Pozioma skala widgetu potomnego

en: The index of the initially selected item
pl: Indeks początkowo zaznaczonego elementu

en: The initial position of the window
pl: Początkowa pozycja kona

en: The initial type of the curve
pl: Początkowy typ krzywej

en: The initial value
pl: Początkowa wartość

en: The items in the combo list, one per line
pl: Elementy na liście opcji, po jednym w wierszu

en: The items in the option menu, one per line
pl: Elementy menu opcji, po jednym we wierszu

en: The justification of the lines of the label
pl: Justowanie wierszy etykiety

en: The layout style of the buttons
pl: Styl ułożenia  przycisków

en: The left edge of the widget in the table
pl: Lewa krawędź widgetu w tabeli

en: The left edge of the widget, relative to its parent
pl: Lewa krawędź widgetu względem widgetu nadrzędnego

en: The license which is added at the top of generated files
pl: Tekst licencji, dodawany na początku każdego z generowanych plików

en: The logo to display in the top-right of the page
pl: Logo wyświetlane w prawym górnym rogu strony

en: The low value of the ruler
pl: Dolna wartość na linijce

en: The lowest hour to show in the popup
pl: Najmniejsza godzina wyświetlana w podpowiedzi

en: The main image to display on the left of the page.
pl: Główny obraz, wyświetlany w lewej części strony.

en: The main text of the page, introducing people to the druid.
pl: Główny napis na stronie, wprowadzający do druida

en: The maximum horizontal value
pl: Maksymalna wartość pozioma

en: The maximum length of the text
pl: Maksymalna długość tekstu

en: The maximum number of history entries saved
pl: Maksymalna liczba zapisanych elementów historii

en: The maximum value
pl: Maksymalna wartość

en: The maximum value of the ruler
pl: Maksymalna wartość linijki

en: The maximum vertical value
pl: Maksymalna wartość pionowa

en: The maximum x coordinate
pl: Maksymalna współrzędna y

en: The maximum y coordinate
pl: Maksymalna współrzędna y

en: The message to display
pl: Wyświetlany komunikat

en: The minimum height of the buttons
pl: Minimalna wysokość przycisków

en: The minimum horizontal value
pl: Minimalna wartość pozioma

en: The minimum value
pl: Minimalna wartość

en: The minimum vertical value
pl: Minimalna wartość pionowa

en: The minimum width of the buttons
pl: Minimalna szerokośc przycisków

en: The minimum x coordinate
pl: Minimalna współrzędna x

en: The minimum y coordinate
pl: Minimalna współrzędna y

en: The name of the current project
pl: Nazwa bieżącego projektu

en: The name of the program
pl: Nazwa programu

en: The name of the style, which can be shared by several widgets
pl: Nazwa stylu, która może być współdzielona przez wiele widgetów

en: The name of the widget
pl: Nazwa widgetu

en: The name to pass to the window manager
pl: Nazwa przekazywana menedżerowi okien

en: The number of buttons
pl: Liczba przycisków

en: The number of columns in the table
pl: Liczba kolumn w tabeli

en: The number of columns spanned by the widget in the table
pl: Liczba kolumn tabeli zajmowanych przez widget

en: The number of decimal digits to show
pl: Liczba wyświetlanych cyfr dziesiętnych

en: The number of digits to show
pl: Liczba wyświetlanych cyfr

en: The number of items in the toolbar
pl: Liczba elementów na pasku narzędziowym

en: The number of notebook pages
pl: Liczba stron notatnika

en: The number of pixels around icons (unused?)
pl: Liczba pikseli wokół ikon (nieużywane?)

en: The number of pixels between columns of icons
pl: Liczba pikseli pomiędzy kolumnami ikon

en: The number of pixels between rows of icons
pl: Liczba pikseli pomiędzy wierszami ikon

en: The number of pixels between the text and the icon
pl: Liczba pikseli pomiędzy tekstem i ikoną

en: The number of pixels corresponding to one unit
pl: Liczba pikseli przypadających na jednostkę

en: The number of rows in the table
pl: Liczba wierszy w tabeli

en: The number of rows spanned by the widget in the table
pl: Liczba wierszy tabeli zajmowanych przez widget

en: The number of widgets in the box
pl: Liczba widgetów w przegrodzie

en: The object which receives the signal
pl: Obiekt otrzymujący sygnał

en: The orientation of a floating dock item
pl: Ułożenie oderwanego elementu doku

en: The orientation of the progress bar's contents
pl: Ułożenie zawartości paska postępu

en: The page increment
pl: Przyrost strony

en: The page size
pl: Rozmiar strony

en: The pixmap directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
pl: Katalog piksmap nie został ustawiony.
    Możesz go ustawić w oknie opcji projektu.

en: The pixmap filename
pl: Nazwa pliku z piksmapą

en: The pixmap to display
pl: Wyświetlana piksmapa

en: The pixmap to use as the logo
pl: Piksmapa wykorzystywana jako logo

en: The pixmaps directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
pl: Katalog piksmap nie został ustawiony.
    Możesz go ustawić w oknie opcji projektu.

en: The playback speed
pl: Szybkość odtwarzania

en: The position of the child widget with respect to its siblings
pl: Położenie widgetu z uwzględnieniem jego rodzeństwa

en: The position of the divider
pl: Położenie przegródki

en: The position of the handle
pl: Położenie uchwytu

en: The position of the notebook tabs
pl: Położenie zakładek notatnika

en: The position of the value
pl: Położenie wartości

en: The preview text to show in the font selection dialog
pl: Napis wyświetlany jako podgląd w oknie wyboru czcionki

en: The project directory
pl: Katalog projektu

en: The project directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
pl: Katalog projektu nie został ustawiony.
    Możesz go ustawić w oknie opcji projektu.

en: The project file
pl: Plik projektu

en: The radio button group (the default is all radio buttons with the same parent)
pl: Grupa przycisku radiowego (domyślnie do grupy należą wszystkie przyciski radiowe mające wspólny widget nadrzędny)

en: The radio menu item group (the default is all radio menu items with the same parent)
pl: Grupa elementu menu radiowego (domyślnie wszystkie elementy ze wspólnym ojcem należą do jednej grupy)

en: The radio menu item's group. Leave empty to use the parent menu's default group.
pl: Grupa elementu menu radiowego. Przy pozostawieniu postej wykorzystana zostanie domyślna grupa menu nadrzędnego.

en: The relief style of the button
pl: Styl uwypuklenia przycisku

en: The relief style of the toolbar buttons
pl: Styl uwypuklenia przycisku

en: The requested font is not available.
pl: Wymagana czcionka nie jest dostępna.

en: The second integer argument to pass to the function
pl: Drugi argument całkowity przekazywany funkcji

en: The second string argument to pass to the function
pl: Drugi argument tekstowy przekazywany funkcji

en: The selection mode
pl: Tryb zaznaczania

en: The selection mode of the columned list
pl: Tryb zaznaczania w liście z kolumnami

en: The selection mode of the columned tree
pl: Tryb zaznaczania w drzewie z kolumnami

en: The selection mode of the list
pl: Tryb zaznaczania listy

en: The selection mode of the tree
pl: Tryb zaznaczania drzewa

en: The shadow type of the arrow
pl: Typ cienia strzałki

en: The side of the remaining space to place the widget
pl: Strona wolnego miejsca, po której powinien zostać umieszczony widget

en: The signal to add a handler for
pl: Sygnał który ma zostać obsłużony

en: The signal to emit when the accelerator is pressed
pl: Sygnał emitowany po przyciśnięciu klawisza skrótu

en: The size of spaces in the toolbar
pl: Rozmiar odstępów na pasku narzędziowym

en: The size of the font to use in the font picker button
pl: Rozmiar czcionki wykorzystywanej na przycisku wyboru czcionki

en: The size of the gutter
pl: Rozmiar wyżłobienia

en: The size of the handle
pl: Rozmiar uchwytu

en: The size of the notebook tabs' horizontal border
pl: Rozmiar poziomych krawędzi zakładek notatnika

en: The size of the notebook tabs' vertical border
pl: Rozmiar pionowychj krawędzi zakładek notatnika

en: The size of the widget's border
pl: Rozmiar krawędzi widgetu

en: The source directory is not set.
    Please set it using the Project Options dialog.
pl: Katalog źródłowy nie został ustawiony.
    Możesz go ustawić w oknie opcji projektu.

en: The space between each child
pl: Odstępy pomiędzy poszczególnymi potomkami

en: The space between each column
pl: Odstępy pomiędzy kolumnami

en: The space between each row
pl: Odstępy pomiędzy wierszami

en: The space between the buttons
pl: Odstępy pomiędzy przyciskami

en: The starting time
pl: Początkowy czas

en: The step increment
pl: Przyrost kroku

en: The stock Gnome item to use.
pl: Wykorzystywany typowy element.

en: The style of the progress bar
pl: Styl paska postępu

en: The text of the menu item, or empty for separators. Hit return to add a new item below this one. Ctl-Return adds a child item beneath this one.
pl: Napis elementu menu lub pusty w przypadku separatorów. Wciśnij Return, aby dodać kolejny element. Ctl-Return dodaje element potomny w stosunku do bieżącego.

en: The text to display
pl: Wyświetlany napis

en: The text to display in the button
pl: Napis wyświetlany na przycisku

en: The time between updates, in seconds
pl: Czas w sekundach pomiędzy odświeżeniami

en: The tip to show when the mouse is over the item
pl: Podpowiedź wyświetlana kiedy wskaźnik znajdzie się nad elementem

en: The title of the calculator dialog
pl: Tytuł okna kalkulatora

en: The title of the color selection dialog
pl: Tytuł okna wyboru koloru

en: The title of the file selection dialog
pl: Tytuł okna wyboru pliku

en: The title of the font selection dialog
pl: Tytuł okna wyboru czcionki

en: The title of the page
pl: Tytuł strony

en: The title of the window
pl: Tytuł okna

en: The toolbar orientation
pl: Ułożenie paska narzędziowego

en: The toolbar style
pl: Styl paska narzędziowego

en: The tooltip to display if the mouse lingers over the widget
pl: Podpowiedź wyświetlana po zatrzymaniu się wskaźnika wyszy nad widgetem

en: The top edge of the widget in the table
pl: Górna krawędź widgetu w tabeli

en: The top edge of the widget, relative to its parent
pl: Górna krawędź widgetu względem widgetu nadrzędnego

en: The type of shadow around the dock item
pl: Typ cienia wokół elementu doku

en: The type of shadow around the handle box
pl: Typ cienia wokół skrzynki z uchwytem

en: The type of shadow around the menubar
pl: Typ cienia wokół paska menu

en: The type of shadow of the columned list's border
pl: Typ cienia krawędzi listy z kolumnami

en: The type of shadow of the columned tree's border
pl: Typ cienia krawędzi drzewa z kolumnami

en: The type of shadow of the frame
pl: Typ cienia ramki

en: The type of shadow of the viewport
pl: Typ cienia obszaru wyświetlania

en: The type of the clock
pl: Typ zegara:

en: The type of the curve
pl: Typ krzywej

en: The type of the message box
pl: Typ okna komunikatu

en: The type of the window
pl: Typ okna

en: The units of the ruler
pl: Jednostki na linijce

en: The update policy of the color selection scales
pl: Metoda odświeżania suwaków wyboru koloru

en: The update policy of the dial
pl: Sposób odświeżania tarczy

en: The update policy of the horizontal scrollbar
pl: Metoda odświeżania poziomego paska przewijania

en: The update policy of the scale
pl: Metoda odświeżania skali

en: The update policy of the scrollbar
pl: Metoda odświeżania paska przewijania

en: The update policy of the vertical scrollbar
pl: Metoda odświeżania pionowego paska przewijania

en: The vertical alignment
pl: Pionowe wyrównanie

en: The vertical alignment of the arrow
pl: Pionowe wyrównanie strzałki

en: The vertical alignment of the child widget
pl: Pionowe wyrównanie potomnego widgetu

en: The vertical alignment of the entire label
pl: Pionowe wyrównanie całej etykiety

en: The vertical alignment of the text
pl: Pionowe wyrównanie tekstu

en: The vertical padding
pl: Pionowa wyściółka

en: The vertical padding of the buttons
pl: Pionowa wyściółka przycisków

en: The vertical scale of the child widget
pl: Pionowa skala widgetu potomnego

en: The view mode of the tree
pl: Tryb widoku drzewa

en: The way spaces in the toolbar are displayed
pl: Sposób wyświetlania odstępów na pasku narzędziowym

en: The widget can't be deleted
pl: Widget nie może zostać usunięty

en: The widget is created automatically as part of the parent widget, and it can't be deleted.
pl: Nie można usunąć widgetu, ponieważ jest on tworzony jest automatycznie, jako część widgetu nadrzędnego

en: The widget to set the keyboard focus to when the underlined accelerator key is used
pl: Widget przejmujący uwagę wejściową po użyciu podkreślonego klawisza skrótu

en: The widget's horizontal external padding
pl: Pozioma zewnętrzna wyściółka widgetu

en: The widget's horizontal internal padding
pl: Pozioma wewnętrzna wyściółka widgetu

en: The widget's padding
pl: Wyściółka widgetu

en: The widget's position relative to its siblings
pl: Położenie widgetu względem jego rodzeństwa

en: The widget's vertical external padding
pl: Pionowa zewnętrzna wyściółka widgetu

en: The widget's vertical internal padding
pl: Pozioma wewnętrzna wyściółka widgetu

en: The width of each icon
pl: Szerokość każdej z ikon

en: The width of the border around the container
pl: Szerokość krawędzi wokół kontenera

en: The width of the layout area
pl: Szerokość obszaru układu

en: The width of the widget
pl: Szerokość widgetu

en: The width to scale the pixmap to
pl: Szerokość, do jakiej powinna być przeskalowana piksmapa

en: Timer
pl: Stoper

en: Timer Stopped
pl: Stoper zatrzymany

en: Title Color:
pl: Kolor tytułu:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Toggle Button
pl: Przełączany przycisk

en: Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Tooltip:
pl: Podpowiedź:

en: Tooltips:
pl: Podpowiedzi:

en: Top
pl: Góra

en: Translatable Strings:
pl: Tłumaczone napisy:

en: Trash
pl: Śmietnik

en: Trash Full
pl: Pełny śmietnik

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tree Item
pl: Element drzewa

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: Undelete
pl: Odtwórz

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Unexpected end of file
pl: Nieoczekiwany koniec pliku

en: Unknown error code
pl: Nieznany kod błędu

en: Unknown tag
pl: Nieznany znacznik

en: Up
pl: Góra

en: Update
pl: Odśwież

en: Update Policy:
pl: Metoda odśwież.:

en: Upper Hour:
pl: Górna godzina:

en: Upper Value:
pl: Górna wartość:

en: Use Alpha:
pl: Alfa:

en: Use Always:
pl: Zawsze strzałki:

en: Use Arrows:
pl: Wykorz. strzałek:

en: Use Defaults:
pl: Domyślne:

en: Use Font:
pl: Wykorz. czcionki:

en: Use Heap:
pl: Wykorz. sterty:

en: Use Size:
pl: Wykorz. rozmiaru:

en: V Int. Padding:
pl: Wyściółka w. Y:

en: V Max:
pl: Maks Y:

en: V Min:
pl: Min Y:

en: V Padding:
pl: Wyściółka Y:

en: V Page Inc:
pl: Krok Y strony:

en: V Page Size:
pl: Rozm. str. Y:

en: V Policy:
pl: Taktyka Y:

en: V Step Inc:
pl: Krok Y:

en: V Updates:
pl: Odświeżanie Y:

en: V Value:
pl: Warość Y:

en: Value In List:
pl: Wartość na liście:

en: Value Pos:
pl: Położ. wartości:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Vertical Box
pl: Pionowa skrzynka

en: Vertical Button Box
pl: Pionowa skrzynka z przyciskami

en: Vertical Panes
pl: Pionowa kratka

en: Vertical Ruler
pl: Pionowa linijka

en: Vertical Scale
pl: Pionowa skala

en: Vertical Scrollbar
pl: Pionowy pasek przewijania

en: Vertical Separator
pl: Pionowy separator

en: Vertical Snapping:
pl: Przyciąganie pionowe:

en: Vertical Spacing:
pl: Odstępy pionowe:

en: View
pl: Widok

en: View Lines:
pl: Wyśw. linii:

en: View Mode:
pl: Tryb widoku:

en: View Only:
pl: Tylko podgląd:

en: Viewport
pl: Obszar wyświetlania

en: Visibility of widgets. Public widgets are exported to a global map.
pl: Widoczność widgetów. Widgety publiczne są eksportowane do mapy globalnej.

en: Visibility:
pl: Widoczność:

en: Visible:
pl: Widoczność:

en: Volume
pl: Głośność

en: WM Class:
pl: Klasa WM:

en: WM Name:
pl: Nazwa WM:

en: Week Numbers:
pl: Numery tyg.:

en: What to display in the font picker button
pl: Określa, jakie informacje powinny być wyświetlane na przycisku wyboru czcionki

en: When the horizontal scrollbar will be shown
pl: Określa, kiedy powinien być wyświetlany poziomy pasek przewijania

en: When the mouse enters the window
pl: Wejście wskaźnika myszy w obszar okna

en: When the mouse leaves the window
pl: Opuszczenie obszaru okna przez wskaźnik myszy

en: When the mouse moves
pl: Przesunięcie wskaźnika myszy

en: When the vertical scrollbar will be shown
pl: Określa, kiedy powinien być wyświetlany pionowy pasek przewijania

en: When the window needs redrawing
pl: Wymóg odrysowania okna

en: When value_changed signals are emitted
pl: Określa, kiedy emitowane powinny być sygnały value_changed

en: Where to anchor the widget in its allocated area
pl: Określa miejsce zakotwiczenia obiektu w przydzielonym mu obszarze

en: Widget Tree
pl: Drzewo widgetów

en: Widget not found in box
pl: Nie odnaleziono widgetu w przegrodzie

en: Widget not found in fixed container
pl: Nie odnaleziono widgetu w kontenerze o stałym ułożeniu

en: Widget not found in packer
pl: Nie odnaleziono widgetu w pakowaczce

en: Widget not found in table
pl: Nie odnaleziono widgetu w tabeli

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Window
pl: Okno

en: Wrap Text:
pl: Zawijanie tekstu:

en: Wrap:
pl: Zawijanie:

en: Write Source Code
pl: Zapisz kod źródłowy

en: Write Source Code...
pl: Zapisz kod źródłowy...

en: Write the source code and exit
pl: Zapisuje kod źródłowy i kończy pracę

en: X Align:
pl: Wyrównanie X:

en: X Expand:
pl: Rozszerzanie X:

en: X Fill:
pl: Wypełnianie X:

en: X Max:
pl: Maks X:

en: X Min:
pl: Min X:

en: X Pad:
pl: Wyściółka X:

en: X Scale:
pl: Skala X:

en: X Shrink:
pl: Zmniejszanie X:

en: Y Align:
pl: Wyrównanie Y:

en: Y Expand:
pl: Rozszerzanie Y:

en: Y Fill:
pl: Wypełnianie Y:

en: Y Max:
pl: Maks Y:

en: Y Min:
pl: Min Y:

en: Y Pad:
pl: Wyściółka Y:

en: Y Scale:
pl: Skala Y:

en: Y Shrink:
pl: Zmniejszanie X:

en: Yes
pl: Tak

en: You can't add a widget at the selected position.
    
    Tip: GTK+ uses containers to lay out widgets.
    Try deleting the existing widget and using
    a box or table container instead.
pl: Nie można umieścić widgetu w zaznaczonym miejscu.
    
    Porada: GTK+ wykorzystuje do rozmieszczania widgetów kontenery.
    Spróbuj usunąć istniejący widget i wykorzystać
    zamiast niego skrzynkę lub tabelę.

en: You can't paste into the selected widget, since
    it is created automatically by its parent.
pl: Nie można wstawić do zaznaczonego widgetu, poniewać
    jest on automatycznie tworzony przez widget nadrzędny.

en: You can't paste into windows or dialogs.
pl: Nie można wklejać do okien lub okien dialogowych.

en: You need to copy a color or background pixmap first
pl: Należy wcześniej skopiować kolor lub piksmapę

en: You need to select a background pixmap to paste into
pl: Należy wybrać wklejaną jako tło piksmapę

en: You need to select a color or background to copy
pl: Należy wybrać koloe lub obraz do skopiowania

en: You need to select a color to paste into
pl: Należy wybrać wklejany kolor

en: You need to select a widget to paste into
pl: Należy zaznaczyć widget, do którego dokonać wstawienia

en: You need to set the Pixmaps Directory option
pl: Należy ustawić opcję Katalog piksmap

en: You need to set the Program Name option
pl: Należy ustawić opcję Nazwa programu

en: You need to set the Project Directory option
pl: Należy ustawić opcję Katalog projektu

en: You need to set the Project File option
pl: Należy ustawić opcję Plik projektu

en: You need to set the Project Name option
pl: Należy ustawić opcję Nazwa projektu

en: You need to set the Source Directory option
pl: Należy ustawić opcję Katalog źródłowy

en: You need to set the Translatable Strings File option
pl: Należy ustawić opcję Tłumaczone napisy

en: You need to set the accelerator key
pl: Należy ustawić klawisz skrótu

en: You need to set the handler for the signal
pl: Należy ustawić funkcję obsługi sygnału

en: You need to set the signal name
pl: Należy ustawić nazwę sygnału

en: You need to set the signal to emit
pl: Należy ustawić emitowany sygnał

en: _Build Source Code
pl: Z_buduj kod źródłowy

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _New
pl: _Nowy

en: _New File
pl: _Nowy plik

en: _New Project
pl: _Nowy projekt

en: _Project Options...
pl: Op_cje projektu...

en: _Snap to Grid
pl: _Przyciąganie do siatki

en: glade: Error loading XML file.
pl: glade: Błąd przy wczytywaniu pliku XML.

en: glade: Error writing source.
pl: glade: Błąd przy zapisywaniu pliku źródłowego.

en: glade: The XML file must be set for the '-w' or '--write-source' option.
pl: glade: Przy wykorzystaniu opcji "-w" lub "--write-source" musi być podany plik XML.

en: private
pl: prywatna

en: project
pl: projekt

en: protected
pl: chroniona

en: public
pl: publiczna

en: replacing child of container - not implemented yet
pl: Zastępowanie potomka kontenera nie zostało jeszcze zaimplementowane
